Loading

Evde farenjit halk tedavisi gereçleri

Farenjit ile iltihaplanma süreci farinksin mukoza zarını kaplar. Çocuklarda ve yetişkinlerde patoloji semptomları, ciddi hipotermi veya soğuk gıda tüketiminden sonra ARVI, influenza ile enfeksiyon halinde ortaya çıkabilir. Farenjitin halk ilaçları ile tedavisi, boğaz ağrısını hızlı ve etkili bir şekilde hafifletmek, rahatsızlığı azaltmak ve orofarinkste enfeksiyondan kurtulmak için harika bir yoldur.

Halk hekimliği nasıl çalışır?

Her şeyden önce, geleneksel tıp semptomatik bir etkiye sahiptir. Enflamasyonun azalması nedeniyle hastalığın belirtileri de boşa çıkar. Evde kompresler, inhalasyonlar, durulamalar yaparsanız, diğer tedavi yöntemlerini uygularsanız mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Boğazın ev tedavisi yöntemleri farenjitin ana semptomlarını önemli ölçüde azaltabilir:

 • cızırtılı;
 • boğazda rahatsızlık;
 • boğazda kızarma, palatine kemerler, arka faringeal duvar;
 • subfebril sıcaklığı (ARVI ve influenza ile, sıcaklık 38-39 dereceye kadar yükselir);
 • Sık sık - burun tıkanıklığı, burun akıntısı.

Farenjiti yanlış ve zamansız olarak tedavi ederseniz, hastalık genellikle kroniktir. Farenjit ile halk tedavisi, güçlü bir immün sistemi uyarıcı etki nedeniyle patolojinin kronik bir forma geçişini önlemeyi amaçlamaktadır. Otlar, bal, aloe, propolis ve diğer yöntemlerle yapılan terapi, boğazdaki mukoza zarının "kuvvetini" güçlendirmeye ve lokal immün savunmasını arttırmaya yardımcı olur. Sonuç olarak, yetişkinlerde ve çocuklarda, sadece farenjit semptomları tamamen kaybolmaz, aynı zamanda hastalığın tekrar oluşma riski de azalır.

Farenjit için halk ilaçları etiyotropik etkiye sahiptir - boğazın arkasına yerleşmiş patojen mikropların yok olmasına katkıda bulunurlar. Evde, ilaçların birçok bileşeni güçlü antiseptikler olduğu ve farmakolojik ürünlerden daha kötü olmadığı için, basit araçlar farenksiyi hızla dekontamine edebilir. Evde boğazın hızlı bir şekilde nasıl tedavi edileceğine ve çocuklarda farenjit tedavisine hangi ilaçların uygulanacağına dair daha fazla bilgi

Geleneksel tıp sunan boğaz tedavisi için endikasyonlar, farenjit - akut viral ve bakteriyel, kronik herhangi bir şeklidir ve çoğu yöntem yetişkinlerde ve çocuklarda kullanılabilir. Termal prosedürlere getirilen kısıtlamalar, ateşin yanı sıra bebeğin yaşı (bebeğin boğazını nasıl tedavi edeceğinizi öğrenin) ile birlikte verilen şartlardır. Evde atrofik farenjit, boğazı kurutan bir hastalık ile tedavi edilemez.

Arı Propolis

Böyle bir hastalık, akut farenjit gibi evde tedavi mutlaka propolis içermesi gerekir ve temelinde şu anlama gelir: Çeşitli mikroplardan temizlenmiş boğaz arı bu ürünün dezenfeksiyon özelliklerine sayesinde ve ayrıca enflamasyonu azaltırlar. Kronik farenjit propolis olarak aynı zamanda, ancak tercihen serbest alkol şeklinde, kullanılabilirler. Propolis reçeteleri uygulanabilir:

 • Önceden koyu bir cam tabak 30 g propolis dökün, biraz soğuk su dökün, böylece balmumu parçacıkları yüzeye yüzdendi. Propolisin dibinde yer alan votka 100 ml votka dökün, 7 gün ısrar edin. Ürün süzüldükten sonra, 1: 2 oranında gliserin ile karıştırılır. Boğazın 10 gün boyunca günde iki kez yağlanması için uygulayın. Gargara için propolis'i nasıl sulandıracağınızı öğrenin
 • Propolis ile eczane ve hazır tentür satın alabilirsiniz. Evde kronik catarrhal farenjit tedavisi için, tentürden bir yağ karışımı hazırlanır. Deniz topalak yağı ile 1: 1 propolis birleştirin, daha sonra bir ay boyunca günde iki kez yağlayarak boğaz yumuşatmak için uygulayın.
 • Akut farenjit ile, bir bardak ılık su içinde yetişkinler için 2 yemek kaşığı propolis tentürü yaymak, günde üç kez gargara gerekir. Propolisin çocuk dozaj tentürü yarıya kadar kesilmelidir.
 • Farenjit ile antiseptik etki sağlamak için, günde iki kez 3 dakika propolis parçasını çiğnemelisiniz.

Arıcılık ürünleri alerjendir, bu nedenle evde şiddetli alerjik reaksiyonlara yatkın olanlara ve ayrıca 4 yaşın altındaki çocuklara propolis ile boğaz tedavisi mümkün değildir.

Şeftali yağı

Alternatif tıp sunan farenjit tedavisi için halk ilaçları, genellikle şeftali tereyağı içerir. Evde, bu araç çok ekonomik, ekonomik, verimli. Boğazı mükemmel bir şekilde yumuşatır, dokuların yenilenmesine yardımcı olur, farenjit belirtilerini azaltır. Ayrıca, şeftali yağı, kandaki mikro dolaşımı ve metabolik süreçleri yerel düzeyde normalleştirir. Şeftali yağı bu şekilde kullanılır:

 1. 30 g yağ ve 10 g propolis ekstraktını birleştirin, karışıma çay ağacı yağı (5 damla) ekleyin. Bu karışım bir boğazla tedavi edilmeli ve herhangi bir farenjit formu ile günde iki kez buruna damlatılmalıdır.
 2. Saf formda kronik farenjit için şeftali yağı günde iki kez burun deliğine 4 damla burun gömülüdür. Yağı uygulamadan önce, mikropları ortadan kaldırmak için rumen su ve soda ile (bir bardak suya bir çay kaşığı) durulanmış olmalıdır.

Şeftali yağı sadece bireysel hoşgörüsüzlükle kontrendikedir.

Zencefilin iyileştirici özellikleri

Evde tedavi farenjit zencefil yardımcı olacaktır. Zencefil uygulayarak boğazını tedavi etmek, Çin'den gelen bir gelenek. Zencefil, anti-enflamatuar, antiseptik özelliklere sahiptir, boğazı ısıtır, lenf bezlerini temizler, orofarinksi yumuşatır, hastalığın semptomlarını azaltır. Geleneksel tıp, zencefilin bu şekilde kullanılmasını önerir:

 1. Zencefili küçük parçalara ayırın, bir bardak kaynamış su bardağı bir bardak dolusu zeytinyağı ekleyin ve bir dilim limon ekleyin. 15 dakika sonra süzün, bal ekleyin, küçük çayı sıcak çay içirin. Günde iki kez tekrarlayın.
 2. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kuru zencefil tozu ve aynı miktarda zerdeçal karışımı dökün, su banyosunda içeceği 5 dakika ısıtın. Günde yarım saat ısrar edin, zorlayın, günde bir kez çare içmeyin sıcak değildir.
 3. Akut farenjit öksürük, boğaz ağrısı gibi belirtiler varsa, meyan kökü meyankökü ile birlikte kullanılabilir. Meyan kökü ve zencefil (bir çay kaşığı üzerinde), bir saat sonra filtrelenmiş ve sarhoş, günde 2 doz bölünmüş, 300 ml kaynar su demlendi.
 4. 10 gün bir bardak su ile demlenmiş bu içecek zencefil (bir tutam), kırmızı biber (tutam), bal (kaşığı), yeşil çay (bir çay kaşığı) içmek için günlük ihtiyaç kronik akıntılı farenjit bağışıklık sisteminin işleyişini iyileştirmek için, küçük içmek ısrar ettikten sonra sips.

