Loading

Azitromisin, tonsillit günleriyle ne kadar içilir?

Azitromisin geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Bu birkaç antibakteriyel ilacın bir parçası - sumamed ve sumazid, azivka ve azitroks, kemomisin. Genellikle bakteriyel boğaz ağrısı tedavisinde kullanılır. Azitromisin boğaz ağrısı için nasıl reçete edilir? Ve uygulamanın hangi özellikleri?

Azitromisin etkinliği

Azitromisinin aktif maddesi azaliddir. Bu bir makrolid (üçüncü jenerasyonun bir antibiyotik). O pnömokok bazı streptokoklar, stafilokoklar, Haemophilus influenzae ve gonore çubukları, boğmaca basili, kompilobaktery, gardnerelly, mikolpazmy, ureplazmu, klamidya karşı etkindir. Yani, çoğu patojen bakteriyel boğaz ağrısına karşı etkilidir. Antibakteriyel aktivitenin bu kadar geniş bir listesi, ilacı geniş popülarite ile sağlar. Patojenin doğasının net olduğu durumlarda enfeksiyonun ekilmesi mümkün değildir.

Bilmek önemlidir: azitromisin, eritromisin (bazı streptokoklara karşı) dirençli olan patojenlere karşı etkili değildir. Ayrıca, ilaç virüslere karşı çalışmaz, bu nedenle viral bademcik iltihabı ve anjina tedavisinde kullanılmaz.

Azitromisin kullanımı için talimatlar

Ilaca talimat KBB organları, solunum yolu, cilt ve cinsel enfeksiyonların tedavisi için kullanımını düzenler. Azalid kolayca nazofarenks, solunum ve genital bölgeler, deri epidermisin dokularına nüfuz eder. Azitromisin anjina ile nasıl çalışır? Kullanım talimatları, aşağıdaki antibiyotik çalışma planını verir:

Mideye girdikten sonra, emilir ve yarım saat içinde kan girer. 2 saat sonra, kandaki maksimum konsantrasyonu oluşturur. Kanda, azalid solunum ve cinsel organlara, deriye ve diğer dokulara nüfuz eder. Burada birikir ve daha yüksek konsantrasyonlar oluşturur.

Bir antibiyotik maddesinin etkisi dokudaki miktarına bağlıdır. Yeterli değilse, o zaman azaltma sadece bakterilerin gelişmesini engeller. Bileşenin miktarı% 30 veya daha fazla olursa, patojenleri tamamen bastırır.

Enfeksiyonun maksimum miktarı, enfeksiyon odakları ve ödem yayılımı bölgesinde toplanır. Burada antibakteriyel madde 7 gün boyunca saklanır. Dahası - sindirim organları ve böbrekler yoluyla atılır. Antibiyotik atılımı, alımından 15-20 saat sonra başlar, birkaç gün sürer.

Anjina için azitromisin reçete edildiğinde, kaç gün antibakteriyel ilaç kullanıyorsunuz?

Tedavi programı ve dozaj

Azitromisinin uzun süreli etkisi ve dokularda birikme yeteneği ile bağlantılı olarak, günde bir kez bir ilaç maddesinin kullanıldığı bir tedavi rejimi kullanılır. İlacın yiyeceklerden ayrı olarak yutulması tavsiye edilir (yemeklerden 1 saat önce veya 2 veya daha fazla saat sonra).

Tıbbi randevular farklı tedavi rejimleri kullanır. Yani, azitromisin 3, 5, 6 veya 7 gün için reçete edilebilir. Anjinada azitromisin içmek için kaç gün var?

Azaltılmış dozaj ile tedavi

Tedavinin azalan şeması, başlangıçta ilacın maksimum dozunun alınması ve sonraki günlerde miktarında bir azalmadır. Yetişkinlerde anjinada azitromisin atar:

İlk gün 500 mg. Sonraki 5 veya 6 gün için 250 mg.

Enfeksiyonun yaygın yayılımı ile doz tedavi başlangıcında 1 g ve sonraki günlerde 500 mg'a çıkarılır.

Çocuklarda angina azitromisin vücut ağırlıkları dikkate alınarak reçete edilir. Üç yıla kadar ilaç miktarı aşağıdaki gibi hesaplanır:

1. gün - çocuğun kilosunun 1 kg'ı başına 10 mg'a kadar. 20'den 5'ine kadar - kilogram başına 5 mg'a kadar.

Üç yıl sonra, çocuğun ilk gününde 15 mg / kg ağırlığında ve ayrıca 10 mg / kg'dan fazla olmayacaktır.

Üç gün tedavi

Altı - (yedi) günlük rejime ek olarak, üç günlük bir program - antibiyotik şok tedavisi kullanılır. Onunla birlikte, bir antibakteriyel ilacın dozu azaltılmaz, ancak tedavi boyunca korunur. Yetişkinler her üç gün için 500 mg alır, çocuklar - 10 (veya 15) mg / kg ağırlık.

Bilmek önemlidir: tek başınıza tedavi ediliyorsanız, 500 mg'lık bir dozda anjinada azitromisin kullanmayın. Bu bir yetişkin için maksimum dozdur, randevusu için tıbbi konsültasyon gereklidir.

İlacın formları: tabletler, süspansiyonlar, kapsüller

Azitromisin tabletler, kapsüller ve süspansiyonlarda üretilir. Yetişkinlerin tedavisinde tablet formları kullanılmaktadır. Bütün olarak yutulmalılar. Soya fasulyesi antibiyotiğinde, kusma refleksini uyarabilen acı vardır. Tabletin veya kapsülün kabuğu, azalidin acılılığı ile teması önler.

12 yaşından büyük çocuklar için bir süspansiyon reçete edilir. Bu antibiyotiğin 6 aydan küçük bebekleri reçete edilmez.

Genellikle tıbbi terimler yaygın enfeksiyonlar ve iltihapların karşı kullanılan mevcut sinonimyPreparaty azalid antibiyotik ile bir kelime olarak işleme tabi anjin sumamedazitormitsin. Onlar bakteriyel bademcik iltihabı, boğaz ağrısı boğaz başarılı bir tedavisi için gereklidir.

Çoğu kulak burun boğaz uzmanı Azitromisin anjin altın standardındadır. Buna dayalı hazırlıklar yeni nesil makrolidlere atfedilmektedir. Bakteriyel enfeksiyonlarla etkili bir şekilde mücadele eder ve geniş bir etki alanına sahiptir.

İlaç, yeni jenerasyonun yarı sentetik bir antibiyotiğidir ve yeni oluşturulmuş makrolidlerin alt sınıfının ilk temsilcisidir. Bu antibakteriyel geniş bir etki spektrumuna sahiptir, patojenlerin geniş bir yelpazede aynı zamanda bakteriyel tonsilit önemli patojenler olan, streptokok ve stafilokok hareket etmeye ve edebilir, sinüzit, rinit, otit, diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ajanlar.

Ayrıca, Azitromisin tabletleri solunum yolu, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları için reçete edilir, ürogenital kürenin tedavisinde etkilidir.

Aksiyon şekli anginada Azitromisin

Oral olarak alındığında (iç), ilaç mide asidik ortamda stabildir. Pratik olarak sindirim sisteminde bölünmez. Maksimum konsantrasyonu kan plazmasında 2,5-3 saat sonra elde edilir, 5 ila 7 gün arasında çok uzun bir süre bakterisid etki seviyesinde kalır. Azitromisin karaciğerde metabolize edilir ve safra ile değişmeden atılır.

İlaç, lenf bezlerinin dokularında birikebilir - lizozomlar ve fagositler tarafından enfekte olmuş dokulara sağlıklı olanlardan daha büyük bir sayıda verilir. Enfekte bademcikler ve lenf düğümlerindeki hücreler içindeki konsantrasyonu kan plazmasındaki orandan daha yüksektir.

