Loading

Anjin. Halk ilaçları ile hızlı tedavi.

Merhaba sevgili okuyucular. Bir soruda, anjinin ulusal yollarla tedavi edilip edilemeyeceği sorusu. Arkadaşım Nadya bunun mümkün olduğunu söyledi. Çünkü oğlunun sorgularını halk ilaçlarıyla tedavi etti. Çok acı veren bir çocuğu vardı ve birçok ilaç aldılar. Bir güne kadar pankreasla ilgili problemleri olmadıkça aldılar, bir kez daha tedavi edilmeye başladılar. Ve sonbaharda kederli hastalığa yakalandı, antibiyotik içemiyorlardı. Nadia oğlunu halk ilaçlarıyla tedavi etti. Her saat boğazlarını duruladıklarını söylüyor. Elbette korkunçtu, ama başa çıkmışlardı. Nadya zaten öksürük için kullandıkları halk tariflerinden bazılarını benimle paylaştı. Onları "Öksürük için halk ilaçları nelerdir" makalesinde okuyabilirsiniz.

Angina hastalığı oldukça tatsız. Halk ilaçları tarafından boğaz ağrılarının hızlı tedavisi, hoş olmayan belirtilerden kurtulmanıza ve komplikasyonları önlemenize yardımcı olacaktır.

Boğaz ağrısı nedenleri

Anjin nedenleri çoktur, anjinin nedenlerinden biri, vücutta ani bir hipotermidir, sıcaklık dalgalanmalarıdır. İlkbaharda veya sonbaharda genellikle ne olur.

Ve bazı insanlar ayaklarını ısırmaya, soğuk dondurma yemeye, soğuk bir içecek içmeye ya da soğuk suya dalmaya yetecek kadar boğaz ağrısına neden olurlar.

Hasta bir hastayla temas halindeyken boğaz ağrısı ile hasta olabilirsiniz, çünkü bu hastalık havadaki damlacıklar yoluyla bulaşır.

Çeşitli mikroplar anjinaya neden olur, çoğunlukla streptokoklardır.

Angina belirtileri

 • Latince Angina "sıkmak", "sıkmak" anlamına gelir. Angina ile boğazda sıkma veya sıkışma hissi vardır.
 • Anjin belirtileri yutulduğunda ağrı, boğaz ağrısı, boğazda kuruluk, başın aşırı olması, halsizlik, ateştir.
 • Bademcikler üzerinde boğazda plak olabilir.
 • Anjina ile eklemlerde ağrı olabilir.

Kural olarak, zamanında tedaviye başlarsanız, ani olarak hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. 7 gün boyunca iyileşebilirsiniz. Fakat boğaz ağrısı tedavi edilmezse, boğaz ağrısı daha ağır bir şekle dönüşür. Boynun lenf düğümlerinin iltihaplanmasına bağlı olarak şişer, ağzın açılması zordur ve yutulduğunda ağrı daha da kötüleşir. Bütün bu komplikasyonlar nedeniyle çok tehlikelidir.

Angina, diğer hastalıklar gibi, zamanında tedavi edilmelidir. Bugün, kendimi anjinda kullandığım insanların çarelerini anlatacağım. Ama kendinize tanı koymayın ve kendi kendine ilaç kullanmayın, boğaz ağrısına işaret eden ilk belirtilerden emin olun, bir doktora danışın. Halk ilaçları karmaşık tedavide kullanılabilir.

Anjin. Halk ilaçları ile hızlı tedavi

Boğaz ağrısı ile boğaz yıkayın.

Boğazda ilk acı belirtisinde durulama bana yardımcı olur. Bir bardak kaynamış ve ılık su üzerine bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı soda ve üç damla iyot ekledim. Boğazımı sıcak bir solüsyonla yıkarım.

Geçen sene, tanıdık hemşirem bana çok minnettar olduğum anjina için etkili bir ilaç tavsiye etti. Bir tavuk yumurtasının proteinini almalısınız, hafifçe çatalla fırlatın. Bir bardak ılık su üzerine hafifçe dövülmüş bir yumurta akı, bir çay kaşığı tuz ekleyin ve aynı miktarda sodayı iyice karıştırın.

Su sıcak olmalı, ancak sıcak olmamalıdır, böylece protein pişmez. Böyle bir çözüm gargara gerekir. Günde 5-6 kez boğazımı yıkarım. Böyle bir durulama çok hoş değil, etkili ve etkili olsun. Çünkü bu durulamadan üç gün sonra boğaz ağrım vardı.

Annem bir anjinada hemen okaliptüs üretir. Yarım litre kaynar su için bir çorba kaşığı ot, yaklaşık 2 dakika kaynatın. Yirmi dakika ısrar ederse, filtreler ve ılık çözüm boğazını durulatır. Çim okaliptüs anne bir eczane satın alır.

Hala sıcak bir et suyu ile gargara yapabilirsiniz. Papatya, calendula, St. John's wort, tüm otlar karıştırılır. Kaşığı bu bitkilerin bir karışımını bir litre kaynar su ile yere dökün. Düşük ısıda yaklaşık 2 dakika kaynatın. Yirmi dakika ısrar et. Otlar sıcak kaynatma ile gargara.

Boğaz ağrısı ile pancar suyu durulanır. Bir bardak meyve suyuna bir çay kaşığı sirke% 9 ilave etmelisiniz. Bu ajanı kendimi anjinle kullanmadım. Ama boğaz ağrısı olan arkadaş her zaman pancar suyuyla boğazını durulayıp yardımcı olur.

Angina için mükemmel bir halk ilacı havuç suyu ile gargara.

Angina ile çaylar.

Bir sıcaklıkta, titreme ile, bal ile bir kireç çayı demlemek, mükemmel susuzluğu giderir. Lipa, anti-inflamatuar ve diyaforetik özelliklere sahiptir. Genellikle bir avuç limon alıp bir litre kaynar su, ısrarcı, filtre ile doldururum. Bu çayı tatmak için bal ekliyorum.

Kızılcık çayı. Soğuk algınlığı, titreme, boğaz ağrısı, anjina, grip, kendimi kızılcık çayı yaparım. Sonbaharda kızılcıkları şekerle ovuyorum ve gerekirse bu tür kızılcıklardan lezzetli, vitamin ve sağlıklı çay hazırlarım.

Bir bardak kaşığı bir bardak kaynayan su bardağı şeker ile çırpın, sıcak bir biçimde küçük yudumlarda bir içki içerim. Yabanmersinlerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için, kızılcık tedavisi hakkında, makalemde "Berry kızılcık yararlı özellikleri" okuyun.

Bal ve tereyağı ile süt. Bal ve tereyağlı ılık süt de yardımcı olur. Ama her zamanki yağ yerine, eczaneden tereyağ-kakao aldım. Bir arkadaşımdan piyasaya sürdüğüm süt, paketlerinde süt almıyorum. Bir bardak ılık süt için bir parça kakao yağı ve bir kaşık bal ekleyin. Böyle bir süt gece sarhoş olmalı.

Kekikli çay. Kekik çayı, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, ateş ve titreme ile iyi bir halk ilacıdır.

Ot kekik, antispazmodik, anti-inflamatuar, antiseptik özelliklere sahiptir. Bir çay kaşığı kekik döktüğümde bir bardak kaynar su dökün, yaklaşık 20 dakika boyunca kapalı bir kapta ısrar edin, tadı bal için tadın, sıcak bir biçimde çay içirin.

Anason tohumları. Annem soğuk algınlığı, ses kaybı ile anason tohumu demlemek, bu ilaç bir doktor tarafından tavsiye edildi. Bir çay kaşığı anason tohumu bir bardak kaynar su dökülmeli, birkaç dakika kaynatılmalı, mühürlü bir kapta 20 dakika ısıtılmalı, süzülmeli ve öğünlerden önce günde üç kez 1/4 fincan iki adet alınmalıdır.

Ahudududan çay, kartopu çayı, siyah frenk üzümü çayı içerim. Bu çaylar, anti-enflamatuar, diyaforetik özelliklere sahiptir, ayrıca birçok vitamin içerir.

Boğaz ağrısı için diğer halk ilaçları.

