Loading

Auginain ile angina tedavisi

Anjina sırasında antibakteriyel tedavi seçimi, hastalığın nedensel etkisinin duyarlılığı ile belirlenir. Çoğu durumda, patojenik bakterilerin çoğunu yok eden geniş spektrumlu bir antibiyotik seçilir. Anginada Augmentin yetişkinlerde, çocuklarda ve hatta hamile kadınlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Preparatın bileşimi ve etki spektrumu

Augmentin, amoksisilin ve klavulanik asidin birleşimidir. Onun analogları şunlardır: Amoksiklav, Amoklav, Flemoklav ve diğerleri.

Amoksisilin, birçok mikroorganizmaya karşı bakterisidal bir etkiye sahip olan penisilin grubundan bir antibiyotiktir. İlacın bir parçası olan klavulanik asit, sıradan amoksisilin yok edebilen bakterilere karşı direncini arttırır. Bu iki bileşenin kombinasyonu, penisilin grubundan normal antibiyotiklere dirençli enfeksiyonlarda bile Augmentin atamasına izin verir.

Augmentin etkili bir şekilde sık sık yetişkinlerle anjin nedeni olan gram pozitif (streptokoklar, stafilokoklar, enterokoklar, vs.) ve Gram negatif (E. coli, Proteus gibi) mikroorganizmalar, davranır.

Vücuda dağılım

Yeme, ilacın vücutta emilimini etkilemez. Sindirim sistemine girdikten sonra, Augmentin'in her iki bileşeni de iltihaplı bademcikler ve diğer dokular alanında emilir ve biriktirilir.

İlacın bileşenleri plasenta ve kan-beyin bariyerine nüfuz eder ve küçük miktarlarda anne sütü bulunur. İlacın bir kısmı karaciğerde (tahrip) metabolize edilir. Ana kısım idrarla atılır. Bu şiddetli böbrek patolojisi olan hastalara Augmentin atanmasında hatırlanmalıdır.

Anjina için çeşitli dozaj formları ve dozaj

12 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için tablet kullanıyorlar:

 • Anjina ile 875 mg / 125 mg (amoksisilin ve klavulanik asite oranı) dozajında, günde 2-3 kez tablet.
 • Günde 3 kez 500 mg / 125 mg 1 tablet dozajında.

12 yaşın altındaki çocuklar için, ilaç bir meyve aromalı bir süspansiyon şeklinde salınır. Enjeksiyon formları ve angina ile Augmentin diğer dozajları pratikte kullanılmamaktadır.

Olumsuz reaksiyonlar

Augmentin kullanımı yan etkilerin gelişmesine eşlik edebilir. Ana olanlar:

 • Sindirim sistemi ve karaciğeri: karın ağrısı, ishal, kusma, mide bulantısı, sarılık, hepatit, vb.
 • Alerjiler: kaşıntı ve renk değişikliği, kurdeşen, şişme vb.
 • Hemopoietik sistem: lökositlerin sayısında azalma, eritrositler, trombositler vb.
 • Sinir sistemi: uykusuzluk, sinirlilik, baş ağrısı, kulaklarda zil vb.
 • Ve bazı diğerleri: pamukçuk, yeşim.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda ilacın kullanımını önermeyin:

 • Augmentin bileşenlerinin alerjisi veya intoleransı.
 • Böbreklerin şiddetli patolojik koşulları.
 • Enfeksiyöz mononükleoz veya ciddi hepatit.

Emzirme ve hamilelik

Sıkı tıbbi endikasyonlara göre, hamilelik ve emzirme döneminde ilacın kullanılmasına izin verilir, çünkü fetüs veya çocuğun sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi kanıtlanmış kanıt yoktur.

Kabul için öneriler

 • Çoğu durumda ilaç normal olarak transfer edilir, ancak gastrointestinal sistemden olumsuz etkilenme riskini en aza indirmek için bir yemekten sonra almanız önerilir.
 • Böbrek hastalığı olan hastalara dikkat edin, dozu ayarlamanız ve dozlar arasındaki aralığı artırmanız gerekebilir.
 • Augmentin birlikte alındığında diğer ilaçların etkilerini kuvvetlendirebilir veya zayıflatabilir, örneğin oral kontraseptiflerin etkinliğini azaltır.
 • Yetişkinlerde ilaç arabanın yönetimini etkilemez, konsantrasyon ve dikkati engellemez.
 • Tedavi sırasında alkol alımından, karaciğer üzerindeki belirgin toksik yükten kaçınmak daha iyidir.

Anjin gelişmesinde Augmentin kullanımı, hastalığın ağrılı semptomlarını ortadan kaldırabilir ve ciddi komplikasyonların gelişmesini önleyebilir. Resepsiyonda, enflamatuar sürecin yer çekimi ve eşlik eden patolojinin varlığı açısından dozajı ve süreyi doğru olarak seçmek gerekir.

Angina ile Augmentin: dozaj, yetişkinlerde ve çocuklarda tedavi

Bugün tıp çok ileri adım attı. Ve bu, bazı hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilecek ilaçlardan açıkça görülmektedir. Ne yazık ki, geniş bir ilaç seçiminin varlığı hızlı bir iyileşmeyi garanti etmez. Hastalığın tedavisi büyük ölçüde sadece reçete edilen ilaca değil, aynı zamanda tedavi eden doktorun yetkinliğine de bağlı olduğunu unutmayın. Onun kaderini ve iyileşmesini daha fazla belirleyecektir. Yanlış tedavi hastalığın ilerlemesine neden olabilir. Ve bazen hastanın durumunu bile karmaşıklaştırabilir. Bu nedenle anjin gibi hastalıklar için çok dikkatli bir şekilde yaklaşmanız gerekir.

Angina, boğazda ve ateşte keskin ağrıların eşlik ettiği karmaşık bir hastalıktır. Hastalığın karmaşıklığına bağlı olarak, vücut ısısı 40 dereceye kadar ulaşabilir. Bazı durumlarda, bu gelişme komplikasyonlara yol açabilir, bununla başa çıkmak çok zor olacaktır. Anjina, antibiyotiklerin yardımı olmadan tedavi edilemeyen hastalıkları ifade eder.

Boğaz ağrısı için bir çare olarak Augmentin

Bugün eczanenin raflarında anjinada çok sayıda ilaç görebiliyorsunuz. Bu hastalık için ana ilaç antibiyotiktir. Angina, vücutta iltihaplı bir sürecin başlangıcı ile birlikte görülür. Pek çok kişinin inandığı gibi, vücut sıcaklığındaki artışa ve boğazdaki pürülan tıkaçlara yol açmayan kişidir. Hastalığın üstesinden gelmek için, iltihaplanma sürecini ortadan kaldırmak ve iltihaplı tıkanıklığı ortadan kaldırmak için ilaca paralel olarak, her şeyden önce gereklidir.

Boğazın üstesinden gelebileceğiniz en etkili ve etkili ilaç "Augmentin" dir. Bu ilaç bazı antibiyotiklere aittir. Sadece KBB organlarını ve solunum organlarını tedavi etmek için değil, aynı zamanda genitoüriner sistem, eklemler ve kemiklerin bulaşıcı hastalıklarıyla mücadele etmek için de kullanılabilir. Tabii ki, çoğu zaman "Augmentin" anjina tedavisi için kullanılır. Bu durumda, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından alınabilen "Augmentin" süspansiyonu doktorlar arasında oldukça popülerdir.

Resepsiyon "Augmentin"

Antibiyotik alırken kesinlikle dozajına uymalıdır. Yanlış dozaj insan vücuduna zarar verebilir. Yani, ilacı gerekli olandan daha az alırsanız, tedavi etkisiz olabilir. Sonuç olarak, dersin tekrarlanması gerekecek. Ve bu, vücudun gerekli olandan daha fazla miktarda ilaç alması anlamına gelir.

Dozda bir artış, bazı sistemlerin bozulmasına yol açabilir. Her şeyden önce sindirim ile ilgilidir. Bu yüzden doktorlar genellikle sindirimi stabilize eden ilaçlarla birlikte antibiyotik reçete ederler.

Ilacın dozajı

"Augmentin" dozunu hesaplarken, sadece hastanın yaşını değil, aynı zamanda kilosunu da dikkate almaya değer. Ayrıca, hastalığın karmaşıklığı ve ilacın şekli gibi faktörler burada son olanlar değildir. "Augmentin" çeşitli dozaj formlarında mevcuttur. Fark, ilacın belirli bir miktarındaki aktif madde miktarından oluşur. Dolayısıyla, ilacın 5 ml'sinde, antibiyotiğin aktif bileşeni olan 125, 200 veya 400 mg amoksisilin bulunabilir.

İlaç "Augmentin 125 mg / 5 ml" esas olarak cilt ve doku enfeksiyonlarının tedavisi yanı sıra, bademcik iltihabı tedavisi için reçete edilir. İdrar yolu hastalıklarını tedavi etmek için, kemik ve eklem enfeksiyonları ilacın daha büyük bir dozunu kullanır. Otitis, alt solunum yolu ve sinüziti tedavi etmek için sıklıkla 400 mg / 5 ml'lik bir dozda antibiyotik kullanılır. Tabii ki, "Augmentin" in tam dozu her hasta için ayrı ayrı hesaplanır. Bu durumda, yukarıdaki faktörler dikkate alınır.

Farklı dozaj formu

"Augmentin 125 mg / 5 ml" günde 3 kez alınır. Bu durumda, dozaj farklı olabilir. İlaç 1 kilo altındaki çocukları tedavi etmek için kullanılırsa, vücut ağırlığı 5 kg'ı geçmezse, doz 2.5 ml olacaktır. Çocuğun vücut ağırlığı 5 kg'dan fazlaysa, dozaj iki katına çıkar. 9 yaşından küçük ve 28 kg ağırlığındaki çocuklar 15 ml ilaç almalıdır. 10 ila 12 yaş arası hastalar için, bu rakam 20 ml'ye çıkar.

