Loading

Çocuklarda ve yetişkinlerde anjinada "amoksisilin"

Stafilokok, streptokok veya diğer bakterilerin neden olduğu anjinada amoksisilin, akut tonsilliti tedavi etmek için sıklıkla kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu ilaç güçlü bir bakterisid etkiye sahip olan yarı sentetik antibiyotiklere aittir. Kural olarak, amoksisilin aldıktan sonra hastanın durumu ertesi gün zaten geliştirildi. Bununla birlikte, bir uzman tarafından reçete edilen tedavinin kesilmesi kesinlikle yasaktır.

Antibiyotik "Amoksisilin" nasıl çalışır?

Erişkinlerde anjinada amoksisilin, bakteriyel enfeksiyonla mücadeledeki etkinliği yüksek olduğundan ve yan etki riski minimal olduğundan, sıklıkla yeterli reçete edilir. Bu ilaç, patojenik mikroorganizmanın hücre duvarının bir parçası olan, bakteri içindeki ana proteinin sentezini kırarak çalışır. Böylece, bakterinin koruyucu kabuğu yok edilir ve tek hücreli organizma ölür.

Bununla birlikte, anjina - amoksisilin veya bu serinin başka herhangi bir ilacında penisilin antibiyotik - bazen enfeksiyon ile baş edemez. Bazı bakterilerin antibakteriyel ajanı tahrip eden spesifik bir enzim - beta-laktamaz oluşturabilmesi gerçeğidir. Bu nedenle, akut bademcik iltihabının tedavisi, hastanın sağlık durumuna göre, belirli bir antibiyotiğin kendisine yaklaşıp ulaşmadığını veya daha güçlü bir ilaç reçetesi verilip verilmeyeceğini belirleyebilecek bir uzmanın sıkı denetimi altında gerçekleştirilmesi açısından çok önemlidir.

Angina ile "Amoksisilin" tabletleri nasıl içilir: yetişkin dozu

anjina amoksisilin tedavisi tabletler (200 mg, 400 mg ya da 500 mg), kapsüller (500 mg, 250 mg) ya da süspansiyonu (400 mg, 250 mg, 200 mg ya da, her biri 5 ml başına 125 mg) alınması ile gerçekleştirilebilir. Genellikle, 10 yaşın altındaki yetişkinler ve çocuklar için tabletler veya kapsüller reçete edilir. Ve henüz kapsülleri ve tabletleri nasıl yutacağını bilmeyen bebekler, ilacı süspansiyon haline getiriyorlar.

Anjinadaki maksimum amoksisilin miktarı (bir yetişkine dozaj) 1500 mg'dır. Tipik olarak, günlük doz, her biri 500 mg'lık üç eşit parçaya bölünür ve her 8 saatte bir alınır. Bununla birlikte, her bir kişinin farklı hastalığı vardır, bu yüzden uygulama sıklığı ve doz her bir durumda ayrı ayrı ve sadece yetkili bir uzman tarafından belirlenir. Kendi kendine ilaçlama kategorik olarak kabul edilemez, çünkü başlangıç ​​için hastalığın farklı bir tanısını koymak, anjinin tipini ve kendi seyrinin özelliklerini belirlemek gereklidir. Pürülan tonsilliti belirlerken, amoksisilin günde 3 g'lık bir miktarda reçete edilebilir (her dozda 1 g).

Angina olan çocuklarda "Amoksisilin" dozu

Genç hastalara bu antibiyotik aynı zamanda çeşitli akut tonsillit formlarına da yardımcı olur. Ancak, bu durumda, bir çocuğun tedavi etmesi, bir doktor tarafından değil, kendi takdirine bağlı olarak veya bir eczacının tavsiyesi üzerine, ölümcül bir sonuca kadar çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, bir antibiyotik sadece bir çocuk doktoru veya bir aile doktoru tarafından reçete edilebilir olduğunu hatırlamak önemlidir. 5-10 yaş arası çocuklar için anjin içinde günlük amoksisilin dozu 750 mg'dır ve ayrıca yetişkinlerin tedavisinde 250 mg'lık üç bölüme ayrılır.

2-5 yaş arası çocuklar bu ilacı günde 3 kez 125 mg (genellikle bir süspansiyon şeklinde) olarak reçete ederler. Süspansiyon, kaynatılmış suyu oda sıcaklığında ve kuru maddede birleştirip karıştırmak suretiyle hazırlanır. Bu durumda, kuru maddeye su eklenir, tersi de doğru değildir.

2 yaşından küçük çocuklarda anjinada amoksisilin, çocuğun kilosuna karşılık gelen bir dozajda reçete edilir - 1 kilogram başına 20 mg.

İlaç bir yemekten sonra alınır ve hemen harekete geçmeye başlar: 15-30 dakika sonra, kandaki konsantrasyonu yeterince yüksektir. 8 saat sonra, ilacın etkisi zayıflamış, bu nedenle günlük doz ve düzenli aralıklarla alınması gereken üç eşit parçaya bölünmesi tavsiye edilir. Antibiyotik atılımı böbrekler yoluyladır. Genitoüriner sistem ve karaciğerin herhangi bir kronik hastalığının varlığında, anjinada amoksisilin doğru şekilde nasıl içileceği sadece doktor tarafından belirlenebilir.

Amoksisilin boğaz ağrısı tedavisinde yardımcı olur mu?

Akut tonsillit - Çeşitli komplikasyonları tehdit eden uygunsuz tedaviyle sinsi bir hastalıktır. Özellikle çocuklar genellikle bu hastalığın sonuçlarından muzdariptirler. Bazen bir önceki hastalıktan sonra yetişkinlerde, kalp, eklem veya böbreklerle ilgili problemler vardır. Anginada amoksisilin kullanımı akut tonsillitin konservatif tedavisinin "altın standardı" olarak kabul edilir, çünkü:

 1. Bu ilaç onaylıdır, güvenli bir ilaç olarak kabul edilir ve 1 yıla kadar çocukların tedavisinde bile kullanılabilir;
 2. Amoksisilin sindirim sisteminde iyi emilir (gastrointestinal sistem);
 3. ve yerli ve yabancı uyuşturucu analogları çok pahalı değildir;
 4. Zamanında antibiyotik tedavisi, olası komplikasyonların gelişme riskini önemli ölçüde azaltır.

Ayrıca amoksisilin, anjin, otitis, sinüzit ve diğer bakteriyel enfeksiyonlarla da yardımcı olur.

Anjin tedavisinde "Amoksisilin" nasıl değiştirilir

Bu antibiyotiğin, ilacın kurucu bileşenlerine bulaşıcı mononükleoz ve aşırı duyarlılık için kullanılması yasaktır. Emzirme ve hamilelik sırasında, ilaç, sadece antibakteriyel bir ajan alındıktan sonra istenmeyen etkilerin gelişme riskini karşılaştırarak ve annenin veya bebeğin hastalığın komplikasyonlarıyla tehdit edildiğinde reçete edilir. Gerekirse, halk ilaçları ile alternatif tedavi mümkündür.

Anjina'nın antibiyotiklerle tedavisi (amoksisilin, penisilin, seftriakson, vb) sıklıkla alerjik reaksiyonlara, kandidiyazis ve dispeptik rahatsızlıklara neden olur. Bazen sinir ve kardiyovasküler sistemin çalışmasında sorunlar vardır. Bu nedenle, eğer hasta ilacı almanın arka planına karşı güçlü bir şekilde ağrırsa, kusma ve kusma ortaya çıkarır, o zaman mutlaka uzman tavsiyesine ihtiyaç duyar. Doktor ya ilacı iptal eder ya da antibiyotiğin yan etkisini azaltan ek ilaçları reçete edecektir.

angina amoksisilin tabletler alerjik zayıflık, bronşiyal astım, saman nezlesi, lenfositik lösemi, kolit ve karaciğer yetmezliği olan hastaların tedavisinde kullanılır. Böbrek yetmezliği öyküsü varsa, ilaç bir uzman gözetiminde alınmalıdır. Alerjiye yatkın olan çocuklar, ilacı kullanmadan önce alerji testi yaptırmak anlamlıdır.

Anginadaki amoksisilin nasıl değiştirileceği sorusu, sıklıkla bu ilacın bireysel intoleransı ile ortaya çıkar. klatsid, sumamed, lendatsin, sefaleksin, eritromisin, sifloks, sefazolin, - - kolayca akut bademcik başa bir geniş spektrumlu antibiyotiklerin vardır. Bununla birlikte, başarılı bir tedavi garantisinin, doğru bir teşhis ve uygun bir tedavi randevusu için bir doktora zamanında ulaşması olduğu dikkate alınmalıdır.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Kullanım anjin içinde Amoksisilin

Anjinada amoksisilin sıklıkla uzmanlara atfedilir. Geniş bir bakteri öldürücü etkiye sahiptir, hastalar tarafından iyi tolere edilir ve bebeklikten bebeklere verilebilir.

Yüksek verim ile birlikte, lehine önemli bir sebep, ilacın nispeten düşük maliyeti (paket başına 60 ruble). Amoksisilin anjinada en sık kullanılan antibiyotikler arasındadır.

Bu ilaç hakkında özel olan nedir? Eyleminin mekanizması nedir ve anjinada etkili midir?

Amoksisilin nasıl

Penisoksin grubundan bir antibakteriyel ilaç olan amoksisilin, güçlü bir bakterisit (bakteri bastırıcı, yok eden) özelliğe sahiptir. Bu yarı sentetik ilaç, diğer penisilinler ile karşılaştırıldığında, daha düşük dozlarda güçlü bir bakterisidal etkiye sahip olabilir.

Yutulduğunda, ilaç yüksek dozlarda (% 95'e kadar) sindirim sisteminden kan içine emilir ve kısmen plazma ile (% 17) emilir, ancak çoğu değişmeden kalır ve tüm dokular ve vücut sıvılarına nüfuz eder (beyin hariç). ve beyin omurilik sıvısı). Burada, enfeksiyonu hızlıca yok etmek için daha az miktarda ilaç kullanılmasına izin veren patojenik bakterileri yok eder.

İlaç, staphylococci, streptococci ve pürülan inflamasyona neden olan bir dizi başka bakteriyi etkileme yeteneğine sahiptir. Patojenik mikroorganizmaya nüfuz ederek, bu patojenlerin duvarlarının oluşturulduğu bakteriyel proteinin oluşumunu engeller. Proteinin yıkımının sonucu, bakterinin ölümüne yol açan koruyucu tabakanın kaybıdır.

Böylece, anjinadaki amoksisilin, patojenik mikroorganizmaların büyümesini baskılamakta ve ana semptomların zayıflamasına yol açmaktadır. Zaten 2-3 yaşında hasta, vücut ısısında bir azalma hisseder, boğazda ağrı rahatlatır, yutmak ve nefes almak daha kolay hale gelir.