Bu nedenle bademcik iltihabına sahip azitromisin, bademciklerde birikir, kısa süreli giriş yolları ile uzun bir bakterisid etkiye sahiptir ve anjina ile etkili bir şekilde savaşabilir. Enfeksiyon bölgelerindeki konsantrasyonunun sağlıklı dokulara göre% 24-36 daha yüksek olduğu deneysel olarak kanıtlanmıştır.

Azitromisin kullanımına kontrendikasyonlar

Bununla birlikte, Azitromisin bir grup antibiyotik ilacıdır. Kullanımları bir doktor tarafından önerilmelidir.
Tüm antibakteriyel ajanlar gibi, Azitromisine dayanan preparatlar da bir takım kontraendikasyonlara sahiptir.

Bu nedenle Azitromisin kullanımı ile ilgili talimatlar, olası yan etkileri belirler:

Sindirim sistemi bozuklukları: ishal, şişkinlik, kabızlık, karın ağrısı; Kandidiyaz (pamukçuk); Bireysel alerjik belirtiler, bu ilacın penisiline karşı bireysel bir hoşgörüsüzlük olduğu durumlarda reçete edilir; Alerjik konjonktivit; Baş dönmesi ve uyuşukluk, baş ağrısı, kasılmalar; Güneş ışığına karşı artan hassasiyet veya hoşgörüsüzlük.

Bilim adamları tüm antibiyotiklere ortak bu olumsuz belirtiler azitromisin oldukça nadirdir ve 0.8 den% ilacı aldıktan tüm vakaların% 5 arasında değişmektedir eğer unutmayın.

Koşulsuz kontrendikasyonlar arasında, talimat aşağıdakileri çağırır.

Azitromisin'e bireysel hoşgörüsüzlük. Laktasyon dönemi. Böbrek ve / veya karaciğerin şiddetli yetersizliği (disfonksiyonu).

Hamilelik sırasında ilacı almaktan bahsediyorsak, o zaman doktor için son söz. Bu yeni bir ilaçtır ve henüz fetus üzerindeki etkisi konusunda güvenilir bir araştırma yoktur. Azitromisinin çok az sayıda yan etkiye sahip olduğu kanıtlanmış olmasına rağmen, ancak hamile bir kadında pürülan anjinin tedavisi için kullanılması sadece doktorun talimatlarına göre mümkündür.

Azitromisin üretim şekilleri ve benzerleri

Azotromisin 250 mg'lık kapsüller içinde, 6 kapsüllik bir karton paketinde.

Kaplanmış 6 tabletlik bir blister pakette en çok 0.5 g olan Azitromisin tabletleri de vardır.

Çocuklar için Azitromisine dayanan özel bir süspansiyon vardır. Evde tozdan hazırlayın.

Azitromisin temelinde preparatlar, farmakolojik endüstrisi tarafından 60'dan fazla isim yayınlanmıştır. Analoglar arasında isim vermek gerekli:

Azaks, Aziklar, Azinort, Azitrol, Azitroks, Azitsin, Altrotsin, Brilid, Defenz, Zetamaks, Zitroks, Zitrotsin, Ketek, Klameda, Klarimaks, Klaritrogeksal, Klaritrotsin, Klaritsid, Klatsid, Ksitrotsin, Meristat, Ormaks, Rovalen, Roksigeksal, Sumasmed, Fromromilid, Eritromisin.

Bununla birlikte, azitromisin analogları, ancak replasman doktor ile anlaşıldıktan sonra akut bademcik iltihabı veya pürülan boğaz ağrısı tedavisinde kullanılabilir.

Farklı ilaçlar başka pek çok etki mekanizmasına sahip olabileceğinden.

Purulent anjinada azitromisin alımı

% 80-95 oranında pürülan anjina formları, Azitromisine duyarlı, anaerobik ve aerobik bakterilere neden olur. Günümüzde anjinalı erişkinlerde azitromisin en sık kullanılan ilaçtır.

Bu ilaç ile pürülan tonsillit tedavisi sırasında, hastalar aşağıdakilere dikkat edin.

Boğazda ağrının azalması ilacı almanın ikinci günüdür. Tedavinin 3. gününde apselerin bağımsız açılması. Hastanın durumunun 3-4 günlük tedavi için iyileştirilmesi. Bu süre zarfında, hastalar belirgin bir iyileşme fark eder: vücut ısısında bir azalma, hastanın genel durumunda bir iyileşme, boğazda ağrıda azalma.

Doktorlar enfeksiyonun yok edilmesi, ilaç tedavisi ilk 2 gün içinde oluşur ki, ve daha fazla pürülan bademcik iltihabı karakteristik olası komplikasyonlardan hastanın vücuduna Azitromisin korur.

Aziromisin nasıl alınır?

Bu ilaç, eczanelerin reçeteyle satıldığı gerçeğine atfedilmektedir. Bu nedenle, bir kulak burun boğaz uzmanı doz ve tedavi rejimini reçete etmelidir.

Pürülan boğaz ağrısı ile, Azitromisin genellikle 5 günlük bir süre verilir. İlk günde bir tablet (500 mg) ve sonraki ½ tabletleri alın.

3 günlük bir tedavi programı ile günlük olarak 1 tablet alınır.

Bazı durumlarda pürülan tonsillit tedavisi kursu daha uzun ve 8 güne kadar olabilir.

Burada daha önemli bir nokta dikkate alınmalıdır. Bu ilaç kilogram vücut ağırlığı başına hesaplanır. Tedavi süresince, bir yetişkinin 1 kg vücut ağırlığı başına en az 1.5 g alması gerekir.

Diyet Azitromisin alımını etkilemez. Ancak yemeklerden 1 saat önce veya yemekten sonra 2 kez alınmalıdır. Yani, ilaç hızla kana karışacaktır.

Antibiyotiğe ek olarak, hastaya immünomodülatör ilaçlar, ateşi, baş ağrısını hafifletmek için ilaçlar verilmeli ve ayrıca lokal tedavi için ilaç kullanılmalıdır. Hasta yatak istirahatinde tutulmalı ve bir diyet takip edilmelidir. Pürülan bademcik iltihabı karmaşık tedavi gerektiren karmaşık bir hastalıktır.

Azitromisin kronik tonsillitte nasıl kullanılır?

Azitromisin tedavisinin iyi bir etkisi, kronik bademcik iltihabının (kronik bademcik iltihabı) alevlenmesiyle bulunur.

Bu durumda, tedavi süreci genellikle 3 gündür. İlacın alınmasından sonra semptomlar daha yavaş ifade edilir, boğazda ağrı ilaç aldıktan sonra birkaç saat geçer. Kronik tonsilliti gösteren diğer belirtileri yok edin. Azitromisin sistemik bir etkiye sahiptir, şiddetli ve etkili bir şekilde tedavi edilmesine izin verir. Hastalar, tedaviden sonraki alevlenmelerin meydana gelmediğini veya çok nadiren meydana geldiğini belirtmektedir.

Akut tonsillit tedavisinde günde bir kez 500 mg atar. Nadir durumlarda, ilaç günde 2 kez resepsiyona ayrılır.

Azitromisin tedavisi sırasında dikkatli olmalısınız. Olumsuz olayların ortaya çıkması durumunda her zaman ilgili hekime bildirilmelidir. İlacın dozunu ayarlamak veya bir analog ile değiştirmek gerekebilir.

Güneşli mevsimde tedavi ederken, dikkatli olmalısınız, çünkü cildiniz güneş ışığına daha keskin tepki verecektir, güneş yanığına daha yatkındır.

Pediatri'de Azitromisin Özellikleri

Çocuklar için azitromisin süspansiyon içinde veya kapsüllerde (saf bir madde olarak 250 mg) toz içinde salınır.

Azitromisinin çocuklarda tedavisinde kullanımı sadece bir doktora danışıldıktan sonra mümkündür.

