Loading

Anjin içinde gazyağı: Böyle bir ilaç ile boğaz tedavisi mümkün mü

Kerosene, çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanan alternatif tıp hayranları arasında önemli bir popülerliğe sahiptir. Bu araç genellikle radikülit, romatizma, deri hastalıkları ve diğer hastalıklarda kullanılır.

Gazyağı iyi bir antiparaziter ve antibakteriyel etkiye sahiptir ve dışarıdan uygulandığında ısınma etkisine değer verir. Angina gazyağı tedavisi oldukça yaygın bir uygulamadır, ancak, dikkate değer geleneksel tıp bu terapi yöntemiyle ilgili şüpheci.

Boğaz ağrısı tedavisi için gazyağı

Kerosen toksik bir maddedir, bu nedenle anjin, kronik bademcik iltihabı ve diğer KBB hastalıklarının tedavisinde kullanılması mümkün olduğunca dikkatli olmalıdır. Bu maddenin kullanımı ile terapötik etkisi aşağıdaki özelliklerden dolayı elde edilir:

 • Antibakteriyel etkisi;
 • Boğazda ağrı azalması;
 • Şişlik ve iltihap azaltılması;
 • Aktif bileşenlerin etkilenen dokuya en derin nüfuzu;
 • Patojenik mikroorganizmalar üzerinde inhibitör etkisi (mantarlar, bakteriler).
Pürülan anjina uygulandığında kerosenin bunu yapamayacağı düşünülmelidir, çünkü problemin ağırlaşması ve çeşitli komplikasyonların ortaya çıkması ile doludur. Hastalığın bu formu ile doktorun atayacağı antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerekir.

Ayrıca, böyle bir tedavi yöntemine başvurmadığı belirli kontrendikasyonlar vardır. Bunlar şunları içerir:

 • Alerjilere eğilimi;
 • Herhangi bir lokalizasyonu kanama;
 • Karaciğer hastalıkları, böbrekler;
 • Bronşiyal astım.

Bu maddeyi tedavi için kullandıktan sonra endişe verici bir sinyal acı verici veya rahatsız edici hislerin ortaya çıkmasıdır. Bu durumda, boğazınızı temiz suyla iyice durulayın ve iyileşme olmadan, hemen bir doktora danışın.

Olası sonuçlar ve komplikasyonlar

Önleyici tedbirlere veya dozajın ihlaline uyulmaması durumunda angina kerosenin tedavisinde bu gibi sonuçlar olabilir:

 • Sindirim sistemi, larinks, ağız boşluğu kimyasal yanık;
 • Sarhoşluğun bir sonucu olarak karaciğer ve böbreklerin lezyonu;
 • CNS lezyonu.

Bu kimyasal ilaç vücut üzerinde çok agresif bir etkiye sahiptir, bu nedenle kanıtlanmış yöntemlerle (ilaçlar, bitkisel soğumalar) tedavi edilmesi daha iyidir.

Tedavide hangi kerosen kullanılabilir?

Anjina ile tedavi prosedürleri için Havacılık veya rafine gazyağı kullanmanız gerekir. İşlenmemiş formda, birçok zararlı kirlilik içerdiğinden, kullanılamaz. Evde, bu maddeyi aşağıdaki şekillerde temizleyebilirsiniz:

Bir litre kerosen ve temiz su (yaklaşık 70 ° C'lik bir sıcaklıkta) olan üç litrelik bir kavanoz içine dökün, kapron kapağını kapatın. Ürünü üç dakika boyunca iyice çalkalayın, arada sırada kapağı biraz açın.

Karışımı bir süre bekletin. Ortaya çıkan karışımı dikkatlice yeni bir kaba dökün ve kutuda bir çökelti oluşur.

Yarım litre gazyağı ve sıcak su karıştırın, dikkatlice sohbet edin, yerleşene kadar bekleyin ve dikkatlice süzün. Ortaya çıkan çözümde, tablanın camını yarısına kadar doldurun, karıştırın.

24 saat ısrar edin, aktif karbon kullanarak tahliye edin ve süzün. Bu siyah sıvıyı birleştirecek. Çare, bir kez daha savunulmalı ve drene edilmelidir, daha sonra tıbbi iksirler hazırlamak için kullanılmalıdır.

Kerosen, saflaştırma sırasında zararlı buharlar yayar, bu nedenle onunla tüm manipülasyonlar normal ventilasyonlu bir odada ve mümkünse temiz havada gerçekleştirilmelidir. Ancak en iyi seçim kullanıma hazır saflaştırılmış gazyağı elde etmektir.

Boğaz ağrısı tedavisi için tarifler

Anjinadaki kerosen aşağıdaki şekillerde kullanılır:

Havacılık veya saf kerosen gırtlak, bademcik ve damak ile yağlayın. İşlem, yemeklerden iki saat önce ya da bir saat sonra günde üç kez yapılmalıdır. Bu terapötik manipülasyonlar bir hafta içinde yapılmalıdır.

Yarım litre bir yemek kaşığı kabartma tozu bir bardak temiz kaynatılmış suda (en fazla 25 ° C) çözün ve bu karışıma saflaştırılmış gazyağı (1 çorba kaşığı) dökün. Her şeyi karıştırın ve ürünü sık boğaz yıkaması için kullanın (günde 4-10 kez). Angina'yı bu şekilde sekiz gün boyunca tedavi etmek gerekir.

Boğaz ağrısı duyarlılığı için profilaktik: 100 ml ılık suda 20-30 damla kerosen çözülür. Durulamadan sonra çözeltiyi günde üç kez kullanın. Prosedürler yedi gün boyunca yapılır ve daha sonra iki haftalık bir aradan sonra kurs tekrarlanır.

Boğaz ağrısı tedavisinde hızlı ve pozitif bir etki, bu prosedürleri doktor tarafından reçetelenen ilaçlarla birleştirerek elde edilir.

Çocuklarda anjina ile kerosen tedavisi mümkün mü?

Bunun nedeni birkaç iyi nedenden kaynaklanmaktadır. Bir çocuğun boğazındaki mukoza zarları, bir yetişkinden daha ince ve daha hassastır, bu nedenle bu tedavi yöntemini kullanırken yanık riski yüksektir.

Ayrıca, ürün durulama solüsyonu olarak kullanılıyorsa, çocuk yanlışlıkla yutularak yemek borusu yanmasına, zehirlenmesine ve vücudun genel zehirlenmesine neden olabilir.

Çocuklarda alerjik reaksiyonların sıklıkla meydana geldiği de dikkate alınmalıdır ki bu, larinksin güçlü ve keskin bir ödemi varsa ölüme yol açabilir.

Genelde, tedavi için kerosenin kullanılıp kullanılmayacağı, herkes kendi başına karar verir. Bu sorumlu kararı almadan önce, bu tedavi yönteminin tüm dezavantajlarını dikkatli bir şekilde tartmanız ve olası sonuçları değerlendirmeniz gerekir.

Ve eğer alternatif ilaca başvurma arzusu kaybolmazsa, o zaman daha az etkili ve daha güvenli yollar kullanamazsınız, örneğin, bitkisel infüzyonlar, sıcak kompresler ve ayak banyoları.

Anjina içinde gazyağı

Angina gazyağı tedavisi

Gazyağı, yanıcı hidrokarbonların bir karışımıdır. Petrolü damlatırken veya petrol ürünlerini işlerken alın. Çok uzun zaman önce değil - yaklaşık 100 yıl önce - hemen hemen her evin gazyağı lambaları vardı.