Bu ilaç ile yetkin bir tedavi de anjina tipik komplikasyonların görünümünü önlemek mümkün.

Amoxicillin'i boğazında ne zaman almalıyım?

Vakaların büyük çoğunluğunda akut tonsillit anaerobik veya aerobik bakterilerden kaynaklanır, ancak aynı zamanda mantar veya virüsle enfeksiyon sonucu da ortaya çıkabilir. Bu durumda, Amoksisilin temelinde ilaçlar iyi kullanılmayacaktır.

Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce, bir doktora danışmanız ve gerekli testleri yapmalısınız. Bakteriyel anjina olduğunu doğrularlarsa, Amoksisilin reçete edilir. Diğer durumlarda, tedavi diğer ilaçların yardımıyla gerçekleştirilir.

Doktorlar, hastalığın ilk gününde bir antibiyotik reçete etmenin acil ihtiyacı olmadığını, leke sürdükten sonra tedavinin daha etkili olacağını ve tedavinin geç seyrinin, boğaz ağrısı sonrası komplikasyonları önlemeye yardımcı olacağını söylemektedir.

Bir başka önemli nokta: Amoksisilin başlangıcı alındığında, kabartma doktor tarafından reçete edilen tedaviyi durdurmak için bir bahane değildir.

Tedavi reçete edildiği sürece yapılmalıdır. Anjina ile tam olarak tedavi edilmeyen, ilaca karşı komplikasyonlara veya direncin (bağımlılık) ortaya çıkmasına neden olabilir ve Amoxicillin diğer enfeksiyonlara yardımcı olmaz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları Amoksisilin


Amoksisilin, antibiyotik-penisilinler grubuna aittir ve bir dizi penisilinin antibakteriyel ilaçlarının yan etki özelliklerinin çoğuna sahiptir.

Eczane ağında, bu ilaç reçete dağıtılmaktadır.

Kullanım Koşulsuz kontrendikasyonlar arasında Amoksisilin aşağıdaki hastalıkları çağırır.

 1. Penisilinler ve sefalosporinlere karşı alerjiler.
 2. Mononükleoz bulaşıcıdır.
 3. Sindirim sisteminin akut enfeksiyonları.
 4. ARI.
 5. Bronşiyal astım.
 6. Senna ateşi.
 7. Lenfositik lösemi.

Dikkatle, bu ilacı mide ve sindirim sistemi hastalıkları olan insanlara, kanama öyküsü olan hastalara atayın. Bir doktorun sürekli denetimi altında, böbrek ve / veya karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalara ilaç reçete edilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde amoksisilin

Amoksisilin plasenta bariyerine nüfuz eder, ancak bilim adamları fetüsün gelişimi üzerinde herhangi bir olumsuz etki bulamadılar. Bir kural olarak, ilaç hamileliğin ilk üç aylık döneminde reçete edilmez ve zamanın geri kalanında ilacın atanmasına doktor karar verir.

Emzirme döneminde Amoksisilin anne sütüne geçerek çocukta dysbacteriosis ve / veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. İlacın alındığı dönemde bebek beslenmez (suni beslemeye veya donör anne sütüne aktarılır), anne sütü boşaltılır (böylece gitmez).

Amoksisilin olası yan etkileri

Penisilinler, çoğu Amoksisilin alırken ortaya çıkabilecek önemli sayıda yan etkilere neden olabilir. En yaygın olanları arasında:

 • cilt ve ürtiker kızarıklığı, anjiyoödem (çok nadir);
 • burun mukozasının (rinit) iltihabı;
 • alerjik konjonktivit;
 • eklemlerde ağrı, vücut ısısında keskin bir artış (çok nadiren);
 • Gastrointestinal problemler: ishal (dışkının gevşemesi), bulantı, kusma, karın ağrısı;
 • baş dönmesi, sinirlilik;
 • Superinfeksiyonların gelişimi (vücutta zaten bir enfeksiyonun alevlenmesi) çok nadirdir.

Ters belirtilerin ortaya çıkması durumunda sorumlu doktora bildirilmelidir. Belki hafif belirtilerle, dozu ayarlamak için gerekli olacaktır. Aynı anda birkaç semptomun ortaya çıkması veya bunların artışı, ilacın bir analog ile değiştirilmesi nedenidir.

Yetişkinler için Amoksisilin Dozu ve Uygulaması


Günlük amoksisilin dozları ve alım sıklığı tedavi uzmanı tarafından belirlenir. Bunlar, anjina tipine ve hastalığın seyrinin karmaşıklığına bağlı olacaktır. Doktor ayrıca hastanın vücudunun özelliklerini ve geçmişte yaşadığı hastalığı da göz önünde bulunduracak ve şimdiden tüm bunlara dayanarak tedaviyi reçete edecektir.

Foliküler formlarda, anjin, 8 saat sonra, 3 kat alımıyla günde 1500 mg'a kadar yetişkinlere reçete edilir.

Pürülan anjina ile, doz 3000 mg / gün artırılabilir, ilaç da günde 3 kez alınır. Bazı durumlarda, toplam günlük doz 2 doz ve bazen 4'e ayrılabilir. Birçok faktöre bağlıdır.

Böylelikle, böbrek disfonksiyonu olan hastalara 12 saat (2 kez / gün) bir resepsiyon verilir ve böylece antibiyotik vücuttan atılabilir.

Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlı olarak, 5 ila 12 gündür.

İlaç ağızdan alınır (yutulur). Genellikle bir hastanede tedavi edildiğinde anjina ile enjeksiyonlar nadiren reçete edilir.

Yetişkinler için, Amoksisilin tabletleri bu gibi dozajlarda üretilir: 200, 400 ve 500 mg. Ve ayrıca kapsüller: 250, 500 mg. Yemeklerden önce veya sonra alınmalı, çiğnenmeden veya öğütülmeden büyük miktarda sıvı ile yıkanmalıdır. Talimatı yerken ilacı almayın tavsiye edilmez.

İlacın maksimum konsantrasyonu, uygulamadan sonra 1.5-2 saat sonra vücutta elde edilir, bakterisidal konsantrasyon 8 saat sürdürülür.

Bir doktorun randevusuna göre, bir kerede sadece bir hap veya kapsül içmenizi sağlayacak ilacın dozajını seçmek daha iyidir.

Çocuklarda Amoksisilin Özellikleri


Amoksisilin doğumdan bebeklere reçete edilir. Bu ilaç iyi çalışılmış ve nispeten güvenli olarak sınıflandırılmıştır.

Ancak, çocuklar için Amoksisilin sadece bir çocuk doktoru veya aile doktoru tarafından reçete edilmelidir. Antibiyotikli çocukların kendiliğinden tedavisi kabul edilemez çünkü yanlış uygulamaları, ihmal edilen boğaz ağrısından daha ciddi sonuçlara yol açabilir.

Kural olarak, pürülan anjina ile, 2 ila 5 yaş için günlük doz 0.125 mg / gün, 5 ila 10 yaş arası çocuklar için 0.25 mg / gün ve 10 yaşından büyük çocuklar için (vücut ağırlığı 40 kg'dan fazla) 1500 mg / güne kadar (yetişkinlerin yanı sıra).

2 yıla kadar kırıntılarda, kilogram vücut ağırlığına göre hesaplanır - 20 mg / kg.

Tedavi sırasında, günlük doz 8 saat sonra 3-kat uygulamaya bölünür. Bir dozu kaçırırsanız, ilaç derhal ve 8 saat sonra alınır.

Tabletler ve kapsüller 3 yaşın altındaki çocuklar için reçete edilmez. Küçük çocuklar ilacı bir süspansiyon şeklinde alırlar. Kabın üzerinde belirtilen hatta damıtılmış suyun eklendiği tozdan hazırlanır.

Amoksisilin analogları ve etkinliği

Farmakolojik endüstri Amoksisilin çeşitli isimler altında büyük miktarlarda üretmektedir. Amoksisilin analogları:

 • Gramoks,
 • Ospamoks,
 • Ospamox DT,
 • Amosin,
 • Flemoxin Solutab,
 • Hikontsil.

Ek olarak, kulak burun boğaz uzmanları genellikle Amoxicillin ve cavulanic asit kompleks bileşimi ile ilaç reçete:

 • amoxiclav,
 • augmentin,
 • Amoklan Hexal,
 • Amoklavin,
 • Klavotsin,
 • , klavulanat
 • Medoklav,
 • Flemoclav Solutab.

Kovalent asit varlığının antibiyotiği stabilize ettiğine, daha stabil olduğuna (daha az enzim tarafından parçalandığına) inanılmaktadır. Ve bu ilacın kullanımını daha etkili hale getirir.

Bununla birlikte, bu karmaşık formülasyonun daha yüksek bir etkinliğini gösteren güvenilir çalışma yoktur. Her özel durumda, yetkili bir uzman, belirli bir ilacın kullanımı hakkında karar vermelidir.

Angina ile amoksisilin nasıl alınır: ilacın ortalama dozu

Çoğunlukla yetişkinlikte ve çocukluk döneminde anjina ile mücadelede "ağır topçu" - antibiyotik kullanımını gerektirir. Sadece bu tür önlemler komplikasyon riskini ve hastalığın akut formunun kronik olana geçişini önemli ölçüde azaltabilir.

Bugün, tüm antibiyotiklerden doktorlar genellikle bu durumda etkinliğini ve güvenliğini nedeniyle Amoksisilin kullanımını önermektedir. Amoksisilin anjina ile nasıl alınacağını ve istenen terapötik etkiye sahip değilse ne yapılacağını öğrenelim.

Hazırlık hakkında genel bilgi

Amoksisilin, doğal penisilin bazlı bir ilaçtır. Onun formülü biraz değiştirildi, daha mükemmel ve etkili.

İlaç yarı sentetik gruba aittir, geniş bir etki spektrumuna sahip bir antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Madde, metabolizmayı, hastalığın etken maddesinin hücre zarlarında bozarak, hayati aktivitesinin durmasına neden olur.

Bu ilaç, bakteriyel boğaz ağrısıyla mücadelede en popüler ve etkili olarak kabul edilir. Doğru dozaj ve tedavi rejimi seçimi ile, hastanın iyiliği, işlemin başlamasından hemen sonraki gün önemli ölçüde iyileşir.

Ancak Amoxicillin kullanımı ile boğaz ağrısı kendi kendine ilaçlama yapılamaz, çünkü bu ciddi sonuçlara yol açabilir.

Tedavinin süresini değiştirmek için dozu arttırmanın veya azaltmanın önerilmediğini hatırlamak da önemlidir. Bu antibiyotiğin kontrolsüz kullanımı, hastanın durumunu daha da kötüleştirmek için anjinaya neden olan bakterilerde ilaca karşı direncin ortaya çıkmasına yol açabilir.

