Loading

Kalbe Bakın

Boğazın birçok hastalığı vardır, bunların tedavisi antibiyotiklerle yapılmalıdır. Bu tür bulaşıcı hastalıklar, her şeyden önce, bakteriyel kökenli enfeksiyon hastalıkları ve aynı zamanda pürülan komplikasyonlardır.

Antibiyotikler, bazı kronik enfeksiyonlar için (örneğin, tonsillitte), süperenfeksiyonların giderilmesi için - ARI sonrası komplikasyonlar ve cerrahi müdahaleler için profilaktik olarak (tonsillektomi gibi) gerekli olabilir.

Antibiyotikler ideal olarak sadece hassas mikrofloradan kullanılmalıdır. Antibiyotik spektrumu ne kadar dar olursa, belirli bir patojenle savaşmak o kadar iyidir.

Ancak, ne yazık ki, bir bakteri bir hastalıkta ayırt etmek ve özellikle ayaktan tedavi için kesin şeklini belirlemek her zaman mümkün değildir.

Bu gibi durumlarda, tedavi, daha çok sayıda bakteri türünde aynı anda feci bir etkiye sahip olan geniş antimikrobiyal etkinin antibiyotikleriyle gerçekleştirilir. Bu antibiyotiklerin temsilcilerinden biri Amoksiklav'dır.

Dikkat lütfen! Tavsiye ediyoruz

Çocuklarda ve yetişkinlerde anjina, akut solunum yolu viral enfeksiyonu ve influenza tedavisi ve önlenmesi için Elena Malysheva, Rus bilim adamlarından etkili bir Bağışıklık ilacı önermektedir. Eşsiz ve en önemlisi% 100 doğal bileşimi nedeniyle, ilaç anjin, soğuk algınlığı ve bağışıklık tedavisinde son derece yüksek bir etkinliğe sahiptir.

Malysheva metodolojisi hakkında bilgi edinin...

İlaç Amoksiklav kombine bir antibiyotiktir. Bu, bileşiminin çeşitli aktif maddeleri içerdiği anlamına gelir:

 1. Amoksisilin, semisyentetik penisilinler grubundan bir antibiyotiktir.
 2. Kendi içinde zayıf bir antimikrobiyal aktiviteye sahip olan, fakat amoksisilin stabilitesini ve tıbbi özelliklerini geliştirmek için gerekli olan klavulanik asit.

Amoksiklavın her iki bileşeni de midede iyi emilir. Amoksisilin ve klavulanik asit kısa bir yarı ömre sahiptir. Bu, vücudun hızlı bir şekilde onlardan arındığı anlamına gelir, çünkü bu tedavi genellikle uzun bir süre (yaklaşık 7-12 gün) gerçekleştirilir ve ilacın kendisi günde birkaç kez alınmalıdır. Bir antibiyotiğin alınması ile, günde en az 2 litre kadar mümkün olduğunca sıvı içilmesi tavsiye edilir.

Ne zaman ilacı kullanmalıyım?

Streptococcus pneumoniae, beta-hemolitik streptokok, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus, Enterococcus, Moraxella, meninkogokk, Haemophilus influenzae, gonokok ve diğerleri dahil olmak üzere patojenik bakterilerin geniş bir spektrumu üzerinde Amoksiklav zararlı etkisi.

Bu nedenle, ilaç sadece boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için değil, aynı zamanda pnömoni ve bronşit, diş enfeksiyonları, cildin iltihaplı hastalıkları, yumuşak dokular, eklemler ve kemiklerin tedavisi için de kullanılır.

Ayrıca bu ilaç üroloji, jinekoloji, venereolojide kullanılır. Antibiyotikler, kalp, böbrekler, safra yolları, pelvik organlar ve karın boşluğu üzerindeki cerrahi müdahalelerde enfeksiyonu önlemek için kullanılır.

Amoksiklavın, çeşitli patojenik bakterilerin eşzamanlı aktivasyonunun neden olduğu postoperatif komplikasyonların tedavisinde etkin kullanımı.

hazırlama bileşenleri kolayca dokulara nüfuz edebilir ve vücut sıvıları KBB uygulamasında kullanım Amoksiklava aciliyet açıklar orta kulak, bademcikler, sıvı salgı üst çene boşlukları içinde birikir.

Ilaç etkili olduğunda:

 • Orta kulağın kavitesinde inflamatuar süreç.
 • Akut ve kronik sinüzit.
 • Banal angina.
 • Angina Simanovsky-Plaut.
 • Farenjit bakteri kökenli.
 • Hipertrofik apsesi.
 • Bademcik iltihabında lokal pürülan komplikasyonlar.

Serbest bırakma şekli ve kullanım şekli

Antibiyotik çeşitli dozaj formlarında üretilir - tabletler, süspansiyonlar için tozlar ve viallerde tozlar. Uygulama yolu ve dozaj, semptomların şiddetine, hastalığın süresine, hastanın yaşına bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. Hazırlığın ana formları:

 • Amoksiklav tabletleri.
 • Amoksiklav tabletleri 2X.
 • Tabletler Amoksiklav Yeterli.
 • Süspansiyon hazırlanması için toz (çocuklar için).
 • Parenteral uygulama için bir şişe içinde toz.

Amoksiklav tabletleri 125 mg klavulanik asit içerir, ancak bunların içindeki amoksisilin dozu farklı olabilir - 250 mg, 500 mg veya 875 mg. Anjin yetişkinleri ve çocuklarının nispeten kolay bir akışı ile 250 mg amoksisilin içeren alım başına 1 tablet yeterlidir. Ilacı 8 saat aralığını gözlemleyerek günde üç kez ihtiyacınız olan bu dozajda alın.

Anjina ile, başka bir ilaç rejimini kullanabilirsiniz, ancak bu, 125 mg miktarında klavulanik asit ile kombinasyon halinde 500 mg amoksisilin dozu gerektirir.

Bu durumda, dozlar arasında 12 saatlik bir ara ile günde 2 kez bir hap almanız yeterli olacaktır. Eğer anjina yeterince şiddetli ise, ilacı günde 3 kez bu doz ile uygulamak mümkündür.

Bizim okuyucu incelemesi - Olga Solotvina

Son zamanlarda, evde soğuk algınlığı, anjina, farenjit ve diğer birçok hastalığın tedavisi ve önlenmesi için 25 bitki ve 6 vitamin içeren doğal Bağışıklık ürününü tanımlayan bir makale okudum.

Herhangi bir bilgiye güvenmek için kullanılmamıştım, ancak bir paket kontrol edip sipariş verdim. Boğaz ağrısı ile komplike bir soğuk sadece birkaç gün geçti. Artık önlemek için içtik, sonbahar için hazırlanıyoruz. Sen ve sen, ve eğer ilgilenirsen, aşağıdaki link bir yazıdır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde kullanıldığında tablet formunda anjin içinde amoksiklav ya yutulmadan önce çiğnenmeli veya 100 ml su içinde tek bir doz çözülmelidir. Önemli! Tabletler Amoksiklava tamamen en az 40 kg ağırlığındaki çocukların tedavisinde kullanılabilir! İlacın gastrointestinal sistem üzerindeki olası yan etki olasılığını azaltmak için, besin alımının başında kullanın.

Her vakada tedavi süresi doktor tarafından belirlenir, ancak anjinada Amoxiclav 2 haftadan fazla reçete edilmez.

