Loading

Soğuk algınlığı aloe için Tarifler

Sonbaharda, SARS'ın “sezonu” başlıyor. Soğuk algınlığı ve öksürüğünden kurtulmak için eczanede ilaç, hap, damla ve diğer ilaçları almanız gerekir. Bununla birlikte, soğuk algınlığı için aloe kullanımı iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bitki sulu etmenlere aittir ve tıbbi özellikleri antik çağda kullanılmıştır.

yemek tarifleri

Stoletnik bakterileri öldürür, tonları açar, iltihabı hafifletir ve anestezi yapar. Bu sadece bağışıklık sistemini uyarmakla kalmaz, aynı zamanda virüslerin vücutta yayılmasını da önler. Bu nedenle, bu çiçeği kullanarak soğuk algınlığı tedavisi iyi sonuçlar verir.

Rinit, sinüzit, bronşit ve diğerleri gibi solunum yolu hastalıkları ile birlikte alınması önerilir. Ayrıca pnömoni ve tüberküloz ile durumu kolaylaştırır.

Bal, Cahors, çeşitli otlar ile aloe uygulayın. Bu sayede iyileştirici özellikler geliştirildi.

Farklı tedavi yöntemleri vardır ve hastalığın seyrinin özelliklerine bağlı olarak, etli kullanım yöntemleri farklıdır. Her birini düşünelim.

Halk tedavisi yöntemleri, özellikle aloe vera ilaçları, geleneksel terapiye ek olarak kullanılabilir. Kullanmadan önce bir uzmanla görüşmek gerekir.

Soğuk ile

Yüzyılın suyu, burnundaki saf haliyle gömülebilir. Ancak çocuklarda mukoza daha hassastır. Ve yanığını kışkırtmak için, tarifleri takip etmek daha iyidir:

 • Çocuğun günde üç kez sümüğü varsa, burnunu okşar ve sonra 1-3 damla aloe suyunun burun deliklerine damlar, su ile 1 ila 4 seyreltilir. Sonuç olarak mukozal ödem azalır, solunum normalleşir.
 • Zor rinit ile karmaşık damlalarla savaşmaya yardımcı olur. 0,5 litre su kaynatın, 2 yemek kaşığı ekleyin. l. kurutulmuş kırlangıçotu ve tam anlamıyla 1-2 dakika içinde gazı kapatır. 30 dakika sonra süzün. 1 ila 1 tatlım, aloe suyu, kaynatma karıştırın. 2 kapak için bir meme içine gömün.
 • 200 ml kaynatılmış ılık suda, sarımsak bir karanfil koyun, sıkıca kapatın ve 4 saat ısrar edin. 1 çorba kaşığı karıştırın. l. aloe suyu ve bal ile çözelti. 4 gün boyunca saklayınız.
 • Genyantrit veya frontalde, özel kompresler tavsiye edilir. Yüzyılın aynı miktarda suyu, soğan, bal, yağlı süt ve rendelenmiş ev sabunu alın. Kitleyi, homojen hale gelene kadar 60 ° C'nin üzerindeki bir sıcaklığa getirmeden disektöre ısıtın. Burun solüsyonu ile burun yıkandıktan sonra, pamuklu çubukla 10 dakika boyunca burun geçişine nemlendirin. Prosedür, irin ve mukusun çözülmesine yardımcı olur. Ancak 13 yaşın altındaki çocuklara taşınamaz.

Hazırlanan ilacı kullanarak, ölçüme uymalısınız ve dozu aşmayın. Genellikle aloe günde 3 kez kullanılır. Tarifde başka bir bilgi verilirse, bir istisna.

Öksürdüğünde

Boğazı yumuşatmanın ve enflamasyonu hafifletmenin en kolay yolu, yaprağın keskin kenarlarını keserek ve 10 dakika boyunca çiğnemektir. Aşağıdaki tarifleri de uygulayabilirsiniz:

 • Kurutulmuş mukusun nemlendirilmesi, bir tatlı ile 5: 1 oranında bal ile karıştırılır. İlaç her biri 5 ml'dir. Ürün buzdolabındaysa, kullanışlı özellikleri 2 ay boyunca devam eder. İlacı almayı reddeden küçük çocuklar için, bal miktarı 1: 1 oranında arttırılabilir. Bu ilaç, tracheitis, bronşit, iltihaplı bademciklerde etkilidir.
 • Taze sıkılmış lahana, havuç, agave siyah turpunu aynı oranlarda karıştırın. Yemekten 30 dakika önce iç. İlaç semptomları kolaylaştırır ve akut bronşit ve zatürre ile çocuğun durumunu iyileştirir.
 • Sıcak süt (100 ml) yüzyılın suyu (10 ml) ekleyin. Yedikten 2 saat sonra iç.
 • 200 gr 1 çay kaşığı ile kesilmiş ve soyulmuş etli yaprakları. tuz ve güneş ışığından 12 saat ısrar ediyorlar. Her biri 20 ml al.

Ayrıca, daha önce su 1 ila 1 ile seyreltilmiş aloe suyu gargara olabilir.

Alkol ile

Alkol tonları ve ısınma etkisi vardır. Soğuk algınlığı ve sinüzit aloe ile birlikte tentürler şişlik ve iltihapları çabucak yok etmeye yardımcı olur. Aşağıdaki tarifleri uygulayın:

 • Eziyet 500 gr. bir bitkinin yaprakları. 190 gr ekleyin. tatlım, ve 3 gün bekletin. 0.7 litre dökün. Cahors. 24 saat sonra ilaç kullanıma hazır hale gelecektir. Tentürü sıkıca kapalı, serin bir yerde saklayın. 20 ml yemeklerden önce içilir. Çocuklar 5 ml için günde 2 kez alırlar.
 • Bronşiyal öksürükten sonra, 300 ml sulu meyve suyu ve 500 ml bal ve cahors karıştırılması önerilir. 20 ml al, buzdolabında sakla.
 • Aloe dilimlerini (400 gr.), Kırmızı takviyeli şarabı (0.75 l), limon balını (600 ml) karıştırın. 12 saat ısrar et. Süzme ve 20 ml içilir. Karışım bağışıklığı uyarır ve iyi oluşu iyileştirir.
 • Yüzyıldaki likör sert öksürük ve boğaz ağrısı için kullanılır. Şişeyi doğranmış yapraklarla doldurun ve şekerle doldurun. Örtmeyin - boyun temiz bir pamuklu bezle bağlanır. 3 gün sonra kabı votka ile doldurun. 3 gün sonra, sıkın. Yetişkinler yemeklerden önce 20 ml alır. Çocuklar için, doz 5 ml'ye düşürülür.
 • Rahatsız edici kuru bir öksürük ile bal, aloe, votka eşit pay almak. Karıştırın ve 10-14 gün boyunca basın. 5 ml al, yiyecek alanı.

Küçük çocuklar için, alkol içeriği nedeniyle, bu tarifler tavsiye edilmez. Onlar için bir alternatif bulmak daha iyidir.