Bir ilaç 200 mg aktif bileşen içeren boğaz ağrısı tedavisinde kullanılırsa, o zaman günde sadece 2 kez kullanılmalıdır. Uyuşturucu kullanımının komplikasyonlara yol açabileceğini ve sağlığa ciddi zararlar verebileceğini unutmayın. Bu durumda, ilacın dozajı, "Augmentin 400 mg / 5 ml" daha güçlü ilaç formu hakkında söylenemeyen, değişmeden kalır. Böyle bir antibiyotik bir yaşından büyük çocuklar için reçete edilir.

Bu antibiyotiğin güçlü dozaj formu, çoğunlukla yetişkinlerin ve 12 yaşın üzerindeki çocukların tedavisinde kullanılır. Bu durumda, ilacın günde 2-3 kez reçete edilir. Kabullerin kesin sayısı hastalığın karmaşıklığına bağlıdır. Bir kerede, ilacın 11 ml tüketmeniz gerekir. Tedavinin süresi, hastalığın karmaşıklığına bağlı olarak 2 haftaya kadar olabilir. Belirli bir ilaca gelince, 10 günden fazla alınmamalıdır, aksi takdirde vücutta büyük miktarda aktif madde birikmesi istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Hazırlığın hazırlanması

Süspansiyon "Augmentin" toz formunda bir şişe içinde satılmaktadır. İlacı almadan önce onu hazırlamanız gerekir. Bir ilaç hazırlarken talimatları izleyin. Süspansiyonun yanlış hazırlanması ilacın etkinliğini artırabilir veya azaltabilir. Tozu eritmek için, oda sıcaklığında sadece kaynamış su kullanın. Başlangıç ​​olarak, şişeye az miktarda su eklenir. Şişenin düzgün bir şekilde çalkalanması gerekir, bu da tozun tamamen çözünmesine katkıda bulunur. Bundan sonra, şişede belirtilen işarete daha fazla su ekleyin.

Tamamlanmış süspansiyonlu şişe, alınmadan önce her seferinde çalkalanmalıdır. İlacın miktarını doğru bir şekilde ölçmek için, bir şişe ile birlikte gelen bir ölçüm başlığı kullanılmalıdır. Her ilaçtan sonra kapak iyice ılık su ile yıkanmalıdır. Askıya alınırken, 7 günlük bir kullanım ömrüne sahip olduğu düşünülmelidir. Belirtilen süreden daha fazla maliyetli bir ilacın kullanılması tavsiye edilmez. Hazır bir süspansiyon buzdolabında saklanmalıdır.

Bir antibiyotik kullanıldığında, ilgili hekimin talimatlarına uyulmalıdır. Kendi kendine ilaç tedavisinin komplikasyonlara ve hastalığın ilerlemesine yol açabileceğini unutmayın. Bu özellikle ateşin eşlik ettiği hastalıklar için geçerlidir. Yanlış doz ve ilacın atlanması tedavinin etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle, sağlığınıza değer verirseniz, anjina gibi bu tür hastalıkları ciddiye almaya değer.

Augmentin ile sinüzit, bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı tedavisi

Augmentin, bakterisit etkisi olan üçüncü kuşak antibiyotiktir. Geniş etkileri nedeniyle çok popüler. Klavulanik asit içeren korumalı yarı sentetik penisilin olarak sınıflandırılmıştır.

Augmentin ana avantajları

Bir antibiyotik seçerken, her zaman bir penisilin grubuna tercih edilir. Bu grubun hazırlıklar hastalığı olan, aynı zamanda hemolitik streptokokların neden olduğu glomerülonefrit önlenmesi için sadece mükemmel hareket ederler. Bugün için, liderler, inhibitör korumalı penisilinler olarak kabul edilir. Bunun nedeni, mikroplara karşı mükemmel bir korumaya sahip olmaları, çünkü klavulanik asit içermeleridir. Tüm bu Augmentin içerir, bu yüzden genellikle doktorlar tarafından reçete edilir.

Augmentin, modern laboratuvarlarda geliştirilen modern bir ilaçtır. Bununla birlikte üretimi oldukça karmaşıktır, ancak hareket spektrumu ilacı takdir etmeyi mümkün kılar.

İngiliz eczane SmithKline Beecham Pharmaceuticals'ın en iyi uzmanlarından biri tarafından geliştirilmiştir.

İlaç, sadece KBB hastalıklarından değil, aynı zamanda uterus iltihabından da bir kişiyi tedavi edebilir.

Angina vakalarında Augmentin kullanımı

Angina Augmentin yetişkinlere bu şekilde reçete edilir:

 • İlaç alma süresi maksimum 2 haftadan fazla değildir (boğazın sulanması ile birlikte).
 • Şiddetli hastalık ile, ilaç günde 3 kez, 1 tablet veya her 6-8 saatte bir enjeksiyon reçete edilir. Bu durumda, maksimum toplam günlük doz 7,2 gramdan fazla değildir.
 • Hastalığın ortalama formu ile doktorun reçetesi için ayrı ayrı atar.

İlacın boğazın sulanmasından sonra yemek yemeden önce kullanıldığına dikkat edilmelidir. Ayrıca, anjina tedavisinde Augmentin, önceden konsültasyon olmaksızın bağımsız olarak reçete edilmesi önerilmeyen, güçlü bir ilaçtır.

Çocuklarda angina tedavisinde, ilaç boğazın sulanması ile birlikte bir toz şeklinde kullanılır. Bundan bir şurup yapılır. Bunu yapmak için tozu kaynar suyla seyreltin. Başlangıçta daha sonra sağlık sorunları çeşitli itiraz edebilirsiniz çocuklar için dozajı artan sonra, sadece doktorun bir antibiyotik, oranlarını ve doz almak, boğazın daha iyi sulama üretirler.

Yetişkinler için kabul prosedürü tamamen aynıdır.

Bademcik iltihabı ile uygulanıyor

Bademcik iltihabı ile, birçok doktor boğaz yıkama ile kombinasyon halinde antibiyotik reçete, sulama gerekirse, antiseptikler kullanılır.

Bademcik iltihabı için ilacın dozu, yaşına, kilosuna ve böbrek hastalığının varlığına veya yokluğuna bağlı olarak belirlenir.

Minimum kabul süresi en az 5 gündür, maksimum - 2 hafta.

12 yaş üstü hastalar için dozaj şöyledir:

 • Hastalığın biçimine bağlı olarak günde 2-3 kez, bir tablet 625 mg. Doz aşımı durumunda, bir yan etki mümkündür.
 • Tedavi süresi 10 gündür.

9 ay ila 12 yaş arasındaki çocuklar için:

 • Doktor tarafından reçete edilen şurup şeklinde, hastalığın doğasına bağlı olarak.
 • Tedavinin seyri 5 günden fazla değildir.

Çocuklara aşırı dozun kesinlikle yasak olduğu belirtilmelidir.

Bebekler günde 20 ila 50 miligram olarak reçete edilir. 12 yaşın altındaki çocuklar için dozaj, kiloya göre hesaplanır. İlk belirtiler hastanın boğaz ve basit sulama yardımcı olmuyor bırakmayın, bu ilaç boğazın sulama ile birlikte hastalığın başlangıcından itibaren on gün içinde uygulanır.

Genetemada Augmentin kullanımı

Sağlık Bakanlığı bu ilacı sinüzitle mücadelede etkili bir antibiyotik olarak önerir. Bunun nedeni, hastalığın patojenleriyle hızlı bir şekilde baş edebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Doz, doktor tarafından sadece tam bir inceleme yapıldıktan sonra reçete edilir.

Yetişkin kategorisi için:

 • Yemekten önce uygulanması tavsiye edilir.
 • İlaç tabletler halinde, 1 tabletten fazla 625 mg verilmez. Günde 2 kez. Boğaz irrigasyonu ile kombinasyon halinde dozaj, hastalığın seyrine bağlı olarak hem büyük hem de daha küçük derecelerde değişebilir.
 • Maksiller sinüzitin ilacın tedavisiyle seyri 7 günden fazla değildir.

Çocuk kategorisi için:

 • Yemekten önce uygulanması tavsiye edilir.
 • İlacın dozu günde 1 tabletten fazla 625 mg değildir. Hastalığın çocuklarda ne kadar sürdüğüne bağlı olarak, boğaz irrigasyonu ile kombine edilen doz hem artabilir hem de azalabilir.
 • 5 günü geçmeyen bir ders yazmak daha iyidir.

İlaç uygulamadan 2-3 gün sonra başlamaya başlar. Dozaj doğru seçilirse, etki gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Angina ile Augmentin: dozaj, yetişkinlerde ve çocuklarda tedavi

Foliküler bademcik iltihabı gibi bir hastalığı tedavi etmek için kullanılan birçok antibakteriyel ilaçtan veya kronik bademcik iltihabı nedeniyle, doktorlar bazen Augmentin antibiyotiğini seçerler. Aslında, bu geliştirilmiş bir amoksisilin olup, etkisi klavulanik asit varlığında artmıştır.

Augmentin anjina doktor yazma klavulanik asit stafilokoklar, streptokoklar ve diğer bakterilerin yaşamsal aktivitenin amoksisilin ürünlerinin aktivitesinin inhibisyonunu önler olarak etkisi, oldukça hızlı bir şekilde meydana bilir.

