Loading

Angina azitromisin: kullanım talimatları

Çoğu kulak burun boğaz uzmanı Azitromisin anjin altın standardındadır. Buna dayalı hazırlıklar yeni nesil makrolidlere atfedilmektedir. Bakteriyel enfeksiyonlarla etkili bir şekilde mücadele eder ve geniş bir etki alanına sahiptir.

Azitromisin Özellikleri

İlaç, yeni jenerasyonun yarı sentetik bir antibiyotiğidir ve yeni oluşturulmuş makrolidlerin alt sınıfının ilk temsilcisidir. Bu antibakteriyel geniş bir etki spektrumuna sahiptir, patojenlerin geniş bir yelpazede aynı zamanda bakteriyel tonsilit önemli patojenler olan, streptokok ve stafilokok hareket etmeye ve edebilir, sinüzit, rinit, otit, diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ajanlar.

Ayrıca, Azitromisin tabletleri solunum yolu, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları için reçete edilir, ürogenital kürenin tedavisinde etkilidir.

Aksiyon şekli anginada Azitromisin


Oral olarak alındığında (iç), ilaç mide asidik ortamda stabildir. Pratik olarak sindirim sisteminde bölünmez. Maksimum konsantrasyonu kan plazmasında 2,5-3 saat sonra elde edilir, 5 ila 7 gün arasında çok uzun bir süre bakterisid etki seviyesinde kalır. Azitromisin karaciğerde metabolize edilir ve safra ile değişmeden atılır.

İlaç, lenf bezlerinin dokularında birikebilir - lizozomlar ve fagositler tarafından enfekte olmuş dokulara sağlıklı olanlardan daha büyük bir sayıda verilir. Enfekte bademcikler ve lenf düğümlerindeki hücreler içindeki konsantrasyonu kan plazmasındaki orandan daha yüksektir.

Bu nedenle bademcik iltihabına sahip azitromisin, bademciklerde birikir, kısa süreli giriş yolları ile uzun bir bakterisid etkiye sahiptir ve anjina ile etkili bir şekilde savaşabilir. Enfeksiyon bölgelerindeki konsantrasyonunun sağlıklı dokulara göre% 24-36 daha yüksek olduğu deneysel olarak kanıtlanmıştır.

Azitromisin kullanımına kontrendikasyonlar

Bununla birlikte, Azitromisin bir grup antibiyotik ilacıdır. Kullanımları bir doktor tarafından önerilmelidir.
Tüm antibakteriyel ajanlar gibi, Azitromisine dayanan preparatlar da bir takım kontraendikasyonlara sahiptir.

Bu nedenle Azitromisin kullanımı ile ilgili talimatlar, olası yan etkileri belirler:

 • Sindirim sistemi bozuklukları: ishal, şişkinlik, kabızlık, karın ağrısı;
 • Kandidiyaz (pamukçuk);
 • Bireysel alerjik belirtiler, bu ilacın penisiline karşı bireysel bir hoşgörüsüzlük olduğu durumlarda reçete edilir;
 • Alerjik konjonktivit;
 • Baş dönmesi ve uyuşukluk, baş ağrısı, kasılmalar;
 • Güneş ışığına karşı artan hassasiyet veya hoşgörüsüzlük.

Bilim adamları tüm antibiyotiklere ortak bu olumsuz belirtiler azitromisin oldukça nadirdir ve 0.8 den% ilacı aldıktan tüm vakaların% 5 arasında değişmektedir eğer unutmayın.

Koşulsuz kontrendikasyonlar arasında, talimat aşağıdakileri çağırır.

 • Azitromisin'e bireysel hoşgörüsüzlük.
 • Laktasyon dönemi.
 • Böbrek ve / veya karaciğerin şiddetli yetersizliği (disfonksiyonu).

Hamilelik sırasında ilacı almaktan bahsediyorsak, o zaman doktor için son söz. Bu yeni bir ilaçtır ve henüz fetus üzerindeki etkisi konusunda güvenilir bir araştırma yoktur. Azitromisinin çok az sayıda yan etkiye sahip olduğu kanıtlanmış olmasına rağmen, ancak hamile bir kadında pürülan anjinin tedavisi için kullanılması sadece doktorun talimatlarına göre mümkündür.

Azitromisin üretim şekilleri ve benzerleri


Azotromisin 250 mg'lık kapsüller içinde, 6 kapsüllik bir karton paketinde.

Kaplanmış 6 tabletlik bir blister pakette en çok 0.5 g olan Azitromisin tabletleri de vardır.

Çocuklar için Azitromisine dayanan özel bir süspansiyon vardır. Evde tozdan hazırlayın.

Azitromisin temelinde preparatlar, farmakolojik endüstrisi tarafından 60'dan fazla isim yayınlanmıştır. Analoglar arasında isim vermek gerekli:

 • Azaks,
 • Aziklar,
 • Azinort,
 • Azitrol,
 • Azitroks,
 • Azitsin,
 • Altrotsin,
 • Brilid,
 • Defenz,
 • Zetamaks,
 • Zitroks,
 • Zitrotsin,
 • Ketek,
 • Klameda,
 • Klarimaks,
 • Klaritrogeksal,
 • Klaritrotsin,
 • Klaritsid,
 • klatsid,
 • Ksitrotsin,
 • Meristat,
 • Ormaks,
 • Rovalen,
 • Roksigeksal,
 • Sumasmed,
 • fromilid,
 • Eritromisin.

Bununla birlikte, azitromisin analogları, ancak replasman doktor ile anlaşıldıktan sonra akut bademcik iltihabı veya pürülan boğaz ağrısı tedavisinde kullanılabilir.

Farklı ilaçlar başka pek çok etki mekanizmasına sahip olabileceğinden.

Purulent anjinada azitromisin alımı

% 80-95 oranında pürülan anjina formları, Azitromisine duyarlı, anaerobik ve aerobik bakterilere neden olur. Günümüzde anjinalı erişkinlerde azitromisin en sık kullanılan ilaçtır.

Bu ilaç ile pürülan tonsillit tedavisi sırasında, hastalar aşağıdakilere dikkat edin.

 • Boğazda ağrının azalması ilacı almanın ikinci günüdür.
 • Tedavinin 3. gününde apselerin bağımsız açılması.
 • Hastanın durumunun 3-4 günlük tedavi için iyileştirilmesi. Bu süre zarfında, hastalar belirgin bir iyileşme fark eder: vücut ısısında bir azalma, hastanın genel durumunda bir iyileşme, boğazda ağrıda azalma.

Doktorlar enfeksiyonun yok edilmesi, ilaç tedavisi ilk 2 gün içinde oluşur ki, ve daha fazla pürülan bademcik iltihabı karakteristik olası komplikasyonlardan hastanın vücuduna Azitromisin korur.

Aziromisin nasıl alınır?

Bu ilaç, eczanelerin reçeteyle satıldığı gerçeğine atfedilmektedir. Bu nedenle, bir kulak burun boğaz uzmanı doz ve tedavi rejimini reçete etmelidir.

Pürülan boğaz ağrısı ile, Azitromisin genellikle 5 günlük bir süre verilir. İlk günde bir tablet (500 mg) ve sonraki ½ tabletleri alın.

3 günlük bir tedavi programı ile günlük olarak 1 tablet alınır.

Bazı durumlarda pürülan tonsillit tedavisi kursu daha uzun ve 8 güne kadar olabilir.

Burada daha önemli bir nokta dikkate alınmalıdır. Bu ilaç kilogram vücut ağırlığı başına hesaplanır. Tedavi süresince, bir yetişkinin 1 kg vücut ağırlığı başına en az 1.5 g alması gerekir.

Diyet Azitromisin alımını etkilemez. Ancak yemeklerden 1 saat önce veya yemekten sonra 2 kez alınmalıdır. Yani, ilaç hızla kana karışacaktır.