Ama "Ilyich bulb" yavaş yavaş onları sağır köylerden atlattı ve gazyağı, herhangi bir ekonomik dükkanda satılması gereken tüketim malları listesinden kalıcı olarak vurulmuş gibi görünüyor.

Bununla birlikte, teknolojik ilerleme ona "ikinci bir yaşam" verdi. Günümüzde kerosen, jet yakıtı, yanıcı bir sıvı roket yakıtı bileşeni, cam ve porselenlerin yakıldığı fırınlar için yakıt olarak kullanılmaktadır. Kimya endüstrisinde çözücü olarak kullanılır.

"Peki ve burada ilaç"? - şüpheci okuyucu soracaktır. Gerçekten de, buradaki resmi ilaç tamamen ilgisizdir. Ancak insanlar arasında kerosen, küratif bir madde olarak uzun zamandır kazanılmış bir şöhrete sahiptir.

Olduğu gibi, açık değil, sadece insanlar çeşitli hastalıklardan gazyağı ile tedavi edilmeye başlandı: soğuk algınlığı, radikülit ve gut dan..... Ve ne kadar başarılı!

Ve gerçekten harika olan ne gazyağı tedavisi Kerosenin kendisi geniş çapta kullanıldığında bile ölmedi. Dahası, üçüncü binyılın başında, kerosen tedavisinin popülaritesi her geçen yıl artmaktadır.

Ancak, uzmanların bu geleneksel tıp yönüne karşı tutumu belirsizdir. Bazı doktorlar, kerosen ile yapılan deneylere karşı kategorik olarak kullanılırlar.

Ama gerçeklerden kaçamaz - sonuçta, büyükanneannızın günlerinden beri birikmiş bu madde ile tedavi deneyimi bir şey ifade eder.

Teknik maddeden kerosen tıbbi olana dönüştürülebilir - temizlemeye tabi tutulması yeterlidir.

Kullanmadan önce kerosenin saflaştırılması

Gazyağı, gerçek bir ilaca dönüştürmek için zararlı safsızlıklardan arındırılır. Doğru, bu her zaman gerekli değildir. Gerçek şu ki, kerosenin kalitesi başlangıçta farklı olabilir.

Ev gazyağı hoş olmayan sarımsı bir renk tonuna sahip olduğu için büyük miktarda yabancı madde içerir.

Havacılık gazyağı Üretim sürecinde temizlenir, böylece içindeki kirlilik miktarı minimaldir ve bu maddenin rengi hafif saydamdır.

Havacılık gazyağı, taşlama ve sıkıştırma için oldukça uygundur. Ancak ayaklardaki losyonlar hariç, rafine edilmemiş gazyağı gelir.

İçeride kullanmak için sadece kalitatif olarak saflaştırılmış gazyağı kullanmalısınız (havacılık dahil).

Ancak bu büyüleyici işgale başlamadan önce, emniyete dikkat etmek gerekir.

 • Kaynar su ile arıtma. Üç litrelik bir kavanozda 1 litre kerosen ve 1 litre kaynar su dökün, bir polietilen kapak üzerine koyun ve iyice çalkalayın. Bundan sonra, karışımların yerleşmesine izin verilir.
  Bir süre sonra, kavanozda bir kerosen tabakası ve bir su tabakası oluşur ve bunlar arasında tuhaf bir sıvı çamur tabakası bulunur.
  Su, ince bir hortumla çıkarılır ve içine kir toplayan sıvı basit bir şekilde boşaltılır.
  Başka bir yolu var. 1 litre gazyağı 1 litre kaynatılmış suyla (60-80 derece) karıştırın ve kapağı sıkıca kapatın, arada sırada kapağı 2-3 dakika çalkalayın.
  Sıvı tabakalar, üst tabaka ve bu gazyağı olacak olduğunda, ayrı bir kaseye dökülür.
 • Su banyosunda tuz arıtma. Bir cam kapta, 70-80 gram (3 yemek kaşığı) ekstra tuz "Ekstra" dökün.
  Daha sonra, teneke kutunun boynuna bir cam veya plastik huni yerleştirilir (demir hunisini kullanmayın!) Ve sıkı bir şekilde haddelenmiş bir pamuklu çubuk veya 6-8 kat katlanmış yoğun bir gazlı bez konur.
  Bir litre gazyağı kavanozun içine döküldü ve kabın dibine tahta bir sehpa yerleştirilerek, kapasitif bir tavaya konulduğu bir filtre üretildi.
  Daha sonra tavaya soğuk su dökün - o kadar yüksek bir seviyede tencerede bulunan kerosen seviyesinden biraz daha yüksek ve ılımlı ateşe koyun.
  Lütfen dikkat: banka açık kalmalıdır!
  Su kaynadıktan sonra, bir buçuk saat boyunca bir su banyosunda bir gaz banyosu bulunur.
  Yangını söndürerek kavanozu sudan çok dikkatli bir şekilde çıkartın, böylece dipte biriken tuzu karıştırmayın.
  Gazyağı biraz soğuduktan sonra, bir şişe ya da koyu renkli bir cam kavanoz içine düzgün bir şekilde dökülür.
 • karbon saflaştırılması. Bu yöntem herkes arasında en az güvenilir olarak kabul edilir, bu yüzden daha kapsamlı bir temizlik olanağı olmadığında ve içeride gazyağı kullanımından bahsetmiyorsanız buna başvurabilirsiniz.
  Cam kabın boynunda, birkaç kat gazlı bezle katlanmış streç, üstüne büyük bir dilim çavdar ekmeği koyup üzerine bir huş ağacı kömüründen kalın bir toz tabakası dökülür.
  Gazyağı ateşe ısıtılır ve bu doğaçlama filtreden geçerek kavanoza süzülür. Tüm prosedür 4-5 kez tekrarlanmalıdır.

Kerosen çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Geleneksel şifacıların ve "kerosen terapisi" nin sıradan meraklılarının çok sayıda deneyimi, kerosenin tedavisinin soğuk algınlığı ve bademcik iltihabı ile iyi sonuçlar verdiğini göstermektedir.

Anjina'nın özellikleri

boğaz ağrısı - Akut bademcik iltihabı olarak da adlandırılan bulaşıcı bir hastalık, havadaki damlacıklar tarafından bulaşır, çoğu zaman bağışıklığın zayıflaması sırasında insan vücuduna girer.

İlk belirtiler boğazdan fark edilir, çünkü bu bölümde koruyucu işlevler yapan bademcikler vardır.

Tüm bakteriler ve virüsler vücuda bademcikler yoluyla hava yoluyla girerler ve bağışıklığın azalmasıyla enfeksiyon meydana gelir.

Hastalığın ana semptomları:

 • Boğaz ağrısı, Tükürük, su ve yiyeceklerin ağrılı yutmalarını etkiler.
 • Sıcaklıkta keskin bir artış 38-39 dereceye kadar.
 • Öksürük. Başlangıçta güçlü değil, ama hızla ağırlaştırılmış.
 • gıdıklamak, boğazda kuruluk.
 • Zayıflık. Boğazlı eklemler. Genel halsizlik, 5-7 gün boyunca devam ediyor.

