Loading

Ilk doktor

6 Ekim 2013, 05:59

Boğaz ağrısı (herpetik) var. 2 hafta otururuz. Bir antibiyotik içti, vb. Her şey bir alerjinin belirtileri yoktu. Çocuğum alerjik değil. Alerjiyle karşı karşıya olduğumuz 1,7 vperyüz! Cuma günü, doktor reçete: furacilin, tantum verde ve lyugol. Cuma günü, bunların hiçbiri yapılmadı. Kocam her şeyi geç aldım. Dün iki kez (sabah ve akşam) boğazımı bir lugol ile temizledim. 3-4 kez sıçrayan tantum ve sık sık furacilin ile durulanır. Ve tüm bunlarla birlikte Fenistil'e damlalar (10'lu) verdim. Bugün kovanlar gibi kırmızı noktadaydık. Yanaklarda biraz, vücutta. Kimin bana bir alerjinin nasıl tedavi edildiğini ve ne kadar sürdüğünü anlatıyor. Büyük ihtimalle lyugol'da olduğunu okudum... Tedaviden çıkarıldı

lugol - Çocuklarda ve yetişkinlerde mukus pharyngeal mukozanın enfeksiyöz inflamatuar hastalıkları için en çok antiseptik olarak kullanılan eski, zamana göre test edilmiş bir ilaçtır. Yani, anjina ve stomatit ile kronik ve akut bademcik iltihabı ile.

Ana aktif madde, patojen mantarlar, yerel rahatsız edici, gram-negatif ve gram-pozitif bakteriler üzerinde antiseptik, bakterisidal bir etkiye sahiptir, moleküler Lugol iyot, ve. Uzun süreli tedavi ile daha dirençli stafilokok florası bile çöker. Potasyum preparasyonunun bir parçası olan potasyum iyodür, iyotun su içinde çözünmesini hızlandırır ve yatıştırıcı etki gliserol tarafından uygulanır.

Bu antiseptik kullanımı anjinin karmaşık tedavisinde hastalığın başlangıcında çok etkilidir. Yüksek bir sıcaklıkta, güçlü bir iltihap, bir doktor oral antibiyotikler atar. Aksi halde, hiç kimse hastanın önümüzdeki hafta romatizma, glomerülonefrit veya piyelonefrit almamasını garanti edemez.

Yakın zamana kadar, ilaç endüstrisi bu ilacı sadece bir çözelti halinde üretmiştir, ancak son yıllarda, Lugol spreyi eczaneden satın alınabilir. Anjina ile, sprey kullanımı bu olağanüstü çözüm ile tedaviyi büyük ölçüde basitleştirdi.

Anjina bademcik iltihabı ilacı ile hastalığın şiddetine bağlı olarak, günde 2 ila 6 kez mukus boğaz, ağız, farenks sulaması için topikal olarak kullanılır. Püskürtme, püskürtme kafasına tek bir tıklama ile yapılır. Enjeksiyondan önce, nefesinizi solumak ve tutmak önerilir. 30 dakika sulama yapıldıktan sonra, yemek ya da içmek için tavsiye edilmez. Yanlışlıkla ürün göze kaçarsa, yeterli miktarda su ile iyice durulanır ve daha sonra bir sodyum tiyosülfat çözeltisi ile yıkanmalıdır.

Angina ile cımbızları üzerine takılan bir pamuklu çubukla kullanmak en uygun olanıdır, pamuklu yünü bir kurşun kalemle yuvarlayarak ağız ve bademcikleri yağlayabilirsiniz. Bir çözümde pamuklu bir pamuk parçası olan Lugol'u kullanmanın eski bir yolu daha vardır ve bu pamuk yünü birkaç dakika emer.

Otolarengologlar bu antiseptik, supratonsillar boşlukları ve lakunaları yıkamak için 2-3 gün içinde 4-5 işlem miktarında pürülan tonsil lezyonları kullanırlar.

Genellikle Lugol ciddi yan etkilere neden olmaz, iyi tolere edilir ve çoğu boğaz ağrısı ile baş etmede yardımcı olur. İlacın istenmeyen yan etkilerinin ortaya çıkması durumunda, başka bir antiseptik ile yerini alacak doktorunuzu bilgilendirin.

Genellikle anginadan muzdarip insanlar için büyük bir sorun, hastalık için etkili ve ucuz bir çözüm bulmaktır. Lugol boğazda etkili midir? Ülkemizdeki anjina insidansı istatistikleri hayal kırıklığı yarattığı için bu soru gerçekten acil. Hem yetişkinleri hem de çocukları farklı zamanlarda etkilemektedir. Lugol nedir? Anginada nasıl kullanılır? İstenilen etkiyi verecek mi? Çocuklar için kullanmak mümkün ve bunu nasıl doğru bir şekilde yapmalı?

Sırayla her şey hakkında.

Angina (akut tonsillit), farinks dokularının yanı sıra palatine bademciklerin akut inflamasyonudur. Hastalık bulaşıcıdır, onun nedensel ajanları Candida cinsinin bakterileri, virüsleri, mantarlarıdır. Hastalığın gelişmeye başlaması için, atma faktörlerine ihtiyacınız vardır. Bunlar şunları içerir:

 • hipotermi veya akut viral enfeksiyonlar;
 • bağışıklıkta genel azalma;
 • ağız boşluğu ve farinksin uzamış inflamasyonu;
 • tıkalı burun solunumu.

