Loading

Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada amoksiklav

Angina, farinks ve bademciklerin bölgelerini etkileyen inflamatuar bir süreçtir. Çoğunlukla hastalık, antibiyotik kullanımını gerektiren bir bakteriyel karaktere sahiptir. Akut bademcik iltihabının ana belirtileri, sıcaklıkta yüksek oranlara, boğazda şiddetli ağrıya ve yutmada büyük zorluklara neden olur. Çoğu zaman, doktorlar anjina ile tedavi için Amoksiklav reçete eder. Diğer antibiyotiklere göre avantajları nelerdir ve nasıl doğru bir şekilde alınmalıdır?

Antibiyotik Amoksiklavun tanımı

Amoksiklav penisilin grubunun bir parçası olan ilaçların modern kombinasyonuna aittir. Bu ilaç klavulanik asit ve amoksisilin karıştırılarak elde edildi. Bu kombinasyon nedeniyle, Amoksiklav yüksek bir bakterisidal etkiye sahiptir ve ayrıca bir anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Amoksiklav her türlü bakteriyi etkiler, bunun sonucunda bileşenleri aktif büyümeyi ve mikropların çoğalmasını durdurur. Bu tür bir ilaç çok etkili olarak kabul edilir, bunun yanında sindirim işlevinin ihlaline yol açmaz, çoğu antibiyotik ne yapar. Bu nedenle anjinada Amoksiklav sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda farklı yaşlardaki çocuklar için de reçete edilir.

Sıklıkla, aşağıdaki problemler için bir antibiyotik reçete edilir.

 • KBB organlarında ve solunum yollarında bulaşıcı hastalıklar varsa.
 • İdrar sistemi ile enfekte olduğunda.
 • Jinekolojik patolojiler olduğunda.
 • Cildin ve eklemlerin enfeksiyonu olduğunda.
 • Kolesistit ve kolanjit tezahürü ile.

Amoksiklav antibakteriyel gruba ait olduğundan, aşağıdaki kontrendikasyonların bir sayısı vardır.

 • Karaciğer ve böbreklerde ciddi rahatsızlık.
 • İlacın bileşenlerine artan duyarlılık.
 • Alerjik reaksiyonların başlangıcı.
 • Gebelik ve emzirme dönemi.
 • Lenfositik lösemi varlığı.
 • Enfeksiyöz bir mononükleoz ortaya çıkması.

Akut tonsillitte amoksiklav

Anjin ortaya çıkarsa, Amoxiclav hemen doktor tarafından atanır. Mesele şu ki bu antibiyotik terapötik tedavide özel bir yer tutmaktadır. Herhangi bir mikrop ile etkili ve etkilidir. Kullanıldığında, sadece amoksisilin değil, aynı zamanda klavulanik asit de içerdiği için, bir çift etki gözlenir. Ilacı kullanırken, elli ila altmış dakika sonra maksimum konsantrasyona ulaşılır. Ürünün bileşenleri, vücudun herhangi bir dokusuna derinlemesine nüfuz eder, bu da hızlı bir şekilde iyileşmeyi mümkün kılar.

Tıp, asgari yan etkilere neden olduğu ve göreceli kontraendikasyonlara sahip olduğu için, anjin yetişkinleri ve farklı yaşlardaki çocuklar için Amoksiklav atar. On iki yaşın altındaki çocukların antibiyotikleri bir süspansiyon şeklinde almaları önerilir. Kullanılmadan önce sıcak kaynamış su ile seyreltilen bir toz şeklinde satılmaktadır. Yetişkinler ve on iki yaşın üzerindeki çocuklar tablet formunu kullanabilir.

Tedavi kursu süresi, anjin tipine bağlı olarak beş ila on dört gün arasındadır.

Amoxiclav ile bakteri anjina tedavisi

Bakteriyel tipin anjinası genellikle stafilokok, streptokok ve pnömokok formundaki mikroplardan kaynaklanır. Bu nedenle, burada foliküler, lacunar, flegmonöz ve fibröz anjina gibi bir hastalık türü vardır. Boğazdaki acı hissi, genel halsizlik ve ateş ile kendini gösteren boğaz ağrısını tedavi etmek için bir antibiyotik reçete edilir.

 1. Yetişkinler ve çocuklar on iki yıl boyunca bir tablete günde üç defaya kadar. Bu durumda, dozaj iki yüz elli miligram olmalıdır. Şiddetli vakalarda, beş yüz miligramlık bir dozajda günde iki kez bir antibiyotik kullanılması önerilir.
 2. Bir süspansiyon şeklinde çocuk antibiyotik. Bu durumda, paket, bir ölçüm şırıngası içerir, dozajı beş mililitredir. Çocuklarda anjinada amoksiklav, beş ila on gün ila günde üç kez kullanılır. Doz, her bireyin ayrı ayrı tedavi edilen bir doktor tarafından seçildiği için, her şey çocuğun kilosuna ve yaşına bağlıdır.

Pürülan boğaz ağrısı tedavisi


Angina pürülan özellikle çocuklarla ilgiliyse çok zordur. Bu durumda hasta, kırk dereceye kadar bir sıcaklığa yükselir, boğazda kuvvetli bir ağrı ve bademcikler üzerinde pürülan bir birikinti oluşur. Bu durumda antibakteriyel maddeler ile birlikte dağıtılamaz.

Aşağıdaki vakalarda pürülan boğaz ağrısı için amoksiklav reçete edilir.

 1. Yetişkinler ve çocuklar on iki yıl boyunca bir tablete günde üç kez kadar. Bu durumda, ilacın dozu beş yüz miligramdır. Ciddi bir durum varsa, doz günde iki kez olmak üzere sekiz yüz miligrama çıkarılır. İlaç al, bir sürü sıvı içerken yemek yemeden önce.
 2. On iki yaşından küçük çocuklar, iki yüz elli miligramlık bir dozajda günde iki ila üç kez bir tablet. Tedavi sürecinin süresi beş ila yedi gündür.

Üç yaşın altındaki bebeklere bir süspansiyon şeklinde ilaç reçete edilir. Kullanmadan önce, toz su ile seyreltilmelidir. Sadece buzdolabında saklayınız. Kullanmadan önce, süspansiyonlu şişe çalkalanmalıdır. Temel olarak, dozaj üç ila beş mililitre ila günde iki ila üç defaya kadardır.

Viral anjin ve antibiyotik Amoksiklav

Viral bir doğanın anjinaları, virüslerin ve mantarların, gırtlakın mukoza zarına nüfuz etmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu herpetik ve catarrhal anjini içerir. Bu tür anjinalar, boğazdaki kuvvetli acı hissi ile kendini gösterir, bunun sonucunda hastanın iştahı yutma problemleri nedeniyle kaybolur.

Fakat viral boğaz ağrısının herhangi bir antibiyotikle tedavi edilmediğine dikkat etmek gerekir. Sorun şu ki, virüs ve mantarlara karşı kesinlikle güçsüzler. Bu gibi durumlarda antifungal ve antiviral ajanlar reçete edilir.

Amoksiklav çözeltisinin kullanımı için talimatlar

Çoğunlukla, hastaya yatarak tedaviye ihtiyaç duyulduğunda, ciddi durumlarda, bir çözelti ile enjeksiyonlar kullanılır. Enjeksiyon için ilacı hazırlamak için, şişenin içindekileri özel su ile inceltiniz. Bir antibiyotiği tanıtmak yaklaşık üç ila dört dakika kadar yavaştır.

Ayrıca bir damlalığı antibiyotikle de yapabilirsiniz. İnfüzyonu hazırlamak için, maddenin suyla da seyreltilmesi gerekir, sadece yaklaşık yüz mililitre sıvı ekleyin. Bir damlalık, otuz ila kırk dakika boyunca intravenöz olarak uygulanır.

Bu tür tedavi yöntemleri, antibiyotik hakkını hemen harekete geçmeye başlayacak olan kan içine almanızı sağlar.

Angina pürülan karakterin tedavisi sırasında Amoksiklav daha büyük bir dozda reçete edilir. Ancak, hastanın sadece ilacı alıp almadığını unutmasıdır. Ancak, bu konuda çok fazla araştırma yapıldığını ve bir ilacın aşırı dozunun ölümcül bir sonuca veya yan etkilerde artışa yol açmayacağı tespit edilmiştir. Ancak, ilacın alımını dikkatle izlemeniz gerekir, çünkü karaciğer üzerinde güçlü bir etkisi vardır.

Amoksiklav bademcik iltihabı nasıl alınır?

Tonsillit, bademcik iltihabı olan en yaygın KBB hastalığıdır. Sıklıkla remisyon ve alevlenme dönemleri ile kronik bir form haline gelir. Enflamatuar bir süreç olduğunda, antibiyotiklerin yardımı olmadan yapamazsınız. Bademcik iltihabında amoksiklav, diğer etkenlerden daha sık reçete edilir, çünkü iki aktif bileşen, amoksisilin ve klavulanik asit içerir, bu da antibakteriyel grubun diğer preparatlarına göre büyük bir avantaj sağlar.

Amoxyclav'ın eylem ilkesi

Hastalık sırasında, özellikle de bademcik iltihabı ile, bademcikler, stafilokok ve streptokok gruplarının bulaşıcı mikroorganizmalarını içerir. Bademciklerin özgül yapısı ve gevşek yüzeyleri nedeniyle her koşulda kolayca adapte olurlar ve hayatta kalırlar. Bu nedenle bakterileri başka şekilde tamamen durulamak veya temizlemek mümkün değildir.

Amoksiklavın bir parçası olan amoksisilin, çoğu durumda bademcik iltihabı veya pürülan boğaz ağrısına neden olan streptokok bakterilerin yok edilmesini hedefler. İnflamasyon stafilokoktan kaynaklanırsa, bu maddeye dirençli ise, klavulanik asit amoksisilin yardımına gelir. Bakterilerin aktivitesini bastırır ve ana aktif maddenin hastalığın kaynağını nötralize etmesini sağlayan korumayı yok eder.

Tonsillit Amoxiclav kullanımı özellikleri

Amoksiklav aşağıdaki serbest bırakma formlarına sahiptir: tabletler, süspansiyonlar için toz formülasyonu, enjeksiyon çözeltisi. KBB organlarının tedavisinde, ilaç daha sık hap şeklinde reçete edilir. Amoksiklavın bademcik iltihabı içinde dozajı, hastanın durumu, tıbbi öyküsü, vücut kitle indeksi ve yaşa bağlı olarak sadece doktor tarafından belirlenir.