Şiddetli anjina ve diğer enfeksiyonlar ile komplikasyonların gelişmesi, antibiyotikler intravenöz olarak uygulanabilir. Benzer bir uygulama yöntemi, ya tedavi boyunca ya da hastanın stabilizasyonu sağlanana kadar, daha sonra tabletler halinde oral uygulamaya geçiş ile birlikte kullanılır.

enjeksiyonlar için su ile seyreltilmiş ve damardan ya da yavaş ya da 30-40 dakika süreyle bir intravenöz infüzyon (aşılama) olarak uygulanabilir Amoksiklava şişelerde steril toz. Prosedür hastanın durumunun şiddetine bağlı olarak günde 2 veya 3 kez yapılır.

Pediatrik Kullanım

Çocuklarda anjin ve diğer enfeksiyonların tedavisi için, bir süspansiyon şeklinde antibiyotik kullanmak daha iyidir. Amoksiklavı pediatriye uygularken, dozaj, çocuğun ağırlığı, yaşı ve hastalığın semptomlarının şiddeti göz önünde bulundurularak, her zaman bireysel olarak hesaplanır.

Doğumdan üç aya kadar olan çocuklar için, amoksisilin ilacının günlük dozu 30 mg / kg'dır.

Örneğin, bir çocuk 8 kg ağırlığında ise, amoksisilin için ilacın günlük dozu 240 mg olacaktır. Süspansiyonda çözülen bu 240 mg 2 bölünmüş doza bölünmeli (her biri 120 mg) ve çocuğa eşit bir zaman aralığında (12 saat) verilmelidir.

Üç ay ve daha büyük çocuklar için (40 kg ağırlığında), ilaç şiddetli hastalık için 40-45 mg / kg'a kadar, orta şiddette anjina ile 20-25 mg / kg'lık bir dozda reçete edilir. Günlük doz 2 veya 3 doza bölünür. Çok nadir durumlarda, çocukları tedavi etmek için intravenöz olarak antibiyotik verilir. Bu, çocuğun herhangi bir nedenle ilacı yutmaması veya hastalığın son derece ciddi seyrinde bulunmaması durumunda mümkündür.

Ebeveynlerin süspansiyonun tam miktarını hesaplaması çok zor olabilir çünkü doktor reçeteleri genellikle aktif madde miktarının, yani süspansiyonun mililitresinden ziyade bir miligram amoksisilin ve klavulanik asidin bir belirtisini içerir.

Çocuğun bu ilacı reçete etmesi halinde, ebeveynler, bir süspansiyon elde etmek için tozu ne kadar çözücünün çözdüğünü ve bu süspansiyonun mililitre olarak ne kadar çocuğa verileceğini ayrıntılı olarak doktordan sormalıdır.

Özel talimatlar ve yan etkiler

Her iki antibiyotiğin aktif maddeleri esas olarak böbrekler tarafından atılır, böylelikle böbrek yetmezliği olan kişilerde, ilaç vücutta daha uzun kalır.

İdrar ve kan testlerinin kontrolü altında olan hastalar için, dozu ayrı ayrı azaltın ve antibiyotik alımı arasındaki aralığı artırın. Amoksiklav, analiz sonuçlarını yorumlarken dikkate alınması gereken, glikoz için yanlış pozitif bir idrar testi yapabilmektedir.

Bu ilaç, daha önce, penisilin serisinin antibiyotiklerine ve sefalosporin grubunun antibiyotiklerine karşı alerjik reaksiyonlar teşhisi konmuş hastalara reçete edilmemiştir.

Çalışmalar ayrıca, enfeksiyöz mononükleozlu hastaların Amoksiklav tedavisinin, alerjik deri döküntüsü ortaya çıkmasına yol açtığını, dolayısıyla bu hastalığın varlığında bu ilacın kullanılmadığını doğrulamıştır.

Dikkatle bu antibiyotik hamilelik yanı sıra karaciğer hastalığı olan kişiler reçete edilir. İlacın yan etkileri çoğu zaman ortaya çıkmaz, çoğu durumda geçicidir ve bir antibiyotik almayı bırakırsanız kaybolur. Ancak yan etkilerden herhangi biri ile hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Amoxiclav ile boğaz hastalıkları nasıl tedavi edilir?

Boğazın birçok hastalığı vardır, bunların tedavisi antibiyotiklerle yapılmalıdır. Bu tür bulaşıcı hastalıklar, her şeyden önce, bakteriyel kökenli enfeksiyon hastalıkları ve aynı zamanda pürülan komplikasyonlardır.

Antibiyotikler, bazı kronik enfeksiyonlar için (örneğin, tonsillitte), süperenfeksiyonların giderilmesi için - ARI sonrası komplikasyonlar ve cerrahi müdahaleler için profilaktik olarak (tonsillektomi gibi) gerekli olabilir.

Antibiyotikler ideal olarak sadece hassas mikrofloradan kullanılmalıdır. Antibiyotik spektrumu ne kadar dar olursa, belirli bir patojenle savaşmak o kadar iyidir.

Ancak, ne yazık ki, bir bakteri bir hastalıkta ayırt etmek ve özellikle ayaktan tedavi için kesin şeklini belirlemek her zaman mümkün değildir.

Bu gibi durumlarda, tedavi, daha çok sayıda bakteri türünde aynı anda feci bir etkiye sahip olan geniş antimikrobiyal etkinin antibiyotikleriyle gerçekleştirilir. Bu antibiyotiklerin temsilcilerinden biri Amoksiklav'dır.

İlaç Amoksiklav kombine bir antibiyotiktir. Bu, bileşiminin çeşitli aktif maddeleri içerdiği anlamına gelir:

 1. Amoksisilin, semisyentetik penisilinler grubundan bir antibiyotiktir.
 2. Kendi içinde zayıf bir antimikrobiyal aktiviteye sahip olan, fakat amoksisilin stabilitesini ve tıbbi özelliklerini geliştirmek için gerekli olan klavulanik asit.

Amoksiklavın her iki bileşeni de midede iyi emilir. Amoksisilin ve klavulanik asit kısa bir yarı ömre sahiptir. Bu, vücudun hızlı bir şekilde onlardan arındığı anlamına gelir, çünkü bu tedavi genellikle uzun bir süre (yaklaşık 7-12 gün) gerçekleştirilir ve ilacın kendisi günde birkaç kez alınmalıdır. Bir antibiyotiğin alınması ile, günde en az 2 litre kadar mümkün olduğunca sıvı içilmesi tavsiye edilir.

Ne zaman ilacı kullanmalıyım?

Streptococcus pneumoniae, beta-hemolitik streptokok, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus, Enterococcus, Moraxella, meninkogokk, Haemophilus influenzae, gonokok ve diğerleri dahil olmak üzere patojenik bakterilerin geniş bir spektrumu üzerinde Amoksiklav zararlı etkisi.

Bu nedenle, ilaç sadece boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için değil, aynı zamanda pnömoni ve bronşit, diş enfeksiyonları, cildin iltihaplı hastalıkları, yumuşak dokular, eklemler ve kemiklerin tedavisi için de kullanılır.

Ayrıca bu ilaç üroloji, jinekoloji, venereolojide kullanılır. Antibiyotikler, kalp, böbrekler, safra yolları, pelvik organlar ve karın boşluğu üzerindeki cerrahi müdahalelerde enfeksiyonu önlemek için kullanılır.

Amoksiklavın, çeşitli patojenik bakterilerin eşzamanlı aktivasyonunun neden olduğu postoperatif komplikasyonların tedavisinde etkin kullanımı.

hazırlama bileşenleri kolayca dokulara nüfuz edebilir ve vücut sıvıları KBB uygulamasında kullanım Amoksiklava aciliyet açıklar orta kulak, bademcikler, sıvı salgı üst çene boşlukları içinde birikir.