Angina çok kolay teşhis edilir. Aşağıdaki klinik belirtilere sahiptir:

 • yutulduğunda boğaz ağrısı;
 • bademciklerin şişmesi ve kızarıklığı;
 • genel halsizlik;
 • bademciklerin yüzeyindeki pürülan baskınlar ve yaralar;
 • vücut ısısında 39-40 dereceye kadar artış;
 • genişlemiş lenf düğümleri.

Bademciklerde pürülan baskınlar, lenf nodlarının şişmesi ve ağrıları, anjini solunum yolu enfeksiyonlarının belirtilerinden ayıran temel göstergelerdir. Bu nedenle evde bile bir terapist veya çocuk doktoru doğru tanıyı yapabilir. Ancak kliniğe yolculuk her zaman önlenemez: hangi mikroorganizmanın anjinayı tetiklediğini bulmak için testlerden geçmek zorunda kalacaksınız.

Doktorlar hastalığın sınıflandırmasını kabul etti. Catarrhal, foliküler, fibrinöz, lacunar, flegmonöz bademcik iltihabı vardır. Her birinin kendine özgü bir tezahürü vardır ve belirli bir tedavi taktiği gerektirir.

Kural olarak, "anjin" tanısını dinledikten sonra hasta hemen tedaviye nasıl başlanacağı hakkında sorular sormaya başlar. Tedavi anginanın nedensel etkisine bağlıdır. Buna dayanarak, doktor antifungal, antiviral, antibakteriyel bir ilaç reçete edebilir. Gereksiz olarak doktorlar, sıklıkla boğaz tedavisi için gerekli olan antiseptik ajanları atar veya tayin ederler. Bu fonlar, eski halkı sevgiyle çağrıldığı gibi, eski Lugol ya da "Glukol" olarak içerir.

Lugol eczanelerde bir çözelti veya sprey şeklinde satılmaktadır. İçindeki ana aktif madde iyodindir. Laringeal mukozadaki patojenik mikroflorayı yok eden bakterisit bir etkiye sahiptir. İlacın uzun süreli kullanımı ile, çok inatçı olarak kabul edilen stafilokokları bile bastırmak mümkündür.

Karaciğer ve böbrek hastalığı olan kontraendike ilaç hastaları, iyot duyarlılığı artmış olan kişilerin yanı sıra tirotoksikoz ve dermatit, tüberküloz ve furunküloz hastaları.

Son zamanlarda, ilaç eczanelerde ve bir sprey şeklinde ortaya çıktı. Daha önce, sadece bir çözüm olarak mevcuttu. Sprey kullanmak daha uygun olur.

Lugol topikal olarak uygulanmalıdır: ağız ve boğazdaki mukoza zarını bir aerosol ile sulayın veya günde 5-6 kez bir çözelti uygulayın. Bir aerosol kullanılıyorsa, ilacı teneffüs etmeden önce, nefes almanız, nefesini tutmanız ve farinkse doğru ağız boşluğuna bir enjeksiyon yapmanız gerekir. Bundan yarım saat sonra, bir şey yememeli ya da içmemelidir: ilaç, mukus boğazında “işini” yapmalıdır. Gözlerde Lugol ile temastan kaçının.

Lugol solüsyonu tedavide kullanılıyorsa, aşağıdaki şekillerde uygulanabilir:

İkinci yöntem daha az etkilidir, çünkü Lugol konsantrasyonu tükürüğü azaltacaktır ve etkilenen mukoza üzerinde maksimum etkiye sahip olmayacaktır. Bu nedenle, bir sprey almak daha iyidir: bu form ilacı kolayca dağıtır ve çocuklarda kullanım için çok uygundur.

İlaç hastalığın en başında kullanılmalıdır. Eğer anjin, pürülan bir forma geçerse, yani hastalık "tam hızla", o zaman Lugol etkisizdir. Antibiyotik kullanmak gereklidir.

Sovyetler zamanında, kimyacının raflarında böyle bol miktarda ilaç olmadığı zaman, Lugol her yerde kullanılıyordu. Anneler çocuklarının boğazlarını sadece onlarla tedavi etti. Pediatristler, 5 yaşın altındaki çocukların bu ilacın kullanılmamasının daha iyi olduğu konusunda uyarıyorlar: bunun için öngörülemeyen reaksiyonlar var. Ancak daha büyük yaştaki çocuklar için Lugol iyileşmede iyi bir yardımcı olacaktır. Ebeveynler, ilaç ne kadar etkili olursa olsun, çocuk doktoru danışmanın uygulamadan önce zorunlu olduğunu unutmamalıdır.

Çocuklar Lugol uygulamasının aşağıdaki yan etkilerini yaşayabilir: uyku bozuklukları, aşırı terleme, sinirlilik, cilt alerjileri. Çocuğun bir preparatta kuvvetle telaffuz edilen reaksiyonlarının ortaya çıkması durumunda, kullanımının durdurulması ve derhal doktora yöneltilmesi gerekmektedir.

İlaç emziren annelerde kullanılmak üzere onaylanmıştır. Ama burada çok dikkatli davranmak gerekiyor: ilk başta günde en fazla 2 kez uygulayın. Annenin sütünde bebeğe yeni reaksiyon yoksa, tedaviye devam edebilirsiniz. Bazı emziren annelerde Lugol, süt üretiminin baskısına neden olabilir. Bu nedenle, emziren anne Lugol tedavisi hakkında bir çocuk doktoru başvurmadan, ilaç tavsiye edilmez.

