Loading

Anjinada augmentin alımı

Foliküler tonsillit ve kronik tonsillit gibi hastalıklara karşı kullanılan en etkili antibakteriyel ilaçlardan biri Augmentin antibiyotiğidir. Angina ve diğer hastalıklar ile Augmentin kanıtlanmış bir çare, birçok doktor viral hastalıklar için hastalara tavsiye ederim. İlacın popülaritesi, ilacın geniş bir etki alanıyla ilişkilidir. Antibiyotik etkisine duyarlı bakterilerin vücuda girmesi sonucu ortaya çıkan bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur. İlaç üst solunum yollarını tedavi etmek için kullanılır, ürogenital sistem enfeksiyonlarına karşı, pelvik organlar, ameliyattan sonra oluşan enfeksiyonlar.

Hazırlık kompozisyonu ve eylem spektrumu

Antibiyotik bileşimi, evrensel bir terapötik karışım oluşturan iki güçlü madde içerir. Bu maddeler amoksisilin ve klavulanik asittir. Amoksisilin zararlı mikroorganizmaları yok eder, klavulanik asit bakterilere karşı direnç sağlar. Birlikte hastanın vücudu üzerinde olumlu bir terapötik etkisi vardır.

Augmentin, anjinaya neden olan gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizmalarda eşit derecede etkilidir.

Vücuda dağılım

Hastanın yiyecek alması, ilacın vücut tarafından sindirilmesini etkilemez. Hasta Augmentin alır, çare sindirim sistemine girer ve iltihaplı bölgelerde birikir. İlacın az sayıda bileşeni anne sütüne girer, kalanlar karaciğerde tahrip olur ve idrar yoluyla atılır.

Çeşitli dozaj formları ve dozaj formları

Çeşitli formlarda üretilen antibiyotikler - tabletler, bir karışımın hazırlanması için toz veya enjeksiyonlar, şurup. Anjina enjeksiyonları çok nadiren kullanıldığında. Küçük çocuklar için, preparat, bir süspansiyon şeklinde bir meyve aroması ile serbest bırakılır. On iki yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için, tabletler aşağıdaki dozaja göre kullanılmaktadır:

 • 1 tablet günde 8 kez 875 mg / 125 mg'lık bir dozajda;
 • 1 tablet günde 3 kez 500 mg / 125 mg'lık bir dozajda.

Eğik çizgi - amoksisilin klavulanik asite oranı. Hastalığın formu iki hafta daha karmaşık ise, yetişkinler en az yedi gün anjin ile Augmentin içmek için tavsiye edilir.

Yan etkileri

Herhangi bir antibiyotik alımı insan vücudu üzerinde istenmeyen bir etkiye sahiptir. Augmentin ile bazen alerjik yan etkiler vardır - hafif vakalarda kızarıklık, anjioödem daha ciddi. Bu ilacı aldıktan sonra belirtiler rahatsız olabilir: kabızlık veya ishal, şişkinlik, fiziksel güçsüzlük, yorgunluk, uykusuzluk, aşırı heyecan. İlacı aldıktan sonra rahatsızlık hissederseniz bir doktora görünmek gerekir. Muhtemelen, doktor, sizin durumunuzda Augmentin yerine hangi alternatif preparatın mümkün olduğunu soracaktır.

Mikroflorayı normalleştiren bir ilacı almak için bir antibiyotik ile birlikte kullanılması önerilir.

Bu ilacı aldıktan sonra dysbiosis oluşumunu önlemek için, örneğin, Linex veya Lactobacterin gibi yararlı bakteriler içeren antibiyotik ile bir ilaç almak için tavsiye edilir.

İlaçların uyumsuzluğundan kaçınmak için, hastanın Augmentin ile paralel olarak başka ilaç alması durumunda talimatların dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekir. Ayrıca, eğer alkol kullanıyorsanız, antibiyotiğin etkisi önemli ölçüde azalır veya tamamen boşa gider.

Kontrendikasyonlar

Augmentin kabulünün kabul edilemez olduğu temel kontrendikasyonlar vardır:

 • Vücudun amoksisilin veya klavulanik asit, penisilinlere alerjik reaksiyonları. Daha önce penisilinlere karşı alerjisi olan bir hasta Augmentin aksiyonuna çok sert tepki gösterme riski taşır. Bu hastalarda ilaca ölümcül reaksiyonlar bile vardır.
 • Kronik böbrek hastalığı ile, ilacın bir doktor tarafından sınırlı miktarlarda reçete edilmesi durumunda Augmentin'i alabilirsiniz.
 • Bozuk karaciğer fonksiyonu, sarılık.
 • Viral enfeksiyonlardan sonra iyileşme döneminde kalmak, Augmentin almak için bir kontraendikasyondur, çünkü vücut enfeksiyondan sonra yeterince güçlü değildir.
 • Hamilelik, özellikle ilk üç aylık dönemdir.

Çoğu durumda, bu antibiyotik iyidir ve hastalar tarafından gözle görülür hiçbir sonuç tolere edilemez.

Çocuklar için

Çocuk anjina hastası ise, ona Augmentin'i süspansiyon şeklinde vermek gerekir. Tıbbın dozu çocuğun bireysel göstergelerine bağlıdır - vücut ağırlığı, yaş. Bir çocuk kırk kilogramdan daha ağırsa, doz bir yetişkin ile aynı olabilir. Angina olan küçük çocuklara ilacın reçete edilen dozları verilmelidir: iki ila altı yıl arası - 5 ml, yedi ila oniki - 10 ml günde iki kez. İki yaşından küçük bir çocuk başka bir ilaçla daha iyi tedavi edilir, çünkü Augmentin'in bu tür bebeklere taşınabilirliği hakkında henüz hiçbir bilimsel veri yoktur.

Bir çocuğu tedavi etmeden önce, bir çocuk doktoruna başvurmanız gerekir. Augmentin'i atamalı çünkü bu ilacı sadece reçete ile eczane olarak satın alabilirsiniz. Çocuk doktoru da ilacın dozajını değiştirebilir.

Emzirirken ve hamilelikte

Hamilelik sırasında, Augmentin almaktan kaçınılması tavsiye edilir. Bununla birlikte, doktor, bir ilaca maruz kalan hamile bir kadına, bazen ikinci ve üçüncü üç aylık dönem boyunca, aşırı önlem alınması gerekiyorsa, bir tedavi önerebilir. İlacı kullanmak yeni doğan bir bebekte nekrozitleyici enterokolit gelişimini tehdit eder, bu hastalık oldukça tehlikelidir. Bir kadına emzirmek için Augmentin de alınmamalı ya da genç bir anne, antibiyotik alırken emzirmeyi geçici olarak durdurmalıdır. Amoksisilin ile birlikte klavulanik asit sütü içine nüfuz eder. Bebek için sonuçlar bağırsak bozuklukları haline gelebilir. Bazen bebeğin mukoza ağzından mantarlar etkilenir.

Bu nedenle, ilk etapta antibiyotik tedavisine izin vermemek için hamile kadınlar ve genç anneler tam bir sağlık önlemi almalıdır.

Diğer ilaçlarla uyumluluk

Augmentin tüm ilaçlarla alınamaz. Örneğin, Probenecid, amoksisilin etkinliğini önemli ölçüde azaltır, konsantrasyonunu artırır ve kanda tutunur. Allopurinol ile paralel olarak Augmentin içilmesi tavsiye edilmez. Bu cilde alerjik reaksiyonlar şeklinde istenmeyen sonuçlar verebilir: döküntü, kaşıntı. Bir kerede alınan Augmentin miktarını dikkatlice düşünmelisiniz. Ilacın aşırı dozda kusma, mide bulantısı, halsizlik neden olur.

Ne kadar etkili?

Çoğu kontrendikasyonlar Augmentin tüm antibiyotiklere işaret eder, bu yüzden sağlık açısından tehlikeli değildir. Aslında, yan etkileri olmayan hiçbir ilaç yoktur, her bir terapötik ilaç, her organizma için ayrıdır.