40 kg'dan ağır olan yetişkinler ve çocuklar günde 750 ila 1000 mg amoksisilin dozunda reçete edilir. Antibiyotik kullanımı 2-3 doza bölünmüştür, yani şema şu şekildedir: 1 hap 250 mg 3 günde bir kez günde 8 kez veya 1 hap 500 mg 2 günde bir kez 12 saat ara ile. Tabletleri çiğnemeden, çok fazla su ile yıkayarak, gıda alımının başlangıcında Amoksiklav alın.

12 yaşın altındaki çocuklara süspansiyon şeklinde Amoksiklav reçete edilir. Bebek için, dozaj, ağırlığa dayalı olarak Amoksiklav preparatının talimatlarına göre tam olarak hesaplanır: 1 kg ağırlığında 45 mg amoksisilin. Bu ilaca bebeklerin tedavisi 3 aylıktan itibaren, ancak sadece gerekli ve sıkı tıbbi gözetim altında izin verilir.

Tüm anjin tedavisi, en az 7 gün, en fazla 10-14. Bir doktor ilacın daha uzun bir süre de reçete edilebilir. Diğer kronik hastalıkları olan hastalar için, kullanım ve dozaj rejimi ayarlanmalıdır.

Yan etkileri

Amoksiklav ile tonsillit tedavisi yan etkilere yol açabilir. Çoğu zaman, ilacın bir parçası olan klavulanik asidin etkisinden kaynaklanırlar. Ana olanlar:

 • sindirim sisteminde bozulma - rezi, ağrı, mide bulantısı, kusma, ishal, şişkinlik;
 • alerji - şişlik, döküntü, dermatit;
 • uyku eksikliği, baş ağrısı, halsizlik, kaygı;
 • anemi, kandaki trombosit seviyesinde bir azalma;
 • idrar sisteminin karaciğerinin bozulması;
 • kandidiyazis.

Amoxiclav'ı kendiniz almanız yasaktır; çünkü hastalığın nedeni antibakteriyel ilaçlar tarafından tedavi edilmeyen mantar ve viral patojenler olabilir. Bu gibi durumlarda antibiyotik kullanımı hastanın durumunda bozulmaya ve sağlığa zarar verir.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basın

Yetişkinlerde ve boğaz ağrısı olan çocuklarda Amoksiklav nasıl alınır

Solunum yolunun bakteriyel enfeksiyonları, özellikle anjina ise, pus formasyonu şeklinde bir komplikasyon ile karakterize olan acil tedavi gerektirir. Patojenle mücadele etmek ve komplikasyonların önlenmesi için antibakteriyel ilaçların kullanılması gereklidir. Anjinada amoksiklav, patojenle savaşabilecek en iyi araçlardan biri olarak kabul edilir. Bu antibiyotik, herhangi bir anjina tipi için reçete edilen bir ilaç olarak kabul edilir.

Yetişkinler ve çocuklar için ilaç nasıl alınır

Amoxiclave ile angina tedavisi klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu sayesinde çok etkilidir. 12 yaşında ve yetişkinler için, ilaç tablet formunda 250, 500 ve 1000 mg miktarında aktif bileşen dozu ile salınır.

Önemli! Çocuklara bir antibiyotik verin, 12 yaşından sonra bile bir çocuk doktoru ziyaret ettikten sonra olmalıdır.

 1. İlaç Amoxiclav 250 mg, vücut ağırlığı 40 kg'ı aşan yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir.
 2. İlaç 1 tablet için her 8 saatte tüketilir.
 3. Boğaz ağrısı 500 mg'lık bir ilaç dozu ile tedavi edilir. 1 tablet ila günde 2 kez ilaç alınır.

Daha şiddetli durumlarda, örneğin, pürülan anjina ile, Amoksiklav yetişkinler günde iki kez 1000 mg reçete edilir. Bir ilacı ne kadar içmelisiniz? Antibakteriyel ilaçlarla tedavi 5 gün sürer, eğer hastalık şiddetli ise, tedavi 2 haftaya kadar sürebilir.

Amoksiklav 14 günden uzun süre alınmamalıdır, istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir. İlaç nasıl alınır? Tabletler çok sıvı ile yıkanır, eğer çocuk kusmayı açarsa ya da tablet boğazda sıkışırsa, ilacı ılık suda seyreltilir ve çocuğa tüm sıvıyı içmesi sağlanır.

İlaç ne kadar harekete geçtikten sonra? Bakterisidal ajan, uygulamadan sonraki ikinci günde hareket etmeye başlar. Penisilin hattının en zararsız preparasyonu olarak kabul edilir, ancak doktordan bağırsak mikroflorasını korumak için ilaç yazmasını istemek yine de buna değerdir.

Amoksiklav tozu bir uygulama yöntemidir

Bir çocuk veya bir yetişkin bir foliküler boğaz ağrısı veya pürülan tanısı konursa, doktor, enjeksiyon için kullanılan toz içinde Amoksiklav reçete edebilir. Eğer antibakteriyel ilaçlar tabletlerde yardımcı olmazsa, ilaç şiddetli durumlarda reçete edilir. Bu, ciddi bir angina seyri ile etkili bir şekilde yardımcı olur.

İki dozajda bir çözeltinin hazırlanması için bir toz preparasyonu hazırlanır.

 1. İlk salım şekli, bir sodyum tuzu ve 200 mg klavulanik asit formunda 1 g amoksisilin içerir. Vücut ağırlığı 40 kg'dan az olan hastalar için tasarlanmıştır.
 2. İkinci salım biçimi 500 mg amoksisilin ve 100 mg klavulanik asit içerir. Bu ilaç, yaşı 40 kg'ı aşan yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir.

Kullanım talimatlarına göre, ilaç kas içi uygulama için amaçlanmamıştır. İlaç damlalık yardımıyla intravenöz olarak uygulanır, işlem süresi 3-4 saat sürer.

Dikkat lütfen! İlacın kullanımı, enjeksiyon yardımı ile evde imkansızdır. Bunu yapmak için bir hemşireyi aramanız veya hastaneye gitmeniz gerekir, kendinize zarar verebilir ya da ölümle dolu bir damar içine hava enjekte edebilirsiniz.

Çocuklar için dozaj

12 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksiklav, bir süspansiyon hazırlanması için toz formunda alınması tavsiye edilir. Yetişkinler, aktif içeriğin düşük konsantrasyonu nedeniyle bunu almayı önermezler. İlaç almak her zaman mümkündür, hoş yapraklar hoş bir tat verir. İlaç üç dozajda mevcuttur: 125, 250 ve 400 mg.

Hastalık 2 gün sonra kendini yeni belirtilerle kendini göstermeyi bırakır. Sıcaklık sönmeye başlar, işaretler daha hızlı gider. Bu doz, anjinin şiddetine dayanmaktadır. Hastalığın ılımlı seyrinde, 125 mg Amoksiklav reçete edilir, ortalama 250 mg'lık bir ateşin eşlik etmesi ve şiddetli öksürük, 400 mg'lık bir dozda bir ilacın kullanılmasını gerektirir.

İlacın dozajı çocuğun yaşına ve ağırlığına bağlıdır. Çocuklar için kullanım talimatları:

 • Üç aya kadar yeni doğan bebeklere 1 kilogram başına 30 mg verilir, günde 2 kez antibakteriyel ilaç alınması gerekir;
 • 3 yıldan itibaren kırıklar, boğaz ağrısının şiddetine bağlı olarak 20 ila 40 mg / kg arasında verilmesi önerilir.

Yetişkin bir çocuğun maksimum dozu 6 g / kg vücut ağırlığını geçmemelidir. İlaç almak için kaç gün var? Kullanım süresi 5 ila 14 gün arasındadır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Penisilinlere ait diğer ilaçlara karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde bir süspansiyon veya çözeltinin hazırlanması için ve ayrıca tablet formunda toz halindeki amoksiklav yasaklanmıştır. Amoksiklavda olduğu gibi aynı aktif maddeleri içeren ilaçların kullanımı nedeniyle kolestatik sarılık veya karaciğer fonksiyon bozukluğunda anamnez varsa ilaç reçete edilemez.

Hamilelikte, preparat sadece doktor ile görüştükten sonra kabul edilebilir, bir ilacın bileşenleri anne sütü içine girer, daha sonra çocuğa ulaşabilir. Anlamına gelir, bir meme tarafından beslenmede ilaç kullanılamaz.

Yan etkiler arasında sıklıkla döküntü veya ürtiker, hemolitik anemi, kandidiyaz, hepatik enzimlerin aktivitesi, hepatit, anjiyoödem ve anafilaktik şok şeklinde bir alerji vardır. Nadir durumlarda, hastalar idrar yolu enfeksiyonları gelişir.

İlaç benzerleri

Amoksiklavun birçok benzerleri vardır. Hastanın herhangi bir sebepten dolayı bir ilaçla tedavi edilmemesi halinde reçete edilir. Hangi ilacı seçmeliyim? Karşılaştırma örneğini düşünün.

Amoksiklav veya Sumamed: hangisi daha iyi? Bu iki ilaç, farklı grupların preparatlarıdır. Bir hastada penisilin ilacı varsa, Sumamed'e sunulacak. İlaçlar çeşitli formlarda ve dozlarda mevcuttur. Yan etkilerin ortaya çıkış istatistiklerine göre, aynı yüzdeye sahipler. İlaçlar etkilidir. Hangi ilacın angina ile hareket etmesi daha iyidir doktor tarafından karar verilir, her vaka bireyseldir.

Augmentin veya Amoksiklav? Augmentin ayrıca penisilin serisinin ilaçlarına aittir. İlaçların formülasyonları aynıdır, yan etkiler ve kontrendikasyonlar aynıdır. Tek fark, fiyat kategorisidir ve ilk çarenin vücutta daha yumuşak davranmasıdır. Eğer çocuk için ilaç seçilirse - daha iyi Augmentin. Yetişkin, aksine, ikinci çareyi almak daha iyidir.

Amoksiklav veya Flemoksin: hangi ilaç bebek için en iyisidir? Flemoxinum'un aksine, Amoksiklav kombine bir preparattır, beta-laktomazlara karşı direnci koruyabilir, çünkü ikinci ilacın üreticileri övünemez. Bu durumda, Flemoxin satın almak daha iyidir. Son kullanma tarihi itibariyle bile, ilk tıbbı önemli ölçüde aşmaktadır. Amoksiklav, üretim tarihinden itibaren 2 yıl ve Flemoxin 5 yıla kadar saklanır. Ek olarak, birinci ilaç mononükleoz ve lenfositik lösemi ile kullanım için kontrendikedir ve ikinci hastaya dikkat edilirse izin verilir.

