Loading

Soğuktan Aloe

Aloe ağacı (yüzyıl) - iyi çalışılmış tıbbi özellikleri olan bir bitki.

Yüzyılın yaşını şifa vermeyen yaralar için halk tedavisi olarak kullanma deneyimi, nazofarenks hastalıkları birkaç bin yaşındadır.

Aloe özellikleri

Aloe suyu antimikrobiyal aktivite gösterir, stafilokok, streptokok, shigella reprodüksiyonunu bastırır. Aloe suyu ayrıca, antibiyotik olarak davranan, patojenik bakterileri yok eden bakterisidal aktiviteye sahiptir.

Resmi ilaçta, aloe - ekstrakt bazlı ilaçlar, su ekstresi, aloe liniment, aloe tabletleri kullanılır.

Aloe tüm ilaçlar genel iyileştirici özelliklere sahip:

 • metabolizmayı uyarmak;
 • Doku rejenerasyonu, yara iyileşmesi süreçlerine katkıda bulunur;
 • immünomodülatör özellikleri var.

Aloe yaprakları vitaminler, fitokitler, uçucu yağlar içerir. Aloe'nin acı tadı aloin bileşiğine eklenir. Bu madde cildin ultraviyole ışığın etkilerinden korunmasını sağlayan krem ​​katkı maddelerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Aloe suyu, mukozanın iltihaplanmasını azaltır, metabolizmayı hızlandırır, siliyer epitelyumun işlevselliğini geri kazandırır.

Soğuk agave suyu Uygulama toksik etkisini azaltır, mukozal ödem burun yollarını rahatlatmak, burun nefes normalleştirir.

bileşim mukozasını tahriş Aloe maddeleri içerir, burun instilasyon Ancak hapşırma, göz yaşarması eşlik etmektedir.

Aloe suyu kendiniz nasıl hazırlanır

Aloe suyunu hazırlamak için bitkinin alt sulu yapraklarını ayırın. Bir çocuğun burnuna damlatmak için bir yaprak aloe yeterlidir. Kesilmiş yaprak biyo-uyarılmış - karanlık bir yerde +2 о С - +5 о С.

Bu işlem, strese yanıt olarak aloe yapraklarında üretilen biyojenik uyarıcıların oluşumu için gereklidir.

Evde, bunun için bir buzdolabı kullanılır. Biyostimülasyonun maksimum etkisini sağlamak için 12 gün dayanır.

Pratikte, ne yazık ki, biyostimulasyon aşaması, genellikle aloe'nun tıbbi etkisini azaltır, ihmal edilir.

Suyu hazırlamak için, kütikül kesilir, biraz eti tutulur. Cildin altında, aloin ana stokları konsantre edilir.

Çekirdek bir kaşıkla ezilmiş bir bardağa konur. Ortaya çıkan kütle, ikiye katlanmış gazlı bez ile sıkılır. Suyu buzdolabında saklayın.

Kullanmadan önce, iki kez su ile seyreltin. Boşanmış aloe suyu, 3-5 damla için günde 3 defadan fazla olmayan soğuk algınlığı çocuğunu aşılar. Yetişkin seyreltilmemiş formda gömülebilir.

Ek olarak bal eklenmesiyle aloe maskesinin acı tadı, balın, soğuk algınlığı için bu ünlü halk ilacının etkisini artıran bakterisit bir etkiye sahiptir.

Aloe kontrendikasyonları

Hamilelikte kanama ile birlikte, aloe ile soğuk ve soğuk algınlığı ilaçları tavsiye edilmez. Ayrıca, aloe suyu bileşimi uterusun yumuşak kaslarını uyaran maddeler içerir, hamileliğin ilk aşamalarında, aloe kullanımı tehlikelidir.

Aloe suyunun uzun süreli kullanımı durumunda, potasyum atılımında bir artış vardır. Doz aşımı, böbreklerin, kalbin çalışmasını olumsuz etkiler. Aloe sindirim yolu hastalıkları, varis, hemoroid, hipertansiyon alevlenmesi sırasında engellendi.

Alerjik rinit için aloe suyu kullanmak yasaktır.

Bir doktor tavsiyesi olmadan 3 yıla kadar, halk ilaçları advers reaksiyon riski nedeniyle kullanılamaz. Çocuklarda vejetatif ilaçlara sık sık tepki bir alerjidir. rinit tedavisi için çocuklarda Aloe hoşgörüsüzlük deride kızarıklık, yüz ödemi, kaşıntıya tecelli.

Soğuktan aloe suyu tedavisi

Aloe, yetişkinlerde ve 3 yaşından sonra çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Çocuklar, 1: 4 veya 1: 3 oranında aloe suyu yetiştirmeye teşvik edilir.

3 yıla kadar olan bebeklerin burun deliklerini 1: 5 suyla seyreltilmiş aloe suyu ile nemlendirilmiş bir turunda silmelerine izin verilir.

Herhangi bir ilaç kullanımdan önce bireysel tolerans için test edilmiştir. Doğal bitkisel ilaçlar bir istisna değildir.

Alerji testi

Arka taraftaki bilekte birkaç damla aloe suyu uygulanır ve 12 saat bekletilir. El ıslatılamaz. Bu süre zarfında kızarıklık, kızarıklık, ciltte kabarcıklar görülmezse aloe kullanılabilir.

Islah için su

Kaynatma olmadan musluk suyu için sıradan musluk suyu kullanmayın.

Damıtılmış su en iyi şekilde eczanede satın alınır, eğer bir sebepten dolayı imkansız ise - kaynatmadan önce kaynatın ve soğutun.

Soğuktan aloe suyu ile damla

Terapötik etkiyi arttırmak için aloe kullanmaya başlamadan önce, burnun mukusun burun boşluğunu temizlemek için bir deniz tuzu veya salin solüsyonu ile durulanması önerilir.

Aloe suyunu temiz, seyreltilmiş bir biçimde ve diğer tıbbi bileşenlerin eklenmesiyle gömün.

Aloe suyu

Saf haliyle, aloe sadece yetişkinler tarafından, 3 günde 3-5 kez damlatılabilir. Semptomlar ortadan kalkana kadar tedaviye devam edilebilir, genellikle 3-5 gün yeterlidir.

Yetişkinlerde aloe suyunun su ile 1: 1 oranında suyla seyreltilmesi tavsiye edilir, çocuklar - 1: 3.

Aloe suyu, sarımsak ve balın infüzyonu

Bu sarımsak hazırlamak için, 1 bardak su başına 1-2 denticles alın. Sarımsak, haşlanmış ve hafif soğutulmuş su içine dökülür, 4 saat ısrar eder.

Sarımsak, sıvı bal, aloe suyu infüzyonu eşit parçalarda karıştırılır. Kompozisyon iyi karıştırılmış ve damlatma için kullanılır. Aloe, bal, sarımsak ile anlamına gelen sarımsak, 5 damla için günde 8 kez, ortak soğuktan gömülür.

Genyantema için Aloe ve bal

Pürülan ve akut sinüzit, karabuğday bal ve aloe suyu karışımı ile tedavi edilir. Bal, 1: 1 oranında ılık su ile seyreltilir, daha sonra eşit miktarda aloe suyu eklenir.

Oluşan bileşim, seyreltilmeden, yatmadan önce 2-3 saat süreyle aşılanır. Damlalar mukozada 20 dakikaya kadar şiddetli tahrişe neden olur.

Aloe suyu ve soğan suyu

Meyve suyu eklenmesiyle birlikte aloe suyunun burnundaki ortak soğuk aşıdan etkili bir şekilde yardımcı olur. Luke, aloe suyunun yarısını alır. Kullanmadan önce, su yetişkinlere seyreltilir - 1: 2 oranında, çocuklar soğuk algınlığı için daha iyi bir ilaç almalıdır.

