Loading

Anginada aloe nasıl uygulanır?

Angina, palatine bademciklerin yenilgisiyle birlikte akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bazen inflamatuar süreç içerebilir...

Angina, palatine bademciklerin yenilgisiyle birlikte akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bazen inflamatuar süreç, farinks ve larinkste lenfadenoid dokuları içerebilir: lingual, laringeal ve nazofaringeal tonsiller. Enfeksiyon etkenleri genellikle stafilokok, streptokok veya pnömokoktur. Enfeksiyon iki yolla bulaşır: hava yoluyla ve gıda yoluyla. Predispozan faktörler, vücudun savunmalarının yanı sıra lokal ve genel soğutma olabilir. Çoğu zaman, ağrılı çocuklar okul öncesi ve okul yaşı ve 35-40 yaşına kadar yetişkinlerdir. Sonbahar ve ilkbahar döneminde hastalık tehlikesi artar.

Angina gelişimi, ağız veya boğazın çeşitli hastalıklarına, aynı zamanda çürük dişlere, burun ve paranazal sinüslerin pürülan hastalıklarına katkıda bulunabilir. Ana semptomlar yutma, genel halsizlik, ateş, eklem ağrısı, baş ağrıları, periyodik titreme ağrılarıdır. Vücut ısısı keskin bir şekilde yükselir ve bademcikler artar. Genellikle angina 5-7 gün sürer. Aşağıdaki anjina formlarını ayırt edin: catarrhal, lacunar, foliküler, flegmonöz, ülseratif-membranöz ve Louis.

Catarrhal anjina. Ateş, terleme, kuruluk ve boğaz ağrısı, halsizlik ile aniden başlar. Bademcikler ve submandibular lenf düğümleri artar. Onlar hissettiklerinde, hasta acı hisseder.

Lacunar tonsillit. Aşağıdaki belirtilerle karakterize edilir: yutulduğunda ağrı, şiddetli baş ağrısı, genel halsizlik. Çoğu zaman, böyle bir anjin, vücut ısısında keskin bir artışla 38-39 ° C ve üzerinde başlar. Bademcikler üzerinde sarımsı beyaz bir kaplama görünür - lökosit, mikrop ve epitel hücreleri yırtılma oluşan lacunae ayrılmış. Bu boğaz ağrısı genellikle 4-5 gün sürer. Bazen epitelyal hücrelerden gelen plak, bademciklerin serbest yüzeyini kaplar, ötesine geçmeden ve bir spatula ile kolayca çıkarılabilir. Bu tanıdaki ana semptomlardan biridir.

Foliküler boğaz ağrısı. Bu anjina şekli lacunar ile aynı semptomlara sahiptir. Bununla birlikte, bunların arka planında, bademciklerin mukoza zarından parıldayan ve küçük beyaz-sarı veziküllerin görünümü olan foliküllerin takviyesi başlar. Hastalığın süresi 4-5 gündür.

Phlegmonous tonsillit. Esas olarak yukarıda açıklanan anjina formlarından birinin bir komplikasyonudur. Listelenen formlardan birinin tamamlanmasından 1-2 gün sonra başlar. Supernumerary fibröz takviyenin bir sonucu olarak, lakünlerden bademcikler içine düşen bir enfeksiyondan kaynaklanır. Yutulduğunda hasta, genel halsizlik ve halsizlik gibi baş ağrısı ve şiddetli boğaz hissi verir. Vücut ısısı 40 ° C'ye yükselir. Bir burun (ağzın sınırlı açılması nedeniyle), ağız kokusu ve aşırı salivasyon vardır. Bu anjina formu ile apse gelişebilir. Bu durumda, amigdala'nın ödemi etkilenen tarafta artar, keskin bir şekilde çıkıntı yapar ve dil sağlıklı bir tarafa geçer. Hastanın başı sürekli olarak apse doğru eğilir. İyileşme apse diseksiyonu sonrası ortaya çıkar (bağımsız veya cerrahi).

Ülseratif film anjina. Bademcikler üzerinde, bazen yanakların iç tarafında ve farinksin arka duvarında sarı-beyaz bir kaplama ile karakterizedir. Eğer çıkarırsanız, plak altında ülser vardır, ağzınızdan hoş olmayan bir koku hissedilir. Vücut sıcaklığı 38 ° C'ye yükselir. Genel olarak, hastanın durumu tatmin edicidir. Acı hissi zayıftır. Hastalık yaklaşık bir hafta sürer, ancak vücudun genel olarak zayıflaması nedeniyle daha uzun süre dayanabilir.

Louis Angina. Ağzın alt kısmındaki hücresel dokunun akut iltihaplanması adı budur. Bu tür anjin, bir kural olarak, diş hastalıklarının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Sıcaklığın 40 ° C'ye yükselmesi, iştahsızlık, şiddetli halsizlik, uyku bozukluğu ile karakterizedir. Submaksiller ve çene alanları, ağız boşluğunun mukozası gibi kuvvetle şişirilir. Ağzın açılması çok sınırlıdır ve acı verici duyumlar eşliğinde, konuşma çiğnendiğinde ve yutulduğunda çok fazla acı çekilir. Eğer Louis anjinası zamanında tedavi edilmezse enfeksiyon başlayabilir, larinks ve trakeada şişme ve sıkışma sonucu nefes alma ve boğulma zorluğu yaşanır.

Aloe ile boğaz ağrısı tedavisi

Tıbbi kaynatma. 1 adaçayı şifalı otlar, psyllium yaprakları ve ezilmiş aloe otlar üzerine kaynar su dökün ve en az 5 saat boyunca ısrar, sonra serin, filtre ve gün içinde 5-6 kez gargara.

Boğazın durulanması için bir araç. Sıcak kaynamış suda 1 tatlı kaşığı tuz ve kabartma tozu çözdürün, 1 damla iyot, 3 damla alkollü çay ve St John's wort ve 1 çorba kaşığı aloe suyu ekleyin. Günde birkaç kez sıcak bir solüsyonla karıştırın.

Aloe ve St. John's wort infüzyonu. meyve, anason 10 g, oda sıcaklığı, gerilme soğutulduktan sonra kuşburnu 20 g, aloe suyu 1 çorba kaşığı Hypericum demlemek 3 kaynar su bardağı 40 dakika aşılamak 2 çorba kaşığı çiçekler. Yemeklerden önce 15 dakika 1/3 bardak günde 4 kez alın, biraz tatlandırın.

Aloe ve adaçayı infüzyonu. 1 çay kaşığı aloe suyu, St John's wort yaprakları ve 2 çay kaşığı şifalı adaçayı yaprağı kaynar su ile demlenmiş ve 30 dakika ısrar edip, sonra süzülür. Her 2 saatte 1 yemek kaşığı için 1 gün alın.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

Bademcik iltihabının halk ilaçları ile tedavisi, ana yaklaşım olarak adlandırılamaz, daha ziyade yardımcı prosedürlerdir. Sadece halk yöntemlerini kullanarak boğaz ağrısını tedavi etmek mümkün değildir. İltihaplı bademciklerin hızlı ve yüksek verimle tedavi edilmesi için antibiyotik ve antiseptik almanız gerekir.

Müstahkem içecekler, karışımlar ve ağız ve boğazın durulanması için solüsyonların hazırlanması dışında, halk yöntemlerine izin verilir. Bu yararlı olabilir:

 1. zencefil,
 2. bal
 3. propolis veya tentürü (yetişkinler için),
 4. Antiseptik etkiye sahip olan et suyu ve otlar tentürleri.

Dikkatli bir şekilde, bir kaç damla, durulama çözeltisine ilave ederek iyot birleşir. Ayrıca, badem üzerinde yerel uygulama için, aloe suyu kullanımına izin verilir.

İyot dezenfekte edici ve güçlü koterizasyon özelliklerine sahiptir, bu nedenle bademciklere doğrudan uygulanması yasaklanmıştır, sonuçta hastalığın durumunu daha da kötüleştirecek olan yanıkları da tedavi etmek gerekmektedir. Bununla birlikte, sulu çözeltilere az miktarda eklenmesinin daha güvenli olduğu durumlarda, iyotlu tıbbi sıvılar sadece boğazı yıkamak için mümkündür, ancak ağız boşluğunu değil, çünkü dişleri lekeleme riski vardır.