Ballı

Tatlı incelik zayıflatılmış hastalıkların vücudu daha hızlı geri kazanmasına ve güç vermesine yardımcı olur. Aşağıdaki halk ilaçları deneyin:

 • Aynı oranda bal ve aloe suyu karıştırın. Burunda kazmak için soğuk algınlığının gelişmesini önlemek.
 • 20 ml çiçek suyu alın, 3 çay kaşığı. tatlım, 2 çay kaşığı. parçalanmış yabani gül ve 10 kapaklı. okaliptüs yağı. Ortaya çıkan sıvı içindeki ıslatılmış tamponlar, 15 dakika boyunca burun deliklerine yerleştirilir.
 • 6 çay kaşığı. 200 ml bal ile karıştırılmış aloe yaprakları kesin ve 2 limonun suyu ekleyin. Her 60 dakikada bir 10 ml. İlaç, viral enfeksiyonlara karşı savaşır ve aynı zamanda boğazdaki ağrıyı da azaltır.
 • Boğaz ağrısı tedavisi için tavsiye edilir ve bu gibi yollarla: 3 parça bir göz kalemi üzerinde 1 kısım bal alın. İltihaplı bademcikler ile yağlayın.
 • 40 ml sulu meyve suyu ve 100 ml sıvı bal karıştırın, 100 gr ekleyin. tereyağı ve kütleyi homojen bir duruma getirin. 1 yemek kaşığı için günde iki kez yemeklerden 1,5 saat al. l., ılık süt ile yıkayın. Bu ilaç balgam deşarjını uyarır, zayıflatıcı, kuru öksürük, bronşit ile yardımcı olur. Çocuk yaramazsa, tadı iyileştirmek için 1 çay kaşığı da ekleyebilirsiniz. kakao.
 • Vitamin çare önleyici bir etkiye sahiptir, bağışıklığı arttırır. Bal, limon suyu, kıyılmış ceviz ile (bir kıyma makinesinde kirişi bükerek) eşit oranlarda aloe karıştırın. 1 çorba kaşığı kullanın. l. yemeden önce. 2 ay boyunca serin tutun.
 • Yüzlerce eşit sıvı bal, elma sirkesi ve meyve suyu alın. Karışımı karıştırın ve boğazını durulayın. Diş minesine zarar vermemek için, işlemden sonra ağzını suyla durulayın.
 • Bu ilaç, pnömoni ve tüberküloz durumunda hastanın durumunu kolaylaştırır. 15 ml sulu meyve suyu, 100 ml bal, 10 tereyağı, 100 gr karıştırın. kaz yağı (eğer değilse, keçi veya porsuk iç yağ ile değiştirin), 100 gr. kakao. Bütünlüğü sağlamak için kütleyi disektöre ısıtın. Sabah ve akşam saatlerinde 1 çay kaşığı ekleyin. sıcak sütte ilaçlar.

Hasta arı ürünlerine alerjisi varsa, aloe ile soğuk algınlığı için bu tarifler sadece zarar verecektir.

Otlar üzerinde

Sulu etkenlerin iyileştirici özellikleri, diğer tıbbi bitkiler tarafından iyi bir şekilde tamamlanmaktadır. Koleksiyonda, bileşenler eşit miktarlarda alınır:

 • Calendula, papatya, okaliptüs yaprakları, adaçayı. 1 çorba kaşığı. l. kaynar su 200 ml karıştırın ve 15 dakika sonra. süzün ve 20 ml aloe suyu ekleyin. 100 ml içirin, boğazınızı günde 6 defa yıkayın.
 • Bir asırlık esansı kullanarak, güçlü bir terletici etki sayesinde sıcaklığı hızlı bir şekilde azaltabilirsiniz. Böğürtlen, sığırkuyruğu, kireç, söğüt kabuğu, çiçeği çiçek karıştırın. 1 çorba kaşığı. l. karışım ve 2 yemek kaşığı. l. ezilmiş aloe, ve tüm bu kaynar su 200 ml dökün. 15 dakika sonra. Kalınlığı doldurun. Sıcak iç.
 • Nane, siyah yaşlı, ıhlamur, papatya alın. 1 çorba kaşığı. l. kaynar su (200 ml) dökün, 15 dakika sonra süzün, 200 ml sulu meyve suyu ekleyin. Yemekten 30 dakika önce iç.

Aloe güçlü bir antiviral ve anti-inflamatuar yerel etkiye sahiptir, bu yüzden gelişmeler hemen fark edilecektir. Ancak, kurs sonuna kadar ya da tam iyileşme sağlanana kadar tedaviye devam edilmesi önerilir.

Doktorlar stoletanın tıbbi özelliklerini tanımasına rağmen, almaya başlamadan önce doktora başvurmanız tavsiye edilir. Sonuçta, bitkinin kontrendikasyonları vardır.

Soğuk tedavi için Aloe suyu

Aloe vera, doğal olarak tüm çalılıkları oluşturan Güney Afrika'da bulunur. Ilıman iklimde, iç mekan peyzajları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Aloe'nin iyileştirici özellikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve bileşenleri ilaç ve kozmetikte kullanılmaktadır. Aloe bazlı ilaçları satın almanız gerekmez, çünkü bunları kolayca yapabilirsiniz.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri

Soğuk algınlığı tedavisinde aloe özel popülasyonu elde edilmiştir. Antibakteriyel, tonik ve immün sistemi uyarıcı etkileri vardır. Bunun nedeni, çok sayıda mineral madde (potasyum, kalsiyum, demir, çinko, bakır, magnezyum, flor), polisakkaritler ve vitaminler (A, grup B, C, E, niasin, folik asit) bileşimindeki varlığıdır. Aloe suyunda bulunan polisakkaritler, sadece insan bağışıklık sisteminin işlevini aktive etmekle kalmaz, aynı zamanda virüslerin vücuda yayılmasını da önler.

Önemli olan aloe'nin antienflamatuar etkisidir. Maddeleri iltihap odağını azaltır ve ağrıyı ortadan kaldırır, böylece soğuk çok daha kolay ve hızlı aktarılır. Aloe suyunun soğuk algınlığının damla bileşimlerinde kullanılması, nazal pasajların iyi bir şekilde nemlendirilmesini ve viral mikrofloranın gelişmesinin engellenmesini mümkün kılar.

İnfluenza ve SARS tedavisine ek olarak aloe çeşitli kökenlerdeki yaralarda cildi eski haline getirmek için kullanılır. Vücuttaki rejenerasyon süreçlerini hızlandırabilir. Bu nedenle, kozmetik ürünlerin üretiminde bazı aloe türleri aktif olarak kullanılmaktadır. Aloe'nin insan vücudunu tonlayabilme yeteneği de bilinmektedir. İştahı artırır, canlandırır ve enerji verir. Ancak mide ve bağırsak mukozası üzerinde, aloe maddeleri tahriş edici davranır. Sindirimi aktive eder ve müshil olarak kullanılabilir.

Aloe suyu elde etme yolları

Tedavide aloe yapraklarından ve bunların üzerlerine ve özellikle de sık sık meyve suyuna karışan parçalar kullanın. Hazır meyve suyu eczaneden alınabilir, ancak en kullanışlı seçenek kendiniz pişirilir.

Yaprakların kesildiği bitki 3 ila 8 yıl arasında olmalıdır. Meyve suyu hazırlanmadan önce, yaklaşık 2 hafta sulanmamalıdır. Alttan büyüyen en uzun ve etli yaprakları kullanın. Budamadan sonra, kaynamış su ile yıkanır, kurutulur, kağıda sarılır ve bir buçuk saat buzdolabında bırakılır. Kesme yapraklarını 3 saatten fazla havada tutmayınız.

Hazırlanan yapraklar, kalınlığı 3 mm'ye kadar olan enine plakalarla kesilir. Onlardan gelen meyve suyu tül veya meyve sıkacağı yardımıyla elde edilir. Meyve suyu toplandıktan hemen sonra, seçilen tarife göre kullanmalısınız, çünkü zamanla özellikleri zayıflar. Aloe suyunun daha uzun süre depolanması amacıyla alkollü tentür hazırlanır. Bunu yapmak için, meyve suyu, 4: 1 oranlarını gözlemleyerek, ya da 2: 1 oranında votka ile (alkol kısmı alkol kısmından daha fazladır) alkolle karıştırılır. Bu tentür birkaç ay buzdolabında saklanabilir.

Ballı Aloe: tarifler ve randevu

Aloe, soğuk algınlığı ve SARS tedavisinde mükemmeldir. En basit uygulama, yaprağı ağzınızda tutmaktır. Bunu yapmak için, ortada kesin ve keskin kenarları çıkarın. Yaprak çiğnemek için 10 dakika. Bu, gün boyunca birkaç kez yapılabilir. En etkili olan aloe'nin balla birleşmesidir. Viral hastalıklar durumunda, semptomları hafifletmek için bir reçete kullanılır: 200 ml bal içinde 6 çay kaşığı ekleyin. aloe içeriği ve iki limes suyu. Kompozisyon, üniform olana kadar karıştırılmalıdır. Her saat iki ilaç al.

Alkollü Tarifler

Çoğu zaman Cahors, aloe, bal kullanarak soğuk algınlığı tentürleri üretiminde. Bazen bir ısınma bileşeni olarak votka kullanılır. Bu gibi tentürler sadece akut solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde değil, aynı zamanda sinüzit, mide, karaciğer ve solunum sistemi patolojilerinde de yardımcı olur. Tonlayıcı ve onarıcı etkiye sahiptirler.

