Loading

Anjina sırasında amoksisilin özellikleri

Sıklıkla, geleneksel ilaçlar anjin tedavisiyle baş edemez. Uzun süreli hastalık kronik hastalığa veya komplikasyonlara yol açabilir. Bu arka plana karşı, modern ve modifiye edilmiş bir antibiyotik kullanımı tam iyileşme için tek yöntemdir. Boğaz ağrısında amoksisilin içmek mümkün mü? Bu sadece bir yetişkine değil, aynı zamanda doğumdan gelen bir çocuğa da reçete edilebilen evrensel bir ilaçtır.

etki

Amoksisilin - doğal penisilin temelinde oluşturulan bir tıbbi preparat antibiyotik. Formülü biraz değiştirilmiş, daha rafine edilmiş olduğundan, yarı sentetik gruba aittir. İlaç, enfeksiyonun eyleme geçmesini önleyen yeni özelliklere sahiptir. Amoksisilin, genellikle anjina için reçete edilen, Flemoxin Solutab hazırlanmasında aktif bir maddedir.

Temel çalışma prensibi antimikrobiyal etkiye yönelmiştir, bu nedenle geniş bir enfeksiyöz ajanlar dizisine maruz kalmaktadır. Antibiyotik bu prensipte çalışır: zararlı mikroorganizma hücrelerinin zarlarındaki çalışmaları bozar. Etkisi altında, en bilinen enfeksiyonların çoğu düşer:

 1. Salmonella,
 2. stafilokoklar,
 3. Gonokoklar,
 4. streptokoklar,
 5. E. coli,
 6. meningococcus,
 7. Helicobacter pylori,
 8. shigella ve diğerleri.

Amoksisilin, bakteriyel boğaz ağrısı için etkili ilaçlardan biridir, ancak satın almadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Doğru randevu ile hastanın sağlık durumu ertesi gün iyileşir. Hiçbir durumda doktor tarafından reçete edilen tedavinin seyrini kesmelisiniz.

Yetişkinlerde kulak iltihabı için hangi kulak damlalarının reçete edildiğini okuyun.

İlaç asit ortamından korkmaz ve penisiline bağlı tüm enfeksiyonlara aktif olarak etki eder. Buna tepki vermeyen tek bakteri, penisilinaz üreten enzimlerdir. Eklem etkileşimleriyle, antibiyotik sadece nötralize edilir. Daha fazla modern ilaçlar, amoksisilin ve penisilinaz ile etkileşmeyen bir antibiyotik geçerek zaten yaratılmıştır.

Amoksisilin sık ve kontrolsüz kullanımı, mutant patojenik bakterilerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. İlaç, on yıllardır kullanılmış ve kendi mikroorganizmalarını elde etmeyi başarmıştır - penisilinaz, antibiyotiğin enfeksiyona yolunu engeller.

Amoksisilin, eczacılar tarafından iç kullanım, tabletler ve kapsüller için süspansiyon şeklinde üretilir. İlaç içeri girdikten sonra, bağırsak duvarına hemen emilir ve ayrıca şu şekilde dağıtılır:

 1. solunum yolu dokuları (burada larenjitin antibiyotiklerle tedavisi hakkında bilgi edinebilirsiniz, link yetişkinlerde farenjitle hangi antibiyotiği tarif eder);
 2. balgam,
 3. KBB organları (sinüzit için güçlü antibiyotikler hakkında okuyun),
 4. rahim ve ekleri,
 5. prostat bezi
 6. plasenta ve fetus,
 7. yağ dokusu.

Kan-beyin bariyeri nedeniyle neredeyse hiç kan dolaşımına girmez. Bazıları vücutta kalır, ancak büyük bir kısmı idrar veya anne sütü ile atılır.

Ilacı alırken mümkün olduğunca çok sıcak içecek içmeli, odayı daha sık havalandırın, ayrı olarak tahsis edilmiş yemeklerden yiyin. Çevre karantina rejimi ile uyumlu olmalıdır - maskelerde yürüyor. Antibiyotik, enfeksiyonun kendisi ile iyi başa çıktığı için, ilaca yönelik tüm ek reçeteler iptal edilebilir.

Kullanım talimatları

Anjin tedavisi en etkili olanıdır, doktora gitmelisiniz. Muayeneden sonra uzman, vücudunuz için gerekli günlük dozu, uygulama sıklığını ve uygulama süresini hesaplayacaktır. Doktor ayrıca vücut muayenelerinize veya virüslere bulaşma olasılığını dışlamak için bireysel muayeneye başvurmanızı da isteyecektir. Hastalık bunlardan kaynaklanıyorsa, Amoksisilin görevle baş edemeyecektir.

Nasıl başvurulur

Nasıl alınır? Yutulduğunda, ilaç yeterli miktarda sıvı veya daha fazla miktarda yıkanmalıdır. Uygulama miktarı enfeksiyon kaynağının büyüklüğüne ve antibiyotiğin vücuda toleransına bağlıdır. Önerilen kullanım - günde 2 kez, bazen doz sayısı 4'e çıkarılabilir. 10 yaşından küçük çocuklar için bir süspansiyon daha sık reçete edilir. Toz ve sıcak kaynamış su yardımı ile hazırlanır. Ayrıca, ortaya çıkan kütle homojen bir sıvı oluşana kadar iyice çalkalanır. Çocuklar için, süspansiyon her zaman meyve notalarının eklenmesiyle hoş bir tatlandırıcı lezzete sahiptir.

Çocuklar için dozlar çocuğun vücudunun ağırlığına göre hesaplanır, ancak hiçbir durumda yetişkinler için günlük maksimum alım miktarını geçmemelidir. Amoksisilin boğaz ağrısı ile ilgili yardımcı olup olmadığı her zaman bir sorundur. İlaç, gastrointestinal sistemdeki diğer tüm iyi emilimden ve hızlı başarısızlıktan arındırılmış eylemden farklılık gösterir, bu nedenle oral uygulamada bile yardımcı olur. Tedavi süresi 5 günden başlar ve 14 güne ulaşabilir, ancak bu en ihmal edilmiş durumlardır.

Çocuklar için dozaj

Nasıl ve kaç gün sürecek?

 • Kursun ortalama ağırlığı günde 1 kilogram başına 30-60 mg'dır.
 • Kursun şiddetli şiddeti: günde 1 kilogram başına 100 mg'a kadar.

Anjina Amoksisilin Tedavisi: Etkili ve sonuçsuz

Boğazda, özellikle yutma hareketleriyle ağrılı bir ağrı vardı. Ses hırıltıları ve sıcaklık artar. Ağzınızı açarsanız ve faringeal bölgeye bakarsanız ve iltihaplı bademcikler ve farinksin mukus yüzeyinde grimsi beyaz bir kaplamayı görürseniz, büyük ihtimalle belirtilerden yola çıkarak boğaz ağrısına neden olur. Akut bulaşıcı bir hastalık birçok nedenden kaynaklanabilir. Ama hastalandığınızda, hastalığın nedenlerini öğrenmek çok önemli değil. Başka birini heyecanlandırır: Palatine bademcik iltihabından kurtulmak için ne kadar çabuk ve sonuç vermez. Ve şimdi bir doktora gitmeye gitmek gerekiyor, çünkü anjin patojeni ile ilgili laboratuvar çalışmaları yoluyla yalnızca teşhis ve ifşa etme, ilaçları doğru şekilde reçete edebilir. Ve anjina tedavisi için Amoksisilin dahil.

Hazırlığın açıklaması

Antibiyotik tedavisinin başladığı ilk aşama, Amoksisilin ait olduğu bir grup penisilindir. Hastalığa patojenik bakteriler neden ise antibiyotik ile tedavi geçmek için. Viral hastalıkta, antibiyotik tedavisi etkisiz ve hatta tehlikelidir. Doktorlar neden anjini tedavi ederken ve bakteriyel patojenlerini ortaya çıkarırken Amoksisilin reçete ediyorlar? Evet, çünkü yüksek mertebeden diğer antibiyotik gruplarına göre bir dizi avantajı vardır:

 • Aktif madde mide asidik ortamında bile bakterileri çalışır ve savaşır;
 • Yemek yerken, aktivitesi azalmaz;
 • Çok hızlı emilir ve zararlı mikroorganizmalarla savaşmaya başlar;
 • Aktif maddenin yarısından fazlası sadece yedi saat sonra böbrekler tarafından atılır.

İkinci ve üçüncü dereceden antibiyotiklerle karşılaştırıldığında ilacın yan etkileri oldukça nadirdir. Ve bu, her şeyden önce, gastrointestinal sistemin doğal mikroflorasının ihlali. Ancak bu olumsuz özellik tüm antibiyotikler için yaygındır. Bu nedenle, evlat edinilmelerine paralel olarak içecek ve probiyotikler olmalıdır.

Amoksisilin farmasötik endüstrisi, dozajlarda enjeksiyonların hazırlanması için tabletler, kapsüller ve toz formunda üretilir:

 1. tabletler 200 mg, 400 mg, 500 mg.
 2. kapsüller 250 mg, 500 mg.
 3. 125 mg, 200 mg, 250 mg, 400 mg süspansiyonların hazırlanması için toz.

Tabletler tadı acıdır, risk taşırlar (daha küçük dozlara ayrılabilirler). Çocuklarda angina tedavisi için kullanırsanız, kapsül kullanmak daha iyidir. Amoksisilin içtikten sonra içilir.

Farmakolojik etki ve grup

Yarı sentetik antibiyotik. Bakterilerin neden olduğu hastalıkların tedavisinde etkilidir (stafilokok, streptokok ve diğerleri). Bakterisidal etkisi vardır. İlk grup antibiyotik anlamına gelir - penisilinler. Dozaj kesinlikle bireyseldir.

