Loading

Soğuktan Aloe

Aloe ağacı (yüzyıl) - iyi çalışılmış tıbbi özellikleri olan bir bitki.

Yüzyılın yaşını şifa vermeyen yaralar için halk tedavisi olarak kullanma deneyimi, nazofarenks hastalıkları birkaç bin yaşındadır.

Aloe özellikleri

Aloe suyu antimikrobiyal aktivite gösterir, stafilokok, streptokok, shigella reprodüksiyonunu bastırır. Aloe suyu ayrıca, antibiyotik olarak davranan, patojenik bakterileri yok eden bakterisidal aktiviteye sahiptir.

Resmi ilaçta, aloe - ekstrakt bazlı ilaçlar, su ekstresi, aloe liniment, aloe tabletleri kullanılır.

Aloe tüm ilaçlar genel iyileştirici özelliklere sahip:

 • metabolizmayı uyarmak;
 • Doku rejenerasyonu, yara iyileşmesi süreçlerine katkıda bulunur;
 • immünomodülatör özellikleri var.

Aloe yaprakları vitaminler, fitokitler, uçucu yağlar içerir. Aloe'nin acı tadı aloin bileşiğine eklenir. Bu madde cildin ultraviyole ışığın etkilerinden korunmasını sağlayan krem ​​katkı maddelerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Aloe suyu, mukozanın iltihaplanmasını azaltır, metabolizmayı hızlandırır, siliyer epitelyumun işlevselliğini geri kazandırır.

Soğuk agave suyu Uygulama toksik etkisini azaltır, mukozal ödem burun yollarını rahatlatmak, burun nefes normalleştirir.

bileşim mukozasını tahriş Aloe maddeleri içerir, burun instilasyon Ancak hapşırma, göz yaşarması eşlik etmektedir.

Aloe suyu kendiniz nasıl hazırlanır

Aloe suyunu hazırlamak için bitkinin alt sulu yapraklarını ayırın. Bir çocuğun burnuna damlatmak için bir yaprak aloe yeterlidir. Kesilmiş yaprak biyo-uyarılmış - karanlık bir yerde +2 о С - +5 о С.

Bu işlem, strese yanıt olarak aloe yapraklarında üretilen biyojenik uyarıcıların oluşumu için gereklidir.

Evde, bunun için bir buzdolabı kullanılır. Biyostimülasyonun maksimum etkisini sağlamak için 12 gün dayanır.

Pratikte, ne yazık ki, biyostimulasyon aşaması, genellikle aloe'nun tıbbi etkisini azaltır, ihmal edilir.

Suyu hazırlamak için, kütikül kesilir, biraz eti tutulur. Cildin altında, aloin ana stokları konsantre edilir.

Çekirdek bir kaşıkla ezilmiş bir bardağa konur. Ortaya çıkan kütle, ikiye katlanmış gazlı bez ile sıkılır. Suyu buzdolabında saklayın.

Kullanmadan önce, iki kez su ile seyreltin. Boşanmış aloe suyu, 3-5 damla için günde 3 defadan fazla olmayan soğuk algınlığı çocuğunu aşılar. Yetişkin seyreltilmemiş formda gömülebilir.

Ek olarak bal eklenmesiyle aloe maskesinin acı tadı, balın, soğuk algınlığı için bu ünlü halk ilacının etkisini artıran bakterisit bir etkiye sahiptir.

Aloe kontrendikasyonları

Hamilelikte kanama ile birlikte, aloe ile soğuk ve soğuk algınlığı ilaçları tavsiye edilmez. Ayrıca, aloe suyu bileşimi uterusun yumuşak kaslarını uyaran maddeler içerir, hamileliğin ilk aşamalarında, aloe kullanımı tehlikelidir.

Aloe suyunun uzun süreli kullanımı durumunda, potasyum atılımında bir artış vardır. Doz aşımı, böbreklerin, kalbin çalışmasını olumsuz etkiler. Aloe sindirim yolu hastalıkları, varis, hemoroid, hipertansiyon alevlenmesi sırasında engellendi.

Alerjik rinit için aloe suyu kullanmak yasaktır.

Bir doktor tavsiyesi olmadan 3 yıla kadar, halk ilaçları advers reaksiyon riski nedeniyle kullanılamaz. Çocuklarda vejetatif ilaçlara sık sık tepki bir alerjidir. rinit tedavisi için çocuklarda Aloe hoşgörüsüzlük deride kızarıklık, yüz ödemi, kaşıntıya tecelli.

Soğuktan aloe suyu tedavisi

Aloe, yetişkinlerde ve 3 yaşından sonra çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Çocuklar, 1: 4 veya 1: 3 oranında aloe suyu yetiştirmeye teşvik edilir.

3 yıla kadar olan bebeklerin burun deliklerini 1: 5 suyla seyreltilmiş aloe suyu ile nemlendirilmiş bir turunda silmelerine izin verilir.

Herhangi bir ilaç kullanımdan önce bireysel tolerans için test edilmiştir. Doğal bitkisel ilaçlar bir istisna değildir.

Alerji testi

Arka taraftaki bilekte birkaç damla aloe suyu uygulanır ve 12 saat bekletilir. El ıslatılamaz. Bu süre zarfında kızarıklık, kızarıklık, ciltte kabarcıklar görülmezse aloe kullanılabilir.

Islah için su

Kaynatma olmadan musluk suyu için sıradan musluk suyu kullanmayın.

Damıtılmış su en iyi şekilde eczanede satın alınır, eğer bir sebepten dolayı imkansız ise - kaynatmadan önce kaynatın ve soğutun.

Soğuktan aloe suyu ile damla

Terapötik etkiyi arttırmak için aloe kullanmaya başlamadan önce, burnun mukusun burun boşluğunu temizlemek için bir deniz tuzu veya salin solüsyonu ile durulanması önerilir.

Aloe suyunu temiz, seyreltilmiş bir biçimde ve diğer tıbbi bileşenlerin eklenmesiyle gömün.

Aloe suyu

Saf haliyle, aloe sadece yetişkinler tarafından, 3 günde 3-5 kez damlatılabilir. Semptomlar ortadan kalkana kadar tedaviye devam edilebilir, genellikle 3-5 gün yeterlidir.

Yetişkinlerde aloe suyunun su ile 1: 1 oranında suyla seyreltilmesi tavsiye edilir, çocuklar - 1: 3.

Aloe suyu, sarımsak ve balın infüzyonu

Bu sarımsak hazırlamak için, 1 bardak su başına 1-2 denticles alın. Sarımsak, haşlanmış ve hafif soğutulmuş su içine dökülür, 4 saat ısrar eder.

Sarımsak, sıvı bal, aloe suyu infüzyonu eşit parçalarda karıştırılır. Kompozisyon iyi karıştırılmış ve damlatma için kullanılır. Aloe, bal, sarımsak ile anlamına gelen sarımsak, 5 damla için günde 8 kez, ortak soğuktan gömülür.

Genyantema için Aloe ve bal

Pürülan ve akut sinüzit, karabuğday bal ve aloe suyu karışımı ile tedavi edilir. Bal, 1: 1 oranında ılık su ile seyreltilir, daha sonra eşit miktarda aloe suyu eklenir.

Oluşan bileşim, seyreltilmeden, yatmadan önce 2-3 saat süreyle aşılanır. Damlalar mukozada 20 dakikaya kadar şiddetli tahrişe neden olur.

Aloe suyu ve soğan suyu

Meyve suyu eklenmesiyle birlikte aloe suyunun burnundaki ortak soğuk aşıdan etkili bir şekilde yardımcı olur. Luke, aloe suyunun yarısını alır. Kullanmadan önce, su yetişkinlere seyreltilir - 1: 2 oranında, çocuklar soğuk algınlığı için daha iyi bir ilaç almalıdır.

Aloe, bal ve limon

Soğuk algınlığından, çocuklar ve yetişkinlere eşit miktarda alınan balın eklenmesiyle aloe ve limon suyu karışımından yardım edilir. Her burun deliğine 3 damla Bury, çocuklar su ile 1: 3 oranında seyreltilir.

