Loading

Rinit Aloe: Bitki özellikleri ve tedavi temel yöntemleri

Sezon dışı dönem için, yaygın bir hastalık, ilk bakışta oldukça basit bir problem gibi görünse de, soğuk algınlığı, vücuttaki gelişiminin bir hayli rahatsız edici sonuçları vardır.

Patolojiden kurtulmak için, birçok ilaç ve antibakteriyel ajanlar kullanarak soğuktan olabildiğince çabuk kurtulmaya çalışılır. Bununla birlikte, birçok hasta giderek halk tıbbı ile tedavi edilmeyi tercih etmektedir ve bu tür kanıtlanmış ve etkili ilaçlardan biri burunda aloe olmaktadır.

Soğuk algınlığının gelişimi özellikleri

Burun akıntısı - nedenleri

İçten gelen mukoza burun boşluğu, başlıca fonksiyonu, ilham verici maddelerin tutulması ve nötralizasyonu olan özel bir kirpikler ile kaplıdır, bunların büyük bir kısmı ilham havasında yoğunlaşır. Silumun bu işlevi, burun boşluğunda üretilen sır ile bağlantılı olarak gerçekleştirilir.

Rinitin gelişmesi durumunda, burun boşluğunun mukoza zarı şişer ve boyut olarak artar. Buna ek olarak, kirpiklerin hareketliliğinde bir azalma vardır ve patojenik mikroorganizmaların aktif yayılımı için uygun koşullar olan burun geçişleri boyunca hava hareketi işlemini yavaşlatır.

Soğuk algınlığında gelişen başka bir patolojik olay, hayati organlara giren oksijen miktarındaki azalmadır.

Bu fenomenin sonucu, normal işlevlerinin ve vücudun genel durumunun bozulmasının ihlalidir. Yetersiz oksijen alımı, kardiyovasküler sistemin çalışmasını ve ayrıca gastrointestinal sistemin işleyişini olumsuz yönde etkiler.

Sıklıkla, soğuk algınlığı şiddetli baş ağrıları ve hatta migren gelişimi ile karakterizedir. Soğuk algınlığı teşhisi için zamanında tedavi olmadığında, enflamatuar süreç yakın organlara ve dokulara yayılacaktır. Bu nedenle, hastalığın mümkün olan en kısa sürede tedavi edilmesinin önemli olduğu ve bunun ciddi sonuçlardan kaçınılmasına yardımcı olması önemlidir.

Aloe - tıbbi bitki

Aloe'nin tıbbi amaçlar için etkisi

Antik çağlardan beri atalarımız aloe gibi bitkinin iyileştirici özelliklerinin yanı sıra tüm insan vücudu üzerindeki olumlu etkilerini biliyorlardı. Aloe sadece tıbbi bir bitki olarak değil, aynı zamanda kozmetik alanında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu bitki, ayırt edilebilen benzersiz bileşenleri ile ünlüdür:

 • Farklı vitamin grupları
 • Uçucu Yağlar
 • Beta-karoten
 • Yaklaşık 20 çeşit amino asit
 • Birçok enzim

Bununla birlikte, aloe'nin diğer tıbbi bitki türlerinden ayırt edici özelliği, diğer dekoratif kültürlerde nadir görülen B12 vitamini içeriğidir.

Vücudun çeşitli enfeksiyon türlerine direnmesine izin veren çeşitli mikro elementler, yararlı amino asitler ve vitaminler ve ayrıca insan vücudunun hayati fonksiyonları üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptir.

Aloe vera suyu aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • İnsan vücudunda anti-inflamatuar etkisi vardır
 • Çeşitli toksik maddelerden organ ve dokuları temizler.
 • Hastalıklı dokuların erken iyileşmesini destekler
 • İnsan vücudu üzerinde bir bağışıklık kazandırıcı etkiye sahiptir, yani, bağışıklık hücrelerinin sayısını arttırmaya yardımcı olur

Aloe suyunun burun içerisindeki yutulması, mukoza zarının şişmesi önemli ölçüde azalır ve solunum sakinleşir ve kolaylaşır. Bu ajanın kan içine nüfuz etmesiyle, patojeni mikroorganizmaların nörolojik olarak deoksidasyon ve nötralizasyonu işlemi gerçekleşir ki bu da hastanın kısa sürede enfeksiyondan kurtulmasıdır.

Soğuktan aloe'den damlaların hazırlanması

Soğuktan aloe damlaları

Aloe suyunun hazırlanması için evde neredeyse herkesin yetiştiği bir yetişkin bitki uygundur. Besinlerin çoğu, kullanımdan hemen önce hazırlanan aloe suyu içinde konsantre edilir. Bu nedenle, tıbbi özellikleri önceden önemli ölçüde azaltılmayacağından, ilacın önceden hazırlanmasına kesinlikle gerek yoktur.

Böyle bir tıbbi bitkinin bulunduğu bir eviniz varsa, oradan gelen soğuk algınlığına karşı etkili bir ilaç hazırlayabilirsiniz. Bunun için birkaç basit prosedür gerçekleştirmelisiniz:

 1. Yetişkin bir bitki ile aloe yaprağını kesin ve iyice durulayın. Bitkinin dışından yaprak almak en iyisidir, çünkü bunlar en olgun olarak kabul edilir. Ayrıca, daha yararlı maddeler ve antioksidanlar içerirler.
 2. Boş bir kağıt parçasını sabitleyin ve buzdolabına yaklaşık 12-14 saat boyunca yerleştirin. Bu, tedavinin etkisini önemli ölçüde artıran yararlı bileşenlerin aktivasyonuna katkıda bulunur.

Ancak, yaprak buzdolabındayken herkes beklemeye hazır değildir, çünkü burun akıntısı pek çok hoş olmayan duyuma neden olur ve en kısa zamanda kurtulmak için bir arzu vardır. Bu nedenle birçok hasta taze hammaddelerden tıbbi damlalar hazırlar. Levhanın içinde, iyileştirici bir meyve suyu olan jöle benzeri bir maddedir. Küçük bir kaba sıkıştırılmış olması gereken bu sıvı, daha sonra bir pipetle burnun içine kazmaya başlayabilir.

Video. Soğuktan aloe için bir reçete.

Bu şekilde hazırlanan bir tabakanın iki hafta için uygun olduğu düşünülmektedir. Aloe vera suyu yüksek oranda konsantre ve acıdır, bu nedenle seyreltilmemiş uygulaması nazal mukozada ciddi tahrişe neden olabilir. Bu nedenle kullanımdan hemen önce ilaç, yetişkinler için 1: 1 oranında ve çocuklar için 1: 2 oranında su ile seyreltilmelidir. Soğuk algınlığından kurtulmak için daha büyük bir etki elde edebilmek için, birçok hasta burun için hazırlanan damlalara 1: 1: 1 oranında biraz bal katmaktadır.

Soğuk algınlığı tedavisinde, günde birkaç kez en az üç kez kazı yapmak için hazırlanmış bir aloe preparatı hazırlanmalı ve burun boşluğundan taburcu oluncaya kadar bu prosedür uygulanmalıdır.

Soğuk algınlığından hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak için, hastalığın karmaşık tedavisinin bir ölçüsü olarak aloe'dan damla kullanmak en iyisidir.

Soğuktan aloe tentürü

Aloe yaprağı tentürü ile soğuk algınlığı

Birçok hasta, soğuk algınlığından kurtulmak için aloe esasına göre hazırlanan özel bir tentürden kurtulur. Hazırlanması için reçete oldukça basit ve evde bağımsız olarak yapılabilir.