Aloe, bal ve limon

Soğuk algınlığından, çocuklar ve yetişkinlere eşit miktarda alınan balın eklenmesiyle aloe ve limon suyu karışımından yardım edilir. Her burun deliğine 3 damla Bury, çocuklar su ile 1: 3 oranında seyreltilir.

Soğuktan Aloe ve Kalanchoe suyu

Aloe vera ve calanchoe viviparous meyve sularının karışımı soğuğa çok yardımcı olur. Bu şifalı bitkiler, evde yaygın olarak dağıtılmaktadır ve geleneksel olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu şifalı bitkilerin meyve suları eşit oranlarda karıştırılır. Aloe ve calanchoe suyu içeren çocuklarda soğuk algınlığı yapılırken, ilaç 1: 1 oranında su ile seyreltilir.

Aloe ve zeytinyağı

Aloe kullanımı ile bu soğuk algınlığı, kabuk oluşumu ile soğuk algınlığı için tavsiye edilir. Zeytinyağı, kabukları mükemmel şekilde yumuşatır, burun boşluğundan kaçışına katkıda bulunur.

Kompozisyonu hazırlamak için 3: 1 oranında zeytinyağı ve aloe suyu alın. Aloe bu tarifte bir tıbbi ek olarak görünür.

Ajan 5 dakika çiftler halinde, daha sonra 3 dakika - bir buhar banyosunda tutulur. 4 saat içinde 4 damla gömün.

Soğuktan aloe ile Turundas

Aloe suyu bal, yer kalçaları, okaliptüs yağı ile 4: 2: 2: 1 oranında karıştırılır. Karışım iyi karıştırılmış ve sonuçtaki gazlı bez turunda bileşimi ile ıslatılmıştır.

Burun geçidine bir turunda 15 dakika bırakılır. Kullanılan turunda atılır. Ilaç ile nemlendirilmiş ikinci hazırlanan turunda, 15 dakika boyunca diğer burun geçişine sokulur.

Aloe vera suyu iç

Yarım bardak su, 300 gram bal ve iki sulu aloe yaprağı alın. Soyulmadan yaprakları ince bir şekilde bırakır. Karışımı 2 saat kısık ateşte karıştırın. Karanlık bir yerde ilacı soğuktan alın, günde 3 kez resepsiyon başına 1 kaşık alın.

Başka bir rinit halk tarifi "Mark kızıl (150 gr), bal (100 g), bir kakao tozu (slayt 2 kaşık) ekleyin içyağı (100 g) eritilmiştir, iyice karıştırın. Bir bardak süt içinde karışımın bir kaşık eriterek, akşam, sabah ilacı. "

Aloe ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir diğer popüler ilaç, balın yanı sıra "Kagor" şarabını da içerir. 300 g taze aloe yaprakları için ilaç hazırlamak için, aynı miktarda bal ve yarım litre "Cahors" alın.

Aloe yaprakları ezilir, bal ile karıştırılır, şarap eklenir ve karanlık bir yerde üç hafta boyunca temizlenir. Karışım günlük çalkalanır. 30 gün boyunca günde 3 çay kaşığı alın.

Pozitif bir sonuç, aloe vera suyu ve bal karışımının soğuğa karşı 2: 1 oranında yutulmasıdır. İlaç günde 2-3 kez bir kaşık alınır.

Soğuktan aloe özü ile ampuller

Enjeksiyon için kemoterapi ilacı aloe, soğuk algınlığı ile yardımcı olur, bir yetişkin ve meyve suyu yerine bebek içine aşılanabilir.

Yöntemin avantajı, ilacı kendi elinizle hazırlamaya gerek olmamasıdır. Ilacın etkisini korumak için günde 4 kez aşılanır.

Enjeksiyon için Aloe bir tıbbi üründür, terapötik etkisini arttırmak için özel bir şekilde işlenir. Bu ilacın etkinliği, evde bağımsız olarak hazırlanan aloe'nin suyundan daha yüksektir.

Ayrıca, soğuk algınlığı inhalasyonları için bir çare bulabiliriz.

Aloe kullanmanın artıları ve eksileri

Aloe arboresan - bir tıbbi bitki, biyolojik olarak aktif bileşikler, vitaminler, eser elementler içeren, doku rejenerasyonunu teşvik, bağışıklık ayarlayıcı aktiviteye sahip.

Aloe bileşimi, DSÖ tarafından tanınan anti-inflamatuar, analjezik etkiye sahip bir madde olan allantoindir. Allantoin, antioksidan aktiviteye sahiptir, hücrelerde toksinleri detoksifiye eder.

Öte yandan, aloe'nin biyolojik olarak aktif bileşenlerinin, hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını uyarma yeteneği, iyi huylu oluşum veya kanser olmak üzere tümör hastalıklarında istenmeyen bir durumdur.

2002 yılında ABD, aloe vera suyunun bir bileşenini içeren laksatifleri, tam olarak kanser riski nedeniyle yasakladı.

Aloe'nun özellikleri hem resmi hem de geleneksel tıpta çok takdir edilmektedir. Ancak hiçbir çare, tüm hastalıklar için bir anda her derde devadır.

Soğuk algınlığı için bir çare seçmek, ilacı kullanmaktan algılanan yararı ve olası zararları karşılaştırmanız gerekir.

Aloe soğukta yardımcı olur mu? Tedavi, yorumlar

Soğuk algınlığı genellikle bu tür bir burun akıntısı gibi hoş olmayan ve ağrılı belirtileri, eşlik. O, burun tıkanıklığı nefes zorlaştırır kışkırtır, normal iletişim ve hayatına müdahale.

Eczaneler, burun iltihabına yardımcı olan ve nazofarenksden mukus çıkartan birçok farklı ilaç satmaktadır. Ancak, her zaman etkili ve etkili değildirler.

Bu rahatsızlık, örneğin, aloe yardımıyla halk ilaçları tarafından iyileştirilebilir mi? Soğuk algınlığının bu bitkinin suyuyla arıtılması, antik çağlardan beri kullanılan oldukça yaygın ve etkili bir yöntemdir.

Bu aracı kullanıp kullanmayacağınıza karar verirken nelere dikkat etmeliyim? Çocukların tedavisi için başvurmak mümkün mü? Soğuk algınlığına karşı aloe için güncel tarifler nelerdir? Hadi öğrenelim.

Ve başlangıçta bitkinin kendisi ve olumlu özellikleri hakkında konuşacağız.

Aloe. Bu nedir?

Aloe, diyagonal olarak düzenlenmiş kalın etli yaprakları yetiştiren kısa bir sap ile karakterize çok yıllık yapraklı otsu bir bitkidir. Genellikle keskin dikenler ile çerçevelenir ve altmış santimetreye kadar uzunluğa ulaşabilirler.

Aloe çok iddiasız bir bitkidir. Aşırı durumlarda, kabuğun gözeneklerini örtmek ve nemi kendi içinde tutmak gibi zor bir kuraklığı kolayca tolere eder. Bu nedenle aloe, özenli ve sürekli bakım gerektirmeyen en uygun iç mekan bitkidir.

Aloe. Faydalı nedir?

Son çalışmalar bu bitki kitlesel Farmakoloji ve kozmetikte kullanılabilecek yapmak benzersiz bileşeni vardır olduğunu göstermektedir. Bu elemanlar nelerdir?

Her şeyden önce - vitaminler, yanı sıra amino asitler, enzimler, beta-karoten, uçucu yağlar (aralarında siyanokobalamin ve askorbik asit çıkmaktadır).

Bu maddeler ne kadar yararlıdır?

İlk olarak aloe tüm yararlı bileşenler, örneğin Staphylococcus aureus, Shigella, Streptococcus gibi bakterilerin gelişimini inhibe antimikrobiyal fonksiyonu yerine getirmektedir. Ayrıca doğal bir antibiyotik işlevi görür ve zararlı bakterileri yok ederler.