Angina halk yolundan tedavi edilebilir, yukarıdaki yöntemlerden biri "kerosen terapisidir"

Gazyağı tedavisi için endikasyonlar

 • Akut tonsillit, kronik bademcik iltihabı
 • Burun akıntısı
 • antritis
 • Kuru öksürük
 • Kronik bronşit

Anjinada kerosen kullanma yöntemleri

 • Bir parça karıştırın üç kısım sıcak su ile saflaştırılmış ve ek olarak filtrelenmiş kerosen, iyice çalkalanmış, hafif soğumaya bırakılmış ve boğazı durulamak için kullanılmıştır. Prosedür sabahları 2 kez ve yatmadan önce günde 2 kez yapılır.
 • Gazyağı ve soda ile durulayın: Bir bardak ılık suda, 1 tatlı kaşığı soda içirin ve ardından bir çorba kaşığı saf kerosen ekleyin.
  Boğazın durulanması sırasında, camdaki karışım zaman zaman karıştırılmalıdır, çünkü su gazının yüzeyinde ince bir film oluşturur.
 • Bademcik ve palatine iltihaplı parçalar Bir saat yemek yemeden önce, günde 2-3 kez saflaştırılmış kerosen ile bulaşabilir.

Soğuk coryza başlangıç En basit yollarla gece boyunca evcilleştirilebilir. Akşamdan ayak yüzeyinin keroseni ile lekelemek, onlara sıcak yünlü çorap koymak ve sıcak bir battaniyenin altına koymak için üstüne gazyağı batırılmış bir bez koymak gerekir.

Kuru öksürük. Prosedür için aşağıdakileri hazırlamanız gerekecektir:

 • bal bir bardak kırmızı şarap (port uyacak) bir bal kaşık
 • ezmek sarımsak kafa
 • Ayrı bir kavanoza 40-50 ml saf kerosen dökün.

parmaklarınızın ucunda tamam, sarımsak lapası ayakları ve gazyağı göğüslü ovmak zaman yatakta liman bal ile şarap, yalan içme ve uykuya dalmak, yün çorap ve sıcak pijama giy.

Prosedür kuru öksürük geçene kadar günlük olarak tekrarlanır.

Anjina tedavisi ortalama 5-7 gün sürer. Bununla birlikte, kerosenin kullanımı antibiyotikler de dahil olmak üzere doktor tarafından reçete edilen ilaç alımını iptal etmez.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi

Bir yetişkin için öldürücü kerosen dozunun aç karnına veya bir kerede 600-800 ml olduğuna dikkat edilmelidir.

Çocuklarda kerosen anjinini tedavi etmek için risk almamalısınız. Bu genç bir organizmanın zehirlenmesine yol açabilir.

Gazyağı kullanımının kontrendikasyonları

 • alerji
 • malign tümörler
 • böbrek hastalığı
 • şiddetli anemi.

Bu arada, "doktor-kerosen" sadece soğuk algınlığı değil, aynı zamanda aşağıdakilerle tedavide iyi sonuçlar verdi:

 • sindirim sistemi hastalıkları;
 • kardiyovasküler sistem ihlalleri;
 • farklı kökenli baş ağrıları;
 • miyelit;
 • artrit;
 • Uzun bir süre boyunca yaraları iyileştirmeyen deri apseleri.

Alternatif tıp alanında uzmanlar, kullanımının kesinlikle temizlik formülasyonu ve kabul kuralları tarafından takip edilmesi halinde, kerosenin yan etkilere ve zehirlenmeye neden olmadığını ileri sürmektedir.

Boğaz ağrısı tedavisi için gazyağı

Alternatif tıp, bir tanesi anjin ile kerosen tedavisi olan akut bademcik iltihabının çeşitli yöntemlerini sunmaktadır. Doktorlar bu hastalığın bu varyantı konusunda oldukça kuşku duyuyorlar, ancak hastalar sağlıklarını denemeye devam ediyor ve bu aracı kullanıyorlar. Bu tedavinin ne kadar güvenli olduğunu ve neye yol açabileceğini düşünün.

Gazyağı nedir

Anginadaki kerosenin insan vücudunu nasıl etkilediğini anlamak için ne tür bir madde olduğunu anlamalısınız. Kerosen renklendirilmemiş yanıcı bir sıvıdır ve özel bir kokusu vardır, kıvamı yağlıdır. Kolayca yanıcıdır ve genellikle endüstriyel amaçlar için kullanılır. Daha az sıklıkla gündelik hayatta kullanılır.

Askeri operasyonlar döneminde bu araç, askerler, bedenler ve askerlerin diğer aksesuarlarından parazitleri (bedbugs, bitleri) yok edebilecekleri sayesinde yaygın olarak biliniyordu.

Günlük yaşamda, köylerde aydınlatma ve ısıtma (primus, kerosen lambaları) için kullanılmıştır. Kerosenin metal nesnelerin yüzeyinden pas çıkarmak için yeteneği bilinmektedir.

Kerosenin hangi özellikleri, tıpta kullanımının temeli olarak hizmet etmiştir:

 1. Isınma özelliklerine sahiptir.
 2. Doğrudan temas ile patojenik virüsleri ve bakterileri yok eder.
 3. Mukoza zarını kurur ve kendi üzerine su çeker, bu da şişmeyi azaltır.
 4. Lokal anestezinin etkisi nedeniyle sinir uçlarını engeller.
 5. Isınma etkisine bağlı olarak dokuların beslenmesini ve beslenmesini iyileştirir.

Geleneksel tıp bu aracı nasıl tedavi eder?

Boğaz hastalıklarının tedavisi için bu ajana ilişkin uzmanların görüşü çok olumsuzdur. Doktorlar, kerosenin petrol arıtma endüstrisinin zehirli bir ürünü olduğunu biliyor ve bunun bir ilaç olarak kullanımı ciddi zararlara neden olabilir.

"Sarı" gazeteler ve şüpheli sitelerin sayfalarında gazyağı yardımı ile hastalığın sihirli şifa hakkında hikayeler - bunlar sadece hikayeler. Ağız ve bademciklerin mukoza zarında yutulduğunda, kerosen belirli bir kimyasal yanığa neden olur. Yanık bölgesinde iltihaplı reaksiyonu artırmaya başlar ve insan vücudu yanıklarla savaşmaya başlar. Bir hasta güçlü bir bağışıklığa sahip olduğunda, bu yöntem işe yarar, ancak kerosenin yardım ettiği için değil, fakat bağışıklık kendisini hastalığın üstesinden geldiği için.

Çocuklarda, yaşlı, bağışıklığı az olan hastalarda, şiddetli anjina formlarında, vücut artık böyle bir yüke sahip değildir ve durum kontrolden çıkar. Beklenen faydalar yerine, kerosenin kullanımı dramatik olarak olumsuz sonuçlara ve komplikasyonlara neden olur.

Anjina içinde kerosene nasıl kullanılır

Eğer hasta, her şey bu ulusal ilacı kendi başına denemeye karar verse de, nasıl güvenli bir şekilde yapılacağını öğreniriz. Boğazdan nasıl kullanabilirsiniz?

 1. Boğazını çalkala. Akut ve kronik tonsillit sıklıkla durulamalarla tedavi edilir. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için, hastanın oda sıcaklığında bir bardak distile suya (veya kaynatılmış), bir tatlı kaşığı kerosene ve 4-5 damla aloe suyuna ihtiyacı olacaktır. Durulama ve arıtma için, özel filtreler ile daha önce yabancı kirlerden arındırılmış özel bir saflaştırılmış gazyağı alınır. Böyle bir çözüm, günde 3-4 kez boğazını durulayın. Tedaviden sonraki 3 gün sonra herhangi bir iyileşme olmazsa veya hasta kötüleşirse, bir uzmana danışmanız gerekir.
 2. Bademciklerin tedavisi. Bademcikleri kerosen ile işlemek için, lakuna alanında veya bezin tüm yüzeyini lekelemek mümkündür. Bu amaçlar için, saflaştırılmış gaz yağı çözeltisine batırılmış pamuklu çubuk kullanın. Kerosenin farinks ve ağızdaki bozulmamış mukozaya girmesini engellemeye çalışırken, iltihaplı bezi dikkatle gözden kaçırdı. İşlemden sonra ağzı açıkken 5-7 dakika bekletin ve tükürüğü yutmayın.

