Loading

Anjin içinde Amoksisilin nasıl alınır?

Amoksisilin, hem yetişkin hem de çocuklarda, hem kataral hem de pürülan anjinin doğrudan tedavisinde ana antibiyotik olarak kabul edilir. Bu, tablet formunda mevcut olan bir penisilin preparatıdır:

 1. trihidrat,
 2. kullanışlı Solutab
 3. konsantre Forte.

Ayrıca tabletlerde ve tozda bulunan Cavulanic asit ile de enjeksiyon çözeltisinin seyreltilmesi için. Çocuklar için Amoksisilin granüllerine dayalı bir süspansiyon hazırlamak için bir seçenek vardır.

Yemekten kesinlikle antibiyotiğin mideden emilimini etkilemediğine dair bir görüş vardır.

Amoksisilin balgam, tükürük, safra ve plasenta yoluyla anneden bebeğe geçer.

Vücuttan, pratik olarak, işlenmemiş bir formda, idrar sisteminin organları yoluyla atılır.

Kontrendikasyonlar

Hastanın sahip olması şartıyla Amoksisilin içeren ilaçlar almayın:

 1. Penisilin ve Sefalosporinlere karşı alerji;
 2. mononükleosit;
 3. Lenfositik lösemi.

Ayrıca, amoksisilin antibiyotiklere karşı aşağıdaki gibi yan etkiler olabilir:

 1. alerjiler (ödem, ürtiker, alerjik rinit, konjonktivit);
 2. bağırsak florasının disbakteriyozu;
 3. kandidiyazis;
 4. anafilaktik şok;
 5. mide bulantısı, kusma veya kabızlık.

Amoksisilin Trihidrat

Tek bir tabletin parçası olarak Amoxicillin tablet formu:

 1. Amoksisilin trihidrat 250 mg;
 2. patates nişastası;
 3. kalsiyum stearat;
 4. yanı sıra süt şekeri.

Erişkinlerde ve çocuklarda anjinada amoksisilin, hastanın devam eden hastalığının sağlık ve nüanslarına bakarak, doktor tarafından belirlenen hacimde kullanılır.

Yetişkinler ve 10 yaşın üzerindeki çocuklar, genellikle 3 resepsiyondan biri için 250 ila 500 mg arasında reçete edilir. En iyi etki dozlar arasında 8 saatlik aralığa yapışırsanız, anjinada Amoksisilin gösterecektir.

5 ila 10 yaş arası çocuklar - günde iki kez veya üç kez 250 mg. 5 yaşın altındaki bir çocuğa tabletler kullanılmamalıdır, bunun yerine, örneğin bir süspansiyon gibi daha rahat bir formda kullanılmalıdır. Bunun nedeni, Amoxicillin tabletlerinin meyve suları veya diğer tatlı içecekler ile öğütülmesine, çözünmesine veya yıkanmasına izin verilmemesidir.

Soljutab

Sunulan tüm formların en uygun şekli. Önceki klasik tablet versiyonundan farklı olarak, suyu çiğniyor, çözebiliyor ve içebiliyor ya da su ile içemiyorsunuz. Ayrıca, diğer varyantlarda olduğu gibi antibiyotik de lekesiz olarak yardımcı olur.

Amoksisilin Solütab, 250, 500 ve 1000 mg aktif madde ile birlikte portakal veya ananasın tatlandırıcıları ile üretilir.

Anjina dozu ile amoksisilin

Kullanım talimatı, ergenler ve yetişkinler için günde üç kez 250 mg almanızı önerir. Doktor bu durumun gerekli olması halinde dozu 500 mg'a çıkartabilir.

Angina pürülan özellikleri 500 mg veya daha fazla bir hacimde Amoksisilin Solütab ile tedaviye ihtiyaç duyar, ancak günde 6000 mg'dan fazla değildir.

forte

Silindirik kapsüller Amoksisilin Forte, küçük granüllerden oluşan beyaz bir toz formunda 500 mg Amoksisilin ile beslenir. Oral olarak uygulandığında, yutulmalı, sudaki tozu açmadan veya çözmeden, rahat bir miktarda su ile yıkanmalıdır.

Tonsillit ile nasıl alınır?

 1. Antibiyotik kapsüllerin 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmasına izin verilmez.
 2. Amoksisilin 6 ila 12 yıl arasında günde üç kez 250 mg'lık bir dozda alın.
 3. Yetişkinler ve adolesanlar genellikle günde üç kez 500 mg olarak reçete edilir.
 4. Tedavi süreci toplamda 10 günden az olmamalıdır.

Amoksisilin ve Cavulanik asit

Amoksisilin, bu antibiyotiğin etkisine dirençli olan enfeksiyonları bile yenmek için Cavulanik asit ile takviye edilir. Bu ilaç kombinasyonu, bir süspansiyon hazırlamak için enjeksiyonlar, tabletler ve toz formunda verilir.

Anjinada amoksisilin enjeksiyonu 8 saatte bir 1000 mg toz içine koy.

tabletler 250, 500 ve 875 mg Amoksisilin konsantrasyonu ile bulunur.

Gençler ve yetişkinler, 8 saat sonra günde 3 kez 250 gramlık bir tablet reçete edilirler ve pürülan tonsillit durumunda, 12 saatlik bir aralık boyunca günde iki kez alınan 500 gramlık bir tablet ile bir varyasyon da mümkündür. En yüksek amoksisilin dozu (875 mg) günde iki kez 1. hap miktarında daha ciddi enfeksiyonlar için kullanılır.

Bu kombinasyon temelinde oluşturulan hazırlıklar:

süspansiyon

Çocuklarda anjinada amoksisilin bir süspansiyon şeklinde kullanılması daha iyidir.

Bir süspansiyon hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

 • 74 ml saf kaynamış suyı ölçün ve özel bir etikete şişeye dökün;
 • granüller tamamen eriyene kadar şişeyi iyice çalkalayın;
 • Pişirildikten sonra 5 dakika alınız.

Süspansiyonu kitin yardımıyla ölçün, ölçün (kaşık).
2 ile 5 yaş arasındaki çocuklar - Yarım tam ölçüm kaşığı / günde üç kez
Yaşları 5 ila 10 arasında olan çocuklar - Çocuk doktorunun amacına göre 1 ila 2 boyutlu kaşık

2-10 yaş arası bir çocuk için en fazla 24 saat, günde üç kez vücut ağırlığının kilogramı başına 20-40 mg'dan fazla kullanılmamalıdır.

Bir yetişkin için askıya alabilir miyim?

Yetişkinler süspansiyonu kullanabilir, ancak uygun dozda. Ağırlığı 40 kg'ı aşan yetişkinler için, bunlar 2 ölçüm kaşığı olup, içinde günde üç kez 500 mg Amoksisilin, ancak 6 g'dan fazla olmayacaktır.

Tedavi önerilen tedavi süresi, toplam enfeksiyon kontrolü için semptomların tamamen ortadan kalkmasının ardından 10-14 gün artı 2-3 ek gün.

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Tonsillit amoksisilin almak nasıl?