Kullanımdaki endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Bu tür hastalıklarda geniş bir etki spektrumunun antibiyotiği uygulanır:

 • Bronşit.Akut bronşit şekli enfeksiyon sonucu oluşur. Bronşların duvarları etkilenir;
 • Pnömoni. Akciğerlerin iltihabı, bağımsız bir hastalık olarak ortaya çıkar ve diğer bulaşıcı hastalıkların komplikasyonlarının bir sonucudur;
 • Pyelonefritler. Böbreklerin ve böbrek pelvisinin iltihaplanması. En başta, idrar yolu hasarı belirtileriyle kendini gösteren bulaşıcı hastalık;
 • Üretrit. İdrar kanalının daralması. Gonorenin akut formunun bir arka planına karşı gelişebilir;
 • Barınma ve toplumsal hizmetlerin enfeksiyonu;
 • listeria. Akut bulaşıcı hastalık. Amniyotik sıvıyı yuturken fetus uteroda enfekte olabilir. Bir çocuk doğduğunda, derhal mukoza zarında küçük bir döküntü ortaya çıkar. Ateş, taşikardi var;
 • Leptospirosis. Kemirgenlerden alınan leptospira, insan kanına girerek tüm doku ve organlara kaydedilir. Vücudun genel bir enfeksiyonu vardır;
 • Cinsel ilişki sırasında ve başka yollarla cinsel organlara giren streptokok, stafilokok, gonokokların neden olduğu kadın genital organlarının iltihaplanması;
 • Anjin. Tıpta akut tonsillit olarak adlandırılan palatine bademcik iltihabı ile akut bir enfeksiyöz hastalık;
 • Ortakulak. Orta kulak iltihabı, kulak kanalı alanında yüksek ateş ve ağrı eşlik etti;
 • Akut farenjit. Genellikle burun akut nezle eşlik eder. Mukus boğazında kırmızı taneler şeklinde foliküller görülür.

Kronik gastrit alevlenmesi ve ülserler Metronidazole ile birlikte kullanılır.

Antibiyotik ayrıca kullanım için kontrendikasyonları vardır:

 • Viral enfeksiyonlar;
 • Bronşiyal astım;
 • Lenfositik lösemi;
 • mononükleosit;
 • Alerjik diyatez;
 • Karaciğer yetmezliği;
 • Sindirim sistemi hastalıkları (kolit ve diğerleri);
 • Alerjik diyatez;
 • Bu grubun antibiyotiklere karşı toleransı;
 • Saman nezlesi.

Amoksisilin geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Hem gram-pozitif hem de gram-negatif bakterilerin neden olduğu hastalıkların tedavisinde etkilidir, ancak bu ilacı kullanırken, talimatların talimatlarını açık bir şekilde takip etmek gerekir. Bir doktor tarafından önerilen dozaj ihlal edilmemelidir ve kesinlikle bireysel olmalıdır. Yetişkinlerin resepsiyon başına 250 ila 500 mg almaları önerilir. Eğer anjina ateşi çok yüksekse ve birkaç gün boyunca antipiretiklerle yıkılmazsa ve mukus bademciklerinde grimsi-beyaz bir kaplama varsa, doktor tek bir uygulama dozunu bir gram kadar artırabilir. Antibiyotik Amoksisilin rejimi sekiz saattir.

Böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda, giriş aralığı 12 saate çıkarıldı.

Hamilelikte

Hamilelik sırasında kendi kendine ilaç almamalısınız. Hepsi sadece doktorun referansı ile yapılır veya yapılır. Bu özellikle antibiyotikler için doğrudur. Herhangi bir neslin yanında.

Amoksisilin plasentaya nüfuz edebilir ve anne sütü ile atılır. Bu nedenle, kullanmadan önce, anne ve fetus için ilacın artılarını ve eksilerini tartmalısınız. Emzirme sırasında, bu aynı uyarı geçerlidir. Çocuğun vücuduna nüfuz ettiğinden beri, antibiyotik bebeğin ventrikülündeki yararlı mikroflorayı yok eder. Hamilelik sırasında angina tedavisinde diğer etkili yöntemler burada açıklanmıştır.

Küçük çocuklara

Hiç kimse bir çocuğun hasta olmasını, özellikle de bulaşıcı hastalıklara neden olmasını ister, bu da ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Eğer hastalıktan kurtarılmamış olsaydınız, o zaman kendi kendine ilaçlama yapılamaz. Sadece bir doktor doğru tedaviyi reçete edebilir, ilaçları ve güvenli ancak etkili dozları doğru şekilde birleştirebilir:

 1. İki yaşın altındaki çocuklar için, günlük doz, çocuğun kilosunun bir kilogramı cinsinden 20 mg'dır.
 2. İki ila beş yaş arası çocuklar küçük bir dozda (125 gram) antibiyotik alırlar. Bu yaşta böyle tek bir doz.
 3. Bir çocuk beş ila on yaş arasındaysa, tek doz 250 mg'ı geçmemelidir.
 4. 10 yıldan eski - 250 ila 500 mg. Ama bu sadece vücut ağırlığı 40 kilogramı geçerse. Şiddetli hastalık durumunda, dozaj 1 gram'a çıkarılır.

Her durumda dozaj, ilgili hekim tarafından ayrı ayrı hesaplanır.

İlaç ilk etapta anjina için reçete edilir. Diğer grupların antibiyotikleri kadar çok yan etkisi olmadığı ve kurucu aktif maddesinin% 93'ünün zararlı mikroorganizmalarla savaştığı bilinmektedir. Bu antibiyotik, yemeklerden önce ve ondan sonra alınabilir. Çocuklarda anjina tedavisi için başka yöntemler de vardır, örneğin, geleneksel tıp.

Angina Amoxicillin tabletleri tedavi ederken sadece yemeklerden sonra alınmalıdır.

Farmakolojik endüstrisinin ürettiği tüm ilaçlar gibi, bir antibiyotik de yan etkilere neden olur. Doğru, diğer benzer ilaçlar alırken çok daha az. Bu arada, bu kullanım, çocuk doktorları ve ebeveynlerin beğenisine olan avantajlarından biridir.

Çocuklar için bal pastaları için popüler tarifler burada açıklanmıştır.

Ilacın neden olduğu olası komplikasyonlar

Uzun süreli kullanımda yüksek dozlarda, bazı durumlarda baş dönmesi, depresyon, konvülsiyonlar ortaya çıkabilir.

Çok nadiren, ancak Amoksisilin alarak kovan, rinit, eklem ağrısı neden olabilir.

Tedavi sırasında hasta kusma veya ishal geliştirirse, tedaviyi bir tablet formu ile durdurmak gerekir. Doktor enjeksiyon için değişebilir.

video

bulgular

Amoksisilin, enfeksiyöz hastalıklardan nispeten kısa bir süre alabilen geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Angina ile başa çıkmak dahil. Palatine bademcikler üzerindeki enflamatuar süreçlerin tedavisinde, doktorlar öncelikle reçete ederler, çünkü Amoksisilin, ikinci ve üçüncü dereceden antibiyotiklere kıyasla minimum yan etkilere sahip etkili bir ajandır. Ama varlar. Eczanelerimizde bu antibiyotik herhangi bir reçete olmadan alınabilir. Ancak, bu tür ilaçların, sadece uygulamanın uygunluğuna dayanan bir doktor tarafından reçete edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Aynı zamanda tek tek dozları da hesaplar. Bu durumda kendi kendine tedavi kabul edilemez.

Çocuklarda ve yetişkinlerde anjinada "amoksisilin"

Stafilokok, streptokok veya diğer bakterilerin neden olduğu anjinada amoksisilin, akut tonsilliti tedavi etmek için sıklıkla kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu ilaç güçlü bir bakterisid etkiye sahip olan yarı sentetik antibiyotiklere aittir. Kural olarak, amoksisilin aldıktan sonra hastanın durumu ertesi gün zaten geliştirildi. Bununla birlikte, bir uzman tarafından reçete edilen tedavinin kesilmesi kesinlikle yasaktır.

Antibiyotik "Amoksisilin" nasıl çalışır?

Erişkinlerde anjinada amoksisilin, bakteriyel enfeksiyonla mücadeledeki etkinliği yüksek olduğundan ve yan etki riski minimal olduğundan, sıklıkla yeterli reçete edilir. Bu ilaç, patojenik mikroorganizmanın hücre duvarının bir parçası olan, bakteri içindeki ana proteinin sentezini kırarak çalışır. Böylece, bakterinin koruyucu kabuğu yok edilir ve tek hücreli organizma ölür.

Bununla birlikte, anjina - amoksisilin veya bu serinin başka herhangi bir ilacında penisilin antibiyotik - bazen enfeksiyon ile baş edemez. Bazı bakterilerin antibakteriyel ajanı tahrip eden spesifik bir enzim - beta-laktamaz oluşturabilmesi gerçeğidir. Bu nedenle, akut bademcik iltihabının tedavisi, hastanın sağlık durumuna göre, belirli bir antibiyotiğin kendisine yaklaşıp ulaşmadığını veya daha güçlü bir ilaç reçetesi verilip verilmeyeceğini belirleyebilecek bir uzmanın sıkı denetimi altında gerçekleştirilmesi açısından çok önemlidir.

Angina ile "Amoksisilin" tabletleri nasıl içilir: yetişkin dozu

anjina amoksisilin tedavisi tabletler (200 mg, 400 mg ya da 500 mg), kapsüller (500 mg, 250 mg) ya da süspansiyonu (400 mg, 250 mg, 200 mg ya da, her biri 5 ml başına 125 mg) alınması ile gerçekleştirilebilir. Genellikle, 10 yaşın altındaki yetişkinler ve çocuklar için tabletler veya kapsüller reçete edilir. Ve henüz kapsülleri ve tabletleri nasıl yutacağını bilmeyen bebekler, ilacı süspansiyon haline getiriyorlar.