Zencefil bir kan pıhtılaşmasında, bir aspirin gibi seyreltildiği için zencefil kontrendikedir. Ayrıca hamilelik sırasında, 3 yaşına kadar gastrit, ülser, mide ekşimesi için çok fazla zencefil tüketmek mümkün değildir.

Şifalı Otlar

Evde, yetişkinler ve çocuklar için farenjit önerilir. Geleneksel tıp sadece akut değil, aynı zamanda kronik farenjit de kurtulmaya yardımcı olacaktır. Fitokimyasallara dayalı popüler ilaçlar:

 1. Kaynar su yaprakları ve böğürtlen meyveleri (bir bardak su bir kaşık), bir saat ısrar ediyorlar. Yarım bardak içki içmek, kalanı da durulayın. Günde üç kez tekrarlayın. Benzer şekilde, farenjit, çilek, yaban mersini yapraklarının infüzyonu ile tedavi edilebilir.
 2. Farenjit için halk ilaçları, hastalığın akut ve kronik formunda içilen çeşitli ücretlerdir. Örneğin, eşit bir nane, bir dönüş, anne ve üvey anne alın, 300 ml su toplayan bir kaşık demleyin. Güne içkinin tüm dozunu al ve 3 kabul et.
 3. Okaliptüs, adaçayı, nane, kekik otu, elecampane kökleri, papatya çiçekleri, her şey öğütmek için eşit yaprakları bağlamak için. Bir termos 2 kaşık koleksiyonuna koyun, 0.5 litre kaynar su dökün. Gece boyunca ısrar edin, günde üç kez 50 ml içirin ve kalan sıvıyı olabildiğince sık bir boğazla durulayın.

10 yaşın altındaki çocuklar için bitkisel infüzyonların dozu yarıya indirilmelidir. Tedavinin kontrendikasyonları - bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü.

Aloe suyu

Akut farenjit varsa, halk ilaçları aloe temelinde hazırlanabilir. Evde, aloe'dan ilaç hazırlamak kolaydır: 5 yaş ve üstü bir bitki bulmak yeterlidir. Halk hekimliğinin tarif ettiği tarifler:

 1. İlk önce aloe yapraklarını ılık suda durulayıp suyu sıkın. 3 damla burunda aloe suyu iç, günde iki kez tekrarlayın. Böyle bir tavsiye, herhangi bir kronik farenjit formunu tedavi etmek için çok uygundur.
 2. Kuru öksürükten muzdaripseniz, aloe suyunu kızılcık suyuyla karıştırın (her biri 30 ml), bal ekleyin (15 g). Çare üzerinde günde dört kez bir kaşık iç.
 3. Saf aloe suyu ile, farenjit evde durulama ile tedavi edilir. Prosedür günde üç kez yapılmalıdır.
 4. Farenjit, bal (5 parça), aloe suyu (6 parça), ısırgan yaprakları, calendula çiçekleri, papatya (4 parça) karışımı birleştirmek gerekir. Hazırlandıktan sonra 2 gün sonra buzdolabında saklayın, günde üç kez bir kaşıkla kullanmaya başlayın.

Alerjiler ve aşırı duyarlılık ile, bu tür ilaçları alamazsınız. Ayrıca, aloe gebelikte kontrendikedir.

Süt ve bal

Bal ile süt içiyorsanız, hastalığın belirtileri hızla gider. Bal (1 çorba kaşığı),% 3.2 ya da daha fazla yağ içeriğine sahip bir bardak ılık sütün içine ilave edilmeli, karıştırılmalı, küçük yudumlarda içilmelidir. Arıcılık ürünlerinde alerji yoksa, evde süt ve bal günde 3-4 kez içilebilir. Hasta akut bir farenjit fazı geliştirirse, o zaman içeceğin içine küçük bir soda eklemesi tavsiye edilir. Bu boğaz yumuşatmak, yanı sıra enfeksiyonu yok etmek için yardımcı olacaktır.

Bir öksürük gelen kronik farenjit böyle bir ilaç içtiğinde: bal ile bir bardak süt, 2 tablet Mukaltina, 1 damla iyot eritin. İçecek, 10 gün boyunca uykudan bir saat önce bir bardak tüketilir.

durulama

Evde farenjit tedavisi için, gargara gerekli. Bu enfeksiyonun yıkanmasına yardımcı olur ve mukozal iyileşmeyi destekler. Durulama için bu gibi çözümleri kullanabilirsiniz:

 • 1 birim papatya çiçeği ve 4 parça ayrık marsh bir koleksiyon demlemek, 300 ml su başına 2 yemek kaşığı miktarını alarak. 2 saat ısrar edince, belirtilen şekilde kullanın.
 • Elm kabuğu yaprak şeklinde 200 ml kaynar suya 2 kaşık dökün, 4 saat demleyelim. Geleneksel tıp, günde 5 kez bu ilaç ile gargara önerir.
 • 400 ml suda bir yemek kaşığı deniz tuzu eritin, 36 dereceye kadar ısıtın. Akut ve kronik farenjit için günde 6 kez gargara.
 • Patateslerden suyu sıkın, iyice düzelene kadar, günde 4 kez iyileşene kadar boğazınızı yıkayın.

Gebe ve emzirmenin yanı sıra, prosedürü gerçekleştirme tekniğini zaten öğrenmiş olan çocuklar da dahil olmak üzere, herhangi bir hastayı durdurarak farenjiti tedavi edebilirsiniz. Bir istisna, çarelerin bileşenlerine sadece alerjik reaksiyonların öyküsüdür.

Inhalasyonlar için halk tarifleri

Ev tıbbı inhalasyonların tutulmasını içerir. Çoğunlukla, buhar inhalasyonları tavsiye edilir; bu, yalnızca hastanın vücut sıcaklığına ve bitkilere karşı alerjik reaksiyonlara sahip olmaması durumunda yapılabilir. Buhar inhalasyonları boğazı ısıtır, yumuşatır, şişliği ve iltihabı ortadan kaldırır. Bu prosedürler atrofik, subatrofik kronik farenjitlerde çok etkilidir. İnhalasyonlar için, bu tür çözümleri kullanabilirsiniz:

 • Patatesleri kaynatın, buhar çalışırken nefes alın (yaklaşık 15 dakika).
 • 20 g nane ve lavanta çiçekleri, 40 g meşe kabuğu, ürünü bir litre kaynar su ile 3 yemek kaşığı demlemek, bir termos ve ısıtmada infüzyondan sonra uygulayın. Buharın solunması 10 dakika sürüyor.
 • Anne-ve-üvey anne, nane, okaliptüs, civanperçemi kaşığı kaynatın, kaynar su 500 ml demleyin. Yukarıdaki gibi kullanın.
 • Bir kaşık civanperçemi ve papatya çiçekleri kaynar su 400 ml, aynı uygulayın.

Sıkıştırmalarla ısınma

Sıklıkla, kronik farenjit için kompresler reçete edilir, çünkü ısınma doku rejenerasyonunu iyileştirmeye yardımcı olur, durgunluğu giderir, öksürüğü ve terlemeyi ortadan kaldırır. Kronik farenjitin alevlenmesi de dahil olmak üzere hastalığın akut fazında, prosedürlerin yapılması imkansızdır. Sıkıştırmalar iki versiyonda gerçekleştirilebilir:

 1. Votkadaki pamuk bezini nemlendirin, tiroid bezinin bölgesinden kaçının, boğaza takın. Kapağı polietilen ile sıkıştırın, sıcak bir bezle bağlayın. Kompresörü 4 saat bekletin, 5 gün boyunca tekrarlayın.
 2. Bal al, bir paçavra uygula, boğazına bir kompres koy. Sıkışmayı en az 2 saat süreyle çıkarmayın. Bu prosedür 2 saat sürmeli ve bunu 10 gün içinde yapabilirsiniz. Boğazın doğru şekilde nasıl sıkıştırılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

İnsanların tedavisi yeterli olabilir mi?

kurtarma mümkün olduğunca çabuk oluştu ve hastalık hronizirovalas değil için, örneğin, gargara için, bitkisel infüzyon içmek, bir defada birden fazla tedaviler kullanmak teneffüs gerçekleştirmek ve sıkıştırır. Çoğu zaman, viral farenjit granül ve diğer hazırlıkları kullanarak daha kötü milli hiçbir yerde tedavi sırasında geçer.