Boğazda keskin bir ağrı, ateş, halsizlik ve şimdi evde denilen doktor güvenle teşhis yapar - "anjin" ve antibiyotik reçete eder. Hasta doktorun istediği şeyle ilgilenir ve genellikle cevabı duyar: "Amoksisilin." Bu ilaç neden terapistler ile bu kadar popüler?

Amoksisilin - oldukça uzun süredir kullanılan bir ilaçtır. Bu, tüm uygulamalarında kendini kanıtlamak için zaman almıştır. Bu antibiyotik, insan vücudu üzerindeki etkisi oldukça iyi çalışılmış olan yarı sentetik penisilinler grubuna aittir. "Artıları" nın biri - çözülmez, karnın içine girmez, bu nedenle son yemek ne zaman olursa olsun her an tüketilebilir.

Anjinadaki amoksisilin, çoğu zaman anjinin nedensel ajanı olan gram-pozitif ve aerobik gram-negatif bakterilere karşı yüksek aktivitesi nedeniyle sıklıkla kullanılır.

Herhangi bir zamanda bir amoksisilin tableti içebilirsiniz gerçeğine rağmen, doktorlar hala yemekten sonra bunu yapmanızı öneririz. İlacın hareketi yemekten yaklaşık yarım saat sonra başlar ve yaklaşık 8 saat sürer, bu nedenle günde üç kez alınmalıdır. Amoksisilin sindirim sisteminde çok iyi emilir, midede (asidik ortamın baskın olduğu yerde) çözünmez ve uzun süre patojen mikroflora ile savaşmaya devam eder.

Ilacın vücuttan çekilmesi, esas olarak böbrekler nedeniyle, yeterince hızlı bir şekilde gerçekleşir. Normal işlevleriyle, antibiyotik amoksisilin vücuda fazla zarar vermez.

Birçok penisilin preparatı gibi, bu ilaç üç kez uygulama gerektirir. Hastalığın komplike olmayan seyrinde, her dozda 1 tablet 500 mg veya 2 tablet 250 mg sarhoş olmalıdır. Komplikasyon olasılığı küçükse ve ilaç iyi çalışıyorsa, anjina ile birlikte amoksisilin 5 ila 7 gün sürer.

Hastalık ertelenirse anjina'nın antibiyotik amoksisilin ile tedavisi nasıldır, ya da tedavisini zorlaştıran başka bir komplikasyon var mıdır? Bu durumda ilacın dozu artar: her dozda 750 mg'lık bir doz (bu bir 500 mg tablet artı bir 250 mg) veya hatta 1 g (yani, iki 500 mg tablet) gerekir.

Anjina'nın amoksisilin ile tedavisi, patojene duyarsız ise etkili olmayacaktır. Bunu kontrol etmek için, vücudun tedavi başlangıcına tepki göstermesini beklemek gerekli değildir. Eğer kronik tonsillit (veya periyodik alevlenmeler ile diğer inflamatuar kronik hastalığı) muzdarip, doktor antibiyotiklere patojenik organizmaların duyarlılık üzerinde bir kırpma reçete gerekir - o zaman bir sonraki alevlenme başlangıcına, o hazır ve aktif hastalık mücadele ediyoruz doğrusu bu ilaçları yazmak mümkün olacak.

Çocuklar da sıklıkla bu ilacı reçete ederler. Bir çocuk 10 yaşından büyükse ve 40 kg'dan fazla ağırsa, amoksisilin randevusu yetişkin hastalarda olduğu gibi aynı dozlarda olacaktır. Hala küçükse, dozaj çok daha az olacaktır. Çocuklarda anginada amoksisilin bir süspansiyon şeklinde kullanılır ve doz aşağıdaki gibi dağıtılır:

- 5 ila 10 yaş arası bir çocuk için: günde üç kez 250 mg (veya 5 ml süspansiyon);

-2 ila 5 yıl arasında: günde üç kez 125 mg (veya 2.5 ml süspansiyon);

- 2 yaşından küçük çocuklar: günlük 20 mg - vücut ağırlığının kilogramı, i.е. Bir seferde yaklaşık 3.3 mg / kg vücut ağırlığı (ve diğer hasta kategorilerinde olduğu gibi günde sadece 3 doz).

anjina antibiyotik amoksisilin tedavisi ve bebekler, prematüre bebekler dahil olmak üzere daha yenidoğan atayabilir, ancak ilacın dozları arasındaki aralık büyük olmalıdır, ve tedavi 12 güne kadar sürer. Tabii ki, dozaj ve tabii süresi gibi karar katılıyor hekime sürer.

Angina çocuğun tedavisi için bir süspansiyon nasıl hazırlanır? İlaçla birlikte flakonda, suya (risklere kadar) eklemeniz gerekir, bundan sonra iyice çalkalamanız gerekir.

İlacı bu şekilde oda sıcaklığında 14 günden fazla olmayan koşullarda saklamanın mümkün olduğu unutulmamalıdır. Odaya düşük bir sıcaklık hakimse, buzdolabına koymak gerekmez. Her kullanımdan önce solüsyonu salladığınızdan emin olun.

Bir ilacı hazırlamadan önce, reçeteye bir göz atmak ve dozu kontrol etmek daha iyidir: 5 ml süspansiyon (ve bu bir ölçü kaşığıdır) 250 mg amoksisilin içerir. Dozaj doğru olmalıdır, aksi takdirde ilacı içmemek anlamsızdır: yanlış hesaplanmış bir dozda, bakteriler ölmeyecek ve daha sonra aktif olarak çoğalmaya başlayabilir. İyileşme taahhüdü - doktorun talimatlarına ve tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlılık.

Ne yazık ki, herhangi bir ilaç ile ilgili antibakteriyel maddeler ile olduğu gibi, amoksisilin kontrendikasyonlar ve bir antibiyotik verilen oldukça çeşitlidir ve farklı organ ve vücut sistemlerinden gözlemlenebilir olan yan etkileri, bir dizi vardır.

Hemen hemen tüm ilaç böbreklerin fonksiyonu ile atfedildiğinden, böbrek yetmezliği için reçete edilemez. Lenfatik lösemi için enfeksiyöz mononükleoz için karaciğer hastalıkları kontrendikedir.

Mide veya bağırsak hastalığı olan kişiler için amoksisilin almayın. Hastaların küçük bir kısmında görülen ilacın bazı bileşenlerine aşırı duyarlılık, bu ilacın büyük bir dikkatle kullanılmasını gerektirir.

Bir çocuk bekliyor ve anjina şeklinde sık alevlenmeler ile kronik bademcik iltihabı geçirmiş kadınlar anjina ile amoksisilin alabilir miyiz sorusu hakkında endişe olabilir? Bu konuda doktorlar arasında bir fikir birliği yoktur, ancak birçoğu bu ilacı almayı reddetmenizi, başka biriyle değiştirmeyi önermektedir - örneğin, Flemoxin.

nedense, bu yer değiştirmeler yapmak mümkün değilse, doktor, özellikle daha sonraki aşamalarda, çok daha tehlikeli çok hamile ve antibiyotiklerin etkilerini daha fetüs için gerekli önemin anjin komplikasyonları olarak amoksisilin reçete edebilir. Hemşirelik annelerine bu ilacı kullanamazsınız, burada doktorların görüşleri birleşiktir.

