Loading

Bademcikler (bademcikler) kronik bademcik iltihabı ile nasıl yıkanır?

Kronik bademcik iltihabı teşhisi konmuş kişiler düzenli olarak bademciklerin patolojik kitleler ve irinle doldurulması problemiyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Eğer lakunadan zamanında uzaklaştırılmazlarsa, ağızda hoş olmayan bir tat ve koku gelişir ve zamanla, bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla birlikte, anjinin ve beraberindeki tüm semptomların alevlenmesi olabilir. Tüm insanlar, profesyonel teknikler (vakum, ultrason, vb.) Yardımıyla doktorlardan bademcikler temizleme şansına sahip değildir, bu nedenle bu prosedürü kendiniz evde yapabilmeniz çok önemlidir.

Kronik tonsillit nedenleri

Makalede, kronik bademcik iltihabının neden tehlikeli olabileceğini, evde semptomlarının nasıl giderileceğini, bezlerin kendi kendine yıkanmasının avantaj ve dezavantajlarını ele alacağız.

Bu, vücudun bağışıklığı tarafından artık bastırılmayan patolojik mikrofloranın hayati aktivitesine bağlıdır. Ayrıca, bezlerin (bir çok kanal, çukurluk ve cep) yapısı, içlerinde bakteri ve mikropların birikmesini, aktif üremelerini teşvik eder. Bu arada, bu bölgede yaşayan tüm zararlı mikroorganizmalar, 100'den fazla hastalık çeşidine yol açma yolları. Ayrıca insan bağışıklığını güçlü bir şekilde bastırırlar.

Bu hastalık neden ortaya çıkıyor?

 1. Kişi düzenli olarak kronik bir form elde eden akut olanlar da dahil olmak üzere bademcik iltihabına maruz kaldı. Ayrıca, bademcik iltihabının gelişmesinde, adenoidit dahil olmak üzere diğer enflamatuar ve enfeksiyöz hastalıkları da etkileyebilir.
 2. Kronik form uteroda anneden bebeğe bulaşabilir.
 3. Kalıtım da bu hastalığın olasılığını etkileyebilir. Eğer tekrarlayan anjinası olan hastalar bir sonraki jenerasyonda gözlemlendiyse, muhtemelen yavrularının da bu hastalığa karşı yüksek bir eğilimi olacaktır.
 4. Nazal septumun kalıtsal, mekanik veya diğer edinilmiş eğrilikleri de bademcik iltihabı alma şansını büyük ölçüde artırır.
 5. Dünyanın soğuk kemerinde yaşayan hastalar da daha güçlü bağışıklığa rağmen sıklıkla soğuktan muzdariptir. Ayrıca, aralarında daha sık görülen hastalıkların kronik formlarıdır.

Akut anjinanın kronik bir forma geçişi ile karakterize olan semptomlar nelerdir?

 • Boğazda, düzenli bir hafif terleme hissi ve yabancı oluşumların hissi vardır;
 • Periyodik olarak, bir hasta kuru öksürükten muzdariptir;
 • ağız boşluğundan karakteristik pürülan tat ve koku;
 • özellikle akşamları vücut ısısında (sadece 37 ° C'nin üzerinde) hafif bir artış;
 • kaslarda güçsüzlük, artan yorgunluk;
 • genel halsizlik, iştah kaybı, uyku bozukluğu;
 • bezler ve yoğun beyaz kaplamanın dilindeki birikim, yumuşak dokulara basılarak sıkılan veya yoğun gargara ile yıkanmış yoğun pürülan plakların ceplerinde görünüş;
 • Boğaz kırmızıya döner, bademcikler hacimce biraz artar, bu da fiziksel olarak hasta tarafından hissedilir.

Bu organların yavaş ama emin yıkımını önlemek için, hasta evde bademciklerin lakunalarını yıkamayı öğrenmelidir.

Ev temizlik lacunae kullanımı nedir

Bir şırınga ile yıkamak

Hastalığın kronik formu ilaçların yardımı ile tamamen ortadan kaldırılamaz ve bezlerin çıkarılması makul olmayan bir radikal yöntemdir.

Bu, organların şişmesinin çok az bir şekilde çıkarılmasına, dokularının daha az gevşek olmasına, pürülan tıkaçların lakunadan yıkanmasına, anjina sıklığının tekrarlanmasına neden olacaktır. Ayrıca, hasta boğaz ve lenf düğümlerinde inflamatuar süreçlerle karşılaşma olasılığından daha az olasıdır. subfebrilitet.