Soğuktan Aloe ve Kalanchoe suyu

Aloe vera ve calanchoe viviparous meyve sularının karışımı soğuğa çok yardımcı olur. Bu şifalı bitkiler, evde yaygın olarak dağıtılmaktadır ve geleneksel olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu şifalı bitkilerin meyve suları eşit oranlarda karıştırılır. Aloe ve calanchoe suyu içeren çocuklarda soğuk algınlığı yapılırken, ilaç 1: 1 oranında su ile seyreltilir.

Aloe ve zeytinyağı

Aloe kullanımı ile bu soğuk algınlığı, kabuk oluşumu ile soğuk algınlığı için tavsiye edilir. Zeytinyağı, kabukları mükemmel şekilde yumuşatır, burun boşluğundan kaçışına katkıda bulunur.

Kompozisyonu hazırlamak için 3: 1 oranında zeytinyağı ve aloe suyu alın. Aloe bu tarifte bir tıbbi ek olarak görünür.

Ajan 5 dakika çiftler halinde, daha sonra 3 dakika - bir buhar banyosunda tutulur. 4 saat içinde 4 damla gömün.

Soğuktan aloe ile Turundas

Aloe suyu bal, yer kalçaları, okaliptüs yağı ile 4: 2: 2: 1 oranında karıştırılır. Karışım iyi karıştırılmış ve sonuçtaki gazlı bez turunda bileşimi ile ıslatılmıştır.

Burun geçidine bir turunda 15 dakika bırakılır. Kullanılan turunda atılır. Ilaç ile nemlendirilmiş ikinci hazırlanan turunda, 15 dakika boyunca diğer burun geçişine sokulur.

Aloe vera suyu iç

Yarım bardak su, 300 gram bal ve iki sulu aloe yaprağı alın. Soyulmadan yaprakları ince bir şekilde bırakır. Karışımı 2 saat kısık ateşte karıştırın. Karanlık bir yerde ilacı soğuktan alın, günde 3 kez resepsiyon başına 1 kaşık alın.

Başka bir rinit halk tarifi "Mark kızıl (150 gr), bal (100 g), bir kakao tozu (slayt 2 kaşık) ekleyin içyağı (100 g) eritilmiştir, iyice karıştırın. Bir bardak süt içinde karışımın bir kaşık eriterek, akşam, sabah ilacı. "

Aloe ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir diğer popüler ilaç, balın yanı sıra "Kagor" şarabını da içerir. 300 g taze aloe yaprakları için ilaç hazırlamak için, aynı miktarda bal ve yarım litre "Cahors" alın.

Aloe yaprakları ezilir, bal ile karıştırılır, şarap eklenir ve karanlık bir yerde üç hafta boyunca temizlenir. Karışım günlük çalkalanır. 30 gün boyunca günde 3 çay kaşığı alın.

Pozitif bir sonuç, aloe vera suyu ve bal karışımının soğuğa karşı 2: 1 oranında yutulmasıdır. İlaç günde 2-3 kez bir kaşık alınır.

Soğuktan aloe özü ile ampuller

Enjeksiyon için kemoterapi ilacı aloe, soğuk algınlığı ile yardımcı olur, bir yetişkin ve meyve suyu yerine bebek içine aşılanabilir.

Yöntemin avantajı, ilacı kendi elinizle hazırlamaya gerek olmamasıdır. Ilacın etkisini korumak için günde 4 kez aşılanır.

Enjeksiyon için Aloe bir tıbbi üründür, terapötik etkisini arttırmak için özel bir şekilde işlenir. Bu ilacın etkinliği, evde bağımsız olarak hazırlanan aloe'nin suyundan daha yüksektir.

Ayrıca, soğuk algınlığı inhalasyonları için bir çare bulabiliriz.

Aloe kullanmanın artıları ve eksileri

Aloe arboresan - bir tıbbi bitki, biyolojik olarak aktif bileşikler, vitaminler, eser elementler içeren, doku rejenerasyonunu teşvik, bağışıklık ayarlayıcı aktiviteye sahip.

Aloe bileşimi, DSÖ tarafından tanınan anti-inflamatuar, analjezik etkiye sahip bir madde olan allantoindir. Allantoin, antioksidan aktiviteye sahiptir, hücrelerde toksinleri detoksifiye eder.

Öte yandan, aloe'nin biyolojik olarak aktif bileşenlerinin, hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını uyarma yeteneği, iyi huylu oluşum veya kanser olmak üzere tümör hastalıklarında istenmeyen bir durumdur.

2002 yılında ABD, aloe vera suyunun bir bileşenini içeren laksatifleri, tam olarak kanser riski nedeniyle yasakladı.

Aloe'nun özellikleri hem resmi hem de geleneksel tıpta çok takdir edilmektedir. Ancak hiçbir çare, tüm hastalıklar için bir anda her derde devadır.

Soğuk algınlığı için bir çare seçmek, ilacı kullanmaktan algılanan yararı ve olası zararları karşılaştırmanız gerekir.

Soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı için ballı terapötik aloe - en iyi halk tarifleri

11/28/2017 Елена Home Eczane 7 yorum

Merhaba, sevgili okuyucular!
Soğuk sonbahar günleri geliyor ve burun üzerinde zaten kış var ve onunla birlikte tüm talihsizlikler sümük, soğuk, öksürük ve diğer soğuk algınlığı. Üçüncü gündür oturuyorum ve hasta oldum, tanrıya şükür, soğuk ve soğutan şifalı aloe'im var. Bu nedenle, aloe'den soğuk algınlığı ile en iyi tarifleri topladı, umarım onları faydalı bulursunuz.

Makale'den öğreneceksiniz:

Aloe - tıbbi özellikleri. Soğuktan Tarifler

Aloe şifa - vücut için yararlı özellikleri

Kenarlar keskin veya pürüzsüz olabilir ve yumuşak kirpikler ile türler vardır, ancak en belirgin özelliği, özel hücrelerdeki ete tutulan nemdir.
Bazen sulu çiçekleri, uzun çiçek sapı, beyaz, sarı, turuncu veya kırmızı çiçekleri ile serbest bırakır.

Vücudun kimyasal bileşimi ve kullanışlı özellikleri

Üç bin yıldan fazla bir süre önce, aloe'nin (yüzyıl olarak da adlandırılmaktadır) iyileştirici özellikleri, bileşimi nedeniyle zaten biliniyordu. Bitkinin suyunda, mineraller, aktif maddeler ve vitaminler bulunur. En fazla 30 tanımlı mineral arasında şunlar vardır:

A vitamini, B grubu, C ve E gibi birçok bileşimin yanı sıra antrakchinler, barbaloin, glukozit, izobartolon, emodin aloe ve krisofanik asit gibi aktif maddeler de mevcuttur.

Böyle bir bileşim, aloe'nin analjezik, antibiyotik, bakterisit, yatıştırıcı, müshil, antifungal özelliklerini sağlar. Bitki tıpın çeşitli alanlarında başarıyla uygulanmaktadır:

 • gastroenteroloji;
 • Oftalmoloji;
 • toksikoloji;
 • kozmetik;

Özellikle yaygın olarak kullanılan bir çok hastalığın karmaşık tedavisinde halk tıbbında asırdır. Bitkilerin suyunu kullanın ve ayrıca tentürler, merhemler, losyonlar yapın.

Soğuk algınlığı için aloe kullanımı - halk ilaçları

Yüzyılın yardımıyla soğuk algınlığı anneannelerimiz tarafından başarılı bir şekilde tedavi edildi, çünkü bitki kompozisyonu sayesinde güçlü bir bağışıklık kazandırıcı etki veriyor. Tıp endüstrisinde, bitkinin çeşitli ekstreleri bağışıklık preparatları yapmak için kullanılır. Evde, aloe soğukta başarıyla kullanılır.

Soğuktan Aloe

Neredeyse tüm anneler burun akıntısı ile aloe suyunun nasıl tedavi edildiğini biliyorlar, bu bitki genellikle genç anne babaları kurtardı. Bir çocuğun burnunu acı ilaç damlalarıyla damlatmak o kadar kolay değildir ve yüzyılın suyu nötr bir tada sahiptir ve çocuklar iyi tolere eder.

Soğuktan Aloe

Aynı zamanda, ilaçlar gibi yan etkileri yoktur, ancak kullanımının bir sonucu olarak:

 1. kılcal damarların duvarlarını güçlendirmek, tonlarını arttırmak;
 2. mikropların aktivitesinin bir sonucu olarak oluşan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması;
 3. burun sinüslerinin şişmesi azaldı;
 4. Soğuk algınlığındaki aloe bebekler için bile kullanılabilir.