Ilacı sadece 45 kg'dan fazla olan çocuklar için kapsüller ve tabletler halinde atayın. Bebekler için, bu amaçla tozdan yapılmış bir süspansiyon kullanılır.

Makrolit veya böbrek veya karaciğer fonksiyon bozukluğuna karşı alerjik reaksiyonların varlığında Azitromisin bebeklere reçete edilmez.

Çocuğunuzun kalp ritim bozukluğu varsa doktorunuza söyleyin. Burada ilaç dikkatle uygulanır.

Antasitler ile kombinasyon halinde Azitromisin ile tedavi, ilacın konsantrasyonunu% 30 oranında azaltır. Konsantrasyonda ve diğer bazı ilaçların uygulanmasıyla değişiklikler vardır. Bu nedenle, doktorunuza diğer ilaçlar hakkında bilgi vermelisiniz.

İlacı, hastanın ağırlığına bağlı olarak ve hastalığın seyri ile ilgili olarak, günde 5-10 mg / kg'lık dozlarda atayın. Doktor belirli bir doz bekler.

Azitromisin, bakteriyel anjina tedavisinde etkili ve modern bir ilaçtır. Ağrıyı hızlı bir şekilde kaldırabilir, hücre içi seviyedeki enfeksiyonu etkin bir şekilde kavrar, yayılmasını önler. Bununla birlikte, antibiyotik bir takım yan etkilere sahiptir, doktor tarafından atanmalıdır ve bazı durumlarda etkisiz olduğunu kanıtlayabilir.

İyileş ve iyi ol!

Azitromisin geniş spektrumlu bir antibakteriyel ilaçtır. Bu, makrolid antibakteriyel ilaçların yeni bir alt grubunun temsilcisi olan azaliddir.

Eğer doğrudan enflamatuar sürecin odağında yüksek konsantrasyonda bir madde düzenlerseniz, azitromisinin orada bakterisit etkisi vardır.

İlaç eritromisine dirençli olan bakteriyel enfeksiyonu etkilemez.

Asitli koşullara dayanıklı olduğundan, madde mide bağırsak sisteminden iyi emilir.

Azitromisin: kullanım talimatları

Tedaviye başlamadan önce, hastanın patojenik mikroflorasının antibiyotiğine duyarlılığı üzerinde bir analiz yapılması gerekmektedir.

Azitromisinin yemeklerden bir saat önce veya yemekten 2 saat sonra alınması önerilir.

İlaç her 24 saatte bir içilir.

Bir yetişkin için dozaj:

solunum yolu enfeksiyonları (üst ve alt) yanı sıra cilt ve doku bozuklukları için: tedavinin ilk gününde 0.5 gram, daha sonra 0.25 gram (2 ila 5 gün) veya günde 0.5 gram 3 gün boyunca, genitoüriner sistemin enfeksiyöz hastalıklarının tedavisi için: bir seferde 1 gram azitromisin (bu 0.5 gramlık 2 tablet) içmeniz gerekir.

Çocuklar için dozaj:

10 kg'dan fazla olan çocuklar için: tedavinin ilk günü - tedavinin sonraki 4 günü - 1 kg başına 1 mg, çocuğun kilosunun 1 kg'ı başına ilacın 10 mg ilacı. Olumsuz Olaylar

Azitromisin Promed'den

Karındaki ağrı. Bulantı. Kusma. Mide üzgün. Yellenme. Çok nadiren cilt döküntüleri oluşabilir. Endikasyonları Angina (bademcik iltihabı). Sinüzit. Scarlet ateşi. Otitis medyası. Pnömoni. Bronşit. Deri ve dokuların enfeksiyonları. Dermatozlar. Üretrit. Servisit. Lyme hastalığı. Kontrendikasyonlar Makrolid antibakteriyel ilaçlara duyarlılığı olan hastalar. Aşırı dikkat ile karaciğer ve böbrek hastalığı olan kişilerde azitromisin kullanın. Gebelik. Laktasyon dönemi. Dikkatle, ilacı alerjik reaksiyonlara eğilimi olan insanlara reçete.

Ilacın avantaj ve dezavantajları

Azitromisin almayı unuttuysanız, kaçırılan doz mümkün olduğunca erken sarhoş olmalıdır. Ve ondan sonraki - bir gün.

Diğer antibiyotiklerle paralel olarak azitromisin alırsanız, süperinfeksiyona (mantar dahil) katılabilirsiniz.

Tedavi periyodu sırasında, araba ve diğer ulaşım araçlarıyla araba kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Anjina tedavisi için azitromisin kullanımı

Genellikle anjina tedavisi için tüm antibakteriyel ilaçlar en az 10 gün alınmalıdır. Azitromisin bir istisnadır, çünkü anjina ile sadece 5 gün tüketilmelidir.

Bu ilacın avantajlarından biridir - nispeten kısa bir tedavi süresi.

Bilim adamları azitromisinin penisilin'e göre daha iyi tolere edildiğini söylüyorlar. Bu nedenle, sıklıkla pürülan formda dahil olmak üzere anjinada kullanılır.

Ancak bu ilacı anjinle tedavi etmek tehlikeli. Azitromisin sadece bir doktor reçete etmelidir.

Çocuklarda kullanım

Azitromisin bir hekim tarafından yönlendirildiği gibi kullanılır

16 yaşın altındaki çocukların ilacı intravenöz olarak enjekte etmesi önerilmez.

12 yaşın altındaki ve 45 kg'a kadar olan çocukların tablet şeklinde antibiyotik almasına izin verilmez. Hapın bir bütün olarak mideye girmesi gerektiği (çatlama ve çiğneme). Ve küçük çocuklar bütünüyle yutmazlar.

Çocuklarda solunum yollarının enflamatuar süreçlerinin tedavisinde, ayrıca otitis media, pnömoni, ilaç 10 mg / kg günde bir kez kullanılır.

14 yaşından küçük çocukların tedavisi için azitromisini tablet (125-250 mg) veya şurup şeklinde kullanabilirsiniz. 14 yaşın altındaki çocukların tedavisi sadece şurup kullanılarak yapılır.

Azitromisin, ilaca nöbet ve bağırsak kanamasına neden olduğundan, altı aya kadar olan çocuklarda tedavi etmek için kullanılamaz.

Süspansiyonda 6 aylık bebeklere azitromisin verilir.

Azimed. Azitro Sandoz. Azitroks. Azitroomaks. Ormaks. Sumamed. Azaks. Azibiot. Azo. Azitsin. Tabletler (250 mg) - fiyat - yaklaşık 50 ruble şeklinde Fiyat Azitromisin. Tabletler (500 mg) şeklinde azitromisin - fiyat - yaklaşık 150 ruble. Sumamed - fiyat yaklaşık 370 ruble. Zitrocin - fiyat yaklaşık 220 ruble. Zi-Faktörü - fiyat yaklaşık 200 ruble. yorumlar

Çok nadiren hastayım ve sadece birkaç kez antibiyotik içtim. Ama geçen sene, beni ayaklarımdan kasıp kavuran bir tür güçlü enfeksiyon buldum. Yüksek ateşim vardı, çok hastalandım ve boğazım ağrıyordu. Böyle bir anjin ilk defa hastaydım. Ve oğlum enfekte oldu. Doktor ikimiz de aynı antibiyotik - azitromisin reçete etti, ama sadece farklı dozlarda.

Zaten ertesi gün, benim ve oğlum için daha kolay oldu. Hiçbir pobochek yoktu, ilaç gerçekten etkiliydi.

Değerlendiren: Asteriya

Kızım her yıl bronşitlerden muzdarip. Son tedavi edemediğimiz zaman, öksürük neredeyse 2 hafta çocuğa işkence yaptı. Doktor süspansiyonda azitromisin reçete etti. Antibiyotik neredeyse anında yardımcı oldu, biz 5 gün boyunca dürüstçe içtik. Yan etkiler bizi taraf veya tarafa baypas etti, paralel olarak kızlara probiyotik verdim.