Antibiyotiğe ek olarak, hastaya immünomodülatör ilaçlar, ateşi, baş ağrısını hafifletmek için ilaçlar verilmeli ve ayrıca lokal tedavi için ilaç kullanılmalıdır. Hasta yatak istirahatinde tutulmalı ve bir diyet takip edilmelidir. Pürülan bademcik iltihabı karmaşık tedavi gerektiren karmaşık bir hastalıktır.

Azitromisin kronik tonsillitte nasıl kullanılır?

Azitromisin tedavisinin iyi bir etkisi, kronik bademcik iltihabının (kronik bademcik iltihabı) alevlenmesiyle bulunur.

Bu durumda, tedavi süreci genellikle 3 gündür. İlacın alınmasından sonra semptomlar daha yavaş ifade edilir, boğazda ağrı ilaç aldıktan sonra birkaç saat geçer. Kronik tonsilliti gösteren diğer belirtileri yok edin. Azitromisin sistemik bir etkiye sahiptir, şiddetli ve etkili bir şekilde tedavi edilmesine izin verir. Hastalar, tedaviden sonraki alevlenmelerin meydana gelmediğini veya çok nadiren meydana geldiğini belirtmektedir.

Akut tonsillit tedavisinde günde bir kez 500 mg atar. Nadir durumlarda, ilaç günde 2 kez resepsiyona ayrılır.

Azitromisin tedavisi sırasında dikkatli olmalısınız. Olumsuz olayların ortaya çıkması durumunda her zaman ilgili hekime bildirilmelidir. İlacın dozunu ayarlamak veya bir analog ile değiştirmek gerekebilir.

Güneşli mevsimde tedavi ederken, dikkatli olmalısınız, çünkü cildiniz güneş ışığına daha keskin tepki verecektir, güneş yanığına daha yatkındır.

Pediatri'de Azitromisin Özellikleri

Çocuklar için azitromisin süspansiyon içinde veya kapsüllerde (saf bir madde olarak 250 mg) toz içinde salınır.

Azitromisinin çocuklarda tedavisinde kullanımı sadece bir doktora danışıldıktan sonra mümkündür.

Ilacı sadece 45 kg'dan fazla olan çocuklar için kapsüller ve tabletler halinde atayın. Bebekler için, bu amaçla tozdan yapılmış bir süspansiyon kullanılır.

Makrolit veya böbrek veya karaciğer fonksiyon bozukluğuna karşı alerjik reaksiyonların varlığında Azitromisin bebeklere reçete edilmez.

Çocuğunuzun kalp ritim bozukluğu varsa doktorunuza söyleyin. Burada ilaç dikkatle uygulanır.

Antasitler ile kombinasyon halinde Azitromisin ile tedavi, ilacın konsantrasyonunu% 30 oranında azaltır. Konsantrasyonda ve diğer bazı ilaçların uygulanmasıyla değişiklikler vardır. Bu nedenle, doktorunuza diğer ilaçlar hakkında bilgi vermelisiniz.

İlacı, hastanın ağırlığına bağlı olarak ve hastalığın seyri ile ilgili olarak, günde 5-10 mg / kg'lık dozlarda atayın. Doktor belirli bir doz bekler.

Azitromisin, bakteriyel anjina tedavisinde etkili ve modern bir ilaçtır. Ağrıyı hızlı bir şekilde kaldırabilir, hücre içi seviyedeki enfeksiyonu etkin bir şekilde kavrar, yayılmasını önler. Bununla birlikte, antibiyotik bir takım yan etkilere sahiptir, doktor tarafından atanmalıdır ve bazı durumlarda etkisiz olduğunu kanıtlayabilir.

Anjinada antibiyotik azitromisin

Bir inanç vardır: Angina basit, alışkanlıklı bir hastalıktır. Bu durumdan uzak. Angina tedavisine başlamak için zamanında değilse bile, bir komplikasyon kitlesine yol açabilir. Sadece yerel komplikasyonlara neden olmayan hastalık kategorisine aittir. Hastalığın kardiyovasküler sistemin işleyişi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Akut tonsillit hem çocuklar hem de yetişkinler için tehlikelidir. Çok az insan tanıyor, ancak birçok insanda romatizma, boğazını değil, sıradan boğaz ağrısının ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Sıcaklığı düşüren ilaçlarla sınırlı olmamak kaydıyla, kapsamlı bir şekilde tedavi edilmesi gerekir.

Boğaz ağrısı belirtileri: boğaz ağrısı, pershenie, ağrı

Tam olarak terleme gibi bu tür belirtiler ve boğazda bu tür hoş olmayan duygular kişinin boğaz ağrısı başlattığını göstermektedir. Yutulduğunda ağrı - bunun ayrılmaz bir parçası. Anjina ile, bir dizi insan nefes almakta zorluk çeker. Baş ağrısı, titreme ve güçsüzlük de hastalığın vazgeçilmez özellikleridir. Hasta kişi için sıcak çay veya et suyu içmek zor bir iş haline gelir, her yudum zorlukla verilir.

Ortak bir inanç vardır: Angina yumuşak biçimde akabilir. Ne yazık ki, bu öyle değil. Sıcaklık artışı olmamasına rağmen, hala sağlığa ciddi zararlar verebilir. Hatırlamak gerekir: boğazda iltihaplanma sadece buzdağının bir parçasıdır. Bulaşıcı hastalık çeşitli organları etkiler, ayrıca, anjin, difteri hastalıkları, kızamık, kızıl ateş, boğmaca, bir dizi kan hastalıkları vakalarında eşlik eden bir hastalık olarak davranır.

Grip ya da insan mevcudiyetinde sağlıksız bir durumun bir sonucu olarak devam edebilir. Pus benzeri grubun mikropları, çeşitli koşullar altında anjinaya neden olabilir. Temel bir örnek: gıdalarda tüketilen kaynatılmamış süt, yetişkinlerde ve çocuklarda boğaz kesmek için doğru yoldur. Staphylococcus ürünleri ile enfekte, anjinaya neden olur. Kötü yıkanmış, yaygın olarak kullanılan yemekler başka bir kaynağıdır.

Enfeksiyonlar havadaki damlacıklar tarafından sorunsuz bir şekilde iletilebilir. Angina bir istisna değildir. Özellikle hızlı bir şekilde stres geçiren, kronik yorgunluk sendromundan muzdarip, sık sık aşırı ısınmaya ve aşırı ısınmaya eğilimli olan insanlara "yapışır", başkalarıyla uğraşmada zorluk çeker.

Anormalliği zor olmadan teşhis etmek zordur, çünkü artmış kırmızı bademciklerin boyutu sadece bu rahatsızlığın bir göstergesi değildir. En ufak bir şüphe şüphesinde, hemen bir doktora danışmalı, testleri yapmalı ve hemen tedaviye devam etmelisiniz. Angina çok yönlü bir hastalıktır. Başlıca semptomları diğer, daha az tehlikeli rahatsızlıkların, örneğin ağrıyan eklemlerin ve ağrıyan bir ağrı hissinin, romatoid bir süreç olduğunu gösteren karakteristiktir. Anjinadan kaynaklanan lokal komplikasyonlar daha az tehlikeli değildir.

Angina ile bademciklerin yakınında bir apse oluştuğunda paratonsil apsesi başlayabilir. Angina, diffüz doku takviyesi ve daha pek çok şeyin eşlik ettiği boyun flegmonunu provoke edebilir. Mikropların ömrü ürünleri kendilerinden daha az tehlikeli değildir. Birincisi, insan sağlığının genel durumuna, bağışıklık kalitesine, anjina ile enfeksiyon derecesine bağlı olduğundan, derinliğinin tahmin edilmesi zor olan organizmanın zehirlenmesini taşır.

