Loading

Adenoidler - halk ilaçları ile tedavi, yemek tarifleri

Adenoidler, bir tür tümördür, nazal pasajın arkasındaki nazofarenks kemerinde bulunan lenfoid dokuda bir artıştır.

Tümörün boyutu, boğaz ve orta kulağı birbirine bağlayan Östaki borusunun ağzını tamamen kapatacak kadar arttırılabilir.

Sıklıkla adenoidlere lenfoid tümörler veya nazofaringeal tonsiller denir. Benzer semptomlar 8 yaşın altındaki çocuklarda görülür. Sağlıklı bir şekilde, amigdala enfeksiyona karşı korur.

Ergenlik döneminde, farengeal tonsil azalır ve yaşla birlikte tamamen ortadan kalkabilir. Ancak çocuklarda erken yaşlarda artış olursa, tıbbi müdahale olmaksızın kendini azaltma şansı çok azdır.

Nadir durumlarda, adenoidler yetişkinlerde görülür.

Adenoidlerin semptomları ve sonuçları

Ana belirtiler şunlardır:

 • Sürekli nefes darlığı,
 • sık baş ağrısı,
 • Burundan bol ve sık akıntı,
 • kısmi kayıp veya işitme kaybı,
 • öksürük
 • gece horlama.

Bu, nefes almayı zorlaştıran ve bazen burnun içinden nefes almayı imkansız kılan yeterince ciddi bir patolojidir. Bunun bir sonucu olarak, bazı durumlarda, serebral hipoksia ve mental retardasyon kısmi neden kronik rinit, bademcik iltihabı, bronşit, kötü havalandırma yoluyla akciğer hastalığı, paranazal sinüslerin kronik enflamasyon, kısmi işitme kaybı, oksijen sürekli bir sıkıntısı vardır.

Hastanın nefes alması zordur ve ağzı sürekli aralıklıdır, bu da yüz şeklinin değişmesine ve ısırığın deformasyonuna yol açar.

Hastalığın gelişme üç aşaması vardır

 • Gece boyunca sadece ağızda nefes alma zorluğu, gün içinde olumsuz belirtiler yoktur.
 • Rüyada horlama ve 24 saat nefes darlığı var.
 • Tümörün boyutu o kadar büyüktür ki, burun içinden geçen oksijen akışını solunum boğazına tamamen engeller, solunum imkansız hale gelir.

Risk bölgesine giren insanlar

Günümüzde yetişkinlerde adenoidler sıklıkla teşhis edilmektedir. Daha önce, bu 14 yaşından önce bir çocukluk hastalığı olarak kabul edildi. Yetişkinlerde patolojinin ortaya çıkış belirtileri, çocuklardan farklı değildir.

Yetişkinlerin hastalanmaları durumunda bir şans var:

 • Çocukluk çağında, adenoidlerin cerrahi olarak çıkarılması şartıyla hastalık teşhis edildi.
 • Başka bir hastalığın bir sonucu olarak (şiddetli ve uzun süreli burun akıntısı, alerjik rinit veya sinüzit).

Bir patoloji tespit edildiğinde cerrahi müdahale gereklidir.

Adenoidlerin çıkarılmasını yasaklayan bazı spesifik faktörler vardır:

 • Uzun bir rehabilitasyon süresine ihtiyaç duyulan bulaşıcı hastalıklar
 • Kalp ve kalp-damar sistemi hastalıkları
 • Patoloji kan ile ilişkilidir
 • Viral bir enfeksiyon sırasında

Adenoidlerin halk ilaçları yardımı ile tedavisi

Hastalığın üstesinden gelmek için birkaç yol vardır:

 • cerrahi müdahale
 • gemoopatiey,
 • bir lazerle
 • halk ilaçları gibi.

Bu yazıda, adenoid halk ilaçlarının tedavisini ele alacağız.

Adenoidleri halk ilaçlarıyla tedavi etmenin yöntemlerinden biri burun yıkamaktır.

Burun yıkamak için basit prosedürleri kullanarak, çoğu çocukta nazofarenks normale döner. Herhangi bir araç ve prosedür kullanmadan önce, önce burun solüsyonları veya satın alınan deniz suyu kullanarak burnu temizleyin.

istenilen sonucu vermeyecektir hangi histeri veya ağlama sırasında olduğu gibi, burun geçitleri belirgin daralmış olan, erken yaşta Çocuklar her zaman böyle prosedürlerin olumlu yanıt vermez, ancak zorla dökülür su olamaz.

Burun yıkanması için çözelti kaynatılmış su bazında olmalı, bal veya sofra tuzu ilave edilebilir.

1 bardak su için 1 tatlı kaşığı bal veya tuz ekleyin ve birkaç damla iyot ekleyin. Bu karışımın sıcaklığı biraz sıcak (25-30 derece) olmalıdır.

Yetişkin insanlar veya daha büyük çocuklar, küçük çocuklar için lastik şırınga kullandıklarından suyu avuç içlerinden bağımsız olarak emebilirler.

Adenoidlerin tedavisine ek olarak, rinit, farenjit, sinüzitin önleyici ve iyileştirici amaçları için benzer prosedürler uygulanır.

Burun yıkama yöntemi

Büyük çocuklar dönüşümlü olarak her burun deliğinin avucundan çizebilir, yavaş yavaş nazofarenksin arka duvarından akacak, daha sonra tükürme ihtiyacı olacaktır. Bu tekrarlar her burun deliğinin en az 10 katı olmalıdır.

Başka bir yol ise, büyük bir şırıngaya veya yumuşak kauçuk uçlu özel olarak tasarlanmış bir şırıngaya sahip bir şırınga kullanmaktır.

nasıl yapıldığını: Bir lavabo üzerinde veya banyoda, birkaç mm için burun deliğine ucu yerleştirin ağzını hafif açık, başını eğme (dikkatli olamaz itme uzakta şekilde değil astar zarar) ve dramatik şişe veya şırınga itin. Ağızdan çıkacak yeterince güçlü bir jet alınmalıdır. Sonra prosedürü başka bir burun deliği ile tekrarlayın.

Daha iyi bir karışım için, başınızı bir diğerinde ve diğer taraftaki burun deliği sırasında iğneleme sırasında açabilirsiniz.

Genellikle küçük çocuklar bir pipetle, tuzlu su çözeltisi veya deniz suyu kullanarak, başını arkaya hafifçe eğerek ve sıvının boğazın içine akmasına kadar birkaç saniye boyunca böyle bir durumda tutulurlar.

Ameliyatsız adenoidlerin tedavisi için tarifler

 • Deniz suyu. Deniz suyu küçük flakonlarda satın alınabilir veya kuru deniz tuzu ile pişirilebilir, eczaneden satın alınabilir. 2 çay kaşığı kuru tuzu bir bardak kaynamış suya eritin, ardından birkaç kat bandajla süzün. Deniz suyu, gün boyunca burnu birkaç kez yıkar.

Eğer bir sebepten ötürü, kuru veya hazır su satın alma imkânı bulunmuyorsa, 1 çay kaşığı için sofra tuzu ve kabartma tozu konulabilir. bir bardak suya. Tam çözünme ve filtrasyondan sonra, 2 damla iyodin ekleyin. Enfeksiyonu yok eder ve şişlikleri giderir.

 • Kekiğin kaynatılması. 1 yemek kaşığı hammadde, bir bardak su dökün, kaynatın, serin, süzün ve gün boyunca birkaç kez burun boşluğunu yıkayın. Bir tutam kekik çiğneme olumlu etkilemektedir.
 • Mumyalar. Sıcak su (100 mi) içindeki bir cam içinde çözündürülür, 2 tablet ve anne 1 hafta boyunca her bir burun deliğine günde 3-4 kez 2 damla damlatılır, daha sonra birkaç gün devre dışı yapmak ve daha prosedürü tekrarlayın. Tedavi süreci 4 tam döngüdür. Aynı zamanda şişlik ve burun akıntısı için de kullanılır.
 • Havuç ve turp. Havuç suları 2 saat, turplar 1 saat karıştırılarak iyi bir etki elde edilir.Çocuklar birkaç kez resepsiyonda 200 ml su içmeye ihtiyaç duyarlar. Buna ek olarak, deniz suyu veya tuzlu su çözeltisi ile önceden durulanan nazofarenkste birkaç damla damlayabilirsin.
 • Bal ve pancar. Pancarları öğütmek, meyve suyunu sıkmak, balın 2: 1 oranında eklenmesi ve her şeyi iyice karıştırması gerekir. Gün boyunca, her burun deliğine birkaç damla damlatın. Bu prosedür en az 15 ardışık gün için yapılmalıdır.
 • Deniz topalak yağı. Deniz topalak yağı satın alınabilir veya olgun meyvelerden sıkılabilir. Kendi pişirme yağını kullanıyorsanız, kapağı sıkıca kapatarak buzdolabında saklayın. Birkaç damla su bile kabul edilemez. 2 damla her 3 saatte bir gün boyunca yağ dökün.

  Deniz topalak yağı ek olarak ayçiçeği veya kuşburnu yanı sıra, zeytin veya mısır kullanabilirsiniz.