Kagora dayalı tentür hazırlamak için 500 gram aloe, 180 ml bal ve 700 ml şarap gerekir. Birincisi, yapraklar bir kıyma makinesi, karıştırıcı veya rende ile ezilir ve bir cam veya emaye kase içinde bal ile karıştırılır. Önceden hazırlanmış saf aloe suyu kullanılabilir. Bu kompozisyon karanlıkta saklanır ve 3 gün soğur, daha sonra Cahors eklenir, karışım homojen hale getirilir ve bir başka güne bırakılır.

Bitmiş ilaç, yemek yemeden önce 1 yemek kaşığı gün boyunca içilir. Çocuklar 1 çay kaşığı içebilirler. günde iki kez. Tentenin buzdolabında kapalı bir pakette saklanması gerekir.

Votka üzerine aloe tentürü hazırlanabilir. Bunu yapmak için, meyve suyu ve alkol kısmı eşit oranlarda birleştirilir ve 25 gün boyunca bir cam kabın içinde karanlıkta saklanmaya bırakılır. Sonraki tentür süzülür ve elde edilen sıvı bal ile karıştırılır, 2: 1 oranını korur. Hazır yetişkinler, 1 çay kaşığı yemeklerden önce günde üç kez içilir.

Soğuk algınlığı ve boğaz tedavisi için Aloe

Rinit tedavisi için aloe vera suyuna dayalı bir çözelti hazırlanır ve gün içerisinde burun içine gömülür. Saf meyve suyu kullanımına izin verilir, ancak burun mukozasına zarar vermemek için basit tarifleri takip etmek daha iyidir:

 • Aloe'nin birkaç etli yapraklarının taze suyu bir bardak su ile seyreltilir. Böyle bir çözüm 4 güne kadar kullanılabilir;
 • 1 litre ılık içme suyunda 5 diş sarımsak ekleyin ve 4 saat boyunca sıkıca kapalı bir kavanoza bırakın. Elde edilen infüzyonun bir çorba kaşığı bal ve aloe suyu ile eşit oranlarda birleştirilir.

Boğazdaki ağrıyı gidermek ve öksürük, aşağıdaki tariflere göre hazırlanan çözeltilere yardımcı olacaktır:

 • Aloe ve balı 5: 1 oranında birleştirin. 1 çay kaşığı iç. Günde 3 kez. 2 aya kadar saklayabilirsiniz;
 • Aloe ve balı 3: 1 oranında birleştirin. 2 hafta boyunca bademcik yağlamak için kullanın;
 • 3 çay kaşığı bir karışım yapmak. Aloe suyu, 120 gr tereyağı ve yarım bardak bal. 3 tsp kullanın. çözüm günde iki kez.

Aloe suyu uygulamasının sınırlamaları

Aloe yapraklarından elde edilen ürünler ilaç olarak kabul edilir, bu nedenle bazı durumlarda kontrendikasyonları vardır. Dikkatli bir şekilde aloe ve bir doktor onayı alındıktan sonra. Aloe'nin yenilenen ve biyo-uyarıcı özellikleri, çeşitli tümör oluşumları olan ve hatta iyi huylu olan insanlar için kullanımını riskli kılar. Bu nedenle, aloe'dan 1 aydan fazla ilaç içmek tavsiye edilmez. Genellikle tedavi 2 ila 4 hafta sürer. Aloe suyu kullanmanın bir dizi özelliğini bilmelisiniz:

 • Aşırı kullanım karaciğeri olumsuz etkilediği için günde 90 ml'den fazla su tüketmeyin;
 • uzun süreli kullanım laksatif özelliklere sahip olabilir ve ayrıca mide spazmlarına da neden olabilir;
 • Aloe suyu bağırsak patolojileri, gastrointestinal hastalıklar, yüksek tansiyonlu hemoroidler, 12 yaşın altındaki çocuklar, menstürasyon sırasında hamile kadınlar ve kadınlar ve emziren annelerden muzdarip insanlarda kontrendikedir;
 • Aloe vera suyu kandaki şeker miktarını ve ayrıca pıhtılaşabilirliğini azaltabilir, bu nedenle ameliyattan önce veya sonra tüketilemez;
 • Kullanmadan önce, vücudunuzdaki diğer ilaçların etkisi değişebileceğinden veya bir alerjinin meydana gelebileceğinden doktorunuza danışmalısınız;
 • Aloe vera suyu kullanırken, yan ürünlerin mevcudiyeti için preparatın kompozisyonunu kontrol etmek gerekir.

Bir kişinin aloe ve bal bileşenlerine olumsuz reaksiyonları yoksa, bu doğal maddeler birçok hastalık için vazgeçilmez bir tedavi haline gelebilir.

Aloe soğukta yardımcı olur mu? Tedavi, yorumlar

Soğuk algınlığı genellikle bu tür bir burun akıntısı gibi hoş olmayan ve ağrılı belirtileri, eşlik. O, burun tıkanıklığı nefes zorlaştırır kışkırtır, normal iletişim ve hayatına müdahale.

Eczaneler, burun iltihabına yardımcı olan ve nazofarenksden mukus çıkartan birçok farklı ilaç satmaktadır. Ancak, her zaman etkili ve etkili değildirler.

Bu rahatsızlık, örneğin, aloe yardımıyla halk ilaçları tarafından iyileştirilebilir mi? Soğuk algınlığının bu bitkinin suyuyla arıtılması, antik çağlardan beri kullanılan oldukça yaygın ve etkili bir yöntemdir.

Bu aracı kullanıp kullanmayacağınıza karar verirken nelere dikkat etmeliyim? Çocukların tedavisi için başvurmak mümkün mü? Soğuk algınlığına karşı aloe için güncel tarifler nelerdir? Hadi öğrenelim.

Ve başlangıçta bitkinin kendisi ve olumlu özellikleri hakkında konuşacağız.

Aloe. Bu nedir?

Aloe, diyagonal olarak düzenlenmiş kalın etli yaprakları yetiştiren kısa bir sap ile karakterize çok yıllık yapraklı otsu bir bitkidir. Genellikle keskin dikenler ile çerçevelenir ve altmış santimetreye kadar uzunluğa ulaşabilirler.

Aloe çok iddiasız bir bitkidir. Aşırı durumlarda, kabuğun gözeneklerini örtmek ve nemi kendi içinde tutmak gibi zor bir kuraklığı kolayca tolere eder. Bu nedenle aloe, özenli ve sürekli bakım gerektirmeyen en uygun iç mekan bitkidir.

Aloe. Faydalı nedir?

Son çalışmalar bu bitki kitlesel Farmakoloji ve kozmetikte kullanılabilecek yapmak benzersiz bileşeni vardır olduğunu göstermektedir. Bu elemanlar nelerdir?

Her şeyden önce - vitaminler, yanı sıra amino asitler, enzimler, beta-karoten, uçucu yağlar (aralarında siyanokobalamin ve askorbik asit çıkmaktadır).

Bu maddeler ne kadar yararlıdır?

İlk olarak aloe tüm yararlı bileşenler, örneğin Staphylococcus aureus, Shigella, Streptococcus gibi bakterilerin gelişimini inhibe antimikrobiyal fonksiyonu yerine getirmektedir. Ayrıca doğal bir antibiyotik işlevi görür ve zararlı bakterileri yok ederler.

Bitkinin bir başka önemli özelliği de organizmanın immünostimülasyonudur, yani koruyucu elementlerin görünümü ve gelişmesine yardımcı olur.

Ayrıca, aloe suyu anti-enflamatuar yeteneklere sahiptir, toksinlerin yerel organlarını temizler, hızlı rejenerasyonu destekler.

Bu benzeri görülmemiş olasılıklar nedeniyle bitkinin riniti ve diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılması şaşırtıcı değildir. Soğukta burunda aloe için yararlı olan nedir?