 1. İyot ile tuz-soda çözeltisi. Bir bardak ılık kaynamış suda üç çeyrek çay kaşığı tuz ve soda eritin ve 3 damla iyot ekleyin. Yeni bir çözelti hazırlamak için boğazdaki her durulamada, iyotun hızlı buharlaşmasından dolayı, prosedürü günde iki kez tekrarlayın.
 2. Deniz tuzu ve iyot. Bir bardak ılık suda yarım çay kaşığı deniz ince tuz alın, çözünmesinden sonra 2 damla iyot ekleyin. Günde 2 kez durulayın, kuru ise, prosedürü durdurun ve bir doktora danışın.

zencefil

Çoğunlukla, boğaz ve ağız hastalıklarının semptomlarını tedavi etmek için bol miktarda içki reçete edilir. Zencefil çayı mükemmel bir ısınma etkisine sahiptir., Kaynadıktan sonra, su, yarım litre ile doldurulmuş ve gereken parçalar halinde kesilir ezilmiş rendelenmiş 5 cm zencefil kökü ve bir limon, onu yapmak diğer 20 dakika boyunca kaynatılır. Bu durumda şeker değiştirilir, tatlım. Özellikle, zencefil çocukların içki ve benzeri seçici yetişkin etkilemek için eminiz.

Bir başka rendelenmiş zencefil (omurga, 3 cm'lik uzunluk) bir bardak kaynar su ile demlendirilir ve boğazını ve ağzını durulamak için soğumadan birkaç saat önce ısrar eder.

Veya bağışıklığı güçlendirmek için bir "vitamin karışımı" hazırlamak mümkündür.

 1. 3 limon;
 2. 120 gr zencefil kökü;
 3. bir bardak sıvı bal.

Zencefil ızgarasının kökü, limonları küpler halinde kesin, karıştırın ve yumuşayıncaya kadar karıştırın. Elde edilen zencefil-limon ezmesini balla dökün. Vitamin kütlesini depolamak için, bir buzdolabında gereklidir ve her gün bir masa kaşığı üzerinde doğal bir bağışıklık uyarıcı olarak kabul edilir.

Arı Ürünleri

Ama sözde "palmiye ağacı" olarak adlandırılan "halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı tedavisi" her zaman bal ve propolis alır. Mevcut tüm bademcik iltihabı formlarının arı işlerinin yardımıyla nasıl tedavi edileceğine dair birçok varyasyon vardır:

 1. Tercihen yemekten sonra saf propolisi çiğneyebilirsiniz. Çocuklar için, yetişkinler için 1 gram alınır - iki kat daha fazla;
 2. Suda çözünmüş, propolis bir tentür ile gargara, dahası, tentür bağımsız olarak hazırlanabilir. 20 gram öğütülmüş propolis 100 ml alkol içine dökülür ve karanlık bir yerde 3 gün boyunca yalnız bırakılır. Buzdolabı çalışmıyor, infüzyon alanı sıcak olmalı. Durulama için, bir pipetle ölçülen 20 damla bir bardak su içine alınır. Bu yöntem sadece yetişkinlerin tedavisinde kullanılır, çocuklar için ruhlar kontrendikedir;
 3. tereyağında propolis. Yağ, yer propolisinden 10 kat daha fazla ölçülür; karışık bileşim, bir blender ile öğütüldükten ve katılaşmak için kalıplara döküldükten sonra, bir sıvı banyosuna bir su banyosunda ısıtılır;
 4. bal ile gargara. Ilık su, bal bir çorba kaşığı sulandırmak, günde üç kez boğaz ve ağız durulayın. Çocuk boğazını acı ilaçlarla yıkamayı reddederse, bu yöntem, en kaprisli çocukları bile memnun edecektir.

Ancak, çoğu zaman arıcılık ürünlerine karşı alerjik bir reaksiyon söz konusudur, bu nedenle çocuklara küçük miktarlarda ve kısa bir süre için bal verilmelidir.

otlar

Boğazınızı ve ağzınızı yıkamak için bitkisel karışımları bitkilerden veya kuru koleksiyonlardan ayrı olarak satın alabilirsiniz. Papatya çiçeği, adaçayı, anne-üvey anne, calendula yapacak. Bademciklerin otlar ile kürlenmesi işe yaramaz, ancak boğaz ağrısının ilk safhasında onları plaktan yıkaması çok olasıdır. Dik bitki çayları bir pamuklu çubuk nemlendirmek ve doğrudan bademcikleri tedavi, ancak bu yöntem sadece yetişkinleri tedavi edebilir ve uzun zaman bir ağzı açık tutmak için ve ayrıca, çocuğun öğürme refleksini test etmek gerekli değildir için çocuklar çok zor olacak olabilir.

Ayrıca, ne çocuk ne de yetişkin bir sarımsak infüzyonu ile işlenmeye maruz bırakılması tavsiye edilmez. Tonsillit çünkü hem rahatsızlığını daha da bulantı ve hatta kusma kötüleştirebilir onun keskinlik ve gorkoty nedeniyle, bu durumda, her yaştaki hasta kötü hissettiği zehirlenme, ve sarımsak eşliğinde.

Aloe suyu, anti-inflamatuar, iyileştirici özelliklere sahiptir, bu nedenle yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada sıklıkla yerel eylem aracı olarak kullanılır. Dikenli yapraktan, tercihen 3 yaşında bir aloe çalıdan elde edilen meyve suyu, muhtemelen tüm iltihaplı yüzey boyunca ince bir tabaka uygulayarak bademcikler ile muamele edilir. Ayrıca, aloe suyu bal ile karıştırıldığında, 1: 3 çocuklar için daha fazla tasarlanmış bir seçenek var.

Meyve suyu ılık su 1: 5 ile seyreltildiğinde, aloe çözeltisi ile angina ağız ve boğaz durulama tedavisinde popülerdir.

Bu arada, enjeksiyonlarda aloe suyu eczaneden satın alınabilir, bu durumda, tuzlu su çözeltisi ile seyreltilir veya iki şekilde bağımsız olarak hazırlanır:

 1. Daha az enerji tüketen. Aloe yaprağı boyunca kesin ve elinizin avuç içine sıkıca sıkın, sonuçta meyve suyu tahsis edilir.
 2. Çaba gerektirir. Et kıyma makinesinden geçirilmesi gereken aloe çalının alt yapraklarına ve sonra patates püresinden sonra gazlı bezle sıkarak çıkarmalıyız.

Kalbe Bakın

İpuçları ve tarifler

Aloe suyu anjina ile

Sonbaharda, insan vücudu enfeksiyöz ve viral hastalıklara özellikle duyarlıdır.

Angina veya akut tonsillit, grip ve soğuk algınlığı ile birlikte salgın dönemde en sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Öksürük boğulduğunda, halk tıbbı veya geleneksel tıp ile ilgili olup olmadığına bakılmaksızın, herhangi bir şekilde hoş olmayan bir semptomdan kurtulmak istersiniz.

Aloe suyu, boğaz ağrısı için etkili bir ilaç olarak kabul edilir, bu nedenle doğru şekilde uygulanabilmesi ve olası yan etkileri ve önlemleri bilmesi önemlidir.

Akut tonsillit: yardım

Anjin tip ve sebeplerinin tanımlanması

Akut tonsillit bulaşıcı hastalıklara işaret eder. Orada doku amigdala, en sık streptokok içinde mikropların etkisiyle bir boğaz ağrısı olmakla birlikte, stafilokoklar, pnömokoklar, adeno virüsleri, veya mantarlar olabilir. Hastalığın olası sebepleri ve önkoşulları:

 • Patojenik organizmaların hava yoluyla veya iç hatlarla iletilmesi;
 • Soğutulmuş gıda kullanımı, ayakların ıslanması, rezervuarda yıkanması nedeniyle vücudun genel veya lokal süper soğutulması;
 • Diğer enfeksiyonlara bağlı komplikasyon (rinit, sinüzit, larenjit, çürük).

Boğaz ağrısı olan hastalar, temas ettikleri kişilere kolayca bulaşırlar, bu nedenle tedavi edilirken, hastanın mümkün olduğunca izole olmasını sağlamak için dikkatli olunmalıdır.

Bademcik iltihabının kökeni ve nazofarenksin hangi alandan etkilendiğine bağlı olarak, hastalığın üç formu ayırt edilir:

 • Primer - pharongeal, tubal, lingual ve palatine tonsiller dahil olmak üzere Pirogov-Valdeier'in lenfoid halkası etkilenir;
 • İkincil - nazofarenks ve sistemik kan hastalıklarının akut bulaşıcı hastalıklarına eşlik eder. Hastalık bademcikleri etkiler;
 • Spesifik form, diğer enfeksiyonların (mantarlar, herpes, sifiliz) komplikasyonlarının bir sonucu olarak palatini etkiler.

