Loading

Bioparox pürülan anjina

Bugüne kadar, anjina lokal tedavisi için, ilaç endüstrisi çok sayıda farklı spreyler, aerosoller, pastiller, gargara için çözümler, anjina için antibiyotikler sunmaktadır.

Hangi durumlarda, anjina içinde Bioparox kullanılması, ne kadar etkili olduğu, nasıl uygulanacağı, kontraendikasyonlar ve yan etkilerin kullanılabileceğini düşüneceğiz.

Bioparox, Rusya'da nispeten yakın zamanda kullanılan modern bir ilaçtır, bu nedenle klinik pratikte güvenlik ve etkinlik henüz tam olarak araştırılmamıştır.

En son bilgilere göre: Şiddetli alerjik reaksiyonlar geliştirme riski nedeniyle Rusya'da satılmaya son verilecek. Bioparox üretimden çekilecek ve yakın gelecekte Roszdravnadzor sırasına göre Rus eczanelerinden çekilecek.

Mesele şekli: Bioparox, inhalasyonlar için ölçülü bir aerosoldür, özel bir sarı renk kokusuna sahip bir solüsyondur. Solüsyondaki aktif madde fusafungin, anti-inflamatuar etkisi olan bir lokal antibiyotik polipeptididir.

Kullanım endikasyonları: Kullanıldığı zaman, ilacın ağız boşluğu ve nazofarenks içinde dağıtıldığı ve minimum konsantrasyonda kan içine emildiği göz önüne alındığında, üst solunum yollarının hastalıklarının topikal tedavisi için çok güvenli bir ilaç olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, hamilelik ve emzirme için kullanılabilir, ancak sadece amaçlanan amaç için ve bir doktor gözetiminde kullanılabilir. Bioparax bademcik iltihabı, farenjit, rinit, burun akıntısı, çocuklarda larinjit (tedavi), sinüzit için endikedir.

Anjina ile Bioparox:

Angina'yı Bioparox ile tedavi etmenin tavsiyesinde bulunalım. Tabii ki, bu aerosolün kullanımı çok uygundur ve iltihap patojeni üzerinde lokal, doğrudan bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, orofarenksdeki iltihaplanma sürecinin, sadece bademciklerin şişmesi, kızarması, yani farenjit ile başlaması durumunda uygulanması önerilir. İşlem pürüllenirse, anjinada Bioparox kullanılması önerilmez. Pürülan anjina ile, 10 gün boyunca oral veya enjeksiyonlar halinde sistemik etki gösteren antibiyotikler ortaya çıkar, aksi takdirde ciddi komplikasyonlar gelişebilir. Ve, kural olarak, foliküler anjina ile, lacunar angina Bioparox kullanılmaz.

Tonsillitte Bioparox:

Kronik tonsillit tedavisi için - daha sonra Bioparox çok etkili olabilir. Bu ilaçla tedavi randevusu ve süresi sadece otolaringolog tarafından tedavi edilir, çünkü hem lokal antimikrobiyal tedavi hem de fizyoterapötik prosedürler ve bağışıklığı güçlendirmeye yönelik terapi gibi kronik hastalıklar kompleksi tedavisinde endikedir. Tedaviye başlamadan önce, bademcik iltihabının etkenini belirlemek ve antibiyotiklere olan duyarlılığını belirlemek gereklidir. Aksi halde, etken maddenin dirençli olduğu antibiyotik tedavisi, sadece etkisiz olmakla kalmayıp aynı zamanda oral mukozanın mikroflorası üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Uygulama yöntemi: Doğru, bir doktor tarafından kontrol edilen, ilk aşamada anjin ile Bioparox tedavisi, kronik bademcik iltihabı ile, bademcikler kaldırıldıktan sonra oldukça etkili olabilir. Aerosolün doğru kullanımı için en önemli koşul, kullanımdan önce, ağzın iyice durulanması, ilacın oral mukozada mümkün olduğunca etkili bir şekilde hareket etmesi çok önemlidir. Yetişkinler her 4 saatte bir seans başına 4 inhalasyon reçete edilir, çocuklar ayrıca her 6 saatte bir 4 inhalasyon alırlar.

Derin bir nefes çekerken, balon tıklayın çabası ile, şişe üzerinde ucu dediği gibi derinden mümkün olduğunca ağzına yerleştirin ve dudakları, ardından uzun bir süre kucaklamak: Sen şöyle sprey kullanması gerekir. amigdala başına İlk 2 inhalasyon, diğerine daha sonra 2 inhalasyon, bademcikler ve geniz kapsamlı bir sulama gerçekleşmesi gereklidir. İşlem tamamlandıktan sonra, uç çıkarılmalı ve su ile iyice durulayın. Tedavinin ana seyrinin süresi bir haftadan fazla olmamalıdır. Ayrıca, semptomların giderilmesinin ilk belirtilerinin başlangıcında terapinin gidişatından bağımsız olarak durmak gerekli değildir.

Yan etkileri: Bu ilacın en büyük dezavantajı, alerjik reaksiyonlara neden olma yeteneğidir.

Bunun nedeni, aromatik katkı maddeleri kimyon, böbrek, yenibahar, kişniş özü, adaçayı, nane, portakal, kokulu biber, anason yağı ve sık sık, özellikle çocuklarda, alerjiye neden olan diğer bileşenler Bioparox ekstraktlan arasında.

Aerosol, alerjiye yatkın çocuklarda laringospazm gelişimini provoke eden çok spesifik, güçlü bir kokuya sahiptir. Ayrıca, diğer yan etkiler de mümkündür, örneğin:

Diğer alerjik belirtiler, ağızda astım atakları, nefes laringospazmın kaşıntı, döküntü, ürtiker darlığı, kuru mukoza zarları, ağız, mide bulantısı boğaz tahrişi hoş olmayan bir tat öksürme, hapşırma, kusma

İlacın kullanımı çabuk geçer küçük rahatsızlık, karıncalanma, ağız kuruluğu, neden olursa o vücuda zarar vermez, çünkü o zaman, tıp buna değmez iptal edin. Ancak, alerjik reaksiyonlar daha önemli ise, o zaman aerosol iptal edilmeli ve doktor hakkında bilgilendirilmelidir.

Kontrendikasyonlar: Uyuşturucu kullanımı 2,5 yıla kadar olan çocuklar tavsiye edilmez (çocuklarda bildirilen ciddi alerjik reaksiyon vakaları nedeniyle, şirket "Servier Servier" şimdi 12 yıldan beri kullanımına izin verdi). Alerjik reaksiyonlar geliştirme riski yüksek olan kişiler, ilacın bileşenlerine daha fazla duyarlılık ile birlikte, Bioparox kullanılması tavsiye edilmez.

fiyat: Eczane Bioparox hakkında satın alınabilir 400 - 450 ovun.

Angina veya bademcik iltihabı bademciklerde ortaya çıkan tehlikeli bir hastalıktır. Çoğu durumda, gelişiminin nedeni stafilokok ve streptokoklardır. Tedavinin tayini ve gerekli tüm ilaçların bir listesini vermek, sadece doktor muayeneden sonra, şikayetleri dinleyerek ve test sonuçlarını gözden geçirebilir. Anjin için reçete edilen antibiyotik ilaçlar arasında inhalasyon için kullanılan Bioparox oldukça etkilidir.