Anjinada antibiyotik azitromisin: çocuklar ve yetişkinler için tedavi kursu

Angina genellikle kendini boğazda yüksek ateş ve akut ağrı olarak gösterir - bazen ağrılı bir şekilde gözyaşlarına boğulur. Ancak, kronik bademcik iltihabı şeklinde meydana gelir ve sonra sıcaklık olmayabilir, sadece güçlü bir boğaz ağrısı ve genel halsizlik vardır. Her iki durumda da, enfeksiyonla mücadelede ana destek, aralarında anjina Azitromisin ile kendini kanıtlamış olan antibiyotikler olacaktır.

Anjina'nın antibiyotik Azitromisin ile tedavisi

Azitromisin geniş spektrumlu bir antibiyotik olduğundan, anjinaya neden olan tüm bakterilerle etkili bir şekilde savaşır. Antibiyotik Azitromisin makrolidlerin grubuna aittir ve bir kural olarak, penisilin serisinin antibiyotiklerinden daha iyi tolere edilir, bu nedenle tıbbi reçeteler arasında oldukça sık bulunabilir.

Antibiyotik amoxiclav olarak, midenin asidik ortama dayanıklıdır, bu nedenle herhangi bir zamanda götürün, ancak ilaç emilimi için bir yemek buna göre, daha hızlı ve daha önce doktorlar genellikle hızla etkiye sahip başladı, bir saat önerilir.

Azitromisin kolayca vücudun yumuşak dokularına, solunum sistemine, sıvılara (kan plazması ve lenf) girer. Yayımlandığı enfeksiyonun lokalizasyonuna doğrudan gelir. Patojenik mikroorganizmaların biriktiği yerlerdeki ilacın konsantrasyonunun sağlıklı dokulardan önemli ölçüde daha yüksek olduğu deneyimle kanıtlanmıştır. Bu nedenle, yan etkiler o kadar belirgin olmayacaktır (birçoğu hiç olmayabilir).

Komplike olmayan akış durumunda anjinada azitromisin 3-5 gün sürer. İlaç tablet formunda ve kapsüllerde üretilmekte olup, bunların her biri eksipiyanlarla birlikte 250 mg veya 500 mg ilaç içerebilir. Anjina'nın antibiyotik ile tedavisi Azitromisin çocuklarda ve yetişkinlerde farklıdır.

Erişkinlerde Azitromisin Dozu

Yetişkinler için, aşağıdaki tedavi rejimi kullanılır. Tabletler 500 mg (veya 250 mg'lık 2 tablet) günde bir kez alınmalıdır. Herhangi bir nedenden ötürü, ilacın bir sonraki dozu atlanamazsa, bir sonraki doz, bu durum tespit edilir edilmez derhal ve sonraki dozda - 24 saat arayla - alınmalıdır.

Anjinalı yetişkinlerde azitromisin, tüm antibiyotikler gibi, semptomatik olarak değil, sistemik olarak, yani enfeksiyonla birlikte hızla yayılmayı önler ve yayılmasını önler.

Antibakteriyel ilaçlar kullanmadan savaşmaya karar verdikleri bademcik iltihabına neden olabilir. eklemler de dahil olmak üzere çok ciddi komplikasyonlar ve en korkunç şey böbrekler ve kalp!

Hızlı etkiyi elde etmek için ilacı kapsül formunda almanız tavsiye edilir - böylece dokunulmanın başladığı ince bağırsağa ulaşır.

Çocuklarda angina azitromisin: tedavi süreci

Büyüyen bir organizmanın özellikleri, belli bir yaşa kadar, çocuklar için tüm antibiyotiklerin reçetelenmemesidir. Çocuklar özellikle yarım yıldan beri savunmasızdırlar - Azitromisin reçete etmezler, çünkü bu çok istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

6 ay ve 12 yıla kadar, azitromisin çocuklara sadece bir süspansiyon (Sumamed) şeklinde reçete edilir. En genç için - bir yıla kadar - doz kilogram başına 5 ml süspansiyondur. Çocuğun günde bir kez ihtiyacı olan bir süspansiyon şeklinde bir antibiyotik Azitromisin içmek için, tedavinin seyri en az 3 gün sürmektedir. Yıldan 3 yıla kadar, doz biraz artar ve çocuğun kilosunun kilogramı başına 10 ml'ye eşittir, 4 ila 12 yıl - zaten 15 ml / kg'dır. İlaç günde bir kez çocuklara verilir.

12 yaşına ulaştıktan sonra, bir çocuk doktoru, ergenin ağırlığına ve hastalığın şiddetine bağlı olarak 250 veya 500 mg'lık bir dozda hap veya kapsül reçete edecektir.

Anjina Azitromisin tedavisinde alerjiler ve yan etkiler

Anginada azitromisin dikkatli kullanılmalı ve randevusu alınmadan önce, tüm kronik hastalıklarınız hakkında, aldığınız ilaçlar ve bir antibiyotiğe karşı alerjinin varlığı hakkında doktora bilgi verdiğinizden emin olun.

Alerjik reaksiyonlara eğilim, alerjilerin ortaya çıkmasına ve Azitromisin ile tedaviye katkıda bulunabilir. En yaygın reaksiyonlar şunlardır: kaşıntı, çeşitli deri döküntüleri, ürtiker ve bazen (daha az yaygın olmasına rağmen) ve Quincke'nin ödemi.

Bazı hastalarda karın bölgesinde rahatsızlık hissedebilir, şişlik, ağrı, bulantı hissedilebilir ve ağızda nahoş bir tat görünebilir. Birisi, uykusuzluğun ortaya çıktığını, kaygıyı geçmediğini, görünüşte hiçbir dış neden olmadığı için farkedemeyebilir. Aksine, biri hafif depresif, sıkıcı bir duruma düşebilir, baş ağrısı veya baş dönmesi geçirebilir.

Azitromisinin özelliğine, ışığa, ışığın güneş ışınlarına olan hassasiyetini arttırmak gibi, ışığa duyarlılığa neden olma özelliğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle, bahar veya yaz aylarında anjinada antibiyotik Azitromisin reçete edilirse, sokağa çıkarken ve güneşin vücudun açık alanlarını kaparken dikkatli olun, aksi takdirde güneş yanığı bile alabilirsiniz.

Neyse ki, tüm bu fenomenler geçicidir, bu yüzden Azitromisin kullandıktan sonra başladılarsa panik yapmayın. Ancak, tedavi eden doktor onlar hakkında bilgilendirilmelidir - belki de durumu ciddi bulacaktır ve ilacı başka bir antibiyotikle değiştirecektir.

Ayrıca, Azitromisin ve bazı ilaçların eş zamanlı uygulanmasının ilacın zayıflamasına neden olabileceği de unutulmamalıdır. Hiçbir durumda, en küçük dozlarda bile, Azitromisin ile eş zamanlı olarak alkol almamalısınız.

Hamilelik sırasında azitromisin

Özel bir hasta kategorisi için - hamile kadınlar - çok nadiren antibiyotik Azitromisin reçete edilir ve sadece anne için beklenen yararın hastalığın gelecekteki anne ve fetüsün vücudu üzerinde verebileceği zararın aşıldığı durumlarda.

Neden bu yapılır, çünkü Azitromisin vücut üzerinde olumsuz etkisi en az olan son jenerasyonun antibiyotiğine işaret eder. Basittir: Şu anda ilacın gelecekteki anne ve fetus üzerindeki etkisi hakkında yeterli veri yoktur. Ancak yapılan bu çalışmalar, bu antibiyotik kullanımının çocukta herhangi bir gelişimsel bozukluğa neden olmadığını kanıtlamaktadır.