Başka bir sınıflandırmaya göre akıntılı, laküner, foliküler, gırtlaktan, fibrozis, apse, ülser-plonchatuyu ve frengili anjin ayırt eder.

Hastalığın evreleri ve belirtileri

İnsan enfeksiyonu anından itibaren hastalığın dış semptomlarının ortaya çıkmasına kadar üç günden fazla değildir. Ardından, 1 haftaya kadar süren sözde akut dönem gelir. Uygun tedavi ve karantina kurallarına uygun olarak, hastalık komplikasyon olmaksızın geçecektir.

Her tip bademcik iltihabına farklı karakteristik semptomlar eşlik eder. Bununla birlikte, anjinin ilk teşhisi için, hemen hemen tüm tiplerde bademcik iltihabı ile karakterize edilen (atipik olanlar hariç), hastalığın başlangıcını dikkate almak yeterlidir:

 • Vücuttaki ağırlık ve tüm eklemlerde ağrı hissi, kaslarda ağrı;
 • Baş ağrısı ve ateş, titreme ve terleme;
 • Yutma, terleme, bademcikler üzerinde bir karakteristik ışık kaplaması sırasında güçlü bir rahatsızlık. Bazen ses telleri kaybı nedeniyle ses kaybı.

İlk belirtiler bulunursa, hemen tedaviye başlamalısınız: hastalık, kalp, böbrek ve eklemlerde komplikasyonlara yol açabilir.

Aloe anjinle neden yardım eder: bitkinin iyileştirici özellikleri

Aloe yardımıyla boğaz ağrısı tedavisi semptomlarıyla mücadelede etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Bu hastalık ve diğer benzer hastalıkların bir kısmı (örneğin, soğuk algınlığı) bitkinin güçlü immün sistemi uyarıcı, antimikrobiyal ve anti-enflamatuar etkilerinden dolayı bozulur. Yüzyılın yapraklarından elde edilen meyve sularına dayanan ortalamalar kuru bir öksürüğü dakikalar içinde ortadan kaldırabilir ve nazofarenksin yüzeyini büyük ölçüde tahriş edebilir.

Evde bademcik iltihabı tedavi ediyoruz

Boğaz ağrısı belirtileri görürseniz, her zaman bir doktora danışın. Hastalığın doğasını belirleyecek ve antibiyotik ve fizik tedavi de dahil olmak üzere kapsamlı bir tedavi önerecektir. Halk ilaçları sadece temel tedaviye ek olarak, önceden bir uzmana danışılarak kullanılabilir.

Adım 1: aloe'nin tıbbi hammaddelerini hazırlama talimatları

Pencerede üç yaşından küçük olmayan bir "ev doktoru" varsa, aloe suyuna dayalı bir ilaç hazırlayabilirsiniz. Mümkünse, birkaç gün boyunca halk ilaçlarının hazırlanması için buzdolabında saklanan hammaddelerin kullanılması daha iyidir.

Halk tariflerinde, ya kıyılmış bir yaprak ya da bir agavının suyu (jel) kullanılır. Suyu hazırlamak için, bitkinin tabanından en etli yaprağı nazikçe ayırmanız, öğütmeniz ve daha sonra tüm içeriği gazlı bezle sıkmanız gerekir. Elde edilen "yağ", tam bir ilaç olarak kullanılabilir veya diğer bileşenlerle karıştırılabilir.

Adım 2: Aloe Vera'nın hazırlanması

Aşağıda, anjina ile evde savaşmanın en popüler yöntemleri:

 • Bir bardak ılık sütte taze çekilmiş meyve suyuna bir çay kaşığı. Günde üç kez alınır;
 • Aloe ve balın 5: 1 oranında bir karışımı. Doz: 1 yemek kaşığı, yemeklerden önce günde 3 kez alınabilir. Aloe ve bal oranını 1: 3 oranında değiştirebilir ve ortaya çıkan ürünü günde 3-4 kez bir boğazla yağlayabilirsiniz;
 • Çocuklarda ve yetişkinlerde anjinada tentür veya aloe şurubu. Bu ilacı yapmak için, ezilmiş aloe yapraklarını ve şekeri karanlık bir kapta eşit miktarlarda koymanız, üç gün boyunca ısrar etmeniz, gerilmeniz ve sıkmanız gerekir. Dozaj ve uygulama: yetişkinler - 1 yemek kaşığı, çocuk - 1 çay kaşığı. Yemekten yarım saat önce günde 3 kez;
 • Tonsillit tedavisi için yüzyılın yaprakları bir kaynatma olabilir. Bitkinin 100 gr ezilmiş yapraklarını alacaktır. Odaya 2-3 saat ısrar ediyorlar ve sonra bir kaynamaya getiriyorlar. Boğazınızı birkaç saatte bir kez durulayın (günde 6-8 kez). Karanlık ve serin bir yerde saklayın.

Akut tonsillitten diğer halk tarifleri

Stoletnik, anjina için her derde deva değil: Diğer, eşit derecede etkili halk ilaçlarına dönebilirsiniz:

- Altın bıyıkları (15 gr kök) infüzyon, bengal, Malva sylvestris, sığırkuyruğu (çiçek 10 gr), meşe kabuğu, kediotu ve adaçayı (5 gr) yükseldi. Tüm malzemeler karıştırılır, daha sonra elde edilen hammaddeden 4 yemek kaşığı bir litre kaynar su ile dökülür ve gece ısrar edilir. Sabah, infüzyon ısıtılır ve gün boyunca düzenli durulama için kullanılır;

- Kireç, papatya ve kekik antiseptik çayı. Karışımın bir çay kaşığı su ile seyreltilmeli, 5 dakika kaynatılmalı, daha sonra 15 dakika daha kapalı bir kapta bekletilmelidir. Bütün gün ılık bir iksir sarhoş olur;

- Incir yardımcı olacak tonsillit belirtileri kurtulun. Oran: Su başına 5-6 parça, seyreltilebilir veya süt ile yıkanabilir. Malzemeler kaynatılır, daha sonra antipiretik, diüretik ve hafif bir müshil olarak günde birkaç kez alınır.

Kontrendikasyonlar agave

Tüm iyileşme özelliklerine rağmen, aloe bir dizi kontrendikasyon ve yan etkiye sahiptir. Düzgün hastalığı tedavi ve kendini incitme, o agave hatırlamak amacıyla hemşireliği ve hamile kadınlara uygulanması tavsiye edilmez, zayıf kalp, karaciğer, mesane ve kanama sırasında böbrekler, kadınlar, tüberküloz ve hemoroid, ishal eğilimi olan hastalar ve bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

Uygunsuz veya kontrolsüz kullanımı ile yan etkiler mümkündür: ishal, uykusuzluk, dolaşım ve bağışıklık sistemlerinde bozukluklar.

Aloe, boğaz ağrıları ve soğuk algınlığından kurtulmak için sadece uzman tarafından atanan bir tedaviye ek olarak yardımcı olur. Erişkinlerde anjinada aloe vera suyu uygulamasının özgüllüğü, çocuklara göre daha az kısıtlama ve daha yüksek dozlarla karakterize edilir.

Pürülan bademcik iltihabı (akut bademcik iltihabı) palatine bademciklerin iltihaplandığı enfeksiyöz bir doğa hastalığıdır. Orofarenkseki patolojik süreçlerin nedeni mikropların bademciklerin dokusuna girmesidir - daha sıklıkla aktarılan viral hastalıklar sırasında aktive olan veya hasta bir kişiyle temas ettikten sonra orofarenks içine giren streptokoklardır. Boğaz ağrısı, ateş, boğaz ağrısı, ilk semptomların başlangıcından hemen sonra başlarsa, pürülan boğaz ağrısı evde tedavi edilebilir.

Geleneksel tıpın özellikleri

Kural olarak akut tonsillit, antibakteriyel ilaçlar ile tedavi edilmelidir. Ancak, lokal tedavinin kullanılması zorunludur: aksi halde, mikroplar ve pürülan tıkaçlar bademcikler içinde kalacak ve boğaz ağrısının nüksetmesi yeterince hızlı bir şekilde meydana gelebilir. Bu nedenle, pürülan boğaz ağrısının halk ilaçlarıyla tedavisi, konservatif önlemleri mükemmel şekilde tamamlayacaktır.

Halk tariflerinin hastalığın nedenini tamamen ortadan kaldıramayacağı hatırlanmalıdır - patojenik bakteriler, bu nedenle doktor tavsiyelerini ihmal etmek imkansızdır. Halkın çalışmalarının ana yönleri:

 • detoksifikasyon;
 • bademciklerin temizlenmesi;
 • azalmış semptomatoloji;
 • inflamasyonun azaltılması.

