Loading

Soğuktan Aloe

Aloe ağacı (yüzyıl) - iyi çalışılmış tıbbi özellikleri olan bir bitki.

Yüzyılın yaşını şifa vermeyen yaralar için halk tedavisi olarak kullanma deneyimi, nazofarenks hastalıkları birkaç bin yaşındadır.

Aloe özellikleri

Aloe suyu antimikrobiyal aktivite gösterir, stafilokok, streptokok, shigella reprodüksiyonunu bastırır. Aloe suyu ayrıca, antibiyotik olarak davranan, patojenik bakterileri yok eden bakterisidal aktiviteye sahiptir.

Resmi ilaçta, aloe - ekstrakt bazlı ilaçlar, su ekstresi, aloe liniment, aloe tabletleri kullanılır.

Aloe tüm ilaçlar genel iyileştirici özelliklere sahip:

 • metabolizmayı uyarmak;
 • Doku rejenerasyonu, yara iyileşmesi süreçlerine katkıda bulunur;
 • immünomodülatör özellikleri var.

Aloe yaprakları vitaminler, fitokitler, uçucu yağlar içerir. Aloe'nin acı tadı aloin bileşiğine eklenir. Bu madde cildin ultraviyole ışığın etkilerinden korunmasını sağlayan krem ​​katkı maddelerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Aloe suyu, mukozanın iltihaplanmasını azaltır, metabolizmayı hızlandırır, siliyer epitelyumun işlevselliğini geri kazandırır.

Soğuk agave suyu Uygulama toksik etkisini azaltır, mukozal ödem burun yollarını rahatlatmak, burun nefes normalleştirir.

bileşim mukozasını tahriş Aloe maddeleri içerir, burun instilasyon Ancak hapşırma, göz yaşarması eşlik etmektedir.

Aloe suyu kendiniz nasıl hazırlanır

Aloe suyunu hazırlamak için bitkinin alt sulu yapraklarını ayırın. Bir çocuğun burnuna damlatmak için bir yaprak aloe yeterlidir. Kesilmiş yaprak biyo-uyarılmış - karanlık bir yerde +2 о С - +5 о С.

Bu işlem, strese yanıt olarak aloe yapraklarında üretilen biyojenik uyarıcıların oluşumu için gereklidir.

Evde, bunun için bir buzdolabı kullanılır. Biyostimülasyonun maksimum etkisini sağlamak için 12 gün dayanır.

Pratikte, ne yazık ki, biyostimulasyon aşaması, genellikle aloe'nun tıbbi etkisini azaltır, ihmal edilir.

Suyu hazırlamak için, kütikül kesilir, biraz eti tutulur. Cildin altında, aloin ana stokları konsantre edilir.

Çekirdek bir kaşıkla ezilmiş bir bardağa konur. Ortaya çıkan kütle, ikiye katlanmış gazlı bez ile sıkılır. Suyu buzdolabında saklayın.

Kullanmadan önce, iki kez su ile seyreltin. Boşanmış aloe suyu, 3-5 damla için günde 3 defadan fazla olmayan soğuk algınlığı çocuğunu aşılar. Yetişkin seyreltilmemiş formda gömülebilir.

Ek olarak bal eklenmesiyle aloe maskesinin acı tadı, balın, soğuk algınlığı için bu ünlü halk ilacının etkisini artıran bakterisit bir etkiye sahiptir.

Aloe kontrendikasyonları

Hamilelikte kanama ile birlikte, aloe ile soğuk ve soğuk algınlığı ilaçları tavsiye edilmez. Ayrıca, aloe suyu bileşimi uterusun yumuşak kaslarını uyaran maddeler içerir, hamileliğin ilk aşamalarında, aloe kullanımı tehlikelidir.

Aloe suyunun uzun süreli kullanımı durumunda, potasyum atılımında bir artış vardır. Doz aşımı, böbreklerin, kalbin çalışmasını olumsuz etkiler. Aloe sindirim yolu hastalıkları, varis, hemoroid, hipertansiyon alevlenmesi sırasında engellendi.

Alerjik rinit için aloe suyu kullanmak yasaktır.

Bir doktor tavsiyesi olmadan 3 yıla kadar, halk ilaçları advers reaksiyon riski nedeniyle kullanılamaz. Çocuklarda vejetatif ilaçlara sık sık tepki bir alerjidir. rinit tedavisi için çocuklarda Aloe hoşgörüsüzlük deride kızarıklık, yüz ödemi, kaşıntıya tecelli.

Soğuktan aloe suyu tedavisi

Aloe, yetişkinlerde ve 3 yaşından sonra çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Çocuklar, 1: 4 veya 1: 3 oranında aloe suyu yetiştirmeye teşvik edilir.

3 yıla kadar olan bebeklerin burun deliklerini 1: 5 suyla seyreltilmiş aloe suyu ile nemlendirilmiş bir turunda silmelerine izin verilir.

Herhangi bir ilaç kullanımdan önce bireysel tolerans için test edilmiştir. Doğal bitkisel ilaçlar bir istisna değildir.

Alerji testi

Arka taraftaki bilekte birkaç damla aloe suyu uygulanır ve 12 saat bekletilir. El ıslatılamaz. Bu süre zarfında kızarıklık, kızarıklık, ciltte kabarcıklar görülmezse aloe kullanılabilir.

Islah için su

Kaynatma olmadan musluk suyu için sıradan musluk suyu kullanmayın.

Damıtılmış su en iyi şekilde eczanede satın alınır, eğer bir sebepten dolayı imkansız ise - kaynatmadan önce kaynatın ve soğutun.

Soğuktan aloe suyu ile damla

Terapötik etkiyi arttırmak için aloe kullanmaya başlamadan önce, burnun mukusun burun boşluğunu temizlemek için bir deniz tuzu veya salin solüsyonu ile durulanması önerilir.

Aloe suyunu temiz, seyreltilmiş bir biçimde ve diğer tıbbi bileşenlerin eklenmesiyle gömün.

Aloe suyu

Saf haliyle, aloe sadece yetişkinler tarafından, 3 günde 3-5 kez damlatılabilir. Semptomlar ortadan kalkana kadar tedaviye devam edilebilir, genellikle 3-5 gün yeterlidir.

Yetişkinlerde aloe suyunun su ile 1: 1 oranında suyla seyreltilmesi tavsiye edilir, çocuklar - 1: 3.

Aloe suyu, sarımsak ve balın infüzyonu

Bu sarımsak hazırlamak için, 1 bardak su başına 1-2 denticles alın. Sarımsak, haşlanmış ve hafif soğutulmuş su içine dökülür, 4 saat ısrar eder.

Sarımsak, sıvı bal, aloe suyu infüzyonu eşit parçalarda karıştırılır. Kompozisyon iyi karıştırılmış ve damlatma için kullanılır. Aloe, bal, sarımsak ile anlamına gelen sarımsak, 5 damla için günde 8 kez, ortak soğuktan gömülür.

Genyantema için Aloe ve bal

Pürülan ve akut sinüzit, karabuğday bal ve aloe suyu karışımı ile tedavi edilir. Bal, 1: 1 oranında ılık su ile seyreltilir, daha sonra eşit miktarda aloe suyu eklenir.

Oluşan bileşim, seyreltilmeden, yatmadan önce 2-3 saat süreyle aşılanır. Damlalar mukozada 20 dakikaya kadar şiddetli tahrişe neden olur.

Aloe suyu ve soğan suyu

Meyve suyu eklenmesiyle birlikte aloe suyunun burnundaki ortak soğuk aşıdan etkili bir şekilde yardımcı olur. Luke, aloe suyunun yarısını alır. Kullanmadan önce, su yetişkinlere seyreltilir - 1: 2 oranında, çocuklar soğuk algınlığı için daha iyi bir ilaç almalıdır.

Aloe, bal ve limon

Soğuk algınlığından, çocuklar ve yetişkinlere eşit miktarda alınan balın eklenmesiyle aloe ve limon suyu karışımından yardım edilir. Her burun deliğine 3 damla Bury, çocuklar su ile 1: 3 oranında seyreltilir.

Soğuktan Aloe ve Kalanchoe suyu

Aloe vera ve calanchoe viviparous meyve sularının karışımı soğuğa çok yardımcı olur. Bu şifalı bitkiler, evde yaygın olarak dağıtılmaktadır ve geleneksel olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu şifalı bitkilerin meyve suları eşit oranlarda karıştırılır. Aloe ve calanchoe suyu içeren çocuklarda soğuk algınlığı yapılırken, ilaç 1: 1 oranında su ile seyreltilir.

Aloe ve zeytinyağı

Aloe kullanımı ile bu soğuk algınlığı, kabuk oluşumu ile soğuk algınlığı için tavsiye edilir. Zeytinyağı, kabukları mükemmel şekilde yumuşatır, burun boşluğundan kaçışına katkıda bulunur.

Kompozisyonu hazırlamak için 3: 1 oranında zeytinyağı ve aloe suyu alın. Aloe bu tarifte bir tıbbi ek olarak görünür.

Ajan 5 dakika çiftler halinde, daha sonra 3 dakika - bir buhar banyosunda tutulur. 4 saat içinde 4 damla gömün.