Ilaç etkili olduğunda:

 • Orta kulağın kavitesinde inflamatuar süreç.
 • Akut ve kronik sinüzit.
 • Banal angina.
 • Angina Simanovsky-Plaut.
 • Farenjit bakteri kökenli.
 • Hipertrofik apsesi.
 • Bademcik iltihabında lokal pürülan komplikasyonlar.

Serbest bırakma şekli ve kullanım şekli

Antibiyotik çeşitli dozaj formlarında üretilir - tabletler, süspansiyonlar için tozlar ve viallerde tozlar. Uygulama yolu ve dozaj, semptomların şiddetine, hastalığın süresine, hastanın yaşına bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. Hazırlığın ana formları:

 • Amoksiklav tabletleri.
 • Amoksiklav tabletleri 2X.
 • Tabletler Amoksiklav Yeterli.
 • Süspansiyon hazırlanması için toz (çocuklar için).
 • Parenteral uygulama için bir şişe içinde toz.

Amoksiklav tabletleri 125 mg klavulanik asit içerir, ancak bunların içindeki amoksisilin dozu farklı olabilir - 250 mg, 500 mg veya 875 mg. Anjin yetişkinleri ve çocuklarının nispeten kolay bir akışı ile 250 mg amoksisilin içeren alım başına 1 tablet yeterlidir. Ilacı 8 saat aralığını gözlemleyerek günde üç kez ihtiyacınız olan bu dozajda alın.

Anjina ile, başka bir ilaç rejimini kullanabilirsiniz, ancak bu, 125 mg miktarında klavulanik asit ile kombinasyon halinde 500 mg amoksisilin dozu gerektirir.

Bu durumda, dozlar arasında 12 saatlik bir ara ile günde 2 kez bir hap almanız yeterli olacaktır. Eğer anjina yeterince şiddetli ise, ilacı günde 3 kez bu doz ile uygulamak mümkündür.

Çocuklarda ve yetişkinlerde kullanıldığında tablet formunda anjin içinde amoksiklav ya yutulmadan önce çiğnenmeli veya 100 ml su içinde tek bir doz çözülmelidir. Önemli! Tabletler Amoksiklava tamamen en az 40 kg ağırlığındaki çocukların tedavisinde kullanılabilir! İlacın gastrointestinal sistem üzerindeki olası yan etki olasılığını azaltmak için, besin alımının başında kullanın.

Her vakada tedavi süresi doktor tarafından belirlenir, ancak anjinada Amoxiclav 2 haftadan fazla reçete edilmez.

Şiddetli anjina ve diğer enfeksiyonlar ile komplikasyonların gelişmesi, antibiyotikler intravenöz olarak uygulanabilir. Benzer bir uygulama yöntemi, ya tedavi boyunca ya da hastanın stabilizasyonu sağlanana kadar, daha sonra tabletler halinde oral uygulamaya geçiş ile birlikte kullanılır.

enjeksiyonlar için su ile seyreltilmiş ve damardan ya da yavaş ya da 30-40 dakika süreyle bir intravenöz infüzyon (aşılama) olarak uygulanabilir Amoksiklava şişelerde steril toz. Prosedür hastanın durumunun şiddetine bağlı olarak günde 2 veya 3 kez yapılır.

Pediatrik Kullanım

Çocuklarda anjin ve diğer enfeksiyonların tedavisi için, bir süspansiyon şeklinde antibiyotik kullanmak daha iyidir. Amoksiklavı pediatriye uygularken, dozaj, çocuğun ağırlığı, yaşı ve hastalığın semptomlarının şiddeti göz önünde bulundurularak, her zaman bireysel olarak hesaplanır.

Doğumdan üç aya kadar olan çocuklar için, amoksisilin ilacının günlük dozu 30 mg / kg'dır.

Örneğin, bir çocuk 8 kg ağırlığında ise, amoksisilin için ilacın günlük dozu 240 mg olacaktır. Süspansiyonda çözülen bu 240 mg 2 bölünmüş doza bölünmeli (her biri 120 mg) ve çocuğa eşit bir zaman aralığında (12 saat) verilmelidir.

Üç ay ve daha büyük çocuklar için (40 kg ağırlığında), ilaç şiddetli hastalık için 40-45 mg / kg'a kadar, orta şiddette anjina ile 20-25 mg / kg'lık bir dozda reçete edilir. Günlük doz 2 veya 3 doza bölünür. Çok nadir durumlarda, çocukları tedavi etmek için intravenöz olarak antibiyotik verilir. Bu, çocuğun herhangi bir nedenle ilacı yutmaması veya hastalığın son derece ciddi seyrinde bulunmaması durumunda mümkündür.

Ebeveynlerin süspansiyonun tam miktarını hesaplaması çok zor olabilir çünkü doktor reçeteleri genellikle aktif madde miktarının, yani süspansiyonun mililitresinden ziyade bir miligram amoksisilin ve klavulanik asidin bir belirtisini içerir.

Çocuğun bu ilacı reçete etmesi halinde, ebeveynler, bir süspansiyon elde etmek için tozu ne kadar çözücünün çözdüğünü ve bu süspansiyonun mililitre olarak ne kadar çocuğa verileceğini ayrıntılı olarak doktordan sormalıdır.

Özel talimatlar ve yan etkiler

Her iki antibiyotiğin aktif maddeleri esas olarak böbrekler tarafından atılır, böylelikle böbrek yetmezliği olan kişilerde, ilaç vücutta daha uzun kalır.

İdrar ve kan testlerinin kontrolü altında olan hastalar için, dozu ayrı ayrı azaltın ve antibiyotik alımı arasındaki aralığı artırın. Amoksiklav, analiz sonuçlarını yorumlarken dikkate alınması gereken, glikoz için yanlış pozitif bir idrar testi yapabilmektedir.

Bu ilaç, daha önce, penisilin serisinin antibiyotiklerine ve sefalosporin grubunun antibiyotiklerine karşı alerjik reaksiyonlar teşhisi konmuş hastalara reçete edilmemiştir.

Çalışmalar ayrıca, enfeksiyöz mononükleozlu hastaların Amoksiklav tedavisinin, alerjik deri döküntüsü ortaya çıkmasına yol açtığını, dolayısıyla bu hastalığın varlığında bu ilacın kullanılmadığını doğrulamıştır.

Dikkatle bu antibiyotik hamilelik yanı sıra karaciğer hastalığı olan kişiler reçete edilir. İlacın yan etkileri çoğu zaman ortaya çıkmaz, çoğu durumda geçicidir ve bir antibiyotik almayı bırakırsanız kaybolur. Ancak yan etkilerden herhangi biri ile hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Amoxiclav bir yetişkin ve çocukta boğaz ağrısı ile yardımcı olur mu

Angina bulaşıcı bir doğa olan palatine bademcikleri etkileyen iltihaplı bir süreçtir. Hastalık, genellikle yüksek ateş, öksürük, şiddetli boğaz ağrısı, zor yutma ile birlikte akut ve kroniktir. Bu durumda, antibiyotiklerle tedavi olmadan yapamazsınız. Anjina için en etkili ve sıklıkla kullanılan ilaç Amoxiclav'dır.

Amoxyclav Özellikleri

Amoksiklav, bir dizi penisilin için modern bir kombine antibiyotiktir. İlaç klavulanik asit ve amoksisilin kombinasyonu sonucunda elde edildi. Bu bileşim nedeniyle yüksek bakterisit etkisi ve anti-inflamatuar etkisi vardır. Amoksiklav, gram-pozitif ve gram-negatif bakterileri etkileyerek büyümeyi ve üremeyi engeller. İlacın etkinliği sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için de kullanılmasını mümkün kılar. Amoksiklav, bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler ve toz formunda uygun salım formlarına sahiptir.