Her şeyden önce, bu ilaç üst solunum yollarının enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Augmentin geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir. Birçok doktor tarafından tavsiye edilir ve çok sayıda hastalığa yardımcı olur - ortak bir soğuk, kronik bademcik iltihabı, bronşit, bademcik iltihabı, viral enfeksiyonlar, soğuk algınlığı. İlaç ilk on en çok satan ve popüler antibiyotikler arasındadır. Hastalar ve doktorlar, bu ilacın etkinliğinin yüksek olduğunu, patojenik mikroorganizmaları tahrip edebileceğini doğrulamaktadır. Augmentin, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, deri enfeksiyonları, orofarenks, KBB enfeksiyonları, genitoüriner sistem hastalıkları, osteoartiküler cihazlar, yumuşak dokular ile savaşmaya yardımcı olur.

Bununla birlikte, Augmentin'i diğer ilaçlarla birleştirmek çok daha etkili olacaktır. Gastrointestinal sistemin normal çalışması ve yan etkilerin olmaması için bir yemekten sonra antibiyotik alınması önerilir. Ayrıca Augmentin kontraseptiflerin etkinliğini önemli ölçüde azalttığı söylenmelidir.

Kabul için öneriler

Augmentin kullanmaya başlamadan önce, penisilinlere, sefalosporinlere veya benzerlerine karşı aşırı duyarlılık alerjik reaksiyonları hakkında bilgi toplamalısınız. Bu alerjileri göz ardı etmek tehlikeli yan etkilere yol açabilir, bu yüzden Augmentin almak kesinlikle yasaktır. Penisilinlere aşırı duyarlılığı olan bir hasta Augmentin ile tedaviye başlamışsa, ilacı almayı bırakmalı ve başka bir tedaviye başlamalısınız.

Ayrıca, böbreklerin ve karaciğerin durumunu değerlendirebilmek için doktoru düzenli olarak ziyaret etmek de gereklidir. Böbrek hastalığı ile, Augmentin randevusu, kırıklık derecesine göre reçete edilir.

İlaç da bazen baş dönmesine neden olabilir, bu yüzden bu antibiyotiği alırken aracı yöneten hastalar son derece ihtiyatlı olmalıdır.

Augmentin - Hastalığın kanıtlanmış, etkili aracı, ancak talimat içerikten memnun olmak gerekir, istenmeyen etkileri önlemek, iyi kullanmak için almak, bütün olası yan etkileri hakkında bilgi bilmek ilaçlar hakkında doktorunuza danışın emin olun. Boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, bronşit ciddi hastalıklardır, bu nedenle kendi sağlıkları için sorumluluk almalı ve komplikasyonlardan kaçınmalıdırlar.

Kendi kendine ilaç tedavisi, özellikle de antibiyotikler, tam tersi etki sağlayabilir veya hastalıkların kontrolünde kesinlikle bir etkiye sahip değildir. Bu nedenle, hasta konsültasyon için doktora başvurmalıdır. Küçük bir soğuk algınlığının bile ciddi bir hastalığa yol açabileceği ve antibiyotiklerin kötüye kullanılmasının tehlikeli olduğu unutulmamalıdır.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada Augmentin

Bilindiği gibi, anjin, esas olarak bakteriyel floranın neden olduğu bademciklerin yenmesi ile akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Erken veya geç dönemde ciddi komplikasyonlara yol açabilir, bu nedenle zamanla tedavi edilmelidir. Hastalığın tam teşekküllü bir tedavisi, antibiyotik olmadan imkansızdır.

Birincisi penisilin ilaçlarıdır ve aralarında Augmentin adı verilen yaygın olarak reçete edilen bir ilacın tahsis edilmesi gerekmektedir. Terapötik etkiyi, boğaz ağrısı ve çocuk için ilacı nasıl kullanacağını, yan etkileri ve kontrendikasyonları olup olmadığını ne belirler - tüm bunlar doktorlara rehberlik eden resmi talimatta yansıtılır.

karakteristikleri

İlacın aktif maddeleri, amoksisilin ve klavulanik asidi içerir. İlaç endüstrisi, hastalara antibiyotiğe ihtiyaç duyan maksimum insan sayısını karşılamak için çeşitli dozaj formları sunmaktadır. Augmentin doğrultusunda, tabletler (geleneksel, film kaplı ve uzatılmış), bir oral süspansiyon ve bir infüzyon çözeltisinin hazırlanması için bir toz bulunmaktadır.

Her bir form, aktif maddelere ek olarak, bazı yardımcı bileşenler içerir. Örneğin tabletlerde magnezyum stearat, silikon ve titanyum dioksit, selüloz ve hipromeloz, makrogol, dimetikon bulunur. Süspansiyon için bir toz ayrıca sakız ksanhini, süksinik asit, aspartam, metilselüloz, tatlandırıcıları içerir. Fakat hepsi organizmaya kayıtsızdırlar, yani üzerinde anlamlı bir etkisi yoktur.

etkileri

Amoksisilin, penisilin grubundan yarı sentetik bir antibiyotiktir. Çeşitli mikroplara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir. Ve klavulanik asidin preparasyona dahil edilmesi onu daha da etkileyici hale getirir. Bu, amoksisilin, beta-laktam halkasını yok eden bazı bakterilerin enzimlerinin etkisinden korunmadır. Angina ile Augmentin ana patojenlere karşı etkilidir - streptococcus, staphylococcus, fusobacteria. Ancak ilaca olan hassasiyet de başka bir mikrop kütlesine sahiptir:

 • Haemophilus influenzae.
 • Moraxella.
 • Neisseria.
 • Bordetella.
 • Clostridia.
 • Klebsiella.
 • Corynebacteria, vb.

Birçoğu solunum yolu ve diğer vücut sistemlerinin enfeksiyonlarının gelişiminde rol oynar. Bir antibiyotik, etken maddeyi ortadan kaldırır - hastalığın sebebi.

Augmentin'in terapötik etkisinin genişliği, amoksisilin ve klavulanik asidin birleşiminden kaynaklanmaktadır. Bu, bazı mikropların direncini geliştirme riskini azaltır.

Vücuda dağılım

Yuttuktan sonra, ilaç hızlı bir şekilde mide-bağırsak yolunun mukozasından emilir. Her iki bileşen plazma proteinlerine zayıf bir şekilde bağlıdır ve vücudun tüm dokularına, özellikle de iltihaplı olanlara iyi nüfuz eder. Patolojik eksüdaların varlığında (örneğin, irin) terapötik etki zayıflatılmaz. Kanın yarı ömrü 75 dakikadan fazla değildir. Vücuttan amoksisilin atılımı böbrekler tarafından gerçekleştirilirken, klavulanik asit başka dışkılama mekanizmalarına sahiptir (dışkı ve dışarı verilen hava ile).

uygulama

Angina Augmentin olan hastalar sadece bir doktor tarafından atanır. Uzman bir anket yapmalı ve tanı koymalıdır. Hastalığın şiddetini, organizmanın durumunu ve bakterinin ilaca karşı duyarlılığını belirlemek önemlidir. Ve sonra tedavi önerileri verilir. Hiç kimse, bir doktor haricinde, hangi formda, dozajda ve antibiyotik almak için ne kadar süreceğini bilemez. Sonuçta en önemli şey patojenleri tamamen öldürmektir. Biz enfeksiyon yetersiz ve eksik ilaç tedavisi daha da komplikasyon gelişmesi (paratonzillit, yutak apsesi, glomerulonefrit, romatizmal ateş) ile dolu olduğunu unutmamak gerekir.

Resepsiyon yöntemi

Yetişkinlerde anjinada Augmentin ve vücut ağırlığı 40 kg'dan fazla olan çocuklar tabletlerde reçete edilir. Yemeklerden hemen önce yeterince sıvı ile alınırlar. Tabletlerde amoksisilin içeriğine bağlı olarak dozaj farklı olabilir - günde bir veya iki veya üç kez. Böbrek fonksiyonunun ihlali varsa (kreatinin klerensinde azalma), alım sıklığı azalır.

Hastanın şiddetli durumunda (şiddetli zehirlenme ile lacunar anjinası), ilaç enjeksiyon veya intravenöz infüzyonlarda ilk verilebilir. Bunu yapmak için, flakonun (toz) içeriği, gerekli hacimde su veya% 0.9 sodyum klorür içinde çözülür. Flakondaki antibiyotiğin dozajına bağlı olarak, her 8 veya 12 saatte bir damar veya damlatılarak intravenöz olarak enjekte edilir.