Soğuktan aloe ile Turundas

Aloe suyu bal, yer kalçaları, okaliptüs yağı ile 4: 2: 2: 1 oranında karıştırılır. Karışım iyi karıştırılmış ve sonuçtaki gazlı bez turunda bileşimi ile ıslatılmıştır.

Burun geçidine bir turunda 15 dakika bırakılır. Kullanılan turunda atılır. Ilaç ile nemlendirilmiş ikinci hazırlanan turunda, 15 dakika boyunca diğer burun geçişine sokulur.

Aloe vera suyu iç

Yarım bardak su, 300 gram bal ve iki sulu aloe yaprağı alın. Soyulmadan yaprakları ince bir şekilde bırakır. Karışımı 2 saat kısık ateşte karıştırın. Karanlık bir yerde ilacı soğuktan alın, günde 3 kez resepsiyon başına 1 kaşık alın.

Başka bir rinit halk tarifi "Mark kızıl (150 gr), bal (100 g), bir kakao tozu (slayt 2 kaşık) ekleyin içyağı (100 g) eritilmiştir, iyice karıştırın. Bir bardak süt içinde karışımın bir kaşık eriterek, akşam, sabah ilacı. "

Aloe ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir diğer popüler ilaç, balın yanı sıra "Kagor" şarabını da içerir. 300 g taze aloe yaprakları için ilaç hazırlamak için, aynı miktarda bal ve yarım litre "Cahors" alın.

Aloe yaprakları ezilir, bal ile karıştırılır, şarap eklenir ve karanlık bir yerde üç hafta boyunca temizlenir. Karışım günlük çalkalanır. 30 gün boyunca günde 3 çay kaşığı alın.

Pozitif bir sonuç, aloe vera suyu ve bal karışımının soğuğa karşı 2: 1 oranında yutulmasıdır. İlaç günde 2-3 kez bir kaşık alınır.

Soğuktan aloe özü ile ampuller

Enjeksiyon için kemoterapi ilacı aloe, soğuk algınlığı ile yardımcı olur, bir yetişkin ve meyve suyu yerine bebek içine aşılanabilir.

Yöntemin avantajı, ilacı kendi elinizle hazırlamaya gerek olmamasıdır. Ilacın etkisini korumak için günde 4 kez aşılanır.

Enjeksiyon için Aloe bir tıbbi üründür, terapötik etkisini arttırmak için özel bir şekilde işlenir. Bu ilacın etkinliği, evde bağımsız olarak hazırlanan aloe'nin suyundan daha yüksektir.

Ayrıca, soğuk algınlığı inhalasyonları için bir çare bulabiliriz.

Aloe kullanmanın artıları ve eksileri

Aloe arboresan - bir tıbbi bitki, biyolojik olarak aktif bileşikler, vitaminler, eser elementler içeren, doku rejenerasyonunu teşvik, bağışıklık ayarlayıcı aktiviteye sahip.

Aloe bileşimi, DSÖ tarafından tanınan anti-inflamatuar, analjezik etkiye sahip bir madde olan allantoindir. Allantoin, antioksidan aktiviteye sahiptir, hücrelerde toksinleri detoksifiye eder.

Öte yandan, aloe'nin biyolojik olarak aktif bileşenlerinin, hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını uyarma yeteneği, iyi huylu oluşum veya kanser olmak üzere tümör hastalıklarında istenmeyen bir durumdur.

2002 yılında ABD, aloe vera suyunun bir bileşenini içeren laksatifleri, tam olarak kanser riski nedeniyle yasakladı.

Aloe'nun özellikleri hem resmi hem de geleneksel tıpta çok takdir edilmektedir. Ancak hiçbir çare, tüm hastalıklar için bir anda her derde devadır.

Soğuk algınlığı için bir çare seçmek, ilacı kullanmaktan algılanan yararı ve olası zararları karşılaştırmanız gerekir.

Aloe'nin burnuna düşen damlalar: en iyi tarifler ve kullanım kuralları

Rinit, rinit, sinüzit sıklıkla soğuk algınlığına karşı gelişir. Bu patolojileri tedavi etmek için geleneksel olmayan tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Aloe vera suyu çeşitli soğuk algınlığı tipleri için başarıyla kullanılmaktadır. Bu bitkinin suyu, rinit semptomlarını ortadan kaldırmaya ve hastanın durumunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Aloe'nin burnundaki damlaları ne zaman kullanabilirim?

Aloe - birçok kullanışlı özelliği olan bir tıbbi bitki

Soğuk algınlığı döneminde ortaya çıkan ilk semptomlardan biri soğuk algınlığıdır. Burundan mukus boşalması hastaya büyük rahatsızlık verir.

Soğuk algınlığı soğuk algınlığının bir belirtisi olduğundan, altta yatan hastalığın tedavisi gereklidir. Bununla birlikte, bu semptomun tezahürünü azaltmak için, aloe ya da yüzbinlerce meyve suyu aktif olarak kullanılmaktadır.

Aloe suyuna dayanan burun damlaları, aşağıdakileri tedavi etmek için kullanılabilir:

Listelenen tüm hastalıklar, KBB organlarının patolojisi ile ilgilidir. Aloe, soğuk algınlığı ve akut solunum yolu enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Sinüzit için paranazal sinüslerde inflamatuar sürecin gelişimi ile karakterizedir. Bu hastalığın çeşitli şekilleri vardır. Sfenoid sinüslerde - sphenoiditis de etmoid hücreleri - ethmoiditis ile frontal sinüslerde, - maksiller sinüs ön iltihaplı sinüslere olduğunda.

Sinüzitin yaygın bir nedeni ve çeşitleri viral bir soğuktur. Bu patoloji üç biçimde ortaya çıkabilir: ödem, kataral, pürülan veya mukopürülan. Burunda burun akıntısı genellikle mukus veya seröz olup, bakteriyel enfeksiyonun iltihabı pürüllenir.

Nazal mukozanın şişmesini ve bol akıntıyı azaltmak için aloe suyu bazında burun damlaları kullanın.

Ayrıca, taze sıkılmış aloe suyu, adenoidleri tedavi etmek için kullanılabilir. Nazofarengeal tonsil iltihabı olan bitki şişlikleri azaltır, bakterilerin yüzeyde çoğalmasını önler ve kan dolaşımını artırır.

Aloe'nin nazal mukozaya etkisi

Aloe suyu şişliği temizler ve patojenik bakterileri ve virüsleri dezenfekte eder.

Burun boşluğunun mukoza zarı, koruyucu bir işlev gören özel kirpikler ile kaplıdır. Patojenlerin penetrasyonunu önlerler.

Aloe suyu uzun zamandır tıbbi amaçlar için kullanılmıştır. Soğuk, rinit, sinüzit ile bu bitki, mukozanın şişmesini azaltmaya yardımcı olur, nefes almasını sağlar. Nazal mukozanın iltihaplanması ile birlikte, tıbbi su dilate kan damarlarına emilir ve daralmalarına neden olur.

Aloe, anti-inflamatuar, bakterisidal, rejeneratif, temizleme etkilerine sahiptir. Bu bitkinin suyu alerjik rinit için bile kullanılabilir.

Aloe yaprakları, bakteriyel enfeksiyonu baskılayan çok sayıda fitoktit içerir.

Ayrıca flavonoidler, tanenler, kateşinler, vitaminler, mineraller bulunur. Tüm gelen maddeler sayesinde, bitki, bağışıklık sisteminin çeşitli enfeksiyonlarla mücadele etmesini sağlayan güçlü bir bağışıklık uyarıcısıdır.

Aloe suyunun bir kısmı toplam kan dolaşımına düşer, inflamatuar süreci ortadan kaldırır ve patojenik mikroorganizmaları yok eder.

Aloe burnunda düzgünce damla nasıl hazırlanır

Aloe suyu çok konsantre, bu yüzden saf formda kullanılamaz!

Aloe burnunda damla hazırlamak için bitkinin suyu almanız gerekir:

 • Bu amaç için genç bir bitki uygun değildir. Aloe, 3 yaşından büyük olmalıdır. Bu çağa ulaşan bitki iyileştirici.
 • Bitkinin birkaç alt yapraklarını kesin, iyice yıkayın ve soyun. Daha sonra parçalara ayırın ve sarımsak, blender, kıyma makinesi kullanarak suyu sıkın.
 • Sonuçtaki meyve suyu, gün boyunca oda sıcaklığında özelliklerini korur. Birkaç gün buzdolabında saklanabilir.
 • Yapraklar kullanımdan önce birkaç saat buzdolabına konursa, yararlı maddeler daha konsantre ve doymuş hale gelir.
 • Aloe suyu ile burun damlaları damlacık sonra hemen pişirmek için tavsiye edilir.

Burunta damla hazırlamak için en kolay yol, suyu su ile seyreltmektir. sarımsak suyu, et suyu kalça, okaliptüs, papatya ve diğer şifalı bitkiler: diğer bileşenlerin eklenmesiyle aloe damla dayalı farklı tarifler vardır.

