Loading

Daha çok kronik bademcik iltihabı ile gargara yapabilirsiniz

Kronik bademcik iltihabı, bademcik bademciklerini etkileyen kronik bir inflamatuar süreç ile karakterize bir hastalıktır. Hem yetişkinlerde hem de genç hastalarda hastalığın teşhisi. Bugün, kronik bademcik iltihabının tedavisi için, semptomlarını hafifletmek ve gerilemeyi sürdürebilen, cerrahi olmayan bir yöntem kitlesi bulunmaktadır. Tedavi rejimi mutlaka boğazın durulanması için bir prosedür içerecektir.

Yetişkinlerde tedavi

Yetişkinlerde bademcik iltihabı tedavi etmek için mi? Kronik bademcik iltihaplı yetişkinler, halk ilaçları veya satın alınan kimyacı ilaçlarını kullanabilirler. Ayrıca, maksimum sonucu elde etmek için bu iki yönü birleştirebilirsiniz.

Halk ilaçları

Halk ilaçları için olduğu gibi, bu tür tarifler etkili kalır:

 1. 2 diş sarımsak alın, ezin. Onlara 200 ml süt ekleyin. 30 dakika bekleyin, filtreleyin ve ürünü durulama için ılık bir biçimde kullanın.
 2. Sümüklü cildi geri yükleyin ve papatyadan elde edilen bir kaynatma ile inflamasyonu durdurun. 40 gram hammadde almak ve 1,5 bardak kaynar su ilave etmek gerekir. Konteynırı ateşe verin, kapakla kapatın ve 7 dakika pişirin. Et suyu 15 dakika soğumaya bırakın. Gazlı bezlerden süzün ve boğazınızı günde 3 kez yıkamak için kullanın.
 3. Suyu, calendula veya adaçayı baz alarak hazırlayın. Bunu yapmak için, 40 gr çim alın ve 300 ml kaynar su dökün. 20 dakika ısrar edin, filtreleyin ve belirtilen şekilde kullanın.
 4. En etkili olanlardan biri kabartma tozu bazında gargara için bir çözümdür. 20 g miktarında alın ve bir bardak ılık su ekleyin. Oluşturulan alkali ortam sayesinde, tüm patojenik organizmalar mukoza boğazından ayrılacak ve iltihap gider.

müstahzarlar

Evde, yetişkinler, farmasötik ürünler yardımıyla kronik bademcik iltihabı ile gargara yapabilirler. Ancak sadece bunları kullanmak, doktorun onayından sonra olabilir. En etkili olanları:

 1. Hlorgeksin. Bu çözelti, mikroorganizmaların tüm patojenik hücrelerini uzaklaştırmak için kısa bir süreye izin verecektir. Ve çözüm en güçlü boğaz ağrısı ile bile çalışır.

Foto-klorheksidin üzerinde

Boğaz için foto-hexoral üzerinde

Foto-furatsilin üzerinde

Çocuklarda tedavi

Küçük hastalarda, kronik formda bademcik iltihabı 2 yıldan etkilenir. Hastalığın gelişimini gözden kaçırmamak ve olası komplikasyonların oluşumunu ortadan kaldırmak çok önemlidir. Bunun için sadece bir doktoru ziyaret etmek ve bir ankete girmek değil, aynı zamanda mükemmel bakım ve yeterli beslenmeyi garanti altına almak için çocuğu sinirlendirmek de önemlidir. Küçük hastalar kanıtlanmış halk terapisi yardımıyla gargara yapabilirler.

Nazofarenksin iltihapla nasıl durulacağını ve en etkili araçların nasıl olduğunu anlamak isteyenler için, bu bağlantıya gitmeye ve makalenin içeriğini okumaya değer.

Ancak bu makalede, bezlerin iltihaplanmasıyla ve doğru aracı nasıl seçeceğinizle ilgili bilgiler verilmektedir.

Miramistin, angina ile nasıl durulanır ve bu ilaç ne kadar etkilidir: http://prolor.ru/g/lechenie/miramistin-pri-angine.html

Ama nasıl soğuk algınlığı için papatya ile gargara ve bu araç ne kadar etkili, bu makaleyi anlamak için yardımcı olacaktır.

Otlar topluluğu

Aşağıdaki bileşenler konteynere yerleştirilmelidir:

 • calendula 15 g çiçeklenme;
 • papatya 10 g çiçeklenme;
 • meyan kökü 10 g;
 • Labrador çayı 10 g;
 • ıhlamur rengi 10 g;
 • kök elecampane 10 g;
 • Adaçayı 15 g;
 • okaliptüs yaprakları 20 g.

Hammadde 20 gram su 200 gramdır. Kabı soba üzerine yerleştirin ve 5 dakika orada pişirin. Suyu 6 saat süreyle karıştırın. Filtreleyin ve amaçlandığı gibi uygulayın.

Myrt suyu

Bu ilaç enflamatuar süreci mükemmel şekilde durdurur ve tüm bakterileri ortadan kaldırır. 10 mersin yaprağı almak, 1.5 su bardağı dökmek ve ateşe vermek gerekir. 5 dakika Tint, 20 dakika ısrar, filtre ve gargara mümkün olduğunca günde bir kez.

Fotoğrafta, boğaz için mersin suyu

Hypericum yağı

60 g çiçek salkımına ve St. John's wort yaprağı alın, 200 g ayçiçek yağı ekleyin. Konteynırı sıkıca kapatın. 20 gün boyunca ılık bir yerde ısrar edin. Bademcikler için filtreleme ve kullanım, ancak bundan önce, boğazın bir çözelti ile yıkanması ve 200 ml suya 10 g yağ ilave edilmesi gerekir.

Fotoğrafta - alıç yağı

Karmaşık infüzyon

Bunu yapmak için, frenk üzümü yaprakları, civanperçemi ve anaç gibi otlar eşit oranlarda almanız gerekir. 40 gram hammadde, 2 su bardağı kaynar su içerir. Karışımı 2 saat süreyle infüze edin, filtre edin ve talimatlara göre uygulayın.

Foto-kompleks infüzyonda

Akut pürülan hastalığın tedavisi

Akut pürülan tonsillit, semptomatolojinin belirgin bir karaktere sahip olduğu bir anjina türüdür. Bu sayede işaretleri zamanında tanıyabilir ve bunları ortadan kaldırmak için tüm eylemleri yönlendirebilirsiniz.

Hidrojen Peroksit

Bu ürün antiseptik ve dezenfektan etkiye sahiptir. Ovillit ile orofarenksin mukoza zarı ile temas ettiğinde, perhidrol oksijen salgılar ve ayrıca yüzey dokularını dezenfekte eder. Patojenik mikroorganizmaların ölümü nedeniyle, zehirlenme azalır, bunun sonucu olarak vücut enfeksiyon ile daha aktif başa çıkmaya başlar.

Akut pürülan anjinada aşağıdaki gibi perhidrol uygulayın: 200 ml su içinde 20 ml% 3 hidrojen peroksit yerleştirin. İkinci cam temiz su ile doldurulur. Boğazınızı yıkamak için bir çözüm kullanın ve ardından ilacın kalıntılarını durulamak için sade su kullanın. Bu tür eylemler gün içinde mümkün olduğunca sık yapılmalı ve pürülan birikimler orofarenksin mukoza zarından hızla ayrılmalıdır.

Bu araç akut iltihaplı bademcik iltihabının tedavisinde en etkili olanlardan biri olarak kabul edilir. Düzenli olarak durulamak için bir soda solüsyonu kullanırsanız, tüm patojen mikroflorayı ortadan kaldırabilir ve çoğalmasını engelleyebilirsiniz. Anjin tedavisindeki sodanın özelliği, bakterilerin ona karşı direnç geliştirememesidir, böylece hastalığın kronik formunda bile uygulanabilir.