Anjina ile, sadece boğazın mikroflorası değil, bağırsak da değişir, lenf düğümleri artar. Tüm bunlara, insanda yeni rahatsızlıkların ortaya çıkması için ciddi bir tehlike oluşturan metabolik bozukluklar eşlik etmektedir.

Ondan mı yoksa tedavi mi?

Her şeyden önce antibakteriyel ilaçlar. Enfeksiyonlarla mücadelede vücudu destekleyebildikleri için anjinaya yardımcı olurlar. Antibiyotiklerin alınması büyük ölçüde hastanın durumunu kolaylaştırır, hastalıktan sonra olası komplikasyonları önler, iyileşme sürecini hızlandırır. İlaçların anjina ile dozu önemli bir konudur.

Antibakteriyel ilaçlar hastalığı hızlı bir şekilde yenilemeye yardımcı olur, ancak bunların kullanımı bağımlılık yapabilir. Sonuç olarak, vücudun enfeksiyonlara karşı direnci azalır, “dışarıdan yardım bekler” sendromu vardır, örn. Hastalıkla savaşmak için iç rezervleri çekmeyi bırakıyor. Antibiyotiklerin sıklıkla kullanımı tehlikelidir ve güçlü antibakteriyel ilaçların uygulanması için gerektiğinde, insan vücudundaki etkileri beklenenden daha zayıf olacaktır.

Anjina tedavisi için popüler ilaçlardan biri azitromisin ve azitromisin'dir. Azitroksi, geniş bir kullanım yelpazesinin antibiyotiğine işaret eder, ancak kadınların hatırlanması gerekir: hamile olduğunda, kontrendikedir. Azitroks, enflamatuar odak üzerinde bakterisidal bir etkiye sahiptir, dozu ve kullanım düzenliliği, bulaşıcı hastalığın spesifik yapısına bağlıdır. Azitrox da yan etkileri vardır.

Genellikle uygulamadan sonra, deride bir döküntü görülür, karın, mide bulantısı, ishalde ağrı ile birlikte gastrointestinal sistemin işleyişinin ihlalleri vardır. Karaciğer ve böbreklerin çeşitli hastalıklarından muzdarip insanlara azitroks kullanmayın. 12 yaşın altındaki çocuklara ilaç verilemez, aynı zamanda emziren kadınlar ve makrolid gruplarına ait antibiyotiklere duyarlılığı arttıranlar da kontrendikedir.

Azitrox, anjina tedavisinde diğer ilaçların kullanımını dışlamaz, ancak ilacı almak arasında en az iki saat ara verilmelidir. Azitromisin, annenin ve gelecekteki çocuğun hayatını kurtarmanın bir sorunu olduğu durumlarda kullanılmasına izin verilir. Bir kadının emzirme döneminde azitromisin kullanması gerekiyorsa, bebeğin suni beslemeye aktarılması gerekir.

Anjina, yan etkiler tedavisinde azitromisin kullanımı

Azitromisin, geniş bir etki spektrumuna sahip olan bir antibiyotiktir. Bu ilaçla tedavi edilen hastaların geri bildirimleri, çeşitli hastalıkların tedavisinde oldukça etkili olduğunu göstermektedir. Makrolid antibiyotiklerin bir alt grubunun temsilcisi olarak kabul edilir. Bakteriyostatik ve bakterisit etkileri vardır.

Etkisi sadece ekstra değil, aynı zamanda hücre içi patojenlere de uzanır. Gram-pozitif ve Gram-negatif mikroorganizmalar, bazı anaerobik mikroorganizmalar, bu ilaca karşı oldukça duyarlıdır. Azitromisin, yan etkilerinin azitroks kullanımı ile ortaya çıkmasına benzer olmasına rağmen, daha hafif ve yumuşak bir antibiyotik olduğu düşünülmektedir. Bu etkiler şunları içerir:

  • ishal,
  • bulantı,
  • karın ağrısı
  • dispepsi (kusma ve şişkinlik ile kendini gösterir),
  • kabızlık oluşumu,
  • anoreksi,
  • tat bozuklukları,
  • Ağzının mukoza zarında Candidamycosis,
 • artan kalp hızı,
 • göğüste ağrı,
 • baş dönmesi ve baş ağrısı,
 • artan yorgunluk ve uyuşukluk,
 • nevroz,
 • normal uyku fonksiyonunun bozulması,
 • vajinal kandidiyaz
 • döküntü, kaşıntı veya ürtiker,
 • konjonktivit vb.

Azitromisin geniş spektrumlu ilaç kategorisine ait olmasına rağmen, bir kişinin karaciğer fonksiyon bozukluğuna sahip olması durumunda kullanılamaz ve hastanın böbrek fonksiyonunu bozması durumunda dikkatli kullanılmalıdır. Çocuklara ilacın dozunu ve kullanımının rejimini sıkı bir şekilde uyguladıkları sürece azitromisin verilebilir.

Eğer bir seçenek varsa: hasta azitromisin veya azitromisin - doktorları tayin etmek için, kural olarak, ikinci ilacı tercih edin. Azitromisin dozu sadece uzmanlar tarafından hesaplanabilir, çünkü büyük ölçüde hastanın vücudunun bireysel özelliklerine bağlıdır. Bu ilaç sadece angina tedavisinde değil, aynı zamanda sinüzit, bronşit, zatürre ve diğer rahatsızlıklara neden patojenik bakteriler ile başa çıkmak için de etkilidir.

Bununla birlikte, unutulmamalıdır: kalp ritmi bozuklukları durumunda, azitromisin kullanılmaz ve bu fenomen birçok enfeksiyöz hastalığa eşlik edebilir ve vücudun genel bir zayıflamasıyla ortaya çıkabilir. Soru şu ki, ne seçilir: azitromisin veya azitromisin, sadece bir doktor tarafından kararlaştırılmalıdır. Hasta, sırayla, ilacın kullanımına yönelik talimatlara sıkı sıkıya uyulmasını gerektirir.

Erişkin boğaz ağrısı tedavisinde antibiyotik azitromisin

Pürülan boğazda azitromisin, çoğu durumda 5 günlük, daha az sıklıkta - 3 günlük tedavi rejimi için reçete edilir. İlk durumda hasta ilk gün bir bütün tableti, daha sonra 4 gün boyunca günde bir tabletin yarısını alır. 3 günlük tedavi programı ile günde 1 tablet alın.

İlaç azitromisin ya yemeklerden önce 1 saat ya da yemekten 2 saat sonra verilir.

Çocuklarda tedavi rejimleri farklı olabilir. Kural olarak, bir toz temelinde hazırlanan bir süspansiyon formunda azitromisin reçete edilir. Bunlar için günlük doz 1 kg vücut ağırlığı başına 10 mg'dır, bu miktar her 24 saatte bir kez alınır. Yine, üç günlük bir program, çocuğun, ilk günde 10 mg / kg alındığında ve sonraki 4 günde, her 24 saatte bir 3 gün, ya da 5 gün boyunca, 1 kg vücut ağırlığı başına 10 mg'lık bir doz alması mümkündür. gün - 5 mg / kg.

Her durumda, tedavi süreci için yetişkin 1.5 g ilacı (tabletlerde, genellikle 0.5 g içerir) almalıdır, çocuk - her bir vücut ağırlığı için 30 mg ilaç.

Bir çocuğa veya bir yetişkine hangi özel şema atanması gerektiğine bağlıdır:

Azitromisin ilacı - Sumamed, Azimed, Sumamox daha sık 3 günlük bir program, kreşler (örneğin, Azitro Sandoz) - daha sık 5 günlük bir programda alınır; Bir doktorun özel randevusu.

Sumamed en yaygın azitromisin preparatlarından biridir.