Önemli! Bademcikler üzerindeki bu kimyasal etki, gelişmiş rejenerasyon ve iyileşmeye yol açabilir. Ne yazık ki, bu tür vakalar çok nadirdir ve çoğu zaman hastalar kerosen kullanırken ciddi yanıklar ve hasar görür.

İçinde gazyağı kullanımı

Geleneksel tıbbın bir versiyonuna göre, bu madde doğal bağışıklığı artırabilir ve insan sağlığını güçlendirebilir, bu nedenle bazı hastalar onu tentürler şeklinde içmeye çalışır.

Bu amaçla bal, soda, propolis tentürü ve diğer bileşenlerle karıştırılır. Ne yazık ki, bu tür tedavinin etkinliği konusunda onaylanmış bir veri bulunmamaktadır.

Kontrendikasyonlar ve olası yan etkiler

Bu yöntemi kullanmak için bile kategorik olarak kim kontrendikedir:

 • Çocuklar. Çocuk hafif bir mukozaya sahiptir ve özellikle hastalık sırasında, bağışıklığı zaten enfeksiyon ile zayıflatıldığında zehirli ürünlere çok etkili bir şekilde yanıt verir. Bu ilaçla bebeği tedavi etmeye bile çalışamazsın.
 • Yaşlı ve hamile kadınlar.
 • Hemşirelik anneler.
 • Sindirim sistemi ve diğer iç organların ciddi lezyonları olan hastalar.
 • Şiddetli boğaz ağrılı hastalar.
 • Alerjisi olan veya kerosen intoleransı olan hastalar.

Bu maddenin kullanımı ile hem akciğer hem de ciddi yan etkiler gelişebilir. Hasta ne ile karşılaşabilir: alerjiler, boğazda yanma, yemek borusu yanması, siroz, zehirlenme, kalp hasarı vb.

Hastaların geri bildirimi ve görüşleri

Boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir, her hasta kendini seçer, biri kanıtlanmış ilaçlar kullanır, diğerleri halk ilaçları seçer. Eğer hasta alternatif tıp seçmişse, kendisi için daha güvenli bir tedavi seçilmesi önemlidir, böylece daha sonra sonuçlarıyla mücadele etmez.

Boğaz ağrısı gelen gazyağı

Anjina tedavisinde antik ve yaygın bir yöntem kerosen kullanımıdır. Boğazın durulanması ve yağlanması için kullanılır. Tabii ki, bu yöntem sadece alternatif tıbbın hayranları tarafından kullanılır. Modern doktorlar bu yöntemi sadece sağlık için değil, aynı zamanda hastanın hayatı için de tehlikeli olarak değerlendirirler.

Anjina ile kerosen iyi bir antibakteriyel ve ısınma etkisine sahiptir, ancak bu kimyasal oldukça toksiktir. Kötüye kullanımı vücudun zehirlenmesine ve mukozaya güçlü hasar verir. Bu nedenle, bu yağ ile boğaz ağrısı tedaviye başlamadan önce, her şeyi dikkatlice düşünmelisiniz.

Boğazın kerosen ile tedavisi - uygulamanın etkisi

Gazyağı keskin hoş olmayan bir koku ve yağlı bir kıvama sahip yanıcı bir maddedir. Başvurusunu endüstride ve halk hekimliğinde bulurken, bunu bademcik iltihabı da dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanıyor. Özellikleri boğaz boğazından kerosene yardım ettiğinden dolayı:

 1. Gemi genişlemesi. Madde kanı sulandırır ve çaptaki damarları arttırır. Bu etki nedeniyle hasar gören dokularda kan dolaşımı gelişir.
 2. Antibakteriyel eylem. Anjina kerosenin tedavisi zararlı bakterilerin ölümüne yol açar.
 3. Anestezik etki. Kerosen, ağrı reseptörlerinin duyarlılığını azaltır ve boğazdaki ağrıyı azaltır.
 4. Dezenfekte edici etki. Zararlı mikroorganizmaların yok edilmesine ek olarak, yağ ürünü dokuların yenilenmesini hızlandırır ve bunları dezenfekte eder.
 5. Şişliği azaltır. Boğazın kerosen ile tedavisi, sıvıyı ortadan kaldırmaya ve sonuç olarak, boğazdaki şişmeyi azaltmaya yardımcı olur.
 6. Bağışıklığın güçlendirilmesi. Enfeksiyon ile etkin bir gazyağı mücadelesi sayesinde, yerel bağışıklık güçlendirilir.

Anjinayı kerosen ile tedavi etmek neden yararlıdır? Yukarıda belirtilen etkili özelliklere ek olarak, ürün aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • bitler ve diğer parazitler için mükemmel bir çare;
 • hastalıklı organın dokularına derin nüfuz etmesinden dolayı iyi etki;
 • mukoza boğazını kurur;
 • bakterileri kurutur;
 • metabolik süreçlerin iyileştirilmesi.

Pürülan anjinin tespit edilmesi durumunda, kerosen tedavisi sadece incinecek ve komplikasyonlara yol açacaktır. Anjina hariç hangi hastalıklar bu maddeyi tedavi eder?

 • bademcik iltihabı;
 • akciğer iltihabı;
 • migren;
 • malign ve benign neoplazmlar
 • doku ve organlara mekanik hasar.

Alternatif tıbbın savunucuları;

 • gençleştirme;
 • güçlendirme ve tonlama etkisi;
 • Vücudun saflaştırılması;
 • hastalıkların önlenmesi için.

Yağ ürünü vücudun koruyucu işlevlerini artırır ve vücudun enfeksiyonu başarılı bir şekilde savaşmasına yardımcı olur. Ancak modern tıbbı bir çare olarak keroseni tanımamakta ve hastaları kullanırken olası zehirlenme ve yanma riski hakkında uyarmaktadır.

Anjina'yı kerosen ile tedavi edebilir miyim

"Gazyağı ile gargara yapabilir miyim" sorusuna bir cevap vermeden önce, ne tür bir ürün olduğunu anlamanız gerekir. Gaz yağı, hoş olmayan bir kokusu olan, yağ üretimi yapan, hızla yanıcı bir maddedir. Daha önce, kullanımının kapsamı, örneğin, günlük hayatta oldukça genişti. Savaş zamanında, askerler onlara parazit ve bitler giydirip bedenlerinden getirdiler. Aynı zamanda ısıtma ve aydınlatma için kullanıldı. Kerosen, metal nesnelerden pas çıkarır, bu yüzden maddenin toksik olduğunu söylemeden gider. Ancak, tüm doktorların uyarılarına rağmen, anjina'nın kerosen ile tedavisi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yöntem etkisiz olsaydı, antibiyotik ve diğer ilaçlar olduğunda şimdiye kadar kullanılmış mı? Ancak bu yöntem çok dikkatli kullanılmalıdır. Örneğin, boğaz için kerosen tüm anjina türleri için etkili değildir. Aşağıdaki durumlarda yardımcı olacaktır:

 • boğazın küçük enflamasyonu;
 • bademciklerin şişmesi;
 • nefes darlığı;
 • boğazda ağrı.