200 ml ılık suya 10 g soda yerleştirmek gerekir. Bebek için, soda dozu 5 g olacak.Koda çözeltisini kullandıktan sonra, boğaz biraz kuruyacak, böylece durulama günde en fazla 5 kez daha sık gerçekleştirilir. Ama öksürükten süt ve soda nasıl alınır, bu yazıda çok detaylı.

Akut pürülan anjinada, tuz çözeltisi ile gargara yapmak çok yararlıdır. Bu basit eylemleri hastalığın ilk aşamasında düzenli olarak gerçekleştirirseniz, boğazdaki iltihap ve terlemeyi çok çabuk halledebilirsiniz. Hastalığın pürülan gelişmesiyle birlikte, tuz dezenfekte eder ve ayrıca bezlerden plağı çıkartarak pürülan tıkaçları çıkarır.

Tuz çözeltisi aşağıdaki gibi olabilir: 200 ml ılık suda 10 gr sofra tuzu çözülür. Ağzı ve boğazı iyice durulayın ve yarım saat kadar yemekten vazgeçin. Burun bebeğe tuzla nasıl durulacağını öğrenmek de ilginç olacaktır.

Bitkisel decoctions

Pürülan akut tonsillit ile antibakteriyel ve büzücü etkisi olan bitkilerin kullanılması tavsiye edilir. Bu kategori bu tür bitkileri içerir:

Eğer adaçayı kullanırsanız, iyileşme etkisi vardır, burun boğazının arka planına karşı rinit geliştiğinde, mukustan mukus kaldırır. Ancak, nergiz, pürülan süreçlerle savaşmak için etkili bir araçtır. Papatya, bir anti-inflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir.

Bir çözüm elde etmek için önerilen bitkilerden herhangi birini 40 g miktarında alın ve 200 ml kaynar su dökün. Soğutulmuş ve süzülmüş et suyu, boğazı durulamak için kullanılır. Ancak bitkisel çay bitkilerinin öksürükten nasıl kurtulacağı ve bitkinin en etkili olduğu makalede bu makalede belirtilmektedir.

Elma sirkesi

Akut pürülan anjinada, elma sirkesi ile durulama kullanılabilir. Bu ürün, eğer uygun şekilde uygulanırsa, günde pürülan plağı elimine edebilir. Bir çözelti elde etmek için, 200 ml ılık suda seyreltmek için 10 ml sirke alın. Boğazın arkasını tedavi etmek için bir çare yuturken, her saat durulayın.

Tüm semptomlar tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar tedaviye devam edin. Böyle bir tedaviden sonra, etkiyi pekiştirmek için ağzınızı otlar ile durulayın.

Eczacılık ürünleri

akut pürülan tonsilit Çalkalama boğaz (burun miramistinom çocuk yıkamak mümkündür, ve bunun nasıl yapılacağı bu durumda belirtilen olup olmadığını) ve klorheksidin Miramistin gibi çözümler bulaşık olabilir. Bu ilaçlar mükemmel bir dezenfekte edici etkiye sahiptir ve patojenik mikrofloranın çoğalmasını önler. Chlorophyllipt, Joks, Theraflu Lar (nasıl boğaz Geksoral için sprey kullanılması ancak bu makalede açıklar) bu tür Geksoral olarak uyuşturucu kullanırken alın güçlü antiseptik etkisi olabilir.

Boğaz için foto-hexoral üzerinde

Anjina tedavisi sırasında streptokok enfeksiyonunun antiseptik ilaçlara direnç geliştirdiğini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu nedenle, uygun bir tedaviden sonra değiştirilmeleri gerekir. 3-4 ay içinde tekrar iletişime geçebilirsiniz.

Furacelin bir bütçe ilacı. Tablet şeklinde üretilir. Tabletin 4 parçasını 200 ml su içinde çözmek gerekir.

Onun vergisi Nitrofural olacak. Ağız boşluğunu durulamak için kullanılabilir - 1 paket 200 ml su.

Fotonitrofural üzerinde

Eczanede durulama için antibiyotik satın alabilirsiniz - Dioksin. Ancak uygulamadan önce güçlü etkileri nedeniyle bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Tonsillit rahatsız edici bir hastalıktır, çünkü bir insan tam olarak yiyemez, konuşamaz. Acı ve boğaz ağrısı, ateş, baş ağrısı ve diğer bazı semptomlardan muzdariptir. Anti-inflamatuar, antibakteriyel ve antihistaminikler içerdiğinden angina tedavisi karmaşıktır. Hastanın durumunu kolaylaştırın ve durulama gibi bir prosedür kullanarak iyileşmeyi hızlandırın. Doğru çözümü seçerseniz ve boğazın yıkanmasını sık sık yaparsanız, o zaman pozitif sonuç uzun sürmez.

Bir bademcik iltihabı boğazlamaktan mı?

En iyi sonuca ulaşmak için, bademcik iltihabının antibiyotiklerle konservatif tedavisi, ağız boşluğu ve boğazda topikal preparatlar ve durulamalarla desteklenmelidir. Bu durumda durulamalar, bademcikler ve ağızları salgılardan ve zararlı mikroorganizmalardan temizlemeye yardımcı olan ek bir prosedür olarak hareket ederler.

Tıbbi bileşenler içeren sıvılar ile bademcik iltihabı ile boğazın durulanması en az 5 kez, ilaçlarla - en fazla 5 kez yapılmalıdır.

Çocuklar, çocuğun gerekli manipülasyonları kendisinden gerçekleştirebileceği zamandan itibaren gargara yapabilirler. Ancak, bir çocuk durulama yapsa bile, sindirimi önlemek için boğazını ilaçlarla yıkamanız tavsiye edilmez.

Kronik bademcik iltihabı ve anjina ile doğru ve etkili bir şekilde gargara yapmak, bu aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmektir:

 1. Ağızdaki sıvıyı toplayın, başınızı mümkün olduğu kadar uzağa, mümkün olduğu kadar ileriye doğru itin, dilin ileriye doğru uzamasını sağlayın, böylece solüsyon boğazına kadar uzar.
 2. Sıvı mutlaka sıcak olmalı ve tavsiyelere uymalıdır. Herhangi bir bileşenin miktarını arttırmak veya azaltmak tavsiye edilmez.
 3. 20 saniye boyunca "Y" sesini söyle.
 4. 5 set ile boğaz yıkama tekrarlayın.
 5. Özellikle ilaçların bulunduğu durulama solüsyonlarını yutmaya çalışmayın.

Tek soru kalır: bademcik iltihabı ile gargara ne?

Durulama çözeltileri için tarifler

Yani, gargara daha iyi?

Aşağıdakiler en güvenli ve en etkili tariflerdir.

Tuz, iyot ve soda

Zamana göre test edilmiş, en uygun fiyatlı ve kolay yol. Bir bardak kaynamış suya 5 damla iyot ve bir çay kaşığı soda ve tuz gerekir.

Her prosedür için yeni bir kompozisyon hazırlayın.

Sadece iyot alerjisi durumunda kullanılması yasaktır.

Ayrıca, iyot nedeniyle dişlerin boyanması ihtimali vardır, ağız boşluğunu böyle bir çözelti ile durulaması önerilmez.

Bir "manganez" çözümü

Yöntemin tehlikesi "aşırıya kaçma" olasılığına dayanır ve böylece bir yanmayı kışkırtır. Bu nedenle, manganez granülleri tamamen çözünmelidir, böylece mukozada kalmazlar. Boğazın kurumaması için, işlemden sonra deniz topalak ya da şeftali yağı ile yağlanmalıdır.

Ağzınızı böyle bir çözelti ile durulamayacaksınız, aksi takdirde dişlerinizi boyama tehlikesi vardır.