Hastalığa veda et

Anjinadan muzdarip olanların birçoğu, antibiyotiklerin (özellikle azitromisin) atandıktan hemen sonra rahatlama geldiğini sordular, neden gargara ve fizyoterapi yapmalı?

Bilmeniz gerekir: tedavinin başarılı bir şekilde tamamlanması için destekleyici önlemler gereklidir. Hastalığa son olarak "elveda" demek için bademciklerin pürülan bir plaktan temizlenmesi gerekiyor.

Bademcikler, yeni iltihaplanma odaklarının kendi çürükleri ve boşlukları içinde kolaylıkla ortaya çıkabileceği şekilde düzenlenir. Bu nedenle reçete yazan doktorun talimatlarını göz ardı etmeyin: Azitromisin kursunu içtikten sonra, otlar ve antiseptik solüsyonlarla (furacilin, miramistin) gargara yapmaya devam edin. Bu, keskin nişancıların boğulmasından yaklaşık bir hafta sonra yapılmalıdır.

Size başarılı bir şekilde davranmak ve hasta olmamak daha iyidir. Uzun solukluların tavsiyelerini takip edin: temper ve şarj!

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Azitromisin: angina durmaz

Talimat ve dozaj

Hem yetişkinler hem de çocuklar için anjinada azitromisin reçete edilebilir. Ancak bir antibiyotik olduğu için, tedaviden olumlu bir sonuç elde etmek için dozu doğru bir şekilde hesaplamak ve alım süresini gözlemlemek önemlidir.

İlacın gerekli miktarı hastanın yaşına göre hesaplanır:

 • Doğumdan ve 6 aya kadar, Azitromisin kullanımı önerilmez. Antibiyotikler sadece ciddi vakalarda ve sürekli tıbbi gözetim altında reçete edilir.
 • 6 ay ila 12 yıl arasında ilacın bir süspansiyon şeklinde kullanılmasına izin verilir. Tek bir dozun hacmi vücut ağırlığına bağlıdır (1 kg başına 5 ml). Günde 1 ilaç alımı, tedavi kursu - en az 3 gün.
 • 12 yıldan (vücut ağırlığı - 45 kg'dan fazla) kapsüller kullanılmaktadır. Tek doz - 1 adet (500 mg), günde 1 kapsül, tedavi kursu - 3 gün.

Anginada azitromisin, gıdadan ayrı olarak alınmalıdır: Gıda, ilacın kanın emilimini kötüleştirdiği için, bundan 2 saat önce veya sonra. Rejime sadık kalmak, ilacı her gün aynı anda içmek en iyisidir. Başka bir prosedür atlanırsa, ilk fırsatta Azitromisin almanız gerekir. Bir sonraki kapsül (süspansiyonun dozu) - bir günde.

Kontrendikasyonlar

Anginada azitromisin çocuk veya emzirme sırasında kullanılması istenmez. Bu tür tedavi olasılığının sorusu, tüm riskleri ve ilacın algılanan faydalarını değerlendirdikten sonra doktor tarafından bireysel olarak kararlaştırılmaktadır.

Azitromisinin uygulanması için kontrendikasyon, makrolit intoleransıdır. Yani, bu grubun ilaçlarına alerjisi olan hastalara reçete edilmez. Bakım ile tedavi böbrek, karaciğer veya kalp ihlali ile gerçekleştirilebilir.

İlaç ne kadar etkilidir?

Hastalara göre anjinada azitromisin çok etkilidir. Tedavi seyrinin daha kısa olmasına rağmen (ortalama 3 ila 5 gün) hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmak için diğer antibiyotiklerden daha hızlıdır.

İlacın etkinliği, dağılımının özellikleri ile ilişkilidir. Kanın içine girdiğinde hemen iltihaplı organlara gider. Dokulardaki konsantrasyonu plazmada olduğundan daha yüksektir. İlaveten, ilacın birikimi terapötik etkisini uzatabilir, kabul sürecinin bitiminden sonra 5-7 gün boyunca çalışmaya devam eder.

Dikkat

Azirtomycin ile tedaviye başlamadan önce birkaç şey düşünülmelidir:

 1. İlaç yan etkileri, en tehlikeli - anjioödem ve anafilaktik şok (nadiren) neden olabilir.
 2. Alkol ile alınamaz.
 3. Azitromisini bozulan böbrek ve / veya karaciğeri almak disfonksiyonlarının daha da çoğuna yol açabilir.
 4. Resepsiyon, antasit ajanlar ile birleştirilemez.
 5. Tek doz dozları arasındaki müdahale en az 24 saat olmalıdır.
 6. Doktor tarafından reçete edilen dozu aşmayın, ilacı 6 yaşından küçük çocuklar için bir süspansiyon şeklinde 12 yaşından küçük çocukların tedavisi için kapsül şeklinde kullanın.

analogları

yurt içinde - ( "Kern Pharma" Makedonya) ve ( "Vertex", "Ozon") üretim Eczaneler Azitromisin ithal bulunabilir. Rus analoğu aynı göstergeler, kontrendikasyonlar ve yan etkiler listesine sahiptir, ancak maliyeti biraz daha düşüktür (yaklaşık 110 ruble).

 • ZI-Faktör. Bu analoğun fiyatı Azitromisin ile neredeyse aynıdır. Ancak sadece tabletlerde ve kapsüllerde üretilir, bu da onu çocuklukta kullanmak imkansız hale getirir.
 • Azitroks. Maliyet, Azitromisin'den biraz daha yüksektir. Birçok salım formuna sahiptir (tabletler, kapsüller, süspansiyon ve kendi hazırlığı için toz).
 • Sumamed. Azitromisin daha pahalı analog. Bir süspansiyonun hazırlanması için tabletler, kapsüller ve toz formunda sunulur.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anginada azitromisin reçete edilir. İlaç bir antibiyotiktir, makrolid gruplarına aittir. Kronik ve pürülan anjina için reçete edilir. Başlıca avantajı, tedavinin seyrinin sadece 3-5 gün olmasıdır ve eylem, yatıştan sonra 7 gün sürer.

Antibiyotik "Azitromisin 500": alım ve dozaj

Olguların ezici çoğunluğunda bakteriyel genetik inflamatuar hastalıkların tedavi yöntemleri, etiyotropik ilaçların kullanımını gerektirir. Seçimlerinin doğruluğu ve randevu zamanlaması hastalığın seyrini ve iyileşmenin zamanlamasına bağlıdır. Tabletler "Azitromisin 500", yeni nesil modern ilaçları ifade eder. Geniş bir etki spektrumu ve mümkün olan en az yan etkiyi içeren bir makroliddir. Azalidin türevi, bakteriyel floranın çoğalmasını ve RNA'nın tekrarlanan kısmının zarar görmesini olumsuz yönde etkiler. Bakterilerde protein metabolizması bozulur ve bakterisidal bir etki gözlenir. Antibiyotik "Azitromisin 500", anjina ve bronşit, sinüzit ve önit için, hassas mikrofloranın neden olduğu orta kulakta bazı patolojiler için reçete edilir. Aşağıdaki mikroorganizmalar için yüksek aktivite gözlenir:

 • streptokokların (Streptococcus pyogenes ve diğerleri) tüm suşları çocuklarda ve yetişkinlerde bronşit ve farenjitin çoğuna neden olur;
 • Staphylococcus aureus - bademcik iltihabı, adenoidit ve bakteriyel pürülan anjini teşvik eder;
 • Haemophilus influenzae - çoğu zaman üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden olur;
 • Chlamydia trachomatis, Escherichia coli, Bacteroides fragilis ve diğerleri.