40 kg'dan küçük çocuklarda anginada Augmentin kullanılması gerekiyorsa, oral bir süspansiyon seçilir. 2 aylıktan itibaren içsel olarak alınır ve çocuğun ağırlığına göre dozlar belirlenir. Bir süspansiyon hazırlamak zor değildir. Birincisi, tozu içine eşit bir şekilde dağıtmak için şişeyi sallamalısınız, ardından ok ile gösterilen alt seviyeye kadar kaynamış suyu dökünüz. Homojen bir karışım elde edinceye kadar iyice çalkalandıktan sonra kalan suyu (üst seviyeye kadar) ekleyin, tekrar karıştırın ve 5 dakika bekletin. Hazırlanan süspansiyon buzdolabında bir haftadan fazla olmamalıdır.

Bir yetişkin ve bir çocuk için ilaç nasıl alınır, sadece doktor söyleyecektir. Gerekli tedaviyi kuracak ve tavsiyelerde bulunacaktır.

Yan etkileri

Acı boğazdan Augmentin almak, istenmeyen reaksiyonların gelişebilmesi için hazırlanmalıdır. Aşağıdaki yan etkiler ürün talimatlarında belirtilmiştir:

 • Dispeptik (diyare, bulantı ve kusma, kolit).
 • Karaciğer (artmış transaminaz, sarılık ve hepatit).
 • Bulaşıcı (kandidiyazis).
 • Nöropsikiyatrik (baş ağrıları ve baş dönmesi).
 • Hematolojik (löko- ve trombositopeni, anemi ve agranülositoz).
 • Deri ve alerjik (ürtiker ve diğer döküntü, kaşıntı, Quincke ödemi, anafilaksi, Stevens-Johnson sendromu).

Bazı tezahürler ilaç tedavisinin arka planına karşı, diğerleri de yönetiminden sonra ortaya çıkar, ancak çoğu iz bırakmadan geçer ve Augmentin'in geri çekilmesini gerektirmez. Eğer alerjik reaksiyonlar ve hepatik fonksiyonun ciddi bozuklukları gelişirse, antibiyotik tedavisi kesilmelidir. Ayrıca ilacın uzun süreli kullanımının mikropların dirençli (duyarsız) suşlarının gelişmesiyle dolu olduğu da unutulmamalıdır.

Önerilen dozlar anjina ile aşıldığında sindirim ve su-elektrolit bozuklukları oluşabilir. Bazen kristalüri gelişir (tuz diyatezi) ve hatta böbrek yetmezliği. Doz aşımı tedavisi semptomatiktir ve ilacın fazlalığı, mide, adsorban veya hemodiyalizi yıkayarak vücuttan çıkarılabilir.

kısıtlamalar

Özellikle çocukluk döneminde herhangi bir antibiyotik dikkatli kullanılmalıdır. Tedavinin mümkün olduğu kadar güvenli olması için, hala Augmentin tarafından anjinin tedavisini sınırlandırabilecek veya tamamen ortadan kaldırabilecek olası tanı faktörlerini tanımlamak gerekir. Bu eşzamanlı hastalıklar, vücudun durumu ve diğer ilaçların paralel alımı için geçerlidir.

Kontrendikasyonlar

Bir antibiyotik kullanımının istenmediği bazı durumlar vardır. Augmentin kontrendikasyonları arasında şunlar belirtilmelidir:

 • Bireysel aşırı duyarlılık (ilacın, penisilinlerin, diğer beta-laktamların herhangi bir bileşenine).
 • Karaciğer fonksiyonunun ihlali.
 • Hamilelik ve emzirme dönemi.

Film tabakalı ve uzatmalı tabletler, sırasıyla 12 ve 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. İlaç, hareketli mekanizmalar ve sürücülerle çalışan insanlar için kontrendikedir, çünkü antibiyotik reaksiyon hızını hiçbir şekilde etkilemez.

Anjinada bir antibiyotik kullanmak, herhangi bir kontrendikasyon yokluğunda sıkıca emin olmanız gerekir.

etkileşim

Augmentin, olumsuz etkileşimleri nedeniyle bazı ilaçlarla birleştirilmesi önerilmez. Örneğin, allopurinol bir antibiyotiğe karşı alerjik reaksiyon riskini artırır ve probenekid renal atılımını azaltır. Amoksisilin, metotreksatın vücuttan atılım hızını azaltabilir, bu da ikincisinin artan toksisitesini gerektirir. İlaç, farmakolojik olarak protein bileşenleri ve aminoglikozidlerle uyumsuzdur.

Anjina ile antibiyotik kullanımı zorunludur. Hastalığa karşı mücadelede etkili araçlardan biri Augmentin'dir. Geniş bir etki spektrumuna sahiptir ve klavulanik asit ile beta-laktamazlardan korunmaktadır. Yetişkinler ve çocuklar için, sadece bir doktor tarafından reçete edilen kendi dozaj formları vardır.

Angina tedavisinde Augmentin etkinliği

Akut tonsillit, istenmeyen komplikasyonlara yol açabilen ciddi bir rahatsızlıktır. Günlük yaşamda, bu bulaşıcı hastalık anjin olarak bilinir. En belirgin olanı, tonsillitin lokal semptomlarıdır, ancak hastalık, antibiyotiklerle kapsamlı bir tedavi gerektirmektedir. En yaygın seçeneklerden biri - angina ile augmentin. Onu hem yetişkinlere hem de çocuklara atarım. Ama ne kadar evrensel? Bunu almanın birçok yan etkisi var mı? İlaç ne kadar etkilidir? Bununla anlamaya çalışacağız.

Augmentin: ilacın ana özellikleri

Augmentin, viral hastalıklar için reçete edilen en yaygın antibiyotiklerden biridir. Bu öncelikle ilacın geniş spektrumuna bağlıdır.

Augmentin, preparata duyarlı mikroorganizmaların aktivitesinden kaynaklanan bakteriyel enfeksiyonların tedavisi için reçete edilir. Çoğu zaman, augmentin, üst solunum yolu enfeksiyonları, apseler, genitoüriner sistem enfeksiyonları, deri, pelvik organlar, sepsis ve postoperatif enfeksiyonların enfeksiyöz hastalıklarını kontrol etmek için kullanılır. Ilacı oluşturan ana maddeler ikidir. Bu amoksisilin ve klavulanik asittir. İlk madde penisilin sınıfına giren güçlü bir antibiyotiktir, ikincisi bir beta-laktamaz inhibitörüdür. Augmentin'i evrensel bir ilaç haline getiren bu iki maddenin birleşimidir.

Antibiyotik, enjeksiyonların hazırlanması için bir süspansiyon, kuru tozun hazırlanması için tabletler, şurup, kuru toz formunda temin edilebilir.

Hastalığın yanı sıra hastanın yaşına ve kilosuna bağlı olarak, ilacın günlük dozu, uygulama süresi ve ilacın formu reçete edilir. Anginada Augmentin hem çocukları hem de yetişkinleri tedavi etmek için kullanılır. Daha sonra, ilaç yönetiminin özelliklerinin yanı sıra grupların her biri için ne tür augmentin dozu gerektiğini daha ayrıntılı olarak ele alın.

Yetişkinlerin tedavisi

Yetişkinlerde anjinada Augmentin ve 12 yaşın altındaki çocuklar aşağıdaki gibi reçete edilir.

 1. İlacın maksimum süresi 14 günü geçmemelidir.
 2. Şiddetli hastalık durumunda, 1 tablet için 673 gram ağırlığında günde 3 kez augmentin alınır veya her 6 ila 8 saatte bir enjeksiyon yapılır. Maksimum günlük doz 7,2 gram olup, maksimum tek doz 1.2 gramdır.
 3. Ilımlı hastalık durumunda, günde 3 kez 325 gram tablet şeklinde ilacı reçete edilir.
 4. İlaç yemeklerden önce alınmalıdır.
 5. Augmentin - güçlü bir antibiyotik, bu yüzden bir doktor reçete ve reçete olmadan kesinlikle tavsiye edilmez.

İlacın dozu hastanın cinsiyetine bağlı değildir. Ancak, vücut ağırlığına bağlı olarak bir doktor tarafından değiştirilebilir. Bu özellikle 12 yaşın altındaki çocukların yanı sıra aşırı kilolu veya düşük kilolu kişiler için de geçerlidir.

Çocukların tedavisi

Çocuklarda anjina tedavisi için, genellikle bir şurup hazırlanması için bir toz formunda augmentin verilir. Bunu yapmak için, tozun kaynar su ile çocuğun yaş kategorisine uygun oranda seyreltilmesi gerekir.