Anjinadaki maksimum amoksisilin miktarı (bir yetişkine dozaj) 1500 mg'dır. Tipik olarak, günlük doz, her biri 500 mg'lık üç eşit parçaya bölünür ve her 8 saatte bir alınır. Bununla birlikte, her bir kişinin farklı hastalığı vardır, bu yüzden uygulama sıklığı ve doz her bir durumda ayrı ayrı ve sadece yetkili bir uzman tarafından belirlenir. Kendi kendine ilaçlama kategorik olarak kabul edilemez, çünkü başlangıç ​​için hastalığın farklı bir tanısını koymak, anjinin tipini ve kendi seyrinin özelliklerini belirlemek gereklidir. Pürülan tonsilliti belirlerken, amoksisilin günde 3 g'lık bir miktarda reçete edilebilir (her dozda 1 g).

Angina olan çocuklarda "Amoksisilin" dozu

Genç hastalara bu antibiyotik aynı zamanda çeşitli akut tonsillit formlarına da yardımcı olur. Ancak, bu durumda, bir çocuğun tedavi etmesi, bir doktor tarafından değil, kendi takdirine bağlı olarak veya bir eczacının tavsiyesi üzerine, ölümcül bir sonuca kadar çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, bir antibiyotik sadece bir çocuk doktoru veya bir aile doktoru tarafından reçete edilebilir olduğunu hatırlamak önemlidir. 5-10 yaş arası çocuklar için anjin içinde günlük amoksisilin dozu 750 mg'dır ve ayrıca yetişkinlerin tedavisinde 250 mg'lık üç bölüme ayrılır.

2-5 yaş arası çocuklar bu ilacı günde 3 kez 125 mg (genellikle bir süspansiyon şeklinde) olarak reçete ederler. Süspansiyon, kaynatılmış suyu oda sıcaklığında ve kuru maddede birleştirip karıştırmak suretiyle hazırlanır. Bu durumda, kuru maddeye su eklenir, tersi de doğru değildir.

2 yaşından küçük çocuklarda anjinada amoksisilin, çocuğun kilosuna karşılık gelen bir dozajda reçete edilir - 1 kilogram başına 20 mg.

İlaç bir yemekten sonra alınır ve hemen harekete geçmeye başlar: 15-30 dakika sonra, kandaki konsantrasyonu yeterince yüksektir. 8 saat sonra, ilacın etkisi zayıflamış, bu nedenle günlük doz ve düzenli aralıklarla alınması gereken üç eşit parçaya bölünmesi tavsiye edilir. Antibiyotik atılımı böbrekler yoluyladır. Genitoüriner sistem ve karaciğerin herhangi bir kronik hastalığının varlığında, anjinada amoksisilin doğru şekilde nasıl içileceği sadece doktor tarafından belirlenebilir.

Amoksisilin boğaz ağrısı tedavisinde yardımcı olur mu?

Akut tonsillit - Çeşitli komplikasyonları tehdit eden uygunsuz tedaviyle sinsi bir hastalıktır. Özellikle çocuklar genellikle bu hastalığın sonuçlarından muzdariptirler. Bazen bir önceki hastalıktan sonra yetişkinlerde, kalp, eklem veya böbreklerle ilgili problemler vardır. Anginada amoksisilin kullanımı akut tonsillitin konservatif tedavisinin "altın standardı" olarak kabul edilir, çünkü:

 1. Bu ilaç onaylıdır, güvenli bir ilaç olarak kabul edilir ve 1 yıla kadar çocukların tedavisinde bile kullanılabilir;
 2. Amoksisilin sindirim sisteminde iyi emilir (gastrointestinal sistem);
 3. ve yerli ve yabancı uyuşturucu analogları çok pahalı değildir;
 4. Zamanında antibiyotik tedavisi, olası komplikasyonların gelişme riskini önemli ölçüde azaltır.

Ayrıca amoksisilin, anjin, otitis, sinüzit ve diğer bakteriyel enfeksiyonlarla da yardımcı olur.

Anjin tedavisinde "Amoksisilin" nasıl değiştirilir

Bu antibiyotiğin, ilacın kurucu bileşenlerine bulaşıcı mononükleoz ve aşırı duyarlılık için kullanılması yasaktır. Emzirme ve hamilelik sırasında, ilaç, sadece antibakteriyel bir ajan alındıktan sonra istenmeyen etkilerin gelişme riskini karşılaştırarak ve annenin veya bebeğin hastalığın komplikasyonlarıyla tehdit edildiğinde reçete edilir. Gerekirse, halk ilaçları ile alternatif tedavi mümkündür.

Anjina'nın antibiyotiklerle tedavisi (amoksisilin, penisilin, seftriakson, vb) sıklıkla alerjik reaksiyonlara, kandidiyazis ve dispeptik rahatsızlıklara neden olur. Bazen sinir ve kardiyovasküler sistemin çalışmasında sorunlar vardır. Bu nedenle, eğer hasta ilacı almanın arka planına karşı güçlü bir şekilde ağrırsa, kusma ve kusma ortaya çıkarır, o zaman mutlaka uzman tavsiyesine ihtiyaç duyar. Doktor ya ilacı iptal eder ya da antibiyotiğin yan etkisini azaltan ek ilaçları reçete edecektir.

angina amoksisilin tabletler alerjik zayıflık, bronşiyal astım, saman nezlesi, lenfositik lösemi, kolit ve karaciğer yetmezliği olan hastaların tedavisinde kullanılır. Böbrek yetmezliği öyküsü varsa, ilaç bir uzman gözetiminde alınmalıdır. Alerjiye yatkın olan çocuklar, ilacı kullanmadan önce alerji testi yaptırmak anlamlıdır.

Anginadaki amoksisilin nasıl değiştirileceği sorusu, sıklıkla bu ilacın bireysel intoleransı ile ortaya çıkar. klatsid, sumamed, lendatsin, sefaleksin, eritromisin, sifloks, sefazolin, - - kolayca akut bademcik başa bir geniş spektrumlu antibiyotiklerin vardır. Bununla birlikte, başarılı bir tedavi garantisinin, doğru bir teşhis ve uygun bir tedavi randevusu için bir doktora zamanında ulaşması olduğu dikkate alınmalıdır.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Boğaz ağrısı olan amoksisilin

Boğaz ağrısı, birçok hastalığın bir semptomudur: tracheitis, bronşit, bademcik iltihabı, farenjit, SARS ve diğerleri. Yeterli tedavi yöntemi bulmak için, semptomun nedenini doğru bir şekilde tanımlamak gerekir. Patolojinin kaynağı bakteriler (stafilokok, streptokok) ise, genellikle boğaz ağrısı olan Amoksisilin reçete edilir. Genellikle bu durumda, tanı anjina. Diğer hastalıklar ile, ilacın tedavisi herhangi bir sonuç üretmeyecek ve hatta sağlığa zarar verebilir.

Diğerleri üzerinde ilacın avantajları

Amoksisilin ile tedavi, diğer ilaçlara kıyasla çeşitli avantajlara sahiptir:

 • midenin asidik ortamında bile etkilidir;
 • gıda etkisini zayıflatmaz;
 • hızla emilir;
 • Aktif maddenin yarısından fazlası 7 saat sonra böbrekler yoluyla atılır;
 • nadiren olumsuz reaksiyonlara yol açar;
 • çocukluktan çocuklara uygulanabilir.

Boğazın tedavisi için, Amoksisilin 250 ve 500 mg'lık tabletlerde ve 250 mg / 5 ml'lik bir süspansiyon hazırlamak için toz halinde kullanılır.

Bu antibiyotik, boğaz ağrısı, bronşit, otitis, pnömoni ve üst ve alt solunum yollarının diğer hastalıklarına neden olan bakterilerle savaşmada etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Boğaz ağrısı ile Amoxicillin nasıl alınır

Amoksisilin, geniş bir etki spektrumu olan penisilin serisinin oldukça güçlü bir antibiyotiğidir. Aşırı kullanımıyla, sadece zararlı bakterileri değil, aynı zamanda yararlı bağırsak mikroflorasını da yok edebilir. Bu nedenle, boğaz ağrısı olan amoksisilin içilmesi sadece doktorun önerilerine göre yapılmalıdır. Tıp eğitimi olmaksızın doğru bir şekilde teşhis edilemediği için kendiniz için bir antibiyotik reçete etmek tehlikelidir.

Boğaz tedavisinde maksimum etkiyi elde etmek için, yedikten sonra ilacı daha iyi. Çok fazla sıvı içeren tabletleri içmek gerekir. Zaten ilaç aldıktan 20-30 dakika sonra harekete geçecektir.

Boğaz ağrısı olan yetişkin ve ergenler, tablet şeklinde Amoksisilin alırlar. 10 yaşın altındaki çocukların ilacı bir süspansiyon şeklinde almaları önerilir. Soğutulmuş kaynatılmış suyu şişeye ekleyerek hazırlayın. Her kullanımdan önce, çalkalanır. Amoksisilin bitmiş süspansiyonu iki haftadan fazla olmamak üzere buzdolabında saklanır.

Bir antibiyotiğin alınması, 8 saatlik aralıklarla ve böbrek yetmezliğinde, aşağıdaki şemada 12 saat olan çocuklar tarafından gerçekleştirilir:

 • 2 yıla kadar - çocuğun kilosunun 1 kg'ı başına 20 mg'lık bir doz hesapla;
 • 2 ila 5 yıl - günde 2 kez 125-250 mg (sıvı halde 2.5-5 mi);
 • 5 ila 10 yıl - 250 mg (5 ml sıvı formda) günde 3 kez.

Yetişkinler ve 40 kg'dan fazla olan çocuklar için ilacın dozu günde üç kez 250-500 mg ve böbreklerle ilgili problemler için günde iki kez. Şiddetli vakalarda, doktor tek doz miktarını 1 g'ye kadar artırabilir.

Bir doktorun gözetiminde antibiyotik alırsanız, olumsuz reaksiyonlara neden olmaz. Bununla birlikte, hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar dikkatle içmelidir.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basın

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Amoksisilin boğaz

Amoksisilin boğaz

İlaç Amoksisilin Fotoğrafı

Boğazın en sık görülen nedeni enflamatuar süreçtir. Farenks etkilendiğinde farenjit hakkında konuşurlar, ancak palatine bademcikler ve kemerler patolojik sürece dahil olduğunda, anjina - sadece antibiyotiklerle tedavi edilen bir enfeksiyondur.