Evde boğaz ağrısını bir çocukta folk yöntemleriyle tedavi etmeden önce, alerjik reaksiyonları ve komplikasyonları önlemek için mutlaka bir doktora danışmalısınız!

Tuz çözeltisinin uygulanması

Tuz, enfeksiyonun bademciklerin derin katmanlarına nüfuz etmesine izin vermeyecek ve aynı zamanda lakunlardan püyleri mükemmel bir şekilde çekecektir. Semptomları hafifletmek için, boğazı yumuşatın, tuz çözeltisine tuz eklenir ve orofarenksin dezenfekte edilmesi için iyot kullanılır. Evde tuz ile anjina tedavisi için popüler bir reçetedir: bir bardak su alın, bir kaşık tuz, soda, 5 damla iyot ekleyin. Çözeltiyi 38 dereceye getirin. Her saat Gargara ve 3-4 saat sonra durum çok daha kolay olacak.

Evde boğaz boğazını tedavi etmek için başka bir seçenek var. (Suya siyah çayın 2 yemek kaşığı kaynar bir bardak) kuvvetli çay demlemek, iyice boğaz 2 saatte durulayın, tuz bir kaşık ekleyin. Ajan, yukarıdaki etkilere ek olarak, kan dolaşımını hızlandırır, iyileşmeyi hızlandırır.

Propolis angina ile nasıl yardımcı olur

Birçok arıcılık ürünleri antibakteriyel etkiye sahiptir. Propolis ayrıca güçlü bir anestetik etkiye sahiptir, orofarenks'i mükemmel şekilde dezenfekte eder, bu yüzden muhafazakar doktorlar tarafından bile anjinda yaygın olarak kullanılır. Evde propolis boğaz ağrısı kullanmak için birkaç seçenek vardır:

 1. Hastalığı iyileştirmek için, 30 dakika boyunca günde üç kez saf propolis çiğnemelisiniz (günde 5 gram kullanın). Hammaddelerin kalitesi iyi ise, patoloji 3 gün sürecektir.
 2. Propolisnoe yağı da kullanılır. Bir boğaz ağrısından ya da günde iki kez bir çay kaşığı üzerinde, 100 ml ılık süt içinde çözülmüş. İlaç vücudun enfeksiyona karşı direncini artıracaktır.
 3. Propolis'in ruhani tentürü en etkili ve hızlı etkili ilaçtır. Evde, günde iki kez% 20 tentür ile bademcik yağlayın, su ve bal 1: 1: 1 ile karıştırın. Prosedür günde birkaç kez yapılır.
 4. Ayrıca 100 ml su ile 2 yemek kaşığı tentür serperek gargara yapabilirsiniz. İğneyi yıkamak için günde dört kez bir dakika durulayın.

Limon Suyunun Faydaları

Pürülan tıkaçlar ortaya çıkmaya başladığında, limon suyu hastalığın tedavisine yardımcı olacaktır. Bir dilim limonun lezzetle çiğnenmesi ve daha sonra bir saat yemek yememeniz tavsiye edilir. Ajan, emilim için eczane tabletlerinden daha kötü davranmaz. Her 3 saatte bir tedaviyi tekrarlayın.

Ayrıca, vücudun "vitaminleşmesi" için, gübreye bir kaşık limon suyu ekleyebilir, ki bu da boğazda ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Limon suyu ve durulama hazırlığı ile: suyu sıkın, su 1: 1 ile karıştırın, 2 dakika boyunca dikkatlice durulayın.

Soğan ile tatlı, değerli bir kombinasyon

Boğaz ağrısı için böyle bir reçete sadece yetişkinlerde kullanılır. Soğanların güçlü antiseptik, bakterisit etkisi vardır, bal boğazını yumuşatır, ağrıyı hafifletir. Daha küçük orta boy bir ampul üzerine sürün, suyu süzün. Bu suyu alın, bal 1: 1 ile birleştirin. Şurup, bir kaşıkla günde 6 kez sarhoş, yavaş yavaş çözülür. Bal alerjisi varsa, günde üç kez bir çay kaşığı saf soğan suyu içebilirsiniz.

Stoletnik (aloe) - pürülan boğaz ağrısı için doğru ilaç

Aloe itibaren evde, pürülan boğaz ağrısı tedavi yardımcı olacak mükemmel bir araç hazırlanabilir. İlaç uzun süre buzdolabında saklanabilir ve gerektiğinde uygulanabilir. Aloe verayı yapmadan önce 5 gün suya ihtiyacınız olmaz. Bademcik iltihabı için tarifler çeşitli varyantları vardır:

 1. Ezilmiş aloe yapraklarını 0.5 litrelik bir cam kavanoza doldurun. Kavanozu balla doldurun böylece üstüne doldurun (bal banyosunda bal şekeri eritin). Buzdolabında 3 gün bekletildikten sonra, ürün hazırdır, ancak süzülmüş, süzülmüş şurup olmalıdır. Boğaz ağrılarını tedavi etmek için öyle olmalıdır: günde üç kez bir kaşık yemeden önce şurubu içirin. Çocuklar aynı rejimde bir çay kaşığı almalıdır.
 2. Kesme yapraklarını yarım litrelik bir kavanoz F ile doldurun, üstüne şekerle doldurun. Gazlı bez teneke kutunun tepesine 3 gün buzdolabına koyun. Ardından votkayı çökelmiş kütleye ekleyin, böylece tencerenin üstü doldurulur. Boşaltıldıktan sonra 3 gün bekletin, ürünü boşaltın. Boğaz ağrısı tedavisi için bu çare için günde üç kez bir kaşık alınmalıdır.
 3. 300 gram aloe vera öğütmek bir bulamaçta bırakır, 500 ml bal, 300 ml kırmızı kuru şarap dökün. Kavanoza aktarın, buzdolabında 2 gün bekletin. Günde üç kez yemeklerden yarım saat önce içilir.

Angina lahana turşusu tedavi edilecek

Lahana suyu, güçlü bir bakterisit etkiye sahip olduğu için boğazı durulamakta. Boğazın herhangi bir iltihaplı hastalığı ile, bunlar şu şekilde iyileştirilebilir: lahanadan 50 ml meyve suyu boşaltın, ağzınızda küçük bir boğazda alın, çözeltinin sonuna kadar 30 saniye boyunca durulayın. Ayrıca günde iki kez 50 ml meyve suyu içmelisiniz, bu da herhangi bir bulaşıcı hastalığa karşı bir restoratif olarak faydalıdır.

Pancar, eski bir halk ilacıdır

Evde, alternatif terapilerin çoğu, pürülan boğaz ağrısını pancarlarla tedavi etmeyi tercih eder. Bir pancar içmek için en kolay yolu boğazınızı yıkamaktır. Meyve sıkacağı suyundaki suyu sıkmanız veya rendelenmiş sebzeyi rendelemeniz ve meyve suyunu boşaltmanız gerekir. Bir bardak elma sirkesine bir bardak içki kadehi ekleyin, sonra çok dikkatli bir şekilde durulayın, günde 5 kez tekrarlayın.

Bir antibakteriyel madde olarak, her gün bu içeceğin bir bardakını alabilirsiniz: Havuç, pancar, kızılcık suyu eşit parçalarda bir araya getirin. İyileşmeden önce bir kokteyl alın. Pancar suyundan başka bir reçete: 2 orta pancar kaynatın, et suyu boşaltın, bir kaşık dolusu bal, bir kaşık propolis (alkol tentürü) ekleyin. Elde edilen çare her yarım saatte gargara.

Enfeksiyöz hastalıklardan sarımsak

Halk tıbbında, sarımsak ile evde pürülan boğaz ağrısı tedavisi için birçok yemek tarifleri vardır. Aşağıda bunların en etkili olanları:

 1. Küçük bir sarımsak başını bir tencereye dökün. Bir elma suyu sirkesi 2 yemek kaşığı bir kitle içine dökün, bir gün buzdolabında bırakın. Daha sonra 2 çorba kaşığı bal ekleyin, ardından bir çay kaşığı yiyin, yavaşça eriyerek günde 5 kez çözün.
 2. Havuç suyunu sıkın, 100 ml meyve suyu ve 2 doğranmış karanfil sarımsak karıştırın. 2 saat boyunca iç, iyileşene kadar her gün tekrarlayın.
 3. Sarımsak kafasını soyun, öğütün. Bir bardak su dökün, bir saat bekletin. Her saat bir kaşıkla iç, boğazını yıka.
 4. Sarımsak suyunu sıkın, biraz su ile seyreltin. Bademcikler günde üç kez yağlayın.
 5. Bir bardak kaynar sütü ile 2 diş doğranmış sarımsak dökün. Serin, küçük yudumlarda içelim. Günlük tekrarlayın.