Tentür hazırlanması için gereklidir:

 1. Olgunlaştırılmış aloe yaprağını buzdolabından çıkarın ve bir karıştırıcı veya rende iyice öğütün.
 2. Hazırlanan kütle dikkatli bir şekilde küçük bir kaba katlanır ve 1: 1 oranında alkol dökülür.
 3. Hazırlanan karışımın karanlık bir yerde 10-12 gün boyunca tavsiye edilmesi;
 4. Zaman geçtikten sonra, hazırlanan tentür oral olarak 1/2 çay kaşığı günde iki kezden fazla alınabilir.
 5. Hastanın burnundaki tentürü damlatmaya karar vermesi durumunda, mutlaka 1: 2 oranında su ile seyreltilmelidir.

Aloe vera, soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı için çok etkili bir ilaçtır, çünkü insan vücudu üzerindeki etkisi, güç ve canlılığı iyileştirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, burun içinde damlatma tentürü çok dikkatli olmalıdır, çünkü büyük miktarlarda kullanıldığında yanık mukozası veya burun boşluğunun artan kuruluğu gelişebilir.

Aloe suyu uygulama özellikleri

Aloe burun boşluğuna girdiğinde, hemen harekete geçer. Salkın kan damarlarına hızlı bir şekilde nüfuz etmesi ve vücudun her tarafına hızla yayılan ilaçların bulunması, enfeksiyonun daha fazla yeniden üretilmesine engel teşkil eder. Ayrıca aloe, bileşimlerinde doğal antibiyotiklerin içeriğine bağlı olarak toksinleri nötralize etmeye yardımcı olur, buna ek olarak, virüslerin aniden ölmesi de meydana gelir. Ancak birkaç damlatma prosedüründen sonra hasta nefes almanın büyük ölçüde kolaylaştırıldığını fark eder, mukoza ödemi azalır ve burun tıkanıklığı neredeyse tamamen kaybolur.

Herhangi bir ilaçta olduğu gibi, aloe ile tedavide, belirli bir doza uymanız gerekir.

Bu, bu ilacın kullanımının artmış tahrişe ve mukozanın yanmasına neden olabileceğinden kaynaklanmaktadır. Bir erişkinde burun akıntısının zor bir aşamada olması ve acil bakıma ihtiyaç duyulması durumunda, aloe suyunun doğrudan kesilmiş yapraktan gömülmesine izin verilir. Bununla birlikte, su ile ve özellikle artan hassasiyete sahip kişiler için sulandırmak için en iyisidir.

Aloe bir çocukta soğuk algınlığı tedavisinde kullanıldığında, daha sonra nefes almayı kolaylaştırmak için, aloe ve baldan hazırlanmış bir karışımı eşit oranlarda aşılayın. Bu ilaç çok daha hızlı hareket eder ve aynı zamanda burun boşluğunu yakmaz. Ek olarak, aloe'den böyle bir ajan, çocuklara, yemeklerden önce oral uygulama için verilebilir. Bu eylem, viral hastalıkların başlangıcında çocuğun vücudunu güçlendirmeye yardımcı olur ve ayrıca çocuğun hasta olması durumunda öksürüğü hafifletir.

Rinit, oldukça sık görülen ve rahatsız edici bir patolojidir. Tedavisi hemen tıkanıklığın ilk belirtilerinde başlamalıdır. Bu hastalığın sürüklenmesine izin verilmesi durumunda, çeşitli komplikasyonların gelişme olasılığı artar.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Soğuktan Aloe suyu

Aloe bir yara iyileştirici ilaç olarak, yüz maskeleri yapmak için kullanılabilecek ve aynı zamanda soğuk algınlığı aloe suyu yardımcı olur eşsiz bir bitkidir. Buna ek olarak, bu bitkinin artığı iddiasız olması, yani en kötü bahçıvanda bile kök salmasıdır.

Burun akıntısının sürüklenmesine izin verilmez, mutlaka komplikasyonları önlemek için tedavi edilmelidir. Birçok insan bu rahatsızlığı eczanelerde bulunan çeşitli damlalarla tedavi ediyor, ancak çok az insan bunu biliyor soğuktan aloe suyu diğer ilaçlardan daha kötü olmamasına yardımcı olur.

Soğuk algınlığı Aloe suyu: tarifler

Şimdi yemek tariflerini biliyorsun soğuktan aloe suyu, Artık bu rahatsızlıkla baş edebileceksiniz ve burnunuz rahatça ve özgürce nefes alacaktır.

Soğuktan Aloe

Aloe ağacı (yüzyıl) - iyi çalışılmış tıbbi özellikleri olan bir bitki.

Yüzyılın yaşını şifa vermeyen yaralar için halk tedavisi olarak kullanma deneyimi, nazofarenks hastalıkları birkaç bin yaşındadır.

Aloe özellikleri

Aloe suyu antimikrobiyal aktivite gösterir, stafilokok, streptokok, shigella reprodüksiyonunu bastırır. Aloe suyu ayrıca, antibiyotik olarak davranan, patojenik bakterileri yok eden bakterisidal aktiviteye sahiptir.

Resmi ilaçta, aloe - ekstrakt bazlı ilaçlar, su ekstresi, aloe liniment, aloe tabletleri kullanılır.

Aloe tüm ilaçlar genel iyileştirici özelliklere sahip:

 • metabolizmayı uyarmak;
 • Doku rejenerasyonu, yara iyileşmesi süreçlerine katkıda bulunur;
 • immünomodülatör özellikleri var.

Aloe yaprakları vitaminler, fitokitler, uçucu yağlar içerir. Aloe'nin acı tadı aloin bileşiğine eklenir. Bu madde cildin ultraviyole ışığın etkilerinden korunmasını sağlayan krem ​​katkı maddelerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Aloe suyu, mukozanın iltihaplanmasını azaltır, metabolizmayı hızlandırır, siliyer epitelyumun işlevselliğini geri kazandırır.

Soğuk agave suyu Uygulama toksik etkisini azaltır, mukozal ödem burun yollarını rahatlatmak, burun nefes normalleştirir.

bileşim mukozasını tahriş Aloe maddeleri içerir, burun instilasyon Ancak hapşırma, göz yaşarması eşlik etmektedir.

Aloe suyu kendiniz nasıl hazırlanır

Aloe suyunu hazırlamak için bitkinin alt sulu yapraklarını ayırın. Bir çocuğun burnuna damlatmak için bir yaprak aloe yeterlidir. Kesilmiş yaprak biyo-uyarılmış - karanlık bir yerde +2 о С - +5 о С.

Bu işlem, strese yanıt olarak aloe yapraklarında üretilen biyojenik uyarıcıların oluşumu için gereklidir.

Evde, bunun için bir buzdolabı kullanılır. Biyostimülasyonun maksimum etkisini sağlamak için 12 gün dayanır.

Pratikte, ne yazık ki, biyostimulasyon aşaması, genellikle aloe'nun tıbbi etkisini azaltır, ihmal edilir.

Suyu hazırlamak için, kütikül kesilir, biraz eti tutulur. Cildin altında, aloin ana stokları konsantre edilir.

Çekirdek bir kaşıkla ezilmiş bir bardağa konur. Ortaya çıkan kütle, ikiye katlanmış gazlı bez ile sıkılır. Suyu buzdolabında saklayın.