Yetişkinler için Augmentin dozu

İlacın bileşenleri çok hızlı bir şekilde hastanın vücudundaki sıvılar ve dokularda bulunur ve enfeksiyonla savaşmaya başlar. Augmentin bileşenleri esas olarak böbrekler yoluyla atılır, bu nedenle reçete edilmeden önce, doktor hastanın bu organın normal işleyişinden emin olmalıdır.

Eğer "angina" teşhisi konulduysa ve Augmentin reçete edilirse, en az 7 gün boyunca ve şiddetli ve komplike formlarda - 14 güne kadar ilaca hazır olun. Daha uzun bir süre için, Augmentin anjin için reçete değildir.

İlacın dozaj ve dozaj formları farklı olabilir. İlacın tablet haline getirilmiş formu 625 mg ve 1 g'da mevcuttur, her biri farklı bir amoksisilin konsantrasyonu içeren tabletlerin her biri, fakat aynı (125 mg) klavulanik asit miktarıdır.

Enjeksiyonlar için toz (ayrıca sadece intravenöz olarak uygulanabilir) ve ayrıca tatlandırıcı bir süspansiyonun hazırlanması için toz bulunmaktadır. Bu son form çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır.

Yetişkinlerde anjina ile Augmentin, hastanın durumunun ciddiyetine bağlı olarak, 625 mg veya 1 g'lık bir dozajla tabletlerde reçete edilir. Günde iki kez al, en iyisi - öğünün başında, bu yüzden daha çabuk emilecek.

Enjeksiyonlar reçete edilirse, bir hastanede tedavi edilmek üzere hazırlayın - yukarıda bahsedildiği gibi bu enjeksiyonlar sadece intravenöz yolla yapılabilir, bu nedenle kalifiye bir hemşire sadece enjekte edebilir.

Enjeksiyon için toz içinde Augmentin dozajı ile ilgili talimatlarda yer alan talimatları okuyunuz ve hastanın kendisi bunu yapamadığı için seyreltme sırasının mantıklı bir anlamı yoktur. İlaç yavaşça, 3-4 dakika ya da bir damla ile uygulanır.

Bununla birlikte, Augmentin antibiyotiği atama vakaları, sadece ağır koşullarda veya mide ve bağırsakların ciddi hastalıklarında ortaya çıktığı için damardan oldukça nadirdir.

Angina olan çocuklarda Augmentin

90 mL su ilave edildi toz formunda karşı ilaçlar üzerinde alınan ve 2 adımda: Augmentin, aşağıdaki gibi hazırlanan bir süspansiyon olarak tatbik çocuklarda anjin tedavisi için bu miktarın 2/3, sonra kap kapatıldı ve çalkalanır. Ardından kalıntıyı ekleyin ve tekrar çalkalayın. En fazla 10 gün boyunca buzdolabında saklanması gereken sarımsı bir çözelti oluşmalıdır. Bu sürenin sona ermesinden sonra ilaç tüketimi için uygun değildir!

Süspansiyon 12 saat aralıklarla günde iki kez alınmalıdır. Doz, çocuğun yaşına ve vücut ağırlığına bağlıdır: 12 yıldan sonra ve vücut ağırlığı 40 kg'dan fazla olduğunda, dozaj yetişkinlere eşit olmalıdır. Küçük çocuklarda, dozlar farklıdır: 2 ila 6 yıl - günde iki kez 5 ml ilaç; 7-12 yaş - günde iki kez 10 ml (günde 1 kg vücut ağırlığı başına 3.6 mg oranında).

Ancak, anjina atanan çocuk doktoru içinde Augmentin dozajı, oldukça farklı olabilir - bu yaşa ve hastanın durumu ve ilacın serbest kalma şekline bağlıdır, bu nedenle reçetesiz arada (Eczanede Augmentin satın alabilirsiniz sanmıyorum o ve satmaz) ve çocuğun tedavisini bağımsız olarak yürütür.

İlacın çocuklar üzerindeki etkisine dair klinik veriler, bu nedenle bebeğinizin 2 yaşından küçük olması durumunda, doktorun başka bir ilacın seçimini durdurması muhtemeldir.

Angina'nın augmentin ile tedavisi: özel talimatlar

Yaşlı hastalar Augmentin anjina ile yetişkinlerde kullanımı hakkında genel reçete temelinde reçete edilir. Özel bir kısıtlama yoktur, sadece karaciğerin ve böbreklerin işleyişini kontrol etmelisiniz - ilacı vücuttan ayıran ana organlar ve bu nedenle aşırı dozda kalmaması için düzgün bir şekilde çalışılmalıdır.

Augmentin'in bir parçası olan amoksisilin de bunlara atıfta bulunduğundan, vücudu penisilin preparatlarını kabul etmeyen hastalara özellikle dikkat edilmelidir.

Bir Augmentin antibiyotik randevusu için ana kontrendikasyonlar Daha önce herhangi bir antibakteriyel ilaçların uygulanmasından sonra gözlenen gastrointestinal hastalıklar (hepsi değil), karaciğer hastalığı, kolit, (o bu hastalıkların Eğer varlığı hakkında bilgisi olmadığı takdirde, bunu söylemek gerekir Doktor).

Çok dikkatli hamile kadınlar olmalı. Bu kategori hastalarının anjini ile augmentin alınması özellikle ilk trimesterde önerilmemektedir, çünkü bu durum fetal durumun olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Belki de yeni doğmuş bebeklerde nekrotizan enterokolit ortaya çıkması son derece tehlikeli bir durumdur. Ama emziren anneler Augmentin'i alabilir - anne sütünün tahsis ettiği miktar önemsizdir, bu yüzden bebeği incitmez.

Yan etkileri

Yan etkileri antibiyotik aldıktan sonra herkes duydu. Augmentin bir istisna değildir. Aynı zamanda, alerjiler formunda istenmeyen vakalara (hafif vakalarda - şiddetli vakalarda - anjioödem), bir dizi organ ve vücut sisteminin çalışmasındaki anormalliklere neden olabilir.

Aşağıdaki belirtiler olabilir: şişkinlik, kabızlık veya tersine diyare, dysbiosis, bulantı, uykusuzluk veya aşırı uyarma, baş dönmesi atakları. Çok nadiren, eğer ilaç intravenöz yoldan uygulandıysa, enjeksiyon bölgesinde tromboflebit vakaları vardı.

Çoğu zaman, tüm bu fenomenler tedaviyi bıraktıktan hemen sonra veya bir süre sonra ortaya çıkar, ancak ilacı kullanırken rahatsızlık hissederseniz, doktora bunu bildirmeniz gerekir. Sadece yan etkilerin ciddiyetini değerlendirebilecek ve ilacın bir alternatif ile değiştirilmesine karar verebilecektir.

dysbiosis antibiyotik önlenmesi Bifidobacterium içeren resepsiyon içki ürünleri ile paralel olmalıdır İçin: Lineks, Bifidumbacterin, Laktobakterin vs...

Augmentin'i uzun süre almak imkansız. Çünkü bu, duyarsız mikrofloranın büyümesine katkıda bulunabilir. Ayrıca, aynı zamanda başka bir ilaç alan hastalara yönelik talimatları dikkatlice okuyun: Bazılarına, Augmentin antagonistik olabilir.

Sağlıklı olacağız!

Bununla birlikte, kontrendikasyonlar ve yan etkileri ile ilgili olarak yukarıdakilerin çoğu hemen hemen tüm antibiyotikler için geçerlidir, bu nedenle Augmentin hiç de tehlikeli bir hazırlık değildir. Ne yazık ki, bilim adamları yan etkileri olmayan bir ilaç üretemezler, özellikle de her bir organizma bireyseldir ve birinin diğerine zarar vermesine yardımcı olabilir. Augmentin düşük toksisiteye sahiptir ve genellikle hastalar tarafından iyi tolere edilir.

Tonsillit tedavisi sırasında Augmentinom sadece bunlarla sınırlı değildir - ilk günlerde olası komplikasyonları önlemek için yatak istirahatine uymalısınız. Buna ek olarak, boğaz ağrılarını tedavi etmek için halk ilaçlarına başvurabilir ve pürülan bir tabaktan bademcik temizlemek için mümkün olduğunca sık gargara yapabilirsiniz.

Belki de akut semptomlar düzeldikten sonra, doktor tedavinin etkisini düzeltmek için fizyoterapi prosedürlerini reçete edecektir. Ve elbette, bağışıklığın güçlenmesini ele almak gerekir - o zaman boğaz ağrıları sizi çok nadiren ziyaret eder ve sonuç vermeden gerçekleşir.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Anjina - augmentin için evrensel antibiyotik: hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur

Angina, sırasıyla, bakteriyel etyoloji hastalığına işaret eder. Böyle bir patolojinin etkin tedavisi sadece uygulanması ile mümkündür antibiyotik ilaçlar.

10 olgunun 9'unda anjina patojenleri bunlar streptokoklar, o bunlar duyarlı ilacın bileşenleri denir augmentin.

Ilaç augmentin

augmentin penisilin antibiyotik grubuna aittir.

Bu tür mikroorganizmalar ile uzun vadeli bir tedavi bir ilaca olan direncini geliştirmeye başlıyor için, ilaç amoksisilin etkisini artırır asit ilave edilir.

Ajan sadece streptococci üzerinde değil, ancak ve diğerlerine Gram-pozitif ve Gram-negatif mikroorganizmalar, bademcik iltihabına neden olur.

Ancak β-laktamaz üreten bakterilere karşı, ilacın bileşenleri güçsüzdür.

bu nedenle Augmentin evrensel antibiyotikler olarak adlandırılamaz, Bazı durumlarda klavulanik asit bu tür yıkıcı etkileri önler.