Boğaz boğazından spreyin bileşimi ve hareketi "Bioproks"

Bioparox preparasyonunun bir parçası olan ana bileşen, belirgin anti-enflamatuar özelliklere sahip bir polipeptit antibiyotiktir.

Bioparox anjina yerel kullanım için özel olarak tasarlanmış olmasına rağmen, ilacın hızlı aksiyon ve yüksek verimlilik sayesinde akut bademcik bulaşıcı doğası tedavisinde uygulamak için yapmak.

Bioparox "iş" ilkesi, fusafungine duyarlı patojenik mikroorganizmaların üreme ve yaşam sürecini durdurmaktır.

Bu bakteriler şunları içerir:

anaerobik mikroorganizmalar; maya benzeri mantarlar (kandidiyazis); stafilokok; streptokoklar; mikoplazma.

İlaveten, ilacın bir anti-enflamatuar etkisi vardır, irin salgısını azaltır, eksüdanın üretimini provoke eden dokulardaki protein miktarını azaltır ve ayrıca kan plazmasındaki serbest radikallerin ve toksinlerin yayılmasını bastırır.

"Bioparox" sprey ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Anjinada Bioparox'ın yaygın kullanımı, bu ilacın iki özelliğinden dolayıdır:

Mantar veya bakterilerde direnç geliştirmez; O sadece yerel aktiviteyi gösterir ve kan içine emilmez.

Anjina Bioparox tedavisinin, hastalığın kataral formunun gelişmesi durumunda veya enflamatuar pürülan sürecin en başında yapılması önerilir.

sistemik antibiyotik damardan ya da ağızdan uygulama kullanılmalıdır ile Bioparox akut boğaz iç palatin bademcik etkilenir kullanılan anjin, ancak paralel püskürtün.

Ancak, her durumda, ilacın sadece doktor olabilir, çünkü Bioparox yan etkileri ve kontrendikasyonları olan güçlü bir antibiyotiktir.

Çok sayıda pozitif yorumla kanıtlandığı gibi, ilacın kullanıma elverişli olması nedeniyle, angina'nın Bioparox ile tedavi edilmesi çok basittir. Paket üzerindeki verilere ve kullanım talimatlarına göre, bir sprey şişesinde yaklaşık 400 doz ilaç bulunmaktadır.

Soluma prosedürü için, inhalasyon cihazına bağlı özel bir uç kullanılması gerekmektedir. Ayrıca, burun boşluğunda iltihaplı süreçleri tedavi etmek için kullanılan ikinci bir ipucudur.

Bioparox'u pürülan boğazda uygulayabilir miyim?

Pürülan anjinada bioparoks uygulayabilir ve nasıl doğru şekilde kullanabilirim?

Aşağıdaki sırayla pürülan veya kataral anjina ile bioparoks uygulayın:

Önce boğazınızı temizlemeniz ve boğazınızı iyice yıkamanız gerekir; Ucu alkol ile ıslatın ve şişeyi koyun; Meme ucunun ucu mümkün olduğunca derine yerleştirilmeli ve mümkün olduğunca bademciklere yakın yerleştirilmelidir. Meme ilk önce bir amigdalaya, diğerine doğru yönlendirilmelidir; Derin bir nefes alarak, nozul üzerine basmanız ve böylece ilacı püskürtmeniz gerekir. Her amygdala için 2 tıklama üretin.

Yetişkinlerde anjina tedavisinde Bioparox kullanın, her 4 saatte bir olmalıdır, toplam prosedür sayısı günde en fazla beş olmalıdır.

Kullanımdan sonra, meme sıcak sabunlu suyla yıkanmalı ve antiseptik bir çözelti ile muamele edilmelidir.

Çocuklarda anjina tedavisinde Bioparox kullanın, sadece bir doktora danıştıktan sonra ve ekli talimatlara tamamen uygun olarak gereklidir.

Anjinalı bir çocuk için Bioparox dozları ve günlük prosedür sayısı hastanın yaşına bağlı olarak hesaplanır ve sadece bir uzman tarafından reçete edilebilir.

Tedavinin etkinliğini artırmak için, boğazın sulanması ve durulanması için bu tür yerel araçların ek olarak kullanılması önerilir: yağ veya alkol veya bir Klorofililtil çözeltisi, bir Lugol çözeltisi, deniz tuzu veya kabartma tozu, kalendula tentürü.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Bioparox pürülan anjina

Bugüne kadar, anjina lokal tedavisi için, ilaç endüstrisi çok sayıda farklı spreyler, aerosoller, pastiller, gargara için çözümler, anjina için antibiyotikler sunmaktadır.

Hangi durumlarda, anjina içinde Bioparox kullanılması, ne kadar etkili olduğu, nasıl uygulanacağı, kontraendikasyonlar ve yan etkilerin kullanılabileceğini düşüneceğiz.

Bioparox, Rusya'da nispeten yakın zamanda kullanılan modern bir ilaçtır, bu nedenle klinik pratikte güvenlik ve etkinlik henüz tam olarak araştırılmamıştır.

En son bilgilere göre: Şiddetli alerjik reaksiyonlar geliştirme riski nedeniyle Rusya'da satılmaya son verilecek. Bioparox üretimden çekilecek ve yakın gelecekte Roszdravnadzor sırasına göre Rus eczanelerinden çekilecek.

Mesele şekli: Bioparox, inhalasyonlar için ölçülü bir aerosoldür, özel bir sarı renk kokusuna sahip bir solüsyondur. Solüsyondaki aktif madde fusafungin, anti-inflamatuar etkisi olan bir lokal antibiyotik polipeptididir.

Kullanım endikasyonları: Kullanıldığı zaman, ilacın ağız boşluğu ve nazofarenks içinde dağıtıldığı ve minimum konsantrasyonda kan içine emildiği göz önüne alındığında, üst solunum yollarının hastalıklarının topikal tedavisi için çok güvenli bir ilaç olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, hamilelik ve emzirme için kullanılabilir, ancak sadece amaçlanan amaç için ve bir doktor gözetiminde kullanılabilir. Bioparax bademcik iltihabı, farenjit, rinit, burun akıntısı, çocuklarda larinjit (tedavi), sinüzit için endikedir.

 • Anjina ile Bioparox:

Angina'yı Bioparox ile tedavi etmenin tavsiyesinde bulunalım. Tabii ki, bu aerosolün kullanımı çok uygundur ve iltihap patojeni üzerinde lokal, doğrudan bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, orofarenksdeki iltihaplanma sürecinin, sadece bademciklerin şişmesi, kızarması, yani farenjit ile başlaması durumunda uygulanması önerilir. İşlem pürüllenirse, anjinada Bioparox kullanılması önerilmez. Pürülan anjina ile, 10 gün boyunca oral veya enjeksiyonlar halinde sistemik etki gösteren antibiyotikler ortaya çıkar, aksi takdirde ciddi komplikasyonlar gelişebilir. Ve, kural olarak, foliküler anjina ile, lacunar angina Bioparox kullanılmaz.

