Loading

Evde burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü?

Antik çağlardan Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yüzyılın suyu, bağımlılık yapmaz soğuk algınlığı için mükemmel bir çare. Burun ilaçları 3 ila 5 gün arasında kullanım için tavsiye edilmez ve yeşil bir doktora dayalı bir ilaç uzun süre kullanılabilir.

Aloe suyu için yararlı nedir?

Hemen hemen her evde yetişen bir bitki çok yararlı özelliklere sahiptir. Meyve suyu insan vücudu için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri ve amino asitleri içerir.

Sulu grup B, E ve C vitaminleri, karbonhidratlar, folik asit, niasin açısından zengindir.

Yüzyılda bulunan polisakkaritler sayesinde beyaz kan hücrelerinin aktivitesini uyarır, bağışıklığı artırır.

Kesilmiş yapraklar kesiklere, dermatite, çeşitli iltihaplara, alerjik deri döküntülerine uygulanır. Ülserler, sıyrıklar, egzama, yanıklar ve kesikler ile iyileşir.

Bitkinin bakteriyolojik özellikleri, sindirim bozuklukları, mantar lezyonları, idrar yolu hastalıkları, böbrekler, karaciğer için kullanılmasını mümkün kılar.

Aloe sinüs iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir, yüksek su içeriği, burun mukozası nemlendirir ve solunum sistemi içine daha fazla bakteri nüfuz etmez.

Ortaya çıkan meyve sindirim bozuklukları ile tedavi edilir: ülserler, gastrit, zehirlenmeler.

Bir tür polisakkarit olan akdernans, herpes ve influenza virüsleri dahil olmak üzere bazı virüs ve bakterilerin inhibisyonuna katkıda bulunur.

Aloe belirgin bir bakterisit, antiviral, yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca, vücudu zararlı toksinlere maruz bırakabilir ve bağışıklık hücrelerinin sayısını artırabilir.

Yüzyılın iyileştirici özellikleri uzun zamandır geleneksel tıp tarafından fark edilmiştir. Bitki suyu birçok tıbbi ve kozmetik preparatların bir parçasıdır. Eczane ağında, bir bağışıklık uyarıcı ajan olarak kullanılan bir aloe özü satın alabilirsiniz.

Bu bitki özü ile merhem egzama, cilt hastalıkları, donma ve yanıklar için kullanılır.

Antibiyotiklerle artan tedavi ile, taşçık bir özü ile ilaç reçete - onlar vücut üzerindeki maddelerin zararlı etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ekstrakt veya sulu çözelti, bronşit, zatürre, öksürük ve diğer solunum hastalıklarının tedavisinde kompleks terapiye sokulur.

Ekstrakt ağız boşluğu, bademcik iltihabı, anjina, farenjit hastalıkları ile durulama için kullanılır.

Psikososyal durumun, psikozların, sarsıntıların ihlali de aloe suyu ile tedaviye yol açar.

Rejenere edici, gençleştirici özellikleri sayesinde ekstrakt evde ve endüstriyel kozmetikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Ekstrakt epidermise derinlemesine emilir, metabolizmanın restorasyonunu hızlandırır, nemlendirir, iltihap ve cilt tahrişlerini hafifletir. Adaçayı suyuyla banyo yapmak, gerginliği hafifletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Ekstrakt hücreler yenilenir ve kolajen oluşumunu uyarır, cilt daha elastik ve sağlıklı görünüyor.

aloe rinit kullanımı sırasında, iyileştirici bileşenler böylece neredeyse hemen fark edilebilir etkileri, doğrudan mukozası ve kan damarlarının içine emilir: şişme azalmış solunum kolaylaşır.

Suyu nasıl hazırlanır?

Bitmiş ürün eczane ağı üzerinden satılır, ancak bitki evde yetiştirilirse, ilacı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Özü sinüzit, sinüsler, soğuk algınlığı tedavisi için tıbbi ve halk ilaçları ile birlikte kullanılabilir.

Önemli! Taze sıkılmış aloe suyundan soğuk algınlığı çocuklara tavsiye edilmez - bunun içinde mukoza zarını yakabilen çok fazla aktif enzim vardır.

Aloe'nin burnunda nasıl bir damla yapıp, maksimum fayda sağlayacak ve sağlığınıza zarar vermeyecek? Meyve suyu sıkmak için birkaç tarif vardır. En kolay yol, yaprakların kıvrılması ve tülbentten geçirilmesidir.

Yoğunlaştırılmış bir özü düzgün bir şekilde hazırlamak için belirli kuralları izlemelisiniz:

 1. Bitki üç yıldan eski olmalıdır.
 2. Kullanmadan önce, bir ila üç hafta boyunca sulanmaz.
 3. Sadece alt, en büyük yaprakları kesin.
 4. Kesilmiş kağıdı temiz kağıda vidalayın.
 5. Sarılı şekilde 12-14 saat buzdolabında yerleştirin.
 6. Açacağım.
 7. Oluşan yulaf su 1: 3 ile doldurulmalı ve 1.5 saat boyunca ısrar edilmelidir.
 8. Kütle süzülür ve bir cam tabağa dökülür. İki hafta içinde kullanılmalıdır. Buzdolabında saklanır.

Tedavi özellikleri

Aloe'nin burnuna düşer, kan damarlarına girer, virüslerin çoğalmasını engelleyerek, anında vücuda yayılır. Doğal bir antibiyotiğin etkisi altında toksinler nötralize edilir ve yok olurlar.

Yetişkinlerde Aloe vera, doğrudan yapraktan seyreltilmeden kullanılabilir. Mukus yanmasını önlemek için, 1: 2 oranında su ile seyreltmek daha iyidir. Her burun deliğine 3-4 damla gömün, 3 r / gün.

Suyu mukoza zarından aldıktan sonra, aktif hapşırma başlar, bunun sonucunda burun sinüsleri temizlenir ve soluma serbest kalır. Genyantritis ile kullanılmasına izin verilir.

Bitkinin doğal bir biyostimülan olarak kabul edilmesine rağmen, hamileliğin soğuktan aloe suyu tavsiye edilmez. Yüzyılın bileşimi, uterus kaslarının büzülmesine neden olan ve düşük veya erken doğuma yol açabilen antrakinonlar içeren aktif maddeleri içerir.

Hamilelik sırasında aloe suyu kullanamazsınız

Önemli! Gebeliğin soğuk algınlığı Aloe ikinci yarısında, ama günde en fazla üç ruble ve sadece bir jinekolog danıştıktan sonra kullanılır.

Ekstre acı bir tada sahiptir, bu nedenle birçok ebeveyn çocuklara vermekten korkar. Burunda aloe'yu gömmeden önce, çocukla konuşmalısın. Bebeklerin 1: 2 oranında (bitki gençse) veya 1: 3 oranında meyve suyu yetiştirmesi gerekir. Eğer bal eklerseniz, çare tadı biraz artabilir.

Rinit, sinsi bir hastalıktır, eğer buna dikkat etmezseniz ve tedaviye başlarsanız, komplikasyonlarla tehdit eder. Aloe'nin bal ile kullanımı sadece tadı iyileştirmez, aynı zamanda mukusları yakmaz ve daha hızlı hareket eder. Daha fazla etki için, karışım ek olarak tüketilir. Çocuklara 1 çay kaşığı verilir. yemeden önce.

Böyle bir bileşim, kronik rinit ve sinüzitte mükemmel bir asistandır. Yetişkinler yatmadan önce 2-3 damla damlatılır. İlk olarak ballı aloe suyunun burunda yanma hissi yarattığına, hapşırmaya başladığına, ancak semptomların hızlıca ortadan kalktığına hazırlıklı olmalısınız.