Boğaz ağrısı ile ballı limon ile karıştırılır. Bir bardak doğal bal için yarım bardak limon suyu eklemeniz gerekir. Her şeyi karıştırıyoruz. Her saatte bir çay kaşığı al. Limon suyu kızılcık suyu ile değiştirilebilir.

Angina ile propolis çok iyi çalışıyor. Bir tırnağın büyüklüğüne bir parça propolis almanız gerekiyor. Bu propolis parçası, tercihen yemeklerden sonra çiğnenmelidir.

Çam tomurcuklarının solunmasını sağlayabilirsiniz. Çam tomurcuklarını bir litre kaynar su üzerine kaşıkla, 5 dakika kaynatın, buharla yıkayın. Çam tomurcuklarında, son zamanlarda blogda yazdım, çam tomurcukları hakkında bilgi, makalemde okuyabilirsiniz "Çam böbrek şifa özellikleri."

Anjina ile yatak istirahatine ihtiyacın var. Süt ve sebze diyetini gözlemleyin. Diyetinizde daha fazla C vitamini olmalıdır. Ayrıca ahududu, kartopu, ıhlamur, kızılcık, kekik, kadife çiçeği, papatya, kuru elmanın kaynatılmasından çok fazla çay içmek gerekir.

İşte burada bir anjinin ulusal ajanlarla hızlı tedavisi. Ve anjina için hangi halk ilaçlarını kullanıyorsunuz? Yorumlarda lütfen aşağıdan paylaşın.

Boğaz ağrısı, yüksek ateş, hemen bir doktora danışın. Sadece bir doktor size doğru bir teşhis verebilir, boğaz ağrınız olsun ya da olmasın. Sağlıklı ol.

Ve hala sorularınız varsa, Angina'nın "Live Healthily" programının videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Anjin belirtileri ve halk ilaçları ile tedavi

Angina genellikle streptokok ve stafilokoklardan kaynaklanan akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bu bakterilerin patojenik aktivitesi, vücudun genel zayıflığı, yüksek sıcaklık ve diğer semptomları kışkırtır.

İlaç pazarında, hastalığı tedavi etmek için birçok ilaç vardır, ancak anjina için etkili halk ilaçları, ilaçlara karşı aşırı duyarlı kişiler için sıklıkla tercih edilen seçenek haline gelir.

Boğaz ağrısı nedenleri

Viral aktivitesi, özellikle burun sinüsleri ve felç alanlarındaki bozuklukların zamanında tedavisi yapılmadığında bademcik iltihabının (anjinalı) gelişmesine de katkıda bulunur. Üst solunum yolu mikroplarından dağıtılan, bazen bronşları bile etkiler ve bu nedenle bu tür patolojileri gereken dikkatle tedavi etmelidir.

Bu nedenle, anjina doktorlarının nedenleri bakteriyel veya viral enfeksiyon olarak adlandırılır, ancak bu tür hoş olmayan olaylar için önkoşullar çeşitli faktörler olabilir:

 1. Düşük düzeyde bağışıklık savunması.
 2. Vücudun veya boğazın alt soğutulması.
 3. Hasta biriyle iletişim kurun.
 4. Kronik rinit veya sinüzit (sinüzit, frontalit, vb.).
 5. Vücudun herhangi bir yerinde geçmişte tedavi edilmemiş enfeksiyon.

Salgın durum genellikle okullar ve anaokulları gibi tıkanıklık bölgelerinde gelişir. Çocukların birbirleriyle olan ilişkilerini sınırlamak çok zordur ve bazen 2-3 gün boyunca enfeksiyonu yaymış olan bir hasta yoldan şüphelenmezler: Viral bir boğaz ağrısı belirtileri hemen görünmez.

Bununla birlikte, hastalığın bakteriyel tipi sadece birkaç saat içinde gelişir ve her şeyden önce keskin bir sıcaklık sıçramasında ifade edilir. Dondurucu ve soğuk içecekler hayranları, bu lezzetlerin aşırı tüketilmesinden sonra boğazın iltihaplı hale gelebileceğini bilirler.

Yüksek düzeyde bir bağışıklık ile, koruyucu hücreler mikropları öldürecek ve hastalığın gelişmesine izin vermeyecektir, ancak çeşitli hatalar durumunda, beklenmedik misafirler daha güçlü olacak ve daha sonra kınkanıklıktan kaçınılmayacaktır.

Hastalığın çeşitleri ve semptomları

Hastalığın tezahürü büyük ölçüde patojenin yapısına ve insan vücudunun doğal karşı hareketine bağlıdır. Genel olarak, anjin belirtileri şunlardır:

 • bademcik iltihabı;
 • boğazda ağrı (yutulduğunda ve dinlenirken);
 • ateş, titreme;
 • Vücudun zayıflığı;
 • baş ağrısı;
 • Vücudun terlemesi;
 • iştahsızlık;
 • Boğazın yakınında bulunan lenf düğümlerinin genişlemesi.

Klinik belirtilerin şiddeti ile işaretlenen bu hastalığın çeşitli çeşitleri vardır. Bu, viral enfeksiyonda antibakteriyel ilaçlar kullanılmadan yapmanıza izin veren, tedaviye farklı bir yaklaşım ve farklı bir yaklaşımdır.

Ayrıca, anjina, semptomlar ve halk ilaçları ile tedavisi de yakından ilişkilidir. Açıklık ve daha iyi algı için, hastalık verileri karşılaştırmalı bir tabloda sunulmaktadır.

Tedavi için genel öneriler

Doktorlar genellikle anjini olan bir hastayı hastaneye yatırmazlar ve akut semptomlarla bile evde tedavi önerirler. Resmi ilaç, patojenlerle baş etme, iltihap, ağrı ve ateşi ortadan kaldırma fırsatı veren lokal ve sistemik ilaçları tercih eder.

Ancak, her şeyden önce, erken iyileşme için önkoşulları oluşturan bir dizi genel tavsiyeye uymanız gerekir:

 • yatak istirahati;
 • bol içme;
 • C ve B vitaminlerinin kullanımı;
 • hafif yiyecekler (et suyu, tahıllar, vb.);
 • odayı günde 3 kez 20 dakika boyunca havalandırmak;
 • Dezenfektan içeren zeminlerin günde bir kez tedavisi.

Buna ek olarak, boğazınızı sıcak bir fular ile sarmak ve ağrılı bölgeler üzerinde ek soğuk etkisi olmaması için iyileşme sağlanıncaya kadar onunla karıştırmamak gerekir. Bu adımlar aktif olaylar için bir sıçrama tahtası olarak hizmet edecektir.

Boğaz ağrısından hızlı iyileşme için araçlar

Çoğu hasta genellikle merak eder: Boğaz ağrısı ne kadar hızlı tedavi edebilir? Akut ağrı ve ısının üstesinden nasıl gelinir? Bu işaretler büyük rahatsızlıklara neden olur, bu nedenle her şeyden önce ortadan kaldırılmalı ve etkili ulusal araçlar bu durumda yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, farklı hastalık türlerini unutmamalıyız. Hastanın zaten pürülan anjina varsa, o zaman iyileşmek için 7 gün sürecek. Ve catarrhal tipte bir hastalık durumunda, kanıtlanmış araçlarla şok tedavisi gereklidir.

Boğaz ağrısından

Acı sendromunu kısa sürede azaltmak için bir soda ve tuz çözeltisi sağlar. Birçok kişi bu reçeteyi durulama için kullandı, ancak birkaç kişi bir enfeksiyona karşı hızlı bir zaferin sırrının akışkanın kalitesinde değil, kullanım sıklığında - en azından her yarım saatte bir olduğunu biliyor.

Bu yaklaşımla hastalık hızla ortadan kalkacak ve hasta ertesi gün rahatlayacaktır. Ilacı aşağıdaki gibi hazırlayın:

 1. 50 ° C'lik bir sıcaklığa ısıtılmış, 1 su bardağı kaynar su alın
 2. İçinde 1 tatlı kaşığı soda ve tuz eritin.
 3. 2-3 damla iyot ekleyin.

1 resepsiyon için 1 cam sıvıyı 10 yaklaşıma bölmek için kullanmayı denemek gerekir. Aslında, ilacı küçük ağızlarda arayın ve her prosedürü 10-15 saniye süreyle uygulayın.