 • Tonsillitte Bioparox:

Kronik tonsillit tedavisi için - daha sonra Bioparox çok etkili olabilir. Bu ilaçla tedavi randevusu ve süresi sadece otolaringolog tarafından tedavi edilir, çünkü hem lokal antimikrobiyal tedavi hem de fizyoterapötik prosedürler ve bağışıklığı güçlendirmeye yönelik terapi gibi kronik hastalıklar kompleksi tedavisinde endikedir. Tedaviye başlamadan önce, bademcik iltihabının etkenini belirlemek ve antibiyotiklere olan duyarlılığını belirlemek gereklidir. Aksi halde, etken maddenin dirençli olduğu antibiyotik tedavisi, sadece etkisiz olmakla kalmayıp aynı zamanda oral mukozanın mikroflorası üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Uygulama yöntemi: Doğru, bir doktor tarafından kontrol edilen, ilk aşamada anjin ile Bioparox tedavisi, kronik bademcik iltihabı ile, bademcikler kaldırıldıktan sonra oldukça etkili olabilir. Aerosolün doğru kullanımı için en önemli koşul, kullanımdan önce, ağzın iyice durulanması, ilacın oral mukozada mümkün olduğunca etkili bir şekilde hareket etmesi çok önemlidir. Yetişkinler her 4 saatte bir seans başına 4 inhalasyon reçete edilir, çocuklar ayrıca her 6 saatte bir 4 inhalasyon alırlar.

Derin bir nefes çekerken, balon tıklayın çabası ile, şişe üzerinde ucu dediği gibi derinden mümkün olduğunca ağzına yerleştirin ve dudakları, ardından uzun bir süre kucaklamak: Sen şöyle sprey kullanması gerekir. amigdala başına İlk 2 inhalasyon, diğerine daha sonra 2 inhalasyon, bademcikler ve geniz kapsamlı bir sulama gerçekleşmesi gereklidir. İşlem tamamlandıktan sonra, uç çıkarılmalı ve su ile iyice durulayın. Tedavinin ana seyrinin süresi bir haftadan fazla olmamalıdır. Ayrıca, semptomların giderilmesinin ilk belirtilerinin başlangıcında terapinin gidişatından bağımsız olarak durmak gerekli değildir.

Yan etkileri: Bu ilacın en büyük dezavantajı, alerjik reaksiyonlara neden olma yeteneğidir.

Bunun nedeni, aromatik katkı maddeleri kimyon, böbrek, yenibahar, kişniş özü, adaçayı, nane, portakal, kokulu biber, anason yağı ve sık sık, özellikle çocuklarda, alerjiye neden olan diğer bileşenler Bioparox ekstraktlan arasında.

Aerosol, alerjiye yatkın çocuklarda laringospazm gelişimini provoke eden çok spesifik, güçlü bir kokuya sahiptir. Ayrıca, diğer yan etkiler de mümkündür, örneğin:

İlacın kullanımı çabuk geçer küçük rahatsızlık, karıncalanma, ağız kuruluğu, neden olursa o vücuda zarar vermez, çünkü o zaman, tıp buna değmez iptal edin. Ancak, alerjik reaksiyonlar daha önemli ise, o zaman aerosol iptal edilmeli ve doktor hakkında bilgilendirilmelidir.

Kontrendikasyonlar: Uyuşturucu kullanımı 2,5 yıla kadar olan çocuklar tavsiye edilmez (çocuklarda bildirilen ciddi alerjik reaksiyon vakaları nedeniyle, şirket "Servier Servier" şimdi 12 yıldan beri kullanımına izin verdi). Alerjik reaksiyonlar geliştirme riski yüksek olan kişiler, ilacın bileşenlerine daha fazla duyarlılık ile birlikte, Bioparox kullanılması tavsiye edilmez.

fiyat: Eczane Bioparox hakkında satın alınabilir 400 - 450 ovun.

Angina veya bademcik iltihabı bademciklerde ortaya çıkan tehlikeli bir hastalıktır. Çoğu durumda, gelişiminin nedeni stafilokok ve streptokoklardır. Tedavinin tayini ve gerekli tüm ilaçların bir listesini vermek, sadece doktor muayeneden sonra, şikayetleri dinleyerek ve test sonuçlarını gözden geçirebilir. Anjin için reçete edilen antibiyotik ilaçlar arasında inhalasyon için kullanılan Bioparox oldukça etkilidir.

Bioparox preparasyonunun bir parçası olan ana bileşen, belirgin anti-enflamatuar özelliklere sahip bir polipeptit antibiyotiktir.

Bioparox anjina yerel kullanım için özel olarak tasarlanmış olmasına rağmen, ilacın hızlı aksiyon ve yüksek verimlilik sayesinde akut bademcik bulaşıcı doğası tedavisinde uygulamak için yapmak.

Bioparox "iş" ilkesi, fusafungine duyarlı patojenik mikroorganizmaların üreme ve yaşam sürecini durdurmaktır.

Bu bakteriler şunları içerir:

İlaveten, ilacın bir anti-enflamatuar etkisi vardır, irin salgısını azaltır, eksüdanın üretimini provoke eden dokulardaki protein miktarını azaltır ve ayrıca kan plazmasındaki serbest radikallerin ve toksinlerin yayılmasını bastırır.

Anjinada Bioparox'ın yaygın kullanımı, bu ilacın iki özelliğinden dolayıdır:

 • Mantar veya bakterilerde direnç geliştirmez;
 • O sadece yerel aktiviteyi gösterir ve kan içine emilmez.

Anjina Bioparox tedavisinin, hastalığın kataral formunun gelişmesi durumunda veya enflamatuar pürülan sürecin en başında yapılması önerilir.

sistemik antibiyotik damardan ya da ağızdan uygulama kullanılmalıdır ile Bioparox akut boğaz iç palatin bademcik etkilenir kullanılan anjin, ancak paralel püskürtün.

Ancak, her durumda, ilacın sadece doktor olabilir, çünkü Bioparox yan etkileri ve kontrendikasyonları olan güçlü bir antibiyotiktir.

Çok sayıda pozitif yorumla kanıtlandığı gibi, ilacın kullanıma elverişli olması nedeniyle, angina'nın Bioparox ile tedavi edilmesi çok basittir. Paket üzerindeki verilere ve kullanım talimatlarına göre, bir sprey şişesinde yaklaşık 400 doz ilaç bulunmaktadır.

Soluma prosedürü için, inhalasyon cihazına bağlı özel bir uç kullanılması gerekmektedir. Ayrıca, burun boşluğunda iltihaplı süreçleri tedavi etmek için kullanılan ikinci bir ipucudur.

Pürülan anjinada bioparoks uygulayabilir ve nasıl doğru şekilde kullanabilirim?

Aşağıdaki sırayla pürülan veya kataral anjina ile bioparoks uygulayın:

 • Önce boğazınızı temizlemeniz ve boğazınızı iyice yıkamanız gerekir;
 • Ucu alkol ile ıslatın ve şişeyi koyun;
 • Meme ucunun ucu mümkün olduğunca derine yerleştirilmeli ve mümkün olduğunca bademciklere yakın yerleştirilmelidir. Meme ilk önce bir amigdalaya, diğerine doğru yönlendirilmelidir;
 • Derin bir nefes alarak, nozul üzerine basmanız ve böylece ilacı püskürtmeniz gerekir. Her amygdala için 2 tıklama üretin.