Yetişkin bir kişi için standart doz ve "Azitromisin 500" dozu 72 saatlik bir süre boyunca bir derstir. Bağırsak mikroflorası ilacı almak ve almak için uygundur. Şu anda, patojenik mikrofloranın buna karşı direnci minimaldir, bu nedenle duyarlılığı belirlemek için önceden bakteriyel aşılama olmaksızın reçete etmek mümkündür.

Eylem, "Azitromisin" tedavi rejimi: dozlar ve ders

Ilacın reçete için endikasyonlar sadece üst solunum yollarında değil, aynı zamanda geniş bir yelpazede inflamatuar hastalıkları içerir. Eylem ilk dozdan 20 dakika sonra başlar. Maksimum etki, tedavi başlangıcından itibaren 2 saat sonra gözlenir.

Üreticinin geliştirdiği "Azitromisin" tedavi rejimi, inflamasyonun patojenik mikrofloradan tamamen arındırılmasını garanti eden bir doz ve bir derstir. Tedaviden sonra relaps görülme oranı hastaların% 0.1'inden daha fazla değildir. Bu ilacın yüksek etkililiğini gösterir.

Azinromisin anjin ile nasıl alınır

En yaygın bulaşıcı hastalıklardan biri boğaz ağrısıdır. Hastalık, boğazda keskin bir ağrı, yüksek vücut ısısı ve ağız açıklığı ile açıkça görülebilen palatine bademcik iltihabı ile birlikte görülür. Hastalığın tedavisi için antibiyotik olmalıdır. Birçok doktor anjina hastası olan hastalarına Azitromisin reçete eder.

Çoğu durumda, anjinin nedensel ajanları stafilokok ve streptokoklardır. Azitromisin, bu patojenleri etkili bir şekilde etkileyerek kısa bir süre için hayati fonksiyonları bastırır.

Azitromisin bir yarı sentetik geniş spektrumlu antibiyotiktir. Anjina ile etkilidir.

Azitromisin nedir?

Bu ilaç, geniş bir etki yelpazesinin bir antibiyotiktir. Bu tür bakterilere karşı aktif olarak savaşır:

 • Moraxella kataralis;
 • Staphylococcus aureus;
 • gonokok;
 • Streptococcus pyogenic;
 • E. coli vb.

Antibiyotik, çocukların ve yetişkinlerin tedavisinde kullanılabilir. İlaç makrolidlerin grubuna aittir. Gastrointestinal sistem tarafından iyi emilir. Resepsiyon günde bir kez yapılır.

Anjin tipine (pürülan, foliküler vb.) Bağlı olarak, doktor ilacın bireysel dozajını ve ilacı almayı seçer. Ortalama olarak, azitromisin süresi 2-5 gündür, ilacı bir hafta sürer.

Azitromisin avantajları

Diğer antibiyotiklerle karşılaştırıldığında bazı avantajlı anları düşünelim:

 • Gastrointestinal sistemin asidik ortamında iyi stabilite.
 • Bağırsak mukozasının duvarları boyunca etkili emilim.
 • Uzun süre kanda kalabilir.
 • Hücrelerde büyük konsantrasyonlarda birikme yeteneğine sahiptir.
 • Yağlı ortam içinde mümkün olduğu kadar erir ve dokulara iyi nüfuz eder.
 • Bademciklerde, yani lenfoid dokuda iyi birikebilir.

Gün boyunca tek kullanımın, diğer antibiyotiklere göre önemli bir avantaj olduğunu da belirtmek gerekir. Bu yöntem, ilacın uzun bir süre kanda kalmasından kaynaklanmaktadır.

Birçok antifungal ilaç, bakterileri tamamen inhibe etmek için 10 günlük bir uygulama sürecine ihtiyaç duyar.

Angina Azitromisin tedavisi için kurallar

Sadece ilgili hekimin azitromisin reçete etme ve optimal tedavi yöntemini seçme hakkı vardır.

Azitromisinin geniş spektrumlu bir antibiyotik olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bileşenleri anjinaya neden olan bakterileri aktif olarak ortadan kaldırmaktadır. Bu ilaç bir grup makrolid grubuna ait olduğu ve penisilin ilaçları tarafından daha iyi tolere edildiği için doktorlar genellikle hastalarına reçete ederler.

Yukarıda belirtildiği gibi, antibiyotik gastrointestinal sistemin çevresine dirençlidir. Bu nedenle, resepsiyon her zaman yapılabilir. Bununla birlikte, doktorlar yemekten bir saat önce almayı önerirler, böylece aktif bileşenlerin emilimi mümkün olduğunca çabuk geçer.

Vücudun yumuşak dokularına kolayca nüfuz edebilmesi, sıvının yanı sıra anjina tedavisinin etkinliğini arttırır. Aktif tıbbi bileşenler doğrudan inflamasyon bölgesine gelir ve daha sonra serbest bırakılırlar. Bu yetenek, ilacın vücuttaki sağlıklı dokulardaki konsantrasyonunu azaltır.

Kabul 3-5 gün içinde gerçekleştirilir. İlaçları herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz. Tablet formunda 250 ml ve 500 ml'de ve ayrıca kapsüllerde üretilir. Çocuklar ve yetişkinler için anjinada azitromisin reçete edilir.

Yetişkinler için dozaj

Yetişkinlerde boğaz ağrısı tedavisi için, doktor aşağıdaki tedavi rejimini reçete eder: günde bir kez 500 mg'lık bir tablet veya kapsül. Hastanın herhangi bir nedenden dolayı ilacı kaçırması halinde, bir sonraki doz bulunduğunda alınabilir. Dozlar arasındaki aralık 24 saat olmalıdır.

Diğer antibakteriyel ilaçlar gibi, Azitromisin sistemik olarak hareket eder. Oldukça hızlı bir etkiye sahiptir, enfeksiyonun daha fazla yayılmasına izin vermez. Hastalığın ciddi komplikasyonlara neden olabileceği ve böbrek ve kalbin durumunu olumsuz etkileyebileceğinden, anjinin zorunlu antibakteriyel tedavi gerektirdiğine dikkat edilmelidir..

Birçok uzman, ilacın kapsül şeklinin çok daha etkili olduğuna ve enfeksiyonla daha iyi başa çıktığına inanmaktadır. Bu görüş, kapsülü almanın ilacın ince bağırsağa tamamen ulaşmasından kaynaklanmaktadır.

Çocuklar için dozaj

Çocuğun organizmasının kendine özgü özelliği, her yaştaki antibiyotiğin bu yaşta kullanılmasına izin vermemesidir. Özellikle bu, yaşamın ilk yılındaki çocuklar için geçerlidir. Bu yaşta azitromisin tavsiye edilmez.

12 yaşına kadar olan çocuklar, bu antibakteriyel ilacın aşağıdaki dozajın bir süspansiyonu olarak reçete edilir:

 • Bir yıla kadar bebekler - Çocuk ağırlığı kg başına 5 ml ilaç;
 • 1 ila 3 yıl arasında - kg başına 10 mg;
 • 4-12 yaş - kilogram başına kg başına 15 mg.

Ortalama olarak, süspansiyon 3 gün boyunca günde 1 kereden fazla verilemez. 12 yaşından sonra, doktor çocuğun ağırlığına bağlı olarak, 250 veya 500 mg tablet / kapsül şeklinde ilaç reçete.

Hamilelik sırasında azitromisin

Azitromisin ile gebelik sırasında boğaz ağrısı tedavisi sadece doktor reçetesine göre mümkündür.

Hamilelik her kadın için özel bir zamandır. Bu hoş ve aynı anda heyecan verici zamanda, hamile bir kadın bir anjina geliştirebilir. Hamilelik sırasında azitromisin için, ancak anne ve fetusun faydaları zararı aşarsa reçete edilir.

Bu antibiyotik neden sadece kritik bir durumda reçete edilir? Bugüne kadar, aktif bileşenlerin anne ve fetus üzerindeki etkisi hakkında yeterli bilgi bulunmamaktadır. Ancak, mevcut verilere göre, olumsuz sonuçlar ortaya çıkmamıştır.