Çalışma prensibi ve verimlilik

Ilaç sözlü olarak alınır, Sindirim süreçlerini etkilemeden ve onun Etkinlik, alımın yemekten önce mi, sonra mı yapıldığına bağlı değildir..

Bileşenlerin bir kısmı anne sütü içinde konsantre olabilir ve besleme sırasında bebeğin vücuduna girebilir, bu da yan etkilerin ortaya çıkmasına ve dolayısıyla ilaca Hamilelik sırasında önerilmez.

Ilaç diğer ilaçlar ile birlikte en etkili, anjinada kullanılır. Nispeten az sayıda yan etki göz önüne alındığında, yenidoğanları tedavi etmek için bile kullanılabilir.

Hazırlık formları

Rusya'da, ilaç çeşitli biçimlerde satılmaktadır:

 • süspansiyon için toz;
 • tablet şekil;
 • enjeksiyon formülasyonu, Enjeksiyon için tuzlu su veya saf su ile seyreltilir.

Enjeksiyon için kompozisyon, protein içeren sıvılarla seyreltilemez.

Bu durumda, son bileşenler augmentin ile reaksiyona sokularak kendi özelliklerini kaybetmeye Aynı zamanda, araçlar, aminoglikosid antibiyotikler ile birlikte de uygulanabilir değildir.

Kullanım endikasyonları

 • Staphylococcus aureus ve suşları;
 • değişen şey;
 • streptokoklar;
 • Moraxella;
 • Neisser;
 • Klebsiella;
 • E. coli;
 • enterobakteria.

Angina ile augmentin almak nasıl?

Augmentin dozajları ve tedavi seyrinin özellikleri hastanın yaşına bağlı.

çocuklar

çocuklar üç aya kadar ilacı miktarlarda verebilirsin kilogram başına 30 miligramdan fazla değil.

Bu durumda, doz günde iki kez kullanım için iki kez bölünür. Bu, bu yaştaki vücudun idrardaki aşırı ilaçları tamamen ortadan kaldıramamasından kaynaklanmaktadır.

çocuklar üç aylıktan fazla - Bu yaştan itibaren, doktor çocuğun süspansiyonunun iki versiyonunu yazabilir: 5 mililitre süspansiyon başına 200 veya 400 miligram augmentin ve ajanın 5 mililitresi başına 125 ve 250 miligramın artırılması.

İlk durumda, ilaç çocuğa günde iki kez 12 saatlik bir aralık ile verilirikinci olarak - her sekiz saatte bir günde üç kez.

yetişkinler

Diğer bir seçenek, sekiz saatte bir 250 miligramlık fon almaktır.

Hastalık komplikasyonları ile ortaya çıkarsa - prosedürlerin sayısı aynı kalır, ancak dozaj ikiye katlanır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Augmentin aşağıdaki durumlarda kontrendikedir:

 • ekran alerjik reaksiyonlarbileşenlerin herhangi birinde bir antibiyotik;
 • penisilin ilaçlarına karşı alerji;
 • kronik böbrek patolojileri (Ancak, bu gibi durumlarda, bir doktorun tavsiyesi üzerine, etkilenen böbreklerin başa çıkabildiği ilaçları küçük miktarlarda almak mümkündür);
 • anormal karaciğer fonksiyonu;
 • hamileliğin ilk üç aylık dönemi ve beslenme periyodu;
 • viral neden olduğu hastalıkların tedavisi sonrası iyileşme enfeksiyonları.

Diğer durumlarda, antibiyotik hastalar tarafından iyi tolere edilir ve Sadece bazı durumlarda belirli yan etkiler ortaya çıkabilir.

Aralarında cilt ve anjiyonörotik ödem, şişkinlik, mide rahatsızlıkları, tromboflebit (giriş enjekte ilaç alanlarda ortaya çıkar), bulantı ve kusma, baş dönmesi, uyku bozuklukları üzerinde alerjik kökenli bir döküntü olabilir.

Tedavide diğer antibiyotiklerin alımında olduğu gibi dysbiosis gelişimini mümkün, çünkü bu tür ilaçlar, yiyeceklerin sindirimini ve mide içeriğinin parçalanmasını destekleyen bir mikroflorayı yok eder.

Bu konuda, paralel olarak augmentin ile tedavi probiyotik almak için tavsiye edilir (örneğin, lineks) veya yoğurt, kefir ve diğer süt ürünleri içebilirsiniz.

İlaç benzerleri

Resepsiyon imkansız bir nedenle augmentin ise - aynı etkin maddeler içeren analogları, konforlu, ancak farklı oranlarda ve yardımcı maddelerin eklenmesi ile:

 1. Abiklav.
  Bu tabletlerin bileşiminde, birlikte patojenik mikroorganizmalar üzerinde etkili olan klavulanik asit ve amoksisilin trihidrat bulunur.
  İlacın kanındaki maksimum konsantrasyon, antibiyotik kullanımından sonra bir saat ulaşır, ancak, augmentin aksine, yemeklerden önce abiklav almak daha iyidir.
 2. Amoxiclav.
  Antibiyotik, amoksisilin dirençli olmayan mikroorganizmalar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip, augmentin ile aynı bileşenleri içerir.
 3. Betaklav.
  Davranış özellikleri ve prensibi ile betaglav hemen hemen ougmentin ile aynıdır.

yorumlar

"ne zaman oğlumda Soğuk algınlığının ilk belirtileri ortaya çıktı - onları soğuk algınlığı için aldım ve tedaviye yeterince dikkat etmedim.

Ancak hastalık birkaç gün içinde geçmediğinden, bir hafta sonra değil - çocuğu bir doktora götürmeye karar verdi. teşhis "angina".

Doktor, bir süspansiyon şeklinde augmentin reçete, Çünkü o zamanlar oğlu beş yaşındaydı ve bir uzmana göre bu yaştaki ilaçların antibiyotiğe girmesi buna değmez.

Süspansiyon I çocuğu tamamen talimatlara uygun olarak verdi, ve zaten üç gün sonra, ana semptomlar, ve daha sonraki bir dönemden sonra hastalık tamamen geriledi.

Beni rahatsız eden tek şey bir çocukta mide rahatsızlığıydı. Yaklaşık dört gün sürdü, ancak ek tedavi olmaksızın geçti. "

Galina Volkova, Novocherkassk şehri.

"Geçen sonbaharda bir öksürük başladı ve sıcaklık yükseldi - ben hemen doktora gitti, En başından beri hastalığı ortadan kaldırmak için, işteki tıkanıklıklardan dolayı uzun süre hasta olamayacağımı anladım.

Birçok insanın, doktor tavsiyelerini atlayarak, kendi başlarına antibiyotik aldıklarını ve kendilerine ilaç verildiğini, soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların “ayaklarına” aktaracağını biliyorum.

Ama bu tür eylemlerin sonuçlarını biliyorum, bu yüzden uzmanın ne söyleyeceğini dinlemeye karar verdim.

Doktor bana haftada üç tablet içmesi gereken bir augmentin emretti, ve sonra tekrar doktoru ziyaret edin.

Sonraki ziyaret, hastalığın tüm semptomları ortadan kalktığı için ilacın kesilebileceğini gösterdi..

Ancak, tedavi sırasında ilk gün ben hapları aldıktan hemen sonra hafif mide bulantısı hissettim

Ancak doktor bunun zararsız bir yan etki olduğunu ve böyle hoş olmayan hisleri ortadan kaldırmak için bir papatya kaynatmasını içmek için günde 1-2 kez önerdiğini söyledi.

Evgeny Platov, Moskova.

Yararlı video

Bu video, augmentin tabletlerini anlatıyor:

Tüm antibiyotikler arasında penisilinler en güvenli olarak kabul edilir. augmentin, Bu kategoride yer alan Çoğu durumda, hastalar tarafından iyi tolere edilir, Çözümün bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük yoksa.

Bunu bağımsız olarak tespit etmek imkansız, bu yüzden lTedavi doktor onayından sonra başlamalıdır., Antibiyotiklerin uygulanması sırasında ortaya çıkan herhangi bir yan etkinin meydana geldiğini bildirmek için gereklidir.

Angina'da Augmentin

Boğaz ağrısı ile savaşmak için doktorlar, patojenleri kısa sürede yok edebilecek güçlü bir etki gösteren antibakteriyel ajanları reçete ederler. Bu tür ilaçların bileşenleri, hastalıklı organizmanın sıvı ve dokularında hızla dağılır ve enfeksiyonu yok etmeye başlar. Anjinadaki antibiyotik Augmentin, hastalığın ana semptomlarını azaltmak ve komplikasyonları önlemek için kullanılır. Bu ilaç, düşük toksisite ile karakterizedir ve iyi tolere edilir.

Hazırlığın açıklaması

İlaç, zararlı mikroorganizmaların hayati aktivitesini engelleyen aktif maddelerden oluşur. Augmentin'in etkisi, bileşenler arasında klavulanik asit varlığına bağlı olarak artmaktadır. Bu bileşen, patojenik mikroorganizmaların, aktif madde amoksisilin etkisini inhibe etmesine izin vermez. İlaç, patojenik bakterileri yok ederek inflamasyon odaklarında birikme eğilimindedir. İlaç kalıntıları böbrekler tarafından işlenir ve doğal olarak atılır.

Augmentin, uygulama için çeşitli uygun formlarda üretilmektedir:

 • tabletler;
 • süspansiyon için toz;
 • enjeksiyon çözeltisi için toz;
 • şurubu.

Yetişkinler için, ilaç tablet formunda reçete edilir. Dozaj, hastalığın seyrinin şiddetine ve hastanın ağırlığına bağlı olarak terapist tarafından hesaplanır.