Her şeyden önce, nazofaringeal mukozanın ödemini ve tahrişini azaltmak, mukus salgılamak ve nefes almayı artırmak için kullanılır. Aktif maddelerin hızla kanın içine çekilmesi nedeniyle, zararlı bakterilerin ve enfeksiyonların tahribi başlar ve iyileşme etkisi nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bitki çok yararlı ve etkili ise, tamamen mantıklı bir soru ortaya çıkıyor: aloe'nin soğuk algınlığının nasıl tedavi edileceği?

Özü suyu

Yukarıdakilerden, iyileşme elemanlarının çoğunun bitkinin suyu içinde olduğu anlaşılmaktadır. Kendimi evde hazırlayabilir miyim?

Tabii ki zor değil. Ancak, belirli kuralları izlemelisiniz.

Soğuk algınlığı aloe tedavisi için (yaşını en az üç yıl), yetişkin bitki almak ve daha sonra yıkanır ve kurutulur edilmesi gereken bir dış alt yetişen onun büyük ve sulu yaprak yırtıp gerekir.

Daha sonra, doğrudan meyve suyunun hazırlanmasına devam edebilirsiniz: kabuğunu yapraktan çıkarın ve akan bir burunda aloe için bir ilaç olarak kullanılabilecek jöle benzeri bir sıvı alın.

Bununla birlikte, yırtık tabakayı hemen kullanmamak en iyisidir. Temiz kağıda sarılması ve buzdolabında on ile on iki saat arasında bir süre bırakılması önerilir. Bu tür manipülasyonlar, besinlerin ve elementlerin aktivasyonuna katkıda bulunacak ve böylece suyunun iyileştirici özelliklerini geliştirecektir.

Bundan sonra ne yapacaksınız?

Tarif ilk

Soğuk algınlığı soğuk algınlığı tedavisi çok çeşitlidir. Bu hastalığın hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmasına yardımcı olacak birçok test edilmiş tarif vardır. Aşağıda bunların bazıları vardır.

İlk ve en kolay yol, elde edilen suyu suyla seyreltmektir. Bu çok önemlidir, çünkü bitkinin jöle benzeri sıvısı çok viskoz ve acıdır. Ancak, seyreltme için, sadece saflaştırılmış veya kaynatılmış su kullanın.

Jelatinli kütle hangi oranda seyreltilmelidir? Optimum önerilen oran bir ila ikidir, yani iki porsiyon su bir porsiyon suyu içine düşer. Ayrıca biraz bal ekleyebilirsiniz.

Bu damlaları kullanımdan hemen önce hazırlayın, böylece bileşen bileşenleri iyileştirici özelliklerini kaybetmez.

Soğuk algınlığından ne sıklıkta ve hangi dozlarda aloe suyu uygulamalıyım? Bunu günde üç kez yapmak en iyisidir, her burun deliğine üç ila beş damla kazmaktır. Uygulama süresi - tam iyileşme sağlanana kadar (bir haftadan fazla değil).

Bu tarif de etkilidir ve çocuk riniti için uygundur. Aloe suyu, suyla seyreltildikten sonra bir ila üç oranında, çocuklar için ortak soğuktan bağımsız veya karmaşık bir tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Rinitde aloe için diğer tarifler nelerdir? Bu daha sonra tartışılacaktır.

İkinci yöntem

Diğer tavsiyelere uygun olarak, sadece burun gibi bir jöle benzeri sıvı uygulamak değil, aynı zamanda gerekli dereceye kadar öğütülmüş bitki de mümkündür. Bunu yapmak için, aloe yaprağı et kıyma makinesinde bükülmeli, gazlı bez ile sıkılmış ve su ile seyreltilmelidir. Burada, sonuçtaki kütlenin suya oranı, meyvenin üst tabakasından da etkileneceğinden, meyve suyunun konsantrasyonu ve doygunluğundan etkileneceğinden, bir miktar arttırılabilir (bir ila üçe kadar).

Iç uygulama

Soğuk algınlığı ile aloe ile başka bir tarif kullanın (bu yöntemle ilgili yorumlar her zaman pozitiftir).

Bunu yapmak için, şifalı bir bitkinin bir yaprağını uygun bir şekilde ezmeniz, bir cam kabın içine koymanız ve orantılı olarak bire bir oranında alkolle doldurmanız gerekir. Bundan sonra bu karışımı karanlık bir yerde on ila on iki gün boyunca ısrar etmeniz tavsiye edilir.

Bu tentür hem yutma hem de burun damlası için kullanılabilir. Elde edilen karışımın, yarım çay kaşığı için günde iki kez, bağışıklığı güçlendirecek ve gücü tekrar kazanacak şekilde alın. Damla şeklinde, bu ilaç günde iki kez burnu gömerken (daha önce bir ila iki oranında su ile seyreltilmiş) etkilidir.

İçeride, ana bileşeni aloe olan başka bir araç kullanabilirsiniz. Bunu pişirmek için iki büyük sulu yaprak almanız ve öğütmeniz gerekiyor. yavaş bir yangın koymak saf su ve bal üç yüz gram, yarım fincan ekleyin ve iki saat pişirin. Bu ilacın günde üç kez bir çay kaşığı almanız önerilir.

Diğer malzemelerle tarifler

Rinit Aloe diğer maddeler ile çok etkili bir ilaçtır. Örneğin, çok etkili bir yöntem aloe ve soğan suyunun bir karışımıdır. Nasıl pişirilir?

oran soğan aloe için bire iki olmalıdır. Daha sonra elde edilen karışıma (aynı oranı koruyarak) su eklenir ve bu çözelti ile gömülür. Böyle bir ilaç yetişkinler için en iyi şekilde kullanılır.

Aloe'nin diğer iyileştirici bileşenleri bal ve limon (eşit paylarla alınmıştır). Bu ürün burun damlaları şeklinde kullanılır. Çocuklar su ile seyreltmeye ihtiyaç duyarlar (bir ila üç oranında).

İnanılmaz derecede etkili bir tedavi yöntemi (birçok hastaya göre) aloe suyu ve Kalanchoe, eşit parçalarda alınır. Bir bebeğin burnunu damlatmak için, suyla seyreltmek için bir terapötik kokteyl önerilir (bire bir).

Güçlü etkisi vardır ve sarımsak, aloe ile etkileşime girer.

Veri burun damlası hazırlamak amacıyla, sarımsak beş ezilmiş karanfil almak olanağına su, kapağın bir bardak dökün ve dört saat demlenmeye gereklidir. Belirlenen süre sonunda, sıvı, aloe jel ve sıvı bal ile eşit oranlarda karıştırılmış tahliye olmalıdır, üç ila beş kez, günde iyice karıştırın ve altı damla karışımı ile burun gömmek.

Bazı halk tariflerinin önemli bir bileşenihayvancılık yağı, Bir ila üç oranında aloe suyu ile karıştırılabilir. Alınan ürün bir buhar banyosunda sekiz dakika bekletilmeli, soğutulmalı ve daha sonra dört saatte bir dört damla bir burun ile gömülmelidir. Böyle bir ilaç, mukoza zarlarının oluşumunda kullanım için iyidir.

Burunda Turundas

Çok ilginç bir tarif aloe turuns. Bunu yapmak için, bu bitkinin suyu bal, ezilmiş gül kalçaları ve okaliptüs yağı ile karıştırılır (oran 4: 2: 2: 1). Elde edilen karışım iyice karıştırılır ve turzalara uygulanır, bu da her bir burun deliğine sokulmalıdır. Eylemin süresi onbeş dakikadır.

Alerji testi

Evet, aloe vera çok etkili ve etkili bir ilaçtır. Kullanması kolay, ucuz ve kullanımı kolaydır. Ancak kullanmadan önce, bu bitkiye alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir. Bu nasıl yapılabilir?

El bileğinin arkasına az miktarda meyve suyu uygulanmalı ve on iki saat boyunca bırakılmalıdır. Bu dönemden sonra cilt kızarıklık, iltihap veya kızarıklık göstermezse, aloe soğuk algınlığı için temel veya kompleks bir tedavi olarak güvenle kullanılabilir.

Bununla birlikte, alerjik reaksiyonlara ek olarak, bu ilacın kontrendikasyonlarını da hatırlamak gerekir.

Ne zaman başvuramam?