Durnishnik - bitkilerin yardımı

Evde, pürülan boğaz ağrısını bir bitki cocklebur kullanımıyla tedavi edebilirsiniz. Anti-inflamatuar, antiseptik, analjezik, antipiretik özelliklere sahiptir. Cure patolojisi şu şekilde olabilir: 300 ml kaynar suya bir bitkinin bir kaşıkını bir saat ısıtın. Günde 2 bölünmüş doz için içilir. İyileşene kadar tedaviye devam edin. Başka bir tedavi yöntemi - votka 30 g dürüm 250 ml dökün, 7 gün ısrar ediyorlar. Boğaz ağrısına karşı günde üç kez 20 damla.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı uzun zamandır doğal bir antiseptik olarak bilinir. Şişliği, kızarıklığı giderir, mikropları ortadan kaldırır, boğazı yumuşatır. Evde, bir eczaneden satın alınan yağlarla bademcikler tedavi edebilirsiniz. Orofarenks'i durulamak için, 5 damla yağı 150 ml suya bırakın, tedaviyi günde en az 5 kez tekrarlayın.

Zencefilin faydaları ve tıbbi özellikleri

Pürülan boğaz ağrısıyla her gün zencefil çayı içmeniz gerekir, çünkü iyi tonlar, kan dolaşımını artırır, ağrıyı azaltır, tahriş, iltihap. Ev kullanımı için zencefil ilaçları için tarifler şunlardır:

 1. Zencefili temizleyin, iyice rendeleyin. 1 kaşık ham madde alın, 300 ml kaynar su dökün, süzün, yarım saat ısıtın. İçme, ikiye bölünmüş, bal ekleyerek, tadamaya da limon.
 2. Bir tencerede, bir çay kaşığı zencefil tozu, bir bardak kaynar su 1/3 birleştirmek, bir dakika kaynatın, yatağa gitmeden önce bir bardak soğuduktan sonra.
 3. Bir bardak kaynar suya bir bardak siyah çay, bir kaşık dolusu zencefil kökü dilimlenmiş, 2 kuru karanfil, bir dilim elma, bir dilim limon, 20 dakika ısrar edin. Resepsiyondan önce bal ekle, ilacı günde iki kez iç.

Pürülan boğaz ağrısı için sıkıştırır

Hastalık sırasında sıkıştırır alternatif tıp birçok hayranları tarafından kullanılır. Pürülan boğaz ağrısını kompreslerle tedavi edebilir, ancak yerine getirilmesi gereken bir takım koşullar vardır:

 • doktor tabletleri, spreyleri, vb.
 • Apse tamamen kayboluncaya kadar sıkıştırıcı kompresler yapmayın;
 • Vücut ısısı artarsa ​​herhangi bir sıkıştırma yapmayın.

Favori bakireler ve anneler votka kontrendikedir pürülan anjina sıkışır! Yazlık peynir veya lahana boynuna losyon yapmak en iyisidir:

 • Süzme peynirini sıkın, yoğun bir kumaşla sarın, bütün gece boyuna tutturun.
 • Lahana yaprağını kes, boynuna tut, bir bezle bağla. 2 saat sonra çıkarın.

Hamilelik sırasında boğaz ağrısı halk tedavisi

Hamile kadınların özel bakım ve dikkat ile angina tedavisine yaklaşması gerekir. Çocuk ya da hipoksiye neden olabileceği için çocuk için tehlikelidir. Şimdi, pürülan anjina ile, bekleyen anne hemen hemen her zaman antibiyotik reçete, ancak onlar sadece bir doktor tarafından seçilir. Hastalığın ek tedavi yöntemleri olarak, yukarıdaki tüm halk tedavisi yöntemlerini uygulayabilirsiniz, ancak sadece yerel düzeyde çalışanlar. Vesilesiyle, propolis, vesilesiyle, otları, zencefil iç gebelik sırasında mutlaka doktor ile danışmak gereklidir!

Hamilelik döneminde hamileliğin erken aşamalarında nasıl tedavi edileceği ve bunun doğru bir şekilde nasıl yapılacağıyla ilgileniyorsanız, makaleyi okumanızı öneririz.

Son olarak, pancar, köknar yağı ve sarımsak ile pürülan boğaz ağrısını nasıl tedavi edeceğinizi öğreneceğiniz kısa bir video izlemenizi öneririz.

Angina, palatine bademciklerin yenilgisiyle birlikte akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bazen inflamatuar süreç içerebilir...

Angina, palatine bademciklerin yenilgisiyle birlikte akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bazen inflamatuar süreç, farinks ve larinkste lenfadenoid dokuları içerebilir: lingual, laringeal ve nazofaringeal tonsiller. Enfeksiyon etkenleri genellikle stafilokok, streptokok veya pnömokoktur. Enfeksiyon iki yolla bulaşır: hava yoluyla ve gıda yoluyla. Predispozan faktörler, vücudun savunmalarının yanı sıra lokal ve genel soğutma olabilir. Çoğu zaman, ağrılı çocuklar okul öncesi ve okul yaşı ve 35-40 yaşına kadar yetişkinlerdir. Sonbahar ve ilkbahar döneminde hastalık tehlikesi artar.

Angina gelişimi, ağız veya boğazın çeşitli hastalıklarına, aynı zamanda çürük dişlere, burun ve paranazal sinüslerin pürülan hastalıklarına katkıda bulunabilir. Ana semptomlar yutma, genel halsizlik, ateş, eklem ağrısı, baş ağrıları, periyodik titreme ağrılarıdır. Vücut ısısı keskin bir şekilde yükselir ve bademcikler artar. Genellikle angina 5-7 gün sürer. Aşağıdaki anjina formlarını ayırt edin: catarrhal, lacunar, foliküler, flegmonöz, ülseratif-membranöz ve Louis.

Catarrhal anjina. Ateş, terleme, kuruluk ve boğaz ağrısı, halsizlik ile aniden başlar. Bademcikler ve submandibular lenf düğümleri artar. Onlar hissettiklerinde, hasta acı hisseder.

Lacunar tonsillit. Aşağıdaki belirtilerle karakterize edilir: yutulduğunda ağrı, şiddetli baş ağrısı, genel halsizlik. Çoğu zaman, böyle bir anjin, vücut ısısında keskin bir artışla 38-39 ° C ve üzerinde başlar. Bademcikler üzerinde sarımsı beyaz bir kaplama görünür - lökosit, mikrop ve epitel hücreleri yırtılma oluşan lacunae ayrılmış. Bu boğaz ağrısı genellikle 4-5 gün sürer. Bazen epitelyal hücrelerden gelen plak, bademciklerin serbest yüzeyini kaplar, ötesine geçmeden ve bir spatula ile kolayca çıkarılabilir. Bu tanıdaki ana semptomlardan biridir.

Foliküler boğaz ağrısı. Bu anjina şekli lacunar ile aynı semptomlara sahiptir. Bununla birlikte, bunların arka planında, bademciklerin mukoza zarından parıldayan ve küçük beyaz-sarı veziküllerin görünümü olan foliküllerin takviyesi başlar. Hastalığın süresi 4-5 gündür.

Phlegmonous tonsillit. Esas olarak yukarıda açıklanan anjina formlarından birinin bir komplikasyonudur. Listelenen formlardan birinin tamamlanmasından 1-2 gün sonra başlar. Supernumerary fibröz takviyenin bir sonucu olarak, lakünlerden bademcikler içine düşen bir enfeksiyondan kaynaklanır. Yutulduğunda hasta, genel halsizlik ve halsizlik gibi baş ağrısı ve şiddetli boğaz hissi verir. Vücut ısısı 40 ° C'ye yükselir. Bir burun (ağzın sınırlı açılması nedeniyle), ağız kokusu ve aşırı salivasyon vardır. Bu anjina formu ile apse gelişebilir. Bu durumda, amigdala'nın ödemi etkilenen tarafta artar, keskin bir şekilde çıkıntı yapar ve dil sağlıklı bir tarafa geçer. Hastanın başı sürekli olarak apse doğru eğilir. İyileşme apse diseksiyonu sonrası ortaya çıkar (bağımsız veya cerrahi).