Kullanmadan önce, iki kez su ile seyreltin. Boşanmış aloe suyu, 3-5 damla için günde 3 defadan fazla olmayan soğuk algınlığı çocuğunu aşılar. Yetişkin seyreltilmemiş formda gömülebilir.

Ek olarak bal eklenmesiyle aloe maskesinin acı tadı, balın, soğuk algınlığı için bu ünlü halk ilacının etkisini artıran bakterisit bir etkiye sahiptir.

Aloe kontrendikasyonları

Hamilelikte kanama ile birlikte, aloe ile soğuk ve soğuk algınlığı ilaçları tavsiye edilmez. Ayrıca, aloe suyu bileşimi uterusun yumuşak kaslarını uyaran maddeler içerir, hamileliğin ilk aşamalarında, aloe kullanımı tehlikelidir.

Aloe suyunun uzun süreli kullanımı durumunda, potasyum atılımında bir artış vardır. Doz aşımı, böbreklerin, kalbin çalışmasını olumsuz etkiler. Aloe sindirim yolu hastalıkları, varis, hemoroid, hipertansiyon alevlenmesi sırasında engellendi.

Alerjik rinit için aloe suyu kullanmak yasaktır.

Bir doktor tavsiyesi olmadan 3 yıla kadar, halk ilaçları advers reaksiyon riski nedeniyle kullanılamaz. Çocuklarda vejetatif ilaçlara sık sık tepki bir alerjidir. rinit tedavisi için çocuklarda Aloe hoşgörüsüzlük deride kızarıklık, yüz ödemi, kaşıntıya tecelli.

Soğuktan aloe suyu tedavisi

Aloe, yetişkinlerde ve 3 yaşından sonra çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Çocuklar, 1: 4 veya 1: 3 oranında aloe suyu yetiştirmeye teşvik edilir.

3 yıla kadar olan bebeklerin burun deliklerini 1: 5 suyla seyreltilmiş aloe suyu ile nemlendirilmiş bir turunda silmelerine izin verilir.

Herhangi bir ilaç kullanımdan önce bireysel tolerans için test edilmiştir. Doğal bitkisel ilaçlar bir istisna değildir.

Alerji testi

Arka taraftaki bilekte birkaç damla aloe suyu uygulanır ve 12 saat bekletilir. El ıslatılamaz. Bu süre zarfında kızarıklık, kızarıklık, ciltte kabarcıklar görülmezse aloe kullanılabilir.

Islah için su

Kaynatma olmadan musluk suyu için sıradan musluk suyu kullanmayın.

Damıtılmış su en iyi şekilde eczanede satın alınır, eğer bir sebepten dolayı imkansız ise - kaynatmadan önce kaynatın ve soğutun.

Soğuktan aloe suyu ile damla

Terapötik etkiyi arttırmak için aloe kullanmaya başlamadan önce, burnun mukusun burun boşluğunu temizlemek için bir deniz tuzu veya salin solüsyonu ile durulanması önerilir.

Aloe suyunu temiz, seyreltilmiş bir biçimde ve diğer tıbbi bileşenlerin eklenmesiyle gömün.

Aloe suyu

Saf haliyle, aloe sadece yetişkinler tarafından, 3 günde 3-5 kez damlatılabilir. Semptomlar ortadan kalkana kadar tedaviye devam edilebilir, genellikle 3-5 gün yeterlidir.

Yetişkinlerde aloe suyunun su ile 1: 1 oranında suyla seyreltilmesi tavsiye edilir, çocuklar - 1: 3.

Aloe suyu, sarımsak ve balın infüzyonu

Bu sarımsak hazırlamak için, 1 bardak su başına 1-2 denticles alın. Sarımsak, haşlanmış ve hafif soğutulmuş su içine dökülür, 4 saat ısrar eder.

Sarımsak, sıvı bal, aloe suyu infüzyonu eşit parçalarda karıştırılır. Kompozisyon iyi karıştırılmış ve damlatma için kullanılır. Aloe, bal, sarımsak ile anlamına gelen sarımsak, 5 damla için günde 8 kez, ortak soğuktan gömülür.

Genyantema için Aloe ve bal

Pürülan ve akut sinüzit, karabuğday bal ve aloe suyu karışımı ile tedavi edilir. Bal, 1: 1 oranında ılık su ile seyreltilir, daha sonra eşit miktarda aloe suyu eklenir.

Oluşan bileşim, seyreltilmeden, yatmadan önce 2-3 saat süreyle aşılanır. Damlalar mukozada 20 dakikaya kadar şiddetli tahrişe neden olur.

Aloe suyu ve soğan suyu

Meyve suyu eklenmesiyle birlikte aloe suyunun burnundaki ortak soğuk aşıdan etkili bir şekilde yardımcı olur. Luke, aloe suyunun yarısını alır. Kullanmadan önce, su yetişkinlere seyreltilir - 1: 2 oranında, çocuklar soğuk algınlığı için daha iyi bir ilaç almalıdır.

Aloe, bal ve limon

Soğuk algınlığından, çocuklar ve yetişkinlere eşit miktarda alınan balın eklenmesiyle aloe ve limon suyu karışımından yardım edilir. Her burun deliğine 3 damla Bury, çocuklar su ile 1: 3 oranında seyreltilir.

Soğuktan Aloe ve Kalanchoe suyu

Aloe vera ve calanchoe viviparous meyve sularının karışımı soğuğa çok yardımcı olur. Bu şifalı bitkiler, evde yaygın olarak dağıtılmaktadır ve geleneksel olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu şifalı bitkilerin meyve suları eşit oranlarda karıştırılır. Aloe ve calanchoe suyu içeren çocuklarda soğuk algınlığı yapılırken, ilaç 1: 1 oranında su ile seyreltilir.

Aloe ve zeytinyağı

Aloe kullanımı ile bu soğuk algınlığı, kabuk oluşumu ile soğuk algınlığı için tavsiye edilir. Zeytinyağı, kabukları mükemmel şekilde yumuşatır, burun boşluğundan kaçışına katkıda bulunur.

Kompozisyonu hazırlamak için 3: 1 oranında zeytinyağı ve aloe suyu alın. Aloe bu tarifte bir tıbbi ek olarak görünür.

Ajan 5 dakika çiftler halinde, daha sonra 3 dakika - bir buhar banyosunda tutulur. 4 saat içinde 4 damla gömün.

Soğuktan aloe ile Turundas

Aloe suyu bal, yer kalçaları, okaliptüs yağı ile 4: 2: 2: 1 oranında karıştırılır. Karışım iyi karıştırılmış ve sonuçtaki gazlı bez turunda bileşimi ile ıslatılmıştır.

Burun geçidine bir turunda 15 dakika bırakılır. Kullanılan turunda atılır. Ilaç ile nemlendirilmiş ikinci hazırlanan turunda, 15 dakika boyunca diğer burun geçişine sokulur.

Aloe vera suyu iç

Yarım bardak su, 300 gram bal ve iki sulu aloe yaprağı alın. Soyulmadan yaprakları ince bir şekilde bırakır. Karışımı 2 saat kısık ateşte karıştırın. Karanlık bir yerde ilacı soğuktan alın, günde 3 kez resepsiyon başına 1 kaşık alın.

Başka bir rinit halk tarifi "Mark kızıl (150 gr), bal (100 g), bir kakao tozu (slayt 2 kaşık) ekleyin içyağı (100 g) eritilmiştir, iyice karıştırın. Bir bardak süt içinde karışımın bir kaşık eriterek, akşam, sabah ilacı. "

Aloe ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir diğer popüler ilaç, balın yanı sıra "Kagor" şarabını da içerir. 300 g taze aloe yaprakları için ilaç hazırlamak için, aynı miktarda bal ve yarım litre "Cahors" alın.