Diğer herhangi bir tıbbi ürün gibi, Lugol'un hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

 1. Düşük maliyetli: eczane bir çözüm için yaklaşık 20 ruble ödemek zorunda kalacak, sprey 60-120 ruble mal olacak (şişenin dozajına bağlı olarak).
 2. İlacın yüksek etkinliği: hastalığın erken aşamalarında hızlı iyileşmeyi destekler.
 3. İlaç, geçerken, iyot içerdiği için tiroid bezi hastalıklarının önlenmesini de gerçekleştirmektedir.

Lugol de dezavantajları vardır:

 1. Hoş olmayan tat ve koku, Lugol çocukların tedavisinde zorluklar yaratır.
 2. Pediyatride, bu ilaç dikkatle kullanılmalıdır: larinksin bir spreyle püskürtülmesi sırasında çocuk laringospazm yaşayabilir.
 3. İlaca karşı alerjik reaksiyonlar mümkündür.
 4. Yanlış kullanım durumunda ilacın kıyafetlerden ve iç kısımlarından çıkarılması zordur.

Hemen hemen tüm ilaçların benzer dezavantajları vardır. Bununla birlikte, Lugol anjin ile çok etkili ve kanıtlanmış bir araç olarak kabul edilir.

Lugol bir başka önemli artı var: Sahte ilaçları eczanelerde bulunmuyor. Bugün, eczane piyasası düşük kaliteli sahte ilaçlarla dolduğunda, hasta herhangi bir tabletin veya ilacın etkinliğinden emin olamaz. Lugol pratik olarak sahte değildir: başkalarının sağlığını paraya çevirmek istemek, ilaç çok ucuz olduğu için, sadece kârsızdır.

Lugol çok fazla analog var. Analog, benzer bir eylemdir, ancak formülasyondaki tamamen farklı maddelerdir. Çoğu zaman eczanelerde eczacılar Lugol'ün olmadığını iddia ederler, fakat aynı etkiye sahip başka bir ilaç vardır. Ve 300 - 400 ruble için bir sprey almayı teklif edin. Böyle provokasyonlarda bulunmayın. Lugol bu eczanede değilse, o başka birindedir.

Angina'yı görmezden gelmek imkansızdır: otitis, servikal lenfadenit, akut larenjit ve diğer hastalıklarda çok ciddi komplikasyonlar verir.

Lugol, boğaz ağrısı için eski ve kanıtlanmış bir ilaç olarak kabul edilir.

Hastalık pürülan bir forma girmeden önce kullanın. Bunu dikkatli bir şekilde yapın, doktorunuza danışın. İlaç 5 yaşından büyük çocuklar için uygundur. Annenin çocuğun tepkilerini biraz daha dikkatli gözlemlemesi gerekiyor.

Pazarlamada eczane uzmanlarının püf noktaları ile yönlendirilmesinin ve yuvarlak toplamlar için boğaz ağrısından "süper" preparatların satın alınması gerekli değildir. İlaç geliştirme cephanesinde bir kuruş fiyatında çok miktarda etkili ilaç vardır. Lugol da bu tür ilaçlara aittir.

Sık sık Lugol'ü angina'da kullanmak için önerileri karşılayabilirsiniz. Bu ilaç yüz elli yıldan fazla bir süredir başarıyla kullanılmaktadır. Uygun fiyatlı ve çok sayıda olumlu eleştiriye sahiptir ve bu nedenle boğaz tedavisi için daha modern yöntemlerle değiştirilmemiştir.

İlacın tam adı Lugol'un Çözümüdür. Fransız, Jean-Guillaume Auguste Lugol, bu etkili çözüm yolunu geliştirdi. Onuruna, ve ilaç denir. İyot kokan koyu kahverengi bir sıvıdır. İlaç, küçük hacimli şişelerde sıvı formda veya daha modern bir dozaj formunda satılmaktadır. Lugol'ün anjin ile çözümü, bileşimi nedeniyle etkilidir.

Lugol çözümünün bileşenleri

 • Damıtılmış su,
 • Potasyum iyodür
 • iyot,
 • Gliserol.

İyotun kendisi suda çok iyi çözünmez, ancak potasyum iyodürün varlığından dolayı bu mümkündür. Gliserol yatıştırıcı bir etkiye sahiptir, bu nedenle yeterli tedavi ile mukoza zarının yanması söz konusu değildir.

Lugol'ü anjinaya uygulamadan önce, talimat dikkatli bir şekilde çalışılmalıdır. Bu ilacın bakterisit ve antiseptik bir etkiye sahip olduğunu gösterir, lokal semptomları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Lugol'un hareketi oldukça geniştir, boğaz hastalıklarına neden olan çeşitli patojen mikroflorayı tahrip edebilir.

Hangi patojenler Lugol üzerinde çalışır?

 • Gram-negatif bakteriler
 • Gram-pozitif bakteriler,
 • Mayalar dahil mantarlar.

Staphylococcus ilaca oldukça dirençlidir, ancak uzun süreli tedavi ile de ölürler.

Bu ilacın ağız ve boğazdaki birçok patojene karşı yüksek etkinliği popülaritesine neden olmuştur.

Kullanım endikasyonları

Çoğu zaman, Lugol bademcik iltihabı için kullanılır, yani, çeşitli kökeni olan anjin için. Bakteriyel ve fungal anjin, bu ilacın kullanımı için doğrudan endikasyonlardır. Viral anjinada Lugol, vücudun savunmalarının zayıflaması sonucu ortaya çıkabilen olası bir bakteriyel enfeksiyonun profilaksisi olarak reçete edilir.

İlaç sadece küçük semptomlar ortaya çıktığında, hastalığın en başında etkilidir. Bu durumda, patojenik mikrofloranın gelişimini durdurmak ve güç kazanana kadar hastalığı durdurmak mümkündür. Daha sonraki aşamalarda Lugol da etkili olacaktır, ancak büyük olasılıkla genel antibiyotik tedavisi gerekecektir.