 • Kaynatma. Burun yıkamak için bir papatya, adaçayı, okaliptüs, kadife çiçeği, St. John's wort kaynağını kullanabilirsiniz. Et suyu, gün boyunca birçok kez deniz suyu gibi bir şırınga şeklinde yıkamak için kullanılır. Tıbbi özelliklerine ek olarak, anti-inflamatuar süreçlere karşı bir önleyici olarak kullanılır.
 • Okaliptüs yaprakları. Kıyılmış yaprakların iki çorba kaşığı, iki bardak su dökün, bir kaynamaya getirin, örtün ve 1-2 saat demlenmeye bırakın. Bunun için bir termos kullanmak daha iyidir. Ezilmiş yaprakları kaynar su ile dökebilirsiniz. Bu infüzyonlar günde 3 kez yemeklerden sonra boğazını okşayacaklardır. Kullanmadan önce önceden ısıtılmış bir buzdolabında saklayın. Raf ömrü iki günden fazla değildir.
 • Keçi sütü. Adenoidleri tedavi etmek için çocukların günde iki kez, sabahları ve akşamları bir bardak keçi sütü içmeleri gerekir. Antibakteriyel, onarıcı, şişkin bir şişlik ve ağrı gibi davranır.
 • Aloe suyu. Aloe genellikle bronşit, burun akıntısı, bronşiyal astım ve boğaz ve larinks ile ilişkili diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Çoğunlukla çocuklar tatsız tadıyla aloe suyu almayı reddeder, suyla seyreltilebilir, ancak çok fazla bir etki beklemez, bazıları sıcaktır, hala kalır. Meyve suyu 2-3 damla her burun deliğine günde 3 kez sindirilir. Tedavi uzun zaman alır, ancak güçlü bir tümör gelişimi ile bile olumlu bir etki gerekli olacaktır. Bazen tedavi birkaç ay geciktirilir.
 • Meyve ağaçları ile reçine. Kirazın kabuğu üzerinde oluşan reçinenin kullanılması çok etkilidir. Kalın bir yapıştırıcı gibi viskoz bir sarı maddedir. Çocuğunuz genellikle ihbarınız olmadan bağımsız olarak yırtıp çiğniyor. Çocuğun çiğnemeyi öğrendiği 3-4 yaşlarında kullanabilirsiniz.
 • Papatya, okaliptüs ve huş ağacı yaprakları. Hazırlama yöntemi: okaliptüs yaprakları ve papatya yaprakları ezilmiş formda 1 yemek kaşığı. 1, 1 çay kaşığı kıyılmış huş ağacı yaprakları. Bütün karışık, bu hammaddeden 200 gram kaynar su dökülür, örtülür, sarılır ve en az 2-3 saat demlendirilir. Gömme her burun deliğine 3-5 damla günde 3 kez yapılmalıdır.
 • Mazı, deniz cehri ve çay ağacı yağı. Bu, üç aşamada dönüşlerde kazı anlamına gelir.
  Önceden, burun deliklerini tuz çözeltisi veya deniz suyu ile durulayın.
  Bu ders 6 hafta sürer. İlk olarak, deniz topalak 1-2 kullanın ilk iki hafta boyunca günde 3 kez düşer. Sonra, mazı ve çay ağacı yağı, ayrıca günde 2 kez 3 damla.
 • Kırlangıç ​​otu. kökleri ile Tüm bitki, bir blender veya öğütücü ile ve meyve suyu birkaç kez hayatta kalmak için zor ince bir tülbent ile öğütmek için gereklidir, saplar ve çiçekler. suyu saf hamuru içermeyen olması gerekiyordu, o zaman birkaç dakika için kapağı açarak, günde 1 kez bir kavanoza döküldü ve bir hafta boyunca karanlık bir yerde konur.

  Hazır meyve suyu her burun deliğine günde bir kez damlatılır. 5 yaşın altındaki çocuklar için, meyve suyu 1: 1 oranında kaynamış su ile seyreltilmelidir. Prosedür tam kür elde edene kadar gerçekleştirilir.

 • Karanfil. 10 adet karanfil baharatlı, bir bardak su dökün ve bir kaynatın, sonra örtün ve kahverengi kadar demlenmeye bırakın. Günde 3-4 kez birkaç damla gömün. Verilen çorba, bir burun iltihabına, boğaz ağrısına yardımcı olur veya yardımcı olur, gargara yapabilir.
 • Propolis. Propolis ile ameliyat olmaksızın adenoidler halk ilaçları ile tedavi etmek için bir başka çok etkili bir yöntem.

  tarifi: 1 kısım propolis, 10 parça tereyağı veya bitkisel yağ. Bu karışım ateşe atılır ve 15-20 dakika kaynatılır, sonra burun yağlanır. Ayrıca, çözelti günde birkaç kez burun birkaç damla ile gömülür. Propolis bazlı hazır ticari çözümler vardır, çünkü bu madde suda çok az çözünür, yağ yerine alkollü tentür kullanılır.

  Örneğin: bir bardak kaynamış su, 10 gram kabartma tozu, 20 gram. propolis zayıf% 10 alkolik tentür. Bu karışım burnu günde birkaç kez yıkar.

 • Adenoidlere karşı bir çare olarak üzümü. Belirli bir süre için siyah frenk üzümü yapraklarından çay kullanarak, adenoidler büyük ölçüde azalacaktır. kuru ya da taze, haşlanmış suda ezilmiş yaprakları İki kaşık daha sonra 3-4 kez günde bir bardak için yemeklerden 20 dakika önce içilir, (en iyi bir termos kullanmak için) ve 1 saat boyunca ısrar ediyorlar. Kurs 1 ay sürmektedir. Hastalıkları tedavi etmenin yanı sıra, üzümü yapraklarının çok miktarda vitaminleri vardır, bağışıklığı arttırır ve güç kazandırır.
 • Budra inhalasyon için sarmaşıktır. 20 gram kuru ot bir bardak su dökün ve 10 dakika kısık ateşte kaynatın. Ardından ateşi kapatın ve 5 dakika boyunca tavada nefes alın. Prosedürü 6-7 kez gün boyunca tekrarlayın.
 • Ceviz. 20-30 gramlık bir hacimde cevizli perikarpı ezin, bir bardak su dökün ve 5 dakika kaynatın, sonra örtün ve 2 saat demlendirin. Kullanmadan önce, dikkatli bir şekilde süzün ve buruna 5 damla günde 4 kez damlatın.
 • Aziz John'un merheminden merhem. İnfüzyonlara ek olarak, St. John's wort'a dayalı merhem kullanın. De 1 saat toz haline St John's wort bitki ezmek ve 4 parça tereyağı ile karıştırın, 0,5 kısım kırlangıçotu suyu ekleyin. Düzgün bir kütle elde edilene kadar iyice karıştırın. Sabah ve akşam 3-4 damla damla.
 • Bir çocukta adenoidleri çıkarmaya değer mi ve hangi durumlarda

  Hastalıkla bile, onları mümkün olduğunca uzun süre korumak gerekir, çünkü 5-7 yıla kadar bağışıklık oluşumuna katılırlar.

  Sadece kesinlikle gerekli olduğunda çıkarın:

  • bir rüyada horlama,
  • işitme kaybı (kısmen),
  • zorluk ya da burun solunumu eksikliği,
  • kronik orta kulak iltihabı
  • kronik bronşiyal astım.

  Önceden, ameliyattan önce, yukarıda sıralanan geleneksel ilaç tedavilerinin yanı sıra ilaçların hepsinin kullanılması gereklidir.

  Bu tür araçlar şunlardır: albucid, sfradex, pinosol, protargol, thuya çay ağacına dayalı yağ. Hem damla hem de inhalasyon yönteminin kullanılması gereklidir.

  Çocuklarda adenoidlerin ergenliğe kadar, yani 9-10 yıl arasında azaldığı veya tamamen yok olduğu unutulmamalıdır.

  Hızlı bir tedavi için, sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek, vücudu egzersiz ve temperleme, doğal besinlerden doğru yiyeceği yemek gereklidir.

  Bu hala devam ederse ve hasta kendini davranması gerektiğinden, giderilmesi gerekliydi.

  Çocuklar, kural olarak, operasyondan birkaç saat sonra serbest bırakılırlar. Bu karmaşık bir prosedür olarak kabul edilmez, herkes lokal anestezi etkisi altındadır. Ancak ebeveynler, çocuğu dikkatlice izlemek için düzenli olarak vücut sıcaklığını ölçmek için birkaç günlüğüne mecburdurlar.

  Çocuklardan farklı olarak, yetişkin vücut daha uzun bir rehabilitasyon ve yara iyileşmesi gerektirir. en az 1 ay herhangi egzersiz ve yük yapmasının yasak hastalar, aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklara ziyaret sauna, solaryum, duman ve boğucu oda yer almaktadır.

  Özel bir madde yemek. Çıkarmadan sonra, nazofarenkste alerjenlere ve tahriş edicilere maruz kaldığında kolayca alev alabilen bir yara hala vardır.

  Gıda baharatlı, tuzlu, ekşi olmamalıdır. Küçük parçalar yemek gerekiyor. Çok sıcak ve soğuk olması yasaktır.

  Sıcaklığı 30-35 dereceyi geçmeyen tahıllar, süt ürünleri, jöle, et suyu gibi ürünleri kullanın.

  Dikkatli bir şekilde antibiyotikleri tedavi etmelisiniz, önceden bir doktora başvurduğunuzdan emin olun. Örneğin, aspirin kullanımı kanamaya neden olabilir.

  Çıkarmadan sonra, 2 hafta boyunca, burnunuzu tuzlu suyla ya da profilaksi olarak denizle yıkamanız gerekir, bu da adenoidlerin komplikasyonlarını ve tekrar görünümünü önlemek için günde bir kez.

