Loading

Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada amoksiklav

Angina, farinks ve bademciklerin bölgelerini etkileyen inflamatuar bir süreçtir. Çoğunlukla hastalık, antibiyotik kullanımını gerektiren bir bakteriyel karaktere sahiptir. Akut bademcik iltihabının ana belirtileri, sıcaklıkta yüksek oranlara, boğazda şiddetli ağrıya ve yutmada büyük zorluklara neden olur. Çoğu zaman, doktorlar anjina ile tedavi için Amoksiklav reçete eder. Diğer antibiyotiklere göre avantajları nelerdir ve nasıl doğru bir şekilde alınmalıdır?

Antibiyotik Amoksiklavun tanımı

Amoksiklav penisilin grubunun bir parçası olan ilaçların modern kombinasyonuna aittir. Bu ilaç klavulanik asit ve amoksisilin karıştırılarak elde edildi. Bu kombinasyon nedeniyle, Amoksiklav yüksek bir bakterisidal etkiye sahiptir ve ayrıca bir anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Amoksiklav her türlü bakteriyi etkiler, bunun sonucunda bileşenleri aktif büyümeyi ve mikropların çoğalmasını durdurur. Bu tür bir ilaç çok etkili olarak kabul edilir, bunun yanında sindirim işlevinin ihlaline yol açmaz, çoğu antibiyotik ne yapar. Bu nedenle anjinada Amoksiklav sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda farklı yaşlardaki çocuklar için de reçete edilir.

Sıklıkla, aşağıdaki problemler için bir antibiyotik reçete edilir.

 • KBB organlarında ve solunum yollarında bulaşıcı hastalıklar varsa.
 • İdrar sistemi ile enfekte olduğunda.
 • Jinekolojik patolojiler olduğunda.
 • Cildin ve eklemlerin enfeksiyonu olduğunda.
 • Kolesistit ve kolanjit tezahürü ile.

Amoksiklav antibakteriyel gruba ait olduğundan, aşağıdaki kontrendikasyonların bir sayısı vardır.

 • Karaciğer ve böbreklerde ciddi rahatsızlık.
 • İlacın bileşenlerine artan duyarlılık.
 • Alerjik reaksiyonların başlangıcı.
 • Gebelik ve emzirme dönemi.
 • Lenfositik lösemi varlığı.
 • Enfeksiyöz bir mononükleoz ortaya çıkması.

Akut tonsillitte amoksiklav

Anjin ortaya çıkarsa, Amoxiclav hemen doktor tarafından atanır. Mesele şu ki bu antibiyotik terapötik tedavide özel bir yer tutmaktadır. Herhangi bir mikrop ile etkili ve etkilidir. Kullanıldığında, sadece amoksisilin değil, aynı zamanda klavulanik asit de içerdiği için, bir çift etki gözlenir. Ilacı kullanırken, elli ila altmış dakika sonra maksimum konsantrasyona ulaşılır. Ürünün bileşenleri, vücudun herhangi bir dokusuna derinlemesine nüfuz eder, bu da hızlı bir şekilde iyileşmeyi mümkün kılar.

Tıp, asgari yan etkilere neden olduğu ve göreceli kontraendikasyonlara sahip olduğu için, anjin yetişkinleri ve farklı yaşlardaki çocuklar için Amoksiklav atar. On iki yaşın altındaki çocukların antibiyotikleri bir süspansiyon şeklinde almaları önerilir. Kullanılmadan önce sıcak kaynamış su ile seyreltilen bir toz şeklinde satılmaktadır. Yetişkinler ve on iki yaşın üzerindeki çocuklar tablet formunu kullanabilir.

Tedavi kursu süresi, anjin tipine bağlı olarak beş ila on dört gün arasındadır.

Amoxiclav ile bakteri anjina tedavisi

Bakteriyel tipin anjinası genellikle stafilokok, streptokok ve pnömokok formundaki mikroplardan kaynaklanır. Bu nedenle, burada foliküler, lacunar, flegmonöz ve fibröz anjina gibi bir hastalık türü vardır. Boğazdaki acı hissi, genel halsizlik ve ateş ile kendini gösteren boğaz ağrısını tedavi etmek için bir antibiyotik reçete edilir.

 1. Yetişkinler ve çocuklar on iki yıl boyunca bir tablete günde üç defaya kadar. Bu durumda, dozaj iki yüz elli miligram olmalıdır. Şiddetli vakalarda, beş yüz miligramlık bir dozajda günde iki kez bir antibiyotik kullanılması önerilir.
 2. Bir süspansiyon şeklinde çocuk antibiyotik. Bu durumda, paket, bir ölçüm şırıngası içerir, dozajı beş mililitredir. Çocuklarda anjinada amoksiklav, beş ila on gün ila günde üç kez kullanılır. Doz, her bireyin ayrı ayrı tedavi edilen bir doktor tarafından seçildiği için, her şey çocuğun kilosuna ve yaşına bağlıdır.

Pürülan boğaz ağrısı tedavisi


Angina pürülan özellikle çocuklarla ilgiliyse çok zordur. Bu durumda hasta, kırk dereceye kadar bir sıcaklığa yükselir, boğazda kuvvetli bir ağrı ve bademcikler üzerinde pürülan bir birikinti oluşur. Bu durumda antibakteriyel maddeler ile birlikte dağıtılamaz.

Aşağıdaki vakalarda pürülan boğaz ağrısı için amoksiklav reçete edilir.

 1. Yetişkinler ve çocuklar on iki yıl boyunca bir tablete günde üç kez kadar. Bu durumda, ilacın dozu beş yüz miligramdır. Ciddi bir durum varsa, doz günde iki kez olmak üzere sekiz yüz miligrama çıkarılır. İlaç al, bir sürü sıvı içerken yemek yemeden önce.
 2. On iki yaşından küçük çocuklar, iki yüz elli miligramlık bir dozajda günde iki ila üç kez bir tablet. Tedavi sürecinin süresi beş ila yedi gündür.

Üç yaşın altındaki bebeklere bir süspansiyon şeklinde ilaç reçete edilir. Kullanmadan önce, toz su ile seyreltilmelidir. Sadece buzdolabında saklayınız. Kullanmadan önce, süspansiyonlu şişe çalkalanmalıdır. Temel olarak, dozaj üç ila beş mililitre ila günde iki ila üç defaya kadardır.

Viral anjin ve antibiyotik Amoksiklav

Viral bir doğanın anjinaları, virüslerin ve mantarların, gırtlakın mukoza zarına nüfuz etmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu herpetik ve catarrhal anjini içerir. Bu tür anjinalar, boğazdaki kuvvetli acı hissi ile kendini gösterir, bunun sonucunda hastanın iştahı yutma problemleri nedeniyle kaybolur.

Fakat viral boğaz ağrısının herhangi bir antibiyotikle tedavi edilmediğine dikkat etmek gerekir. Sorun şu ki, virüs ve mantarlara karşı kesinlikle güçsüzler. Bu gibi durumlarda antifungal ve antiviral ajanlar reçete edilir.

Amoksiklav çözeltisinin kullanımı için talimatlar

Çoğunlukla, hastaya yatarak tedaviye ihtiyaç duyulduğunda, ciddi durumlarda, bir çözelti ile enjeksiyonlar kullanılır. Enjeksiyon için ilacı hazırlamak için, şişenin içindekileri özel su ile inceltiniz. Bir antibiyotiği tanıtmak yaklaşık üç ila dört dakika kadar yavaştır.