Bitkinin bir başka önemli özelliği de organizmanın immünostimülasyonudur, yani koruyucu elementlerin görünümü ve gelişmesine yardımcı olur.

Ayrıca, aloe suyu anti-enflamatuar yeteneklere sahiptir, toksinlerin yerel organlarını temizler, hızlı rejenerasyonu destekler.

Bu benzeri görülmemiş olasılıklar nedeniyle bitkinin riniti ve diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılması şaşırtıcı değildir. Soğukta burunda aloe için yararlı olan nedir?

Her şeyden önce, nazofaringeal mukozanın ödemini ve tahrişini azaltmak, mukus salgılamak ve nefes almayı artırmak için kullanılır. Aktif maddelerin hızla kanın içine çekilmesi nedeniyle, zararlı bakterilerin ve enfeksiyonların tahribi başlar ve iyileşme etkisi nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bitki çok yararlı ve etkili ise, tamamen mantıklı bir soru ortaya çıkıyor: aloe'nin soğuk algınlığının nasıl tedavi edileceği?

Özü suyu

Yukarıdakilerden, iyileşme elemanlarının çoğunun bitkinin suyu içinde olduğu anlaşılmaktadır. Kendimi evde hazırlayabilir miyim?

Tabii ki zor değil. Ancak, belirli kuralları izlemelisiniz.

Soğuk algınlığı aloe tedavisi için (yaşını en az üç yıl), yetişkin bitki almak ve daha sonra yıkanır ve kurutulur edilmesi gereken bir dış alt yetişen onun büyük ve sulu yaprak yırtıp gerekir.

Daha sonra, doğrudan meyve suyunun hazırlanmasına devam edebilirsiniz: kabuğunu yapraktan çıkarın ve akan bir burunda aloe için bir ilaç olarak kullanılabilecek jöle benzeri bir sıvı alın.

Bununla birlikte, yırtık tabakayı hemen kullanmamak en iyisidir. Temiz kağıda sarılması ve buzdolabında on ile on iki saat arasında bir süre bırakılması önerilir. Bu tür manipülasyonlar, besinlerin ve elementlerin aktivasyonuna katkıda bulunacak ve böylece suyunun iyileştirici özelliklerini geliştirecektir.

Bundan sonra ne yapacaksınız?

Tarif ilk

Soğuk algınlığı soğuk algınlığı tedavisi çok çeşitlidir. Bu hastalığın hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmasına yardımcı olacak birçok test edilmiş tarif vardır. Aşağıda bunların bazıları vardır.

İlk ve en kolay yol, elde edilen suyu suyla seyreltmektir. Bu çok önemlidir, çünkü bitkinin jöle benzeri sıvısı çok viskoz ve acıdır. Ancak, seyreltme için, sadece saflaştırılmış veya kaynatılmış su kullanın.

Jelatinli kütle hangi oranda seyreltilmelidir? Optimum önerilen oran bir ila ikidir, yani iki porsiyon su bir porsiyon suyu içine düşer. Ayrıca biraz bal ekleyebilirsiniz.

Bu damlaları kullanımdan hemen önce hazırlayın, böylece bileşen bileşenleri iyileştirici özelliklerini kaybetmez.

Soğuk algınlığından ne sıklıkta ve hangi dozlarda aloe suyu uygulamalıyım? Bunu günde üç kez yapmak en iyisidir, her burun deliğine üç ila beş damla kazmaktır. Uygulama süresi - tam iyileşme sağlanana kadar (bir haftadan fazla değil).

Bu tarif de etkilidir ve çocuk riniti için uygundur. Aloe suyu, suyla seyreltildikten sonra bir ila üç oranında, çocuklar için ortak soğuktan bağımsız veya karmaşık bir tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Rinitde aloe için diğer tarifler nelerdir? Bu daha sonra tartışılacaktır.

İkinci yöntem

Diğer tavsiyelere uygun olarak, sadece burun gibi bir jöle benzeri sıvı uygulamak değil, aynı zamanda gerekli dereceye kadar öğütülmüş bitki de mümkündür. Bunu yapmak için, aloe yaprağı et kıyma makinesinde bükülmeli, gazlı bez ile sıkılmış ve su ile seyreltilmelidir. Burada, sonuçtaki kütlenin suya oranı, meyvenin üst tabakasından da etkileneceğinden, meyve suyunun konsantrasyonu ve doygunluğundan etkileneceğinden, bir miktar arttırılabilir (bir ila üçe kadar).

Iç uygulama

Soğuk algınlığı ile aloe ile başka bir tarif kullanın (bu yöntemle ilgili yorumlar her zaman pozitiftir).

Bunu yapmak için, şifalı bir bitkinin bir yaprağını uygun bir şekilde ezmeniz, bir cam kabın içine koymanız ve orantılı olarak bire bir oranında alkolle doldurmanız gerekir. Bundan sonra bu karışımı karanlık bir yerde on ila on iki gün boyunca ısrar etmeniz tavsiye edilir.

Bu tentür hem yutma hem de burun damlası için kullanılabilir. Elde edilen karışımın, yarım çay kaşığı için günde iki kez, bağışıklığı güçlendirecek ve gücü tekrar kazanacak şekilde alın. Damla şeklinde, bu ilaç günde iki kez burnu gömerken (daha önce bir ila iki oranında su ile seyreltilmiş) etkilidir.

İçeride, ana bileşeni aloe olan başka bir araç kullanabilirsiniz. Bunu pişirmek için iki büyük sulu yaprak almanız ve öğütmeniz gerekiyor. yavaş bir yangın koymak saf su ve bal üç yüz gram, yarım fincan ekleyin ve iki saat pişirin. Bu ilacın günde üç kez bir çay kaşığı almanız önerilir.

Diğer malzemelerle tarifler

Rinit Aloe diğer maddeler ile çok etkili bir ilaçtır. Örneğin, çok etkili bir yöntem aloe ve soğan suyunun bir karışımıdır. Nasıl pişirilir?

oran soğan aloe için bire iki olmalıdır. Daha sonra elde edilen karışıma (aynı oranı koruyarak) su eklenir ve bu çözelti ile gömülür. Böyle bir ilaç yetişkinler için en iyi şekilde kullanılır.

Aloe'nin diğer iyileştirici bileşenleri bal ve limon (eşit paylarla alınmıştır). Bu ürün burun damlaları şeklinde kullanılır. Çocuklar su ile seyreltmeye ihtiyaç duyarlar (bir ila üç oranında).

İnanılmaz derecede etkili bir tedavi yöntemi (birçok hastaya göre) aloe suyu ve Kalanchoe, eşit parçalarda alınır. Bir bebeğin burnunu damlatmak için, suyla seyreltmek için bir terapötik kokteyl önerilir (bire bir).

Güçlü etkisi vardır ve sarımsak, aloe ile etkileşime girer.

Veri burun damlası hazırlamak amacıyla, sarımsak beş ezilmiş karanfil almak olanağına su, kapağın bir bardak dökün ve dört saat demlenmeye gereklidir. Belirlenen süre sonunda, sıvı, aloe jel ve sıvı bal ile eşit oranlarda karıştırılmış tahliye olmalıdır, üç ila beş kez, günde iyice karıştırın ve altı damla karışımı ile burun gömmek.

Bazı halk tariflerinin önemli bir bileşenihayvancılık yağı, Bir ila üç oranında aloe suyu ile karıştırılabilir. Alınan ürün bir buhar banyosunda sekiz dakika bekletilmeli, soğutulmalı ve daha sonra dört saatte bir dört damla bir burun ile gömülmelidir. Böyle bir ilaç, mukoza zarlarının oluşumunda kullanım için iyidir.