Yetişkinlerde anjina tedavisinde Bioparox kullanın, her 4 saatte bir olmalıdır, toplam prosedür sayısı günde en fazla beş olmalıdır.

Kullanımdan sonra, meme sıcak sabunlu suyla yıkanmalı ve antiseptik bir çözelti ile muamele edilmelidir.

Çocuklarda anjina tedavisinde Bioparox kullanın, sadece bir doktora danıştıktan sonra ve ekli talimatlara tamamen uygun olarak gereklidir.

Anjinalı bir çocuk için Bioparox dozları ve günlük prosedür sayısı hastanın yaşına bağlı olarak hesaplanır ve sadece bir uzman tarafından reçete edilebilir.

Tedavinin etkinliğini artırmak için, boğazın sulanması ve durulanması için bu tür yerel araçların ek olarak kullanılması önerilir: yağ veya alkol veya bir Klorofililtil çözeltisi, bir Lugol çözeltisi, deniz tuzu veya kabartma tozu, kalendula tentürü.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Bir soru sorun

Angina bademcikler üzerindeki enflamatuar bir süreçle birlikte bulaşıcı bir hastalıktır. Gelişimin nedenleri stafilokok veya streptokok bakterileridir. Etkin bir şekilde tedavi etmek ve komplikasyonların ortaya çıkmasını önlemek için antibakteriyel bir ilaç reçete edilir.

Bu ilaçlardan biri, ilacın angina tedavisinde pozitif etkisine işaret eden Biaparox'dur. Etkisi, patojenik bakterilerin yok olmasına dayanır.

Anjinadaki bioparoks, doktorların hastalığın viral veya bulaşıcı doğası için yazdığı ilk çaredir.

Biaparox, bir antiinflamatuar etkiye sahip olan fusafungin olan, boğazı teneffüs etmek için bir sprey ve yerel bir antibiyotiktir. Eylemi, bakterilerin çoğalmasını azaltmayı amaçlamaktadır:

 • anaerobik mikroorganizmalar;
 • stafilokok;
 • streptokoklar;
 • mikoplazma;
 • maya benzeri mantarlar.

Macaristan'da üretilen ilaç çeşitli hastalıklar için kullanılabilir.

Kullanım endikasyonları şunlardır:

 • çocuklarda ve yetişkinlerde anjina;
 • larenjitin;
 • sinüzit;
 • soluk borusu iltihabı;
 • boğaz ağrısı;
 • bademcik iltihabı;
 • bronşit;
 • sinüzit;
 • bademcikler kaldırıldıktan sonra acı bir durum.

Kullanım için doğru dozu seçmek ve etkiyi elde etmek için, her zaman hastanın yaş grubuna uygun olarak kabul sürecini belirleyecek bir doktora danışmalısınız. Bir doktorun tavsiyesi olmadan ilacı kendi başınıza satın almak kabul edilemez. İlaç bazı anjina tipleri için işe yaramaz olabilir.

Hastalığın ilk belirtileri aşağıdaki uzmanları ziyaret etmelidir:

Basit bir boğaz ağrısı şekliyle, evde tedavi uygulanabilir, daha ağır vakalarda, hastanede yatış ve apse diseksiyonu gerekir.

Bioparox uygulamadan önce, aktif hale getirmek için şişenin tabanına 4 kez basın. Her inhalasyondan sonra tıbbi alkol nozulları ile dezenfekte edilmelidir.

İçeriğe geri dön Adult Yetişkin Bioparox ile tedavi

Püskürtüldüğünde, ürün ağız ve nazofarenksine girer. İlaç, suda çözünmez, az miktarda kan içine emilir. Kullanım talimatları, bir doktora danıştıktan sonra emzirme ve hamilelik kullanımına izin verir. Aktif madde fetusu olumsuz yönde etkilemez.

Ajan aşağıdaki olumlu etkiye sahiptir:

 • iltihabı giderir;
 • ağrıyı azaltır;
 • irin salgısını azaltır;
 • kan plazmasındaki serbest radikallerin ve toksinlerin yayılmasını bastırır;
 • hava yolunu iyileştirir;
 • dokulardaki protein miktarını azaltır;
 • şişmeyi azaltır.

Bakteri ve mantarların aktif maddeye karşı bağışıklığı Bioparox gelişmez.

Bioparox kullanımı kolaydır. Hazırlama talimatı, kanisterin 400 doz için tasarlandığı bilgisini içerir.

içeriğe ↑ Tedavi süreci

Kitte iki ipucu var:

 • ağız boşluğunun solunması için;
 • burnun solunması için.

Bir silindire ipuçları vermek için doğru talimatlar yardımcı olacaktır.

 • mukoza boğazının yıkanması ve öksürük;
 • memenin alkol tedavisi;
 • memenin silindire eklenmesi;
 • memenin ucunun yeri bademciklere yakındır;
 • ağızlığın üstüne aynı anda basarak derin bir nefes alma.

Yetişkinler için inhalasyonlar sırasında, 4 nefes ve nefes yeterlidir. Prosedür gün boyunca her 4 saatte bir tekrarlanmalıdır. Meme sıcak su ile yıkanmalı ve antiseptik bir çözelti ile muamele edilmelidir.

Bir inhalasyon prosedürünü kaçırdıysanız, bir dahaki sefere nefes sayısını ve ekshalasyonu artırmayın. Herhangi bir etkisi olmayacak. İlacın kullanımı için doğru rejimi takip etmek daha iyidir.

İlaç erken ve geç aşamalarda üst solunum yolu hastalıklarında etkilidir. Anjina maksimum etkisi ile hastalığın ilk semptomlarının keşfi ile, erken aşamada kabul başlangıcında elde edilebilir. Hastalık etkisinin pürülan şekli azaldığında.

İlacın etkinliği yerel durulama yardımı ile arttırılabilir - Lugol, bir Klorofililpt çözeltisi, kabartma tozu, calendula tentürü veya deniz tuzu.

Kontrendikasyonlar, Bioparox bileşenlerine karşı alerjidir. Bir doktor randevusunda, kronik hastalıklar ve diğer ilaçların varlığından bahsedin, böylece uzman birbirleriyle etkileşimlerini belirleyebilir.

İlaç kullanıldığında ciddi yan etkiler bulunmaz. Ancak, bir kişinin bireysel özelliklerine bağlı olarak, aşağıdaki durumlar mümkündür:

 • boğaz mukozasının tahrişi;
 • ağız mukozasının tahrişi;
 • sulama;
 • laringospazm;
 • bronkospazm;
 • baş dönmesi;
 • bulantı;
 • mukoza ödemi;
 • akıntısı;
 • kızarıklık.

Yan etkiler ortaya çıkarsa, tıbbi yardım alın. Tedavinin seyri bir hafta geçmemelidir.

Bioparoks uygulaması

içeriğe children Çocuklardaki Terapi Bioparox

Çocuklarda anjin nedenleri:

 • irrasyonel beslenme;
 • zayıflamış bağışıklık;
 • uzamış hipotermi;
 • aşırı çalışma.

Çocuk da enfekte olmuş bir kişi ile temasa geçebilir.

Çocuklarda anjinin ana belirtileri:

 • yutma zorluğu;
 • boğazda kızarıklık;
 • ses kısıklığı;
 • çocuğun kaprisligi;
 • vücut sıcaklığında 40 dereceye yükselir.