Güçlü çay

Bir çay kaşığı tuzu çözmeniz gereken, paketlenmiş, demlenmiş ve demlenmiş güçlü çaylar almayacaktır.

Bitkisel kaynatma veya Rotokan

Calendula, papatya, adaçayı veya okaliptüs uygun olacaktır. Bir bardak sıvı, bir çorba kaşığı karışık ot ya da tek bileşenli bir kuraklık gerektirir. Kaynar su ile kaynatılmış bir kap altında kaynatın veya kaynatın. Her işlem için, önceden taze infüzyonlar ve decoctions hazırlamak daha iyidir. Kullanmadan önce, sıvıyı dikkatlice süzün.

Ya da, ikinci seçenek, eczanede Rotokan durulama için hazır bir sebze çözümü satın. Kompozisyonunda papatya, calendula ve civanperçemi özleri. Bir bardak ılık suyla kaynatılmış suya 1 tatlı kaşığı su ile seyreltin ve tıbbi sıvı hazırdır.

Bu yöntem sadece otlar için bir alerji varsa kontrendikedir.

Hidrojen Peroksit

Peroksit veya hidrojen peroksit sadece seyreltilmiş suda kullanılır.

Yemek pişirmek için şunlara ihtiyacınız vardır:% 3 hidrojen peroksit, 2 yemek kaşığı ve bir bardak su. Bitmiş formülasyonu hemen kullanın, saklanması önerilmez.

İşlemden sonra, hidrojen peroksit kullanıldığında, boğaz daha sonra kaynamış su ile durulanır veya ayrıca uygun olmalıdır:

 • tuzlu çözelti;
 • "Deniz suyu" veya deniz tuzu ile su;
 • bitkilerin kaynatma veya infüzyonu.

En güvenilir durulama - tıbbi preparatlar

Bu amaç için,

Saf formda kullanılır, su ile seyreltilmez;

Durulama için uygun olan alkolik çözelti, 2 çay kaşığı miktarında bir bardak ılık, kaynamış suya seyreltilir;

İyi, zaman test edilmiş bir yöntem. Tüm serbest bırakma biçimleri uygundur: tabletler, toz ve çözelti. Tabletlerin kullanım için kırılması gerekiyorsa, toz ve çözelti kullanıma hazırdır. Bir bardak ılık su veya tuz çözeltisi, 1 tablet, 2 mg toz ve 1 çay kaşığı sıvı Furacilin çözeltisi ile değiştirilebilmektedir;

Yanı sıra, püskürtme miramistinom arasında uygun bir dozajda seyreltilmemiş formda kullanılan bir solüsyon, orada da: 6 yaşından küçük çocukların 14 yıl 3-5 ml yaklaşacak - 7.5 mi, yetişkin - 10-15 mi;

% 0.1 iyodin,% 0.9 potasyum iyodür ve polivinil alkolden oluşan koyu renkli bir şişede koyu mavi bir çözelti. Boğazınızı anjinle yıkamak için, bir bardak suya 1 çorba kaşığı çözelti gerekir.

Deneysel yöntem - probiyotik ilaçlar ile durulama

Özellikle önemli olan, kronik bademcik iltihabı ile boğazın deneysel durulanmasıdır. Bir probiyotik çözeltisi kullanırken, bilimsel araştırmalar, patojenik bakterilerin büyümesini önemli ölçüde azalttığını iddia ediyor. Bu bileşenle durulamalar hem akut bir aşamada hem de nükslerin önlenmesinde kullanılabilir. Uygun araçlar:

Bademcik iltihabı için boğaz çözümleri

Herhangi bir boğaz ağrısı, lokal ilaçlarla tedaviye çok uygundur. Hastalığın başlangıç ​​belirtilerinin ortaya çıkmasıyla bile, gargaraya başlanabilir ve daha sonra komplikasyon riski en aza indirgenir. Bademcik iltihabı ile gargara, evde kendi elleriyle hazırlanan eczane çözümleri veya bileşikler tarafından hazırlanabilir. Birçok durumda, doktorlar eczane ve halk hekimliği erkeklerin tarifleri satın alınan alternatif antiseptik çözümler öneririz.

Durulama verimi

Farklı bileşiklerle kronik bademcik iltihaplanması çok yararlıdır, çünkü bu ilkel prosedür ağrıyı ve iltihabı azaltabilir. Düzenli durulamalarla bu sonuçları elde edebilirsiniz:

 • Epitel tabakası hızlı bir şekilde restore edilir ve mukoza üzerindeki aşındırıcı lezyonların iyileşme süreci hızlanır.
 • Pürülan mantarın boğazını temizlemek ve yeni pürülan odak oluşumunu önlemek mümkündür.
 • Mukozanın sürekli saflaştırılması nedeniyle, patojenik bakterilerin daha fazla yeniden üretilmesi için uygun olmayan koşullar yaratılır.
 • Ağrı sendromunu azaltın ve boğaz duvarlarındaki küçük çizikleri ve yaraları iyileştirin.

Boğazın düzenli yıkanması ile hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunan patojen mikroflorayı yıkamak mümkündür.

Durulama için, her 2-3 saatte bir ihtiyaç duyduğunuz prosedüre başvurunuz.

Bir boğaz işlemek için

Kronik bademcik iltihabı ile karışma, farklı bileşimler olabilir. Onları satın alabilir ve kendiniz hazırlayabilirsiniz. Doktorlar durulama için iki tip tıbbi çözümü ayırt ederler:

 1. Eczane ağı üzerinden satılan ilaçlar. Bunlar Miramistin, Chlorophyllipt, salin ve diğer yöntemleri içerir.
 2. Evde hazırlanan çözeltiler - bir papatya ve adaçayı bir kaynatma yanı sıra, tuz ve kabartma tozu bir çözüm.

Boğazı tedavi etmek için kullanılabilecek birçok ilaç var. Gerekli kompozisyon, hastalığın seyrinin özellikleri dikkate alınarak, katılan hekim tarafından belirlenecektir.

Şifalı bitkilerin şifaları, alerjiden muzdarip kişiler için çok dikkatli kullanılmalıdır.

Geleneksel tıp tarifleri

Bademcik iltihabı ile gargara et suyu ve evde pişirilen çözümler olabilir. Halk tariflerinin bir parçası olarak sadece doğal maddeler içerir, bu nedenle nispeten güvenli sayılırlar. Birçok halk tarifleri yıllardır kendini kanıtlamıştır ve tüm yaş gruplarındaki hastaların tedavisi için reçete edilebilir.

papatya

İki yemek kaşığı doğranmış papatya bir termos içinde uyuyakalır ve bir bardak kaynar su dökülür ve yaklaşık yarım saat ısrar edilir. Elde edilen infüzyon ince bir süzgeçten geçirilerek süzülür ve boğazı günde birkaç kez durulamak için kullanılır. Papatya infüzyonu genç çocukları bile tedavi etmek için kullanılabilir.

Hasta küçük bir çözüm yutsa bile, sorun değil. Papatyaların kaynatılmasının içeri ve dışarı girmesine izin verilir.

Calendula ve adaçayı

Enflamasyon ve ağrıdan, nergiz ve adaçayı içeren çözüm yardımcı olur. Pişirme çimi tam olarak papatya ile aynı olmalıdır, sadece bir bardak su bir çorba kaşığı ve adaçayı üzerine alınır. Et suyunun etkinliğini arttırmak için bir tutam nane ve biraz gazoz ekleyebilirsiniz.

Çözeltiyi hazırlamak için taze sebze hammaddelerini alabilir ve kurutulabilir. Bu durumda oranlar değişmez.

Soda çözeltisi

Gargara ve soda pişirebilirsiniz. Bunu yapmak için, bir çay kaşığı soda alın ve bir bardak sıcak su içinde karıştırın. Kabartma tozu tamamen çözüldükten sonra çözelti, rahat bir sıcaklığa soğutulur ve boğazı günde 5 kez yıkamak için kullanılır.