Burunda Turundas

Çok ilginç bir tarif aloe turuns. Bunu yapmak için, bu bitkinin suyu bal, ezilmiş gül kalçaları ve okaliptüs yağı ile karıştırılır (oran 4: 2: 2: 1). Elde edilen karışım iyice karıştırılır ve turzalara uygulanır, bu da her bir burun deliğine sokulmalıdır. Eylemin süresi onbeş dakikadır.

Alerji testi

Evet, aloe vera çok etkili ve etkili bir ilaçtır. Kullanması kolay, ucuz ve kullanımı kolaydır. Ancak kullanmadan önce, bu bitkiye alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir. Bu nasıl yapılabilir?

El bileğinin arkasına az miktarda meyve suyu uygulanmalı ve on iki saat boyunca bırakılmalıdır. Bu dönemden sonra cilt kızarıklık, iltihap veya kızarıklık göstermezse, aloe soğuk algınlığı için temel veya kompleks bir tedavi olarak güvenle kullanılabilir.

Bununla birlikte, alerjik reaksiyonlara ek olarak, bu ilacın kontrendikasyonlarını da hatırlamak gerekir.

Ne zaman başvuramam?

Hatırlanması gereken ilk şey, aloe kan dolaşımını ve uterus kas sistemini etkilediği için, hamilelik. Ayrıca, bu bileşenlere sahip ilaçlar, kullanım sırasında kullanılması tavsiye edilmez. kanama (hatta menstruasyon).

İşte aloe için kullanılan diğer kontrendikasyonlar burada kullanılmaması tavsiye edilir:

 • kronik hastalıklar (kardiyovasküler rahatsızlıklar, safra iltihabı, hemoroid, hipertansiyon, varisli damarlar);
 • üç yaşından küçük çocuklar;
 • alerjik rinit;
 • emzirme.

Aloe Avantajları ve Artıları

Görüldüğü gibi, bu bitki, anti-enflamatuar, iyileşmesini, antibakteriyel, antiedematous ve analjezik etkilere sahip olabilen bir önemli ve yararlı bir elemana sahiptir. Ana tedavi olarak (özellikle rinitin erken döneminde) ve ilaç tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir.

Bununla birlikte, aloe'nin olumsuz özellikleri de vardır. Örneğin, aktif bileşenleri nedeniyle, sadece bağışıklık hücrelerinin değil aynı zamanda onkojenik olanların çoğalmasını ve büyümesini de uyarabilir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde, aloe vera da dahil olmak üzere, laksatifler on beş yıl önce yasaklandı.

Bu nedenle, rinitte aloe uygulamak için karar verirken, bu bitkinin tüm olumlu ve olumsuz yönlerini, kontrendikasyonlarını ve faydasını tartmak önemlidir.

Evde burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü?

Antik çağlardan Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Yüzyılın suyu, bağımlılık yapmaz soğuk algınlığı için mükemmel bir çare. Burun ilaçları 3 ila 5 gün arasında kullanım için tavsiye edilmez ve yeşil bir doktora dayalı bir ilaç uzun süre kullanılabilir.

Aloe suyu için yararlı nedir?

Hemen hemen her evde yetişen bir bitki çok yararlı özelliklere sahiptir. Meyve suyu insan vücudu için gerekli tüm mineralleri, vitaminleri ve amino asitleri içerir.

Sulu grup B, E ve C vitaminleri, karbonhidratlar, folik asit, niasin açısından zengindir.

Yüzyılda bulunan polisakkaritler sayesinde beyaz kan hücrelerinin aktivitesini uyarır, bağışıklığı artırır.

Kesilmiş yapraklar kesiklere, dermatite, çeşitli iltihaplara, alerjik deri döküntülerine uygulanır. Ülserler, sıyrıklar, egzama, yanıklar ve kesikler ile iyileşir.

Bitkinin bakteriyolojik özellikleri, sindirim bozuklukları, mantar lezyonları, idrar yolu hastalıkları, böbrekler, karaciğer için kullanılmasını mümkün kılar.

Aloe sinüs iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir, yüksek su içeriği, burun mukozası nemlendirir ve solunum sistemi içine daha fazla bakteri nüfuz etmez.

Ortaya çıkan meyve sindirim bozuklukları ile tedavi edilir: ülserler, gastrit, zehirlenmeler.

Bir tür polisakkarit olan akdernans, herpes ve influenza virüsleri dahil olmak üzere bazı virüs ve bakterilerin inhibisyonuna katkıda bulunur.

Aloe belirgin bir bakterisit, antiviral, yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca, vücudu zararlı toksinlere maruz bırakabilir ve bağışıklık hücrelerinin sayısını artırabilir.

Yüzyılın iyileştirici özellikleri uzun zamandır geleneksel tıp tarafından fark edilmiştir. Bitki suyu birçok tıbbi ve kozmetik preparatların bir parçasıdır. Eczane ağında, bir bağışıklık uyarıcı ajan olarak kullanılan bir aloe özü satın alabilirsiniz.

Bu bitki özü ile merhem egzama, cilt hastalıkları, donma ve yanıklar için kullanılır.

Antibiyotiklerle artan tedavi ile, taşçık bir özü ile ilaç reçete - onlar vücut üzerindeki maddelerin zararlı etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ekstrakt veya sulu çözelti, bronşit, zatürre, öksürük ve diğer solunum hastalıklarının tedavisinde kompleks terapiye sokulur.

Ekstrakt ağız boşluğu, bademcik iltihabı, anjina, farenjit hastalıkları ile durulama için kullanılır.

Psikososyal durumun, psikozların, sarsıntıların ihlali de aloe suyu ile tedaviye yol açar.

Rejenere edici, gençleştirici özellikleri sayesinde ekstrakt evde ve endüstriyel kozmetikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Ekstrakt epidermise derinlemesine emilir, metabolizmanın restorasyonunu hızlandırır, nemlendirir, iltihap ve cilt tahrişlerini hafifletir. Adaçayı suyuyla banyo yapmak, gerginliği hafifletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Ekstrakt hücreler yenilenir ve kolajen oluşumunu uyarır, cilt daha elastik ve sağlıklı görünüyor.

aloe rinit kullanımı sırasında, iyileştirici bileşenler böylece neredeyse hemen fark edilebilir etkileri, doğrudan mukozası ve kan damarlarının içine emilir: şişme azalmış solunum kolaylaşır.

Suyu nasıl hazırlanır?

Bitmiş ürün eczane ağı üzerinden satılır, ancak bitki evde yetiştirilirse, ilacı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Özü sinüzit, sinüsler, soğuk algınlığı tedavisi için tıbbi ve halk ilaçları ile birlikte kullanılabilir.

Önemli! Taze sıkılmış aloe suyundan soğuk algınlığı çocuklara tavsiye edilmez - bunun içinde mukoza zarını yakabilen çok fazla aktif enzim vardır.

Aloe'nin burnunda nasıl bir damla yapıp, maksimum fayda sağlayacak ve sağlığınıza zarar vermeyecek? Meyve suyu sıkmak için birkaç tarif vardır. En kolay yol, yaprakların kıvrılması ve tülbentten geçirilmesidir.

Yoğunlaştırılmış bir özü düzgün bir şekilde hazırlamak için belirli kuralları izlemelisiniz:

 1. Bitki üç yıldan eski olmalıdır.
 2. Kullanmadan önce, bir ila üç hafta boyunca sulanmaz.
 3. Sadece alt, en büyük yaprakları kesin.
 4. Kesilmiş kağıdı temiz kağıda vidalayın.
 5. Sarılı şekilde 12-14 saat buzdolabında yerleştirin.
 6. Açacağım.
 7. Oluşan yulaf su 1: 3 ile doldurulmalı ve 1.5 saat boyunca ısrar edilmelidir.
 8. Kütle süzülür ve bir cam tabağa dökülür. İki hafta içinde kullanılmalıdır. Buzdolabında saklanır.