Çoğu zaman bu tür belirtiler için reçete edilir:

 • KBB organlarının ve solunum yollarının bulaşıcı hastalıkları
 • İdrar Yolu Enfeksiyonları
 • Jinekolojik bulaşıcı hastalıklar
 • Deri ve Eklem Enfeksiyonları
 • Kolesistit, kolanjit.

Amoksiklav bir antibiyotik olduğundan, birçok kontrendikasyon vardır:

 • Karaciğer ve böbreklerde ciddi bozukluklar
 • İlacın bileşenlerine aşırı duyarlılık
 • Alerjik reaksiyon
 • Hamilelik ve laktemi
 • Lenfatik lösemi
 • Mononükleoz enfeksiyondan kaynaklanır.

Ayrıca Amoksiklav, sindirim, sinir ve idrar yollarından yan etkilere neden olabilir. Ayrıca bazen alerjik reaksiyonlar da mümkündür.

Anjina durumunda amoksiklav

amoksisilin ve klavulanik asit hastalığa neden olan bakterilere karşı bir çift bir işlem oluşturmak gibi, çok sayıda antibiyotiklerin etkinliğini aştığı anjin Amoksiklava tedavisinde bu, özel bir yer işgal eder. kanda ilaç maksimum konsantrasyon bileşenlerinden 50-60 dakika içinde görülmektedir KULLANIRKEN aktif hızlı iyileşme sağlar bademcik dokusu da dahil olmak üzere tüm vücut dokularına, içine almak. Angina Amoxiclav 3 yıl sonra yetişkinler ve çocuklar için tavsiye edilir. İlaveten, ilaç minimum yan etkilere neden olur, kullanımı uygundur. 12 yıla kadar, çocuk bir süspansiyonun hazırlanması için bir toz formunda bir ilaç reçete edilir, 12 yıl sonra, tabletler kullanılabilir.

Bununla birlikte, kilosu 40 kg'ı aştığında bir çocuğa tabletlerin verilebileceği unutulmamalıdır.

Kural olarak, tedavi kursu süresi 5 ila 14 gündür.

Boğazın farklı bir kursa sahip olduğu ve birkaç türe ayrıldığı bilinmektedir. Ayrıca, farklı anjina tipleri için antibiyotikler farklı davranır. Bu bağlamda, Amoxiclav'ın farklı tiplerde anjinalarla nasıl yardımcı olduğunu ve bunu yetişkinler ve çocuklar için doğru şekilde nasıl kullanacağını bilmelisiniz.

Amoksiklav bakteriyel boğaz ağrısı ile tedavi

Bakteriyel bademcik iltihabı esas olarak stafilokok, streptokok ve pnömokok gibi mikroorganizmalara neden olur. Bunlar foliküler, lacunar ve fibröz anjinin yanı sıra diğer bazı formları içerir. boğaz ağrısı, halsizlik ile karakterize edilir ve zaman zaman öksürük, ateş ve pürülan oranlarda belirtilen amoksiklav değildir sıradan anjinin tedavisinde, in:

 • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklara günde 3 kez 1 tablet (250 mg + 125 mg) reçete edilir. Daha şiddetli bir formda, günde 2 kez 1 tablet (500 mg + 125 mg).
 • Çocuklar bir süspansiyon şeklinde bir ilaç reçete edilir, bir ölçü kaşığı 5 ml ilaç içerir. Çocuklara kabul 5-10 gün, günde 2-3 kez sürer. İlacın dozunun hesaplanması, vücut ağırlığını ve hastalığın seyrini dikkate alarak, her bir çocuk için ayrı ayrı doktor tarafından gerçekleştirilir.

Amoxiclav ile pürülan boğaz ağrısı tedavisi

Pürülan anjina özellikle çocuklarda yeterince şiddetlidir. Aynı zamanda, boğaz çok ağrılı, yüksek ateş, bademcikler üzerinde pürülan çökeltiler, ağrılı yutma, genel halsizlik, öksürük nadirdir. Bu durumda, antibiyotikler önlenemez, bunları başka ilaçlarla birleştirmek de mümkündür. Yetişkinler için önerilen doz:

 • pürülan anjina tabletler yetişkin Amoksiklav ve 12 yaş üzerindeki çocukların daha ciddi vakalarda, 1 tablet (500 mg + 250 mg) üzerinde günde 3 kez almak, doz, 12 saat boyunca (875 mg + 125 mg) kadar arttırılır. Tabletler yemeklerden önce içilir, bol su ile yıkanır.

Çocuklarda pürülan karakterin anjina içinde amoksiklav da bu tür dozlarda yaygın olarak kullanılır:

 • Tablet şeklinde, 12 yaşından sonra çocuklara günde 2-3 mg 250 mg ilaç verilir, tedavi 5-7 gün sürer.
 • Bir süspansiyon şeklinde anjin içinde amoksiklav on iki yaşın altındaki çocuklara reçete edilir. Bunu yapmak için tozu suyla seyreltin, şişeyi iyice sallayın, talimatlara sıkı sıkıya uyun. Dozaj ve çocuklar için ilaç ne kadar içeceği, bebeğin vücut ağırlığı ve genel durumu göz önüne alınarak uzmanı belirler. Genellikle önerilen doz günde 3 kez 1 ölçü kaşığıdır.

Viral boğaz ağrısı ve Amoksiklav

Viral bademcik iltihabı, virüs ve mantarların yenilmesi nedeniyle oluşur. viral türler :. Kızamık, uçuk, akıntılı boğaz ağrısı dahil vb hastalığın bu formların en yaygın semptomlardır boğaz ağrısı, bademcik kızarıklık, bunların artar, vücut sıcaklığındaki artış, bazen hastalar öksürük ve burun akıntısı yakınırlar. Amoxiclav ile yapılan bu tip anjin tedavisi neredeyse kendini ödünç vermez. Bu durumda, daha etkili tedaviler, antiviral ve antifungal ilaçlardır. Ek olarak, viral boğaz ağrısının tedavisi, durulama ve inhalasyon, immünostimulasyon ve antipiretik ajanlar için çeşitli infüzyonların yardımıyla gerçekleştirilir.

İlacın atanmasında unutmayın, anjin ile amoxiclav belirlenen dozlarda tam alınmış ve her durumda tedavinin seyrini kesilmesi mümkündür; gerekmekle birlikte, bunun durumun bir bozulma ve ciddi sonuçlara gelişmesine yol açabilir.

Angina Amoxiclav: nasıl alınır

Komplikasyonları önlemek için KBB organlarının bakteriyel hastalıkları genellikle antibiyotiklerle tedavi edilir.. Anjinda amoksiklav, bir enfeksiyonu hızla yenebilen en etkili ajanlardan biridir.

Amoksiklav: tanım

Ilacın içeriği klavulanik asit ve amoksisilin içerir. Tamamen, maddeler, Gram-pozitif ve Gram-negatif mikropların yayılmasını etkin bir şekilde engeller, onların çoğalmasını ve çoğalmasını engeller..