Hatırlanması gereken ilk şey, aloe kan dolaşımını ve uterus kas sistemini etkilediği için, hamilelik. Ayrıca, bu bileşenlere sahip ilaçlar, kullanım sırasında kullanılması tavsiye edilmez. kanama (hatta menstruasyon).

İşte aloe için kullanılan diğer kontrendikasyonlar burada kullanılmaması tavsiye edilir:

 • kronik hastalıklar (kardiyovasküler rahatsızlıklar, safra iltihabı, hemoroid, hipertansiyon, varisli damarlar);
 • üç yaşından küçük çocuklar;
 • alerjik rinit;
 • emzirme.

Aloe Avantajları ve Artıları

Görüldüğü gibi, bu bitki, anti-enflamatuar, iyileşmesini, antibakteriyel, antiedematous ve analjezik etkilere sahip olabilen bir önemli ve yararlı bir elemana sahiptir. Ana tedavi olarak (özellikle rinitin erken döneminde) ve ilaç tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir.

Bununla birlikte, aloe'nin olumsuz özellikleri de vardır. Örneğin, aktif bileşenleri nedeniyle, sadece bağışıklık hücrelerinin değil aynı zamanda onkojenik olanların çoğalmasını ve büyümesini de uyarabilir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde, aloe vera da dahil olmak üzere, laksatifler on beş yıl önce yasaklandı.

Bu nedenle, rinitte aloe uygulamak için karar verirken, bu bitkinin tüm olumlu ve olumsuz yönlerini, kontrendikasyonlarını ve faydasını tartmak önemlidir.

Evde burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü?

Antik çağlardan Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yüzyılın suyu, bağımlılık yapmaz soğuk algınlığı için mükemmel bir çare. Burun ilaçları 3 ila 5 gün arasında kullanım için tavsiye edilmez ve yeşil bir doktora dayalı bir ilaç uzun süre kullanılabilir.

Aloe suyu için yararlı nedir?

Hemen hemen her evde yetişen bir bitki çok yararlı özelliklere sahiptir. Meyve suyu insan vücudu için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri ve amino asitleri içerir.

Sulu grup B, E ve C vitaminleri, karbonhidratlar, folik asit, niasin açısından zengindir.

Yüzyılda bulunan polisakkaritler sayesinde beyaz kan hücrelerinin aktivitesini uyarır, bağışıklığı artırır.

Kesilmiş yapraklar kesiklere, dermatite, çeşitli iltihaplara, alerjik deri döküntülerine uygulanır. Ülserler, sıyrıklar, egzama, yanıklar ve kesikler ile iyileşir.

Bitkinin bakteriyolojik özellikleri, sindirim bozuklukları, mantar lezyonları, idrar yolu hastalıkları, böbrekler, karaciğer için kullanılmasını mümkün kılar.

Aloe sinüs iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir, yüksek su içeriği, burun mukozası nemlendirir ve solunum sistemi içine daha fazla bakteri nüfuz etmez.

Ortaya çıkan meyve sindirim bozuklukları ile tedavi edilir: ülserler, gastrit, zehirlenmeler.

Bir tür polisakkarit olan akdernans, herpes ve influenza virüsleri dahil olmak üzere bazı virüs ve bakterilerin inhibisyonuna katkıda bulunur.

Aloe belirgin bir bakterisit, antiviral, yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca, vücudu zararlı toksinlere maruz bırakabilir ve bağışıklık hücrelerinin sayısını artırabilir.

Yüzyılın iyileştirici özellikleri uzun zamandır geleneksel tıp tarafından fark edilmiştir. Bitki suyu birçok tıbbi ve kozmetik preparatların bir parçasıdır. Eczane ağında, bir bağışıklık uyarıcı ajan olarak kullanılan bir aloe özü satın alabilirsiniz.

Bu bitki özü ile merhem egzama, cilt hastalıkları, donma ve yanıklar için kullanılır.

Antibiyotiklerle artan tedavi ile, taşçık bir özü ile ilaç reçete - onlar vücut üzerindeki maddelerin zararlı etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ekstrakt veya sulu çözelti, bronşit, zatürre, öksürük ve diğer solunum hastalıklarının tedavisinde kompleks terapiye sokulur.

Ekstrakt ağız boşluğu, bademcik iltihabı, anjina, farenjit hastalıkları ile durulama için kullanılır.

Psikososyal durumun, psikozların, sarsıntıların ihlali de aloe suyu ile tedaviye yol açar.

Rejenere edici, gençleştirici özellikleri sayesinde ekstrakt evde ve endüstriyel kozmetikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Ekstrakt epidermise derinlemesine emilir, metabolizmanın restorasyonunu hızlandırır, nemlendirir, iltihap ve cilt tahrişlerini hafifletir. Adaçayı suyuyla banyo yapmak, gerginliği hafifletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Ekstrakt hücreler yenilenir ve kolajen oluşumunu uyarır, cilt daha elastik ve sağlıklı görünüyor.

aloe rinit kullanımı sırasında, iyileştirici bileşenler böylece neredeyse hemen fark edilebilir etkileri, doğrudan mukozası ve kan damarlarının içine emilir: şişme azalmış solunum kolaylaşır.

Suyu nasıl hazırlanır?

Bitmiş ürün eczane ağı üzerinden satılır, ancak bitki evde yetiştirilirse, ilacı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Özü sinüzit, sinüsler, soğuk algınlığı tedavisi için tıbbi ve halk ilaçları ile birlikte kullanılabilir.

Önemli! Taze sıkılmış aloe suyundan soğuk algınlığı çocuklara tavsiye edilmez - bunun içinde mukoza zarını yakabilen çok fazla aktif enzim vardır.

Aloe'nin burnunda nasıl bir damla yapıp, maksimum fayda sağlayacak ve sağlığınıza zarar vermeyecek? Meyve suyu sıkmak için birkaç tarif vardır. En kolay yol, yaprakların kıvrılması ve tülbentten geçirilmesidir.

Yoğunlaştırılmış bir özü düzgün bir şekilde hazırlamak için belirli kuralları izlemelisiniz:

 1. Bitki üç yıldan eski olmalıdır.
 2. Kullanmadan önce, bir ila üç hafta boyunca sulanmaz.
 3. Sadece alt, en büyük yaprakları kesin.
 4. Kesilmiş kağıdı temiz kağıda vidalayın.
 5. Sarılı şekilde 12-14 saat buzdolabında yerleştirin.
 6. Açacağım.
 7. Oluşan yulaf su 1: 3 ile doldurulmalı ve 1.5 saat boyunca ısrar edilmelidir.
 8. Kütle süzülür ve bir cam tabağa dökülür. İki hafta içinde kullanılmalıdır. Buzdolabında saklanır.

Tedavi özellikleri

Aloe'nin burnuna düşer, kan damarlarına girer, virüslerin çoğalmasını engelleyerek, anında vücuda yayılır. Doğal bir antibiyotiğin etkisi altında toksinler nötralize edilir ve yok olurlar.

Yetişkinlerde Aloe vera, doğrudan yapraktan seyreltilmeden kullanılabilir. Mukus yanmasını önlemek için, 1: 2 oranında su ile seyreltmek daha iyidir. Her burun deliğine 3-4 damla gömün, 3 r / gün.

Suyu mukoza zarından aldıktan sonra, aktif hapşırma başlar, bunun sonucunda burun sinüsleri temizlenir ve soluma serbest kalır. Genyantritis ile kullanılmasına izin verilir.

Bitkinin doğal bir biyostimülan olarak kabul edilmesine rağmen, hamileliğin soğuktan aloe suyu tavsiye edilmez. Yüzyılın bileşimi, uterus kaslarının büzülmesine neden olan ve düşük veya erken doğuma yol açabilen antrakinonlar içeren aktif maddeleri içerir.

Hamilelik sırasında aloe suyu kullanamazsınız

Önemli! Gebeliğin soğuk algınlığı Aloe ikinci yarısında, ama günde en fazla üç ruble ve sadece bir jinekolog danıştıktan sonra kullanılır.