Ülseratif film anjina. Bademcikler üzerinde, bazen yanakların iç tarafında ve farinksin arka duvarında sarı-beyaz bir kaplama ile karakterizedir. Eğer çıkarırsanız, plak altında ülser vardır, ağzınızdan hoş olmayan bir koku hissedilir. Vücut sıcaklığı 38 ° C'ye yükselir. Genel olarak, hastanın durumu tatmin edicidir. Acı hissi zayıftır. Hastalık yaklaşık bir hafta sürer, ancak vücudun genel olarak zayıflaması nedeniyle daha uzun süre dayanabilir.

Louis Angina. Ağzın alt kısmındaki hücresel dokunun akut iltihaplanması adı budur. Bu tür anjin, bir kural olarak, diş hastalıklarının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Sıcaklığın 40 ° C'ye yükselmesi, iştahsızlık, şiddetli halsizlik, uyku bozukluğu ile karakterizedir. Submaksiller ve çene alanları, ağız boşluğunun mukozası gibi kuvvetle şişirilir. Ağzın açılması çok sınırlıdır ve acı verici duyumlar eşliğinde, konuşma çiğnendiğinde ve yutulduğunda çok fazla acı çekilir. Eğer Louis anjinası zamanında tedavi edilmezse enfeksiyon başlayabilir, larinks ve trakeada şişme ve sıkışma sonucu nefes alma ve boğulma zorluğu yaşanır.

Aloe ile boğaz ağrısı tedavisi

Tıbbi kaynatma. 1 adaçayı şifalı otlar, psyllium yaprakları ve ezilmiş aloe otlar üzerine kaynar su dökün ve en az 5 saat boyunca ısrar, sonra serin, filtre ve gün içinde 5-6 kez gargara.

Boğazın durulanması için bir araç. Sıcak kaynamış suda 1 tatlı kaşığı tuz ve kabartma tozu çözdürün, 1 damla iyot, 3 damla alkollü çay ve St John's wort ve 1 çorba kaşığı aloe suyu ekleyin. Günde birkaç kez sıcak bir solüsyonla karıştırın.

Aloe ve St. John's wort infüzyonu. meyve, anason 10 g, oda sıcaklığı, gerilme soğutulduktan sonra kuşburnu 20 g, aloe suyu 1 çorba kaşığı Hypericum demlemek 3 kaynar su bardağı 40 dakika aşılamak 2 çorba kaşığı çiçekler. Yemeklerden önce 15 dakika 1/3 bardak günde 4 kez alın, biraz tatlandırın.

Aloe ve adaçayı infüzyonu. 1 çay kaşığı aloe suyu, St John's wort yaprakları ve 2 çay kaşığı şifalı adaçayı yaprağı kaynar su ile demlenmiş ve 30 dakika ısrar edip, sonra süzülür. Her 2 saatte 1 yemek kaşığı için 1 gün alın.

Aloealoe anginyAnginaGorlodiagnostika dan anginyInfektsionnye zabolevaniyaKataralnaya anginalechenie anginyprimenenie aloesimptomy anginysredstva anginyFlegmonoznaya anjina

Boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

20 Mart 2012 Galina Abakumova

Kronik bademcik iltihabı, iltihaplı pürülan bademcikler, bedeni kronik kalp hastalığı, eklemler, böbrekler riskine maruz bırakır. Kanı temizlemek için gerekli olan bademciklerin çıkarılması her zaman sorunu ortadan kaldırmaz.

Kurtarılan ev bitkisi sarısabır. Her akşam uyumadan önce, bir santimetrelik aloe parçasını çalıdan kopar ve yanağına koy. Ve böylece bütün sene, bir gün bir yanak için, diğeri diğerini yaptı. Aloe aksiyonu bir dezenfektandır, bitki irin çeker. Bir yıl sonra bademcikler normal boyuta indirildi, tamamen sağlıklıydı. Boğaz ağrısı alevlenmesi durumunda Boğazınızı otlar ile yıkadıktan sonra, yanınıza bir parça aloe sürün, bir saat içinde değiştirin. Alevlenmeden kronik anjina olduğunda, geceleri yanağına aloe sürmek yeterlidir. Bu arada, gastrit, kolit, kolesistit iyileşecektir, çünkü aloe içinde bulunan acı, mukoza zarının sağlıklı durumunu geri yükler. Tedavi için en uygun 3 yıllık bir aloe çalıdır.

Boğaz hastalığı calanchoe suyu su ile yarım karıştırın ve günde birkaç kez gargara - ve ağrı hızla duracaktır. 3 yaşındaki bitki en çok iyileşme olarak kabul edilir. İşlemden önce, bitkiyi 5 gün suyla yıkamayın ve kesmeyin, 24 saat buzdolabında tutun.

Boğazda zaperhit ise. Kalanchoe 1-2 yaprakları çiğnemek. Bu bitki ev doktoru denir, pencerede yetişir. Yaprakçıklar pinnate olan ve kenarlarda "çocuklar" olmayan o bitkiyi almak gerekir. Yaprakları tadı hafif sourish. Yaprakları yedikten sonra, onlara bir çay kaşığı bal almak iyidir, ama hiçbir şey içmeyin.

Incir meyvesinin kaynatılması günde 3-4 kez sıcak içecek. Sütte bir kaynatma yapabilirsiniz.

süzülmüş gazyağı bir pamuk yünü tabakasıyla. Çubuğun ucuna pamuk yünü sarın, saflaştırılmış gazyağı içine daldırın ve bademcikleri yağlayın. Prosedür gün boyunca her yarım saatte bir tekrarlanmalıdır.

% 30 çözelti ile gargara sitrik asit gün boyunca her saat.

gargara sıcak soda suyu 4-5 damla ile (1 su bardağı su bardağı su) iyot. Durulamak için bir saat içinde sık sık gereklidir. Ertesi gün çok daha iyi.

Angina (bademcik iltihabı) ve Aloe Vera

Aina Vera ile anjin tedavisi - 25 yıllık deneyim.

Angina, üst solunum yollarının en sık görülen hastalıklarından biridir. Enflamatuar durumların esas olarak farinksin lenfoid dokusunda ifade edildiği bu akut enfeksiyöz hastalık. Temel olarak streptokoklardan kaynaklanır. Mikroplar bir kişi için elverişsiz koşullar altında aktive edilir - soğutma, ani sıcaklık dalgalanmaları. "Angina" kelimesi Latince "angere" den geliyor - boğulmak için. Farenksin daralmasına bazen bademcikler üzerinde pürülan bir birikinti ile eşlik edilir.

Sık görülen anjina hastalıkları, kalbin işlevinin, eklemlerdeki ağrının görülmesine yol açabilir. Hastalığın ana belirtileri, ağrı ve boğaz ağrısı, yüksek ateş, genel olarak kötü sağlıktır. Temel neden, bir kural olarak, bağışıklık sisteminde bozukluklardır.

, Anjina, bademcikler yutak iltihabı olabilir ve ağız ve boğazda mukoza üzerine püskürtme için aloe vera sprey uygulanmalıdır. Bu ürün, Aloe jel ve allantoin ile kombinasyon halinde 12 en faydalı bitkilerin bir özü içerir. Hep birlikte, anti-enflamatuar, bakterisidal ve iyileştirici özelliklere sahiptirler. Aloe Vera, propolis ve diğer şifalı otlar kombinasyonu aile çocuğu, özellikle aile hekimliği kabine hiçbirinde eksik olmamalıdır ürün Aloe Vera Sprey bezkonkurentnym, çok fonksiyonlu doğal ilaçlar yapar. Bu cilt, mukoza zarları uygulanan ve hatta açık yaraların tedavisinde edilebilir. Aloe Vera Sprey Ambulansını tedavi etmek için mukus üzerinde kıvrımlar.

"Dış mekan kullanımı" yazıtı, yutmamanız gerektiği anlamına gelir, ancak boğazınızı yıkadığınız gibi davranın.

Bir propolis malına dikkat çekmek istiyorum. Uzun süreli kullanımda, atopik (alerjilerin ortaya çıkmasına yatkın olan kişiler) alerjik reaksiyonlara sahiptir. Bu durumda ilacı propolis ile terk etmelisiniz.

Aloe ile boğaz ağrısı tedavisi

≡ Ev → Şifa Aloe Vera → Aloe ile boğaz ağrısı tedavisi

boğaz ağrısı ya da tıbbi adı akut tonsillit, zamansız ve yanlış birtakım komplikasyonlara yol açabilecek en nahoş ve yaygın hastalıklardan biridir. tedavi.

Bu yazıda, bu hastalık hakkında daha fazla ve nasıl tedavi edilip tedavi edileceğini öğreneceğim.

Başlamak için ne olduğunu anlayacağız. boğaz ağrısı ve nereden geldiğini.