 • 250 mg, 500 mg, 875 mg'lık bir dozaj ile tabletler formunda;
 • 125 mg, 250 mg, 400 mg'lık bir süspansiyonun üretimi için bir toz formundadır.
 • Bademcik iltihabı Amoksiklav aşağıdaki avantajlara sahiptir:
 • hastalar tarafından kolayca tolere edilir;
 • herhangi bir yaştaki hastaları tedavi etmek için kullanılabilir;
 • toksik ve toksik maddeler içermez;
 • Çoğu patojene karşı geniş bir aktivite spektrumuna sahip olan birçok enfeksiyona yardımcı olur;
 • yiyeceğe bakılmaksızın alınmasına izin verilir;
 • uygun bir salım ve dozaj formuna sahiptir;
 • ciddi olumsuz etkileri yoktur.

Angina'dan amoksiklav sıklıkla başka yollarla reçete edilir. İlacın kombine bileşimi, hastalığın etken maddeleri üzerinde son derece etkili bir etki sağlar.

tanıklık

İlacın terapötik etkisi, bileşenlerinin bir kombinasyonu ile elde edilir. Göreceli güvenliği nedeniyle, antibiyotik çocuklukta kullanılabilir.

Kullanım talimatlarına göre ilaç reçete edilir:

 • solunum sistemi enfeksiyöz hastalıkları için - sinüzit, otit, bademcik iltihabı, farenjit;
 • KBB organlarının alt bölümlerinin patolojileri ile - bronşit, bakteriyel pnömoni;
 • idrar sistemi hastalıkları ile, safra kanalları;
 • deri sistemi ve yumuşak dokuların yanı sıra kemik sistemi iltihabı ile;
 • kadın üreme sistemi enfeksiyonları ile.

Şifa özellikleri

Amoksisilin, çoğu zaman hastalığın etken maddesi olan hemolitik streptokoklara karşı en aktif olan yarı sentetik bir penisilindir.. Anjina stafilokokal enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, ilacın terapötik etkisi, mikroorganizmaların direncini nötralize eden ve bakterisidal özelliklere sahip olan klavulanik asit içeriğine bağlıdır.

İçeri girerken, aktif bileşenler tüm medya ve dokulara nüfuz ederek bademciklere ulaşır. Sindirim sisteminden, maddeler oldukça hızlı bir şekilde emilir: ilacın en yüksek konsantrasyonu bir saat sonra gözlenir. İlaç 6 saat sonra böbrekler tarafından atılır.

İlaca bakılmaksızın ilaç alınabilir. Hastalık ihmal edilmiş bir form kazanırsa, uzman bir antibiyotikle birlikte antipiretik, immüno-modüle edici veya antienflamatuar ilaçlar önerebilir.

Viral boğaz ağrısının antibakteriyel ajanlarla tedavi edilemeyeceğine dikkat edilmelidir. Bu durumda antiviral veya antifungal ilaçlar reçete edilir.

Bazı durumlarda Amoxiclav'ın bir enjeksiyon olarak kullanılması gerekir. Bu tedavi bir hastanede yapılmalıdır.

Doz ve Yönetim

Genellikle stafilokok, pnömokok veya streptokok enfeksiyonundan kaynaklanan ve boğazda kuvvet, ısı, şiddetli ağrıya eşlik eden bakteriyel anjina.

Hastalığın türüne bağlı olarak yetişkinler için Amoxiclav kabul edilmesi tavsiye edilir:

 • Kataral kese ile dozaj 250 mg günde üç kez ayarlanır;
 • Şiddetli formlarda günde iki kez 1 tablet 0.5 g kullanılır;
 • Hastalığın pürülan bir formunu geliştirirken, günde 8 kez 875 mg'lık bir doz veya günde üç kez 500 mg'lık bir tablet kullanılır.

Tabletler su ile alınmalıdır. Almak için tercih edilen gün sabah ve akşam. Olası alerjik reaksiyonları önlemek için, hastalara antihistaminikler kullanılması önerilir.

Genellikle antibiyotik 5 ila 14 gün arasında tüketilir. Bununla birlikte, çoğu zaman bir yetişkin boğaz ağrısında Amoxiclav 1 haftalık bir kurs reçete edilir.

İyi olma ve anjinin semptomlarının ortadan kalkmasıyla tedavinin iptal edilmesi gerekli değildir. Hastalığın nüksetmesini önlemek için tedavi süreci tamamlanmalıdır.

Çocuklar için Amoksiklav

12 yaşın üzerindeki ergenler için, 40 kg'dan fazla ağırlığında, ilaç genellikle tabletlerde reçete edilir. Önerilen doz:

 • hafif bir enfeksiyon şekli ile - 250 mg günde 2-3 kez;
 • ortalama şiddet, her 8 saatte bir 0.25 g veya 12 saatte bir 0.5 g randevu gerektirir;
 • pürülan anjina ile, ilaç genellikle günde iki kez 875 mg yüksek dozda uygulanır.

Amoxiclav içmek hastalık türüne bağlı olarak 5-7 güne ihtiyaç duyar. Etkisi yoksa, doktor başka bir doz veya ilacın değişmesine karar verebilir.

12 yaşın altındaki çocuklarda anjinada amoksiklav, bir süspansiyon şeklinde reçete edilir. Çözeltiyi hazırlamak için, toz su ile seyreltilmeli ve daha sonra parçacıklar tamamen çözünene kadar şişeyi iyice çalkalayınız. Elde edilen karışım 1 hafta için uygundur. Bu sürenin sonunda, ilaç terapötik etkisini kaybeder.

Antibiyotik kullanmadan önce, bebeğin penisilin ilaçlarına alerjisi olmadığından emin olmanız gerekir. Ayrıca, Amoxiclav ile birlikte doktorların antihistaminik almaları şiddetle tavsiye edilir.

Doz ve süresi, hastanın kilosuna ve genel sağlık durumuna bağlı olarak çocuk doktoru tarafından belirlenir.

Çoğu zaman 1 kg vücut ağırlığı başına 40-60 mg madde atar. Hastalığın ılımlı bir seyri için, şiddetli koşullarda, 400 mg'lık bir orta dozda 250 mg'lık bir doz kullanılır.

 1. 12 aylık yaşam süresi olan bebekler Amoksiklav, günde iki kez 1/2 çay kaşığı veya 2.5 ml verir ya da 20-40 mg / kg ağırlığa göre hesaplanır.
 2. 1 ila 7 yaş arası çocuklar - günde 5 ml 2-3 kez.
 3. 7-14 yaş arası - Bir seferde 2 çay kaşığı.

En yüksek doz günde 6 g / kg'dan fazla olmamalıdır.

Hastalığın ciddi formları bireysel olarak ayarlanmış farklı bir dozaj kullanımını gerektirir. Bu durumda, pediatristin tavsiyelerini takip etmek ve dozu kendiniz azaltmamak son derece önemlidir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Girişteki kısıtlamalar şunlardır:

 • penisilin antibiyotiklerine ve ayrıca Amoksiklav bileşenlerine karşı bireysel duyarlılık;
 • şiddetli karaciğer ve böbrek hastalığı;
 • alerjiye bağımlılık;
 • anamnezde sarılık;
 • bazı kan hastalıkları;
 • mononükleoz.

İlacın kullanımından sonra yan etkiler sindirim sisteminin en sık oluşur. Belki görünüm:

 • bulantı;
 • kusma refleksleri;
 • bağırsak mikroflorasının rahatsızlığı.
 • Nadir durumlarda, meydana gelmesi:
 • sarılık;
 • hepatit;
 • lökopeni;
 • trombüs oluşumu.

Ek olarak, bazı hastalarda sinir sisteminden gelen reaksiyonlar olasıdır:

 • baş ağrılı semptomlar;
 • baş dönmesi;
 • uyku bozukluğu.

Amoksiklav tabletleri 12 yaşın altındaki çocuklara ya da 40 kg'ın altında olan çocuklara kabul edilmek için tavsiye edilmez..