Erişkinlerde ve çocuklarda anjinada amoksisilin, bağırsağın duvarları boyunca kısa sürede neredeyse tamamen kan içine emilmekte ve daha sonra dokulara dağıtılmaktadır.

ENT organlarında ve solunum sisteminde, dişi üreme sisteminin organları, yağ dokusu, prostat bezinde ilacın büyük bir konsantrasyonu gözlenir, ancak beyine neredeyse hiç nüfuz etmez. İlaç idrar ve anne sütü ile vücuttan atılır, birkaç gün boyunca vücuttan tamamen ortadan kaldırılır.

Amoksisilin kapsüller, granüller ve tabletler biçiminde temin edilebilir. Ancak bu ilacın ana aktif maddesi de benzer bir amaca sahip diğer ilaçların bileşimine dahil edilir. Bu Amoksililin'e benzer Amoksildir, ancak çocuklukta iç yutma için enjeksiyonlar ve çözeltiler için bir çözelti hazırlanması için bir toz formunda ek olarak mevcuttur.

Bir tane daha var - Amosin. Birkaç serbest bırakma formuna ve aynı aktif bileşene sahiptir.

Amoksisilin ve klavulanik asidin kombine edildiği ilaçlar da vardır. Bu Augurmentin ve Amoxiclav. Bu ilaçlara çocukluk döneminde, hamilelik ve emzirme döneminde izin verilir, ancak sadece bir uzmanın amacı için. Bileşenlerin bu kombinasyonu, ilacı bölünmeye ve angina ve diğer enfeksiyonlara karşı savaşmada etkili hale getirir.

İlaç ne zaman reçete edilir?

Amoksisilin, hem akut tonsillit hem de diğer bulaşıcı hastalıklar için reçete edilen geniş spektrumlu bir ilaçtır. Ajan erkeklerde ve kadınlarda, yetişkinlerde ve çocuklarda angina tedavisinde kullanılabilir. Ve bir çocuğun doğumunun ilk günlerinden ve hamilelik sırasında bile kullanmak mümkündür.

Ancak emzirmede, bu antibiyotiğin tedavi süresi boyunca kullanılması gerektiğinde, bebeği geçici olarak uygun bir karışıma aktarmanız önerilir.

Amoksisilin, bakteriyel bir enfeksiyonun neden olduğu sadece anjinin tedavisi için reçete edilir. Bir kişi, fungal veya viral doğada bademcik iltihabına sahipse, bu durumda bir antibiyotik ile tedavi, istenen terapötik etkiyi vermeyecektir. Bu nedenle, bir ilacın atanmasından önce doktor her zaman en uygun ilacın ve dozajının seçilmesine izin veren bir dizi çalışma yürütür.

Reçete yazma öncesi çalışmalar nelerdir?

angina ile Amoksisilin başlıca dezavantajı, - arzu edilen terapötik etkilerinin olmaması patojen operasyon antibiyotik ve durdurmak için yok etme kapasitesine sahip penitsillianazu dereceleri üretmektedir.

Ayrıca, ilaç, mantar ve virüslerin neden olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılmaz, ancak bakteriyel hastalığa benzer bir semptomla birlikte kullanılır.

Bu yüzden Amoxicillin atanmadan önce doktor bir dizi sınav ve test yapar. Anjinada, kanın ve diğer teşhis prosedürlerinin analizine ek olarak, boğazdan bir yayma ve besin ortamı üzerinde tohumlama yapılır.

Bazı durumlarda, alerjik reaksiyonlara ve penisilin ilaçlarına karşı bireysel hoşgörüsüzlüğün varlığına bağlı olarak, bedenin ajanın kendisine verdiği cevabı belirlemek için ek çalışmalar yapılır.

Yetişkinler ve çocuklar için ortalama doz

Bu antibiyotiği tablet ve kapsül şeklinde almak en sık doktor tarafından reçete edilir. Hazırlık yeterli miktarda saf su ile yıkanır. Ve yiyecek alımına bakılmaksızın yiyebilirsin, ama yemekle değil.

Tedavi planı ve dozaj, hastanın vücudunun bireysel özelliklerine bağlıdır. Genellikle günde 2 kez, özellikle şiddetli vakalarda - 3 kez.

Çocuklarda anjinada amoksisilin genellikle haşlanmış sıcak su ekleyerek tozdan hazırlanan bir süspansiyon formunda uygulanır. İlacın bu formunu kullanırken, dozaj çocuğun ağırlığına ve yaşına göre hesaplanır.

Ortalama olarak, tedavi süreci 5-10 gün sürer. Ancak tedavinin kesin süresi doktor tarafından belirlenir. Genellikle bir uzman günde 1 kilogram başına 30-60 mg antibiyotik atar. Erişkinlikteki maksimum doz, ciddi bulaşıcı hastalık formları için günde 6000 mg'dır. İşte tabletler şeklinde anjin için Amoksisilin ortalama dozajları:

Amoksisilin - yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada en yaygın antibiyotik

amoksisilin - penisilin grubunun bir antibiyotik ilacı, tedavi etmek için kullanılır boğaz ağrısı her yaştan hastalarda (bebekler için - ve tedavisi için).

Ürün hem tablet formunda hem de süspansiyon formunda mevcuttur.

Anjina ile amoksisilin

İlaç geniş bir etki spektrumuna sahiptir ve asitlere karşı dayanıklıdır, ancak penisilas ile reaksiyona girer.

Hekzan içinde, asetonitril, etil asetat ve benzen çözünmez.

Çalışma prensibi ve verimlilik

Ilaç mikroorganizmalar üzerinde çok sayıda enfeksiyöz inflamatuar patolojinin gelişimini provoke eden çok büyük bir etkiye sahiptir., dahil - angina.

Kanın içine girdiğinde, antibiyotik, patojenik mikroorganizmalarla temas ettiğinde hücre duvarlarını tahrip eden özel enzimlerin üretimini kışkırtır.

Kullanım zamanından amoksisilin eylemine kadar otuz dakikadan fazla değildir.

Bundan sonra, ilaç kanda kalır ve sekiz saat daha hastalığın etken maddeleri ile aktif olarak savaşır, daha sonra kısmen çözülür ve kısmen vücuttan atılır.

İlaç, oral alım yoluyla% 90'dan fazla kan emilir, bu da minimal dozlarda amoksisilin almayı gerekli kılar.

Madde, kanda bulunan serum proteinleri ile zayıf bir şekilde reaksiyona girer ve onlara bağlanmaz. İlacın önemli bir kısmı serbest durumda kalır ve patojenik mikroorganizmaları etkileyebilir.

Anjina kullanım endikasyonları

ÇarePürülan veya kataral anjina tanısında herhangi bir yaşta hastalar, aşağıdaki patojenlerin neden olduğu:

 • stafilokok;
 • streptokoklar;
 • Klebsiella;
 • E. coli;
 • meningokok;
 • Shigella;
 • Proteus;
 • salmonella.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anginaya nasıl başvurulur?

Araçlar alınmalı yemeklerden sonra, buzdolabında antibiyotik depolanması (ama dondurucuda değil) izin verilir, ancak iki haftalık bir süre sonra imha edilmelidir.

dozaj ilaç doktor tarafından belirlenir hastanın yaşına, genel durumuna, fizyolojik özelliklerine ve hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak değişir.

yetişkinler hastalar anjin ile amoksisilin almalıdır Bir seferde beş yüz miligram günde üç kez.

Hastalık şiddetli ise doz ikiye katlanabilir.

Çocuklar için yaşlı iki yıla kadar dozaj ayrı ayrı hesaplanır ilacın 20 miligramının çocuğun kilosunun bir kilogramına izin vermesi gerçeğinden hareketle.

Bu durumda, hesaplamalarda elde edilen dozaj, üç bölüme ayrılması gereken ortak bir günlük göstergedir.

Yaşında iki ila beş yıl arasında Amoksisilin arttırıldı Kilogram başına 125 miligram, ve yaş kategorisi hastalar 5 ila 10 yıl arası Almak gerekli 250 miligram için günde üç kez, Çocuklara antibiyotiği bir süspansiyon şeklinde vermeleri önerilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Antibiyotik olan amoksisilin bir dizi kontrendikasyon vardır.

İlaç aşırı dozda veya ilacın bazı bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğünde yan etkilere neden olabilir.

Bu durumda, yan etkiler en beklenmedik bir şekilde, insan vücudunun çeşitli sistemlerini ve organlarını etkileyebilir.

İlacın kullanımına kontrendikasyonlar şunlardır:

 • böbrek yetmezliği;
 • ihlaller karaciğer;
 • lenfositik lösemi;
 • bulaşıcı mononükleoz;
 • herhangi bağırsak ve mide hastalıkları;
 • artmış bileşenlere duyarlılık, hazırlamaya dahildir.
  Göreceli kontrendikasyon, burada antibiyotik dikkatli ve azaltılmış dozlarda alınabilir.

Olası yan etkiler arasında:

 • mide ve bağırsakların bozulması;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • dysbiosis;
 • ishal;
 • bozulma genel zihinsel durum (depresif duygudurum, depresyon, uyku bozuklukları, anksiyete, aşırı uyarılma);
 • cildin kızarıklığı ve rinit ve konjunktivit gelişimi (ilaçlara karşı alerjiye yatkınlık ile);
 • anjioödem.

Tipik olarak, bu yan etkiler, içerik maddelerine duyarlılıkla hemen görünür.

Bu gibi durumlarda amoksisilin tedavisine devam edilmesinin hiçbir anlamı yoktur: bir doktora danışmak gereklidir Bir antibiyotiğin benzer bir ilaçla değiştirilmesi ihtimaline karşı.

tıp analogları

Bu gibi durumlarda, bir antibiyotiğin fiyatı değişebilir ve bu her zaman "bir marka için işaretlenme" nedeniyle değildir.

İlaç farklı ülkelerde üretilir ve bu ilaçların bileşimi farklı olabilir.