Bazen azitromisin irinli bademcik ve daha uzun bir süre için atanan, ancak bu tür durumlar nadirdir: İlaç hızla yüksek konsantrasyonlarda dokularda birikir ve daha sonra yavaş yavaş emilerek kan dolaşımına ve dolayısıyla hatta birkaç gün elbette tamamlanmasından sonra hala etkili enfeksiyon kalıntılarını bastırmaya devam ediyor.

Anjina için azitromisin kullanımı hakkında daha fazla bilgi için, ayrı makaleyi okuyun...

Purulent anjinada azitromisin ne kadar etkilidir?

Bugüne kadar, azitromisin pürülan anjinada makrolid antibiyotiklerin kullanımı için "altın standart" dır. Sindirim enzimlerinin, eritromisin ve diğer öncü maddelere göre daha dirençli olmasına karşın, dokudaki konsantrasyonları, streptokok enfeksiyonunu baskılamak için gerekli olan değerlerden önemli ölçüde daha yüksektir. Böylece, çözüldüğü gibi, sadece enfeksiyonu baskılamakla kalmaz, aynı zamanda vücudu da bakterilerin aktivitesinin neden olduğu komplikasyonlardan korur.

Anjinaya neden olan ajanların azitromisine karşı direnç durumları, nadiren, farklı ülkelerdeki vakaların% 6'sından daha fazla değildir. Bu nedenle, antibiyotik olarak aktif kabul temel alternatif ingibitorozaschischennym penisilinler (örneğin, Amoksiklava veya Augmentin) için, ve hatta bazı durumlarda (- nedeniyle hastanın aşırı duyarlılık için antibiyotik-laktam genellikle) kullanmak daha çok tercih edilir.

Başka bir deyişle, Purulent boğaz ağrısı azitromisin gerçekten yardımcı olur. Alındığı zaman, bademciklerdeki enfeksiyonun odağı 1-2 gün içinde yok edilir, 3-4 gün boyunca hasta zaten nispeten iyi hissettirir, aynı zamanda apse otopsisi vardır, bunun ardından hastanın durumu normale döner. Ancak, böylesi başarılı bir sonuç, yalnızca hastalığın yetkin teşhisi ve azitromisinin uygulanmasıyla, vücutla etkileşiminin tüm spesifik özelliklerini hesaba katarak mümkündür.

Bir pıhtı pıhtısında stafilokok bakterileri

Azitromisin kullanırken dikkat

Bir doktora danışmadan bağımsız olarak, kendiniz veya çocuğunuza pürülan anjina azitromisin ve ona dayalı herhangi bir ilaç ile reçete yazabilirsiniz. En azından, bu tür kendi kendini hedefleme tehlikeli olabilir:

Her zaman hastalar yeterince tanı koyamazlar. Gerçek pürülan anjina sıklıkla enfeksiyöz mononükleoz, herpangina ve boğazın fungal lezyonları ile karışır. Bu hastalıklar ile azitromisin işe yaramaz ve mantar enfeksiyonları ile hastanın patolojik durumunun şiddetini bile arttırabilir; Bazı durumlarda, azitromisin etkisiz olabilir. Tedavi sırasında, zaman içinde etkinin olmadığını ve başka bir sınıfın bir ilacını reçetelemek için doktor tarafından gözlemlenmelidir; Azitromisin yan etkilere neden olabilir - alerjilerden sindirim bozukluklarına. Pürülan anjini olan bir hasta için bu tür patolojiler çok istenmeyen bir durumdur ve çoğu durumda doktor bunları önceden görebilmektedir.

Gökyüzüne mantar saldırısı ve faringeal kemer. Azitromisin sadece yardımcı olmuyor, aynı zamanda zararlı bile olsa bu durum söz konusu.

Bu arada, azitromisin alırken bu veya diğer sindirim bozukluklarının vakaların% 50'sinden daha sık görüldüğü gerçeğine hazırlıklı olmalısınız. Bu nedenle, bu antibiyotik reçete edildiğinde, hasta, hızlı ve kolay asimile edilmiş gıdaların maksimum miktarı ile sıkı bir diyet izlemelidir.

Ek olarak, azitromisin için, aşağıdaki yan etkiler tipiktir:

Işığa karşı cilt hassasiyeti; Baş ağrısı; Göğüste ağrı; Zayıflık, uyuşukluk.

Orta dereceli tezahürleriyle azitromisin alınmaya devam edebilir. Bu yan etkilerden herhangi biri özellikle şiddetli ise, bir doktora görünmeniz gerekir. Ya ilacı değiştirecek ya da yardımcıları yazacak.

Bugüne kadar, pürülan boğaz ağrısı ile Sumamed tercih edilen ilk satırın ilaçları arasındadır. Çok etkili, yeterince güvenli, üretiyor...

Boğazdan gelen 3 tablette antibiyotik azitromisin uygulanır ve buna bağlı olarak tüm preparatlar temel alınır: Azitroks, Sumamed, Azimed, Hemomycin,...

Gerçek pürülan anjina ile, Amoxiclave uygulamasının kuralları gözlenirse hemen hemen her zaman yardımcı olur. İlacın ana aktif maddesi...

Solunum sistemi hastalıkları bakteriler, virüsler veya mantarlardan kaynaklanabilir. Her durumda, tedavi farklı olacaktır. Onun için hazırlıklar sadece bir doktor tarafından seçilmelidir. Sonuçta, uzman laboratuvar testlerini doğru bir şekilde teşhis edip yönetebilecektir. Genellikle doktorlar anjin "Azitromisin" tedavisi önerir. Bu doğru yaklaşım mı? Makaleden öğreneceğiniz bu sorunun cevabı. Ayrıca, anjina "Azitromisin" ilacın kullanım özellikleri ile tanışabilirsiniz. Bu konuyla ilgili yorumlar aşağıda açıklanacaktır.

Bu araç nedir?

Eğer bir ilaç "Azitromisin" reçete edilirse, boğaz ağrısı doğada bakteri olmalıdır. İlaç geniş spektrumlu antibiyotiklere değinmektedir. Ilacın bileşimi aynı aktif maddeyi içerir - azitromisin. 250 veya 500 miligram olabilir. Ayrıca bazen 125 mg ağırlığında satış tabletleri vardır. Bu doz kreş olarak kabul edilir.

İlaç 3 veya 6 kapsül tarafından verilir. İlaç, doza ve paketteki tablet sayısına bağlı olarak belirli bir maliyete sahiptir. Tarif edilen ilacın ortalama fiyatı 80 ila 150 ruble aralığındadır.

Anginada "Azitromisin"

Tabletlerin kullanımı için endikasyonlar solunum yolu (bronşit, tracheitis) çeşitli hastalıklar olacaktır. Ürogenital enfeksiyonlara da yardımcı olurlar. İlaç cildin yanı sıra mide ve bağırsak enfeksiyonları için reçete edilir. Ancak çoğu zaman doktorlar anjinada "Azitromisin" ilacının kullanılmasını önermektedir.

Tarif edilen patolojinin iki şekli olabilir: akut ve kronik. İlk durumda, hastalık yüksek bir sıcaklıkla devam eder. Bu durumda, hasta sıklıkla ilk kez onu karşılar. Doğru ve zamanında tedavi olmadığında anjina (veya bademcik iltihabı) kronik formu ortaya çıkar. Bu durumda, ilaç "Azitromisin" her zaman etkili olmayabilir.

Ne zaman bademcik iltihabı için ilaç kullanamıyorum?

Anjina ile "Azitromisin" tabletleri sıklıkla reçete edilir. Bununla birlikte, bu tür tavsiyeler, yalnızca birçok doktorun basitçe utanarak, ilacı rastgele reçeteleyen araştırmadan sonra verilmelidir. Boğazdaki enflamatuar süreçte, hastadan bir yayma yapmaya ve bu tür antibiyotiklere mikroorganizmaların duyarlılığını belirlemeye değer. Bakteriler buna dirençli ise, bu tür tedavi işe yaramaz. Bu hastalığın kronik bir form alacağı gerçeğine yol açabilir ve bu çok daha nahoştur.