Çocuklarda soğuk algınlığı ile aloe suyu tedavisi

Soğuk algınlığındaki aloe'ları çocuklar için kullanmak zor değildir, ancak bazı önlemler almanız gerekir. Çocuklar çok hassas bir cilde ve özellikle de burnun iç cildine sahiptir.

Çocuklar için, bir tıbbi bitkinin suyu, nazofarenksin yanmaması için 1 ila 3 ve tercihen 5'e göre su ile seyreltilmelidir. Günde 3 kez dört damla her burun geçişinde suyu gömün. Rinit tamamen iyileşene kadar, rinit Aloe vera herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir, ilaç bağımlılık yapıcı ve beş günden fazla olmayan bir süre için kullanılabilir.

Soğuktan aloe suyu nasıl yapılır

Soğuk algınlığından aloe suyu yapmak için, üç yaşından itibaren bir bitki seçmeniz gerekir, genç örneklerde tıbbi özellikler çok belirgin değildir.

 1. Yapraklar aşağıdan alır, en etli ve olgunlaşmışlardır. Hazırlanmaları gerekiyor: yıkayın, kurulayın ve bir gazeteye sarın, buzdolabına 10 gün boyunca koyun.
 2. Bu vakanın ardından, bir levha alırlar ve ondan dikenler kesilir, ezilir, tülbent içine konur ve suyunun içinden süzülür. İyileştirici özelliklerini kaybedene kadar hemen veya birkaç gün boyunca kullanın.

Soğuk ve Grip İçin Aloe Kullanımı

Soğuktan Aloe Kok

Sıklıkla daha fazla soğuk algınlığı veya grip varsa, bu bağışıklık sisteminizin zayıflamış olduğunu gösterir ve burada yaşlılık karşılanacaktır, çünkü vücudunuzun savunmasını artıracaktır. Meyve suyunu günde üç kez 20 ml içerisine almak gerekiyor. Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde aloe kullanmaya başladıysanız, iyileşmeden sonra durmayın. Bir dört hafta daha almaya devam edin, sadece günlük dozu azaltın, günde iki kez 25 ml meyve suyu alın.

Soğuk öksürük ve boğaz hastalığının sürekli yoldaşları.

Aloe ile öksürük bal: Tarifler

Aloe ile öksürük bal

Öksürüğünden gelen ballı Aloe çok etkilidir, çünkü sağlığı daha hızlı bir şekilde iyileştirmek için karmaşık bir şekilde tedavi edilmeniz gerekir. Tedavi sadece ilaç değildir, ancak halk tariflerinin eklenmesiyle, hastalığın hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına yardımcı olunur, kronik bir kursa geçişine izin verilmez. Ancak, herkes, bir öksürükten bal ile aloe nasıl hazırlanacağını bilemez. Ama bu iki bileşen, bal ve bir asırlık, soğuk algınlığı ile başa çıkmaya yardımcı olacak. Aynı parçalara alınır ve karıştırılır. Böyle bir ilacın her gün bir çay kaşığı 3 kez yemek tavsiye edilir.

Bronşiyal hastalığı olan öksürükten bal ile Aloe suyu

Eğer bronşit veya zatürre zatüreniz varsa, bal ile aloe suyu yapın, bir hafta içinde uygulayın, en sinir bozucu öksürükten kurtulacaktır.

 • 1 çorba kaşığı. yüzyılın bir kaşık suyu;
 • 100 gram bal;
 • 100 gram tereyağı.

Hepsi iyi karıştı ve buzdolabına gönderildi. Bu karışımı yiyin günde iki kez 1 çorba kaşığı için tavsiye edilir.

Soğuk algınlığı için öksürük ve soğuk ballı Aloe

Pnömoni ile öksürük gelen bal suyu suyu

 1. Aynı reçete, bazı varyasyonları olan pulmoner hastalıkların karmaşık tedavisinde doktorlar tarafından önerilmektedir. Tarif 50 gram kakao ve iç domuz domuz yağı 100 gram, yüzyılın suyu, bal ve tereyağı, ayrıca 100 gram ekleyin.
 2. İç yağ, bir su banyosunda eriyikten sonra tereyağı ve balla karıştırılmalı ve iyice karıştırılmalıdır. Karışım kaynatılmalı, ancak kaynatılmamalıdır.
 3. Kütle tekdüze olduğunda, meyve suyu ve kakao eklemeniz gerekir, hepsi tekrar iyice karıştırın ve ısıdan çıkarın. Soğuduktan sonra karışımı buzdolabına karıştırın.

Küçük çocukları tedavi etmek için çok büyük bir kalınlığa sahip bir kitle çıkıyor, sadece yemek odasına değil, bir çay kaşığına vermeleri gerekiyor. Çoğunlukla karışım çikolata tadında ve zevkle tadına vararak tadına hoş gelir.

Aloe ve baldan öksürükten tentür

Aloe ve baldan öksürükten tentür

Bal ve öksürük aloe - tarifi çocuklar için değil, onun avantajları daha uzun buzdolabında tutulabilir olmasıdır.

 • 350 ml cahors;
 • Yüzyılın 125 ml'si;
 • 250 gram bal.

Dört gün boyunca 5-8 derecelik bir sıcaklıkta karıştırmanız ve ısrar etmeniz gerekiyor. Sonra yemekten önce 1 çorba kaşığı alabilirsin.

Bu karışım bronşit ve trocheitisden iyileşir ve ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir.

Votka üzerinde aloe suyu ve bal ile tentür

Aynı bölümlerde, bitkinin suyu, votka ve bal suyunu almanız ve iyice karıştırmanız, ardından karışımı bir kaba dökmeniz ve ısrar etmek için 10 gün sürmeniz gerekir. Bazen karışım çalkalanmalıdır. Bu soğuk algınlığına karşı büyük bir önleyici. Her gün 3 kez bir çay kaşığı ilaç almanız gerekir.

Aloe kullanımı için kontrendikasyonlar

Halk ilaçları ne kadar iyi olursa olsun, herkes uygulamada en azından bazı kontra-endikasyonlara ve sınırlamalara sahiptir. Bunlardan ilki, zamanımızda herhangi bir maddede olabilen bir alerjidir. Yukarıdaki tarifleri hazırlarken, aloe ve bal alerjisi olmadığından emin olmalısınız. Özellikle çocuklarda reaksiyona dikkat etmek gerekiyor. Suluyu saf formda kullanamazsınız, sadece reçetelerde önerilen dozajlara uygun olarak kullanılmalıdır.

Hamile kadınlar için ve acı çeken kişiler için kullanılması önerilmez:

 • sistit;
 • karaciğer hastalıkları;
 • gastrointestinal hastalıklar;
 • onkoloji;
 • safra kesesi hastalıkları.

Umarım tedavinin bu tariflerinden faydalanırsınız, çünkü anneannelerimiz tarafından kullanılan soğuk, öksürük ve soğuktan gelen aloe, bu halk tarifleri zamanla test edilmiştir! Hasta insanlara hızlı bir iyileşme diliyorum ve artık hasta olmam!

Aloe, soğukta nasıl kullanılır

Soğuktan gelen Aloe mükemmel ve etkili bir ilaçtır, hastalığın semptomlarından hızla kurtulmaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Aloe, soğuk algınlığına karşı nasıl kullanılır, kullanımı nedir, bu bitkinin kontrendikasyonları var mı?