Aloe suyu ile soğuk algınlığı hakkında daha fazla bilgi videodan öğrenilebilir:

Soğuk algınlığı tedavisi için popüler tarifler:

 1. Aloe ile sarımsak suyu. Sarımsaklı birkaç diş sarımsak alın ve 4 saat ısrar edin. Ardından, birkaç damla aloe ekleyin ve burnu aşılamak için kullanın.
 2. Aloe ile dogrose suyu. Bir bardak su ile seyreltilmiş 100 g kuşburnu suyu ve bir yaprak aloe suyunu ekleyin. Her şeyi iyi karıştır.
 3. Alkollü tentür. Bir çorba kaşığı aloe suyu bir kaba dökülmeli ve orada 5 yemek kaşığı alkol eklenmelidir. Malzemeyi karıştırın ve 10 gün boyunca karanlık bir yere koyun. Bu ilaç, sık rinit ile etkili bir şekilde yardımcı olur. Kullanmadan önce, eşit oranlarda su ile seyreltin.
 4. Aloe tereyağı ile. Bu, soğuk algınlığı için en basit ve en etkili reçetedir. aloe suyu yağ 3-4 yeterince aloe suyu damla çay kaşığı olarak herhangi bir doğal yağ :. topalak, vazelin, zeytinyağı, okaliptüs, vb ile karıştırmak için. Bu hazırlanan çözelti, burunda mukoza zarının tamamen kurumasıyla aşılanmalıdır. Sıvı sürgünler gözlenirse, bu tür bir çözelti damlatma için kullanılamaz.
 5. Aloe suyu, havuç suyu, Kalanchoe, soğan ile birlikte kullanılabilir. Bu tür fonlar kronik sinüzit için kullanılabilir.

Diğer bitkilerle kombinasyon halinde aloe suyu kullanılarak halk soğuk algınlığı yöntemleri ile tedavi edilirken, bir doktora danışılması tavsiye edilir.

Uygulama kuralları

Aloe suyu damlalarından doğru şekilde kullanın!

Aloe vera suyu damlalar halinde kullanırken, şiddetli tahriş olabilir ve hapşırmaya neden olabilir. Bundan kaçınmak için, suyu su veya sütle seyreltmek tavsiye edilir. Yetişkinler için, burun damlaları eşit oranlarda seyreltilir ve çocuklar için 1: 3 oranında. 2-3 damla her burun geçişinde kazmak için bir çözüm hazırlandı.

Burun gömülmeden önce, burun boşluğunu tuzlu suyla iyice durulayıp burnunuzu uçurmanız gerekir. Nazal mukozanın ödeminin vazokonstriktör kullanılması önerildiği ve sadece prosedüre gittiği zaman.

Burun, yan ya da sırt üstü sırtüstü pozisyonda olmalı ve başını yana doğru hafifçe eğmelidir. Prosedür, otururken başını geri atmak suretiyle de yapılabilir. Damlalar burun boşluğuna girdiğinde, nefesini tutun. Bu, damlaların mideye çarpmaması için yapılır.

Turunlar yapabilir, bunları çözelti içinde nemlendirebilir ve burnunuza sokabilirsiniz. Prosedürün süresi yaklaşık 10 dakikadır.

Hastanın durumu düzelene veya mukus salgıları kesildikten sonra aloe suyu ile burnu gömün. Prosedür günde en fazla 5 kez yapılmalıdır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Aloe suyu yanlış uygulanması yan etkilere neden olabilir

Aloe birçok hastalığın tedavisinde çok popülerdir, ancak aloe suyu tıbbi amaçlar için kullanırken dikkatli olunmalıdır:

 • Hamilelik sırasında aloe damlalarının kontrendike kullanımı. Bu bitki uterusu azaltmaya yardımcı olur ve sonuç olarak düşük veya erken doğuma yol açabilir.
 • Hoşgörüsüzlük ve bitkiye alerjik reaksiyon durumunda aloe'nin iyileştirici suyu bazlı solüsyonlar uygulamayın.
 • Bu bitkinin toleransı için testten sonra bebeklerin burnunu gömün. Bunu yapmak için bebeğin dirseğinin iç kısmını meyve suyuyla yağlamanız ve yarım saat içinde reaksiyon beklemeniz gerekir. Hiçbir şey gözlemlenmezse, bebeklerde soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabilir.
 • Böbrek hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer öyküsü varsa, bitki uzun bir süre için kullanılması tavsiye edilmez.

Aloe suyunun uzun süreli kullanımı veya damlatma sırasında izin verilen dozun aşılması durumunda, döküntü şeklinde advers reaksiyonlar, tahriş gözlemlenebilir. Sonra prosedürü iptal etmeniz ve gerekirse bir doktora danışmanız gerekir.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Burunda aloe suyu nasıl düzgün bir şekilde kazılır?

Burnunda Aloe, soğuk algınlığı ve hatta sinüzit için eşsiz bir ilaçtır. Bu bitkinin bileşenlerinin vücudun bağımlılık yapmasına neden olmaması çok önemlidir, çünkü genel soğuk algınlığı ilaçlarının düzenli kullanımı nedeniyle kronik bir forma girebilir. rinit ve sinüzit ve için bir çare olarak burunda Aloe uzun süre bir koruyucu olarak kullanılır, hatta o eski büyükannesinin yöntem, ancak en etkili biri olduğunu söyleyebiliriz. Aloe, vücudun birçok hayati fizyolojik sürecine katılan, vücut için faydalı çok miktarda madde içeren bir bitkidir. Bir çok ilacın bir parçası, istisna ve burun damlaları değil.

Ancak fark, ilaç için ödeme yapmanız gerektiğidir ve pencere kenarında bulunan bitkiyi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Burun akıntısı - hangi kaçış zordur, soğuk kokuşmuş - bu ozena olarak kür rinit böyle hastalığına yol açabilir bitmiş çünkü, burun ilk deşarj u derhal tedavi edilmesi gereken çok yaygın bir fenomen.

Aloe'nin burun için kullanımı nedir?

Aloe, aşağıdaki özelliklere sahip maddeler içerir:

 • antiseptik;
 • antialerjik;
 • temizliği;
 • immünomodülatör;
 • antispazmodik;
 • rejenere edilmesi;
 • antiviral;
 • mikrobisidler;
 • şifa.

bağlı olarak amino asitlerin içeriği değerli aloe, mineraller, karbonhidratlar, çeşitli aktif enzimler, katekol, tanen, flavonoidler (C vitamini dahil olmak üzere), eser elementler, vitaminler. Aloe sadece soğuk algınlığı için değil, aynı zamanda bağışıklık sistemi için de yararlıdır - bitki onu kuvvetlendirir.

Burun delikleri iç kısmı minik kılcal damarları ile kaplıdır, bu yüzden aloe suyu burun içine aldığında, besin lezyonlar üzerinde çok hızlı bir şekilde emilir ve hareket edilmektedir. Bu sebeple burnundaki aloe, soğuk sinüzitin etkili olduğu düşünülmektedir. Bir kişinin ilk uygulaması çok daha kolay hale gelecektir Zaten sonra:, kızarıklık kaybolur geçiren sinüslerin şişme, iltihaplanmayı azaltmak, nefes geri yüklenir.

Burunta aloedan damlaların uygun şekilde hazırlanması - hızlı bir iyileşme sözü

Aloe, burunda iltihaplı işlemlerin tedavisi için terapötik bir ilaç olarak kullanmak için bileşimi doğru şekilde hazırlayabilmek için gereklidir. Ve saf formda kullanılabilir veya diğer doğal bileşenlerle karıştırılabilir. Mucizevi damlalar hazırlamak için genç bir bitki işe yaramaz - üç yıllık bir bitkiye veya daha yaşlıya ihtiyacınız var. Herbologistler, bu çağa ulaşmanın bitkinin küratif hale geldiğini söylüyorlar. Yaprakları alt olanları almak daha iyidir. Kesildikten sonra, yıkanmalı (günlük bakımda bile olsa çökeltilmeli, çiçeğin üzerindeki tozun burun içinde olmasına gerek yoktur). Sadece bir tane yaprak almak ve kesmek zorunda değilsiniz. Mesele, damlaların en iyi şekilde hazırlanmış bir biçimde kullanılmasıdır. Daha sonra buzdolabında saklanacak olan bileşim, 3 gün boyunca özelliklerini kaybetmez, bu süreden sonra meyve suyu zaten etkisizdir. Kullanmadan önce bitkinin yaprakları, dondurucuda değil, soğuk bir yere yerleştirilmelidir.

Böylece, vücut tarafından ihtiyaç duyulan besin maddeleri ve maddeler daha konsantre ve doymuş hale gelir. Soğukta dayanabilmesi için bitkinin 0-5 ° C sıcaklıkta 10 saat ihtiyacı vardır. Aloe yaprakları dikkatlice kesilmesi gereken dikenler içerir. Burun için meyve suyu almak için öğütmeniz gerekir. Bunu bir kıyma makinesi, karıştırıcı veya rende ile yapabilirsiniz. Yapraklar, onlardan gelen tıbbi suyu sıkabilecek kadar büyük olmalıdır. Bir gazlı bez veya bandajla ayırabilirsiniz.