Bu nedenle, örneğin, İsrail uyuşturucu daha etkili olacak, ancak Belaruslu meslektaşları, aynı sonuçları göstermeyen daha ucuz

En popüler aşağıdaki ilaç analoglarıdır:

 1. Augmentin.
  Aslında, bu İngiliz eşdeğeri Aynı amoksisilin, ancak klavulanik asit ilavesiyle.
  Aktif bir aktif madde değildir, fakat ilacın diğer bileşenlerinin tahribatını önleyen koruyucu bir bileşendir.
  Böyle bir ilaç tabletlerde ve tozlarda üretilir, süspansiyonun formu yoktur.
 2. Amoksikar ve amoksikar artı.
  Üretir Filistin, ilaçla birlikte tozlar ve kapsüller formunda bulunur.
  Ilaç amoxicar artı bileşimi ek olarak klavulanik asit içerir.
 3. doğrudan doğruya klavulanik asit. İlaç, hücre zarlarını tahrip ederek mikroorganizmaları tahrip ederek patojenik mikrofloranın hücresel yapısı üzerinde amoksisilin'e benzer bir etkiye sahiptir.
 4. Amklav ve modifikasyonları (amclave-625, amclave-1000).
  Ilacı Belarus ilaç firmaları.
  Toz ve tabletlerde üretilir ve konsantrasyonu farklı modifikasyonlarda farklılık gösteren klavulanik asit içerir.
 5. Femoclave çözün.
  Hollandalı klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu olan bir ilaçtır.
  Şu anda ilaç, sadece bir tablet dozaj formunda üretilmektedir.

yorumlar

Bu durumda son derece nadir yan etkileri vardır Vücudu pek çok ilaca hassas bir şekilde tepki gösteren küçük çocukların tedavisinde bile.

"Oğlumuz iki yaşındayken - ağır formda pürülan anjina hastalandı.

Durumu nedeniyle korkan doktor, diğer ilaçlarla birlikte amoksisilin de kullanıldığı sabit bir kompleks tedavi uyguladı.

İlacın göreviyle iyi başa çıkmasına rağmen (Angina bir hafta sonra geçti), kullanımının bir sonucu olarak çocuğun bir dysbacteriosis vardır.

Ancak bu, boğaz ağrısını iyileştirmek için gidebileceğiniz ciddi bir "fedakarlık" değildir. Ve birkaç gün içinde bağırsağın mikroflorasını probiyotiklerin yardımıyla kurtardık. "

Alexander Zavalin, Moskova.

"Çok ciddi bir şekilde hasta bile olsa, uyuşturucu kullanmamaya çalışıyorum: Çok zararlı olmayan halk ilaçlarını tercih ediyorum.

Ama birkaç yıl önce, beni gerçekten boğazından ve bir doktorun tavsiyesi üzerine çektim. 10 gün amoksisilin aldı.

İlk başta ilaca dikkatle tepki gösterdim: çok fazla yan etkiler talimatta belirtildi, ama hiçbiri ortaya çıkmadı, ve tedaviyi başarıyla tamamladım. "

Vitaliy Makeev, Stavropol.

Yararlı video

Bu videoda boğaz ağrısı tedavisi için ilaçlara genel bir bakış göreceksiniz:

Amoksisilin, hem çocuklar hem de yetişkinler için reçete edilen, koruyucu bir antibiyotik türüdür.

Böyle bir ilacın etkinliği düşük olsa da, bazı durumlarda kullanılması tercih edilir.

Ve tedavinin ilerleyişini ek ilaçları almayı ve daha uzun sürmeyi gerektirsin. Vücuda zarar verme, güçlü antibiyotik ilaçlarla tedaviden daha az olacaktır, Bu özellikle küçük çocuklarda angina tedavisinde önemlidir.

Anjinada amoksisilin kullanımı için kurallar

Boğaz ağrısı birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Ancak çoğu zaman bulaşıcı hastalıklar ile ilişkilidir. Tedavi, hastalığın doğasına göre reçete edilir: viral veya bakteriyel. Ve bakteriler vücuda "nüfuz ettiyse", o zaman antibiyotikler önlenemez. Çoğu zaman, doktorlar Amoksisilin en etkili ilaç olarak reçete ederler..

Amoksisilin Avantajları

İlaç yaygın olarak dağıtılır ve sadece olumlu taraftan bilinir. Bu yarı sentetik antibiyotik penisilin grubuna işaret eder. Anjinada amoksisilin etkilidir, çünkü bu hastalığa neden olan bakteriye karşı etki gösterir..

İlaç, aralarında anjina patojenleri bulunan gram-pozitif ve aerobik gram-negatif bakterileri etkiler. Ek olarak, Amoksisilin (Amoksisilin) ​​yan etkileri çok fazla değildir (diğer antibiyotiklerle karşılaştırıldığında). İlaç, bu serinin tüm ilaçlarının tipik olan bağırsak mikroflorasının ihlaline neden olur.

Tesisin avantajları aşağıdaki gibidir:

 • antibiyotik sertifikalı, bebekler için izin verilen en güvenli biri olarak sınıflandırılır;
 • Gastrointestinal kanalın mukozasından kolayca kanın içine nüfuz eder;
 • kan dolaşımında aktif olarak dolaşan tüm hücrelere ve dokulara düşer;
 • bakteriyel enfeksiyonlarla mücadele amaçlıdır;
 • hamile kadınlar ve anjinalı emziren kadınlarda kullanım için onaylanmıştır;
 • makul bir fiyattır, ucuzdur.

Anjinin nedensel ajanı Amoksisilin'e karşı duyarsız olabilir. Tedavi başladığında bu fark edilebilir, ancak hiçbir sonuç getirmez. Eğer bademcik iltihabı kronikse, antibiyotiğin farklı bakterilere duyarlılığı üzerine ekilir ve tedavinin başlangıcında doktor hangi ilacın bu enfeksiyona gerçekten yardımcı olacağını bilir.

Amoksisilin Yetişkin nasıl alınır

Amoksisilin nasıl çalışır bilinir. Olumlu özellikler arasında mide içinden geçtiği, içinde çözünmediği gerçeğidir. bu nedenle Gıda alımından bağımsız olarak anjinalı erişkinlerde amoksisilin alınır..

Ama yedikten sonra hap almak daha iyidir. Etkisi 15-30 dakika sonra ortaya çıkar ve etkinin etkisi 8 saat sürer, alım sıklığı günde üç defadır. Etki süresi büyük olarak kabul edilir: ilaç asidik bir ortamda ayrışmaz ve uzun bir süre bakteri etkiler. İlaçla aynı anda yiyecek alırsanız, etkinliği belirgin şekilde azalır.

Amoksisilin de sindirim sisteminden absorbe edilir ve 1 saat boyunca böbrekler yoluyla atılır. Etkin maddelerin% 60'a varan kendisine zarar vermeden böbrek fonksiyonu normal ise 6-8 saat., O zaman, ilacın vücut "yaprak" idrarda kaldırılır.

Anjinadan amoksisilin üç formda mevcuttur:

 • tabletler 500 mg (çiğneme - 200 mg ve 400 mg);
 • kapsüller 250 mg ve 500 mg;
 • 125 mg, 200 mg, 250 mg veya 400 mg'lık bir süspansiyon hazırlamak için toz.

Doktorlar, yeterince büyük sayıda bakteri yok ettiğinden, bunun anjinaya karşı No1 ilacı olduğuna inanırlar. Fakat bazen bakteriyel enfeksiyonlar viral veya fungal enfeksiyonlara paralel olarak gelişir, daha sonra bademcik iltihabı ilaca bakılmaksızın oldukça ağır bir şekilde ilerler.

Hastalık hafif bir şekilde ilerlerse, o zaman üçlü bir 500 mg 1 tablet (250 mg'lık 2 tablet). Doktor ilacı almaya karar verir kaç gün, ancak genellikle ilacın olumlu bir etkisi ile, tedavi süresi 5-7 gün ile sınırlıdır. Hastalığın karmaşık bir seyrinde, dozaj 750 mg'a, hatta bir dozda 1 g'ye çıkarılır. Amoksisilin uygulamasının sıklığı aynıdır ve tedavinin süresi 7-12 güne çıkarılır.

Enjeksiyonlarda anjina Amoxicillin tedavisinde hastanede kullanılır. Penisilin serilerinin çoğu temsilcisi gibi, tabletler ve çözümler şeklinde aktiftir. Enjeksiyonlar, hastanın yutma refleksini ihlal ettiği durumda da reçete edilir.

İlaç içerseniz veya doğradığında yardımcı olur, ancak boğazınızı tedaviye yol açmayacak bir solüsyonla yıkamayın. Ve bir miktara alışmış olan mikroplar aktif olarak çoğalmaya başlayacaklar. Enfeksiyonun yaygınlaşması öngörülemeyen bir sonuca yol açar ve toksik streptokokal şok ile sonuçlanabilir.

Çocuklar için Amoksisilin almak için kurallar

Çocuklar da boğaz ağrısı için Amoksisilin önerilir. 10 yaşın üzerinde bir çocuk için 40 kg'dan ağır olan bir çocuk için dozaj yetişkinlerden farklı değildir. 10 yaşın altındaki çocuklar, ilacın daha küçük miktarlarda tayin edilir. İlaç yenidoğan, prematüre bebekler, bebekler için kullanılır, ancak dozlar arasındaki süre daha uzundur ve süre 12 güne çıkar..

Çocuklarda anjinada amoksisilin dozu kullanarak bir süspansiyon şeklinde reçete edilir:

 • 5 ila 10 yaş arasındaki bir çocuk için: 250 mg (veya 5 ml süspansiyon);
 • 2 ila 5 yıl arasında: 125 mg (veya 2.5 ml süspansiyon);
 • 2 yaşın altındaki çocuklar: 20 mg - kg vücut ağırlığı başına, i.е. Bir dozda yaklaşık 3,3 mg / kg vücut ağırlığı.

Doz tek kullanım için endikedir ve günde üç kez içilir. İlacı yemekten önce ve sonra alabilirsiniz. Yan etkiler varsa veya ilaç etkisizse, tedaviyi düzeltin veya tedaviyi yapan doktora başvurunuz.

Antibiyotik almayı durduramaz ya da erken alımını tamamlayamazsınız. Bu durumda, ilacın çalışmadığı bakterilerin suşları gelişir. Tedavisi zor ve zaman alıcı olan komplikasyonların gelişmesine yol açar.

Süspansiyon uygun şekilde hazırlanmalıdır. Dozajda bir hata yaparsanız, tedavi etkisiz olacaktır. Çözeltinin düşük bir konsantrasyonunda, bakteriler ölmez, fakat aktif olarak çoğalırlar. Süspansiyon, işarete bir şişe flakon içine dökülen kaynamış su ile seyreltilir, ardından çalkalanır. Pişirmeden önce tariflere bakmanız ve pişirme kurallarını okumanız tavsiye edilir.

Seyreltilmiş ilaç 2 hafta oda sıcaklığında saklanır.. Daire sıcak ise, o zaman daha serin bir yere yerleştirilir. Bu bir süspansiyon olduğundan, çekilmeden hemen önce çalkalanmalıdır.

Amoksisilin anjina ile mümkün olduğunca erken alınmaya başlanması tavsiye edilir, daha sonra semptomlar daha erken ortadan kalkacaktır. Hastalığın ilk semptomlarından 3-4 gün sonra ilacı alırsanız komplikasyon olmaz. Bazen bir doktor, örneğin pürülan anjina ile tedavi süresini uzatır. Ama Amoxicillin içmek için 2 haftadan fazla tavsiye edilmez. İlaç böyle uzun bir süre etkili değilse, bu bakteriler üzerinde hareket etmediği anlamına gelir.