Soda çözeltisi, pürülan çökelleri temizler ve patojenik mikroorganizmaların çoğalayamayacağı bir alkali ortam oluşturur. Bir keresinde bir yetişkin boğazını durulamak için bir bardak soda solüsyonu kullanmalıdır ve çocuğun yeterince ve yarım fincanları vardır.

Kabartma tozu her evde bulunan evrensel bir ilaçtır. Pişirme, leke çıkarma ve tıbbi amaçlı kullanılır.

Sarımsak infüzyonu

Bu ilaç şiddetli bademcik iltihabı için kullanılır. Bir küratif infüzyon hazırlamak için 2 büyük diş sarımsak alın, bunları ezilme haline getirin ve ılık suyla doldurun. 5 dakika ısrar edin, ardından filtreyi kaynatın ve boğazlarını dikkatlice durulayın. Prosedür günde 3 kez gereklidir, bu tür tedavi süresi 3 günü geçmemelidir.

Çocuklar genellikle boynunu böyle bir bileşimle yıkamayı reddederler, bu yüzden başka bir şeyleri almaları daha iyidir.

Tuzlu çözüm

Sünnet ve mukus boğazını tuz çözeltisi ile temizlemek mümkündür. Durulama için deniz tuzu ya da sofra tuzu çözeltisi alabilirsiniz. Bu tarifin formülünü hazırlayın:

 • Bir litre sıcak suda, tam bir çay kaşığı tuz uyuyun ve iyice karıştırın.
 • Elde edilen et suyu yaklaşık 50 derecelik bir sıcaklığa soğutuldu ve daha sonra süzüldü.
 • Bitmiş çözeltinin camını ölçün ve boğazı durulayın.

Eğer mutfak tuzu kullanılıyorsa, bir kaç damla iyotlu alkol tentürü eklenir. Bunu her iki saatte bir yapabilirsiniz. Böyle bir çözümün kullanımında neredeyse hiçbir kontrendikasyon yoktur.

Analog salin solüsyonu eczaneden satın alınan hazır bir salin olabilir.

Hidrojen Peroksit

Bu antiseptik mukusun pus ve mukustan temizlenmesine yardımcı olur ve yaraların hızlı iyileşmesini destekler. Bir şifa bileşimi hazırlamak için, bir bardak ılık su içinde çözülmüş% 3'lük bir hidrojen peroksitin sadece bir çay kaşığı.

Boğaz peroksid solüsyonu ile durulandıktan sonra ağız boşluğu temiz su ile yıkanmalıdır!

Gargara için sunulan çözümlerden hangisinin daha iyi olduğunu söylemek çok zor. Hepsi kendi yollarıyla etkilidir. Gün boyunca doktorların önerilerini iyileştirmek için farklı alternatif kompozisyonlar.

Durulama için hazır ilaç

Boğazın tedavisi için alınabilecek ilaçlar, eczanelerde oldukça fazla bulunabilir. Ancak tüm ilaçlar, bir doktorun önceden ziyareti yapmadan ve test yapmadan başlatılamaz. Boğaz ağrısı için ilk yardım olarak kullanılabilecek birkaç ilaç vardır.

klorheksidin

Bu ilacın patojenik mikroorganizmalar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır ve mukus ve mukustan mukus temizler. Klorheksidin, ekli talimatlara uygun olarak veya doktor tarafından verilen tavsiyelere göre kullanılır.

Rotokan

Bu ilacın bileşiminde, patojenik bakteriler üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan şifalı bitkilerin ekstreleri bulunmaktadır. Rotokan daha önce bir bardak ılık su için 1 çay kaşığı ilaç hesaplamasından su ile seyreltilir. İlaç, Compositae ailesinin bitkilerine alerjisi olan kişileri tedavi etmek için dikkatle kullanılır.

Geksoral

Bu ilaç sıklıkla stenochek boğazını anjina, larenjit ve farenjit ile tedavi etmek için kullanılır. İlaç bir sprey şeklinde temin edilebilir. Bakterisidal ve anti-inflamatuar etkiye sahiptir. İlaç kullanmak bir haftadan fazla olamaz, ancak gerekirse, doktor terapi süresini ayarlar.

Miramistin

Miramistin sadece durulamakla kalmaz, aynı zamanda boğazı da sulayamaz. Bu ilaç antiseptiklere aittir, bademcikleri pürülan bir kaplamadan hızla temizlemenizi ve iyileşmeyi hızlandırmanızı sağlar. Bu ilaç iltihabı ve yumuşak dokuların ödemi nedeniyle azalır.

Miramistin çocuklara ve hamile kadınlara verilebilir, ancak tedavi bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

furatsilin

En erişilebilir ve yaygın antiseptik Furacilin'dir. Eczanede hazır bir çözüm satın alabilirsiniz, ancak hapları almak, ezmek ve bir bardak sıcak suda eritmek daha ucuz olacaktır. Bir bardak su üzerinde 2 tablet Furacilin alın. Gargara bu çözüm ile 3 güne kadar bir gün olabilir.

Prosedürün özellikleri

Boğazın bademcik iltihabı ile yıkanması daha etkili oldu, bir takım tavsiyelere bağlı kalmaya değer:

 • Bir prosedür en azından bir bardak ilaç solüsyonu almalıdır.
 • Gargara sadece sıcak bir çözüm olabilir. Sıcak bir sıvı kullanıyorsanız, soğuk bir solüsyon ile mukozada yanık olabilir, iltihap sadece artacaktır.
 • Tıbbi çözümler hazırlamak için kaynatılmış veya arıtılmış suyu alın.
 • İlaç aynı anda birkaç prosedür için hazırlanabilir, geri kalanlar soğukta saklanır. Kullanmadan önce, gerekli hacim vücut sıcaklığına ısıtılır.

Tonsillit hemen hemen her zaman boğazda şiddetli ağrı ile akar, bu da durulama ile azaltılabilir. Bunu yapmak için eczanede satın alınan ya da bağımsız olarak hazırlanan farklı çözümleri kullanabilirsiniz. Bademcik iltihabı tedavisinde geleneksel tıp reçetelerine başvurulmasına izin verilir, ancak doktor tarafından reçete edilen ilaçları reddedemezsiniz.

Kronik bir bademcik iltihabı ile gargaralamaktan mı?

İçindekiler:

Tonsillit bademciklerin bademciklerinin iltihaplanmasıdır. Bu özel bir boğaz ağrısı, tedavi edilmemiş rinit ve nazofarenksin diğer enflamatuar süreçlerine eşlik eden kronik bir hastalıktır. Göğüs iltihabı, boğazda bakteriyel bir enfeksiyonun olduğu ve yavaş bir iltihap olduğu, anjinin kronik bir varyantıdır. Kronik bir bademcik iltihabı ile gargaralamaktan mı?

Tonsillit özellikleri

Tonsillit, ani bir kronik anormal formdur. Lokal tedaviye daha uygundur. Eğer bademcik iltihabı antibiyotik kullanımını gerektiriyorsa, o zaman bademcik iltihabı ile bu ilaçlar olmadan, sadece yerel durulama ve sulama ile baş edebilirsiniz. Durulamalar ne sağlar?

Bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı ile bademcikler bir enfeksiyon kaynağı haline gelir. Bademciklerin kızarması, çeşitli durulama maddeleri, farengeal mukozadan patojenlerin bir kısmını uzaklaştırır. Bu prosedürler bademcik işini kolaylaştırır. Ayrıca stafilokok ve diğer patojenik bakterilerin sayısını azaltır, inflamasyonu tedavi eder.