 1. Çocuk 7 ila 12 yıl arasında ise, günde 3 kez 250 mg şurup reçete.
 2. 2 ila 7 yaşlarında, günde 3 kez 125 mg alınır.
 3. Çocuğun yaşı 9 aydan 2 yıla kadar ise, günde 3 kez 62,5 mg şurup reçete edilir.
 4. Her çocuğa, yaş ve vücut ağırlığına bağlı olarak intravenöz enjeksiyon uygulanır. Ortalama olarak, her 6-8 saatte 1 kg vücut ağırlığı başına 30 mg augmentin reçete edilir. Bununla birlikte, dozaj değişebilir.

Çocukların antibiyotik tedavisi, özellikle de en genç yaş kategorisine geldiğinde ciddi bir yaklaşım gerektiren bir sorundur. Henüz iki yaşına ulaşmamış bir çocuğun bağışıklığı çok zayıftır ve kolayca antibiyotiklerin yıkıcı etkilerine maruz kalır. Bu nedenle, sadece bir doktora danışmak değil, aynı zamanda, bir defaya mahsus ve günlük dozu aşacak şekilde, yan etki durumunda tedaviyi kesmek için, augmentin alma talimatlarına uymak önemlidir.

Antibiyotik yan etkileri

Yetişkinlerde augmentin anjininin tedavisi genellikle yan etkilerle karakterize değildir. Olumsuz yorumlar genellikle 2 yaşın altındaki küçük çocukların ebeveynlerinde görülür. Bazen gastrointestinal sistem veya alerjik hastalıkların çalışmalarında ihlaller vardır.

Bununla birlikte, yetişkinlerde yan etkiler ortaya çıkabilir. Olası komplikasyonlar şunlardır:

 1. Sindirim sistemindeki rahatsızlıklar. Bu mide bulantısı, kusma, hazımsızlık içerir. Daha az görülen, karaciğer fonksiyonlarında hepatit, sarılık, kolit veya anormalliklerdir.
 2. Vücudun alerjik reaksiyonu. Bir ürtiker, eritem, kandidiyazis, Quincke'nin ödemi, anafilaktik şok, dermatit olabilir.
 3. Lokal reaksiyonlar. Çok nadir durumlarda, enjeksiyon bölgesinde flebitlerin gelişimi mümkündür.

Augmentin nadiren yan etkilere neden olduğuna dikkat edilmelidir. Bunlar sadece ilacın bileşenlerine karşı hassas olan küçük çocuklarda veya yetişkinlerde ve aşırı doz durumunda mümkündür.

Hamilelik ve emzirme döneminde kadınlarda antibiyotik alınması önerilmez. Bu durumda, sadece bir doktor tarafından reçetelenen aşırı bir önlem ise, o zaman ayağa kalkabilir.

Diğer ilaçlarla uyumluluk

Augmentin, probenesid, allopurinol, peynir altı suyu proteinlerinin hidrolizörleri ile alınmamalıdır. Bir probenecid ise, ougmentin ile karıştırılması ilacın etkinliğinde bir azalmaya yol açacaktır. Allopurinol ile Augmentin, alerjik reaksiyon geliştirme riskini artıracaktır.

Ayrıca, ougmentinin, oral yolla alınan birleşik kontraseptif ilaçların etkinliğini azalttığını dikkate almak önemlidir.

Amoksisilin ve klavulanik asidin vücut üzerindeki etkileri ortadan kalktığı için, tedavi sırasında alkol almak, kursu etkisiz hale getirecektir.

İlaç ne kadar etkilidir?

Augmentin tedavisi Batılı bilim adamları tarafından test edildi. Çalışma sırasında, ilacın vakaların% 58'inde tedavinin üçüncü gününde olumlu bir sonuç bıraktığı kaydedilmiştir. İlacın alınmasından iki hafta sonra, hastaların% 77'si tamamen iyileşir.

Peki, TV şovunun ana kahramanı ve kahramanlarını tartışırken ortaya çıkan antibiyotikler "Sağlıklı yaşamak." Antibiyotikler »

Anginada Augmentin kullanımı

Amoksisilin ve klavulanik asit ilaç ilişkisi de başka bir penisilin antibiyotik ismi altında bilinmektedir - Augmentin. Söz konusu kombinasyonun tıbbi öncüsüdür, patent 1984 yılında yayınlanmıştır, ancak kombinasyonun kendisi, İngiliz bilim adamları tarafından yetiştirildikten sonra XX yüzyılın 70'lerinden beri bilinmektedir.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, Amoksisilin insanoğlunun en önemli ilaçlarına aittir.

Augmentin antibiyotiğini temsil eden birkaç serbest bırakma formu vardır:

 1. 125 mg klavulanik asit ve 875 mg amoksisilin içeren tabletlerde Augmentin BD;
 2. Atama SR ve 62 bir buçuk mg Klavulanik asit ve Amoksisilin - 1000 mg bir konsantrasyon ile tablet;

Çocuklarda anginada Augmentin, bu amaçla askıda, sıvı halde kullanılır:

 1. 28 ve bir buçuk mg Klavulanik asit ve 200 mg Amoksisilin ile süspansiyonun kendi kendine seyreltilmesi için klasik bir toz;
 2. Latin alfabesi ES, 42.9 / 600 mg aktif madde kapasitesi ile belirtilen tozun yanı sıra.

Augmentin'in amacı nedir?

klavulanik asit (ya da Augmentin Amoksiklav) ile amacı penisilinler etkilerine negatif ve gram-pozitif bakteri duyarlı tahrik hastalıkları tedavi etmek amacı ile ortaya çıkar:

 1. anjina ve kronik bademcik iltihabı;
 2. bakteriyel farenjit;
 3. akut sinüzit;
 4. orta kulak iltihabı;
 5. kronik bronşitin akut formu;
 6. pnömoni (hastane dışı);
 7. dizanteri;
 8. piyelonefrit;
 9. sistit;
 10. kutanöz apsesi;
 11. mikroorganizmalar, özellikle osteomiyelit tarafından eklemlerin yenilmesi gibi.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki faktörlerin mevcut olması koşuluyla, anginada Augmentin kullanılması tavsiye edilmez:

 1. Penisilinler veya Sefalosporinlere karşı alerjiler veya aşırı duyarlılık;
 2. sarılık, karaciğerin diğer bozuklukları gibi;
 3. kalp kaslarının çalışmasında aritmi ve düzensizlikler;
 4. enfeksiyöz mononükleoz;
 5. fenilketonüri.

Resepsiyon Özellikleri

Penisilin antibiyotikleri alan hasta, ilacın aşağıdaki maddelerle imkansız uyumluluğundan haberdar olmalıdır:

 1. Augmentin ve alkol, uyumluluk açısından tamamen zıttır, bu nedenle, antibiyotik tedavisinden sonraki 3-4 gün sonra vücutta eşzamanlı olarak bulunmalarını önleyin.
 2. Bir antibiyotik ile C vitamini kullanamazsınız.
 3. Koruma bu tür içinde sipariş istenmeyen gebeliklerin kaçınmak için, tedavi sırasında vermektir gelen, bu nedenle, amoksisilin maruz kaldığında Oral hormonal kontraseptifler etkinliğini kaybeder.
 4. Enterosorbantlar - anjinada bu kadar önemli olan, antibiyotik maddesinin etkisini zayıflatabilir, bu yüzden onları aldıktan sonra 2 saat sürmelidir, bundan sonra bir antibiyotik içebilirsiniz.
 5. Antikoagülanlar (kan pıhtılaşabilirliğini etkileyebilen ilaçlar);
 6. Diüretikler (diğer bir deyişle diüretik);
 7. Ayrıca, kategorik olarak Disülfiram ile uyumsuzluk - alkolizm için tedavi seyrinden bir ilaç.

Augmentin BD

Içeren antibiyotik tablet formu:

 • Amoksisilin - 875 mg;
 • 125 mg'lik bir hacimde klavulanik asit.

Tedavi 2 haftadan fazla sürmemelidir.

Augmentin SR

Tabletler Augmentin SR, uzun süreli bir etkiye ve bileşime sahiptir:

 • Antibiyotik bileşenin iki varyantı: Amoksisilin trihidrat - 563 mg ve Amoksisilin sodyum - 437 mg;
 • Ve ayrıca 62 ve bir buçuk mg Klavulanik asit miktarında.