Anjinadan amoksisilin en yaygın ve oldukça etkili bir ilaçtır, yetişkinleri ve çocukları tedavi etmek için kullanılabilir.

Amoksisilin - yarı-sentetik kaynaklı hazırlanması duyarlı aktif maddeler patojenlerin neden olduğu inflamatuar ve enfeksiyöz hastalıkların tedavisi için kullanılan geniş spektrumlu penisilinler grubundan, arasındadır. ilacın ana aktif bileşen amoksisilin trihidrat (su ile temas ettiğinde çözünebilir) tabletler, dispersiyon formunda ve süspansiyon için toz formunda bir antibiyotik üretilmektedir.

Tabletlerde amoksisilin

Bademcik iltihabına karşı amoksisilin, sıklıkla gram-pozitif ve gram negatif florayı etkileme yeteneğine bağlı olarak reçete edilir. Gastrointestinal sisteme yutulması üzerine, aktif madde toplam kan dolaşımına emilir ve yaklaşık 40 dakika içinde terapötik etkisine başlar.

İlacın alınmasının etkisi, günde en az 3 kez Amoksisilin kullanımını gerektiren yaklaşık 8 saat sürmektedir. İlaç idrarla böbrekler tarafından atılır, bunun sonucu olarak, mesane boşaldığında, ilacın ayrı bir kokusunu duyabilirsiniz. Tedavinin etkili olması için ilaç doğru olarak alınmalıdır.

Eldeki tabletler

İlacın dozu, her hasta için ayrı ayrı doktor tarafından belirlenir. Doktor hastanın yaşını, vücut ağırlığını ve boğaz ağrısının şiddetini dikkate alır.

İlacın günlük dozu 3 doz ayrılmıştır. Kural olarak, hastanın vücudunun endikasyonlarına ve özelliklerine bağlı olarak 250 mg veya 500 mg'lık bir dozaj ile ilacın 1 tabletini atayın. Tableti hemen az miktarda sıvı ile yutmanız önerilir.

Önemli! Antibiyotikler kesinlikle aynı anda, tercihen bir yemekten sonra sarhoş olmalıdır - bu, bulantı ve kusma gibi nahoş bir yan etkiyi önlemeye yardımcı olacaktır.

İlaçla tedavi süresi en az 5 gündür, bazen doktor hastalığın seyrine ve komplikasyonların varlığına bağlı olarak 2-3 gün daha antibiyotik içmesini tavsiye edebilir (bkz. Anjina sonrası komplikasyonlar - ne beklenir).

Dikkat lütfen! Amoxicillin'i farkedilir gelişmeler olduğu anda kendi başınıza bırakmayı bırakamazsınız. Bu genellikle enfeksiyonun etken maddesinin ilaca karşı direnç geliştirdiği ve anjinin aktif olarak ilerlemeye başladığı ve komplikasyonlara neden olduğu gerçeğine yol açar. Antibiyotik seyri sona erdirilmelidir.

Ayrıca ilaç, enflamatuar sürecin neden olan ajan antibiyotiğe duyarlı olması halinde etkili olduğunu göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Örneğin, amoksisilin sıklıkla tamamen yararsız tonsillitli Bademciklerin akut inflamasyon değil bakteriyel bir enfeksiyon ve viral, bu nedenle her zaman hastalığın tam nedenini belirlemek için bir hekime başvurmalısınız tedavisine başlamadan önce neden olabileceğinden.

Anjin içinde amoksisilin 6 yaşın altındaki çocuklara bir süspansiyonun hazırlanması için toz formunda atama yapmak daha uygundur. Yaş ve vücut ağırlığına bağlı olarak, dozaj farklı olacaktır, bu tabloda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Çocuklarda anjina ile amoksisilin: dozaj

Önemli! Tek ve günlük ilaç dozları, organizmanın bireysel özelliklerine bağlı olarak doktor tarafından kendi takdirine göre ayarlanabilir. Ayrıca ilacı günde bir kez alma sıklığı - daha büyük veya daha az bir yönde - değişebilir.

Süspansiyon hazırlığı için toz

Tozlu şişede, kaynamış ve soğutularak oda sıcaklığına getirilmesi gereken seviyeye kadar bir risk not edilir. Toz tamamen çözülene kadar ilaç ile şişe iyice çalkalanmalıdır.

Çocuğa ilacın süspansiyon hazırlandıktan sonra 30 dakikadan daha erken olmamasını sağlayın, bundan sonra antibiyotik buzdolabına alınmalıdır. Her alımdan önce ilaç, farenks hipotermi ve yeni bir inflamatuar süreç salgını önlemek için oda sıcaklığında ısıtılmalıdır.

Hazır süspansiyon, ilacın sonuna kadar içilmese bile, 14 günden fazla olmayan serin bir karanlık yerde saklanmalı ve atılmalıdır. Kursu uzatmak gerekirse yeni bir süspansiyon hazırlanır.

Anjina ile Amoksisilin, ilacın dozajının hasta tarafından doğru ve açık bir şekilde gözlemlenmesi durumunda etkili olacaktır. Dozun azaltılması terapiyi işe yaramaz hale getirir ve bakteriler aktif olarak çoğalır ve önerilen dozda yetkisiz bir artış, ciddi yan etkilerin ve aşırı dozun gelişmesine yol açar.

Herhangi bir doktor, kendi kendine ilaç tedavisinin, hastalığın sonuçlarından çok vücut için daha tehlikeli olabileceğini onaylayacaktır, bu yüzden bir antibiyotiğe başlamadan önce notu dikkatlice okumalısınız.

Amoxicillin herhangi bir ilaç gibi kullanım sınırlamaları ve kontrendikasyonları gibi, bunlar aşağıdakileri içerir:

 • vücut fonksiyonunun ihlali ile birlikte böbrek hastalığı;
 • şiddetli böbrek veya karaciğer yetmezliği;
 • ilacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük;
 • kadınlarda ilk trimesterde gebelik;
 • lenfositik lösemi;
 • mononükleosit;
 • Crohn hastalığı veya irritabl bağırsak sendromu dahil olmak üzere kalın bağırsak kronik hastalıklar;
 • Amoksisilin dahil olmak üzere ilaçların tarihinde ciddi alerjik reaksiyonlar.

Özel bakım ile erişkinlerde anjinada amoksisilin, emzirme sırasında kadınların yanı sıra diabetes mellitus için reçete edilir. Bu durumda, ilacın aktif bileşenlerinin sütle atıldığını ve çocuğun vücuduna girerek olumsuz bir reaksiyona neden olduğunu hatırlamak önemlidir. Videoda, daha ayrıntılı olarak, hangi durumlarda antibiyotik kullanımının uygun olmadığını ve bu ilacın ne zaman dağıtılamayacağını görebilirsiniz.

Antibiyotiklerden ishal

Herhangi bir antibiyotikte olduğu gibi, Amoksisilin ilacın uygunsuz uygulanması veya hastanın ilaca karşı bireysel hassasiyeti arttıkça gelişebilecek bir dizi olası yan etkiye sahiptir.

Amoksisilin almanın en sık görülen sonuçları şunlardır:

 • sindirim sisteminin bir parçası - mide ağrısı, mide bulantısı, erüstasyon, mide ekşimesi, şişkinlik, ishal;
 • deri ve mukozadan - ürtiker gibi kızarıklık, burun ve boğazın ilacın tahammülsüzlüğü ile şişmesi;
 • sinir sisteminin yanından - uyuşukluk, cilt üzerinde sürünme hissi, sinirlilik, inhibisyon;
 • alerjik reaksiyonlar - anafilaktik şok, ürtiker, anjiyoödem gelişimi.

İlacın dozu kesinlikle gözlemlendiğinde, ilacın aşırı dozlanması olası değildir.

Önemli! Eğer bir çocuk yanlışlıkla büyük miktarda Amoksisilin süspansiyonu veya tableti yuttuysa, hemen dilin kökünü parmaklarınızla tahriş ederek kusmayı başlatır. İlacın midesini temizledikten sonra, içerideki enterosorbentlerden birini girmeli ve hastayı doktora yolladığınızdan emin olmalısınız.

Amoksisilin anjina ile yardımcı olur mu? Bu soru genellikle bu ilacı reçete etmiş olan hastalardan bir doktor tarafından duyulur.

Amoksisilin gerçekten stafilokoklar ve streptokoklar üzerinde çok etkili ve yıkıcı etkisi, hem de diğer bakteriler Gram-pozitif ve Gram-negatif florası bir sayıdır. Antibiyotik tedavisinin etkinliği aynı zamanda doğru tanının zamanında yapılmasına ve tedaviye ne zaman başladığına bağlıdır.

Boğaz ağrılarının sadece anjinin bir semptomu değil, Amoxicillin'in yardım etmediği viral hastalıklar da olabileceğini unutmayın. İlacın fiyatı nispeten düşüktür, her durumda, Amoksisilin tabletleri aynı aktif maddeye sahip analoglardan daha ucuzdur.

Sonuç olarak, antibiyotik tedavisinin yalnızca fayda sağlayamayacağı, aynı zamanda vücuda büyük bir zarar verebileceği de unutulmamalıdır, bu nedenle bu grubun ilaçlarını sadece bu olduğunda, aslında bir ihtiyaç olduğunda alın.

Amoksisilin stafilokoklar ve streptokoklar neden angina dahil bakteriyel hastalıkların, tedavisi için amaçlanan bir antibakteriyel ilaç sayısı penisilinler olup. Bu ilaç, yaşlılar ve çocuklar dahil olmak üzere herhangi bir yaş kategorisindeki akut tonsillit hastalarının etkili tedavisini sağlar.

Amoksisilin güçlü bir antibiyotik olduğundan, sadece testler yapıldıktan ve dozu seçecek ve tedavi süresini belirleyecek bir doktor atadıktan sonra uygulamak gerekir.