Yetişkinlerde anjinada Augmentin genellikle yemeklerden önce günde iki kez alınır. Tam bir tedavi kursu 1-2 hafta sürer. İlaç 14 günden fazla kullanılmaz. Hastalığın ciddi bir aşamasında, günde üç kez bir ilaç alınır.

Augmentin enjeksiyonları intravenöz olarak yapılır, bu nedenle bu ilaç sadece bir hastanede kullanılır.

Çocukların tedavisi

Bademcik iltihabı ve bademcik iltihabında Augmentin kullanımı da erken yaştan itibaren çocukların tedavisinde mümkündür.

12 yaşın altındaki hastalar, ilaç, tatlı bir tadı olan ve çocuklarda bir protestoya neden olmayan bir süspansiyon veya şurup şeklinde uygulanır. Süspansiyonu hazırlamak için, tıbbi toza 60 ml su eklenir, şişe bir kapakla kapatılır ve kuvvetlice çalkalanır. 30 ml daha sıvı döküldükten sonra tekrar çalkalanır. Buzdolabında depolama gerektiren sarı bir gölge çözümü almalısınız. İlaç, karıştırıldıktan sonra 10 günden fazla kullanılmamalıdır.

İlaç dozu yaşa göre belirlenir:

 • 9 aydan küçük bebekler - günde 0,75 ml 0,3 ml;
 • 9 aydan 2 yıla kadar - her biri 2,5 ml;
 • 2 ila 7 yıl - her biri 5 ml;
 • 7 ila 12 yıl - her biri 10 ml.

Ortalama olarak, her bir 6-8 saatte bir kilogram kilogram başına 30 mg Augmentin tozu reçete edilir. Böyle bir güçlü çare, bir doktor reçetesiz çocuklara vermek için kabul edilemez.

Kontrendikasyonlar

Augmentin hastaları tedavi etmek için kullanılmaz:

 • ilacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük ile;
 • Böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu;
 • Penisilin alerjisi vardır.

Hemşirelik anneleri bebeğin bağırsağında işlev bozukluğu ve ağız boşluğundaki bir mantarın ortaya çıkması riski nedeniyle ilaçları bırakmalıdır.

Özel Tavsiyeler

 1. Yaşlı hastaların tedavisi, böbrek ve karaciğer patolojilerinin yokluğunda standart bir dozajda mümkündür.
 2. Hamile ilaç ilk üç aylık dönemde kontrendikedir.
 3. İlaç alkolle birleştirilemez.
 4. Augmentin, antibiyotik etkinliğinin ve olası alerjik reaksiyonların azalması nedeniyle bazı ilaçlarla eş zamanlı olarak alınmamalıdır.
 5. İlaç, kombine kontraseptiflerin etkinliğini azaltır.

Yan etkileri

Angina, Augmentin tedavisinde, olası istenmeyen belirtiler eşlik edebilir:

 • karın bölgesinde dikiş
 • hazımsızlık,
 • ciltte pigment lekeleri,
 • uyku problemleri,
 • baş dönmesi ve baş ağrısı
 • hepatit,
 • bir dysbacteriosis,
 • pamukçuk.

İntravenöz kullanımı olan nadir durumlarda, enjeksiyon yerinde tromboflebit olguları vardı.

Tüm advers reaksiyonlar, tedavinin tamamlanmasından hemen sonra kaybolur. Ancak, ilacı değiştirmeye karar verebileceğinden, ilgili hekime onlar hakkında bilgi verilmelidir.

Disbiyozun önlenmesi için, bifidobakterileri içeren ilaçlar ile antibiyotiklerin birleştirilmesi gereklidir.

Augmentin çok güçlü bir antibiyotik olduğunu hatırlamak önemlidir, bu nedenle sadece doktor tarafından atanan angina tedavisinde kullanılabilir. İlaç çok etkili olmasına rağmen, kendinizi sınırlayamazsınız. Komplikasyonları önlemek için yatak istirahatine dikkat etmeli, boğazınızı yıkamalı ve bol miktarda ılık sıvı içmelisiniz. Terapi sonuçlarını düzeltmek için fizyoterapi randevusu mümkündür.

Angina ile Augmentin: kullanım talimatları

Bebeği taşıma ve yenidoğanı besleme döneminde, Augmentin şartlı kullanım için izin verilir. Bu, antibiyotik tedavisine olan ihtiyacın doktor tarafından belirlendiği anlamına gelir.

Talimat ve dozaj

Anginada Augmentin alma ve dozaj şekli, hastanın yaşına ve ağırlığına bağlıdır. Ne olursa olsun, bir ağırlığı şeklinde ve 12 yaşından sonra hastalık bademcik iltihabı, yetişkin ve ergen şiddeti, hem de çocukların 40 kg oral formda veya amoksisilin 400 mg klavulanat tuzlarının 57 mg'lık bir içeriğe sahip bir şurup formunda bir antibiyotik kullanabilir.

12 yaşın altındaki bebekler veya vücut ağırlıkları 40 kg'ın altında olan ergenlerin sadece bir sıvı ilaç almasına izin verilir. 3-4 aydan küçük bebeklere 125 mg antibiyotik ve 31.25 mg potasyum klavulanat içeren bir çocuğun süspansiyonunu vermesi önerilir. Daha büyük yaşta, herhangi bir bileşen grubuyla birlikte bir sıvı maddenin kullanılması mümkündür.

Yemekten önce bir antibiyotik almalısınız. Haplar ısırmadan tamamen tüketilir. Tablet yutulmuyorsa, risk kırılabilir ve her iki parçayı da birer birer alabilir. Çocukların konsantre süspansiyonu su ile eşit oranlarda seyreltmelerine izin verilir.

İlacın hap veya sıvı formunu kullanın aynı zaman aralıklarında olmalıdır. Bu durumda, doktor başka şekilde önermediği sürece, minimum tedavi süresi en az 5 gündür.

Bir antibiyotik enjeksiyonları sadece çok karmaşık formlardaki bademcik iltihabı veya diğer enfeksiyonlar eklendiğinde reçete edilir.

Yetişkinler için

Erişkinlerde anjinada Augmentin, hastalığın ciddiyetine ve hastanın bireysel özelliklerine bağlı olarak kesin olarak tanımlanmış bir dozda reçete edilir. Genel olarak, tedavi rejimi aşağıdaki gibidir:

 • 38 ° C Augmentin Tonsil üzerinde irin ve sıcaklık olmayan anjin, 250 mg amoksilin günde 3 kez içeren 1 tablet öngörülen;
 • ateş, titreme ve şiddetli intoksikasyon semptomları olan kompleks bademcik iltihabı daha yüksek dozda antibiyotik gerektirir. Bu durumda, her biri 12 saatte bir 500 veya 875 mg amoksisilin içeren bir kapsül reçete edilir.

Augmentin yaşlı hastalar aynı prosedür tarafından reçete edilir. Özel bir kısıtlama yoktur. Dikkat edilmesi gereken tek şey, karaciğer ve böbreklerin patolojilerinin varlığıdır. Sağlık sorunları antibiyotik ve aşırı doz birikmesine yol açabilir.

Yetişkinlerin en az bir hafta Augmentin almaları önerilir ve zor vakalarda, tedavi süresi 14 güne uzar. Çok şiddetli bademcik iltihabında, bir antibiyotiğin iv uygulamasıyla yatarak tedavi edilmesini gerektirir. Boğaz ağrısı tedavisinde nasıl daha fazla →

Çocuklar için

Anjinalı çocuklarda Augmentin sadece bir çocuk doktorunun tavsiyesi ve kesinlikle reçete edilen dozlarda kullanılır. Genç hastanın yaşı ve ağırlığı bir kerelik paylaşımı etkiler:

 • 2-3 yıla kadar olan bebekler, 1 kg ağırlığında günde 30-35 mg antibiyotik reçete edilir. Bölüm 3 resepsiyona ayrılmıştır;
 • 3 ila 12 yaş arası çocuklara günde 1 kilogram başına 35-50 mg amoksisilin önerilir. Günde üç kez al.


Daha net olmak gerekirse, 12 kg ağırlığındaki bir çocuk için bir süspansiyonun günlük kısmını hesaplama örneğini ele alalım.

Gün için bebeğin 30 mg * 12 kg = 360 mg antibiyotiğe ihtiyacı vardır. Birçok çocuk süspansiyonu amoksilin 360 mg içerir nasıl tanımlar: Üretici bitmiş sıvının 5 mi aktif bileşen, mevcut 125 mg olduğunu belirtmektedir, daha sonra, bir antibiyotik 360 mg süspansiyonu 14.4 ml arasında değişmektedir. Çocuğa 3 parçaya bölünmesi ve sarhoş edilmesi gereken bu ilaç miktarıdır.

Bununla birlikte, bir çocuk doktoru tarafından verilen tedavi farklı olabilir. Doktor bebeği muayene ettikten ve ebeveynlerle konuştuktan sonra bu tür problemleri çözer. Komplike bademcik iltihabı ile yatarak tedavi reçete edilir.

Yan etkileri

Anginada Augmentin kullanımından istenmeyen etkiler, diğer penisiline reaksiyondan farklı değildir. Çoğu zaman gastrointestinal sistem, merkezi sinir sistemi ve hemopoezisin çalışmasında başarısızlık vardır:

 • Bir sandalyenin ihlali:
 • bulantı, kusmaya kadar;
 • midede şişkinlik, rahatsızlık;
 • stomatit;
 • baş ağrısı;
 • guatr;
 • kaygı.