Ilaç alırken kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Herhangi bir antibiyotik gibi, Amoksisilin de en yaygın görülen yan etkilere neden olabilir:

 • vücutta kızarıklıklar, burun akıntısı ve gözdeki gözler şeklinde alerjik reaksiyonlar;
 • uyku problemleri, keskin bir ruh hali değişimi;
 • konvülsiyonlar ve baş dönmesi;
 • nefes darlığı;
 • mide bulantısı, kusma;
 • kadınlarda pamukçuk mümkündür.

Bu semptomlardan herhangi biri tedavi sırasında ortaya çıkarsa da, özellikle belirgin değilse, tedaviye devam edilmesi önerilir. Bu ilacın etkisinin etkili olması durumunda önemlidir.

Fakat yan etkiler güçlü bir şekilde kendini gösterirse, onlara doktordan bahsetmelisiniz. Hoş olmayan belirtiler varsa ilacı içmeye devam etmeyin. Vücutta biriken ilaç, herhangi bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Örneğin, bazı durumlarda, Quincke'in ödemi mümkündür.

Aşağıdaki durumlarda bademcik iltihabı amoksisilin kontrendikedir:

 • bronşiyal astım
 • bulaşıcı mononükleoz
 • Pollinozis (mevsimsel alerjik reaksiyonlar),
 • alerjiden kaynaklanan diyatez
 • bir grup penisilin preparasyonuna alerjik reaksiyon,
 • karaciğer yetmezliği
 • sindirim sistemi hastalıkları,
 • emzirme dönemi
 • Daha önce dış veya iç kanama ile oluştu.

Vücudun olası yan etkileri göz önüne alındığında, paralel olarak alınan diğer ilaçlarla etkileşime girme olasılığı göz önüne alındığında, tedavi süreci bireysel olarak belirlenir.

Amoksisilin anjinaya karşı gerçekten güvenilir bir ilaçtır. Bununla birlikte, yeterince hızlı tedavi edilebilir. Ancak ilacı kendiniz reçetelemeyin, daha fazla tedaviye rahatsızlık vermeniz gerekmez. Şimdi antibiyotikler tamamen doğru olan reçetelerde satılmaktadır. Ne de olsa, nüfusun çoğunluğu okur yazar ve tıbbi tavsiye olmaksızın kendilerine ve akrabalarına ciddi ilaçlar yazmayı seviyor.

Anjina ile amoksisilin - ilacın nasıl uygulanacağına dair talimat

Bugüne kadar, anjina tedavisinde kullanılan çok sayıda ilaç vardır. Bunlardan en etkili olanı Amoksisilin'dir. Çoğu uzman bu antibakteriyel ilacı, klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan insan vücudu üzerindeki olumlu etkisinden dolayı tavsiye eder ve aynı zamanda tüketicilerin çok sayıda olumlu geri bildirimi ile de onaylanır.

Çoğu zaman pürülan anjina için reçete edilir. Etkinliği ve minimum yan etki sayısı nedeniyle.

Ilacın etkisi

Amoksisilin, geniş bir etki yelpazesine sahip antibakteriyel bir maddedir. Yarı sentetik kökenli olan (midenin artan asidik ortamına dirençli) penisilinler kategorisine aittir. Patojen mikroorganizmaları yok etmeyi amaçlamaktadır.

Bu ilaç, bazı patojenlerin hayati aktivitesini bastırmaya yardımcı olur. Bu yok eder:

 • Streptococcus ve Staphylococcus bakterileri;
 • E. coli;
 • Shigella;
 • salmonella;
 • Proteus;
 • meningokok;
 • klebsiella ve diğerleri.

İlaç aşağıdaki etkilere sahiptir: insan vücuduna girerek, bakteriyel hücre duvarını tahrip eden özel bir enzim aktif olarak geliştirilmektedir. İlaç tüketiminden yarım saat sonra hareket etmeye başlar, etki sekiz saat sürer. Bu, tedavi sırasında dikkate alınmalıdır çünkü etkili tedavi, doza ve kandaki fonları oluşturan belirli konsantrasyonlara uygunluğa bağlıdır; bu, hastalığın etken maddeleri üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir. Yukarıdakilerin hepsine dayanarak, doktorlar ilacı günde 3-4 kez almanız gerektiği sonucuna varmışlardır. Girişten girişe kadar geçen zaman aralıklarının aynı olması çok önemlidir.

Ne zaman kullanılır

Bu ilaçla tedavi, fetüste zararlı etkilerin olmaması ve vücuttan hızlı bir şekilde yok edilmesinden dolayı hamile kadınlar için bile izin verilir. Bu ilacı, aşağıdaki gibi enfeksiyöz inflamasyonun ortaya çıkışı sırasında alın:

O da başka birçok hastalık tarafından tedavi edilir.

Nasıl alınır

Herhangi bir biçimde amoksisilin (şurup veya haplar), yiyecek alınmasına bakılmaksızın içeriye doğru alınır. Doz ve kaç gün sürmesi doktor tarafından ayarlanmalıdır. Kullanım talimatlarına göre, ilaç aşağıdaki dozlarda reçete edilir:

 1. Erişkinlerde anjina ile amoksisilin günde üç kez beş yüz miligram alınır. Şiddetli hastalık durumunda, doz ikiye katlanır;
 2. Çocukluk çağı (beş ila on yıl) günde üç kez iki yüz elli miligram;
 3. Günde üç kez yüz yirmi beş miligramda iki ila beş yaş arası bir yaş kategorisindeki çocuklara;
 4. Kilogram başına iki yıla kadar yirmi miligram bebekler. Hesaplanan doz üç kez bölünmelidir.

10 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksisilin süspansiyon olarak kullanılması önerilir.

Kontrendikasyonları hakkında her şey

Bu ilacın kullanımının kategorik olarak yasaklandığı bazı hastalıklar ve patolojik durumlar vardır:

 1. Alerjik tipte hastalıklar. Bunlar arasında bronşiyal astım, atopik dermatit formu ve mevsimsel alerjik konjunktivit yer alır. Onlarla birlikte, ana bileşene (penisilin) ​​bireysel bir hoşgörüsüzlük olabilir. Bu gruba ait ilaçların daha önce atanması sırasında alerjik reaksiyonların ortaya çıktığı tespit edildiğinde, bu durumda ürünün kullanılması tavsiye edilmez;
 2. Ağır karaciğer hasarı ve karaciğer yetmezliği durumunda yasaklı resepsiyon;
 3. Şiddetli dysbacteriosis veya enfeksiyöz mononükleoz ile;
 4. Lenfositik lösemi sırasında.

Yukarıdakilerin yanı sıra, kronik böbrek hastalığı ve kan pıhtılaşma bozuklukları durumunda, tabletler şeklinde Amoksisilin randevusunda dikkat çekilmektedir. Bu durumlar için, ilacın dozajı genellikle azaltılır.

Yan etkileri

Şeklinde alerjik belirtiler olabilir:

Nadir durumlarda, ürün bazı nahoş hislere neden olabilir:

 • ateş;
 • eklemlerde ağrı;
 • eozinofili;

Bazen anafilaktik şokun bir belirtisi vardır.

Etkiler, kemoterapötik eylem:

 1. Bazen bir süperinfeksiyon vardır (çoğu zaman kronik hastalığı olan veya azalmış direnç olan hastalar etkilenir).
 2. Büyük dozlarda uzun süreli kullanım, baş dönmesi, ataksi, aklın bulanıklaşması, depresyon, periferik nöropati ve nöbetlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu ilaçla birlikte kullanıldığında, metronidazol kullanılır, bulantı, kusma, iştahsızlık belirtileri, ishal, kabızlık için bir dürtü olabilir. Epigastrik bölgede ağrı belirtisi var. Bazen nadir görülen hepatit, psödomembranöz kolit ve aynı zamanda alerjik reaksiyonlarda (örneğin ürtiker) glossit, stomatit gelişimi gözlenmiştir.

analogları

Bu çare İngiliz versiyonu Augmentin adlı bir ilaçtır. Aktif maddeleri penicillase'nin yıkıcı etkilerinden korumaya yardımcı olan klavulanik asit içerir.

Hollanda, Flemoclavum Solutab adında başka benzer bir tesis üretiyor. Antibiyotik Amoksisilin ve klavulanik asidi içeren bir kombinasyondur. Önceki üründen sadece üretici ülke tarafından farklıdır.

Belarus klavulanik asit içeren benzer ürünler üretmektedir. Amklav, Amklav - 1000 ve Amklav - 625 olarak adlandırılırlar. Bu ilaçlar sadece dozaj ve fabrika imalatçısından farklıdır. Tozlar ve tabletler şeklinde üretilmiştir.

Her durumda, tedaviye başlamadan önce, bir uzmana danışmak gerekir.

Antibiyotikler amoksisilin ile angina tedavisi

Boğazda keskin bir ağrı, ateş, halsizlik ve şimdi evde denilen doktor güvenle teşhis yapar - "anjin" ve antibiyotik reçete eder. Hasta doktorun istediği şeyle ilgilenir ve genellikle cevabı duyar: "Amoksisilin." Bu ilaç neden terapistler ile bu kadar popüler?

Amoksisilin - oldukça uzun süredir kullanılan bir ilaçtır. Bu, tüm uygulamalarında kendini kanıtlamak için zaman almıştır. Bu antibiyotik, insan vücudu üzerindeki etkisi oldukça iyi çalışılmış olan yarı sentetik penisilinler grubuna aittir. "Artıları" nın biri - çözülmez, karnın içine girmez, bu nedenle son yemek ne zaman olursa olsun her an tüketilebilir.

Anjinadaki amoksisilin, çoğu zaman anjinin nedensel ajanı olan gram-pozitif ve aerobik gram-negatif bakterilere karşı yüksek aktivitesi nedeniyle sıklıkla kullanılır.

Herhangi bir zamanda bir amoksisilin tableti içebilirsiniz gerçeğine rağmen, doktorlar hala yemekten sonra bunu yapmanızı öneririz. İlacın hareketi yemekten yaklaşık yarım saat sonra başlar ve yaklaşık 8 saat sürer, bu nedenle günde üç kez alınmalıdır. Amoksisilin sindirim sisteminde çok iyi emilir, midede (asidik ortamın baskın olduğu yerde) çözünmez ve uzun süre patojen mikroflora ile savaşmaya devam eder.

Ilacın vücuttan çekilmesi, esas olarak böbrekler nedeniyle, yeterince hızlı bir şekilde gerçekleşir. Normal işlevleriyle, antibiyotik amoksisilin vücuda fazla zarar vermez.