Birkaç tabletli çıktı biçimi vardır:

Bu türlere ek olarak, ilaç toz halinde ve Cavulanic asit içeren tabletlerde üretilir - bu form, enjeksiyonlar şeklinde seyreltilmiş ilaçların kullanılması için tasarlanmıştır. Çocukların tedavisi için Amoksisilin bir süspansiyon şeklinde kullanılır.

Anjina gelişimi ile çoğu zaman doktorlar, bir dizi penisilin - Amoksisilin için antibiyotik reçete ederler, çünkü gelişmekte olan yan etkilerin minimal riskleri ile yüksek bir etkiye sahiptir. İlacın etkisi, patojenik mikroorganizmaların hücresel yapısının ana kısmı olan bakteri protein üretiminin ihlaline dayanmaktadır. Bu, bakteri duvarlarının tahrip olmasına yol açar ve sonuç olarak, patojenik hücre ölür.

Ilacı uyguladıktan sonra, maksimum konsantrasyona 20 dakika sonra ulaşılır, 8 saat sonra etki azaltılır, böylece ilacın doza bağlı olarak her 8 veya 12 saatte kullanılması önerilir.

Ancak bazen anjinli ilacın enfeksiyonla baş edemeyeceği görülür. Bu reaksiyon, bazı bakterilerin, antibiyotik üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olan spesifik bir enzim olan beta-laktamaz yaratma kabiliyetine bağlıdır. Bu nedenle, tedavi, bir uzmanın kontrolü altında olmalıdır, pozitif dinamiklerin yokluğunda, ilaç daha güçlü olana dönüşür.

su, meyve suyu ya da başka bir sıvı içecek, Soljutab, çözünmüş çiğnemek edilebilir klasik tabletler farklı olarak, çünkü hazırlanması Bu form, Amoksisilin her türlü en uygun biridir. Dahası, ilaç diğer türlerden daha az etkili değildir.

Solutabın, değişik oranlarda aktif madde içeren çeşitli formları vardır: 250, 5000 ve 1000 mg, çeşitli tatlandırılmış versiyonlarda: ananas ve portakal.

Bademcik iltihabına sahip soluteba, 15 yaşından büyük yetişkinler ve adolesanlar için günde 3 kez 0.25 g reçete edilir. Daha şiddetli hastalıklarda, dozaj bir doktor tarafından 0.5 g'ye arttırılabilir.

Pürülan boğaz ağrısı ile, ilaç 1000 mg miktarında reçete edilebilir, ancak günlük norm 6000 mg'ı geçmemelidir.

Bu form 250 mg aktif bileşen, kalsiyum stearat, patates nişastası ve süt şekerini içeren bir formülasyonda tabletler formunda mevcuttur.

Anjina tedavisi için dozaj, karakteristiklere, hastalığın ciddiyetine göre ayrı ayrı seçilir. 10 yaşından büyükler ve yetişkinler için dozaj günde 0.25-0.5 g arasındadır. Daha iyi asimilasyon ve etkinlik için, ilacın her alımı arasında 8 saatlik bir aralığın muhafaza edilmesi gereklidir.

10 yaşın altındaki çocuklar için, ilaç 8 saatte bir veya 12 saatte 0.25 gram olarak reçete edilir. 5 yaşın altındaki çocuklar için, Amoksisilin bir süspansiyon olarak vermek daha iyidir, çünkü tabletler su dışında herhangi bir sıvıyla öğütmek, karıştırmak, eritmek için yasaklanmıştır.

İlacın bu formu 0.5 g aktif bileşen içeren kapsüller formunda sunulmaktadır. Kullanıldığında, kapsül yutulmalı ve yeterli su ile sulandırılmalıdır. Kapsülün içeriğini açmayın ve çözünüz.

Forte 5 yaşından küçük çocukların tedavisi için reçete değildir. Farklı yaş grupları için angina için ilacın uygulama yöntemi:

 • 6-12 yaş arası çocuklar için: günde üç kez 0.25 g;
 • ergenler için: her 8-12 saatte 0.25-0.5 g;
 • Yetişkinler için: günde üç kez 500 mg.

Ortalama olarak, bir antibiyotik alma süreci bademcik iltihabı şeklini ve şiddetini dikkate alarak 5 ila 10 gündür.

İlacın bu şekilde ilacın bir kısmı patojenik mikropların gelişimini bastırmak ve enfeksiyonu ortadan kaldırmak mümkün olduğu bakteriyel amoksisilin direnci, kavulanovaya asit durumunda, verilmiştir. Bu kombinasyondaki medmente bir toz (süspansiyonun seyreltilmesi için), tabletler veya enjeksiyonlar şeklinde tayin edilebilir. Son tedavi yöntemi akut tonsillit için kullanılır, enjeksiyonlar 1000 mg için günde 3 kez alınmalıdır.

Tablet formu 250, 500 ve 875 mg aktif bileşen içerir. Hastanın yaşı, formu ve anjina şiddeti bağlı olarak, ilaç aşağıdaki dozajda reçete edilir:

 • yetişkin ve ergenlerin tedavisi için: her 8 saatte 0.25 g;
 • pürülan tonsillit ile: her 12 saatte 0.5 g;
 • şiddetli boğaz ağrısı: 875 mg bir veya her 12 saatte bir.

İlaç pazarı benzer bir bileşime sahip başka ilaçlar sunmaktadır:

Bu ilaçlar Amoksisilin analoglarıdır, fakat ilacın başka bir yerine değiştirilmesi sadece bir doktor olabilir.

Bu form çocukları tedavi etmek için uygundur, çünkü bebek hap almak için küçük olabilir ya da sadece ilacı almayı reddedebilir. Süspansiyonu yapmak için gerekli:

 • su kaynatın ve oda sıcaklığına kadar soğutun;
 • özel bir şişeye su dökün;
 • Şişeyi kapatın ve aktif maddeyi çözmek için iyice çalkalayın.
 • Birkaç dakika içinde ürün kullanıma hazır olacaktır.

Süspansiyon, ilaçla birlikte gelen bir ölçüm kaşığı ile ölçülebilir.

2 ila 5 yaş arası çocuklar 8 saatte bir ½-boyutlu kaşıkla süspansiyonu kullanırlar. 5 ila 10 yaş arası çocuklar için dozaj süspansiyon içinde 2 ila 10 yıl çocuklara ilaç verilmesini tonzillita.Pri şekline bağlı olarak 1-2 kaşık atanır, günlük oran çocuğun daha büyük, 30 mg 1 kg vücut ağırlığı her 8 saatte kullanılarak olmamalıdır.

Süspansiyon da yetişkinlere, ancak daha yüksek bir dozda reçete edilebilir. 40 kg'ın üzerindeki bir ağırlıkta, günde 3 kez 2 ölçüm kaşığı reçete edilir, her alımda 0.5 g aktif bileşen bulunur. Yetişkinler için günlük norm 6 g'ı geçmemelidir.

Süspansiyon ile tedavi süreci 1-2 haftadır, enfeksiyonu tamamen ortadan kaldırmak için birkaç gün daha içmek tavsiye edilir.

İlaç aşağıdaki durumlarda kullanılması tavsiye edilmez:

 • sefalosporinler ve penisilinler mevcut alerjisi ile;
 • lenfositik lösemi;
 • mononükleoz.

Antibakteriyel ajan Amoksisilin alarak arka planı, aşağıdaki yan etkiler bazen gelişebilir:

 • bağırsak mikroflorasının ihlali;
 • ürtiker, ödem veya konjonktivit şeklinde tezahür eden bir alerjik reaksiyon;
 • mantarı;
 • iştah azalması, mide bulantısı;
 • dışkı: ishal veya kabızlık;
 • nadiren: anafilaktik şok.

Bu belirtiler ortaya çıktığında, ilacı değiştirmek için bir doktora başvurmalısınız. Amoksisilin iptal edildikten sonra, birkaç gün boyunca yan etkiler ortaya çıkar.

Daha fazla öğreneceksiniz:

 • Anjinada amoksisilin ne kadar etkilidir
 • Bu antibiyotik temelinde hangi ilaçlar satılmaktadır
 • Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada amoksisilin nasıl kullanılır
 • Hamilelerde ve emziren annelerde anginanın amoksisilin ile tedavisi mümkün mü?
 • Amoksisilin kullanımının tehlikeleri nelerdir

Günümüzde anjinada amoksisilin optimal, etkili ve yeterince güvenli araçlar olarak kabul edilmektedir. Anjina için bir antibiyotik seçmek, doktorlar tercih edilen ilk yolun bir aracı olarak amoksisilini düşünürler ve bu nedenle ona bağlı ilaçlar çoğunlukla anginada reçete edilir. Büyük ölçüde, amoksisilin anjina tedavisinde altın standarttır. Bunun birkaç nedeni var:

 1. antibiyotik penisilin, amoksisilin olarak ve etkin bir şekilde, streptokokkal ve stafilokok ve karışık enfeksiyonları bastırır, ancak streptokok enfeksiyonu ile mücadelede etkinliği mücadele Staphylococcus çok daha yüksektir - ikinci yöntem çoğu zaman buna karşı dayanıklıdır;
 2. Amoksisilin, yüksek bir biyoyararlanımı vardır -% 93'e kadar kan, oral alım yoluyla girer. Bu, yutulmuş bir tablet veya süspansiyondan gelen antibiyotiğin büyük kısmının, enfeksiyonla savaşmak için vücut tarafından kullanılacağı anlamına gelir. Bu nedenle, anginada ampisilin dozu çok büyük olmayabilir. Karşılaştırma için, fenoksimetilpenisilin biyoyararlanımında ampisilin% 50,% 50'dir. Hastaları, enfeksiyöz ajanı bastırmak için gerekli olan iki kat daha fazla içmeye ihtiyaç duyarlar;
 3. Amoksisilin serum kan proteinlerine zayıf bir şekilde bağlanır (bağlanma derecesi% 17'dir), yani maksimum kısmı serbest kalır ve enfeksiyona etki eder. Yine, fenoksimetilpenisilin ve ampisilin için, bu gösterge sırasıyla% 22 ve% 80'dir.