Aloe bileşimi

Yüzyılın sulu ve büyük yaprakları açık yeşil renkte meyve suyu ve güçlü karakteristik bir koku içerir. Bu bitkinin meyve suyunun kimyasal bileşimi hala tam olarak anlaşılamamıştır. Bununla birlikte, meyve suyunun vitaminler, mikro elementler, flavonoidler, enzimler, kateşinler, karotenoidler, karbonhidratlar, tanenler, makro ve mikro elementler açısından zengin olduğu iyi bilinmektedir. Bütün bunlar, bitkiyi her çeşit patolojiye yardımcı olan doğal bitkisel ilaçların gerçek bir deposunu yapar:

 1. Catechinler, rinit için çok yararlı olan kan damarlarının duvarlarının güçlendirilmesine yardımcı olur. Aynı madde mükemmel bir şekilde savaşır ve alerjik belirtilerle savaşır.
 2. Tanenler, anti-enflamatuar ve büzücü özelliklere sahiptir, kanın pıhtılaşmasını iyileştirir.
 3. Mikro elementler ve vitaminler bağışıklığı güçlendirir, vücuttan çürüme ürünlerinin atılımını iyileştirir. Ağrının şiddetini azaltmaya yardımcı olurlar, kandaki "kötü" kolesterol konsantrasyonunu azaltırlar. Mikro elementler ve vitaminler metabolizmanın yoğunluğunu arttırır.
 4. Flavonoidler antioksidan, antialerjik, bakterisit, tonik ve antispazmodik etkilere sahiptir. Bazı çeşitlerinin de anti-kanserojen aktivite sergiledikleri kanıtlanmıştır.

Bitkilerin Faydaları

Bitkinin faydalı özellikleri bileşimi ile belirlenir. İçinde (yukarıda belirtildiği gibi), bağışıklık sisteminin düzgün çalışması için gerekli olan birçok vitamin vardır. Hafif antibakteriyel etkiye sahip maddelerin varlığı nedeniyle, aloe yardımı ile soğuk algınlığı tedavisi mümkündür. Son olarak, bitki iltihap odağı içine girme, mücadele, bir dizi karmaşık maddeler içerir.

Aloe suyu aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • toksinleri vücuttan uzaklaştırır;
 • vücudu seslendirir;
 • bakterileri öldürür;
 • bağışıklık sistemini geliştirir;
 • kan akışını artırır.

Bütün bunlar, soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabileceğini gösterir. Eğer burun boşluğuna kazarsanız, hemen aktifleşmeye başlar, çünkü aktif bileşenler iltihap odağına girer. Su, burun buruna girer girmez, mukoza zarlarına doğrudan doğruya enflamatuar odak içine emilir ve hemen harekete geçmeye başlar.

Yüzüncü yıldaki meyve suyunun sadece patojenik bakterileri değil, aynı zamanda virüsleri de öldürdüğü kanıtlanmıştır. Ve böyle bir ilaca karşı koyamaz ve soğuk algınlığına neden olan grip virüsleri. Bu nedenle, akut solunum yolu viral hastalığının ilk belirtileri fark edilir edilmez bu bitkinin meyve suyunun damlatılması tavsiye edilir.

İçindeki suyu aldığınızda kanı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Acı tadı olmasına rağmen, mukoza zarında tahrişe neden olmaz.

Soğuk algınlığı Aloe vera genellikle kullanılır. Bu acemannan içerir. Bu güçlü bir immünostimülandır, çünkü bağışıklık bozuklukları ile savaşan koruyucu hücre sayısını artırır.

Aloe depolamak için en iyi nasıl

Bu bitkinin suyu çok sayıda kullanışlı bileşene sahiptir. Ancak, maalesef, yüzyılın kesilmiş yapraklarında (ve özellikle onlardan özütlenen meyve suyunda) kaybolurlar, parçalanırlar. Meyve suyu depolama sonucu bozulur, antioksidan özelliklerini kaybeder, bu nedenle atılmalıdır. Ve bu olmadı, aloe'yu düzgün bir şekilde saklamanız gerekiyor.

Etli yapraklar tabanda kesilir ve buzdolabında saklanır. Raf ömrü - 12 gün. Buzdolabının ampulünden gelen ışık bile almamaları önemlidir. Bunu yapmak için, yapraklar kalın kağıda sarılır ve hatta bir bezle daha iyi sarılır.

Bu koşullar altında, biyojenik uyarıcılar yapraklarda sentezlenir. Bunlar vücudun patojenik mikroorganizmalarla savaşmasına yardımcı olan ve böylece doku süreçlerini aktive eden özel maddelerdir. Organizma, böylece içsel kaynaklarını iltihaplı olaylarla mücadele etmek için harekete geçirir. Aloe içerdiği faydalı maddeler, ayrışmaz.

Rinit tedavisinde aloe nasıl kullanılır

Soğuk algınlığı tedavisi kıttır - kolaydır. Bilindiği üzere, bilinen soğuk aloe suyu hem resmi hem de geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Bu ilacın doğru uygulanması ile, bu tür olumlu tedavi sonuçlarına ulaşmak mümkündür:

 • mukozanın ödemini azaltmak;
 • burun solunumunu normalize edin;
 • Kan kalitesini arttırmak.

Eğer burun akıntısını aloe suyu ile tedavi etmeniz gerekiyorsa, o zaman en iyi yardımcı olacak. Ancak terapinin etkili olması ve sonuçların ortaya çıkması için, düzgün bir şekilde sindirilmesi gerekir. Terapötik etki sağlamak için, birkaç damla yeterli olacaktır. Her burun deliğine girmeleri (rinitte farklı derecelerde yerleştirilebilmelerine rağmen, ve hatta, nefesin burun yarısının bir kısmından daha büyük veya daha az bir ölçüde tutulduğu durumlarda da) gereklidir. Aloe'yu burnuna soğuk bir şekilde uygulamak için günde birkaç kez gereklidir, daha sonra tedavi sonuçları daha belirgin hale gelir.

Çocuklarda soğuğu tedavi etmek için, meyve suyu, su ile seyreltilmelidir, çünkü bitkide bulunan maddelerin büyük bir kısmı bir çocuğa zarar verebilir. Bununla birlikte, bu durumda, mukozanın tahriş olması muhtemel değildir.

Tedavi için önlemler

Bazı insanlar bu yararlı ve etkili ilaçla burun akıntısını nasıl tedavi edeceğini bilemezler, bu nedenle özellikle doktorun görüşüne başvurmaksızın büyük miktarlarda almayı başarabilirler. Bu tehlikeli, çünkü vücuda zarar verebilir, zarar veremez. Bu tedavi için özel önlemler vardır:

 1. Her türlü soğuk algınlığı tedavisinde (alerjik olanlar hariç), aloe, doktor tarafından reçete edilen dozlarda kesinlikle kullanılmalıdır. Çok fazla aloe vera alırsanız, karaciğer patolojileri gelişebilir.
 2. Eczanede meyve suyu satın almadan önce, dolgu maddelerinin bileşimini ve aktif madde yüzdesini kontrol etmeniz gerekir. Bazı bileşenler çocuğa zarar verebilir.
 3. Bazı durumlarda, ilaç hipoglisemiye neden olabilir, bu nedenle diyabet hastaları özellikle dikkatli olmalıdır.
 4. Rahatsızlık olduğunda, aloe ile ilaç almak durmak zorundadır.
 5. Uzun ömürlü ilaçların düzenli kullanımı ishale neden olabilir.
 6. İçindeki çocuklar için rinitten asla aloe (12 yaşına kadar) vermeyin - bu sadece ishali değil, aynı zamanda abdominal bölgede şiddetli ağrıya neden olur.
 7. Soğuk algınlığından 1 yaşın altındaki çocuklara aloe suyu verilmesi önerilmez - bu, vücutta ciddi komplikasyonlara neden olabilir.
 8. Crohn sendromu ile, ülseratif kolitin, aloe suyunun yanı sıra bütün bir yapraktan yapılmış herhangi bir ürün içilmesi tavsiye edilmez.
 9. Hemoroid ile, göz kapağı hazırlıkları çok dikkatli bir şekilde alınır ve doktor bunu onaylarsa.
 10. Yüzyılın hazırlıklarının yardımı ile "Digoksin" tedavisi rinit alırken kesinlikle yasaktır. Bunun nedeni hastanın potasyum tuzlarının kaybıyla birlikte ciddi diyare gelişmesidir.

Soğuk algınlığı tedavisi için ilaçların hazırlanması için ortak tarifler

Halk ve resmi tıp, aloe yardımı ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabilir ve etkili reçetelere sahiptir. Doğru reçeteyi seçmek, hazırlık ve tedavi kurallarına uymalısınız. Bazen (şüpheli durumlarda) bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Soğuk algınlığı aloe suyu ile tedavi etmek o kadar zor değildir, çünkü ilk bakışta görülebilir.