Angina nedir?

Aslında, anjin, bir tür bademcik iltihabı, yani ağız boşluğundaki bademcik iltihabı olarak adlandırılır. Onlar hala popüler olarak bezler denir. Bazen iltihaplarına pürülan bir kaplama eşlik edebilir.

Hastalığın iki ana patojen vardır - daha sık Streptococcus virüsü, daha az sıklıkla Staphylococcus virüsüdür. Yani bu boğaz ağrısı Her şeyden önce, akut bulaşıcı bir hastalıktır.

Bu virüsler, örneğin, enfekte olmuş bir kişi tarafından kullanılabilecek nesnelerle (kirli bulaşıklar vb.) Vücuda girebilir.

Bu virüslerin aktivasyonu, ani sıcaklık dalgalanmaları veya vücudun aşırı soğutmasıyla da ortaya çıkar. Bu koşullar altında, virüsler aktif olarak çoğalmaya başlar, bu da boğazın keskin bir iltihaplanmasına yol açar.

Bazı insanlar için soğuk bir şeyler yemek ya da serin suya dalmak için genellikle yeterlidir.

Ayrıca, angina periyodik olarak farinkse (örneğin, duman, toz, vb.) Düşen bazı tahriş edici maddeleri kışkırtabilir. Aynı zamanda burun ve ağız bölgesinde burun iltihabı ve pürülan iltihaplı süreçlerin bozulmasına yol açan nazofarenksin çeşitli hastalıklarının varlığı.

Anjina veya akut tonsillitin ana semptomları.

Genellikle kuluçka süresi 1-2 gündür. Bundan sonra, belirtiler daha açık bir şekilde ortaya çıkmaya başlar.

İşte en karakteristik özellikler anjin ya da akut tonsillit ile temas ettiniz.

Boğaz ağrısı için en iyi halk ilaçları: bal, limon, zencefil

Angina ilk etapta ilaç tedavisi ve tıbbi gözetim gerektiren bulaşıcı hastalıklara işaret eder. Bununla birlikte, karmaşık terapide, halk tedavisi yöntemleri de kullanılır.

Halk ilaçları antiseptik, bakterisit, anti-inflamatuar ve immün sistemi uyarıcı etkilere sahiptir. Yeterli kullanımda, aynı zamanda oldukça etkili ve güvenlidirler. Özellikle hastalığın ilk aşamasında iyi sonuçlar bildirilmiştir.

Uygulamalı halk ilaçları:

 1. Gargara yapmak için et suyu.
 2. Bademciklerin yağlanması.
 3. Soluma.
 4. Boğaz ısınma.
 5. Restoratif vitamin çayları.

Bu amaçla, şifalı otlar, bal ve ürünlerinin, deniz tuzu, limon, zencefil, aloe, bitki suları ve bazı oryantal baharat için.

Anjina ile bal

Bir boğaz gargarası için bir çözüm: 1 bir bardak ılık suda eritmek için bir kaşık bal. Günde 3 kez uygulayın.

Boğaz ağrısını yatıştırmak için yarım çay kaşığı bal almanız ve yavaşça çözmeniz gerekir. Tahriş olmuş mukoza zarını örten bal, iltihabı hafifletir. Bunun yerine, bir parça propolis alabilir ve 5 dakika boyunca çiğneyebilirsiniz, bu etki palpe edilebilir.

Bal ve biraz tereyağı ekleyerek ılık süt içmek çok faydalıdır. Bu içecek ısınır, boğazını rahatlatır ve yağlar.

Angina ile limon

Limon da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bakterisidal etkiye ek olarak, iltihaplı bölgeleri ve varsa tıkaçları iyice durulanır.

Ortalama bir limon alın ve iyice çiğneyin, her 2 saatte bir yapın. Bundan sonra, bir saat boyunca hiçbir şey içmeyin. Limon cilt ile birlikte yenmelidir - büyük bir C vitamini kaynağı vardır.

Angina ile Aloe

Aloe, hem durulama şeklinde hem de oral uygulama için kullanılır.

Anjina ile

Tarif 1: 0.5 litrelik bir cam kavanoz yarısı ezilmiş aloe yaprakları ile doldurulur ve yaprakları 1 cm ile kaplamak için şekerle kaplanır.

Gazlı bezleri bankalara gazlı bezle bağlar ve 3 gün boyunca karanlık bir yere yerleştirirler. Sonra üstüne votka döküyorlar, 3 gün ısrar ediyorlar, süzülüyor ve gazlı bezle suyu sıkıyorlar. 1 çorba kaşığı tentür atın. tam iyileşme kadar yemeklerden önce yemek için 30 dakika boyunca günde 2-3 kez kaşık.

Reçete 2: Gargara yapmak için, yaprakların buzdolabında birkaç gün boyunca infüzyonu kullanın. 5 1 saat ısrar ve süzüldü, 2-3 dakika kaynatma ile geri akışa getirildi: Bir kıyma geçirilir, su, 1 arasında bir oranda ilave edilir.

Tarif 3: c2 kısım bal, 1 kısım aloe suyu ve 3 kısım votka karışır. Angina ile bir anti-enflamatuar olarak boynuna bir kompres koydu.

Reçete 4: aloe tenceresine 1 sıkın (bitkinin yaşı - en az 2 yıl). Sabahları 1 çay kaşığı aç karnına su içirin. Tedavi süresi 10 gündür. Mola - 1 ay. Boğaz ağrısı tekrarlanırsa, başka bir tedaviye geçin.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı. aloe kaşığı, 1 çorba kaşığı. şifalı adaçayı, 1 çorba kaşığı otlar kaşığı. bir muz yaprağı bir kaşık.

Hazırlanışı ve kullanımı: Karışım kaynar su ile dökülür ve 5-6 saat ısrar edilir. 37 ° C'lik bir sıcaklığa soğutun, filtre. Bu çorba, boğazını yıka.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı. Kaşık aloe suyu, 300 ml su, 1 saat. Çay kaşığı tuz 1 saat. Çay kaşığı kabartma tozu iyot 1 g, Hypericum alkollü tentürler 3 mi.

Hazırlama ve uygulama: ılık su içinde çözülmüş halde, tuz ve soda, iyot, aloe suyu ve karıştırılan alkol tentür Hypericum birkaç damla ilave edilmiştir. Özellikle boğazın iltihaplı hastalıkları için boğazlarını günde birkaç kez soğuk algınlığı için durulamaktalar.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı. aloe kaşığı, 1 çay kaşığı pelin, 3 yemek kaşığı. John's wort'un kaşığı, 300 ml alkol.

Hazırlanışı ve kullanımı: ezilmiş otlar bir cam şişeye konur ve alkolle dökülür. Serin karanlık bir yerde 7 gün ısrar, sonra filtre, filtre. Anjina ile, 30 bardak alkollü bitki tentürü 1 su bardağı kaynatılmış suya eklenir. Rahatlama gelene kadar boğazınızı günde 5-6 kez durulayın.

Boğaz ağrısı Aloe - tedavi için yemek tarifleri

Sonbaharda, insan vücudu enfeksiyöz ve viral hastalıklara özellikle duyarlıdır.

Angina veya akut tonsillit, grip ve soğuk algınlığı ile birlikte salgın dönemde en sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Öksürük boğulduğunda, halk tıbbı veya geleneksel tıp ile ilgili olup olmadığına bakılmaksızın, herhangi bir şekilde hoş olmayan bir semptomdan kurtulmak istersiniz.

Aloe suyu, boğaz ağrısı için etkili bir ilaç olarak kabul edilir, bu nedenle doğru şekilde uygulanabilmesi ve olası yan etkileri ve önlemleri bilmesi önemlidir.

Akut tonsillit: yardım

Anjin tip ve sebeplerinin tanımlanması

Akut tonsillit bulaşıcı hastalıklara işaret eder. Orada doku amigdala, en sık streptokok içinde mikropların etkisiyle bir boğaz ağrısı olmakla birlikte, stafilokoklar, pnömokoklar, adeno virüsleri, veya mantarlar olabilir. Hastalığın olası sebepleri ve önkoşulları:

 • Patojenik organizmaların hava yoluyla veya iç hatlarla iletilmesi;
 • Soğutulmuş gıda kullanımı, ayakların ıslanması, rezervuarda yıkanması nedeniyle vücudun genel veya lokal süper soğutulması;
 • Diğer enfeksiyonlara bağlı komplikasyon (rinit, sinüzit, larenjit, çürük).