Amoksisilin erişilemez veya kontrendike ise ampisilin genellikle reçete edilir

Basit bir kullanıcı için, bu amoksisilin bazlı ilacın tabletinin çok daha faydalı olacağı ve ilacın tabletinden, örneğin ampisilin ile daha belirgin bir sonuç vereceği anlamına gelir.

Buna ek olarak, amoxicillin, esansları nedeniyle çocuklarda ani doğumdan itibaren anjinada kullanılabilir ve bazı durumlarda reçeteli ilaçlar bile prematüre bebekleri reçete eder. Hamilelik sırasında da kullanılabilir, ancak bu durumlarda sıkı güvenlik önlemlerine uyulmalıdır. Onlar hakkında daha fazla konuşacağız.

Streptococcus vakaların% 90'ında anjinaya neden olur

Şimdi sadece anmoinadaki aminoksinin, standart bir klinik durumda, hastalık bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklandığı ve ilgili bir semptomatolojiye ve kursun doğasına sahip olduğu durumlarda kullanıldığına dikkat çekiyoruz. Hasta (ya da yakınları) anjina ya da mantar da dahil olmak üzere herhangi bir akut bademcik iltihabı anlarsa, belirli bir durumda amoksisilin ona yardımcı olacağı hiç de bir gerçektir. Mantar ve viral enfeksiyonlara karşı, bu antibiyotik işe yaramaz ve bu nedenle, hastalığın nedensel ajanı hakkında şüpheler varsa, bir doktora görünmeniz gerekir.

"Yılın başlangıcından beri, bir çocuk (2.5 yaşında) zaten üç kez bir anjinaya sahipti. Zihin ne yapacağını gösteremezdi. Herkes, Amoksiklav'a ihtiyaçları olduğunu söylüyor, satın aldılar, verdi ve kesinlikle reçeteye göre verdi, kesintiye uğramadı. Sonuç sıfırdır. Genel olarak, ondan hiçbir rahatlama yoktu. Üçüncü kez sonra, Nisan ayında, ona dayanamadım ve onunla birlikte kliniğe gittim. Analizleri teslim ettiniz, aday vysejalas var. Bu onlar ve her şeydi. Mantarlardaki amoksiklav işe yaramıyor ve sürekli olarak iltihaplanmaya neden oluyorlar. Ayrıca, bu çocuğun arka planına karşı, bu sezon virüsleri yanıltıcı yakalar. Doktor, Nystatin reçete, iki hafta boyunca onları durulama, artı semptomatik ilaçlar ve her şey yanlış gitti. Sonuçlar çıkar: önce bir teşhis, sonra tedavi, aksi takdirde bir yıl önce antibiyotik doldururdum "

Candida (Candida albicans) bademcik iltihabına neden olan bir mantardır. Semptomatik olarak, anjinaya çok benzer.

Amoksisilin bazlı hemen hemen tüm ilaçlar eşdeğer ve değiştirilebilir. Genel olarak, bu fonların listesi şöyle:

 1. Amoksisilin - granüller, kapsüller ve tabletler halinde temin edilebilir. Bir doktor tarafından yönlendirildiği gibi her yaştan ve hamile kadınlardan çocuklar için kullanılabilir. Laktasyon kontrendikedir ve istisnai durumlarda reçete edilebilir.
 2. Önceki formülasyona benzer gibi, ancak ek olarak enjekte edilebilir çözeltilerin hazırlanması için çocuklar için çözeltilerin hazırlanması ve toz için pudra şeklinde üretilen - Amokson. hap verilmiş değildir. E-MOX onu, Amin Amoksikar, Amoksillat, Amoksisara, Amot, Apo-Amoxil, Atoksilin, Gramoks-D Gonoform, Gryunamoks, Danemoks, Kuksatsillin, Ospamoks, Ranoksil Tice, Upsamoks, Flemoksin Soblyutab, Hikontsil, analogları
 3. Amosin - Amoxon'a benzer şekilde, çözeltilerin hazırlanması için kapsüller, tabletler ve toz formunda mevcuttur.

Amosin geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ilaçtır.

"Angina iki ay önce tedavi edildi. Standart dozajlarda Amoxisar (günde üç kez 125 mg) ve Parasetamol, boğaz ağrısı kesildiğinde Parasetamol iptal edildi. İki gün sonra kurs sona erdi. Çocuğa 3 yıldır, komplikasyon olmadı, en ciddi hastalık belirtileri iki gün geçti. »

Olga, forumdaki yazışmalardan

Ayrıca, amoksisilin ve klavulanik asit kompleksi olan aktif madde olan önemli bir ilaç grubu. Bunların en ünlüsü Amoxiclav ve Augmentin'dir. Oral uygulama için bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler ve toz formunda bulunurlar. Hamile kadınlar ve emziren anneler tarafından doktorun yönlendirdiği her yaştan izinli çocuk. Onların analogları Amoklan Hexal, Amoklavin, Klavocin, Clavunat, Kuram, Medoklav, Moxiclav, Panklav, Ranklav, Rapiklav, Flemoklav Solutab'dır.

(Klavulanik asit enzimleri bölme önler) ve bu nedenle daha etkili vücutta bu antibiyotik bunların kendisi daha kararlı sadece amoksilin bazında ile karakterize edilen klavulanik asidin kompleks preparatlar. Ek olarak, klavulanatın kendisi belirgin bir antibakteriyel aktiviteye sahiptir.

Klavulanik asidin yapısal formülü

Amoksiklav - kombine bir antibakteriyel ilaç

Doktor bir ilaç amoksisilin reçete ederse, ama eczanede değilse, onun benzerini satın alabilirsiniz. Bazen tek amoksisilin bazlı bir ilaç, amoksisilin ve klavulanatın bir kompleksine dayanan bir ilaç ile değiştirilebilir. Ancak yine de satın almadan önce doktora ve şartnameye çağrı yapmayacaksınız.

"Eşzamanlı olarak size söylüyorum: Anjinadaki amoksisilin Amoksisilin'den daha iyidir. En azından yetişkinler için: Üç kez anjina ile tedavi edilen antibiyotikler, ilk iki Amoksisilin, son - Amoksiklav. Amoksiklav tedavisinden sonra daha hızlı ve daha güvenilirdir. Belki de sadece ben varım, ama öyle olduğunu yazdım. ”

Irina Lvovna, Odessa

Reçete ile satılan amoksisilin bazlı tüm fonlar. Yine de, BDT ülkelerinin bu ilaçları tek başına satın almaları gerçekte bir sorun değildir. Sofistike alıcılar, bir klinikte hastalığın güvenilir bir şekilde teşhisi olmadan antibiyotiklerle kendi kendine ilaç tedavisinin, anjinin kendisinden daha tehlikeli ve zararlı olabileceğini anlamalıdırlar.

Amoksisilin kapsülleri (500 mg) 20 parça için 65 ruble, tabletlerin fiyatı - (500 mg) - 20 parça için 70 ruble, pelet fiyatı - 250 mg ambalaj granülleri için 110 ruble.

Halkın genellikle anginaya boğaz iltihabı herhangi bir durumda denir gerçeği göz önüne alındığında, hemen netleştirmek olacaktır: amoksisilin sadece pürülan anjina olduğunda anlamlıdır. Pus, antibiyotiklerin etkili olduğu bir bakteriyel enfeksiyonun gelişiminin işaretidir. Amoksisilin, viral veya fungal bir enfeksiyonun neden olduğu ve bademcikler üzerinde karakteristik sekresyonların eşlik etmediği bademcik iltihabı ile tedavide bir anlam yoktur. Mantar enfeksiyonu durumunda, kıvrılmış plak, irin ile görsel olarak karıştırılabilir, ancak pamuklu çubukla, püy'den çok daha kolay çıkarılır.

Anjina ile birlikte, amoksisilin, hastalığın şiddetine ve sonuca bağlı olarak 7 ila 12 gün arasında alınmalıdır. Başlangıçta, tedavi süresi doktor tarafından belirlenir, ayrıca, antibiyotik başladıktan sonra, hastalık beklenenden daha hızlı veya daha yavaş ise, terapiyi ayarlayabilir.

Evrensel bir kural vardır: anginası olan amoksisilin, hastalığın tüm semptomları sona erdikten en az 2 gün sonra içilmelidir. Bu, boğaz ağrısı patojeni tamamen ortadan kaldırır ve komplikasyonlara karşı güvenilir koruma sağlar. Anjin belirtileri ortaya çıktıktan hemen sonra antibiyotik içmeyi bırakırsanız, süperinfeksiyon gelişme riski artar.

Mukoza üzerinde angina hafif lekeler için tipik

Amoksisilin kullanımını kesintiye uğratmak veya düşürmek mümkün değildir. Bu çok ciddi sonuçlara yol açabilir. Gerekirse ve yan etkilerin ortaya çıkması durumunda, doktor tedaviyi ayarlayabilir veya antibiyotiğin yerini alabilir. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının genellikle tedavi edilmediğinden daha kötü olduğunu unutmayın.

İlaç formuna bağlı olarak, anjin içinde amoksisilin aşağıdaki gibi kabul edilir:

 • Süspansiyon, gösterge niteliğindeki risklere kadar, kaynar su şişesinin içine dökülerek hazırlanır. Böylece doğru dozu elde ederler. Yemekten önce ya da sonra iç. Günde 2 kez 2 yaşın altındaki çocuklar, her bir kilogram vücut ağırlığı için 6 mg'lık bir süspansiyon verir. 2 ila 5 yaş arası çocuklara günde üç kez 125 mg süspansiyon, 5 ila 10 yıl - 250 mg veya günde 3 kez 5 ml süspansiyon reçete edilir. 10 yaşın üzerindeki çocuklar ve 40 kilodan fazla ağırlıklar ve yetişkinlere günde üç kez 500 mg süspansiyon reçete edilir. Şiddetli anjinada, dozaj günde üç kez 1 g arttırılır. Oda sıcaklığında, süspansiyon iki hafta boyunca saklanabilir.