Birçok penisilin preparatı gibi, bu ilaç üç kez uygulama gerektirir. Hastalığın komplike olmayan seyrinde, her dozda 1 tablet 500 mg veya 2 tablet 250 mg sarhoş olmalıdır. Komplikasyon olasılığı küçükse ve ilaç iyi çalışıyorsa, anjina ile birlikte amoksisilin 5 ila 7 gün sürer.

Hastalık ertelenirse anjina'nın antibiyotik amoksisilin ile tedavisi nasıldır, ya da tedavisini zorlaştıran başka bir komplikasyon var mıdır? Bu durumda ilacın dozu artar: her dozda 750 mg'lık bir doz (bu bir 500 mg tablet artı bir 250 mg) veya hatta 1 g (yani, iki 500 mg tablet) gerekir.

Anjina'nın amoksisilin ile tedavisi, patojene duyarsız ise etkili olmayacaktır. Bunu kontrol etmek için, vücudun tedavi başlangıcına tepki göstermesini beklemek gerekli değildir. Eğer kronik tonsillit (veya periyodik alevlenmeler ile diğer inflamatuar kronik hastalığı) muzdarip, doktor antibiyotiklere patojenik organizmaların duyarlılık üzerinde bir kırpma reçete gerekir - o zaman bir sonraki alevlenme başlangıcına, o hazır ve aktif hastalık mücadele ediyoruz doğrusu bu ilaçları yazmak mümkün olacak.

Çocuklar da sıklıkla bu ilacı reçete ederler. Bir çocuk 10 yaşından büyükse ve 40 kg'dan fazla ağırsa, amoksisilin randevusu yetişkin hastalarda olduğu gibi aynı dozlarda olacaktır. Hala küçükse, dozaj çok daha az olacaktır. Çocuklarda anginada amoksisilin bir süspansiyon şeklinde kullanılır ve doz aşağıdaki gibi dağıtılır:

- 5 ila 10 yaş arası bir çocuk için: günde üç kez 250 mg (veya 5 ml süspansiyon);

-2 ila 5 yıl arasında: günde üç kez 125 mg (veya 2.5 ml süspansiyon);

- 2 yaşından küçük çocuklar: günlük 20 mg - vücut ağırlığının kilogramı, i.е. Bir seferde yaklaşık 3.3 mg / kg vücut ağırlığı (ve diğer hasta kategorilerinde olduğu gibi günde sadece 3 doz).

anjina antibiyotik amoksisilin tedavisi ve bebekler, prematüre bebekler dahil olmak üzere daha yenidoğan atayabilir, ancak ilacın dozları arasındaki aralık büyük olmalıdır, ve tedavi 12 güne kadar sürer. Tabii ki, dozaj ve tabii süresi gibi karar katılıyor hekime sürer.

Angina çocuğun tedavisi için bir süspansiyon nasıl hazırlanır? İlaçla birlikte flakonda, suya (risklere kadar) eklemeniz gerekir, bundan sonra iyice çalkalamanız gerekir.

İlacı bu şekilde oda sıcaklığında 14 günden fazla olmayan koşullarda saklamanın mümkün olduğu unutulmamalıdır. Odaya düşük bir sıcaklık hakimse, buzdolabına koymak gerekmez. Her kullanımdan önce solüsyonu salladığınızdan emin olun.

Bir ilacı hazırlamadan önce, reçeteye bir göz atmak ve dozu kontrol etmek daha iyidir: 5 ml süspansiyon (ve bu bir ölçü kaşığıdır) 250 mg amoksisilin içerir. Dozaj doğru olmalıdır, aksi takdirde ilacı içmemek anlamsızdır: yanlış hesaplanmış bir dozda, bakteriler ölmeyecek ve daha sonra aktif olarak çoğalmaya başlayabilir. İyileşme taahhüdü - doktorun talimatlarına ve tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlılık.

Ne yazık ki, herhangi bir ilaç ile ilgili antibakteriyel maddeler ile olduğu gibi, amoksisilin kontrendikasyonlar ve bir antibiyotik verilen oldukça çeşitlidir ve farklı organ ve vücut sistemlerinden gözlemlenebilir olan yan etkileri, bir dizi vardır.

Hemen hemen tüm ilaç böbreklerin fonksiyonu ile atfedildiğinden, böbrek yetmezliği için reçete edilemez. Lenfatik lösemi için enfeksiyöz mononükleoz için karaciğer hastalıkları kontrendikedir.

Mide veya bağırsak hastalığı olan kişiler için amoksisilin almayın. Hastaların küçük bir kısmında görülen ilacın bazı bileşenlerine aşırı duyarlılık, bu ilacın büyük bir dikkatle kullanılmasını gerektirir.

Bir çocuk bekliyor ve anjina şeklinde sık alevlenmeler ile kronik bademcik iltihabı geçirmiş kadınlar anjina ile amoksisilin alabilir miyiz sorusu hakkında endişe olabilir? Bu konuda doktorlar arasında bir fikir birliği yoktur, ancak birçoğu bu ilacı almayı reddetmenizi, başka biriyle değiştirmeyi önermektedir - örneğin, Flemoxin.

nedense, bu yer değiştirmeler yapmak mümkün değilse, doktor, özellikle daha sonraki aşamalarda, çok daha tehlikeli çok hamile ve antibiyotiklerin etkilerini daha fetüs için gerekli önemin anjin komplikasyonları olarak amoksisilin reçete edebilir. Hemşirelik annelerine bu ilacı kullanamazsınız, burada doktorların görüşleri birleşiktir.

Amoksisilin yan etkileri vardır ve birçok çeşidi vardır, ancak, neyse ki, çok sık bulunmazlar. Çoğu zaman, bağırsak veya midenin normal çalışmasının bozulması şeklinde kendini gösterirler: birisi kusma veya mide bulantısı geçirebilir, birisi ishal ve dysbiosis'ten muzdarip olacaktır. Hastanın sinir sisteminin muhtemel "protestoları": ıstırap ve depresyon, ya da tersine, ajitasyon, uyku bozukluğu, uykusuzluk, belirgin bir nedenden ötürü kaygı. Alerjiye yatkın bir kişi olarak, anjin içinde amoksisilin kullanımı cildin, kovanların, konjonktivitin veya rinitin kızarmasına (kızarmasına) neden olabilir.

Herhangi bir yan reaksiyonu fark etmeksizin, ilacı tedaviye sessizce devam ettirmeyin: vücutta biriktiği gibi, cevabı ağır durumlarda Quincke'nin ödemine kadar olabilir. Bunu önlemek için, doktora alerjiden bahsetmeli ve ilacı değiştirecektir.

Genel olarak, yukarıda özetliyor, antibiyotik amoksisilin boğaz ağrısı için mükemmel bir ilaçtır kaydetti olabilir, ama bunu kullanırken tüm doktor tavsiyesi gerçekleştirmek için gereken, aksi yerine şifa süperinfeksiyon veya şiddetli alerjik reaksiyon elde edilebilir. Doktor değilseniz, bilginize güvenmeyin - bir doktoru arayın!

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Daha fazla öğreneceksiniz:

 • Anjinada amoksisilin ne kadar etkilidir
 • Bu antibiyotik temelinde hangi ilaçlar satılmaktadır
 • Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada amoksisilin nasıl kullanılır
 • Hamilelerde ve emziren annelerde anginanın amoksisilin ile tedavisi mümkün mü?
 • Amoksisilin kullanımının tehlikeleri nelerdir

Günümüzde anjinada amoksisilin optimal, etkili ve yeterince güvenli araçlar olarak kabul edilmektedir. Anjina için bir antibiyotik seçmek, doktorlar tercih edilen ilk yolun bir aracı olarak amoksisilini düşünürler ve bu nedenle ona bağlı ilaçlar çoğunlukla anginada reçete edilir. Büyük ölçüde, amoksisilin anjina tedavisinde altın standarttır. Bunun birkaç nedeni var:

 1. antibiyotik penisilin, amoksisilin olarak ve etkin bir şekilde, streptokokkal ve stafilokok ve karışık enfeksiyonları bastırır, ancak streptokok enfeksiyonu ile mücadelede etkinliği mücadele Staphylococcus çok daha yüksektir - ikinci yöntem çoğu zaman buna karşı dayanıklıdır;
 2. Amoksisilin, yüksek bir biyoyararlanımı vardır -% 93'e kadar kan, oral alım yoluyla girer. Bu, yutulmuş bir tablet veya süspansiyondan gelen antibiyotiğin büyük kısmının, enfeksiyonla savaşmak için vücut tarafından kullanılacağı anlamına gelir. Bu nedenle, anginada ampisilin dozu çok büyük olmayabilir. Karşılaştırma için, fenoksimetilpenisilin biyoyararlanımında ampisilin% 50,% 50'dir. Hastaları, enfeksiyöz ajanı bastırmak için gerekli olan iki kat daha fazla içmeye ihtiyaç duyarlar;
 3. Amoksisilin serum kan proteinlerine zayıf bir şekilde bağlanır (bağlanma derecesi% 17'dir), yani maksimum kısmı serbest kalır ve enfeksiyona etki eder. Yine, fenoksimetilpenisilin ve ampisilin için, bu gösterge sırasıyla% 22 ve% 80'dir.

Amoksisilin erişilemez veya kontrendike ise ampisilin genellikle reçete edilir

Basit bir kullanıcı için, bu amoksisilin bazlı ilacın tabletinin çok daha faydalı olacağı ve ilacın tabletinden, örneğin ampisilin ile daha belirgin bir sonuç vereceği anlamına gelir.

Buna ek olarak, amoxicillin, esansları nedeniyle çocuklarda ani doğumdan itibaren anjinada kullanılabilir ve bazı durumlarda reçeteli ilaçlar bile prematüre bebekleri reçete eder. Hamilelik sırasında da kullanılabilir, ancak bu durumlarda sıkı güvenlik önlemlerine uyulmalıdır. Onlar hakkında daha fazla konuşacağız.

Streptococcus vakaların% 90'ında anjinaya neden olur

Şimdi sadece anmoinadaki aminoksinin, standart bir klinik durumda, hastalık bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklandığı ve ilgili bir semptomatolojiye ve kursun doğasına sahip olduğu durumlarda kullanıldığına dikkat çekiyoruz. Hasta (ya da yakınları) anjina ya da mantar da dahil olmak üzere herhangi bir akut bademcik iltihabı anlarsa, belirli bir durumda amoksisilin ona yardımcı olacağı hiç de bir gerçektir. Mantar ve viral enfeksiyonlara karşı, bu antibiyotik işe yaramaz ve bu nedenle, hastalığın nedensel ajanı hakkında şüpheler varsa, bir doktora görünmeniz gerekir.