Aloe yaprakları ezilir, bal ile karıştırılır, şarap eklenir ve karanlık bir yerde üç hafta boyunca temizlenir. Karışım günlük çalkalanır. 30 gün boyunca günde 3 çay kaşığı alın.

Pozitif bir sonuç, aloe vera suyu ve bal karışımının soğuğa karşı 2: 1 oranında yutulmasıdır. İlaç günde 2-3 kez bir kaşık alınır.

Soğuktan aloe özü ile ampuller

Enjeksiyon için kemoterapi ilacı aloe, soğuk algınlığı ile yardımcı olur, bir yetişkin ve meyve suyu yerine bebek içine aşılanabilir.

Yöntemin avantajı, ilacı kendi elinizle hazırlamaya gerek olmamasıdır. Ilacın etkisini korumak için günde 4 kez aşılanır.

Enjeksiyon için Aloe bir tıbbi üründür, terapötik etkisini arttırmak için özel bir şekilde işlenir. Bu ilacın etkinliği, evde bağımsız olarak hazırlanan aloe'nin suyundan daha yüksektir.

Ayrıca, soğuk algınlığı inhalasyonları için bir çare bulabiliriz.

Aloe kullanmanın artıları ve eksileri

Aloe arboresan - bir tıbbi bitki, biyolojik olarak aktif bileşikler, vitaminler, eser elementler içeren, doku rejenerasyonunu teşvik, bağışıklık ayarlayıcı aktiviteye sahip.

Aloe bileşimi, DSÖ tarafından tanınan anti-inflamatuar, analjezik etkiye sahip bir madde olan allantoindir. Allantoin, antioksidan aktiviteye sahiptir, hücrelerde toksinleri detoksifiye eder.

Öte yandan, aloe'nin biyolojik olarak aktif bileşenlerinin, hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını uyarma yeteneği, iyi huylu oluşum veya kanser olmak üzere tümör hastalıklarında istenmeyen bir durumdur.

2002 yılında ABD, aloe vera suyunun bir bileşenini içeren laksatifleri, tam olarak kanser riski nedeniyle yasakladı.

Aloe'nun özellikleri hem resmi hem de geleneksel tıpta çok takdir edilmektedir. Ancak hiçbir çare, tüm hastalıklar için bir anda her derde devadır.

Soğuk algınlığı için bir çare seçmek, ilacı kullanmaktan algılanan yararı ve olası zararları karşılaştırmanız gerekir.

Aloe soğukta yardımcı olur mu? Tedavi, yorumlar

Soğuk algınlığı genellikle bu tür bir burun akıntısı gibi hoş olmayan ve ağrılı belirtileri, eşlik. O, burun tıkanıklığı nefes zorlaştırır kışkırtır, normal iletişim ve hayatına müdahale.

Eczaneler, burun iltihabına yardımcı olan ve nazofarenksden mukus çıkartan birçok farklı ilaç satmaktadır. Ancak, her zaman etkili ve etkili değildirler.

Bu rahatsızlık, örneğin, aloe yardımıyla halk ilaçları tarafından iyileştirilebilir mi? Soğuk algınlığının bu bitkinin suyuyla arıtılması, antik çağlardan beri kullanılan oldukça yaygın ve etkili bir yöntemdir.

Bu aracı kullanıp kullanmayacağınıza karar verirken nelere dikkat etmeliyim? Çocukların tedavisi için başvurmak mümkün mü? Soğuk algınlığına karşı aloe için güncel tarifler nelerdir? Hadi öğrenelim.

Ve başlangıçta bitkinin kendisi ve olumlu özellikleri hakkında konuşacağız.

Aloe. Bu nedir?

Aloe, diyagonal olarak düzenlenmiş kalın etli yaprakları yetiştiren kısa bir sap ile karakterize çok yıllık yapraklı otsu bir bitkidir. Genellikle keskin dikenler ile çerçevelenir ve altmış santimetreye kadar uzunluğa ulaşabilirler.

Aloe çok iddiasız bir bitkidir. Aşırı durumlarda, kabuğun gözeneklerini örtmek ve nemi kendi içinde tutmak gibi zor bir kuraklığı kolayca tolere eder. Bu nedenle aloe, özenli ve sürekli bakım gerektirmeyen en uygun iç mekan bitkidir.

Aloe. Faydalı nedir?

Son çalışmalar bu bitki kitlesel Farmakoloji ve kozmetikte kullanılabilecek yapmak benzersiz bileşeni vardır olduğunu göstermektedir. Bu elemanlar nelerdir?

Her şeyden önce - vitaminler, yanı sıra amino asitler, enzimler, beta-karoten, uçucu yağlar (aralarında siyanokobalamin ve askorbik asit çıkmaktadır).

Bu maddeler ne kadar yararlıdır?

İlk olarak aloe tüm yararlı bileşenler, örneğin Staphylococcus aureus, Shigella, Streptococcus gibi bakterilerin gelişimini inhibe antimikrobiyal fonksiyonu yerine getirmektedir. Ayrıca doğal bir antibiyotik işlevi görür ve zararlı bakterileri yok ederler.

Bitkinin bir başka önemli özelliği de organizmanın immünostimülasyonudur, yani koruyucu elementlerin görünümü ve gelişmesine yardımcı olur.

Ayrıca, aloe suyu anti-enflamatuar yeteneklere sahiptir, toksinlerin yerel organlarını temizler, hızlı rejenerasyonu destekler.

Bu benzeri görülmemiş olasılıklar nedeniyle bitkinin riniti ve diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılması şaşırtıcı değildir. Soğukta burunda aloe için yararlı olan nedir?

Her şeyden önce, nazofaringeal mukozanın ödemini ve tahrişini azaltmak, mukus salgılamak ve nefes almayı artırmak için kullanılır. Aktif maddelerin hızla kanın içine çekilmesi nedeniyle, zararlı bakterilerin ve enfeksiyonların tahribi başlar ve iyileşme etkisi nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bitki çok yararlı ve etkili ise, tamamen mantıklı bir soru ortaya çıkıyor: aloe'nin soğuk algınlığının nasıl tedavi edileceği?

Özü suyu

Yukarıdakilerden, iyileşme elemanlarının çoğunun bitkinin suyu içinde olduğu anlaşılmaktadır. Kendimi evde hazırlayabilir miyim?

Tabii ki zor değil. Ancak, belirli kuralları izlemelisiniz.

Soğuk algınlığı aloe tedavisi için (yaşını en az üç yıl), yetişkin bitki almak ve daha sonra yıkanır ve kurutulur edilmesi gereken bir dış alt yetişen onun büyük ve sulu yaprak yırtıp gerekir.

Daha sonra, doğrudan meyve suyunun hazırlanmasına devam edebilirsiniz: kabuğunu yapraktan çıkarın ve akan bir burunda aloe için bir ilaç olarak kullanılabilecek jöle benzeri bir sıvı alın.

Bununla birlikte, yırtık tabakayı hemen kullanmamak en iyisidir. Temiz kağıda sarılması ve buzdolabında on ile on iki saat arasında bir süre bırakılması önerilir. Bu tür manipülasyonlar, besinlerin ve elementlerin aktivasyonuna katkıda bulunacak ve böylece suyunun iyileştirici özelliklerini geliştirecektir.