Patojenik mikroplar hayatlarını bademcikler üzerinde, dilde ve ağız boşluğunun mukoza zarından geçirir, çünkü enfeksiyonun tamamen ortadan kaldırılması gerekir.

Bademcik iltihabından

Angina bademciklerde bir artış ile karakterizedir. Bu organlardaki inflamatuar sürece, yakın dokulara verilen ağrılı duyumlar eşlik eder. Hızla hiperplazi ile başa çıkmak için tarifi bal ve zerdeçal (mutfak baharat) temelinde yardımcı olacaktır.

Bal, etkilenen bölgeleri yumuşatıcı etkileyecektir ve zerdeçal, maddeyi yok eden bir mikroorganizma olarak doğal bir fitokosit olarak hareket edecektir. Bu şemaya göre ilacı hazırlayın ve uygulayın:

 1. 1 çorba kaşığı balya 1 tatlı kaşığı öğütülmüş zerdeçal ekleyin.
 2. Bileşenleri karıştırın.
 3. Bir bezelye büyüklüğünde bir porsiyon ayırın.
 4. Tuz ve soda ile durulandıktan sonra ilacı ağzınıza koyun.
 5. Tükürmeksizin yavaşça çözün.

Böyle bir ilaç pürülan purulent, catarrhal ve hatta nekrotik gelen halk ilaçları anlamına gelir, ancak kullanmadan önce, bal ve zerdeçal alerjileri kontrol etmek gerekir.

Bu amaçla hazırlanan karışımı, örneğin dirsek kıvrımında, cildin hassas bir alanı ile temizleyin. Eğer 5-6 saat sonra döküntü veya kızarıklık oluşmayacaksa, tedaviye güvenli bir şekilde devam edilir.

Isıdan

Yüksek ateş şiddetli zayıflığa ve genel rahatsızlığa neden olur. Isı ile savaşmak için, doktorlar genellikle Paracetamol reçete, ama aynı zamanda kanıtlanmış bir halk ilacı - ahududu vardır. Bu bitki antipiretik etkisi olan büyük miktarda C vitamini ve salisilik asit içerir.

Demleme Çay için, taze, dondurulmuş veya kurutulmuş meyveleri sığacak ancak sevilen reçel biraz karışık olacak: ısıl işlem ahududu tıbbi özellikleri% 90 kadar kaybetmek. Angina 3-4 meyvelerinin tedavisinde 1 bardak kaynar su ve 10-15 dakika boyunca buhar dökün.

Tat almak için bal eklemesine izin verilir, fakat çay içtikten sonra sıcak bir battaniyenin altına tırmanmak ve terlemek gerekir. Sıcaklık birkaç saat sonra düşer ve efekti arttırmak için başka bir parça hazırlayabilirsiniz. Bu içecek, tedavi süresi boyunca günde 3-4 kez tüketilmelidir.

Halk ilaçları ile tedavi

İlk 2-3 gün içinde, tomurcukda bile enfeksiyonu yok etmek için bademcik iltihabına azami dikkat göstermelisiniz. Ancak bu, hafif bir iyileşmeden sonra terapötik önlemlerin durdurulması anlamına gelmez: ilaçları tam iyileşene kadar uygulamak gereklidir, aksi takdirde hastalık 2 hafta boyunca ağırlaştırılır ve ertelenir.

Ve bir boğaz ağrısı halk ilaçları tedavi hakkında ayrıntılı olarak sorusunun cevabı, doğal antiseptik gargaralar ve Anabolizanlar, teneffüs, çaylar ve tentür saymıyorum imkansız ise.

Yetişkinlerin ve çocukların terapisine yaklaşımları benzerdir, ancak olgun bir organizma hala daha güçlü bir bağışıklığa sahiptir. 20 yaşın üzerindeki insanlar nadiren anjina çeşitleri ile hastalanırlar, ancak küçük bebekler bakteriyel ve viral enfeksiyonlara karşı çok hassastır.

Yetişkinlerin tedavisi

Tonsillit genellikle hızlı bir şekilde gelişir, ancak yaklaşık 1 hafta boyunca alkol bazlı bazı ilaçların ısrar edilmesi gerekir. Soğuk havalarda defalarca yakalanma riskini artırır ve peşin ilaçlar veya hammadde (ot, kökler, meyveler) hazırlanır orada evin varsa, yetişkinler için irinli bademcik halk ilaçları tedavisi hızlı ve verimli olacaktır.

Sütlü bal

Yukarıda zerdeçalla baldan tarif edilen ilaç, ilave reçeteler ile çeşitlendirilebilir, çünkü arı ürünü, bademcik iltihabı için en etkili maddelerden biridir. Haşlanmış süt ile almak özellikle iyidir:

 1. Bir bardak süt kaynatın ve 40-50 ° C'ye soğutun.
 2. 1 çorba kaşığı bal ekleyin.
 3. 1 resepsiyon için içmek.
 4. Günde 3 kez iç.

Ballı Aloe

Aloe doğal bir anti-enflamatuar ve vazokonstriktördür ve balla birlikte bu bitki boğaz ağrısı için harika bir çaredir:

 1. 1 çay kaşığı aloe suyu sıkın.
 2. 5 g bal ekleyin.
 3. Yemeklerden önce günde üç öğün yiyin, ama her seferinde taze meyve suyu alın.

Bal ile durulayın

Arı ürünü ayrıca boğazını durulamak için kullanılır. Tarif şu:

 1. 1 bardak su kaynatın ve 35-40 ° C'ye soğutun.
 2. 1 çorba kaşığı bal çözülür.
 3. Elma şarabı sirkesi 1 çay kaşığı ekleyin.
 4. Her saatte gargara.

John's wortunun infüzyonu

Bitkinin iyileştirici gücü, vücudun tonunu güçlendirmek ve bağışıklık sistemini savunmak için birçok antidepresanda kullanılır. Bademcik iltihabı ile, St. John's wort otunun alkolik infüzyonu iyi başa:

 1. 100 gr yaprak kurutulur ve öğütülür.
 2. 0,5 litre votka dökün.
 3. 1 hafta ısrar ve filtre.
 4. Günde iki kez su içirin, 1 damla suya 30 damla ilaç seyreltin.

Pancar Suyu

Anjina semptomları, birçok yararlı madde içeren pancar suyu ile durulandıktan sonra 2-3 gün kaybolur. Pişirme biraz karmaşık olsa da, etki buna değer:

 1. 2 orta pancar kabuğu soyulur.
 2. Onları bir rende veya bir karıştırıcıda öğütün.
 3. 200 gr suyu sıkın.
 4. Aynı miktarda su ile 1 çorba kaşığı sirke seyreltin ve meyve suyuna ekleyin.
 5. Elde edilen karışımı bir su banyosunda 40 ° C'ye ısıtın.
 6. 5 yaklaşım için günde 10 kez gargara.

Zencefil ve limon

Limon kuyusu hem anjinada hem de hastalık yokluğunda bağışıklığı güçlendirir. Sadece ham formda düzenli olarak değil, zencefil ile çay hazırlamak için de etkili bir anabolik ilaç tavsiye edilir:

 1. Taze zencefil kökü bir rende üzerine öğütülür.
 2. 2 çay kaşığı yulaf ezmesi 1 su bardağı dökün.
 3. Bir kaynamaya getirin.
 4. 20 dakika yorgunum.
 5. 40-50 ° C'ye soğut
 6. Bal ve limon suyu 1 çorba kaşığı ekleyin.
 7. Yemeklerden sonra günde üç kez 1 bardak içilir.

Ballı sarımsak

Mikroplara karşı en iyi halk ilaçlarından biri sarımsak. Bileşimine giren fistonidler, patojenik mikroorganizmaların aktivitesini doğal olarak baskılamakta ve insan bağışıklığını güçlendirmektedir. Oral kavitedeki emilim için ilaç, bu tarife göre hazırlanır:

 1. Kabuğundan 1 adet sarımsak rendeleyin.
 2. Ahşap mutfak eşyaları içinde Razirayut denticles.
 3. 2 yemek kaşığı sirke ekleyin (tercihen elma, ama aynı zamanda şarap).
 4. Karıştırın ve bir kapakla kapatın.
 5. Buzdolabında ortaya çıkan kütleye 10 saat dayanır.
 6. Bal 2 yemek kaşığı ekleyin.
 7. 1 tatlı kaşığı için günde 5 kez alın, yavaşça ağızda çözün.