Kronik tonsillitte amoksiklav

Anjina ve sinüzitte amoksiklav

KBB organlarının hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan antibiyotikler arasında penisilin serisinden ilaçlar ilk sırada yer almaktadır. Bütün penisilinler eşit derecede etkili değildir, aralarında bir çok patojenik mikroorganizmaya karşı artan direnç gösteren bir grup korunmuş penisilin izole edilmiştir. Bu antibiyotiklerden biri Amoksiklav'dır.

Bu ilaç nedir?

Amoksiklav - antibiyotik Amoksisilin ve klavulanik asit içeren bir ilaç.

Amoksisilin, geniş bir antimikrobiyal aktivite spektrumu olan penisilin grubundan bir antibiyotiktir. KBB organlarının (anjina, sinüzit, vb.) Hastalıklara neden olan çoğu bakteriye karşı aktiftir. onun saf formda amoksisilin kullanıyor ise antibiyotik yok belirli enzimler (beta-laktamaz) üretimi bakteri olduğu hatırlanmalıdır.

Bu beta-laktamaz bakteriler tarafından yıkım olasılığını ortadan kaldırmak için, klomulanik asit Amoksiklav içine dahil edildi. Bu madde beta-laktamları yok eder ve amoksisilini olumsuz etkilerinden korumaz. Ek olarak klavulanik asidin immünmodülatör ve antimikrobiyal özellikleri çalışılmıştır.


Koksulanilin ile klavulanik asit kombinasyonu ilacın aktivite bölgesini uzatır.

Bu nedenle, Amoksisilin ve klavulanik asit kombinasyonu, olağan korunmamış penisiline karşı dirençli olan bakterilere karşı bile çalışmasına izin verir.

Hangi durumlarda tayin edilir?

Amoksiklav, bu antibiyotiğe duyarlı bakteriyel mikrofloranın neden olduğu çeşitli hastalık ve rahatsızlıklara yardımcı olur. ENT organlarının hangi hastalıklarda atandığı:

 1. Akut ve kronik tonsillit ile. Anjinadaki amoksiklav, tercih edilen antibiyotiklerden biridir. Akut sürecin üstesinden gelmeye yardımcı olur ve kronik bademcik iltihabına girmeden önce, flora ve duyarlılık üzerinde bakteriyolojik bir kültür yürütmeniz gerekir.
 2. Farklı formların Otitis. Otitis dış ve orta, pürülan ve kataral için reçete edilir.
 3. Yerel yollarla tedaviye uygun olmayan ve antibiyotik tedavisinin atanmasını gerektiren farenjit ve larenjit ile.
 4. Farklı lokalizasyon sinüziti ile. Çoğu zaman, Amoksiklav sinüzit için reçete edilir, ancak bu ilaç mikrofloranın bu antibiyotiğe duyarlı olduğu göz önüne alındığında herhangi bir sinüzit ile tedavi edilebilir.
 5. Tracheitis ve bronşit ile ilaç, hem yetişkin hem de çocuğa önerilen formda ve dozda uygulanabilir.

Bu nedenle, ENT organlarının enflamatuar hastalıklarının çoğunluğu, bu ilacın kullanımı ile tedavi edilebilir. Onu atayın ve hastanın klinik resminin özelliklerine aşina olan doktoru seçin.


İlaç küçük çocukların tedavisi için uygundur

Önemli! Amoksiklavın viral veya fungal lezyonlarda şüphesiz etkinliğine rağmen, sadece bakterilere karşı çalıştığı için faydasız olacaktır.

Serbest bırakılma biçimleri ve nasıl atanacağı

İlaç çeşitli biçimlerde üretilir:

 1. Tabletler. Dozajlar: birinci sayı 250/125 (375 mg), 500/125 mg (625 mg), 875/125 mg (1000 mg), - amoksisilin ve 125 mg sayısı - klavülanik asittir.
 2. Süspansiyonun hazırlanması için toz. Belirli bir vücut ağırlığına sahip 12 yaşın altındaki çocuklar için reçete edilir. Dozlar: 125 mg amoksisilin / 31.25 mg klavulanik asit, sırasıyla 250 / 62.5 mg veya 400/57.
 3. İntravenöz enjeksiyon için bir çözelti yapmak için toz. Dozlar: 1000 mg amoksisilin - 200 mg klavulanik asit ve 500 mg / 100 mg.

Amoksiklav intravenöz olarak uygulanabilir veya tablet şeklinde alınabilir. Küçük çocuklar bir meyve aroması şeklinde bir süspansiyon olarak seçilir.

Dozajlar ve uygulama sıklığı, enfeksiyonun ciddiyetine, hastanın durumuna ve eşlik eden hastalıkların mevcudiyetine bağlıdır. Hafif ve orta düzeyde enfeksiyonlar için, 1 tablet günde 3 kez 375 mg veya 625 mg'lık bir dozda reçete edilir. Anjina ile amoksiklav reçete edilebilir ve 1000 mg'lık bir dozda, daha sonra günde 2 kez reçete edilir.


Dozlar ve tedavi süresi uzman tarafından seçilir

12 yaşından büyük çocuklar için, dozaj yaş ve vücut ağırlığı dikkate alınarak ayrı ayrı seçilebilir. Tabletler yemeklerden önce tüketilir, çünkü o zaman ilacın maksimum emilimine ulaşılır.

Oral uygulama için çözüm

Oral çözüm çocuklar içindir. Süspansiyonu seyreltmek için kaynatın veya damıtılmış su kullanılır.

Süspansiyonu çocuklar için belirtilen işarete kadar seyreltin, sonra ayağa kalkmak için biraz zaman verin. Her kullanımdan önce hazırlanan süspansiyon çalkalanmalıdır.

Dozu seçmek için talimatlara başvurmanız gerekir. Kit, süspansiyonun bebeğin vücudunun kütlesine uygun olarak dozlanmasına yardımcı olan bir ölçüm başlığı içerir.

Önemli! Hazırlanan süspansiyon 7 günden fazla olmamak üzere buzdolabında saklanır.

Enjeksiyon için çözüm

Amoklavun enjeksiyon biçimindeki amacı, ciddi enfeksiyonlarda veya diğer antibiyotiklerle kombinasyon halinde kompleks terapinin bir parçası olarak belirtilmektedir.

Amoklav enjeksiyon formunun tek bir enjeksiyonu, enfeksiyöz komplikasyonların ameliyat öncesi önlenmesi amacıyla gösterilebilir. Şiddetli dekompanse böbrek ve karaciğer hastalıkları olan hastalarda doz düzeltmesi gereklidir.

Kullanım ve aşırı doz için kontrendikasyonlar

Amoksiklav, penisilin serisinin veya klavulanik asidin antibiyotiğine alerjisi olan hastalara reçete edilmez. Ek olarak, ilaç, infeksiyöz mononükleoz hastaları ve penisilinler tarihinde sarılık olan hastalar için reçete edilmemiştir.

12 yaşın altındaki ve 40 kg'ın altında olan çocuklar kontrendikedir. Amoxiclav tabletleri.

Hamilelik ve emzirme sırasında ilaç, anne için yarar anne karnındaki çocuk için olası riski aşıyorsa, tedavi eden doktorla anlaştıktan sonra kullanılabilir.


Çok küçük çocuk tabletleri uygun değildir, çözünebilir bir süspansiyon şeklinde bir antibiyotik seçerler.

Hasta bir kadının emzirmesi durumunda, anne bu antibiyotiği alırken bebek ishal veya kandidiyaz gelişirse emzirme iptal edilebilir. Doz aşımı durumunda, sindirim sisteminin işleyişinde bir rahatsızlığın yanı sıra elektrolitlerin oranının ihlali söz konusudur.

Yan etkiler ve özel talimatlar

Anjina Amoksisilin'de Antibiyotik

Amoksiklav alımı, birtakım olumsuz etkilerin gelişmesine eşlik edebilir:

 • Gastrointestinal sistemden: ishal, şişkinlik, kusma, mide bulantısı. Nadir durumlarda, sarılık ve karaciğer disfonksiyonu gelişir.
 • Döküntü, kaşıntı, şişme vb. Şeklinde alerjik reaksiyonlar.
 • Kan sayımlarındaki değişiklikler: eozinofillerin sayısında azalma, lökositler, hepatik enzimler seviyesinde bir değişiklik.
 • Psişik ve davranış: baş ağrısı, histeri, uykusuzluk, vb.
 • Shock ve diğ.

Negatif etkilerin ortaya çıkması, hem yetişkinlerde hem de çocuklarda ilacın semptomatik tedaviye geri çekilmesini gerektirir.

Hasta Yorumları

Katerina 34 yaşında: Boğaz ağrısı ve beyaz kaplamalarla kaplıdır. Doktor, pürülan boğaz ağrısı için bir antibiyotik aldı ve gargara söyledi. Eczaneye bir reçete aldım ve 4 gün boyunca içtim. 3 gün sonra semptomlar gitti, ama ilacı bitirdim. Amoksiklav bademcik iltihabına yardım etti ve gerçekten çok hoşuna gitti.

Svetlana 23 yaşında: travma sonrası otitis için bu ilaç içti. Tedavi yardımcı oldu ve işitme tamamen iki hafta içinde iyileşti, ancak hiçbir komplikasyon olmadı. Ancak, 4. günde diyare başladı, ancak ilaç çekildikten sonra.

Andrei 47 yaşında: Öksürdüğümde, kronik bronşitim kötüleştiğinde Amoxiclav'ı içtim. Üçüncü günde bir döküntü vardı, onu başka bir antibiyotiğe değiştirmek zorunda kaldım. Bu ilacın genellikle böyle bir döküntüye neden olduğu söylenir, bu yüzden beğenmedim.

Amoksiklav, KBB hastalıklarının tedavisinde nispeten güvenli ve etkili bir antibiyotiktir. İlaç, çoğu patojenik bakteriyle başa çıkar, fakat birtakım olumsuz reaksiyonlara sahiptir. Randevu almadan önce bir doktor muayenesine ihtiyacınız var.