Amoksisilin yan etkileri vardır ve birçok çeşidi vardır, ancak, neyse ki, çok sık bulunmazlar. Çoğu zaman, bağırsak veya midenin normal çalışmasının bozulması şeklinde kendini gösterirler: birisi kusma veya mide bulantısı geçirebilir, birisi ishal ve dysbiosis'ten muzdarip olacaktır. Hastanın sinir sisteminin muhtemel "protestoları": ıstırap ve depresyon, ya da tersine, ajitasyon, uyku bozukluğu, uykusuzluk, belirgin bir nedenden ötürü kaygı. Alerjiye yatkın bir kişi olarak, anjin içinde amoksisilin kullanımı cildin, kovanların, konjonktivitin veya rinitin kızarmasına (kızarmasına) neden olabilir.

Herhangi bir yan reaksiyonu fark etmeksizin, ilacı tedaviye sessizce devam ettirmeyin: vücutta biriktiği gibi, cevabı ağır durumlarda Quincke'nin ödemine kadar olabilir. Bunu önlemek için, doktora alerjiden bahsetmeli ve ilacı değiştirecektir.

Genel olarak, yukarıda özetliyor, antibiyotik amoksisilin boğaz ağrısı için mükemmel bir ilaçtır kaydetti olabilir, ama bunu kullanırken tüm doktor tavsiyesi gerçekleştirmek için gereken, aksi yerine şifa süperinfeksiyon veya şiddetli alerjik reaksiyon elde edilebilir. Doktor değilseniz, bilginize güvenmeyin - bir doktoru arayın!

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Stafilokok, streptokok veya diğer bakterilerin neden olduğu anjinada amoksisilin, akut tonsilliti tedavi etmek için sıklıkla kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu ilaç güçlü bir bakterisid etkiye sahip olan yarı sentetik antibiyotiklere aittir. Kural olarak, amoksisilin aldıktan sonra hastanın durumu ertesi gün zaten geliştirildi. Bununla birlikte, bir uzman tarafından reçete edilen tedavinin kesilmesi kesinlikle yasaktır.

Erişkinlerde anjinada amoksisilin, bakteriyel enfeksiyonla mücadeledeki etkinliği yüksek olduğundan ve yan etki riski minimal olduğundan, sıklıkla yeterli reçete edilir. Bu ilaç, patojenik mikroorganizmanın hücre duvarının bir parçası olan, bakteri içindeki ana proteinin sentezini kırarak çalışır. Böylece, bakterinin koruyucu kabuğu yok edilir ve tek hücreli organizma ölür.

Bununla birlikte, anjina - amoksisilin veya bu serinin başka herhangi bir ilacında penisilin antibiyotik - bazen enfeksiyon ile baş edemez. Bazı bakterilerin antibakteriyel ajanı tahrip eden spesifik bir enzim - beta-laktamaz oluşturabilmesi gerçeğidir. Bu nedenle, akut bademcik iltihabının tedavisi, hastanın sağlık durumuna göre, belirli bir antibiyotiğin kendisine yaklaşıp ulaşmadığını veya daha güçlü bir ilaç reçetesi verilip verilmeyeceğini belirleyebilecek bir uzmanın sıkı denetimi altında gerçekleştirilmesi açısından çok önemlidir.

anjina amoksisilin tedavisi tabletler (200 mg, 400 mg ya da 500 mg), kapsüller (500 mg, 250 mg) ya da süspansiyonu (400 mg, 250 mg, 200 mg ya da, her biri 5 ml başına 125 mg) alınması ile gerçekleştirilebilir. Genellikle, 10 yaşın altındaki yetişkinler ve çocuklar için tabletler veya kapsüller reçete edilir. Ve henüz kapsülleri ve tabletleri nasıl yutacağını bilmeyen bebekler, ilacı süspansiyon haline getiriyorlar.

Anjinadaki maksimum amoksisilin miktarı (bir yetişkine dozaj) 1500 mg'dır. Tipik olarak, günlük doz, her biri 500 mg'lık üç eşit parçaya bölünür ve her 8 saatte bir alınır. Bununla birlikte, her bir kişinin farklı hastalığı vardır, bu yüzden uygulama sıklığı ve doz her bir durumda ayrı ayrı ve sadece yetkili bir uzman tarafından belirlenir. Kendi kendine ilaçlama kategorik olarak kabul edilemez, çünkü başlangıç ​​için hastalığın farklı bir tanısını koymak, anjinin tipini ve kendi seyrinin özelliklerini belirlemek gereklidir. Pürülan tonsilliti belirlerken, amoksisilin günde 3 g'lık bir miktarda reçete edilebilir (her dozda 1 g).

Genç hastalara bu antibiyotik aynı zamanda çeşitli akut tonsillit formlarına da yardımcı olur. Ancak, bu durumda, bir çocuğun tedavi etmesi, bir doktor tarafından değil, kendi takdirine bağlı olarak veya bir eczacının tavsiyesi üzerine, ölümcül bir sonuca kadar çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, bir antibiyotik sadece bir çocuk doktoru veya bir aile doktoru tarafından reçete edilebilir olduğunu hatırlamak önemlidir. 5-10 yaş arası çocuklar için anjin içinde günlük amoksisilin dozu 750 mg'dır ve ayrıca yetişkinlerin tedavisinde 250 mg'lık üç bölüme ayrılır.

2-5 yaş arası çocuklar bu ilacı günde 3 kez 125 mg (genellikle bir süspansiyon şeklinde) olarak reçete ederler. Süspansiyon, kaynatılmış suyu oda sıcaklığında ve kuru maddede birleştirip karıştırmak suretiyle hazırlanır. Bu durumda, kuru maddeye su eklenir, tersi de doğru değildir.

2 yaşından küçük çocuklarda anjinada amoksisilin, çocuğun kilosuna karşılık gelen bir dozajda reçete edilir - 1 kilogram başına 20 mg.

İlaç bir yemekten sonra alınır ve hemen harekete geçmeye başlar: 15-30 dakika sonra, kandaki konsantrasyonu yeterince yüksektir. 8 saat sonra, ilacın etkisi zayıflamış, bu nedenle günlük doz ve düzenli aralıklarla alınması gereken üç eşit parçaya bölünmesi tavsiye edilir. Antibiyotik atılımı böbrekler yoluyladır. Genitoüriner sistem ve karaciğerin herhangi bir kronik hastalığının varlığında, anjinada amoksisilin doğru şekilde nasıl içileceği sadece doktor tarafından belirlenebilir.

Akut tonsillit - Çeşitli komplikasyonları tehdit eden uygunsuz tedaviyle sinsi bir hastalıktır. Özellikle çocuklar genellikle bu hastalığın sonuçlarından muzdariptirler. Bazen bir önceki hastalıktan sonra yetişkinlerde, kalp, eklem veya böbreklerle ilgili problemler vardır. Anginada amoksisilin kullanımı akut tonsillitin konservatif tedavisinin "altın standardı" olarak kabul edilir, çünkü:

 1. Bu ilaç onaylıdır, güvenli bir ilaç olarak kabul edilir ve 1 yıla kadar çocukların tedavisinde bile kullanılabilir;
 2. Amoksisilin sindirim sisteminde iyi emilir (gastrointestinal sistem);
 3. ve yerli ve yabancı uyuşturucu analogları çok pahalı değildir;
 4. Zamanında antibiyotik tedavisi, olası komplikasyonların gelişme riskini önemli ölçüde azaltır.