Pürülan anjinli Lugol lokal tedavi olarak da kullanılabilir, ancak yüksek sıcaklığın olmadığı ve hastanın durumunun çok ciddi olmadığı durumlarda tavsiye edilir.

Patojenlerin yayılmasını durdurmak çok önemlidir, çünkü bunların toplam kan dolaşımına nüfuz etmesi ciddi komplikasyonların gelişimini tehdit eder. Bu bakış açısından özellikle tehlikeli olan streptokok ve stafilokokal bademcik iltihabıdır, çünkü bu mikroorganizmalar kalbin, böbreklerin ve eklemlerin dokularına zarar verebilir.

Bir Lugol çözeltisi reçete edildiğinde, anjin kullanımı, ilacın formuna bağlıdır: sıvı veya sprey. İlacın özellikleri ve etkisi, salım formuna bağlı değildir. Fark, kullanım şeklindedir ve fiyattır: bir sprey formundaki herhangi bir alet her zaman daha pahalıdır.

Eğer sıvı bir form ise, yani çözümün kendisi ise bademciklerin yağlanması için kullanılır. Bu çok hoş bir işlem değildir, özellikle çocuklarda harcamak sorunludur. Anjin ile Lugol sprey uygulamak çok daha kolay, boğazın sulama için tasarlanmıştır.

Genellikle, her 2-6 saatte bir, günde iki ila altı kez boğaz yağlamak için reçete edilir. Lugol kullanmak genellikle gerekli değildir, çünkü iyot, mukoza zarını tahriş eder ve kurutur ve kimyasal yanmaya yol açabilir.

Lugol çözeltisi iltihaplı bölgelere uygulanır: bademcikler ve faringeal mukoza. Bunu yapmak için bir pamuk veya gazlı bez kullanın. Rahatça boğaza ulaşmak için tampon cımbızla tutulur veya bir çubuk veya spatula üzerine sarılır. Evde normal bir kalem bile kullanabilirsiniz.

Sprey Lugol, her zamanki çözümle aynı durumlarda ve aynı frekansta kullanılır. Şişenin başlığına basılarak püskürtülür. Boğazın ya da suyunun yağlanmasından sonra, sadece yarım saat sonra yiyecek ve içecek alabilirsiniz. Bu süre zarfında, ilaç dokulara nüfuz edecek ve ana etkiye sahip olacaktır.

Ilacın kullanımı için özel talimatlar arasında yaştır. Yani, 5 yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez. Böyle küçük bir yaşta, genel olarak, çocuğun boğazını yağlamak zordur ve iyotun tahriş edici etkisi nedeniyle sprey kullanımı sınırlıdır. Çocuk müköz membranları yetişkinlerden daha hassastır, bu nedenle daha dikkatli bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Hamile kadınlarda anjina tedavisinde Lugol kullanılması önerilmez.

 • Bileşenlere alerjik reaksiyonlar,
 • Akciğer tüberkülozu,
 • Böbrek hastalığı
 • Kan hastalıkları,
 • Boğazdaki neoplazmlar.

Yan etkiler lokal olabilir, ki bu da iyotun veya genelin yerel etkisinden kaynaklanır, çünkü Lugol'un bileşenleri kanın içine emilir ve küçük bir ölçüde de olsa yeteneklidir, ancak vücut üzerinde sistemik bir etkiye sahiptir.

Olası yan etkileri

 • Mukoza zarının tahrişi,
 • Boğazda yanıyor,
 • Alerjinin kutanöz belirtileri,
 • Mukoza boğazının şişmesi,
 • Uyku bozukluğu
 • Biraz artan sinirlilik.

Ilacı aşırı dozda da mümkündür. Bu, tampon çok fazla veya çok uzun tedavi için olduğu kadar boğaz tedavisi için çok sık ise oluşabilir. Vücudun reaksiyonu iyot eyleminden kaynaklanır ve iyodizm denir. Yüzün şişmesi, döküntü, dökülme ile birlikte spesifik olmayan bir iltihaptır.

Tedavi sırasında herhangi bir sorun varsa, o zaman ilgili doktor ile tartışmaya değer. Yan etkilerin veya aşırı dozların herhangi bir belirtisi ilacı iptal etme ihtiyacını göstermektedir.

Lirugol için alerji

Kedilere alerjiyle ilgili mitler.

Çocukluğumdan alerjim ve alerjim var. İlkbaharda benim için özellikle zor. Ancak kedilerdeki alerjiler negatiftir. Bu, evcil hayvanlara alerjilerden arınmış olduğum anlamına mı geliyor? Hayır! Ama bir apartmanda çok fazla kedi ile yaşıyorum. Kedilerin balinese hipoalerjenik cinsi ortaya çıkıyor. Ayrıca değil. Ne kadar? Kedilere alerjiyle ilgili mitler: 1) Kedilerin hipoalerjenik ırkları vardır. 2) Alerjiler için testler kesinlikle güvenilirdir. 3) Eğer cilde bir alerji varsa, o zaman kel kedi olmaz. 4).

Allerji 3 Ağustos, 4 Ağustos'ta. 7 gün boyunca Marina'nın blogu

Sizi kadın ve erkeklerle görüşmeye davet ediyoruz. Onaylamanın alerjisi için hazırlıklar onları ankete getirir. Hangi marka ürünü kullanıyorsunuz? [email protected] adresinde bir ankete kayıt olmak için, tam adınızı, yaşınızı, kişilerinizi, iş yerinizi veya eğitiminizi, faaliyet alanınızı veya eğlencenizi yazınız. Şimdi alerji ilaçları nelerdir? 1.800 Ruble'den katılım için ödül 3,4,5 Ağustos Daha önce hiç ankete katılmadı. Zaman ve tarih ile ilgili daha fazla detay yazışmalarda belirtiniz.