Çocukta hastalık belirtileri bulunursa, doğru tanı için hemen doktora başvurulmalıdır. Düzgün seçilmiş tedavi, hızlı bir iyileşmenin anahtarıdır.

Çocuklarda anjinada bioparoksun kabul edilmesi sadece bir çocuk doktorundan reçete varsa mümkündür. İlacın talimatları ebeveynler tarafından dikkatle incelenmelidir.

Çocuk 2,5 yaşına ulaştığında ilaç kullanımı için onaylanmıştır.

Dikkatle, bebek alerjik reaksiyonlar sergileme eğilimi varsa, Bioparox kullanmak gereklidir.

Ilacı almanın yan etkileri aşağıdaki tezahürleri içerir:

 • boğazda kuruluk;
 • Boğazda karıncalanma.

Ayrıca, ürün çocuğun sevemeyeceği belirli bir kokuya sahiptir.

İnhalasyonun 6 saatlik bir periyodiklik ile yapılması önerilmektedir.

Herhangi bir hastalık tedaviden daha kolay önlenebilir. Siz ya da çocuklarınız hala hastalanırsa, mümkün olan en kısa sürede bir doktora görünmelisiniz. Anginada Bioparox dahil olmak üzere her ilaç, uzman bir uzman tarafından reçete edilmelidir. Bu hızlı bir iyileşme ve komplikasyon riskini ortadan kaldırmanın yoludur.

Belki ilgileneceksin

ENT-pratiğinde sıklıkla kullanılan ilaçlar arasında son yer Bioparoks değildir. Bu ilaç, antibiyotik anlamına gelir, ancak sınırlı - yerel eylem.

Boğaz ağrısı, boğaz ağrısı hissederseniz, sıcaklık yükselmeye başlar, ancak muayene sırasında doktor bademcikler üzerinde apse varlığını henüz keşfetmemiş, Bioparox atayabilirsiniz. Belki de, yardımı ile, başlamış olan hastalığın hızla gelişmesine izin vermeyecek olan hastalığı hızla ortadan kaldırmak mümkün olacaktır.

Bu ilaç nedir? Neden sadece hastalığın ilk aşamasında reçete edilir?

İlaç bir aerosol olarak mevcuttur (topikal kullanım için). Her biri 50 mg'lık teneke içinde sarımsı bir çözelti. Aerosol bileşimindeki ana tıbbi madde, aromatik bileşen dahil olmak üzere yardımcı bileşenlerin eklendiği fusafungin'dir. Anjinadaki bioparoks, stafilokok ve streptokokların sayısından çok sayıda bakteriye karşı aktiftir.

İnhalasyonu yaparken, farinks, bademcikler boyunca dağıtılır. Bademcikler üzerinde pürülan birikimin başlangıcında, Bioparox halihazırda etkisizdir, çünkü görünüşleri tüm vücudu etkileyen sistemik antibiyotiklerin kullanımını gerektiren geniş kapsamlı bir hastalığı göstermektedir. Bioparox sadece yerel olarak rahatlama sağlayacaktır.

Yetişkin hastalara günde 4 kez 4 kez inhalasyon reçete edilir. Prosedür nasıl yapılır? Şişenin ilacı ilk kez kullanmadan önce, üssünde 4 kez basmanız gerekir. Ardından, şişenin üzerindeki beyaz nozulu sabitleyerek dudakları sıkıca tutarak ve teneffüs ederek ağzınıza yönlendirin.

İyi bir etki anjinada Bioparoks ve kronik bademcik iltihabına sahiptir (aslında aynı angina, sadece daha az belirgin).

Kurs 7 gün sürmelidir. Ancak, ilk birkaç prosedürden sonra, hastalığın artmakta olduğuna dair herhangi bir etki hissetmediyseniz veya hissetmediyseniz, tedaviyi yapan doktora bu konuda bilgi vermeniz gerekir. Görünüşe göre, Bioparox beklenen etkiyi getirmedi veya hastalığın ilk aşamasını kaçırdı, yerel yöntemlerle onunla başa çıkabilmek mümkün oldu.

Hastalığın klinik belirtileri, daha güçlü ilaçların "müdahalesinin" gerekli olduğunu düşündürmektedir. Bazen bu tür vakalardaki doktorlar Bioparoks'u bırakırlar ve buna ek olarak, yutmak için bir antibiyotik reçete ederler, fakat daha sıklıkla biyoparoks yerine başka bir ilacın yerini alırlar.

Anjioödem Bioparox tedavisi için reçete edildiyseniz, sakin olabilirsiniz: hastalık henüz tam olarak gelişmemiş, yerel yollarla durdurulabilir.

Bioproks inhalasyonu olan çocuklar sıklıkla reçete edilir, ancak yetişkinlerde olduğu kadar angina en kolay aşamada aynı zamanda olmalıdır. Soluma ağız yoluyla yapılmalıdır, 2-4 günde dört kez inhalasyon yapılır. Onları nazal pasajlarla inhalasyonla birleştirmeyi deneyebilirsiniz (çocuklarda soğuk algınlığı boğazdan çok daha sık görülür ve sıklıkla hastalığın gelişimi nazofarenks boşluğunun tedavisi ile önlenebilir).

Çocuklarda anjinada bioparoks, bebek 2,5-3 yaşın altındaysa uygulanamaz.

Bunun nedeni laringospazm tehlikesidir (larinks kaslarının ani istemsiz kasılması). Daha büyük çocuklarda yaşla ilgili kontrendikasyon yoktur.

Herhangi bir ilaç gibi, Bioparox hastalarda istenmeyen yan etkilere veya alerjilere neden olabilir. Çoğu zaman, ilaç topikal olarak kullanıldığından ilacın uygulanma yerinde veya yakınında alerjik reaksiyonlar görülür. Hapşırma, mukoza zarının kızarması, solunum yollarının zarlarının kuruluğu gibi öyküler vardır, öksürük başlayabilir. Bazı hastalar kusma veya mide bulantısı hisseder.

Eğer anjinada Bioparox alerjiye yatkın bir kişiye reçete edilirse, çok nadir durumlarda anafilaktik şok gelişebilir. Bu nedenle, vücudunuzun özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, onları doktora anlatmanız gerekir. Böyle hastalarda Bioparox astım ataklarına, Quincke'nin ödemine ve laringospazmaya neden olabilir.

Bütün bu koşullar yaşamı tehdit ediyor. Bununla birlikte, genellikle alerjisi olanlar, kontrendike oldukları ilaç ve maddeleri bilirler ve dikkatle hareket ederler. Bu durumlarda ilacın kabulü durdurulur ve gerekirse adrenalin enjeksiyonları uygulanır. Ancak, tekrar ediyoruz, bunlar çok nadir durumlar.

Hamile kadınlar, anjina tedavisinde lokal olarak davranmak için Bioparox kullanabilirler, fetüse zarar vermezler. Anne sütü ile bırakılan biyoparaks miktarı hakkında veri bulunmadığından, uyuşturucu kullanan anneler atılmalıdır.

Angina'nın bioparoks ile tedavisi, sabır gerektiren bir süreçtir: bariz bir iyileşmeden önce en az birkaç gün sürecektir. İlacın kullanılmasıyla ilgili önlemler alınmalıdır: Kullanıma uygun tutulması için serin ortamda saklanması ve sızıntı olmaması gerekir.