Boğaz ağrısı olan hastalar, temas ettikleri kişilere kolayca bulaşırlar, bu nedenle tedavi edilirken, hastanın mümkün olduğunca izole olmasını sağlamak için dikkatli olunmalıdır.

Bademcik iltihabının kökeni ve nazofarenksin hangi alandan etkilendiğine bağlı olarak, hastalığın üç formu ayırt edilir:

 • Primer - pharongeal, tubal, lingual ve palatine tonsiller dahil olmak üzere Pirogov-Valdeier'in lenfoid halkası etkilenir;
 • İkincil - nazofarenks ve sistemik kan hastalıklarının akut bulaşıcı hastalıklarına eşlik eder. Hastalık bademcikleri etkiler;
 • Spesifik form, diğer enfeksiyonların (mantarlar, herpes, sifiliz) komplikasyonlarının bir sonucu olarak palatini etkiler.

Başka bir sınıflandırmaya göre akıntılı, laküner, foliküler, gırtlaktan, fibrozis, apse, ülser-plonchatuyu ve frengili anjin ayırt eder.

Hastalığın evreleri ve belirtileri

İnsan enfeksiyonu anından itibaren hastalığın dış semptomlarının ortaya çıkmasına kadar üç günden fazla değildir. Ardından, 1 haftaya kadar süren sözde akut dönem gelir. Uygun tedavi ve karantina kurallarına uygun olarak, hastalık komplikasyon olmaksızın geçecektir.

Her tip bademcik iltihabına farklı karakteristik semptomlar eşlik eder. Bununla birlikte, anjinin ilk teşhisi için, hemen hemen tüm tiplerde bademcik iltihabı ile karakterize edilen (atipik olanlar hariç), hastalığın başlangıcını dikkate almak yeterlidir:

 • Vücuttaki ağırlık ve tüm eklemlerde ağrı hissi, kaslarda ağrı;
 • Baş ağrısı ve ateş, titreme ve terleme;
 • Yutma, terleme, bademcikler üzerinde bir karakteristik ışık kaplaması sırasında güçlü bir rahatsızlık. Bazen ses telleri kaybı nedeniyle ses kaybı.

İlk belirtiler bulunursa, hemen tedaviye başlamalısınız: hastalık, kalp, böbrek ve eklemlerde komplikasyonlara yol açabilir.

Aloe anjinle neden yardım eder: bitkinin iyileştirici özellikleri

Aloe yardımıyla boğaz ağrısı tedavisi semptomlarıyla mücadelede etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Bu hastalık ve diğer benzer hastalıkların bir kısmı (örneğin, soğuk algınlığı) bitkinin güçlü immün sistemi uyarıcı, antimikrobiyal ve anti-enflamatuar etkilerinden dolayı bozulur. Yüzyılın yapraklarından elde edilen meyve sularına dayanan ortalamalar kuru bir öksürüğü dakikalar içinde ortadan kaldırabilir ve nazofarenksin yüzeyini büyük ölçüde tahriş edebilir.

Evde bademcik iltihabı tedavi ediyoruz

Boğaz ağrısı belirtileri görürseniz, her zaman bir doktora danışın. Hastalığın doğasını belirleyecek ve antibiyotik ve fizik tedavi de dahil olmak üzere kapsamlı bir tedavi önerecektir. Halk ilaçları sadece temel tedaviye ek olarak, önceden bir uzmana danışılarak kullanılabilir.

Adım 1: aloe'nin tıbbi hammaddelerini hazırlama talimatları

Pencerede üç yaşından küçük olmayan bir "ev doktoru" varsa, aloe suyuna dayalı bir ilaç hazırlayabilirsiniz. Mümkünse, birkaç gün boyunca halk ilaçlarının hazırlanması için buzdolabında saklanan hammaddelerin kullanılması daha iyidir.

Halk tariflerinde, ya kıyılmış bir yaprak ya da bir agavının suyu (jel) kullanılır. Suyu hazırlamak için, bitkinin tabanından en etli yaprağı nazikçe ayırmanız, öğütmeniz ve daha sonra tüm içeriği gazlı bezle sıkmanız gerekir. Elde edilen "yağ", tam bir ilaç olarak kullanılabilir veya diğer bileşenlerle karıştırılabilir.

Adım 2: Aloe Vera'nın hazırlanması

Aşağıda, anjina ile evde savaşmanın en popüler yöntemleri:

 • Bir bardak ılık sütte taze çekilmiş meyve suyuna bir çay kaşığı. Günde üç kez alınır;
 • Aloe ve balın 5: 1 oranında bir karışımı. Doz: 1 yemek kaşığı, yemeklerden önce günde 3 kez alınabilir. Aloe ve bal oranını 1: 3 oranında değiştirebilir ve ortaya çıkan ürünü günde 3-4 kez bir boğazla yağlayabilirsiniz;
 • Çocuklarda ve yetişkinlerde anjinada tentür veya aloe şurubu. Bu ilacı yapmak için, ezilmiş aloe yapraklarını ve şekeri karanlık bir kapta eşit miktarlarda koymanız, üç gün boyunca ısrar etmeniz, gerilmeniz ve sıkmanız gerekir. Dozaj ve uygulama: yetişkinler - 1 yemek kaşığı, çocuk - 1 çay kaşığı. Yemekten yarım saat önce günde 3 kez;
 • Tonsillit tedavisi için yüzyılın yaprakları bir kaynatma olabilir. Bitkinin 100 gr ezilmiş yapraklarını alacaktır. Odaya 2-3 saat ısrar ediyorlar ve sonra bir kaynamaya getiriyorlar. Boğazınızı birkaç saatte bir kez durulayın (günde 6-8 kez). Karanlık ve serin bir yerde saklayın.

Akut tonsillitten diğer halk tarifleri

Stoletnik, anjina için her derde deva değil: Diğer, eşit derecede etkili halk ilaçlarına dönebilirsiniz:

- Altın bıyıkları (15 gr kök) infüzyon, bengal, Malva sylvestris, sığırkuyruğu (çiçek 10 gr), meşe kabuğu, kediotu ve adaçayı (5 gr) yükseldi. Tüm malzemeler karıştırılır, daha sonra elde edilen hammaddeden 4 yemek kaşığı bir litre kaynar su ile dökülür ve gece ısrar edilir. Sabah, infüzyon ısıtılır ve gün boyunca düzenli durulama için kullanılır;

- Kireç, papatya ve kekik antiseptik çayı. Karışımın bir çay kaşığı su ile seyreltilmeli, 5 dakika kaynatılmalı, daha sonra 15 dakika daha kapalı bir kapta bekletilmelidir. Bütün gün ılık bir iksir sarhoş olur;

- Incir yardımcı olacak tonsillit belirtileri kurtulun. Oran: Su başına 5-6 parça, seyreltilebilir veya süt ile yıkanabilir. Malzemeler kaynatılır, daha sonra antipiretik, diüretik ve hafif bir müshil olarak günde birkaç kez alınır.

Kontrendikasyonlar agave

Tüm iyileşme özelliklerine rağmen, aloe bir dizi kontrendikasyon ve yan etkiye sahiptir. Düzgün hastalığı tedavi ve kendini incitme, o agave hatırlamak amacıyla hemşireliği ve hamile kadınlara uygulanması tavsiye edilmez, zayıf kalp, karaciğer, mesane ve kanama sırasında böbrekler, kadınlar, tüberküloz ve hemoroid, ishal eğilimi olan hastalar ve bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

Uygunsuz veya kontrolsüz kullanımı ile yan etkiler mümkündür: ishal, uykusuzluk, dolaşım ve bağışıklık sistemlerinde bozukluklar.

Aloe, boğaz ağrıları ve soğuk algınlığından kurtulmak için sadece uzman tarafından atanan bir tedaviye ek olarak yardımcı olur. Erişkinlerde anjinada aloe vera suyu uygulamasının özgüllüğü, çocuklara göre daha az kısıtlama ve daha yüksek dozlarla karakterize edilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Tonsillit için tabletler, çocuk ve yetişkinlerin tedavisi

Tonsillit hem yetişkinleri hem de çocukları etkiler. Enfeksiyonun etken maddesi genellikle streptokok, daha az sıklıkla stafilokokal bakteriler, mantar veya diğer mikroplardır.

Çocukta iltihaplı bezleri tedavi etmek için

Çocuk bademcik iltihabı varsa ne yapmalıyım? Benzer bir semptomla karakterize edilen hastalığa tonsillit veya anjina denir. Birçok patojen türü olmasına rağmen, anjinin klasik varyantı her zaman bakteriyel etiyolojinin salgı bezlerinin yenilgisi olarak anlaşılmaktadır.