İlaç, bileşenlerine artan duyarlılığı olan hastalara anjin tedavisi için reçete edilmemiştir. Karaciğerin ve böbreklerin bazı hastalıkları ile, çare yardım yerine zarar verebilir. Aritmi sırasında hap almak için tavsiye edilmez. Ayrıca, belirli bir dozajdaki ilaç, 16 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

Tedavi yöntemi

Anjina için "Azitromisin" ilacın kapsülleri ve tabletleri günde sadece bir kez kullanılmalıdır. Bu onların avantajı. İlaç bademcik iltihabı ve hastanın yaşına bağlı olarak reçete edilir.

16 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar 500 mg aktif bileşen önerilir. İlacın bu miktarı bir tablette (0.5'lik bir dozda), iki kapsülde (0.25'lik bir dozda) veya 4'ünde (0.125'de) bulunur. Kullanmadan önce daima kapsül içindeki ilacın hacmine dikkat edin. Tedavi süresi üç gündür. Kronik anjina formunda, tedavi bazen 5 güne uzar.

Çocuklarda kullanım

Yetişkinlerde anjina ilacı "Azitromisin" nasıl alınır, biliyorsunuz. Bununla birlikte, bu hastalık çocukları daha sık etkiler. Tarif edilen ilacı çocuklara vermek gerekli midir? Bu konuyla ilgileneceğiz.

Talimat tablet şeklinde, ilacın 16 yaşın altındaki çocuklar için reçete olmadığını belirtmektedir. Hepsi kabul etmemek için rahatsızlıktan dolayı. Her çocuk sadece bir kapsül ya da hap yutmaz. Bu durumda, doktorlar, tarif edilen ilacı, komple analoğuyla, örneğin "Sumamed" ilacı gibi sıvı bir formda değiştirebilir. Ayrıca, bazı ebeveynler çocuklarda angina tedavisinin tam olarak "Azitromisin" ile gerçekleştirildiğini bildirmektedir. Bunu yaparken, tableti birkaç parçaya ayırdılar ve toz haline getirdiler.

İlacın dozu hastanın yaşına bağlıdır. Yaşamın ilk altı aylık bebeklerinin kilogram vücut ağırlığı başına 5 mg azitromisin reçete edilir. Yani, çocuğunuz 10 kilo ağırlığında ise, o zaman ilacın 50 mg vermesi gerekiyor. 125 mg'lık bir dozda tabletlerin varlığında, uygun bir dozaj hapın üçte biri olacaktır. Bir yıl sonra, her gün vücut ağırlığındaki kilogram başına 10 mg aktif bileşen vermesi önerilir. Bu, bebeğin 15 kilogram ağırlığında olması halinde, ilacın 150 mg'ının kendisine reçete edilmesi anlamına gelir. Tedavi süresi 3-5 gündür ve hastalığın biçimine bağlıdır.

Gebelikte Angina

Hamilelik sırasında kadın bir boğaz ağrısı boğuldu, "Azitromisin" bunu tedavi etmek için en iyi yol olacaktır. Sonuçta, diğer antibiyotiklerin aksine, ilacı günde sadece bir kez alın. İlk trimesterde terapinin kategorik olarak kontrendike olduğunu hatırlamaya değer. Fetüste malformasyonlara neden olabilir.

Daha sonraki bir tarihte, doktor tedavi olasılığına karar verir. Bu durumda uzman, davranışının olası risklerini ve faydalarını karşılaştırır.

Yan etkileri

Çoğu durumda, tarif edilen ilaç normalde tolere edilir. İlaç, dışkı, karın boşluğu, iştah kaybı gibi rahatsız edici etkilere neden olabilir. Bu belirtilerle terapi iptal edilmez. Bazı durumlarda, doktorlar, yararlı bakterilerden oluşan bir kompleksin kullanımını tedaviye ekler.

Ayrıca, anjina ortadan kaldırılması sırasında yan etkiler arasında kandidiyazis, uyku bozukluğu, artan yorgunluk tespit edilebilir. Yüksek dozda ilaçlarda, karaciğer ve böbrek hastalıklarının alevlenmeleri olabilir. Bazen kurdeşen veya şişlik şeklinde alerjik reaksiyonlara neden olur.

"Azitromisin": anjina (etkililik hakkında geri bildirim)

Tanımlanan ilaç ile tonsillitin çoğunluğunda tedavi edilmesi olumlu sonuçlar verir. İlaç aç karnına alınır (yemeklerden bir saat önce veya iki saat sonra). Bu, aktif maddenin hızlı emilmesi için gereklidir. Sonuç olarak, iltihabın odağında biriken ilaç dokularda hızla dağılır. Bu, patojenik mikroorganizmalara karşı mücadelenin gerçekleştiği yerdir.

Tüketiciler ilacı ilk aldıklarında vücut ısısının bazen arttığını bildiriyorlar. Doktorlar bunun bakterilerin kitlesel ölümünden kaynaklandığını söylüyor. Ölen mikroorganizmalar hafif bir zehirlenme yaratır. Ancak, ertesi gün hastanın durumu gelişiyor. Önemli rahatlama rağmen, ilaç kesinlikle belirtilen süre alınmalıdır. Hapları erken tüketmeyi bırakırsanız, dirençli mikroorganizmalar oluşturabilirsin. Bu durumda, açıklanan ilaçla sonraki herhangi bir tedavi etkisiz olacaktır.

Çoğu durumda, doğru teşhis konması ile ilaç çok kısa sürede tam iyileşmeye yol açar. İlaç bademcik iltihabı (boğaz spreyleri, pastiller, otlar ve benzeri) tedavisi için diğer ajanlarla iyi bir şekilde kombine edilir. Ancak, bu tür kombinasyonlar hakkında daha ayrıntılı bilgi doktorunuzla kontrol edilmelidir. İlk ziyarette bu konuda doktora danışınız.

Özetleme

Anjin tedavisi için etkili bir ilaç hakkında bilgi sahibi oldunuz. Ticaret adı Azitromisin. İstenirse, açıklanan ilacın tam analoglarını bulabilirsiniz. Farklı formlarda ve dozajlarda üretilirler. Herhangi bir antibiyotiğin tek başına alınamayacağını unutmayın. Yetkili bir randevu için bir doktora danışmak gereklidir. Boğaz ağrısı tedavisi özellikle sorumlu bir şekilde ele alınmalıdır. Sonuçta, yanlış tedavi ile, komplikasyonlara neden olur. Sağlığınıza karşı güçlü!

Angina genellikle kendini boğazda yüksek ateş ve akut ağrı olarak gösterir - bazen ağrılı bir şekilde gözyaşlarına boğulur. Ancak, kronik bademcik iltihabı şeklinde meydana gelir ve sonra sıcaklık olmayabilir, sadece güçlü bir boğaz ağrısı ve genel halsizlik vardır. Her iki durumda da, enfeksiyonla mücadelede ana destek, aralarında anjina Azitromisin ile kendini kanıtlamış olan antibiyotikler olacaktır.

Anjina'nın antibiyotik Azitromisin ile tedavisi

Azitromisin geniş spektrumlu bir antibiyotik olduğundan, anjinaya neden olan tüm bakterilerle etkili bir şekilde savaşır. Antibiyotik Azitromisin makrolidlerin grubuna aittir ve bir kural olarak, penisilin serisinin antibiyotiklerinden daha iyi tolere edilir, bu nedenle tıbbi reçeteler arasında oldukça sık bulunabilir.

Antibiyotik amoxiclav olarak, midenin asidik ortama dayanıklıdır, bu nedenle herhangi bir zamanda götürün, ancak ilaç emilimi için bir yemek buna göre, daha hızlı ve daha önce doktorlar genellikle hızla etkiye sahip başladı, bir saat önerilir.