İlaç yapmadan önce, bitkiyi hazırlamanız gerekir. Her şeyden önce, en etli yaprakları seçmeniz gerekir. Soğuk algınlığı ile yardımcı olan daha fazla meyve suyu içerirler. Alttan büyüyen bitkinin kısımlarını seçmek en iyisidir.

Bir soğuk algınlığına karşı ilaç hazırlamak için en popüler reçete:

 • Etli yaprakları özenle kesip, durulayıp kurutun (en büyüğü olabilir);
 • onları bir gazeteye sarın ve onları 10 gün boyunca buzdolabına koyun (yüzyılda biyolojik olarak aktif maddelerin çok sayıda olmasına rağmen, buzdolabında, konsantrasyonları artar ve daha fazla biyolojik aktiviteye sahip olurlar);
 • yaprakları ve kabuğu yaprakları kaldırmak;
 • Oluşan yulaf kabuğu gazlı bez içine yerleştirilir ve böylece suyu meyve suyundan sıkar.

Böyle bir ürünü uzun süre saklamak tavsiye edilmez, çünkü iyileşme özelliklerini çok çabuk kaybedebilir. Aloe suyu soğukta buzdolabında saklanırsa daha iyi olacaktır, böylece iyileşme özelliklerini daha uzun süre koruyacaktır.

Evde herkes, soğuktan ballı bir şifa aloe karışımı hazırlayabilir. Bunun için tatlım, su ve yüzyılın büyük yaprakları yavaşça küçük bir ateşte pişirilir. İlacın biyolojik aktivitesi biraz daha az olacaktır. Bu tarif iç kullanım için uygundur.

Soğuk algınlığı için bir tedavi hazırlamanın başka bir yolu vardır: aloe ve bal suyu karışımına biraz tereyağı ekleyin. Bu bileşenler iyice karıştırılmalı ve küçük miktarlarda tüketilmeli, ılık süt ile yıkanmalıdır. Yani bir çocuğu soğuk algınlığına aloe uygulayabilirsiniz, ancak bebek bir yıldan azdır, bu nedenle ona daha az ilaç vermelidir.

Pediatrik rinit tedavisi için böyle bir araç kullanılır. Yüzyılın yaprakları önceki davada olduğu gibi hazırlanır ve işlenir. Ancak, çocuklarda burun akıntısı tedavisi için aloe seyreltilmiş formda kullanılır. Böyle bir preparatta biyolojik olarak aktif maddelerin konsantrasyonu, bu tür bir tedavi için sadece uygun olacaktır. Burun akıntısı ile, çocukların daha küçük bir miktarda damla kazmak gerekir.

Aloe vera uygulama özellikleri

Stoletnik uzun zamandır rinit ve diğer akut solunum yolu patolojilerinin tedavisi için kullanılmıştır. Eğer aloe'nin soğuk algınlığını nasıl tedavi edeceğinizi bilmiyorsanız, bitkinin meyve suyu şeklinde kullanılabileceğini unutmayın. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • birkaç yaprak kesilmiş, meyve suyu bakımından zengin (çok sayıda yararlı antioksidan içerir);
 • onlardan tüm kabuğu çıkarın (yapraklardan akacak sıvı - bu meyve suyu);
 • Bütün suyu bir kaseye sıkıştırmak gerekir;
 • ona biraz su ekleyin;
 • Malzemeleri homojen kıvamdaki suyun jelden elde edilmesi için dikkatlice karıştırın (bu amaçla bir blender kullanılabilir);
 • Bu meyve suyu, birkaç gün boyunca tamamen kullanılmaya çalışılmalıdır, çünkü hızlı bir şekilde bozulur ve her şeyden önce antioksidanlar kaybeder.

Rinit bu tarifi kullanabilirsiniz:

 • kaynamış su bir kavanoz içine dökün (bu sıcak olması arzu edilir);
 • biraz diş sarımsak ekleyin;
 • Kavanozu bir kapakla kapatın ve en az 4 saat sarımsak emdirin;
 • sonra suyu tahliye edin;
 • Bal ve aloe vera suyu ile su karıştırın;

Bu sıvı burun içine gömülebilir ve ayrıca küçük miktarlarda alınabilir.

Aloe vera'nın 7 günden uzun süre kullanılamayacağını unutmayın. Bu tavsiyeyi dinlemezseniz, gelecekte, kalbin ve kan damarlarının durumunu olumsuz bir şekilde yansıtacak olan önemli miktarda elektrolit, özellikle potasyum tuzları kaybetmek mümkündür.

Bu tip glokomu tedavi ederken ishali önlemek için daha fazla sıvı almalıdır.

Aloe'nin kontrendikasyonları hakkında

Yüksek biyolojik aktiviteye ve değere rağmen, yüzyılın bazı kontrendikasyonları vardır. Her şeyden önce, soğuk algınlığı dan yetişkinlere aloe gebelikte kontrendikedir. Özellikle dikkatli olun: Hamile bir kadının vücudunda aloe almak rahmin duvarlarının istemsiz kasılmalarına neden olabilir.

Soğuk algınlığı aloe ve insanlarda artmış veya azalmış basınç ile tedavi edemezsiniz. Bu bitkinin preparatları, akut veya kronik kalp ve akciğer yetmezliğinde "kanın dağıtılması" özelliğine sahip olduğundan, hastanın durumu daha da kötüleşebilir.

Diğer farmasötik preparatlar gibi, çocuk da (ve diğer bazı hasta kategorileri) alerjik reaksiyonlara sahip olabilir. Yüzyılın bazı bileşenlerinin bazı insanlar tarafından algılanmaması mümkündür. Kategorik olarak alerjik rinit tedavisi için aloe ile birlikte soğuk algınlığı damlalarının kullanılması kontrendikedir.

Büyük miktarlarda aloe ilacı kullanıyorsanız, aşağıdaki yan etkiler görülebilir:

 • böbrek ve kalp ağrısı;
 • kanama;
 • iç veya dış hemoroidlerin alevlenmesi;
 • hematüri.

Bir aloe'ye karşı alerjik reaksiyonun bulunmadığına inanmak için, bir soğuk algınlığı tedavi edilmeden önce, bilek bölgesinde arka tarafın bulaşmasına gerek vardır. Yarım gün içinde kızarıklık ve başka bir reaksiyon belirtisi yoksa, gelecekte böyle bir ilaç alınabilir.

Yani, şimdi aloe soğuk ile yardımcı olduğu açıktır.

Aloe, burun iltihabı için oldukça etkili bir ilaçtır, ancak tedavinin dikkat çekici sonuçlar vermesi için, ancak doktorun izninden sonra başlamak gerekir.

Evde burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü?

Antik çağlardan Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yüzyılın suyu, bağımlılık yapmaz soğuk algınlığı için mükemmel bir çare. Burun ilaçları 3 ila 5 gün arasında kullanım için tavsiye edilmez ve yeşil bir doktora dayalı bir ilaç uzun süre kullanılabilir.

Aloe suyu için yararlı nedir?

Hemen hemen her evde yetişen bir bitki çok yararlı özelliklere sahiptir. Meyve suyu insan vücudu için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri ve amino asitleri içerir.

Sulu grup B, E ve C vitaminleri, karbonhidratlar, folik asit, niasin açısından zengindir.

Yüzyılda bulunan polisakkaritler sayesinde beyaz kan hücrelerinin aktivitesini uyarır, bağışıklığı artırır.

Kesilmiş yapraklar kesiklere, dermatite, çeşitli iltihaplara, alerjik deri döküntülerine uygulanır. Ülserler, sıyrıklar, egzama, yanıklar ve kesikler ile iyileşir.

Bitkinin bakteriyolojik özellikleri, sindirim bozuklukları, mantar lezyonları, idrar yolu hastalıkları, böbrekler, karaciğer için kullanılmasını mümkün kılar.

Aloe sinüs iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir, yüksek su içeriği, burun mukozası nemlendirir ve solunum sistemi içine daha fazla bakteri nüfuz etmez.

Ortaya çıkan meyve sindirim bozuklukları ile tedavi edilir: ülserler, gastrit, zehirlenmeler.

Bir tür polisakkarit olan akdernans, herpes ve influenza virüsleri dahil olmak üzere bazı virüs ve bakterilerin inhibisyonuna katkıda bulunur.