Bakteriyel farenjit hemen her zaman olduğu boğaz spreyleri, gargaralar eczane antiseptikler antibiyotik kullanımını gerektirir ve bu durumda, komplikasyonları önlemek olamaz konservatif tedavi görmezden - trakeit, bronşit. Farenjit ile antibiyotiğin nasıl doğru kullanılacağını öğrenin.

Halk tedavisiyle aynı tedavinin eklenmesi, hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaya, enflamatuar reaksiyonu durdurmaya ve bakterileri yok etmeye yardımcı olacaktır.

Bu hipertrofik ve atrofik farenjit de ulusal tedavisi için yararlı olduğunu ve sık sık bağımsızdır. Petrol ve boğaz sulama araçları yağlama 2-3 hafta yılda birkaç kez yapmak otlar tentür durulama Ders uygulaması, farenks ve hastanın iyileşme mukoza zarı restorasyonuna katkıda bulunacaktır.

Vücudun tedaviye nasıl zarar vermemesi

Vücuda zarar vermemek için ve hastalığın komplikasyon aşamasına geçmediği için, tedaviye zamanında başlanmalıdır. Buna ek olarak, bu tür kurallara uymak ev terapisinin işe yaramaması ve hastanın “bir haksızlık” yapmamasıdır: “

 1. tedavi sırasında evde kalmaya çalışın, inhalasyonlar yaparak, kompresler koyarak sonra dışarı çıkmayın;
 2. iyi uykular, daha fazla vitaminli yemek yiyin;
 3. otlar dozu, yanı sıra durulama sayısı, et suyu, infüzyon günde bir kez doğru gözlemlemek;
 4. Tam iyileşmeden önce tedaviyi tamamlamayın;
 5. Ürünü sıcak veya soğuk ve durulama solüsyonlarını kullanmayın;
 6. Kronik atrofik farenjit akut farenjit tedavi etmek için ilaç kullanmayın;
 7. sigara içmeyin, terapi sırasında alkol içmeyin;
 8. Malzemeler alerjisi varsa halk tarifleri kullanmayın.

Konservatif tedavinin etkinliğini arttırmak veya kronik farenjitin halk ilaçlarıyla alevlenmesini azaltmak, her hasta için uygulanabilir bir görevdir. Ama 2-3 gün içinde sonuçların yokluğunda, özellikle de çocuğun sağlığı ile ilgili ise, bir doktora danışmalısınız.

Ve sonuç olarak, farenjit ile başa çıkmaya yardımcı olacak bitkisel koleksiyonlara kendinizi alıştırmanızı öneririz.

Bağışıklığı güçlendirmek isteyen milyonlardan biri misiniz?

Ve tüm girişimleriniz başarısız oldu?

Ve radikal önlemleri düşündünüz mü? Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü güçlü bir organizma sağlık göstergesidir ve gurur için bir fırsattır. Ayrıca, en azından bir kişinin uzun ömürlülüğüdür. Ve sağlıklı bir insanın daha genç görünmesi, kanıt gerektirmeyen bir aksiyomdur.

Bu nedenle, Elena Malysheva'nın makalesini, sonbahar soğukluğundan önce vücudunuzu nasıl güçlendireceğinizi okuyarak okumanızı öneririz. Makaleyi okuyun >>

Evde farenjit tedavisi için yöntemler

Farenjit ile evde tedavi, doktora danıştıktan sonra yapılmalıdır. Bu durumda komplikasyonları önlemek mümkün olacaktır. Tüm ilaçlar, testlerin sonuçlarına göre bir uzman tarafından reçete edilmelidir. Öz-tedaviden, hastalığı kronik bir forma geçirme riski olduğu için reddetmek daha iyidir.

Farenjitin ilaçla tedavisi

Bu hastalık aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • kuruluk, yanma, boğazda terleme;
 • nefes alma zorluğu;
 • yutulduğunda ağrı ve rahatsızlık;
 • öksürük;
 • eklemlerde ve kaslarda ağrı ve ağrı;
 • ses kısıklığı.

Hastalığın tedavisi, her şeyden önce, onlardan kurtulmayı amaçlamaktadır. Bunu yapmak için antiviral bir ilaç almanız önerilir. Bu olabilir:

 • "Groprinozin";
 • "Amizon";
 • "Ingavirin";
 • "Isoprinozin".

İlaç, ilgilenen doktorun talimatlarına veya reçetesine uygun olarak alınmalıdır. Eğer bademcikler ve lenf düğümleri büyürse, bir antibiyotik tedavisi tavsiye edilir. Farenjit ile Amoksisilin iyi sonuçlar verir. İçmek en fazla 5 gün önerilir.

Öksürükten kurtulmak için balgamı seyrelten ilaçları veya balgam söktürücü etkisi olan şurupları almalısınız. En popüler olanlardan bazıları şunlardır:

Boğazdaki acıdan kurtulmak için spreyler, şekerler kullanabilirsiniz. Eczanedeki seçimleri oldukça geniştir, bu yüzden en iyi seçeneği seçebilirsiniz. Durulama ile iyi bir etki verilir. Prosedürü günde 7 defaya kadar yapmak gereklidir, o zaman hoş olmayan semptomların üstesinden hızla gelmek mümkün olacaktır.

Farenjitin halk ilaçları ile tedavisi

Evde farenjit tedavisi yapılabilir ve halk yöntemleri. Bununla birlikte, kendi organizmanın özelliklerini dikkate almak önemlidir

Alerjik kişilerde arı ürünleri ve iyot kullanan tarifler kullanılmamalıdır.

Farenjit ile, otlar ile aşılanmış otlar ile gargara yararlıdır. Aşağıdaki bitkiler antiseptik özelliklere sahiptir:

İnfüzyonun hazırlanması için, 10 g herhangi bir bitki 200 ml kaynar su dökmek ve 15 dakika ısrar etmek gerekir. Filtrelemeden sonra ürün gargara olabilir. Her saat 5 dakika için bunu yapmanız önerilir. Ertesi gün sağlık durumu çok daha iyi olacak. Boğazdaki ağrı çok açık olmayacak ve belki de geçecek. Bu bitkilerin infüzyonları da evdeki inhalasyonlar için kullanılabilir. 400 g su ile 30 g ham maddeyi dökmek ve 5 dakika kaynatmak gerekli olacaktır. Daha sonra su ısıtıcısının ağzına bir kağıt tüp konur. Nefes almak 10 dakika sürüyor. İnhalasyonlar için, iğne yapraklı tomurcukları ve böğürtlen yaprakları kullanabilirsiniz. Bağışıklık için önemli olan birçok C vitamini var.

Propolisin tentürü bu hastalığı tedavi ederken iyi davranır. 30 ml ajanın 100 ml ılık suda eritilmesi ve sonuçtaki çözeltinin günde üç kez bir boğaz ile yıkanması gerekmektedir. Geleneksel şifacılar, günde iki kez 3 dakika çiğneme propolis öneririz, küçük bir parça yapacak. Bu prosedür iyileşmeyi hızlandıracaktır. Kakao yağı, öksürük ve boğaz ağrısından kurtulmaya yardımcı olur. 200 ml sütte 5 g çözülmesi gerekli olacaktır. Yemeklerden sonra günde üç kez içmek tavsiye edilir.

Şeftali yağı, farenjit ile iyi bir şekilde yardımcı olur. Bu ilaç nazofarenks yumuşatır, dokuları yenileştirmeye yardımcı olur. Belirli bir hastalık için kullanmanın birkaç yolu vardır. Bir ürünü arıcılık ürünü ile hazırlayabilirsiniz. 30 g şeftali yağı, 10 g propolis özü ve 5 damla çay ağacı yağı karıştırılması gerekli olacaktır. Ortaya çıkan karışım, günde iki kez burun içine aşılanmalıdır.