Bundan sonra ne yapacaksınız?

Tarif ilk

Soğuk algınlığı soğuk algınlığı tedavisi çok çeşitlidir. Bu hastalığın hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmasına yardımcı olacak birçok test edilmiş tarif vardır. Aşağıda bunların bazıları vardır.

İlk ve en kolay yol, elde edilen suyu suyla seyreltmektir. Bu çok önemlidir, çünkü bitkinin jöle benzeri sıvısı çok viskoz ve acıdır. Ancak, seyreltme için, sadece saflaştırılmış veya kaynatılmış su kullanın.

Jelatinli kütle hangi oranda seyreltilmelidir? Optimum önerilen oran bir ila ikidir, yani iki porsiyon su bir porsiyon suyu içine düşer. Ayrıca biraz bal ekleyebilirsiniz.

Bu damlaları kullanımdan hemen önce hazırlayın, böylece bileşen bileşenleri iyileştirici özelliklerini kaybetmez.

Soğuk algınlığından ne sıklıkta ve hangi dozlarda aloe suyu uygulamalıyım? Bunu günde üç kez yapmak en iyisidir, her burun deliğine üç ila beş damla kazmaktır. Uygulama süresi - tam iyileşme sağlanana kadar (bir haftadan fazla değil).

Bu tarif de etkilidir ve çocuk riniti için uygundur. Aloe suyu, suyla seyreltildikten sonra bir ila üç oranında, çocuklar için ortak soğuktan bağımsız veya karmaşık bir tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Rinitde aloe için diğer tarifler nelerdir? Bu daha sonra tartışılacaktır.

İkinci yöntem

Diğer tavsiyelere uygun olarak, sadece burun gibi bir jöle benzeri sıvı uygulamak değil, aynı zamanda gerekli dereceye kadar öğütülmüş bitki de mümkündür. Bunu yapmak için, aloe yaprağı et kıyma makinesinde bükülmeli, gazlı bez ile sıkılmış ve su ile seyreltilmelidir. Burada, sonuçtaki kütlenin suya oranı, meyvenin üst tabakasından da etkileneceğinden, meyve suyunun konsantrasyonu ve doygunluğundan etkileneceğinden, bir miktar arttırılabilir (bir ila üçe kadar).

Iç uygulama

Soğuk algınlığı ile aloe ile başka bir tarif kullanın (bu yöntemle ilgili yorumlar her zaman pozitiftir).

Bunu yapmak için, şifalı bir bitkinin bir yaprağını uygun bir şekilde ezmeniz, bir cam kabın içine koymanız ve orantılı olarak bire bir oranında alkolle doldurmanız gerekir. Bundan sonra bu karışımı karanlık bir yerde on ila on iki gün boyunca ısrar etmeniz tavsiye edilir.

Bu tentür hem yutma hem de burun damlası için kullanılabilir. Elde edilen karışımın, yarım çay kaşığı için günde iki kez, bağışıklığı güçlendirecek ve gücü tekrar kazanacak şekilde alın. Damla şeklinde, bu ilaç günde iki kez burnu gömerken (daha önce bir ila iki oranında su ile seyreltilmiş) etkilidir.

İçeride, ana bileşeni aloe olan başka bir araç kullanabilirsiniz. Bunu pişirmek için iki büyük sulu yaprak almanız ve öğütmeniz gerekiyor. yavaş bir yangın koymak saf su ve bal üç yüz gram, yarım fincan ekleyin ve iki saat pişirin. Bu ilacın günde üç kez bir çay kaşığı almanız önerilir.

Diğer malzemelerle tarifler

Rinit Aloe diğer maddeler ile çok etkili bir ilaçtır. Örneğin, çok etkili bir yöntem aloe ve soğan suyunun bir karışımıdır. Nasıl pişirilir?

oran soğan aloe için bire iki olmalıdır. Daha sonra elde edilen karışıma (aynı oranı koruyarak) su eklenir ve bu çözelti ile gömülür. Böyle bir ilaç yetişkinler için en iyi şekilde kullanılır.

Aloe'nin diğer iyileştirici bileşenleri bal ve limon (eşit paylarla alınmıştır). Bu ürün burun damlaları şeklinde kullanılır. Çocuklar su ile seyreltmeye ihtiyaç duyarlar (bir ila üç oranında).

İnanılmaz derecede etkili bir tedavi yöntemi (birçok hastaya göre) aloe suyu ve Kalanchoe, eşit parçalarda alınır. Bir bebeğin burnunu damlatmak için, suyla seyreltmek için bir terapötik kokteyl önerilir (bire bir).

Güçlü etkisi vardır ve sarımsak, aloe ile etkileşime girer.

Veri burun damlası hazırlamak amacıyla, sarımsak beş ezilmiş karanfil almak olanağına su, kapağın bir bardak dökün ve dört saat demlenmeye gereklidir. Belirlenen süre sonunda, sıvı, aloe jel ve sıvı bal ile eşit oranlarda karıştırılmış tahliye olmalıdır, üç ila beş kez, günde iyice karıştırın ve altı damla karışımı ile burun gömmek.

Bazı halk tariflerinin önemli bir bileşenihayvancılık yağı, Bir ila üç oranında aloe suyu ile karıştırılabilir. Alınan ürün bir buhar banyosunda sekiz dakika bekletilmeli, soğutulmalı ve daha sonra dört saatte bir dört damla bir burun ile gömülmelidir. Böyle bir ilaç, mukoza zarlarının oluşumunda kullanım için iyidir.

Burunda Turundas

Çok ilginç bir tarif aloe turuns. Bunu yapmak için, bu bitkinin suyu bal, ezilmiş gül kalçaları ve okaliptüs yağı ile karıştırılır (oran 4: 2: 2: 1). Elde edilen karışım iyice karıştırılır ve turzalara uygulanır, bu da her bir burun deliğine sokulmalıdır. Eylemin süresi onbeş dakikadır.

Alerji testi

Evet, aloe vera çok etkili ve etkili bir ilaçtır. Kullanması kolay, ucuz ve kullanımı kolaydır. Ancak kullanmadan önce, bu bitkiye alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir. Bu nasıl yapılabilir?

El bileğinin arkasına az miktarda meyve suyu uygulanmalı ve on iki saat boyunca bırakılmalıdır. Bu dönemden sonra cilt kızarıklık, iltihap veya kızarıklık göstermezse, aloe soğuk algınlığı için temel veya kompleks bir tedavi olarak güvenle kullanılabilir.

Bununla birlikte, alerjik reaksiyonlara ek olarak, bu ilacın kontrendikasyonlarını da hatırlamak gerekir.

Ne zaman başvuramam?

Hatırlanması gereken ilk şey, aloe kan dolaşımını ve uterus kas sistemini etkilediği için, hamilelik. Ayrıca, bu bileşenlere sahip ilaçlar, kullanım sırasında kullanılması tavsiye edilmez. kanama (hatta menstruasyon).

İşte aloe için kullanılan diğer kontrendikasyonlar burada kullanılmaması tavsiye edilir:

 • kronik hastalıklar (kardiyovasküler rahatsızlıklar, safra iltihabı, hemoroid, hipertansiyon, varisli damarlar);
 • üç yaşından küçük çocuklar;
 • alerjik rinit;
 • emzirme.