İnek proteinine alerjisi olan çocuklar.

Bir bebek duş aldığında ve böyle bir tepkiyi kışkırmak için ne yediğinizi bilmiyorsanız ne yapmalısınız? Sıklıkla bu soru bebeğin hayatının ilk ayında ortaya çıkar ve başka kimse olmaz ama nedenini kurabilirsiniz. Çocukta kızarıklıkların nedenlerini ve nasıl önlenebileceğini öğreneceğiz. Bir bebek duş aldığında ve böyle bir tepkiyi kışkırmak için ne yediğinizi bilmiyorsanız ne yapmalısınız? Çoğunlukla bu soru çocuğun hayatının ilk ayında ortaya çıkar ve kimsenin yapamayacağı bir şeydir.

Простыла наверное.. 7 gün boyunca Ninusik123 kullanıcısına ait blog

Bütün gün çok boğaz ağrıyordu ve ses bile oturmaya başladı. Strepsils'i satın aldı ve bütün gün emdi, limonla çay içti. Eve geldim ve her şeyden önce, Propolis'le boğazımı çalkalamaya başladım (yardım etmek her zaman çok güzeldi), ama bir şey sıfırın bir sonucuydu. Ve şimdi hasta olamazsın, önemli bir anlaşma. Daha hızlı bir boğaz ağrısı yapabilir misin? *** Konu "Kadın Sağlığı" konferansından taşındı.

Kuru öksürük farklı hastalıklar hakkında sinyal verebilir!

Kuru öksürük farklı hastalıklar hakkında sinyal verebilir. Çoğu durumda, bu semptom soğuk algınlığı, bakteriyel ve viral enfeksiyonları olan hastaları endişelendirmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde kuru öksürük tedavisi farklıdır. Çoğunlukla, kuru öksürük şikayetleri soğuk algınlığı sırasında meydana gelir, yetişkinlerde kuru öksürük tedavisi, farklı farmakolojik gruplardan ilaç alımına dayanır. Hastalara balgam - ATSTS, Bromheksin, Dzhoset üretimini teşvik etmek için fon tahsis edilir.. Çünkü soğuk öksürük.

Alerjilerin tedavisi ve önlenmesi.

Alerjilerin tedavisi ve önlenmesi Vücudun belirli bir madde - alerjen ile temas halinde akut duyusal reaksiyonu. Bu maddenin rolü ev tozundan ilaçlara kadar her şey olabilir. Hatta herhangi bir sıvının hoşgörüsüzlüğü (dünyadaki 35 kişi), lateks ve güneşten gelen ürünler gibi bu tür egzotik türler de vardır. Çoğu zaman, alerjenler bitki poleni ve ev tozu vardır. Kaşıntı döküntüleri şeklinde soğuk algınlığı alerjisi vardır.

Alerji.. Tıp ve Sağlık

İstemi, kim yılın bu zamanı bir yıl önce allergiya.Stolknulas ona ne olabilir, Aralık ayında (muhtemelen kış ne olduğunu hatırlıyor) ve burada yine hiçbir toz gibi bazı çiçeklerde apartmanda olabilir anlamıyorum bilir Ben düzenli olarak temizledim Tavegil'i aldım ama ondan uyumak istedim Doktorlar çaresiz bir jest yapıyorlar.

Mevsimsel alerjiler ASIT tedavisi için yeni bir servis.

Alerjene özgü immünoterapi Çocuk polikliniği Litfond, artık poliklinikte alerjist-immünologun mevsimlik ve ev alerjisi olan çocukların hayatını daha rahat hale getirebileceğini bildirmekten memnuniyet duymaktadır. 5 yaşından büyük çocuklarda alerji durumunda, ASYT bitkilerin (ağaç, çalı, çim) polenlerine ve / veya ev tozu akarlarına karşı alerjilere maruz bırakılır. Bir allerjene özgü immünoterapinin (ASIT) endikasyonunu değerlendirmek için bir immünolog için bir pediyatrik allergologa danışılması tavsiye edilir. ASIT (alerjene özgü.

Bunun büyük olasılıkla bir alerji olduğunu söylediler.. Pediatrik tıp

Çok teşekkür ederim.

Söyle bana, bir alerji olabilir. Çocuk hekimliği

Söyleyin, 6. günde ilaca alerjisi olabilir. Enjeksiyonları (lidaz) koyduk ve enjeksiyondan 6 kez sonra kıç kıvrık, yanmış ve enjeksiyonun etrafındaki her şeyi koyduk. Ve şişlik neredeyse gitse de kırmızı değil pembe olmasına rağmen, akşam yaklaşık 38 ° C sıcaklığa ulaştı. Belki de kimdi? Ve sonra hep yıprandım, zaten bir hemşirenin kanda enfeksiyon bulaşabileceğini düşünüyorum. Çocuğa 1,5 yıl.

Lugol. 3'ten 7'ye çocuk

Kızlar ve birileri gliserin ile bir çözelti lyugol kullandılar mı? Yine bademcikler üzerinde korkunç bir plaket var, antibiyotik olmadan yapmaya çalışıyorum, her şey ateş olmadan bir öksürük ve burun akıntısı ile tamamen başladı. Lugol'u hatırladım, ama kaç kez, nasıl, bir şey hatırlıyorum. Belki de sprey içine püskürtün?