Azitromisin kolayca vücudun yumuşak dokularına, solunum sistemine, sıvılara (kan plazması ve lenf) girer. Yayımlandığı enfeksiyonun lokalizasyonuna doğrudan gelir. Patojenik mikroorganizmaların biriktiği yerlerdeki ilacın konsantrasyonunun sağlıklı dokulardan önemli ölçüde daha yüksek olduğu deneyimle kanıtlanmıştır. Bu nedenle, yan etkiler o kadar belirgin olmayacaktır (birçoğu hiç olmayabilir).

Komplike olmayan akış durumunda anjinada azitromisin 3-5 gün sürer. İlaç tablet formunda ve kapsüllerde üretilmekte olup, bunların her biri eksipiyanlarla birlikte 250 mg veya 500 mg ilaç içerebilir. Anjina'nın antibiyotik ile tedavisi Azitromisin çocuklarda ve yetişkinlerde farklıdır.

Erişkinlerde Azitromisin Dozu

Yetişkinler için, aşağıdaki tedavi rejimi kullanılır. Tabletler 500 mg (veya 250 mg'lık 2 tablet) günde bir kez alınmalıdır. Herhangi bir nedenden ötürü, ilacın bir sonraki dozu atlanamazsa, bir sonraki doz, bu durum tespit edilir edilmez derhal ve sonraki dozda - 24 saat arayla - alınmalıdır.

Anjinalı yetişkinlerde azitromisin, tüm antibiyotikler gibi, semptomatik olarak değil, sistemik olarak, yani enfeksiyonla birlikte hızla yayılmayı önler ve yayılmasını önler.

Antibakteriyel ilaçlar kullanmadan savaşmaya karar verdikleri bademcik iltihabına neden olabilir. eklemler de dahil olmak üzere çok ciddi komplikasyonlar ve en korkunç şey böbrekler ve kalp!

Hızlı etkiyi elde etmek için ilacı kapsül formunda almanız tavsiye edilir - böylece dokunulmanın başladığı ince bağırsağa ulaşır.

Çocuklarda angina azitromisin: tedavi süreci

Büyüyen bir organizmanın özellikleri, belli bir yaşa kadar, çocuklar için tüm antibiyotiklerin reçetelenmemesidir. Çocuklar özellikle yarım yıldan beri savunmasızdırlar - Azitromisin reçete etmezler, çünkü bu çok istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

6 ay ve 12 yıla kadar, azitromisin çocuklara sadece bir süspansiyon (Sumamed) şeklinde reçete edilir. En genç için - bir yıla kadar - doz kilogram başına 5 ml süspansiyondur. Çocuğun günde bir kez ihtiyacı olan bir süspansiyon şeklinde bir antibiyotik Azitromisin içmek için, tedavinin seyri en az 3 gün sürmektedir. Yıldan 3 yıla kadar, doz biraz artar ve çocuğun kilosunun kilogramı başına 10 ml'ye eşittir, 4 ila 12 yıl - zaten 15 ml / kg'dır. İlaç günde bir kez çocuklara verilir.

12 yaşına ulaştıktan sonra, bir çocuk doktoru, ergenin ağırlığına ve hastalığın şiddetine bağlı olarak 250 veya 500 mg'lık bir dozda hap veya kapsül reçete edecektir.

Anjina Azitromisin tedavisinde alerjiler ve yan etkiler

Anginada azitromisin dikkatli kullanılmalı ve randevusu alınmadan önce, tüm kronik hastalıklarınız hakkında, aldığınız ilaçlar ve bir antibiyotiğe karşı alerjinin varlığı hakkında doktora bilgi verdiğinizden emin olun.

Alerjik reaksiyonlara eğilim, alerjilerin ortaya çıkmasına ve Azitromisin ile tedaviye katkıda bulunabilir. En yaygın reaksiyonlar şunlardır: kaşıntı, çeşitli deri döküntüleri, ürtiker ve bazen (daha az yaygın olmasına rağmen) ve Quincke'nin ödemi.

Bazı hastalarda karın bölgesinde rahatsızlık hissedebilir, şişlik, ağrı, bulantı hissedilebilir ve ağızda nahoş bir tat görünebilir. Birisi, uykusuzluğun ortaya çıktığını, kaygıyı geçmediğini, görünüşte hiçbir dış neden olmadığı için farkedemeyebilir. Aksine, biri hafif depresif, sıkıcı bir duruma düşebilir, baş ağrısı veya baş dönmesi geçirebilir.

Azitromisinin özelliğine, ışığa, ışığın güneş ışınlarına olan hassasiyetini arttırmak gibi, ışığa duyarlılığa neden olma özelliğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle, bahar veya yaz aylarında anjinada antibiyotik Azitromisin reçete edilirse, sokağa çıkarken ve güneşin vücudun açık alanlarını kaparken dikkatli olun, aksi takdirde güneş yanığı bile alabilirsiniz.

Neyse ki, tüm bu fenomenler geçicidir, bu yüzden Azitromisin kullandıktan sonra başladılarsa panik yapmayın. Ancak, tedavi eden doktor onlar hakkında bilgilendirilmelidir - belki de durumu ciddi bulacaktır ve ilacı başka bir antibiyotikle değiştirecektir.

Ayrıca, Azitromisin ve bazı ilaçların eş zamanlı uygulanmasının ilacın zayıflamasına neden olabileceği de unutulmamalıdır. Hiçbir durumda, en küçük dozlarda bile, Azitromisin ile eş zamanlı olarak alkol almamalısınız.

Hamilelik sırasında azitromisin

Özel bir hasta kategorisi için - hamile kadınlar - çok nadiren antibiyotik Azitromisin reçete edilir ve sadece anne için beklenen yararın hastalığın gelecekteki anne ve fetüsün vücudu üzerinde verebileceği zararın aşıldığı durumlarda.

Neden bu yapılır, çünkü Azitromisin vücut üzerinde olumsuz etkisi en az olan son jenerasyonun antibiyotiğine işaret eder. Basittir: Şu anda ilacın gelecekteki anne ve fetus üzerindeki etkisi hakkında yeterli veri yoktur. Ancak yapılan bu çalışmalar, bu antibiyotik kullanımının çocukta herhangi bir gelişimsel bozukluğa neden olmadığını kanıtlamaktadır.

Hastalığa veda et

Anjinadan muzdarip olanların birçoğu, antibiyotiklerin (özellikle azitromisin) atandıktan hemen sonra rahatlama geldiğini sordular, neden gargara ve fizyoterapi yapmalı?

Bilmeniz gerekir: tedavinin başarılı bir şekilde tamamlanması için destekleyici önlemler gereklidir. Hastalığa son olarak "elveda" demek için bademciklerin pürülan bir plaktan temizlenmesi gerekiyor.

Bademcikler, yeni iltihaplanma odaklarının kendi çürükleri ve boşlukları içinde kolaylıkla ortaya çıkabileceği şekilde düzenlenir. Bu nedenle reçete yazan doktorun talimatlarını göz ardı etmeyin: Azitromisin kursunu içtikten sonra, otlar ve antiseptik solüsyonlarla (furacilin, miramistin) gargara yapmaya devam edin. Bu, keskin nişancıların boğulmasından yaklaşık bir hafta sonra yapılmalıdır.

Size başarılı bir şekilde davranmak ve hasta olmamak daha iyidir. Uzun solukluların tavsiyelerini takip edin: temper ve şarj!

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Azitromisin: angina durmaz

Talimat ve dozaj

Hem yetişkinler hem de çocuklar için anjinada azitromisin reçete edilebilir. Ancak bir antibiyotik olduğu için, tedaviden olumlu bir sonuç elde etmek için dozu doğru bir şekilde hesaplamak ve alım süresini gözlemlemek önemlidir.