Hastada kolit, gastrointestinal hastalıklar, karaciğer ve böbrek patolojileri olduğunda dikkatli olunmalıdır.

Gebelik ve emzirme dönemleri göreceli kontrendikasyonlardır. Bu aşamalarda, mümkün olan en fazla anne ve bebeğin riskini aşmadığı durumlarda, ilacın tüketilmesine izin verilir.

Angina, enfeksiyöz sürecin palatine bademcikleri etkilediği ciddi bir hastalıktır. Hastalık genellikle ateş, öksürük, yutulduğunda ağrı, kronik hale gelebilir veya akut formda olabilir. Kompleks bileşimi nedeniyle Amoxiclav patojenik bakterileri aktif olarak yok eder ve enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır. İlacın ilgili hekimin tavsiyesi üzerine uygulanması gereklidir: sadece gerekli dozajı ve tedavi süresini söyleyecektir.

Anjina ile Amoxiclav tedavisi nasıl

Angina, palatine bademcikleri engelleyen boğazın akut bir hastalığıdır. Genellikle doğada bakteriyel, parlak ve ağrılı bir semptomatolojiye yol açar. Boğaz ağrısı, şişlik, şiddetli iltihap ve pürülan plak vardır. Patoloji, mutlaka antibiyotik içeren kapsamlı bir tedavi gerektirir. En iyi ilaç yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada Amoxiclav'dır. Hastalık ve akut belirtileri ile hızlı ve etkili bir şekilde baş eder.

Hazırlığın kısa açıklaması

Amoksiklav, penisilin grubundan geniş bir etki spektrumuna sahip bir kombine antibakteriyel ajandır. İlacın bileşimi iki aktif madde - amoksisilin (yarı sentetik penisilin) ​​ve klavulanik asit (beta-laktamaz inhibitörü) içerir. Her iki bileşen de akut tonsillite neden olan çoğu bakteriye karşı güçlü bir terapötik etkiye sahiptir. Dirençli bakterisidal ve anti-inflamatuar etki, ilacın hızlı emilimi nedeniyle elde edilir.

Yetişkinlerde ve çocuklarda üst solunum yollarının bulaşıcı hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Tedavide reçete edilir:

 • çeşitli formlarda akut tonsillit;
 • pnömoni;
 • kronik bronşit;
 • otitis ve sinüzit;
 • idrar yolu enfeksiyonları;
 • iç organların pürülan-septik lezyonları;
 • ortopedik ve maksillofasiyal patolojiler.

Amoksiklav çeşitli dozaj formlarında mevcuttur - oral uygulama ve suda çözünme için tabletler, süspansiyon ve intravenöz enjeksiyon için toz. Aktif maddelerin konsantrasyonu da farklıdır. Uygun bir formun seçimi, tanıya, hastanın ciddiyetine ve hastanın yaşına bağlıdır. Pürülan anjina Amoksiklav ile randevu ve dozlama, her bireysel klinik vakada doktor tarafından bireysel olarak belirlenir.

Antibiyotik Amoksiklav reçetesiz bir eczanede dağıtılır, ancak bunu kendiniz uygulamak kesinlikle yasaktır. Anjinadan kendiliğinden gelen ilaçlar ciddi komplikasyonlarla doludur.

Uygulama yöntemi ve dozaj

Anjina ile, Amoxiclav çok çeşitli eylemler ve minimal yan etkileri nedeniyle sık sık reçete edilir. Hastalığa neden olan stafilokok ve streptokokları ve aynı zamanda hoş olmayan semptomları etkili bir şekilde yok eder. Bademcikler, girişin başlamasından birkaç gün sonra pürülan bir plaktan arındırılır. Ancak her bir durumda, ilacın farklı bir formu ve dozu seçilir. Angina Amoxiclav almak nasıl?

tabletler

İlacın tablet formu, 12 yaşından itibaren yetişkinler ve çocuklar için tasarlanmıştır.

Oral uygulama için tabletler (Amoksiklav ve Amoksiklav 2X) ve suda çözünme (Amoksiklav Yeterli) için üretilmiştir.

Anginada önerilen Amoksiklav dozu:

 • Yetişkinlerde hafif bir bademcik iltihabı ile, 1 tablet düzenli aralıklarla günde üç kez (250 mg amoksisilin ve 125 mg klavulanik asit) reçete edilir, tercihen yemeden önce su ile yıkanır;
 • çocuklarda - günde 3 kez vücut ağırlığının kilogramı başına 40 mg;
 • Yetişkinlerde pürülan anjinaya sahip Amoksiklav, günde iki kez ağızdan 1 tablet (500 mg / 125 mg) almayı ve yeterli su ile sıkılmayı önerir;
 • 12 yıl sonra komplike bademcik iltihabı ile, günde 2 kez Amoxiclav 1000 (875 mg / 125 mg) alması tavsiye edilir, 0.5 bardak su içinde çözülür.

Tedavi kursu süresi bireysel olarak belirlenir. Ortalama süre 7 gündür. Maksimum tedavi süresi iki haftayı geçmemelidir. Hastalığın nüksetmesini önlemek için ilaç tüm semptomların kaybolmasından sonra bile alınır. Dozda izinsiz değişiklikler ve kabul süresi kabul edilmez.

süspansiyon

Küçük çocuklarda angina tedavisi için Amoksiklav bir süspansiyonun hazırlanması için bir toz formunda üretilir. Amoksisilin konsantrasyonu 125 mg ila 250 mg arasında değişir. Komple sette, bir ilacın hazırlanması için 100 ml'lik bir cam şişe ve 5 ml'lik bir hacimde bir ölçü kaşığı bulunmaktadır. Kullanmadan önce, toz oda sıcaklığında saf su içinde seyreltilir ve iyice çalkalanır. Tedavi süresince buzdolabında saklanır.

Dozlama, bebeğin durumuna bağlı olarak çok dikkatli seçilmektedir. Tavsiye edilen oranlar (kaç tane içilir):

 • Bebekler (3 aya kadar) günde bir kilogram vücut ağırlığı başına 30 mg amoksisilin reçete edilir, düzenli aralıklarla 3 doza bölünür;
 • 3 aylık bir yaştan sonra günlük doz, 2-3 dozluk olarak 20-25 mg / kg'dır;
 • Şiddetli enfeksiyonlar, dozlamada 2 kez (her 12 saatte bir) günde 40-45 mg'lık bir artış olduğunu göstermektedir.

Bir çocuk için maksimum günlük hacim, 1 kg vücut ağırlığı başına 45 mg aktif maddeyi geçmemelidir. Tedavi süresi 5 ila 10 gündür, ancak 14 günden fazla değildir. Her durumda, tedavi şeması çocuk doktoru tarafından seçilmelidir, bunu açıkça izlemelidir.

Enjeksiyon için Toz

Amoksiklavin parenteral uygulaması, ilacın bir jet veya damlamada intravenöz uygulanmasını önerir. Amoksisilin ve klavulanik asit konsantrasyonu sırasıyla 500 mg / 100 mg veya 1000 mg / 200 mg'dır. Enjeksiyon veya tuzlu su çözeltisi için su içinde seyreltilmiş toz. Bu form ağırlıklı olarak yatarak tedavi koşullarında ciddi anjina seyrinde reçete edilir.

Dozaj ve uygulama şekli, ilgili hekim tarafından ayrı ayrı belirlenir. Erişkin boğaz ağrısında amoksiklav standart şemaya göre günde üç kez (her 8 saatte bir) amoksisilin 1.2 gram püskürtülür. 3-5 dakika yavaşça girilir. Pediyatride, önerilen doz her 12 saatte bir kilogram başına 30 mg'dır. Kalıcı bir terapötik etkinin başlamasından sonra, ilacın oral uygulamasına geçmelisiniz.