Ayrıca amoksisilin, anjin, otitis, sinüzit ve diğer bakteriyel enfeksiyonlarla da yardımcı olur.

Bu antibiyotiğin, ilacın kurucu bileşenlerine bulaşıcı mononükleoz ve aşırı duyarlılık için kullanılması yasaktır. Emzirme ve hamilelik sırasında, ilaç, sadece antibakteriyel bir ajan alındıktan sonra istenmeyen etkilerin gelişme riskini karşılaştırarak ve annenin veya bebeğin hastalığın komplikasyonlarıyla tehdit edildiğinde reçete edilir. Gerekirse, halk ilaçları ile alternatif tedavi mümkündür.

Anjina'nın antibiyotiklerle tedavisi (amoksisilin, penisilin, seftriakson, vb) sıklıkla alerjik reaksiyonlara, kandidiyazis ve dispeptik rahatsızlıklara neden olur. Bazen sinir ve kardiyovasküler sistemin çalışmasında sorunlar vardır. Bu nedenle, eğer hasta ilacı almanın arka planına karşı güçlü bir şekilde ağrırsa, kusma ve kusma ortaya çıkarır, o zaman mutlaka uzman tavsiyesine ihtiyaç duyar. Doktor ya ilacı iptal eder ya da antibiyotiğin yan etkisini azaltan ek ilaçları reçete edecektir.

angina amoksisilin tabletler alerjik zayıflık, bronşiyal astım, saman nezlesi, lenfositik lösemi, kolit ve karaciğer yetmezliği olan hastaların tedavisinde kullanılır. Böbrek yetmezliği öyküsü varsa, ilaç bir uzman gözetiminde alınmalıdır. Alerjiye yatkın olan çocuklar, ilacı kullanmadan önce alerji testi yaptırmak anlamlıdır.

Anginadaki amoksisilin nasıl değiştirileceği sorusu, sıklıkla bu ilacın bireysel intoleransı ile ortaya çıkar. klatsid, sumamed, lendatsin, sefaleksin, eritromisin, sifloks, sefazolin, - - kolayca akut bademcik başa bir geniş spektrumlu antibiyotiklerin vardır. Bununla birlikte, başarılı bir tedavi garantisinin, doğru bir teşhis ve uygun bir tedavi randevusu için bir doktora zamanında ulaşması olduğu dikkate alınmalıdır.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Bir soru sorun

Bugüne kadar, anjina tedavisinde kullanılan çok sayıda ilaç vardır. Bunlardan en etkili olanı Amoksisilin'dir. Çoğu uzman bu antibakteriyel ilacı, klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan insan vücudu üzerindeki olumlu etkisinden dolayı tavsiye eder ve aynı zamanda tüketicilerin çok sayıda olumlu geri bildirimi ile de onaylanır.

Çoğu zaman pürülan anjina için reçete edilir. Etkinliği ve minimum yan etki sayısı nedeniyle.

Amoksisilin, geniş bir etki yelpazesine sahip antibakteriyel bir maddedir. Yarı sentetik kökenli olan (midenin artan asidik ortamına dirençli) penisilinler kategorisine aittir. Patojen mikroorganizmaları yok etmeyi amaçlamaktadır.

Bu ilaç, bazı patojenlerin hayati aktivitesini bastırmaya yardımcı olur. Bu yok eder:

 • Streptococcus ve Staphylococcus bakterileri;
 • E. coli;
 • Shigella;
 • salmonella;
 • Proteus;
 • meningokok;
 • klebsiella ve diğerleri.

İlaç aşağıdaki etkilere sahiptir: insan vücuduna girerek, bakteriyel hücre duvarını tahrip eden özel bir enzim aktif olarak geliştirilmektedir. İlaç tüketiminden yarım saat sonra hareket etmeye başlar, etki sekiz saat sürer. Bu, tedavi sırasında dikkate alınmalıdır çünkü etkili tedavi, doza ve kandaki fonları oluşturan belirli konsantrasyonlara uygunluğa bağlıdır; bu, hastalığın etken maddeleri üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir. Yukarıdakilerin hepsine dayanarak, doktorlar ilacı günde 3-4 kez almanız gerektiği sonucuna varmışlardır. Girişten girişe kadar geçen zaman aralıklarının aynı olması çok önemlidir.

Bu ilaçla tedavi, fetüste zararlı etkilerin olmaması ve vücuttan hızlı bir şekilde yok edilmesinden dolayı hamile kadınlar için bile izin verilir. Bu ilacı, aşağıdaki gibi enfeksiyöz inflamasyonun ortaya çıkışı sırasında alın:

O da başka birçok hastalık tarafından tedavi edilir.

Herhangi bir biçimde amoksisilin (şurup veya haplar), yiyecek alınmasına bakılmaksızın içeriye doğru alınır. Doz ve kaç gün sürmesi doktor tarafından ayarlanmalıdır. Kullanım talimatlarına göre, ilaç aşağıdaki dozlarda reçete edilir:

 1. Erişkinlerde anjina ile amoksisilin günde üç kez beş yüz miligram alınır. Şiddetli hastalık durumunda, doz ikiye katlanır;
 2. Çocukluk çağı (beş ila on yıl) günde üç kez iki yüz elli miligram;
 3. Günde üç kez yüz yirmi beş miligramda iki ila beş yaş arası bir yaş kategorisindeki çocuklara;
 4. Kilogram başına iki yıla kadar yirmi miligram bebekler. Hesaplanan doz üç kez bölünmelidir.

10 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksisilin süspansiyon olarak kullanılması önerilir.

Bu ilacın kullanımının kategorik olarak yasaklandığı bazı hastalıklar ve patolojik durumlar vardır:

 1. Alerjik tipte hastalıklar. Bunlar arasında bronşiyal astım, atopik dermatit formu ve mevsimsel alerjik konjunktivit yer alır. Onlarla birlikte, ana bileşene (penisilin) ​​bireysel bir hoşgörüsüzlük olabilir. Bu gruba ait ilaçların daha önce atanması sırasında alerjik reaksiyonların ortaya çıktığı tespit edildiğinde, bu durumda ürünün kullanılması tavsiye edilmez;
 2. Ağır karaciğer hasarı ve karaciğer yetmezliği durumunda yasaklı resepsiyon;
 3. Şiddetli dysbacteriosis veya enfeksiyöz mononükleoz ile;
 4. Lenfositik lösemi sırasında.

Yukarıdakilerin yanı sıra, kronik böbrek hastalığı ve kan pıhtılaşma bozuklukları durumunda, tabletler şeklinde Amoksisilin randevusunda dikkat çekilmektedir. Bu durumlar için, ilacın dozajı genellikle azaltılır.

Şeklinde alerjik belirtiler olabilir:

Nadir durumlarda, ürün bazı nahoş hislere neden olabilir:

 • ateş;
 • eklemlerde ağrı;
 • eozinofili;

Bazen anafilaktik şokun bir belirtisi vardır.