"Yılın başlangıcından beri, bir çocuk (2.5 yaşında) zaten üç kez bir anjinaya sahipti. Zihin ne yapacağını gösteremezdi. Herkes, Amoksiklav'a ihtiyaçları olduğunu söylüyor, satın aldılar, verdi ve kesinlikle reçeteye göre verdi, kesintiye uğramadı. Sonuç sıfırdır. Genel olarak, ondan hiçbir rahatlama yoktu. Üçüncü kez sonra, Nisan ayında, ona dayanamadım ve onunla birlikte kliniğe gittim. Analizleri teslim ettiniz, aday vysejalas var. Bu onlar ve her şeydi. Mantarlardaki amoksiklav işe yaramıyor ve sürekli olarak iltihaplanmaya neden oluyorlar. Ayrıca, bu çocuğun arka planına karşı, bu sezon virüsleri yanıltıcı yakalar. Doktor, Nystatin reçete, iki hafta boyunca onları durulama, artı semptomatik ilaçlar ve her şey yanlış gitti. Sonuçlar çıkar: önce bir teşhis, sonra tedavi, aksi takdirde bir yıl önce antibiyotik doldururdum "

Candida (Candida albicans) bademcik iltihabına neden olan bir mantardır. Semptomatik olarak, anjinaya çok benzer.

Amoksisilin bazlı hemen hemen tüm ilaçlar eşdeğer ve değiştirilebilir. Genel olarak, bu fonların listesi şöyle:

 1. Amoksisilin - granüller, kapsüller ve tabletler halinde temin edilebilir. Bir doktor tarafından yönlendirildiği gibi her yaştan ve hamile kadınlardan çocuklar için kullanılabilir. Laktasyon kontrendikedir ve istisnai durumlarda reçete edilebilir.
 2. Önceki formülasyona benzer gibi, ancak ek olarak enjekte edilebilir çözeltilerin hazırlanması için çocuklar için çözeltilerin hazırlanması ve toz için pudra şeklinde üretilen - Amokson. hap verilmiş değildir. E-MOX onu, Amin Amoksikar, Amoksillat, Amoksisara, Amot, Apo-Amoxil, Atoksilin, Gramoks-D Gonoform, Gryunamoks, Danemoks, Kuksatsillin, Ospamoks, Ranoksil Tice, Upsamoks, Flemoksin Soblyutab, Hikontsil, analogları
 3. Amosin - Amoxon'a benzer şekilde, çözeltilerin hazırlanması için kapsüller, tabletler ve toz formunda mevcuttur.

Amosin geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ilaçtır.

"Angina iki ay önce tedavi edildi. Standart dozajlarda Amoxisar (günde üç kez 125 mg) ve Parasetamol, boğaz ağrısı kesildiğinde Parasetamol iptal edildi. İki gün sonra kurs sona erdi. Çocuğa 3 yıldır, komplikasyon olmadı, en ciddi hastalık belirtileri iki gün geçti. »

Olga, forumdaki yazışmalardan

Ayrıca, amoksisilin ve klavulanik asit kompleksi olan aktif madde olan önemli bir ilaç grubu. Bunların en ünlüsü Amoxiclav ve Augmentin'dir. Oral uygulama için bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler ve toz formunda bulunurlar. Hamile kadınlar ve emziren anneler tarafından doktorun yönlendirdiği her yaştan izinli çocuk. Onların analogları Amoklan Hexal, Amoklavin, Klavocin, Clavunat, Kuram, Medoklav, Moxiclav, Panklav, Ranklav, Rapiklav, Flemoklav Solutab'dır.

(Klavulanik asit enzimleri bölme önler) ve bu nedenle daha etkili vücutta bu antibiyotik bunların kendisi daha kararlı sadece amoksilin bazında ile karakterize edilen klavulanik asidin kompleks preparatlar. Ek olarak, klavulanatın kendisi belirgin bir antibakteriyel aktiviteye sahiptir.

Klavulanik asidin yapısal formülü

Amoksiklav - kombine bir antibakteriyel ilaç

Doktor bir ilaç amoksisilin reçete ederse, ama eczanede değilse, onun benzerini satın alabilirsiniz. Bazen tek amoksisilin bazlı bir ilaç, amoksisilin ve klavulanatın bir kompleksine dayanan bir ilaç ile değiştirilebilir. Ancak yine de satın almadan önce doktora ve şartnameye çağrı yapmayacaksınız.

"Eşzamanlı olarak size söylüyorum: Anjinadaki amoksisilin Amoksisilin'den daha iyidir. En azından yetişkinler için: Üç kez anjina ile tedavi edilen antibiyotikler, ilk iki Amoksisilin, son - Amoksiklav. Amoksiklav tedavisinden sonra daha hızlı ve daha güvenilirdir. Belki de sadece ben varım, ama öyle olduğunu yazdım. ”

Irina Lvovna, Odessa

Reçete ile satılan amoksisilin bazlı tüm fonlar. Yine de, BDT ülkelerinin bu ilaçları tek başına satın almaları gerçekte bir sorun değildir. Sofistike alıcılar, bir klinikte hastalığın güvenilir bir şekilde teşhisi olmadan antibiyotiklerle kendi kendine ilaç tedavisinin, anjinin kendisinden daha tehlikeli ve zararlı olabileceğini anlamalıdırlar.

Amoksisilin kapsülleri (500 mg) 20 parça için 65 ruble, tabletlerin fiyatı - (500 mg) - 20 parça için 70 ruble, pelet fiyatı - 250 mg ambalaj granülleri için 110 ruble.

Halkın genellikle anginaya boğaz iltihabı herhangi bir durumda denir gerçeği göz önüne alındığında, hemen netleştirmek olacaktır: amoksisilin sadece pürülan anjina olduğunda anlamlıdır. Pus, antibiyotiklerin etkili olduğu bir bakteriyel enfeksiyonun gelişiminin işaretidir. Amoksisilin, viral veya fungal bir enfeksiyonun neden olduğu ve bademcikler üzerinde karakteristik sekresyonların eşlik etmediği bademcik iltihabı ile tedavide bir anlam yoktur. Mantar enfeksiyonu durumunda, kıvrılmış plak, irin ile görsel olarak karıştırılabilir, ancak pamuklu çubukla, püy'den çok daha kolay çıkarılır.

Anjina ile birlikte, amoksisilin, hastalığın şiddetine ve sonuca bağlı olarak 7 ila 12 gün arasında alınmalıdır. Başlangıçta, tedavi süresi doktor tarafından belirlenir, ayrıca, antibiyotik başladıktan sonra, hastalık beklenenden daha hızlı veya daha yavaş ise, terapiyi ayarlayabilir.

Evrensel bir kural vardır: anginası olan amoksisilin, hastalığın tüm semptomları sona erdikten en az 2 gün sonra içilmelidir. Bu, boğaz ağrısı patojeni tamamen ortadan kaldırır ve komplikasyonlara karşı güvenilir koruma sağlar. Anjin belirtileri ortaya çıktıktan hemen sonra antibiyotik içmeyi bırakırsanız, süperinfeksiyon gelişme riski artar.

Mukoza üzerinde angina hafif lekeler için tipik

Amoksisilin kullanımını kesintiye uğratmak veya düşürmek mümkün değildir. Bu çok ciddi sonuçlara yol açabilir. Gerekirse ve yan etkilerin ortaya çıkması durumunda, doktor tedaviyi ayarlayabilir veya antibiyotiğin yerini alabilir. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının genellikle tedavi edilmediğinden daha kötü olduğunu unutmayın.

İlaç formuna bağlı olarak, anjin içinde amoksisilin aşağıdaki gibi kabul edilir:

 • Süspansiyon, gösterge niteliğindeki risklere kadar, kaynar su şişesinin içine dökülerek hazırlanır. Böylece doğru dozu elde ederler. Yemekten önce ya da sonra iç. Günde 2 kez 2 yaşın altındaki çocuklar, her bir kilogram vücut ağırlığı için 6 mg'lık bir süspansiyon verir. 2 ila 5 yaş arası çocuklara günde üç kez 125 mg süspansiyon, 5 ila 10 yıl - 250 mg veya günde 3 kez 5 ml süspansiyon reçete edilir. 10 yaşın üzerindeki çocuklar ve 40 kilodan fazla ağırlıklar ve yetişkinlere günde üç kez 500 mg süspansiyon reçete edilir. Şiddetli anjinada, dozaj günde üç kez 1 g arttırılır. Oda sıcaklığında, süspansiyon iki hafta boyunca saklanabilir.

Süspansiyonun hazırlanması için toz halinde amoksisilin

 • Amoksisilin tabletleri ve kapsülleri (500 mg), gıda alımından bağımsız olarak alınır (ancak gıda ile değil). Yetişkinler ve 10 yaşın üzerindeki çocuklara, günde iki kez 1 tablet, hastalığın ciddi bir seyri - 2 tablet reçete edilir. Günde üç kez 5 ila 10 yaş arası çocuklar yarım tablet veriyor, 2 ila 5 yaş arası çocuklar - çeyrek.
 • Kas içi amoksisilin solüsyonu yetişkinlere günde 1 g 2 kez, çocuklara - günde 2 kez 500 mg (veya vücut ağırlığında 25 mg) reçete edilir.
 • İntravenöz yetişkinler günde 2 gr reçete edilir, çocuklar - günde vücut ağırlığının kilogramı başına 100-200 mg.
 • Yemek sırasında amoksisilin içemezsiniz. Bu durumda, ilacın çok daha küçük bir kısmı emilir.

  Anjina tedavisinde amoksisilin, enjeksiyonlarda ve çoğunlukla yatarak tedavide nadiren verilir. Diğer antibiyotikler penisilin serileri gibi, tablet veya solüsyon şeklinde içmek için de yeterlidir. Enjeksiyonlar, hastanın bitmiş ürünü kendi kendine yutmamasına bağlı olarak reçete edilir. Dozaj ve sıklık, doktora yapan doktor tarafından belirlenir.

  Mümkünse amoksisilin içmeye başlaması tavsiye edilir, böylece hastalığın semptomları mümkün olan en kısa sürede giderilebilir. Yine de, antipsikotik belirtilerin belirgin bir tezahürünün 3-4 gününde başladığı durumlarda, uygulama anjinin en az komplikasyon oranının ortaya çıktığını göstermektedir. Aynı verilere göre, tedavinin hastalığın ilk 9 gününde başlatılması ve doğru bir şekilde yapılması halinde, enfeksiyon başarılı bir şekilde ortadan kaldırılacak ve herhangi bir komplikasyon ortaya çıkmayacaktır. Bu nedenle, bir antibiyotik reçete etmek için herhangi bir test geçmek gerekiyorsa, bunları geçmek için daha iyidir ve sadece hızlı bir şekilde yapmak için, ilacı içmeye başlamayın.

  Amoksisilin yapısal formülü

  Amoksiklav ve analogları genellikle amoksisilin dozlarının yarısında reçete edilir, ancak spesifik talimatlar sadece ilgili hekim tarafından verilir.