Aloe belirgin bir bakterisit, antiviral, yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca, vücudu zararlı toksinlere maruz bırakabilir ve bağışıklık hücrelerinin sayısını artırabilir.

Yüzyılın iyileştirici özellikleri uzun zamandır geleneksel tıp tarafından fark edilmiştir. Bitki suyu birçok tıbbi ve kozmetik preparatların bir parçasıdır. Eczane ağında, bir bağışıklık uyarıcı ajan olarak kullanılan bir aloe özü satın alabilirsiniz.

Bu bitki özü ile merhem egzama, cilt hastalıkları, donma ve yanıklar için kullanılır.

Antibiyotiklerle artan tedavi ile, taşçık bir özü ile ilaç reçete - onlar vücut üzerindeki maddelerin zararlı etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ekstrakt veya sulu çözelti, bronşit, zatürre, öksürük ve diğer solunum hastalıklarının tedavisinde kompleks terapiye sokulur.

Ekstrakt ağız boşluğu, bademcik iltihabı, anjina, farenjit hastalıkları ile durulama için kullanılır.

Psikososyal durumun, psikozların, sarsıntıların ihlali de aloe suyu ile tedaviye yol açar.

Rejenere edici, gençleştirici özellikleri sayesinde ekstrakt evde ve endüstriyel kozmetikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Ekstrakt epidermise derinlemesine emilir, metabolizmanın restorasyonunu hızlandırır, nemlendirir, iltihap ve cilt tahrişlerini hafifletir. Adaçayı suyuyla banyo yapmak, gerginliği hafifletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Ekstrakt hücreler yenilenir ve kolajen oluşumunu uyarır, cilt daha elastik ve sağlıklı görünüyor.

aloe rinit kullanımı sırasında, iyileştirici bileşenler böylece neredeyse hemen fark edilebilir etkileri, doğrudan mukozası ve kan damarlarının içine emilir: şişme azalmış solunum kolaylaşır.

Suyu nasıl hazırlanır?

Bitmiş ürün eczane ağı üzerinden satılır, ancak bitki evde yetiştirilirse, ilacı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Özü sinüzit, sinüsler, soğuk algınlığı tedavisi için tıbbi ve halk ilaçları ile birlikte kullanılabilir.

Önemli! Taze sıkılmış aloe suyundan soğuk algınlığı çocuklara tavsiye edilmez - bunun içinde mukoza zarını yakabilen çok fazla aktif enzim vardır.

Aloe'nin burnunda nasıl bir damla yapıp, maksimum fayda sağlayacak ve sağlığınıza zarar vermeyecek? Meyve suyu sıkmak için birkaç tarif vardır. En kolay yol, yaprakların kıvrılması ve tülbentten geçirilmesidir.

Yoğunlaştırılmış bir özü düzgün bir şekilde hazırlamak için belirli kuralları izlemelisiniz:

 1. Bitki üç yıldan eski olmalıdır.
 2. Kullanmadan önce, bir ila üç hafta boyunca sulanmaz.
 3. Sadece alt, en büyük yaprakları kesin.
 4. Kesilmiş kağıdı temiz kağıda vidalayın.
 5. Sarılı şekilde 12-14 saat buzdolabında yerleştirin.
 6. Açacağım.
 7. Oluşan yulaf su 1: 3 ile doldurulmalı ve 1.5 saat boyunca ısrar edilmelidir.
 8. Kütle süzülür ve bir cam tabağa dökülür. İki hafta içinde kullanılmalıdır. Buzdolabında saklanır.

Tedavi özellikleri

Aloe'nin burnuna düşer, kan damarlarına girer, virüslerin çoğalmasını engelleyerek, anında vücuda yayılır. Doğal bir antibiyotiğin etkisi altında toksinler nötralize edilir ve yok olurlar.

Yetişkinlerde Aloe vera, doğrudan yapraktan seyreltilmeden kullanılabilir. Mukus yanmasını önlemek için, 1: 2 oranında su ile seyreltmek daha iyidir. Her burun deliğine 3-4 damla gömün, 3 r / gün.

Suyu mukoza zarından aldıktan sonra, aktif hapşırma başlar, bunun sonucunda burun sinüsleri temizlenir ve soluma serbest kalır. Genyantritis ile kullanılmasına izin verilir.

Bitkinin doğal bir biyostimülan olarak kabul edilmesine rağmen, hamileliğin soğuktan aloe suyu tavsiye edilmez. Yüzyılın bileşimi, uterus kaslarının büzülmesine neden olan ve düşük veya erken doğuma yol açabilen antrakinonlar içeren aktif maddeleri içerir.

Hamilelik sırasında aloe suyu kullanamazsınız

Önemli! Gebeliğin soğuk algınlığı Aloe ikinci yarısında, ama günde en fazla üç ruble ve sadece bir jinekolog danıştıktan sonra kullanılır.

Ekstre acı bir tada sahiptir, bu nedenle birçok ebeveyn çocuklara vermekten korkar. Burunda aloe'yu gömmeden önce, çocukla konuşmalısın. Bebeklerin 1: 2 oranında (bitki gençse) veya 1: 3 oranında meyve suyu yetiştirmesi gerekir. Eğer bal eklerseniz, çare tadı biraz artabilir.

Rinit, sinsi bir hastalıktır, eğer buna dikkat etmezseniz ve tedaviye başlarsanız, komplikasyonlarla tehdit eder. Aloe'nin bal ile kullanımı sadece tadı iyileştirmez, aynı zamanda mukusları yakmaz ve daha hızlı hareket eder. Daha fazla etki için, karışım ek olarak tüketilir. Çocuklara 1 çay kaşığı verilir. yemeden önce.

Böyle bir bileşim, kronik rinit ve sinüzitte mükemmel bir asistandır. Yetişkinler yatmadan önce 2-3 damla damlatılır. İlk olarak ballı aloe suyunun burunda yanma hissi yarattığına, hapşırmaya başladığına, ancak semptomların hızlıca ortadan kalktığına hazırlıklı olmalısınız.

Bebeklerde mukus oluşturma eğilimi artmaktadır. Bunun nedeni, kemiklerin tam olarak oluşmaması ve kıkırdakların yapısının, ağzın temizlenmesine katkıda bulunmamasıdır. İstatistiklere göre, kulak burun boğaz uzmanlarına yapılan çağrıların% 70'i nazofaringeal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir yıl boyunca bebekler için burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü? Çocuklarda mukozanın çok hassas olduğu ve bitkinin kullanımının yanıklarla dolu olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin rinitinde aloe ile dikkatle kullanılması gerekir. Çözelti, kaynamış su 1: 5 ile seyreltilir. Kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışın.

Aloe vera riniti kullanımında bazı kontrendikasyonlar vardır:

 • günde 100 ml'den fazla tüketmeyin;
 • hemoroid muzdarip insanlara almak için;
 • ilaç "Dicoxin" ile birlikte meyve suyu güçlü bir müshil etkisi neden olur;
 • hamilelik ve emzirme;
 • Düşük tansiyonu olan kişiler;
 • düzenli kullanım ishale, mide kramplarına neden olur;
 • Ekstraktın alınması operasyondan 2 hafta önce durdurulur - ilaç kanın pıhtılaşmasını azaltır ve kanamaya neden olur;
 • epilepsi;
 • alerjik rinit;
 • neoplazmlar.

İlacın bir haftadan uzun bir süre kesintisiz kullanılması elektrolit kaybına yol açabilir. Önlemler, 40 yaş üstü insanlar için ilaç temelinde kullanılmalıdır.

Halk tarifleri

Geleneksel tıp evde aloe soğuk algınlığı tedavisi için geniş bir reçete seçeneği sunar. Tedaviye başlamak için ilk defa hastalık belirtilerinde gereklidir. Suyu, her iki burun deliğine de 3-5 damla günde 4 defadan fazla sindirilir. Daha hızlı iyileşme ve daha iyi etki için, dahili olarak alınır.