  2 hafta sonra yara hemen iyileşmeli ve yavaş yavaş tüm yiyeceği yiyebilirsiniz.

  Adenoidleri halk ilaçlarıyla tedavi etmenin yanı sıra, kısaca tartışacağımız bir takım başka yöntemler de kullanılmaktadır.

  Cerrahi müdahale

  Ebeveynler cerrahi müdahaleden kaçınmak için ellerinden geleni yaparlar ve herhangi bir yolla patolojiyi tedavi etmeye çalışırlar. Ancak belirli boyutlarda, çıkarılması kaçınılmazdır, aksi takdirde tümör solunum yollarını tamamen tıkar. Bu eğitim, bir gün içinde uzaklaşabilen, ancak dokudan ve zamansız tedavinin sadece arttığı şişkinlik değildir.

  Ancak doktor, sadece belirli koşullar altında ve önceki prosedürlerden sonra, örneğin:

  • Hem uykuda hem de gün içinde nefes alma ihlali
  • Romatizma, artrit, vaskülit şeklinde komplikasyon
  • Burundan sürekli solunum zorluğu
  • Halk ilaçları yanı sıra, muhafazakar yöntemler ile etkisiz tedavi

  Çoğunlukla, operasyondan sonra ve adenoidleri tamamen ortadan kaldırmazsa, tekrarlayan nüksler olur.
  Yaş ne kadar küçük olursa, hastalığın tekrarlaması daha olasıdır. 3 yaşın altındaki çocuklara cerrahi müdahale önerilmemektedir.

  Hemopati ile tedavi

  Bu yöntem oldukça etkilidir, ancak bireysel bir yaklaşım ve iyi bir nitelik gerektirir. Doktor doğru bir homeopatik ilaç seçerse, iyileşme olasılığı oldukça yüksektir.

  Adenoidlerin ortaya çıkması, öncelikle bağışıklığın zayıflamasına neden oldu ve bu ilaç, bağışıklık sistemini güçlendirdi, böylece tümörün ilerlemesini önledi.

  Tedavinin ilk olumlu çanı olan hasta, nefes almayı kolaylaştırdı ve bulaşıcı hastalıkların yüzdesi de azaldı.

  Bazen ilacın bileşimi kan damarlarını daraltan bir maddeyi içerir, çocuklar bu tür ilaçlardan kategorik olarak yasaklanır. Aşırı alımın sonucu olarak, çocuk sürekli uyumak ister, nabız ve solunum hızlanır, cilt solgunlaşır.

  Eczanelerde şimdi, tıkalı bir burun ile kullanılan spreyler şeklinde çok fazla ilaç satıldı. Ana amaçları, alerjik reaksiyonun azaltılması ve enflamatuar sürece direnç. Bu ilaçlardan biri nazoneks.

  Lazer tedavisi

  Modern tıp pratiğinde sıklıkla lazer tedavisi kullanır. Bir lazer ışını yardımıyla doktor direkt olarak tümörü etkiler, bildirimi azaltır, kan damarları üzerinde direkt etki ile iltihabı giderir, bağışıklık sistemini normalleştirir.

  Bu tür seansları tuttuktan sonra, nefes geri yüklenir ve iyilik hali gelişir. Kural olarak, bu tür eylemler 2-3 aşamada gerçekleştirilir.

  Son aşama, nazofarenkste inflamatuar süreçleri önler. Ancak bu yöntem, adenoidin büyüklüğünü azaltamayacağından, bu yöntem tamamen etkili kabul edilemez.

  Lazer tedavisine paralel olarak, diğer tedavi yöntemlerinin kullanılması gerekir, ışın sadece nefes almayı kolaylaştırır. Genellikle her seansta lazer tedavisi her yıl reçete edilir. Bu yüzden bu yöntem cerrahi müdahaleye alternatif olarak düşünülemez.

  Çocuklarda adenoid halk ilaçları tedavisinin özellikleri

  Birçok ebeveyn bir çocukta adenoid gibi bir problemle karşı karşıyadır. Tabii ki, ciddi bir tehlike oluşturmadıklarını söyleyebiliriz, ancak çocuk genellikle hasta ise, adenoidler iltihaplı hale gelebilir. Çocuk üşüttürebilir ve burun uzun süre nefes alamaz. Burun bademciklerinin boyutu önemli ölçüde artmaktadır.

  Çoğu adenoid 1 ila 14 yaş arasındaki çocukları rahatsız eder. Bu, adenoidlerin 12 yıla kadar büyüdüğü, arttığından ve 12 yaşından itibaren azalmaya başladığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ve 20 yıl sonra adenoid atrofi. Bu nedenle çocuğun genç yaşlarında olumsuz sonuçlardan kaçınmak için nazofarenksine dikkat etmesi çok önemlidir. Halen, çocuklarda adenoidlerin modern tedavi yöntemleri aktif olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, popüler araçlar da kullanılıyor. Soru ortaya çıkıyor, nasıl tedavi edilir / tedavi edilir. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

  İnsanlardan anlamına gelir

  kırlangıçotu

  Suyu kırlangıçotunun kusturucu etkisi vardır. Çocuğun çok küçük olması durumunda, bu tedavi yönteminin kullanılmaması en iyisidir.

  Suyu sıkmanız ve günde 3 kez her burun deliğine 4 damla damlatmanız gerekir. Tedavi esas olarak 2 ay sürer. Bu bitkinin infüzyonu da etkili bir ilaçtır. 2 yemek kaşığı. l. Otlar kırlangıçotu 2 bardak kaynar su dökmek gerekir. Çare 30 dakika için infüze edilmelidir. Şimdi tentür, nazofarenksin durulanması için kullanılabilir. Damlalamak için günde 2 kez bir burun gerekir ve 5 damla sıcak bitkisel yağ damlatmak için gerekli olan hemen sonra.

  Bağlantı, 2. derecedeki adenoidlerin semptomlarını ve tedavisini anlatır.

  Burun tuzu ile durulayın.

  Burnumu bir bebekle nasıl yıkarım? 1 çay kaşığı. Tuz veya deniz veya pişirilmiş 1 su bardağı kaynar suda çözülmelidir. Ayrıca bal ekleyebilirsiniz. Tuz çözülmeli, çözelti biraz bekletin. Sonuçta, tüm tuzlar saf değildir ve dolayısıyla kristaller kalabilir. Şimdi çözüm gazlı bezle süzülmelidir. 3 damla iyot ekleyin, çözelti oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Şimdi sadece bir burun karışımı çizebilirsin, ve boğazın duvarında tahliye olduğunda, tükürmek zorundasın. Özel bir şırınga da kullanabilirsiniz.

  Banyoya yaslanın, başınızı yana doğru çevirin. Sonuç olarak, bir burun deliği diğerinden daha yüksek olacaktır. Karışımı bir burun deliğine enjekte ederek, şırınga diğerinden akacaktır. Çocuk böyle bir prosedüre tahammül edemezse, burnunu bir tuz çözeltisi ile damlalamak daha iyidir.

  Bir adenotomi gerektiğinde okuyun.

  Aloe suyu

  Çoğu zaman bu ilaç adenoidlerin iltihaplanması durumunda kullanılması önerilir. Aloe suyu kullanmadan önce, ön prosedürler gereklidir. Yani: Nazal pasajları su veya deniz tuzu ile yıkamanız gerekir ve ayrıca şifalı bitkilerin soda veya çorbalarını da kullanabilirsiniz. O zaman burnunuzu çok iyi üflemeniz gerekir ve bundan sonra sadece taze sıkılmış meyve suyunu 5 damlalık burun pasajlarına daldırmanız gerekir.

  Aloe'nin suyunun antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu, bunun etkisinden dolayı, enflamatuar süreçlerin ortadan kalktığını söylemeye değer.

  Meyve suyu hareketinden sonra burun mukozası tahriş olmaya başlar, hapşırma refleksleri ortaya çıkar, sonuç olarak burun ve nazofarenks temizlenir. Adenoidit sadece ortaya çıkmaya başladıysa, suyu 1 ila 3 suyla seyreltmeniz ve günde 2 kez sürün. Tüm tedavi süreci yaklaşık 4 gündür.

  Burada, nemli bir öksürükten gelen herbion için yaklaşık fiyatları görebilirsiniz.

  Cowberry davranıyor

  Eğer bir çocuk adenoidlerden muzdaripse, nazofarenksin kızılcık yapraklarından yapılmış bir solüsyonla yıkamak için iyi bir ilaç olacaktır. Bu durumda, et suyu sıcak olmalı, ancak sıcak olmamalıdır. Kızılcık yaprakları yoksa, bunları eczane zincirinden satın alabilirsiniz. Iyi ezilmiş yapraklar - 2 yemek kaşığı, kaynar su bir bardak dökün. Daha sonra kabı banyodan suya yerleştirin ve 30 dakika daha tutun. Çözelti infüze edildikten sonra, gazlı bezden, tercihen 2 kattan süzülmek gerekir. Hacim, başlangıçta olduğu gibi aynı olmalıdır. Bunu yapmak için tülbentlere biraz su ekleyebilir ve son damlasına kadar sıkabilirsiniz. Kızarma, sık sık, birkaç gün boyunca yapılmalıdır. Lastik silindiri kullanabilirsiniz, hacmi 100 ml'dir.