Şeftali yağı, kronik farenjit tedavi edilebilir. Saf formda burun içine damlatılmalıdır. İşlem sabah ve akşam yapılmalıdır. Etkisini iyileştirmek için, önce boğazınızı yıkamalı ve burnunuzu tuzlu suyla yıkamalısınız. Basit bir şekilde hazırlanır: 10 g tuzu 200 ml ılık suda çözmeniz gerekir.

Aloe ayrıca tedavide iyi sonuçlar verir. 5 yıldan eski bitki kullanılması tavsiye edilir. Birkaç yaprak kesmek, yıkamak ve suyu sıkmak gerekir. Bu meyve suyu günde iki kez 3 damla damlatılmalıdır. Kronik ve akut farenjitlerde, kızılcık ve aloe suyunun 30 ml miktarında karıştırılması ve 15 ml bal ilave edilmesi önerilir. 10 ml için günde 4 kez ilacı kullanın. Yakında boğaz ağrıyor. Terapi süresi 7 gündür. Halk doktorları, boğazınızı saf aloe suyuyla yıkamanızı önerir. Prosedürü günde üç kez yapmak arzu edilir. Ertesi gün acı daha az belirginleşecek.

Zencefil tarafından farenjit tedavisi

Bu hastalıktan zencefil yardımıyla kurtulabilirsin. Bitkinin kökü hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaya ve lenf bezlerini temizlemeye yardımcı olacaktır. Bunu çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. En kolay yol zencefili öğütmek, sonra 10 gr toz almak, 200 ml kaynar su dökmek ve bir limon dilimi eklemek. Bir saatin çeyreğinden sonra, içecek süzülür ve 10 ml bal içinde çözülür. Ürünü günde üç kez küçük sipslerde kullanmanız önerilir. Ertesi gün rahatlama hissedebileceksiniz.

Boğazdaki ağrının giderilmesi zencefil ve zerdeçal temelli içeceklere yardımcı olur. Malzemeleri eşit miktarlarda karıştırmak, 5 g karışımı almak ve 200 ml kaynar su dökmek gerekecektir. Bundan sonra ürün 5 dakika su banyosuna batırılmalı ve 30 dakika bekletilmelidir. Günde bir kez sıcak içecek içmek tavsiye edilir.

Akut farenjit formunda, halk şifacılara meyan kökü ve zencefil bazlı bir ilaç içmesi tavsiye edilir. Malzemelerin öğütülmesi ve eşit oranlarda karıştırılması gerekli olacaktır. Daha sonra 10 g karışımı alın, 300 ml kaynar su dökün ve 1 saat boyunca infüze edin. Bundan sonra, içecek süzülür ve günde iki kez 150 ml alınır.

Zencefil tedavisinin kontrendikasyonları vardır. Zayıf kan pıhtılaşması, gastrit, mide yanması, ülser, hamilelik için kök kullanmayın.

Farenjit ile sıkıştırır

Evde farenjit tedavisi ile ısınma kompresleri içerir. Dokuların yenilenmesini destekler, durgun fenomenleri ortadan kaldırır, boğazda terlemeyi giderir. Bununla birlikte, hastalığın akut fazında, bu prosedürler kontrendikedir. En basit seçenek, pamuk peçeteyi votkada nemlendirmek ve boğaza takmaktır. Daha sonra bir filmle örtülür ve yünlü bir bezle bağlanır. Bu kompresin 4 saat süreyle tutulması tavsiye edilir. Prosedür 5 gün boyunca her akşam tekrarlanmalıdır.

Farenjit ile bal kullanabilirsiniz. Boğazlarını örtmeli, filmi üstüne koymalı ve ısınmalıdırlar. 2 saat sonra, kompres çıkarılabilir ve balın kalan kısımları ılık su ile yıkanmalıdır. Ders 10 prosedürdür, günlük olarak yapılmaktadır.

Farenjit ile, ses tellerine dikkat etmek önemlidir, bu nedenle iletişimi en az birkaç gün süreyle sınırlandırmalısınız. Bu süre zarfında, hastalığın semptomlarını düzeltmek ve ortadan kaldırmak mümkün olacaktır.

Doktor tarafından reçetelenen ilaç sonuç vermediyse veya algılandığında, rahatsızlık hissedilirse, doktora bunu anlatmak gerekir. Mümkün olduğunca rahat olacak ve iyileşmesine yardımcı olacak başka bir tedavi önermelidir.

Halk ilaçları ile tedavi kronik farenjit ile yardımcı olacaktır

 • Kronik farenjitin tipleri ve semptomları
 • Bal ve propolis terapide yardımcı olacaktır
 • Meyve suları, bitkisel çaylar ve alametler
 • Soluma, sıkıştırma, durulama

Kronik farenjit ile, halk ilaçları ile tedavi birçok durumda çok etkilidir. Geleneksel tıpın asırlık deneyimini kullanarak, hastanın durumunu hafifletebilir ve hastalığı tamamen iyileştirebilirsiniz.

Olumlu bir sonuç elde etmek için, doğru halk ilaçları seçmek ve hipotermi, yorgunluk, prosedür boyunca alkol ve tütün kullanımını önlemek gerekir.

Kronik farenjitin tipleri ve semptomları

Kronik farenjit tezahürü nedir? Farinksin mukoza zarının uzun durgun enflamatuar sürecinde, alevlenme dönemleri remisyon ile değiştirilir.

Kronik farenjit türleri:

 • kızarıklık ve mukozanın şişmesi ile karakterize olan catarrhal, aynı zamanda basit olarak adlandırılır;
 • mukoza zarının "büyüdüğü" ve kalınlaştığı, kalınlaştığı, şiştiğinde hipertrofik (granüler);
 • farinksin, solunan havada veya gıdada bulunan alerjene reaksiyonunun bir sonucu olarak alerjiktir;
 • Atrofik, mukozanın incelmesi ile karakterize edilir ve bunun sonucunda bariyer fonksiyonunu yerine getirmeyi bırakır.

Yukarıda tarif edilen iki form birleştirildiğinde, karışık karışık kronik farenjit formları da vardır.

Hastalığın hemen hemen her çeşidi, yutma, kuruluk ve boğaz ağrısı, kuru öksürük güçlüğü ile kendini gösterir. Farenjit tedavisi gelişimini etkileyen nedenleri ortadan kaldırmaktır. Geleneksel tıp, restoratif ve antimikrobiyal ajanların, inhalasyon ve ilaçlarla çeşitli gargaraların tedavisinde kullanır. Halkın hastalıklarla mücadele yöntemleri boğaz ağrısını tedavi etmek için doğal doğal maddeler kullanmaktır. Bunlar tentür ve kaynatma, bitkisel çaylar, yağ ve buhar inhalasyonları, ısınma kompresleri, vb.

Prosedürleri gerçekleştirirken, mukozayu tahriş eden ürünleri içermeyen bir diyetin uygulanması tavsiye edilir: çok soğuk, sıcak, tuzlu ve keskin ve aynı zamanda asidik. Çok miktarda sıvı içmek tavsiye edilir: alkali bazda mineraller, meyve suları ve bitkilerin infüzyonları.

Bal ve propolis terapide yardımcı olacaktır

Arı ürünleri mükemmel bir tedavi etkisidir. Bal, sıcak çaylara eklenebilir ve bu ürün bir kişinin alerjisi yoksa büyük miktarlarda alınabilir. Süt ve baldan oluşan bir içecek herkes tarafından bilinir ve üst solunum yollarının çeşitli iltihaplarını tedavi etmek için zamandan beri kullanılmaktadır. Boğaz hastalıklarının tedavisinde, içeceğe bir tutam soda eklenmelidir. Sınırsız miktarda sütlü-ballı içecek iç.

Bir ev sarımsak-bal karışımı yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, yaklaşık yarım bardak almak için sarımsakları doğrayın. Bir emaye tencereye aktarın, karabuğday balını dökün, böylece sarımsağı tamamen kaplar. Küçük bir ısıda, sarımsakın tüm çözülmesini sağlamak için karışımı karıştırın. Sonra tencereyi ateşten çıkarmanız gerekir (biraz soğumaya bırakın), sonra tekrar ateşe koyun, biraz kaynamış su ekleyin ve ateşte tutun, karıştırın. Havalı, boşaltma. 1 çorba kaşığı alın. l. her saat. Karışımı buzdolabında saklayınız. Durumun iyileştirilmesinin 2 saat sonra zaten gerçekleştiği fark edilir.