Sarımsaklı Soğan

Fitonit ve soğan içerir. Angina ile sarımsak ile kombinasyon halinde inhalasyon ile kullanılır:

 1. 1 adet soğan ve sarımsak kafa.
 2. Malzemeleri iyice doğrayın.
 3. Küçük ve temiz bir plastik torbaya katlayın.
 4. Buharı 5 dakika boyunca soluyun.
 5. Her 3 saatte bir tekrarlayın.

Bitkisel ilaçlar

Buhar inhalasyon papatya, okaliptüs ve adaçayı yaprakları, çimen, nane ve kekik, çam tomurcukları ve elecampane kök göre mükemmel bir anti-enflamatuar ve atılmasını:

 1. Ham maddeleri kurutun ve ezin.
 2. Malzemeleri eşit oranlarda karıştırın.
 3. Elde edilen kütlenin 3 yemek kaşığı su ısıtıcısına konur ve 0.5 litre su ile doldurulur.
 4. Bir kaynamaya getirin.
 5. 10 dakika yorgunum.
 6. Küçük bir kağıt hunisi yapın ve su ısıtıcısının ucuna yerleştirin.
 7. Buharı 10 dakika boyunca soluyun.
 8. Prosedür, iyileşene kadar günde üç kez yapılır.

Çocuklarda angina tedavisi

Bir çocuk bir yetişkinden çok daha ağır bademcik iltihabından muzdariptir. Sıcaklık genellikle 39-40 ° C'ye kadar sıçrar, bademcikler hızla şişer ve iştah tamamen kaybolur. Klinik uygulamada, bebeklerde de oldukça nadir görülmesine rağmen, bebeklerde anne sütü ile antikorlar elde edilir. Ancak bir bebek 1 yıldan önce anjinaya sahipse, hastaneye yatış zorunludur.

Daha büyük çocuklarda (3-18 yaş), daha sıklıkla böyle bir hastalık meydana gelir. Onun yardımıyla daha lezzetli ilaçları seçmek için erişkinlerin tedavisinde kullanılmaktadır, ancak gerekli olduğu aynı ilacı Cope: çocuklar, bu yüzden herhangi bir nedenle, kaprisli, ve eğer hastalık daha çok!

Çocuklarda anjin için halk ilaçları, hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıkmasından hemen sonra kullanılır. Patolojinin gelişmesine izin vermemek çok önemlidir, aksi halde çeşitli komplikasyonlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Isı ile savaşmak için, bütün aynı ahududu çayı ve süt ile bal, ancak durulama tatlısı et suyu yapmak daha iyidir.

Papatya ve ıhlamur çiçekleri

Bu bitkilerin bir karışımı, boğazın etkilenen kısımları üzerinde bir anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahip olacaktır. Bu tarif için bir ilaç hazırlayın:

 1. Papatya ve ıhlamur çiçeklerini 1: 2 oranında alın.
 2. Karışım 1 bardak kaynar su ile dökülür.
 3. Israr 20 dakika ve filtre.
 4. Günde 5-6 kez boğazınızı durulayın.

Ahududu yaprakları

Hoş bir tat, ahududu yapraklarının bir kaynaşması olacak ve eğer ona biraz bal ilave ederseniz, durulamanın en kaprisli ürünü reddedilmeyecektir:

 1. 2 yemek kaşığı doğranmış yapraklar 1 su bardağı kaynar su dökün.
 2. 40-50 ° C'ye kadar soğuyana kadar ısrar edin.
 3. 1 çorba kaşığı bal ilave edin.
 4. Her saat durulayın.

propolis

Bir çift soğan üzerinde nefes almayı ve sarımsak her bebeği başaramayacaktır, bu yüzden inhalasyonlar propolis kullanmanızı tavsiye eder:

 1. 1 litre suya 15 gram hammadde ekleyin.
 2. Su banyosunda 50 ° C'ye ısıtın
 3. 15 dakika boyunca günde üç kez inhalasyon gerçekleştirin.

Sonuç

Halk ilaçları ile evde nezaketin zamanında tedavisi, ilaçlara başvurmak zorunda bile değilsiniz. Ancak, antibiyotik olmadan yapılması çok önemlidir, ki bu elbette ki, bakteriyel enfeksiyondan kurtulmaya yardımcı olacaktır, ancak bunların yan etkileri tahmin edilemez.

Ebeveynler her zaman el üstünde bal, papatya, ıhlamur ve dondurulmuş ahududu olmalıdır. Bu bileşenler anjinanın sadece 3-4 gün içinde çocuklarda ve yetişkinlerde güç kazanmasına ve semptomlarını ortadan kaldırmasına izin vermez.

Yetişkinlerde ve çocuklarda halk ilaçları ile angina tedavi nasıl

Angina, mikropların bademciklere nüfuz etmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir hastalık olarak kabul edilir. Hastalığın gelişimi virüsler ve bakterilerden kaynaklanır. Bağışıklık fonksiyonunun zayıflamasıyla aktif olarak çoğalmaya başlarlar. Hastalığın üstesinden gelmek için tıbbi sürece başlamak acildir. Birçok uzman ilaçlar reçete. Ancak hastalar halk ilaçları ile quinsy'yi tedavi etmeye çalışırlar.

Angina belirtileri

Bugüne kadar, özellikle iki ila on yaş arasındaki çocuklarda bademcik iltihabı oldukça sık görülür. Angina'nın ana belirtileri aşağıdakileri içerir.

 • Boğazın şiddetli kızarması.
 • Ağız boşluğunda en yakın dokuların ödemi.
 • Sıcaklığı yükseltmek.
 • Yutma sırasında artan boğaz ağrısı.
 • Bademcikler üzerindeki plak veya püstüllerin görünümü.
 • Kulaklarda acı hissi.

Öksürük ve burun akıntısı son derece nadirdir ve sadece anjinin grip veya soğuk algınlığı olduğu durumlarda geçerlidir.
Bu hastalığın tedavisi zamanında başlamışsa, o zaman hastalığı üç ila yedi gün içinde elimine eder. Semptomları görmezden gelirseniz, hasta komplikasyonlara yol açar. İlaca başvurmadan hastalıktan kurtulmak için, halk ilaçlarıyla angina'yı nasıl tedavi edeceğinizi bilmelisiniz.

Boğaz ağrısı tedavisinde propolis kullanımı

Angina'nın popüler tedavisi propolis kullanımını içerir. Bu ürün, angina karşı uygun ve etkilidir. Propolis'in birçok kullanışlı özelliği vardır.

Tedavi süreci içerir.

 1. Propolis tentürü kullanımı. Eczanede satılır ve aynı zamanda maliyeti düşüktür. Kullanmak için pamuklu ped veya asa almanız ve bir tentürde nemlendirmeniz gerekir. Sonra iltihaplı bademcikler yağlayın. Prosedür günde dört ila beş defa tekrarlanmalıdır.
 2. Yumru propolis uygulaması. Bu bademcik iltihabını tedavi etmek için, ürünün küçük bir parçasını gece çiğnemeye yeterli olduğuna inanılmaktadır.
 3. Geceleri propolis ile süt içiyor. Bademcik iltihabı tedavisi için mükemmel bir ilaçtır. Bir bardak taze süt almak ve altmış derece bir sıcaklığa kadar ısıtmak gereklidir. Sonra üç ila yedi damla propolis tentürüne ekleyin. Dozaj hastanın yaşına bağlıdır.

Bu aracın üç yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. Diğer arı ürünleri gibi, propolis de bebekte alerjik reaksiyona neden olabilir.

Anjina tedavisi için bal kullanımı

Boğaz ağrısı hızla kurtulmak için, halk ilaçları bal kullanımını içerir. Propolisin aksine, bal sadece mikropları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık fonksiyonunu da güçlendiren birçok mikro element içerir.

Bademcik iltihabı tedavisi için iyi bilinen halk tarifleri aşağıdakileri içerir.