Angina Azitromisin tedavisinde yan etkiler

Bu antibiyotik yardımıyla anjin tedavisi sadece doktor reçetesine göre yapılmalıdır. Resepsiyonda, kronik hastalığınızı ve olası alerjik reaksiyonlarınızı rapor etmelisiniz. Ayrıca başka ilaçlar alsanız doktor da bilmelidir.

Azitromisin almanın neden olabileceği en yaygın alerjik reaksiyonlara dikkat edin:

Yorumlara göre, bazı hastalar bulantı, şişkinlik, ağızda hoş olmayan bir tat bırakma hissi yaşayabilir. Nadiren, hasta uykusuzluk, anksiyete, baş ağrısı, depresyon olabilir.

Bir antibiyotiğin diğer ilaçlarla eşzamanlı olarak kullanılmasının bazı etkinliklerin zayıflamasına neden olabileceği düşünülmelidir. Bu antibiyotik ile tedavi sırasında alkol alınması yasaktır.

Azitromisin çocuklarda ve erişkinlerde anjin tedavisinde çok etkili bir ilaç olduğu sonucuna varılabilir. Çok sayıda gözden geçirme göre, bu ilaç diğer iltihaplı hastalıklarda başarılıdır. Ana terapötik etkinin yanı sıra, hasta boğaz ağrısı, ateş, genel halsizlik gibi semptomlardan kurtulur.

Anjina tedavisi için Azitromisin kullanımı

Anjin (akut şiddetlenmesi veya kronik bademcik iltihabı), - boğaz halkası (ağız açılması sırasında ağız içinde iyi görebilir bademcik) lemfoid dokusunun iltihabı.

Nedeni grup A, stafilokok, pnömokok, hemofilik çubuk vb. Beta-hemolitik streptokoklardır.


Tonsillit erken komplikasyonlar:

 • paratonsiller, faringeal apseler;
 • bölgesel lenfadenit (lenf düğümlerinin iltihabı);
 • pürülan otitis, sinüzit;
 • flegmon bademcikler;
 • sepsis.

Geç bulaşıcı alerjik komplikasyonların olası gelişimi:

Hastalığın bulaşıcı doğası ve tehlikeli komplikasyonların uygulanması için yüksek risk, antibiyotik tedavisinin kullanımı için endikasyonlardır. Streptokokkal tonsillit için tercih edilen ilaçlar beta-laktam antibiyotiklerdir (sefalosporinler, penisilinler). Makrolidler, bu ilaçlara alerjisi olan hastalarda kullanılır. Erişkinlerde anjinada azitromisin gibi bu tür makrolid, klinik olarak etkilidir.

Azitromisin avantajları

Diğer antibiyotiklerle karşılaştırıldığında ilacın avantajları:

 • asidik ortama dayanıklı (midede yok olmaz);
 • bağırsak mukozasından iyi emilir;
 • kanda uzun süre kalır (14 saat sonra vücuttan dozun% 50'si atılır);
 • Hücreler arası sıvı ve kan ile karşılaştırıldığında hücrelerde daha büyük bir konsantrasyon biriktirme yeteneğine sahiptir;
 • yağlı ortamda iyi çözünür ve dokulara nüfuz eder;
 • lenfoid dokuda birikir (bademcikler);
 • Çok çeşitli aktiviteler.

Kullanım yöntemi aynı zamanda bir avantajdır: yetişkinlerde günde 0.5 gram 1 kez, uzun süre kanda antibakteriyel etki için gerekli olan ilaç konsantrasyonu kaldığı için.

Boğazın antimikrobiyal ajanlarla tedavisi, komplikasyonların gelişimini dışlamak için patojenin (vücuttan alınması) eradikasyonunu sağlamak için 10 gün boyunca gereklidir. İlacın terapötik konsantrasyonu kaldığı sürece yetişkinlerde azitromisin 5 gün (her kurs için 2.5 gram) alınır.

Kabul kuralları

İlaç, ağız yoluyla, yemeklerden 1 saat önce veya 2 saat sonra ağızdan tatbik edilir, çünkü besin varlığı emilimini azaltır.

Azitromisin tolere edilebilirliği

Yetişkinler için azitromisin yeterince güvenli, iyi tolere edilir, diğer farmasötik preparatlarla birleştirilir. Klinik çalışmalara göre, üst solunum yolu enfeksiyonu tedavisinde ilaç, vakaların sadece% 0.8'inde açıkça ifade edilen yan etkiler nedeniyle iptal edilir.

En yaygın yan etkiler şunlardır:

 • alerjik reaksiyonlar;
 • uyku bozukluğu;
 • kandidiyazis;
 • karın ağrısı, mide bulantısı, şişkinlik, ishal, kabızlık;
 • konjunktivit;
 • güneş ışığına karşı hoşgörüsüzlük (fotosensitivite).

Azitromisin etkinliği

Uygulama hakkında geri bildirim azitromisin lehine çok eloquent. Objektif olarak, klinik çalışmalara göre, tedaviden sonra semptomların ortadan kalkması (klinik etkinlik) 5 gün boyunca% 96.1 olarak gözlenmiştir. Patojenin eradikasyonu -% 94.2'de.

Kontrendikasyonlar

 • karaciğer ve böbrek fonksiyonunun yetersizliği;
 • laktasyon;
 • bireysel duyarlılık

Bu nedenle, anjinada azitromisin olarak böyle bir farmasötik kullanımının, klinik olarak gerekçelendirilmesi, nispeten güvenli ve uygun olması gereklidir. Ancak, bu ilacın bir antibiyotik olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle, belirtilen dozajları ve tedavi süresini gözlemlemek gereklidir. Aksi halde, etki yetersiz olduğunda bedenin hassaslaşması riski vardır. Herhangi bir antibiyotik gibi, azitromisin bağırsak mikroflorasında bir dengesizliğe neden olabilir, bu yüzden kullanımının enterol gibi biyolojiklerle birleştirilmesi tavsiye edilir.

Anjina tedavisinde azitromisin kullanımı

Angina, zamansız veya kötü şekilde tedavi edildiğinde, bir takım komplikasyonlara neden olabilen patolojik bir süreçtir. Bağlantıda bir yetişkinde anjina belirtileri göreceksiniz. Bugüne kadar, eczaneler sadece anjin semptomlarını değil, aynı zamanda hastalığın kendisini de yenmek için çeşitli ilaçlar ile aşırı kalabalık. Boğaz ağrısı ne kadar doğru tedavi edilir? En etkili ve popüler olan Azitromisin sayılır. Bu popülerlik, düşük maliyeti ve yüksek kalitesi nedeniyle bu ilaç tarafından kazanılmıştır.

etki

Azitromisin, geniş bir etki spektrumuna sahip olan bir antibakteriyel ilaçtır. Sadece günde bir kez ve yemeklerden önce alınmalıdır. İlacın etkili bileşenleri solunum yollarına, deriye ve yumuşak dokulara mükemmel bir şekilde nüfuz eder.

Terapiye başlamadan önce, boğazdan bir swab vermeli ve hastalığın ana nedenini belirlemelisiniz. Bildiğiniz gibi, herhangi bir antibiyotik 10 günden fazla kullanılmaz. Azitromisin için, 5 gün boyunca etkisi vardır, daha sonra hasta bir iyileşme hisseder, çünkü anjinada azitromisin en iyi araçlardan biridir. İlaç diğer hastalıkların tedavisinde kullanılır. Referans sinüzitin azitromisin ile tedavisini açıklar.