Propolis, antimikrobiyal ve anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir. Farenjit tedavisinde alkol propolis tentürü kullanılır. Herhangi bir eczaneden satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

Tentür yapmak için reçete: 30 g toprak propolisi bir kaba koyun, soğuk su dökün ve pisliklerin ve balmumunun yukarı doğru yüzmesini bekleyin. Saf propolis dipte kalacak. Başka bir kaba koyun,% 70'in üzerinde bir kuvvetle 100 ml alkol dökün ve bir hafta boyunca karanlık bir yere koyun. Konteyner periyodik olarak çalkalanmalı ve sonunda filtrelenmelidir.

Propolis tentürü temelinde, boğazı tedavi eden durulama çözeltileri ve yağ karışımları yapılır. Yağ karışımları için tarifler:

 1. 1: 3 oranında propolis tentürü ve çay ağacı yağı (veya şeftali) karıştırın. Yatmadan önce, boğaz ve burun mukoza zarının bir karışımı ile yağlayın.
 2. Tentür ve gliserin 1: 2 oranında karıştırın. Nazal mukozayı yatmadan önce günde bir kez yağlayın.

Meyve suları, bitkisel çaylar ve alametler

Sebze sularının kullanımı iki problemi aynı anda çözer:

 • vücut üzerinde genel bir güçlendirici etkiye sahiptir;
 • farinksin enflamatuar hastalıklarını iyileştirir.

Bu hastalıkta çok etkili olan, taze sıkılmış havuç suyu, patates ve huş ile balın eklenmesidir.

Genellikle, farengeal hastalıklar azalmış bağışıklık veya vitamin eksikliğinin bir arka planına karşı gelişir. Bu nedenle, vücudu taze sebze ve meyvelerdeki vitamin ve mikro elementlerle zenginleştirmeniz gerekir.

Aloe'nin eşsiz iyileştirici özellikleri hakkında efsaneler var. Farenjit ile aloe suyu, boğaz ağrısını durulanır. Bunu yapmak için, taze sıkılmış meyve suyu 1: 1 oranında su ile seyreltilir. Bir bardak ılık süte 1-2 çay kaşığı ekleyebilirsiniz. Günde 3 kez öğünlerden önce yarım saat ve meyve suyu.

boğaz ağrısı için tavsiye vb kronik hastalığı en sık kullanılan papatya çiçek formları, adaçayı, okaliptüs, bitkisel çay, tedavisi için :. bir termos 1 yk içine dökün. l. papatya, adaçayı, siyah frenk üzümü ve kalça dal. 1 litre kaynar su dökün ve 1-2 saat ısrar edin. Bu çayı dilediğiniz kadar içebilirsiniz.

Her türlü farenjitin tedavisi için halk hekimliğinde kullanılan otlar, et suyu, infüzyon ve çay olarak kullanılır.

Kuşburnu kaynatma sadece mukozayı güçlendirir, iltihabı giderir, aynı zamanda bağışıklığı da arttırır. Ayrı ayrı alınabilir veya diğer şifalı bitkilerin et suyu ile karıştırılabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, kronik farenjit hastaları genellikle kuru öksürükten muzdariptir. Eczaneler, oldukça etkili ve uygun fiyatlara sahip olan çeşitli balgam söktürücü ücretleri sunmaktadır. Tıbbi infüzyon ve evde hazırlayabilirsiniz. Ekspektoran ve nemlendirici etkisi hatmi, meyan kökü, arasında anason, yabani safran, adaçayı sahip, karahindiba: Ham maddenin 30 g kaynar su 500 ml dökülmüş ve bir saat süre ile infüze edilir. Yemeklerden yarım saat önce iç.

Soluma, sıkıştırma, durulama

Bitkisel infüzyonlar, durulama ve inhalasyon için kullanılır. Bu kullanım için adaçayı, okaliptüs, papatya, kekik ve calendula.

 1. Anne Coltsfoot (5 g), nane (1 g) ve çim arkaya (3 g) bırakır, karışım 1.5 saat boyunca kaynar su bardağı dökün. Inhalasyonlar için kullanın, kurs - 3-4 prosedürleri.
 2. Patatesleri kaynatın. En az 15 dakika boyunca ılık ıslak buharı soluyun.
 3. Bir bardak kaynar su içinde 10 damla köknar yağı ilave edin ve günde 2 kez 5-10 dakika nefes alın. Soluma için şeftali, mentol, deniz topalakı, lavanta, portakal yağı kullanabilirsiniz.

Farenjit ile en iyi kompres alkoldür, ancak cildin yanmaması için alkolün gücü 40 dereceyi geçmemelidir. Alkol katmanı ile birkaç kat katlanmış gazlı bezi ıslatmak ve boğazını koymak. Polietilen filmin üstünü ve bir mendille ısıtın. Bir kompres ile yürümek birkaç saat sürüyor, ancak gece için bunu yapmak daha iyi.

Deniz topalak yağı, kronik olanlar da dahil olmak üzere farinksin hastalıklarının tedavisi için iyidir. Boğazın mukoza zarlarını yağlamak için bir pamuk topu ile bolca emdirilirler. Prosedür günde 2 kez yapılır. Deniz topalak yağı kullanımı ile inhalasyonlar yapılır. Bu iki yöntemi birleştirebilirsiniz: önce boğazı yağlayın ve 6 saat sonra inhalasyonu yapın.

Gargara için çözümler:

 1. Propolis esaslı. 100 ml su için 50 damla alkol% 10 propolis solüsyonu alın, 1-3 dakika boyunca gargara yapın. Kalan karışımın içilmesi tavsiye edilir. Yemekten önce bir saat boyunca günde 3 kez durulayın.
 2. Deniz tuzu dayalı. 1 çorba kaşığı alın. l. Deniz tuzu, 0.5 litre ılık su ile karıştırın ve haftada 5 kez günde durulayın. Bu kesinlikle güvenli bir çare, bu yüzden hamile kadınlara bile tavsiye edilir.

Kronik farenjitde, halk ilaçları ile tedavi en iyi şekilde değil, bir çok şekilde yapılır. Örneğin, inhalasyonu durulamalarla veya durulamalarla kompreslerle birleştirin. Ve tedaviyi yürütmek için kronik bir farenjiti bir kez ve herkes için unutmak.

Boğaz hastalıklarından Aloe - pencere kenarında ilaç

Sıcak mevsim üst solunum yolu hastalıkları riskini azaltmaz. Dondurma, vantilatör veya klima, ani sıcaklık derecesi değişiklik patojenik mikroorganizmaların gelişimi için bile yaz lehine, şartların oluşturulmasını serin çevresi ve diğer faktörlerden sıcak sokak giren ve kış aylarında bulmak için uzun soğuk içecekler, zaman zaman hasta olasılığını artırır. Bu nedenle gerekirse tedavi seçenekleriyle meşgul olmak arzu edilir.

Sağlığa zarar vermeden tedavi edilir

kırgınlık (öksürük, boğaz, kaşıntı, ağrı, bademcik ve dil üzerinde plak görünüşü) ilk işareti, biz aktif olarak tedavi başlar. En yaygın yol, kimyasal preparatlar için eczaneye gitmektir.

Ancak bu seçenek, önemli bir maliyete ek olarak, aynı zamanda bir sağlık riski de taşır - Herhangi bir ilaca uygulanan yan etkilerin listesine bakmanız yeterlidir.