Etkiler, kemoterapötik eylem:

 1. Bazen bir süperinfeksiyon vardır (çoğu zaman kronik hastalığı olan veya azalmış direnç olan hastalar etkilenir).
 2. Büyük dozlarda uzun süreli kullanım, baş dönmesi, ataksi, aklın bulanıklaşması, depresyon, periferik nöropati ve nöbetlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu ilaçla birlikte kullanıldığında, metronidazol kullanılır, bulantı, kusma, iştahsızlık belirtileri, ishal, kabızlık için bir dürtü olabilir. Epigastrik bölgede ağrı belirtisi var. Bazen nadir görülen hepatit, psödomembranöz kolit ve aynı zamanda alerjik reaksiyonlarda (örneğin ürtiker) glossit, stomatit gelişimi gözlenmiştir.

Bu çare İngiliz versiyonu Augmentin adlı bir ilaçtır. Aktif maddeleri penicillase'nin yıkıcı etkilerinden korumaya yardımcı olan klavulanik asit içerir.

Hollanda, Flemoclavum Solutab adında başka benzer bir tesis üretiyor. Antibiyotik Amoksisilin ve klavulanik asidi içeren bir kombinasyondur. Önceki üründen sadece üretici ülke tarafından farklıdır.

Belarus klavulanik asit içeren benzer ürünler üretmektedir. Amklav, Amklav - 1000 ve Amklav - 625 olarak adlandırılırlar. Bu ilaçlar sadece dozaj ve fabrika imalatçısından farklıdır. Tozlar ve tabletler şeklinde üretilmiştir.

Her durumda, tedaviye başlamadan önce, bir uzmana danışmak gerekir.

Anjinada amoksisilin sıklıkla uzmanlara atfedilir. Geniş bir bakteri öldürücü etkiye sahiptir, hastalar tarafından iyi tolere edilir ve bebeklikten bebeklere verilebilir.

Yüksek verim ile birlikte, lehine önemli bir sebep, ilacın nispeten düşük maliyeti (paket başına 60 ruble). Amoksisilin anjinada en sık kullanılan antibiyotikler arasındadır.

Bu ilaç hakkında özel olan nedir? Eyleminin mekanizması nedir ve anjinada etkili midir?

Amoksisilin nasıl

Penisoksin grubundan bir antibakteriyel ilaç olan amoksisilin, güçlü bir bakterisit (bakteri bastırıcı, yok eden) özelliğe sahiptir. Bu yarı sentetik ilaç, diğer penisilinler ile karşılaştırıldığında, daha düşük dozlarda güçlü bir bakterisidal etkiye sahip olabilir.

Yutulduğunda, ilaç yüksek dozlarda (% 95'e kadar) sindirim sisteminden kan içine emilir ve kısmen plazma ile (% 17) emilir, ancak çoğu değişmeden kalır ve tüm dokular ve vücut sıvılarına nüfuz eder (beyin hariç). ve beyin omurilik sıvısı). Burada, enfeksiyonu hızlıca yok etmek için daha az miktarda ilaç kullanılmasına izin veren patojenik bakterileri yok eder.

İlaç, staphylococci, streptococci ve pürülan inflamasyona neden olan bir dizi başka bakteriyi etkileme yeteneğine sahiptir. Patojenik mikroorganizmaya nüfuz ederek, bu patojenlerin duvarlarının oluşturulduğu bakteriyel proteinin oluşumunu engeller. Proteinin yıkımının sonucu, bakterinin ölümüne yol açan koruyucu tabakanın kaybıdır.

Böylece, anjinadaki amoksisilin, patojenik mikroorganizmaların büyümesini baskılamakta ve ana semptomların zayıflamasına yol açmaktadır. Zaten 2-3 yaşında hasta, vücut ısısında bir azalma hisseder, boğazda ağrı rahatlatır, yutmak ve nefes almak daha kolay hale gelir.

Bu ilaç ile yetkin bir tedavi de anjina tipik komplikasyonların görünümünü önlemek mümkün.

Amoxicillin'i boğazında ne zaman almalıyım?

Vakaların büyük çoğunluğunda akut tonsillit anaerobik veya aerobik bakterilerden kaynaklanır, ancak aynı zamanda mantar veya virüsle enfeksiyon sonucu da ortaya çıkabilir. Bu durumda, Amoksisilin temelinde ilaçlar iyi kullanılmayacaktır.

Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce, bir doktora danışmanız ve gerekli testleri yapmalısınız. Bakteriyel anjina olduğunu doğrularlarsa, Amoksisilin reçete edilir. Diğer durumlarda, tedavi diğer ilaçların yardımıyla gerçekleştirilir.

Doktorlar, hastalığın ilk gününde bir antibiyotik reçete etmenin acil ihtiyacı olmadığını, leke sürdükten sonra tedavinin daha etkili olacağını ve tedavinin geç seyrinin, boğaz ağrısı sonrası komplikasyonları önlemeye yardımcı olacağını söylemektedir.

Bir başka önemli nokta: Amoksisilin başlangıcı alındığında, kabartma doktor tarafından reçete edilen tedaviyi durdurmak için bir bahane değildir.

Tedavi reçete edildiği sürece yapılmalıdır. Anjina ile tam olarak tedavi edilmeyen, ilaca karşı komplikasyonlara veya direncin (bağımlılık) ortaya çıkmasına neden olabilir ve Amoxicillin diğer enfeksiyonlara yardımcı olmaz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları Amoksisilin

Amoksisilin, antibiyotik-penisilinler grubuna aittir ve bir dizi penisilinin antibakteriyel ilaçlarının yan etki özelliklerinin çoğuna sahiptir.

Eczane ağında, bu ilaç reçete dağıtılmaktadır.

Kullanım Koşulsuz kontrendikasyonlar arasında Amoksisilin aşağıdaki hastalıkları çağırır.

 1. Penisilinler ve sefalosporinlere karşı alerjiler.
 2. Mononükleoz bulaşıcıdır.
 3. Sindirim sisteminin akut enfeksiyonları.
 4. ARI.
 5. Bronşiyal astım.
 6. Senna ateşi.
 7. Lenfositik lösemi.

Dikkatle, bu ilacı mide ve sindirim sistemi hastalıkları olan insanlara, kanama öyküsü olan hastalara atayın. Bir doktorun sürekli denetimi altında, böbrek ve / veya karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalara ilaç reçete edilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde amoksisilin

Amoksisilin plasenta bariyerine nüfuz eder, ancak bilim adamları fetüsün gelişimi üzerinde herhangi bir olumsuz etki bulamadılar. Bir kural olarak, ilaç hamileliğin ilk üç aylık döneminde reçete edilmez ve zamanın geri kalanında ilacın atanmasına doktor karar verir.

Emzirme döneminde Amoksisilin anne sütüne geçerek çocukta dysbacteriosis ve / veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. İlacın alındığı dönemde bebek beslenmez (suni beslemeye veya donör anne sütüne aktarılır), anne sütü boşaltılır (böylece gitmez).