Erişkin amoxiclav'a anjinada antibiyotik

Amoksiklav - angina tedavisi için

Anjinada amoksiklav, tercih edilen antibakteriyel ilaç olarak kabul edilir. Mikrobiyolojik çalışmanın sonuçlarını beklemeden bademciklerin yüzeyinden bir sürüntü aldıktan hemen sonra atanır. Anginada amoxiclav ile tedavi çoğu durumda yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda etkili ve güvenlidir.

Amoksiklav, amoksisilin ve potasyum klavulanattan oluşan hazır bir ilaç kombinasyonudur. Amoksisilin, anjinaya neden olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda patojen üzerinde etkili olan yarı sentetik bir penisilindir. Klavulanat potasyum, bu antibiyotiği bakterilerin enzimleri tarafından yok edilmeden korur. Böylece, antibiyotik mikropları etkilemeyecek olasılığını azaltmak mümkündür. Bu kombinasyonla, mikroorganizmaların penisiline karşı doğal hassasiyeti restore edilir ve ilacın etki spektrumu da genişletilir.

Amoksisilin ve klavulanatın, farklı imalatçılar tarafından üretilen amoksiklav preparatları içindeki oranı, 1: 2 ila 1: 8 (tabletler formunda) olabilir. Çözümde bu oran 1: 5'dir. Amoksisilin daha yüksek nispi içeriğine sahip ilaçlar tercih edilmelidir.

Anjina için başvuru

Amoksiklav streptokoklara karşı aktiftir. Bu mikroplar anjinin en yaygın nedenidir. Bu ilaç stafilokok, enterokok, hemofilik ve Escherichia coli, Proteus, Klebsiella, Moraxella ve anaerobik flora üzerinde etkilidir.

Yemekten sonra, amoksiklav gastrointestinal kanalda iyi emilir. Angina ile Amoksiklav bademciklerin ve çevresindeki organların dokularına nüfuz eder, burada bakterisit görevi görür, yani mikrobiyal hücreleri yok eder. Bu ilaç, vücuttan çoğunlukla böbrekler yoluyla, kısmen - bağırsak yoluyla atılır.

Amoksiklav diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir - sinüzit, otit, bronşit, deri ve idrar yolu enfeksiyonları, kolesistit, pnömoni, kemik ve eklem enfeksiyonları.

Anjina'nın bu ilaçla tedavisi, bir dizi yan etki ile birlikte olabilir. Amoxiclav'ın en iyi tolere edilen antibiyotiklerden biri olduğu unutulmamalıdır. Yine de, ishal (sık sık gevşek dışkı), dispepsi (mide ağrısı, bulantı, kusma) neden olabilir. Bu ilacın spesifik bir yan etkisi vardır - ampisilin döküntüsü. Bu fenomen ilacı kullananların yaklaşık% 7'sinde görülür. Ampisilin döküntüsü alerji değildir. Cildin yüzeyinin üzerinde hafifçe yükselen yoğun tüberküller şeklinde kendini gösterir. Renkleri pembeden menekşe olabilir, boyu 1 cm kadardır. Böyle bir döküntü kaşıntı ile birlikte olmaz, çoğu kez yüz, boyun, kol ve bacaklarda görülür. Böyle bir döküntü göründüğünde, enfeksiyöz mononükleozu dışlamak için gereklidir. Deri bulguları antialerjik ilaçlara tepki göstermez, antibiyotiği durdurduktan sonra kendiliğinden geçer.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları

Amoksiklavın bir parçası olan klavulanat, özellikle yaşlılarda karaciğer fonksiyonlarının bozulmasına neden olabilir. Bu transaminazların aktivitesini artırır (biyokimyasal kan testi değişiklikleri), ateş, bulantı ve kusma meydana gelebilir.

Ayrıca ilacın bileşenlerine gerçek bir alerjik reaksiyon vardır. Ürtiker veya Quincke'in ödemi şeklinde ortaya çıkabilir. Anafilaktik şok gelişimini dışlamayın. Diğer penisilinler ile bir çapraz-alerji mümkündür.

İlaçların dozajı ve uygulanması

Amoksiklav dozajı genellikle içinde amoksisilin içeriği ile gösterilir. 375 mg, 625 mg ve 1 g'lık tabletlerin yanı sıra 600 mg ve 1.2 g'lık enjeksiyonlar için bir çözeltinin hazırlanması için tozlar üretilir.

Yedikten sonra amoxiclav'i daha iyi yutun. Çocuklar için günde 8 öğün, her 8 saatte bir tavsiye edilir. Yetişkinler doza bağlı olarak günde iki veya üç kez amoksiklav tabletleri alabilir. Şiddetli anjina vakalarında ilacın intravenöz uygulanması da mümkündür. Amoksiklav 12 yaşın altındaki çocuklarda (tabletlerde) ve emziren annelerde (herhangi bir formda) endike değildir. Hamilelikte, doktorun reçetesine göre kullanımı mümkündür.

Antibiyotik dozu, hastalığın şiddeti, hastanın durumu, eşlik eden hastalıklar dikkate alınarak doktor tarafından belirlenmelidir.

Amoksiklav ilaç firmaları tarafından "Ko-amoxiclav", "Augmentin", "Amoxiclav Quiktab" (çözünür tabletler) adı altında üretilmektedir.

Yetişkinler için anjina dozu ile amoksiklav | Angina Amoxiclav almak nasıl

Angina genellikle bir hafta sürer. Kural olarak, hastaneye yatış gerektirmez. Hasta doktora gittiğinde bile, her zaman antibiyotik reçete etmezler. Ama hala bir antibiyotiğe ihtiyacınız varsa. Doğru seçim, anjina durumunda Amoksiklav olacaktır. Dozu hastalığın şiddetine, hastanın kilosuna ve yaşına bağlıdır.

Anjina ile erişkinlere kabul için amoksiklav dozu

Amoksisilin bu kombine preparatta aktif maddedir. Tabletler, yaşamın ilk günlerinden çocuklara reçete edilir. Tablet, talimatlara göre, 100 ml su içinde seyreltilir. Amoksiklav preparatının yetişkinlere yönelik dozu, yetişkinler için her 8 saatte bir 375 mg ve ayrıca 40 kg'lık çocuklar içindir. Doktorun, hastanın durumuna ve hastalığın nedenine bağlı olarak daha hassas dozajlar reçete edecektir:

Enfeksiyon genellikle bir kişinin zayıf bağışıklığı olduğunda kendini gösterir. Sonra vücut, virüslerle savaşamaz. Yetişkinlerde spesifik tedavi ve doğru Amoksiklav dozu olmadan, hastalık bir aya kadar sürebilir.

Bademcik veya adenoidlerin bakteriyel enfeksiyonu durumunda, Amoksiklav da alınır. Ancak kronik enfeksiyonlar ile bademcikler veya adenoidleri çıkarmak için ameliyat gerekebilir.

Ayrıca Amoxiclav bir teşhis ile alınır:

 • Akut ve kronik sinüzit;
 • orta kulak iltihabı;
 • pnömoni;
 • farengeal apsesi;
 • kronik bronşit;
 • idrar yolu enfeksiyonu;
 • jinekolojik enfeksiyonlar;
 • cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları;
 • periodontit;
 • kemiklerin ve eklemlerin enfeksiyonu.

Önceden isimlendirilen ilaç da dahil olmak üzere antibiyotik almak, sigara içildiğinde ortaya çıkan ağız kuruluğu için gerekli değildir. Tabletler ve gargara gibi ev ilaçları size yardımcı olacaktır.

Boğaz ağrısı tedavisinde yetişkinler için Amoxiclav'ı nasıl kullanmalıyım?

Muhtemel tedavi yöntemleri konusunda doktorunuzla konuşun. Ama büyük olasılıkla doktor size en uygun fiyatlı ilaç olarak Amoksiklav'ı ve fiyat, kalite ve maliyet açısından, kalite için tavsiye eder.

Amoksiklavın belirtileri nelerdir? Hastalığın semptomları genellikle boğazın arkasındaki ağrılı yanma veya kaşıntı hislerini, yutulduğunda acıyı ve bazen boynunda ağrıyı içerir.

Yetişkinlerde angina ile boğaz ağrısı eşlik edebilir diğer belirtiler şunlardır:

Angina'da "Amoksiklav": ilacı almak için kaç gün

İlaç listesinde özel bir yere. bademcik iltihabı tedavisinde kullanılır. ilaç amoksidir. Etkinliği sayesinde, bu ilaç, aktif madde olarak bu maddeye yardımcı olan mikropları ve klavulanik asidi öldüren iki aktif madde olan amoksisilin içerdiği bilinen birçok antibiyotiğe göre daha üstündür.

Anjinada amoksiklav yüksek verimlilik gösterir ve genellikle yetişkinlerin ve çocukların tedavisi için reçete edilir. Amoksiklav ilacını kullanırken pozitif bir etki elde etme oranının yüksek olması, ana aktif maddeyi amoksisilin, bakterilerin yaşamına özel bir direnç kazandıran klavulanik asidin ek etkisiyle açıklanmaktadır. Asidin kendisi de hafif antibakteriyel aktivite sergiler.

İlaç amoksislavın bir parçası olan amoksisilin, ayrı ayrı reçete edilebilir, süspansiyon için tabletler ve toz formunda satılır. Anjinada amoxiclav almak için kaç gün ve dozu nasıl bilmeniz gerekir.

Normal ve pürülan anjinada "Amoksiklav"

Angina yetişkin ilaç ilacı amoxiclav almak için çok uygundur, çünkü "yemek" bir hap, gıda alımı ne olursa olsun günün herhangi bir saatinde olabilir. Bununla birlikte, doktorların aynı zamanda ve her zaman yemekle yapılması şiddetle tavsiye edilir. Hızla emilir, bir saat sonra kan alımından sonra bu ilacın maksimum konsantrasyonu gözlenir.

İlacın bileşenleri anjin muzdarip farryngeal bademciklerin dokuları da dahil olmak üzere insan vücudunun doku ve sıvılarına kolayca nüfuz edebiliyor olması nedeniyle, hastalığın tedavisi hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşir.

Topikal preparatlarla birlikte amoksiklav ve her zamanki gibi ve pürülan anjina ile atandı.

Anjinada amoxiclav'ı nasıl almalıyım? Geleneksel olarak, ilacın hastalık şiddetine bağlı olarak, 5-14 gün içinde alınır, en sık antibiyotikler yedi günlük bir kurs atanır. 3-5. Günde bile, yakın zamanda rahatsız edilen bir hastalığın tüm belirtileri tamamen ortadan kalkmış olsa bile, bir antibiyotik almayı bırakamazsınız. Bu hayatta kalan ve saklanan mikropların tamamen yok edilmesini sağlamak için gereklidir.