Tedavi özellikleri

Aloe'nin burnuna düşer, kan damarlarına girer, virüslerin çoğalmasını engelleyerek, anında vücuda yayılır. Doğal bir antibiyotiğin etkisi altında toksinler nötralize edilir ve yok olurlar.

Yetişkinlerde Aloe vera, doğrudan yapraktan seyreltilmeden kullanılabilir. Mukus yanmasını önlemek için, 1: 2 oranında su ile seyreltmek daha iyidir. Her burun deliğine 3-4 damla gömün, 3 r / gün.

Suyu mukoza zarından aldıktan sonra, aktif hapşırma başlar, bunun sonucunda burun sinüsleri temizlenir ve soluma serbest kalır. Genyantritis ile kullanılmasına izin verilir.

Bitkinin doğal bir biyostimülan olarak kabul edilmesine rağmen, hamileliğin soğuktan aloe suyu tavsiye edilmez. Yüzyılın bileşimi, uterus kaslarının büzülmesine neden olan ve düşük veya erken doğuma yol açabilen antrakinonlar içeren aktif maddeleri içerir.

Hamilelik sırasında aloe suyu kullanamazsınız

Önemli! Gebeliğin soğuk algınlığı Aloe ikinci yarısında, ama günde en fazla üç ruble ve sadece bir jinekolog danıştıktan sonra kullanılır.

Ekstre acı bir tada sahiptir, bu nedenle birçok ebeveyn çocuklara vermekten korkar. Burunda aloe'yu gömmeden önce, çocukla konuşmalısın. Bebeklerin 1: 2 oranında (bitki gençse) veya 1: 3 oranında meyve suyu yetiştirmesi gerekir. Eğer bal eklerseniz, çare tadı biraz artabilir.

Rinit, sinsi bir hastalıktır, eğer buna dikkat etmezseniz ve tedaviye başlarsanız, komplikasyonlarla tehdit eder. Aloe'nin bal ile kullanımı sadece tadı iyileştirmez, aynı zamanda mukusları yakmaz ve daha hızlı hareket eder. Daha fazla etki için, karışım ek olarak tüketilir. Çocuklara 1 çay kaşığı verilir. yemeden önce.

Böyle bir bileşim, kronik rinit ve sinüzitte mükemmel bir asistandır. Yetişkinler yatmadan önce 2-3 damla damlatılır. İlk olarak ballı aloe suyunun burunda yanma hissi yarattığına, hapşırmaya başladığına, ancak semptomların hızlıca ortadan kalktığına hazırlıklı olmalısınız.

Bebeklerde mukus oluşturma eğilimi artmaktadır. Bunun nedeni, kemiklerin tam olarak oluşmaması ve kıkırdakların yapısının, ağzın temizlenmesine katkıda bulunmamasıdır. İstatistiklere göre, kulak burun boğaz uzmanlarına yapılan çağrıların% 70'i nazofaringeal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir yıl boyunca bebekler için burun akıntısını tedavi etmek mümkün mü? Çocuklarda mukozanın çok hassas olduğu ve bitkinin kullanımının yanıklarla dolu olduğu unutulmamalıdır. Bebeğin rinitinde aloe ile dikkatle kullanılması gerekir. Çözelti, kaynamış su 1: 5 ile seyreltilir. Kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışın.

Aloe vera riniti kullanımında bazı kontrendikasyonlar vardır:

 • günde 100 ml'den fazla tüketmeyin;
 • hemoroid muzdarip insanlara almak için;
 • ilaç "Dicoxin" ile birlikte meyve suyu güçlü bir müshil etkisi neden olur;
 • hamilelik ve emzirme;
 • Düşük tansiyonu olan kişiler;
 • düzenli kullanım ishale, mide kramplarına neden olur;
 • Ekstraktın alınması operasyondan 2 hafta önce durdurulur - ilaç kanın pıhtılaşmasını azaltır ve kanamaya neden olur;
 • epilepsi;
 • alerjik rinit;
 • neoplazmlar.

İlacın bir haftadan uzun bir süre kesintisiz kullanılması elektrolit kaybına yol açabilir. Önlemler, 40 yaş üstü insanlar için ilaç temelinde kullanılmalıdır.

Halk tarifleri

Geleneksel tıp evde aloe soğuk algınlığı tedavisi için geniş bir reçete seçeneği sunar. Tedaviye başlamak için ilk defa hastalık belirtilerinde gereklidir. Suyu, her iki burun deliğine de 3-5 damla günde 4 defadan fazla sindirilir. Daha hızlı iyileşme ve daha iyi etki için, dahili olarak alınır.

 1. Alkol tentürü: aloe buzdolabından bir kombine veya karıştırıcıda öğütülür ve 1: 5 oranında alkol dökülür. Karanlık bir yerde 10 gün bekletin. 1 çay kaşığı için günde en fazla iki p. Çare zayıflatılmış organizmayı geri yükler, salgınlar sırasında yardımcı olur.
 2. Aloe soğuk (4 kısım) ve suyu, bal (3 parça), toz haline getirilmiş meyve özü kalça (3 parça), okaliptüs yağı (1 kısım): tamponlar için bitkisel. Tüm malzemeleri birleştirin, gazlı bez karışımına daldırın ve her burun deliğine bir çubukla koyun. 10-15 dakika boyunca 3 r.
 3. Zeytinyağı kaynatılır ve 3: 1 oranında çıkarıcı ile karıştırılır. Çocuklarda aloe suyu ile soğuk algınlığı, bebekler için 2-3 mg / gün mukozanın yağlanmasını içerir.
 4. Sıvı bal kaynatılmış su ve özü ile eşit oranlarda birleştirin. Burnunuzu gömün veya günde birkaç kez yağlayın.

Yüzyıllar önce başlayan bal ile birlikte aloe yaprakları kullan. Karışım soğuk algınlığı, bronşit, grip, solunum sistemi iltihabı için mükemmel bir çare.

Halk hekimliğinde öksürük Aloe, çay, merhem, tentür, balmumu için merhem kullanılır. Hemen sonuç beklemeyin, hoş olmayan semptomlardan tamamen kurtulmak 6 hafta kadar sürebilir.

Öksürük aloe vera ile Tarifler:

 1. 250 gr bükülmüş veya ince kıyılmış yaprakları, 0,5 l cahors dökün, 350 ml bal ekleyin. Karışımı buzdolabına 10 gün boyunca koyun. Filtre ve 1 çay kaşığı için 3 gün / gün kullanın.
 2. Bir bardak ılık su içinde 1-3 çay kaşığı seyreltin. doğal bal ve öksürük aloe suyu (bir bardak çeyrek). Yatmadan önce içmek için.
 3. Papatya çayı demleyin, bitki özü ve bal ekleyin.
 4. 200 gr bükülmüş yapraklar 0.5 litre su ve konyak ile karıştırılarak 200 ml bal ilave edilir. Fırına koyun, 3-4 saat karıştırın, 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden yarım saat önce 3 r.
 5. Yapraklar öğütülür (5-6 parça), domuz yağı ve tereyağı (200 gram), bal (250 mi) ve 1 çorba kaşığı ile birleştirin. l. kakao. Hastalık sırasında 1 çorba kaşığı kullanın. l. shokaladno - kremsi karışım yemeklerden 3-4 gün önce. Önleme için - 0.5 st. l.
 6. Bal ile limon, yüzyılın suyu ve St John's wort infüzyonu karıştırın. Yemek yerken bir bardak karışımı iç.

En fazla faydayı elde etmek için, balın çok sıcak suya yerleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Sıcaklık 40 ° C'yi geçmemelidir, aksi takdirde niteliklerini kaybeder.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri çeşitli hastalıklar için kullanılabilir, kullanımdan önce bir doktora danışmak gereklidir.

Soğuktan Aloe vera, yetişkinler ve çocuklar için mucize bir tedavidir.