Amoksisilin olası yan etkileri

Penisilinler, çoğu Amoksisilin alırken ortaya çıkabilecek önemli sayıda yan etkilere neden olabilir. En yaygın olanları arasında:

 • cilt ve ürtiker kızarıklığı, anjiyoödem (çok nadir);
 • burun mukozasının (rinit) iltihabı;
 • alerjik konjonktivit;
 • eklemlerde ağrı, vücut ısısında keskin bir artış (çok nadiren);
 • Gastrointestinal problemler: ishal (dışkının gevşemesi), bulantı, kusma, karın ağrısı;
 • baş dönmesi, sinirlilik;
 • Superinfeksiyonların gelişimi (vücutta zaten bir enfeksiyonun alevlenmesi) çok nadirdir.

Ters belirtilerin ortaya çıkması durumunda sorumlu doktora bildirilmelidir. Belki hafif belirtilerle, dozu ayarlamak için gerekli olacaktır. Aynı anda birkaç semptomun ortaya çıkması veya bunların artışı, ilacın bir analog ile değiştirilmesi nedenidir.

Yetişkinler için Amoksisilin Dozu ve Uygulaması

Günlük amoksisilin dozları ve alım sıklığı tedavi uzmanı tarafından belirlenir. Bunlar, anjina tipine ve hastalığın seyrinin karmaşıklığına bağlı olacaktır. Doktor ayrıca hastanın vücudunun özelliklerini ve geçmişte yaşadığı hastalığı da göz önünde bulunduracak ve şimdiden tüm bunlara dayanarak tedaviyi reçete edecektir.

Foliküler formlarda, anjin, 8 saat sonra, 3 kat alımıyla günde 1500 mg'a kadar yetişkinlere reçete edilir.

Pürülan anjina ile, doz 3000 mg / gün artırılabilir, ilaç da günde 3 kez alınır. Bazı durumlarda, toplam günlük doz 2 doz ve bazen 4'e ayrılabilir. Birçok faktöre bağlıdır.

Böylelikle, böbrek disfonksiyonu olan hastalara 12 saat (2 kez / gün) bir resepsiyon verilir ve böylece antibiyotik vücuttan atılabilir.

Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlı olarak, 5 ila 12 gündür.

İlaç ağızdan alınır (yutulur). Genellikle bir hastanede tedavi edildiğinde anjina ile enjeksiyonlar nadiren reçete edilir.

Yetişkinler için, Amoksisilin tabletleri bu gibi dozajlarda üretilir: 200, 400 ve 500 mg. Ve ayrıca kapsüller: 250, 500 mg. Yemeklerden önce veya sonra alınmalı, çiğnenmeden veya öğütülmeden büyük miktarda sıvı ile yıkanmalıdır. Talimatı yerken ilacı almayın tavsiye edilmez.

İlacın maksimum konsantrasyonu, uygulamadan sonra 1.5-2 saat sonra vücutta elde edilir, bakterisidal konsantrasyon 8 saat sürdürülür.

Bir doktorun randevusuna göre, bir kerede sadece bir hap veya kapsül içmenizi sağlayacak ilacın dozajını seçmek daha iyidir.

Anjina ile Amoksisilin nasıl alınır

Anjina tedavisi antibiyotiksiz değildir. Terapistler genellikle Amoksisilin'e antibiyotik reçete ederler. Bunun için iyi sebepler var.

Ilacın özellikleri

Anjinada amoksisilin uzun süre terapistler tarafından başarıyla kullanılmıştır. Parametrelerine göre, ilaç, etki ve güvenlik altın ortalamasını kaplar.

Antibiyotik, yarı sentetik penisilinler kategorisine girer. Bu gruptaki ilaçlar uygulamada uzun bir yoldan geçtiler ve hastanın vücudu üzerindeki etkileri iyice araştırıldı.

Antibiyotik, iyi bir bakteri öldürücü etki spektrumuna sahiptir.

Amoksisilin özellikleri kendi niteliklerini içerebilir:

 1. İlaç başarılı bir şekilde çeşitli tipte enfeksiyonlarla (stafilokok, streptokok, karışık tipte enfeksiyon) baş eder.
 2. Aktif maddenin süspansiyonla veya tabletlerle oral yoldan verilmesiyle kanın (yaklaşık% 93) yüksek oranda asimilasyonu. Bu, dozajı minimum miktarlara indirmeyi mümkün kılar. Açıklık için, diğer ilaçlar için biyoyararlanım verilerini sunuyoruz - Ampisilin -% 40, Fenoksimetilpenisilin -% 50. Pratikte bu, Amoksisilin hastasının, enfeksiyöz inflamasyonun odağını ortadan kaldırmak için yarısı kadar içmesi gerekeceği anlamına gelir.
 3. İlaç kanda mümkün olduğunca dolu (% 83) ve patojenlerle savaşır. Kan proteinleri (serum) ilacı% 17 seviyesinde reaksiyona sokar (aktif maddeleri seçer).

Bu indikatörde ampisilin çok daha düşüktür, neredeyse% 80 "bağlanır" ve sadece% 20'si enfeksiyonu yok eder.

Antibiyotiklerin olumlu özellikleri, mideye pratik olarak nüfuz etmesi ve kullanımdan sonra çözünmemesidir. Çoğu antibiyotik yemekten sonra tavsiye edilir. Amoksisilin, "önce" veya "sonra" yemeğine ayar yapmadan tüketilebilir. Ama doktorlar hala yemekten sonra almayı tavsiye ediyor.

Antibiyotiğin vücuttan çekilmesi fazla zaman almaz. Sağlıklı böbrekler ile (bunlar ilaç çekilmesinin ana yoludur) Amoksisilin pratikte vücutta herhangi bir yan etkisi yoktur.

Bir yetişkin nasıl alınır

Erişkinlerde anjinada amoksisilin, doktorlar günde 3 kez almayı önerir. Doz 500 mg'dır (1 tablet 0.5 g veya 2 tablet 0.25 g). Bu ilaç, komplikasyon olmaksızın akut tonsillit vakalarında reçete edilir.

Amoxicillin, 5 ila 7 gün arasında anjina için bir ilaç olarak kullanın

Komplikasyon durumunda, bir antibiyotik kullanımı tek bir dozda 0.7-1.0 g (bir 500 ml tablet artı 250 mg tablet veya 2 500 mg tablet) için bir artış gerektirecektir.

Kronik tonsillit ve kronik formlardaki diğer enflamatuar hastalıklarda, doktor, kural olarak, bakteriyel kültürü reçete eder. Bu analiz, antibiyotiklerin enfeksiyonu en etkili şekilde savaşmak için nelere ihtiyaç duyduğunun belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Amoksisilin ağrılı bir mikroflora ile başarılı bir şekilde baş ederse, doktor bu ilacı bir sonraki rahatsızlıktan güvenli bir şekilde reçete edebilir.

Çocukları nasıl alırım

Çocuklarda amoksisilin anjina ile nasıl alınacağını ve hangi dozun uygulanacağını daha ayrıntılı olarak ele alalım. 40 kg'dan büyük ve 10 yaş ve üstü olan bir çocuk, yetişkinlerle aynı dozda antibiyotik alır.

Küçük bebekler bir süspansiyon şeklinde anjina için ilaç alırlar

Süspansiyonun hazırlanması ve kullanılması şu şekilde yapılır:

 • Flakonun preparasyonunun tozu ile, belirtilen etikete su eklenir;
 • aktif olarak sarsıldı;
 • Hazırlanan çözeltinin geçerlilik süresi ve depolama süresi oda sıcaklığında iki haftadan fazla değildir;
 • her resepsiyondan önce sallar.