  Bebeği nasıl yıkarız? Bebeği lavabonun üzerine yatırmak gerekiyor, ağzını iyi açmalı, dilini çıkarmalı. Bu arada anne bir armut yardımıyla burun deliğine bir armut getirir. Nazofarenks içinden geçer ve dil boyunca akar. Aynı şey ikinci burun deliği ile yapılmalıdır. Kızarma günde 1 veya 2 kez yapılmalıdır. Fuska yapraklarının kaynatılması çok iyi bir antienflamatuardır. Birkaç yıkamadan sonra çocuk rahatlamış hisseder. Lavantalar ile birlikte bir kaynatma yapabilir ve içebilirsiniz. Before yemeklerden önce günde 4 kez fincan - kabul dersi.

  Suda ayrıca bir diüretik olacak, bu yüzden vücut çok iyi temizlenecektir dikkat edilmelidir.

  Aziz John'un Wort

  John's wort'un otu da nazofarenksin durulanması için iyi bir ilaçtır. Sadece yapraklar değil, çiçekler kullanılır. Kurutulmuş çiçekler ve yapraklar varsa, onları çok iyi öğütmeniz gerekir. 10 gram alın, bir bardak kaynar suyla (200 ml) dökün. Konteynırı bir kapakla kapattıktan sonra, et suyu oda sıcaklığında yarım saat bekletin.

  Aynen kızılcık yaprakları ile olduğu gibi, bir çift katlı gazlı bez kullanarak germek zorundasınız. Sadece sıcak bir durumda yıkamak gerekir.

  Ayrıca bir lastik armut kullanılarak, kızılcık yapraklarının yanı sıra yıkanması gerekir. İşlemi sırayla iki burun deliği ile tekrarlayın. Basınçlar ilk küçüktür, böylece jet küçüktür, o zaman onu güçlendirebilirsiniz. Kızarma günde 2 kez yapılmalıdır.

  Başka bir yıkama, çeşitli bitkilerin bir kaynatma kullanılarak yapılabilir. John's wort, okaliptüs, nane ve papatya çare hazırlamak için gerekli tüm malzemelerdir. Tüm bileşenler eşit parçalarla alınmalıdır. Bütün bitkileri karıştırın, 1 çorba kaşığı alın ve kaynar su ile doldurun. Bir su banyosu yapın ve üzerine karışımı koyun, birkaç dakika bekletin. Daha sonra et suyu odanın içinde bir saat bekletilmeli, bundan sonra drenaj. Yıkama günde 1 veya 2 kez yapılmalıdır. Tedavinin bir yolu 7 ila 10 gün arasında olacaktır. Ancak genellikle 3-4 prosedür inflamasyonu rahatlatmak, hastanın durumunu hafifletmek için yeterlidir. Bir ölçüde, çare ağrıyı hafifletir.

  Sulu Kalanchoe

  Adenoidler iltihaplandığında, bademcikler genellikle mukusla kaplıdır. Ve böylece, iyileşmek için, ondan kurtulmanız gerekir.

  Kalanchoe suyu yıkarsanız, mukus bırakır. Bu çare mukozayu tahriş eder, kazarken bebeği hapşırır. Böylece, mukus sıvılaşır ve gider. Fakat daha etkili bir yöntem burnu yıkamaktır. Kalanchoe suyunu suyla seyreltirseniz, hızlı bir etki elde edebilirsiniz. Çözelti şu şekildedir: suyun 3 kısım su ile seyreltilmesi gerekir. Su sıcak olmalı. Yıkamalar, durum düzelene kadar günde 3 veya 4 kez yapılır. Hasta rahatladıktan sonra kendinizi 1 durulama ile sınırlandırabilirsiniz. Kalanchoe da sıklıkla hamileliğin soğuk algınlığında kullanılır.

  Deniz-buckthorn - infüzyon veya yağ

  Seabuckthorn, burnu yıkamak ve yağlamak için kullanılabilir. Çözeltinin yapılması şu şekilde mümkündür: 1 çorba kaşığı kurutulmuş meyve ve yaprak karıştırılarak iyice yoğrulur. Daha sonra karışım ılık su ile dökülür, zaten haşlanmış olmalıdır. Kap kapatılır ve 6 saat boyunca bırakılır, böylece solüsyon infüze edilir. Tülbentten süzün, durulama için ılık bir infüzyon kullanın. Yıkamalar, Kalanchoe ve St. John's Wort kullanılarak yukarıda tarif edilenlere benzer. Durulamalar bittiğinde, burnunuzdaki deniz topalakı yağını damlatmanız gerekir. Çocuk yatırılmalı ve başını hafifçe eğmelidir. Damla her burun deliğine yaklaşık 5 damla olmalıdır.

  Yağ, nazofarenksine ulaşıncaya kadar sırtüstü pozisyonda kalın. Genellikle birkaç dakika sürer.

  Yıkama ve damlatma için bu gibi prosedürler günde 2 kez yapılmalıdır. Belki de aylık bir bebeğin soğuk algınlığı tedavisi hakkında da bilgi edineceksiniz. Bağlantı altında, çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılacak ilaçlar da bulacaksınız.

  Video, çocuklarda adenoid halk ilaçlarının tedavisini anlatıyor:

  Çocuklarda adenoidleri halk ilaçları ile tedavi ediyoruz

  Çocukta adenoidler: semptomlar ve nedenleri

  Bu patolojinin tuhaflığı yaş sınırlamasıdır. Adenoidler - sadece çocuk tanıları, yetişkin hastalık vakaları tek olduğundan. Içinde risk grubu çocuklar ergenlikten önce (ergenlik), Bundan sonra mevcut adenoidler bile güvenle çözülür.

  Posterior forniksde lenfatik dokunun proliferasyonunun karakteristik belirtileri şunlardır:

  • Bir rüyada burnu solumak zorluğu, bazen horlama. Bu semptomlar hastalığın ilk aşamasında ortaya çıkar ve zaten otolaringologlara ziyaret sebebi vardır.
  • Bir rüyada horlama kalıcı olur, ve nazal solunum günde 24 saat zordur. Burundan bol miktarda akıntı var, öksürük.
  • Lenfatik dokunun yaygın proliferasyonu nedeniyle nazofarenksin tam tıkanıklığı, ve buna göre, burun içinden nefes alamama. Bu durum konuşma bozuklukları, işitme problemleri, sürekli açık ağız nedeniyle ısırık deformasyonu ile doludur.

  Ayrıca, çocuk genellikle hastalanır, baş ağrısından şikayet eder. Tedavi edilmeyen adenoidlerin sonuçları pnömoni, astım, sık boğaz ağrısı olabilir. Oksijen eksikliği, beynin hipoksisine ve zihinsel gelişimin yavaşlamasına yol açar.

  neden Ancak bazı çocuklar otolaringologların sabit hastalarıdır, diğerlerinde ise lenfatik doku hiç olmazsa adenoidlerin oluşumu ile büyümez. Bu soruya kesin bir cevap yoktur ve doktorlar en olası bazı nedenleri dile getirmektedir:

  • bulaşıcı hastalıklara eğilim azaltılmış bağışıklık bir arka plana karşı;
  • aşırı hassasiyet çeşitli alerjenlere;
  • besin eksikliği ve diyette mikro besinler;
  • psikolojik faktör (stres);
  • kalıtım.

  Hastalığın nedenlerine dair belirsizliğe rağmen, modern tıp Ameliyatsız tedavi yöntemleri geniş bir yelpazede.

  Adenoidlerin cerrahi olarak çıkarılması, yalnızca konservatif tedavinin etkisiz olması durumunda kullanılan aşırı bir ölçektir.

  Komarovsky'nin hastalığın tedavisi hakkındaki fikri (video)

  Ameliyatsız adenoidler nasıl tedavi edilir

  Bu hastalık bir özellik daha ile karakterizedir: evrensel bir terapi yöntemi yoktur. Birisi homeopati veya fizyoterapi ile yardımcı olur ve birileri tamamen halk ilaçları ile tedavi edilir. bu nedenle Doktor tüm mevcut teknikleri kullanır, en etkili bulmak için her özel durum için.

  İlaç tedavisi

  Uyuşturucu ile tedavi genellikle karmaşıktır: antimikrobiyal ajanlar reçete edilir, çeşitli salin yıkama için çözümler, vazokonstriktör burun damlaları. Hastalığın alerjik doğası şüphesi varsa, antihistaminikler. Vücudu güçlendirmek ve enfeksiyonlara karşı direncini artırmak immunostimulanlar ve vitaminlerin kompleksleri ve mineraller.

  fizyoterapi

  Donanım terapileri arasında en etkili olanları elektroforez, lazer veya yüksek frekanslı radyasyona maruz kalma. Ayrıca yararlı yaka bölgesinin masajı. Özel sanatoryumlarda ve tatil köylerinde, özellikle de tuz mağaraları. Tuzlu hava birçok solunum yolu hastalığının tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

  Homeopati ve yazarlık teknikleri

  oldukça tartışmalı tedavi şekli adenoidler. Homeopatinin etkinliği konusunda, tıp çevrelerindeki uyuşmazlıklar uzun süredir devam etmektedir, ayrıca bu alanda az sayıda uzman bulunmaktadır. Yazarın tekniğine gelince, burada bahsetmeye değer. Buteyko, Orijinal tedavi konseptini kim geliştirdi? Onun yöntemi dayanmaktadır burun solunumunu öğretmek. Bu doktorun görüşüne göre, ödem ve lenf dokusunun proliferasyonuna neden olan yanlış nefes almasıdır.