Bebeklerde mukus oluşturma eğilimi artmaktadır. Bunun nedeni, kemiklerin tam olarak oluşmaması ve kıkırdakların yapısının, ağzın temizlenmesine katkıda bulunmamasıdır. İstatistiklere göre, kulak burun boğaz uzmanlarına yapılan çağrıların% 70'i nazofaringeal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir yıl boyunca bebekler için burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü? Çocuklarda mukozanın çok hassas olduğu ve bitkinin kullanımının yanıklarla dolu olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin rinitinde aloe ile dikkatle kullanılması gerekir. Çözelti, kaynamış su 1: 5 ile seyreltilir. Kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışın.

Aloe vera riniti kullanımında bazı kontrendikasyonlar vardır:

 • günde 100 ml'den fazla tüketmeyin;
 • hemoroid muzdarip insanlara almak için;
 • ilaç "Dicoxin" ile birlikte meyve suyu güçlü bir müshil etkisi neden olur;
 • hamilelik ve emzirme;
 • Düşük tansiyonu olan kişiler;
 • düzenli kullanım ishale, mide kramplarına neden olur;
 • Ekstraktın alınması operasyondan 2 hafta önce durdurulur - ilaç kanın pıhtılaşmasını azaltır ve kanamaya neden olur;
 • epilepsi;
 • alerjik rinit;
 • neoplazmlar.

İlacın bir haftadan uzun bir süre kesintisiz kullanılması elektrolit kaybına yol açabilir. Önlemler, 40 yaş üstü insanlar için ilaç temelinde kullanılmalıdır.

Halk tarifleri

Geleneksel tıp evde aloe soğuk algınlığı tedavisi için geniş bir reçete seçeneği sunar. Tedaviye başlamak için ilk defa hastalık belirtilerinde gereklidir. Suyu, her iki burun deliğine de 3-5 damla günde 4 defadan fazla sindirilir. Daha hızlı iyileşme ve daha iyi etki için, dahili olarak alınır.

 1. Alkol tentürü: aloe buzdolabından bir kombine veya karıştırıcıda öğütülür ve 1: 5 oranında alkol dökülür. Karanlık bir yerde 10 gün bekletin. 1 çay kaşığı için günde en fazla iki p. Çare zayıflatılmış organizmayı geri yükler, salgınlar sırasında yardımcı olur.
 2. Aloe soğuk (4 kısım) ve suyu, bal (3 parça), toz haline getirilmiş meyve özü kalça (3 parça), okaliptüs yağı (1 kısım): tamponlar için bitkisel. Tüm malzemeleri birleştirin, gazlı bez karışımına daldırın ve her burun deliğine bir çubukla koyun. 10-15 dakika boyunca 3 r.
 3. Zeytinyağı kaynatılır ve 3: 1 oranında çıkarıcı ile karıştırılır. Çocuklarda aloe suyu ile soğuk algınlığı, bebekler için 2-3 mg / gün mukozanın yağlanmasını içerir.
 4. Sıvı bal kaynatılmış su ve özü ile eşit oranlarda birleştirin. Burnunuzu gömün veya günde birkaç kez yağlayın.

Yüzyıllar önce başlayan bal ile birlikte aloe yaprakları kullan. Karışım soğuk algınlığı, bronşit, grip, solunum sistemi iltihabı için mükemmel bir çare.

Halk hekimliğinde öksürük Aloe, çay, merhem, tentür, balmumu için merhem kullanılır. Hemen sonuç beklemeyin, hoş olmayan semptomlardan tamamen kurtulmak 6 hafta kadar sürebilir.

Öksürük aloe vera ile Tarifler:

 1. 250 gr bükülmüş veya ince kıyılmış yaprakları, 0,5 l cahors dökün, 350 ml bal ekleyin. Karışımı buzdolabına 10 gün boyunca koyun. Filtre ve 1 çay kaşığı için 3 gün / gün kullanın.
 2. Bir bardak ılık su içinde 1-3 çay kaşığı seyreltin. doğal bal ve öksürük aloe suyu (bir bardak çeyrek). Yatmadan önce içmek için.
 3. Papatya çayı demleyin, bitki özü ve bal ekleyin.
 4. 200 gr bükülmüş yapraklar 0.5 litre su ve konyak ile karıştırılarak 200 ml bal ilave edilir. Fırına koyun, 3-4 saat karıştırın, 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden yarım saat önce 3 r.
 5. Yapraklar öğütülür (5-6 parça), domuz yağı ve tereyağı (200 gram), bal (250 mi) ve 1 çorba kaşığı ile birleştirin. l. kakao. Hastalık sırasında 1 çorba kaşığı kullanın. l. shokaladno - kremsi karışım yemeklerden 3-4 gün önce. Önleme için - 0.5 st. l.
 6. Bal ile limon, yüzyılın suyu ve St John's wort infüzyonu karıştırın. Yemek yerken bir bardak karışımı iç.

En fazla faydayı elde etmek için, balın çok sıcak suya yerleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Sıcaklık 40 ° C'yi geçmemelidir, aksi takdirde niteliklerini kaybeder.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri çeşitli hastalıklar için kullanılabilir, kullanımdan önce bir doktora danışmak gereklidir.

Ilk doktor

Erişkinlerde soğuk algınlığında Aloe vera

Antik çağlardan Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yüzyılın suyu, bağımlılık yapmaz soğuk algınlığı için mükemmel bir çare. Burun ilaçları 3 ila 5 gün arasında kullanım için tavsiye edilmez ve yeşil bir doktora dayalı bir ilaç uzun süre kullanılabilir.

Aloe suyu için yararlı nedir?

Hemen hemen her evde yetişen bir bitki çok yararlı özelliklere sahiptir. Meyve suyu insan vücudu için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri ve amino asitleri içerir.

Sulu grup B, E ve C vitaminleri, karbonhidratlar, folik asit, niasin açısından zengindir.

Yüzyılda bulunan polisakkaritler sayesinde beyaz kan hücrelerinin aktivitesini uyarır, bağışıklığı artırır.

Kesilmiş yapraklar kesiklere, dermatite, çeşitli iltihaplara, alerjik deri döküntülerine uygulanır. Ülserler, sıyrıklar, egzama, yanıklar ve kesikler ile iyileşir.

Bitkinin bakteriyolojik özellikleri, sindirim bozuklukları, mantar lezyonları, idrar yolu hastalıkları, böbrekler, karaciğer için kullanılmasını mümkün kılar.

Aloe sinüs iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir, yüksek su içeriği, burun mukozası nemlendirir ve solunum sistemi içine daha fazla bakteri nüfuz etmez.

Ortaya çıkan meyve sindirim bozuklukları ile tedavi edilir: ülserler, gastrit, zehirlenmeler.

Bir tür polisakkarit olan akdernans, herpes ve influenza virüsleri dahil olmak üzere bazı virüs ve bakterilerin inhibisyonuna katkıda bulunur.

Aloe belirgin bir bakterisit, antiviral, yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca, vücudu zararlı toksinlere maruz bırakabilir ve bağışıklık hücrelerinin sayısını artırabilir.

Yüzyılın iyileştirici özellikleri uzun zamandır geleneksel tıp tarafından fark edilmiştir. Bitki suyu birçok tıbbi ve kozmetik preparatların bir parçasıdır. Eczane ağında, bir bağışıklık uyarıcı ajan olarak kullanılan bir aloe özü satın alabilirsiniz.

Bu bitki özü ile merhem egzama, cilt hastalıkları, donma ve yanıklar için kullanılır.

Antibiyotiklerle artan tedavi ile, taşçık bir özü ile ilaç reçete - onlar vücut üzerindeki maddelerin zararlı etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ekstrakt veya sulu çözelti, bronşit, zatürre, öksürük ve diğer solunum hastalıklarının tedavisinde kompleks terapiye sokulur.