Aloe Avantajları ve Artıları

Görüldüğü gibi, bu bitki, anti-enflamatuar, iyileşmesini, antibakteriyel, antiedematous ve analjezik etkilere sahip olabilen bir önemli ve yararlı bir elemana sahiptir. Ana tedavi olarak (özellikle rinitin erken döneminde) ve ilaç tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir.

Bununla birlikte, aloe'nin olumsuz özellikleri de vardır. Örneğin, aktif bileşenleri nedeniyle, sadece bağışıklık hücrelerinin değil aynı zamanda onkojenik olanların çoğalmasını ve büyümesini de uyarabilir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde, aloe vera da dahil olmak üzere, laksatifler on beş yıl önce yasaklandı.

Bu nedenle, rinitte aloe uygulamak için karar verirken, bu bitkinin tüm olumlu ve olumsuz yönlerini, kontrendikasyonlarını ve faydasını tartmak önemlidir.

Evde burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü?

Antik çağlardan Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yüzyılın suyu, bağımlılık yapmaz soğuk algınlığı için mükemmel bir çare. Burun ilaçları 3 ila 5 gün arasında kullanım için tavsiye edilmez ve yeşil bir doktora dayalı bir ilaç uzun süre kullanılabilir.

Aloe suyu için yararlı nedir?

Hemen hemen her evde yetişen bir bitki çok yararlı özelliklere sahiptir. Meyve suyu insan vücudu için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri ve amino asitleri içerir.

Sulu grup B, E ve C vitaminleri, karbonhidratlar, folik asit, niasin açısından zengindir.

Yüzyılda bulunan polisakkaritler sayesinde beyaz kan hücrelerinin aktivitesini uyarır, bağışıklığı artırır.

Kesilmiş yapraklar kesiklere, dermatite, çeşitli iltihaplara, alerjik deri döküntülerine uygulanır. Ülserler, sıyrıklar, egzama, yanıklar ve kesikler ile iyileşir.

Bitkinin bakteriyolojik özellikleri, sindirim bozuklukları, mantar lezyonları, idrar yolu hastalıkları, böbrekler, karaciğer için kullanılmasını mümkün kılar.

Aloe sinüs iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir, yüksek su içeriği, burun mukozası nemlendirir ve solunum sistemi içine daha fazla bakteri nüfuz etmez.

Ortaya çıkan meyve sindirim bozuklukları ile tedavi edilir: ülserler, gastrit, zehirlenmeler.

Bir tür polisakkarit olan akdernans, herpes ve influenza virüsleri dahil olmak üzere bazı virüs ve bakterilerin inhibisyonuna katkıda bulunur.

Aloe belirgin bir bakterisit, antiviral, yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca, vücudu zararlı toksinlere maruz bırakabilir ve bağışıklık hücrelerinin sayısını artırabilir.

Yüzyılın iyileştirici özellikleri uzun zamandır geleneksel tıp tarafından fark edilmiştir. Bitki suyu birçok tıbbi ve kozmetik preparatların bir parçasıdır. Eczane ağında, bir bağışıklık uyarıcı ajan olarak kullanılan bir aloe özü satın alabilirsiniz.

Bu bitki özü ile merhem egzama, cilt hastalıkları, donma ve yanıklar için kullanılır.

Antibiyotiklerle artan tedavi ile, taşçık bir özü ile ilaç reçete - onlar vücut üzerindeki maddelerin zararlı etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ekstrakt veya sulu çözelti, bronşit, zatürre, öksürük ve diğer solunum hastalıklarının tedavisinde kompleks terapiye sokulur.

Ekstrakt ağız boşluğu, bademcik iltihabı, anjina, farenjit hastalıkları ile durulama için kullanılır.

Psikososyal durumun, psikozların, sarsıntıların ihlali de aloe suyu ile tedaviye yol açar.

Rejenere edici, gençleştirici özellikleri sayesinde ekstrakt evde ve endüstriyel kozmetikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Ekstrakt epidermise derinlemesine emilir, metabolizmanın restorasyonunu hızlandırır, nemlendirir, iltihap ve cilt tahrişlerini hafifletir. Adaçayı suyuyla banyo yapmak, gerginliği hafifletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Ekstrakt hücreler yenilenir ve kolajen oluşumunu uyarır, cilt daha elastik ve sağlıklı görünüyor.

aloe rinit kullanımı sırasında, iyileştirici bileşenler böylece neredeyse hemen fark edilebilir etkileri, doğrudan mukozası ve kan damarlarının içine emilir: şişme azalmış solunum kolaylaşır.

Suyu nasıl hazırlanır?

Bitmiş ürün eczane ağı üzerinden satılır, ancak bitki evde yetiştirilirse, ilacı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Özü sinüzit, sinüsler, soğuk algınlığı tedavisi için tıbbi ve halk ilaçları ile birlikte kullanılabilir.

Önemli! Taze sıkılmış aloe suyundan soğuk algınlığı çocuklara tavsiye edilmez - bunun içinde mukoza zarını yakabilen çok fazla aktif enzim vardır.

Aloe'nin burnunda nasıl bir damla yapıp, maksimum fayda sağlayacak ve sağlığınıza zarar vermeyecek? Meyve suyu sıkmak için birkaç tarif vardır. En kolay yol, yaprakların kıvrılması ve tülbentten geçirilmesidir.

Yoğunlaştırılmış bir özü düzgün bir şekilde hazırlamak için belirli kuralları izlemelisiniz:

 1. Bitki üç yıldan eski olmalıdır.
 2. Kullanmadan önce, bir ila üç hafta boyunca sulanmaz.
 3. Sadece alt, en büyük yaprakları kesin.
 4. Kesilmiş kağıdı temiz kağıda vidalayın.
 5. Sarılı şekilde 12-14 saat buzdolabında yerleştirin.
 6. Açacağım.
 7. Oluşan yulaf su 1: 3 ile doldurulmalı ve 1.5 saat boyunca ısrar edilmelidir.
 8. Kütle süzülür ve bir cam tabağa dökülür. İki hafta içinde kullanılmalıdır. Buzdolabında saklanır.

Tedavi özellikleri

Aloe'nin burnuna düşer, kan damarlarına girer, virüslerin çoğalmasını engelleyerek, anında vücuda yayılır. Doğal bir antibiyotiğin etkisi altında toksinler nötralize edilir ve yok olurlar.

Yetişkinlerde Aloe vera, doğrudan yapraktan seyreltilmeden kullanılabilir. Mukus yanmasını önlemek için, 1: 2 oranında su ile seyreltmek daha iyidir. Her burun deliğine 3-4 damla gömün, 3 r / gün.

Suyu mukoza zarından aldıktan sonra, aktif hapşırma başlar, bunun sonucunda burun sinüsleri temizlenir ve soluma serbest kalır. Genyantritis ile kullanılmasına izin verilir.

Bitkinin doğal bir biyostimülan olarak kabul edilmesine rağmen, hamileliğin soğuktan aloe suyu tavsiye edilmez. Yüzyılın bileşimi, uterus kaslarının büzülmesine neden olan ve düşük veya erken doğuma yol açabilen antrakinonlar içeren aktif maddeleri içerir.

Hamilelik sırasında aloe suyu kullanamazsınız

Önemli! Gebeliğin soğuk algınlığı Aloe ikinci yarısında, ama günde en fazla üç ruble ve sadece bir jinekolog danıştıktan sonra kullanılır.