Çocukların yaşına bağlı olarak, anjinadaki Amoksisilin dozu şu şekilde dağıtılır:

 • 2 yaşın altındaki çocuklara - günlük oran 1 kilogram başına 20 mg'dır, içecek günde 3 kez olmalıdır;
 • 2 - 5 yaş arası çocuklar - günde 3 kez - 125 mg (süspansiyonda 2.5 ml);
 • 5-10 yaş arası çocuklar - günde 3 kez 250 mg (bir süspansiyon şeklinde 5 ml).

Amoksisilin yenidoğan bebekleri atayabilir

Bu durumda, tedavi en az 12 gün sürmelidir. Antibiyotik kullanımı arasındaki zaman aralıkları artmaktadır.

Süspansiyonun kullanımı için talimat, 5 ml'lik bir hacme sahip bir ölçü kaşığındaki içeriği gösterir. Ağırlıkça 250 mg antibiyotik Amoksisilin'dir. Başarılı tedavinin anahtarı, ilaç üreticisi ve tedavi eden doktorun tüm tavsiyelerinin açık bir şekilde uygulanmasıdır.

ihtiyati tedbirler

Herhangi bir tıbbi ilaç gibi, Amoksisilin de bir dizi kontrendikasyon ve yan etki olmaksızın mevcut değildir.

Antibiyotikler ve özellikle Amoksisilin, vücudun normal işleyişinden vücuttan atılır. İlaç mevcut hastalıkları olan hastalar için kontrendikedir:

 • böbrek yetmezliği;
 • bozulmuş karaciğer fonksiyonu;
 • enfeksiyöz formda mononükleoz;
 • lökositlerin malign patolojileri (lenfositik lösemi);
 • bağırsak ve mide patolojileri.

Bazı hastalarda, antibiyotiklerin bireysel bileşenleri, duyarlılığı arttırdı. Bir organizmanın bir preparat üzerindeki bu gibi tepkimelerinin belirtisinde, büyük dikkati göstermek gerekir.

Vücudun Amoksisilin'e reaksiyonu, bu tür yan etkiler şeklinde kendini gösterebilir:

 • kusma;
 • bulantı;
 • guatr;
 • ishal;
 • anlaşılmaz anksiyete ve depresyon;
 • sinir sisteminin artan uyarılabilirliği;
 • uykusuzluk kadar uyku bozuklukları;
 • alerjiler konjonktivit, rinit, cildin kızarıklığı olabilir.

Bu hoş olmayan yan etkiler oldukça nadirdir, ancak Amoksisilin alırken komplikasyonları önlemek için bunları bilmek gereklidir.

Bu videoda anjin, soğuk ve akut solunum yolu enfeksiyonları için antibiyotiklerden bahsediyoruz

analogları

Amoksisilin çeşitli nedenlerle kullanımı kabul edilemez olabilir. Ve bu antibiyotiğin analogları var. Analogların kullanımı, sadece ilgili hekime danışıldıktan sonra kabul edilebilir. Doz aşımı vakaları beraberinde, olumsuz etkilere eşlik eden bir "buket" elde edilmektedir.

Rus eczacıları bu gibi analogları üretiyor:

 • Amosin;
 • Amoksisilin Solütab;
 • Amoksisilin trihidrat;
 • Amomiksar;
 • Ekobol.
 • Amoxylat (Almanya);
 • Amoksifilin (Almanya);
 • Grünamox (Almanya);
 • Danemox (Hindistan);
 • Hironiul (Slovakya);
 • Bactok (Fransa);
 • Amoksisilin Sandoz (Avusturya);
 • Ospamok (Avusturya);
 • Gonoform (Avusturya);
 • Flemoxin Solutab (Hollanda);
 • Amoksisilin Teva (İsrail);
 • E-mox (ARE);
 • Taisil (Bangladeş).

Hollandalı analog - Flemoxin Solutab tablet şeklinde sunulmuştur. Ağızdan alınır - meyve suları, içecekler, çay, süt, su içinde çözülür. Sadece yutkunabilirsin. Bu ilaç kayısı, vanilya hoş bir tat ile bir hipoalerjenik takviyesi içerir.

Angina ve Amoksisilin ile tedavi, doktor tavsiyelerinin sıkı bir şekilde uygulanmasını gerektirir. Bu antibiyotik, hem yetişkinlerin hem de anjinaya sahip küçük hastaların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Anjinaya ek olarak, ilaç, enfeksiyöz ajanların neden olduğu çok sayıda hastalığa sahiptir.

Vücudun savunmasını, havalarda giyinmeyi, düzgün ve dengeli yemek yapmayı unutmayınız.

Amoksisilin - yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada en yaygın antibiyotik

amoksisilin - penisilin grubunun bir antibiyotik ilacı, tedavi etmek için kullanılır boğaz ağrısı her yaştan hastalarda (bebekler için - ve tedavisi için).

Ürün hem tablet formunda hem de süspansiyon formunda mevcuttur.

Anjina ile amoksisilin

İlaç geniş bir etki spektrumuna sahiptir ve asitlere karşı dayanıklıdır, ancak penisilas ile reaksiyona girer.

Hekzan içinde, asetonitril, etil asetat ve benzen çözünmez.

Çalışma prensibi ve verimlilik

Ilaç mikroorganizmalar üzerinde çok sayıda enfeksiyöz inflamatuar patolojinin gelişimini provoke eden çok büyük bir etkiye sahiptir., dahil - angina.

Kanın içine girdiğinde, antibiyotik, patojenik mikroorganizmalarla temas ettiğinde hücre duvarlarını tahrip eden özel enzimlerin üretimini kışkırtır.

Kullanım zamanından amoksisilin eylemine kadar otuz dakikadan fazla değildir.

Bundan sonra, ilaç kanda kalır ve sekiz saat daha hastalığın etken maddeleri ile aktif olarak savaşır, daha sonra kısmen çözülür ve kısmen vücuttan atılır.

İlaç, oral alım yoluyla% 90'dan fazla kan emilir, bu da minimal dozlarda amoksisilin almayı gerekli kılar.

Madde, kanda bulunan serum proteinleri ile zayıf bir şekilde reaksiyona girer ve onlara bağlanmaz. İlacın önemli bir kısmı serbest durumda kalır ve patojenik mikroorganizmaları etkileyebilir.

Anjina kullanım endikasyonları

ÇarePürülan veya kataral anjina tanısında herhangi bir yaşta hastalar, aşağıdaki patojenlerin neden olduğu:

 • stafilokok;
 • streptokoklar;
 • Klebsiella;
 • E. coli;
 • meningokok;
 • Shigella;
 • Proteus;
 • salmonella.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anginaya nasıl başvurulur?

Araçlar alınmalı yemeklerden sonra, buzdolabında antibiyotik depolanması (ama dondurucuda değil) izin verilir, ancak iki haftalık bir süre sonra imha edilmelidir.

dozaj ilaç doktor tarafından belirlenir hastanın yaşına, genel durumuna, fizyolojik özelliklerine ve hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak değişir.

yetişkinler hastalar anjin ile amoksisilin almalıdır Bir seferde beş yüz miligram günde üç kez.