Bakteriyolojik enfeksiyonun neden olduğu anjin, kerosen tedavi edilmez. Sonra sadece antibiyotikler yardım eder. Bu nedenle, maddeyi kullanmadan önce bir doktora gitmeye değer. Boğazın kerosen ile nasıl tedavi edileceği, doktorun söyleyemeyeceği, çünkü geleneksel ilacın bu ilaçlara şiddetle karşı olduğu. Ancak, ürünün eylemini deneyimlemeden önce, önemli bir şeyi hatırlamak gerekir. Çocukların ve yaşlıların yağ ürünlerini tedavi etmek kesinlikle yasaktır. Böyle bir yöntem ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Örneğin, çocuklarda mukoza zarı yetişkinlerden daha incedir, bu nedenle ciddi yanıklar veya zehirlenme meydana gelebilir. Gazyağı ile içecek veya gargara tavsiye edilmez. Bazı "şifacılar" küçük dozlarda içine almak için tavsiye edilir. Bu, bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur. Ancak böyle bir yöntem sadece yemek borusunun yanmasına, ağız boşluğuna ve karaciğerin sorunlarına neden olur.

Boğaz ile kerosin nasıl tedavi edilir

Boğazın kerosen ile tedavisi bir havacılık ya da saflaştırılmış ürün yardımı ile yapılmalıdır. Saf haliyle, madde birçok zararlı bileşen içerir. Sıradan gazyağı temizliği çok basit olabilir. Bu evde yapılabilir. Ama bunu açık havada veya iyi bir başlıklı bir oturma odasında yapmalısınız. Maddenin buharlaştırılmasından sonra vücudun güçlü bir zehirlenmesine neden olabilir.

Ürün nasıl temizlenir:

 1. Bir litre suyu 70 ° C'ye ısıtın.
 2. Üç litrelik bir litre gazyağı ve bir litre su karıştırılabilir.
 3. Kutuyu kapatın ve tenekeyi 3 dakika çalkalayın.
 4. Karışım beslenene kadar bekleyin.
 5. Birleştirmek için gazyağı, kutuda bir depozit bırakarak.

Yöntem 1:

 1. Yarım litre gazyağı ve yarım litre su karıştırılır ve birkaç dakika çalkalanır.
 2. Israr etmek için bırakın.
 3. Gazyağı boşaltın ve yarım bardak tuz ekleyin.
 4. Bir günlüğüne ayrıl.
 5. Çözeltiyi aktif kömürle filtreleyin.
 6. Bir süre ısrar et.
 7. Ortaya çıkan karışımı boşaltın.

Yöntem 2:

 1. Bir kavanoz içine 3 kaşık tuz dökün ve gazyağı (gazlı bezle) dökün.
 2. Kavanozu tencereye koyun ve suyu, kavanozdaki gazyağı seviyesinin su seviyesinin altında olacak şekilde dökün.
 3. Bir kaynatın ve bir buçuk saat pişirin.
 4. Koyu cam bir kap içine gazyağı boşaltın.

Diğer tarifler

Boğazını kerosen ile temizlemeye başlamadan önce, bir alerji testi yapmalısınız. Bunu yapmak için, çözüm kulak arkasına ovun. Kızarıklık veya kızarıklık yoksa, tedaviye başlayabilirsiniz:

 1. Şişlik ve iltihapları gidermek için, temizlenmiş kerosen etkilenen bölgeleri silin. Ön, madde ısıtılmalıdır. Prosedür günde üç kez bir yemekten önce veya sonra yapılmalıdır. Bu yöntem, sadece hastalığın erken aşamalarında kullanılabilir. Koşarken veya kronik formda, kerosen tehlikeli sonuçlara neden olabilir.
 2. Boğazını silmek için ılık suya ve sodaya ilave edilen kerosen içeren bir tarif kullanın. Malzemeler iyice karıştırılır ve elde edilen karışım boğazı günde üç kez yağlar. Böyle bir tedavi 14 günden fazla sürülmez.
 3. Boğaz, aynı zamanda boğaz ağrısını durulamak için de kullanılır. Oda sıcaklığında bir bardak su hazırlamanız, yarım kaşık kabartma tozu ve önceden saflaştırılmış bir kerosen eklenmesi gerekir. İyice karıştırın. Durulama günde en az 4 kez yapılmalıdır. Durulama kapalı bir burun ile sadece birkaç saniye gerekir. Maddeyi yutmayın.

Ürünten tentürler yapın veya içeceklere birkaç damla ekleyin. Boğazların önlenmesi için aşağıdaki tarifi kullanın:

 • 50 gram arıtılmış suya, 10 damla ürün eklenir.
 • Karışım 7 gün boyunca gargara edildi.
 • Birkaç hafta içinde kursu tekrarlayabilirsiniz.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi çok dikkatli yapılmalıdır. Özellikle çocuk küçükse, bu yöntemi tamamen terk etmek daha iyidir. Çocuğun bedeni zayıftır ve gazyağı genellikle zehirlenmeye yol açar.

Boğazımı gazyağı ile durulayabilir miyim

Bu endüstriyel ürünün işlenmesiyle yapılan deneyler, istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Özellikle de çocukları ilgilendirir. Bu nedenle, anjina ile mücadele etmek hala geleneksel yöntemlerdir. Çocuklarda anjina semptomları ve zehirlenme belirtileri çok benzerdir, bu nedenle petrol ile yapılan işlemden sonra yan etkilerin tespit edilmesi zordur. Bebeğin mukoza zarları çok daha hassastır, bu nedenle boğazı kerosen ile yıkamak yanıklara neden olabilir. Ayrıca, bir çocuk yanlışlıkla bir kimyasal madde yutabilir ve bu da yemek borusunun yanmasına, genel zehirlenmeye ve iç organlarla ilgili diğer sorunlara yol açar.

Çocuklar alerjilere ve kerosene daha yatkındır - ürün zehirlidir, bu da ciddi laringeal ödem ve buna bağlı olarak boğulmaya neden olabilir. Bu nedenle, çocuklarda boğazın tedavisini kerosen ile bırakmak gereklidir. Ancak yetişkinler isterlerse bu aracı deneyebilirler. Değerlendirmelerden yola çıkarak, annelerimiz ve büyükannelerimiz tarafından oldukça etkili ve sıklıkla kullanılmaktadır. Bilmek önemli olan nedir? Vücudun 500 ml'den fazla maddeyi alırsa, ciddi sağlık sorunlarına veya en kötü durumda - ölüme neden olur. Zehirlenme ana belirtileri nelerdir:

Anjin içinde kerosen ile boğaz nasıl düzgün durulanır? Prosedür 4-5 yaklaşımlar için günde 3 defadan fazla gerçekleştirilemez. Durulama maddesi birkaç saniyeden fazla sürmemelidir ve sıvı hemen tükürmelidir. Maddeyi yutmaya çalışmayın. Boğazını bir pamuklu çubukla kerosen ve ardından bir asistanla yağlayın. Kendiniz yaparsanız, sağlıklı dokular üzerinde kimyasal bir bileşik alma riski vardır. Bu yöntemi deneyimlemeden önce, olası sonuçlara aşinadır:

 • özofagus ve ağız boşluğunun yanması;
 • böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu;
 • sinir sistemi ile ilgili problemler;
 • akut pankreatit olasılığı.

İşlemden sonra rahatsızlık verici ve acı verici duygular varsa, ağız boşluğunu hemen ılık suyla tedavi etmeli ve hastanede yardım almalısınız.