Burun Aloe suyu: uygulama ve yemek tarifleri

Konsantre aloe suyunun buruna damlatılmasının sadece genyantrit ile mümkün olduğu hemen belirtilmelidir. Soğuk algınlığı tedavisi için, meyve suyu 1 damla suya 2 damla su oranında saflaştırılmış veya damıtılmış su ile seyreltilmelidir. Çocuklar için bir ila üç cinsi daha iyidir. Damla her burun deliğine 2-3 damla için günde 3-4 kez burun damlaları.

Burunda ki aloe sinüziti tedavi etmek için kullanıldığında özel dikkat gösterilmelidir. Bu durumda, iyileşme karışımının sadece burunda değil, aynı zamanda burun iltihabında da bulunur ve burun iltihabında genusritte birikir. Bu durumda burnu gömün, daha iyi yalan söyleyin, başını geri atın - böylece kompozisyonun doğru yerlere düşmesi garanti altına alınır. Burunda bulunan sinüs anemisini tedavi etmek, her 2-3 saatte bir kez uygulanmalıdır.

Sinüzit ve riniti tedavi etmek için, bu tür reçeteleri uygulayabilirsiniz (bazı bileşenleri aloe suyu ile karıştırırken, tedavi etkisi ikiye katlanır):

 1. Hazırlanan aloe suyu (1 çay kaşığı) 0.5 tsp ile karıştırılır. tatlım, çiçeklerden daha iyidir. Kompozisyonun burun damla damla 2 damla için günde 5-6 kez gerekir.
 2. 1 çay kaşığı. Aloe suyu + 1 çay kaşığı. kırlangıçotu kaynağı. Yukarıdaki kompozisyon ile aynı şekilde uygulayın.
 3. 1 çorba kaşığı. l. 5 damla suyu ile karıştırılan kırmızı suyu, genyantritis ile günde 3 kez, günde 5 kez damlatır.
 4. Rinit için iyi bir çözüm, eşit oranlarda güçlü kırmızı şarapla karıştırılmış aloe vera suyudır. Damla 3 günde 2 kez düşer, ancak arteriyel hipertansiyon veya kalp hastalığı varsa, böyle bir bileşik kullanılamaz.
 5. 1: 1: 0.5, sırasıyla Paket etkisi ise 1 'lik bir oranda bağlantı aloe suyu, Kalanchoe (bulamaç), bal ve ihtiyol merhem elde edilir. Bu kompozisyondan, küçük toplar oluşturup burun deliklerine 30-40 dakika boyunca uzanmanız gerekir.
 6. 1 çorba kaşığı. l. 3 yemek kaşığı ile karıştırılmış haşlanmış zeytinyağı. l. aloe suyu. Bileşim soğuduğunda, günde 2-3 kez damla 2-3 damla damlar.
 7. 1 çay kaşığı. Papatya suyu (1 litre suya 1 çorba kaşığı kuru öğütülmüş çimen suyu hazırlamanız için) 1 çay kaşığı ile karıştırılır. aloe suyu. Bir genyantrit veya bir burun iltihabında bir burun yapısında damlamak için 3-4 saatte herkesin 4 damla üzerinde gereklidir.
 8. Çay ağacının (2 damla) uçucu yağının 1 çay kaşığı ile bağlanması. Aloe suyu ve 2 damla için günde 3 kez burun karışımı ile gömün.

Rinit ve sinüzitin tedavisinde, burundaki aloe tentüründen iyi bir etki oluşur. İlk olarak tüm yaprak, daha sonra kırılmış aloe yaprağı 5 800 votka ml dökün (öğütme, temizleme, soğutma) yukarıda tarif edilen prosedür gerçekleştirmek için gereken (oranda suyla seyreltilmiş alkol 1: 1).

Tentenin 1 hafta boyunca serin ve tercihen karanlık bir yerde kalması gereklidir. 1 çay kaşığı alabilirsin. ağızdan veya günde 1 damla burun içine aşılanmış, ancak su 1 ila 1 ile önceden seyreltilmiş, böylece bileşimin burun mukoza zarını yakmaz. Nazal kaviteden bol miktarda mukus akıntısı olduğunda, özellikle etkili rinitli bir ilaçtır.

Aloe suyu iltihapla savaşır ve alkol mukozayı kurutur.

Bu kompozisyon, önleme için karantina döneminde kullanılabilir.

Burun Aloe suyu: kontrendikasyonları

Bu bitkinin çok çeşitli pozitif özelliklere sahip olmasına rağmen, suyunun kullanımında kontrendikasyonlar vardır.

Bir kişinin kardiyovasküler hastalıkları varsa, böbrek hastalığı, karaciğer, soğuk algınlığı tedavisi için aloe uygulayın buna değmez. Aşırı durumlarda, hastalığı komplike etme riskini ortadan kaldırmak için bir doktora danışabilirsiniz.

suyu Enzimler - kana alma, bu, yukarıda belirtilen hastalıkların kabul edilemez krovotsirkulyatsii hızını artırarak, sinir sistemi tahrik yeterince aktif maddeler olan,. Menstrüasyon sırasında burun bu bitki kontrendikedir.

alerji, astım her türlü sunmak ve bunu aloe bazı bileşenleri, bazı çiçekli bitkiler de alerji nedeniyle özellikle burun akıntısı aşırı duyarlı oldukları için soğuk algınlığı için bitki kullanımı tavsiye edilmez insanlar.

Aloe'nin hamile kadınları da kullanılamaz, çünkü bileşenler uterus duvarlarının kaslarının yoğun bir şekilde kasılmasına neden olabilir.

Burun bebeğindeki aloe suyu nasıl damlatılır: Kanıtlanmış bir bitkisel ilacı olan bir çocukta burun akıntısı nasıl tedavi edilir?

Rinit, herhangi bir yaşta hoş olmayan bir fenomendir. Şaşırtan uzak, tedavi edilmeli ve hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Sadece soğuk algınlığı ciddi soğuk algınlığı veya akut solunum yolu viral enfeksiyonunun habercisi olabilir, kendi başına da önemli bir hastalıktır. Burun akıntısı, zor, pahalı ve sıklıkla ağrılı olan sinüzite, frontal veya kronik rinite gidebilir. Birçoğu, tek bir akut sinüzitin tedavisinin yeterli olmadığı, “delinme” ve “guguk” un uğursuz isimlerine aşinadır.

Rinit, özellikle çocuklarda, ne çocuklara ne de yetişkinlere zarar veren bir hastalıktır.

Küçük çocuklarda burun akıntısı özellikle tehlikelidir. Bu, burun pasajlarının ve nazofarenksin fizyolojik azgelişmişliğiyle ilgilidir. Bebeklerin dar hava yolları, kolayca ve şiddetli şekilde şişmiş, alerjik bir reaksiyona yatkın olan mukusla kolayca tıkanır, bu nedenle bebekler riniti özellikle kötü bir şekilde etkilemektedir. Bebeğiniz üşüdüğünde ve burun akıntısı varsa, hemen tedaviye başlayın. Modern ilaç endüstrisi, üst solunum yolu hastalıkları için birçok ilaç sunmaktadır. Bunlar spreyler ve damlalar ve homeopatik tabletler veya şuruplardır. Kırıntının serbestçe nefes almasını ve burun içindeki iltihaplanmanın orta kulağa geçişini engelleyen yaygın olarak kullanılan vazokonstrüktif damlalar. Şiddetli vakalarda, antibiyotikler de reçete edilebilir.

21. yüzyılda, halk yöntemleri hakkında unutmamak gerekir. Onlarca yıl önce annelerimiz, büyükannelerimiz ve büyük anneannilerimiz doğanın armağanıyla bebekleri tedavi ediyorlardı. Birçok bitki ve bitki, anti-inflamatuar maddeler, hatta doğal antibiyotikler içerir. Halk ilaçlarının makul ve doğru kullanımı, bir çocuğu kimyasal madde kullanmadan tedavi etmenize yardımcı olacaktır.

Sihirli Aloe

Soğuk, aloe suyu, düzgün bir şekilde pişirildiğinde, bebeğinizin bu bitkiye alerjisi olmadığından emin olduğunuzda bile bir bebeği bile kazabilirsiniz.

Aloe suyu, bir çocuğun riniti ile hızlı bir şekilde başa çıkmaya yardımcı olacaktır

Aloe veya uzun ömürlü, özel bakım gerektirmeyen etli yaprakları olan bir bitkidir. Haftada bir kez su ile nemlendirin, toz yapraklarını silin, güneşe maruz bırakmayın, düzenli olarak yaprak ve transplant kesilir - ve evde kendi eczanenizde uzun yıllar olacak. Aloe suyu phytoncides, bir çok makro ve mikro elementler, C, A, B, E, amino asitleri içerir. Stoletnik, kendi bağışıklığını harekete geçirir, mikrop ve virüslerle savaşır. Bu nedenle, aloe suyu, zengin bileşimi nedeniyle antiviral, immüno-modüle edici, antibakteriyel etkiye sahiptir.

Soğuk algınlığı nedir? Türler:

 • viral (hastalığın ilk 2-3 gününü sürer, virüslerin neden olduğu akuttur);
 • bakteriyel (ekli bakterilerin neden olduğu, hastalığın daha uzun, kronik bir yapısı vardır, uyuşukluk);
 • alerjik (mevsimsel, alerjenlerin neden olduğu).