Hastalık kalıcı, yalnızca eğitimli bir teknisyen işlemek için garanti edilir aşırı ciddi hastalıkların ısı ve bariz işaretleri (irinli bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, tracheitis, larenjit, vs.), eşlik etmediği o zaman ne mücadele etmek diğer kaynaklara bakmak teşvik hastalıklı:

 1. Çeşitli bitkilerin bitkisel reaksiyonları. En yaygın olanları adaçayı, rodyum, St. John's wort, bir böcek, huş ağacı ve muz yapraklarıdır. İnhalasyon ve içme için durulama şeklinde kullanılırlar.
 2. Bunlar arasında özellikle seçkin şeftali ve kuşburnu olan doğal yağlar bulunmaktadır. Bu ilaçlar boğaz ağrısı için iyidir. Bademcikler ve iltihaplı doku bölgelerinin damlatılması veya yağlanması için kullanılır. İyileşmeyi hızlandırın ve tahrişi azaltın.
 3. Hardal. Yüksek sıcaklığın yokluğunda, doğrudan boğaz üzerine yerleştirilir, yetişkinler ve 30 dakika boyunca çocuklar için 10 dakika tutulur.
 4. Tuzlar, bitkisel infüzyonlar ve ilaçlar temelinde yıkama. Bademcik iltihapları bademcikler üzerinde uzaklaştırmak için kullanılır. İğne, direkt sulama olmaksızın tıbbi bir şırınga ile üretilir, bundan sonra kalan sıvı steril pamuklu çubukla temizlenir.
 5. Limon. Saf halde veya taze sıkılmış meyve suyunda kullanılır. Yüksek C vitamini içeriği nedeniyle güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir.
 6. Propolis. Bitkisel yağ ile karıştırılmış bademciklerin yağlanması için kullanılır; su ile bir çözelti şeklinde durulama; küçük bir madde parçasını çözer.
 7. Sarımsak. Katliam kokusuna ek olarak, saf formda kullanıldığı boğaz hastalıklarının tedavisi için güçlü bir potansiyele sahiptir - iyice çiğnenmiş; su ve tuz ile karıştırılmış su - durulama için; bal ve süt ile - iç kullanım için.

Bu seçeneklerin her birinin kendi artıları vardır ve hastalıklara karşı mücadelede büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Aloe - başarılı tedavinin temel bir bileşeni

Fakat özellikle "rakiplerin", yani yüzyılın arka planına karşı duran bir bitki var. Ne de olsa, boğazdaki aloe uzun yıllardan beri kullanılmaktadır ve antik çağda seçkin şifacılar bile işlerinde insan vücudu üzerindeki yararlı etkilerini belirtmişlerdir.

Boğaz hastalıklarından hızlı bir şekilde kurtulmaya, bağışıklığı güçlendirmeye ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olacak bir dizi olumlu etkiye sahiptir. Bunun nedeni, her biri yararlı olan çok sayıda vitamin ve eser elementin yüksek içeriğidir:

 • C vitamini enfeksiyonları olan tanınmış bir savaşçıdır.
 • A vitamini, etkilenmiş dokuların iyileşmesini hızlandırır.
 • B grubunun vitaminleri metabolik hızı arttırır.
 • Beta-karoten, immünomodülatör bir etkiye sahiptir.
 • Hastalık sırasında kullanılan malzemeler için çinko, kalsiyum ve magnezyum oluşur.

Bu nedenle, akut ve kronik hastalıkların geleneksel tedavisi ile bile, aloe suyu ek bir ilaç olarak kullanılabilir, ancak sadece doktora danıştıktan sonra.

Bir bitkinin iyileştirici gücünden yararlanmak için belirli kurallara uymak gerekir:

 • Besinlerin en büyük konsantrasyonu 3-8 yaş arası bitkidir.
 • İlaç üretmek için kullanmadan önce 14 gün boyunca bitkiyi sulamayın.
 • Altını alın, etli yaprakları, kesmeden sonra 10-12 gün buzdolabında saklayın, tülbent veya parşömenle sarın.


Aloe suyunu tedavi ederken en iyi etki gözlenir. Yapraklardan elde etmek için, dikenler kesilir ve etler küçük parçalar halinde kesilmeli, tülbentten geçirilerek süzülmeli ve süzülmelidir. Evde yapabileceğiniz birçok ilaç için temel olacak meyve suyu.

Tek kısıtlama kısa bir depolama süresidir, bu yüzden çok fazla saf madde toplamaz, ilaç özelliklerini hızla kaybeder. Bununla birlikte, güçlü alkol üzerinde tentür raf ömrünü önemli ölçüde artırabilir. Bunu oluşturmak için bitkinin meyve suyunu 1: 4 oranında alkolle veya 1: 2 oranında vodka ile karıştırın. Bu formda, yararlı özellikler 2-3 ay sürecek.

Boğaz tedavisi için aloe ile Tarifler

Üst ve alt solunum yollarının hastalıklarının tedavisi için yüzyılın kullanımı için bir dizi seçenek vardır. Farklı bitki ve maddelerle kombinasyonun farklı bir etki derecesi vardır. Sadece bazı seçenekler veriyoruz:

 • İki limon veya limon suyu, 200 gr bal ve 6 çay kaşığı aloe suyu alın. Homojen bir kütle elde edilene kadar bileşenler iyice karıştırılır. 2 çay kaşığı için saatlik olarak alın.
  Taze sıkılmış bitki suları bir bardak saflaştırılmış veya kaynatılmış soğuk suya dökülür ve 2 yemek kaşığı alınır. kaşık 5-6 kez bir gün.
 • 100 gr agave ve limon suyu için 300 g ıhlamur bal ile karıştırın, sonra birkaç öğütülmüş ceviz badem ekleyin. 1 çay kaşığı iç. yemeklerden önce günde üç kez.
 • Bir kaşık meyve suyu 100 ml ılık süt içinde çözülür. Yatmadan önce yarım saat içilir.
 • 30 gr aloe yaprakları küçük parçalar soyulmuş kesme, 150 ml su dökülür ve 60 dakika aşılamak ve daha sonra bir karıştırıcı içinde öğütülür. Buhara kadar ateşi yak. Sıvı kaynatmasına izin vermeyin! Serin ve 1 tatlı kaşığı alın. Bir buçuk hafta boyunca günde üç kez.
 • Birkaç büyük aloe yaprağı suyunu sıkın ve bir bardak ılık sütle karıştırın. Bu araç, günde iki kez durulama veya yutmak için kullanılır.
 • Boğaz yumuşatmak yumuşatır aloe suyu, eşit oranlarda bal ile kombine yardımcı olacaktır. 1 tsp için bu ilacı günde birkaç kez çözün.
 • beyazlatılmış yapraklar agave 0.5 kg, kireç çiçekler veya çiçek balı 200 g kırmızı şarap (tercihan, "Kagor") 700 ml alın. Grind bitki öğütücü bir sıvı bulamaç elde ve üç gün boyunca serin bir yerde dik bunun üzerine, derin bir cam kapta bal ile bağlamak için. Sonra şaraba dökün ve başka bir gün için bırakın. Bir yetişkin için 1 çorba kaşığı bir ilaç alınabilir. kaşık, çocuk üç yaşından küçük değil - yemeklerden önce 30 dakika boyunca günde iki kez 1 çay kaşığı.
 • Boğazın yanı sıra, aloe gastrointestinal hastalıklarla mücadele etmek için başarıyla kullanılabilir. Örneğin, bir asırdır özofajitin tedavisinde, bal ile eşit oranlarda bir karışım elde edilir ve bu da 1 saat süreyle tüketilmelidir. Yedikten sonra günde üç kez kaşık.

Önemli! Aloe, bazı ilaçların etkisini değiştirebilen aktif madde kütlesinin kaynağıdır, bu nedenle, temel tedaviye ek olarak kullanıldığında, doktorunuzdan tavsiye almak her zaman gereklidir. Faydalı önerilerde bulunacak veya bitki sularının tüketim miktarını sınırlayacak.

farenjit

Aloe suyu gargara yapmak için yararlı olacaktır (günde 2-3 kez). Ayrıca aloe yapraklarını da çiğneyebilirsiniz. Bunu boğazınızı durulamaya göre daha sık yapın.

40 gram gümüş tartar alın, 1 litre kaynar su dökün, 30 dakika ısrar edin, 50 ml aloe suyu ekleyin. Boğazdaki kompresler için ılık kullanın, tüm günlerde 20 dakikada bir değiştirin.