Boğazın kerosen ile tedavisi ile kontrendikedir.

Bir yağ ürünü kullanarak, olası yan etkiler ve kontrendikasyonları hatırlamak gerekir. Hangi hastalıklarda kullanılamaz?

 • böbrek hastalığı;
 • karaciğer hastalığı;
 • Farklı bir doğa kanaması;
 • ilacın alerji ve bireysel intoleransı;
 • bronşiyal astım;
 • anemi;
 • diyabet;
 • gastrit;
 • zayıflık;
 • kronik hastalıklar;
 • malign neoplazmlar.

Boğazın akut formları için bu yöntemi kullanamazsınız. Gazyağı sadece yardımcı olmaz, sadece acıtmaz. Dozaj yanlış ise, ham bir ürün kullanarak, boğazda yüksek yanma riski. İşlemden sonra boğazda tahriş veya yanma hissi varsa, hemen ağız boşluğunu temiz su ile durulayın. Bu kimyasal maddeyi almak da tavsiye edilmez:

 • hamile kadınlar;
 • emzirme döneminde kadınlar;
 • çocuk;
 • yaşlı insanlar

Gazyağı, oldukça agresif ve toksik bir ilaçtır ve yan etki riski, yararlı özelliklerinden birkaç kat fazladır. Organizmanın bireysel özellikleri de dikkate alınmalıdır. Birisi ilaca yardımcı olacak, ama birisi sadece zarar verecek.

Gazyağı nasıl tedavi edilir resmi ilaçtır

Doktorların ezici çoğunluğu kerosen tedavisini olumsuz olarak tedavi ediyor. Ancak uygulama, bu tür tedavinin, sadece hastalığın ilk aşamalarında olmasına rağmen, oldukça etkili olduğunu göstermektedir.

Gazyağı petrol endüstrisinin tehlikeli ve zehirli bir ürünüdür ve ilaç kullanımının uygun değildir. Kullanılacak kerosenin önemi yoktur: arıtılmış, işlenmemiş veya havacılık. Uygulayıcıların dediği gibi, bu kimyasalın herhangi bir şifalı ve iyileştirici özelliği yoktur. Bilim, kerosenin etkisini açıkladığı gibi:

 • kimyasal bademcikler girer;
 • tahriş, yanık ve inflamatuar bir reaksiyon vardır;
 • vücudun bağışıklık sistemi iltihaplanma süreciyle savaşmaya başlar;
 • iltihap, boğaz ağrısı ile birlikte gider.

Bağışıklık henüz zayıflamamış ve kerosen ve boğaz ağrısından gelen tahrişin üstesinden gelebildiğinden, kerosen hafif formda yardımcı olur. Hastalığın şiddetli bir formu olan petrol ürünleri, durumu daha da kötüleştirecektir. Maddenin içine girerseniz, daha ciddi sağlık sorunları olacak ve hasta sadece anjinayı unutacak.

Tedavide kerosenin kullanılmasını yasaklamak imkansızdır. Bu, hastanın bağımsız bir kararıdır. Ancak prosedürlerden önce hala bir doktora gitmeye ve olası yan etkilere değinmeye değer.

Uygulama özellikleri

Hasta hala petrol ile tedaviye başlamaya karar verdiyse, olası yan etkilerden kaçınmak için kullanımının bazı önemli yönlerini bilmelisiniz:

 • Öncelikle, prosedürler için sadece saflaştırılmış veya havacılık gazyağı kullanılmalıdır.
 • Tedavi bir haftadan fazla sürmemelidir.
 • Durulama karışımını hazırlamak için sadece saflaştırılmış su hazırlamanız gerekir - musluktan su almanız önerilmez.
 • İşlemlerden önce bir alerji testi yapmak gereklidir.

Vücudun zehirlenmesini gösteren belirtileri de bilmelisiniz:

 • Ağızda ağrı ve yanma;
 • kusma ve mide bulantısı;
 • karaciğerin genişlemesi;
 • cildin ikteri;
 • göğüste ağrı;
 • öksürük;
 • baş dönmesi;
 • baş ağrısı;
 • duygusal aşırı uyarılma.

Ciddi durumlarda, hasta komaya girer veya pulmoner ödem gelişebilir. Tabii ki, bu sadece maddenin çok güçlü bir doz aşımı ile olur.

Anjin ya da başka bir hastalık durumunda, nitelikli yardım aramak ve kendi kendine ilaç kullanmamak önemlidir. Kerosen ile tedaviye başlamadan önce sağlığınızı ve olası tehlikeli sonuçları düşünmek önemlidir.

Angina gazyağı tedavisi

Gaz yağı - yağın düzeltilmesi sırasında oluşan sarımsı renkte yanıcı, yağlı bir sıvıdır. Ürün belirgin bir antiseptik ve analjezik etkiye sahiptir, bu nedenle KBB organlarında enflamasyonu durdurmak için terapötik amaçlar için kullanılır. Gelişimin ilk aşamalarında kataral tonsillit, larenjit ve farenjit tedavi edebilirler.

Anjina'nın kerosen ile tedavisi, sadece yağ ürününün toksisitesine bağlı olarak önerilen dozlara sıkı sıkıya bağlı kalarak mümkündür. Lokal tahriş edici etkisi olan bileşenler içerir. Doz aşımı, vücudun çeşitli derecelerde zehirlenmesi ile doludur, bu da sağlığın bozulmasına ve orofarenksin mukoza zarında yanıkların oluşmasına neden olabilir.

Makalenin içeriği

Hazırlık hakkında

Gazyağı ne kadar yararlıdır ve boğazda iltihaplanmayı tedavi edebilirler mi? Porselen ürünleri ateşlerken şeffaf yağlı sıvı jet yakıtı, solvent ve yakıt olarak kullanılır. Resmi tıpta, yağ, kontrendikasyonlar ve olası komplikasyonların kapsamlı listesi nedeniyle tedavi amaçlı kullanılmamaktadır. Alternatif tıp uzmanları, havacılık gazının bir takım tıbbi özelliklere sahip olduğuna inanırlar. Patojenlerin gelişmesiyle kışkırtan KBB organlarında inflamasyon ile durdurulurlar. Terapötik amaçlar için, sadece hidro-muameleye tabi tutulan saf olmayan sıvı kullanılır. Filtrasyon, yağdaki kükürt bileşiklerinin konsantrasyonunu azaltmayı ve böylece istenmeyen reaksiyonların olasılığını azaltmayı içerir.

farmakodinami

Kerosenin popülaritesi, birçok tip KBB hastalığının lokal tezahürlerini durdurabilmesi sayesinde terapötik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Sadece komplike olmayan boğaz ağrısı değil, aynı zamanda farenjit, larenjit ve yalancı kabukçıklar da tedavi edilebilirler. Kirlilikten arındırılmış bir sıvının yararlı özellikleri arasında:

 • ağrı kesiciler - ağrı sendromunun ortadan kaldırılmasına katkıda bulunan ağrı reseptörlerinin duyarlılığını azaltır;
 • vasodilasyon - kanı seyreltir ve etkilenen dokularda kanın mikrosirkülasyonunun hızlandırılmasından dolayı damarların iç çaplarında bir artış sağlar;
 • Dezenfektan - patojenik patojenleri yok eder, bu da siliyer epitel ve lenfoid formasyonların daha hızlı iyileşmesine neden olur;
 • dekonjestanlar - hücre içi sıvının atılımını teşvik eder, böylece orofarinkste şişmeyi azaltır;
 • immünostimülasyon - inflamasyon odaklarında mikrobiyal ajanların aktivitesini inhibe ederek, lokal immüniteyi arttırır.