Anjin içinde amoxiclav içmek ne kadar çok sadece bir doktor tarafından karar verilmelidir.

Anjinada kaç gün "Amoxiclav" ve ilacın dozu

Yetişkinlere ve anjinaya sahip çocuklara amoksiklav dozu belli oranlarda doktor tarafından reçete edilir. Bu nedenle, ağırlığı ve kilosu 40 kilogramı geçen 12 yaşındaki yetişkinler ve çocuklar, günde bir kez (her 8 saatte bir) bir tablette 250 mg amoksiklav reçete edilir. Böyle bir dozaj hastalığın hafif ve orta şiddeti için reçete edilir.

Hastalık daha ciddi, karmaşık bir şekilde ortaya çıkarsa, doktor ilacın artan dozunu reçete eder. İlaç 12 saat sonra günde 2 kez alınabilir. Bir tabletteki amoksiklav miktarı 500 mg olmalıdır.

500 mg amoksisilin ihtiva eden ilacın bir tabletinin, 250 mg'lık iki tablete eşit olmadığını anlamak önemlidir, çünkü bunlar, aynı miktarda klavulanik asit, yani 125 mg içerirler. Tablette amoksisilin konsantrasyonu 2 ila 250 mg arasında 500 mg daha yüksektir.

Çocuklarda anginada süspansiyon "Amoxiclav"

Çocukların yetişkinlerden daha sık anjinadan muzdarip olması daha olasıdır. Bağışıklığın en hafif zayıflaması, hafif bir hipotermi ve işte burada - anjin. Doğal olarak, 12 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksiklav daha küçük dozlarda reçete edilir. Üstelik, ilacı almanın daha hoş bir yolu tabletleri yutmaktansa - süspansiyonu almaktan.

Tabletleri yutmak için çok genç olan çocukların tedavisinde anjinada amoksiklav süspansiyonu reçete edilir. İlaç bir toz olarak satılır ve ekli talimatlara göre kaynamış su ile seyreltilir.

Bir süspansiyon olarak uygulanan anjin içinde amoksiklav dozajı aşağıdaki gibi olacaktır: 5 ml bitmiş süspansiyon = hafif hastalıkta bir doz için ilacın 125 mg'ı. Süspansiyonun daha rahat bir şekilde alınması için, şişeye bir ölçüm kaşığı veya bir ölçüm kabı bağlanır.

Bir çocukta anjinin tedavisi için bir amoksiklav reçete edildiği zaman, doktor kendi takdirine bağlı olarak ilacın dozunu bir seferde 250 mg'a çıkartabilir. Her durumda, ilacın düzenli olarak doğru dozajda alınması durumunda iyi bir terapötik etki elde edilebildiğinden, dozajı veya alım sayısını bağımsız olarak değiştirmek yasaktır.

Bitmiş süspansiyon, çocuklar için erişilemeyen bir yerde 7 gün boyunca saklanabilir.

"Amoksiklav" a karşı olumsuz reaksiyonlar

Amoksiklavlara karşı alerjik ve diğer yan etkiler çok nadirdir. En sık görülenler kurdeşen, kaşıntı, anjiyoödem ve anafilaktik şoktur. İlacın alınmasında alerjik reaksiyonlara eğilimli kişiler çok dikkatli olmalıdır.

En yaygın yan etkiler sindirim sisteminin bir tarafında görülür. Bu mide bulantısı, kusma veya dysbiosis olabilir. Bazen karaciğerin geri dönüşümlü sarılık şeklinde ihlalleri vardır.

Çok nadiren, geri dönüşümlü trombositopeni ve lökopeni vardır. Ayrıca, bazen, sinir sistemi ilaca yeterince cevap vermemeye tepki gösterir. Bu durumda, baş ağrısı, hafif baş dönmesi, mantıksız bir endişe ve uykusuzluk hissi vardır.

İlaç kesildikten sonra, tüm yan etkiler gider.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Kaynaklar: http://ingalin.ru/lor/angina/amoksiklav-pri-angine.html, http://www.astromeridian.ru/medicina/amoksiklav_pri_angine.html, http://nasmorkunet.ru/lekarstva/amoksiklav- pri-angine.html

Henüz yorum yapılmamış!

Tonsillit tedavisinde antibiyotikler

Anjina tedavisi ve kronik tonsillitin alevlenme evresi, sıklıkla antibiyotik kullanımı ile eşlik eder. tonsillit Antibiyotikler dikkate patojenin hastalık, süresi, türü ve hesabına sadece terapist veya odyolog içine alabilir bireysel yönlerinin sahne alarak bireysel olarak atanır.

Bademcik iltihabı için antibiyotikler sadece enfeksiyöz hasar belirtilerini ortadan kaldırmaz, aynı zamanda komplikasyonların gelişmesini ve patojenin diğer organ ve vücut sistemlerine yayılmasını da önler.

Yetişkinler ve çocuklar için ortak aktif maddeler çeşitli şekillerde üretilir, uygulama ve dozaj için uygundur, hastanın ağırlığı ve durumuna uygundur. Kronik bademcik iltihabına yönelik antibiyotikler, hastalığın benzer akut evresinde reçete edilir, çünkü ağırlaştırıcı da yaygın olarak anjina olarak adlandırılır.

hepsi verimsizliği veya alımı tayin makrolitlerle veya sefalosporin yanıt olarak bir alerjik reaksiyon meydana sonrasında çoğu, penisilin yararlanabilir, ancak.

amoksisilin bir süspansiyonun hazırlanması için granüllerin yanı sıra 250, 500 ve 1000 mg'lık bir konsantrasyona sahip tabletler şeklinde salınır, bu da çocuklarda kullanılmasını mümkün kılar.

Granüller içeren bir şişede gerekli Amoksisilin süspansiyonunu hazırlamak için özel bir işarete kadar kaynatılmış veya damıtılmış su ekleyin. Daha sonra, amoksisilin hemen hemen hazır süspansiyonu mümkün olan en iyi şekilde karıştırın.

2 yıldan itibaren çocuklarda anjina tedavisi için süspansiyonda amoksisilin reçete edilir. Belki de bir doktorun gözetiminde yeni doğan çocukların bile dikkatli kullanımı.

2 yaşından itibaren çocukları tedavi etmek için günde üç kez 125 mg Amoksisilin reçete edilir ve 5 yıllık bir doz iki katına çıkarılmalıdır. 10 yıldan beri, günde 3 kez 500 mg'lık bir yetişkin dozu içebilirsiniz.

anjin tedavisi ortalama olarak 10 gün belirtilerin kaybolmasından sonra, tamamen tonsillit tedavi ve hastalığın yeniden başlamasını veya tekrarını önlemek için ek 2 gün boyunca ilaç almaya devam etmek daha iyidir, olmalıdır.

azitromisin Penisilin preparatları anjini tedavi edemezse veya bu grubun ilaçlarına kontrendikasyonlar varsa reçete edilir. Azitromisin, 250, 500, 1000 mg'lık kapsüller ve tabletlerde ve Azimed veya Ormax adı verilen süspansiyonların hazırlanması için bir toz formunda üretilir. Bununla birlikte, Azitromisin pahalı ilaç olarak sınıflandırılır, Bu, bir tablet, yüksek maliyeti nedeniyle, sadece 3 - ama Azitromisin blister paketinde tablet, az sayıdaki özelliğidir.

Azitromisin günde bir kez, yemeklerden bir saat önce ya da bir yemekten 2 saat sonra kullanılabilir. Bu tavsiyeye uymak daha iyidir, böylece Azitromisin kısa bir süre sonra eylemine başladı. Hangi dozaj olacaktır, katılan doktor karar verir.

Sumamed, bir Azitromisin analogudur, ancak bademcik iltihabı için daha pahalı bir antibiyotiktir. Sumamed, süspansiyon, tablet ve ayrı bir Sumamed Forte formunun hazırlanması için toz formunda mevcuttur.

Sumamed gibi bir çare olan boğaz ağrısını tedavi etmek de günde bir kez alınabilir, yemeklerden önce 1 saat arayla ve yemekten sonra 2 kez yapışabilir. Sumamed tabletler çiğnenemez veya öğütülemez, ancak sadece bütünsel bir formda alınır, rahat bir miktarda su ile yıkanır.

Sumamed ilacı ile tedavi ederken, resepsiyonu kaçırmamalı ve 24 saatlik bir farkla kabul programına uygun olarak almalısınız.

Genel öneriler

İçki, her neyse, antibiyotikler doktor olarak ve zarardan daha yapar daha iyi bir antibiyotiğe uygulama için tavsiyeleri doğrultusunda sadece gereklidir.

 • Daha etkili bir ilaç seçebilmek için, yayma analizini terk etmemelisiniz. Onun sonucu, hastalığın nedensel etkisini doğru bir şekilde gösterecektir.
 • Tedavi anjinası sadece antibiyotik ilaçları almak için programa sıkı sıkıya bağlı kalmakla mümkündür.

3 kez bir resepsiyona atanmışsanız, 8 saatlik bir aralıkta, 2 kez - 12 saatte, tek bir resepsiyonla - 24 saat gözlemlemeniz gerekir.

7-10 gün boyunca sürekli olarak antibiyotik kullanmak gerekir, Azitromisin antibiyotikler 5 gün sonra anjinayı tedavi edebilir.

 • Etki 72 saat içinde meydana gelmezse ilacı değiştirin.
 • Talimatlarda belirtilen ve tedavi sırasında doktor tarafından gıda alımı için önerilen aralığı gözlemleyin. Tablet kullanamazsınız:
 • çay, kahve;
 • gazlı içecekler;
 • süt ve fermente süt ürünleri;
 • suları.

Temizlik için sadece saf, durgun su uygundur.

 1. Paralel olarak, antibiyotikler bağırsak mikroflorasını normalleştiren fonlar alır - Lineks, Bifiform.
 2. Tedavi sırasında diyeti takip edin, pes etmeyin:
 3. yağlı, kızarmış ve füme tabaklar,
 4. koruyucular,
 5. asit, tuzlu, baharatlı yemekler ve sıvılar,
 6. alkollü içecekler.