Aloe suyu ilk ve ikinci durumlarda yardımcı olacaktır. Faydalı maddeler, vücuda girerek, virüsleri ve bakterileriyle savaşırlar ve yavaş yavaş çocuğu soğuk algınlığı yüzünden iyileştirirler. Alerjik rinit ile bitki suyunun kullanımı işe yaramaz ve hatta tehlikeli, böyle bir soğuk antialerjik ilaçlar ile tedavi edilir.

Meyve suyu adaçayı soğuğa ne yardımcı olacak?

Bebeğin aloe'ye karşı alerjisi yoksa, rinit semptomları ortadan kalkıncaya kadar hastalık boyunca meyve suyu kullanılabilir. Rinit için aloe yararlı özellikleri:

 • yüzyıllık seyreltilmiş yoğun ve hatta pürülan mukusun suyu temelinde damlacıklar, şişlikleri çıkarın ve burun akıntısını azaltın;
 • Aloe, insan bağışıklık sistemini harekete geçiren ve virüsleri öldüren "acemannan" adı verilen bir karbonhidrat içerir;
 • Yüzyılda bir analjezik etkiye sahip mikro ve makro besinler içerir;
 • Zengin vitamin, makro ve mikro hücre bileşimi hastanın genel durumunun iyileştirilmesine katkıda bulunur, vücudun direncini artırır, kanı yararlı maddelerle doyurur ve hızlı bir iyileşmeyi destekler.

Aloe nadiren alerjiye neden olur. Bu bitkinin ana avantajlarından biridir, bu nedenle damlalar bir buçuk yıl bebeklere damlayabilir. Her halükarda, kırıntıların tedavisine başlamadan önce, bir çocuk doktoruna başvurmanız ve bebeğin ilaca karşı olumsuz bir reaksiyonu olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.

Aloe bazında soğuk algınlığı kullanmadan önce, alerji testi

Bir aloe suyunu ne kadar doğru uygularsınız?

Bir bebeğin tedavisi için aloe suyundan damlaların hazırlanması her zaman katı kurallara göre yapılmalıdır. Bitki ve yaprakları hiçbir şekilde alınamaz, ancak sadece aşağıdaki parametrelerden geçerlerse:

 • Yüzyılın yaşı en az 3 yıldır. Genç bir bitki çok yararlı değildir, bileşimi yetişkin örneklerinden çok daha azdır.
 • Yaprakların kalitesi. İlaç hazırlamak için, sadece en etli, genellikle alt yaprakları alabilir, çünkü meyve suyundan elde edilir.
 • Meyve suyunu sıkmadan önce, yaprakları buzdolabında 12 saat bekletmek daha iyidir. Düşük hava sıcaklığı vitaminleri, mikro ve makro elemanları harekete geçirir.
 • Yapraklar buzdolabında tutulduktan sonra, düz su ile yıkanır ve parçalara ayrılır. Sonra suyu sıkın.
 • Bir bebeğe mi davranıyorsun? Damlatmadan önce suyu seyrelttiğinizden emin olun. Yüzyılın saf suları, mukoza zarının tahriş, kızarma ve şişmesine neden olabilir.
 • İlk kez, aloe suyunun burun damlaları şeklinde uygulanmasından önce, bebeğin bitkiye alerjisi olup olmadığını kontrol edin. El bileğine bir damla saf meyve suyu damlatın veya dirseği katlayın, 30 dakika boyunca sonucu izleyin.
 • Herhangi bir bulgu yoksa, tedaviye geçin.
 • Bebeğinizin burnunu düşürdükten sonra burnunu aktive edebilir, hapşırma ve 20 dakika sulandırabilir. Bu, mukus ve bakterilerin kurtulmasına yardımcı olan normal bir reaksiyon olarak kabul edilir.
 • Günde 3-4 kez iki veya üç damla - bu, bir buçuk yaşına kadar olan çocuklar için seyreltilmiş aloe suyu ile tedavi normudur. Tedavinin ikinci gününde, açık bir terapötik etki gelmelidir. Meyve suyu uygulandıktan 3 gün sonra iyileşme gerçekleşmezse, çocuğunuz için bu tür tedavi uygun değildir.
İlaç bebeğin burnuna günde üç kez gömülmelidir.

Damlalar için en popüler tarifler

Viral ve bakteriyel soğuk algınlığı için klasik bir halk reçetesi, su ile seyreltilmiş aloe suyu. Bazen diğer besleyici maddeler de, damlaların terapötik etkisini aktive etmeyi mümkün kılan bir iyileştirici etkiye sahip olan aloe suyuna eklenir. Bir bebek tedavi ediyorsanız, tüm tarifleri olmadığı için bu tarifler dikkatli kullanılmalıdır. Çoğu zaman, bal ya da zeytinyağı aloe suyuna eklenir. Bileşik damla hazırlamak için tarifleri ayrıntılı olarak ele alalım.

Aloe ve kaynamış su

Aloe suyunun 10 yaşından küçük çocukların burnunda damla olarak kullanılması halinde kaynamış su kullanılmalıdır. Bu oran bir ila üç, suyun bir kısmı oda sıcaklığında üç parça kaynatılmış suya dönüşür. Üretim prosedürü:

 • yüzyılın alt etli yapraklarını kesmek;
 • buzdolabında 12 saat bekletin;
 • Tenleri ve cildi keserek eti çıkarın;
 • gazlı bezle sıkın.
Aloe ile soğuk algınlığı için tedavi genellikle su ile pişirilir. Ayrıca bal ve zeytinyağına dayalı yemek tarifleri vardır.

Sonuçtaki meyve suyu en iyi şekilde kullanılır, ancak buzdolabında bir gün için saklanabilir. 3 yaşın altındaki çocuklar, her bir burun deliğine su ile yukarıdaki oranda seyreltilmiş 2 damla damlatmışlardır. 3 yıl sonra bebekler - 3-4 damla. Gençler her burun deliğine 5-7 damla damlatırlar. Damlaları nazal sinüslerde tutmaya çalışın, ancak boğaza gitmeyin, aksi takdirde soğuk algınlığı tedavisinde pek bir şey olmayacaktır. Bunu yapmak için, burnunuzu yarı oturma pozisyonuna gömün, bebeğin kafasını burun deliğine girdiğiniz yönde hafifçe eğin. Sadece eğim ile aşırıya kaçmayın, aksi halde damlalar östaki tüplerinden orta kulağa geçebilir.

Aloe ve bal

Bu tarif modern tıbbi kavramlara aykırıdır çünkü balın bakterilerin yeniden üretimi için mükemmel bir ortam olduğuna inanılmaktadır. Bal ile karıştırılmış Aloe suyu, genellikle olduğu bir bakteriyel soğuk algınlığı tedavi edemez. Uygulama, aloe suyu, kaliteli bal ve kaynamış suyunun kombinasyonunun sadece rinitle değil, aynı zamanda sinüzitle de savaşmaya yardımcı olduğunu göstermektedir. Bunu yapmak için, her bileşen eşit oranlarda alınır (bal suda önceden karıştırılır), daha sonra her burun deliğine 2 damla bebeklere ve 4-5 damla damlalar tercihen gece de düşer.

Aloe ve zeytinyağı

Yağ damlaları sadece iki yaşına ulaştıktan sonra kullanılabilir. Zeytinyağı su banyosunda ısıtılır ve 3: 1 oranında aloe suyu ile karıştırılır (ayrıca bkz. Yenidoğan için ne tür bir yağ daha iyidir?). Bu damlalar ayrıca kabuklar oluştururken burun delikleri de iyi yağlar, iyice yumuşar ve dezenfekte ederler. Aloe - gerçek bir ev doktoru, evde iddiasız ve iş yerinde etkilidir. Bir dış çözüm olarak güvenle uygulanabileceğini unutmayınız - cildinize ya da en etli yaprakların etindeki enflamatuar elemana koyun ve birkaç saat bekletin. Enflamasyonu sadece aloe suyu ve kaynamış su karışımından losyonla ovalayabilirsiniz. Bir yıla kadar çocuklarda dikkatli kullanın ve alerjik reaksiyonları unutma, o zaman bitki size zarar vermez, ancak sadece yardımcı olacaktır.

Bir yetişkinin burnuna bir yetişkine nasıl daldırılır?

Çoğu zaman halk halk tariflerine karşı güvensizdir. İlaçların yardımıyla soğuk algınlığı tedavi etmeye çalışırlar. Sadece olumlu sonuçların yokluğunda, hastalar geleneksel olmayan ilaca dönüşürler.

Soğuk algınlığı tedavisinde aloe kullanabilir miyim?

Aloe, mevsime bakılmaksızın meydana gelen soğuğa yardım eder mi? Her şey hastalığın nedenine bağlıdır.

Aloe bakteriyel soğuk algınlığı tedavisinde etkili bir yöntemdir. Bu bitkinin etli yapraklarında patojenik mikroorganizmaları yok eden filokidler bulunur.

Aloe vera A, B, E, C gruplarının vitaminleri açısından zengindir. Burun mukoza zarının iltihaplanmasına neden olan enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olurlar.