Bu tablet, tamamen yutulması mümkün değilse, uygulanan bölme çizgisine göre bölünebilir. Bu durumda, yeterli suya sahip yarımlar, birbiri ardına aynı anda yutulur.

Doz Augmentin SR

süspansiyonlar

Çocuğun Penisilin Streptococcus'a duyarlı olması durumunda bu antibiyotik formları reçete edilir. Bu sadece anjina şeklinde değil, aynı zamanda pnömoni veya orta kulak iltihabı gibi daha az hoş olmayan teşhisler şeklinde de ifade edilebilir.

Bir süspansiyon nasıl hazırlanır?

 1. Başlamak için, en iyi çözünme için tozu kabartmak için şişeyi çalkalayın.
 2. Talimatlarda belirtilen gerekli damıtılmış veya saf kaynamış su miktarını ölçün ve bu hacmin yarısını bir şişeye dökün.
 3. Toz çözülene kadar şişeyi kuvvetlice çalkalayın.
 4. Kalan suyu dökün ve çalkalamaya devam edin.
 5. Hazırlanan süspansiyonu infüzyon için 5 dakika dinlendirin ve bu kısa aradan sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

Çocuğa bir askıya alma ne kadar doğru?

 1. Dozu değiştirmeden doktor tarafından reçete edilen süspansiyon miktarını ölçün.
 2. Bebeği besledikten yarım saat sonra sıvı bir antibiyotik almak daha iyidir.
 3. Ilaç yuttuktan sonra, çocuğunuza birkaç yudum temiz su verin, böylece ağızda hiç sol yoktur.

augmentin ES

Çocuklar için müsaade edilen maksimum Clavulanate miktarını içeren, doldurulamayan analoglar oluşur.

Süspansiyon için toz 100 ml'lik bir şişedir ve bitmiş bulamacın 5 ml'si aşağıdakileri içerir:

 • 600 mg Amoksisilin;
 • Yaklaşık 43 (yüzyılı olmayan) mg klavulanik asit.

ES biranjin dozu ile

3 ay ile Çocuklar 40 kiloluk ağırlık, günlük dozaj tek tek hesaplanır, çocuğun ağırlığı kilogramı başına amoksisilin 90 mg ile başlanarak, katılan pediatriste emanet daha iyidir kadar devam edilir. Ortaya çıkan miligram sayısının 12 saatlik bir aralıkla 2 doza bölünmesi gerekir.

Tedavinin seyrinin en az 10 gün devam etmesi önerilir.

Augmentin klasik süspansiyon

Bitmiş süspansiyonun 5 ml'si 200 mg Amosicillin ve Clavulanic asit, 28.5 mg içerir. Genellikle, 5 yaşına gelene kadar çocuklar için reçete edilir.

Angina dozu ile Augmentin süspansiyonu

Bademcik iltihabının pürülan akıntıya eşlik edip etmediğine bağlı olarak, çocuğun kilosu başına 25 veya 45 mg, sırasıyla, günde reçete edilir. Günlük doz, 12 saatlik bir alım aralığı ile 2 bölünmüş dozlara bölünmelidir. İlacın gerekli miktarı, pakete dahil edilen özel bir ölçü ile ölçülür.

Angina ile Augmentin: dozaj, yetişkinlerde ve çocuklarda tedavi

Foliküler bademcik iltihabı gibi bir hastalığı tedavi etmek için kullanılan birçok antibakteriyel ilaçtan veya kronik bademcik iltihabı nedeniyle, doktorlar bazen Augmentin antibiyotiğini seçerler. Aslında, bu geliştirilmiş bir amoksisilin olup, etkisi klavulanik asit varlığında artmıştır.

Augmentin anjina doktor yazma klavulanik asit stafilokoklar, streptokoklar ve diğer bakterilerin yaşamsal aktivitenin amoksisilin ürünlerinin aktivitesinin inhibisyonunu önler olarak etkisi, oldukça hızlı bir şekilde meydana bilir.

Yetişkinler için Augmentin dozu

İlacın bileşenleri çok hızlı bir şekilde hastanın vücudundaki sıvılar ve dokularda bulunur ve enfeksiyonla savaşmaya başlar. Augmentin bileşenleri esas olarak böbrekler yoluyla atılır, bu nedenle reçete edilmeden önce, doktor hastanın bu organın normal işleyişinden emin olmalıdır.

Eğer "angina" teşhisi konulduysa ve Augmentin reçete edilirse, en az 7 gün boyunca ve şiddetli ve komplike formlarda - 14 güne kadar ilaca hazır olun. Daha uzun bir süre için, Augmentin anjin için reçete değildir.

İlacın dozaj ve dozaj formları farklı olabilir. İlacın tablet haline getirilmiş formu 625 mg ve 1 g'da mevcuttur, her biri farklı bir amoksisilin konsantrasyonu içeren tabletlerin her biri, fakat aynı (125 mg) klavulanik asit miktarıdır.

Enjeksiyonlar için toz (ayrıca sadece intravenöz olarak uygulanabilir) ve ayrıca tatlandırıcı bir süspansiyonun hazırlanması için toz bulunmaktadır. Bu son form çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır.

Yetişkinlerde anjina ile Augmentin, hastanın durumunun ciddiyetine bağlı olarak, 625 mg veya 1 g'lık bir dozajla tabletlerde reçete edilir. Günde iki kez al, en iyisi - öğünün başında, bu yüzden daha çabuk emilecek.

Enjeksiyonlar reçete edilirse, bir hastanede tedavi edilmek üzere hazırlayın - yukarıda bahsedildiği gibi bu enjeksiyonlar sadece intravenöz yolla yapılabilir, bu nedenle kalifiye bir hemşire sadece enjekte edebilir.

Enjeksiyon için toz içinde Augmentin dozajı ile ilgili talimatlarda yer alan talimatları okuyunuz ve hastanın kendisi bunu yapamadığı için seyreltme sırasının mantıklı bir anlamı yoktur. İlaç yavaşça, 3-4 dakika ya da bir damla ile uygulanır.

Bununla birlikte, Augmentin antibiyotiği atama vakaları, sadece ağır koşullarda veya mide ve bağırsakların ciddi hastalıklarında ortaya çıktığı için damardan oldukça nadirdir.

Angina olan çocuklarda Augmentin

90 mL su ilave edildi toz formunda karşı ilaçlar üzerinde alınan ve 2 adımda: Augmentin, aşağıdaki gibi hazırlanan bir süspansiyon olarak tatbik çocuklarda anjin tedavisi için bu miktarın 2/3, sonra kap kapatıldı ve çalkalanır. Ardından kalıntıyı ekleyin ve tekrar çalkalayın. En fazla 10 gün boyunca buzdolabında saklanması gereken sarımsı bir çözelti oluşmalıdır. Bu sürenin sona ermesinden sonra ilaç tüketimi için uygun değildir!

Süspansiyon 12 saat aralıklarla günde iki kez alınmalıdır. Doz, çocuğun yaşına ve vücut ağırlığına bağlıdır: 12 yıldan sonra ve vücut ağırlığı 40 kg'dan fazla olduğunda, dozaj yetişkinlere eşit olmalıdır. Küçük çocuklarda, dozlar farklıdır: 2 ila 6 yıl - günde iki kez 5 ml ilaç; 7-12 yaş - günde iki kez 10 ml (günde 1 kg vücut ağırlığı başına 3.6 mg oranında).

Ancak, anjina atanan çocuk doktoru içinde Augmentin dozajı, oldukça farklı olabilir - bu yaşa ve hastanın durumu ve ilacın serbest kalma şekline bağlıdır, bu nedenle reçetesiz arada (Eczanede Augmentin satın alabilirsiniz sanmıyorum o ve satmaz) ve çocuğun tedavisini bağımsız olarak yürütür.

İlacın çocuklar üzerindeki etkisine dair klinik veriler, bu nedenle bebeğinizin 2 yaşından küçük olması durumunda, doktorun başka bir ilacın seçimini durdurması muhtemeldir.

Angina'nın augmentin ile tedavisi: özel talimatlar

Yaşlı hastalar Augmentin anjina ile yetişkinlerde kullanımı hakkında genel reçete temelinde reçete edilir. Özel bir kısıtlama yoktur, sadece karaciğerin ve böbreklerin işleyişini kontrol etmelisiniz - ilacı vücuttan ayıran ana organlar ve bu nedenle aşırı dozda kalmaması için düzgün bir şekilde çalışılmalıdır.