Ayrıca bir damlalığı antibiyotikle de yapabilirsiniz. İnfüzyonu hazırlamak için, maddenin suyla da seyreltilmesi gerekir, sadece yaklaşık yüz mililitre sıvı ekleyin. Bir damlalık, otuz ila kırk dakika boyunca intravenöz olarak uygulanır.

Bu tür tedavi yöntemleri, antibiyotik hakkını hemen harekete geçmeye başlayacak olan kan içine almanızı sağlar.

Angina pürülan karakterin tedavisi sırasında Amoksiklav daha büyük bir dozda reçete edilir. Ancak, hastanın sadece ilacı alıp almadığını unutmasıdır. Ancak, bu konuda çok fazla araştırma yapıldığını ve bir ilacın aşırı dozunun ölümcül bir sonuca veya yan etkilerde artışa yol açmayacağı tespit edilmiştir. Ancak, ilacın alımını dikkatle izlemeniz gerekir, çünkü karaciğer üzerinde güçlü bir etkisi vardır.

Yetişkinlerde ve boğaz ağrısı olan çocuklarda Amoksiklav nasıl alınır

Solunum yolunun bakteriyel enfeksiyonları, özellikle anjina ise, pus formasyonu şeklinde bir komplikasyon ile karakterize olan acil tedavi gerektirir. Patojenle mücadele etmek ve komplikasyonların önlenmesi için antibakteriyel ilaçların kullanılması gereklidir. Anjinada amoksiklav, patojenle savaşabilecek en iyi araçlardan biri olarak kabul edilir. Bu antibiyotik, herhangi bir anjina tipi için reçete edilen bir ilaç olarak kabul edilir.

Yetişkinler ve çocuklar için ilaç nasıl alınır

Amoxiclave ile angina tedavisi klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu sayesinde çok etkilidir. 12 yaşında ve yetişkinler için, ilaç tablet formunda 250, 500 ve 1000 mg miktarında aktif bileşen dozu ile salınır.

Önemli! Çocuklara bir antibiyotik verin, 12 yaşından sonra bile bir çocuk doktoru ziyaret ettikten sonra olmalıdır.

 1. İlaç Amoxiclav 250 mg, vücut ağırlığı 40 kg'ı aşan yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir.
 2. İlaç 1 tablet için her 8 saatte tüketilir.
 3. Boğaz ağrısı 500 mg'lık bir ilaç dozu ile tedavi edilir. 1 tablet ila günde 2 kez ilaç alınır.

Daha şiddetli durumlarda, örneğin, pürülan anjina ile, Amoksiklav yetişkinler günde iki kez 1000 mg reçete edilir. Bir ilacı ne kadar içmelisiniz? Antibakteriyel ilaçlarla tedavi 5 gün sürer, eğer hastalık şiddetli ise, tedavi 2 haftaya kadar sürebilir.

Amoksiklav 14 günden uzun süre alınmamalıdır, istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir. İlaç nasıl alınır? Tabletler çok sıvı ile yıkanır, eğer çocuk kusmayı açarsa ya da tablet boğazda sıkışırsa, ilacı ılık suda seyreltilir ve çocuğa tüm sıvıyı içmesi sağlanır.

İlaç ne kadar harekete geçtikten sonra? Bakterisidal ajan, uygulamadan sonraki ikinci günde hareket etmeye başlar. Penisilin hattının en zararsız preparasyonu olarak kabul edilir, ancak doktordan bağırsak mikroflorasını korumak için ilaç yazmasını istemek yine de buna değerdir.

Amoksiklav tozu bir uygulama yöntemidir

Bir çocuk veya bir yetişkin bir foliküler boğaz ağrısı veya pürülan tanısı konursa, doktor, enjeksiyon için kullanılan toz içinde Amoksiklav reçete edebilir. Eğer antibakteriyel ilaçlar tabletlerde yardımcı olmazsa, ilaç şiddetli durumlarda reçete edilir. Bu, ciddi bir angina seyri ile etkili bir şekilde yardımcı olur.

İki dozajda bir çözeltinin hazırlanması için bir toz preparasyonu hazırlanır.

 1. İlk salım şekli, bir sodyum tuzu ve 200 mg klavulanik asit formunda 1 g amoksisilin içerir. Vücut ağırlığı 40 kg'dan az olan hastalar için tasarlanmıştır.
 2. İkinci salım biçimi 500 mg amoksisilin ve 100 mg klavulanik asit içerir. Bu ilaç, yaşı 40 kg'ı aşan yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir.

Kullanım talimatlarına göre, ilaç kas içi uygulama için amaçlanmamıştır. İlaç damlalık yardımıyla intravenöz olarak uygulanır, işlem süresi 3-4 saat sürer.

Dikkat lütfen! İlacın kullanımı, enjeksiyon yardımı ile evde imkansızdır. Bunu yapmak için bir hemşireyi aramanız veya hastaneye gitmeniz gerekir, kendinize zarar verebilir ya da ölümle dolu bir damar içine hava enjekte edebilirsiniz.

Çocuklar için dozaj

12 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksiklav, bir süspansiyon hazırlanması için toz formunda alınması tavsiye edilir. Yetişkinler, aktif içeriğin düşük konsantrasyonu nedeniyle bunu almayı önermezler. İlaç almak her zaman mümkündür, hoş yapraklar hoş bir tat verir. İlaç üç dozajda mevcuttur: 125, 250 ve 400 mg.

Hastalık 2 gün sonra kendini yeni belirtilerle kendini göstermeyi bırakır. Sıcaklık sönmeye başlar, işaretler daha hızlı gider. Bu doz, anjinin şiddetine dayanmaktadır. Hastalığın ılımlı seyrinde, 125 mg Amoksiklav reçete edilir, ortalama 250 mg'lık bir ateşin eşlik etmesi ve şiddetli öksürük, 400 mg'lık bir dozda bir ilacın kullanılmasını gerektirir.

İlacın dozajı çocuğun yaşına ve ağırlığına bağlıdır. Çocuklar için kullanım talimatları:

 • Üç aya kadar yeni doğan bebeklere 1 kilogram başına 30 mg verilir, günde 2 kez antibakteriyel ilaç alınması gerekir;
 • 3 yıldan itibaren kırıklar, boğaz ağrısının şiddetine bağlı olarak 20 ila 40 mg / kg arasında verilmesi önerilir.

Yetişkin bir çocuğun maksimum dozu 6 g / kg vücut ağırlığını geçmemelidir. İlaç almak için kaç gün var? Kullanım süresi 5 ila 14 gün arasındadır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Penisilinlere ait diğer ilaçlara karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde bir süspansiyon veya çözeltinin hazırlanması için ve ayrıca tablet formunda toz halindeki amoksiklav yasaklanmıştır. Amoksiklavda olduğu gibi aynı aktif maddeleri içeren ilaçların kullanımı nedeniyle kolestatik sarılık veya karaciğer fonksiyon bozukluğunda anamnez varsa ilaç reçete edilemez.

Hamilelikte, preparat sadece doktor ile görüştükten sonra kabul edilebilir, bir ilacın bileşenleri anne sütü içine girer, daha sonra çocuğa ulaşabilir. Anlamına gelir, bir meme tarafından beslenmede ilaç kullanılamaz.

Yan etkiler arasında sıklıkla döküntü veya ürtiker, hemolitik anemi, kandidiyaz, hepatik enzimlerin aktivitesi, hepatit, anjiyoödem ve anafilaktik şok şeklinde bir alerji vardır. Nadir durumlarda, hastalar idrar yolu enfeksiyonları gelişir.

İlaç benzerleri

Amoksiklavun birçok benzerleri vardır. Hastanın herhangi bir sebepten dolayı bir ilaçla tedavi edilmemesi halinde reçete edilir. Hangi ilacı seçmeliyim? Karşılaştırma örneğini düşünün.

Amoksiklav veya Sumamed: hangisi daha iyi? Bu iki ilaç, farklı grupların preparatlarıdır. Bir hastada penisilin ilacı varsa, Sumamed'e sunulacak. İlaçlar çeşitli formlarda ve dozlarda mevcuttur. Yan etkilerin ortaya çıkış istatistiklerine göre, aynı yüzdeye sahipler. İlaçlar etkilidir. Hangi ilacın angina ile hareket etmesi daha iyidir doktor tarafından karar verilir, her vaka bireyseldir.

Augmentin veya Amoksiklav? Augmentin ayrıca penisilin serisinin ilaçlarına aittir. İlaçların formülasyonları aynıdır, yan etkiler ve kontrendikasyonlar aynıdır. Tek fark, fiyat kategorisidir ve ilk çarenin vücutta daha yumuşak davranmasıdır. Eğer çocuk için ilaç seçilirse - daha iyi Augmentin. Yetişkin, aksine, ikinci çareyi almak daha iyidir.

Amoksiklav veya Flemoksin: hangi ilaç bebek için en iyisidir? Flemoxinum'un aksine, Amoksiklav kombine bir preparattır, beta-laktomazlara karşı direnci koruyabilir, çünkü ikinci ilacın üreticileri övünemez. Bu durumda, Flemoxin satın almak daha iyidir. Son kullanma tarihi itibariyle bile, ilk tıbbı önemli ölçüde aşmaktadır. Amoksiklav, üretim tarihinden itibaren 2 yıl ve Flemoxin 5 yıla kadar saklanır. Ek olarak, birinci ilaç mononükleoz ve lenfositik lösemi ile kullanım için kontrendikedir ve ikinci hastaya dikkat edilirse izin verilir.

Amoksiklav bademcik iltihabı nasıl alınır?

Tonsillit, bademcik iltihabı olan en yaygın KBB hastalığıdır. Sıklıkla remisyon ve alevlenme dönemleri ile kronik bir form haline gelir. Enflamatuar bir süreç olduğunda, antibiyotiklerin yardımı olmadan yapamazsınız. Bademcik iltihabında amoksiklav, diğer etkenlerden daha sık reçete edilir, çünkü iki aktif bileşen, amoksisilin ve klavulanik asit içerir, bu da antibakteriyel grubun diğer preparatlarına göre büyük bir avantaj sağlar.

Amoxyclav'ın eylem ilkesi

Hastalık sırasında, özellikle de bademcik iltihabı ile, bademcikler, stafilokok ve streptokok gruplarının bulaşıcı mikroorganizmalarını içerir. Bademciklerin özgül yapısı ve gevşek yüzeyleri nedeniyle her koşulda kolayca adapte olurlar ve hayatta kalırlar. Bu nedenle bakterileri başka şekilde tamamen durulamak veya temizlemek mümkün değildir.

Amoksiklavın bir parçası olan amoksisilin, çoğu durumda bademcik iltihabı veya pürülan boğaz ağrısına neden olan streptokok bakterilerin yok edilmesini hedefler. İnflamasyon stafilokoktan kaynaklanırsa, bu maddeye dirençli ise, klavulanik asit amoksisilin yardımına gelir. Bakterilerin aktivitesini bastırır ve ana aktif maddenin hastalığın kaynağını nötralize etmesini sağlayan korumayı yok eder.

Tonsillit Amoxiclav kullanımı özellikleri

Amoksiklav aşağıdaki serbest bırakma formlarına sahiptir: tabletler, süspansiyonlar için toz formülasyonu, enjeksiyon çözeltisi. KBB organlarının tedavisinde, ilaç daha sık hap şeklinde reçete edilir. Amoksiklavın bademcik iltihabı içinde dozajı, hastanın durumu, tıbbi öyküsü, vücut kitle indeksi ve yaşa bağlı olarak sadece doktor tarafından belirlenir.

40 kg'dan ağır olan yetişkinler ve çocuklar günde 750 ila 1000 mg amoksisilin dozunda reçete edilir. Antibiyotik kullanımı 2-3 doza bölünmüştür, yani şema şu şekildedir: 1 hap 250 mg 3 günde bir kez günde 8 kez veya 1 hap 500 mg 2 günde bir kez 12 saat ara ile. Tabletleri çiğnemeden, çok fazla su ile yıkayarak, gıda alımının başlangıcında Amoksiklav alın.

12 yaşın altındaki çocuklara süspansiyon şeklinde Amoksiklav reçete edilir. Bebek için, dozaj, ağırlığa dayalı olarak Amoksiklav preparatının talimatlarına göre tam olarak hesaplanır: 1 kg ağırlığında 45 mg amoksisilin. Bu ilaca bebeklerin tedavisi 3 aylıktan itibaren, ancak sadece gerekli ve sıkı tıbbi gözetim altında izin verilir.

Tüm anjin tedavisi, en az 7 gün, en fazla 10-14. Bir doktor ilacın daha uzun bir süre de reçete edilebilir. Diğer kronik hastalıkları olan hastalar için, kullanım ve dozaj rejimi ayarlanmalıdır.

Yan etkileri

Amoksiklav ile tonsillit tedavisi yan etkilere yol açabilir. Çoğu zaman, ilacın bir parçası olan klavulanik asidin etkisinden kaynaklanırlar. Ana olanlar:

 • sindirim sisteminde bozulma - rezi, ağrı, mide bulantısı, kusma, ishal, şişkinlik;
 • alerji - şişlik, döküntü, dermatit;
 • uyku eksikliği, baş ağrısı, halsizlik, kaygı;
 • anemi, kandaki trombosit seviyesinde bir azalma;
 • idrar sisteminin karaciğerinin bozulması;
 • kandidiyazis.

Amoxiclav'ı kendiniz almanız yasaktır; çünkü hastalığın nedeni antibakteriyel ilaçlar tarafından tedavi edilmeyen mantar ve viral patojenler olabilir. Bu gibi durumlarda antibiyotik kullanımı hastanın durumunda bozulmaya ve sağlığa zarar verir.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basın

Anjinada Amoksiklav: yetişkinlere ve çocuklara antibiyotik nasıl uygulanır

Angina, ağız boşluğundaki iltihaplı bir süreci kışkırtan enfeksiyöz bir hastalıktır. Akut tonsillitin etken maddesi stafilokok ve streptokokların yanı sıra diğer patojenik mikroorganizmalardır. Doktorlar her şeyden önce, penisilin serilerinin ilaçlarını, patojenik bakterilerle başarılı bir şekilde başa çıkmalarını önerir. Amoksiklavın yetişkin bir boğaz ağrısına alınması zorunludur, çünkü çocuklar sadece doktor tarafından belirlenir. Kullanmadan önce rejimi ve olası kontrendikasyonları bilmelisiniz.

amoxiclav

Amoksiklav, kombine etkinin penisilin serisinin gruplandırılmasına ait bir antibiyotiktir. İlaç etkili maddeler - klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu nedeniyle elde edildi.

Penisilinlerin sık kullanımı patojenik bakteriler tarafından spesifik bir enzimin üretimine yol açar ve madde mikroorganizmalar üzerinde hareket etmeyi bırakır. Bunun için, 1 tablet, şunları içerir: amoksisilin 250 mg ve 125 mg klavulanik asit, üretilen enzimi nötralize eder ve amoksisilin normal çalışmasını uyarır.

Eğer anjinada belirli bir Amoksiklav dozu uygulanırsa, ilacın tedavisi etkili olacaktır. İlaç, hastalığın akut aşamasına neden olan hemen hemen tüm patojenik bakterilere karşı aktiftir.

Vücuda girdikten sonra, Amoksiklav çabucak çözülür ve vücudun mukoza zarına emilir. Sistemik kan dolaşımına güvenli bir şekilde dönüşen ilaç, patojenik mikroorganizmalar üzerinde mümkün olan en kısa sürede hareket etmeye başlar.

Amoksiklavın serbest bırakılması aşağıdaki formlarda gerçekleştirilir:

 1. Draje - kabul için, hem yetişkinler hem de 12 yaşından büyük hastalar, 40 kg'dan ağır. İlaç, tabletin tamamen çözündürülmesi veya ağızda çiğnemesinin gıda alımı sırasında alınmalıdır;
 2. İntravenöz enjeksiyon için toz - ilaç, enjeksiyon için saf su ile seyreltilir ve damar içine parenteral olarak enjekte edilir. İnfüzyon infüzyonu hızlı olmamalı, prosedür 3-4 dakika uzatılır;
 3. Amoxicillin normuna sahip yetişkin hastalar için özel olarak bir tablet formunda;
 4. Süspansiyonlar - sadece küçük çocuklar için kullanılmalıdır. Amoksiklav yemek yemeden önce içeri girmeden önce içeri girer.

Her bir vakada erişkinlerde anjina durumunda Amoxiclav dozu, muayeneye, hastalığın seyrinin ciddiyetine ve elde edilen sonuçlara dayanarak ilgili hekim tarafından kesinlikle reçete edilir.

Kullanım endikasyonu ve kontrendikedirla

Amoksiklav uygulamasında, bakteriyostatik etkinin yanı sıra belirgin bir bakterisit etki ortaya çıkar. Amoksiklav, aşağıdaki gibi üst solunum yolu hastalıklarının tedavisi için reçete edilir:

 1. Pürülan boğaz ağrısı;
 2. Sinüzit, orta kulak iltihabı;
 3. Kronik seyrin bronşiti;
 4. Ürogenital sistem iltihabı geliştiren enfeksiyonlar;
 5. pnömoni;
 6. Kolanjit, kolesistit;
 7. Jinekolojik hastalıklar;
 8. Eklemlerde gelişen veya cildi etkileyen enfeksiyonlar;
 9. Septik-iltihaplı bir iltihap sürecinin başlangıcını uyaran iç organların yenilgisi;
 10. Ortopedik doğanın veya maksillofasiyal tipin patolojik süreçleri.

Dikkat lütfen! Amoxiclav'ın anjina ve diğer hastalıkların gelişiminde kullanılması, her yaşta kullanılabileceği gerçeğinden dolayı, bileşenlerinin hastalarca kolaylıkla tolere edilebilmesidir. Amoksiklav toksik veya zehirli maddeler içermez. İkincisi, çok sayıda yan etkinin yokluğunu etkiler.

Ama Amoxiclav kullanmadan önce, önce kontrendikasyonları öğrenmelisiniz. Bu antibiyotik ile anjinin veya başka inflamasyonun tedavisine başvurmamanız gereken aşağıdaki durumlar vardır:

 1. Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarındaki bozukluklar;
 2. Gebeliğin süresi ve anne sütü ile bebek besleme zamanı;
 3. Hematopoez ile ilgili problemlerin ortaya çıkması;
 4. Lenfositik löseminin saptanması;
 5. Amoksiklav oluşturan bir veya daha fazla bileşene alerjik reaksiyon;
 6. Enfeksiyona bağlı gelişen mononükleoz oluşumu;
 7. Vücudun ilacın bileşenlerine bireysel aşırı duyarlılığı.

Antibiyotik Amoksiklavın kendi kendine uygulanması, yan etkilere neden olan ciddi sonuçların ortaya çıkmasına yol açar. İkincisi sadece hastanın sağlığını kötüleştiremez, aynı zamanda acınacak bir sonuca da yol açabilir.

tedavi Amoksiklava

Amoksiklav tedavisi, 1 draje içinde sunulan gerekli dozajın birkaç parçaya bölünmesi durumunda uygun sonuç vermez. İstenilen etkiyi elde etmek için, 200 ml'lik bir hacimde bir bardak su içinde çözülmek veya tüm tableti bir sıvı ile çözmek için gerekli norm gereklidir.

Amoksiklafın lenfindeki maksimum konsantrasyon, ilacın uygulanmasından 1 saat sonra zaten tespit edilir. Amoxiclav'ı 3 yaşına gelmiş küçük hastalar için kullanabilirsiniz. Bir doktor, tespit edilen anjina türüne bağlı olarak çeşitli tıbbi ürünleri ve tedavi yöntemini belirler.

Yetişkinler ve çocuklar için anjinada gerekli olan antibiyotik Amoksiklav normları aşağıdaki şemaya göre hesaplanır.

Angina Amoxiclav yardımcı olur

Gerçek pürülan anjina ile, Amoxiclave uygulamasının kuralları gözlenirse hemen hemen her zaman yardımcı olur. İlacın belli başlı aktif madde - bir antibiyotik olan amoksisilin - hemolitik streptokok (vakaların% 90 anjin patojen) karşı oldukça etkilidir. aksiyon amoksisilin sağlamak ve kendi aktivitesi nedeniyle bakteriler bastırılması, koruma patojen nötralize - klavülanik asit - durumlarda anjin amoksisilin, yardımcı bileşen Amoksiklava genellikle dayanıklı, stafilokoklar neden olduğu zaman.

Nedeniyle irinli tonsilit yüksek verim amoxiclav için ilk tercih hattının ilaç emsallerine birlikte olduğu - Augmentin, Flemoklav Soljutab anlamına gelir. Doktorlar bu ondan olduğunu reçete tercih ve farklı bir bileşime sahip terkipler bazen klavulanik asitin aksiyonu çıkan, ancak hasta amoksilin intoleransı, ya da ciddi yan etkilerin gelişmesini değiştirilir.

Pürülan anjinada Amoksiklav kullanımı için kurallar

Pürülan anjinada Amoxiclav uygulamasının dozajları, zamanlaması ve sıklığı, doktor tarafından hastanın muayenesi, durumunun ciddiyeti, yaş, vücut ağırlığı ve anamnez çalışması temelinde reçete edilir.

Tipik olarak, vücut mascoy yetişkin hastalar ve çocuklar için 40 kg dozunda ya da 1 tablet 250 mg amoksilin ve 125 mg klavulanat, üç kez (en az 8 saatlik resepsiyon arasındaki aralık ile) günde ya da 1 tablette 500 mg amoksilin ve Günde iki kez 125 mg klavulanat (en az 12 saat arasındaki bir aralık ile).

Pürülan boğaz ağrısı ile seyreden Amoxiclav, aynı uygulama sıklığı ile, ancak yüksek konsantrasyonlarda aktif madde içeren tabletler şeklinde reçete edilir.

12 yaşın altındaki çocuklara, süspansiyonların hazırlandığı Amoxiclav tozu reçete edilir. Dozlar vücut ağırlığının kilogramı başına 10 mg, amoksisilin - vücut ağırlığının kilogramı başına 45 mg olan bir çocuk için maksimum günlük potasyum klavulanat dozu temelinde hesaplanır.

Amoxiclav ile pürülan boğaz ağrısı tedavisinin süresi norm olarak en az 7 gün olmalıdır - 10-14 gün. Ilacı almak için 2 haftadan fazla bir doktor ile sadece bir ara sınav olabilir.

Böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda, dozu düzeltme ve ilacın uygulama zamanlaması gereklidir.

Amoksiklav yemek başında alınır. Yutulan tablet az miktarda su ile yıkanmalıdır.

Güvenlik, yan etkiler ve kontrendikasyonlar

Amoksiklav yan etkilerinin ana sayısı, en yüksek etkinliğini sağlayan klavulanik asittir. Bu yan etkilerin ana:

 • Sindirim bozuklukları ve sonuçları - bulantı, ishal, karın ağrısı;
 • Baş ağrısı;
 • Baş dönmesi, uykusuzluk;
 • Alerjik reaksiyonlar.

Antibiyotik aldıktan sonra şiddetli alerjik reaksiyon

Bununla birlikte, bu yan etkiler nadir ve zayıftır. Ortaya çıktıklarında bile, hasta normal olarak bunları transfer eder ve ilacın değiştirilmesi gerekli değildir.

Amoksiklavın hamilelik ve emzirme döneminde alınmasına izin verilir, eğer tedavi bir doktor gözetiminde ise ve ürünün atanması, hastanın bireysel özelliklerini değerlendirirken ve çare almak için tüm riskleri hesaba katarak yapılır. Ayrıca, ilaç her yaştan çocuklara uygulanabilir.

Amoksiklavı lenfatik lösemi ve genel olarak penisilin grubunun amoksisilin, klavulanik asit veya antibiyotiklerine karşı aşırı duyarlılık için kullanamazsınız.

Bağımsız olarak pürülan anjina Amoxiclav ile kendinizi kategorik olarak imkansız. Birçok durumda, hasta irinli bademcik tamamen farklı hastalıklar için almak - mantar bademcik iltihabı, farenks viral iltihap, kronik tonsillit - ve hastanın durumu bir bozulmaya yol açabilir onları ilacın kullanımını. Amoksiklavın atanması sadece, pürülan boğaz ağrısının güvenilir bir şekilde teşhis edilmesinden sonra yapılmalıdır.

Ayrıca bilmek yararlıdır:

 • Purulent angina Azitromisin nasıl kullanılır
 • Pürülan boğaz ağrısı doğru tedavi nasıl

Purulent anjinli Flemoxin Solutab, amoksisilin preparatlarının kullanımı için en uygun olanlardan biri olarak kabul edilir. Ana özelliği olasılığı...

Pürülan boğaz ağrısı ile Flemoclav sistemik eylem antibiyotiklerle hastalığın standart şemaya göre kullanılır: çare s 2 kez alınır...

Bugüne kadar, pürülan boğaz ağrısı ile Sumamed tercih edilen ilk satırın ilaçları arasındadır. Çok etkili, yeterince güvenli, üretiyor...

Angina bulaşıcı bir doğa olan palatine bademcikleri etkileyen iltihaplı bir süreçtir. Hastalık, genellikle yüksek ateş, öksürük, şiddetli boğaz ağrısı, zor yutma ile birlikte akut ve kroniktir. Bu durumda, antibiyotiklerle tedavi olmadan yapamazsınız. Anjina için en etkili ve sıklıkla kullanılan ilaç Amoxiclav'dır.

Amoksiklav, bir dizi penisilin için modern bir kombine antibiyotiktir. İlaç klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu sonucunda elde edildi. Bu bileşim nedeniyle yüksek bakterisit etkisi ve anti-inflamatuar etkisi vardır. Amoksiklav, gram-pozitif ve gram-negatif bakterileri etkileyerek büyümeyi ve üremeyi engeller. İlacın etkinliği sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için de kullanılmasını mümkün kılar. Amoksiklav, bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler ve toz formunda uygun salım formlarına sahiptir.

Çoğu zaman bu tür belirtiler için reçete edilir:

 • KBB organlarının ve solunum yollarının bulaşıcı hastalıkları
 • İdrar Yolu Enfeksiyonları
 • Jinekolojik bulaşıcı hastalıklar
 • Deri ve Eklem Enfeksiyonları
 • Kolesistit, kolanjit.

Amoksiklav bir antibiyotik olduğundan, birçok kontrendikasyon vardır:

 • Karaciğer ve böbreklerde ciddi bozukluklar
 • İlacın bileşenlerine aşırı duyarlılık
 • Alerjik reaksiyon
 • Hamilelik ve laktemi
 • Lenfatik lösemi
 • Mononükleoz enfeksiyondan kaynaklanır.

Ayrıca Amoksiklav, sindirim, sinir ve idrar yollarından yan etkilere neden olabilir. Ayrıca bazen alerjik reaksiyonlar da mümkündür.

Ürün için eksiksiz talimatlar linkte mevcuttur: Anjina durumunda Amoksiklav

amoksisilin ve klavulanik asit hastalığa neden olan bakterilere karşı bir çift bir işlem oluşturmak gibi, çok sayıda antibiyotiklerin etkinliğini aştığı anjin Amoksiklava tedavisinde bu, özel bir yer işgal eder. kanda ilaç maksimum konsantrasyon bileşenlerinden 50-60 dakika içinde görülmektedir KULLANIRKEN aktif hızlı iyileşme sağlar bademcik dokusu da dahil olmak üzere tüm vücut dokularına, içine almak. Angina Amoxiclav 3 yıl sonra yetişkinler ve çocuklar için tavsiye edilir. İlaveten, ilaç minimum yan etkilere neden olur, kullanımı uygundur. 12 yıla kadar, çocuk bir süspansiyonun hazırlanması için bir toz formunda bir ilaç reçete edilir, 12 yıl sonra, tabletler kullanılabilir.

Bununla birlikte, kilosu 40 kg'ı aştığında bir çocuğa tabletlerin verilebileceği unutulmamalıdır.

Kural olarak, tedavi kursu süresi 5 ila 14 gündür.

Boğazın farklı bir kursa sahip olduğu ve birkaç türe ayrıldığı bilinmektedir. Ayrıca, farklı anjina tipleri için antibiyotikler farklı davranır. Bu bağlamda, Amoxiclav'ın farklı tiplerde anjinalarla nasıl yardımcı olduğunu ve bunu yetişkinler ve çocuklar için doğru şekilde nasıl kullanacağını bilmelisiniz.

Amoksiklav bakteriyel boğaz ağrısı ile tedavi

Bakteriyel bademcik iltihabı esas olarak stafilokok, streptokok ve pnömokok gibi mikroorganizmalara neden olur. Bunlar foliküler, lacunar ve fibröz anjinin yanı sıra diğer bazı formları içerir. boğaz ağrısı, halsizlik ile karakterize edilir ve zaman zaman öksürük, ateş ve pürülan oranlarda belirtilen amoksiklav değildir sıradan anjinin tedavisinde, in:

 • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklara günde 3 kez 1 tablet (250 mg + 125 mg) reçete edilir. Daha şiddetli bir formda, günde 2 kez 1 tablet (500 mg + 125 mg).
 • Çocuklar bir süspansiyon şeklinde bir ilaç reçete edilir, bir ölçü kaşığı 5 ml ilaç içerir. Çocuklara kabul 5-10 gün, günde 2-3 kez sürer. İlacın dozunun hesaplanması, vücut ağırlığını ve hastalığın seyrini dikkate alarak, her bir çocuk için ayrı ayrı doktor tarafından gerçekleştirilir.

Amoxiclav ile pürülan boğaz ağrısı tedavisi

Pürülan anjina özellikle çocuklarda yeterince şiddetlidir. Aynı zamanda, boğaz çok ağrılı, yüksek ateş, bademcikler üzerinde pürülan çökeltiler, ağrılı yutma, genel halsizlik, öksürük nadirdir. Bu durumda, antibiyotikler önlenemez, bunları başka ilaçlarla birleştirmek de mümkündür. Yetişkinler için önerilen doz:

 • pürülan anjina tabletler yetişkin Amoksiklav ve 12 yaş üzerindeki çocukların daha ciddi vakalarda, 1 tablet (500 mg + 250 mg) üzerinde günde 3 kez almak, doz, 12 saat boyunca (875 mg + 125 mg) kadar arttırılır. Tabletler yemeklerden önce içilir, bol su ile yıkanır.

Çocuklarda pürülan karakterin anjina içinde amoksiklav da bu tür dozlarda yaygın olarak kullanılır:

 • Tablet şeklinde, 12 yaşından sonra çocuklara günde 2-3 mg 250 mg ilaç verilir, tedavi 5-7 gün sürer.
 • Bir süspansiyon şeklinde anjin içinde amoksiklav on iki yaşın altındaki çocuklara reçete edilir. Bunu yapmak için tozu suyla seyreltin, şişeyi iyice sallayın, talimatlara sıkı sıkıya uyun. Dozaj ve çocuklar için ilaç ne kadar içeceği, bebeğin vücut ağırlığı ve genel durumu göz önüne alınarak uzmanı belirler. Genellikle önerilen doz günde 3 kez 1 ölçü kaşığıdır.

Viral boğaz ağrısı ve Amoksiklav

Viral bademcik iltihabı, virüs ve mantarların yenilmesi nedeniyle oluşur. viral türler :. Kızamık, uçuk, akıntılı boğaz ağrısı dahil vb hastalığın bu formların en yaygın semptomlardır boğaz ağrısı, bademcik kızarıklık, bunların artar, vücut sıcaklığındaki artış, bazen hastalar öksürük ve burun akıntısı yakınırlar. Amoxiclav ile yapılan bu tip anjin tedavisi neredeyse kendini ödünç vermez. Bu durumda, daha etkili tedaviler, antiviral ve antifungal ilaçlardır. Ek olarak, viral boğaz ağrısının tedavisi, durulama ve inhalasyon, immünostimulasyon ve antipiretik ajanlar için çeşitli infüzyonların yardımıyla gerçekleştirilir.

İlacın atanmasında unutmayın, anjin ile amoxiclav belirlenen dozlarda tam alınmış ve her durumda tedavinin seyrini kesilmesi mümkündür; gerekmekle birlikte, bunun durumun bir bozulma ve ciddi sonuçlara gelişmesine yol açabilir.

anjin tedavisi için kullanılan antibiyotikler arasında, özel bir yer amoksiklav kaplar - bunun etkinliğini, belki de bir çok antibiyotik yerine, sadece iki ajan bakteriler üzerinde hareket için: amoksisilin ve klavulanik asit.

Enfeksiyonla mücadele için temel araç, ilacın bir parçası olan amoksisilin olup, ayrı ayrı reçete edilir, tablet şeklinde yapılır, ayrıca özel bir toz (bundan bir süspansiyon yapılmalıdır).

amoksisilin, klavulanik asit ürünleri "zararlı" bakteri atık direnç kazandıran olarak Amoksiklav anjin daha hızlı hareket edebilir, ve sonuç olarak çok daha uzun bir süre için sabit kalır. Ek olarak, asidin kendisi de, zayıf bir şekilde ifade edilmesine rağmen, bazı antibakteriyel aktiviteye sahiptir.

Anjina antibiyotik Amoxiclav tedavisi nasıldır

İlacı oluşturan her iki ana bileşen de prensipte eyleme benzerdir. Bunların gastrointestinal sistemden emilmesi hızlı bir şekilde gerçekleşir. Amoxiclav tabletinin, öğle veya akşam yemeğinin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın, herhangi bir zamanda, hemen hemen her zaman "yenmesi", doktorların yan etkilerini azaltmak için almayı tavsiye etmelerine rağmen, elverişlidir. Uygulamadan 60 dakika sonra, kan plazmasındaki maksimum antibiyotik konsantrasyonu zaten gözlenmiştir.

İlacın bileşenleri bademcik dokusu da dahil olmak üzere vücudun tüm sıvılarına ve dokularına nüfuz eder, böylece Amoxiclave ile anjin tedavisi çok etkilidir.

Geleneksel olarak alımı 5-14 gün sürer, ancak hastalığın tüm belirtileri ortadan kaybolmasından sonra ilaç hayatta kalan patojenlerin "bitirmek" için birkaç gün içmek için gereklidir yana en hekimler, 7 günlük bir kurs tavsiye.

Anjina durumunda Amoksiklav dozu

Anjinadaki amoksiklav aşağıdaki oranlarda reçete edilir. 12 yıldan fazla Yetişkinler ve ergenler (burada gerekli durum - ağırlık 40 kg), 1 tablet (- 250 mg klavülanik asit amoksisilin boy oranı: 125 mg) öngörülen klavulanik aside her 8 saatte bir veya 1 tablet (amoksilin - 500 125 mg mg) her 12 saatte bir. Böylece, günde üç kez tabletleri içmeniz gerekecektir. Bunlar hastalığın hafif veya orta şiddeti için kabul kurallarıdır.

anjina daha şiddetli gerçekleşir, doz arttırılır: amoksisilin, 500 mg'lık bir dozda uygulandığında, bir tablet üzerinde klavülanik asit 125 mg, her 8 saat... 125 mg - tabletler her bir bileşim içinde bu yana iki eşit olmayan 250 mg, 500 mg amoksilin, içeren bir tablet klavulanik asit aynı sayıda içerir unutulmamalıdır.

Boğaz ağrısı durumunda amoksiklav, tabii ki, bir çocuktan daha büyük dozlarda reçete edilir. Çocuklar çok daha yaygın yetişkinlerden daha duyarlı anjina: ısı hızla, soğuk havaların yerini özellikle off-sezonunda neredeyse zayıflamış bağışıklık, küçük hipotermi, - ve boğaz ağrısı.

Çocuklarda angina ile Amoksiklav - tedavi özellikleri

Çocuk zaten büyüdüyse, tablet şeklinde ilaç alabilir, daha küçük çocuklar için eczanelerde satılan bir tozdan hazırlanabilecek bir süspansiyon içmek daha kolay olacaktır. Süspansiyondaki antibiyotik dozu aşağıdaki gibi olacaktır: 5 ml süspansiyon 125 mg Amoksiklavdır. Hafif bir enfeksiyon şekliyle, bir doz için 1 dozluk kaşık atayın.

Belki de doktor ilacın dozunu arttırmak için gerekli bulacaktır ve ilacın büyük bir dozunu içeren Amoksiklav forte yazacaktır - bir ölçüm kaşığında 250 mg. Her durumda, doktor reçetelerini takip etmek ve reçete edilen dozu azaltmamak gerekir, aksi halde tedavi sadece bir etki yaratmaz, aynı zamanda çok fazla zarar da verecektir. Çocuklarda anjinada amoksiklav, sadece bir çocuk doktorunun tüm önerileri gözlenirse iyi bir etkiye sahiptir.

Süspansiyonun oral yoldan uygulanması için hazırlanan bir hafta önce saklanır, daha önce çocuklara erişilemeyen bir yere kaldırılır. Kim bilir, belki de bir çocuk daha çabuk iyileşmek isterse, tüm ilacı hemen içmeye karar verir (dahası, katkı maddelerinin farklı nitelikleri nedeniyle, tatlı şurup gibi görünür)? Bebeği korumak ve kendi sinirlerinizi kurtarmak daha iyidir.

Süspansiyonun bir parçası olan meyve aromaları ve şeker, boğazda güçlü ağrılı duyularla bile daha az hoş olmayan bir çocuk için antibiyotik alma prosedürünü yapar. Çocukluğu Sovyet döneminde olan çocuklar, emin bir şekilde annelerin nasıl acı bir hap içtiğini, onu toz haline getirmeye çalıştıklarını ve en sevdikleri şekerle nasıl içtiklerini hatırlıyorlar. Mevcut çocuklar daha şanslıdır, ancak çocuğun ilacın yardımcı bileşenleri üzerinde sahip olabileceği alerjiyi unutmayınız.

Amoksiklavın Alerjileri ve Yan Etkileri

Antibiyotik Amoksiklavlara karşı alerjik reaksiyonlar nadiren görülür, ancak bilinmesi gerekir. Kaşıntı, kurdeşen, anjiyoödem ve hatta anafilaktik şok olur. Alerjiye yatkın olan kişilere özellikle dikkat edilmelidir.

Amoksiklavdaki yan etkiler, benzer ilaç kullanım prensiplerine bağlı olarak diğer antibiyotiklerle aynıdır. Çoğu zaman sindirim sistemi tepki gösterir: mide bulantısı, kusma ve dysbacteriosis mümkündür. Bazen karaciğerin, tek sarılığın, hepatitin tersine çevrilebilir ihlalleri vardır.

Çok nadiren geri dönüşümlü lökopeni veya trombositopeni olur. Sinir sisteminiz "yetersiz" olabilir: baş dönmesi, baş ağrısı, anksiyete hissi veya uykusuzluk hissederseniz, belki de tüm bunlar Amoksiklav almaktan kaynaklanır ve iptal edildikten sonra geçer.

Ve Amoxiclav'ın "eksilerini" hakkında biraz

Bazen anjinada Amoksiklav kullanımı istenen etkiyi vermez. Bu, ilacın münferit bileşenleri müstahzarın bileşenlerine karşı toleranssız olduğunda ortaya çıkar. Olgu ölümcül değildir, ancak ilacın kaldırılmasını ve başka birinin atanmasını gerektirir, çünkü daha fazla kabul sadece patojenlerin çoğalmasını destekleyecektir. Bunu kendi başına yapmak imkansız, ilaç hekim tarafından iptal edilmelidir.

Amoxiclav'ı anjinaya almaya başlamadan önce, kontraendikasyonlar ve ilacın kullanımıyla ilgili özel talimatlar hakkında bilgi içeren talimatları okumalısınız. Kontrendikasyonlar enfeksiyöz mononükleozun yanı sıra penisilin antibiyotiklerine bazen aşırı duyarlılık içerir.

Amoksiklav'a ek olarak başka ilaçları - örneğin herhangi bir kronik hastalıktan - alan hastalara özellikle dikkat edilmelidir. Özellikle, artriti olan ve metotreksat almak isteyenler, Amoksiklavın ilacın toksisitesini artırabileceğini hatırlamalıdır.

Amsoksiklav - son nesillerin antibiyotiklerinden biri, yüksek etkinlik ve az sayıda yan etki. Tabii ki, daha iyi, hasta veya tabletler almayın. Ama hastalanırsanız - Amoxiclav, anjinadan ve olası komplikasyonlarından hızla kurtulmaya ve sisteme geri dönmeye yardımcı olacaktır.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

antibakteriyel madde amoksiklav öngörülen pürülan bademcik iltihabı çıkarılması, boğaz hastalıkları komplikasyonları önlemek için. bileşimin etkinliği açıklanmaktadır: bakterilerin çeşitli karşı amoksisilin aktivitesi ve klavulanik asit - amoksisilin etkisini artıran inhibitörü, yıkıcı bakterilerin etkilerinden koruyan bir antibiyotik, bu şekilde işlem uzatır.

İlacın asgari reçete beş gündür. Bu süre boyunca, amoksisilin zaten gelişmiş bakterileri ve "embriyo" odaklarını yok etme zamanı vardır. Ancak daha sıklıkla doktor haftalık bir amoxiclav rotasını belirler - iki gün daha yapışmayı düzeltin. Kural olarak, 4-5 gün sonra, hastalığın semptomları boşalmaya gelebilir, boğaz temiz bakabilir, belki biraz kızardı, tedaviyi kesmeye değmez. Vücutta hala gizli enfeksiyon odağı kalabilir.

Daha az sıklıkla, 10 gün boyunca amoksiklav reçete edilir - pürülan anjina çalışması, komplikasyonlar. Antibiyotik almak için maksimum süre iki haftadır.

Amox Clave Nasıl Çalışır?

Amoklavlav, hasta için uygun bir zamanda alınabilir. Yemekler sırasında kabul, bu zamanda metabolizmanın hızlanması nedeniyle tavsiye edilir, bu da antibiyotik dokuların, kan damarlarının ve doğrudan bademciklerin daha hızlı emilmesi anlamına gelir.

Yuttuktan bir saat sonra, amoxiclav en yüksek konsantrasyonuna ulaşır. Ve ayrıca hızla ilaç vücuttan çıkar: amoksiklav bileşeninin yarı çürüğü bir saat ila 80 dakika arasındadır.

Dozaj ve uygulama

Amoksiklav dozu anjina akışının şiddetine bağlıdır. Kesinlikle bir doktor ya da talimatların tavsiyesi üzerine alınmalıdır, bağımsız olarak dozu arttırın, hızlı bir iyileşme umuduyla değil. En yüksek doz - günde iki tablet 500 mg - sadece şiddetli anjina veya yüksek sıcaklık ile alınır.

6 yaşın altındaki çocukların bir süspansiyon, 6 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler - bir kabuk veya çözünür toz tabletleri reçete edilir.

Temel olarak, tabletler su ile ağızdan alınır, ancak onları çiğneyebilir veya ılık suda karıştırabilirsiniz.

En şiddetli durumlarda, bir amoksiklav enjeksiyonu uygulanır. Ancak iyileşmeden hemen sonra, tabletlerde amoksiklav almaya geri dönmek istenebilir.

Modern tıpta Amoksiklav yaygın olarak 2 aktif içeriğin içeriğine bağlı olarak diğer antibiyotiklere göre üstün olan anginada kullanılmaktadır: Amoksisilin ve Klavulanik asit.
İlaç hızlı etkili, patojenik bakterilerin vital aktivitesine dayanıklıdır.

Farmakolojik etkisi

Amoksisilin, penisiline ait bir antibiyotiktir. Bu madde, reseptör yüzeyini bağlayarak patojenik bakterilerin ölümüne neden olur. Ancak penisilinler uzun yıllardan beri kullanılmaktadır, bu nedenle mikroorganizmalar uyum sağlayabilmektedir. Birçok bakteri, özel bir enzim beta-laktamaz nedeniyle Amoksisilin etkisini bloke eder.

Klavulanik asit, bu enzimin aktivitesini azaltabilir ve Amoksisilin, dirençli bakteri türlerini etkili bir şekilde yok eder.

Amoksiklav, belirgin bir bakterisidal ve bakteriyostatik etki ile karakterizedir. İlaç streptococci (metisiline dirençli), ekinokoklar, listeria hariç tüm suşlara karşı etkilidir.