İlacın eşsiz bileşimi, kronik ve pürülan anjini (yetişkinlerde pürülan boğaz ağrısı tedavisinden daha fazla okuyun) ortadan kaldırabilir. Penisilinden farklı olarak, Azitromisin vücut tarafından iyi tolere edilir. Bu ilacın yardımıyla, aşırı miktarda bakteri ile baş etmek mümkündür. Enflamasyon alanında yüksek bir Azitromisin konsantrasyonu varsa, mikroorganizmalar bastırılır. Bu nedenle, hastanın hızlı iyileşmesi vardır. Başka bir doktor, penisiline karşı toleranssızlık için bir ilaç reçete eder. Burada, anjina için reçete edilen diğer antibiyotiklerin isimlerini bulacaksınız.

Çok önemli olan, ilacın aktif bileşenlerinin midenin duvarlarına değişmeden bir şekilde nüfuz etmesi, böylelikle bademciklerin lenfoid dokusunda birikebilmeleridir. Bu tür bir tedavinin bir sonucu olarak, bakterilerin hayatta kalma ve ardından aktivitenin yenilenme şansı yoktur.

Ancak her ilacın birtakım kontrendikasyonları vardır, bu durumda Azitromisin bir istisna değildir. Doktor, gebelik sırasında kadınlarda kullanılmasını önermez (burada hamilelik sırasında angina'nın nasıl tedavi edileceğini öğrenebilirsiniz). İstisna, potansiyel faydanın çocuk üzerindeki olumsuz etkiden daha büyük olacağı durumlar. Benzer şekilde, bebeklerini anne sütü ile besleyen anneler için.

Azitromisin, makrolit intoleransı olan kişilere reçete edilemez. Başka bir deyişle, sunulan grubun antibiyotiğine karşı alerjik bir reaksiyon. Azitromisin hakkında değerlendirmeleri bulmak için linke tıklayın.

Kullanım talimatları

Kullanım Azitromisin sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda çocuklar için de izin verilir. Kural olarak, alma ve dozaj zamanı organizmanın bireysel özelliklerini dikkate alarak katılan doktor tarafından hesaplanır.

Yetişkinler için dozaj

Bu hastalar için farklı bir tedavi planı geliştirilmiştir. Bir günde ilacın bir tabletini almanız gerekir. Anlaşılmaz bir nedenden dolayı ilacı almayı kaçırırsanız, o zaman bu gerçeğin keşfinden hemen sonra bir sonraki dozaj alınmalı ve bir gün içinde daha fazla alım gerçekleştirilmelidir.

Birçok antibiyotik ile benzer şekilde yetişkinlerde aktif Azitromisin. Semptomatik, ancak sistemik bir etkiye sahiptir. Böylece, bakterileri hızla yok eder ve daha fazla yayılmasını önler.

Maksimum sonucu elde etmek için ilaçları kapsül şeklinde almanız gerekir. Böylece, ilacın aktif emiliminin gerçekleşeceği ince bağırsağa zarar vermezsiniz.

Antibiyotiksiz bir anjinin üstesinden gelmenin imkansız olduğunu unutmayın. Tedavi yöntemlerinizi kullanmaya karar verirseniz, ciddi bir komplikasyona sahip olma olasılığınız yüksektir. Eklemleri, böbrekleri ve kalbi etkileyebilirler. Bağlantıda, boğaz ağrısı sonrası komplikasyonları nasıl önleyeceğinizi okuyabilirsiniz.

Çocuklarda dozaj

Çocukların hala gelişim aşamasında oldukları için, tüm antibiyotikleri alamazlar. Azitromisini altı aya kadar olan çocuklar için reçete etmeyin. Bu kurala uymazsanız, ciddi komplikasyonlar yaşanabilir.

Altı aydan 12 yıla kadar, hastalara azitromisin verilir, ancak bir süspansiyon şeklinde. Bir yıla kadar bir çocuk için, dozaj vücut ağırlığının kilogramı başına 5 m'yi geçmemelidir. Kaç gün sürecek? Bir antibiyotik al en az 3 gün olmalıdır. Bebeğiniz 1-3 yaşında ise, dozaj biraz artırılabilir. Kırıntı ağırlığı kg başına 10 ml olacaktır. 4-12 yaş arası hastalar, vücut ağırlığının kilogramı başına 15 ml reçete edilir. İlaç almak günde bir kez izin verilir. Burada çocuklarda angina semptomları ve tedavisi hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Anjina ile boğazın soda ve tuzla durulanması da reçete edilir. Burada, kataral anjinin nasıl tedavi edileceğini bulacaksınız.

yorumlar

 • Polina, 19 yaşında: "Yaklaşık bir yıl önce pürülan boğaz ağrısı teşhisi kondu. Hastalık, çok hoş değil demek istiyorum. Normalde yemek yiyemedim ve konuşamadım çünkü acı verici duygular beni terk etmedi. Polikliniğe geldiğimde doktor, Azitromisin adı verilen bir antibiyotik olan kendi tedavi rejimi yaptı. Günde 10 gün kullandım. Tavuk terapisinin geçişinden sonra uzun zamandır beklenen bir rahatlama hissettim. Bu hastalığın tüm belirtileri ortadan kalktı ve ben yine tam bir yaşam sürmeye başladım ve kilo Azitromisine bağlı. ”
 • Eugenia, 32 yaşında: "Çocuğum 2 yıl önce boğaz ağrısı geçirdi. Ben, herhangi bir ebeveyn gibi, bebeğimin sağlığı hakkında endişeleniyorum, bu yüzden oğlumun antibiyotik reçete ettiği zaman çok mutlu değildim. Azitromisin ile tedavi süresi 5 gündü. Sürprizime göre, ama bu kadar kısa bir süre için bu ilaç rahatsızlığın üstesinden gelebildi. Çocuğun durumu çok gelişti, iltihap ve şişliği gidermek mümkün oldu, hiç hoş olmayan ve acı verici duygular olmadan normal şekilde yemeye başladı. "
 • Tatiana, 27 yaşında: "Azitromisin anjina ile mücadelede çok etkili bir ilaçtır. Bundan bir kez daha ikna oldum. Benim ve çocuğum tarafından hastalık döneminde kullanıldı. Hiçbir yan etkisi olmadı, ama biz olumlu bir etki hissettik. Son olarak, enflamatuar sürecin üstesinden gelmeyi, rahatsızlığı ortadan kaldırmayı, bademciklerin şişmesini ve kızarıklığını gidermeyi başardık. 10 gün boyunca ve çocuğum - 6 gün boyunca aldım. Ayrıca, küçük hastalar için ilaç bir süspansiyon şeklinde ve yetişkinler için - tabletler şeklinde üretilir. " Eğer birisi böyle bir ilacın yardımcı olup olmadığını sorarsa, cevabım açık, evet.

Angina şaka yapmamanız gereken bir hastalıktır. Etkili bir antibiyotik olan Azitromisin, buna karşı mücadelede yardımcı olabilir. Böyle kısa bir sürede, rahatsızlığı giderebilir ve zararlı mikroorganizmaları daha fazla delmekten alıkoyabilir. Eğer doktorunuzun tüm reçetelerini tam olarak uygularsanız, o zaman 10 gün içinde hastalığın üstesinden gelebilir ve hastalıklarınız olmadan eski hayatınıza geri dönebilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Pancar, sirke ve diğer halk ilaçları ile anjin tedavisi

Angina (bademcik iltihabı) patojen mikroorganizmaların neden olduğu ve palatine bademcik iltihabının meydana geldiği bir enfeksiyöz hastalıktır.En yaygın anjina türleri şunlardır: flegmonous, fibrinous, follicular, lacunar, catarrhal.

Propolis ile gargara

Her kişi boğazına nahoş gıdıklanma veya ağrılı heyecan yaşamaya vardı. Solunum sisteminde viral hastalıkların gelişiminde ortaya çıkar, aynı zamanda aldığı yaralardan sonucunda alerjik reaksiyonlar, aşırı gerilim veya bağlar arka planı gerçekleşebilir.