  "Amoksisilin kesinlikle kutudaki talimatlara göre içti. Bir kerede söyleyeceğim: anjina ile yardımcı olur ve çok iyidir. Günde üç kez, bir tablet, standart bir doz, yutma ama boğazı kötü yaralı çünkü zordu. Bir süspansiyon içmek daha kolay, ama daha pahalı, onu satın alamadım. Aldığım gibi, geceye ertesi gün daha kolay, boğaz biraz nafile haline gelmiştir amacıyla akşamları içmeye başladı, ama yine de günün ağırlığını hissetti, ama hiç ağrı yoktu verildi. 5 gün sonra düzgün içtim, bundan sonra artık problem olmadı. "

  Eğer kese içeren bir hastada böbrek fonksiyon bozukluğu varsa, ilacı alma sıklığı azalır ve aralıklar 12-14 saate kadar çıkarılır. Bunun nedeni, yeni bir doz almadan önce, böbreklerin antibiyotiği kandan çıkarabilmesidir.

  Ve unutmayın: amoksisilin sadece içtiğinizde veya bıçakladığınızda anjinle yardımcı olur. Bu antibiyotik Eğer en iyi ihtimalle, boğaz ağrısı amoksisilin dayanıklı hale onun patojen en kötü geçmez, boğaz durulayın, enfeksiyon vücutta yayılmış ve streptokok toksik şok kadar ağır sonuçlara yol açacaktır.

  Bazı durumlarda, doktor anjina amoksisilin ile tedavi süresini uzatabilir. Genel olarak, iki haftadan uzun bir süre boyunca içilmesi tavsiye edilmez, çünkü bu terimlerdeki sonuçların yokluğu bakterilerin antibiyotiğe olan direncini gösterir. Boksosev verdikten sonra amoksisilin ilaçlarını daha uzun süre içebilirsiniz ve anjinanın etken maddesinin amoksisiline duyarlı olduğunu doğrulayabilirsiniz.

  "Size, antibiyotiklere müdahale etme deneyimimi anlatacağım. Boğaz boğazına karşı tetrasiklin geçirdi, hastalığın başlamasından sonraki üçüncü günde içmeye başladı. Bir doktor tarafından reçete edilen antibiyotik. Üç gün sonra boğaz ağrım neredeyse kesildi, sadece orada böyle bir yumru hissedildi ve ben tetrasiklin içmeyi bıraktım. İki gün sonra durum kötüleşti, tonsillit devam etti, sıcaklık çok arttı. Tetrasiklin içmeye başladım, ama sonuç yoktu. Üst üste bir hafta, kulaklarındaki ağrı nedeniyle doktora gitmeye zorlanana kadar gördüm. Sadece başını salladı ve amoksisilin reçete etti. Her şey yeni, yine üç gün içinde bitti, ama zaten burada herşeyi talimatlara göre muzaffer birine içtim. Geçti ve otitis ve anjina. Doktor yine de iyileşmeyi başardığını söyledi.

  Olga, Velikie Luki

  Staphylococcus, vakaların% 10'unda anjinaya neden olur, vakaların% 10'unda streptokokla birlikte

  Hamilelik sırasında amoksisilin kullanma olasılığı hakkında bilgi çelişkilidir. Bu antibiyotiklerin fetal gelişmeyi etkilediğine dair kesin kanıt yoktur, ancak şu biliniyor:

  1. Amoksisilin, plasental bariyeri, örneğin ampisilin'den çok daha büyük miktarlarda nüfuz eder;
  2. Hamilelik sırasında amoksisilin kullanımının, çocuklarda konjenital anomalilerin insidansını artırdığına dair kanıt yoktur;
  3. Amoksisilin, hamile bir kadının vücudundaki böbrekler tarafından çok hızlı bir şekilde atılır; bu, fetus üzerindeki etkisinin gücünü azaltır;
  4. Amoksisilin, gebeliğin vücudunu etkileyen, fetüsün gelişimini etkileyen birçok yan etkiye neden olabilir.

  Sonuç olarak, hamilelik sırasında doktor, yönetiminden gelen olumlu bir sonucun yan etki riskini haklı çıkaracağından emin olunması halinde amoksisilin kullanımını reçete edebilir. Aynı zamanda, gebelik süresi uzadıkça, fetus için antibiyotik preparatlarının alınması daha güvenlidir. İlk trimesterde amoksisilin maksimum dikkatle uygulanır.

  Kendinizi bağımsız olarak reçete edin ve hamilelik sırasında amoxicillin anjinası içmeyin!

  Hamilelik sırasında amoksisisin ve diğer antibiyotiklerle tedavi önerilmelidir.

  Laktasyon sırasında anjina ile amoksisilin alamazsınız. Antibiyotik sütü içine nüfuz eder ve yeni doğmuş bir bebekte bir dysbacteriosise, buna ve diğer yan etkilere alerjiye yol açabilir. Bu nedenle, emzirme döneminde amoksisilin içiyorsanız, şunları yapmalısınız:

  1. Bir antibiyotik almak için, bebeği suni bir karışımla veya doğal anne sütü ile beslemek için aktarın. İkinci seçenek tercih edilir, çünkü çoğu çocuk, karışımı denedikten sonra, daha fazla anne sütünü reddeder. anjin amoksisilin ile kullanım süresi de bir hemşire annesini bulmak mümkün olacak eğer Oldukça iyi, çocuk sütü çok daha kolay içilir ve emmeye hangi bir emzik ile birlikte şişenin kullanılmaz.
  2. Antibiyotiğin tüm periyodu sırasında ekspres sütü, böylece üretimi durmaz.

  Emzirmeye devam etmek amoksisilin son alımından 2 gün sonra olabilir. Bu süre zarfında, böbrekler antibiyotiğin büyük kısmını kandan çıkarabilecek ve kalıntıları bebeği etkilemeyecektir.

  Annenin amoksisilin alması sırasında emzirmek çocukta dysbiosise neden olabilir

  "Bana ilk önce üç ay içinde bir göğsü zaten reddetti. Süt fazla değildi, ama genel olarak hastanede iyi emilmişti. Ama evde bir yerde irinli bir bademcik iltihabı aldı, doktor uzun bir süre sonra çözüldü, ama bir amoksisilin ile amoksiklav kaydetti. Her şeyi doğru yaparsam beş gün sonra tekrar emzireceğimi söyledi. Tedavi sırasında, Misha NAN'ı verdi, önemsizce içti, ama normunu ağırlıkla yaptı. İçki için bir hafta gerekliydi, anjina bir keresinde geçmedi, ama dozaj benim için olsa da. Ve bir hafta sonra göğüslerini almadı. Ne yaptım, ama reddediyor, çığlık atıyor ve hepsi bu. Şişeden normalde hem memeyi hem de karışımı karıştırır. Üç ay daha ifade ettim, ama sonra yoruldum. "

  Tatyana, forumdaki yazışmalardan

  Tüm antibiyotikler gibi, anjina ile birlikte amoksisilin, hastada birçok yan etkiye neden olabilir. Bunların en yaygın olanları:

  1. Alerjiler: vücutta ve yüzünde döküntüler, burun akıntısı, gözlerde ağrı, eozinofili;

  Nadir durumlarda, amoksisilin aldıktan sonra vücutta büyük bir döküntü gelişir

 • Uykusuzluk, ruh hali, baş dönmesi, kasılmalar, kaygı;
 • Nefes darlığı;
 • Kadınlarda vajina kandidiyazı;
 • Bulantı, kusma;
 • Stomatit.
 • Bu etkilerin bazıları ile birlikte, eğer bunlar önemsiz derecede şiddetliyse, özellikle belirgin bir etki yaratıyorsa ve dersin bitiminden 2 gün öncesinden daha az kalırsa amoksisilin içmeye devam edebilirsiniz. Eğer bu tür etkilerin önemli bir tezahürü varsa, doktora gitmelisiniz, böylece tedaviyi düzeltmek için bir karar verir.

  Amoksisilin, laktasyonda kontrendikedir ve hastanın bu tür hastalıkları varsa:

  • Bronşiyal astım;
  • Enfeksiyöz mononükleoz;

  Epstein virüsü - Enfeksiyöz mononükleoza neden olan Barr

 • Saman nezlesi;
 • Alerjilerle ilişkili diatez;
 • Penisiline karşı alerji;
 • Karaciğer yetmezliği;
 • Geçmişte dahil olmak üzere mide ve bağırsak hastalıkları.
 • Önceden hasta ciddi iç kanaması geçirmişse, hem iç hem de dış, anginası olan amoksisilin içilmemelidir. Bu antibiyotiğin etkinliğinin diğer ilaçlardan ciddi şekilde etkilendiği de belirtilmelidir:

  • Aminoglikosidler amoksisilin nötralize eder ve nötralize olurlar;

  Streptomisin, tüberküloz ve veba tedavisinde etkili olduğu kanıtlanan aminoglikozit grubunun ilk antibiyotiktir.

 • Askorbik asit, amoksisilin ve kan şekerinin emilimini arttırırken, amoksisitler ve glukosamin de azalır;
 • Kloramfenikol, tetrasiklinler ve sülfonamidler antibiyotiğin etkinliğini azaltır;
 • Amoksisilin vücuttaki K vitamini sentezini azaltır;
 • Antibiyotik, oral kontraseptiflerin etkinliğini azaltır.
 • Diğer ilaçlarla etkileşime giren yan etkilerden ve amoksisilin sadece bir doktor tarafından anjina için reçete edilmesi gerektiğidir.

  Amoksisilin, anjina ile gerçekten yardımcı olur ve tedavisi için en çok tercih edilen yollardan biridir. Diğer birçok penisilinden daha etkili olduğu kanıtlanmıştır ve bu nedenle boğaz ağrısının kullanımı ile daha az ilacın kullanılmasını gerektirir ve kısa sürede etkili olur. Bununla birlikte, ciddi yan etkilere, kontrendikasyonlara ve yanlış kullanım riskine bağlı olarak, bu ilaç sadece bir doktor tarafından muayene sonrasında bir hastaya verilmelidir.

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Adenoidler ile inhalasyon nebulizer nasıl düzgün yapılır

  İnsanlarda faringeal tonsil hipertrofisi genellikle "adenoidler" olarak adlandırılır. Hastalık, bir kural olarak, küçük çocuklar, lenf dokusunun enfeksiyon ve iltihaplara eğilimli olduğu vücutta etkilemektedir.

  Yetişkinte bir larenjit tedavisi için daha mı?

  Larenjit boğazda inflamatuar bir süreçtir.Erişkinlerin larenjiti yeterince zararsız gibi görünmektedir, ancak zaman içinde tedavi edilemezse, ses kaybı da dahil olmak üzere ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir.