Loading

Anjina Ampisilin Tedavisi

Angina - kronik bademcik iltihabının alevlenmesi veya bademciklerin akut iltihaplanması - bulaşıcı bir özelliktedir. Olguların% 90'ında inflamasyonun nedeni, koka florasıdır. Streptococcus, Pnömokok, Staphylococcus pürülan işlemi (bademcik veya boşlukları irin köklerinin oluşumu) yol açar. profilaktiruet semptomlar ve komplikasyonlar regresyon (peritonsiller abse, bölgesel lenfadenit, romatizma, glomerulonefrit, vs.) neden olur patojen neden eradikasyon (vücuttan uzaklaştırılması), çünkü bu durumda antibiyotikler.

Anjinada ampisilin kullanımı, her zaman gözlenmeyen, bu ilaca hastalığa neden olan mikrofloranın bir duyarlılığı varsa klinik öneme sahiptir. Duyarlılık, boğazdaki yaymaların bakteriyolojik muayenesi ile belirlenir.

Hazırlığın kısa açıklaması

Ampisilin, kimyasal modifikasyonla doğal antibakteriyel maddelerden elde edilen yarı sentetik penisilinler grubundan bir ilaçtır.

Yedikten sonra emilim yarı yarıya azalır. Antasitler, zarflama ajanları, simetidin, serukalın ortak kullanımı ayrıca, ilacın emilimini azaltır, bu da kan plazmasındaki ve dokularındaki ampisilin dalgalanmalarına yol açar ve antimikrobiyal aktivitesini azaltır.

İdrar ve safra ile vücuttan atılır. Böbrekler üzerinde toksik etkileri yoktur. Yarı ömrü 1-1.3 saattir.

Ampisilin vücutta birikmez, bu da 14 güne kadar uzun bir süre boyunca uygulanmasını mümkün kılar.

Yetişkinlerde ve çocuklarda kullanım yöntemi

Anestezi ile ampisilin, yetişkinler için ağızdan, her 4-6 saatte bir 0.5-1.0 gram tablet (250 mg) şeklinde verilir. Özellikle ağır vakalarda, ortalama 2-4 gramlık günlük doz - 10-12 gram veya daha fazla.

Çocuklarda oral uygulama için, ilaç bir süspansiyon şeklinde kullanılır. Şişe, 5 gram son solüsyonda 250 mg ilaç içeren 100 ml'lik bir süspansiyon hazırlayabileceğiniz 60 gram toz içinde 5 gram antibiyotik içerir. Ölçüm kaşığı eklenmiştir. Doz, çocuğun vücut ağırlığının kilogramı başına ortalama olarak 50 - 100 mg, ayrı ayrı, 4 doza bölünerek seçilir.

Hastalığın şiddetli formlarını tedavi ederken damar içi, damardan tatbikattan hemen önce tozdan hazırlanan bir çözelti şeklinde uygulanır.

Anjinada ampisilin, etiyotropik tedavidir (hastalığın nedeninin tedavisi).

Kontrendikasyonlar

 • hipersensitivite (diğer penisilinler, sefalosporinler, karbapenemler dahil);
 • enfeksiyöz mononükleoz;
 • lenfositik lösemi;
 • karaciğer fonksiyonunun yetersizliği;
 • antibiyotik kullanımı sonrası kolit öyküsü;
 • emzirme.

Dikkatle, ilaç için reçete edilir:

 • bronşiyal astım;
 • polinosis ve diğer alerjik hastalıklar;
 • böbrek fonksiyonunun başarısızlığı;
 • kanama;
 • gebelik;
 • 1 aylıktan küçük çocuklar.

Yan etkileri

Ampisilin nispeten güvenlidir, ancak ishale neden olabilir (hastaların yaklaşık% 6-12'si). Ayrıca kızamıkçıka benzeyen küçük noktalı papüler döküntülerin tedavisinde de görülür. Böyle bir kızarıklık, lenfoid sistemin (bir enfeksiyöz mononükleozu işaret eder) patolojisinin bir tezahürüdür ve alerjik değildir.

Bu nedenle, çocuklarda ve erişkinlerde anjinada ampisilin, enfeksiyonla mücadele etmek ve komplikasyonları önlemek için etiyotropik tedavi (antimikrobiyal tedavi) olarak kullanılmaktadır. İlacın amacı için Endikasyon: anjinanın nedeni haline geldi mikroflora yüksek hassasiyet. İlaç nispeten güvenlidir. Bununla birlikte, değişmez kuralı hatırlamak gerekir: ilaç, sadece doktorun reçetesine göre ve tedavi sırasındaki süreyi gözlemleyerek, belirtilen dozajda kullanılmalıdır.

Anjina ile ampisilin: ilacın tanımı ve etkinliği

Angina, bakteri florasının neden olduğu bademcik iltihabıdır. Hastalık bulaşıcıdır, şiddetlidir, yüksek ateş, boğazda şiddetli ağrı ve refahta genel bir bozulma vardır.

Yeterli tedavi olmadığında, romatoid hastalıklar ve glomerülonefrit gelişme riski yüksektir. Anjina ile ampisilin genellikle geniş etki spektrumu ve nispeten düşük toksisite nedeniyle reçete edilir.

İlaç penisilin antibiyotik grubuna aittir. Tıbbın elde edilme şekline bağlı olarak, bunlar çeşitli tiplere ayrılır.

Her şeyden önce, bunlar, Penicillium cinsinin bazı küf mantarlarının büyüdüğü bir kültür ortamından üretilen biyosentetik ilaçlar. Bunlar benzilpenisilin potasyum ve sodyum tuzu, bicillin gibi antibiyotiklerdir.

Ampisilin, enzimatik bölünme ve doğal benzilpenisilin kimyasal modifikasyonu ile elde edilen sözde yarı sentetik penisilinler anlamına gelir.

Tıbbın avantajları şunlardır:

 • Gastrointestinal sistemin asidik ortamına direnç, Bu, tabletler halinde alınmasına izin verir ve Amoxicillin ilacının analogu, bir süspansiyonun hazırlanması için granüller formunda mevcuttur.
 • Geniş eylem. E.O. Komarovskiy, Streptococcus,% 10 neden olduğu anjinin yaklaşık% 80 - stafilokoklar, enfeksiyon diğer nedenlerin karışık bitki ya da başka bir bakteridir. Ampisilin Gram-pozitif ve Gram-negatif mikroorganizmalar (streptokoklar, stafilokoklar, pnömokoklar, gonokok, menigokokki, enterokok, Lısterıa, Clostridium, Escherichia, Salmonella, Shigella, Klebsiella) karşı da etkilidir.
 • Geri dönüşü olmayan bakterisit etkisi vardır peptidoglikan bloke ederek - mikroorganizmaların hücre zarının ana bileşeni.
 • Daha az toksisite, sadece yetişkinlerde değil, aynı zamanda küçük çocuklarda ve tetrasiklin ve streptomisin yerine gebe kadınlarda da anjina ve diğer hastalıklarda Ampisilin kullanımına izin verir.
 • Aktif bileşene patojenik mikrofloranın direncinin yavaş gelişimi tıbbi ürün.

Kullanım endikasyonları Ampisilin herhangi bir hastalıktır, Bu ilacın aktif bileşenine duyarlı bakteriler neden olur. Bunlar:

 • boğaz ağrısı;
 • bronş ve akciğerlerin enfeksiyöz lezyonları (bronşit, pnömoni, apseler);
 • bağırsak enfeksiyonları (salmonelloz, tifo, paratifo, dizanteri);
 • klamidya (özellikle hamile kadınlarda);
 • KBB organlarının hastalıkları (sinüzit, sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit, otit);
 • böbrek ve idrar yollarının bakteriyel enfeksiyonu (sistit, piyelonefrit, üretrit);
 • gonore;
 • safra kesesi iltihabı (kolesistit, kolanjit);
 • servisit;
 • cilt ve yumuşak dokuların enfeksiyonu, yara yüzeyinin sekonder enfeksiyonu;
 • sepsis;
 • peritonit;
 • menenjit (karmaşık terapinin bir parçası olarak).

Ampisilin, düşük toksisiteli diğer antibiyotiklerden farklıdır. Yan etkiler çok nadirdir.

Penisilinlere aşırı duyarlılığı olan hastalarda, olguların% 10'unda alerjik reaksiyonlar görülür. Bronşiyal astım veya saman nezlesi olan hastalar Antihistaminikler ile kombinasyon halinde anjina ile birlikte ampisilin reçete edilir.

Sindirim sistemi kısmında: glossitis (mukoza dilinin iltihaplanması), stomatit, bulantı, diyare, dysbiosis, karaciğer enzimlerinin sentezinin inhibisyonu.

Enjekte edildiğinde: flebit, tromboflebit, infiltratlar.

Talimatlara göre, anjina Ampisilin ile randevu sadece ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık ise kontrendikedir. Küçük dozlarda, ilaç hemşirelik kadınlarının anne sütü içine nüfuz eder, bu yenidoğanda kovanlara ve diğer alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Küçük çocukların, kardiyak, böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastaların tedavisi sırasında dozajın düzeltilmesi gereklidir. Bunun nedeni Ampisilin 'in (vücutta birikir) birikmesi ve bunun bir sonucu olarak yüksek dozda aşırı doz riskidir. Bir doktor anjinasyonu teşhis etmeli ve tedaviyi reçete etmelidir. Grip ve soğukta antibiyotiklerin kendi kendine uygulanması, dirençli patojenik suşların gelişmesine yol açabilir.

Bu nedenle, boğazda akut ağrı gibi semptomlar olduğunda, sıcaklıkta 38.5 - 39 ° 'ye keskin bir artış, bademcikler üzerinde pürülan bir birikim derhal doktora başvurmalıdır. Doktorların incelemelerine göre, anjin, Ampisilin'in zamanında başlamasıyla kolayca tedavi edilebilir.

Çocuklar ve yetişkinler için ampisilin, dozaj ve analogları

İlaç, iç kullanım için (ampisilin trihidrat) ve bir enjeksiyon çözeltisinin (ampisilin sodyum tuzu) hazırlanması için bir toz formunda tabletler biçiminde temin edilebilir.

Bağırsaktan ilaç tamamen (yaklaşık% 30-40) emilir, uygulamadan yaklaşık 6 ila 8 saat sonra böbrekler yoluyla atılır. Çocuklar ve yetişkinler için ampisilin dozu, hastalığın şiddetine bağlı olarak ayrı ayrı seçilir.

Boğaz ağrısı tedavisi

Anjina ile ampisilin

Angina nedir?

Angina, aslında bademcik iltihabı olarak adlandırılan akut enflamatuar bir hastalıktır. Ayrıca, diğer hastalıklar gibi, bademcik iltihabı akut veya kronik olabilir. İlk durumda, anjina denir, ancak kronik bademcik iltihabı da bu adı taşıyabilir.

Klinik bulgularındaki farklılığa dayanan bir bademcik iltihabı sınıflandırması vardır, ancak çoğunlukla kataral, foliküler ve laküner vardır. Hepsi ateş, titreme, yutulduğunda ağrı, genişlemiş ve ağrılı lenf düğümleri ile karakterizedir. Akut tonsillitin bu formları, bir kural olarak, bakteriyel orijinlidir, bu da antibiyotiklerle tedavilerinin anlamlı olduğu anlamına gelir. Her durumda, tavsiye için bir doktora danışmalısınız, çünkü bu özel bir boğaz ağrısı olabilir, yani:

 • fibrinöze,
 • apse,
 • herpes,
 • ülseratif plonchataya.

Özel anjin tipi özel tedavi gerektirir ve hayatı tehlikeye sokabilir.

Boğaz ağrısı karşı ampisilin

Ampisilin yaygın ve nispeten ucuz geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Bir kural olarak, anjin, streptococcus grubunun (grup A beta-hemolitik streptokok) veya stafilokok bakterilerinden veya bunların bir kombinasyonundan kaynaklanır. Bütün bu mikroorganizmalar, yeterli bir dozda ampisilin ile tam bir antibakteriyel terapi sırasında kaybolur.

Anjina ile ampisilin genellikle dirençli suşların neden olduğu bademcik iltihabı vakalarının azlığı nedeniyle doktorlar tarafından reçete edilir. Bir doktora danışmadan bir antibiyotik almak ve almak, hatta hoş olmayan semptomlar ortadan kalktığında kursu tamamlamak için daha fazla gerekli değildir.

Anjinada ampisilin kullanımı

Dozda anjina ile ampisilin, talimatta belirtilen (ve bu, günde 4 kez bir yetişkin için 0.25... 0.5 g) sizi kesinlikle hoş olmayan semptomlardan kurtaracak. (Gut için öngörülen) allopurinol ile aminoglikosid ilaçlarla uyumsuzluğu, oral kontraseptifler ve diğer estrojen preparatlar etkinliğini düşürmek: Ancak, bu antibiyotik alınması ile bağlantılı tehlikeleri bilmelidir. diüretikler kullanılırken, yan etkileri ya da aşırı dozda sebep olabilecek şekilde kandaki konsantrasyonunu artırır olarak (diüretikler), dikkatli bir şekilde ampisilin kullanılmalıdır.

Mutlak kontrendikasyonlar ampisiline duyarlılık (alerjik) veya ilaçlar, lenfositik lösemi, enfeksiyöz mononükleoz kökenli, karaciğer fonksiyonu bozukluğu, mide bağırsak hastalıkları bir bileşenidir. Bağıl kontrendikasyonlar: bronşiyal astım, böbrek fonksiyon bozukluğu, saman nezlesi.

Gebe kadınlarda, ampisilin kullanımı sadece ciddi ve tehlikeli bir enfeksiyon durumunda mümkündür, çünkü plasentaya nüfuz edebilmekte ve fetusu etkileyebilmektedir. İlacın alındığı anda beslenme durdurulmalı ve ilacın bitiminden 4-5 gün sonra yenilenmelidir.

Boğaz ağrısı olan çocuklarda ampisilin 1 kg vücut ağırlığı başına 0,1... 0,2 g hesaplanırken reçete edilir. 1 aydan küçük çocuklarda kullanılması yasaktır.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anginada ampisilin: tanım, dozaj ve etkinlik

Ampisilin, anjina tedavisinde ikinci ilaç grubuna yönlendirilir. Bir ilacı tayin ederken, doktor tercihini Ampisilin lehine güçlü argümanlar ile haklı çıkarmalıdır. İlacın popülaritesi giderek azalmakta, iyileştirilmiş özelliklere sahip son nesil antibiyotiklerin geliştirilmesinde tercih edilmektedir. Ampisilin, penisilin grubunun antibiyotiğine işaret eder ve patojenik bakterilerle (stafilokok ve streptokoklar) etkin bir şekilde savaşır. Ampisilin çoğunlukla yetişkinlere tedavi edilir. İlaç yeterince güvenli ve iyi çalışılmış, bu nedenle çocuklarda ve hamile annelerde anjin tedavisinde kullanılabilir.

Ampisilin nasıl

Daha modern analoglar olmasına rağmen, ampisilin genellikle anjina ile kullanılır. Patojenik bakteriler birikme ve yayılma bölgesine girerse, ilaç patojenlerin vital aktivitesine müdahale eder. Proteinin sentezi bloke edilir ve bakterinin proteininden yeni hücreler ve vücutta enfeksiyonun genişlemesi için bir "yapı" malzemesi geliştirilir.

İlacın etkisi altındaki bakteriler hücre duvarlarını geri yükleyemez, aktif olarak böler ve çoğalır

Sonuç olarak, enfeksiyonun odağı ortaya çıkar. Daha sonra patojenik mikroorganizmaların kitlesel ölümü başlar.

4-5 gün antibiyotik kullanımı ile, çoğu durumda pürülan akut tonsillitin tedavisi, hasta pratik olarak iyileşir. Kurtarma, bu son tarihlerden önce oluşabilir veya sürüklenebilir. Aşağıdaki faktörler bu zamanlamayı etkiler:

 • ek kronik veya eşlik eden hastalıkların varlığı;
 • Vücudun savunmasının genel seviyesi (düşük bağışıklık, iyileşme daha uzun sürecektir);
 • hastanın yaşı (özellikle çocuklar);
 • tüm tıbbi randevulara uyulmaması.

Bir antibiyotik artıları ve eksileri

Ampisilin gibi avantajları vardır:

 • ilaç mide enzimlerinden etkilenmez ve bu, tabletler olarak salınmasına izin verir;
 • dirençli ve asitlere karşı dirençli olmayan (streptococcus - anjinin "başlatıcısı" dahil) bakterileri nötralize etme ve yok etme yeteneği;
 • nispeten düşük toksisite seviyesi, doğumdan, hamile ve emziren annelerden çocukları tedavi etmekten korkmadan izin verir.

Gelecekte anne Ampisilin içebilir

Bu ilacın tedavisi beklenenden mütevazi bir sonuç verir - boğazdaki iltihaplanma süreçleri, uzun süre yüksek sıcaklık tutmaya devam etmez. Bu durumu, ilacın özelliklerinin varlığını açıklar, yani:

 1. Anjina ile ampisilin tabletleri sadece% 30 oranında emilir. Kanın içine girerek, mide aktif maddesi nötralize edilir ve vücut aktivitesi ile vücuttan atılır.
 2. İlacın biyoyararlanımı için optimal seçenek enjeksiyonlardır. Rahatsızlık, enjeksiyonların her 6 saatte bir yapılması gerektiğidir. Bu durum bir hastane veya evde tedavi ortamında uygulanabilir.
 3. Antibiyotik, bakteriler tarafından üretilen enzim beta-laktamazına karşı çalışmaz. Nedeni - Angina'da penisilin son yüzyıldan beri kullanılmaktadır ve bu süre zarfında birçok bakteri bu grubun antibiyotiğine bağışıklık kazanmıştır. Saf Ampisilin, beta-laktamaz inhibitörlerini içermez ve bunlar olmadan hücre zarlarına etkili bir şekilde nüfuz edemez ve enfeksiyonu baskılayamaz.
 4. İlaç, 10'un 1'inde alerjik reaksiyonlara ve diğer yan etkilere neden olur. Bu nedenle, diğer antibiyotiklerle değiştirilir.

Giriş, çocuk, hamile ve emzirmek için kurallar

Ampisilin salımının ana formları, bir solüsyon (ampisilin sodyum tuzu) elde etmek için tabletler (ampisilin trihidrat) ve tozdur. Anjina ile ampisilin, hem yetişkinler hem de çocuklar için ayrı ayrı seçilir. Bu, hastalığın anjina ile geçmesinin şiddetini hesaba katar. Bağırsaktan gelen ilaç, aktif maddenin% 30 ila% 40'ı arasında emilir. Vücudun çekilmesi 6-8 saat içinde gerçekleşir. Bu süreçte, böbrekler aktif olarak yer almaktadır.

Kursu kesmek kesinlikle yasaktır.

Yetişkinler için

Komplikasyon olmadan anjina için günlük doz 2 g ila 3 g arasındadır (bir tablet için günde 4 kez 0.5 g, bir tablet için günde 6 kez 0.5 g).

Komplikasyonları ile günlük alım normu 10-12 g'a çıkar.

Gübre ile muamelede Ampisilin, günde 4-6 saatte 250 ila 300 mg hazırlanan solüsyondan enjekte edilir.

Maksimum günlük ödenek 10 g'ı geçmemelidir.

Çocuklar için

1 yıldan 12 yıla kadar olan çocuklar, 1 kilogram başına 100 mg'lık bir hapı alırlar - bu, günlük normdur. Tabletlerin kullanımı düzenli aralıklarla 5-6 alımlarla bölünmüştür.

Hapın bir yıla kadar olan bebeklerin toz haline getirilmesi ve 1 kilogram başına 100 mg oranında verilmesi gerekir.

Komplikasyon durumunda, günlük ampisilin dozu çocuğun kilosunun 1 kg'ı başına 200 mg'a çıkarılabilir.

Enjeksiyonlar için, 50 ila 100 mg ilacı günde kilogram başına bir çözelti içinde alacaktır. Şiddetli anjina vakalarında günlük norm, vücut ağırlığının kilogramı başına 200 mg'a çıkar.

Ampicillin alımı 7 günlüğüne tayin edilir. Kursun süresi 15 güne kadar, özellikle de 3 haftaya kadar ağır vakalarda arttırılabilir.

Hamileler için

Hamile kadınlar, sadece doktorlarla görüştükten sonra antibiyotik alabilirler. Ampisilin plasentadan önemsiz bir şekilde nüfuz eder ve fetüse zarar verir.

Bu videoda bir danışman olan Vloretta Florova, şu soruya cevap veriyor: "Gebelikte antibiyotiklere izin var mı?"

Emzirme döneminde

Ampisilin daima doktorlar tarafından onaylanmıştır. Emzirme geçici olarak durur, süt dökülür. Tedavinin bitiminden ve antibiyotiğin annenin vücudundan tamamen çekilmesinden sonra emzirmeye devam edilir.

Önlemler: yan etkiler

Ampisilin ile tedavi yan etkilere yol açabilir, yani:

 • konvulsif kas kasılmaları;
 • baş ağrısı;
 • kusma ve mide bulantısı;
 • karnında rezi;
 • bağırsak disbiyozu;
 • Böbreklerin normal çalışması bozulur;
 • alerjik püskürmeler, deride kaşıntı, kovan, rinit, Quincke'nin anafilaktik şokla şişmesine kadar.

Bulantı ve kusma - Ampisilin uygunsuz kullanımının yan etkilerinden biri

Yan etkiler fark ederseniz, tedavi kesilmemelidir. Doktor Ampisilin yerine daha uygun bir antibiyotik ile yer değiştirecektir. Çocuklarda çoğu durumda disbakteriyoz görülür, alerjik reaksiyonlar yetişkin hastalar için karakteristiktir.

Aşağıdaki endikasyonları olan hastalara Ampisilin uygulanması önerilmemektedir:

 • karaciğer yetmezliği;
 • bulaşıcı tip mononükleoz;
 • penisiline karşı tahammülsüzlük;
 • sefalosporin grubunun ve karbapenem ilaçlarının antibiyotiklerine karşı toleranssızlık;
 • ülseratif kolit;
 • bronşiyal astım;
 • böbrek yetmezliği.

Ilaç aşırı doz ve vücut zehirlenmesi durumunda, mide yıkamak, aktif kömür veya diğer emici almak için tavsiye edilir.

Ampisilin bazlı ilaçların listesi

Ampisilin temelinde, anjinin tedavisi için iki grup antibiyotik oluşturulmuştur.

İlk grup Ampisilin içeren preparatları içerir

Bunlar şunları içerir:

 • Ampik;
 • Ampireks;
 • Apo-APECS;
 • Dekapen;
 • Zetsu;
 • Mestsillin;
 • Penbritin;
 • Penodil;
 • Pentartsin;
 • Pentreksil;
 • Rostsillin;
 • Semitsillin;
 • Standatsillin.
 • Upsampi;
 • Dümen-ampisilin;
 • Epikotsillin;

İkinci ilaç grubu, bir inhibitör olarak Ampisilin ve Sulbaktam içerir.

Bir inhibitörün varlığı, bakteriyel hücre zarlarının direncinin üstesinden gelmeye ve enfeksiyonu öldürmek için içeriye bir antibiyotik sokmaya izin verir.

Bu antibiyotikler aşağıdaki ilaçları içerir:

Erişkinlerde ve çocuklarda anjina ile uzun süre antibiyotik Ampisilin kullanılmıştır. Pozitif ve negatif özellikleriyle geniş spektrumlu bir ilaçtır. İlaç, hemşirelik ve hamile kadınlarda boğaz ağrılarını tedavi etmek için kullanılabilir. Tedavi, aşağıdakiler ile uyumlu olarak sistemik olmalıdır: yatak istirahati, boğaz durulama, sıcak içeceklerin içilmesi.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anginada ampisilin: nasıl alınır ve ne kadar güvenlidir

Bugün anjinalı ampisilin, piyasada çok daha etkili ve uygun antibiyotiklerin bulunmasına ve birçok doktordan ampisiline karşı kuşkucu tutuma rağmen aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir.

İlk jenerasyonun birçok yarı sentetik penisilini gibi, ampisilin de strep boğaz - streptokok ve stafilokokların patojenlerini kontrol etmek için oldukça etkilidir. En azından penisiline direnç geliştirmeyen suşlarla.

Çoğu zaman ampisilin yetişkinlerde anjina için kullanılır, ancak güvenliği nedeniyle genellikle çocuklara reçete edilir, bazen hamile kadınlara reçete edilir. Ancak, tüm hastalar, genel olarak ampisilin ve ilaçlarının anjin tedavisinde ikinci seçenek olduğunu ve bir doktorun atanması için iyi bir neden olduğunu anlamalıdır. Bu ne anlama geliyor?

Anjinada ampisilin ne kadar etkilidir, alınabilir mi ve hangi sonuçta sayılmalıdır?

Bakteriler - anjina patojenleri üzerindeki etkisine göre, ampisilin az miktarda amoksisilin, fenoksialit penisilin ve diğer penisilinlerden farklıdır. Bu grubun tüm antibiyotikleri gibi, bakteri üreme zeminine kan akışıyla birlikte, ampisilin, hücre duvarını oluşturmak ve onarmak için bakterilerin kullandığı proteinlerin sentezini inhibe eder.

Buna göre, ilacın doğru kullanımı ile, enfeksiyon, bakteriler büyüyemedikçe ve bölünemediğinden önce gelişmeyi durdurur ve hali hazırda var olan bakteriler hücre duvarlarına kalıcı bir hasar vererek ve iyileşememeleri nedeniyle hızla ölmektedir.

Güçlü bir artış ile Streptococcal hücreleri

Pratikte, ampisilin aldıktan 1-2 gün sonra, hasta, 4-5 gün sonra hastalığın hemen hemen tüm semptomlarının geçebileceği ciddi bir rahatlama hisseder. Bununla birlikte, bu terimler katı değildir - her özel durumda hastanın organizmasının genel durumuna ve doktorun talimatlarına ve çocuğun anjina olması durumunda yaşa göre değişebilir.

"Bir kez anjina ile tedavi edildi, başka bir zaman - kızım. O zamanlar 20 yaşında bir yerdeyim, çalıştığım enstitüde, bu bir yetişkinti. Ampisilini bıçakladılar, öyle bir diken diken dikti, tolere etti. Günde dört kez bıçakladılar, hastanede yattım, çünkü spor kamplarındaydı ve otelden çıkmamı yasakladılar. 5 gün içinde tedavi edildi, ama üç gün daha hastanede enjeksiyona gittim. Bir şekilde öyle. Bir kız hastanede de 8 yaşında tedavi edildi, ancak süspansiyonu içti. Üzgünüm, ilacın adını hatırlamıyorum, kocam onu ​​aldı. Şimdi, benim düşünceme göre, ampisilin anjin için kullanılmıyor, bunun yerine başka antibiyotikler kullanılıyor, ama genelde bu ilaç da iyidir. "

Çoğu durumda, ampisilin yerine, doktorlar amoksisilin ve ilaçlarını reçete etmeyi tercih ederler. Bunun nedeni şu:

 1. Amoksisilin biyoyararlanımının altında ampisilin. Biyoyararlanımı - yaklaşık% 40, amoksisilin -% 93. Bu, 100 mg'lık bir madde içeriğine sahip bir ampisilin tabletini içerseniz, sadece 40 mg'ın kanın içine gireceği anlamına gelir. Aynı haptan kandaki amoksisilin zaten 93 mg alacaktır.
 2. Ampisilin daha tam olarak kan proteinleri ile ilişkilidir, yani kanın içine giren kısmından bile% 22'si etkisiz hale gelir. Amoksisilin için, böyle bir inaktif antibiyotik miktarı yaklaşık% 17'dir.

Sonuç olarak, ampisilin veya sindirim için diğer formları olan tabletler, amoksisilin ile analoglara etkinlik bakımından daha düşüktür ve bu antibiyotiğin birçok durumda atanması optimal çözüm değildir.

"Geçen yıl, küçük olanı angina, ampisilin ile tedavi edildi. Her şey beldede oldu, kocam ve ben doktorun reçete ettiği ilk Amoxiclav'ı arıyorduk, ama tüm Primorsky'de bir eczane var, ve hatta bunu duymamışlardı. Doktor Penodile almamı sağladı, ona kapsül verdiler. Normal bir çare, kalanın sonunda, her şey geçti, ama çocuk denizi görmemişti. "

Ampisilin ve sulbaktamın birlikte hazırlanması

Aynı zamanda, kas içi enjeksiyonla ampisilin girebilirsiniz. Bu durumda, emme kana mideden gelir kaybolur ilaç olanlar% 40, aktif enfeksiyonu bulunmaktadır. Fakat uygulamanın kendisi (evde tedavi ile ilgili olup, özellikle de) önemli ölçüde daha zahmetli enjeksiyon ve aynı Amoksisilin oral enjeksiyon sırasında kas emilen ampisilin gibi aynı hızda kana. Yani, bu durumda, bu antibiyotik, amoksisilin daha aşağıdır.

Tüm bu nedenlerden ötürü, çocuklarda ve erişkinlerde anjinada ampisilin nadiren kullanılır. Amoksisilin preparatları mevcut olmadığı zaman kullanılır.

Genel olarak, anjina ile apisilin içebilirsiniz, ancak sadece doktor tarafından tavsiye edilirse. Ancak doktor, angina içmesi için ampisilin reçete etse bile, onunla birlikte, amoxicillin'i değil, onu hangi sebeple tayin edeceğini açıklığa kavuşturmaya değecektir.

Hem amoksisilin hem de ampisilin, her ikisi de pecillinase üreten bakterileri etkilemeyen penisilindir. Bu nedenle, eğer belirli bir durumda bakteri, örneğin amoksisilin için stabil ise, o zaman ampisilin onların üzerinde çalışmaz. Ve tam tersi. Aynı şekilde, eğer angina ile ampisilin içiyorsanız, hastanın penisilinlere karşı alerjisi nedeniyle yapamazsınız, daha sonra amoksisilin kontrendikedir. Tüm bunlar ampisilin reçete edilebileceği ve daha etkili ve tercih edilen amoksisilin bulunmadığı durumlarda pratik olarak hiçbir durum olmadığı anlamına gelir.

Ampisilin molekülünün uzaysal modeli

Anjina tedavisi ve ajan formu için ampisilin preparatları

Boğaz ağrılarını tedavi etmek için kullanılan iki ana ampisilin tipi vardır:

 1. Tek ampisilin bazlı ilaçlar;
 2. Ampisilin ve sulbaktam esaslı preparatlar.

İlacın içindeki sulbaktam ilavesi, bu ilacın ampisilin dirençli bazı bakterilerin korunmasını nötralize ettiği için, anjinada ampisilin kullanımını genişletir. Aynı zamanda, sulbaktamın kendisi de önemli bir antibakteriyel etki göstermez ve bu nedenle ikinci grubun ilaçlarının anjinle karşı etkinliği, tek başına antibiyotik bazlı ilaçlarınkine benzerdir. Sulbaktam ile yapılan preparatlar, tedavinin her durumda etkili olacağı şansını arttırır.

Tek ampisilin bazlı ilaçlar:

 • Ampik
 • Ampireks
 • Apo-APECS
 • Dekapen
 • Zetsu
 • Mestsillin
 • Penbritin
 • Penodil
 • Pentartsin
 • Pentreksil
 • Rostsillin
 • Semitsillin
 • Standatsillin
 • Upsampi
 • Helm-Ampisilin
 • Epikotsillin

Ampisilin ve sulbaktam kompleksine dayanan preparatlar:

Ammiside kombine bir antibakteriyel ilaçtır

Bütün bu fonlar genellikle kendi gruplarının özelliklerinde eşdeğer ve değiştirilebilir. Her biri yetişkinlerde ve çocuklarda angina tedavisinde kullanılabilir.

"Kesinlikle Uppsampi yerine Unazin veya Ammiside almanızı öneririm. Aynı ampisilin olup, sadece dirençli bakteriler üzerinde de etkili olan ek bir ilaçtır. Aksine, işe yaramıyor, ama ampisilin harekete yardımcı olur. Açıklamak zor, ancak parmaklarda: stafilokok, ampisilini ayıran bir madde ile kendini sarar. Yardımcı bileşen, bu maddeyi böler. Ajanın ilk önce bakterinin savunmasını kırdığı ve daha sonra bir antibiyotikle bitirdiği anlaşılmaktadır. Bakterinizin stabil olup olmadığını bilmediğinizden, kendinizi güvende hissetmeniz daha iyidir. Dahası, aynı Ammisid çok pahalı değil. "

Tanya, forumdaki yazışmalardan

Staphylococcus aureus, anjinaya neden olan bakterilerden biridir.

Anjina ampisilin kullanımı için kurallar

Anjina ile ampisilin tedavisinin seyri en az 7 gün sürmelidir. Bu, enfeksiyonu tamamen ortadan kaldırmak ve rekürrensi önlemek için yeterli olan minimum süredir. Randevunun başlangıcından sonra şiddetli bir hastalık veya semptomların yavaşlaması durumunda, doktor kursu 15 gün ve nadir durumlarda da 2-3 haftaya uzatmaya karar verebilir.

Doktora başvurmadan anjina ile ampisilin tedavisinin süresinin kesilmesi veya kısaltılması kesinlikle yasaktır. Bu, süperinfeksiyonun gelişmesine, hastalığın komplikasyonuna ve tedavisinin komplikasyonuna yol açabilir.

Anjina ile, hastanın yaşına bağlı olarak standart bir ampisilin dozu reçete edilir:

 • Yetişkinler, yemeklerden önce bir saat boyunca günde 4 kez 1 tablet (250 mg) atar. Tablet su ile yıkanmalıdır. Şiddetli anjinada 3 kez doz artışına izin verilir;
 • 1 yaşın altındaki çocuklar ampisilin preparatları süspansiyon şeklinde reçete edilir. Dozaj, günlük vücut ağırlığının her bir kg'ı için 100 mg süspansiyondur. Günlük bölüm 4-6 resepsiyona ayrılmıştır;
 • 1 ila 4 yaş arası çocuklar, ilacın günlük hacmi, vücut ağırlığının kilogramı başına 100-150 mg süspansiyonun hesaplanmasına dayanarak hazırlanır. Günlük norm 4-6 resepsiyona ayrılmıştır;
 • Şiddetli anjinada, çocuklara, günde 4 kez vücut ağırlığının kilogramı başına 25-50 mg'lık bir dozaj ile, kas içi enjeksiyonlar (eşek üzerine enjeksiyonlar) şeklinde ampisilin reçete edilir.

Enjeksiyon için Ampisilin

Bir yemek sırasında veya sonrasında ampisilin alınması önerilmez, çünkü bu durumda emilim azalır.

Ağzı bir ampisilin süspansiyonu ile durulamak veya bademciklere bu tür bir süspansiyon ile nemlendirilmiş bir tampon uygulamak kesinlikle yasaktır. Bu tür bir tedavi, bakterilerde direnç gelişmesine ve hastalığın ciddi bir şekilde tekrarlanmasına yol açabilir. Anjinadaki antibiyotik sadece sistemik olarak alınabilir.

Ampisilin ek olarak, antiseptik olanlar da dahil olmak üzere, çeşitli çözümler ile boğaz yıkamak mümkündür. Bu gibi yardımcı yöntemlerin görevi, anjinada semptomların şiddetini azaltmak ve hastanın durumunu hafifletmektir.

Angina tedavisi için yardımcı - gargara için furacilin bir çözüm.

Hamileler ve emziren anneler için ampisilin

Hamileliğinizde, doktorunuz tarafından belirtildiği gibi angina'yı ampisilin ile tedavi edebilirsiniz.

Ampisilin kolayca plasentadan geçer ve fetüse nüfuz eder. Bununla birlikte, anlamlı bir etkisi yoktur ve fetal gelişiminde konjenital anomalilerin sıklığını etkilemez.

Bununla birlikte, gebeliğin ilk trimesterinde ampisilin randevusundan kaçınılması ve gerekirse, mümkün olan en düşük düzeyde kullanılması ve terapötik bir bakış açısıyla gerekçelendirilmesi önerilir. Geç hamilelikte ilaç yeterince güvenlidir.

Ampisilin için yarı ömrü yaklaşık 1 saattir. İlacın alınmasından yaklaşık 4-5 saat sonra, vücuttaki antibiyotik miktarı ihmal edilebilir.

Ampisilin, plasental bariyeri amoksisilin'den çok daha az miktarda nüfuz eder. Bu bakış açısından, daha çok tercih edilen bir ilaçtır, çünkü fetal dokulara daha zayıf bir nüfuziyetle, buna zarar verme ihtimali daha azdır.

Ampisilin yapısal formülü

Bununla birlikte, hamilelik sırasında angina ampisilin sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir.

Emzirirken, sadece laktasyon kesilirse anjini ampisilin ile tedavi edin. Madde anne sütüne nüfuz eder ve bebekte dysbacteriosis ve sindirim bozukluklarına neden olabilir. Laktasyon sırasında anjina ile ampisilin içmeniz gerekiyorsa ihtiyacınız olacak:

 1. Bebeği bir karışıma ya da bir anne sütünü bir şişeden beslemeye ve eğer mümkünse - başka bir anneden memeyi alın. Anne sütü tercih edilir, çünkü karışıma hızlı bir şekilde yıkamak için kullanılır ve anne sütünü içmeyi reddeder. Tıpkı bir çocuğun bir emziği olan bir şişeye alışması daha çabuk emilir;
 2. Bir antibiyotik alırken, süt üretimini durduracak şekilde ifade etmeye devam edin;
 3. İki gün içinde ampisilin alındıktan sonra Polyphepan veya analogları günde üç kez bir çorba kaşığı alınır. Böyle bir resepsiyondan iki gün sonra, emzirme devam ettirilebilir.

Yine, sadece bir doktor emzirmeyi durdurup ampisilin reçete edip etmemeye karar vermelidir. Evde birçok insanın viral enfeksiyonlarla birlikte "anjina" teşhisi koyduğunu düşünürsek, bu gibi durumlarda antibiyotik almanıza gerek yoktur.

“Çocuk doktorumuzun, ebeveynlerinin yarısının ARVI'li bir çocuğu antibiyotiklerle beslediğini ve boğaz ağrısı olduğunu düşündüğüm söylendi. Antibiyotikler virüs için işe yaramazsa, ebeveynler çocuklarına antibiyotik çalışmadığı için sinirlenirler ve doktora geldiğinde anjin kokusu olmadığını açıklar. Ve disbiyoz tedavisi başlar... "

Ira, forumdaki yazışmalardan

Sadece doktor, kendi yetkinliği nedeniyle, boğaz ağrısının nedenini doğru bir şekilde belirleyebilir ve doğru tedaviyi reçete edebilir

Yan etkileri ve kontrendikasyonları

Bütün penisilinler gibi, ampisilin çeşitli yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında:

 • Baş ağrısı, kramplar;
 • Bağırsak disbakteriyozu, karın ağrısı;
 • Dispeptik bozukluklar: mide bulantısı, kusma;
 • Interstisyel nefrit;
 • Alerji, genellikle kaşıntı ve kurdeşen, alerjik rinit, istisnai durumlarda - Quincke's ödem ve anafilaktik şok.

Edema Quincke (anjioödem) şişmiş dokular şeklinde kendini gösterir.

Yan etkilerin gelişmesi ile tedavi kesilmemelidir. Bu durumda, ampisilin yerine başka bir gruba antibiyotik vermek için doktora başvurmak gerekir. Bir antibiyotik alerjisi genellikle yetişkinlerde, sindirim bozukluklarında ortaya çıkar - çocuklarda.

Kısmen, bu tür yan etkilerin varlığından dolayı, kısmen diğer ilaçlarla etkileşimi ve çeşitli organ sistemlerine olan etki nedeniyle, ampisilin aşağıdakilerde kontrendikedir:

 • Penisiline genel olarak aşırı duyarlılık varlığı;
 • Sefalosporinlere ve karbapenemlere aşırı duyarlılık varlığı;
 • Enfeksiyöz mononükleoz;
 • Karaciğer yetmezliği;
 • Ülseratif kolit.

Dikkatle, anjin içinde ampisilin bronşiyal astım, burun polipozu, polinosis ve böbrek yetmezliği olan hastalara reçete edilir.

Bazen, ampisilin alırken (özellikle de kullanımının kurallarının ihlali varsa), zehirli bir doz aşımı mümkündür. Bununla birlikte, mide yıkanır, aktif kömür ve su-elektrolit dengesini normalleştirmek için fonlar alınır.

Ampicillin doz aşımı durumunda da dahil olmak üzere çeşitli zehirlenmeler için aktif odun kömürü önerilir.

Ampisilin anjina ile alınabilir, ancak nadiren gerekçelendirilir. Amoksisilin kullanmak yerine daha uygundur. Her durumda, sadece bir doktor bu antibiyotiğin atanmasıyla ilgili karar verebilir ve sadece aynı amoksisilin replasmanının haklı çıkacağı durumlarda. Kendinizi bağımsız olarak reçete edin ve anjina ile ampisilin içmeyin.

Anjina ile ampisilin

Günümüzde daha etkili ve kullanımı kolay antibiyotiklerin salınmasına rağmen, angina ile birlikte ampisilin hala talep edilmektedir. Bu ilaç, ilk jenerasyonun yarı sentetik bir penisilinidir. Bakteriye neden olan anjinaya karşı mücadelede iyi sonuçlar verir. Daha sıklıkla ilaçlar yetişkinler için reçete edilir, ancak koruyucu etkisi nedeniyle çocuk ve kadınların çocuk beklentisi döneminde tedavi edilmesi için kullanılır.

Anjisin tedavisinde Ampisilin Etkinliği

İlaç diğer penisilinler ile aynı şekilde bakteri üzerinde hareket eder. Zararlı bakterilerin çoğalması için kan akışını hareket ettirerek, ilaç hücre duvarları oluşturmak için patojenlerin kullandığı proteinlerin üretimini bloke eder. Yani, enfeksiyon ilerlemeyi durdurur, çünkü bakteriler çoğalmazlar ve çoğalmaya fırsat bulamayan mikroorganizmalar ölürler.

Anjina ile birlikte ampisilin, birkaç günlük tedaviden sonra semptomlarda rahatlama sağlar.

İlacın ana avantajları:

 • uygun resepsiyon şekli,
 • Çok çeşitli aktiviteler
 • geri dönüşümsüz bakterisit etkisi,
 • Düşük toksisite
 • patojenik bir mikroflorada bu ilaca karşı düşük bir direnç olasılığı.

Hazırlığın açıklaması

Boğaz ağrısı tedavisinde kullanılan iki tip ilaç vardır:

 • sadece ampisilin temelinde;
 • ampisilin ve sulbaktam temelinde.

İkinci seçenek daha iyi bir etki gösterir, çünkü bu ilaç ampisilin dirençli bazı bakterilerin direncini nötralize eder. Tek başına, sülbactum antibakteriyel etkiye sahip değildir, sadece ilacın etkinliğini arttırır.

Her iki gruptan hazırlıklar hem çocuklarda hem de yetişkinlerde hastalıkla mücadele etmek için kullanılabilir.

İlacın yarı ömrü 60 dakika ve ilacı aldıktan sonra 6 saattir, antibiyotik neredeyse tamamen vücuttan çıkar.

Uygulama kuralları

Anjina Ampisilin tedavisinin tedavisi, ilacı almanın bir haftalık bir yolunu önerir. Bu, enfeksiyonun yok edilmesi ve nüksün önlenmesi için yeterli bir süredir. Nadir durumlarda, tedavi 2 haftaya kadar uzatılabilir. Doktorun son tarihine kadar ampisilin içilmemelidir. Bu, hastalığın komplikasyonlarını provoke edebilir ve tedaviyi karmaşıklaştırabilir.

Ilacın standart dozu:

 • yetişkinler - 1 sekmesi. (250 mg) Bir öğünden önce bir saat boyunca günde 4 kez. Tablet büyük miktarda su ile yıkanmalıdır. Ciddi durumlarda, doz üç kat artar;
 • Bebekler, ilacın, bebeğin ağırlığının kilogramı başına günde 100 mg ilaç hızında süspansiyonlar biçiminde alırlar. Günlük bölüm çeşitli resepsiyonlara bölünmelidir;
 • Bir yaşın üzerindeki çocuklar, ilacın günlük hacmi kilogram vücut ağırlığı başına 100 ila 150 mg süspansiyon hesaplanır.

Bazen çocuklar ampisilin anjina ile günde dört kez kas içi enjeksiyon olarak reçete edilir.

Özel talimatlar

 1. İlacı yiyecekle ya da bir yemekten sonra alırsanız, aktif maddelerin asimilasyonu yavaşlar.
 2. Ampisilin süspansiyonu ağzı durduramaz ve bademcikleri yağlayamaz, çünkü böyle bir prosedür hastalığın nüksetmesini tetikleyebilir. Bu antibiyotik sistemik olarak kullanılmalıdır.
 3. Bu ilaçla tedavi, semptomları hafifletmek için boğazın özel antiseptik solüsyonlarla durulanmasıyla eklenebilir.
 4. Hamilelikte, ampisilini reçete ile ve bir doktor gözetiminde uygulayabilirsiniz. İlacın konjenital anomaliler ve fetal gelişim olasılığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bu ilacı sadece hamileliğin ilk üç ayında önlemek gerekir ve daha sonraki dönemlerde oldukça güvenlidir.
 5. Emzirme döneminde amfisilin kullanıldığında, tedavi süresince emzirmenin geçici olarak kesilmesi önerilir. İlacın yenilenmesinin, ilacın kullanımının sona ermesinden sonraki 5 günden daha geç olmamasına izin verilir.

Olumsuz reaksiyonlar ve kontrendikasyonlar

Ampisilin düşük toksisite ile karakterizedir, bu nedenle uygulamadan sonra nahoş sonuçlar nadirdir. Aralarında şunlar vardır:

 • baş ağrısı,
 • bir dysbacteriosis,
 • karın ağrısı,
 • mide bulantısı veya kusma,
 • alerjik rinit,
 • döküntü ve ciltte kaşıntı.

Bu tür reaksiyonları düzeltirken, antibiyotiğin yerini alacak bir doktora başvurmalısınız.

İlaç hastaları tedavi etmek için kullanılmaz:

 • penisilin ilaçlarına aşırı duyarlılık,
 • bulaşıcı mononükleoz
 • lenfositik lösemi
 • hepatik yetmezlik,
 • beslenme kanalının patolojisi.

1 aylıktan küçük bebekler Ampisilin de reçete edilmez.

Uzmanlara göre, ampisilin zamanla başladığında angina çok iyi tedavi edilebilir. Ancak, bir doktora danışmadan bir antibiyotik reçete etmeniz ve ağrılı semptomların ortadan kalkmasıyla birlikte tedavi sürecini tamamlamanız gerekmez.

Pürülan anjina ile ampisilin

Anasayfa »Angina» Anjina ile ampisilin: ilacın tanımı ve etkinliği

Anjina ile ampisilin: ilacın tanımı ve etkinliği

Angina, bakteri florasının neden olduğu bademcik iltihabıdır. Hastalık bulaşıcıdır, şiddetlidir, yüksek ateş, boğazda şiddetli ağrı ve refahta genel bir bozulma vardır.

Yeterli tedavi olmadığında, romatoid hastalıklar ve glomerülonefrit gelişme riski yüksektir. Anjina ile ampisilin genellikle geniş etki spektrumu ve nispeten düşük toksisite nedeniyle reçete edilir.

İlaç penisilin antibiyotik grubuna aittir. Tıbbın elde edilme şekline bağlı olarak, bunlar çeşitli tiplere ayrılır.

Her şeyden önce, bunlar, Penicillium cinsinin bazı küf mantarlarının büyüdüğü bir kültür ortamından üretilen biyosentetik ilaçlar. Bunlar benzilpenisilin potasyum ve sodyum tuzu, bicillin gibi antibiyotiklerdir.

Ampisilin, enzimatik bölünme ve doğal benzilpenisilin kimyasal modifikasyonu ile elde edilen sözde yarı sentetik penisilinler anlamına gelir.

Tıbbın avantajları şunlardır:

 • Gastrointestinal sistemin asidik ortamına direnç. Bu, tabletler halinde alınmasına izin verir ve Amoxicillin ilacının analogu, bir süspansiyonun hazırlanması için granüller formunda mevcuttur.
 • Geniş eylem. E.O. Komarovskiy, Streptococcus,% 10 neden olduğu anjinin yaklaşık% 80 - stafilokoklar, enfeksiyon diğer nedenlerin karışık bitki ya da başka bir bakteridir. Ampisilin Gram-pozitif ve Gram-negatif mikroorganizmalar (streptokoklar, stafilokoklar, pnömokoklar, gonokok, menigokokki, enterokok, Lısterıa, Clostridium, Escherichia, Salmonella, Shigella, Klebsiella) karşı da etkilidir.
 • Geri dönüşü olmayan bakterisit etkisi vardır peptidoglikan bloke ederek - mikroorganizmaların hücre zarının ana bileşeni.
 • Daha az toksisite. sadece yetişkinlerde değil, aynı zamanda küçük çocuklarda ve tetrasiklin ve streptomisin yerine gebe kadınlarda da anjina ve diğer hastalıklarda Ampisilin kullanımına izin verir.
 • Aktif bileşene patojenik mikrofloranın direncinin yavaş gelişimi tıbbi ürün.

Kullanım endikasyonları Ampisilin herhangi bir hastalıktır. Bu ilacın aktif bileşenine duyarlı bakteriler neden olur. Bunlar:

 • boğaz ağrısı;
 • bronş ve akciğerlerin enfeksiyöz lezyonları (bronşit, pnömoni, apseler);
 • bağırsak enfeksiyonları (salmonelloz, tifo, paratifo, dizanteri);
 • klamidya (özellikle hamile kadınlarda);
 • KBB organlarının hastalıkları (sinüzit, sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit, orta kulak iltihabı);
 • böbrek ve idrar yollarının bakteriyel enfeksiyonu (sistit, piyelonefrit, üretrit);
 • gonore;
 • safra kesesi iltihabı (kolesistit, kolanjit);
 • servisit;
 • cilt ve yumuşak dokuların enfeksiyonu, yara yüzeyinin sekonder enfeksiyonu;
 • sepsis;
 • peritonit;
 • menenjit (karmaşık terapinin bir parçası olarak).

Ampisilin, düşük toksisiteli diğer antibiyotiklerden farklıdır. Yan etkiler çok nadirdir.

Penisilinlere aşırı duyarlılığı olan hastalarda, olguların% 10'unda alerjik reaksiyonlar görülür. Bronşiyal astım veya saman nezlesi olan hastalar Antihistaminikler ile kombinasyon halinde anjina ile birlikte ampisilin reçete edilir.

Sindirim sistemi kısmında: glossitis (mukoza dilinin iltihaplanması), stomatit, bulantı, diyare, dysbiosis, karaciğer enzimlerinin sentezinin inhibisyonu.

Enjekte edildiğinde: flebit, tromboflebit, infiltratlar.

Talimatlara göre, anjina Ampisilin ile randevu sadece ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık ise kontrendikedir. Küçük dozlarda, ilaç hemşirelik kadınlarının anne sütü içine nüfuz eder, bu yenidoğanda kovanlara ve diğer alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Küçük çocukların, kardiyak, böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastaların tedavisi sırasında dozajın düzeltilmesi gereklidir. Bunun nedeni Ampisilin 'in (vücutta birikir) birikmesi ve bunun bir sonucu olarak yüksek dozda aşırı doz riskidir. Bir doktor anjinasyonu teşhis etmeli ve tedaviyi reçete etmelidir. Grip ve soğukta antibiyotiklerin kendi kendine uygulanması, dirençli patojenik suşların gelişmesine yol açabilir.

Bu nedenle, boğazda akut ağrı gibi semptomlar olduğunda, sıcaklıkta 38.5 - 39 ° 'ye keskin bir artış, bademcikler üzerinde pürülan bir birikim derhal doktora başvurmalıdır. Doktorların incelemelerine göre, anjin, Ampisilin'in zamanında başlamasıyla kolayca tedavi edilebilir.

Çocuklar ve yetişkinler için ampisilin, dozaj ve analogları

İlaç, iç kullanım için (ampisilin trihidrat) ve bir enjeksiyon çözeltisinin (ampisilin sodyum tuzu) hazırlanması için bir toz formunda tabletler biçiminde temin edilebilir.

Bağırsaktan ilaç tamamen (yaklaşık% 30-40) emilir, uygulamadan yaklaşık 6 ila 8 saat sonra böbrekler yoluyla atılır. Çocuklar ve yetişkinler için ampisilin dozu, hastalığın şiddetine bağlı olarak ayrı ayrı seçilir.

Anjina - ampisilin ve daha modern analoglarda penisilin kullanımı

Her 5-6 saatte 0.25 g.

Ortalama tedavi süresi 7-14 gündür.

Bununla birlikte, bu ilacın tedavisi genellikle istenen etkiyi getirmez: anjin ile sıcaklık uzun süre azalmaz ve orofarinkste iltihaplanma azalmaz. Bu neden oluyor?

Ampisilin, oral yoldan alındığında düşük bir biyoyararlanımı vardır. bazıları bağırsakta inaktive ve dışkı ile vücuttan atılır ve bazı - plazma proteinlerine bağlanmış: Her bir tablet sarhoş ilaçların vücut tarafından% 30'dan fazla emilmez.

anjin ayakta tedavi için rahatsız edici olan, enjekte edildiği zaman ilaç iyi emilir (yani 4 kez tatbik çokluğu günde bir).

Ampisilin bir enzim penisilinaz (beta-laktamaz) üreten bakterilere karşı etkisizdir. İlk nesil penisilin antibiyotikler enfeksiyonları 60 yıldan fazla tedavi etmek için kullanıldığından, birçok bakteri bunlara direnç geliştirmiştir.

Ampisilin, penisilinaz tahrip edici maddeler içermez ve terapötik etkinliği, korunan (bu enzimi baskılayabilen) penisilinlerinkinden çok daha düşüktür.

Ampisilin, Bicillin, Penisilin gibi anjina ve diğer bakteriyel enfeksiyonlarda bu tür ilaçların kullanımı sıklıkla alerjik reaksiyonlara yol açar. Dünya nüfusunun% 10'una kadar bu ilaçları alırken yan etkilerle karşı karşıya kalır ve bir antibiyotik değişimi gerektirir.