Ekstrakt ağız boşluğu, bademcik iltihabı, anjina, farenjit hastalıkları ile durulama için kullanılır.

Psikososyal durumun, psikozların, sarsıntıların ihlali de aloe suyu ile tedaviye yol açar.

Rejenere edici, gençleştirici özellikleri sayesinde ekstrakt evde ve endüstriyel kozmetikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Ekstrakt epidermise derinlemesine emilir, metabolizmanın restorasyonunu hızlandırır, nemlendirir, iltihap ve cilt tahrişlerini hafifletir. Adaçayı suyuyla banyo yapmak, gerginliği hafifletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Ekstrakt hücreler yenilenir ve kolajen oluşumunu uyarır, cilt daha elastik ve sağlıklı görünüyor.

aloe rinit kullanımı sırasında, iyileştirici bileşenler böylece neredeyse hemen fark edilebilir etkileri, doğrudan mukozası ve kan damarlarının içine emilir: şişme azalmış solunum kolaylaşır.

Suyu nasıl hazırlanır?

Bitmiş ürün eczane ağı üzerinden satılır, ancak bitki evde yetiştirilirse, ilacı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Özü sinüzit, sinüsler, soğuk algınlığı tedavisi için tıbbi ve halk ilaçları ile birlikte kullanılabilir.

Önemli! Taze sıkılmış aloe suyundan soğuk algınlığı çocuklara tavsiye edilmez - bunun içinde mukoza zarını yakabilen çok fazla aktif enzim vardır.

Aloe'nin burnunda nasıl bir damla yapıp, maksimum fayda sağlayacak ve sağlığınıza zarar vermeyecek? Meyve suyu sıkmak için birkaç tarif vardır. En kolay yol, yaprakların kıvrılması ve tülbentten geçirilmesidir.

Yoğunlaştırılmış bir özü düzgün bir şekilde hazırlamak için belirli kuralları izlemelisiniz:

Bitki üç yıldan eski olmalıdır. Kullanmadan önce, bir ila üç hafta boyunca sulanmaz. Sadece alt, en büyük yaprakları kesin. Kesilmiş kağıdı temiz kağıda vidalayın. Sarılı şekilde 12-14 saat buzdolabında yerleştirin. Açacağım. Oluşan yulaf su 1: 3 ile doldurulmalı ve 1.5 saat boyunca ısrar edilmelidir. Kütle süzülür ve bir cam tabağa dökülür. İki hafta içinde kullanılmalıdır. Buzdolabında saklanır.

Tedavi özellikleri

Aloe'nin burnuna düşer, kan damarlarına girer, virüslerin çoğalmasını engelleyerek, anında vücuda yayılır. Doğal bir antibiyotiğin etkisi altında toksinler nötralize edilir ve yok olurlar.

Yetişkinlerde Aloe vera, doğrudan yapraktan seyreltilmeden kullanılabilir. Mukus yanmasını önlemek için, 1: 2 oranında su ile seyreltmek daha iyidir. Her burun deliğine 3-4 damla gömün, 3 r / gün.

Suyu mukoza zarından aldıktan sonra, aktif hapşırma başlar, bunun sonucunda burun sinüsleri temizlenir ve soluma serbest kalır. Genyantritis ile kullanılmasına izin verilir.

Bitkinin doğal bir biyostimülan olarak kabul edilmesine rağmen, hamileliğin soğuktan aloe suyu tavsiye edilmez. Yüzyılın bileşimi, uterus kaslarının büzülmesine neden olan ve düşük veya erken doğuma yol açabilen antrakinonlar içeren aktif maddeleri içerir.

Hamilelik sırasında aloe suyu kullanamazsınız

Önemli! Gebeliğin soğuk algınlığı Aloe ikinci yarısında, ama günde en fazla üç ruble ve sadece bir jinekolog danıştıktan sonra kullanılır.

Ekstre acı bir tada sahiptir, bu nedenle birçok ebeveyn çocuklara vermekten korkar. Burunda aloe'yu gömmeden önce, çocukla konuşmalısın. Bebeklerin 1: 2 oranında (bitki gençse) veya 1: 3 oranında meyve suyu yetiştirmesi gerekir. Eğer bal eklerseniz, çare tadı biraz artabilir.

Rinit, sinsi bir hastalıktır, eğer buna dikkat etmezseniz ve tedaviye başlarsanız, komplikasyonlarla tehdit eder. Aloe'nin bal ile kullanımı sadece tadı iyileştirmez, aynı zamanda mukusları yakmaz ve daha hızlı hareket eder. Daha fazla etki için, karışım ek olarak tüketilir. Çocuklara 1 çay kaşığı verilir. yemeden önce.

Böyle bir bileşim, kronik rinit ve sinüzitte mükemmel bir asistandır. Yetişkinler yatmadan önce 2-3 damla damlatılır. İlk olarak ballı aloe suyunun burunda yanma hissi yarattığına, hapşırmaya başladığına, ancak semptomların hızlıca ortadan kalktığına hazırlıklı olmalısınız.

Bebeklerde mukus oluşturma eğilimi artmaktadır. Bunun nedeni, kemiklerin tam olarak oluşmaması ve kıkırdakların yapısının, ağzın temizlenmesine katkıda bulunmamasıdır. İstatistiklere göre, kulak burun boğaz uzmanlarına yapılan çağrıların% 70'i nazofaringeal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir yıl boyunca bebekler için burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü? Çocuklarda mukozanın çok hassas olduğu ve bitkinin kullanımının yanıklarla dolu olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin rinitinde aloe ile dikkatle kullanılması gerekir. Çözelti, kaynamış su 1: 5 ile seyreltilir. Kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışın.

Aloe vera riniti kullanımında bazı kontrendikasyonlar vardır:

günde 100 ml'den fazla tüketmeyin; hemoroid muzdarip insanlara almak için; ilaç "Dicoxin" ile birlikte meyve suyu güçlü bir müshil etkisi neden olur; hamilelik ve emzirme; Düşük tansiyonu olan kişiler; düzenli kullanım ishale, mide kramplarına neden olur; Ekstraktın alınması operasyondan 2 hafta önce durdurulur - ilaç kanın pıhtılaşmasını azaltır ve kanamaya neden olur; epilepsi; alerjik rinit; neoplazmlar.

İlacın bir haftadan uzun bir süre kesintisiz kullanılması elektrolit kaybına yol açabilir. Önlemler, 40 yaş üstü insanlar için ilaç temelinde kullanılmalıdır.

Halk tarifleri

Geleneksel tıp evde aloe soğuk algınlığı tedavisi için geniş bir reçete seçeneği sunar. Tedaviye başlamak için ilk defa hastalık belirtilerinde gereklidir. Suyu, her iki burun deliğine de 3-5 damla günde 4 defadan fazla sindirilir. Daha hızlı iyileşme ve daha iyi etki için, dahili olarak alınır.

Alkol tentürü: aloe buzdolabından bir kombine veya karıştırıcıda öğütülür ve 1: 5 oranında alkol dökülür. Karanlık bir yerde 10 gün bekletin. 1 çay kaşığı için günde en fazla iki p. Çare zayıflatılmış organizmayı geri yükler, salgınlar sırasında yardımcı olur. Aloe soğuk (4 kısım) ve suyu, bal (3 parça), toz haline getirilmiş meyve özü kalça (3 parça), okaliptüs yağı (1 kısım): tamponlar için bitkisel. Tüm malzemeleri birleştirin, gazlı bez karışımına daldırın ve her burun deliğine bir çubukla koyun. 10-15 dakika boyunca 3 günlük bir çözelti kullanın. Zeytinyağı kaynatılır ve 3: 1 oranında çıkarıcı ile karıştırılır. Çocuklarda aloe suyu ile soğuk algınlığı, bebekler için 2-3 mg / gün mukozanın yağlanmasını içerir. Sıvı bal kaynatılmış su ve özü ile eşit oranlarda birleştirin. Burnunuzu gömün veya günde birkaç kez yağlayın.