Ekstre acı bir tada sahiptir, bu nedenle birçok ebeveyn çocuklara vermekten korkar. Burunda aloe'yu gömmeden önce, çocukla konuşmalısın. Bebeklerin 1: 2 oranında (bitki gençse) veya 1: 3 oranında meyve suyu yetiştirmesi gerekir. Eğer bal eklerseniz, çare tadı biraz artabilir.

Rinit, sinsi bir hastalıktır, eğer buna dikkat etmezseniz ve tedaviye başlarsanız, komplikasyonlarla tehdit eder. Aloe'nin bal ile kullanımı sadece tadı iyileştirmez, aynı zamanda mukusları yakmaz ve daha hızlı hareket eder. Daha fazla etki için, karışım ek olarak tüketilir. Çocuklara 1 çay kaşığı verilir. yemeden önce.

Böyle bir bileşim, kronik rinit ve sinüzitte mükemmel bir asistandır. Yetişkinler yatmadan önce 2-3 damla damlatılır. İlk olarak ballı aloe suyunun burunda yanma hissi yarattığına, hapşırmaya başladığına, ancak semptomların hızlıca ortadan kalktığına hazırlıklı olmalısınız.

Bebeklerde mukus oluşturma eğilimi artmaktadır. Bunun nedeni, kemiklerin tam olarak oluşmaması ve kıkırdakların yapısının, ağzın temizlenmesine katkıda bulunmamasıdır. İstatistiklere göre, kulak burun boğaz uzmanlarına yapılan çağrıların% 70'i nazofaringeal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir yıl boyunca bebekler için burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü? Çocuklarda mukozanın çok hassas olduğu ve bitkinin kullanımının yanıklarla dolu olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin rinitinde aloe ile dikkatle kullanılması gerekir. Çözelti, kaynamış su 1: 5 ile seyreltilir. Kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışın.

Aloe vera riniti kullanımında bazı kontrendikasyonlar vardır:

 • günde 100 ml'den fazla tüketmeyin;
 • hemoroid muzdarip insanlara almak için;
 • ilaç "Dicoxin" ile birlikte meyve suyu güçlü bir müshil etkisi neden olur;
 • hamilelik ve emzirme;
 • Düşük tansiyonu olan kişiler;
 • düzenli kullanım ishale, mide kramplarına neden olur;
 • Ekstraktın alınması operasyondan 2 hafta önce durdurulur - ilaç kanın pıhtılaşmasını azaltır ve kanamaya neden olur;
 • epilepsi;
 • alerjik rinit;
 • neoplazmlar.

İlacın bir haftadan uzun bir süre kesintisiz kullanılması elektrolit kaybına yol açabilir. Önlemler, 40 yaş üstü insanlar için ilaç temelinde kullanılmalıdır.

Halk tarifleri

Geleneksel tıp evde aloe soğuk algınlığı tedavisi için geniş bir reçete seçeneği sunar. Tedaviye başlamak için ilk defa hastalık belirtilerinde gereklidir. Suyu, her iki burun deliğine de 3-5 damla günde 4 defadan fazla sindirilir. Daha hızlı iyileşme ve daha iyi etki için, dahili olarak alınır.

 1. Alkol tentürü: aloe buzdolabından bir kombine veya karıştırıcıda öğütülür ve 1: 5 oranında alkol dökülür. Karanlık bir yerde 10 gün bekletin. 1 çay kaşığı için günde en fazla iki p. Çare zayıflatılmış organizmayı geri yükler, salgınlar sırasında yardımcı olur.
 2. Aloe soğuk (4 kısım) ve suyu, bal (3 parça), toz haline getirilmiş meyve özü kalça (3 parça), okaliptüs yağı (1 kısım): tamponlar için bitkisel. Tüm malzemeleri birleştirin, gazlı bez karışımına daldırın ve her burun deliğine bir çubukla koyun. 10-15 dakika boyunca 3 r.
 3. Zeytinyağı kaynatılır ve 3: 1 oranında çıkarıcı ile karıştırılır. Çocuklarda aloe suyu ile soğuk algınlığı, bebekler için 2-3 mg / gün mukozanın yağlanmasını içerir.
 4. Sıvı bal kaynatılmış su ve özü ile eşit oranlarda birleştirin. Burnunuzu gömün veya günde birkaç kez yağlayın.

Yüzyıllar önce başlayan bal ile birlikte aloe yaprakları kullan. Karışım soğuk algınlığı, bronşit, grip, solunum sistemi iltihabı için mükemmel bir çare.

Halk hekimliğinde öksürük Aloe, çay, merhem, tentür, balmumu için merhem kullanılır. Hemen sonuç beklemeyin, hoş olmayan semptomlardan tamamen kurtulmak 6 hafta kadar sürebilir.

Öksürük aloe vera ile Tarifler:

 1. 250 gr bükülmüş veya ince kıyılmış yaprakları, 0,5 l cahors dökün, 350 ml bal ekleyin. Karışımı buzdolabına 10 gün boyunca koyun. Filtre ve 1 çay kaşığı için 3 gün / gün kullanın.
 2. Bir bardak ılık su içinde 1-3 çay kaşığı seyreltin. doğal bal ve öksürük aloe suyu (bir bardak çeyrek). Yatmadan önce içmek için.
 3. Papatya çayı demleyin, bitki özü ve bal ekleyin.
 4. 200 gr bükülmüş yapraklar 0.5 litre su ve konyak ile karıştırılarak 200 ml bal ilave edilir. Fırına koyun, 3-4 saat karıştırın, 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden yarım saat önce 3 r.
 5. Yapraklar öğütülür (5-6 parça), domuz yağı ve tereyağı (200 gram), bal (250 mi) ve 1 çorba kaşığı ile birleştirin. l. kakao. Hastalık sırasında 1 çorba kaşığı kullanın. l. shokaladno - kremsi karışım yemeklerden 3-4 gün önce. Önleme için - 0.5 st. l.
 6. Bal ile limon, yüzyılın suyu ve St John's wort infüzyonu karıştırın. Yemek yerken bir bardak karışımı iç.

En fazla faydayı elde etmek için, balın çok sıcak suya yerleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Sıcaklık 40 ° C'yi geçmemelidir, aksi takdirde niteliklerini kaybeder.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri çeşitli hastalıklar için kullanılabilir, kullanımdan önce bir doktora danışmak gereklidir.

Soğuktan Aloe vera, yetişkinler ve çocuklar için mucize bir tedavidir.

Aloe veya centennial, üç bin yıldan fazla bir süredir iyileştirici özellikleri ile bilinen eşsiz bir bitkidir. Diğer bitkilerin kaldığı ve öldüğü yerlerde büyüyebilir.

Dünyada bu bitkinin 500'den fazla türü var. Bunların hepsi, nem dolu, kalın etli yaprakların varlığında benzer. Çiçekleri, nadiren çiçek açar, ama güzelce: uzun bir fırça ile saçılmış birçok küçük çiçek. Renkleri kırmızı, sarı, turuncu veya beyaz olabilir.

Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılır. Bu bitki yaygın olarak soğuk algınlığı tedavisinde halk hekimliğinde kullanılmaktadır.

Bu bitki ne kadar faydalı?

Harika bir bitkinin etli yapraklarında çok fazla meyve suyu var. Kana girerken, bu bileşen onu temizler, toksinleri ve toksinleri temizler. Bitkilerin iyileştirici özellikleri, çeşitliliğini ve etkililiğini şaşırtıyor.