10 gr ebegümeci yaprağı, 2 gr yaprak gülü, 1 çorba kaşığı alın. l. Tatlım, 0.5 litre süt. Kaynatın, süzün, 1 çay kaşığı ekleyin. aloe suyu. Bir fincan kahve günde 3 kez iç.

Diğer kitaplardan benzer bölümler

Akut farenjit

çoğu durumda Strep boğaz Akut inflamasyon, genellikle streptokoklar bunun alt ve burun boşluğu yutak, burun ve paranazal sinüslerin akut, kronik iltihap, yanı sıra obostrenii.Etiologicheskim faktör uzanmaktadır

Kronik farenjit

Kronik farenjit Basit, hipertrofik ve kronik atrofik farenjit ayrılır. Çoğu zaman, hastalık orta ve yaşlı yaştaki insanları etkiler. Erkekler daha sıklıkla hipertrofiktir ve kadınların hastalanmaları daha az olasıdır.

Farenjit, tracheitis

Farenjit, tracheitis Farenjit çok yaygın bir hastalıktır. Enfeksiyöz bir doğası vardır; farenjit etkilenen (iltihaplı) arka ve yan duvarlar rotoglotki.Poloskat boğaz (ve ağız) infüzyonlar ya da huş ağacı, Hypericum gibi bitkilerin yapraklarının decoctions ile

farenjit

Farenjit böylece meyve anason toplama tedavi edilir - 2 parça, çiçekler, mürver - - 2 parça, çim nergis - 3 parça, huş beyaz yaprakları 2 parça, ling vuruyor - 1 bölümünü - 1 kısım sıradan anne öksürük otu yaprakları adaçayı

farenjit

farenjit

kamu konuşmacılar arasında Foliküler farenjit farenjit aşırı çalışma kurur sesi, bazı sıcak şeyler boğaz güçlü yanma hissi yokmuş gibi zaman -

farenjit

farenjit

Farenjit Tedavi için, aşağıdaki çözeltiyi kullanın: Gerekli: 1 limon, 3 çorba kaşığı. l. bal, 3 bardak calendula tentürü. Limondan suyu sıkın, içindeki balı seyreltin ve elde edilen solüsyonu calendula tentürüne dökün. Boğazını yağlayın

farenjit

Farenjit Farenjit - iltihap pürüzsüz ve pembe görünür farenks, dili görülebilir arka duvar üzerinde, ağzı açık glotki.Esli. Farengeal farengeal parlak kırmızı olduğunda, granüller arka duvar boyunca dağılmış halde büyütülmüş halde büyütülmüştür.

53. Farenjit

53. Farenjit İltihabın mukoza zarının iltihaplanması durumunda çocuk farenjit geliştirir. Akut farenjit ile bebek, şiddetli kuruluk hissi ve boğazda ısı hissi, tükürük ve yiyecek yutmaktan şikayet eder. Genel durum zayıf, ancak akşamları sıcaklık

farenjit

Farenjit Aloe (günde 2-3 kez) gargara için yararlıdır. Ayrıca aloe yapraklarını da çiğneyebilirsiniz. Bu, birden fazla 40 g, gorlo.Vzyat otlar Potentilla gümüş, şeker ve 30 dakika boyunca kaynar su 1 litre, filtre durulama aloe suyu yavaşça 50 ml mı. kullanmak

farenjit

Pharyngitis Pharyngitis, mukozada ve boğaz veya bezlerin lenfatik oluşumlarında yer alan inflamatuar bir süreçtir. Hastalık, halkın tüm yaş gruplarında Lororganların bilinen tüm rahatsızlıkları arasında en yaygın olanıdır. Ne zaman akut

farenjit

Farryngitis Şarap sirkesi 1 sarımsak başındaki şekerle aloe suyu tentürü, 1 çay kaşığı. sofra tuzu, 1 litre şarap sirkesi. Hazırlanışı: Bir sarımsak kütlesi oluşana kadar sarımsak öğütün, koyu cam bir kap içine koyun, sirke dökün, sıkıca kapatın ve

Farenjit, tracheitis

Farenjit, tracheitis Farenjit çok yaygın bir hastalıktır. Enfeksiyöz bir doğası vardır; farenjit etkilenen (iltihaplı) arka ve yan duvarlar rotoglotki.Poloskat boğaz (ve ağız) infüzyonlar ya da huş ağacı, Hypericum gibi bitkilerin yapraklarının decoctions ile

farenjit

Farenjit 38. Farenjitin ne olduğunu, bademcik iltihabından neyin farklı olduğunu anlayamıyorum Farenjit, farenksin arka duvarının iltihaplanmasıdır ve bademcik iltihabıdır. Farenjit, virüslere veya bakterilere neden olur. Bakteriyel enfeksiyonlar bazen viral enfeksiyonlardan daha şiddetlidir. semptomlar

farenjit

Farenjit Ağrınız olmadan yutkunabileceğin zaman, boğazında hiç kuru ve terleme yaşadın mı? Farenjitin uygun tedavisi ile, iyileşme 7-10 gün içinde ortaya çıkar. Fakat hastalık zamanında tedavi edilmezse, kronik bir form haline gelebilir.

Halk ilaçları ile farenjit tedavi yöntemleri

Farenjitleri halk ilaçlarıyla nasıl tedavi edebilirim? Farenjit, laringeal mukozada yer alan, yanlış ve zamansız tedavi ile kronik bir karakter kazanabilen akut enflamatuar bir süreçtir. Hastalığın halk ilaçları ile tedavisi kısa sürede hızlı ve olumlu bir etkiye sahiptir. Geleneksel yemek tarifleri yapmak için kullanılan malzemelerin hemen hemen tamamı evde ya da bir eczaneden uygun bir fiyata satın alınabilir.

Semptomlar ve farenjit nedenleri

Farenjit ve boğaz ağrısı arasındaki en önemli fark bademcikler üzerinde yüksek sıcaklık ve plak olmamasıdır. Sıcaklık 38 derecenin üzerine çıkana kadar, tanı farenjittir. Bu hastalığın belirtileri şunlardır:

 • boğazda kuruluk ve terleme;
 • öksürük;
 • nefes alma zorluğu;
 • yutulduğunda hafif ağrı;
 • halsizlik;
 • oksiputta ağrı;
 • boğazın arkasındaki mukus tıkanıklığı.

Çocuklarda, bu semptomlara dilin şişkinliği, artan vücut ısısı ve kuvvetli bir soğukluk eşlik eder.

Farenjit ana nedenleri mikroplar, çeşitli enfeksiyonlar ve mantarlar tarafından tetiklenen soğuk algınlığı, grip ve diğer akut solunum yolu viral enfeksiyonları vardır. Bazen farenjit akan burun ve çürükleri uyarır, daha sonra patojenler burun veya ağızdan mukus boğazına düşer. Farenjit görünümü için diğer nedenler:

 • Soğuk hava (soğuk hava ile uzun süreli soluma, soğukta konuşmalar);
 • soğuk ürünler (buzlu su, dondurma);
 • sigara ve alkol;
 • zehirli gazların ve kimyasal dumanların solunması.

Farenjit bir uyum provoke da pankreatit, gastrit ve kolesistit gibi mide ve bağırsak kronik hastalıklar da olabilir. Bu hastalıklarla, midenin içeriği, farenjitin gelişimine katkıda bulunan zararlı mikropların yanı sıra özofagus içine atılır. Sıradan bir farenjit ile akut olan arasındaki ana fark, hastalığın tüm semptomlarının oldukça kolay bir şekilde ilerlemesidir.

Farenjit kendi başına tehlikeli değildir, ancak yol açabileceği komplikasyonlarla. Eğer zamanında ve etkili tedaviye başvurmazsanız, o zaman kardiyovasküler sistemin organları zarar görebilir. Hastalık genellikle solunum sistemi çalışmasını bozduğunda, kas-iskelet sistemi ile ilgili sorunlar vardır.

Farenjit tedavisinin halk yöntemleri

Farenjit tedavisinde başlıca halk yöntemleri şunlardır:

 • inhalasyon;
 • gargara;
 • mukoza zarının yağlanması.