  Buteyko yöntemi ile doğru şekilde nefes alma (video)

  Adenoidler halk ilaçları tedavisi

  Geleneksel tıbbın reçetelerini ihmal etmeyin: yüzlerce yıllık gözlem ve uygulama için, çeşitli hastalıkların otlar ve diğer doğadaki armağanlarıyla başarılı bir şekilde tedavi edilmesinde büyük bir tecrübe birikmiştir. Ek olarak, adenoidlerden elde edilen tüm ilaçlar Doğal olarak ve çocuklar için zararsızdır.

  Önemli! Alternatif tıp kullanmadan önce konsültasyon kulak burun boğaz uzmanı gereklidir. Suyun ve infüzyonların bileşenlerinin doğal kökenine rağmen, çocuğun durumu daha da kötüleştirecek bir bireysel hoşgörüsüzlüğü olabilir.

  Adenoidler tedavisinde kullanılan, halk ilaçları öncelikle tasarlanmıştır topikal uygulama için (Nazofarenks inhalasyon ve lavajı). Geliştirmek için genel esenlik ve bağışıklığın güçlendirilmesi hazırlanmaktadır vitaminli çaylar ve infüzyon. İyi bir terapötik etki de verilir ev yapımı damlalar.

  Burun durulama

  Bu prosedür çocuklarda adenoidlerin tedavisinde ana yöntemdir. Tıbbi ürünler Patojenik mikroflorayı yıkayın, ödem ve iltihaplanmayı azaltın. Burnunuzu her gün birkaç kez durulayın. Bu mukusun durgunluğunu önler ve komplikasyonların gelişmesi. Ek olarak, herhangi bir topikal preparatı kullanmadan önce, durulama deniz ya da sade tuzlu su Gerekli.

  Eğer çocuk küçük, prosedür gerçekleştirilir bir şırınga veya kauçuk şırınga ile. Basınç altındaki su burun içine dökülür, sonra ağızdan akar (başın öne doğru eğilmesi gerekir). Daha büyük çocuklar burunlarını kendi başlarına yıkayabilir, elindeki avuç içinde sıvıyı toplayıp burnuna çekerek, sonra da tükürür.

  • deniz suyu Eczaneden satın alınabilir veya deniz tuzuyla bağımsız olarak yapılabilir. Çözeltiyi hazırlamak için bir bardak suya (kaynatılmış) bir slaytta 2 çay kaşığı tuz çözülmeli ve birkaç kez katlanmış gazlı bez ile süzülmelidir. Günde birkaç kez kullanılır.
  • Sofra tuzu çözeltisi Deniz suyunu başarılı bir şekilde değiştirir. Bir bardak kaynamış su eşit miktarda tuz ve soda alır (çay kaşığı) ve filtrelemeden sonra birkaç damla iyot eklenir.
  • Kekik, kaynatma şeklinde yıkamak için kullanılır, şişlik ve iltihaplanmayı azaltır. Bir bardak su ile bir çorba kaşığı kaynatın ve soğuduktan sonra kaynatın ve kullanın.
  • Benzer şekilde, papatya, St. John's wort, kadife çiçeği yıkama için bir kaynatma hazırlayabilirsiniz. Otlar hem bireysel hem de koleksiyon olarak etkilidir.
  • Okaliptüs suyu 1 kaşık kurutulmuş yaprak ve bir bardak sudan (daha fazlasını yapabilir ve ürünü buzdolabında saklayabilir, kullanmadan önce ön ısıtmaya) hazırlayabilirsiniz. Karışım bir kaynamaya getirilir ve infüzyon için bir termona dökülür. İki saat sonra, süzün ve yıkamak için kullanın.

  Prosedür hoş olmadığı için, çocuklar genellikle harekete geçip yıkmayı reddeder. Bu gereklidir Çocuğa tedavi ihtiyacını ikna etmek ve ikna başarılı olmazsa güç kullan. Bununla birlikte, ağlayan ya da çığlık atan bir bebeğin burnuna bir solüsyon dökmenin bir anlamı yoktur: histerik ve yüz burunları ile burun pasajları bükülür ve durulama imkansız hale gelir.

  Burun için damla

  Deniz topalak yağı - adenoidleri tedavi etmek için en basit ve en etkili araçlardan biri. Belirgin bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir ve başarıyla kullanılmaktadır burun için damla (Her üç saatte bir burun deliği başına 2 damla). Çay ağacı yağı ve thuya ile altı haftalık bir tedavide kullanabilirsiniz. Şema şudur: her yağ 2 hafta boyunca günde üç kez (2 damla) burun içine gömülür.

  • Okaliptüs, papatya ve huş ağacı yapraklarının terapötik infüzyonu aşağıdaki gibi hazırlanır: Toplamanın 3 çay kaşığı (bitkiler eşit oranlarda alınır) bir bardak kaynar suya dökülür ve 3 saat infüze edilir. Filtrelenmiş ürün günde üç kez, her burun deliğine 4 damla damlatılmalıdır.
  • Ceviz, ya da daha ziyade bölümlerini su dökün (cam başına 2 yemek kaşığı) ve beş dakika kaynattıktan sonra pişirin. 2 saat boyunca infüzyondan sonra, çorba, önceki tarifte olduğu gibi süzülür ve kullanılır.
  • karanfil iyi sadece adenoidler değil, aynı zamanda angina ile de yardımcı olur. 10 adet baharatlı karanfil, bir bardak su içinde birkaç dakika kaynatılır, soğutulduktan sonra süzülür. Burun içinde günde 4 kez gömün veya boğazınızı yıkamak için kullanın.
  • Aloe suyu ile tedavi oldukça uzun ama etkilidir. Günlük kullanımın birkaç ay sürmesi (2 damla için günde üç kez) gerekebilir, ancak en kapsamlı ödem çözülecektir.

  Yaygın restoratif demektir

  • Keçi sütü benzersiz şifa özellikleri ile uzun zamandır bilinmektedir. Çocuklara sabahları bir bardak içki içip, yatmadan önce içmeleri tavsiye edilir. Keçi sütü sayesinde bağışıklık artar, ödemler ve iltihap kaybolur.
  • Meyve ağaçlarının reçinesi - oldukça sıradışı ama etkili bir ilaç. Kirazların gövdelerinde oluşan ve sarı yapışkan bir maddenin boşaltılmasıyla günde birkaç kez çiğnenmesi tavsiye edilir.
  • Siyah frenk üzümü yapraklarından çocuklar ve çay için kullanışlıdır. Bir ay boyunca kullanılır (her yemekten önce bir bardak). Hem kuru hem de taze yapraklardan hazırlanır: 200 ml kaynar su başına 2 yemek kaşığı bir saat ısrar eder.

  Yukarıdaki tüm tarifler çok Etkili ve zaman test, ama bir şartlı dezavantajları var. onlar uzun süreli kullanım gerektirir, cerrahi olmayan bir çocukta adenoidler tedavi yanı sıra zararsız halk ilaçları hızlı bir şekilde olmayacak.

  Çocuklarda adenoidler halk ilaçları tedavisi

  Evde adenoidlerin ameliyatsız olarak nasıl tedavi edilebileceğini analiz edeceğiz.
  İçindekiler:

  Tehlikeli adenoidler nelerdir?

  Adenoidlerin tedavisi veya çıkarılması zorunlu olarak yapılmalıdır, aksi takdirde hoş olmayan sonuçlarla tehdit edilirler.

 • Burundan nefes almak sık soğuk algınlığına ve daha sonra bademcik iltihabına, bronşit, sinüzite yol açar.
 • Çocuğun sürekli ağzı, yüzün şeklini değiştirir ve yanlış bir ısırık oluşturur.
 • Beyindeki oksijenin yetersiz olması çocukların zihinsel geriliğine yol açar.
 • Adenoidlerin işitsel tüplerin ağzıyla örtüşmesi, orta kulakta kronik hastalıklara ve kalıcı işitme kaybına yol açar.
 • Bir çocukta adenoidleri çıkarmak gerekli mi?

  Doktor-kulak burun boğaz uzmanı AE Vertogolov ile yaptığı görüşmeden.
  Bir çocukta bağışıklık oluşumunda 5 yıla kadar olan nazofaringeal tonsil büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, mümkün olduğu kadar uzun tutmak arzu edilir. Bir çocukta adenoidleri çıkarmak için sadece çok sıkı endikasyonlar (nazal solunum, uykuda horlama, işitme kaybı, sık otitis, bronş komplikasyonları) için gereklidir.
  Adenoidler nasıl doğru tedavi edilir?

  • Adenoidleri tıbbi yolla tedavi etmeden önce, bu kullanım at kuyruğu, okaliptüs veya St. John's wort infüzyonu ya da deniz tuzu çözeltisi olan 0.5 - tsp için burun boşluğu ve nazofarenksin yıkanması gerekir. bir bardak suya.
  • Burun yerinde bırakılırsa, çocuk dozlarda Nazivin veya Vibracil'in vazokonstrüktif damlaları kullanılır.
  • Bundan sonra, damla veya turunç halinde tıbbi maddeler kullanın: protargol, collargol, pinosol, sfradeks, albutsid, tuya yağı veya çay ağacı yağı.
  • Adenoidler tedavisi için halk ilaçları, iyi bir sonuç bir karışımdır: kırmızı pancar suyu, soğan suyu, aloe suyu, bal - hepsi eşit pay.
  • Okaliptüs, calendula, Kalanchoe suyu, soda ile yapılan buhar inhalasyonları çocuk adenoidlerine karşı çok etkilidir - günde 2 kez 10 dakika nefes almak.