Yüzyıllar önce başlayan bal ile birlikte aloe yaprakları kullan. Karışım soğuk algınlığı, bronşit, grip, solunum sistemi iltihabı için mükemmel bir çare.

Halk hekimliğinde öksürük Aloe, çay, merhem, tentür, balmumu için merhem kullanılır. Hemen sonuç beklemeyin, hoş olmayan semptomlardan tamamen kurtulmak 6 hafta kadar sürebilir.

Öksürük aloe vera ile Tarifler:

250 gr bükülmüş veya ince kıyılmış yaprakları, 0,5 l cahors dökün, 350 ml bal ekleyin. Karışımı buzdolabına 10 gün boyunca koyun. Filtre ve 1 çay kaşığı için 3 gün / gün kullanın. Bir bardak ılık su içinde 1-3 çay kaşığı seyreltin. doğal bal ve öksürük aloe suyu (bir bardak çeyrek). Yatmadan önce içmek için. Papatya çayı demleyin, bitki özü ve bal ekleyin. 200 gr bükülmüş yapraklar 0.5 litre su ve konyak ile karıştırılarak 200 ml bal ilave edilir. Fırına koyun, 3-4 saat karıştırın, 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden yarım saat önce 3 r. Yapraklar öğütülür (5-6 parça), domuz yağı ve tereyağı (200 gram), bal (250 mi) ve 1 çorba kaşığı ile birleştirin. l. kakao. Hastalık sırasında 1 çorba kaşığı kullanın. l. shokaladno - kremsi karışım yemeklerden 3-4 gün önce. Önleme için - 0.5 st. l. Bal ile limon, yüzyılın suyu ve St John's wort infüzyonu karıştırın. Yemek yerken bir bardak karışımı iç.

En fazla faydayı elde etmek için, balın çok sıcak suya yerleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Sıcaklık 400 C'yi geçmemelidir, aksi takdirde kalitelerini kaybeder.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri çeşitli hastalıklar için kullanılabilir, kullanımdan önce bir doktora danışmak gereklidir.

Aloe kullanımının kapsamı oldukça geniştir. Aloe suyu soğuk algınlığından ne kadar etkilidir? Fabrikadaki bileşenlerin özel bir bileşimi, insan bağışıklık sistemini güçlendirmek için tasarlanmıştır; bu da virüslere, bakterilere karşı mücadelede ek kaynak sağlayarak hızlı bir toparlanmaya katkıda bulunur.

Aloe'ye hangi bileşenler dahildir

Bitkinin etli yapraklarında çok miktarda meyve suyu bulunur, soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Bilim adamları, bu şifa maddesinin yararlılığını henüz tam olarak araştırmamışlardır, ancak mevcut bilgilerden bile, rinit tedavisinde yüksek etkinliği olduğu açıktır. Bu tesiste var:

Bağışıklık sistemini korumak için çok önemli olan büyük konsantrasyonlarda C vitamini. Catechin - vücutta alerjik belirtileri durdurmak için, damarları güçlendirmek için denilen bir madde. Tabaklama bağlayıcıları, kanın pıhtılaşması için gereklidir ve bir anti-enflamatuar ajan olarak hareket eder. Flavonoidler - vücudu kanserojen maddelerden korumak için, alerjik belirtileri ortadan kaldırır.

Bu listeden en az iki bileşenin alerjik belirtileri durdurmak için çağrıldığı açıktır. Bu özellikle alerjik rinit tedavisinde önemlidir. Aloe suyu kullanımı sadece etkili değil, aynı zamanda neredeyse güvenlidir.

Kompleks içindeki tüm bileşenler iyileştirici özelliklere sahiptir ve vücudu olumlu yönde etkiler. Yukarıdaki maddelerin vitaminler ile kümülatif değeri aşağıdakiler ile desteklenir: organik tuzlar, mikro ve makro elementler, enzimler, karbonhidratlar. Bütün bu "aile" çok iyi hareket eder, iltihap ve soğuk algınlığı ile başarılı bir şekilde mücadele eder.

Rinitli bitki suları nasıldır

Kan damarlarının kütlesi burun geçitlerinin yüzeylerinde bulunur. Yetişkinler burnundaki aloe suyunu gömdüklerinde, hızlı bir şekilde emer ve rahatlama etkisi hemen gerçekleşir. Ayrıca, kanın içine nüfuz eder ve bileşimi içindeki toksinler bitkinin iyileştirici bileşenleri tarafından nötralize edilir.

Meyve suyu, grip ve herpes de dahil olmak üzere zararlı bakterileri ve mikropları zehirden arındırır, iyileşme sürecini hızlandırır ve mukozanın bariyer özelliklerini daha hızlı bir şekilde geri kazanmasına yardımcı olur.

Burun iltihabının tedavisinde nazal damlaların düzenli kullanımının sonucu genellikle nazal geçişlerde bir kuruluk hissi ile gelir. Aloe suyu bu duygudan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Bitkinin doğru şekilde nasıl kullanılır

Bitkinin en kullanışlı kısmı yapraklardır. İçlerinde büyük miktarlarda şifalı meyve suyu bulunur. Ve en yüksek konsantrasyon, yaprağın tabanında yer alır. Halk şifacılarına göre, bitkinin taze sıkılmış sıvısı özelliklerini 3 saat koruyor. Yani, bu süre zarfında etki en güçlü olanıdır. Soğuk algınlığındaki aloe suyu 3 veya daha fazla yaştaki bir bitkiden sıkılmalıdır.

Bitkiyi keşfeden birçok bilim adamı, tedavinin kullanımının farklı versiyonlarını ortaya koydu. Örneğin, eğer aloe yaprakları kesilirse, kâğıt veya koyu bir bezle sarılırsa ve buzdolabında 12 gün bekletilirse, bu süre zarfında bitkinin uyarıcı sentezi olacak ve daha sonra içeriği daha verimli hale gelecektir.

Ancak, genellikle, bir insan rinit ile hasta düştüğünde, bu süre boyunca beklemek için ne bir fırsat ya da arzu yoktur. Bu yöntem, genellikle böyle bir hastalıktan muzdarip olanlar için yararlı olacaktır. Ya da bir evi olmayanlar ve başkalarından almak zorunda kalırlar.

Soğuk algınlığından aloe suyu uygulayarak, belli kurallara uymak gerekir:

Günde 100 ml'den fazla tüketilmesi tavsiye edilmez. Vücuttaki fazla madde, karaciğerde iltihaplanmayı tetikleyebilir ve bulantıya neden olabilir. Ürün bir eczaneden alınmışsa, konsantrasyon ve son kullanma tarihlerini kontrol etmeniz gerekir. Bunlar etikette belirtilmiştir. Bazen diğer ilaçların asimilasyonunu engelleyebilir ve kan şekerini düşürür. İlk resepsiyondan sonra rahatsızlık hissi duymazsa, hemen doktorla görüşmek gerekir. Aloe, müshil özellikleri ile donatılır, bu nedenle sık başvuru, ishal, mide veya böbrek krampları mümkündür. Hamilelik sırasında soğuk algınlığı danışmak en iyisi değildir. Düşük yapma ve hatta prematüre doğum tehdidine neden olabilir. Hemoroit olanların soğuk algınlığı tedavisinde aloe suyu ile birlikte kullanılmasına izin verilmez. Aloe Vera ve Digoxin'i aynı anda almak yasaktır. Doğal bir müshil olarak kabul edilen bitki, vücuttaki potasyum seviyesini azaltabilir ve ilacın yan etkilerini artırabilir.