Evde küçük çocuklar varsa özellikle dikkatli olunmalıdır: ilacı, onlar için menzil dışında kalacak şekilde çıkarın.

Pürülan boğaz ağrısı ile Bioparox

Ana sayfa »Tonsillit» bademcik iltihabı ile Bioparox: ilacın kullanımı, kontrendikasyonları ve yan etkileri

Bademcik iltihabı içinde Bioparox: ilacın kullanımı, kontrendikasyonları ve yan etkileri

Ne yazık ki, bademcik iltihabı ve kronik bademcik iltihabı ile çoğumuzun yüzleşmesi gerekiyor. Kural olarak, bu hastalıklar okul öncesi ve genç okul çağında tezahür eder.

Anjina tekrarlanırsa anjina akut tonsillit denir, o zaman zaten hastanın kronik bademcik iltihabı hakkında konuşabilirsiniz. Bu hastalıkları ilk semptomların tezahürüyle tedavi etmeye başlamak en iyisidir, çünkü ortak bir soğuk, sinüzit, otitis şeklinde komplikasyonlar meydana gelebilir.

Vücut sıcaklığında keskin bir artış ile hızlı ve akut başlangıç ​​ile karakterize anjina ile şiddetli zayıflık ve şiddetli baş ağrısı görünümü.

Orofarenks enfeksiyöz hastalıkların gelişiminin erken aşamalarında, genellikle yerel etki antibiyotiklerin kullanılması tavsiye edilir. Birçok uzman-otolaringologlara göre, aerosol Bioparox, bademcik iltihabı ve bademcik iltihabının tedavisinde etkili ve güvenli bir araçtır.

Bioparox, inhalasyon için bir aerosol olan uygun bir formda mevcuttur. Her sprey ilacın sabit bir dozudır, bir inhalasyonda Bioparox 125 μg aktif madde içerir. Bademciklerin yüzeyine püskürtülen solüsyon, donuk sarı bir renge ve özel bir kokuya sahiptir.

Bioparoks bileşiminde, aktif madde fusafungin'dir (anti-inflamatuar etkisi olan ve Fusarium lateritium mantar kültüründen izole edilen, suda çözünmeyen yerel antibiyotik).

Bademcik iltihabı olan bioparoks, şişkinliği azaltır ve orofarenks ve solunum yollarının mukoza zarlarının dokularında ortaya çıkan akut enflamatuar süreçleri azaltır.

bademcik iltihabı ve anjin de uygulama Bioparox da hamilelik içinde gerçekleştirilebilir ve aynı zamanda (özellikle uzman doktor tavsiyeleri) Bioparox emzirme kullanılabilir, ancak boşluğun orofarinks püskürtme araçları kullanarak bu yana, kana karışmasını etkin madde konsantrasyonu, son derece küçüktür.

Dikkati çekmeye değer

Uzmanlar Bioparox'un en zararsız ilaçlardan biri olduğunu ve bu nedenle KBB hastalıkları ve solunum organlarının tedavisi için uygun diğer yerel antibiyotiklerden daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Akut tonsillitte, enflamatuar sürecin patojeninde aktif bir lokal doğrudan etkiye sahip olduğu için Bioparox kullanımı oldukça uygundur. Bununla birlikte, Bioparox'u yalnızca antibiyotiklerle genel terapi ile birlikte ve aynı zamanda hastalığın seyrinin başlangıçta akut aşamasında doğru şekilde uygulayın.

Akut tonsillitli en iyi Bioparox, orofarinkste inflamasyonun yeni başladığı, bademciklerin şişmesi ve kızarmasına neden olduğu bir zamanda hareket eder. Enflamatuar süreç, pürülan bir karakter kazanmaya başladığında, Bioparox kullanımı artık uygun değildir.

Birçok uzman sistemik antibiyotik randevu akut pürülan tonsilit kadar Bioparox kullanmak gerekmez olduğunu söylemek (tonsilit. Laküner bademcik) kulak burun boğaz genellikle bu ilacı reçete.

Kronik tonsillit hakkında konuşursak, bu durumda Bioparox son derece etkili olabilir.

Bilmek önemlidir

Kronik tonsillit tedavisi sadece bir kulak burun boğaz uzmanı tarafından yapılmalıdır, kendi kendine ilaç kabul edilemez.

Tüm kronik bademcik iltihabı, hastanın ilk destek ve genellikle lokal ilaç ve fizyoterapi yardımıyla muamele orofarenks ve bademcikler, vücudun ve enflamasyon, bağışıklık kuvvetlerini güçlendirme amaçlı karmaşık tedavi reçete edilir.

Tedaviyi reçetelemeden önce, hastalığın etken maddesini belirlemek ve ayrıca antibiyotiklere olan duyarlılığını izlemek gereklidir. Aksi takdirde, uyarıcı bir virüs dirençli bağışıklığı vardır için antibiyotik kullanımının etkili olmayabilir ve herhangi bir fayda getirmez, aynı zamanda olumsuz yayılma patojenik mikrofloranın inhibe ağız mukozasında, yararlı mikroflora etkilemez sadece. patojenik mikrofloranın aktif maddeye duyarlı değilse Bioparox sonra patojenler ve artan enflamasyon aktif çarpma provoke edebilir tonsillit de kullanabilirsiniz.

Şimdi Bioparox'ın yan etkilerine dönüyoruz.. Bu ilacın en önemli yan etkisi, preparatta yer alan maddelerle temas halinde akut alerjik reaksiyonların ortaya çıkma olasılığıdır. Gerçek şu ki, bu aerosolün tadı ve aromatik özelliklerini geliştirmek için, bileşimi kimyon, nane, kişniş, solucan, karanfil böbrek tomurcukları özleri içerir. Sadece bu maddeler en güçlü alerjiye, özellikle de küçük çocukları tedavi etmek için ilacın dikkatli kullanılmasına neden olabilir.

Tonsillit ve bademcik iltihabı için Bioparox aerosol kullanırken aşağıdaki yan etkiler de mümkündür:

 • Nefes darlığı, bronkospazm, laringospazm, nefes darlığı.
 • Öksürme, hapşırma, lachrymation.
 • Döküntü, kurdeşen.
 • Ağızda nahoş tat, mide bulantısı, kusma.
 • Orofarenksin mukoza zarının hiperemi, tahriş ve kuruluğu.

Ayrıca Bioparox'un kontrendikasyonlarından da bahsetmek gerekir. 2.5 yaşın altındaki çocukları tedavi etmek için ilacı kullanmanız tavsiye edilmez ve alerji hastaları bu aerosolü özel dikkat ve dikkatle kullanmalıdır. İlacın bileşen bileşenlerine karşı artan duyarlılığı ile kullanımı önerilmez.

Anjina Bioparox - yardımcı olur mu değil mi?

Bugüne kadar, anjina ilaç sektörünün topikal tedavisi için gargara için farklı spreyler, aerosoller, pastil, çözüm çok sayıda sunar. anjina için antibiyotikler.

Hangi durumlarda, anjina içinde Bioparox kullanılması, ne kadar etkili olduğu, nasıl uygulanacağı, kontraendikasyonlar ve yan etkilerin kullanılabileceğini düşüneceğiz.