 1. Balın tereyağı, süt ve soda ile kombinasyonu. Bir içki yapmak için bir bardak süt almanız ve elli - altmış derece sıcaklığa kadar ısıtmanız gerekir. Sonra küçük bir parça tereyağı eritin, sütü ekleyin ve bir kaşık soda ve bal ile seyreltin. Köpük oluşana kadar iyice karıştırın. Günde iki kez küçük yudumlarda bir şeyler içer. Bu araç sadece boğazdaki ağrıyı hafifletmeye değil, aynı zamanda kayıp sesi geri kazandırmaya da yardımcı olur.
 2. Aloe, şarap ve balın birleşimi. Bir şeyler içmek için bir bardak kırmızı şarap alın, üzerine aloe ve balın ezilmiş yapraklarını ekleyin. İyice karıştırın ve bir kavanoza aktarın. Ardından bir kapakla kapatın ve koyu bir bezle sarın. Karanlık bir yere koyun ve beş gün bekletin. Hazır içecek, yemeklerden önce bir saat boyunca günde üç kez tüketilmelidir.
 3. Kırmızı biber ve balın bir kombinasyonu. Ilacı hazırlamak için kırmızı acı biberi alın ve öğütülmüş kavurma haline getirin. Daha sonra iki yemek kaşığı sıvı bal ekleyin. Elde edilen karışım iyice karıştırılmalı ve her 30 dakikada bir alınmalıdır.

Bal da alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, iki yaşın altındaki çocuklar bu bilgileri doktor bilgisi olmadan kullanmamalıdır.

Anjin tedavisi için kompresler

Anjina tedavisi için halk ilaçları, kompreslerin kullanımını içerir. Acıyı çabucak ortadan kaldırmaya ve iyileşmeye yardımcı olurlar. Ancak bu yöntemin birkaç kontrendikasyon vardır.

 • Pürülan boğaz ağrısının varlığı.
 • Deride dermatit varlığı.
 • Alerjik reaksiyonların varlığı.
 • Kalp ve kan damarları hastalıkları.
 • Yüksek sıcaklık
 • Tümörlerin oluşumu.
 • Hastalığın akut bir dönemi.

En iyi tarifler aşağıdaki kompresleri içerir.

 1. Votka Sıkıştır. Boğazı iyi ısıtır ve kan dolaşımını ve lenf akışını arttırır. İlk önce votka ve sudan oluşan bir çözüm hazırlamanız gerekiyor. Bire iki oranında karıştırılmaları gerekiyor. Daha sonra çözelti, otuz sekiz derece sıcaklığa kadar ısıtılmalıdır. Tülbent'i dört parçaya katlayın ve karışıma batırın. Bandajı alt çenenin altındaki bölgeye uygulayın. Tiroid bezinde solüsyondan kaçınılmalıdır. Üst bir paket ve bir havlu ile kaplı olmalıdır. Isınma için yün atkı giyerlerdi. Prosedür yetişkinler için günde sadece iki kez önerilir.
 2. Patates Sıkıştırması. Bu yöntem çocuklar için önerilir. Sıkıştırmayı hazırlamak için, yaklaşık beş patates kaynatmanız gerekir. Ondan sonra iyice ezin ve elde edilen karışımı gazlı beze yerleştirin. Biraz soğumaya bırakın, sonra boğaza uygulayın. Bir çanta ve bir havlu ile. Sıkıştırma 30 dakikadan fazla olmamalıdır. Prosedürün günde iki kez yapılması tavsiye edilir.
 3. Patates geceleri sıkıştırın. Patatesleri kaynatıp patates püresi yapmalısın. Sonra bir kaşık dolusu tereyağı ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve birkaç damla iyot ekleyin. Elde edilen karışım pansuman üzerine yayılmalı ve boğaza uygulanmalıdır. Gazlı bezin üstünde bir yün atkı yatıyordu. Kompresin bir gecede bırakılması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısı tedavisi için boğaz durulayın

Birçok hasta, boğaz ağrısını hızlı bir şekilde nasıl tedavi edeceğiyle ilgili bir soru sormaktadır. Kişiyi ayaklarına anında kaldıran birçok ilaç var. Ve bu tür tedavinin toplam süresi beş ila yedi gün arasında olacaktır. Ancak boğaz ağrısına karşı hiçbir iyileşme süreci gargara yapmadan yapamaz.

Bu prosedür, tüm geleneksel tıp yöntemlerinin en etkili olduğu düşünülmektedir. Oral boşluğun durulanması sırasında, ajan doğrudan lezyona etki eder. Tüm zararlı maddeler, irin ve bakteriler boğazdan yıkanır. Yani, kurtarma çok daha hızlıdır.

Bu tedavi yönteminin kontrendikasyonları yoktur. Gebelik ve emzirme döneminde kronik bademcik iltihabı ile her türlü anjin için kullanılabilir.

En ünlü tarifleri içerir.

 1. Aynısafa. Durulama solüsyonu hazırlamak için yüz mililitre ılık su almanız ve iki tane marigold tentürü eklemeniz gerekir. İşlemin, boğaz ağrısının başlangıcından sonraki ilk iki günde 1-2 saatte bir yapılması önerilir. Üçüncü ve sonraki günlerde, prosedürlerin sayısı üç kez azaltılabilir.
 2. Tuz ve iyot. En basit, uygun fiyatlı ve etkili yol iyot tuzu çözeltisinin kullanılmasıdır. Bunu yapmak için bir bardak ılık su almanız, bir kaşık dolusu tuz ve soda eklemeniz gerekir. Elde edilen çözeltide birkaç damla iyot seyreltilir.
 3. Med. Çözeltiyi hazırlamak için bir bardak ılık su almanız ve bir kaşık dolusu sıvı, şekersiz balı eklemeniz gerekir. Prosedürün, hastalığın şiddetine bağlı olarak günde altı ila on defa yapılması önerilir.
 4. Muz. Bu bitki antiseptik özelliklerine sahiptir. Antik çağlardan beri herkes, bir yara meydana geldiğinde, etkilenen bölgeye bir yaprak eklemenin yeterli olduğunu bilir. Boğazınızı yıkamak için, bir infüzyon infüzyonu kullanın. Bunu yapmak için bitkinin dört yaprağı almanız ve ince kesmeniz gerekiyor. Sonra bir bardak koyun ve kaynamış su ile dökün. Otuz dakika bekletin ve sonra süzün ve gargara yapın. Prosedür her iki ila üç saat arasında olmalıdır.
 5. Bir muz, kadife çiçeği ve solucan karışımı. İnfüzyonun hazırlanması için bitkilerin eşit oranlarda alınması gereklidir. Sonra kaynamış su dökün ve on dakika boyunca yavaş ateşte koyun. On beş dakika beklemeye ve soğumaya bırakın. Gargara günde altı kez durulama.

Boğaz ağrısı tedavisinde diğer halk yöntemleri

Bir hasta kronik bademcik iltihabı gösterirse, halk ilaçları da yardımcı olabilir. Sıklıkla, hastalık tedavi edilmeyen hastalıklar ve zayıflamış bir bağışıklık işlevi sonucu gelişir. Bunu önlemek için halk tedavisine başvurmak gerekir. Bu içerir.

 • İyot uygulaması. Bademcikleri yağlamak için bir araç yapar. Bunu yapmak için, bir ila iki oranında iyot ve gliserin almanız ve karışımı iyice karıştırmanız gerekir. Daha sonra pamuklu ped veya asa almalı ve ürün ile nemlendirmelisiniz. Bademcikler günde dört kez kadar yağlanmalıdır.
 • Acı biberli süt içilir. Ürünü hazırlamak için bir bardak süt almanız ve altmış derece sıcaklığa kadar ısıtmanız gerekir. Daha sonra zerdeçal ve kırmızı biber şeklinde bir baharat karışımı ekleyin. İyice karıştırın ve tam iyileşene kadar devam edin.
 • Sebze suyu yiyor. Bu yöntem sadece erken bir iyileşmeyi değil, aynı zamanda bağışıklık kuvvetlerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bir içecek hazırlamak için, haşlanmış havuç, pancar ve taze salatalık almak için tavsiye edilir. Hepsi tülbent suyu ile dikkatlice rendeleyin ve sıkın. Semptomlar tamamen yok olana kadar her gün içilmelidir.
 • Bitkisel koleksiyonun kullanımı. Şifalı otlar sadece hızlı bir iyileşmeye yol açmaz, aynı zamanda mikroplarla savaşır ve iç sistemlerin işleyişini iyileştirir. Bir içecek yapmak için yirmi gram ısırgan otu, St. John's wort, çam tomurcukları, ayranın kökleri, dize, tarla atkuyruğu ve kızılcık almak gerekir. Karışımı kaynamış su ile karıştırın ve iki ila üç saat demleyelim. Yarım bardak için günde üç kez ilacı tüketmeniz gerekiyor.
 • Şifalı bitkilerin infüzyonunun kullanımı. Suyu hazırlamak için adaçayı, ahududu meyvelerini, nane, çam tomurcuklarını ve althea kökü almalısınız. Tüm malzemeler karıştırılır ve kaynamış su ile dökülür. Birkaç saatliğine demlensin. Tamamen iyileşene kadar yarım bardak bir kaynatma günde üç kez alın.