Augmentin'in bir parçası olan amoksisilin de bunlara atıfta bulunduğundan, vücudu penisilin preparatlarını kabul etmeyen hastalara özellikle dikkat edilmelidir.

Bir Augmentin antibiyotik randevusu için ana kontrendikasyonlar Daha önce herhangi bir antibakteriyel ilaçların uygulanmasından sonra gözlenen gastrointestinal hastalıklar (hepsi değil), karaciğer hastalığı, kolit, (o bu hastalıkların Eğer varlığı hakkında bilgisi olmadığı takdirde, bunu söylemek gerekir Doktor).

Çok dikkatli hamile kadınlar olmalı. Bu kategori hastalarının anjini ile augmentin alınması özellikle ilk trimesterde önerilmemektedir, çünkü bu durum fetal durumun olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Belki de yeni doğmuş bebeklerde nekrotizan enterokolit ortaya çıkması son derece tehlikeli bir durumdur. Ama emziren anneler Augmentin'i alabilir - anne sütünün tahsis ettiği miktar önemsizdir, bu yüzden bebeği incitmez.

Yan etkileri

Yan etkileri antibiyotik aldıktan sonra herkes duydu. Augmentin bir istisna değildir. Aynı zamanda, alerjiler formunda istenmeyen vakalara (hafif vakalarda - şiddetli vakalarda - anjioödem), bir dizi organ ve vücut sisteminin çalışmasındaki anormalliklere neden olabilir.

Aşağıdaki belirtiler olabilir: şişkinlik, kabızlık veya tersine diyare, dysbiosis, bulantı, uykusuzluk veya aşırı uyarma, baş dönmesi atakları. Çok nadiren, eğer ilaç intravenöz yoldan uygulandıysa, enjeksiyon bölgesinde tromboflebit vakaları vardı.

Çoğu zaman, tüm bu fenomenler tedaviyi bıraktıktan hemen sonra veya bir süre sonra ortaya çıkar, ancak ilacı kullanırken rahatsızlık hissederseniz, doktora bunu bildirmeniz gerekir. Sadece yan etkilerin ciddiyetini değerlendirebilecek ve ilacın bir alternatif ile değiştirilmesine karar verebilecektir.

dysbiosis antibiyotik önlenmesi Bifidobacterium içeren resepsiyon içki ürünleri ile paralel olmalıdır İçin: Lineks, Bifidumbacterin, Laktobakterin vs...

Augmentin'i uzun süre almak imkansız. Çünkü bu, duyarsız mikrofloranın büyümesine katkıda bulunabilir. Ayrıca, aynı zamanda başka bir ilaç alan hastalara yönelik talimatları dikkatlice okuyun: Bazılarına, Augmentin antagonistik olabilir.

Sağlıklı olacağız!

Bununla birlikte, kontrendikasyonlar ve yan etkileri ile ilgili olarak yukarıdakilerin çoğu hemen hemen tüm antibiyotikler için geçerlidir, bu nedenle Augmentin hiç de tehlikeli bir hazırlık değildir. Ne yazık ki, bilim adamları yan etkileri olmayan bir ilaç üretemezler, özellikle de her bir organizma bireyseldir ve birinin diğerine zarar vermesine yardımcı olabilir. Augmentin düşük toksisiteye sahiptir ve genellikle hastalar tarafından iyi tolere edilir.

Tonsillit tedavisi sırasında Augmentinom sadece bunlarla sınırlı değildir - ilk günlerde olası komplikasyonları önlemek için yatak istirahatine uymalısınız. Buna ek olarak, boğaz ağrılarını tedavi etmek için halk ilaçlarına başvurabilir ve pürülan bir tabaktan bademcik temizlemek için mümkün olduğunca sık gargara yapabilirsiniz.

Belki de akut semptomlar düzeldikten sonra, doktor tedavinin etkisini düzeltmek için fizyoterapi prosedürlerini reçete edecektir. Ve elbette, bağışıklığın güçlenmesini ele almak gerekir - o zaman boğaz ağrıları sizi çok nadiren ziyaret eder ve sonuç vermeden gerçekleşir.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Erişkinlerde anjina ile Augmentin dozaj

Angina Augmentin: nasıl başvurulur

İlaç herhangi bir anjina için reçete edilebilir

Anjina ile doktorlar genellikle en etkili antibakteriyel ilaçlardan birini - Augmentin reçete ederler. Beta-laktamazın bir inhibitörü olan klavulanik asit ilave maddesine bağlı olarak gelişmiş bir amoksisilin olarak kabul edilir.

Augmentin ve angina kullanım talimatları, ilacın amoksisilin çeşitli bakterilerin üremesini ve çoğalmasını etkilediğini ileri sürmektedir. Bu sadece Gram-pozitif (klostridia, streptokoklar ve stafilokoklar), ama aynı zamanda gram (Helicobacter, Escherichia coli veya Gardnerella) çubukları yok eder.

Bununla birlikte, bazı bakteriler amoksisilin (beta-laktamaz enzimi) etkilerine karşı evrensel korunmalarını yarattılar. Mikrobiyal beta-laktamazları inaktive etmek için kimyagerler, bakterisit özelliklerine sahip olmayan, fakat amoksisilin etkisini artıran klavulanik asit kullanmışlardır.

Yetişkin hastalar için ilacın dozajı

Angina'dan Augmentin, aktif maddelerin, hastanın kanına bakteriyel öldürmek için hızlı bir şekilde girmesine katkıda bulunur. İlacın maddelerin geri çekilmesi böbrekler tarafından yapılır, bu nedenle, anjinası ile augmentin atarken, doktor, herhangi bir kronik böbrek hastalığı varsa, hasta ile ilgilenir.

Her tablet 125 mg klavulanik asit içerir

İlacın süresi bir haftadan ikiye (komplikasyonlarla) olmalıdır. Fotoğraf ve videoda görülebileceği gibi, ilacın dozaj ve dozaj formları farklı olabilir.

Augmentin formu tablet haline getirilebilir (625 mg veya 1 g). Her bir tablet farklı bir amoksisilin konsantrasyonu içerir, fakat aynı miktarda klavulanik asit (125 mg) içerir. 625 mg'lık bir dozda, ilaç anjina hastaları için endikedir, daha fazla komplikasyonla birlikte, daha konsantre Augmentin (1 g) reçete edilir. Yemekten önce günde 2 kez kullanılır.

Çocuklarda angina ortaya çıkarsa, pediatristler, süspansiyonun elle yapıldığı ve intravenöz olarak enjekte edildiği bir enjeksiyon tozu reçete edebilir. Enjeksiyonları reçete ederken, çocuk yatarak tedavi için resmileştirmeye çalışmalıdır, böylece prosedürler kalifiye uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Augmentin, birkaç dakika ya da bir damlalık içinde (gastrointestinal problemler durumunda) yavaşça uygulanmalıdır.

Çocukların tedavisi özellikleri

Bir toz şeklinde boğaz ağrısı Augmentin bazı resepsiyonlar için bitki önemlidir

Çocuklarda akut tonsillit tedavisinde, Augmentin hazırlanan bir süspansiyon şeklinde gösterilmiştir. Hemşire, pudraya 90 ml su eklemelidir, bunu birkaç adımda gerçekleştirmelisiniz: bu miktarın ilk ¼, sonra başka bir kısmı ve dikkatli çalkalamadan sonra kuru maddenin kalanını ekleyin. Sarsmadan ve tam çözünmeden sonra buzdolabında 10 güne kadar saklanan sarı bir çözelti elde edilmelidir. Gecikmiş pişmiş çözelti uygulamayın.

Enjeksiyonlar günde 2 kez yapılır (her 12 saatte bir). Doz, kilo ve yaşa bağlı olarak verilir. Bir çocuk 40 kg'dan daha ağırsa (daha sıklıkla 13 yaşından büyükse), ilacın dozu yetişkinlerde olduğu gibi bir konsantrasyona ulaşır.

Günde 2 kez 10 ml

Bazı durumlarda, çocuk doktoru ilacın dozajını değiştirebilir. Randevusu, hastalığın başlangıcının ve hasta çocuğun yaşının şiddetine bağlı olacaktır. İki yaşından önce bir bebek bademcik iltihabı geçirdiyse ve bir doktor augmentin atandıysa, başka bir uzmana danışabilirsiniz.