  Adenoidler çıkarılmadan geçer mi?

  Çoğunlukla çocuklarda adenoidler ergenlik döneminden geçerler, 8-9 yıl sonra nazofaringeal tonsilin azalması başlar ve çocukta adenoid semptomları tamamen geçer. Spor yapmak ve çocuğun genel olarak sertleşmesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır. (HOLL 2011, No. 8, sayfa 13)

  Çocuklarda adenoidler için halk ilaçları.

  Evde adenoidleri iyileştirmek için aşağıdaki çare yardımcı olur:

  2 yemek kaşığı. l. okaliptüs yaprağı 500 g kaynar su dökün ve 2 saat boyunca bir termosta ısrar edin. Her yemekten sonra sıcak bir infüzyon ile gargara. İnfüzyon, her durulamadan önce iki günden fazla olmamak üzere buzdolabında saklanır, eriyerek çözelti kısmına eriyen su eklenir. Kurs - 4-6 ay. (2009 HLS'den bir tarif, 2, sayfa 33)

  Çocuklarda adenoidler - cerrahi olmadan halk ilaçları tedavisi.

  Oğlan burnundan nefes alamıyordu, ağzı açıkken her zaman açık yürüyordu. Bir doktora getirildi ve kulak burun boğaz uzmanı adenoidleri aloe suyu ile tedavi etmemi tavsiye etti. Tedavi için, her gece 1-2 damla aloe suyu damlatmalısınız. Meyve suyu taze kırık tabakadan buruna doğru sıkılabilir. Tedavi süresi 1 yıldır. Adenoidler birkaç ay sonra azalacak, ancak bu ders sona ermelidir. (2008'in HOOO'undan bir tarif, No. 2, sayfa 30)

  Evde bir çocukta adenoidlerin keçi sütü ile tedavisi.

  Çocukta adenoidleri iyileştirmek için keçi sütü yardımcı oldu. Çocuk günde iki kez bir bardak keçi sütü içti. Hastalık tamamen geçti - bu basit çare, çocuğun zaten tanımladığı adenoidleri çıkarmak için ameliyattan kaçındı. (HLS 2007, No. 16, sayfa 32)

  Mazı, deniz cehri ve çay ağacı yağı olan çocuklarda adenoidler nasıl tedavi edilir.

  Bu popüler tedavi yöntemi evde birçok çocuğun ameliyattan kaçmasına yardımcı oldu. Üç yağ alımı döngüsünden oluşur.
  Deniz topalak yağı - 2 hafta boyunca her burun deliğine günde 1 kez damla 1/2 pip
  Mazı ya da sedir yağı yağı - 2 hafta boyunca günde 3 kez damlat
  Çay ağacı yağı - 2 hafta boyunca günde 3 kez talimatları damla.
  Sindirmeden önce burnu hazırlamak gerekir: tuzlu su ile durulayın, eğer bu işlemden sonra burun yerine bırakılırsa, naftisin veya pinosol damlasına, hazırlandıktan 15 dakika sonra, yağı aşılayın.
  Bu tarifi öneren okuyucunun arkadaşları da, bu halk çözümünün yardımıyla adenoidlerden çocuklarını tedavi ettiler (2004 HLS, No: 20, s. 26-27).

  Etkili bir halk yöntemi burnunu adenoidlerle yıkıyor.

  Çocuk adenoidleri, burnu tuzlu suyla yıkayarak tedavi edilebilir - 1 bardak ılık su 1/3 çay kaşığı alınır. tuz (tuz yerine 1/5 çay kaşığı soda veya tuzlu et suyu alabilirsiniz) Burnun yıkanması sırasında tüm solüsyon kullanılmalıdır. Eğer burun çok sıkı bir şekilde gömülmüşse ve bu prosedürün uygulanması imkansızsa, burun tuzlu su ile yıkanmadan önce naftirin tipi damlaların damlatılması ve 10 dakika beklenmesi gerekir.
  Burnunu her gün yıka. Kurs - 10 prosedür. Sonra bir hafta sonu ve yeni bir kurs. 2-3 dersten sonra, adenoidler azalır.
  Burun lavajına kontrendikasyonlar. Burun septumunda, burun kanaması olan, burun yaralanması olan bir eğrilik varsa, bu aracı kullanamazsınız. (HLS 2004, No. 1, sayfa 22).
  Burunda tuzlanmış suya damlatmak suretiyle kadın, adenoidleri oğlu ve torunundan tedavi etmeyi başardı. Adenoidler için günde 6-8 kez bu halk ilaçlarını kullandı. (HLS 2000, No. 10, sayfa 14).

  Evde çocuklarda adenoidlerin karanfil ile tedavisi

  10 adet Baharatlı karanfil 1 su bardağı kaynar su dökün. Kahverengi olarak ayarlanmasına izin verin. Her burun deliğine karanfil 1-2 damla gömün. Günde birkaç kez. Yani adenoidleri tedavi edebilirsin, rahatsız etmeyi bırakacaklar. Bu ilaç, bu infüzyonla gargaralaşırsanız, soğuk ve bademcik iltihabına da yardımcı olur. (Sağlıklı tatiller 2002, no. 24, sayfa 18)) (2007 HLS, no. 12, s. 33).

  Adenoidler celandine tedavisi.

  1 çay kaşığı: celandine infüzyon ile burun yıkamak için yardımcı olur. l. otlar 200 ml su dökün, kaynatın ve soğumaya bırakın. Burnunuzu bu infüzyonla durulayın. İşlemden sonra, burun mukozasını bitkisel yağla yağlayın. Bu halk yöntemi çok iyi sonuçlar veriyor. (Sağlıklı Tatiller 2000, No. 23, sayfa 11)
  Burada adenoidleri celandine ile tedavi etmek için başka bir reçete vardır: bir kadına günde 2 kez her burun deliğine 3-4 damla kırlangıçotu damlatılarak bir çocukta adenoidleri tedavi etmeyi başardı. Tedavi süresi 2 aydır. (Sağlıklı Tatiller 2000, No. 5, sayfa 12'den bir tarif)

  • Halk ilaçları ile Adenoidler tedavi - değerlendirme: 25

  Çocuklarda adenoidler halk ilaçları ile tedavi отзывы: 69

  Adenoidlerin sebebinin ne olduğunu bilmek istiyorum. Ağustos ayında kızı ameliyattan vazgeçti, ben ondan korkuyorum: çocuk sadece 4 yaşında ve adenoid ile 2 yıldır

  Mevcut öneriler için teşekkürler.

  İnsanların adenoidleri aloe suyu ve kırlangıçotu ile tedavi etme yöntemleri ilgi çekiciydi. Deneyeceğim

  Ve 2 yıl içinde bir çocukta adenoidleri iyileştirmenin en hızlı yolu nedir?

  Ben karanfil olan çocuklarda adenoidlerin tedavisine çekiyorum, birileri zaten bu halk ilaçlarını denemiş olabilir, lütfen sonuçları paylaşın!

  O, kırlangıçotunu infüzyonuyla burnunu yıkadı. Bakalım ne olacak, 2-3 derece adenoidler - çocuk 3 yaşında.

  Doktorlar bu teşhisi bana koymadı, ancak çocukluğumdaki tüm adenom belirtilerine sahip oldum. Ne kadar eziyet ettiğimi hatırlamıyorum, üçüncüsünde bir yerde, teyzem beni büyücüye götürdü ve sadece bir ay boyunca karanfil demleyip...... damlamayı tavsiye etti. Annem yaptı ve yuttuğumda, adenoidleri iyileştirmeyi başardık. Şimdi 30 yaşındayım ve kısa süre önce tekrar başladım, bu halk ilaçlarını tekrar kullanmak istiyorum.

  Çocuğa 4 yıldır, 8 aydan 1-2 derecelik adenoidler, ENT, adenoidlerin mazı yağı ile tedavi edildiğini kaydetti. Adenoidler kesinlikle ortadan kalkmadı, ama büyümediler. Ve sonra bir tuz ve soda solüsyonu ile durulandı, burnundan dışarı çıktı ve pus topaklar vardı ve Lor da bana soda yüzünden bağırdı, çocuk da yardım etti.

  Zaten iki sene çocukta adenoidlerle mücadele ediyorum (Anton'a 4,5 yıl). İlk başta 1 etapta tutunmak mümkün, ancak yine kış ve tekrar alevlenme. Adenoidlere ne tedavi edeceğimi seçemiyorum: karanfil veya okaliptüs.
  Ve saçma yıkamanın neden olduğu kulaklarda enfeksiyon pahasına. Ayrıca otit vardı. Bana göre, KBB, çocuğun sadece dar burun pasajları olduğunu ve herhangi bir iltihapla, kulakların içeriden piyon olduğunu açıkladı. Eğer burun akıntısı başlıyorsa, tam tersine yoğun bir şekilde yıkamayı başlarım, böylece kulaklarım hastalanmıyor.

  Ve tedaviyi merhem yağıyla denemek istiyorum, yine de daha keyifli! Ve bu aracı kim denedi?