Durulama solüsyonları ve müstahzarları

Hangi preparatların ve solüsyonların boğaz ağrısını durduracağını ve bademcik iltihabı ile gargara yapmanın daha iyi olduğunu düşünelim.

furatsilin

Yaraları durduran ve iltihapla uğraşan geleneksel bir antiseptik çözüm. Hazırlanmış veya kaynamış suda tabletlerden seyreltilerek satılır. Yutulması gerekli değildir. Boğaz furatsilinom ile gargara nasıl

Klorofilkil ve klorheksidin

Chlorophyllipt - doğal kökenli bir ilaç, alkol ve yağ çözeltisinde eczanelerde satılmaktadır. Yüksek antibakteriyel aktiviteye sahiptir. Stafilokoklara (bademcik iltihabı ve bademcik iltihabının sık görülen patojenlerine) ve aynı zamanda geniş bir patojenik bakteriler listesine (streptokok, pnömokok, Escherichia coli) karşı etkilidir.

Bilinmesi önemlidir: üreticiler, alerjik reaksiyon için klorofilidin kontrol edilmesini önermektedir.

Klorheksidin yapay kökenli bir ilaçtır. Antiseptik özellikleri daha güçlüdür (tıbbi bir araç tarafından işlenir), ancak sadece lokal olarak kullanılabilir. Klorheksidin alınamaz.

Her iki ilaç da virüslere karşı etkili değildir, bu yüzden farenksin iltihaplanması bir viral enfeksiyonla (herpes veya kızamıkçık) ilişkiliyse, terapötik bir etkisi olmayacaktır.

Durulama için alkol solüsyonları kullanmak daha iyidir (yarım bardak suya 1 çay kaşığı klorofilkil veya klorheksidin ekleyin).

Miramistin

Bu geniş spektrumlu bir antiseptiktir. Bakteri ve virüsleri etkisizleştirir. Açıklanamayan bademcik iltihabı nedenleri (virüs veya bakteri) için doğru bir tanıya sahip değilseniz miramistin kullanın. Bu ilaç herhangi bir kaynaktan anjina ve kronik bademcik iltihabında enfeksiyonla başa çıkacak, iyileşecek veya iyileşebilecektir.

Tonsillit için myramistin ile gargara nasıl? İlaç su içinde seyreltilir (1 bardak su için 3 yemek kaşığı - 1 durulama için).

Bir çocuğa ne bademcik iltihabı ile gargara karar verirseniz, miramistin güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu ilaç, kazara yutulması için güvenlidir (yutulmaması gereken klorheksidinden farklı olarak) ve alerjik reaksiyona neden olmaz (klorofililpt gibi).

Propolis - alkol tentürü

Propolis doğal bir antibiyotiktir. Seçici olarak patojenler üzerinde hareket eder, yabancı olanları yok eder ve arkadaş canlısı floraya dokunmaz. Propolis ayrıca alkol ve yağ infüzyonları şeklinde üretilmektedir. Kronik tonsillitli bir propolisle nasıl gargaralanır? Benzer şekilde klorofilkil, durulama için alkol çözeltisini (yarım fincan su için bir çay kaşığı) seyreltin, yağlı - yağlayın.

İyot ve tuz

İyot, toksinleri giderir ve patojenik bakterilere karşı direnci güçlendirir. İyotun ruhsal tentürü de boğaz tarafından durulanır. Geleneksel olarak, tuzlu su çözeltisine iyot eklenir. Hazırlanması için, pişirme veya deniz tuzu (1 çay kaşığı) alın. Bir bardak su içerisinde karıştırılır, daha sonra 3-4 damla iyot eklenir.

Alkol tentürüne ek olarak, boğaz - lugol (gliserin içindeki iyot çözeltisi - yağlama için), metilen mavisi (durulama için iyot) işlemek için diğer iyot preparatları kullanılabilir.

Durulama için soda

Bademcik iltihabı ile soda ile gargara yapabilirsiniz. Bu ucuz ilaç, farinksin asitlik seviyesini alkalin tarafa kaydırır. Bunu imkansız kılan, bakteri ve virüslerin daha fazla çoğalmasıdır.

Kronik bademcik iltihabı ile gargara yaptıklarını sıraladık. Boğazın bademcik iltihabındaki fotoğrafı irin yokluğu ile ayırt edilir. Bademcikler genişlemiş ve iltihaplıdır, ancak pürülan lakuna yoktur.

Şifalı Otlar

Diğer otlar arasında en antiseptik etki adaçayı, okaliptüs ve papatya ile ele geçirilmiştir. Ayrıca tedavide soğan ve sarımsak kullanın. Suda ısrar ederler ve infüzyon alınırsa boğazını durulayın.

Durulama tekniği

Tonsillit ile düzgün gargara nasıl:

 1. Durulama çözeltisi ılık olmalıdır. Sıcaklığının 36-37ºC'ye olabildiğince yakın olması daha iyidir.
 2. Bir durulama için 100-150 ml çözelti (yarımdan tam bir bardağa kadar).
 3. Durulama yaparken "s" demelisiniz. Bu dilin kökünü keser, zey daha iyi açar.
 4. Durulamadan sonra, yarım saat kadar yiyip içemezsiniz.

Bademcik iltihabı ile gargara - uyuşturucu veya doğal antiseptikler - enfeksiyonun karmaşıklığına bağlıdır. İşlem başlatılmazsa, alkol propolis ile yapabilirsiniz. Eğer bademcik iltihabı birkaç ay sürerse, miramistin veya klorheksidin kullanmak daha iyidir.

Kronik bademcik iltihabı ile boğaz yıkayın

Kronik bademcik iltihabı, hiperemik, genişlemiş bademcikler, lacunları dolduran veya foliküllerde biriken pürülan odaklarla karakterizedir. Hastaların ana şikayeti boğaz ağrısıdır. Genel durum önemsiz ölçüde değiştiği için, lokal prosedürler tedavide önemli bir rol oynamaktadır. Asıl soru, kronik bademcik iltihabı ile gargaralanmanın ne olduğu, prosedürlerin uygulanması için hangi araçların tercih edildiğidir.

Makalenin içeriği

Prosedürün faydaları

Yerel prosedürler vücut üzerinde sistemik bir etkiye sahip değildir, eylemleri maksatlılıkla karakterize edilir. Bu bağlamda gargara güvenlidir. Prosedür sadece çocukların yaşı ile sınırlıdır. Onkolojik hastalıklar, şiddetli kardiyovasküler hastalıklar, gebelik, yüksek hipertermisi olan hastalarda kullanımı mümkündür.

Dezavantaj, prosedürün önemsiz etkisidir. Bir boğaz gargarası ile pürülan tıkaçları temizlemek için nadir veya seyrek durumlarda mümkündür. Aynı zamanda, boğazı nemlendirmek için, ağrıyı azaltmak, bu gibi prosedürler yararlıdır. Uzun süreli remisyon elde etmek için kullanılan karmaşık tedavi ve önleyici tedbirlerin bir parçasıdır.

Hastalığın remisyonu için prosedür

Kronik bademcik iltihabı ile boğaz durulama, hastalığın evresine, alevlenme veya remisyona bağlı olarak bazı özelliklere sahiptir. Bademciklerin yıkanması, remisyonda kronik bademcik iltihabı için koruyucu önlemlerin önemli bir parçasıdır. Cihazın "Tonsillor" kullanımıyla yapılan işlemlerin yüksek verimliliğine rağmen, boğazda durulama da hastalığın remisyon aşamasında uygulama alanı bulur. Bu prosedür, yiyecek döküntülerini, lakunlarda biriken ölü hücreleri ve bademciklerin kriptlerini yıkmayı ve putrefaktif süreçlerin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Hastalığın alevlenmesini önlemek için her yemekten sonra boğazın yıkanması önerilir.