Ekstre acı bir tada sahiptir, bu nedenle birçok ebeveyn çocuklara vermekten korkar. Burunda aloe'yu gömmeden önce, çocukla konuşmalısın. Bebeklerin 1: 2 oranında (bitki gençse) veya 1: 3 oranında meyve suyu yetiştirmesi gerekir. Eğer bal eklerseniz, çare tadı biraz artabilir.

Rinit, sinsi bir hastalıktır, eğer buna dikkat etmezseniz ve tedaviye başlarsanız, komplikasyonlarla tehdit eder. Aloe'nin bal ile kullanımı sadece tadı iyileştirmez, aynı zamanda mukusları yakmaz ve daha hızlı hareket eder. Daha fazla etki için, karışım ek olarak tüketilir. Çocuklara 1 çay kaşığı verilir. yemeden önce.

Böyle bir bileşim, kronik rinit ve sinüzitte mükemmel bir asistandır. Yetişkinler yatmadan önce 2-3 damla damlatılır. İlk olarak ballı aloe suyunun burunda yanma hissi yarattığına, hapşırmaya başladığına, ancak semptomların hızlıca ortadan kalktığına hazırlıklı olmalısınız.

Bebeklerde mukus oluşturma eğilimi artmaktadır. Bunun nedeni, kemiklerin tam olarak oluşmaması ve kıkırdakların yapısının, ağzın temizlenmesine katkıda bulunmamasıdır. İstatistiklere göre, kulak burun boğaz uzmanlarına yapılan çağrıların% 70'i nazofaringeal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir yıl boyunca bebekler için burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü? Çocuklarda mukozanın çok hassas olduğu ve bitkinin kullanımının yanıklarla dolu olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin rinitinde aloe ile dikkatle kullanılması gerekir. Çözelti, kaynamış su 1: 5 ile seyreltilir. Kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışın.

Aloe vera riniti kullanımında bazı kontrendikasyonlar vardır:

 • günde 100 ml'den fazla tüketmeyin;
 • hemoroid muzdarip insanlara almak için;
 • ilaç "Dicoxin" ile birlikte meyve suyu güçlü bir müshil etkisi neden olur;
 • hamilelik ve emzirme;
 • Düşük tansiyonu olan kişiler;
 • düzenli kullanım ishale, mide kramplarına neden olur;
 • Ekstraktın alınması operasyondan 2 hafta önce durdurulur - ilaç kanın pıhtılaşmasını azaltır ve kanamaya neden olur;
 • epilepsi;
 • alerjik rinit;
 • neoplazmlar.

İlacın bir haftadan uzun bir süre kesintisiz kullanılması elektrolit kaybına yol açabilir. Önlemler, 40 yaş üstü insanlar için ilaç temelinde kullanılmalıdır.

Halk tarifleri

Geleneksel tıp evde aloe soğuk algınlığı tedavisi için geniş bir reçete seçeneği sunar. Tedaviye başlamak için ilk defa hastalık belirtilerinde gereklidir. Suyu, her iki burun deliğine de 3-5 damla günde 4 defadan fazla sindirilir. Daha hızlı iyileşme ve daha iyi etki için, dahili olarak alınır.

 1. Alkol tentürü: aloe buzdolabından bir kombine veya karıştırıcıda öğütülür ve 1: 5 oranında alkol dökülür. Karanlık bir yerde 10 gün bekletin. 1 çay kaşığı için günde en fazla iki p. Çare zayıflatılmış organizmayı geri yükler, salgınlar sırasında yardımcı olur.
 2. Aloe soğuk (4 kısım) ve suyu, bal (3 parça), toz haline getirilmiş meyve özü kalça (3 parça), okaliptüs yağı (1 kısım): tamponlar için bitkisel. Tüm malzemeleri birleştirin, gazlı bez karışımına daldırın ve her burun deliğine bir çubukla koyun. 10-15 dakika boyunca 3 r.
 3. Zeytinyağı kaynatılır ve 3: 1 oranında çıkarıcı ile karıştırılır. Çocuklarda aloe suyu ile soğuk algınlığı, bebekler için 2-3 mg / gün mukozanın yağlanmasını içerir.
 4. Sıvı bal kaynatılmış su ve özü ile eşit oranlarda birleştirin. Burnunuzu gömün veya günde birkaç kez yağlayın.

Yüzyıllar önce başlayan bal ile birlikte aloe yaprakları kullan. Karışım soğuk algınlığı, bronşit, grip, solunum sistemi iltihabı için mükemmel bir çare.

Halk hekimliğinde öksürük Aloe, çay, merhem, tentür, balmumu için merhem kullanılır. Hemen sonuç beklemeyin, hoş olmayan semptomlardan tamamen kurtulmak 6 hafta kadar sürebilir.

Öksürük aloe vera ile Tarifler:

 1. 250 gr bükülmüş veya ince kıyılmış yaprakları, 0,5 l cahors dökün, 350 ml bal ekleyin. Karışımı buzdolabına 10 gün boyunca koyun. Filtre ve 1 çay kaşığı için 3 gün / gün kullanın.
 2. Bir bardak ılık su içinde 1-3 çay kaşığı seyreltin. doğal bal ve öksürük aloe suyu (bir bardak çeyrek). Yatmadan önce içmek için.
 3. Papatya çayı demleyin, bitki özü ve bal ekleyin.
 4. 200 gr bükülmüş yapraklar 0.5 litre su ve konyak ile karıştırılarak 200 ml bal ilave edilir. Fırına koyun, 3-4 saat karıştırın, 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden yarım saat önce 3 r.
 5. Yapraklar öğütülür (5-6 parça), domuz yağı ve tereyağı (200 gram), bal (250 mi) ve 1 çorba kaşığı ile birleştirin. l. kakao. Hastalık sırasında 1 çorba kaşığı kullanın. l. shokaladno - kremsi karışım yemeklerden 3-4 gün önce. Önleme için - 0.5 st. l.
 6. Bal ile limon, yüzyılın suyu ve St John's wort infüzyonu karıştırın. Yemek yerken bir bardak karışımı iç.

En fazla faydayı elde etmek için, balın çok sıcak suya yerleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Sıcaklık 40 ° C'yi geçmemelidir, aksi takdirde niteliklerini kaybeder.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri çeşitli hastalıklar için kullanılabilir, kullanımdan önce bir doktora danışmak gereklidir.

Soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı için ballı terapötik aloe - en iyi halk tarifleri

11/28/2017 Елена Home Eczane 7 yorum

Merhaba, sevgili okuyucular!
Soğuk sonbahar günleri geliyor ve burun üzerinde zaten kış var ve onunla birlikte tüm talihsizlikler sümük, soğuk, öksürük ve diğer soğuk algınlığı. Üçüncü gündür oturuyorum ve hasta oldum, tanrıya şükür, soğuk ve soğutan şifalı aloe'im var. Bu nedenle, aloe'den soğuk algınlığı ile en iyi tarifleri topladı, umarım onları faydalı bulursunuz.

Makale'den öğreneceksiniz:

Aloe - tıbbi özellikleri. Soğuktan Tarifler

Aloe şifa - vücut için yararlı özellikleri

Kenarlar keskin veya pürüzsüz olabilir ve yumuşak kirpikler ile türler vardır, ancak en belirgin özelliği, özel hücrelerdeki ete tutulan nemdir.
Bazen sulu çiçekleri, uzun çiçek sapı, beyaz, sarı, turuncu veya kırmızı çiçekleri ile serbest bırakır.

Vücudun kimyasal bileşimi ve kullanışlı özellikleri

Üç bin yıldan fazla bir süre önce, aloe'nin (yüzyıl olarak da adlandırılmaktadır) iyileştirici özellikleri, bileşimi nedeniyle zaten biliniyordu. Bitkinin suyunda, mineraller, aktif maddeler ve vitaminler bulunur. En fazla 30 tanımlı mineral arasında şunlar vardır:

A vitamini, B grubu, C ve E gibi birçok bileşimin yanı sıra antrakchinler, barbaloin, glukozit, izobartolon, emodin aloe ve krisofanik asit gibi aktif maddeler de mevcuttur.