Süspansiyonun hazırlanması için toz halinde amoksisilin

 • Amoksisilin tabletleri ve kapsülleri (500 mg), gıda alımından bağımsız olarak alınır (ancak gıda ile değil). Yetişkinler ve 10 yaşın üzerindeki çocuklara, günde iki kez 1 tablet, hastalığın ciddi bir seyri - 2 tablet reçete edilir. Günde üç kez 5 ila 10 yaş arası çocuklar yarım tablet veriyor, 2 ila 5 yaş arası çocuklar - çeyrek.
 • Kas içi amoksisilin solüsyonu yetişkinlere günde 1 g 2 kez, çocuklara - günde 2 kez 500 mg (veya vücut ağırlığında 25 mg) reçete edilir.
 • İntravenöz yetişkinler günde 2 gr reçete edilir, çocuklar - günde vücut ağırlığının kilogramı başına 100-200 mg.
 • Yemek sırasında amoksisilin içemezsiniz. Bu durumda, ilacın çok daha küçük bir kısmı emilir.

  Anjina tedavisinde amoksisilin, enjeksiyonlarda ve çoğunlukla yatarak tedavide nadiren verilir. Diğer antibiyotikler penisilin serileri gibi, tablet veya solüsyon şeklinde içmek için de yeterlidir. Enjeksiyonlar, hastanın bitmiş ürünü kendi kendine yutmamasına bağlı olarak reçete edilir. Dozaj ve sıklık, doktora yapan doktor tarafından belirlenir.

  Mümkünse amoksisilin içmeye başlaması tavsiye edilir, böylece hastalığın semptomları mümkün olan en kısa sürede giderilebilir. Yine de, antipsikotik belirtilerin belirgin bir tezahürünün 3-4 gününde başladığı durumlarda, uygulama anjinin en az komplikasyon oranının ortaya çıktığını göstermektedir. Aynı verilere göre, tedavinin hastalığın ilk 9 gününde başlatılması ve doğru bir şekilde yapılması halinde, enfeksiyon başarılı bir şekilde ortadan kaldırılacak ve herhangi bir komplikasyon ortaya çıkmayacaktır. Bu nedenle, bir antibiyotik reçete etmek için herhangi bir test geçmek gerekiyorsa, bunları geçmek için daha iyidir ve sadece hızlı bir şekilde yapmak için, ilacı içmeye başlamayın.

  Amoksisilin yapısal formülü

  Amoksiklav ve analogları genellikle amoksisilin dozlarının yarısında reçete edilir, ancak spesifik talimatlar sadece ilgili hekim tarafından verilir.

  "Amoksisilin kesinlikle kutudaki talimatlara göre içti. Bir kerede söyleyeceğim: anjina ile yardımcı olur ve çok iyidir. Günde üç kez, bir tablet, standart bir doz, yutma ama boğazı kötü yaralı çünkü zordu. Bir süspansiyon içmek daha kolay, ama daha pahalı, onu satın alamadım. Aldığım gibi, geceye ertesi gün daha kolay, boğaz biraz nafile haline gelmiştir amacıyla akşamları içmeye başladı, ama yine de günün ağırlığını hissetti, ama hiç ağrı yoktu verildi. 5 gün sonra düzgün içtim, bundan sonra artık problem olmadı. "

  Eğer kese içeren bir hastada böbrek fonksiyon bozukluğu varsa, ilacı alma sıklığı azalır ve aralıklar 12-14 saate kadar çıkarılır. Bunun nedeni, yeni bir doz almadan önce, böbreklerin antibiyotiği kandan çıkarabilmesidir.

  Ve unutmayın: amoksisilin sadece içtiğinizde veya bıçakladığınızda anjinle yardımcı olur. Bu antibiyotik Eğer en iyi ihtimalle, boğaz ağrısı amoksisilin dayanıklı hale onun patojen en kötü geçmez, boğaz durulayın, enfeksiyon vücutta yayılmış ve streptokok toksik şok kadar ağır sonuçlara yol açacaktır.

  Bazı durumlarda, doktor anjina amoksisilin ile tedavi süresini uzatabilir. Genel olarak, iki haftadan uzun bir süre boyunca içilmesi tavsiye edilmez, çünkü bu terimlerdeki sonuçların yokluğu bakterilerin antibiyotiğe olan direncini gösterir. Boksosev verdikten sonra amoksisilin ilaçlarını daha uzun süre içebilirsiniz ve anjinanın etken maddesinin amoksisiline duyarlı olduğunu doğrulayabilirsiniz.

  "Size, antibiyotiklere müdahale etme deneyimimi anlatacağım. Boğaz boğazına karşı tetrasiklin geçirdi, hastalığın başlamasından sonraki üçüncü günde içmeye başladı. Bir doktor tarafından reçete edilen antibiyotik. Üç gün sonra boğaz ağrım neredeyse kesildi, sadece orada böyle bir yumru hissedildi ve ben tetrasiklin içmeyi bıraktım. İki gün sonra durum kötüleşti, tonsillit devam etti, sıcaklık çok arttı. Tetrasiklin içmeye başladım, ama sonuç yoktu. Üst üste bir hafta, kulaklarındaki ağrı nedeniyle doktora gitmeye zorlanana kadar gördüm. Sadece başını salladı ve amoksisilin reçete etti. Her şey yeni, yine üç gün içinde bitti, ama zaten burada herşeyi talimatlara göre muzaffer birine içtim. Geçti ve otitis ve anjina. Doktor yine de iyileşmeyi başardığını söyledi.

  Olga, Velikie Luki

  Staphylococcus, vakaların% 10'unda anjinaya neden olur, vakaların% 10'unda streptokokla birlikte

  Hamilelik sırasında amoksisilin kullanma olasılığı hakkında bilgi çelişkilidir. Bu antibiyotiklerin fetal gelişmeyi etkilediğine dair kesin kanıt yoktur, ancak şu biliniyor:

  1. Amoksisilin, plasental bariyeri, örneğin ampisilin'den çok daha büyük miktarlarda nüfuz eder;
  2. Hamilelik sırasında amoksisilin kullanımının, çocuklarda konjenital anomalilerin insidansını artırdığına dair kanıt yoktur;
  3. Amoksisilin, hamile bir kadının vücudundaki böbrekler tarafından çok hızlı bir şekilde atılır; bu, fetus üzerindeki etkisinin gücünü azaltır;
  4. Amoksisilin, gebeliğin vücudunu etkileyen, fetüsün gelişimini etkileyen birçok yan etkiye neden olabilir.

  Sonuç olarak, hamilelik sırasında doktor, yönetiminden gelen olumlu bir sonucun yan etki riskini haklı çıkaracağından emin olunması halinde amoksisilin kullanımını reçete edebilir. Aynı zamanda, gebelik süresi uzadıkça, fetus için antibiyotik preparatlarının alınması daha güvenlidir. İlk trimesterde amoksisilin maksimum dikkatle uygulanır.

  Kendinizi bağımsız olarak reçete edin ve hamilelik sırasında amoxicillin anjinası içmeyin!

  Hamilelik sırasında amoksisisin ve diğer antibiyotiklerle tedavi önerilmelidir.

  Laktasyon sırasında anjina ile amoksisilin alamazsınız. Antibiyotik sütü içine nüfuz eder ve yeni doğmuş bir bebekte bir dysbacteriosise, buna ve diğer yan etkilere alerjiye yol açabilir. Bu nedenle, emzirme döneminde amoksisilin içiyorsanız, şunları yapmalısınız:

  1. Bir antibiyotik almak için, bebeği suni bir karışımla veya doğal anne sütü ile beslemek için aktarın. İkinci seçenek tercih edilir, çünkü çoğu çocuk, karışımı denedikten sonra, daha fazla anne sütünü reddeder. anjin amoksisilin ile kullanım süresi de bir hemşire annesini bulmak mümkün olacak eğer Oldukça iyi, çocuk sütü çok daha kolay içilir ve emmeye hangi bir emzik ile birlikte şişenin kullanılmaz.
  2. Antibiyotiğin tüm periyodu sırasında ekspres sütü, böylece üretimi durmaz.

  Emzirmeye devam etmek amoksisilin son alımından 2 gün sonra olabilir. Bu süre zarfında, böbrekler antibiyotiğin büyük kısmını kandan çıkarabilecek ve kalıntıları bebeği etkilemeyecektir.

  Annenin amoksisilin alması sırasında emzirmek çocukta dysbiosise neden olabilir

  "Bana ilk önce üç ay içinde bir göğsü zaten reddetti. Süt fazla değildi, ama genel olarak hastanede iyi emilmişti. Ama evde bir yerde irinli bir bademcik iltihabı aldı, doktor uzun bir süre sonra çözüldü, ama bir amoksisilin ile amoksiklav kaydetti. Her şeyi doğru yaparsam beş gün sonra tekrar emzireceğimi söyledi. Tedavi sırasında, Misha NAN'ı verdi, önemsizce içti, ama normunu ağırlıkla yaptı. İçki için bir hafta gerekliydi, anjina bir keresinde geçmedi, ama dozaj benim için olsa da. Ve bir hafta sonra göğüslerini almadı. Ne yaptım, ama reddediyor, çığlık atıyor ve hepsi bu. Şişeden normalde hem memeyi hem de karışımı karıştırır. Üç ay daha ifade ettim, ama sonra yoruldum. "

  Tatyana, forumdaki yazışmalardan

  Tüm antibiyotikler gibi, anjina ile birlikte amoksisilin, hastada birçok yan etkiye neden olabilir. Bunların en yaygın olanları:

  1. Alerjiler: vücutta ve yüzünde döküntüler, burun akıntısı, gözlerde ağrı, eozinofili;

  Nadir durumlarda, amoksisilin aldıktan sonra vücutta büyük bir döküntü gelişir

 • Uykusuzluk, ruh hali, baş dönmesi, kasılmalar, kaygı;
 • Nefes darlığı;
 • Kadınlarda vajina kandidiyazı;
 • Bulantı, kusma;
 • Stomatit.
 • Bu etkilerin bazıları ile birlikte, eğer bunlar önemsiz derecede şiddetliyse, özellikle belirgin bir etki yaratıyorsa ve dersin bitiminden 2 gün öncesinden daha az kalırsa amoksisilin içmeye devam edebilirsiniz. Eğer bu tür etkilerin önemli bir tezahürü varsa, doktora gitmelisiniz, böylece tedaviyi düzeltmek için bir karar verir.