  Merhaba Anastasia! Adenoidleri kızımdan ve torunumdan tedavi ettim. çay kaşığı dolusu (d.b.teplenkoe-40grad.S) içinde önceden ısıtılmış deniz topalak yağı, gece boyunca 1 damla damla burundan saflaştırılmış mukus. Bir hafta damladı, hafta sonu. Sürekli olarak, çocuğun burnu soluduğunu izledi.

  adenoidler inflamasyon otit başladı ait Geçen yıl nedeniyle, KBB her burun deliğine 5 pipetler yatan tuz (ile yıkamak için en az günde 3 defa tavsiye, benim, biz ayakta ama Nazivin bir pipet edilir yatmak istiyorum, ben sürükle alamadım ) ve geceleri nazoneks-adenoidler 2 hafta tedavi, daha hızlıydı. dahası Nasonex®, zararlı olmayan bir satır bile 100 gün ve tuz çözeltisi aslında PTS yardımcı olduğunu okuyun ve: Artık sadece teslim

  ohh, fena değil, ama bence, tedavi edilmek!

  Ben bir karanfil hediyesi oğlumun damladı, biz 3 yıldır adenoidler yoktu, şimdi yine karanfil ile tedavi bir yoldan gitmek. Ama her yıl 10 gün boyunca ihtiyacınız var ve 12-14 yaşından sonra rahatsız etmiyorlar.

  Adenoidlerin tedavisi için birçok halk ilaçları okudum ama karanfil seçtim. Onun hakkında çok şey okudum. Çok fazla yararlı madde var. Şimdi oğlumu adenoidlerden alıyorum. Eminim harika oluruz.

  Karanfil çok iyi yardım,, çay gibi kaynamış bir bardak su içinde karanfil 10 adet, iyi saat 5, bize 2 yıl dochke- denemek, sabah dışarı çıkmadan önce 3-5 her burun deliği ve ağız yıkama Normal ampulün içinde damla aşılamak öğleden (d.sada sonra) ve bir burun yıkamak, ancak orta kulak şimdi 3 ayda bespokoit.boleli değil yalnızca Tanrı hiçbir şey 2 10 gün kapalı haftaları, ve böylece 3 kez tedavi rahatsız teşekkürler ama ilaçlar biz novoiodnye vecherom.mozhno değil biz bir operasyon sunuldu tüm pomogli.zhelayu zdorovya.hotya, şimdi 1 derecesi ve zahmet etmeyin.

  Adenoidleri cerrahi olmadan halk ilaçlarıyla tedavi etmek daha iyidir. Bir çocuğa işkence yapmak istemiyorum

  Merhaba Tui'nin yağı oğluna yardım etmedi, ama burnunu her gün yıkayalım. Sonuç görünmez. Uyurken horluyor, ağzı açık. Karanfil deneyelim

  Yazan herkese teşekkür ederim. Çocuğunuzdaki adenoidlerin tedaviden sonra geçeceğini umuyorum

  en iyi sağlık! Doktorlara inanmayın, her doktorun kendi görüşü vardır. Eczaneye yardım etmeyin, bir ilacı, başka bir mutilate (özellikle nazivin-bağımlılık yapıyor) tedavi. Çocuğun sağlığı için sorumluluk al, doktorlar çocuğunuza ihtiyacım yok. Genellikle bu tür hastalıklar, doğumdan sonra iki hafta sonra bile aşılamadan sonra ortaya çıkar. Bütün hastalıkların en iyisi sertleşiyor. Tembel olmayın, hemen şimdi başlayın ve alışkanlık haline gelecektir. En iyi yöntem Porfiry Ivanov için. Çocukları terlemek, et, sosis, cips, yoğurt, chupa-chups terlemek için yeterli. Ürün satın alırken, kompozisyonlarına bakın, kaç tane zayıflama bağışıklığı vardır. Daha fazla meyve, sebze ve ham, ona bir bütün havuç verin, kaymasını sağlayın, aynı zamanda vitaminler alacak ve dişleri daha güçlü olacaktır. Ham lahana, pancar, patates, her şey orijinal formda, tedavi olmaksızın deneyelim. Vücut, çocukluktan hemen ona alışacak ve çocuklar sağlıklı olacak. Ve yağ veya su (kendiniz deneyin) veya Kalanchoe, aynı karanfil suyu ile seyreltilmiş onların kür adenoidleri, soğan suyu veya havuç, başlamak için. Beşik yakınındaki gece, sıkılmış sarımsak koymak, çocuğun nefes almasına izin verin. Böyle suya okaliptüs gibi bazı yağlar, akogo veya bu yağın inhalasyon sıcak su damlamasına yapmak ve limon ve zencefil ile bebek Napo çaydan sonra için, ocakta pryskanem ile banyoda bebeği buğulama edilebilir. Kendinizi düşünün, bu sizin çocuğunuz, kendiniz için sorumluluk aldığınızda, adenoidleri tedavi etmek için doğru yolu hemen bulursunuz, fakat tıbbi olarak değil. Herkese iyi şanslar ve sağlık diliyorum.

  Ve durulama nasıl yapılır?

  Bizden de mükemmel tavsiyeler, adenoidler konuşmak istediğiniz tuna yağını test etmek ister.

  KIZIM 3 DEGREEN 6 ADENOİD OLDUĞUMUZ, sürekli soğuk algınlığımız yok. Emzik serbestçe nefes alır, ancak genellikle ağızdan nefes alır. SADECE BUNU BİLİYORUM, ağzı solumak için, doktor ameliyat gerektiğini söylüyor ama istemiyorum. Ev koşullarında adenoidleri iyileştirmek için ulusal yöntemlerin bir şekilde istenebilecektir. LÜTFEN LÜTFEN

  2 yıl içinde çocukta adenoidleri çıkarmak anlamsızdır, yine 5 yaşından önce çıkarılmamalı gibi görünürler, bu yüzden doktor dedi. her şey iyi.

  Deniz-buckthorn, Tay ve çay ağacı yağı yukarıda açıklanan tarifi bulundu. Deniz topalakı yağı dökülmüş ve mazı (burun için eda) yağı alerjidir. Doktor tarafından yazılmış nazonex üzerinde de bir alerjidir. Aloe suyu deneyeceğim

  Sekiz aydır tedavi edilir, ilk defa karşılaştığı bu hastalık problemi ile... küçük kızı üç yaşındaydı, üç çocuk annesiyim. Doktorlar operasyonu salt duymak yanıt olarak, yardımcı olamaz gerçeği karşısında şok! Minik bebek haricinde mi dışarı... mazı yağı, yardımcı olmuyor, adenoidleri tedavisinde popüler yöntemler haline gelmiştir - bu mucize rekor 89629017287 - iyileştirme, geceleri horluyor değildi, bebek ben CFS preobrela şey... kızlar anne, uyanır, gece ağlar.

  Merhaba Kızım 3 yaşında, 2-3 derece adenoidlerimiz var. Lor, burnu yıkamak için bizi (1 ürün için 1 paket papatya, yarım kaşık tuz ve 2-3 damla iyot) hazırladı, oda sıcaklığına soğutuldu. Yıkama 5 gün yatmadan önce yapılır. Ve sabahları aç karnına, 1 ay boyunca Nazonex serpin. Horlamadan geçiyor ve sessizce uyuyor. 1 ay kır ve sonra tekrar aynı.

  Burada yorumları okuyun, herkese teşekkürler! Oğlu 2 yıl 11 ay baharatlı karanfil için seçti, burun akıntısı gerçekten çabuk iyileşti. Ve bebek neredeyse bütün gece sakin bir şekilde nefes alır, sonuç bir hafta sonra fark edilir.

  Çocuğunuz için sorumluluk almanın akıllıca tavsiyesi için teşekkür ederim Natalia.

  Teşekkürler, zaferleri adenoidler üzerinde paylaşıyor. Ben de denemeye çalışacağım!

  Oğlumun 1 derece adenoid, sık sık otitis, adenoidler ile karanfil tedavisini denemek istiyorum, genel olarak sadece bir çocuk huzur içinde uyuyorsa, herşeyi denemeye hazırım! Tavsiye için çok teşekkürler, yardım etmeyi umuyorum!

  Oğlum (3 yaşında) üçüncü dereceden adenoidlere sahip - operasyon kaçınılmaz. İnternette tarifler aramaya başladım. (Nasonex® damlayan musluğu bu öncesinde ve bir doktor rekombinasyon ile 2 ay içinde İş-Tech bebeği verdi). Ama nozul hiç nefes almıyordu, geceleri korkunç horlama, nefesinizi tutarak vb. Çocuk balık yağı (adenoidlerin büyümesini engeller) + 1 masa vermeye başladı. askorbinki, zorunlu nefes nane ve okaliptüs - polosali boğaz p-set okaliptüs (Okaliptüs tentürü 1 çay kaşığı 0 (okaliptüste 2kap (yağ), nane 1 kapak (yağ) 1 kaynamış su. burun, ağız nefes nefes), 5 md. tepl.vody) ve en önemlisi, günde 3 defa emzik 2chasti pancar suyu + 1 saat bal kazdık. Sonuç olarak, tedavi süreci sonrasında (1 hafta damlayan - 1 hafta mola + Başka bir kurs) hiçbir değişiklik. KBB doktoru ayrıca alergichesky rinit kazanılan gibi ben böyle bir çocuk üzerinde deney olduğunu bağırdı. Genel olarak pes etmiyorum. Ben (çoğu kesim olduğunu biliyorum) oğluna operasyon fikrimi makyaj ancak o zaman o at kuyruğu, aloe ve karanfil deneyin ve

  Yazmayı unuttum. Verilen tedaviden sonra çocuğun en sonunda burnunu soluduğu ve daha az horlama GİBİ GİBİ başladığı.