Aloe veya centennial, üç bin yıldan fazla bir süredir iyileştirici özellikleri ile bilinen eşsiz bir bitkidir. Diğer bitkilerin kaldığı ve öldüğü yerlerde büyüyebilir.

Dünyada bu bitkinin 500'den fazla türü var. Bunların hepsi, nem dolu, kalın etli yaprakların varlığında benzer. Çiçekleri, nadiren çiçek açar, ama güzelce: uzun bir fırça ile saçılmış birçok küçük çiçek. Renkleri kırmızı, sarı, turuncu veya beyaz olabilir.

Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılır. Bu bitki yaygın olarak soğuk algınlığı tedavisinde halk hekimliğinde kullanılmaktadır.

Bu bitki ne kadar faydalı?

Harika bir bitkinin etli yapraklarında çok fazla meyve suyu var. Kana girerken, bu bileşen onu temizler, toksinleri ve toksinleri temizler. Bitkilerin iyileştirici özellikleri, çeşitliliğini ve etkililiğini şaşırtıyor.

 • Aloe suyundaki C vitamini konsantrasyonu yüksektir ve bu bileşen bağışıklığı korumak için çok önemlidir.
 • Catechins (güçlü antioksidanlar) damar duvarlarını güçlendirir, alerjik belirtileri azaltır.
 • Büzücü tanenler, yaraları daha hızlı iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Yararlı tuzlar, enzimler, karbonhidratlar, aloe içeriği sayesinde aloe inflamatuar ve soğuk hastalıklarla mücadelede etkilidir.
 • Aloin, aloe'ye acı bir tat veren bir bileşendir. Bu maddenin müshil özelliği vardır. Cildi ultraviyole radyasyon etkilerinden korumak için yüz kremine de katılır.

Şeffaf suyu antimikrobiyal etkiden farklıdır, örneğin, stafilokok, streptokokların reprodüksiyonuna baskılayıcı bir etki yapabilir. Bakterisidal aktivitesi sayesinde, bu madde zararlı bakterileri yok eder. Tıpta ve kozmetolojide, aloe vera geniş bir uygulama alanı bulmuştur.

Soğuk algınlığı için eylem

Stoletnik, çocuklarda ve yetişkinlerde soğuk algınlığı tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bu bitkinin suyunun uygulanması nefes rahatlatır, iltihabı hafifletir, hızla iyileşir.

Aloe suyu, bağımlılık ve alerjik reaksiyonlara neden olamaz. Bu nedenle, tedavi için ve soğuk algınlığı ve viral hastalıkların önlenmesi için koruyucu bir önlem olarak güvenle kullanılabilir.

Soğuk algınlığındaki aloe suyu mukozadaki enflamatuar süreçleri azaltır, metabolik süreçlerin hızlanmasını ve burundaki siliyer epitelyumun işleyişini iyileştirir. Bu çare ile soğuk algınlığı tedavisi çok etkilidir.

Bazı durumlarda aloe suyu, solunum yolunun mukoza zarını tahriş edebilir. Soğuk algınlığı için çare birden fazla hapşırma ve gözyaşı neden olabilir.

Çocukların tedavisi

Ürünün bir sene kadar soğuk algınlığı için Aloe tavsiye edilmez, çünkü ürün burnun hassas mukoza zarını yakabilir.

Yine de, ebeveynler, bebeklerde riniti tedavi etmek için bir yaşını kullanacaklarsa, kontrendikasyonlar mümkün olduğundan, çocuk doktoruna danışmak gerekir.

Aloe'nin soğuk algınlığını tedavi etmek için günde 3 kez 6-7 damla kazmak gerekir. 10 yaşın altındaki çocuklardan aloe vera suyu kullanmadan önce, 1: 3 oranında kaynamış su ile seyreltin.

En kolay tarif

Evde tıbbi bir kompozisyon yapmak zor değildir, asıl konu bunu yapmak için talimatları takip etmektir.

Hazırlık aşağıdaki şemaya göre yapılır:

 1. 3 yaşına ulaşmış olan aloe kullanılmasına izin verilir. Hem yaz hem de kış aylarında başarılı bir şekilde büyüyen sağlıklı, güçlü ve yeşil bir bitki olması önemlidir.
 2. Tıbbi bileşimi hazırlamak için yaprakların etli olması, aşağıdan büyümesi gerekir. Bunlar tamamen yıkanır ve bir havlu üzerinde kurutulur.
 3. Bundan sonra yapraklar kağıda sarılır ve 12 saat buzdolabına konur.
 4. Daha sonra meyve suyu onlardan sıkılır, bu da gün boyunca faydalanmalıdır.
 5. Bir yetişkin günde birkaç kez saf suyu gömebilir.
 6. Çocuklar için Aloe vera suyu su ile seyreltilmelidir.

Bu reçeteye göre pişirilen soğuk ve soğuk algınlığı, tıbbi nitelikleri kaybolduğu için uzun süre depolanamaz.

Tatlım ile tarifi

Aloe kullanımı diğer bileşenlerle birleştirilebilir. Bal eklenerek pişirilen, çok aktif olmayan ama daha yumuşak olan anlamına gelir. Yardımı ile, bir soğuk iyi tedavi edilir.

Tarif basittir: iki büyük yapraktan sıkılmış sıvı miktarı için 300 gram bal ve 100 mililitre su almanız gerekir. Tüm malzemeler iki saat karıştırılır ve düşük ısıda çürülür. Hazır çorba, soğutma için karanlık bir yere konur. Alınan ilaç bir çorba kaşığı için günde üç kez ağızdan alınır.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Bu mucize bitkisi ile soğuğu nasıl tedavi edeceğini bilmeyenler, önce kontrendikasyon yokluğundan emin olmalısınız. Asırlık çağdakiler, herhangi bir ilaç tedavisi gibi.

 • Hamilelik döneminde hamile kalması yasaktır çünkü bu bitkinin meyve suyu bileşenleri hamile bir kadın tarafından yutulduğunda erken doğumla dolu olan uterus kaslarının kasılmasını tetikleyebilir.
 • Kırmızısı temelinde soğutan reçete, kan basıncı bozuklukları ve kalp yetmezliği olan kişiler için uygun değildir. Eşsiz bir bitkinin suyu, insan durumunun daha da şiddetlenmesine yol açabilen kanı dağıtabilmektedir.
 • Yukarıda tarif edilen tarifi bilinen soğuk algınlığındaki Aloe vera alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Birey bireysel bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü varsa, aloe bazlı fon kullanmayın.

Alerjik rinit tedavisi için aloe suyu kullanmak kesinlikle yasaktır.

Eğer büyük miktarlarda aloe bazlı bir kompozisyon kullanırsanız, böbrek ve kalp üzerindeki komplikasyonlar dışlanmaz. Kanama olabilir, hemoroidleri kötüleştirebilir.

Aloe suyu çocuklarda veya yetişkinlerde soğuk algınlığı için kullanılmadan önce, alerjik belirtilerin olmaması için küçük bir test önerilir. Bunu yapmak için bitkinin suyunu dirseğin katına sürün ve cildi 12 saat boyunca bu yerde izleyin. Bu bölgede tahriş veya rahatsızlık görülmediyse, aracı güvenle kullanabilirsiniz.

Aloe, bağımlılık yaratma konusunda tamamen yetersiz olduğu için eşsizdir. Örneğin, soğuktan çocuğa kadar olan doktorlar sıradan damlalar 5 günden fazla kullanılmamasını tavsiye ederler ve soğuk ve burun akıntısı tamamen duruncaya kadar bir aloe esasına göre araç uygulanabilir.

Aloe vera bazlı fonların kullanımı etkili ve güvenlidir. Bir dizi bakterisit ve antiseptik özellik nedeniyle, benzersiz bir şifa bitkisinin suyu, üst solunum yollarının soğuk algınlığı ve diğer hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

Basit tavsiyelerin gözlenmesi, hoş olmayan bir soğuk - burun akıntısı fenomeni ile başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Ancak, tedaviden önce doktora başvurmanız gerektiğini unutmayın.