Çocuklar için soğuk algınlığından aloe suyu ile ilgili bilgileri okumanızı öneririz.

Aloe ile soğuk algınlığı tedavisinde en basit ve en etkili reçeteler

Akut formlardaki soğuk algınlığı semptomlarından kurtulmak için Aloe Vera'yı kullanabilirsiniz. Suyu nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bitkinin en etli yapraklarından bazılarını kesmek gerekir (dış seçimlerini yapın, en olgun, en çok meyve suyu ve en büyük besin maddesi konsantrasyonuna sahiptirler). Cildi yaprakları keseriz. Ekstrüzyon işlemi sırasında damlayacak sıvı ve bitkinin suyu vardır. Bir tablada bir yaprak ile tüm şeffaf jel bir kaşıkla ekstrude veya çıkarılır. Bir bardak su ekleyin ve karıştırıcı veya karıştırıcıyla karıştırın.

Ürünü 4 gün boyunca kullanın, aksi takdirde özelliklerini tamamen kaybeder.

Soğuk algınlığından aloe suyu 7 gün boyunca kesintisiz olarak kullanmanız tavsiye edilmez. Aksi takdirde, problemler: elektrolit kaybı (özellikle de diüretikler alındığında özellikle potasyum) ve ishal.

Aloe'nun neden olduğu ishali önlemek için bol miktarda sıvı içmelisiniz. Susuzluğunuzu gidermek için veya su yerine içecek olarak içecek suyu içemezsiniz.

Aloe emülsiyonu hazırlayın

Bu bitkinin emülsiyonun soğuktan arındırılması için özellikle etkilidir. Kompozisyonun ilave bir bileşen olarak zeytinyağı veya ayçiçek yağı katılması tavsiye edilir.. Yağ eklemeden önce kaynatılması ve çökmesine izin verilmesi gerekir. Bitkinin yaprakları pişirmeden önce gün buzdolabında tutulması arzu edilir. Emülsiyonun hazırlanması için reçete:

Üç parça haşlanmış yağ ve bitkinin meyve suyunun bir kısmını alın, dikkatlice karıştırın. Kompozisyon buhar banyosuna konur ve birkaç dakika ısıtılır, bundan sonra biraz soğumaya bırakılır.

Her alımdan önce taze formülü hazırlamanız tavsiye edilir. Günde 3-5 kez kullanın.

Kronik rinit tedavisinde tatlı bir yol

Hastalık kronik bir forma geçerse, o zaman soğuk algınlığı ve baldan elde edilen aloe suyu hastalığın üstesinden gelmek ve semptomları hafifletmek için iyi bir yoldur. Yemek tarifi:

Bir tatlı kaşığı bal alın, ılık suda çözün. Çözeltiye aynı miktarda meyve suyu, yani bir çay kaşığı eklenir ve tekrar karıştırılır.

Bu ilaç kronik rinit ve sinüzit için çok etkilidir. Damlatmak için, bir deliğin yaklaşık 2 saatinde burun deliklerinin her birinde 5 damla, artık olmaz.

ihtiyati tedbirler

Aşağıdaki durumlarda suyu alın:

Anne bebeği besler. Hamilelikte rinit gelen Aloe prensibi veya sınırlı miktarlarda, içeri girmemesi tavsiye edilmez. Rinit tedavisi sırasında kadın, adet kanaması.

Bu bitkinin iyileştirici özelliklerine ve meyve suyunun içerdiği yararlı maddelere rağmen, nazal damlalar dikkatle alınmalıdır. Katılan hekimin bu konuyla ilgili danışma ve tavsiye zorunludur. Meyve suyu içmeden önce, bitkinin veya bileşenlerinin alerjisi olmadığından emin olunması önemlidir.

Taze aloe vera suyu hazırlanması:

Soğuk algınlığı tedavisinde aloe bazlı fonların kullanımı, ilaç preparatlarının kullanılma ihtimalinin yokluğunda haklı gösterilmektedir. Bitkinin yaprakları ve meyve suyu dezenfektan ve bakterisit etkisi gösteren yeterli sayıda madde içerir. Mevcut kontrendikasyonlara rağmen, aloe, soğuk algınlığıyla mücadele eden enfeksiyonlarla mücadelede iyidir.

Rinitin aloe iyileşme özellikleri

Bir şifalı bitkinin en önemli özelliği, derinin derinin içine çekilebilmesidir. Ve aloe'deki pek çok yararlı biyolojik olarak aktif maddenin içeriği, insan plazmasına benzer yapıdadır, vücut tarafından alımını yüzde 100'e çıkarır. Bu sayede aloe, soğuk algınlığının tedavisinde etkili bir etkiye sahiptir.

Tıkalı bir burnu olan bir tıbbi bitkinin kullanımı çeşitli avantajlara sahiptir:

Doğal bileşen bağımlılık yapmaz, mukoza zarının tahrişini giderir, normal nefes almayı geri yükler.
C vitamini içeriği nedeniyle vücudun bağışıklık parametrelerini artırır.
Virüs / mikroplarla savaşmak, kan pıhtılaşabilirliği tanenlerin varlığına bağlı olarak normalize edilir.
Kompozisyona dahil edilen kateşin, alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır, damarları daha güçlü kılar.
Aloe flavonoidler, tıbbi bitkinin yararlı maddelerinin emilimini arttırır, patojenik doğada bakteri / virüslere karşı direnç gösterir, alerjik kökenli şişmeyi ortadan kaldırır.

Aloe nazofaringeal hastalıklar ile iyi başa çıkmıştır, ancak ilaçların daha etkili olduğu düşünülmektedir.

Aloe suyu nasıl yapılır

Tıbbi bir bitkiden elde edilen meyve suyunun ele geçirilmesi farklı yollarla gerçekleştirilir, ancak önce bir dizi koşulu yerine getirmek gerekir: Yaşı 3 yıldan fazla olan bir bitki kullanın.
Kullanmadan önce 3 hafta boyunca aloe veralara maruz bırakmayın.
Aşağıdan büyüyen büyük sulu yaprakları sökün, soyup kurutun.
Aloe suyu elde etmenin en basit yolu, aşağıdaki manipülasyonların gerçekleştirilmesini içerir:

Hazırlanan yaprakları bir kıyma makinesinde bükün.
Gazlı bez kullanarak ortaya çıkan yulaf ezmesi.
Suyu buzdolabına gönder. 12 saat sonra kullanın.
Aloe suyunu hazırlamanın başka bir yolu: Bitkinin yapraklarını bir mantar haline getirmektir.
3 kat hacminde su ekleyin.
Bir cam kabı kullanarak yaklaşık 90 dakika ısrar edin.
Filtrasyon çözeltisini uygulayın.
Çözeltiyi 2 hafta boyunca buzdolabında saklayın.
Maksimum iyileşme etkisine sahip meyve suyu elde etmenin profesyonel yolu, biyostimülasyon işlemine dayanmaktadır. Bunu yapmak için birkaç işlem gerçekleştirin: Hazırlanmış aloe yaprakları kağıtla sıkıca sarın (güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının).
Ambalajlı ürünü, 2-5 derecelik pozitif bir sıcaklığa sahip karanlık bir yere yerleştirin (evde, buzdolabını kullanabilirsiniz).
2-3 hafta boyunca güvenliğini sağlayın (bu süre zarfında biyojenik uyarıcılar üretilecektir).
Yaprakları alın ve cildin hafifçe alınmasını sağlayın, etin tutulması, sarı maddenin ana stoklarının - aloin - toplanması.
Aloe'nun çekirdeğini konteynere koyun ve bir kaşık kullanarak presleme hareketleri yapın.
Elde edilen kütle, ikiye katlanmış bir gazlı bez ile sıkıştırmaya maruz bırakılır.
Depolama için yeterince serin ve hafif ikame edilmiş bir yer kullanın (buzdolabını kullanabilirsiniz).

Çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde Aloe

Çocuklarda aloe ile soğuk algınlığı terapisinin kendine has özellikleri vardır. Bir tıbbi bitkiye dayalı her reçete, tıkalı bir burun olan bir çocuk üzerinde yararlı bir etkiye sahip olmayacaktır. Ve çok hassas olan ihale mukozası göz önüne alındığında, aloe suyunun suyu çocuklara bile zarar verebilir.

Aloe suyunun bileşimi, tıbbi maddelerin içeriği ile sınırlı değildir. Onlarla birlikte sıvı ilaç agresif yönelim bileşenleri ile doyurulur. Çocuğun burnuna girmeleri sıklıkla mukoza zarının yanmasına neden olarak güçlü bir tahrişe neden olur.

Aloe suyunu aşılamadan önce burun akıntısı olan çocuklar bir kulak burun boğaz uzmanından tavsiye almalı ve ayrıca alerjilerin varlığını ortadan kaldırmalıdır.

Suyunun saf haliyle kullanımı soğuk algınlığı olan çocuklarda kontrendikedir. Bu rahatsızlığın tedavisi sadece seyreltilmiş bitki suyunu almayı içerir. Aloe esasına göre uygun damlaların hazırlanması, arıtılmış suyun meyve suyuna (3 ila 1 hacminde) sokulmasına indirgenir. Çocuklar 2 yaşından küçükse, 1 kısım aloe suyuna 5 kısım su ekleyin. Bir kortikal kaplama oluştururken, 3-5 damla meyve suyu ve merhem karışımı yapın. Vishnevsky bir kerelik günlük yağlama için.

Burun akıntısı olan çocuklar için aloe suyu kullanma ipuçları:

Dirsek kıvrımına fon uygulayarak alerji için bir numunenin zorunlu davranışı. 2 saat sonra tahriş oluşursa, aloe suyu ile soğuk kürlemeyi kullanmaktan kaçınmak gerekir.
Nazal pasajları salin solüsyonunu kullanarak temizleyin ve gerekli dozun 0.5'ini damlatın. Çocuğun normal reaksiyonu ile, dozunu azaltmadan günde üç kez aloe suyu alın.
Nazal akıntı kanlı tipte aloe-terapiyi ortadan kaldırın.
Alerjinin minimal belirtileriyle ve ayrıca önleme ile önerilmez.

Pediatrik rinit tedavisinde aloe (video)

Pediatrik rinitin aloe ile tedavisi. Tıbbi bir bitkiden bir çözüm yapma yöntemi. Tıkanıklığı olan çocuklar için amigdala kullanımı ve etkinliği.

Yetişkinlerde soğuk algınlığı tedavisinde AloeSoğuk algınlığının kontrolünde aloe suyunun kullanımına dayalı yetişkin terapötik yöntemler, çocukluk çağı tedavisinden farklıdır. Bitkisel damla kullanımı özellikleri:

Soğuk algınlığın başlangıç ​​aşaması Her bir burun deliğine günde 3-4 kez damlatılarak 3-5 damla meyve suyu verilir.
Karmaşık soğuk formu instilasyon öncesi sinüslerin ön temizliğini ve de ilgilenen hekimin reçetelediği ek ilaçların alınmasını gerektirir.
hamile aloe suyu alımından kaçınmalıdır (özellikle erken aşamalarda). Doğal tıbbın sağladığı kan dolaşımının uyarılması, istenmeyen sonuçlara yol açabilir: erken doğum, uterus kanaması, düşük.
Emziren anneler Tıbbi onay alındıktan sonra aloe suyu al, maksimum günlük ödeneğe bağlı - 5 damla.
Soğuk algınlığı tedavisi için aloe suyu yetişkinlerin kullanımı aşağıdaki ipuçları kullanılarak kontrol edilmelidir:

100 ml'lik günlük dozu aşmayın.
Bitkisel damlaların ve bazı ilaçların eşzamanlı uygulanması ile uyumsuzluk faktörlerini göz önünde bulundurun (aloe bir dizi farmasötik ürünün tam emilimini engeller).
Aloe kullanımını durdurma ve ardından rahatsızlık / alerji varsa doktora başvurunuz.
Aloe suyunun düzenli kullanımı mide rahatsızlıklarına (asırlık bir müshil olarak kabul edilir) ve kan şekerinde bir düşüşe neden olur.

Rinitli aloe için en etkili tarifler

Soğuk algınlığıyla mücadele etmek için aloe bazlı etkili fonlar çok fazladır. Ve işte bunlar:

1. Aloe + sarımsak. Her zamanki burun akıntısında burun içine damlatılması için bir vasıtanın hazırlanması şeması:

5 diş sarımsak rendeleyin.
Bir kaba (tercihen cam) koyun ve dökün (mineral, kaynatılmış).
4 saat ısrar etmek için kapağı sıkıca kapatın.
Bir parça gazlı bez ve süzün.
1 çorba kaşığı. l. Elde edilen çözeltinin 1 çorba kaşığı ile karıştırılır. l. aloe suyu ve sıvı kıvamında eşit miktarda hipoalerjenik bal.
Tek bir çözüm elde etmek için iyice karıştırın.
Her gün, ilacı, burun deliği başına 6 damla 8 günde bir gün uygulayın.
2. Aloe + bal. Pürülan inflamasyon, akut sinüzit, vb için çözüm Tarif: 1 çorba kaşığı. l. karabuğday bal ılık sıcaklığın benzer bir miktarda su ile karıştırılır.
Bal çözeltisi 2 yemek kaşığı içine girin. l. aloe suyu.
Sadece yatmadan önce (3 saat) sıvı kıvamı kullanın, burun deliğine 5 damla ayırın.
Geçici bir doğanın ağrılılık ve kaşıntı oluşumu hariç tutulmaz (20 dakika beklemek gerekir).
3. Aloe tamponları. Kullanımları için hazırlık aşağıdaki manipülasyonları ima eder:

Eşit miktarda sıvı bal formu ve iç yağ alın. Karıştırmak için.
Bir kıyma makinesi / karıştırıcı kullanarak, önceden temizlenmiş ve yıkanmış gül kalçalarını eziyetle ezin.
Aloe suyu ve kalçaların ballı yağlı karışımına eşit miktarlarda sokun. Tam karıştırma ile homojen bir kıvama ulaşmak için.
Esansiyel yağı (okaliptüs) homojen bir karışıma ekleyin.
Gazlı bez / bandaj tamponları yapmak için, içerideki ilaveler ile birlikte alınan ürün ile emprenye etmek.
15 dakika boyunca burnunu alın, sonra çıkarın. 3 saat sonra işlemi tekrarlayın.
4. aloe'nin kaynatılması. Gerekli malzemeler ve pişirme: 1 bardak bal, 0,5 bardak su, 10 aloe yaprağı.
Metal bir kaba karıştırın, ateşe koyun. Bir kaynatın, ısıyı azaltın.
2 saat sonra plakadan çıkarın. Soğutun.
1 çorba kaşığı için içeri girin. l. günde üç kez.
5. Alkol tentürü. Güçlü soğuk, bol salgıları ile yardımcı olur. Yemek tarifi:

1 çorba kaşığı. l. Aloe suyu 5 yemek kaşığı ile karıştırılır. l. bir cam kapta alkol.
Karanlık bir yer kullanarak, 10 gün boyunca infüze.
Kullanmadan önce, tentenin bir kısmını suyla seyreltin (oran 1 ila 1).
Günde iki kez 2 damla burun delikleri gömün.
Önleyici amaçlar için, aloe alkollü tentür yatmadan önce ve sabah 0.5 tsp miktarında alınır. sonraki su içme ile.