Halk ilaçları her zaman iyileşmeye yardımcı oldu. Ancak tedavi süresi on güne kadar artacaktır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken, halk yöntemlerinin ek bir terapi olarak kullanılması gerektiğidir. Bu durumda, ana tedavi ilaçları almayı içerir. İlk belirtiler varsa, doktora gitmekten çekinmeyin.

Boğaz ağrısı tedavisi

Anjina tedavisinde geleneksel yöntemler

Angina, palatine, nazofarengeal ve aynı zamanda lingual bademciklerin enflamatuar bir sürecine eşlik eden akut bir enfeksiyöz doğanın bir hastalığıdır. Angina'nın ikinci adı akut tonsillittir. Çoğu durumda, hastalık streptokok gibi mikroplara neden olur.

Faringoskopi yardımı ile belirlenen hastalık paterni, anjinayı aşağıdaki tiplere ayırır:

 • catarral - bir mukoza zarının yüzeysel, yüzeysel tabakalarının yenilgisi;
 • foliküler - küçük apseler eşliğinde lenfatik nodüllerin enflamasyonu;
 • lacunar - bademciklerin hiperemi ile birlikte, bademcikler üzerinde purulent eksüda ile palatine arkın şişmesi;
 • fibrin - bademcikler üzerinde fibröz baskınların oluşumu ile karakterize edilir;
 • perifermaladik dokunun iltihabı flegmonous - pürülan süreci;
 • ülseratif - posterior farinks, bademcikler ve damak mukozasının ekspresyonu.

Sıklıkla, karışık bir anjina formu olan vakalar vardır.

Bugüne kadar sayısız anjina tedavisinde halk yöntemleri, nesilden nesile aktarılır. Bununla birlikte, bir uzmana danışmanız durumunda, kendi kendine ilaç tedavisinin sağlığa zararlı olduğunu açıklığa kavuşturmak önemlidir. Angina influenza, boğmaca, kızıl ateş belirtisi olabilir. Bu nedenle yanlış seçilmiş tedavi ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Bu hastalık aşağıdaki şekillerde bulaşır:

 • havadaki damlacıklar;
 • yiyecek ve içecek yoluyla;
 • doğrudan temas sırasında.

Hastalığın zirvesi, sonbahar-kış döneminde, nemli ve soğuk havalarda meydana gelir. Bu dönemde vücudun koruyucu fonksiyonları zayıflar, bir kişi hızlı bir şekilde hipotermiye yakalanabilir. Bu hastalıktaki en tehlikeli şey sonuçtur. Sonuçlar miyokardit (kalp kasının inflamasyonu), romatizma, nefrit (böbreklerin enflamatuar hastalıkları), vb. Gibi komplikasyonlarda ifade edilebilir.

semptomlar

Eğer anjin soğuk algınlığı ile karşılaştırırsanız, belirtileri daha belirgin, akut, güçlü ve uzamış olur. Hastalık 5-7 gün sürer.

Hastalığın açık belirtileri:

 • yutkunırken akut ağrı, çiğneme;
 • vücut ısısında artış (38-39 derece);
 • lenf düğümlerinin hacminde artış;
 • bademciklerin parlak kırmızı rengi, yumuşak damak, palatine kemer;
 • bademcikler üzerindeki püstüllerin varlığı;
 • vücudun genel halsizlik.

Daha önce de belirtildiği gibi, anjinin kalbin, eklemlerin vb. Komplikasyonları eşlik edebilir. Bu nedenle, zamanında yeterli tedaviye başlamak önemlidir. Hemen tedaviye başlarsanız:

 • boğazda "koma" hissi;
 • ağrılı yutma güçlüğü;
 • bezlerin şişmesi;
 • eklemlerde ağrı;
 • genişlemiş lenf düğümleri;
 • vücut ısısı 38-39 dereceye kadar;
 • gökyüzünde kırmızımsı lekeler.

Halk ilaçları ile angina tedavi nasıl

Halk ilaçları ile tedavi yöntemlerini incelemeden önce, boğaz ağrısı sırasında takip edilmesi gereken diyete kendinizi alıştırmanızı öneririz:

 • Hasta vitamin ve eser elementler bakımından zengin yiyecekler yemelidir;
 • sıcak içecekler daha hızlı bir iyileşme sağlayacaktır - bir kuş üzümü, köpek gülü, kurutulmuş meyveler, ballı sıcak çay, ahududu;
 • sebze suyu ve süt lapası, hastalığın komplikasyonlarının ve uzun süreli doğasının gelişmesine izin vermez;
 • Karabiber, hardal, zencefil, vb. Diyet akut baharatlarından uzak durulması şiddetle önerilir.

durulama

Suyu bir boğaz gargarası için hazırlıyoruz: Kuru tipte bir papatya ve ıhlamur çiçeği eşit oranlarda alıyoruz. 1 çorba kaşığı alırız. Elde edilen karışımın kaşığı ve 1 bardak kaynar su dökün. Bir saat kadar demledik, gazlı bezle suyu aldık ve her saat durulayız.

Altın kökün (rhodiola rosea) tentürü. Kuru halde 50 gram altın kök almak ve votkayı 0.5 litre hacminde dökmek gerekir. Tenteyi karanlık bir yere koyup bir hafta ısrar ediyoruz. Daha sonra durulama için bir kaynatma filtresini hazırlayın ve hazırlayın: sonuçta elde edilen tentenin 1 çay kaşığı, 1/2 bardak kaynatılmış suya eklenir. Sonuçtaki çorba 10 dakika boyunca sürekli gargara yapıyor, sonra bir süre sonra durulamayı tekrarlıyor.

Adaçayı şifalı kaynatma. Bunu yapmak için, tıbbi adaçayı kuru yapraklarını alın, iyice ezin. Aşağıdaki oranlarda et suyu: 4 çay kaşığı adaçayı için 2 bardak kaynar su. Yarım saat kadar bir kaynatma konusunda ısrar ediyoruz, onu iyi filtreliyoruz. Ortaya çıkan boğaz ağrısı.

Yabanmersinli börek. Kurutulmuş formda 100 gram yaban mersini alın, 0.5 litre ekleyin. su ve kaynamaya başlar. Et suyu 0,3 litreye düşene kadar kaynatın. Ardından süzün, soğutun ve durulayın. Çocukların ve yetişkinlerin tedavisi için uygundur.

Durulama için bir sonraki karışım pancar suyundan hazırlanır. Pancarları küçük bir rende üzerine sürüyoruz, 1 bardak pancar suyu sıkarak 1 yemek kaşığı ekleyin. kaşık yemek sirkesi. Boğazdan elde edilen meyve suyu boğazdır, yaklaşım sayısı 5 katına çıkmaktadır.

Boğaz üzerinde sıkıştırmak

Etkili bir ısınma metodu, boğazdaki bir komprestir. Kullanım için en etkili tarifleri düşünün.

Ruhsal kompres. Bir alkol solüsyonu hazırlayın: 60 ml. Alkol su ile eşit oranlarda üretilir. Gazlı bezden bir bandaj hazırlarız. Bol miktarda solüsyona daldırın, biraz sıkın, boğazınıza koyun. Sonra bol miktarda pamuk yünü empoze ediyoruz, her şeyi sıcak bir fular veya mendille düzeltiyoruz.

Kompresyon için bir sonraki kompozisyon bal, votka, aloe suyu hazırlanacaktır. Tüm bileşenleri aşağıdaki oran 2: 1: 3'te alıyoruz. Tüm dikkatlice karıştırın. Sıkıştırmayı yukarıdaki talimatlara uygulayın.