Yüzyılın bileşimindeki amino asitler, bağışıklığı artıran proteinlerin üretimine neden olur.

Aloe, anti-inflamatuar etkiye sahiptir ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Fonların damlatılmasından sonra gemilerin duvarları kateşinlerle güçlendirilir. Çare mukus burnunu detoksifiye eder ve temizler.

Flavonoidler vücudu virüslerden korur. Yüzyılın yapraklarında damarların artan kırılganlığı nedeniyle burun kanamasını durduran tanecik bileşikler vardır.

Bununla birlikte, aloe güçlü bir alerjendir. Evde soğuk algınlığı tedavisi belirli kurallara uyulmasını gerektirir. Saf formunda, yüzyılın bir harcı, burnun mukoza zarına yanıklara neden olabilir. Çözüm, bireysel hoşgörüsüzlük durumunda kullanılmamalıdır.

Önemli! Yanma, kızarıklık ve şişlik oluşursa, tedaviyi durdurun ve bir doktora danışın.

İyileşme çözümünü nasıl seyreltilir

Birçok insanda saf aloe suyu, burun mukozasının tahriş olmasına neden olur. Çözümü kullanmadan önce, 1: 1 oranında suyla karıştırın. İşlemden sonra hoş olmayan duygular vardı? Bu durumda, konsantrasyonu azaltmanız gerekir. Aloe'nin suyunu 1: 2 oranında suyla seyreltin.

Aloe'den damla yapma süreci

Yüzyılın alt yaprakları hammadde olarak uygundur. Genç bitkilerin henüz güçlü bir şifa etkisi yoktur. Soğuk algınlığı tedavisinde 3 yaşından büyük olan aloe uygundur.

Kesilmiş yapraklar 2 gün buzdolabına konulmalıdır. Ham malzemeyi yoğun bir kumaş parçasıyla önceden sarın. Bu yöntem, bitkideki biyolojik olarak aktif maddelerin miktarını artırmaya yardımcı olacaktır.

Bundan sonra yapraklar temiz su ile iyice durulanır. Ham maddeleri öğütmek için kıyma makinesini kullanabilirsiniz.

Bitmiş çözümde yabancı dışlama olmamalıdır.. Bunu yapmak için suyu bir parça gazlı bezden geçirin.

Önemli! Hazır meyve suyu bir günden fazla saklanamaz. Pişirildikten sonra, amaçlanan amaç için hemen kullanmak daha iyidir.

Genyantrit tedavisinde dozaj

Birçok insan burnuna aloe nasıl koyacağını bilmiyor mu? Tedavi sürecinde takip edilmesi gereken öneriler vardır.

Erişkin hastalara günde 3 kez 3-5 damla bir miktarda burun sokması tavsiye edilir.

İşlemden sonra, burnun nazik bir şekilde masaj yapması gerekir, böylece solüsyon mukozada geniş bir alana ulaşır.

Rinitden yetişkin hastalara kadar olan aloe, bakteriyel enfeksiyon belirtileri görüldüğünde kullanılması önerilir.

Bu burundan pürülan akıntı ile gösterilir. Burada, çocuklara ve hamile kadınlara nasıl başvurulacağını okuyun.

Soğuk algınlığı semptomlarını ortadan kaldırmak için 7-10 gün boyunca bir tedavi sürecine girmek yeterlidir. Eczanede, alkolün eklendiği hazır aloe suyu satın alabilirsiniz. Kullanmadan önce çözeltiyi su ile seyreltin. Bunu yapmak için, ayrı bir kaba 50 ml temiz su dökün ve preparasyonun bir çay kaşığı karışıma ekleyin. Ayrıca, aloe sinüzit için etkili bir şekilde kullanılır.

Önemli! Aloe suyu alerjik rinit ile tedavi etmeye çalışmayın.

Kontrendikasyonlar

Soğuk algınlığı soğuk algınlığı soğuk algınlığı rahatsızlık verici sonuçlara yol açabilir:

 1. Stoletnik hamile kadınlar tarafından alınamaz, Rahim kasılmasına neden olduğu için.
 2. Bitki hastalar için kontrendikedir, Kanserden muzdarip. Halk ilaçlarının kullanılmasının önündeki engel bireysel hoşgörüsüzlüktür.
 3. Kullanmadan önce, alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.. Cilde küçük bir miktar uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Döküntüler göründüğünde, cildin kızarması, sinüzit tedavisi için başka bir ilaç almak zorunda kalacaktır.
 4. İlaç yüksek tansiyonu olan insanlara zarar verebilir. Korkuların nedeni, aloe'nun kanın hasarlı bölgeye girmesine yardımcı olmasıdır.
 5. Epilepsi için kirpik bazlı ilaçlar yasaktır. Aloe suyu kullanmadan önce hastalığın nedenlerini anlamanız gerekir. Kronik sinüzitin bu bitkinin yardımı ile tedavisi etkili olmayabilir.

yemek tarifleri

Burnundan aloe yap Farklı tarifler kullanıyorsanız, yapabilirsiniz. Bu bitkiyi sinüzit tedavisinde kullanmanın birkaç etkili yolu vardır.

Bal ve aloe nasıl yapılır

Çözeltiye bal eklerseniz aloe'yu burnunuza daldırmak mümkün mü? Bu soruyu cevaplamak için bu kokulu ürünün kompozisyonunu incelemek yeterlidir.

Akut sinüziti tedavi etmek için bal ve göz kapağı karışımı kullanılır. Flakondaki her iki bileşeni de eşit oranlarda ekleyin. Çözelti 5 damla her burun deliğine sindirilmelidir.

Ürünün yırtılmaya neden olması nedeniyle tedavi prosedürü en iyi yatmadan önce gerçekleştirilir. Hoş olmayan belirtiler 15 dakika sürer.

Yağ eklenmesi ile hazırlanan harç

Uzmanlar kullanmanızı öneririz burun tıkanıklığı ile aloe. İyileştirici bir infüzyon almak için, herhangi bir yağsız yağ yapacaktır. Oda sıcaklığına kadar ısıtın. Bundan sonra, agave suyunu karışıma 3: 1 oranında ekleyin. Ürünü ılık bir biçimde kullanmanız önerilir.

Önemli! Yağlı bir çözelti, yalnızca burunta bir kabuk oluşması durumunda kullanılabilir. Sıvı sümüğün tahsisi ile, aloe'nin suyunu bitkisel kaynatma ile seyreltmek en iyisidir.

Papatya ile iyileştirici et suyu

Papatya yaprakları patojenik mikroorganizmaları yok eden maddeler içerir.

Sanat kapasitesine dökün. Hammadde kaşık ve bir bardak sıcak su dökün.

Konteyneri bir kapakla kapattığınızdan emin olun ve 30 dakika bekleyiniz. Ortaya çıkan suyu, aloe suyu ile birlikte eşit oranlarda karıştırın.

Tarif, aşağıdaki bitkiler için papatya yerine geçme olasılığını varsayar:

 • John's wort;
 • söğüt-ot;
 • ahududu veya kartopu yaprakları.

Agav ve soğan karışımı ile nasıl tedavi edilir

Ampulü kabuğundan çıkarın ve bir karıştırıcıda doğrayın. Ortaya çıkan yulaf ezmesini bir parça gazlı bezden geçirin. Soğan ile 3 damla soğan suyunu karıştırın. aloe solüsyonu kaşığı. Sıvı 3-4 gün boyunca günde 2 defadan fazla burunda gömülmelidir.

Kalanchoe'dan bir çözüm hazırlanması için reçete ve

Aloe ve calanchoe suyunu eşit oranlarda karıştırın. Çözeltiye bir tutam deniz tuzu ekleyin. Ajan, tam iyileşene kadar günde 3 kez burun içine gömülmelidir.

Aloe, kuşburnu yağı ve okaliptüs karışımı için reçete

Sinüzit belirtilerini ortadan kaldırmak için, aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz:

 1. Aloe suyu ve kuşburnu yağını eşit parçalarla karıştırın.
 2. Çözeltiye birkaç damla okaliptüs ekstresi ekleyin.
 3. Dampen gazlı bez sıvıyı emer ve burun sinüslerine sokulur. Bu konumda 30 dakika içinde olmalılar. Prosedür günde 2 kez tekrarlanmalıdır.

Havuç ile yüzyılın suyu

Aloe burun damlaları nasıl hazırlanır havuç kullanıyor? Meyvesi birkaç parçaya kesin ve bir karıştırıcıda doğrayın. Ortaya çıkan kütle gazlı bezden birkaç kez geçirilmelidir, böylece havuç parçacıkları kalmaz.

Yüzyılın ve havuç suyunu eşit oranlarda karıştırın. Havuçlar sadece çözeltinin bakterisit etkisini artıracaktır. Damlalar, mukustan nazal sinüslerin hızlı temizlenmesine katkıda bulunur. Birkaç tedavi seansından sonra, solunum kolaylaştırılır ve iyilik hali geliştirilir.

Burundan çok fazla pürülan akıntı ile ne yapmalı?

Aloe'yu bir hafta boyunca sulamayın. Bitkideki besin konsantrasyonu artmalıdır.