  Nashot tırnakları infüzyonun bozulmadığını ya da her zaman tazeleştiğini söylüyor.

  Herkese iyi akşamlar... 3 yaşında olan kızına yazdığı hastalıktan daha uçan gibi, ben KYS'lu bir tedavi haline gelmiştir şeyin başında yazdığı burada ilgilenen herkes bir tabak benim [email protected] telefonda prosto böylece tüm olmasıdır açıklamayın... bu bir sonuçtur, bir sonuç vardır.

  adenoydov tarafından bana anne 2 tablet 7 gün kapalı bir gün PO4.5 p başına her bir burun deliğine 2 damla 10 gün sıcak 5stolovyh kipechenoy su damla bir çorba kaşığı içinde çözülmüş bu tarifi posovetyvali

  İKİNCİ DERECE DOLAŞIMININ ADENOİDİ YEŞİL AFRİKANLARININ KALİBRASYONU NASIL TEDAVİ EDİYOR LÜTFEN

  Söylesene lütfen, ama adenoidleri nasıl test ederler? Kızım 3 yıl 7 ay. burun akıntısı olmadan 2 ay boyunca sürekli olarak burun akıntısı en fazla 2-3 hafta çalıştırın.

  hepinizi anladığım kadarıyla! Bunun üzerinden fakir kadınlar sadece geçmez. bunlardan sonra konjonktiva ateş farengoözofageal başladı çünkü 2 ay önce bebeğim adenoidler olmuştur, sadece sabah ve okaliptüs, papatya, sarı kantaron ve nane akşam deniz suyu infüzyon içinde yıkanarak tedavi dolu bir kabus. Ve şimdi tekrar çocukta adenoides - Denemek ya da tat almak için karanfil tedavisi istiyorum

  Kızlar ve kimse sülükleri denemez mi?

  Kızlar! Sadece TRANSFER FAKTÖRÜ adenoidlerden bize yardım etti. Bu diyet takviyeleri. Amerika'da yapıldı. Her birinize, daha doğrusu çocuklarınızın her birine yardımcı olacaktır - bu% 200 garantidir. Ve şu anda taşların bana uçmasına izin verin, bu saçmalık yardım etmiyor ve tüm bunlar parayı çekiyor. Bu ürünü dağıtmıyorum, bundan dolayı hiçbir şeyim yok, ama adenoidli bir çocuğun sadece onlarla değil, ne olduğunu biliyorum. Hasta, dağınık, sürekli açık ağız, horlama, normal uyku yok. Burada mesajım en az birine yardım etmek eğer - o zaman bile çamur bana yutturma - Ben ağırlığına eşit olacaktır - En azından birileri onun tavsiyesi ile yardım ettiğini biliyoruz. Çocuğum 2.3 yaşında bahçeye gitti ve hemen problem yaşamaya başladı. Adenoids. Ve 3 derece zaten operasyonda ama biz küçük bir ENT tüm yöntemler tarafından 3 yıla kadar ertelendi sonra o yapmak mümkün oldu! Ne kadar denediğimi bilmiyorsun. ve homeopati ve everyones doroguschie düşer. atanan son kez Nasonex® damla - biz satın elbette - - Çocuklar için yapmayacağım 900'den fazla ruble vardır. Transferi Faktörü bize en yüksek yeterlilik kategorisinde doktor çocuk doktoru tavsiyesinde bulundu. Hemen söylüyorum - çok pahalı - ve karşılığında - ne kadar çok uyuşturucu harcadığımı bilmiyorsunuz ve hiçbir şey bize yardım etmiyor. Satın aldı ya da satın aldı - hatta aile içinde kimse bile karşı değildi - bir kavanoz 2000 ruble mal oldu. Yiyorum kuyu ile su sonra 4 kaplusy bir gün vermeye başladı ve 2 kez emzik (kaynar su yetiştirilen kapsül yarım çay kaşığı) içine damlıyordu. Tıbbı almanın 4. gününde, çocuk burunda homurdanmaya başladı - ama burnundan hiçbir şey akmadı. veya burun üfleme veya yıkama yardımcı olmuyor - hırıltı ve nazofarenks durdu - o zaman kadar keskin ve geçer - - dramatik - biz alımı Transferi başında uyarıldı tırmandığı başlar ana şey vererek durdurmak için değil. Sabah yıkama furotsilina burnunda sonra bile 2 gün jöle kırmızı lekeler çıkarmaya başladı - korkunç görünüyordu - hayal edemez! ve çocuk otsmarkivatsya başladı - ama mukus armut otsasat çalışıyor - işe - burunda bir vakum gibi - Bu şişmiş lenf bezleri alevlenme olduğunu düşünüyorum - ama umursamadı gibi bebek - artık Sapeta bir gnome gibi, uyku açık olsa da, daha iyi oldu ağız, gözlerin parıltılı gözüktüğü, anneannemizin bile çocuğun hayata geldiğini söyledi. Bugün, 10 gün - - bebek uykuda ve dvshal burun oldu gün - bu bir mucizeydi benim için - bir kaç ay görmedim ben yüzden sabırla iotsmarkivali kırmızı goo 6 gün yıkadı. mukus böylece aniden sona burun nefes alma, bademcik yanına ayırdı (ama dil Derin Kırmızı doğrudan üzerinde asılı) - kısacası - büyük! Tedavi henüz bitmedi - ama sonuç kızımın yüzüne ve sağlığına. Laura ile randevu 6 gün bize - ve transferleri en az bir ay tedavi edilmelidir - en diyor bakalım. BU KÖTÜ HER YARDIM EDECEK - VE KÖTÜ OLDUĞU NE KORKMA - biz onlara çocukları olan tedavi etmiyoruz. İnternette bir çok informatsiti okudu ve satın aldı - pişman olmayacaksınız. Bu çocuklar. ve bütün bunlara karşı taciz ettiğim halde, çocuğum için herşeyi denemeye hazırım ve bu bize yardım etti. ve hepinize yardım edecek. HİÇBİR DROPS, ŞURUP VE DAHA FAZLASI!

  onun son o 2.5 yıl adenoid derece 4 kaynar bir bardak su alan hvoschom..Zavarit 2 torba işlemden geçirildi ve tüm gün damla, solüsyon 2-3 damla akşam burnunun geri kalan soluk. Tam olarak 15 gün tedavi. kız tamamen bir adenoidleri gitti ve şimdi Lor (doktor şaşırdı) Artık gece gündüz burun nefes 2. aşama kaydetti. ve bu terapötik prosedüre, bağışıklık için vitaminler içmek arzu edilir. Fitocenter vitaminleri firması Santegra / ultivit çocuklarını aldım. ve Pau d »Arco.

  Bilgi için çok teşekkür ederim, paylaştığınız için….. Size ve çocuğunuza sağlık! Çocuğumun 2. derece adenoidleri var. Sonuçlar çıkardım ve şimdi probyvat yapacağız)))

  Teşekkürler karanfil ve durulama deneyimleri için teşekkürler - spreyler, damlalar ve his inhalasyon tüm ay operasyonda neredeyse karar vermedi

  Tavsiyeniz için hepinize teşekkür ederim.

  kız 11 yaşında adenoidler tedavi tereyağı thuy herkese tavsiye

  Sevgili anne. görüşleriniz için herkese çok teşekkürler, kızı tekrar 3 ay 3 derece sonra, adynoidy kaldırıldı, sopelek her şey korkar önce söylediğim yıkanmış boğaz alnı, karanfil burun içine damla tuzlu su çözeltisi yağmurlama denemek ve ağzını okaliptüs durulama burun yıkama, içeride, büyük bademcik var sonra bize neyin yardım ettiğini yazacağım.

  MERHABA Anne bize bir çocuk 3 4.8 derecelik doktorlar oğlunun şişmiş burun nefes hiçbir bademcikleri sopelek ne olacağını hayal bile edemiyorum geçimsiz 2 yıl ameliyat sunuyoruz, ama Protargolum reçete gece horlama doktor yüzde 2 ve karmaşık merhem boğaz ağrısı eposta olmak gibi bir şey olur adenoids küçük oğluma gerçekten ne yardımcı olacak

  Herkese merhaba. Biz 3 yaşındaydın, 3 yk., Horlama geceleri korkunç adenoidler, tuz çözeltisi ile yıkanmış deniz dikeni yağı, damla başladı, yağ biraz daha iyi olmuştur Protargolum sonra bile bir mola, biz karanfil damlayacak başlayacaktır. Şifalı yemek tariflerini paylaşan herkese teşekkürler! İyi şanslar ve sağlık!

  adenoidler ile çalmak ya da çalmamak için her gün bir karanfil nado bilen birini söyleyin

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Komarovsky'ye göre çocuklar için bademcikler nasıl tedavi edilir

  Bademciklerin hipertrofisi bağımsız bir tanı değildir, ancak vücutta inflamatuar süreçlerin varlığını gösteren bir semptomdur. Ya bebeğin bademcikleri büyürse?

  Durulama olarak anjin ile klorheksidin benzersiz bir ilaçtır

  Angina sık sık orgi, sinüzit, otitin bir komplikasyonu ile ortaya çıkan yaygın bir rahatsızlıktır. Hastalığın akut faza girmemesi için, anjinadan ilaç almanın en kısa sürede başlaması gerekir.