Maddenin bebekler üzerindeki etkileri konusunda hiçbir klinik çalışma olmadığı için ilaç reçetesiz bir eczanede satılmaz. Augmentin fiyatı akut tonsillitin ortaya çıkmasında kullanılan diğer antibiyotiklere göre biraz daha düşüktür.

İlacın tedavisinde sınırlamalar ve kontrendikasyonlar

Yaşlılık hastaları, ilaç reçete, yanı sıra diğer yetişkinler. Böbreklerde veya karaciğerde anamnezde ciddi patolojiler varsa dozaj değiştirilebilir. Bu organlar ilacın aktif maddesini vücuttan çıkarır, bu nedenle aşırı dozdan kaçınmak için normal işlevlerinden emin olmak önemlidir.

Hastalar daha önce penisilin ilaçlarına (amoksisilin içerir) karşı çok hassas oldukları tespit edilmişse, doktor başka bir ilacı reçete edebilir.

Augmentin almak için doğrudan kontrendikasyonlar şunlardır:

 • karaciğer hastalığı;
 • sindirim sistemi patolojisi;
 • ilaç aldıktan sonra daha erken ortaya çıkan kolit.

İpucu: Hekim, hastaya uygun reçete ve dozaj için önceki tüm hastalıklardan haberdar olmalıdır.

Özel bakım (. Farklı zamanlamada hamilelik sırasında tedavi boğaz bakın), fetusun büyüme ve gelişmesi üzerinde olumsuz etkileri önlemek için hamile 1 üç aylık dönemde bir ilacı kullanmak önemlidir. Hamilelik sırasında Augmentin alırken, nekrotizan enterokolit (bebeğin doğumundan sonra) gibi hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Emzirme döneminde kadınlar, bebek için risk olmadan Augmentin alabilirler, çünkü anne sütünde sadece güvenli bir miktar madde ortaya çıkar, bu da herhangi bir zarar vermeyecektir.

Ters belirtiler

Döküntü - çocuklarda ilaca sık görülen bir alerjik reaksiyon

Augmentin bir yan etki veya alerjik reaksiyonların meydana gelebileceği bir antibiyotiktir. Bazı durumlarda, döküntü ortaya çıkar, ancak bazen anjioödem gelişebilir (daha nadiren).

Bazen bazı organ veya vücut sistemlerinin aktivitesi, aşağıdaki hoş olmayan semptomların ortaya çıkmasıyla bozulabilir:

 • bağırsak disbakteriyozu (durumu kolaylaştırmak için, antibiyotik tedavisi sırasında bifidobakteri - Bifidumbaktirin veya Linex almak gereklidir);
 • şişkinlik ve şişkinlik;
 • ishal veya kabızlık;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • halsizlik ve baş ağrısı;
 • güçlü aşırı uyarılma ve uyumsuzluk;
 • Enjeksiyon bölgesinde tromboflebit (nadiren).

Temel olarak, enjeksiyon kursunun tamamlanmasından sonra, yukarıda bahsedilen yan etkiler tamamen geçer. Ancak her halükarda, hoş olmayan duyular durumunda, ilacı daha uygun bir seçeneğe dönüştürdüğünü doktora bildirmek önemlidir.

Uzun süreli antibiyotik alımıyla (2 haftadan fazla), mikrofloraya karşı duyarsız görünebilir.

Vücudunda parazitler var mı?

Temizlik ve ev işleri yapmak parazitleri "almak" için çok kolaydır, çünkü özellikle evcil hayvanlarınız varsa onlarla temas kaçınılmazdır.

Vücudun parazit görünümü belirtileri olabilir:

 • sık soğuk algınlığı, soğuk algınlığı, boğaz, öksürük
 • soğukta ortaya çıkan alerjiler, gözlerin kızarıklığı
 • cilt alerjisi, kaşıntı, egzama
 • siğiller ve papillomlar
 • Baş ağrısı, iç organlarda çeşitli ağrı ve spazmlar

Sık sık rahatsızlık hissediyorsanız, sadece ihtiyacınız var vücudu temizlemek. Nasıl yapmalı, parazitolog Dr. Rykov'un önerilerini okuyun.

Eğer hasta sadece Augmentin'e atanmamışsa (anjin bazı ilaçların atanmasını gerektirebilir), talimatları dikkatlice okumak önemlidir. Augmentin, belirli maddelere karşı bir antagonisttir, bu nedenle doktor reçete edilen ilaç listesini değiştirmelidir.

Anginada Augmentin kullanımı

Amoksisilin ve klavulanik asit ilaç ilişkisi de başka bir penisilin antibiyotik ismi altında bilinmektedir - Augmentin. Söz konusu kombinasyonun tıbbi öncüsüdür, patent 1984 yılında yayınlanmıştır, ancak kombinasyonun kendisi, İngiliz bilim adamları tarafından yetiştirildikten sonra XX yüzyılın 70'lerinden beri bilinmektedir.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, Amoksisilin insanoğlunun en önemli ilaçlarına aittir.

Augmentin antibiyotiğini temsil eden birkaç serbest bırakma formu vardır:

 1. 125 mg klavulanik asit ve 875 mg amoksisilin içeren tabletlerde Augmentin BD;
 2. Atama SR ve 62 bir buçuk mg Klavulanik asit ve Amoksisilin - 1000 mg bir konsantrasyon ile tablet;

Çocuklarda anginada Augmentin, bu amaçla askıda, sıvı halde kullanılır:

 1. 28 ve bir buçuk mg Klavulanik asit ve 200 mg Amoksisilin ile süspansiyonun kendi kendine seyreltilmesi için klasik bir toz;
 2. Latin alfabesi ES, 42.9 / 600 mg aktif madde kapasitesi ile belirtilen tozun yanı sıra.

Augmentin'in amacı nedir?

klavulanik asit (ya da Augmentin Amoksiklav) ile amacı penisilinler etkilerine negatif ve gram-pozitif bakteri duyarlı tahrik hastalıkları tedavi etmek amacı ile ortaya çıkar:

 1. anjina ve kronik bademcik iltihabı;
 2. bakteriyel farenjit;
 3. akut sinüzit;
 4. orta kulak iltihabı;
 5. kronik bronşitin akut formu;
 6. pnömoni (hastane dışı);
 7. dizanteri;
 8. piyelonefrit;
 9. sistit;
 10. kutanöz apsesi;
 11. mikroorganizmalar, özellikle osteomiyelit tarafından eklemlerin yenilmesi gibi.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki faktörlerin mevcut olması koşuluyla, anginada Augmentin kullanılması tavsiye edilmez:

 1. Penisilinler veya Sefalosporinlere karşı alerjiler veya aşırı duyarlılık;
 2. sarılık, karaciğerin diğer bozuklukları gibi;
 3. kalp kaslarının çalışmasında aritmi ve düzensizlikler;
 4. enfeksiyöz mononükleoz;
 5. fenilketonüri.

Resepsiyon Özellikleri

Penisilin antibiyotikleri alan hasta, ilacın aşağıdaki maddelerle imkansız uyumluluğundan haberdar olmalıdır:

 1. Augmentin ve alkol, uyumluluk açısından tamamen zıttır, bu nedenle, antibiyotik tedavisinden sonraki 3-4 gün sonra vücutta eşzamanlı olarak bulunmalarını önleyin.
 2. Bir antibiyotik ile C vitamini kullanamazsınız.
 3. Koruma bu tür içinde sipariş istenmeyen gebeliklerin kaçınmak için, tedavi sırasında vermektir gelen, bu nedenle, amoksisilin maruz kaldığında Oral hormonal kontraseptifler etkinliğini kaybeder.
 4. Enterosorbantlar - anjinada bu kadar önemli olan, antibiyotik maddesinin etkisini zayıflatabilir, bu yüzden onları aldıktan sonra 2 saat sürmelidir, bundan sonra bir antibiyotik içebilirsiniz.
 5. Antikoagülanlar (kan pıhtılaşabilirliğini etkileyebilen ilaçlar);
 6. Diüretikler (diğer bir deyişle diüretik);
 7. Ayrıca, kategorik olarak Disülfiram ile uyumsuzluk - alkolizm için tedavi seyrinden bir ilaç.

Augmentin BD

Içeren antibiyotik tablet formu:

 • Amoksisilin - 875 mg;
 • 125 mg'lik bir hacimde klavulanik asit.

Tedavinin ilerleyişi, son olarak bademcik iltihabından kaynaklanan komplikasyonları önlemek için 10 gün sürecek.