Aloe ile soğuk algınlığı nasıl yapılır (video)

Aloe soğuğuyla nasıl başa çıkıyor? Yüzyılın şifa özellikleri. Burun için damla hazırlanması için reçete. Kullanımlarının özellikleri.

Kontrendikasyonlar ve önlemler

Kontrolsüz aloe suyu alımı, sonuçlarla doludur. Aşağıdaki önlemlere uyulmalıdır:

Emzirme ile, 1 yaşından küçük bebeklerin tedavisinde dikkatlice uygulayın.
Kronik hastalıklar ile veya alevlenme aşamasında, aloe almanın yararı doktor tarafından belirlenir.
Görme bozukluğu varlığı stoleta kullanmayı reddetmeyi ima eder.
Aloe kullanımı menstruasyon dahil herhangi bir kanama (iç, dış) için kabul edilemez.
Hamilelik sırasında ilacı içine almanız tavsiye edilmez.

Aloe tedavisi aşağıdaki patolojilerde kontrendikedir:

karaciğer ile ilgili problemler;
kardiyovasküler hastalıklar;
kolesistit (safra iltihabı);
Hemoroid.
Aloe yaprakları, soğuk algınlığı yavaş yavaş azaltan burun boşluğunda patojenik süreçler için yararlı olan yararlı maddelerle doyurulur. Bununla birlikte, bitki suyunun kontrolsüz olarak alınması, özellikle genç olan vücuda zarar verebilir. İhtiyati tedbirlerin gözetilmesi, kontrendikasyon yokluğunda maksimum verim elde etmeyi sağlayacaktır.

Soğuktan Aloe

Aloe ağacı (yüzyıl) - iyi çalışılmış tıbbi özellikleri olan bir bitki.

Yüzyılın yaşını şifa vermeyen yaralar için halk tedavisi olarak kullanma deneyimi, nazofarenks hastalıkları birkaç bin yaşındadır.

Aloe özellikleri

Aloe suyu antimikrobiyal aktivite gösterir, stafilokok, streptokok, shigella reprodüksiyonunu bastırır. Aloe suyu ayrıca, antibiyotik olarak davranan, patojenik bakterileri yok eden bakterisidal aktiviteye sahiptir.

Resmi ilaçta, aloe - ekstrakt bazlı ilaçlar, su ekstresi, aloe liniment, aloe tabletleri kullanılır.

Aloe tüm ilaçlar genel iyileştirici özelliklere sahip:

 • metabolizmayı uyarmak;
 • Doku rejenerasyonu, yara iyileşmesi süreçlerine katkıda bulunur;
 • immünomodülatör özellikleri var.

Aloe yaprakları vitaminler, fitokitler, uçucu yağlar içerir. Aloe'nin acı tadı aloin bileşiğine eklenir. Bu madde cildin ultraviyole ışığın etkilerinden korunmasını sağlayan krem ​​katkı maddelerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Aloe suyu, mukozanın iltihaplanmasını azaltır, metabolizmayı hızlandırır, siliyer epitelyumun işlevselliğini geri kazandırır.

Soğuk agave suyu Uygulama toksik etkisini azaltır, mukozal ödem burun yollarını rahatlatmak, burun nefes normalleştirir.

bileşim mukozasını tahriş Aloe maddeleri içerir, burun instilasyon Ancak hapşırma, göz yaşarması eşlik etmektedir.

Aloe suyu kendiniz nasıl hazırlanır

Aloe suyunu hazırlamak için bitkinin alt sulu yapraklarını ayırın. Bir çocuğun burnuna damlatmak için bir yaprak aloe yeterlidir. Kesilmiş yaprak biyo-uyarılmış - karanlık bir yerde +2 о С - +5 о С.

Bu işlem, strese yanıt olarak aloe yapraklarında üretilen biyojenik uyarıcıların oluşumu için gereklidir.

Evde, bunun için bir buzdolabı kullanılır. Biyostimülasyonun maksimum etkisini sağlamak için 12 gün dayanır.

Pratikte, ne yazık ki, biyostimulasyon aşaması, genellikle aloe'nun tıbbi etkisini azaltır, ihmal edilir.

Suyu hazırlamak için, kütikül kesilir, biraz eti tutulur. Cildin altında, aloin ana stokları konsantre edilir.

Çekirdek bir kaşıkla ezilmiş bir bardağa konur. Ortaya çıkan kütle, ikiye katlanmış gazlı bez ile sıkılır. Suyu buzdolabında saklayın.

Kullanmadan önce, iki kez su ile seyreltin. Boşanmış aloe suyu, 3-5 damla için günde 3 defadan fazla olmayan soğuk algınlığı çocuğunu aşılar. Yetişkin seyreltilmemiş formda gömülebilir.

Ek olarak bal eklenmesiyle aloe maskesinin acı tadı, balın, soğuk algınlığı için bu ünlü halk ilacının etkisini artıran bakterisit bir etkiye sahiptir.

Aloe kontrendikasyonları

Hamilelikte kanama ile birlikte, aloe ile soğuk ve soğuk algınlığı ilaçları tavsiye edilmez. Ayrıca, aloe suyu bileşimi uterusun yumuşak kaslarını uyaran maddeler içerir, hamileliğin ilk aşamalarında, aloe kullanımı tehlikelidir.

Aloe suyunun uzun süreli kullanımı durumunda, potasyum atılımında bir artış vardır. Doz aşımı, böbreklerin, kalbin çalışmasını olumsuz etkiler. Aloe sindirim yolu hastalıkları, varis, hemoroid, hipertansiyon alevlenmesi sırasında engellendi.

Alerjik rinit için aloe suyu kullanmak yasaktır.

Bir doktor tavsiyesi olmadan 3 yıla kadar, halk ilaçları advers reaksiyon riski nedeniyle kullanılamaz. Çocuklarda vejetatif ilaçlara sık sık tepki bir alerjidir. rinit tedavisi için çocuklarda Aloe hoşgörüsüzlük deride kızarıklık, yüz ödemi, kaşıntıya tecelli.

Soğuktan aloe suyu tedavisi

Aloe, yetişkinlerde ve 3 yaşından sonra çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Çocuklar, 1: 4 veya 1: 3 oranında aloe suyu yetiştirmeye teşvik edilir.

3 yıla kadar olan bebeklerin burun deliklerini 1: 5 suyla seyreltilmiş aloe suyu ile nemlendirilmiş bir turunda silmelerine izin verilir.

Herhangi bir ilaç kullanımdan önce bireysel tolerans için test edilmiştir. Doğal bitkisel ilaçlar bir istisna değildir.

Alerji testi

Arka taraftaki bilekte birkaç damla aloe suyu uygulanır ve 12 saat bekletilir. El ıslatılamaz. Bu süre zarfında kızarıklık, kızarıklık, ciltte kabarcıklar görülmezse aloe kullanılabilir.

Islah için su

Kaynatma olmadan musluk suyu için sıradan musluk suyu kullanmayın.

Damıtılmış su en iyi şekilde eczanede satın alınır, eğer bir sebepten dolayı imkansız ise - kaynatmadan önce kaynatın ve soğutun.

Soğuktan aloe suyu ile damla

Terapötik etkiyi arttırmak için aloe kullanmaya başlamadan önce, burnun mukusun burun boşluğunu temizlemek için bir deniz tuzu veya salin solüsyonu ile durulanması önerilir.

Aloe suyunu temiz, seyreltilmiş bir biçimde ve diğer tıbbi bileşenlerin eklenmesiyle gömün.