Venöz duvarların girişindeki / yerdeki alerjiye eğilimi ile. Oral uygulamadan sonra deride kızarıklık ve kaşıntı vardır. Bu reaksiyonlar doktora bildirilmelidir.

Augmentin anjina için bir zaman ve nesillerdir. Tedavinin etkili olması ve olumsuz reaksiyonların asgaride olması için, talimatların dikkatlice okunması ve doktor reçetelerini dikkatlice takip etmesi gerekmektedir.

Anginada Augmentin kullanımı

Amoksisilin ve klavulanik asit ilaç ilişkisi de başka bir penisilin antibiyotik ismi altında bilinmektedir - Augmentin. Söz konusu kombinasyonun tıbbi öncüsüdür, patent 1984 yılında yayınlanmıştır, ancak kombinasyonun kendisi, İngiliz bilim adamları tarafından yetiştirildikten sonra XX yüzyılın 70'lerinden beri bilinmektedir.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, Amoksisilin insanoğlunun en önemli ilaçlarına aittir.

Augmentin antibiyotiğini temsil eden birkaç serbest bırakma formu vardır:

 1. 125 mg klavulanik asit ve 875 mg amoksisilin içeren tabletlerde Augmentin BD;
 2. Atama SR ve 62 bir buçuk mg Klavulanik asit ve Amoksisilin - 1000 mg bir konsantrasyon ile tablet;

Çocuklarda anginada Augmentin, bu amaçla askıda, sıvı halde kullanılır:

 1. 28 ve bir buçuk mg Klavulanik asit ve 200 mg Amoksisilin ile süspansiyonun kendi kendine seyreltilmesi için klasik bir toz;
 2. Latin alfabesi ES, 42.9 / 600 mg aktif madde kapasitesi ile belirtilen tozun yanı sıra.

Augmentin'in amacı nedir?

klavulanik asit (ya da Augmentin Amoksiklav) ile amacı penisilinler etkilerine negatif ve gram-pozitif bakteri duyarlı tahrik hastalıkları tedavi etmek amacı ile ortaya çıkar:

 1. anjina ve kronik bademcik iltihabı;
 2. bakteriyel farenjit;
 3. akut sinüzit;
 4. orta kulak iltihabı;
 5. kronik bronşitin akut formu;
 6. pnömoni (hastane dışı);
 7. dizanteri;
 8. piyelonefrit;
 9. sistit;
 10. kutanöz apsesi;
 11. mikroorganizmalar, özellikle osteomiyelit tarafından eklemlerin yenilmesi gibi.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki faktörlerin mevcut olması koşuluyla, anginada Augmentin kullanılması tavsiye edilmez:

 1. Penisilinler veya Sefalosporinlere karşı alerjiler veya aşırı duyarlılık;
 2. sarılık, karaciğerin diğer bozuklukları gibi;
 3. kalp kaslarının çalışmasında aritmi ve düzensizlikler;
 4. enfeksiyöz mononükleoz;
 5. fenilketonüri.

Resepsiyon Özellikleri

Penisilin antibiyotikleri alan hasta, ilacın aşağıdaki maddelerle imkansız uyumluluğundan haberdar olmalıdır:

 1. Augmentin ve alkol, uyumluluk açısından tamamen zıttır, bu nedenle, antibiyotik tedavisinden sonraki 3-4 gün sonra vücutta eşzamanlı olarak bulunmalarını önleyin.
 2. Bir antibiyotik ile C vitamini kullanamazsınız.
 3. Koruma bu tür içinde sipariş istenmeyen gebeliklerin kaçınmak için, tedavi sırasında vermektir gelen, bu nedenle, amoksisilin maruz kaldığında Oral hormonal kontraseptifler etkinliğini kaybeder.
 4. Enterosorbantlar - anjinada bu kadar önemli olan, antibiyotik maddesinin etkisini zayıflatabilir, bu yüzden onları aldıktan sonra 2 saat sürmelidir, bundan sonra bir antibiyotik içebilirsiniz.
 5. Antikoagülanlar (kan pıhtılaşabilirliğini etkileyebilen ilaçlar);
 6. Diüretikler (diğer bir deyişle diüretik);
 7. Ayrıca, kategorik olarak Disülfiram ile uyumsuzluk - alkolizm için tedavi seyrinden bir ilaç.

Augmentin BD

Içeren antibiyotik tablet formu:

 • Amoksisilin - 875 mg;
 • 125 mg'lik bir hacimde klavulanik asit.

Tedavi 2 haftadan fazla sürmemelidir.

Augmentin SR

Tabletler Augmentin SR, uzun süreli bir etkiye ve bileşime sahiptir:

 • Antibiyotik bileşenin iki varyantı: Amoksisilin trihidrat - 563 mg ve Amoksisilin sodyum - 437 mg;
 • Ve ayrıca 62 ve bir buçuk mg Klavulanik asit miktarında.

Bu tablet, tamamen yutulması mümkün değilse, uygulanan bölme çizgisine göre bölünebilir. Bu durumda, yeterli suya sahip yarımlar, birbiri ardına aynı anda yutulur.

Doz Augmentin SR

süspansiyonlar

Çocuğun Penisilin Streptococcus'a duyarlı olması durumunda bu antibiyotik formları reçete edilir. Bu sadece anjina şeklinde değil, aynı zamanda pnömoni veya orta kulak iltihabı gibi daha az hoş olmayan teşhisler şeklinde de ifade edilebilir.

Bir süspansiyon nasıl hazırlanır?

 1. Başlamak için, en iyi çözünme için tozu kabartmak için şişeyi çalkalayın.
 2. Talimatlarda belirtilen gerekli damıtılmış veya saf kaynamış su miktarını ölçün ve bu hacmin yarısını bir şişeye dökün.
 3. Toz çözülene kadar şişeyi kuvvetlice çalkalayın.
 4. Kalan suyu dökün ve çalkalamaya devam edin.
 5. Hazırlanan süspansiyonu infüzyon için 5 dakika dinlendirin ve bu kısa aradan sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

Çocuğa bir askıya alma ne kadar doğru?

 1. Dozu değiştirmeden doktor tarafından reçete edilen süspansiyon miktarını ölçün.
 2. Bebeği besledikten yarım saat sonra sıvı bir antibiyotik almak daha iyidir.
 3. Ilaç yuttuktan sonra, çocuğunuza birkaç yudum temiz su verin, böylece ağızda hiç sol yoktur.

augmentin ES

Çocuklar için müsaade edilen maksimum Clavulanate miktarını içeren, doldurulamayan analoglar oluşur.

Süspansiyon için toz 100 ml'lik bir şişedir ve bitmiş bulamacın 5 ml'si aşağıdakileri içerir:

 • 600 mg Amoksisilin;
 • Yaklaşık 43 (yüzyılı olmayan) mg klavulanik asit.

ES biranjin dozu ile

3 ay ile Çocuklar 40 kiloluk ağırlık, günlük dozaj tek tek hesaplanır, çocuğun ağırlığı kilogramı başına amoksisilin 90 mg ile başlanarak, katılan pediatriste emanet daha iyidir kadar devam edilir. Ortaya çıkan miligram sayısının 12 saatlik bir aralıkla 2 doza bölünmesi gerekir.

Tedavinin seyrinin en az 10 gün devam etmesi önerilir.

Augmentin klasik süspansiyon

Bitmiş süspansiyonun 5 ml'si 200 mg Amosicillin ve Clavulanic asit, 28.5 mg içerir. Genellikle, 5 yaşına gelene kadar çocuklar için reçete edilir.

Angina dozu ile Augmentin süspansiyonu

Bademcik iltihabının pürülan akıntıya eşlik edip etmediğine bağlı olarak, çocuğun kilosu başına 25 veya 45 mg, sırasıyla, günde reçete edilir. Günlük doz, 12 saatlik bir alım aralığı ile 2 bölünmüş dozlara bölünmelidir. İlacın gerekli miktarı, pakete dahil edilen özel bir ölçü ile ölçülür.

Erişkinlerde anjina ile Augmentin dozaj

Angina Augmentin: nasıl başvurulur

İlaç herhangi bir anjina için reçete edilebilir

Anjina ile doktorlar genellikle en etkili antibakteriyel ilaçlardan birini - Augmentin reçete ederler. Beta-laktamazın bir inhibitörü olan klavulanik asit ilave maddesine bağlı olarak gelişmiş bir amoksisilin olarak kabul edilir.

Augmentin ve angina kullanım talimatları, ilacın amoksisilin çeşitli bakterilerin üremesini ve çoğalmasını etkilediğini ileri sürmektedir. Bu sadece Gram-pozitif (klostridia, streptokoklar ve stafilokoklar), ama aynı zamanda gram (Helicobacter, Escherichia coli veya Gardnerella) çubukları yok eder.

Bununla birlikte, bazı bakteriler amoksisilin (beta-laktamaz enzimi) etkilerine karşı evrensel korunmalarını yarattılar. Mikrobiyal beta-laktamazları inaktive etmek için kimyagerler, bakterisit özelliklerine sahip olmayan, fakat amoksisilin etkisini artıran klavulanik asit kullanmışlardır.

Yetişkin hastalar için ilacın dozajı

Angina'dan Augmentin, aktif maddelerin, hastanın kanına bakteriyel öldürmek için hızlı bir şekilde girmesine katkıda bulunur. İlacın maddelerin geri çekilmesi böbrekler tarafından yapılır, bu nedenle, anjinası ile augmentin atarken, doktor, herhangi bir kronik böbrek hastalığı varsa, hasta ile ilgilenir.

Her tablet 125 mg klavulanik asit içerir

İlacın süresi bir haftadan ikiye (komplikasyonlarla) olmalıdır. Fotoğraf ve videoda görülebileceği gibi, ilacın dozaj ve dozaj formları farklı olabilir.