Amoxiclav'ın tüm formlarının uygun kullanımı akut tonsillit ve diğer bulaşıcı hastalıkların tedavisinde hızlı ve kalıcı bir etki sağlar.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Amoksiklav - vücutta sistemik bir etkiye sahip güçlü bir sentetik ilaç. Bir doktora danıştıktan ve talimatları aldıktan sonra dikkatli bir şekilde alın. Bazı patolojik durumlar bu antibakteriyel ajanın kullanımını kapsamamaktadır. Amoksiklav şu durumlarda atanmaz:

 • anamnezde penisilin alerjik reaksiyonları;
 • ana ve yardımcı bileşenlere aşırı duyarlılık;
 • ilaç hepatit, sarılık;
 • böbrek ve karaciğer yetmezliği;
 • lenfositik lösemi;
 • bulaşıcı mononükleoz.

İlaç hem yetişkinler hem de küçük hastalar tarafından iyi tolere edilir. Nadir durumlarda, aşırı doz ve tedavi rejimi, alerjik döküntü, bulantı, ishal, baş ağrısı, kandidiyazis şeklinde olası yan etkilerin ihlallerine karşı.

Önlemler Amoxiclav hamilelik ve emzirme döneminde kullanılır.

Amoksiklav etkisiz ise veya istenmeyen reaksiyonlar ortaya çıkarsa, tedavi kesilmelidir.

Amoksiklav - yeni bir neslin iyi bir antibakteriyel ilacı, anjina ve hastalığın kendisinin acı veren semptomlarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Bireysel endikasyonlarda ilgili hekim tarafından atanır. Tüm önerilerin ve dozlamanın gözlenmesi, pozitif bir terapötik sonuç sağlar.

Amoksiklav: endikasyonlar, maliyet, yorumlar

Amoksiklav, karmaşık aksiyonun antibakteriyel bir preparatıdır. İlacın aktif maddesi amoksisilin olup, penisilin grubundan geniş spektrumlu bir antibiyotik ve amoksisilin yıkımını engelleyen klavulonik asittir.

Amoksisilin duyarlı bir enfeksiyonu yok edebilir. Klavulonik asit sayesinde amoksisiline dirençli enfeksiyonları tedavi etmek için amoksiklav kullanılabilir.

Çoğu zaman bu hastalık streptokok veya stafilokok enfeksiyonu nedeniyle geliştiğinden doktorlar genellikle anjinada amoksiklav reçete ederler. Amoksiklav da sıklıkla çocuklar için reçete edilir.

tanıklık

Amoksiklav, aşağıdaki hastalıkların tedavisi için reçete edilir:

 • jinekolojik hastalıklar,
 • belsoğukluğu,
 • eklem ve kemik hastalıkları,
 • cildin bulaşıcı hastalıkları,
 • idrar yolu enfeksiyon hastalıkları,
 • karışık enfeksiyonların tedavisi,
 • akut sinüzit
 • periodontit,
 • pnömoni,
 • Ameliyat sonrası komplikasyonların önlenmesi,
 • orta kulak iltihabı
 • kronik bronşit,
 • kronik rinit.

Kontrendikasyonlar

 1. Hepatit.
 2. İlacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük.

Tıbbi ürünlerle etkileşim

 1. Metotreksat ile: toksisitesini artırır.
 2. Allopurinol ile: sıklıkla ekzantema geliştirir.
 3. Antikoagülanlarla: protonbin zamanın uzaması.
 4. Oral kontraseptiflerle: etkinliğini azaltır.
 5. Disülfiram ile: Böyle bir ilaç kombinasyonunu önlemek için şiddetle tavsiye edilir.
 6. Makrolidler ve tetrekiklinler ile: amoksisilin etkinliği azalır.
 7. Probenicid ile: vücuttan amoksiklav atılımını azaltır.
 8. Amoksiklav aşağıdakileri içeren çözümlerle uyumlu değildir:
 • kan
 • lipidler,
 • proteinler,
 • glikoz,
 • bikarbonat,
 • dekstran.

aşırı doz

İlacın aşırı doz aşağıdaki belirtileri tetikleyebilir:

Kullanım Amoksiklav tabletleri için talimatlar

Tabletler iki şekilde alınabilir:

 1. Tableti ılık suda (en az 100 mi) çözmek ve içmek gerekir.
 2. Çiğneyebilir ve bir hap alabilirsin.

Ilacın tablet formu

 1. 40 kg'dan büyük çocuklar ve yetişkinler için: günde üç kez 1 tablet (375 mg).
 2. Tabletler Amoxiclav 2X sadece ciddi enfeksiyon hastalıkları olan yetişkinlere reçete edilir: 1 tablet (1000 mg) günde 2 kez.

Unutmayın: yetişkinler için 24 saat maksimum doz:

 • amoksisilin - 6000 mg,
 • klavulonik asit - 600 mg.

Pediatri Amoxiclav kullanımı için talimatlar

 1. Çocuklar (0-3 ay): Günde 1 kg vücut ağırlığı başına 30 mg. İlacın günlük dozu eşit olarak bölünmeli ve aynı zaman aralıklarında verilmelidir.
 2. Çocuklar (3 aydan itibaren) ve 40 kg'a kadar olan çocuklar için günde 1 kilogram başına 25 mg. Doz 2'ye bölünmeli ve düzenli aralıklarla alınmalıdır.
 3. Ya da 1 kg vücut ağırlığı başına 20 mg, 3 bölünmüş doza bölünür.

Böbrek yetmezliği dozu olan hastalar ilaç dozları arasındaki aralıkları azaltır veya azaltır. Anurili hastalar 48 saat sonra amoksiklav alabilirler.

Amoksiklavın bir süspansiyon şeklinde kullanılması için talimatlar

Ilacın kesin dozajı, çocuğun vücut ağırlığı ve hastalığın seyrinin tipi ve özellikleri dikkate alınarak doktor tarafından yazılacaktır.

Süspansiyon hazırlığı için toz

Süspansiyonu hazırlamaya başlamadan önce, şişe iyice çalkalanmalıdır. 2 kabul halinde, flakona 86 ml kaynamış su eklenmelidir. Her infüzyondan sonra, flakon iyice çalkalanmalıdır.

Hazırlık formları

 1. Amoksiklav tabletleri (250 mg amoksisilin ve 125 mg klavülonik asit). 15 tabletten oluşan bir pakette.
 2. Tabletler "Amoksiklav 2X" (500 mg / 125 mg veya 875 mg / 125 mg). Pakette 10 veya 14 tablet vardır.
 3. Amoksiklav kreatik tabletler (500 mg / 125 mg veya 875 mg / 125 mg). Bir pakette 10 tablet var.
 4. Süspansiyonun hazırlanması için toz antibiyotik.
 5. Bir çözeltinin hazırlanması için toz antibiyotik (bir damar içine sokmak için tasarlanmıştır).

Özel talimatlar

Tedavi sırasında böbreklerin, karaciğer ve kanın durumunu izlemek için gereklidir.

Böbrek hastalığı olan hastalarda, dozu azaltmak veya antibiyotik alımı arasındaki aralıkları artırmak gerekir.

Gastrointestinal sistemden kaynaklanan yan etki olasılığını azaltmak için ilaç yeme sürecinde alınmalıdır.