Aloe suyu

Saf haliyle, aloe sadece yetişkinler tarafından, 3 günde 3-5 kez damlatılabilir. Semptomlar ortadan kalkana kadar tedaviye devam edilebilir, genellikle 3-5 gün yeterlidir.

Yetişkinlerde aloe suyunun su ile 1: 1 oranında suyla seyreltilmesi tavsiye edilir, çocuklar - 1: 3.

Aloe suyu, sarımsak ve balın infüzyonu

Bu sarımsak hazırlamak için, 1 bardak su başına 1-2 denticles alın. Sarımsak, haşlanmış ve hafif soğutulmuş su içine dökülür, 4 saat ısrar eder.

Sarımsak, sıvı bal, aloe suyu infüzyonu eşit parçalarda karıştırılır. Kompozisyon iyi karıştırılmış ve damlatma için kullanılır. Aloe, bal, sarımsak ile anlamına gelen sarımsak, 5 damla için günde 8 kez, ortak soğuktan gömülür.

Genyantema için Aloe ve bal

Pürülan ve akut sinüzit, karabuğday bal ve aloe suyu karışımı ile tedavi edilir. Bal, 1: 1 oranında ılık su ile seyreltilir, daha sonra eşit miktarda aloe suyu eklenir.

Oluşan bileşim, seyreltilmeden, yatmadan önce 2-3 saat süreyle aşılanır. Damlalar mukozada 20 dakikaya kadar şiddetli tahrişe neden olur.

Aloe suyu ve soğan suyu

Meyve suyu eklenmesiyle birlikte aloe suyunun burnundaki ortak soğuk aşıdan etkili bir şekilde yardımcı olur. Luke, aloe suyunun yarısını alır. Kullanmadan önce, su yetişkinlere seyreltilir - 1: 2 oranında, çocuklar soğuk algınlığı için daha iyi bir ilaç almalıdır.

Aloe, bal ve limon

Soğuk algınlığından, çocuklar ve yetişkinlere eşit miktarda alınan balın eklenmesiyle aloe ve limon suyu karışımından yardım edilir. Her burun deliğine 3 damla Bury, çocuklar su ile 1: 3 oranında seyreltilir.

Soğuktan Aloe ve Kalanchoe suyu

Aloe vera ve calanchoe viviparous meyve sularının karışımı soğuğa çok yardımcı olur. Bu şifalı bitkiler, evde yaygın olarak dağıtılmaktadır ve geleneksel olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu şifalı bitkilerin meyve suları eşit oranlarda karıştırılır. Aloe ve calanchoe suyu içeren çocuklarda soğuk algınlığı yapılırken, ilaç 1: 1 oranında su ile seyreltilir.

Aloe ve zeytinyağı

Aloe kullanımı ile bu soğuk algınlığı, kabuk oluşumu ile soğuk algınlığı için tavsiye edilir. Zeytinyağı, kabukları mükemmel şekilde yumuşatır, burun boşluğundan kaçışına katkıda bulunur.

Kompozisyonu hazırlamak için 3: 1 oranında zeytinyağı ve aloe suyu alın. Aloe bu tarifte bir tıbbi ek olarak görünür.

Ajan 5 dakika çiftler halinde, daha sonra 3 dakika - bir buhar banyosunda tutulur. 4 saat içinde 4 damla gömün.

Soğuktan aloe ile Turundas

Aloe suyu bal, yer kalçaları, okaliptüs yağı ile 4: 2: 2: 1 oranında karıştırılır. Karışım iyi karıştırılmış ve sonuçtaki gazlı bez turunda bileşimi ile ıslatılmıştır.

Burun geçidine bir turunda 15 dakika bırakılır. Kullanılan turunda atılır. Ilaç ile nemlendirilmiş ikinci hazırlanan turunda, 15 dakika boyunca diğer burun geçişine sokulur.

Aloe vera suyu iç

Yarım bardak su, 300 gram bal ve iki sulu aloe yaprağı alın. Soyulmadan yaprakları ince bir şekilde bırakır. Karışımı 2 saat kısık ateşte karıştırın. Karanlık bir yerde ilacı soğuktan alın, günde 3 kez resepsiyon başına 1 kaşık alın.

Başka bir rinit halk tarifi "Mark kızıl (150 gr), bal (100 g), bir kakao tozu (slayt 2 kaşık) ekleyin içyağı (100 g) eritilmiştir, iyice karıştırın. Bir bardak süt içinde karışımın bir kaşık eriterek, akşam, sabah ilacı. "

Aloe ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir diğer popüler ilaç, balın yanı sıra "Kagor" şarabını da içerir. 300 g taze aloe yaprakları için ilaç hazırlamak için, aynı miktarda bal ve yarım litre "Cahors" alın.

Aloe yaprakları ezilir, bal ile karıştırılır, şarap eklenir ve karanlık bir yerde üç hafta boyunca temizlenir. Karışım günlük çalkalanır. 30 gün boyunca günde 3 çay kaşığı alın.

Pozitif bir sonuç, aloe vera suyu ve bal karışımının soğuğa karşı 2: 1 oranında yutulmasıdır. İlaç günde 2-3 kez bir kaşık alınır.

Soğuktan aloe özü ile ampuller

Enjeksiyon için kemoterapi ilacı aloe, soğuk algınlığı ile yardımcı olur, bir yetişkin ve meyve suyu yerine bebek içine aşılanabilir.

Yöntemin avantajı, ilacı kendi elinizle hazırlamaya gerek olmamasıdır. Ilacın etkisini korumak için günde 4 kez aşılanır.

Enjeksiyon için Aloe bir tıbbi üründür, terapötik etkisini arttırmak için özel bir şekilde işlenir. Bu ilacın etkinliği, evde bağımsız olarak hazırlanan aloe'nin suyundan daha yüksektir.

Ayrıca, soğuk algınlığı inhalasyonları için bir çare bulabiliriz.

Aloe kullanmanın artıları ve eksileri

Aloe arboresan - bir tıbbi bitki, biyolojik olarak aktif bileşikler, vitaminler, eser elementler içeren, doku rejenerasyonunu teşvik, bağışıklık ayarlayıcı aktiviteye sahip.

Aloe bileşimi, DSÖ tarafından tanınan anti-inflamatuar, analjezik etkiye sahip bir madde olan allantoindir. Allantoin, antioksidan aktiviteye sahiptir, hücrelerde toksinleri detoksifiye eder.

Öte yandan, aloe'nin biyolojik olarak aktif bileşenlerinin, hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını uyarma yeteneği, iyi huylu oluşum veya kanser olmak üzere tümör hastalıklarında istenmeyen bir durumdur.

2002 yılında ABD, aloe vera suyunun bir bileşenini içeren laksatifleri, tam olarak kanser riski nedeniyle yasakladı.

Aloe'nun özellikleri hem resmi hem de geleneksel tıpta çok takdir edilmektedir. Ancak hiçbir çare, tüm hastalıklar için bir anda her derde devadır.

Soğuk algınlığı için bir çare seçmek, ilacı kullanmaktan algılanan yararı ve olası zararları karşılaştırmanız gerekir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Adenoidler ile inhalasyon nebulizer nasıl düzgün yapılır

İnsanlarda faringeal tonsil hipertrofisi genellikle "adenoidler" olarak adlandırılır. Hastalık, bir kural olarak, küçük çocuklar, lenf dokusunun enfeksiyon ve iltihaplara eğilimli olduğu vücutta etkilemektedir.

Yetişkinlerde boğaz ağrısı ne kadardır: Kuluçka süresi ve etkili tedavi

Angina çok yaygın bir hastalıktır. Damak bademciklerini etkiler ve kişiye çok fazla kaygı verir, ağrıya ve rahatsızlığa neden olur.