Alerji veya çölyak hastalığı mı? Diğer çocuklar

Glüten veya çölyak hastalığına karşı alerjisi olduğunu nasıl anlayabiliriz? Çölyak hastalığı varsa, gluten tarafından immünoglobulin G artmadan olabilir mi? yani Çölyak hastalığında alerjenler için iyi bir tedavi olabilir mi (örneğin, uzun süre gluteni yemezseniz)? Gluten ve çölyak hastalığına karşı alerji arasında bir ilişki var mı?

Söyle bana, lütfen mumlardan olsun. Tıp ve Sağlık

Söylesene, lütfen, indometasinli pamukçuk geliştirebilir misin?

Boğazı yumuşatmaktan mı? 3'ten 7'ye çocuk

Yardım edin, lütfen, zaten kafasında çok kötü düşünürse, doktora başvurmayın. Genelde - hasta! $ 39 (! Çocuk üçüncü günü - kendim) için :( 3 gün - üretken bir şey öksürdü çocuk tamamen, kesinlikle VYSMARKIVAT değil burun (o başka bir hikaye, zaten bu tavsiye orada talebinde bulunmuştu olabilir, Öksürük, doktorumuz diyor. yaklaşık). ve çıkıyor bu burunda, yavaş yavaş "slayt" aşağı, öksürük ve çok korkar ZHenya kadar öksürük neden olur mukus, (Dunno neden korkuyor.

Anlamak için: bir döküntü! Çocuk hekimliği

Güzel anneler! Birisi benzerdi, beni yapabilirsiniz söyle: hafifçe bazı yerlerde, cilt üzerinde yükselmiş 3mm kırmızı noktalar hakkında çocuk (yaş 2.5 yıl), döküntü, küçük, yamalar halinde birleştirme 1-1,5sm çapında, döküntü sadece Bacaklar, dizlerle başladı, şimdi kalçalarda, ayak parmaklarında ve ayak tabanlarında. Tabanın cildinde alerjik döküntüler olup olmadığı. 2 dakika koşarak gelen bir çocuk doktoru, "büyük olasılıkla bir alerji, çamaşır tozu ya da başka bir şey" olduğunu bildirdi. K.

Öksürük. Soğuk ya da alerji. 3'ten 7'ye çocuk

Belki birisi bu duruma sahipti? Kızları neredeyse 6 yaşında, bir hafta önce öksürmeye başladı. Öksürük kuru ve sadece gün boyunca. Geceleri, öksürük ya da hiç uyanmaz. Öksürdüğü zaman, boğazına baskı yaptığında, bağımlı olduğunda öksürmeyi unuttuğunu, aniden hatırladığını ve tekrar harika olduğunu söylemesinin daha iyi olduğunu söylüyor. Onu benden aldığını düşündüm (biraz üşüyordum ve sert öksürdüm, ama üşüttüm ve sıcaklık bir gündü). Doktorlara gitmeyi sevmiyorum ve hiç mantıklı değil.

Bir yıla kadar bebekler banyo - yardım etmek için temiz su

Yeni doğmuş bir bebek umbilikallerle kaplı olduğu anda, hayatında ve ebeveynlerinde zorunlu bir günlük prosedür vardır - banyo. Uyumlu fizyolojik ve duygusal gelişmeyi destekler, cilt problemlerinin ortaya çıkmasını önler ve bebeğe çok fazla eğlence sağlar. Ama anneler ve babalar maalesef bazen kıskanmıyorlar! Yetersiz su kalitesi nedeniyle, bazı ebeveynler bebeği banyodan önce kaynatırlar, daha sonra 20 dakika, düzleştirmeden, bebeği uzanmış kol üzerinde tutarlar.

Lugol. Doğumdan sene çocuk

İyi günler, lütfen bana söyleyin. Çocuk ARVI ile hasta oldu. Çok kırmızı boğaz, arka duvar. Zaten 6'ncı hastamız var. O gün, küçük bir akşam, akşam yükselir. Çocuklarımızın cinsiyetinden bir doktor bana bir lirugol almamı tavsiye etti ve boğazına kendini tedavi edecek. Kız arkadaşı aradı ve lyugol hakkında bir şeyler duyduğunu, bir yaşında bir çocuğa değil, sadece yetişkin çocuklara atandığını söyledi. Boğazlarımızı yakacağımızı söylüyor. Kim bu konuda ne biliyor? Cevap verin lütfen.

Alerjiler için analizler. Basit tavsiye!

Alerjiler için analizler. Basit tavsiye! Bu soru, özellikle alerjik hastalıkların sıklığı sürekli olarak artmakta olduğundan, birçok ebeveyn için ilgi çekicidir. Aşağıdaki soruları vurgulamak istiyorum:  Hangi testleri alıyorlar? Common Ortak bir kan testi ne gösterir? Toplam IgE düzeyini belirleyen nedir? Specific Belirli antikorları belirlemek neden gereklidir? Aller Alerji testi için kan bağışında nerede bulunur? Skin Deri testleri ne zaman yapılır? Skin Cilt testleri nasıl yapılır? En çok.

İlaç hakkında. Marfa68'in günlüğü 7я.ру

Sutzavas 1. Aspirin gut için vazgeçilmezdir. 2. Alflutop - kan metabolizmasını geliştirir ve kaslarda metabolizma süreçlerini harekete geçirir. 3. Don - kıkırdak doku güçlendirir. 4. Dikloberl hormonal olmayan bir anti-inflamatuar ilaçtır. Mumlarda uygulanır, ancak yapabilir ve enjeksiyon yapabilirsiniz. 5. Diklofen - diğerlerinden daha az yan etkiler verir. 6. Diklofenak etkilidir, ancak kan durumunu etkiler. 7. Ketanov - etkili bir enjeksiyon ilacı. 8. Olfen - mumlarda rahattır, mide mukozasından muzdarip değildir. 9.