  Amoksisilin, laktasyonda kontrendikedir ve hastanın bu tür hastalıkları varsa:

  • Bronşiyal astım;
  • Enfeksiyöz mononükleoz;

  Epstein virüsü - Enfeksiyöz mononükleoza neden olan Barr

 • Saman nezlesi;
 • Alerjilerle ilişkili diatez;
 • Penisiline karşı alerji;
 • Karaciğer yetmezliği;
 • Geçmişte dahil olmak üzere mide ve bağırsak hastalıkları.
 • Önceden hasta ciddi iç kanaması geçirmişse, hem iç hem de dış, anginası olan amoksisilin içilmemelidir. Bu antibiyotiğin etkinliğinin diğer ilaçlardan ciddi şekilde etkilendiği de belirtilmelidir:

  • Aminoglikosidler amoksisilin nötralize eder ve nötralize olurlar;

  Streptomisin, tüberküloz ve veba tedavisinde etkili olduğu kanıtlanan aminoglikozit grubunun ilk antibiyotiktir.

 • Askorbik asit, amoksisilin ve kan şekerinin emilimini arttırırken, amoksisitler ve glukosamin de azalır;
 • Kloramfenikol, tetrasiklinler ve sülfonamidler antibiyotiğin etkinliğini azaltır;
 • Amoksisilin vücuttaki K vitamini sentezini azaltır;
 • Antibiyotik, oral kontraseptiflerin etkinliğini azaltır.
 • Diğer ilaçlarla etkileşime giren yan etkilerden ve amoksisilin sadece bir doktor tarafından anjina için reçete edilmesi gerektiğidir.

  Amoksisilin, anjina ile gerçekten yardımcı olur ve tedavisi için en çok tercih edilen yollardan biridir. Diğer birçok penisilinden daha etkili olduğu kanıtlanmıştır ve bu nedenle boğaz ağrısının kullanımı ile daha az ilacın kullanılmasını gerektirir ve kısa sürede etkili olur. Bununla birlikte, ciddi yan etkilere, kontrendikasyonlara ve yanlış kullanım riskine bağlı olarak, bu ilaç sadece bir doktor tarafından muayene sonrasında bir hastaya verilmelidir.

  Çoğu zaman anjina Amoksiklav ile Amoksisilin daha iyidir. Amoksiklav ona duyarlı bakterilere daha aktif ve yardımcı olur...

  Aşağıdaki listede anjina ile enfeksiyonla mücadele edebileceğiniz en ucuz antibiyotikler gösterilmektedir. Sadece hemen hemen tüm dikkat edin...

  Gerçek pürülan anjina ile, Amoxiclave uygulamasının kuralları gözlenirse hemen hemen her zaman yardımcı olur. İlacın ana aktif maddesi...

  Boğaz ağrısı çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. En sık görülen nedenler bulaşıcı hastalıklardır. Hem viral hem de bakteriyel bir doğaya sahip olabilirler.

  Ve viral enfeksiyonlar nispeten kolay ilerlerse ve sadece semptomatik tedavi gerektirirse, bakterilerin neden olduğu hastalıklar sadece antibiyotiklerle tedavi edilir. Viral bir hastalığın, bakteriyel bir enfeksiyon ile komplike olması durumunda, antibiyotikler de önlenemez.

  • Amoksisilin bir yarı sentetik antibiyotiktir
  • Anjina Amoksisilin ile nasıl tedavi edilir?
  • Hangi dozlarda ilacı çocuklara alabilirsin?
  • Yan etkileri ve ilacın kontrendikasyonları

  Streptokok, stafilokok ve diğer bakterilerin neden olduğu anjinada doktorlar genellikle Amoksisilin reçete ederler. Bu antibiyotik güçlü bir bakterisit etkiye sahiptir.

  Amoksisilin - Bu ilacın Rus adı, genel tıbbi - Amoksisilin trihidrat. Uluslararası terim Latin Amoksisilin tarafından belirtilmiştir. Ayrıca Amoxil, Ospamox ve Trimox ticari isimleri kullanıldı.

  Amoksisilin, penisilin grubuna ait ve geniş bir etki spektrumuna sahip olan yarı sentetik bir antibiyotiktir. İlaç asit stabildir, penisilase etkisi ile yok edilir.

  Amoksisilin molekül ağırlığı 365.41, Amoksisilin sodyum tuzu - 387.89, Amoksisilin trihidrat - 419.45'dir. Amoksisilin trihidratın suda çözünürlüğü 4.0, mutlak alkolde - 3.4, metanolde - 7.5'tür. İlaç asetonitril, benzen, heksan ve etil asetat içinde çözünmez.

  Amoksisilin, penisilin grubundan en yaygın antibiyotiklerden biridir. Anjinaya neden olan bakterilerle savaşmada çok etkilidir. uygulandığı takdirde yan etkiler oldukça nadir olduğu için doktorlar, onun etkinliğinin bir sonucu olarak bu ilacı tavsiye ve onlar neredeyse tüm antibiyotiklere için tipik olan gastrointestinal sistem, doğal mikrofloranın yıkımı ile ağırlıklı olarak bağlanır.

  Anjinada amoksisilin çeşitli dozaj formlarında kullanılır:

  • tabletler 500 mg (çiğneme - 200 mg ve 400 mg); kapsüller 250 mg ve 500 mg;
  • 5 ml'de 125 mg, 200 mg, 250 mg veya 400 mg'lık bir süspansiyonun hazırlanması için toz.

  Amoksisilin bir yemekten sonra alınır. İlaç aldıktan sonra 15-30 dakika hareket etmeye başlar. Eylem süresi 7-8 saattir. Yemeğin sonucu olarak tedavinin etkinliği azalmaz. Yüksek bir emilim derecesine (% 93) sahiptir, midenin asidik ortamında ayrışmaz, ancak patojenlerle uzun süre savaşmaya devam eder.

  Yuttuktan sonra ilaç, hepatik metabolizma nedeniyle kısmen emilir. Ayrıca böbrekler yoluyla hızlı bir şekilde atılır, yarı ömrü yaklaşık 1 saattir. Aktif maddenin yaklaşık% 60'ı, 6-8 saat boyunca idrarda değişmeden atılır.

  Hangi dozlarda ilacı çocuklara alabilirsin?

  Anjina tedavisi için çocuklara da Amoksisilin reçete edilir. Çocuğun 10 yaşından büyük olması ve vücut ağırlığının 40 kg'ı geçmesi halinde önerilen doz günde 3 kez 3 kez 3'dür. Hastalık şiddetli ise, doz 0.75-1.0 g'a yükseltilebilir 5-10 yaş arası çocuklar günde 3 kez ilacın 0.25 gramını ve çocukları da sırasıyla 2-5 yıl, 0.125 g, üç kez alabilirler. günlük 2 yaşından küçük çocuklar için, bu ilacın dozu vücut ağırlığına göre hesaplanır: günde 3 kez vücut ağırlığının kilogramı başına 20 mg. Tedavinin seyri 5 ila 12 gündür.

  Dikkat lütfen! Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, kullanım talimatlarını okuduğunuzdan ve doktor tavsiyelerini uyguladığınızdan emin olun!

  İlacın alınmasının yan etkileri aşağıdaki tezahürlerle ifade edilir:

  • mide rahatsızlığı;
  • kusma;
  • ishal;
  • anafilaktik reaksiyonlar;
  • psödomembranöz kolit;
  • lökopeni;
  • agranülositoz.

  Amoksisilin aşağıdaki rahatsızlık ve tanıları olan hastalar için önerilmemektedir:

  • ilacın, ksenobiyotiklerin ve diğer penisilinlerin temel bileşenlerine karşı polivalent hipersensitivite;
  • alerjik diyatezi;
  • Saman nezlesi;
  • bronşiyal astım;
  • lenfositik lösemi;
  • enfeksiyöz mononükleoz;
  • karaciğer yetmezliği;
  • gastrointestinal sistem hastalıkları, latit bir formda, özellikle, kolit, ilerleyen antibiyotik tedavisinin arka planı ile kendini gösterir.

  Ayrıca, penisilinler anne sütü içine nüfuz etme yeteneğine sahip olduğundan, amoksisilin laktasyon sırasında kadınlarda kontrendikedir. Büyük bir özenle, ilaç, böbrek yetmezliği ve kanama geçmişi ile alınmalıdır.

  Fetus üzerindeki etki indeksine göre, ilaç FDA tarafından B kategorisine aittir. Hamilelik sırasında fetüse üzerindeki amoksisilin etkisinin yeterli ve iyi kontrollü çalışmalar yüzden anne adaylarının ilaç durumunda reçete edilir yapılmamıştır eğer çocuğa yönelik potansiyel riskten fazla kadına yararlanır.

  Herhangi bir antibiyotik gibi, doktorun reçetesine göre kesinlikle kullanılır. Yukarıdaki nedenlerle bağlantılı olarak, bu ilaç size kontrendikedir, doktor anjin tedavisi için etkili bir ilaç seçecektir.

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Boğazın durulanması için klorofililpt

  Dondurma veya soğuk sodadan sonra soğuk algınlığının ilk belirtileri ortaya çıktı. Tedavide boğazın durulanması için yaygın olarak klorofililpt kullanılır. Modern tıp, hastalara neredeyse her hastalıktan çok fazla ilaç sunmaktadır.

  Boğaz ağrısı için araçlar

  Boğazdaki ağrı neredeyse her zaman bir hastalık belirtisidir. Çoğunlukla soğuk, bulaşıcı, viral hastalıklar ile ortaya çıkar, ancak aynı zamanda, böyle bir ağrı sendromu da daha ciddi bir hastalığın varlığını gösterebilir.