1/2 litre ılık su alın, 1 tatlı kaşığı deniz topalak yağı ekleyin, iyice karıştırın. Boğazın üzerine bir kompres koyduk ve sıcak çorap giydik.

Bir sonraki kompres patateslerden hazırlanır: 3 patates kaynatın, bir püre haline yoğurun, 1 çorba kaşığı ekleyin. bir kaşık dolusu bitkisel yağ ve 3 damla iyot. Tüm karışım iyice dikkatlice sonra boğaz ve göğüs bulunan yumuşak bir bezle, sarılı ve tüm yün atkı kaydedin. Geceleri kompresini bırak.

Pürülan boğaz ağrısı tedavisi

Geleneksel tıp, çelişkili görüşlere neden olan birçok farklı sırrı gizler. Bazıları halk hekimliğini işe yaramıyor, genellikle sağlık tedavisi için tehlikeli. Diğer insanlar tercihlerini sadece halk tedavisi için verirler. Ama bunu kullanmakta fayda var pürülan boğaz ağrısı tedavisinde halk yöntemleri Danışmanlık gerektiren bir doktorun tüm önerilerini anlamak ve dikkate almak önemlidir.

 • Durulama solüsyonunu hazırlıyoruz: 1 bardak ılık su, 1 tatlı kaşığı hidrojen peroksit alınız. Hepsi karışık. Günde 5 defaya kadar içi boş boğaz.
 • Aşağıdaki çözüm: bir bardak su, 1 çay kaşığı soda ve tuz almalı, 3 damla iyot ekleyin.

Seçtiğiniz popüler tedavi yöntemi hangisi olursa olsun - ana şey yatak istirahatini gözlemlemek, daha hızlı bir iyileşmeyi teşvik etmektir.

Evde halk ilaçları ile angina tedavi nasıl?

Angina bademciklerin en yaygın bulaşıcı hastalığıdır. Farinksin iltihaplanması, yüksek ateş, kızarıklık veya damak takviyesiyle ve ayrıca yiyeceklerin tıkanmasıyla da eşlik eder.

Angina'nın hızla evde tedavi edilebileceğine inanılmaktadır. Ancak tedavi için bazı özellikleri bilmek gereklidir.

Evde anjin tedavisi - ilk yardım

Çocuklarda ve yetişkinlerde görülür. Uygun tedavi komplikasyon riskini azaltır: eklem romatizması, kalp ve böbrek hastalığı, enfeksiyöz alerjik miyokardit.

Böyle bir hastalık sadece komplikasyonları için değil, aynı zamanda vücut boyunca enfeksiyonun yayılması için de tehlikelidir.

Hastalığın etiyolojisi en çok virüs ve bakteridir. Hastalıktan hanehalkı yolu ile havadaki damlacıklar tarafından enfekte olabilir. Çocuklar soğuk mevsimde hipotermi ile hastalanırlar.

Boğaz ağrısı türleri:

 • Mavi dil. En kolay form. Kuruluk ve terleme, düşük sıcaklık;
 • foliküler. Bademcikler üzerinde kurulan pürülan oluşumlar. Hastalığa yüksek ateş eşlik eder, komplikasyonlar mümkündür;
 • lakün. Foliküler ile belirtilerde benzer. Bununla birlikte, çok daha karmaşıktır: bademcikler büyük ölçüde büyümüştür, gökyüzünün ödemi, lakunun irinle doldurulması;
 • Herpetik bademcik iltihabı. Nedensel ajan Coxsackie virüsüdür. Gökyüzünde kırmızı kabarcıklar oluşur, komplike solunum, yüksek sıcaklık eşlik eder. Çoğu zaman çocuklukta hastalanırlar;
 • nekrotik. Hastalığın en şiddetli formu. Bademciklerin eklenmesi, ülser oluşumu, yüksek ateş eşlik eder. Süre 10 gün ila bir ay olabilir;
 • irinli. Çoğu zaman ayakların hipotermisinin bir sonucudur. Isı ve baş ağrıları, tat ve koku değişimi.

İlk yardım Hastaları başkalarından, yatak istirahatinden ve virüslerin de gitmesi gereken bol miktarda içkiden ayırmaktır. Aslında ilk yardım tam dinlenme ve sabit sıcak (sıcak değil) içecektir.

Zaten üçüncü günde, vücut vücudun virüslere veya enfeksiyonlara karşı doğru miktarda antikor üretmesine yardımcı olan interferon üretir.

Çocuklarda, hastalık acil klinik koşulları (dehidrasyon) kışkırtarak akut olabilir, bu nedenle 3 yaşın altındaki çocuklar için nitelikli tıbbi yardım sağlamak önemlidir.

Halk ilaçları ile yetişkinlerde boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Evde yetişkinlerde boğaz ağrısı tedavisi yaygın ve en etkilidir. Halk ilaçları sadece vücudu dekontamine etmek için değil, aynı zamanda zayıflık, baş ağrısı ve yüksek ateşle baş etmede de yardımcı olacaktır.

Bir hastanın ilgilendiği ilk şey, bademcikleri anestezi etmektir, böylece yiyebilirsiniz. Çoğu durumda angina bir pürüse dönüştüğü için, küçük bir yudum içmekte bile gerçek bir "işkence" halini alır.

Acı belirtileri ile başa çıkmaya yardımcı olacak halk ilaçları kullanmak önemlidir:

 • Her iki saatte bir soda, tuz ve iyot çözeltisi ile karıştırıyorum.

Ilık suda, bir çay kaşığı soda ve tuz sulandırın, 5 damla alkol iyot çözeltisi ekleyin;

 • Calendula ve papatya infüzyonu.

Eşit parça kuru otlar karıştırın, karışımın 1 litre kaynar su 3 yemek kaşığı ısrar ve her saat durulayın;

 • Bitkisel yağ ve bal.

100 gram bal içinde 3 çorba kaşığı yağsız veya zeytinyağı seyreltilir. Bir çay kaşığı miktarında yemeklerden önce alın. Tamamen çözünene kadar yavaş yavaş çözünmesi gereklidir. 20 dakika su içmeyin.

Evde çocuklarda angina hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilir

Çocuklarda anjina tedavisi evde komplikasyon riski ile ilişkilidir. Çocukların yüksek sıcaklığa kolayca tahammül etmeleriyle birlikte, boğazda ağrıya dayanamazlar.

Bu nedenle, tüm tarifler başlangıçta gırtlakın güçlü ödemi ve iltihabı ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır:

Kızılcıkların infüzyonu. Taze çilekleri sıkmak ve kurutmak - öğütmek için. 250 gram kaynar su ile 50 gram meyveleri dökün, soğumaya bırakın ve günde 5 kez 50 gram alın;

Bal ve sarımsak karışımı. Balda (250 gram) sarımsak suyunu sıkın (1 kafa). Bebeğin yemeklerden önce günde 3-4 kez 20 dakika erimesine izin verin;

Ahududu şubelerinden yapılmış çay, kuş üzümü ve elma-ağaçlar. Keyfi bir oranda içme suyu yerine demleyin ve verin;

Aloe ve ıhlamur. 3 yemek kaşığı miktarında bir macun yapmak için aloe hamuru öğütün. Kireç çiçekleri dik bir et suyu hazırlayın (250 gram kaynar su 2 yemek kaşığı çiçek için). Daha sonra aloe suyu ve süzülmüş ıhlamur suyu karıştırın, 300 gram haşlanmış soğuk suyla seyreltin ve bebeğe günde 3 kez 50 gramlık bir içecek verin.

Bu önemlidir: Böbrek hastalıkları ve hastalıkları olan çocuklar için böyle bir reçete kesinlikle yasaktır!

1 gün boyunca evde boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

Hastalığın başlangıç ​​aşaması imkansız olsa bile, 1 gün boyunca evde boğazını tedavi edin. Yüksek sıcaklık ve bademciklerin takviyesi ile anjinanın son derece zor olduğu gerçeğiyle haklıdır. Vücudun ilk üç günü antikorları biriktirir ve ancak o zaman iyileşme hakkında konuşabilirsiniz.