Böyle bir bileşim, aloe'nin analjezik, antibiyotik, bakterisit, yatıştırıcı, müshil, antifungal özelliklerini sağlar. Bitki tıpın çeşitli alanlarında başarıyla uygulanmaktadır:

 • gastroenteroloji;
 • Oftalmoloji;
 • toksikoloji;
 • kozmetik;

Özellikle yaygın olarak kullanılan bir çok hastalığın karmaşık tedavisinde halk tıbbında asırdır. Bitkilerin suyunu kullanın ve ayrıca tentürler, merhemler, losyonlar yapın.

Soğuk algınlığı için aloe kullanımı - halk ilaçları

Yüzyılın yardımıyla soğuk algınlığı anneannelerimiz tarafından başarılı bir şekilde tedavi edildi, çünkü bitki kompozisyonu sayesinde güçlü bir bağışıklık kazandırıcı etki veriyor. Tıp endüstrisinde, bitkinin çeşitli ekstreleri bağışıklık preparatları yapmak için kullanılır. Evde, aloe soğukta başarıyla kullanılır.

Soğuktan Aloe

Neredeyse tüm anneler burun akıntısı ile aloe suyunun nasıl tedavi edildiğini biliyorlar, bu bitki genellikle genç anne babaları kurtardı. Bir çocuğun burnunu acı ilaç damlalarıyla damlatmak o kadar kolay değildir ve yüzyılın suyu nötr bir tada sahiptir ve çocuklar iyi tolere eder.

Soğuktan Aloe

Aynı zamanda, ilaçlar gibi yan etkileri yoktur, ancak kullanımının bir sonucu olarak:

 1. kılcal damarların duvarlarını güçlendirmek, tonlarını arttırmak;
 2. mikropların aktivitesinin bir sonucu olarak oluşan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması;
 3. burun sinüslerinin şişmesi azaldı;
 4. Soğuk algınlığındaki aloe bebekler için bile kullanılabilir.

Çocuklarda soğuk algınlığı ile aloe suyu tedavisi

Soğuk algınlığındaki aloe'ları çocuklar için kullanmak zor değildir, ancak bazı önlemler almanız gerekir. Çocuklar çok hassas bir cilde ve özellikle de burnun iç cildine sahiptir.

Çocuklar için, bir tıbbi bitkinin suyu, nazofarenksin yanmaması için 1 ila 3 ve tercihen 5'e göre su ile seyreltilmelidir. Günde 3 kez dört damla her burun geçişinde suyu gömün. Rinit tamamen iyileşene kadar, rinit Aloe vera herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir, ilaç bağımlılık yapıcı ve beş günden fazla olmayan bir süre için kullanılabilir.

Soğuktan aloe suyu nasıl yapılır

Soğuk algınlığından aloe suyu yapmak için, üç yaşından itibaren bir bitki seçmeniz gerekir, genç örneklerde tıbbi özellikler çok belirgin değildir.

 1. Yapraklar aşağıdan alır, en etli ve olgunlaşmışlardır. Hazırlanmaları gerekiyor: yıkayın, kurulayın ve bir gazeteye sarın, buzdolabına 10 gün boyunca koyun.
 2. Bu vakanın ardından, bir levha alırlar ve ondan dikenler kesilir, ezilir, tülbent içine konur ve suyunun içinden süzülür. İyileştirici özelliklerini kaybedene kadar hemen veya birkaç gün boyunca kullanın.

Soğuk ve Grip İçin Aloe Kullanımı

Soğuktan Aloe Kok

Sıklıkla daha fazla soğuk algınlığı veya grip varsa, bu bağışıklık sisteminizin zayıflamış olduğunu gösterir ve burada yaşlılık karşılanacaktır, çünkü vücudunuzun savunmasını artıracaktır. Meyve suyunu günde üç kez 20 ml içerisine almak gerekiyor. Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde aloe kullanmaya başladıysanız, iyileşmeden sonra durmayın. Bir dört hafta daha almaya devam edin, sadece günlük dozu azaltın, günde iki kez 25 ml meyve suyu alın.

Soğuk öksürük ve boğaz hastalığının sürekli yoldaşları.

Aloe ile öksürük bal: Tarifler

Aloe ile öksürük bal

Öksürüğünden gelen ballı Aloe çok etkilidir, çünkü sağlığı daha hızlı bir şekilde iyileştirmek için karmaşık bir şekilde tedavi edilmeniz gerekir. Tedavi sadece ilaç değildir, ancak halk tariflerinin eklenmesiyle, hastalığın hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına yardımcı olunur, kronik bir kursa geçişine izin verilmez. Ancak, herkes, bir öksürükten bal ile aloe nasıl hazırlanacağını bilemez. Ama bu iki bileşen, bal ve bir asırlık, soğuk algınlığı ile başa çıkmaya yardımcı olacak. Aynı parçalara alınır ve karıştırılır. Böyle bir ilacın her gün bir çay kaşığı 3 kez yemek tavsiye edilir.

Bronşiyal hastalığı olan öksürükten bal ile Aloe suyu

Eğer bronşit veya zatürre zatüreniz varsa, bal ile aloe suyu yapın, bir hafta içinde uygulayın, en sinir bozucu öksürükten kurtulacaktır.

 • 1 çorba kaşığı. yüzyılın bir kaşık suyu;
 • 100 gram bal;
 • 100 gram tereyağı.

Hepsi iyi karıştı ve buzdolabına gönderildi. Bu karışımı yiyin günde iki kez 1 çorba kaşığı için tavsiye edilir.

Soğuk algınlığı için öksürük ve soğuk ballı Aloe

Pnömoni ile öksürük gelen bal suyu suyu

 1. Aynı reçete, bazı varyasyonları olan pulmoner hastalıkların karmaşık tedavisinde doktorlar tarafından önerilmektedir. Tarif 50 gram kakao ve iç domuz domuz yağı 100 gram, yüzyılın suyu, bal ve tereyağı, ayrıca 100 gram ekleyin.
 2. İç yağ, bir su banyosunda eriyikten sonra tereyağı ve balla karıştırılmalı ve iyice karıştırılmalıdır. Karışım kaynatılmalı, ancak kaynatılmamalıdır.
 3. Kütle tekdüze olduğunda, meyve suyu ve kakao eklemeniz gerekir, hepsi tekrar iyice karıştırın ve ısıdan çıkarın. Soğuduktan sonra karışımı buzdolabına karıştırın.

Küçük çocukları tedavi etmek için çok büyük bir kalınlığa sahip bir kitle çıkıyor, sadece yemek odasına değil, bir çay kaşığına vermeleri gerekiyor. Çoğunlukla karışım çikolata tadında ve zevkle tadına vararak tadına hoş gelir.

Aloe ve baldan öksürükten tentür

Aloe ve baldan öksürükten tentür

Bal ve öksürük aloe - tarifi çocuklar için değil, onun avantajları daha uzun buzdolabında tutulabilir olmasıdır.

 • 350 ml cahors;
 • Yüzyılın 125 ml'si;
 • 250 gram bal.

Dört gün boyunca 5-8 derecelik bir sıcaklıkta karıştırmanız ve ısrar etmeniz gerekiyor. Sonra yemekten önce 1 çorba kaşığı alabilirsin.

Bu karışım bronşit ve trocheitisden iyileşir ve ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir.

Votka üzerinde aloe suyu ve bal ile tentür

Aynı bölümlerde, bitkinin suyu, votka ve bal suyunu almanız ve iyice karıştırmanız, ardından karışımı bir kaba dökmeniz ve ısrar etmek için 10 gün sürmeniz gerekir. Bazen karışım çalkalanmalıdır. Bu soğuk algınlığına karşı büyük bir önleyici. Her gün 3 kez bir çay kaşığı ilaç almanız gerekir.

Aloe kullanımı için kontrendikasyonlar

Halk ilaçları ne kadar iyi olursa olsun, herkes uygulamada en azından bazı kontra-endikasyonlara ve sınırlamalara sahiptir. Bunlardan ilki, zamanımızda herhangi bir maddede olabilen bir alerjidir. Yukarıdaki tarifleri hazırlarken, aloe ve bal alerjisi olmadığından emin olmalısınız. Özellikle çocuklarda reaksiyona dikkat etmek gerekiyor. Suluyu saf formda kullanamazsınız, sadece reçetelerde önerilen dozajlara uygun olarak kullanılmalıdır.