Bu durumda kullanılan etkili çözelti, bir çay kaşığı tuzun bir bardak saf suda çözündüğü hipertonik bir çözeltidir. Bu prosedürlerin düzenli yürütülmesi, nüksetmenin önlenmesine katkıda bulunur.

Tuzlu çözelti, sürekli olarak kullanılabilen boğazın yıkanması için güvenli bir araçtır.

Etkisi bademciklerde kabuk oluşumunu önler, ödemlerin azaltılmasına yardımcı olur. Periyodik olarak, haftada bir kez, antiseptik solüsyonları kullanarak prosedürü gerçekleştirmek mümkündür.

Hastalığın nüksü için lokal tedavi

Boğazda ağrı görünümü ile, nüks gelişmesi, en yaygın olanları şunlardır:

 • furatsilin;
 • potasyum permanganat çözeltisi;
 • iyot çözeltisi;
 • Miramistin;
 • klorheksidin;
 • Chlorophyllipt;
 • hidrojen peroksit;
 • bitkisel ilaçlar.

Sürecin şiddetlenmesi bir enflamatuar süreç ve patojenik mikropların aktivasyonu ile karakterizedir. Bu durumda kullanılan araçlar aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 • güvenlik;
 • kullanılabilirliği;
 • kolay pişirme;
 • mukozada tahriş edici etki olmaması;
 • patojenlere karşı aktif olmak

Kronik bademcik iltihabının alevlenmesi boğazda ağrı ile karakterize olduğundan, iltihaplı mukus boğazını ve bademciklerini yumuşatmaya yardımcı olan solüsyonların kullanımı çok önemlidir. İltihaplı mukus bademciklerine yatıştırıcı etki eden erişilebilir ve etkili bir çözüm, bir soda çözeltisidir. Kompozisyonunda 200 ml su için bir çay kaşığı kabartma tozu bulunur.

Evde çözelti içinde de hazırlanan etkili, kompozisyonunda deniz suyuna benziyor. İçinde, eşit oranlarda soda ve tuz ek olarak, 2-3 damla alkol iyot çözeltisi vardır. Güçlü antiseptik, iyotun, birçok patojenik patojen üzerinde depresif bir şekilde etki göstererek, çözeltinin etkisini arttırdığı anlamına gelir. Soda için, yumuşatıcı aksiyon, ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

Benzer bir etki, alkol, bir iyot ve sulu tuzu çözeltisinden oluşan ilaç Iodinole sahiptir. Bununla birlikte, iyot içeren ilaçların kullanımından bahsederken, olası bir alerjik reaksiyonu hatırlamak gerekir. Ürtiker, rinit, lakrimasyon ile kendini gösterir. Alerjik reaksiyonun, harici iyot uygulaması ile not edildiği durumlarda, boğazın durulanması için kullanımına izin verilmez.

Furacilin, manganezin bir çözümü - çeşitli anjinaları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir araç. Bu durumda, antimikrobiyal etkileri kullanılır. Bu çözümlerin yayılması, kullanım kolaylığı, pişirme işleminden birkaç gün sonra faaliyetlerini sürdürme yeteneği ile kolaylaştırılmaktadır.

Taktikleri prosedürü

Bu çözümleri kullanarak prosedürü yürütmek için kurallar benzer:

 • Boğaz yıkama, yemek araları arasında yapılır;
 • Bir prosedür için hazırlanan solüsyondan bir bardak kullanılır;
 • Boğazda, gyratory hareketleri 15-20 saniye boyunca gerçekleştirilir;
 • prosedürlerin sayısı günde en az 5'dir.

Miramistin ve Klorheksidin kullanan prosedürler biraz farklıdır. Bu ilaçlar herhangi bir dilüsyon gerektirmez. Kullanıma hazır bir formda eczane ağı tarafından sunulmaktadır. Talimatlara göre, boğazda bir yemek kaşığı çözelti yazdıktan sonra, 20-30 saniyelik bir durulama hareketinin yapılması tavsiye edilir. Prosedürden 1-2 saat sonra etkinin daha uzun süre korunması için sıvı veya yiyecek kullanılması önerilmez.

Bu ilaçlar, diyabetli çocuklarda veya çocuklukta kullanılmasına izin veren sulu çözeltilerdir. Bununla birlikte, bileşenlere alerjisi olan hastalarda kullanımları sınırlıdır.

Tüm kullanılan antiseptik ajanlar, bağımlılık yapabildikleri için diğer çözümlerle dönüşümlüdür.

Geleneksel tıp

Bitkisel kaynaklı olarak halk hekimliği ilaçları, boğazın enflamatuar süreçlerinin tedavi yöntemleri arasında güçlü konumlara sahiptir. Popüler phytopreparations'ler

Demlenmiş, ısrar edilmiş ve yerel tedavi için ılık bir biçimde kullanılmıştır.

Boğazın pürülan formları olan bademcik iltihabı ile durulamak için,% 3'lük bir hidrojen peroksit çözeltisi de yayılır. Bu aletin kullanımı, bademciklerde köpüren cansız odaklara dönüşme yeteneğine bağlıdır. Ancak, ilaç sadece en güçlü antiseptik ajan değil, aynı zamanda sağlıklı oral mukoza üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilen bir oksitleyicidir. Bu çözeltinin kazara yutulması ve durulama çözeltisinde hidrojen peroksit konsantrasyonunun arttırılması tehlikelidir. En kabul edilebilir olan bir çay kaşığı peroksitin bir bardak ılık su içinde karıştırılmasıdır.

Kronik bademcik iltihabı olan döküntülere dönüştüğünde, tanı ve tedavi taktiklerini netleştirecek bir doktora danışmak gerekir. Boğazın gargarası sadece karmaşık bir tedavi olarak kullanılır. Kronik bademcik iltihabı ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açan bir patolojidir. Şiddetli olgularda bikillin profilaksisi kullanılır, immünostimülatör tedavi uygulanır.

Bademcik iltihabı daha gargara

Bir bademcik iltihabında gargara yapmaktan vazgeçmek için hekim karar verir. Bademcik iltihabı farklı olabileceğinden, tedavi değişebilir. Bir durumda, bir çözüm daha iyidir ve diğeri daha iyidir.

Hastalık, palatine bademciklerin kalınlığında enfeksiyöz inflamasyonun gelişiminde kendini gösterir.

Bademcikler farinkste bulunan ve diğer bademcikler ile koruyucu bir halka oluşturan lenfoid bir dokudur.

Enfeksiyon, mukoza zarlarına çarptığında, bir immün yanıtın oluşumu içinde, farenks lenfid halkasının altı bademciği yer alır.

Hastalığa solunum virüsleri, herpes, streptokok, stafilokok, mantar neden olabilir.

Kişi hastadan bulaşır veya enfeksiyon kronik inflamasyon odaklarından yayılır. Bu gibi odaklar otit, sinüzit, farenjit, adenoidlerdir.

Vücudun süper soğutulması, irrasyonel beslenme, zararlı maddelerin solunması - hastalığın gelişimine katkıda bulunur.

Tonsillit, akut ve kronik akıntı ile izole edilir ve akut hastalıkta anjina denir.

Anjina tedavisi ya da tedavi edilmemesi güçse, hastalık kronikleşir.

Bulaşıcı faktörlerin uzun süreli etkileri ile kronik tonsillit olası gelişimi, özellikle bağışıklık eksikliği durumları arka plana karşı.

Bademciklerin lenfoid dokusu bakteriyel yük ile baş edemez, enfeksiyon bademcikler üzerinde birikir.

Hastalığın klinik belirtileri

Herhangi bir bademcik iltihabı ağrının varlığı ile karakterize edilir, ağrının doğası bademcik iltihabının şekline ve türüne bağlıdır.

Klinik bulgulara göre, akut formu ayrılır:

Catarrhal anjinadaki ağrı daha az belirgindir ve zehirlenme daha az oranda gelişir.