Augmentin formu tablet haline getirilebilir (625 mg veya 1 g). Her bir tablet farklı bir amoksisilin konsantrasyonu içerir, fakat aynı miktarda klavulanik asit (125 mg) içerir. 625 mg'lık bir dozda, ilaç anjina hastaları için endikedir, daha fazla komplikasyonla birlikte, daha konsantre Augmentin (1 g) reçete edilir. Yemekten önce günde 2 kez kullanılır.

Çocuklarda angina ortaya çıkarsa, pediatristler, süspansiyonun elle yapıldığı ve intravenöz olarak enjekte edildiği bir enjeksiyon tozu reçete edebilir. Enjeksiyonları reçete ederken, çocuk yatarak tedavi için resmileştirmeye çalışmalıdır, böylece prosedürler kalifiye uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Augmentin, birkaç dakika ya da bir damlalık içinde (gastrointestinal problemler durumunda) yavaşça uygulanmalıdır.

Çocukların tedavisi özellikleri

Bir toz şeklinde boğaz ağrısı Augmentin bazı resepsiyonlar için bitki önemlidir

Çocuklarda akut tonsillit tedavisinde, Augmentin hazırlanan bir süspansiyon şeklinde gösterilmiştir. Hemşire, pudraya 90 ml su eklemelidir, bunu birkaç adımda gerçekleştirmelisiniz: bu miktarın ilk ¼, sonra başka bir kısmı ve dikkatli çalkalamadan sonra kuru maddenin kalanını ekleyin. Sarsmadan ve tam çözünmeden sonra buzdolabında 10 güne kadar saklanan sarı bir çözelti elde edilmelidir. Gecikmiş pişmiş çözelti uygulamayın.

Enjeksiyonlar günde 2 kez yapılır (her 12 saatte bir). Doz, kilo ve yaşa bağlı olarak verilir. Bir çocuk 40 kg'dan daha ağırsa (daha sıklıkla 13 yaşından büyükse), ilacın dozu yetişkinlerde olduğu gibi bir konsantrasyona ulaşır.

Günde 2 kez 10 ml

Bazı durumlarda, çocuk doktoru ilacın dozajını değiştirebilir. Randevusu, hastalığın başlangıcının ve hasta çocuğun yaşının şiddetine bağlı olacaktır. İki yaşından önce bir bebek bademcik iltihabı geçirdiyse ve bir doktor augmentin atandıysa, başka bir uzmana danışabilirsiniz.

Maddenin bebekler üzerindeki etkileri konusunda hiçbir klinik çalışma olmadığı için ilaç reçetesiz bir eczanede satılmaz. Augmentin fiyatı akut tonsillitin ortaya çıkmasında kullanılan diğer antibiyotiklere göre biraz daha düşüktür.

İlacın tedavisinde sınırlamalar ve kontrendikasyonlar

Yaşlılık hastaları, ilaç reçete, yanı sıra diğer yetişkinler. Böbreklerde veya karaciğerde anamnezde ciddi patolojiler varsa dozaj değiştirilebilir. Bu organlar ilacın aktif maddesini vücuttan çıkarır, bu nedenle aşırı dozdan kaçınmak için normal işlevlerinden emin olmak önemlidir.

Hastalar daha önce penisilin ilaçlarına (amoksisilin içerir) karşı çok hassas oldukları tespit edilmişse, doktor başka bir ilacı reçete edebilir.

Augmentin almak için doğrudan kontrendikasyonlar şunlardır:

 • karaciğer hastalığı;
 • sindirim sistemi patolojisi;
 • ilaç aldıktan sonra daha erken ortaya çıkan kolit.

İpucu: Hekim, hastaya uygun reçete ve dozaj için önceki tüm hastalıklardan haberdar olmalıdır.

Özel bakım (. Farklı zamanlamada hamilelik sırasında tedavi boğaz bakın), fetusun büyüme ve gelişmesi üzerinde olumsuz etkileri önlemek için hamile 1 üç aylık dönemde bir ilacı kullanmak önemlidir. Hamilelik sırasında Augmentin alırken, nekrotizan enterokolit (bebeğin doğumundan sonra) gibi hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Emzirme döneminde kadınlar, bebek için risk olmadan Augmentin alabilirler, çünkü anne sütünde sadece güvenli bir miktar madde ortaya çıkar, bu da herhangi bir zarar vermeyecektir.

Ters belirtiler

Döküntü - çocuklarda ilaca sık görülen bir alerjik reaksiyon

Augmentin bir yan etki veya alerjik reaksiyonların meydana gelebileceği bir antibiyotiktir. Bazı durumlarda, döküntü ortaya çıkar, ancak bazen anjioödem gelişebilir (daha nadiren).

Bazen bazı organ veya vücut sistemlerinin aktivitesi, aşağıdaki hoş olmayan semptomların ortaya çıkmasıyla bozulabilir:

 • bağırsak disbakteriyozu (durumu kolaylaştırmak için, antibiyotik tedavisi sırasında bifidobakteri - Bifidumbaktirin veya Linex almak gereklidir);
 • şişkinlik ve şişkinlik;
 • ishal veya kabızlık;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • halsizlik ve baş ağrısı;
 • güçlü aşırı uyarılma ve uyumsuzluk;
 • Enjeksiyon bölgesinde tromboflebit (nadiren).

Temel olarak, enjeksiyon kursunun tamamlanmasından sonra, yukarıda bahsedilen yan etkiler tamamen geçer. Ancak her halükarda, hoş olmayan duyular durumunda, ilacı daha uygun bir seçeneğe dönüştürdüğünü doktora bildirmek önemlidir.

Uzun süreli antibiyotik alımıyla (2 haftadan fazla), mikrofloraya karşı duyarsız görünebilir.

Vücudunda parazitler var mı?

Temizlik ve ev işleri yapmak parazitleri "almak" için çok kolaydır, çünkü özellikle evcil hayvanlarınız varsa onlarla temas kaçınılmazdır.

Vücudun parazit görünümü belirtileri olabilir:

 • sık soğuk algınlığı, soğuk algınlığı, boğaz, öksürük
 • soğukta ortaya çıkan alerjiler, gözlerin kızarıklığı
 • cilt alerjisi, kaşıntı, egzama
 • siğiller ve papillomlar
 • Baş ağrısı, iç organlarda çeşitli ağrı ve spazmlar

Sık sık rahatsızlık hissediyorsanız, sadece ihtiyacınız var vücudu temizlemek. Nasıl yapmalı, parazitolog Dr. Rykov'un önerilerini okuyun.

Eğer hasta sadece Augmentin'e atanmamışsa (anjin bazı ilaçların atanmasını gerektirebilir), talimatları dikkatlice okumak önemlidir. Augmentin, belirli maddelere karşı bir antagonisttir, bu nedenle doktor reçete edilen ilaç listesini değiştirmelidir.

Anginada Augmentin kullanımı

Amoksisilin ve klavulanik asit ilaç ilişkisi de başka bir penisilin antibiyotik ismi altında bilinmektedir - Augmentin. Söz konusu kombinasyonun tıbbi öncüsüdür, patent 1984 yılında yayınlanmıştır, ancak kombinasyonun kendisi, İngiliz bilim adamları tarafından yetiştirildikten sonra XX yüzyılın 70'lerinden beri bilinmektedir.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, Amoksisilin insanoğlunun en önemli ilaçlarına aittir.

Augmentin antibiyotiğini temsil eden birkaç serbest bırakma formu vardır:

 1. 125 mg klavulanik asit ve 875 mg amoksisilin içeren tabletlerde Augmentin BD;
 2. Atama SR ve 62 bir buçuk mg Klavulanik asit ve Amoksisilin - 1000 mg bir konsantrasyon ile tablet;

Çocuklarda anginada Augmentin, bu amaçla askıda, sıvı halde kullanılır:

 1. 28 ve bir buçuk mg Klavulanik asit ve 200 mg Amoksisilin ile süspansiyonun kendi kendine seyreltilmesi için klasik bir toz;
 2. Latin alfabesi ES, 42.9 / 600 mg aktif madde kapasitesi ile belirtilen tozun yanı sıra.

Augmentin'in amacı nedir?

klavulanik asit (ya da Augmentin Amoksiklav) ile amacı penisilinler etkilerine negatif ve gram-pozitif bakteri duyarlı tahrik hastalıkları tedavi etmek amacı ile ortaya çıkar:

 1. anjina ve kronik bademcik iltihabı;
 2. bakteriyel farenjit;
 3. akut sinüzit;
 4. orta kulak iltihabı;
 5. kronik bronşitin akut formu;
 6. pnömoni (hastane dışı);
 7. dizanteri;
 8. piyelonefrit;
 9. sistit;
 10. kutanöz apsesi;
 11. mikroorganizmalar, özellikle osteomiyelit tarafından eklemlerin yenilmesi gibi.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki faktörlerin mevcut olması koşuluyla, anginada Augmentin kullanılması tavsiye edilmez:

 1. Penisilinler veya Sefalosporinlere karşı alerjiler veya aşırı duyarlılık;
 2. sarılık, karaciğerin diğer bozuklukları gibi;
 3. kalp kaslarının çalışmasında aritmi ve düzensizlikler;
 4. enfeksiyöz mononükleoz;
 5. fenilketonüri.