Alerji. Масяням'in blog'unda 7я.ру

Kızlar, işkence gördük. Ne yapacağımızı bilmiyoruz! Bu yüzden bize bu alerji var! Zavallı çocuk, yemek için bir şey yok, AH böbreklere komplikasyonlar veriyor, artık güç yok ((

Bademcikler üzerinde beyaz noktalar. Çocuk hekimliği

Olması normalno.Chto burun akıntısı synuli üçüncü gününde (bugün kalın), bugün kısık ses, boğaz içine baktı, beyaz noktaların üzerinde bademcik ve orada (oluklar Bela içinde amigdala ve kırmızımsı lekeler) hissetmez.Temperatyry? Boğaz ağrısı? Can Bahçeye gider miyim?

Bebek alerjik midir? Doğru ye!

Yaşamın ilk yılındaki çocuklar için beslenme çeşitli işlevleri yerine getirir. Birincisi çocuğa büyüme ve gelişme için gerekli olan maddeleri vermektir. İkincisi, alerjik hastalıkların önlenmesini sağlamak için ya da alerjinin kendini göstermiş olması durumunda, daha az anlamlı değildir - düşük allerjenik ürünler seçerek tezahürlerini en aza indirgemek için. Ve üçüncüsü - yutma, çiğneme, yemek programının oluşumu becerilerini geliştirmek. Alerjik ise, yaşamın ilk yılındaki çocuğu nasıl besleyebilirim? Emzirme. Için.

Çocuğa soğuk alerjisi: 3 neden ve tedavi. Doktor tavsiyesi.

Bebek Alerjisi

İyi günler! Soru tamamen konuyla ilgili değil, ama ben tavsiye istiyorum. Yeğenim antibiyotiklere karşı alerjidir, farklı grupları denemiştir - sonuç birdir - beyaz topaklar ve mukus içeren siyah bir sandalye, deride bir kabuk. Anne ve alerjisi olan baba kız, suni besleme kız (HA -smesi, Neocate) Biseptol doktor alerji değildir, reçete, ancak ben, daha da tehlikeli antibiyotikler daha bildiğim kadarıyla vardır. Çocuğun yüksek bir sıcaklığa sahip olduğu ve antibakteriyel ihtiyacı olan bir çocuğa başka ne yapabilirsiniz.

Çocukluk: 9 en yaygın nedenler. Cilt Bakımı

. Ayrıca, cildi ovalamak, sert giysiler veya dikişler olabilir. Bu nedenle, bebek için giysiler seçmek, yumuşak pamuktan yapılmış şeyleri tercih edin. Yeni doğmuş bebekler için dışarıda dikişlerle kıyafet almak daha iyidir. 5. Alerji Çocuk bezi döküntülerinin ortaya çıkmasının nedeni, çeşitli kimyasal bileşiklere karşı duyarlılığın artırılması olabilir. Örneğin, alerjik reaksiyonu şeklinde tek kullanımlık çocuk bezleri veya Kumaştan bezi silinir tozlarda kullanıldığında sürtünme parfüm neden olabilir. Kozmetik kullanımında alerjik belirtiler ortaya çıkabilir. Çocuk kozmetik ürünleri - losyonlar, tozlar, kremler, peçeteler chuv'u tahriş edebilir.

Alerjiler ve kırmızı boğaz. Çocuk hekimliği

Kim bilir? Boğaz kırmızısı ise öksürük alerjisi olabilir mi? Ya da, eğer boğaz kırmızıysa, çocuğun ilk etapta soğuk olduğu anlamına mı geliyor? Alerji genellikle boğazda kızarmaya neden olur mu, değil mi?

Baharda alerji. Semptomlar ve saman nezlesi tedavisi.

Çok yakında, uzun zamandır beklenen çiçek açması ve güneşli Nisan gelecek ve onunla birlikte sadık arkadaşı alerjidir. Adalet nerede? Birçoğu baharın gelişi, ilk çözülmüş yamalar, yapraklar ve çiçekler hakkında çok mutlular. Nüfusun dördüncü kısmı, gelişiyle dehşet bekler ve zamanla ağlamaya başlar, yine de hapşırır, kaşıntı ve öksürür. Bu bahar onlar için boğaz boyunca bir kemik olarak, gelmemesi daha iyi olurdu. İlkbaharda veya saman nezlesi alerjisi nedir? Basitçe söylerseniz, alerji yükselir.

Çocuk ilk yardım çantası tatil ve yazlık.

Tatil ve tatil zamanıydı. Çocuk için ilaç sandığında ne almalıyım ki hiçbir şeyi unutamayacağım? Her şeyden kurtarılmayacaksın, ama temel ilaçların listesini yaptım. Hala aldığın ya da tersini almadı. İlaçların listesi 3 yıllık bir çocuk için yapılır. 1. Fenistil - damla ve merhem. Çocuklarda çeşitli alerjilere yardımcı olur. böcek ısırıkları. 2. yaraları dezenfekte etmek için Zelenka, iyot (hidrojen peroksit). 3. Bandaj, pamuk yünü, ıslak mendil, pamuk tomurcukları, alçı. 4. bağırsak durumu için Smecta.