İlacın gerekli miktarı hastanın yaşına göre hesaplanır:

 • Doğumdan ve 6 aya kadar, Azitromisin kullanımı önerilmez. Antibiyotikler sadece ciddi vakalarda ve sürekli tıbbi gözetim altında reçete edilir.
 • 6 ay ila 12 yıl arasında ilacın bir süspansiyon şeklinde kullanılmasına izin verilir. Tek bir dozun hacmi vücut ağırlığına bağlıdır (1 kg başına 5 ml). Günde 1 ilaç alımı, tedavi kursu - en az 3 gün.
 • 12 yıldan (vücut ağırlığı - 45 kg'dan fazla) kapsüller kullanılmaktadır. Tek doz - 1 adet (500 mg), günde 1 kapsül, tedavi kursu - 3 gün.

Anginada azitromisin, gıdadan ayrı olarak alınmalıdır: Gıda, ilacın kanın emilimini kötüleştirdiği için, bundan 2 saat önce veya sonra. Rejime sadık kalmak, ilacı her gün aynı anda içmek en iyisidir. Başka bir prosedür atlanırsa, ilk fırsatta Azitromisin almanız gerekir. Bir sonraki kapsül (süspansiyonun dozu) - bir günde.

Kontrendikasyonlar

Anginada azitromisin çocuk veya emzirme sırasında kullanılması istenmez. Bu tür tedavi olasılığının sorusu, tüm riskleri ve ilacın algılanan faydalarını değerlendirdikten sonra doktor tarafından bireysel olarak kararlaştırılmaktadır.

Azitromisinin uygulanması için kontrendikasyon, makrolit intoleransıdır. Yani, bu grubun ilaçlarına alerjisi olan hastalara reçete edilmez. Bakım ile tedavi böbrek, karaciğer veya kalp ihlali ile gerçekleştirilebilir.

İlaç ne kadar etkilidir?

Hastalara göre anjinada azitromisin çok etkilidir. Tedavi seyrinin daha kısa olmasına rağmen (ortalama 3 ila 5 gün) hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmak için diğer antibiyotiklerden daha hızlıdır.

İlacın etkinliği, dağılımının özellikleri ile ilişkilidir. Kanın içine girdiğinde hemen iltihaplı organlara gider. Dokulardaki konsantrasyonu plazmada olduğundan daha yüksektir. İlaveten, ilacın birikimi terapötik etkisini uzatabilir, kabul sürecinin bitiminden sonra 5-7 gün boyunca çalışmaya devam eder.

Dikkat

Azirtomycin ile tedaviye başlamadan önce birkaç şey düşünülmelidir:

 1. İlaç yan etkileri, en tehlikeli - anjioödem ve anafilaktik şok (nadiren) neden olabilir.
 2. Alkol ile alınamaz.
 3. Azitromisini bozulan böbrek ve / veya karaciğeri almak disfonksiyonlarının daha da çoğuna yol açabilir.
 4. Resepsiyon, antasit ajanlar ile birleştirilemez.
 5. Tek doz dozları arasındaki müdahale en az 24 saat olmalıdır.
 6. Doktor tarafından reçete edilen dozu aşmayın, ilacı 6 yaşından küçük çocuklar için bir süspansiyon şeklinde 12 yaşından küçük çocukların tedavisi için kapsül şeklinde kullanın.

analogları

yurt içinde - ( "Kern Pharma" Makedonya) ve ( "Vertex", "Ozon") üretim Eczaneler Azitromisin ithal bulunabilir. Rus analoğu aynı göstergeler, kontrendikasyonlar ve yan etkiler listesine sahiptir, ancak maliyeti biraz daha düşüktür (yaklaşık 110 ruble).

 • ZI-Faktör. Bu analoğun fiyatı Azitromisin ile neredeyse aynıdır. Ancak sadece tabletlerde ve kapsüllerde üretilir, bu da onu çocuklukta kullanmak imkansız hale getirir.
 • Azitroks. Maliyet, Azitromisin'den biraz daha yüksektir. Birçok salım formuna sahiptir (tabletler, kapsüller, süspansiyon ve kendi hazırlığı için toz).
 • Sumamed. Azitromisin daha pahalı analog. Bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler, kapsüller ve toz formunda sunulur.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anginada azitromisin reçete edilir. İlaç bir antibiyotiktir, makrolid gruplarına aittir. Kronik ve pürülan anjina için reçete edilir. Başlıca avantajı, tedavinin seyrinin sadece 3-5 gün olmasıdır ve eylem, yatıştan sonra 7 gün sürer.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada antibiyotik azitromisin: hangi durumlarda reçete edilir?

Çoğu durumda, anjina, patojenlerin mukoza larenksindeki patojenlerin sayısı ve aktivitesindeki artışın bir sonucu olarak gelişir.

Eğer bir mantar veya virüs değilse - Ana tedavi yöntemi antibiyotik ilaçların kullanımı olacaktır., hangisi arasında Hastalığın herhangi bir aşamasında en etkili olan azitromisin.

Anjinada antibiyotik azitromisin

Azitromisin makrolidlerin antibiyotik deşarjına aittir.

İlaç yeterince hızlı hareket etmeye başlar ve yaklaşık bir hafta sonra tedavinin genel seyri tamamlanır., Her ne kadar tedavinin olumlu dinamikleri, kursun başlamasından sonraki ilk üç günden sonra kaydedilmiş olsa da.

Verilen İlaç hızla emilir ve davranır mümkün olduğunca uzun Nispeten yüksek biyoyararlanım nedeniyle, günde sadece bir kez kullanılır.

Bu durumda, anjinadaki antibiyotik dozu, hasta formuna bağlı olarak her hasta için ayrı ayrı belirlenir.

Çalışma prensibi ve verimlilik

Ilaç tablet formunda üretilir, oral yoldan alınır ve bağırsak bölgesinde bölünmez, neredeyse tamamen mideye ulaşarak, sistemik kan dolaşımına emilir.

Çoğu durumda, bu nedenle tamamen relaps olasılığı olasılığı dahil değildir.

sonuçta, formülde bulunan aktif maddelerin konsantrasyonunun ana alanları - hastalıklı doku lenf düğümleri ve bademcik (yaklaşık üçte bir konsantrasyon seviyesi daha yüksek sağlıklı organları yüzeylerde daha bu alanlarda).

Ilaç ifade eder antibiyotikler geniş eylem ve patojenik mikroflora karşı direnci diğer ilaçlara kıyasla nispeten düşüktür: Yüz azitromisin dışında sadece altı hasta etkisizdir.

Diğer durumlarda, zararlı bakterilerin ana kısmının tahrip edilmesi ilacın ilk iki günü içinde gerçekleşir ve insan durumundaki genel düzelme dördüncü günde maksimum olarak gözlemlenir.

Bu zamana kadar, bir otopsi apselesi de var ve vücudun kendi savunma sistemlerinin görevi büyük ölçüde kolaylaştırılıyor.

Bağışıklık zaten hastalığın artık fenomeni ile baş edebilir ve azitromisin zaten "sigorta" ve ek bir terapötik ajan rolünü oynar.

Belli ki Böyle olumlu tahminler sadece patojenin doğru bir tanımı ile verilebilir ve mikroorganizmaların sağlanması şartıyla azitromisine direnç yoktur, ve hastanın kendisi de bu tip antibiyotiklerle tedavide kontraendikasyona sahip değildir.

Kullanım endikasyonları

Azitromisin en büyük etkinliği tedavide irinli ve boğaz ağrısı kronik formları.

Ayrıca bir çare belirgin inflamatuar süreçler ile reçete edilir, Bu, nefes almayı engelleyebileceği gibi, vücut ısısında ve boğazda şiddetli ağrılarda önemli bir artışa neden olabilir.

Bir kaç gün antibiyotik alıyorum?