Resepsiyon Özellikleri

Penisilin antibiyotikleri alan hasta, ilacın aşağıdaki maddelerle imkansız uyumluluğundan haberdar olmalıdır:

 1. Augmentin ve alkol, uyumluluk açısından tamamen zıttır, bu nedenle, antibiyotik tedavisinden sonraki 3-4 gün sonra vücutta eşzamanlı olarak bulunmalarını önleyin.
 2. Bir antibiyotik ile C vitamini kullanamazsınız.
 3. Koruma bu tür içinde sipariş istenmeyen gebeliklerin kaçınmak için, tedavi sırasında vermektir gelen, bu nedenle, amoksisilin maruz kaldığında Oral hormonal kontraseptifler etkinliğini kaybeder.
 4. Enterosorbantlar - anjinada bu kadar önemli olan, antibiyotik maddesinin etkisini zayıflatabilir, bu yüzden onları aldıktan sonra 2 saat sürmelidir, bundan sonra bir antibiyotik içebilirsiniz.
 5. Antikoagülanlar (kan pıhtılaşabilirliğini etkileyebilen ilaçlar);
 6. Diüretikler (diğer bir deyişle diüretik);
 7. Ayrıca, kategorik olarak Disülfiram ile uyumsuzluk - alkolizm için tedavi seyrinden bir ilaç.

Augmentin BD

Içeren antibiyotik tablet formu:

 • Amoksisilin - 875 mg;
 • 125 mg'lik bir hacimde klavulanik asit.

Tedavinin ilerleyişi, son olarak bademcik iltihabından kaynaklanan komplikasyonları önlemek için 10 gün sürecek.

Çocuğun Penisilin Streptococcus'a duyarlı olması durumunda bu antibiyotik formları reçete edilir. Bu sadece anjina şeklinde değil, aynı zamanda pnömoni veya orta kulak iltihabı gibi daha az hoş olmayan teşhisler şeklinde de ifade edilebilir.

Bir süspansiyon nasıl hazırlanır?

 1. Başlamak için, en iyi çözünme için tozu kabartmak için şişeyi çalkalayın.
 2. Talimatlarda belirtilen gerekli damıtılmış veya saf kaynamış su miktarını ölçün ve bu hacmin yarısını bir şişeye dökün.
 3. Toz çözülene kadar şişeyi kuvvetlice çalkalayın.
 4. Kalan suyu dökün ve çalkalamaya devam edin.
 5. Hazırlanan süspansiyonu infüzyon için 5 dakika dinlendirin ve bu kısa aradan sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

Çocuğa bir askıya alma ne kadar doğru?

 1. Dozu değiştirmeden doktor tarafından reçete edilen süspansiyon miktarını ölçün.
 2. Bebeği besledikten yarım saat sonra sıvı bir antibiyotik almak daha iyidir.
 3. Ilaç yuttuktan sonra, çocuğunuza birkaç yudum temiz su verin, böylece ağızda hiç sol yoktur.

Çocuklar için müsaade edilen maksimum Clavulanate miktarını içeren, doldurulamayan analoglar oluşur.

Süspansiyon için toz 100 ml'lik bir şişedir ve bitmiş bulamacın 5 ml'si aşağıdakileri içerir:

 • 600 mg Amoksisilin;
 • Yaklaşık 43 (yüzyılı olmayan) mg klavulanik asit.

ESbiranjin dozu ile

3 ay ile Çocuklar 40 kiloluk ağırlık, günlük dozaj tek tek hesaplanır, çocuğun ağırlığı kilogramı başına amoksisilin 90 mg ile başlanarak, katılan pediatriste emanet daha iyidir kadar devam edilir. Ortaya çıkan miligram sayısının 12 saatlik bir aralıkla 2 doza bölünmesi gerekir.

Tedavinin seyrinin en az 10 gün devam etmesi önerilir.

Augmentin klasik süspansiyon

Bitmiş süspansiyonun 5 ml'si 200 mg Amosicillin ve Clavulanic asit, 28.5 mg içerir. Genellikle, 5 yaşına gelene kadar çocuklar için reçete edilir.

Angina dozu ile Augmentin süspansiyonu

Bademcik iltihabının pürülan akıntıya eşlik edip etmediğine bağlı olarak, çocuğun kilosu başına 25 veya 45 mg, sırasıyla, günde reçete edilir. Günlük doz, 12 saatlik bir alım aralığı ile 2 bölünmüş dozlara bölünmelidir. İlacın gerekli miktarı, pakete dahil edilen özel bir ölçü ile ölçülür.

Auginain ile angina tedavisi

Anjina sırasında antibakteriyel tedavi seçimi, hastalığın nedensel etkisinin duyarlılığı ile belirlenir. Çoğu durumda, patojenik bakterilerin çoğunu yok eden geniş spektrumlu bir antibiyotik seçilir. Anginada Augmentin yetişkinlerde, çocuklarda ve hatta hamile kadınlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Preparatın bileşimi ve etki spektrumu

Augmentin, amoksisilin ve klavulanik asidin birleşimidir. Onun analogları şunlardır: Amoksiklav, Amoklav, Flemoklav ve diğerleri.

Amoksisilin, birçok mikroorganizmaya karşı bakterisidal bir etkiye sahip olan penisilin grubundan bir antibiyotiktir. İlacın bir parçası olan klavulanik asit, sıradan amoksisilin yok edebilen bakterilere karşı direncini arttırır. Bu iki bileşenin kombinasyonu, penisilin grubundan normal antibiyotiklere dirençli enfeksiyonlarda bile Augmentin atamasına izin verir.

Augmentin etkili bir şekilde sık sık yetişkinlerle anjin nedeni olan gram pozitif (streptokoklar, stafilokoklar, enterokoklar, vs.) ve Gram negatif (E. coli, Proteus gibi) mikroorganizmalar, davranır.

Vücuda dağılım

Yeme, ilacın vücutta emilimini etkilemez. Sindirim sistemine girdikten sonra, Augmentin'in her iki bileşeni de iltihaplı bademcikler ve diğer dokular alanında emilir ve biriktirilir.

İlacın bileşenleri plasenta ve kan-beyin bariyerine nüfuz eder ve küçük miktarlarda anne sütü bulunur. İlacın bir kısmı karaciğerde (tahrip) metabolize edilir. Ana kısım idrarla atılır. Bu şiddetli böbrek patolojisi olan hastalara Augmentin atanmasında hatırlanmalıdır.

Anjina için çeşitli dozaj formları ve dozaj

12 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için tablet kullanıyorlar:

 • Anjina ile 875 mg / 125 mg (amoksisilin ve klavulanik asite oranı) dozajında, günde 2-3 kez tablet.
 • Günde 3 kez 500 mg / 125 mg 1 tablet dozajında.

12 yaşın altındaki çocuklar için, ilaç bir meyve aromalı bir süspansiyon şeklinde salınır. Enjeksiyon formları ve angina ile Augmentin diğer dozajları pratikte kullanılmamaktadır.

Olumsuz reaksiyonlar

Augmentin kullanımı yan etkilerin gelişmesine eşlik edebilir. Ana olanlar:

 • Sindirim sistemi ve karaciğeri: karın ağrısı, ishal, kusma, mide bulantısı, sarılık, hepatit, vb.
 • Alerjiler: kaşıntı ve renk değişikliği, kurdeşen, şişme vb.
 • Hemopoietik sistem: lökositlerin sayısında azalma, eritrositler, trombositler vb.
 • Sinir sistemi: uykusuzluk, sinirlilik, baş ağrısı, kulaklarda zil vb.
 • Ve bazı diğerleri: pamukçuk, yeşim.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda ilacın kullanımını önermeyin:

 • Augmentin bileşenlerinin alerjisi veya intoleransı.
 • Böbreklerin şiddetli patolojik koşulları.
 • Enfeksiyöz mononükleoz veya ciddi hepatit.

Emzirme ve hamilelik

Sıkı tıbbi endikasyonlara göre, hamilelik ve emzirme döneminde ilacın kullanılmasına izin verilir, çünkü fetüs veya çocuğun sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi kanıtlanmış kanıt yoktur.

Kabul için öneriler

 • Çoğu durumda ilaç normal olarak transfer edilir, ancak gastrointestinal sistemden olumsuz etkilenme riskini en aza indirmek için bir yemekten sonra almanız önerilir.
 • Böbrek hastalığı olan hastalara dikkat edin, dozu ayarlamanız ve dozlar arasındaki aralığı artırmanız gerekebilir.
 • Augmentin birlikte alındığında diğer ilaçların etkilerini kuvvetlendirebilir veya zayıflatabilir, örneğin oral kontraseptiflerin etkinliğini azaltır.
 • Yetişkinlerde ilaç arabanın yönetimini etkilemez, konsantrasyon ve dikkati engellemez.
 • Tedavi sırasında alkol alımından, karaciğer üzerindeki belirgin toksik yükten kaçınmak daha iyidir.

Anjin gelişmesinde Augmentin kullanımı, hastalığın ağrılı semptomlarını ortadan kaldırabilir ve ciddi komplikasyonların gelişmesini önleyebilir. Resepsiyonda, enflamatuar sürecin yer çekimi ve eşlik eden patolojinin varlığı açısından dozajı ve süreyi doğru olarak seçmek gerekir.

Herhangi bir sorunuz varsa, onlara buradan sorabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz iltihabı ve larinks: tedavi. İltihapla ne yapmalı?

Boğaz iltihabı genellikle fiziksel rahatsızlığa neden olur. Sıklıkla hastalar, bu semptomu “soğuk” ile ilişkilendirir ve tam olarak tedavi etmeye çalışırlar.

Boğaz için çocuk spreyleri

Boğaz ağrısı, soğuk algınlığının yaygın semptomlarından biridir. Genellikle çocuklar yutulduğunda terleme, rahatsızlıktan şikayet ederler. Morbiditenin doruğu sonbahar-ilkbahar döneminde düşmektedir.