Alt yapraklar ezilmeli ve kırlangıçotu ile karıştırılmalıdır.

Efekti artırmak için karışıma bir tutam kırmızı biber ekleyebilirsiniz.

Çözüm harici kullanım için kullanılır. Sıvı burun köprüsü bölgesine veya burun pasajlarına uygulanmalıdır.

yorumlar

Aloe vera ilaçları kullanmadan önce, tedavi gören kişilerin yorumlarını okuyun.

Marina, Krasnodar: BAloe sayesinde, sonunda uzun bir rinitden kurtulmayı başardı. Bitkinin suyu eşit oranlarda su ile karıştırıldı. Bundan sonra günde 3 kez burnuma gömdüm. Olumlu sonuçlar hemen görünmedi.

Burundan sürekli akıntıya maruz kalan bir başka hafta. İş yerinde mendil olmadan olmak imkansızdı. 8. günde nefes almanın daha kolay olduğunu fark ettim. Burun, tam teşekküllü bir yaşam tarzını önleyen mukustan kurtulmaya başladı.

Oleg, Samara: Bana rinit periyodik olarak ortaya çıkar. Tıbbi preparatlarla bir sonraki tedaviden sonra halk ilaçları kullanmaya karar verdim.

Aloe suyu, papatya bir kaynatma ile karıştırılır. Birkaç gün tedaviden sonra baş ağrısının başladığını fark etti, burun tıkanıklığı gitti. Böyle basit bir çare genyantritis ile yardımcı olacağını bile beklemiyordum.

Ekaterina, Moskova: Kışın sık sık catarrhal hastalıkları muzdarip. Burun akıntısı sırasında aloe kullanımı hakkında olumlu yorumlar okudum. Bu tesiste güçlü bir anti-enflamatuar etkiye sahip maddeler var. Yapraklardan sonra arkadaşıma dönmeliydim. Aloe, 4 yıldan fazla bir süredir evde büyüyor.

Karışım bal ve su eklenmiştir. Bundan sonra, çözelti 10 gün boyunca sindirildi. Sonuçlardan çok memnunum. Periyodik olarak bu aracı önleyici amaçlar için kullanıyorum. En son ne zaman soğuk olduğunu unuttum.

Sonuç

Aloe burun sinüslerinde patojenik mikroorganizmaları yok eder. Yüzyılın kompozisyonunda yer alan maddeler sayesinde, bakteriyel soğuğundan kurtulabilirsiniz. Şişmeyi azaltır ve nefes almayı kolaylaştırır.

Alerjik riniti tedavi etmek için bu bitkiyi kullanmaya çalışmayın. Bu sadece hastanın durumunu kötüleştirecektir. Bazı hastalar aloe'ye karşı bireysel hoşgörüsüzlük gösterirler.

Aşağıdaki semptomlar ortaya çıkarsa tedavi kesilmelidir:

Aloe saf formda kullanmak için izin verilmez. Konsantrasyonu azaltmak için, yüzyılın meyve suyunu su, tereyağı veya bitkisel süslemelerle karıştırmalısınız.

Burunda Aloe suyu: endikasyonlar, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

Birçok insan giderek artan halk ilaçlarına başvurdu. Herkes aloe'nin mucizevi özelliklerini bilir. Tüm yöntemler denendiğinde ve rahatlama gelmediğinde, bu bitki kurtarmaya gelecek. Burunda aloe suyu içerken, şişliği giderebilir, bakteri ve patojenlerin çoğalmasını durdurabilirsiniz. Mukoza zarları şiştiğinde, silyalar zayıf hareket eder, bu yüzden hava akışı azalır, mikroplar burada rahat hisseder. Bu durumda burun akıntısı kendiliğinden geçemez. Nefes almada rahatsızlığa ek olarak, bir kişi tüm organların çalışmalarını kötü etkileyen oksijen eksikliğini hissetmeye başlar. Kalp acı çekiyor, sindirim sistemi, migrenlere dönüşen baş ağrıları var. Hastalık ilerlediğinde, enflamatuar süreçler maksiller sinüslere, bronşlara ve işitme cihazına ulaşır.

Bitkinin yararlı özellikleri

Çilek ya da ağaç benzeri aloe, şifalı bitkileri ifade eder ve yararlı özellikleri uzun zamandır insanlara aşinadır. Pencere üzerindeki hemen hemen her metresi aloe'yu görebilir. Genellikle bitkilerin suyundan gelen losyonlar yaraları tedavi etmek için kullanılır, metresler genellikle ondan maskeler yapar. Aloe - insan, amino asitler ve eser elementler için önemli vitaminler. Enflamasyonla mücadele, çeşitli enfeksiyonlar, zehirleri ve toksinleri vücuttan temizlemek için ve aynı zamanda yara iyileştirici bir ilaç olarak kullanılır.

Bu nedenle, eğer aloe suyu burun içine damlarsa, şişlikten kurtulabilir, nefes almayı artırabilir, kanın oksijen akışını artırabilirsiniz. Yararlı maddeler hızlı bir şekilde mukozanın kan damarlarına emilir ve kan dolaşımına girer, ardından zararlı toksinleri nötralize eder, enfeksiyonla savaşır. Küçük dozda antibiyotikler, virüsleri ve bakterileri nötralize etmeye yardımcı olur. Aloe, grip ve herpes ile başa çıkabiliyor, koruyucu fonksiyonları restore edebiliyor ve genel sağlığı geliştirebiliyor.

Meyve suyu nasıl

Bütün aloe bitkilerinin tıbbi özellikleri yoktur. Sadece üçüncü yıl yüzyılın gücü kazanmaya başlar, yapraklar yararlı maddeler biriktirir. Bu yüzden, burnunuza aloe suyu damlatmak istiyorsanız, bir ilaç hazırlarken, en yoğun, etli yaprakları kesmeniz gerekir. Bunları dikkatlice tabandan ayırmak, soğuk su ile durulamak, peçete veya bezle sarmak ve 12 saat buzdolabına göndermek gerekir. Bu bitki besin maddelerinin konsantrasyonunu birkaç kez arttırmak için yapılır. Ama aniden suyuna acilen ihtiyacınız olursa, soğutmayı ihmal edebilirsiniz.

Aloe yaprağı hazırlandıktan sonra, dikenleri soymak, üst ince tabakayı çıkarmak ve 2 cm uzunluğunda parçalar halinde kesmek gerekir. Her parça daha sonra tülbentle sarılır ve parmaklara kuvvetle bastırılır, bitkinin suyunu sıkar. Konteyner steril olmalı, eller önceden yıkanmalıdır. Bazıları, preslemeden önce kıyma makinesindeki yaprakları kaydırmanızı önerir, ancak bu durumda sterilite kaybolur.

Olası kontrendikasyonlar

Aloe suyunun soğuk algınlığında çok etkili olmasının yanı sıra yararlı özelliklere rağmen, bilmeniz gereken birtakım kontrendikasyonlar olduğu düşünülmelidir:

 • Bir yaşından küçük çocukların tedavisi için aloe kullanılması tavsiye edilmez. Bu sadece çocuk doktoru izin verdiği ve bunun için önerdiği durumlarda mümkündür. Herhangi bir yan etki olsaydı derhal damlatmayı kesmelisiniz.
 • Aloe suyu, hipertansiyonu veya kalp yetmezliği olan kişiler için kontrendikedir, çünkü maddeler damarlardaki kan akışını arttırır.
 • Yüzyılın bileşenlerine alerjik reaksiyonlar varsa, eczanede aloe suyu alsanız bile ilacın kullanımı silinmelidir. Bu tür damlalar, alerji hastalarının kaşınmasına, mukoza zarının yanmasına, şişlik, deri döküntüsü ve bulantıya neden olabilir.
 • Hamile kadınları gömmek için aloe kullanmak yasaktır. Centenarius'un aktif maddeleri, rahmin kaslarını kontraktür. Bu tehlikeli ve erken doğum, düşük yapma neden olabilir.

Aloe Vera ilaçlarını kullanırken ihtiyati tedbirlere uyun ve istenmeyen sonuçları önleyebilirsiniz.

Mukoza zarında hareket

Soğukta Aloe suyu aslında yardımcı olur ve bu uzun süredir kanıtlanmıştır. Tıpta ilacın bileşimine dahil edin ve ayrıca evde bağımsız olarak kullanın. Aktif maddeler, mukoza zarını anında etkiler, sertliği giderir ve sonuç olarak, mukusun dışarı akışı gelişir. Yani, asırlık soğuk algınlığına karşı mücadelede:

 • antibakteriyel etkiye sahiptir;
 • kan hareketini hızlandırır;
 • iltihabı giderir;
 • burun mukozasında lezyonları ve yaraları iyileştirir;
 • bağışıklık sistemini güçlendirmeye katılır, vücudun savunma tepkilerini geri yükler.

Soru ortaya çıkıyor: zarar vermemek için burunda nasıl kazmak? Saf meyve suyu kesinlikle yasaktır, mukoza zarında yanık bırakabilir. Aloe vera suyu kullanmadan önce 1/3 ve daha fazla bebekler için 1/2 oranında su ile seyreltilmelidir. Bu damla yapma yöntemi en kolay ve hızlıdır. Ajan, hastalığın semptomları ortadan kalkmaya başlayana kadar günde birkaç kez kullanılmalıdır.