Angina ile penisilinler

amoksisilin

Amoksisilin (popüler ticari isimler - Amosin, Ospamox, Flemoxin Solutab) - yarı sentetik korumasız penisilin. Ampisilin ile karşılaştırıldığında oral alımla daha yüksek biyoyararlanım vardır (% 93 ile% 30-35 oranında absorbe edilir). Pediyatrik pratikte popülerdir çünkü bir süspansiyonun hazırlanması için granül formunda uygun bir pediatrik pediyatrik formuna sahiptir.

Kullanım için günde izin verilen maksimum doz

Ortalama tedavi süresi: 5-10 gün.

Amoksisilin / Klavulanat

Amoksisilin / Klavulanat (Amoksiklav, Augmentin) - penisilin serilerinin modern bir ilacı, beta-laktamaz bakterilere karşı dirençlidir. Ampisilin ve Penisilin ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir etkiye sahiptir, oral uygulama ile iyi emilir.

Günde 40 mg / kg (Amoksisilin'e göre) oranında uygulanır, 3 doza bölünür.

Ampisilin / Sulbaktam

sulbaktam (unazin, AMPİSİD) ile bir araya Ampisilin sadece beta-laktamaz dirençli değil, aynı zamanda etki yelpazesini genişletmek: İlaç Neisseria karşı aktif hale gelir ve Moraxella atsinetobakterov vardır. Maddenin biyoyararlanımı da yüksektir.

Ampisilin / Sülbaktam, günde 50 mg / kg'lık bir oranda dozlanır, 2 doza bölünür.

Genel olarak, yetişkinlerde ve çocuklarda tonsillit tedavisi için Ampisilin tavsiye edilebilir:

 • Yılda bir kereden az antibiyotik alan hastalarda hafif komplike olmayan anjina formlarının tedavisi için;
 • Amoksisilin de dahil olmak üzere başka antibakteriyel ajanların kullanılması mümkün değilse.

Diğer durumlarda, WHO'ya göre, diğer grupların daha gelişmiş penisilin preparatları veya antibiyotiklerinin kullanılması tercih edilir. Ampisilin kullanımı, doktorun bir gerekçeli kararı eşlik etmelidir.

 • Anjin tedavisinde Augmentin ve Flemoclav kullanımı
 • Angina ile amoksisilin nasıl alınır: ilacın ortalama dozu
 • Flemoxin, anginada yalnızlığa yardım ediyor mu?
 • Angina'da propolis tentürünün kullanımı

Anjina Ampisilin Tedavisi

Angina - kronik bademcik iltihabının alevlenmesi veya bademciklerin akut iltihaplanması - bulaşıcı bir özelliktedir. Olguların% 90'ında inflamasyonun nedeni, koka florasıdır. Streptococcus, Pnömokok, Staphylococcus pürülan işlemi (bademcik veya boşlukları irin köklerinin oluşumu) yol açar. profilaktiruet semptomlar ve komplikasyonlar regresyon (peritonsiller abse, bölgesel lenfadenit, romatizma, glomerulonefrit, vs.) neden olur patojen neden eradikasyon (vücuttan uzaklaştırılması), çünkü bu durumda antibiyotikler.

Anjinada ampisilin kullanımı, her zaman gözlenmeyen, bu ilaca hastalığa neden olan mikrofloranın bir duyarlılığı varsa klinik öneme sahiptir. Duyarlılık, boğazdaki yaymaların bakteriyolojik muayenesi ile belirlenir.

Hazırlığın kısa açıklaması

Ampisilin, kimyasal modifikasyonla doğal antibakteriyel maddelerden elde edilen yarı sentetik penisilinler grubundan bir ilaçtır.

Yedikten sonra emilim yarı yarıya azalır. Antasitler, zarflama ajanları, simetidin, serukalın ortak kullanımı ayrıca, ilacın emilimini azaltır, bu da kan plazmasındaki ve dokularındaki ampisilin dalgalanmalarına yol açar ve antimikrobiyal aktivitesini azaltır.

İdrar ve safra ile vücuttan atılır. Böbrekler üzerinde toksik etkileri yoktur. Yarı ömrü 1-1.3 saattir.

Ampisilin vücutta birikmez, bu da 14 güne kadar uzun bir süre boyunca uygulanmasını mümkün kılar.

Yetişkinlerde ve çocuklarda kullanım yöntemi

Anestezi ile ampisilin, yetişkinler için ağızdan, her 4-6 saatte bir 0.5-1.0 gram tablet (250 mg) şeklinde verilir. Özellikle ağır vakalarda, ortalama 2-4 gramlık günlük doz - 10-12 gram veya daha fazla.

Çocuklarda oral uygulama için, ilaç bir süspansiyon şeklinde kullanılır. Şişe, 5 gram son solüsyonda 250 mg ilaç içeren 100 ml'lik bir süspansiyon hazırlayabileceğiniz 60 gram toz içinde 5 gram antibiyotik içerir. Ölçüm kaşığı eklenmiştir. Doz, çocuğun vücut ağırlığının kilogramı başına ortalama olarak 50 - 100 mg, ayrı ayrı, 4 doza bölünerek seçilir.

Hastalığın şiddetli formlarını tedavi ederken damar içi, damardan tatbikattan hemen önce tozdan hazırlanan bir çözelti şeklinde uygulanır.

Anjinada ampisilin, etiyotropik tedavidir (hastalığın nedeninin tedavisi).

Kontrendikasyonlar

 • hipersensitivite (diğer penisilinler, sefalosporinler, karbapenemler dahil);
 • enfeksiyöz mononükleoz;
 • lenfositik lösemi;
 • karaciğer fonksiyonunun yetersizliği;
 • antibiyotik kullanımı sonrası kolit öyküsü;
 • emzirme.

Dikkatle, ilaç için reçete edilir:

 • bronşiyal astım;
 • polinosis ve diğer alerjik hastalıklar;
 • böbrek fonksiyonunun başarısızlığı;
 • kanama;
 • gebelik;
 • 1 aylıktan küçük çocuklar.

Yan etkileri

Ampisilin nispeten güvenlidir, ancak ishale neden olabilir (hastaların yaklaşık% 6-12'si). Ayrıca kızamıkçıka benzeyen küçük noktalı papüler döküntülerin tedavisinde de görülür. Böyle bir kızarıklık, lenfoid sistemin (bir enfeksiyöz mononükleozu işaret eder) patolojisinin bir tezahürüdür ve alerjik değildir.

Bu nedenle, çocuklarda ve erişkinlerde anjinada ampisilin, enfeksiyonla mücadele etmek ve komplikasyonları önlemek için etiyotropik tedavi (antimikrobiyal tedavi) olarak kullanılmaktadır. İlacın amacı için Endikasyon: anjinanın nedeni haline geldi mikroflora yüksek hassasiyet. İlaç nispeten güvenlidir. Bununla birlikte, değişmez kuralı hatırlamak gerekir: ilaç, sadece doktorun reçetesine göre ve tedavi sırasındaki süreyi gözlemleyerek, belirtilen dozajda kullanılmalıdır.

Herhangi bir sorunuz varsa, onlara buradan sorabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazdaki pürülan tıkaçlara neden ve nasıl tedavi edilir?

Çocuğun ve ilaç tedavisinin gözlemlenmesi sadece loromla yapılmalıdır. Laboratuvar testlerinin sonuçlarına göre doktor şunları yazdı: antibakteriyel ilaçlar; bakterisidal çözeltiler ile gargara; otlar ile durulayın; fizyoterapi; bağışıklığı güçlendirmek ve korumak için bir vitamin kompleksi.

Angina'nın viral veya bakteriyel yapısı

Boğaz ağrısı, ateş, solunum yolu hastalıklarının gerçek bir arkadaşıdır. Angina viral veya bakteriyel, tedaviye başlama zamanı geldiğinde ve kendi kendine ilaç tedavisine girmediğinde, modern ilaçlar tarafından başarılı bir şekilde ortadan kaldırılır.