Pergue alerjisi olabilir mi? Çocuk hekimliği

6 Şubat'tan Sonya'ya başladı. O sivilce sığ gitti. Sırt ve omuzlar bugün bile bir doktor aradı. İncir, aniden suçiçeği mi bilir? Ben tanı içinde bir fuck değilim - alerjik bir döküntü gibi görünüyor *** Konu konferanstan taşındı "JV: sit-rounds"

Lugol, boğazınızı yaşımızda mı yağlar?

Polka ana şey, şahsen bana çok iyi yardımcı oluyor, ama sonra annem bana nizya diyerek beni azarlıyor, kimse uygulamaz? Gerçekten yanlış olabiliriz, ben de öyle.. Ve hala kim bilir, anjinli bir mide yaralayabilir mi? O zaman tüm bağırışlar bağırmaya kadar yakınıyor ((AB kabul ediyor, ancak şikayet ediyor ve onlardan önce)

Alerjiyi bir enfeksiyondan nasıl ayırt edebiliriz? Çocuk hekimliği

Çocuğun bacakları üzerinde, çoğunlukla dizlerinin üstünde ve ellerinde, kırmızı ve beyaz lekeler. Mermer cildin etkisine benziyor ama daha büyük. Deri bu yerlerde sıcaktır. Yamalar düzdür, cildin üzerinde yükselmez. Sıcaklık yoktur. Alerji enfeksiyondan nasıl farklıdır? Birkaç günlüğüne farryngosept içtiler, bu yüzden çocuk alerjisi olmamasına rağmen, alerjiden şüphelenmiyorum. *** Konu konferanstan "JV: sit-round" taşındı.

Cilt ile ilgili sorunlar - güneşe karşı bir alerji? Kadın sağlığı

Yardım, ne yapmalı? sled.den tüm arka, omuz, göğüs, boyun örtüsü küçük yüzey iltihaplı püstüller (sudamen gibi irin), birçoğu üzerinde ve onlar gayet iyi - Kesinlikle güneşte kalamaz. Onlardan gelen cilt yanar ve acıyor. o (ama daha küçük miktarlarda da bu reaksiyona neden olabilir bu malzemelerin bazıları ile soğuk sezon terli cilt temasında) güneşte dışarı gitmez ve yün veya sentetik takmazlarsa, yaklaşık 7 gün süreyle düzenlenen. Genellikle hepsine sahibim.

Blooming halsizlik: bir çocuğun bir alerjiyle başa çıkmasına nasıl yardımcı olur

Hamile kadınlarda alerji. Hamilelikte Hastalıklar

Gebe kadınlarda alerjinin belirtileri, alerjinin fetus üzerine etkisi

Intertrigo nedir ve onlarla nasıl başa çıkılır. Yenidoğanın Bakımı

Bebek bezi döküntü nedenleri. Çocuklarda kızarıklıkların tedavisi

Her şey kaşındı! Çocuklarda uyuzları nasıl tanır ve tedavi eder.

Çocuklarda uyuz. Uyuz belirtileri, tedavi ve dezenfeksiyon

Bebeklerde besin alerjisi. Bir yaşın altındaki çocuklarda besin alerjileri

Adacık riski. Servikal erozyon. Sağlık problemleri.

. Bu prosedür tamamen ağrısızdır. Genişletilmiş kolposkopi - vazospazma neden olan ve patolojik resim güçlendirir% 3 asetik asit çözeltisi ile muamele edildikten sonra serviksin bir birinci denetim. Daha sonra serviks Lugol çözeltisi ile tedavi edilir. Erozyon ve diğer hastalıklar ile rahmin serviks koyu kahverengi boyalı olmayacak, ancak ışık kalacak. şüpheli erozyon olan bir kadın (serviks kanseri ortadan kaldırmak için), vajinal temizlik ve onkotsitologiyu üzerine yayma (iltihaplanma ve patojenlerin inflamasyona neden derecesini belirlemek için) vajinadan bir çubuk geçmelidir. Bakteriyolojik kültür veya polimeraz zincirinin analizi de gerçekleştirilir.

Bakım ağız doludur. Bebeklerde pamukçuk. Çocuk sağlığı bir yıla kadar

. her bir oral tedavi etkilenen alan (en fazla 5 ardışık gün)% 1-2 sulu anilin boyalar yağlamalısınız sonra: centiyana menekşe, metilen mavisi; % 0.25 gümüş nitrat çözeltisi; iodinol, kaynamış su ile seyreltilmiş 1: 2, seyreltilmiş kaynamış su ile lugol çözeltisi 1: 3. Bu prosedür her 2-3 saatte bir tekrar edilmelidir. Oral mukozayı sulu bir nystatin veya levorin süspansiyonu ile tedavi edebilir, bunlar bağımsız olarak hazırlanabilir: tableti ezin ve suyla karıştırın. levorin, 5 ml kaynatılmış veya damıtılmış su başına 100 bin birim esas alınarak hazırlanır. 250 oranında nistatin süspansiyonu.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrısı ile soda ile durulayın

Boğaz ile soda durulayın: endikasyonlar, kontrendikasyonlar ve prosedürün özellikleri. Soda ile gargara için tariflerYazar: Larissa GlushchenkoSoda ile boğuşmak, boğaz rahatsızlıklarını evde tedavi etmenin en kolay yollarından biridir.

Anjina sırasında amoksisilin özellikleri

Sıklıkla, geleneksel ilaçlar anjin tedavisiyle baş edemez. Uzun süreli hastalık kronik hastalığa veya komplikasyonlara yol açabilir. Bu arka plana karşı, modern ve modifiye edilmiş bir antibiyotik kullanımı tam iyileşme için tek yöntemdir.