Soğuktan Aloe kanıtlanmış bir halk ilaçtır.

Makalenin içeriği:

Aloe, zambak ailesinin kentsel apartmanlarda bulunan otsu bir bitkisidir. Tıbbi özellikleriyle ünlüdür.

Aloe yardımıyla cildinize dikkat ederler. Bu çok yıllık bitki, aynı zamanda, çok sayıda hastalığın tedavisinde de yardımcı olur. Anneannelerimiz de soğuktan aloe kullanıyorlardı. Bugüne kadar hayatta kalan birçok yemek tarifini popülerleştirenler onlar.

Aloe'nin iyileştirici özellikleri

Sonbahar-kış döneminde kapalı kalmamak için önleyici tedbirlerin önceden yapılması gerekmektedir. Soğuk algınlığına karşı en iyi silah şifa veren bir bitkidir. Aloe, yüksek düzeyde bir bağışıklığın korunmasına yardımcı olan bir dizi önemli vitamin içerir. Birkaç kişi biliyor, ancak yüzyılın suyu hafif antibiyotikler korur. Önemli organik maddelerin kompleksi kanın içinde sorunsuzca emilir ve hastalığın odaklarına girer.

Aloe suyu özellikleri:

 • detoksifikasyon;
 • tonik;
 • mikrobisidler;
 • immünomodülatör;
 • reolojik (kan akımı ve durumu iyileşir).

Aloe ve soğuktan korur. Nazal pasaj kabuğunun çok fazla kan damarına sahip olduğu bilinmektedir ve bitki suları bunlara enjekte edildiyse hemen harekete geçecektir. Sıvı, mukoza zarından şişmeyi gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda kanın detoksifikasyonunun sebebidir. Bazı insanlar içerideki suyu alırlar. Aloe suyu düzenli olarak kullanıldığında, kan durumu daha iyi değişir. Tadı acıdır, ancak tahrişe neden olmaz.

Aloe'nin rinit ile etkisi

Nazal pasajların iç yüzeyinin çok sayıda kan damarına sahip olduğu bilinmektedir. Bunun nedeni, aloe suyunun burun içerisine girmesi, çok hızlı bir şekilde kan içine emilmesi ve iyileştirici etkinin hemen görülebilmesidir. Böylece burun pasajlarındaki ödemler belirgin şekilde azalır ve solunum daha özgür hale gelir. Ayrıca, aloe kandaki toksinleri nötralize eder ve vücudun enfeksiyonla daha hızlı başa çıkmasına izin verir. Bu bitkinin suyu patojenik virüsler ve baetkeria (herpes ve influenza virüsleri dahil) ile savaşır.

Aloe çocuklar ve yetişkinler üzerinde nasıl çalışır?

Aloe, dünyada "yüzyıl" adı altında bile bilinir. Ve bu bitki gerçek bir evrensel ev şifacıdır. En ilginç şey, ondan bir ilaç hazırlamak zor değil. Bu tür tarifler zamanla test edilmiş, güvenli, güvenilir ve en önemlisi çok etkilidir. Aloe yaprağına 12 vitamin, 20 mineral, 18 amino asit ve yaklaşık 200 farklı biyolojik aktif maddenin dahil edildiğini bulmak için bilimsel araştırmalar yapılmıştır.

Rinit tedavisinde aloe nasıl kullanılır?

Bildiğiniz gibi, burun pasajlarının içinde çok sayıda kan damarı bulunur. Ve eğer bir burunda bir aloe suyunu damlatıyorsa, iyileştirici eylem hemen hemen aynı anda başlar. Bu tür hızlı emilim aşağıdaki olumlu sonuçları verir:

 • burun mukozasının şişmesini önemli ölçüde azaltır;
 • hastanın nefesi daha özgür olur;
 • Eğer sürekli soğuk algınlığına karşı mücadelede aloe suyunu kullanırsanız, o zaman belirgin bir şekilde iyileşir ve kanın kalitesini artırır.

Aloe suyu oldukça acıdır, ancak tahrişe neden olmaz. Doğru, eğer soyulmuş olan bir yapraktan aloe suyu kullanırsanız, o zaman cildin kızarmasına neden olabilir. Bu, aktif biyolojik maddelerin tabakada mevcut olmasından kaynaklanmaktadır.

Kullanım aloe suyu bir gün (en fazla 3 kez) gerekli birkaç katıdır. Her burun pasajında ​​6-7 damla damlatılmalıdır. Soğuk algınlığı 10 yaşın altındaki çocuklarda tedavi edilirse, aloe suyu 1 ila 3 oranında kaynatılmış su ile seyreltilmelidir. Ve çocuk için bu iltihap ve şişliği hafifletmek için yeterli olacaktır.

Rinitli aloe için en popüler tarifler

Şu anda, aloe suyu kullanarak çok sayıda tarifleri biriktirdi. Ve en önemlisi, evde herhangi bir ilaç hazırlanabilir. Asıl önemli olan yönergeleri açıkça takip etmektir.

1 Soğuk algınlığı için bir çare hazırlamak için bitkiyi kullanın. Bitkinin gövdesini önceden hazırlayın: altta yetişen etli yaprakları seçin. Üç yaşında bir örnek seçmelisiniz. Büyükannelerimizin dediği gibi, bu dönemde bitki güçleniyor.

2 Aloe suyundan gelen soğuk algınlığı tedavisi için özel bir reçete. Böyle bir ilaç hazırlamak için, bitkinin en büyük yapraklarını seçmek ve yırtılarak gerekli olacaktır. Üç yıllık ömrü olan bitkilerin tıbbi özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Bu yapraklar iyice yıkanmalı ve daha sonra bir havlu ile kurutulmalıdır. Daha sonra kesilmiş yaprakları bir gazetede sarın ve 10 gün boyunca buzdolabına koyun. Bundan sonra, deriyi kes ve dikenleri kes. Tabakanın kalan kısmı, yulaf ezmesi oluşmadan önce ezilmelidir. Sonra bu kitleyi gazlı beze koyun ve suyu sıkın. Bu sıvı da bir meyve suyu. Doğru, meyve suyu çok hızlı bir şekilde tıbbi özelliklerini kaybeder, çünkü uzun bir süre saklanamaz.

3 Ballı aloe suyu kullanmak için bir reçete var. O kadar aktif değil, keskin değil. Bu ilacı hazırlamak için 100 g suya, 300 g balya ve iki veya üç yapraklı aloe'ye ihtiyacınız vardır. Her şey yaklaşık 2 saat kısık ateşte pişirilir ve pişirilir. Bundan sonra, et suyu soğutulmalı ve karanlık bir yere konulmalıdır. Suyu bir çorba kaşığı günde üç kez alınır.

4 Yaprakları durulayın, gazlı bezle sarın ve buzdolabında 13 saat bekletin. Karıncalanları kesin ve kesiği parçalara ayırın, homojen bir karışıma öğütün. Kashitsu gazlı bezle süzülüyor. Ortaya çıkan meyve suyu soğukta en fazla 2 hafta saklanır. Yanmayı önlemek için meyve suyunu temiz su ile seyreltmek gerekir - 1: 2. Çocuklar için soğuk algınlığı suyundan aloe suyu hazırlamak isterseniz, su ile seyreltmek gerekir (1: 3). Ağızda, günde üç kez bir damla burun içine yaklaşık 4 damla aşılayın. Onları bir göz kapağı ve emzirilen bebeklerle soğuktan tedavi ediyorlar. Sıklıkla rinit tedavisi görür. Ancak, bitkinin suyu bazı kontrendikasyonları olduğundan, dikkatli olmanız gerekir. Tıbbi sıvı kullanmadan önce bir çocuk doktoruna başvurmalısınız.