 1. Alkol tentürü: aloe buzdolabından bir kombine veya karıştırıcıda öğütülür ve 1: 5 oranında alkol dökülür. Karanlık bir yerde 10 gün bekletin. 1 çay kaşığı için günde en fazla iki p. Çare zayıflatılmış organizmayı geri yükler, salgınlar sırasında yardımcı olur.
 2. Aloe soğuk (4 kısım) ve suyu, bal (3 parça), toz haline getirilmiş meyve özü kalça (3 parça), okaliptüs yağı (1 kısım): tamponlar için bitkisel. Tüm malzemeleri birleştirin, gazlı bez karışımına daldırın ve her burun deliğine bir çubukla koyun. 10-15 dakika boyunca 3 r.
 3. Zeytinyağı kaynatılır ve 3: 1 oranında çıkarıcı ile karıştırılır. Çocuklarda aloe suyu ile soğuk algınlığı, bebekler için 2-3 mg / gün mukozanın yağlanmasını içerir.
 4. Sıvı bal kaynatılmış su ve özü ile eşit oranlarda birleştirin. Burnunuzu gömün veya günde birkaç kez yağlayın.

Yüzyıllar önce başlayan bal ile birlikte aloe yaprakları kullan. Karışım soğuk algınlığı, bronşit, grip, solunum sistemi iltihabı için mükemmel bir çare.

Halk hekimliğinde öksürük Aloe, çay, merhem, tentür, balmumu için merhem kullanılır. Hemen sonuç beklemeyin, hoş olmayan semptomlardan tamamen kurtulmak 6 hafta kadar sürebilir.

Öksürük aloe vera ile Tarifler:

 1. 250 gr bükülmüş veya ince kıyılmış yaprakları, 0,5 l cahors dökün, 350 ml bal ekleyin. Karışımı buzdolabına 10 gün boyunca koyun. Filtre ve 1 çay kaşığı için 3 gün / gün kullanın.
 2. Bir bardak ılık su içinde 1-3 çay kaşığı seyreltin. doğal bal ve öksürük aloe suyu (bir bardak çeyrek). Yatmadan önce içmek için.
 3. Papatya çayı demleyin, bitki özü ve bal ekleyin.
 4. 200 gr bükülmüş yapraklar 0.5 litre su ve konyak ile karıştırılarak 200 ml bal ilave edilir. Fırına koyun, 3-4 saat karıştırın, 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden yarım saat önce 3 r.
 5. Yapraklar öğütülür (5-6 parça), domuz yağı ve tereyağı (200 gram), bal (250 mi) ve 1 çorba kaşığı ile birleştirin. l. kakao. Hastalık sırasında 1 çorba kaşığı kullanın. l. shokaladno - kremsi karışım yemeklerden 3-4 gün önce. Önleme için - 0.5 st. l.
 6. Bal ile limon, yüzyılın suyu ve St John's wort infüzyonu karıştırın. Yemek yerken bir bardak karışımı iç.

En fazla faydayı elde etmek için, balın çok sıcak suya yerleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Sıcaklık 40 ° C'yi geçmemelidir, aksi takdirde niteliklerini kaybeder.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri çeşitli hastalıklar için kullanılabilir, kullanımdan önce bir doktora danışmak gereklidir.

Aloe soğukta yardımcı olur mu? Tedavi, yorumlar

Soğuk algınlığı genellikle bu tür bir burun akıntısı gibi hoş olmayan ve ağrılı belirtileri, eşlik. O, burun tıkanıklığı nefes zorlaştırır kışkırtır, normal iletişim ve hayatına müdahale.

Eczaneler, burun iltihabına yardımcı olan ve nazofarenksden mukus çıkartan birçok farklı ilaç satmaktadır. Ancak, her zaman etkili ve etkili değildirler.

Bu rahatsızlık, örneğin, aloe yardımıyla halk ilaçları tarafından iyileştirilebilir mi? Soğuk algınlığının bu bitkinin suyuyla arıtılması, antik çağlardan beri kullanılan oldukça yaygın ve etkili bir yöntemdir.

Bu aracı kullanıp kullanmayacağınıza karar verirken nelere dikkat etmeliyim? Çocukların tedavisi için başvurmak mümkün mü? Soğuk algınlığına karşı aloe için güncel tarifler nelerdir? Hadi öğrenelim.

Ve başlangıçta bitkinin kendisi ve olumlu özellikleri hakkında konuşacağız.

Aloe. Bu nedir?

Aloe, diyagonal olarak düzenlenmiş kalın etli yaprakları yetiştiren kısa bir sap ile karakterize çok yıllık yapraklı otsu bir bitkidir. Genellikle keskin dikenler ile çerçevelenir ve altmış santimetreye kadar uzunluğa ulaşabilirler.

Aloe çok iddiasız bir bitkidir. Aşırı durumlarda, kabuğun gözeneklerini örtmek ve nemi kendi içinde tutmak gibi zor bir kuraklığı kolayca tolere eder. Bu nedenle aloe, özenli ve sürekli bakım gerektirmeyen en uygun iç mekan bitkidir.

Aloe. Faydalı nedir?

Son çalışmalar bu bitki kitlesel Farmakoloji ve kozmetikte kullanılabilecek yapmak benzersiz bileşeni vardır olduğunu göstermektedir. Bu elemanlar nelerdir?

Her şeyden önce - vitaminler, yanı sıra amino asitler, enzimler, beta-karoten, uçucu yağlar (aralarında siyanokobalamin ve askorbik asit çıkmaktadır).

Bu maddeler ne kadar yararlıdır?

İlk olarak aloe tüm yararlı bileşenler, örneğin Staphylococcus aureus, Shigella, Streptococcus gibi bakterilerin gelişimini inhibe antimikrobiyal fonksiyonu yerine getirmektedir. Ayrıca doğal bir antibiyotik işlevi görür ve zararlı bakterileri yok ederler.

Bitkinin bir başka önemli özelliği de organizmanın immünostimülasyonudur, yani koruyucu elementlerin görünümü ve gelişmesine yardımcı olur.

Ayrıca, aloe suyu anti-enflamatuar yeteneklere sahiptir, toksinlerin yerel organlarını temizler, hızlı rejenerasyonu destekler.

Bu benzeri görülmemiş olasılıklar nedeniyle bitkinin riniti ve diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılması şaşırtıcı değildir. Soğukta burunda aloe için yararlı olan nedir?

Her şeyden önce, nazofaringeal mukozanın ödemini ve tahrişini azaltmak, mukus salgılamak ve nefes almayı artırmak için kullanılır. Aktif maddelerin hızla kanın içine çekilmesi nedeniyle, zararlı bakterilerin ve enfeksiyonların tahribi başlar ve iyileşme etkisi nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bitki çok yararlı ve etkili ise, tamamen mantıklı bir soru ortaya çıkıyor: aloe'nin soğuk algınlığının nasıl tedavi edileceği?

Özü suyu

Yukarıdakilerden, iyileşme elemanlarının çoğunun bitkinin suyu içinde olduğu anlaşılmaktadır. Kendimi evde hazırlayabilir miyim?

Tabii ki zor değil. Ancak, belirli kuralları izlemelisiniz.

Soğuk algınlığı aloe tedavisi için (yaşını en az üç yıl), yetişkin bitki almak ve daha sonra yıkanır ve kurutulur edilmesi gereken bir dış alt yetişen onun büyük ve sulu yaprak yırtıp gerekir.

Daha sonra, doğrudan meyve suyunun hazırlanmasına devam edebilirsiniz: kabuğunu yapraktan çıkarın ve akan bir burunda aloe için bir ilaç olarak kullanılabilecek jöle benzeri bir sıvı alın.

Bununla birlikte, yırtık tabakayı hemen kullanmamak en iyisidir. Temiz kağıda sarılması ve buzdolabında on ile on iki saat arasında bir süre bırakılması önerilir. Bu tür manipülasyonlar, besinlerin ve elementlerin aktivasyonuna katkıda bulunacak ve böylece suyunun iyileştirici özelliklerini geliştirecektir.

Bundan sonra ne yapacaksınız?

Tarif ilk

Soğuk algınlığı soğuk algınlığı tedavisi çok çeşitlidir. Bu hastalığın hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmasına yardımcı olacak birçok test edilmiş tarif vardır. Aşağıda bunların bazıları vardır.

İlk ve en kolay yol, elde edilen suyu suyla seyreltmektir. Bu çok önemlidir, çünkü bitkinin jöle benzeri sıvısı çok viskoz ve acıdır. Ancak, seyreltme için, sadece saflaştırılmış veya kaynatılmış su kullanın.