Çocuğun Penisilin Streptococcus'a duyarlı olması durumunda bu antibiyotik formları reçete edilir. Bu sadece anjina şeklinde değil, aynı zamanda pnömoni veya orta kulak iltihabı gibi daha az hoş olmayan teşhisler şeklinde de ifade edilebilir.

Bir süspansiyon nasıl hazırlanır?

 1. Başlamak için, en iyi çözünme için tozu kabartmak için şişeyi çalkalayın.
 2. Talimatlarda belirtilen gerekli damıtılmış veya saf kaynamış su miktarını ölçün ve bu hacmin yarısını bir şişeye dökün.
 3. Toz çözülene kadar şişeyi kuvvetlice çalkalayın.
 4. Kalan suyu dökün ve çalkalamaya devam edin.
 5. Hazırlanan süspansiyonu infüzyon için 5 dakika dinlendirin ve bu kısa aradan sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

Çocuğa bir askıya alma ne kadar doğru?

 1. Dozu değiştirmeden doktor tarafından reçete edilen süspansiyon miktarını ölçün.
 2. Bebeği besledikten yarım saat sonra sıvı bir antibiyotik almak daha iyidir.
 3. Ilaç yuttuktan sonra, çocuğunuza birkaç yudum temiz su verin, böylece ağızda hiç sol yoktur.

Çocuklar için müsaade edilen maksimum Clavulanate miktarını içeren, doldurulamayan analoglar oluşur.

Süspansiyon için toz 100 ml'lik bir şişedir ve bitmiş bulamacın 5 ml'si aşağıdakileri içerir:

 • 600 mg Amoksisilin;
 • Yaklaşık 43 (yüzyılı olmayan) mg klavulanik asit.

ESbiranjin dozu ile

3 ay ile Çocuklar 40 kiloluk ağırlık, günlük dozaj tek tek hesaplanır, çocuğun ağırlığı kilogramı başına amoksisilin 90 mg ile başlanarak, katılan pediatriste emanet daha iyidir kadar devam edilir. Ortaya çıkan miligram sayısının 12 saatlik bir aralıkla 2 doza bölünmesi gerekir.

Tedavinin seyrinin en az 10 gün devam etmesi önerilir.

Augmentin klasik süspansiyon

Bitmiş süspansiyonun 5 ml'si 200 mg Amosicillin ve Clavulanic asit, 28.5 mg içerir. Genellikle, 5 yaşına gelene kadar çocuklar için reçete edilir.

Angina dozu ile Augmentin süspansiyonu

Bademcik iltihabının pürülan akıntıya eşlik edip etmediğine bağlı olarak, çocuğun kilosu başına 25 veya 45 mg, sırasıyla, günde reçete edilir. Günlük doz, 12 saatlik bir alım aralığı ile 2 bölünmüş dozlara bölünmelidir. İlacın gerekli miktarı, pakete dahil edilen özel bir ölçü ile ölçülür.

Auginain ile angina tedavisi

Anjina sırasında antibakteriyel tedavi seçimi, hastalığın nedensel etkisinin duyarlılığı ile belirlenir. Çoğu durumda, patojenik bakterilerin çoğunu yok eden geniş spektrumlu bir antibiyotik seçilir. Anginada Augmentin yetişkinlerde, çocuklarda ve hatta hamile kadınlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Preparatın bileşimi ve etki spektrumu

Augmentin, amoksisilin ve klavulanik asidin birleşimidir. Onun analogları şunlardır: Amoksiklav, Amoklav, Flemoklav ve diğerleri.

Amoksisilin, birçok mikroorganizmaya karşı bakterisidal bir etkiye sahip olan penisilin grubundan bir antibiyotiktir. İlacın bir parçası olan klavulanik asit, sıradan amoksisilin yok edebilen bakterilere karşı direncini arttırır. Bu iki bileşenin kombinasyonu, penisilin grubundan normal antibiyotiklere dirençli enfeksiyonlarda bile Augmentin atamasına izin verir.

Augmentin etkili bir şekilde sık sık yetişkinlerle anjin nedeni olan gram pozitif (streptokoklar, stafilokoklar, enterokoklar, vs.) ve Gram negatif (E. coli, Proteus gibi) mikroorganizmalar, davranır.

Vücuda dağılım

Yeme, ilacın vücutta emilimini etkilemez. Sindirim sistemine girdikten sonra, Augmentin'in her iki bileşeni de iltihaplı bademcikler ve diğer dokular alanında emilir ve biriktirilir.

İlacın bileşenleri plasenta ve kan-beyin bariyerine nüfuz eder ve küçük miktarlarda anne sütü bulunur. İlacın bir kısmı karaciğerde (tahrip) metabolize edilir. Ana kısım idrarla atılır. Bu şiddetli böbrek patolojisi olan hastalara Augmentin atanmasında hatırlanmalıdır.

Anjina için çeşitli dozaj formları ve dozaj

12 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için tablet kullanıyorlar:

 • Anjina ile 875 mg / 125 mg (amoksisilin ve klavulanik asite oranı) dozajında, günde 2-3 kez tablet.
 • Günde 3 kez 500 mg / 125 mg 1 tablet dozajında.

12 yaşın altındaki çocuklar için, ilaç bir meyve aromalı bir süspansiyon şeklinde salınır. Enjeksiyon formları ve angina ile Augmentin diğer dozajları pratikte kullanılmamaktadır.

Olumsuz reaksiyonlar

Augmentin kullanımı yan etkilerin gelişmesine eşlik edebilir. Ana olanlar:

 • Sindirim sistemi ve karaciğeri: karın ağrısı, ishal, kusma, mide bulantısı, sarılık, hepatit, vb.
 • Alerjiler: kaşıntı ve renk değişikliği, kurdeşen, şişme vb.
 • Hemopoietik sistem: lökositlerin sayısında azalma, eritrositler, trombositler vb.
 • Sinir sistemi: uykusuzluk, sinirlilik, baş ağrısı, kulaklarda zil vb.
 • Ve bazı diğerleri: pamukçuk, yeşim.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda ilacın kullanımını önermeyin:

 • Augmentin bileşenlerinin alerjisi veya intoleransı.
 • Böbreklerin şiddetli patolojik koşulları.
 • Enfeksiyöz mononükleoz veya ciddi hepatit.

Emzirme ve hamilelik

Sıkı tıbbi endikasyonlara göre, hamilelik ve emzirme döneminde ilacın kullanılmasına izin verilir, çünkü fetüs veya çocuğun sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi kanıtlanmış kanıt yoktur.

Kabul için öneriler

 • Çoğu durumda ilaç normal olarak transfer edilir, ancak gastrointestinal sistemden olumsuz etkilenme riskini en aza indirmek için bir yemekten sonra almanız önerilir.
 • Böbrek hastalığı olan hastalara dikkat edin, dozu ayarlamanız ve dozlar arasındaki aralığı artırmanız gerekebilir.
 • Augmentin birlikte alındığında diğer ilaçların etkilerini kuvvetlendirebilir veya zayıflatabilir, örneğin oral kontraseptiflerin etkinliğini azaltır.
 • Yetişkinlerde ilaç arabanın yönetimini etkilemez, konsantrasyon ve dikkati engellemez.
 • Tedavi sırasında alkol alımından, karaciğer üzerindeki belirgin toksik yükten kaçınmak daha iyidir.

Anjin gelişmesinde Augmentin kullanımı, hastalığın ağrılı semptomlarını ortadan kaldırabilir ve ciddi komplikasyonların gelişmesini önleyebilir. Resepsiyonda, enflamatuar sürecin yer çekimi ve eşlik eden patolojinin varlığı açısından dozajı ve süreyi doğru olarak seçmek gerekir.

Herhangi bir sorunuz varsa, onlara buradan sorabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Anjinli süt ve hastalığın ana nedenlerini içebilir miyim?

Angina, sonbahar-kış döneminde, bağışıklık sisteminde bir azalma olduğunda ve vücut çeşitli enfeksiyonlara karşı direnç gösterdiğinde en sık görülen hastalıktır.

Kronik bademcik iltihabı ve evde tedavi yöntemleri

Bademcikler, patojenik mikrofloranın sokulmasından vücudun birincil immün savunmasını sağlayan dokular anlamına gelir. Uzun süreli enfeksiyonlar ile bu işlevi kaybederler ve dejeneratif süreçler nedeniyle hacim artışı.