Önemli! Kerosen, mukus farinks ve bademciklerde pürülan inflamasyon semptomlarını ortadan kaldıramamaktadır. Bu nedenle, anjinin lacunar ve foliküler formlarını tedavi edemezler.

Arıtma yöntemleri

Kerosen kullanmadan önce, zehirli yabancı maddelerden arındırılmalıdır. Petrol ürününden toksik maddelerin büyük çoğunluğunu ortadan kaldıracak sıvıların rafine edilmesi için birkaç basit yöntem vardır. Yanıcı emülsiyonu temizlemek için aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

 1. 1 litre kaynamış su ile 1 litre emülsiyonu bir cam kapta karıştırın. Çözeltiyi 3 dakika 70 derece ısıtın. Bu süre zarfında, kabın içindeki basıncı azaltmak için kapağı birkaç kez açın. 5 saat boyunca solüsyonu eritin ve ayrılan yağı sudan ayrı bir kaba boşaltın;
 2. 500 ml yağ ve kaynamış su karıştırın, daha sonra çözeltiyi birkaç kez çalkalayın. Kerosen boşaltın ve içine ½ fincan tuzu dökün. Bir gün sonra, aktif kömür kullanarak sıvıyı süzün, sonra tekrar tuz ekleyin ve bir saat boyunca çözeltiyi kaynatın. Kirleri sıvılardan temiz bir kaba boşaltın.

Kirlilikten arındırılmış ürün, geleneksel tıp veya eczane satış noktalarından satın alınabilir.

Uygulama özellikleri

Anjin içinde kerosen nasıl kullanılır? Filtrelenmiş yağ, boğazı durulamak için bir çözeltinin ana bileşenlerinden biri olarak kullanılır. İyileşmeyi hızlandırmak için, 5 gün boyunca günde en az 4 kez durulanması gerekir.

Önemli! Üst üste 7 günden fazla bir süre boyunca tedavi amaçlı kerosen kullanmayın.

Hazırlık hazırlamak için aşağıdaki bileşenler kullanılır:

 • saflaştırılmış gazyağı;
 • kabartma tozu;
 • kaynatılmış veya şişelenmiş su.

Bademcik iltihabına karşı bir çözüm kullanmadan önce, ilacın bileşenlerine karşı alerjik reaksiyonlar olmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için, kulak arkasındaki alanda cilde küçük miktarda sıvı uygulanır. Rahatsızlık duymazsa 3-4 saat içerisinde yanıklar ve kızarıklıklar görülmezse, amaçlanan amaç için durulama solüsyonu kullanabilirsiniz.

Durulama tarifi

Bademcik iltihabına karşı kerosenin kullanımının özellikleri nelerdir? Petrol ürünleri ile durulamaların sadece enfeksiyöz sürecin gelişiminin ilk aşamalarında etkili olacağı belirtilmelidir. Bir tıbbi çözelti, sadece akıntılı inflamasyon formlarıyla tedavi edilebilir.

Bir ilaç hazırlamak için şunları yapmalısınız:

 1. kaynamış su 3 litre dissol litre içinde çözülür. soda;
 2. sıvı 1 yemek kaşığı ekleyin. l. saflaştırılmış gazyağı;
 3. Çözeltiyi 38 dereceye kadar ısıtın;
 4. günde en fazla 3 kez gargara.

Önemli! 500 ml'den fazla yağ içeren tek bir ölüm, ölüme neden olabilir.

Prosedür sırasında, çözeltinin yemek borusuna girmesini önlemek gereklidir. İçerisindeki kerosenin kullanımı, bulantı, ishal, kusma ve aynı zamanda akciğerlerin apsesine yol açabilecek kusmuk aspirasyonu ile doludur. Bu nedenle prosedür başına 4-5 yaklaşım için günde en fazla 3 kez durulayabilirler.

Sürtünme tarifi

Pamuk tomurcukları yardımıyla mukus boğaz ve bademcik tedavisi için yağ kullanmak daha güvenlidir. Akut tonsilliti tedavi etmek için orofarenksin aklanması 10-14 gün içinde olabilir. Prosedür sırasında komplikasyonları önlemek için, bu tavsiyeleri dikkate almak gerekir:

 • saflaştırılmış emülsiyonu önceden ısıtın;
 • bir pamuklu çubukla sıvıya batırınız;
 • ilaç ile palatine bademcikler ve farryng çorbası tedavi;
 • 30 dakika işlemden sonra yemeyin.

Petrol ürünlerinin kullanımının spesifik özelliklerini dikkate alarak, tedavi amaçlı olarak 3-4 gün içinde bademcik iltihabına karşı kullanılabilir. Ancak iltihapla mücadele etmek için, orofarenksin mukoza zarındaki kızarıklığın ortadan kaybolmasından 4-5 gün sonra sanitasyon sürdürülmelidir.

Önleme ve kontrendikasyonlar

Gazyağı, KBB organlarında kataral süreçlere karşı en erişilebilir ve etkili ilaçlardan biridir. Onlar bademcik iltihabı, farenjit ve diğer patolojilerin gelişmesini engelleyecek mevsimsel hastalıkların arifesinde boğazla başa çıkabilirler. Lokal bağışıklığı arttırmak için günlük durulama yapılması önerilir. Çözeltiyi hazırlamak için, 50 ml kaynamış suya 15 damla yağ ilave edin.

Tavsiye edilen dozların gözlenmemesi, cansız sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir:

 • orofarinks ve özofagus mukozasının yanıkları;
 • karaciğer ve böbreklere zarar;
 • akut pankreatit gelişimi;
 • Sinir sistemi çalışmalarında bozukluklar.

Kategorik olarak, diyabet, gastrit, bronşiyal astım, diyatez, böbrek yetmezliği ve kronik hastalıklardan muzdarip insanlara KBB hastalıklarının kerosen ile tedavi edilmesi önerilmez. Emülsiyonu tıbbi amaçla kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Anjinada kerosen: çocuklarda ve yetişkinlerde anjina kerosenin tedavi edilmesine yönelik geleneksel olmayan bir yöntem "için" ve "karşı"

Anjina'da kerosen, ana tedavi yöntemi olarak, geleneksel olmayan tıpta oldukça sık kullanılmaktadır ve bu tekniğin popülaritesinin hem sürpriz doktorlar arasında hem de mutlu hastalar arasında kabul edildiği söylenmelidir. Bununla birlikte, bademcik iltihabı, sinüzit, sinüzit tedavisinin etkinliğini tamamen çürüten ve hatta insan sağlığı için tehlikeli olduğunu düşünenler de vardır. Eh, anjina tedavisi için kerosen kullanmak ya da sadece size karar vermemek için, tüm artılarını ve eksilerini dikkatle tartmak.

Gaz yağı keskin bir kokuya sahip renksiz, hafif yağlı, yanıcı bir sıvıdır ve petrol rafinasyonu için ikincil bir üründür. Temel olarak teknik amaçlar için kullanılır, ancak halk tıbbında da dahil olmak üzere günlük yaşamda daha az kullanılmaz.