Hastalık şiddetli ise doz ikiye katlanabilir.

Çocuklar için yaşlı iki yıla kadar dozaj ayrı ayrı hesaplanır ilacın 20 miligramının çocuğun kilosunun bir kilogramına izin vermesi gerçeğinden hareketle.

Bu durumda, hesaplamalarda elde edilen dozaj, üç bölüme ayrılması gereken ortak bir günlük göstergedir.

Yaşında iki ila beş yıl arasında Amoksisilin arttırıldı Kilogram başına 125 miligram, ve yaş kategorisi hastalar 5 ila 10 yıl arası Almak gerekli 250 miligram için günde üç kez, Çocuklara antibiyotiği bir süspansiyon şeklinde vermeleri önerilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Antibiyotik olan amoksisilin bir dizi kontrendikasyon vardır.

İlaç aşırı dozda veya ilacın bazı bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğünde yan etkilere neden olabilir.

Bu durumda, yan etkiler en beklenmedik bir şekilde, insan vücudunun çeşitli sistemlerini ve organlarını etkileyebilir.

İlacın kullanımına kontrendikasyonlar şunlardır:

 • böbrek yetmezliği;
 • ihlaller karaciğer;
 • lenfositik lösemi;
 • bulaşıcı mononükleoz;
 • herhangi bağırsak ve mide hastalıkları;
 • artmış bileşenlere duyarlılık, hazırlamaya dahildir.
  Göreceli kontrendikasyon, burada antibiyotik dikkatli ve azaltılmış dozlarda alınabilir.

Olası yan etkiler arasında:

 • mide ve bağırsakların bozulması;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • dysbiosis;
 • ishal;
 • bozulma genel zihinsel durum (depresif duygudurum, depresyon, uyku bozuklukları, anksiyete, aşırı uyarılma);
 • cildin kızarıklığı ve rinit ve konjunktivit gelişimi (ilaçlara karşı alerjiye yatkınlık ile);
 • anjioödem.

Tipik olarak, bu yan etkiler, içerik maddelerine duyarlılıkla hemen görünür.

Bu gibi durumlarda amoksisilin tedavisine devam edilmesinin hiçbir anlamı yoktur: bir doktora danışmak gereklidir Bir antibiyotiğin benzer bir ilaçla değiştirilmesi ihtimaline karşı.

tıp analogları

Bu gibi durumlarda, bir antibiyotiğin fiyatı değişebilir ve bu her zaman "bir marka için işaretlenme" nedeniyle değildir.

İlaç farklı ülkelerde üretilir ve bu ilaçların bileşimi farklı olabilir.

Bu nedenle, örneğin, İsrail uyuşturucu daha etkili olacak, ancak Belaruslu meslektaşları, aynı sonuçları göstermeyen daha ucuz

En popüler aşağıdaki ilaç analoglarıdır:

 1. Augmentin.
  Aslında, bu İngiliz eşdeğeri Aynı amoksisilin, ancak klavulanik asit ilavesiyle.
  Aktif bir aktif madde değildir, fakat ilacın diğer bileşenlerinin tahribatını önleyen koruyucu bir bileşendir.
  Böyle bir ilaç tabletlerde ve tozlarda üretilir, süspansiyonun formu yoktur.
 2. Amoksikar ve amoksikar artı.
  Üretir Filistin, ilaçla birlikte tozlar ve kapsüller formunda bulunur.
  Ilaç amoxicar artı bileşimi ek olarak klavulanik asit içerir.
 3. doğrudan doğruya klavulanik asit. İlaç, hücre zarlarını tahrip ederek mikroorganizmaları tahrip ederek patojenik mikrofloranın hücresel yapısı üzerinde amoksisilin'e benzer bir etkiye sahiptir.
 4. Amklav ve modifikasyonları (amclave-625, amclave-1000).
  Ilacı Belarus ilaç firmaları.
  Toz ve tabletlerde üretilir ve konsantrasyonu farklı modifikasyonlarda farklılık gösteren klavulanik asit içerir.
 5. Femoclave çözün.
  Hollandalı klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu olan bir ilaçtır.
  Şu anda ilaç, sadece bir tablet dozaj formunda üretilmektedir.

yorumlar

Bu durumda son derece nadir yan etkileri vardır Vücudu pek çok ilaca hassas bir şekilde tepki gösteren küçük çocukların tedavisinde bile.

"Oğlumuz iki yaşındayken - ağır formda pürülan anjina hastalandı.

Durumu nedeniyle korkan doktor, diğer ilaçlarla birlikte amoksisilin de kullanıldığı sabit bir kompleks tedavi uyguladı.

İlacın göreviyle iyi başa çıkmasına rağmen (Angina bir hafta sonra geçti), kullanımının bir sonucu olarak çocuğun bir dysbacteriosis vardır.

Ancak bu, boğaz ağrısını iyileştirmek için gidebileceğiniz ciddi bir "fedakarlık" değildir. Ve birkaç gün içinde bağırsağın mikroflorasını probiyotiklerin yardımıyla kurtardık. "

Alexander Zavalin, Moskova.

"Çok ciddi bir şekilde hasta bile olsa, uyuşturucu kullanmamaya çalışıyorum: Çok zararlı olmayan halk ilaçlarını tercih ediyorum.

Ama birkaç yıl önce, beni gerçekten boğazından ve bir doktorun tavsiyesi üzerine çektim. 10 gün amoksisilin aldı.

İlk başta ilaca dikkatle tepki gösterdim: çok fazla yan etkiler talimatta belirtildi, ama hiçbiri ortaya çıkmadı, ve tedaviyi başarıyla tamamladım. "

Vitaliy Makeev, Stavropol.

Yararlı video

Bu videoda boğaz ağrısı tedavisi için ilaçlara genel bir bakış göreceksiniz:

Amoksisilin, hem çocuklar hem de yetişkinler için reçete edilen, koruyucu bir antibiyotik türüdür.

Böyle bir ilacın etkinliği düşük olsa da, bazı durumlarda kullanılması tercih edilir.

Ve tedavinin ilerleyişini ek ilaçları almayı ve daha uzun sürmeyi gerektirsin. Vücuda zarar verme, güçlü antibiyotik ilaçlarla tedaviden daha az olacaktır, Bu özellikle küçük çocuklarda angina tedavisinde önemlidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Anjina ile enjeksiyonlar: ne zaman ve hangi ilaçları kullanmalı?

Anjina hastaları için hangi çekimler reçete edilir?Anjina tedavisi için tercih edilen ilaç antibiyotiktir. Patojenik bakterilerin çoğalmasını önler, böylece hastalığın aktivitesini azaltır.

Hangi rezorpsiyon tabletleri bademcik iltihabı ile yardımcı olur

Göğüs iltihabı, diğer iltihaplı hastalıklar (sinüzit, akut solunum yolu enfeksiyonları, vb.) Gibi sıklıkla kendi kendine geçer, çünkü vücudun bağışıklık sistemi bir kural olarak, tedavi olmaksızın enfeksiyonla başa çıkabilir.