Jelatinli kütle hangi oranda seyreltilmelidir? Optimum önerilen oran bir ila ikidir, yani iki porsiyon su bir porsiyon suyu içine düşer. Ayrıca biraz bal ekleyebilirsiniz.

Bu damlaları kullanımdan hemen önce hazırlayın, böylece bileşen bileşenleri iyileştirici özelliklerini kaybetmez.

Soğuk algınlığından ne sıklıkta ve hangi dozlarda aloe suyu uygulamalıyım? Bunu günde üç kez yapmak en iyisidir, her burun deliğine üç ila beş damla kazmaktır. Uygulama süresi - tam iyileşme sağlanana kadar (bir haftadan fazla değil).

Bu tarif de etkilidir ve çocuk riniti için uygundur. Aloe suyu, suyla seyreltildikten sonra bir ila üç oranında, çocuklar için ortak soğuktan bağımsız veya karmaşık bir tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Rinitde aloe için diğer tarifler nelerdir? Bu daha sonra tartışılacaktır.

İkinci yöntem

Diğer tavsiyelere uygun olarak, sadece burun gibi bir jöle benzeri sıvı uygulamak değil, aynı zamanda gerekli dereceye kadar öğütülmüş bitki de mümkündür. Bunu yapmak için, aloe yaprağı et kıyma makinesinde bükülmeli, gazlı bez ile sıkılmış ve su ile seyreltilmelidir. Burada, sonuçtaki kütlenin suya oranı, meyvenin üst tabakasından da etkileneceğinden, meyve suyunun konsantrasyonu ve doygunluğundan etkileneceğinden, bir miktar arttırılabilir (bir ila üçe kadar).

Iç uygulama

Soğuk algınlığı ile aloe ile başka bir tarif kullanın (bu yöntemle ilgili yorumlar her zaman pozitiftir).

Bunu yapmak için, şifalı bir bitkinin bir yaprağını uygun bir şekilde ezmeniz, bir cam kabın içine koymanız ve orantılı olarak bire bir oranında alkolle doldurmanız gerekir. Bundan sonra bu karışımı karanlık bir yerde on ila on iki gün boyunca ısrar etmeniz tavsiye edilir.

Bu tentür hem yutma hem de burun damlası için kullanılabilir. Elde edilen karışımın, yarım çay kaşığı için günde iki kez, bağışıklığı güçlendirecek ve gücü tekrar kazanacak şekilde alın. Damla şeklinde, bu ilaç günde iki kez burnu gömerken (daha önce bir ila iki oranında su ile seyreltilmiş) etkilidir.

İçeride, ana bileşeni aloe olan başka bir araç kullanabilirsiniz. Bunu pişirmek için iki büyük sulu yaprak almanız ve öğütmeniz gerekiyor. yavaş bir yangın koymak saf su ve bal üç yüz gram, yarım fincan ekleyin ve iki saat pişirin. Bu ilacın günde üç kez bir çay kaşığı almanız önerilir.

Diğer malzemelerle tarifler

Rinit Aloe diğer maddeler ile çok etkili bir ilaçtır. Örneğin, çok etkili bir yöntem aloe ve soğan suyunun bir karışımıdır. Nasıl pişirilir?

oran soğan aloe için bire iki olmalıdır. Daha sonra elde edilen karışıma (aynı oranı koruyarak) su eklenir ve bu çözelti ile gömülür. Böyle bir ilaç yetişkinler için en iyi şekilde kullanılır.

Aloe'nin diğer iyileştirici bileşenleri bal ve limon (eşit paylarla alınmıştır). Bu ürün burun damlaları şeklinde kullanılır. Çocuklar su ile seyreltmeye ihtiyaç duyarlar (bir ila üç oranında).

İnanılmaz derecede etkili bir tedavi yöntemi (birçok hastaya göre) aloe suyu ve Kalanchoe, eşit parçalarda alınır. Bir bebeğin burnunu damlatmak için, suyla seyreltmek için bir terapötik kokteyl önerilir (bire bir).

Güçlü etkisi vardır ve sarımsak, aloe ile etkileşime girer.

Veri burun damlası hazırlamak amacıyla, sarımsak beş ezilmiş karanfil almak olanağına su, kapağın bir bardak dökün ve dört saat demlenmeye gereklidir. Belirlenen süre sonunda, sıvı, aloe jel ve sıvı bal ile eşit oranlarda karıştırılmış tahliye olmalıdır, üç ila beş kez, günde iyice karıştırın ve altı damla karışımı ile burun gömmek.

Bazı halk tariflerinin önemli bir bileşenihayvancılık yağı, Bir ila üç oranında aloe suyu ile karıştırılabilir. Alınan ürün bir buhar banyosunda sekiz dakika bekletilmeli, soğutulmalı ve daha sonra dört saatte bir dört damla bir burun ile gömülmelidir. Böyle bir ilaç, mukoza zarlarının oluşumunda kullanım için iyidir.

Burunda Turundas

Çok ilginç bir tarif aloe turuns. Bunu yapmak için, bu bitkinin suyu bal, ezilmiş gül kalçaları ve okaliptüs yağı ile karıştırılır (oran 4: 2: 2: 1). Elde edilen karışım iyice karıştırılır ve turzalara uygulanır, bu da her bir burun deliğine sokulmalıdır. Eylemin süresi onbeş dakikadır.

Alerji testi

Evet, aloe vera çok etkili ve etkili bir ilaçtır. Kullanması kolay, ucuz ve kullanımı kolaydır. Ancak kullanmadan önce, bu bitkiye alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir. Bu nasıl yapılabilir?

El bileğinin arkasına az miktarda meyve suyu uygulanmalı ve on iki saat boyunca bırakılmalıdır. Bu dönemden sonra cilt kızarıklık, iltihap veya kızarıklık göstermezse, aloe soğuk algınlığı için temel veya kompleks bir tedavi olarak güvenle kullanılabilir.

Bununla birlikte, alerjik reaksiyonlara ek olarak, bu ilacın kontrendikasyonlarını da hatırlamak gerekir.

Ne zaman başvuramam?

Hatırlanması gereken ilk şey, aloe kan dolaşımını ve uterus kas sistemini etkilediği için, hamilelik. Ayrıca, bu bileşenlere sahip ilaçlar, kullanım sırasında kullanılması tavsiye edilmez. kanama (hatta menstruasyon).

İşte aloe için kullanılan diğer kontrendikasyonlar burada kullanılmaması tavsiye edilir:

 • kronik hastalıklar (kardiyovasküler rahatsızlıklar, safra iltihabı, hemoroid, hipertansiyon, varisli damarlar);
 • üç yaşından küçük çocuklar;
 • alerjik rinit;
 • emzirme.

Aloe Avantajları ve Artıları

Görüldüğü gibi, bu bitki, anti-enflamatuar, iyileşmesini, antibakteriyel, antiedematous ve analjezik etkilere sahip olabilen bir önemli ve yararlı bir elemana sahiptir. Ana tedavi olarak (özellikle rinitin erken döneminde) ve ilaç tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir.

Bununla birlikte, aloe'nin olumsuz özellikleri de vardır. Örneğin, aktif bileşenleri nedeniyle, sadece bağışıklık hücrelerinin değil aynı zamanda onkojenik olanların çoğalmasını ve büyümesini de uyarabilir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde, aloe vera da dahil olmak üzere, laksatifler on beş yıl önce yasaklandı.

Bu nedenle, rinitte aloe uygulamak için karar verirken, bu bitkinin tüm olumlu ve olumsuz yönlerini, kontrendikasyonlarını ve faydasını tartmak önemlidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Tonsilite tıkaçları - nasıl tedavi edilir: ilaç, folk ve cerrahi tedavi

Bademcik iltihabı altında bademcikler genellikle iltihabı anlaşılmaktadır. Enflamatuar süreçte, tıkaçlar sıklıkla oluşur. Pürülan tıkanıklıklar sadece rahatsızlığa neden olmaz, aynı zamanda ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Kronik farenjit

Makalenin yazarı, pratisyen hekim, terapist olan Çuklina Olga Petrovna'dır. 2003 yılından beri iş tecrübesi.Kronik farenjit, faringeal mukozanın sürekli inflamasyonu olan bir hastalıktır.