Hastalıkla mücadele etmenin tüm halk hastalıkları en kısa zamanda hastalığı iyileştirmek, ağrı sendromunu hafifletmek, gırtlağı yumuşatmak, iltihabı azaltmak ve hastalığın birincil nedenini ortadan kaldırmak - mikrop ve virüsleri hedeflemektedir. Şifalı otlar, bal, propolis, çam tomurcukları ve hatta bira dayalı farenjit halk ilaçları ile kullanın.

Inhalasyon ve durulamaların yürütülmesi için şifalı bitkilerin aynı decoctions kullanın. Uygulamadaki fark sadece prosedürün gerçekleştirildiği yoldur. Durulama ile, et suyu sıcak bir sıcaklığa soğutulur ve günde 3-4 kez yapılır. Ve inhalasyonlar sıcak bir şekilde bir kaynatma kullanır ve kalın bir havlu ile kaplanır, sıvı soğuyana kadar en az 5-10 dakika boyunca üzerinde nefes alın. Bir gün en az 3 kez tekrarlanmalıdır.

Bitkiler ve bitkiler temelinde tarifler

Artık tüm bitkiler eczaneden satın alınabilir. Bunlar ayrı bir pakette olduğu gibi ve tıbbi ücretler şeklinde satılmaktadır. Papatya eczane, nane, kırlangıçotu bağımsız olarak hasat edilebilir. Kullanmadan önce tüm bitkiler iyice durulanmış ve su kaynatılmalıdır.

İlk tarifi hazırlamak için 2: 1 oranında anne-ve-üvey annenin yaprakları ve nane gerekir. Bu yaprakların 30 gramlık bir karışımının 200 ml kaynar su dökmesi gerekir ve bir kez daha kaynamaya getirilir. Bu infüzyonu durulama ve inhalasyonlar için kullanabilirsiniz. İkinci araç aynı şekilde hazırlanır, çünkü 1 yemek kaşığı almanız gerekir. papatya çiçekleri ve 0.5 tsp. ot civanperçemi. Bu karışım 200 ml sıcak su için bir kaynatma hazırlamak için yeterlidir.

Nane, adaçayı, kalendula ve okaliptüs yaprakları gibi yararlı bitkiler 1 çorba kaşığı oranında ayrı ayrı kullanılırlar. bir bardak sıvı üzerinde otlar. Nane boğazda ağrı ve rahatsızlığı mükemmel bir şekilde giderir. Ancak papatya ve kalendula, özellikle birlikte kullanıldığında, enflamatuar süreçleri etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Topladığınız miktarı balın 2 kilogramdan fazla olmayan bir miktarda koyarsanız, koleksiyon daha etkili olacaktır.

Tek şart - bal sıcak bir sıvı içine konur, sıcak bir ortamda, tüm iyileştirici özelliklerini kaybeder.

Bu infüzyon, boğaz ağrısını yumuşatır ve düzenli farenjit kullanımı ile 3-4 gün içinde unutmak mümkün olacaktır.

Çoğu zaman çam kozalaklı tomurcukları dayalı farenjit halk ilaçları ile uygulanır. Bu ağacın böbreklerini veya iğneleri kullanın. Bir boğazın bu tür bir infüzyonunu tedavi etmek için, sadece inhalasyon yoluyla mümkündür. Tıbbi sıvı hazırlamak için, 20 gr çam fıstığı almanız gerekir, bunlar bir bardak kaynar su ile doldurulur ve en az 20 dakika boyunca ısrar edilir. İşlemden önce, et suyu tekrar kaynamaya getirilmelidir. Bu reçete akut formda farenjit kontrolünde çok etkilidir.

Hastalığın semptomlarının giderilmesinde mükemmel sonuçlar, ara kökünü papatya ile verir. Bu koleksiyon durulama ve inhalasyon için kullanılır. Boğazın mukoza zarında yumuşatıcı bir etkiye sahiptir, güçlenmesini destekler, iltihabı önler ve zararlı bakterilerin büyümesini yavaşlatır. Hazırlanması için 30 g ayrık kök 0.5 litre sıcak su ile dökülür ve 10 dakika kaynatılır. Bundan sonra, et suyuna 30 gram papatya çiçeği ekleyin ve bir saat boyunca sıvıyı ıslatın. Teneffüs edilmeden önce, sıvının camı tekrar kaynamaya getirilir.

Kronik formda farenjit ile kireç, adaçayı ve kalenduladan iyi sonuçlar elde edilir. Larinksi etkili bir şekilde yumuşatır, nemlendirir ve öksürük, şişlik ve şişlik gibi hastalığın bu tür belirtilerini kolaylaştırır. Kireç çiçeklerinin 1 kısmı için 2 parça kadife çiçeği ve adaçayı yaprağı almanız gerekir. Karışım üzerine 200 ml kaynar sıvı dökün ve yaklaşık bir saat ısrar edin. İnhalasyonlar için kullanın, ön ısıtma.

Bir başka harika araç bal ve sarımsaktır, ancak çocukları tedavi etmek için kullanmak zor olacaktır. Sarımsak ezilir ve bal ile eşit oranlarda karıştırılır. 1 çay kaşığı için içten alınır. her saat.

Aloe suyu ve propolis ile Tarifler

Farenjit için birçok halk ilaçları vardır. Propolisli yemek tarifleri, hastalığın akut evresini tedavi etmek için kullanılır. Enflamasyonu gidermek ve tüm zararlı organizmaları öldürmek için, 100 ml ılık suda 30 damla propolis tentünü sulandırmak ve sabah, öğleden sonra, akşam ve yatağa gitmeden önce bu sıvı ile boğazını durulamak yeterlidir.

Herhangi bir nedenle, hastalığın bacaklarınızda taşınması gerekiyorsa, yanınıza alabileceğiniz bir ilaç hazırlayabilirsiniz. Termostaki et suyu için, 30 gr St John's wort dökün, 200 ml kaynar su ekleyin ve 2 saat boyunca basın. Sıvıyı uygulamadan önce 20 damla alkol propolis tentürü eklenir. Sallamadan küçük yudumlarda iç.

Gargara yapmak için iyi bir yöntem aloe suyudır, ancak hazır formda bulmak zordur. Kendin hazırlayabilirsin. Bunu yapmak için, bitkinin en alt yapraklarını alın, yıkanır, kurutulur ve en az 10 gün boyunca buzdolabında saklanır. Bundan sonra, dikenleri yapraklardan kesmeniz ve et kıyma makinesinden geçirmeniz gerekir. Yulaf ezmesi, suyu sıkın, gazlı bezle süzün, birkaç kat halinde katlayın. Suyu hemen iç, saklanamaz.

Farenjit ile birlikte, boğazın yağlanmasıyla da iyi bir sonuç verilir. Onlar için de, aloe suyu veya bir propolis tentürü kullanabilirsiniz. Fakat eğer aloe suyu saf formunda kullanılırsa, propolis tereyağı veya bitkisel yağ ile 2: 1 oranında karıştırılmalıdır. Gliserin de bu amaç için uygundur.

Aloe suyu ayrıca bal ile 1: 3 oranında karıştırılabilir ve bu karışımla boğazı yağlar. Bu tarif özellikle çocuklar tarafından beğenilecek. Yağlama, her yemekten sonra ve yatmadan önce günde birkaç kez yapılmalıdır. İşlemden sonra, yarım saat boyunca içip yiyemezsiniz.

Tüm halk ilaçlarının kontrendikasyonları olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, bunları kullanmadan önce, daima doktorunuza danışmalısınız.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazda kuruluk: ilaç ve halk tedavisi

Ağrı ve boğaz ağrısı ile birlikte, içinde kuruluk genellikle sağlıklı insanlarda görülür. Bir kural olarak, bu, nazofarenksin herhangi bir rahatsızlık gelişiminin başlangıcı ile kışkırtır, bu nedenle böyle bir fenomeni göz ardı etmek kesinlikle buna değmez.

Bademcikler bademcik iltihabı ile nasıl yıkanır

Antiseptik solüsyonlarla birlikte bademcik iltihabı ile yıkama, dokuların patolojik sekresyonlardan, enfeksiyon patojenlerinden ve viskoz mukustan arındırılmasını sağlar.