Kerosen, insan vücudu için bir çok yararlı özelliğe sahiptir ve bunların arasında şunlar bulunur:

 • damar genişlemesi;
 • ağrının körlenmesi;
 • antiparaziter eylem;
 • derin nüfuz edici eylem;
 • dezenfekte etme eylemi;
 • kurutma etkisi;
 • anti-enflamatuar etki;
 • iç salgı bezlerinin güçlendirilmesi;
 • metabolizmanın iyileştirilmesi.

gövde, güçlendirme temizlemek yeniden canlandırmak için kullanılan kimyasal Yukarıdaki tüm özellikleri sayesinde, hem de önleyici bir tedbir olarak bir hastalık çeşitli. doğrudan insan vücudunun savunmasını artırmak anjin tedavisi için gazyağı kullanırken, etkili etkilenen boğazın mukoza ve Sami kurutmak ve bademcikler ve lades içinde üreyen patojen mikropları öldürmek kurutmak edebiliyor.

Hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıkmasından hemen sonra tedaviye başlamak için zamana sahip olmak ve enfeksiyon gelişimini vermemek önemlidir.

Hatırlanmalı!

Geleneksel kerosenin mucizevi özellikleri hakkında birçok olumlu geri bildirime rağmen, bu tedavi yöntemi resmen tanınmamaktadır. Kerosen sadece yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda insan vücudunda ciddi tahriş ve yanıklara neden olur. Bu nedenle, anjina veya diğer hastalıklarda kerosen kullanılmadan önce, durumu doğru değerlendirmek ve olası riskleri beklenen sonuçla karşılaştırmak önemlidir.

Kullanılacak kontrendikasyonları hatırlamak da önemlidir gazyağı ile tedavi kesinlikle yasaktır:

 • böbrek hastalığı;
 • karaciğer hastalığı;
 • kanama;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • çocuk yaşı.

Çocuklarda, özellikle küçük çocuklarda angina ile kerosenin tedavi edilmesi önerilmez. Geleneksel olmayan tıp ile yapılan bu deneyler, farklı şiddetteki zehirlenmelere ve zehirlenmelere yol açabilir. Sonra çocukta anjina tedavisi yapmaktan mı? Doğru olanı seçmek için büyük miktarda bir doktora danışmalısınız.

Anjin ile kerosin tedavisi nasıl: halk tarifleri

Her anjina, kerosen ile tedavi edilemez. Küçük boğaz ağrısı, yutak hastalıkları, genişletilmiş bademcikler, güçlük ve ağrılı yutma ve diğer belirtiler yardımcı olur Bu araç, ilk aşamalarında bademcik iltihabı, ancak hastalığın enfekte eden biçimi ciddi zehirlenme pürülan kaplama, ülser oluşumu, tıbbi ilaçların tedavi edilmesi için gerekli yüksek sıcaklıklarda eşlik İlk önce antibiyotikler. Pürülan boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

Halk hekimliğinden pürülan anjina ile iyi bir yardımcı liyol.

Angina'nın kerosen ile nasıl tedavi edileceğini öğrenmeden önce, bu kimyasalın kullanımının sadece temizlenmelidir. Kerosenin saflaştırılmasının en basit yolu basittir: 3 litre kerosen ve bir litre sıcak su bir cam kavanozda (yaklaşık 70 ° C) karıştırılır. Kutu sıkıca kapatılmalı ve birkaç dakika kuvvetlice çalkalanmalı, kapağı periyodik olarak açmalı ve kabın içindeki basıncı gevşetmelidir. Bundan sonra, karışımın, su sınırında ve saflaştırılmış kerosen üzerinde oluşturulan çökelti olmadan başka bir konteynere oturtulması ve doğru bir şekilde bir araya getirilmesi gereklidir. Temizleme işlemi sırasında açığa çıkan kimyasal buharlarla olası zehirlenmeleri önlemek için, prosedürü iyi havalandırılan bir odada veya sokakta gerçekleştirmeniz önerilir.

Anjina gazyağı tedavisi aşağıdaki şekillerde gerçekleştirilebilir.

1 numaralı yöntem

bademcik şişme ve enflamasyonu kaldırmak için haftada sürece belirtiler tamamen gitmiş olarak saflaştırılmış gazyağı biraz yemeden önce etkilenen gökyüzünün alanları ve kemerler için günde 3 kez uygulamak için her gün gereklidir. Dikkat lütfen! anjin gelişmiş biçimleri bu şekilde tedavi etmek için tavsiye edilmez, bu öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

2. Yöntem

Bademcik iltihabı belirtileri ve bademcik iltihabı yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, sıcaklığı 25 ° C'yi aşmayan bir sıcak su bardağı, 0.5 çorba kaşığı çözülür. kabartma tozu kaşığı ve buna ekleyin. saflaştırılmış kerosen kaşığı. Elde edilen solüsyon dikkatli bir şekilde karıştırılır ve tam iyileşmeye kadar 5-7 gün boyunca günde 4-12 kez karıştırılır.

3. yöntem

Sık sık anjin ve diğer boğaz hastalıklarının önlenmesi olarak, aşağıdaki gibi hazırlanmış bir emülsiyon kullanabilirsiniz. 50 gram ılık suda 10 damla saflaştırılmış gazyağı seyreltilir ve 7 gün boyunca boğazda durulanır, daha sonra 1-2 hafta ara verilir ve tekrar tekrarlanır.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi: Bu yöntemin etkinliği

Evde çocuklarda angina ile ilgilenecekseniz - dikkatli olun. Her yöntem bir çocuğa uygun değildir.

Yukarıda belirtildiği gibi, çocuklarda, özellikle küçük çocuklarda anjina ile kerosin alternatif tedavisinin yapılması önerilmez. Geleneksel olmayan tıp ile yapılan bu deneyler, farklı şiddetteki zehirlenmelere ve zehirlenmelere yol açabilir.

Bir çocukta anjina hızla gelişir ve hemen hemen her zaman, boğazda ağrıya ek olarak, genel halsizlik, baş dönmesi, mide bulantısı, iştahsızlık eşlik eder.

Arıtılmış gazyağı ile hastalığın tedavi yöntemini uygulamak, kimyasal zehirlenme belirtileri daha durumu şiddetlendirir en boğaz ağrısı, belirtileri bazı çok benzer olduğu için, bu çocukta yan etkilere neden olmadığını tanımak için her zaman hemen mümkün değildir. Buna ek olarak, iyi hazırlanmış bir çocuğun bademcik gazyağı çözümü ve ağız boşluğunun diğer alanlarına almaz her zaman mümkün oldukça zor ve değil, çok daha etkili bu durumlarda aerosol spreyler, tabletler ve durulama şeklinde geleneksel ilaçlı hazırlıklarını kullanmaktır.

Bir çocuktan boğaz ağrısını tedavi etmek için seçme hakkı her zaman ebeveynleri ile birlikte kalır, ancak küçük insanların yaşamlarından tamamen sorumlu olan yetişkinler olduğunu unutmayınız ve bu önemlidir. herhangi bir hastalık durumunda, uzmanlardan nitelikli yardım isteyin ve kendi kendine ilaç kullanmayın.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Angina ile boğaz kulakları: kulak rehin ise ne yapmalı

İlk bakışta, anjina yaygın bir hastalıktır. Boğaz ağrısı ve kulak, ateş, uyuşukluk ve ilgisizlik - birkaç gün sonra ortadan kaybolan basit belirtiler.

Larenjitli yetişkinler için antibiyotikler: en iyi ilaçların listesi

Larenjit, laringeal mukozanın bir lezyonu ile karakterize bir KBB hastalığıdır. Larenjit gelişimini çeşitli nedenlerle kışkırtır. Yetişkinlerde, bu hastalık kendi başına meydana gelmez, ancak solunum yolu enfeksiyonunun bir komplikasyonu olarak ortaya çıkar.