Aloe kullanımı kontrendikasyonları

Aloe güvenli bir ilaçtır. Bununla birlikte, bu doğal ilaç, bazı ilaç preparatlarının yanı sıra bazı kontrendikasyonları da vardır. Hamilelikte soğuk algınlığı aloe uygulamak yasaktır. Meyve suyu hamile bir kadının kanına girerse, uterus kasları büzülecek. Ve bu güvenli değil. Bu ilacı, uçucu basınç (özellikle yüksek) ve kalp yetmezliği olan insanlara alamazsınız. Bitkinin suyu kanı dağıtır, böylece insan durumunu ağırlaştırır. Birçok bitki gibi, aloe bireysel hastalarda alerjik reaksiyonu aktive eder. Bazı bileşenler bu insanlar için dayanılmazdır. Özellikle, alerjik riniti aloe suyu ile tedavi edemezsiniz. Kronik hale gelen bir rahatsızlık için karmaşık tedavi kullanılmalıdır.

Bir stagger temelinde hazırlanan preparatların aşırı kullanımı ile, böbrekler ve kalpte ağrı olabilir, kanama açılır; hemoroidleri şiddetlendirmek, idrarda kan göstermek için.

Reçeteyi uygulamadan önce, yüzyıla hiçbir olumsuz reaksiyon olmadığından emin olun: bileğin arkasını yağlayın ve cildin reaksiyonundan 12 saat sonra izleyin. Tahriş ve hoş olmayan bir his varsa, meyve suyu tıbbi tariflere dahil edilebilir.

Bitki, soğuk algınlığı için eşsiz ve özel bir ilaçtır. İlaç tedavisinin aksine, soğuk algınlığı tedavisinde aloe'ye bağımlılık yoktur. İlaç kullanımı ile basit bir rinit bile kronik hale gelebilir. Doktorlar burun burun damlaları ile kazmak için 5 günden fazla değil öneririz. Fakat aloe, hiçbir korku olmadan tamamen iyileşene kadar kullanılır.

Basit tavsiyelere uyun ve güçlü ilaçları yutmadan can sıkıcı bir hastalık ile kolayca başa çıkabilirsiniz. Tüm rahatsızlıkların çaresi, pencere kenarında büyüyerek aloe olacaktır!

Soğuktan Aloe

Aloe'nin antiseptik ve bakterisit özellikleri, üst solunum yollarının ortak soğuk ve kronik hastalıklarının tedavisinde kullanılmasını mümkün kılar. Bu bitkinin yapraklarından elde edilen meyve suyu, bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve maksiller sinüslerin mukoza zarlarının şişkinliğini giderir.

Soğuk algınlığı soğuk algınlığına karşı Aloe

Hastalığın en soğuk döneminde soğuk algınlığı oldukça basit bir şekilde tedavi edilebilir. Bunu yapmak için en az 3 yaşında aloe vera'ya ihtiyacınız olacak. Bitkinin en alttaki etli yapraklarını kesmek ve her birini 2-3 cm'lik küçük parçalara kesmek gerekir.Aşırı soğuk algınlığı, yapraklardan sıkılmış olması gereken aloe suyu ile yapılır. Her bir burun deliğine, eşit parçalarda kaynamış su ile bir meyve suyu çözeltisi verilmelidir, günde iki kez 2 damla. Bu prosedür şiddetli hapşırma ve yırtılmaya neden olabilir, çünkü bu şekilde maksiller sinüsler dışkı ve mukustan salınır.

Aloe sayesinde soğuk algınlığı burun akıntısı 4-5 gün içinde kaybolur ve tedaviden sonraki gün ertesi gün burun solunumu tekrar sağlanır.

Küçük çocuklarda burun tıkanıklığı tedavi edilirken, daha zayıf bir aloe suyu çözeltisi yapılmalıdır, çünkü mukoza zarında tahrişe neden olabilir. Çocukların damlalarını hazırlamak için, bitkinin suyunu 1: 4 veya 1: 5 oranında suyla karıştırmalısınız.

Aloe: soğuktan tarifler

En basit, tabii ki, saf aloe suyu ya da su ile çözeltisinin damlatılmasıdır. Bitkinin etkinliğini güçlendirin, eğer bitki yapraklarını buzdolabına koyarsanız, gazlı bezle sarın. Aloe'deki soğuk tedavi sayesinde B vitaminleri ve antiseptik özellikleri artmaktadır. Ek olarak, damlatmadan önce nazal sinüslerin tuzlu su veya ılık su ile deniz tuzu ile yıkanması yararlıdır. Bu burun tıkanıklıktan kurtulacak ve mukozayı prosedüre hazırlayacaktır.

Aloe ve sarımsak soğuk algınlığı için reçeteli ilaçlar:

 • 5 adet büyük soyulmuş sarımsaklı karanfil, bir cam kasede 1 litre ılık kaynamış suya dökülür;
 • kapağı sıkıca kapatın ve 4 saat ısrar edin;
 • suyu tahliye edin;
 • Elde edilen sıvının bir çorba kaşığı sıvı bal ve aloe suyu ile eşit miktarlarda birleştirilir;
 • bileşenleri iyice karıştırın;
 • Hazırlanan ilacı, her burun deliğine günde 6 defaya kadar, mümkün olduğunca sık 6-7 damla koyun.

Akut maksiller sinüzit ve sinüslerin diğer süpüratif inflamasyonlarında bir soğuk için bir reçete:

 • eşit oranlarda doğal, tercihen karabuğday, bal ile ılık temiz su karıştırın;
 • 1: 1 oranında taze aloe suyu solüsyonuna ekleyin;
 • Her burun deliğine yataktan yaklaşık 3 saat önce 5 damla gömün;
 • ilaç, 10-20 dakika sonra bağımsız olarak geçen maksiller sinüslerde şiddetli yırtılma ve kaşıntıya neden olur.

Aloe suyu ile soğuk algınlığı tamponu:

 • doğal sıvı balı eşit parçalarda nutria yağı ile karıştırın;
 • karışıma 1: 2 oranında aloe suyu eklenir;
 • Bir karıştırıcı veya kıyma makinesi ile taze, özenle yıkanmış gül kalçaları hazırlayın;
 • karışımın toplam kütlesinin yarısına eşit miktarda bal, yağ ve aloe karışımına gül kalçaları ekleyin;
 • Malzemeleri dikkatlice karıştırın ve birkaç damla okaliptüs esansiyel yağı ekleyin;
 • gazlı bez veya bandajdan ince tamponlar yapmak, bunları alınan ürünle ıslatmak ve her burun deliğine yerleştirmek. Tamponun içine biraz karışabilirsin;
 • 15 dakika sonra tamponları çıkarın, her 2-3 saatte bir prosedürü tekrarlayın.

Bebeklerde rinit için aloe nasıl kullanılır?

Bebeklerin aloe veya solüsyonunun suyuna gömülmesi tavsiye edilmez. Bebeğin burun solunumu kolaylaştırmak için, bitkinin yapraklarından suyu sıvı bal ile eşit oranlarda karıştırmak gerekir. Elde edilen karışım bir pamuklu çubukla nemlendirilmeli ve çocuğun burun deliklerinin içine ovulmalıdır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Soda ile boğaz ve anjin ile tuz durulayın - doğru oranları hazırlıyoruz

Merhaba sevgili okuyucular. Boğazın bulaşıcı hastalıklarına yılın herhangi bir zamanında hazır olması gerekir, çünkü hiç kimse böyle bir hastalıktan bağışık değildir.

Boğazın durulanması için klorofililpt

Dondurma veya soğuk sodadan sonra soğuk algınlığının ilk belirtileri ortaya çıktı. Tedavide boğazın durulanması için yaygın olarak klorofililpt kullanılır. Modern tıp, hastalara neredeyse her hastalıktan çok fazla ilaç sunmaktadır.