Sorunun şekli

Amoksiklav aşağıdaki formlarda üretilir:

 1. Tabletler. Vücut ağırlığı 40 kg'ı aşan çocuklara ve yetişkinlere verilir. Amoksiklav ayrı ayrı seçilen farklı bir dozajda mevcuttur. Tabletlerin yemek sırasında alınması tavsiye edilir, iyice çiğnenir veya az miktarda su (100 ml'den fazla olmayan) çözülür;
 2. Parenteral uygulama için toz. Enjeksiyon için suda çözülür, hazırlandıktan sonra 20 dakika boyunca intravenöz olarak enjekte edilir. Enjeksiyon yavaş olmalıdır - ilacın 3-4 dakika süreyle sokulması;
 3. Süspansiyon. Bu form çocuklukta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hazırlık, suyun başında aktif maddenin homojen bir dağılımını sağlamak için süspansiyonun ön-sallayarak, öğünün başında alınır. Amoksiklav dozu çocuğun ağırlığı ile belirlenir.

Kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları

Yetişkin boğaz ağrısı ve çocukluk çağında amoksiklav, aşağıdaki koşullar altında reçete edilir:

 • Bademcik tortunun bademcikler üzerinde görünümü;
 • 38,5 ° C'nin üzerindeki sıcaklık 3 gün sürer;
 • Boyundaki lenf düğümleri iltihaplıdır.

Antibiyotik, karaciğer ve böbreklerin aktivitesinde en az bir bileşene veya bozukluğa karşı bir hoşgörüsüzlük anamnezinin varlığında tüm yaş gruplarındaki hastalarda kontrendikedir. Dikkatli Amoksiklav emzirme döneminde hamile kadınlarda ve kadınlarda kullanılır.

Yetişkinlerde dozlama özellikleri

Amoksiklav anjina ile almak ister mi? Uzmanlar kendi başlarına bir antibiyotik reçete etmeyi önermezler. Sadece kalifiye bir doktor, tedavi süresini, dozu ve kabul süresini belirlemelidir. Bu, anjini etkili bir şekilde tedavi etmeye ve tehlikeli komplikasyonların gelişmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

 • Amoksiklav anjin yetişkin dozu iki hastalık şiddeti ortamı 1 250/125 mg tablet, günde üç defa, günde (her 8 saat) veya 1 500/125 tablettir.
 • Yetişkinlerde pürülan anjinada amoksiklav, günde iki kez 1 tablet 500/125 mg, üç kez veya 1 tablet 875/125 almayı içerir.

Ağırlığı 40 kg'ın altında olan çocuklar ilacı tablet şeklinde kullanamazlar. Tedavinin seyri, hastalığın seyrinin şiddeti, hastanın anamnezi ile belirlenir, 5-14 gün sürer. İyileşme ile birlikte, anjina patojenlerini tamamen yok etmek için Amoxiclav alımının seyrini tamamlamak gerekir. İlacın bir öğünün başında veya bir yemekten önce alınması önerilir.

Şiddetli vakalarda, Amoksiklavın parenteral uygulaması reçete edilir. İntravenöz enjeksiyon için, 0.6 g ve 1.2 g flakonun içeriği sırasıyla 10 ml ve 20 ml su içinde çözülür. İntravenöz infüzyon hazırlamak için, tozun 100 ml çözücüde (izotonik sodyum klorür çözeltisi) çözülmesi gerekir. Amoksiklav 35-40 dakika damlatıldı. Antibiyotik dozu hastanın ağırlığına göre hesaplanır. İlaç donmuş olmamalıdır.

Çocuklukta kullanım özellikleri

Çocuklarda anjinada amoksiklav, bir süspansiyon şeklinde kullanılır. Doz, çocuğun vücudunun ağırlığına ve hastalığın seyrinin şiddetine göre belirlenir. Çok sayıda kabul - günde 3 kez, günde, dozaj günde 40 mg / kg'ı geçmemelidir. Süspansiyonlu bir kutuda hassas dozlama için uygun bir ölçüm kaşığı bulunmaktadır. Tedavinin seyri 5 ila 14 gün arasında değişir, ortalama 7 gündür.

Süspansiyon bağımsız olarak hazırlanır. Bunu yapmak için, şişeye soğuk kaynamış su dökün ve ilacı ekleyin. Süspansiyonu, tozun duvarlara yerleşmemesi için dikkatlice sallayın. Her alımdan önce ilaç şiddetle çalkalanmalıdır.

Bir süspansiyon formundaki amoksiklav, hoş bir meyve aromasına neden olan bileşim kokuları ve şekeri içerir. Bununla birlikte, bu çocukta alerjilerin gelişimini tetikleyebilir. Bu nedenle, antibiyotik tedavisi sırasında çocukların durumunu izlemeniz gerekir.

Yan etkileri

Antibiyotik nadiren alerjik reaksiyonların gelişimini uyarır, ancak bireysel hoşgörüsüzlük vakaları sabittir (ciddi vakalarda anafilaktik şok ve hastanın ölümü gelişir). Alerji hastalarına risk almamaları ve etkili bir ikame almamaları tavsiye edilir.

Diğer yan etkilerin yanı sıra aşağıdaki semptomlar ortaya çıkar:

 • Bulantı ve kusma;
 • dysbacteriosis;
 • Karın ağrısı;
 • ishal;
 • Yellenme.

Özel talimatlar

Bazı durumlarda Amoxiclav, anjina ile yardımcı olmaz. Bu, ilacın bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğü ile mümkündür. Amoksiklavın daha fazla kullanılması sadece patojenik mikropların çoğalmasını teşvik edecektir. Bu nedenle, antibiyotiğin kaldırılması ve başka bir ilacın uygulanması gereklidir. İlacın değiştirilmesi sadece ilgili hekim tarafından yapılmalıdır.

Bazı durumlarda, ilaç Sumamed ile değiştirilir. Makrolid grubundan bir antibiyotiktir. Amoxiclav veya Sumamed anjin ile daha iyi ne var? Hangi antibiyotiklerin daha etkili olduğunu söylemek mümkün değildir - hepsi ayrı ayrı. Her ilacın kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Amoksiklavın bebeklerden 3 ay sonra kullanılmasına izin verilir ve uygun fiyatı vardır. Sumamed 6 ay sonra atanır ve kısa bir ders (3 gün) içilir. Bu nedenle, sadece yeterli pratik deneyime sahip bir doktor bir antibiyotik reçete etmelidir.

Amoksiklav, yüksek verimlilik ve minimum yan etki sayısı ile karakterize edilen son nesil antibiyotiktir. KBB organlarının birçok enfeksiyonu ile başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Görevlendirildi Amoxiclav angina düzeldi!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Fungal boğaz ağrısının nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Angina, bademciklerin çoğunlukla palatinin iltihaplandığı enfeksiyöz bir hastalıktır. Hastalık üç tipe ayrılır: önemsiz bir muz, ikincil (bulaşıcı hastalıklar ile) ve spesifik (ana zarar verici faktör spesifik bir enfeksiyon haline gelir).

Tonsillit: bulaşıcı mı değil mi?

Birçok insan, farklı solunum yolu hastalıkları ile yaşamlarında karşılaşmış ve en sık sorulan sorulardan biri: bademcik iltihabı veya bulaşıcı değil midir?Bademcik iltihabı altında, bağışıklık sistemimizin çok kötü etkilediği palatin bademciklerinin iltihaplanması sürecidir.