Belirli şemalar ve azitromisin almak için kaç gün katılacak hekim tarafından belirlenmelidir aşağıdaki faktörleri dikkate alır:

 • ortak hastanın durumu;
 • onun yaş;
 • anjin akışının şiddeti ve görünüşü;
 • hastanın fizyolojik özellikleri ve ilacın aktif aktif bileşenlerine olan duyarlılığının seviyesi.

Kurs beş veya üç gün olabilir.

Beş günlük şemanın altında İlk günlerde, takip eden günlerde bir hap alınır..

Hastalık şiddetli ise - tedavi süreci tersine sekiz güne kadar artırılabilir.

Yetişkinler için

Toplamda Yetişkin vücut ağırlığının kilogramı başına en az 1,5 gram ilaç alınması tavsiye edilir.

Çocuklar için

Çocuklarda azitromisin ile tedavi, ilaç miktarı ve antibiyotik formu açısından farklıdır.

Küçük hastalara süspansiyon şeklinde azitromisin verilmelidir.

Aynı zamanda, çocuğun vücut ağırlığının her kilogramı için günde bir kez ilacın 10 miligramını almak gerekir.

Yaşına bakılmaksızın, ilacın alınması yapılmalıdır. Bir yemekten bir saat önce, antibiyotik kullanıldıktan sonra iki saatten daha geç olamaz.

Uzmanlar, bu durumda, ilacın kan dolaşımına daha hızlı ve daha yüksek bir konsantrasyonda gireceğini ve bunun doğrudan tedavi kalitesini etkileyeceğini iddia etmektedir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Çoğu antibiyotik gibi, azitromisin çeşitli kontrendikasyonları vardır:

 1. Ilaç Hamilelik sırasında ve emzirme sırasında kullanılması tavsiye edilmez.
  Her ne kadar anne için olumlu bir etki olasılığı fetüste veya çocukta yan etki gelişme riskinden daha yüksekse de, bu madde düşük dozda uygulanabilir.
 2. antibiyotik Kalp, karaciğer ve böbrekleri etkileyen patolojileri veya bozuklukları olan hastaların tedavisinde kullanılması arzu edilmez..
  Azitromisin, bu tür hastalıkların alevlenmesine neden olabilir.
 3. Eğer y hasta alerjisi olmak Makrolidler veya azitromisin diğer bileşenleri, yanı sıra bu maddelere karşı artan duyarlılık - ajan reçete değildir.

Her ne kadar bu tür sonuçları diyet taze sebzeler, meyveler, ayrıca vitamin kompleksleri ve probiyotiklerin ek kullanımı ile en aza indirmek mümkün olsa da.

Bütün bunlar midenin yararlı mikroflorasını stabil bir halde destekler.

Ilacı almanın diğer yan etkileri şunlardır:

 • uyuşukluk;
 • genel halsizlik;
 • cildin güneş ışığına artan hassasiyeti;
 • göğüste ağrı ve baş ağrıları.

Ancak, uzmanlar azitromisin ile tedavi durdurmak gerektiğini ısrar Böyle ifade eğer - hoşgörülü, sabırlı ve birkaç gün böyle rahatsızlık tahammül edebilmek.

yan etkiler (özellikle de o dayanılmaz baş ağrılarına ilgilidir) çok ciddi iseniz - azitromisin terk ve etkili bir muhatap olarak tercih edilmelidir.

Azitromisin analogları

Modern ilaç piyasası teklifleri azitromisin iki düzineden fazla analogları.

Çoğu zaman, azitromisin kullanılması mümkün olmadığında, aşağıdaki antibiyotikler benzerdir:

 1. Azaks.
  Gram-pozitif koklarla savaşabilen ve mide yoluyla hızla kan dolaşımına karışabilen geniş spektrumlu bir antibiyotik.
  Yüksek aktivite ve bir dizi yan etki nedeniyle, 15 yaşın altındaki çocuklar için olduğu kadar hamile ve emziren kadınlar için bu ilaç reçete edilmemektedir.
 2. Zitrolid.
  Çeşitli anjina formlarında antimikrobiyal ajan olarak etkili olan azalidlerin alt grubuna ait makrolid ilacı.
  Bilinen gram-pozitif anjina patojenlerinin çoğu, bu ilaca karşı direnç geliştirme yeteneğini göstermez.
 3. Klaritomitsin.
  Diğer azitromisin analoglarının aksine, bu ilaç neredeyse hiçbir kontrendikasyon ve yan etkisi yoktur.
  Ayrıca alerjik reaksiyonlara neden olmaz, fakat diğer ilaçlardan daha az etkili değildir, anjina patojenleri ile mücadele eder.

yorumlar

Yorumlarınızı yazının altındaki yorumlarda bırakın, ancak şu anda bu ilacı kullanmış olanların önerileriyle tanışabilirsiniz:

"Purulent angina, ilk defa 2 yıl önce otuz yaşındayım.

yutma gıda boğazıma aşırı ağrı hissettim zaman çünkü ilk iki gün, neredeyse, yemek yatak ve neredeyse yoktan alamadım: Ben hastalığı ayı çok zor olduğunu düşünmüyordu.

Üçüncü günde bir ambulans çağırmalıydım ve muayene sonrası doktor azitromisin hapları atandı. Tedavi biraz geç olduğu için ilaç on gün tüketilmek zorundaydı Talimatlarda belirtilen beş ila yedi gün yerine, Ama bir hafta sonra hızlı bir şekilde iyileşmeye başladım, ve birkaç gün sonra işe gitme gücünü buldu.

Petr, Taganrog.

"Geçen sene üç yaşındaki oğlumun ziyaret ettiği anaokulunda, bir boğaz ağrısı epidemisi vardı: hemen hemen her grupta birkaç çocuk hastalandı.

Doktora gittikten sonra çocuğa azitromisin reçete edildi.

Ve bölge çocuk doktorumuzla tam olarak uyuşmamasına rağmen, bu yaşta antibiyotikler tavsiye edilmediğinden, bana düşük dozda antibiyotiklerin pratikte zararsız olmadığına inanıyorlardı, ancak pratikte tedavinin tek yolu onlardı.

Ve "büyükannenin tariflerine" ve genel olarak halk ilacına daha az başvurmak istediğim için azitromisini tedavi etmeye karar verdim. Angina altıncı günde tamamen gitmişti ve ilacın gerçekten çok iyi olduğuna dikkat çektim., Her ne kadar kabulünden sonra oğlu kolay bir dysbacteriosis idi. "

Polina Uvarova, Ekaterinburg.

Yararlı video

Bu videodan azitromisin hakkında her şeyi öğreneceksiniz:

Azitromisin, doktor tarafından önerildiği gibi bir dozajda alındığında nispeten güvenli bir antibiyotiktir.

Talimatlar bir yetişkine yapışık olabilen ortalama dozu gösterir, fakat bazen böyle birçok hacim vardır ve aşırı dozun bir sonucu olarak, bazı yan etkiler gelişebilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrısı için etkili kürler

Angina veya akut bademcik iltihabı - öncelikle palatine bademcikleri etkileyen enfeksiyöz bir doğaya sahip olan enflamatuar bir hastalıktır. Gelişiminin temelinde patojenik mikroplar olduğundan, tedavi öncelikle patojenlerin ortadan kaldırılmasına yöneliktir.

Çocuklarda laringoterapi nasıl tedavi edilir: ilaçlar, halk yolları

Laryngotracheitis, okul öncesi çocuklarda, daha az sıklıkla, ergenlerde daha sık teşhis edilir. Böyle bir fenomen fizyolojinin özelliklerinden kaynaklanır: 3-6 yaş arası çocuklarda larenks kısadır, 5 yıldan pubertal döneme kadar, solunum sistemi organlarının büyümesi dengesiz olarak ortaya çıkar.