Lacunar ve foliküler anjina ile vücudun ağır zehirlenmesi ve bademcikler mukozasına lokal pürülan değişiklikler gözlenir.

Hastanın sahip olduğu:

 • 40 dereceye kadar yüksek sıcaklık;
 • vücudun her yerinde ağrıyan;
 • güçlü zayıflık.

Pürülan değişiklikler sadece bakteriyel enfeksiyonlara yol açar. Pürülan değişiklikler aşağıdaki değişikliklerle temsil edilebilir:

 • sarımsı renkteki yuvarlak oluşumlar (foliküler form);
 • lakunada pus birikimi (lacunar form).

Belirgin bakteriyel iltihap ile bademcikler tamamen pus ile kaplanabilir.

Başlangıçta kronik süreç telafi formunda ilerler ve daha sonra dekompanse gelişir.

Kronik tonsillit kompanse formu böylesine canlı bir tabloya neden olmaz, anjina belirtileri sadece sürecin alevlenmeleri ile ortaya çıkar.

Remisyon sırasında sadece vardır:

 • mukoza zarının aşırı miktarda temizlenmesi;
 • küçük acı;
 • tonsil hipertrofisi olabilir.

Hastalık yılda bir veya iki kez kötüleşir. Dekompresyon periyodu, sürecin yılda üç veya daha fazla kez şiddetlenmesine neden olur.

Kontrolsüz bakteri çoğalması sonucu organizma, bakterilerin toksinleri ile zehirlenmeye girer. Sistemik komplikasyonlar da vardır.

Komplikasyonların gelişimi, hastalığın dekompanse bir formunu düşündürmektedir.

Bademcik iltihabı tedavisi

Hastalığın toplu halde tedavisi evde yapılır. Bu durumda tedavi ne kadar erken başlarsa o kadar iyidir.

Tedavi evde yapılsa bile, bir kulak burun boğaz uzmanı tarafından kontrol edilmelidir. Herhangi bir tonsillit ciddi sonuçlara yol açabilir.

Genellikle fizyoterapide yapılan donanım ile kendini iletme için terapileri birleştirin.

Fizyoterapi bölümünde bademciklerin yıkanması antiseptik ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır.

İlaçlar, "Tonzilor" aparatının yardımı ile teslim edilir. Ultrasonik etki ile ilaçların ve elektroforez yoluyla kullanılması mümkündür.

Bademciklerin yıkanması da bir şırınga ile yapılabilir. Bu amaçla, Furatsilin, Klorheksidin uygundur.

Bu ilaçlar (Furacilin, Chlorhexidine) sadece alımları tamamen ortadan kaldırıldığında kullanılabilir.

Bu nedenle, Furacilin, çocukları tedavi etmek için kullanılmaz. Durulamaların amacı:

 • enfeksiyöz ajanın bademcikler yüzeyinden uzaklaştırılması;
 • inflamasyon ve boğaz ağrısı azaltılması;
 • bademcik dokularının rejenerasyonunun hızlanması;
 • Yeni baskınların oluşmasının önlenmesi, trafik sıkışıklığı.

Evde, tıbbi ve halk ilaçları kullanabilirsiniz.. İlaçlar aşağıdaki çözümleri içerir:

Furacilin sarı tablet şeklinde mevcuttur. Ancak Furacilin sadece çözüm olarak kullanılır.

Bir çözelti hazırlamak için, Furacilin kaynar suda çözülmeli, soğuk suda çözünmez, parlatma günde üç ila dört kez yapılabilir.

Miramistin ve Klorheksidin, hazır durulama solüsyonları şeklinde mevcuttur. Onlar da gün boyunca üç ila dört kez uygulanır.

Çözünme ve çökeltilerin daha iyi ayrılması için hidrojen peroksit ile durulama önerilir.

Hidrojen peroksitli durulamalar çocuklarda kullanılmaz, çünkü hidrojen peroksit ile durulama yaparken, içeri girmekten kaçınmalısınız.

Hidrojen peroksit her bir preparattan önce boğazı durulamadığından, sulama sırasında peroksit hidrojen pürülan akınların gevşemesine neden olur.

Olası durulama saf hidrojen peroksit değil, iyot ilavesiyle hidrojen peroksittir.

İyot içeren tüm ilaçların ilk üç gün boyunca kullanımına izin verilir.

Boğazdaki ağrıyı azaltın ve ev yardımında ve halk ilaçlarında iltihabı rahatlatın. geçerlidir:

 • papatya;
 • adaçayı;
 • nergis;
 • Rotokan;
 • propolis;
 • okaliptüs;
 • deniz tuzu;
 • sofra tuzu;
 • Soda.

Hastada alerjilerin varlığını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.Bu fonlardan hazırlıklar, infüzyonlar, tentürler.

Bu çözeltilerle durulamalar her yarım saatte bir gerçekleştirilebilir, aralarında dönüşüm yapabilirsiniz.

Tedaviye başlamak için ilk işaretlerin ortaya çıkması gerekir, bu amaçla, farenksin durulanması ve gargara yapılması uygundur.

Doktor çağırmadan önce evde başlayabilirler. Gerekirse bademcik iltihabının uygulanması ve sistemik tedavisi durulama ek olarak, bir monoterapi olarak kullanılmaz.

Hastalığı tedavi etmek, tedaviye hızlı ve bütünleşik bir yaklaşıma hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Anjin ve kronik bademcik iltihabı ile durulayın: ilaçlar ve ev ilaçları

Bademcik iltihabı veya kronik bademcik iltihabı ile durulama, ek bir terapötik önlemdir. Amaçları ve amaçları nelerdir?

 • Süpüratif yatak örtülerini yıkayarak inflamasyona neden olan farenks bakteriyel, viral veya fungal ajanlardan tahliye edin.
 • Pürülan tıkaçların çıkarılmasına yardımcı olmak için, yani çoğalan bakteriler için besin ortamını yok etmek.
 • Fiziksel ve kimyasal parametrelerle bulaşıcı ajanların yaşamı için kabul edilemez bir ortam yaratın.
 • Farinks mukozasını yumuşatmak ve nemlendirmek için, enflamatuar değişikliklerden kaynaklanan ağrı ve rahatsızlığı azaltır.
 • Mukoza erozyonunun iyileşme sürecini hızlandırın, epitelyumun onarımında yardımcı olun.

Durulama çözeltilerinin temel özellikleri

Durulama solüsyonları antiseptik özelliklere sahip olmalıdır.

 • Çözeltinin sıcaklığı otuz altı dereceye yaklaşmalıdır. Bu vücut için en rahat işarettir. Daha sıcak çözümler mukozal hasarı artırabilir ve hatta nekrozu nedeniyle epitel kapağından yoksun olan bölgelerde yanıklara neden olabilir. Soğuk solüsyonları en az az miktarda ve reseptörleri bloke ederek ağrıyı azaltır, ancak enfeksiyonun daha aktif yeniden üretilmesine ve daha uzun tedaviye neden olacak şekilde lokal immün savunmasını azaltabilir.
 • Durulama başına çözeltinin hacmi yaklaşık olarak bir cama eşittir, yani, iki yüz gramdır. Mekanik ve kapsamlı bir arıtma gerçekleştirecek ve solüsyonun tıbbi özelliklerinin ortaya çıkacağı kadar uzun süre hareket etmesini sağlayacak bu hacimdir.
 • Solüsyonun kimyasal özellikleri, pH'ta asidik veya alkali tarafa doğru bir kaymaya yol açmalı, böylece iltihap patojenleri "evde" hissedilmemelidir.
 • Çözeltinin bileşimi, yardımı ile çözülmesi gereken görevlere karşılık gelmelidir: antiseptik özelliklere sahip olmak, mukozaya yardımcı olmak, bir anti-enflamatuar etkiye sahip olmak.