Bioparox, Rusya'da nispeten yakın zamanda kullanılan modern bir ilaçtır, bu nedenle klinik pratikte güvenlik ve etkinlik henüz tam olarak araştırılmamıştır.

En son bilgilere göre: Şiddetli alerjik reaksiyonlar geliştirme riski nedeniyle Rusya'da satılmaya son verilecek. Bioparox üretimden çekilecek ve yakın gelecekte Roszdravnadzor sırasına göre Rus eczanelerinden çekilecek.

Mesele şekli: Bioparox, inhalasyonlar için ölçülü bir aerosoldür, özel bir sarı renk kokusuna sahip bir solüsyondur. Solüsyondaki aktif madde fusafungin, anti-inflamatuar etkisi olan bir lokal antibiyotik polipeptididir.

Kullanım endikasyonları: Kullanıldığı zaman, ilacın ağız boşluğu ve nazofarenks içinde dağıtıldığı ve minimum konsantrasyonda kan içine emildiği göz önüne alındığında, üst solunum yollarının hastalıklarının topikal tedavisi için çok güvenli bir ilaç olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, hamilelik ve emzirme için kullanılabilir, ancak sadece amaçlanan amaç için ve bir doktor gözetiminde kullanılabilir. çocuklar (tedavi) 'de bademcik iltihabı, farenjit, rinit, rhinopharyngitis, larenjit gösterilen Bioparaks. sinüzit.

Angina'yı Bioparox ile tedavi etmenin tavsiyesinde bulunalım. Tabii ki, bu aerosolün kullanımı çok uygundur ve iltihap patojeni üzerinde lokal, doğrudan bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, orofarenksdeki iltihaplanma sürecinin, sadece bademciklerin şişmesi, kızarması, yani farenjit ile başlaması durumunda uygulanması önerilir. İşlem pürüllenirse, anjinada Bioparox kullanılması önerilmez. Pürülan anjina ile, 10 gün boyunca oral veya enjeksiyonlar halinde sistemik etki gösteren antibiyotikler ortaya çıkar, aksi takdirde ciddi komplikasyonlar gelişebilir. Ve, kural olarak, foliküler anjina ile. lacunar angina Bioparox kullanılmaz.

Kronik tonsillit tedavisi için - daha sonra Bioparox çok etkili olabilir. Bu ilaçla tedavi randevusu ve süresi sadece otolaringolog tarafından tedavi edilir, çünkü hem lokal antimikrobiyal tedavi hem de fizyoterapötik prosedürler ve bağışıklığı güçlendirmeye yönelik terapi gibi kronik hastalıklar kompleksi tedavisinde endikedir. Tedaviye başlamadan önce, bademcik iltihabının etkenini belirlemek ve antibiyotiklere olan duyarlılığını belirlemek gereklidir. Aksi halde, etken maddenin dirençli olduğu antibiyotik tedavisi, sadece etkisiz olmakla kalmayıp aynı zamanda oral mukozanın mikroflorası üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Uygulama yöntemi: Doğru, bir doktor tarafından kontrol edilen, ilk aşamada anjin ile Bioparox tedavisi, kronik bademcik iltihabı ile, bademcikler kaldırıldıktan sonra oldukça etkili olabilir. Aerosolün doğru kullanımı için en önemli koşul, kullanımdan önce, ağzın iyice durulanması, ilacın oral mukozada mümkün olduğunca etkili bir şekilde hareket etmesi çok önemlidir. Yetişkinler her 4 saatte bir seans başına 4 inhalasyon reçete edilir, çocuklar ayrıca her 6 saatte bir 4 inhalasyon alırlar.

Derin bir nefes çekerken, balon tıklayın çabası ile, şişe üzerinde ucu dediği gibi derinden mümkün olduğunca ağzına yerleştirin ve dudakları, ardından uzun bir süre kucaklamak: Sen şöyle sprey kullanması gerekir. amigdala başına İlk 2 inhalasyon, diğerine daha sonra 2 inhalasyon, bademcikler ve geniz kapsamlı bir sulama gerçekleşmesi gereklidir. İşlem tamamlandıktan sonra, uç çıkarılmalı ve su ile iyice durulayın. Tedavinin ana seyrinin süresi bir haftadan fazla olmamalıdır. Ayrıca, semptomların giderilmesinin ilk belirtilerinin başlangıcında terapinin gidişatından bağımsız olarak durmak gerekli değildir.

Ayrıca konu hakkında da okuyun:

Yan etkileri: Bu ilacın en büyük dezavantajı, alerjik reaksiyonlara neden olma yeteneğidir.

Bunun nedeni, aromatik katkı maddeleri kimyon, böbrek, yenibahar, kişniş özü, adaçayı, nane, portakal, kokulu biber, anason yağı ve sık sık, özellikle çocuklarda, alerjiye neden olan diğer bileşenler Bioparox ekstraktlan arasında.

Aerosol, alerjiye yatkın çocuklarda laringospazm gelişimini provoke eden çok spesifik, güçlü bir kokuya sahiptir. Ayrıca, diğer yan etkiler de mümkündür, örneğin:

 • Hapşırma, öksürme
 • Astmatik ataklar, dispne, laringospazm
 • Kaşıntı, kızarıklık, ürtiker
 • Ağızda mukoza kuruluğu, boğazda tahriş
 • Ağızda nahoş tat, mide bulantısı, kusma
 • Diğer alerjik belirtiler

İlacın kullanımı çabuk geçer küçük rahatsızlık, karıncalanma, ağız kuruluğu, neden olursa o vücuda zarar vermez, çünkü o zaman, tıp buna değmez iptal edin. Ancak, alerjik reaksiyonlar daha önemli ise, o zaman aerosol iptal edilmeli ve doktor hakkında bilgilendirilmelidir.

Kontrendikasyonlar: Uyuşturucu kullanımı 2,5 yıla kadar olan çocuklar tavsiye edilmez (çocuklarda bildirilen ciddi alerjik reaksiyon vakaları nedeniyle, şirket "Servier Servier" şimdi 12 yıldan beri kullanımına izin verdi). Alerjik reaksiyonlar geliştirme riski yüksek olan kişiler, ilacın bileşenlerine daha fazla duyarlılık ile birlikte, Bioparox kullanılması tavsiye edilmez.

fiyat. Eczane Bioparox hakkında satın alınabilir 400 - 450 ovun.

Bioparox tarafından angina tedavisi

Angina en yaygın ve hoş olmayan hastalıklardan biridir. Sıcaklık, şişmiş, ağrılı boğaz, genel halsizlik hasta bir kişiye güçlü bir rahatsızlık verir. Bugün piyasada hastalık ile başa çıkmaya yardımcı olan birçok etkili ilaç var. Anjina ile birçok - biyoparoks aşina biri.

Genel özellikler

Aktif bileşeni fusafungin olan Bioparox, bir polipeptit antibiyotik sınıfı olarak sınıflandırılır. O, güçlü bir anti-inflamatuar özelliklere sahip (ağız ve boğaz yaşayan on türler arasında en küçük bakterilerin,) streptococcus'un, pnömokok, Candida mantarlar, mikoplazma gibi patojenler (bademcik iltihabı da dahil olmak üzere) KBB organlar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir.