Bir bebeğin burnunda Aloe suyu

Soğuk algınlığı tedavisinde, sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda bir yaşından büyük çocuklar için de aloe suyu kullanılır. Bebeğin yaşından itibaren tedavi için hangi oranlarda alındığına bağlıdır. 12 yaşın altındaki çocuklar için, meyve suyu 1/3 oranında seyreltilmelidir. Bebeğin burnuna günde üç kez, her burun deliğine üç damla gömün. Tedaviyi en az beş gün sürdünüz, ama tam iyileşene kadar daha iyi. Üç gün içinde, belirgin bir olumlu etki olacak. Meyve suyundaki bakterileri öldürmek en uygun besin maddesi konsantrasyonu olmalıdır. Yetişkinlerin yanı sıra 12 yaşından büyük çocukların meyve suyunu 1/2 oranında sulandırmaları gerekmektedir.

Eğer çocuk doktoru izin veriyorsa, taze yapılmış meyve suyu ve bebekleri kullanabilirsiniz, bu durumda 1/4 veya 1/5 oranında sulandırmanız gerekir. Damla iki damla günde üç kez. Herhangi bir yan etki meydana gelirse, derhal damlatmayı durdurun.

Hamilelik sırasında Aloe

Bazen hamile kadınlar için burun akıntısı büyük bir sorun haline gelir. Özellikle ilk trimesterde bebeğe zarar verme olasılığının oldukça yüksek olduğu ilaçlar almak çok zordur. Birçok sonuç hakkında düşünmeden halk ilaçları başvurmak. Yukarıda belirtildiği gibi, bu gibi durumlarda aloe suyu sadece tehlikeli olabilir. Bir sorudaki herhangi bir doktor, burun içinde aloe dökülmesinin mümkün olup olmadığını, kategorik olarak olumsuz cevap verecektir. Bu bitkinin ana özelliği kan akışını hızlandırmaktır. Rahim önemli gelgitleri ile, sonuç olarak - düşük olasılık olasılığı, kas daralma olasılığı vardır.

Laktasyon dönemi için kontrendikasyon yoktur. Aloe suyu anne sütünün tadını etkilemez. Bu gibi durumlarda tedavide herhangi bir kısıtlama yoktur.

Aloe ve bal

Tedavinin etkinliğini artırmak için, yüzyılın suyu sadece su ile seyreltilir. Diğer yararlı malzemeleri kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan bal:

 • Tıbbi bileşimi hazırlamak için, hazırlanmış 300 gram aloe yaprağı bir kıyma makinesinden geçirilir, üç çorba kaşığı bal ve aynı miktarda tıbbi alkol ekleyin. Bu karışım günde üç kez soğuk yarım kaşık için tüketilir. Bileşim, enflamatuar süreçlerle, patojenik mikroorganizmalarla savaşırken bağışıklık sistemini arttırarak, yararlı maddeleri vücuda nüfuz etmeyi sağlar.
 • Burunda bal damlalarını hazırlamak için bileşenleri 1: 1: 1 oranlarında alın. Bu limon suyu, bal, aloe suyu içerir. Elde edilen sıvı, soğuk algınlığı ve burun akıntısı için burun pasajlarına damlatmak için kullanılır. Bu araç, normal nefes alma olasılığı tamamen ortadan kalktığında burun akıntısı ile bile başa çıkmaya yardımcı olur. Bal zarfları ve mukoza zarını yakmasına izin vermez, yararlı maddelerin emilimi daha hızlı gerçekleşir.
 • Aloe ve genyantritis ile yardımcı olur. Tıbbi kompozisyon için aşağıdaki bileşenleri alın: 1 çorba kaşığı aloe suyu, yarım çay kaşığı okaliptüs yağı, yarım çorba kaşığı bal, çukursuz yer kalçaları - bir çorba kaşığı. Gazlı bez tamponları böyle bir bileşime batırılmalı ve burun geçişlerinde 5 dakika boyunca sokulmalıdır.

Evde böyle bir bitki yoksa, her zaman eczanede hazır aloe suyu satın alabilirsiniz. Yukarıdaki bileşimlerin tümü, esasına göre hazırlanabilir.

Diğer halk tarifleri

Balın yanı sıra, diğer yararlı bileşenleri de kullanabilirsiniz:

 • Aloe suyu, zeytinyağı ile kombine sinüzit ve rinit ile yardımcı olacaktır. Damlaların hazırlanması için, yağın bir kısmı ve yüzyılın meyve suyunun üç kısmı alınır. Bu emülsiyon günde üç kez üç damla kullanılır.
 • Burun yıkamak için, bu tentürü uygulayın: yedi diş sarımsak doğrayın ve bir litre sıcak su ile dökün, bir kapak ile örtün. Sıvı tamamen soğumaya bırakın. 2/1 oranında aloe suyu ekleyin. Nazal geçitleri bu bileşikle günde birkaç kez yıkamanız tavsiye edilir. Ayrıca, tentür burun içine damlatma için kullanılabilir, sadece oran 1 / 1'dir.
 • Ayrıca, aşağıdaki tentürle yıkamayı da yapabilirsiniz: bir çay kaşığı okaliptüs ve papatya alın, bir bardak kaynar su ile dökün, bir saat ısrar edin. Kompozisyonu süzün, aloe bir çorba kaşığı suyu ekleyin. En az üç kez burnunuzu bu infüzyonla yıkamanız gerekir.
 • Soğuk dönemde soğuk algınlığının önlenmesi için, bu tentürü alabilirsiniz: yüzyılın ezilmiş yapraklarının bir kısmı, votka üç parçasını dökün, 10 gün boyunca serin bir yerde ısrar edin. İnfüzyonu günde 20 damla, soğuk ve önleme için 10 damla içeri alın.

Aloe'den damla nasıl saklanır?

Aloe suyunun burnun içine gömülmesi, pozitif etkinin sadece sterilite gözlendiğinde ortaya çıktığını hatırlamak önemlidir. İlaç doğru şekilde hazırlanmış olsa bile, daha fazla saklamaya bağlıdır. Bir soğuk algınlandığında, taze hazırlanmış damlalara avantaj verilmelidir. Ancak ürün günde birkaç kez kullanıldığı için, çözümü önceden hazırlamak ve buzdolabında saklamak mümkündür. Raf ömrü üç günü geçmemelidir. Oda sıcaklığında aloe suyu hızla bozulur.

Aloe suyu: yorumlar

Bazı doktorlar ve hastalar geleneksel ilaçların bazı yemek tariflerine negatif olarak işaret ediyorlar. Ancak, aloe suyunun burun içine damlatılmasının somut bir sonuç verdiği uzun süredir kanıtlanmıştır. Bu gerçek çok sayıda yorum tarafından onaylanmıştır. Yüzyılın kullanıldığı insanlar neyi vurgulamaktadır?

 • Aloe - Soğuk algınlığı için etkili bir ilaç, tekrar tekrar test edildi.
 • Bu tür damlalar herkese açıktır, herhangi bir pencere üzerinde aloe yetiştirebilirsiniz.
 • Yüzyılın suyu, alışkanlığa neden olmaz, uzun bir süre içinde kazmak mümkündür.
 • İlk belirtilerle bile tedaviye başlayabilirsiniz. Koşu davaları ile aloe da kurtarmaya geliyor.
 • Kullanılacak kontrendikasyonlar nadirdir. İlaç birçok kişi için uygundur.
 • Aloe hastalığı gerçekten iyileştirir ve sadece semptomları geçici olarak ortadan kaldırmaz.

Sonuç

Tabii ki, aloe suyunun burnun içine gömülmesi etkilidir, fakat her zaman bir ajan farmakolojik ilaçların yerini alamaz. Ebeveynler aloe kullanmaya değer olup olmadığından şüphe ederse, bir çocuk doktoruna başvurmak daha iyidir. Eğer suyu kötüye kullanırsanız, tahriş olabilir ve herhangi bir kızarıklık şeklinde bir tepki olarak mukus yakabilirsiniz.

Kontrendikasyonların yokluğunda, gerekli tüm hazırlık kurallarına uyulması ve damlatılmasıyla aloe suyu kesinlikle size yardımcı olacaktır. Onun yardımıyla, kronik bir rinit bile vazokonstrüktif ilaçlara bağımlı olmadan, eczane ürünlerine başvurmadan tedavi edilebilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrılarını tedavi etmek için hangi antibiyotikler kullanılır?

Birçoğu antibakteriyel ilaçlar içmeyi istemiyor, çünkü onlar iyi olmaktan çok daha fazla zarar verdiğini düşünüyorlar. Angina durumunda böyle bir yaklaşım kesinlikle doğru değildir.

Erişkinlerde anjin - semptomlar ve tedavi, fotoğraf

Angina bulaşıcı bir hastalıktır, ana belirtisi bademcik iltihabıdır. Hastalık çeşitli mikroplar, özellikle streptokoklar tarafından kışkırtır, onlar boğaz ağrısı kullanılan ev eşyaları ile daha sık farinkse düşer.