Boğaz ağrısı dozu durumunda amoksiklav

anjin tedavisi için kullanılan antibiyotikler arasında, özel bir yer amoksiklav kaplar - bunun etkinliğini, belki de bir çok antibiyotik yerine, sadece iki ajan bakteriler üzerinde hareket için: amoksisilin ve klavulanik asit.

Enfeksiyonla mücadele için temel araç, ilacın bir parçası olan amoksisilin olup, ayrı ayrı reçete edilir, tablet şeklinde yapılır, ayrıca özel bir toz (bundan bir süspansiyon yapılmalıdır).

amoksisilin, klavulanik asit ürünleri "zararlı" bakteri atık direnç kazandıran olarak Amoksiklav anjin daha hızlı hareket edebilir, ve sonuç olarak çok daha uzun bir süre için sabit kalır. Ek olarak, asidin kendisi de, zayıf bir şekilde ifade edilmesine rağmen, bazı antibakteriyel aktiviteye sahiptir.

İlacı oluşturan her iki ana bileşen de prensipte eyleme benzerdir. Bunların gastrointestinal sistemden emilmesi hızlı bir şekilde gerçekleşir. Amoxiclav tabletinin, öğle veya akşam yemeğinin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın, herhangi bir zamanda, hemen hemen her zaman "yenmesi", doktorların yan etkilerini azaltmak için almayı tavsiye etmelerine rağmen, elverişlidir. Uygulamadan 60 dakika sonra, kan plazmasındaki maksimum antibiyotik konsantrasyonu zaten gözlenmiştir.

İlacın bileşenleri bademcik dokusu da dahil olmak üzere vücudun tüm sıvılarına ve dokularına nüfuz eder, böylece Amoxiclave ile anjin tedavisi çok etkilidir.

Geleneksel olarak alımı 5-14 gün sürer, ancak hastalığın tüm belirtileri ortadan kaybolmasından sonra ilaç hayatta kalan patojenlerin "bitirmek" için birkaç gün içmek için gereklidir yana en hekimler, 7 günlük bir kurs tavsiye.

Anjinadaki amoksiklav aşağıdaki oranlarda reçete edilir. 12 yıldan fazla Yetişkinler ve ergenler (burada gerekli durum - ağırlık 40 kg), 1 tablet (- 250 mg klavülanik asit amoksisilin boy oranı: 125 mg) öngörülen klavulanik aside her 8 saatte bir veya 1 tablet (amoksilin - 500 125 mg mg) her 12 saatte bir. Böylece, günde üç kez tabletleri içmeniz gerekecektir. Bunlar hastalığın hafif veya orta şiddeti için kabul kurallarıdır.

anjina daha şiddetli gerçekleşir, doz arttırılır: amoksisilin, 500 mg'lık bir dozda uygulandığında, bir tablet üzerinde klavülanik asit 125 mg, her 8 saat... 125 mg - tabletler her bir bileşim içinde bu yana iki eşit olmayan 250 mg, 500 mg amoksilin, içeren bir tablet klavulanik asit aynı sayıda içerir unutulmamalıdır.

Boğaz ağrısı durumunda amoksiklav, tabii ki, bir çocuktan daha büyük dozlarda reçete edilir. Çocuklar çok daha yaygın yetişkinlerden daha duyarlı anjina: ısı hızla, soğuk havaların yerini özellikle off-sezonunda neredeyse zayıflamış bağışıklık, küçük hipotermi, - ve boğaz ağrısı.

Çocuk zaten büyüdüyse, tablet şeklinde ilaç alabilir, daha küçük çocuklar için eczanelerde satılan bir tozdan hazırlanabilecek bir süspansiyon içmek daha kolay olacaktır. Süspansiyondaki antibiyotik dozu aşağıdaki gibi olacaktır: 5 ml süspansiyon 125 mg Amoksiklavdır. Hafif bir enfeksiyon şekliyle, bir doz için 1 dozluk kaşık atayın.

Belki de doktor ilacın dozunu arttırmak için gerekli bulacaktır ve ilacın büyük bir dozunu içeren Amoksiklav forte yazacaktır - bir ölçüm kaşığında 250 mg. Her durumda, doktor reçetelerini takip etmek ve reçete edilen dozu azaltmamak gerekir, aksi halde tedavi sadece bir etki yaratmaz, aynı zamanda çok fazla zarar da verecektir. Çocuklarda anjinada amoksiklav, sadece bir çocuk doktorunun tüm önerileri gözlenirse iyi bir etkiye sahiptir.

Süspansiyonun oral yoldan uygulanması için hazırlanan bir hafta önce saklanır, daha önce çocuklara erişilemeyen bir yere kaldırılır. Kim bilir, belki de bir çocuk daha çabuk iyileşmek isterse, tüm ilacı hemen içmeye karar verir (dahası, katkı maddelerinin farklı nitelikleri nedeniyle, tatlı şurup gibi görünür)? Bebeği korumak ve kendi sinirlerinizi kurtarmak daha iyidir.

Süspansiyonun bir parçası olan meyve aromaları ve şeker, boğazda güçlü ağrılı duyularla bile daha az hoş olmayan bir çocuk için antibiyotik alma prosedürünü yapar. Çocukluğu Sovyet döneminde olan çocuklar, emin bir şekilde annelerin nasıl acı bir hap içtiğini, onu toz haline getirmeye çalıştıklarını ve en sevdikleri şekerle nasıl içtiklerini hatırlıyorlar. Mevcut çocuklar daha şanslıdır, ancak çocuğun ilacın yardımcı bileşenleri üzerinde sahip olabileceği alerjiyi unutmayınız.

Antibiyotik Amoksiklavlara karşı alerjik reaksiyonlar nadiren görülür, ancak bilinmesi gerekir. Kaşıntı, kurdeşen, anjiyoödem ve hatta anafilaktik şok olur. Alerjiye yatkın olan kişilere özellikle dikkat edilmelidir.

Amoksiklavdaki yan etkiler, benzer ilaç kullanım prensiplerine bağlı olarak diğer antibiyotiklerle aynıdır. Çoğu zaman sindirim sistemi tepki gösterir: mide bulantısı, kusma ve dysbacteriosis mümkündür. Bazen karaciğerin, tek sarılığın, hepatitin tersine çevrilebilir ihlalleri vardır.

Çok nadiren geri dönüşümlü lökopeni veya trombositopeni olur. Sinir sisteminiz "yetersiz" olabilir: baş dönmesi, baş ağrısı, anksiyete hissi veya uykusuzluk hissederseniz, belki de tüm bunlar Amoksiklav almaktan kaynaklanır ve iptal edildikten sonra geçer.

Bazen anjinada Amoksiklav kullanımı istenen etkiyi vermez. Bu, ilacın münferit bileşenleri müstahzarın bileşenlerine karşı toleranssız olduğunda ortaya çıkar. Olgu ölümcül değildir, ancak ilacın kaldırılmasını ve başka birinin atanmasını gerektirir, çünkü daha fazla kabul sadece patojenlerin çoğalmasını destekleyecektir. Bunu kendi başına yapmak imkansız, ilaç hekim tarafından iptal edilmelidir.

Amoxiclav'ı anjinaya almaya başlamadan önce, kontraendikasyonlar ve ilacın kullanımıyla ilgili özel talimatlar hakkında bilgi içeren talimatları okumalısınız. Kontrendikasyonlar enfeksiyöz mononükleozun yanı sıra penisilin antibiyotiklerine bazen aşırı duyarlılık içerir.

Amoksiklav'a ek olarak başka ilaçları - örneğin herhangi bir kronik hastalıktan - alan hastalara özellikle dikkat edilmelidir. Özellikle, artriti olan ve metotreksat almak isteyenler, Amoksiklavın ilacın toksisitesini artırabileceğini hatırlamalıdır.

Amsoksiklav - son nesillerin antibiyotiklerinden biri, yüksek etkinlik ve az sayıda yan etki. Tabii ki, daha iyi, hasta veya tabletler almayın. Ama hastalanırsanız - Amoxiclav, anjinadan ve olası komplikasyonlarından hızla kurtulmaya ve sisteme geri dönmeye yardımcı olacaktır.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Angina bulaşıcı bir doğa olan palatine bademcikleri etkileyen iltihaplı bir süreçtir. Hastalık, genellikle yüksek ateş, öksürük, şiddetli boğaz ağrısı, zor yutma ile birlikte akut ve kroniktir. Bu durumda, antibiyotiklerle tedavi olmadan yapamazsınız. Anjina için en etkili ve sıklıkla kullanılan ilaç Amoxiclav'dır.

Amoksiklav, bir dizi penisilin için modern bir kombine antibiyotiktir. İlaç klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu sonucunda elde edildi. Bu bileşim nedeniyle yüksek bakterisit etkisi ve anti-inflamatuar etkisi vardır. Amoksiklav, gram-pozitif ve gram-negatif bakterileri etkileyerek büyümeyi ve üremeyi engeller. İlacın etkinliği sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için de kullanılmasını mümkün kılar. Amoksiklav, bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler ve toz formunda uygun salım formlarına sahiptir.

Çoğu zaman bu tür belirtiler için reçete edilir:

 • KBB organlarının ve solunum yollarının bulaşıcı hastalıkları
 • İdrar Yolu Enfeksiyonları
 • Jinekolojik bulaşıcı hastalıklar
 • Deri ve Eklem Enfeksiyonları
 • Kolesistit, kolanjit.

Amoksiklav bir antibiyotik olduğundan, birçok kontrendikasyon vardır:

 • Karaciğer ve böbreklerde ciddi bozukluklar
 • İlacın bileşenlerine aşırı duyarlılık
 • Alerjik reaksiyon
 • Hamilelik ve laktemi
 • Lenfatik lösemi
 • Mononükleoz enfeksiyondan kaynaklanır.

Ayrıca Amoksiklav, sindirim, sinir ve idrar yollarından yan etkilere neden olabilir. Ayrıca bazen alerjik reaksiyonlar da mümkündür.

Ürün için eksiksiz talimatlar linkte mevcuttur: Anjina durumunda Amoksiklav

amoksisilin ve klavulanik asit hastalığa neden olan bakterilere karşı bir çift bir işlem oluşturmak gibi, çok sayıda antibiyotiklerin etkinliğini aştığı anjin Amoksiklava tedavisinde bu, özel bir yer işgal eder. kanda ilaç maksimum konsantrasyon bileşenlerinden 50-60 dakika içinde görülmektedir KULLANIRKEN aktif hızlı iyileşme sağlar bademcik dokusu da dahil olmak üzere tüm vücut dokularına, içine almak. Angina Amoxiclav 3 yıl sonra yetişkinler ve çocuklar için tavsiye edilir. İlaveten, ilaç minimum yan etkilere neden olur, kullanımı uygundur. 12 yıla kadar, çocuk bir süspansiyonun hazırlanması için bir toz formunda bir ilaç reçete edilir, 12 yıl sonra, tabletler kullanılabilir.