Lenfatik lösemi ve enfeksiyöz mononükleoz hastalarında, preparatın sıklıkla deride bir döküntü olduğu akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, bu tür hastaları bu antibiyotiği almaları şiddetle tavsiye edilmez.

Anjina durumunda amoksiklav

Doktorlar sıklıkla bademcik iltihabı (bademcik iltihabı) tedavisi için amoksiklav reçete ederler.

Amoksiklav - vücut üzerindeki antimikrobiyal etkilerinde eşsizdir. Doktorlar sıklıkla çocuklarda angina tedavisi için bir ilaç reçete. Tedavinin seyri, doktorun kendisi tarafından, bebeğin yaşına ve hastalığın özelliklerine göre belirlenir.

Anjin ile antibiyotikler ne kadar içmeliyim? Hafif hastalık ile, doktor genellikle ilacı 5-7 gün boyunca reçete eder. Ağır vakalarda bademcik iltihabı tedavisi 10-14 güne kadar sürebilir.

yorumlar

Çocukluğumdan beri boğaz ağrısı geçiriyorum. Biraz üşüyorsam ya da ayaklarım ıslanırsa, boğazım akşam ağrırmaya başlar. Genellikle haplar olmadan yaparım: sık sık durulama ve bol miktarda içecek biriktirir. Ama her 2 yılda bir yüksek ateş, vücuttaki hoş olmayan ağrıları ve diğer "sevinçleri" ile anjin hastalığına yakalanırım.

Ve her seferinde amoksiklav. Tablet şeklinde aldım. Birkaç gün tedaviden sonra, benim için daha kolay olur. Ancak antibiyotikle birlikte, her zaman probiyotikler alırım, böylece bağırsaklarda problem olmaz.

İnceleyen: "Omvoyt"

Boğazım ağrıyordu, sonra bademcikler şişti. Sıradan durulamalardan kurtulmayacağımı anladım. Doktor, tablet şeklinde amoxiclav reçete. Onun hakkında iyi şeyler duydum, bu yüzden tereddüt etmeden aldım. Zaten ikinci veya üçüncü günde çok daha iyi hissettim. Ama çok hoş olmayan bir yan etkisi vardı - kandidiyazis.

İlaç çok etkili, ama ne yazık ki, pamukçuk ile şanslı değildi. Ve küçük bir dezavantaj yüksek fiyattır.

Bana zayıf bağışıklık ve sonbaharda her zaman bir boğaz rahatsız ediyor. Ne yazık ki, çoğu zaman gerçek anjinaya geliyor. Son kez doktor tabletlerde bana amoksiklav reçete etti. Fiyat, elbette, çok yüksek, ama ne yapmalıyım. Antibiyotik gerçekten yardımcı oldu, çiçek hastalığı yoktu.

Ve burada ilaçla çok başarılı bir deneyim değil:

"Primaverra" dan inceleme

İlacın fiyatı farklı eczanelerde önemli ölçüde değişebilir ve yaklaşık olarak:

 1. Amoksiklav (375 mg tablet) - fiyat - 212 ruble.
 2. Amoksiklav (625 mg tablet) - fiyat - 360 ruble.
 3. Amoksiklav quiqab (tabletler 625 mg) - fiyat - 360 ruble.
 4. Amoksiklav quiqab (tabletler 1000 mg) - fiyat - 400 ruble.

Amoxiclav boğaz ağrısı ile yardımcı olur mu?

Boğaz ağrıyorsa, yetişkin bir erkek bile ciddi bir rahatsızlık ve hızlı bir iyileşme hayalleri yaşar. Fakat ciddi tıbbi tedavi için her zaman gerçek bir neden var mı? Boğaz ağrısı olan antibiyotik Amoxiclave ne zaman gereklidir?

Neden boğaz ağrıyor?

Bu soru o kadar kolay değil. Larinks ve nazofarenkste hoş olmayan duyumların nedenleri çoktur. Bir çocuk boğazdan şikayet ederse, suçlu büyük olasılıkla faringeal mukozaya doğru gelişen bir virüs veya bakteridir. Bir yetişkin tarafından ağrılı bir semptom üstlenirse, farenjit de büyük olasılıktır. Olası sebep de şunlar olabilir:

 • bademcik iltihabı;
 • faringomikoz;
 • ihale mukus katı ve baharatlı yiyecek, sıcak veya soğuk içecek tarafından mekanik hasar;
 • malignan olanlar da dahil olmak üzere larinkste neoplazmalar.

Boğaz ağrısını oluşturan bariz hastalıklara ek olarak, sinir sistemi patolojisi, osteokondroz, zührevi hastalıklar da benzer belirtiler verebilir. Çok fazla seçenek var, sadece bir uzman doğru bir teşhis sağlayabilir. Ağrı için bir ilacın kullanılması, kurulan problemle tutarlı olmalıdır.

Boğaz ağrısı ile Amoksiklav Atama sadece her durumda yardım edemez, çünkü ilaç, sadece katılan doktor olmalıdır.

Amoxiclav. Ana özellikleri

Amoksisilin ve klavuanik aside dayanan çok çeşitli aksiyonların antibakteriyel ajanı - Amoxiclav - kullanım öyküsü için profesyonel doktorlar ve hastalar arasında olumlu eleştiriler aldı.

Amoksiklavın kullanımıyla ilgili resmi talimatlar, kullanımının ayrıntılı bir listesini içerir. Ona göre Amoksiklavum boğazındaki ağrıyı ortadan kaldırmak - gerçek bir olasılık çünkü. İlaç KBB organlarının çoğu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Hastanın durumunun ciddiyetine bağlı olarak, ya Amoxiclav tabletleri reçete edilir (olası etken madde dozu 250, 500 ve 875 mg'dır) ya da enjeksiyonlardır.

Çocuklar için Amoksiklav, her çocuk için spesifik olarak hesaplanabilen ve yan etki olasılığını azaltan bir süspansiyon şeklinde bulunur.

Amoksiklav güçsüz olduğunda?

İnflamasyonun nedeni virüslerin aktivasyonu ise, herhangi bir antibakteriyel ilaç mantıklı değildir. Bu durumda antiviral tedavi gereklidir.

Boğaz ve diğer organların hastalıklarından amoksiklav sadece bakteriyel enfeksiyonla alınmalıdır.

Boğaz, fiziksel irritanların kusurundan dolayı hastalanırsa, bunları ortadan kaldırmak ve lokal ilaçları (rezorpsiyon, spreyler için) uygulamak ve vücuda güçlü ilaçlarla işkence yapmamak gerekir.

İlacın bileşenleri alerjik reaksiyona sahipse, inflamasyon Amoxiclavum ile tedavi edilemez. Bir ilaca alerjinin varlığından bahsetmek, doğru tedavi rejimini oluşturmak için önemli bir koşuldur. Anafilaktik şokun muhtemel gelişimi trajik bir ölüme neden olabilir.

Her zaman sadece açıklamasına dayanarak boğaz ağrısı kurtulmak için bir ilaç seçemediğini hatırlamak önemlidir - bu sağlık için tehlikelidir.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basın

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Hidrojen peroksit ile boğaz yıkayın

Durulama, boğaz ağrısının tedavisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Prosedürü günde beş ila on kereye kadar gerçekleştiren kişi, rahatsız edici hislerden kurtulur. Böylece daha hızlı iyileşir.

Furatsilinom ile nasıl tedavi edilir ve gargara edilir?

Gargara için Furacilin annelerimiz ve büyükannelerimiz tarafından kullanılmıştır. Bu ucuz ilaç, ev tıbbı kabininde hala mevcuttur ve birçok medikal sektörde kullanılmaktadır.