 • Aloe suyundaki C vitamini konsantrasyonu yüksektir ve bu bileşen bağışıklığı korumak için çok önemlidir.
 • Catechins (güçlü antioksidanlar) damar duvarlarını güçlendirir, alerjik belirtileri azaltır.
 • Büzücü tanenler, yaraları daha hızlı iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Yararlı tuzlar, enzimler, karbonhidratlar, aloe içeriği sayesinde aloe inflamatuar ve soğuk hastalıklarla mücadelede etkilidir.
 • Aloin, aloe'ye acı bir tat veren bir bileşendir. Bu maddenin müshil özelliği vardır. Cildi ultraviyole radyasyon etkilerinden korumak için yüz kremine de katılır.

Şeffaf suyu antimikrobiyal etkiden farklıdır, örneğin, stafilokok, streptokokların reprodüksiyonuna baskılayıcı bir etki yapabilir. Bakterisidal aktivitesi sayesinde, bu madde zararlı bakterileri yok eder. Tıpta ve kozmetolojide, aloe vera geniş bir uygulama alanı bulmuştur.

Soğuk algınlığı için eylem

Stoletnik, çocuklarda ve yetişkinlerde soğuk algınlığı tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bu bitkinin suyunun uygulanması nefes rahatlatır, iltihabı hafifletir, hızla iyileşir.

Aloe suyu, bağımlılık ve alerjik reaksiyonlara neden olamaz. Bu nedenle, tedavi için ve soğuk algınlığı ve viral hastalıkların önlenmesi için koruyucu bir önlem olarak güvenle kullanılabilir.

Soğuk algınlığındaki aloe suyu mukozadaki enflamatuar süreçleri azaltır, metabolik süreçlerin hızlanmasını ve burundaki siliyer epitelyumun işleyişini iyileştirir. Bu çare ile soğuk algınlığı tedavisi çok etkilidir.

Bazı durumlarda aloe suyu, solunum yolunun mukoza zarını tahriş edebilir. Soğuk algınlığı için çare birden fazla hapşırma ve gözyaşı neden olabilir.

Çocukların tedavisi

Ürünün bir sene kadar soğuk algınlığı için Aloe tavsiye edilmez, çünkü ürün burnun hassas mukoza zarını yakabilir.

Yine de, ebeveynler, bebeklerde riniti tedavi etmek için bir yaşını kullanacaklarsa, kontrendikasyonlar mümkün olduğundan, çocuk doktoruna danışmak gerekir.

Aloe'nin soğuk algınlığını tedavi etmek için günde 3 kez 6-7 damla kazmak gerekir. 10 yaşın altındaki çocuklardan aloe vera suyu kullanmadan önce, 1: 3 oranında kaynamış su ile seyreltin.

En kolay tarif

Evde tıbbi bir kompozisyon yapmak zor değildir, asıl konu bunu yapmak için talimatları takip etmektir.

Hazırlık aşağıdaki şemaya göre yapılır:

 1. 3 yaşına ulaşmış olan aloe kullanılmasına izin verilir. Hem yaz hem de kış aylarında başarılı bir şekilde büyüyen sağlıklı, güçlü ve yeşil bir bitki olması önemlidir.
 2. Tıbbi bileşimi hazırlamak için yaprakların etli olması, aşağıdan büyümesi gerekir. Bunlar tamamen yıkanır ve bir havlu üzerinde kurutulur.
 3. Bundan sonra yapraklar kağıda sarılır ve 12 saat buzdolabına konur.
 4. Daha sonra meyve suyu onlardan sıkılır, bu da gün boyunca faydalanmalıdır.
 5. Bir yetişkin günde birkaç kez saf suyu gömebilir.
 6. Çocuklar için Aloe vera suyu su ile seyreltilmelidir.

Bu reçeteye göre pişirilen soğuk ve soğuk algınlığı, tıbbi nitelikleri kaybolduğu için uzun süre depolanamaz.

Tatlım ile tarifi

Aloe kullanımı diğer bileşenlerle birleştirilebilir. Bal eklenerek pişirilen, çok aktif olmayan ama daha yumuşak olan anlamına gelir. Yardımı ile, bir soğuk iyi tedavi edilir.

Tarif basittir: iki büyük yapraktan sıkılmış sıvı miktarı için 300 gram bal ve 100 mililitre su almanız gerekir. Tüm malzemeler iki saat karıştırılır ve düşük ısıda çürülür. Hazır çorba, soğutma için karanlık bir yere konur. Alınan ilaç bir çorba kaşığı için günde üç kez ağızdan alınır.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Bu mucize bitkisi ile soğuğu nasıl tedavi edeceğini bilmeyenler, önce kontrendikasyon yokluğundan emin olmalısınız. Asırlık çağdakiler, herhangi bir ilaç tedavisi gibi.

 • Hamilelik döneminde hamile kalması yasaktır çünkü bu bitkinin meyve suyu bileşenleri hamile bir kadın tarafından yutulduğunda erken doğumla dolu olan uterus kaslarının kasılmasını tetikleyebilir.
 • Kırmızısı temelinde soğutan reçete, kan basıncı bozuklukları ve kalp yetmezliği olan kişiler için uygun değildir. Eşsiz bir bitkinin suyu, insan durumunun daha da şiddetlenmesine yol açabilen kanı dağıtabilmektedir.
 • Yukarıda tarif edilen tarifi bilinen soğuk algınlığındaki Aloe vera alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Birey bireysel bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü varsa, aloe bazlı fon kullanmayın.

Alerjik rinit tedavisi için aloe suyu kullanmak kesinlikle yasaktır.

Eğer büyük miktarlarda aloe bazlı bir kompozisyon kullanırsanız, böbrek ve kalp üzerindeki komplikasyonlar dışlanmaz. Kanama olabilir, hemoroidleri kötüleştirebilir.

Aloe suyu çocuklarda veya yetişkinlerde soğuk algınlığı için kullanılmadan önce, alerjik belirtilerin olmaması için küçük bir test önerilir. Bunu yapmak için bitkinin suyunu dirseğin katına sürün ve cildi 12 saat boyunca bu yerde izleyin. Bu bölgede tahriş veya rahatsızlık görülmediyse, aracı güvenle kullanabilirsiniz.

Aloe, bağımlılık yaratma konusunda tamamen yetersiz olduğu için eşsizdir. Örneğin, soğuktan çocuğa kadar olan doktorlar sıradan damlalar 5 günden fazla kullanılmamasını tavsiye ederler ve soğuk ve burun akıntısı tamamen duruncaya kadar bir aloe esasına göre araç uygulanabilir.

Aloe vera bazlı fonların kullanımı etkili ve güvenlidir. Bir dizi bakterisit ve antiseptik özellik nedeniyle, benzersiz bir şifa bitkisinin suyu, üst solunum yollarının soğuk algınlığı ve diğer hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

Basit tavsiyelerin gözlenmesi, hoş olmayan bir soğuk - burun akıntısı fenomeni ile başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Ancak, tedaviden önce doktora başvurmanız gerektiğini unutmayın.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrısı için İlaçlar

Boğazda şiddetli ağrı ile iyi oluşu iyileştirmek için, antiseptikler ve topikal kullanım için analjezikler kullanılır. Pastil, emilim için tabletler, ağrı, terleme, mukoza boğazında tahriş, orofarenks üzerinde bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Angina ile iltihaplı bademcikler

Angina ile bademcikler her zaman iltihaplıdır, çünkü anjinadır. Latince çeviri: ango - "Ben sıkmak, sıkmak, ruh", yani. "Boğaz kurbağası."Bu patoloji nefes almakta zorlanır.