Bununla birlikte, kilosu 40 kg'ı aştığında bir çocuğa tabletlerin verilebileceği unutulmamalıdır.

Kural olarak, tedavi kursu süresi 5 ila 14 gündür.

Boğazın farklı bir kursa sahip olduğu ve birkaç türe ayrıldığı bilinmektedir. Ayrıca, farklı anjina tipleri için antibiyotikler farklı davranır. Bu bağlamda, Amoxiclav'ın farklı tiplerde anjinalarla nasıl yardımcı olduğunu ve bunu yetişkinler ve çocuklar için doğru şekilde nasıl kullanacağını bilmelisiniz.

Amoksiklav bakteriyel boğaz ağrısı ile tedavi

Bakteriyel bademcik iltihabı esas olarak stafilokok, streptokok ve pnömokok gibi mikroorganizmalara neden olur. Bunlar foliküler, lacunar ve fibröz anjinin yanı sıra diğer bazı formları içerir. boğaz ağrısı, halsizlik ile karakterize edilir ve zaman zaman öksürük, ateş ve pürülan oranlarda belirtilen amoksiklav değildir sıradan anjinin tedavisinde, in:

 • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklara günde 3 kez 1 tablet (250 mg + 125 mg) reçete edilir. Daha şiddetli bir formda, günde 2 kez 1 tablet (500 mg + 125 mg).
 • Çocuklar bir süspansiyon şeklinde bir ilaç reçete edilir, bir ölçü kaşığı 5 ml ilaç içerir. Çocuklara kabul 5-10 gün, günde 2-3 kez sürer. İlacın dozunun hesaplanması, vücut ağırlığını ve hastalığın seyrini dikkate alarak, her bir çocuk için ayrı ayrı doktor tarafından gerçekleştirilir.

Amoxiclav ile pürülan boğaz ağrısı tedavisi

Pürülan anjina özellikle çocuklarda yeterince şiddetlidir. Aynı zamanda, boğaz çok ağrılı, yüksek ateş, bademcikler üzerinde pürülan çökeltiler, ağrılı yutma, genel halsizlik, öksürük nadirdir. Bu durumda, antibiyotikler önlenemez, bunları başka ilaçlarla birleştirmek de mümkündür. Yetişkinler için önerilen doz:

 • pürülan anjina tabletler yetişkin Amoksiklav ve 12 yaş üzerindeki çocukların daha ciddi vakalarda, 1 tablet (500 mg + 250 mg) üzerinde günde 3 kez almak, doz, 12 saat boyunca (875 mg + 125 mg) kadar arttırılır. Tabletler yemeklerden önce içilir, bol su ile yıkanır.

Çocuklarda pürülan karakterin anjina içinde amoksiklav da bu tür dozlarda yaygın olarak kullanılır:

 • Tablet şeklinde, 12 yaşından sonra çocuklara günde 2-3 mg 250 mg ilaç verilir, tedavi 5-7 gün sürer.
 • Bir süspansiyon şeklinde anjin içinde amoksiklav on iki yaşın altındaki çocuklara reçete edilir. Bunu yapmak için tozu suyla seyreltin, şişeyi iyice sallayın, talimatlara sıkı sıkıya uyun. Dozaj ve çocuklar için ilaç ne kadar içeceği, bebeğin vücut ağırlığı ve genel durumu göz önüne alınarak uzmanı belirler. Genellikle önerilen doz günde 3 kez 1 ölçü kaşığıdır.

Viral boğaz ağrısı ve Amoksiklav

Viral bademcik iltihabı, virüs ve mantarların yenilmesi nedeniyle oluşur. viral türler :. Kızamık, uçuk, akıntılı boğaz ağrısı dahil vb hastalığın bu formların en yaygın semptomlardır boğaz ağrısı, bademcik kızarıklık, bunların artar, vücut sıcaklığındaki artış, bazen hastalar öksürük ve burun akıntısı yakınırlar. Amoxiclav ile yapılan bu tip anjin tedavisi neredeyse kendini ödünç vermez. Bu durumda, daha etkili tedaviler, antiviral ve antifungal ilaçlardır. Ek olarak, viral boğaz ağrısının tedavisi, durulama ve inhalasyon, immünostimulasyon ve antipiretik ajanlar için çeşitli infüzyonların yardımıyla gerçekleştirilir.

İlacın atanmasında unutmayın, anjin ile amoxiclav belirlenen dozlarda tam alınmış ve her durumda tedavinin seyrini kesilmesi mümkündür; gerekmekle birlikte, bunun durumun bir bozulma ve ciddi sonuçlara gelişmesine yol açabilir.

Solunum yolunun bakteriyel enfeksiyonları, özellikle anjina ise, pus formasyonu şeklinde bir komplikasyon ile karakterize olan acil tedavi gerektirir. Patojenle mücadele etmek ve komplikasyonların önlenmesi için antibakteriyel ilaçların kullanılması gereklidir. Anjinada amoksiklav, patojenle savaşabilecek en iyi araçlardan biri olarak kabul edilir. Bu antibiyotik, herhangi bir anjina tipi için reçete edilen bir ilaç olarak kabul edilir.

Amoxiclave ile angina tedavisi klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu sayesinde çok etkilidir. 12 yaşında ve yetişkinler için, ilaç tablet formunda 250, 500 ve 1000 mg miktarında aktif bileşen dozu ile salınır.

Önemli! Çocuklara bir antibiyotik verin, 12 yaşından sonra bile bir çocuk doktoru ziyaret ettikten sonra olmalıdır.

 1. İlaç Amoxiclav 250 mg, vücut ağırlığı 40 kg'ı aşan yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir.
 2. İlaç 1 tablet için her 8 saatte tüketilir.
 3. Boğaz ağrısı 500 mg'lık bir ilaç dozu ile tedavi edilir. 1 tablet ila günde 2 kez ilaç alınır.

Daha şiddetli durumlarda, örneğin, pürülan anjina ile, Amoksiklav yetişkinler günde iki kez 1000 mg reçete edilir. Bir ilacı ne kadar içmelisiniz? Antibakteriyel ilaçlarla tedavi 5 gün sürer, eğer hastalık şiddetli ise, tedavi 2 haftaya kadar sürebilir.

Amoksiklav 14 günden uzun süre alınmamalıdır, istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir. İlaç nasıl alınır? Tabletler çok sıvı ile yıkanır, eğer çocuk kusmayı açarsa ya da tablet boğazda sıkışırsa, ilacı ılık suda seyreltilir ve çocuğa tüm sıvıyı içmesi sağlanır.

İlaç ne kadar harekete geçtikten sonra? Bakterisidal ajan, uygulamadan sonraki ikinci günde hareket etmeye başlar. Penisilin hattının en zararsız preparasyonu olarak kabul edilir, ancak doktordan bağırsak mikroflorasını korumak için ilaç yazmasını istemek yine de buna değerdir.

Bir çocuk veya bir yetişkin bir foliküler boğaz ağrısı veya pürülan tanısı konursa, doktor, enjeksiyon için kullanılan toz içinde Amoksiklav reçete edebilir. Eğer antibakteriyel ilaçlar tabletlerde yardımcı olmazsa, ilaç şiddetli durumlarda reçete edilir. Bu, ciddi bir angina seyri ile etkili bir şekilde yardımcı olur.

İki dozajda bir çözeltinin hazırlanması için bir toz preparasyonu hazırlanır.

 1. İlk salım şekli, bir sodyum tuzu ve 200 mg klavulanik asit formunda 1 g amoksisilin içerir. Vücut ağırlığı 40 kg'dan az olan hastalar için tasarlanmıştır.
 2. İkinci salım biçimi 500 mg amoksisilin ve 100 mg klavulanik asit içerir. Bu ilaç, yaşı 40 kg'ı aşan yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir.

Kullanım talimatlarına göre, ilaç kas içi uygulama için amaçlanmamıştır. İlaç damlalık yardımıyla intravenöz olarak uygulanır, işlem süresi 3-4 saat sürer.

Dikkat lütfen! İlacın kullanımı, enjeksiyon yardımı ile evde imkansızdır. Bunu yapmak için bir hemşireyi aramanız veya hastaneye gitmeniz gerekir, kendinize zarar verebilir ya da ölümle dolu bir damar içine hava enjekte edebilirsiniz.

12 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksiklav, bir süspansiyon hazırlanması için toz formunda alınması tavsiye edilir. Yetişkinler, aktif içeriğin düşük konsantrasyonu nedeniyle bunu almayı önermezler. İlaç almak her zaman mümkündür, hoş yapraklar hoş bir tat verir. İlaç üç dozajda mevcuttur: 125, 250 ve 400 mg.

Hastalık 2 gün sonra kendini yeni belirtilerle kendini göstermeyi bırakır. Sıcaklık sönmeye başlar, işaretler daha hızlı gider. Bu doz, anjinin şiddetine dayanmaktadır. Hastalığın ılımlı seyrinde, 125 mg Amoksiklav reçete edilir, ortalama 250 mg'lık bir ateşin eşlik etmesi ve şiddetli öksürük, 400 mg'lık bir dozda bir ilacın kullanılmasını gerektirir.

İlacın dozajı çocuğun yaşına ve ağırlığına bağlıdır. Çocuklar için kullanım talimatları:

 • Üç aya kadar yeni doğan bebeklere 1 kilogram başına 30 mg verilir, günde 2 kez antibakteriyel ilaç alınması gerekir;
 • 3 yıldan itibaren kırıklar, boğaz ağrısının şiddetine bağlı olarak 20 ila 40 mg / kg arasında verilmesi önerilir.

Yetişkin bir çocuğun maksimum dozu 6 g / kg vücut ağırlığını geçmemelidir. İlaç almak için kaç gün var? Kullanım süresi 5 ila 14 gün arasındadır.

Penisilinlere ait diğer ilaçlara karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde bir süspansiyon veya çözeltinin hazırlanması için ve ayrıca tablet formunda toz halindeki amoksiklav yasaklanmıştır. Amoksiklavda olduğu gibi aynı aktif maddeleri içeren ilaçların kullanımı nedeniyle kolestatik sarılık veya karaciğer fonksiyon bozukluğunda anamnez varsa ilaç reçete edilemez.