İlacın büyük bir kısmı, bileşenlerinin yerleştiği ve sadece kanın içine çekilmemiş, ağız boşluğunun mukoza zarının yüzeyinde hareket etmesidir.

İlaç ağız ve burun boşluğu, farinksin lezyonlarının enfeksiyöz ve inflamatuar doğasının akut ve kronik rahatsızlıkları için lokal tedavi için kullanılır. Rinit, sinüzit, farenjit, bademcik iltihabı ile yardımcı olur. larenjit, anjina ve ayrıca bronşit ile.

Sorunun şekli

10 ve 20 ml'lik alüminyum kutulardaki ilacı inhalasyon aerosol (doz - 0,125 mg, dört tıklama) şeklinde serbest bırakın. Kit iki ipucu içerir:

 • burun için sarı;
 • beyaz - ağız içine enjeksiyonlar için.

Kutuyu ilk kullandığınızda, etkinleştirmek için tabana dört kez basmanız gerekir. Fransız ilaç firması Lab Servier, Macaristan'daki tesislerde tıbbi ürün üretiyor.

Nasıl başvurulur?

Anjinadaki bioparoks, boğazın diğer hastalıkları (farenjit, bademcik iltihabı vs.) aşağıdaki gibi kullanılır:

 • Kutuya beyaz bir nozul bağladılar ve dudakları ile sıkıca kavradılar;
 • kabı dikey olarak tutarak, tabanına dört kez keskin bir şekilde basın.

Yetişkinler her dört saatte bir dört inhalasyon seansı gösterir, çocuklar - her altı saatte bir prosedür. Bioparoks kullanmadan önce, bir antiseptik ile boğaz yıkamak gereksiz değildir - bu nedenle spreyin etkisini yoğunlaştırabilirsiniz.

Not. Boğaz ağrısı gelince, belirtileri ilaç kullanarak dört gün geçer.

Kim gösterilmiyor?

İlaç için talimatlara göre bioparoks kullanımı kontrendikedir:

Hamilelikte, ilacı kullanmak arzu edilmez.

 • İlaç etken madde veya yardımcı bileşenler karşı aşırı duyarlılığı olan insanlar. Bu nedenle, bioparoks olarak, fusafungin ek olarak, aromatik vardır, sakarin, soğutucu (alkol, yağ,% 96 etanol, meyve kimyon, kişniş tohumu, karanfil tomurcuğu, alan nane, vb anisik özler bu içermektedir) tetrafloroetan, diğer maddeler.
 • İki buçuk yaşın altındaki çocuklar.

Bu ilacın konumunda Kadınlar nadiren fetusun riskini ve çoğu hasta için tonsillit mücadelede kullanımı faydalarını tartı sonra, boşaltılır. Anne sütü ile tıbbi ürünlerin atılması hakkında bilgi eksikliği nedeniyle, üretici, emziren annelere atanmasını önermemektedir. genç hastalar için Sınırlama 2.5 yıl (Asgari) laringospazma olasılığı yüksek (istemsiz spazmodik kasılma laringeal kasları) ile ilişkilidir.

Olumsuz reaksiyonlar

Bioparoks tedavisinde eşzamanlı reaksiyonların listesi - çok kısa değil. Bazıları genellikle, diğerleri - bireysel durumlarda görülür.

Sık Etkiler

Ilacın sık yan etkilerine şunlardır:

 • burun, boğazda kuruluk hissi;
 • ağızda hoş olmayan bir "aftertaste", bir tat bozukluğu;
 • bulantı;
 • gözün kızarıklığı.

Not. Bu fenomen, bu ilacın tedavisinin seyrini kesmek için bir neden olarak kabul edilmez.

Alerji hastalarının reaksiyonu

Az sayıda hasta vardır:

 • alerjik reaksiyonlar - cilt (ürtiker, kaşıntı, döküntü), solunum (astım atakları, laringo ve bronkospazm, dispne);
 • Bağışıklık sisteminden "Cevaplar" (anjiyoödem, anafilaktik şok).

Not. Bu tür olaylar, terapiyi düzeltecek ve bir bioparox ikamesi bulabilecek doktora derhal bildirilmelidir.

Doz aşımı olasılığı

Biyoproks (fusafungin) doz aşımı ile ilgili veriler sınırlıdır. İşaretleri ağızda uyuşukluk hissi, baş dönmesi, boğazda artma hissi ve bu alanda yanma hissi olabilir. Bu gibi durumlarda, talimat, semptomlara dayalı eylemleri öngörür ve ardından hastanın durumunu izler.

Kullanım şartları

Hekimin talimatları ve talimatları, ilacın kullanımı için belirli kurallar öngörür:

 • Boğaz ve burun normal mikroflorasının bozulmasını önlemek için standart yedi günlük rotayı (diğer antibakteriyel ilaçların yanı sıra) aşmaması tavsiye edilmez. Ayrıca, bir iyileşme olduğu sürece tedaviyi kesintiye uğratamazsınız, çünkü rahatsızlığın tekrarlanması muhtemeldir.
 • Hastanın bariz bir zehirlenme belirtisi varsa veya lokalden genel (genelleşme) enfeksiyonuna geçiş varsa, ilacın çapraz direnç göstermediği bioparoks ve sistemik antibiyotikleri birleştirmeniz gerekir.
 • Ürünü gözlere püskürtmeyin. İlaç ciltte tahrişe neden olabilir.
 • Sızıntı yapan bir gövdeye sahip bir teneke kutunun kullanılması yasaktır.
 • Memeler, her gün% 90 etanol ile nemlendirilmiş bir pamuklu çubukla dezenfekte edilmelidir.

Bir özgeçmiş yerine

Genelde, bir araya ilaç hakkında hastalardan olumlu geri bildirimler ve genellikle çünkü ifade "pobochki" (küçük çocuk genellikle bu nokta veliler) vücut tarafından ilacın yetersiz algı nedeniyle bileşiminde bazı maddelerin varlığı onun hakkında şikayetler rastlamak. Herkes kokuyu, tıbbi aerosolün tadını sevmez.

Uzmanlar, spreyin insanlara bireysel özelliklerine göre farklı şekillerde davrandıkları sonucuna varmışlardır. Aynı zamanda, hastalığın hafif formunun lokal tedavisi için biyoparoksun etkililiğine dikkat çekiyorlar ve anjini tedavi etmek için kendinize "reçete" etmekten ziyade bir doktora danışılmasını tavsiye ediyorlar. Ayrıca, aerosol antibakteriyel bir ilaçtır ve kurs antibiyotik kullanım kurallarına göre yapılmalıdır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde pürülan boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

İlaçları takip eden ağrı semptomlarını rahatlatmak:Ağızdan alınan ilaçlara ek olarak, boğaz ağrısına bu tür haplardan da yardım edilebilir:Anti-inflamatuar ilaçlarEnflamatuar sürecin çıkarılması için, aşağıdaki anti-enflamatuar ilaçlar kullanılır:

Anjin içinde bal ile süt kullanımı, boğaz tedavisi için yemek tarifleri

Birçok hasta tedavi yöntemlerine başvurmaya çalışır. Bunlardan biri baldır. Soğuk algınlığı ve grip görünümünde, boğazda acı hissi ve öksürük ile kullanılır.