Durulama süresi

Video, durulamanın etkili olduğu hakkında

akut pürülan, laküner bademcik iltihabı, ve kızıl, Epstein-Bar, mantar enfeksiyonları (kandidiyaz bademcik) ya da hastalık, kronik bademcik gargara uygun tüm akut süre akut şiddetlenmesi tamamlamak için neden mononükleoz, AİDS, lösemi, viral angina semptomatik anjin olarak arıtma bademcikler, ses telleri ve saldırılardan gökyüzü, kabarma veya mantar bindirmeleri. Ortalama olarak bu süre hastalığın şiddetine göre üç ila on gün eşittir.

Buna ek olarak, bir ya da iki kez bir hafta ve bağlı bağışıklık bozuklukları, kronik süreçlerin bakteriyel alevlenme güçlendirdiği bilinmektedir akut solunum yolu viral enfeksiyonları olan hastalarda temas bütün süresini önlemek amacıyla gerçekleştirmek için yararlıdır, kronik bademcik iltihabı ile durulayın.

Angina'yı sadece duruyarak tedavi edebilir miyim?

angina ile gargara - ziyade semptomatik tedavi, hastalığın belirli belirtilerini ortadan kaldırır bir olay. Tamamen kan olduğu inflamasyon bölgesine gelen kan ve Yüksek terapötik konsantrasyonlarda nüfuz antibiyotiklerle antibakteriyel sistemik tedavisi için yerine geçemez.

Ne yazık ki, anjina ve kronik bademcik iltihabı ile enfeksiyon her zaman bademciklerin yüzeyinde bulunmaz. Bademcikler olan lenfoid formasyonlar, kript ve lakuna sahip olacak şekilde düzenlenir. Bu oluşumlarda enfeksiyon uzun süre yuva yapabilir. Bu kronik bademcik iltihabının sebebidir.

(Hatta soğuk algınlığı, viral enfeksiyonlar ya da sıcak havalarda soğuk soda cam), genel veya lokal bir bağışıklık tepkisinin bir zayıflatma bakteriler ve virüsler sıcaklık ve zehirlenme (baş ağrısı, kas ve eklem ağrısı bir artış ile hastalığın akut fazında başlangıcını neden başlarını yetiştirilmesi ve bademcik tüm yeni alanlar kapmak edilir ). Duruluk bademcikler dokuya derin nüfuz mümkün değildir, bu nedenle bakterilerin tam muhafazanın izin vermeyin. Ancak badem stafilokoklar ve streptokoklar kronik romatizmal hastalıkları ve kalp kusurlara neden eklem ve merkezinde, böbrek yetmezliği olan glomerulonefrit neden böbrekler içine nüfuz etmesi.

Bu nedenle, sadece kronik bademcik iltihabı ile durulama sorunu çözmeyecektir. Hatta antibiyotiklere çoklu alerji vardır durumlarda, durulama için bir çözüm topikal uygulaması ile birleştirerek, tedavi seçeneklerini seçmek için sistemik ilaçların gerekli olmasıdır.

Eczane için durulama çözümleri

I.Inichtozhayut enfeksiyonu, yutakların mukoza zarına nüfuz ettiği yerde.

 1. furatsilin. Evrensel nitrofuran, daha fazla sayıda mikroplara karşı aktiftir. Bir bardak sıcak kaynamış su için hazır solüsyonlar veya bir veya iki tablet şeklinde.
 2. Klorofil yağı veya alkol. Altın stafilokok dahil olmak üzere stafilokoklara karşı aktivitesi vardır.
 3. Miramistin. Klor içeren antiseptik tat ve koku olmadan berrak bir çözelti şeklinde. Geniş bir etki yelpazesine sahip madde. Bakteri, virüs, mantarları yok eder.

Lugol'un çözümü harika bir antiseptik!

II. Farinks ve bademciklerin iyileşmesini destekler.

 1. Rotokan. İlaç kimyacının papatyası parçası olarak.

Halk ilaçları

 1. Kabartma tozu bir çözüm - Angina ile en iyi durulama. Bakteriler, virüsler ve mantarlar için elverişsiz bir alkali ortam oluşturur. Bir çay kaşığı bir bardak suya yapılır. Yerel uygulama ile hemen hemen hiç yan etkisi olmayan, alerjik olmayan, zaman açısından test edilmiş, ucuz olan yüksek verimliliğe sahiptir.
 2. Sofra sirkesi. Yaşam açısından tehlikeli olduğu için, öz olarak kategorik olarak yasaklanmıştır. Su ile seyreltilmiş sofra sirkesi de yanık mukusuna neden olabilir. Her durumda, anjinada sirke ile boğazın durulanması, soda çözeltisinden daha düşüktür. Yanlış yetiştirilirse, ciddi bir sakatlığa ve hatta ölüme yol açabilir. Evde ilaç dolabında değil mutfakta olmalı.

Papatya çözeltisi - durulama için bir araç olarak!

Antiseptiklere alternatif

Staphylococcus bacteriophage bazen boğazını durulamak için de kullanılabilir.

Eczanelerde ve geleneksel tıpta satılan resmi araçlara büyük ilgi gösterilmesi, bakteriyel bademcik lezyonlarının tedavi edilmesinin alternatif yolu genellikle göz ardı edilmektedir. Bunlar bakteriyofajlar, bakterileri yiyen özel organizmalardır. Bu ilaçlar, antibiyotiklere alerjisi olanlar için çok ümit vericidir. Ayrıca, bu ilaçlar disbakteriyoza neden olmaz ve mantar iltihabı için bir toprak oluşturmaz.

Her bakteri türü için, örneğin bir faj vardır. Stafilokoksik. Ayrıca faj karışımları da vardır. Örneğin, piobacteriophage. Faj çözeltileri, nadir bulunan bir koruyucu içerir, ancak alerjik bir reaksiyon olabilir. Ancak, böyle bir reaksiyon yoksa, bu ilaçlar antiseptikler ve antibiyotikler için mükemmel bir alternatiftir.

Tedavinin seyri yedi ila on dört gün arasındadır. Gerekirse, kurs on gün sonra tekrarlanabilir. Kronik bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı ile durulama ve bademciklerin hedefli yıkanması için kullanılan ilaçlar.

Boğaz boğazını veya kronik bademcik iltihabının alevlenmesini bağımsız olarak tedavi etmek uygun değildir. Bir terapiste ya da bir kulak burun boğaz uzmanına danışmanız tavsiye edilir. Her angina difteri ile ayrılmalıdır. Bu hastalığın toksik formu yaşamı tehdit ediyor. Tedaviden ilk gün önce burun ve boğazdan difteri lekeleri alınmalıdır.

Video örneği, nasıl gargara!

Anjina ya da bademcik iltihabı tedavisinde ana ilaç antibiyotiktir. Hastalığın ilk belirtisinde (bademcik, sıcaklığa baskınlar) yalnız sadece vücut demektir az zararlı olarak soda çözeltisi durulama başlatın ve acil tıbbi yardım talep edebilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Gargara için Iodinol

Iodinol - güçlü bir anti-inflamatuar etkisi ve aynı düşük fiyata üreten boğaz hastalıkları için oldukça popüler bir ilaçtır. İkinci isim mavi iyodindir. Nazofarenks ve boğaz tıbbında inflamatuar süreçlerin tedavisi için yaygın olarak kullanılan, 20.

Çocuklarda anjin çeşitleri

Çocuklarda angina, hipotermi ve bağışıklığın zayıflaması sonucu görülen yaygın bir enfeksiyöz hastalıktır. Genellikle enfeksiyon, okuldaki veya anaokulundaki hasta akranlarıyla iletişim nedeniyle oluşur, çünkü enfeksiyon havadaki damlacıklar yoluyla kolayca yayılır.