Hamilelikte, preparat sadece doktor ile görüştükten sonra kabul edilebilir, bir ilacın bileşenleri anne sütü içine girer, daha sonra çocuğa ulaşabilir. Anlamına gelir, bir meme tarafından beslenmede ilaç kullanılamaz.

Yan etkiler arasında sıklıkla döküntü veya ürtiker, hemolitik anemi, kandidiyaz, hepatik enzimlerin aktivitesi, hepatit, anjiyoödem ve anafilaktik şok şeklinde bir alerji vardır. Nadir durumlarda, hastalar idrar yolu enfeksiyonları gelişir.

Amoksiklavun birçok benzerleri vardır. Hastanın herhangi bir sebepten dolayı bir ilaçla tedavi edilmemesi halinde reçete edilir. Hangi ilacı seçmeliyim? Karşılaştırma örneğini düşünün.

Amoksiklav veya Sumamed: hangisi daha iyi? Bu iki ilaç, farklı grupların preparatlarıdır. Bir hastada penisilin ilacı varsa, Sumamed'e sunulacak. İlaçlar çeşitli formlarda ve dozlarda mevcuttur. Yan etkilerin ortaya çıkış istatistiklerine göre, aynı yüzdeye sahipler. İlaçlar etkilidir. Hangi ilacın angina ile hareket etmesi daha iyidir doktor tarafından karar verilir, her vaka bireyseldir.

Augmentin veya Amoksiklav? Augmentin ayrıca penisilin serisinin ilaçlarına aittir. İlaçların formülasyonları aynıdır, yan etkiler ve kontrendikasyonlar aynıdır. Tek fark, fiyat kategorisidir ve ilk çarenin vücutta daha yumuşak davranmasıdır. Eğer çocuk için ilaç seçilirse - daha iyi Augmentin. Yetişkin, aksine, ikinci çareyi almak daha iyidir.

Amoksiklav veya Flemoksin: hangi ilaç bebek için en iyisidir? Flemoxinum'un aksine, Amoksiklav kombine bir preparattır, beta-laktomazlara karşı direnci koruyabilir, çünkü ikinci ilacın üreticileri övünemez. Bu durumda, Flemoxin satın almak daha iyidir. Son kullanma tarihi itibariyle bile, ilk tıbbı önemli ölçüde aşmaktadır. Amoksiklav, üretim tarihinden itibaren 2 yıl ve Flemoxin 5 yıla kadar saklanır. Ek olarak, birinci ilaç mononükleoz ve lenfositik lösemi ile kullanım için kontrendikedir ve ikinci hastaya dikkat edilirse izin verilir.

Angina, palatine bademcikleri engelleyen boğazın akut bir hastalığıdır. Genellikle doğada bakteriyel, parlak ve ağrılı bir semptomatolojiye yol açar. Boğaz ağrısı, şişlik, şiddetli iltihap ve pürülan plak vardır. Patoloji, mutlaka antibiyotik içeren kapsamlı bir tedavi gerektirir. En iyi ilaç yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada Amoxiclav'dır. Hastalık ve akut belirtileri ile hızlı ve etkili bir şekilde baş eder.

Amoksiklav, penisilin grubundan geniş bir etki spektrumuna sahip bir kombine antibakteriyel ajandır. İlacın bileşimi iki aktif madde - amoksisilin (yarı sentetik penisilin) ​​ve klavulanik asit (beta-laktamaz inhibitörü) içerir. Her iki bileşen de akut tonsillite neden olan çoğu bakteriye karşı güçlü bir terapötik etkiye sahiptir. Dirençli bakterisidal ve anti-inflamatuar etki, ilacın hızlı emilimi nedeniyle elde edilir.

Yetişkinlerde ve çocuklarda üst solunum yollarının bulaşıcı hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Tedavide reçete edilir:

 • çeşitli formlarda akut tonsillit;
 • pnömoni;
 • kronik bronşit;
 • otitis ve sinüzit;
 • idrar yolu enfeksiyonları;
 • iç organların pürülan-septik lezyonları;
 • ortopedik ve maksillofasiyal patolojiler.

Amoksiklav çeşitli dozaj formlarında mevcuttur - oral uygulama ve suda çözünme için tabletler, süspansiyon ve intravenöz enjeksiyon için toz. Aktif maddelerin konsantrasyonu da farklıdır. Uygun bir formun seçimi, tanıya, hastanın ciddiyetine ve hastanın yaşına bağlıdır. Pürülan anjina Amoksiklav ile randevu ve dozlama, her bireysel klinik vakada doktor tarafından bireysel olarak belirlenir.

Antibiyotik Amoksiklav reçetesiz bir eczanede dağıtılır, ancak bunu kendiniz uygulamak kesinlikle yasaktır. Anjinadan kendiliğinden gelen ilaçlar ciddi komplikasyonlarla doludur.

Anjina ile, Amoxiclav çok çeşitli eylemler ve minimal yan etkileri nedeniyle sık sık reçete edilir. Hastalığa neden olan stafilokok ve streptokokları ve aynı zamanda hoş olmayan semptomları etkili bir şekilde yok eder. Bademcikler, girişin başlamasından birkaç gün sonra pürülan bir plaktan arındırılır. Ancak her bir durumda, ilacın farklı bir formu ve dozu seçilir. Angina Amoxiclav almak nasıl?

İlacın tablet formu, 12 yaşından itibaren yetişkinler ve çocuklar için tasarlanmıştır.

Oral uygulama için tabletler (Amoksiklav ve Amoksiklav 2X) ve suda çözünme (Amoksiklav Yeterli) için üretilmiştir.

Anginada önerilen Amoksiklav dozu:

 • Yetişkinlerde hafif bir bademcik iltihabı ile, 1 tablet düzenli aralıklarla günde üç kez (250 mg amoksisilin ve 125 mg klavulanik asit) reçete edilir, tercihen yemeden önce su ile yıkanır;
 • çocuklarda - günde 3 kez vücut ağırlığının kilogramı başına 40 mg;
 • Yetişkinlerde pürülan anjinaya sahip Amoksiklav, günde iki kez ağızdan 1 tablet (500 mg / 125 mg) almayı ve yeterli su ile sıkılmayı önerir;
 • 12 yıl sonra komplike bademcik iltihabı ile, günde 2 kez Amoxiclav 1000 (875 mg / 125 mg) alması tavsiye edilir, 0.5 bardak su içinde çözülür.

Tedavi kursu süresi bireysel olarak belirlenir. Ortalama süre 7 gündür. Maksimum tedavi süresi iki haftayı geçmemelidir. Hastalığın nüksetmesini önlemek için ilaç tüm semptomların kaybolmasından sonra bile alınır. Dozda izinsiz değişiklikler ve kabul süresi kabul edilmez.

Küçük çocuklarda angina tedavisi için Amoksiklav bir süspansiyonun hazırlanması için bir toz formunda üretilir. Amoksisilin konsantrasyonu 125 mg ila 250 mg arasında değişir. Komple sette, bir ilacın hazırlanması için 100 ml'lik bir cam şişe ve 5 ml'lik bir hacimde bir ölçü kaşığı bulunmaktadır. Kullanmadan önce, toz oda sıcaklığında saf su içinde seyreltilir ve iyice çalkalanır. Tedavi süresince buzdolabında saklanır.

Dozlama, bebeğin durumuna bağlı olarak çok dikkatli seçilmektedir. Tavsiye edilen oranlar (kaç tane içilir):

 • Bebekler (3 aya kadar) günde bir kilogram vücut ağırlığı başına 30 mg amoksisilin reçete edilir, düzenli aralıklarla 3 doza bölünür;
 • 3 aylık bir yaştan sonra günlük doz, 2-3 dozluk olarak 20-25 mg / kg'dır;
 • Şiddetli enfeksiyonlar, dozlamada 2 kez (her 12 saatte bir) günde 40-45 mg'lık bir artış olduğunu göstermektedir.

Bir çocuk için maksimum günlük hacim, 1 kg vücut ağırlığı başına 45 mg aktif maddeyi geçmemelidir. Tedavi süresi 5 ila 10 gündür, ancak 14 günden fazla değildir. Her durumda, tedavi şeması çocuk doktoru tarafından seçilmelidir, bunu açıkça izlemelidir.

Amoksiklavin parenteral uygulaması, ilacın bir jet veya damlamada intravenöz uygulanmasını önerir. Amoksisilin ve klavulanik asit konsantrasyonu sırasıyla 500 mg / 100 mg veya 1000 mg / 200 mg'dır. Enjeksiyon veya tuzlu su çözeltisi için su içinde seyreltilmiş toz. Bu form ağırlıklı olarak yatarak tedavi koşullarında ciddi anjina seyrinde reçete edilir.

Dozaj ve uygulama şekli, ilgili hekim tarafından ayrı ayrı belirlenir. Erişkin boğaz ağrısında amoksiklav standart şemaya göre günde üç kez (her 8 saatte bir) amoksisilin 1.2 gram püskürtülür. 3-5 dakika yavaşça girilir. Pediyatride, önerilen doz her 12 saatte bir kilogram başına 30 mg'dır. Kalıcı bir terapötik etkinin başlamasından sonra, ilacın oral uygulamasına geçmelisiniz.

Amoxiclav'ın tüm formlarının uygun kullanımı akut tonsillit ve diğer bulaşıcı hastalıkların tedavisinde hızlı ve kalıcı bir etki sağlar.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Yetişkinlerde ve çocuklarda bademcikler nasıl tedavi edilir - ilaç ve halk tavsiyesi

Bezler (palatine tonsiller) - vücutta nazofarenks yoluyla enfeksiyona karşı koruyucu bir bariyer. sessizce ama, vücutta yaşayan "uykuda" Bakteriler, en kısa sürede bademcik boşunu verecek şekilde, bakteri acı düşman ve yakında iltihabı gelişir nerede acımasızca, (bademcik bunun oluşmaktadır) lenfoid doku saldırır.

Angina - evde tedavi. Erişkinlerde anjinin hızlı tedavisi

Angina neredeyse en yaygın bulaşıcı hastalıktır. Sıklıkla ARI ve ARVI ile karıştırılır, ancak onu listelenen hastalıklardan ayıran bilinen ve bilinen tüm belirtiler, bezlerin şişmesi ve hiperemiidir.