Hamile kadınlar için ve acı çeken kişiler için kullanılması önerilmez:

 • sistit;
 • karaciğer hastalıkları;
 • gastrointestinal hastalıklar;
 • onkoloji;
 • safra kesesi hastalıkları.

Umarım tedavinin bu tariflerinden faydalanırsınız, çünkü anneannelerimiz tarafından kullanılan soğuk, öksürük ve soğuktan gelen aloe, bu halk tarifleri zamanla test edilmiştir! Hasta insanlara hızlı bir iyileşme diliyorum ve artık hasta olmam!

Soğuk algınlığı için aloe uygulaması

Hemen hemen her evde asırlık bir aloe vardır - soğuk algınlığı ve diğer hastalıkların tedavisinde etkili olduğu bilinen bir bitkidir.

2'den fazla yaş sahip meyve suyu bitkinin tedavi için kullanılır - 3 yıl ve alt yaprakları ve orta kullanılan, konsantre meyve suyu haline sulama olmadan 2 hafta aloe kullanmadan önce hayatta kalmak için 15 cm uzunluğa ulaştığı..

Suyu içeri ve dışarı doğru uygulanır ve bir müshil antimikrobiyal etkiye sahiptir, kanama iltihabı ortadan kaldırmak ve ateroskleroz ile mücadele durdurmak için, yaraları ve ülser için yeteneği vardır.

Soğuk algınlığı için aloe en etkili tarifleri

1. Aloe vera, 200 g yapraktan, ortak tuzu 1 çay kaşığı ile karıştırılır. ve yarım günde ısrar etmek, bazen de kütleyi karıştırmak için. Bir çorba kaşığı günde üç kez alın.

2. burun akıntısı taze sıkılmış aloe suyu birkaç damla için günde 4-5 kez kazmak için iyidir. Bir hafta boyunca tedaviye devam edin. Sonuç olarak, mukozanın ödemi azalır, solunum için nazal geçişler serbest bırakılır.

sıcak kaynatılmış süt ile yıkama, suyu bir çay kaşığı içecek, daha sonra 1 ve iyice boğaz durulama ve: su 1 ile suyu seyreltik halinde 3.Zabolevaniya boğaz tedavi edilebilir.

Aşağıdaki karışım ile tedavi edilen akciğerin 4.Prostudy ve iltihap: - alkolün 100 g kadar ilave edilir, aloe suyu 750 gr Kagor 250 g bal ve 350 vardır bir çanak içine dökün. Malzemeleri karıştırın, bir cam kavanoza dökün ve sıkıca kapatın. 1 çorba kaşığı tüketmek. kulübeler. Yemeklerden önce, okul yaşı ve 1 çay kaşığı çocuklara verilebilir.

5. boğaz ağrısı ve boğaz ağrısı ağrıları için bir bardak aloe suyu çeyreği 1 çay kaşığı ile karıştırılır. Camın üstüne deniz tuzu ve ılık su eklenir. Bu kompozisyonun gargara olması gerekiyor, enflamasyonu ve ağrıyı mükemmel bir şekilde giderir.

6. Bir boğaz gargarasının bir tarifi daha: ¼ bardak suyu, elma sirkesi ve bal. Böyle bir işlemden sonra, ağzınızı suyla yıkamanız gerekir, fakat suyla, sirke kalıntıları emayeyi tahrip etmeyecek şekilde.

7. Öksürük çare: 1/2 fincan ılık süt aloe suyu yarım yemek kaşığı ekleyin ve günde birkaç kez içilir.

8. Bronşit ile: 100 g bal ve tereyağı, 1 çorba kaşığı karıştırın. l. meyve suyu ve aloe masanın üzerine alın. kaşık, sıkılmış süt.

böbrek rahatsızlığı, karaciğer ve safra kesesi, rahim ve basur kanaması, hamilelik, ishal, kalp ve kan damarlarının ciddi patoloji: aloe yutma kullanımı için kontrendikasyon.

Aloe soğuk algınlığı tedavisi

Yaz sona eriyor, yaz sakinleri hasat ediyor ve ortalama bir Rus ortalamasına yavaş yavaş dönüyor. Oldukça olmasa da. Bir sonraki yaz mevsiminden önce, "evlerini ve apartmanlarını" tanıdığım hangar evlerinde "aydınlatan" bir sürü bitki var. Aralarında sık sık aloe bulabilirsin.

Дача6.ру hakkında okuyun:

Aloe suyu bugün yaygın olarak sadece halk değil, aynı zamanda resmi tıp kullanılmaktadır. Bu bitkinin pencere eşiğinde yetiştirilmemesine rağmen, özü her zaman en yakın eczaneden satın alınabilir.

Bilim adamları, aloe'nun vücudun koruyucu işlevlerini artırdığını ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olduğunu kanıtladılar. Aloe, çeşitli şekillerde yararlıdır: aloe ile fındık, limon suyu, ballı aloe, aloe ve benzerlerine dayalı alkol tentürleri içeren aloe karışımı. Bir sürü farklı yemek tarifleri var, ama hepsi ana malzemeyi içeriyor - aloe suyu.

Çoğu ilaç gibi, aloe uyuşturucuların da birtakım kontrendikasyonları vardır. Her şeyden önce, hamile kadınlar ve çeşitli karaciğer hastalıkları olan kişiler için tavsiye edilmez. Emekliler ve çocuklar için aloe içeren müstahzarlar dikkatle alınmalıdır (önceden doktora başvurulması tavsiye edilir).

Aloe bazlı bazı popüler ev yapımı tarifleri listeleyelim:

 • Aloe suyunun taze kesilmiş alt yapraklarından sivriltilir. Bunu yapmak için, akan su akışı altında önceden yıkanır, sonra küçük parçalar halinde kesilir ve gazlı bezle derin tabaklara sıkıştırılır. Daha sonra bal ve kuru şarap suya eklenir (bir bardak aloe suyu yarısı ve 1 bardak bal için yarım bardak şarap alınır). Tüm bileşenler tekdüze bir kütle elde edilene kadar karıştırılır ve bir hafta boyunca ısrar edilir. İlaç her yemek öncesi soğuk algınlığı için 1 çay kaşığı ile alınır.
 • İnce kıyılmış yıkanmış aloe yaprakları parçaları bir şişeye konur ve biraz şeker dökülür. Şişenin boynu gazlı bezle kaplanmış ve 3 gün boyunca infüzyona bırakılmıştır. Bu süreden sonra, şişenin içeriği votka ile dökülür ve 3 gün daha ısrar edilir. Hazır bir içecek süzülür ve 1 çorba kaşığı için kullanılır. l. Yemeklerden önce günde 3 kez (çocuklara 1 kez 1 çay kaşığı verilir).
 • Hasta burun akıntısı tarafından şiddetli bir şekilde rahatsız edildiyse, günde 3 saatte bir aloe suyunun 3-4 damla burun kazması tavsiye edilir.
 • Boğazdaki hoş olmayan ağrılarda, aloe vera suyunu eşit oranlarda su ile karıştırmanız ve sonuçtaki bileşimle gargara yapması tavsiye edilir.
 • Kuru bir öksürükten sonra boğazı nemlendirmek ve mukustan bronşları çıkarmak için, eriyen sütü aloe suyu ekleyin. İlaç oral olarak 1 çay kaşığı günde 2-3 kez alınmalıdır.

Size iyi sağlık diliyoruz! Yakında daha iyi olsun!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazdan sonra kırmızı boğaz neden tutulur?

Bir boğaz ağrısı sonra birkaç gün ve hatta hafta için kırmızı olabilir. Bu normaldir ve kendi başına bir patoloji işareti değildir. Devam tıkanıklık doku yenileme işlemi, mukus zarlarında meydana geldiği anlamına gelir, muhtemelen, bağışıklık sisteminin güçler tarafından kontrol endojen enfeksiyon yatağı devam etmektedir.

Ilk doktor

Bir bitki olarak bir calendula tentür ile gargaraBoğazdaki rahatsızlık hissi çeşitli hastalıkların belirtileri olabilir. Çoğu zaman, neden farenjit, bademcik iltihabı veya larenjit gelişiminde yatmaktadır.