Boğazda zulüm ve kuru öksürük - halk ilaçları nasıl tedavi edilir

Boğazda terlemenin tedavisi ve halk ilaçlarıyla kuru öksürük en etkili yöntemdir.

Evde bu tür belirtileri ortadan kaldırmak için yardımcı olan birkaç etkili tarifler ve halk yöntemleri vardır:

 • Pancar suyu ve bal.

Ham pancardan suyu sıkın. 250 gramlık bir hacme ihtiyacınız var. Su 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Günde 5 kez 1 çorba kaşığı alın. İnfüzyonu buzdolabında ısıtmak, ısınmadan önce su banyosunda hafifçe ısıtmak önemlidir.

Raf ömrü - 3 günden fazla olmamak ve bu nedenle, iki günde bir yeni bir bölüm elde edecek şekilde doğru miktarda meyve suyu miktarını hesaplamanız gerekir;

 • Lahana ve bal.

Bir kompres olarak kabul edildi. Tedavi karmaşık tedavide etkilidir. Lahana (eski) yaprağın kaynar su ile haşlanması, balla yayılması ve boğaza tutturulması gerekir. Bir peçete ve sıcak bir fular sarın. En az 5 saat bekletin.

Kuru bir öksürük, boğazda ağrı ile eşlik ederse, bronşların bölgesine kompresler uygulanabilir.

Boğaz ağrısı ile hızlı bir boğaz nasıl tedavi edilir - tarifler

Halk ilaçlarının yardımıyla evde boğazını tedavi etmek herkese tanıdık geliyor. Bu sadece para biriktirmekle kalmaz, aynı zamanda evinizin duvarlarında ağrısız ve hızlı bir şekilde tedavi edilebilir.

Yani, evde gargara ne - yemek tarifleri:

Evde anestezi yöntemleriyle evde nasıl tedavi edilir? Boğazın ağrısını ve şişmesini önlemek için, uzun süreli tedavide farklı durulama tekniği kullanılır. Plakayı çeşitli solüsyonlarla yıkamak, karmaşık yutmadan kurtulmaya yardımcı olur. Durulama için, otlar inhalasyonları, soda-tuz çözeltileri, adaçayı baharatları etkilidir.

 • Tarif # 1: durulama

Bildiğiniz ve bilinen bir soda ve tuz çözeltisi hazırlamanız gerekiyor. Büyük kristallerin kaba tuzunun kullanılması arzu edilir. 5 gram sitrik asit ekleyin. Böyle bir çözüm, acıyı dezenfekte eder, ağrıları azaltır ve bezlerdeki beyaz baskınları pasifleştirir.

Ağrılı bir şekilde, keyfi sayıda durulayın. Yeme ve içmedikten sonra.

 • 2 numaralı tarif: sıcak inhalasyon

Solunum için, sadece burnun ve ağızın solunacağı bir konteyner hazırlamak gereklidir (eczanelerde özel ucuz inhalerler vardır). Adaçayı, muz, marigold çiçekleri ve köknar yağının dik bir kaynaşmasını hazırlayın.

Soluma için çözüm keyfi bir oranda hazırlanmalıdır. Köfte yağını hazırlanan sıcak karışıma 5'ten fazla olmayan bir miktarda ekleyin. Buhar tamamen soğuyana kadar günde en az 3-4 kez nefes alınız.

Tarif numarası 3: boğaz için merhem

Angina'nın önemli bir özelliği bademciklerin takviyesidir. Sadece bir durumda acıyı ve semptomları ortadan kaldırın - anjinin odağına doğrudan etkisi. İnhalasyonlar ile kombinasyon halinde, aşağıdaki tedavi yöntemi kullanılabilir:

 • Bal - 50 gram;
 • Ampulün suyu (1 adet);
 • 2 yemek kaşığı. l. zeytinyağı;
 • 2 yemek kaşığı. l. yağ porsuğu;
 • 2 yemek kaşığı. üzümü reçeli kaşığı;
 • 2 yemek kaşığı. limon suyu kaşığı.

Bu karışım tamamen çözünene kadar 1 çorba kaşığı bir miktarda çözülmelidir. Günde en az 5 kez işlem yapın. Rezorpsiyondan sonra, yemeyin ve içmeyin.

Hamilelik sırasında angina tedavisi yöntemleri

Gebelikte Angina ve onun tedavisi tek başına çocuk için hayatı tehdit eden bir durumdur. Tehlikeli ve bulaşıcı hastalıklar ve yüksek ateş. Oluşturulmamış sinir sistemi ve virüs yayılan enfeksiyon için zararlıdır.

Bu durumda kendi kendine tedavi tehlikeli olabilir. Evde halk yöntemleri ile tedavi sadece antibiyotik tedavisi ile kombinasyon halinde etkilidir.

Boğazda ballı, papatya ve nergis suyu, lahana sıkıştırması için ballı tat verebilirsiniz. Hamilelerin kullanımı ve tedavisi için adaçayı yasaktır.

Halk ilaçları ile pürülan anjin tedavisi nasıl?

Yetişkinlerde evde pürülan anjina tedavisi, yüksek sıcaklık, tat tomurcukları distorsiyonu eşlik eder.

 • Patates ve sirke.

İyi bir rende üzerine iki ortadaki patatesleri silin, 2 yemek kaşığı sirke ile karıştırın. Bir kompres olarak boğazına uygulanır;

 • Anjina kerosen tedavisi.

2 damla damıtılmış (saflaştırılmış) kerosen 5 günden fazla olmamak üzere günde iki kez yemeklerden sonra alınmalıdır;

 • Zencefil ve limon.

Zencefil ovuşturdu bir rende üzerinde - 3 yemek kaşığı. et kıyma makinesinde kaşık ve bütün limon. 3 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Günde 5 kez 1 çay kaşığı alın.

Çocuklarda pürülan boğaz ağrısı ev tedavisi - tarifler

Çocuklarda evde pürülan anjina tedavisi önlemlerin bir komplikasyondur: kompresler, inhalasyonlar ve merhemler. Yerelde genellikle bir karar verilir antibakteriyel preparat:

Halk ilaçları ile tedavi boğazda ağrının giderilmesi amaçlanmaktadır:

 • Papatya ve adaçayı kaynatma duruları;
 • 1 yemek kaşığı hidrojen peroksit 200 gram suya. Rasgele sırada durulayın;
 • Kırmızı soğan kabuklarının kaynatılması. Günde en az 5 kez Gargara;
 • Lahana suyu - 100 gram, propolis - 10 gram, çözülür, karıştırılır ve 1 çorba kaşığı günde üç kez alınır.

Evde uyuşturucu ile angina nasıl tedavi edilir?

Çünkü anjin, komplikasyonlara neden olabilir. Doktor daha sonra randevuya karar verir. ilaç tedavisi:

 • Antibiyotikler: Flemoksin, Azitromisin, Ericiklin;
 • Antiviral: Tamiflu, Relenza;
 • Antihistaminikler: Fenistil, Loratadin, Suprastin;
 • Vitaminler: B12, B6, C, A, E;
 • Yerel etkileri püskürtün: Akvalor, Tantum Verde, Orasept, Angal S, Anginale, Lorangin, Yoks;
 • Antimikrobiyaller: Lopraks, Grammidin.

Angina problemli ve karmaşık bir hastalıktır. Evde tedaviyi popüler yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, bir komplikasyon riski varsa, gerekirse, hastaneye yatırılacak ve zaten bir hastanede tedavi edici eylemler yürütecek uzmanların yardımını almak en iyisidir.

3 yaşın altındaki çocukların hastaneye yatırılması konusu özellikle şiddetlidir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle çok fazla sıvı kaybederler, tüm vücudun dehidrasyonu vardır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kulak iltihabı ile sıkıştırmak

Isı, hem geleneksel hem de halk tıbbında orta kulağın iltihaplanmasını tedavi eder. Doğru şekilde sıkıştırılmış kompres, kulak iltihabındaki ağrıyı ve kulağın rahatsızlığını hızlı bir şekilde gidermektedir.

Bademcik iltihabından bademcik iltihabını ve hastalığı teşhis ve tedavi etmeyi ayırt eden şey nedir?

Tonsillit ve angina arasındaki fark nedir? Böyle bir soru genellikle bir kulak burun boğazının ofisinde duyulabilir.