Yeterli ev yıkama lacuna, birçok KBB hastası için iyileştirici bir ölçektir. (sinüzit, bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, sinüzit, vb.). Dezenfektan çözeltisinin akışı sadece pürülan tıkaçları ve plakları değil, aynı zamanda patolojik sıvıları, ölü epitelyumu, zararlı mikroorganizmaların kolonilerini de yıkar.

İşlem, bezlerin cepleri tamamen temizlenene kadar gerçekleştirilir (kural olarak, en az 5 kez). Bunu yapmak için özel memeleri olan bir şırınga kullanın. Çözüm, ilgilenen doktorunuz tarafından seçilir, ancak yüksek verimlilik gösteren birçok popüler ilaç vardır.

Bir lavajın hastalığının alevlenmesi sırasında bir antibiyotik yolu ile kombine edilmelidir, Bu, enflamatuar süreçleri yavaşlatmaya yardımcı olacak, patojenik mikroorganizmaları öldürecektir.

Yıkamadan sonra, lacunae doğal olarak tıbbi preparatlarla doldurulur (propolis, aloe) özellikle popülerdir.

Ayrıca bu dönemde, hasta ağız hijyeni dikkatle izlemeli, bir diyet sürdürmelidir (iltihaplı bademciklere zarar vermeyecek olan püreli, sıvı veya yumuşak yiyecekler almalıdır). Pürüzlü ve sert yiyecekler bademciklerin hassas yüzeyinde mikro çatlaklar bırakabilir, bundan sonra irin kanın içine girebilir ve vücudun zehirlenmesine neden olabilir.

Ayrıca, işlemden 2 saat önce ve sonra yemek yemelisiniz.

Kendiniz yıkamak için nasıl

Bu durumda, bir dezenfektan ve antimikrobiyal çözeltileri, örneğin hazırlanması: borik asit, furatsilin, Rivanol, streptocid, manganez ya da antibiyotikler hlorofillipt, potasyum permanganat, iyot çözeltisi, otlar, tuz soda karışımı decoctions vb zayıf çözelti Tüm çözümler, patolojik kütleyi ceplerden etkili bir şekilde yıkarlar.

Ayrıca özel bir "guttural" şırınga da saklıyoruz. Ucu uzatılmış ve belirli bir açıyla bükülecek şekilde yapılır, bu da prosedürü sadece uygun fiyatlı değil aynı zamanda rahatlatır. Ucu hafifçe bezlerin cebine sokulur ve basınç altında çözelti içine enjekte edilir, patolojik lenf, irin ve epitelyumun yıkanması. Ağız boşluğuna yıkandıktan sonra düşen çözeltinin kısmı çıkarılmalıdır.

Prosedür, hastalığın alevlenme döneminde günde en az 1 kez olmalıdır.

Yıkadıktan sonra, pamuklu çubukla iyodine (% 1) daldırın ve serbest lacunaları uygulayın.

Ne yazık ki, evde yıkamanın birkaç dezavantajı vardır:

 • Kanülün yapısı (şırınganın "tüpü") derinden ayarlanmış lakunaya ulaşmasına izin vermez ve tüpün çapı küçük ceplere nüfuz etmeyi imkansız hale getirir;
 • prosedürü bağımsız olarak gerçekleştiren hasta, tüm cepleri fiziksel olarak fark edemez, çünkü bazıları "kör bölgede", yani çok düşüktür;
 • çoğu zaman yıkama, tüm enfeksiyonu cebin içinden yıkamamaktadır ve jetin basıncı, onu daha da zorlaştırmakta ve organizmanın tekrar tekrar zehirlenmesine neden olmaktadır;
 • Prosedür, bezlerinin gevşek iltihaplı dokuları için oldukça travmatik olup, yüzeyinde skar oluşmasına neden olabilir.

Bezleri yıkamak için çözümler nasıl hazırlanır

Birçok hasta evde hamilelik sırasında bademcikler yıkamanın mümkün olup olmadığını soruyor. Gelecekte annenin zayıf bir konsantrasyonda biyolojik olarak nötr çözümler kullanması durumunda, doktorlar prosedürde herhangi bir engel görmemektedir.

 1. Bir furacilin çözeltisi. Oda sıcaklığında saflaştırılmış su bir bardak yarım alın ve içinde furacilin 1 ince ufalanmış tablet çözün. Ortaya çıkan çözelti bir şırıngada toplanır ve bezlerin ceplerini sulandırır.
 2. Tuzlu çözelti. Bir bardak su alın, bir çay kaşığı deniz veya ekstra tuz ile birleştirin. Çözelti güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir ve tuz, sırasıyla bezlerin katlarından irin çeker.
 3. Klorofiltip Bir çözelti. Hazırlığı (1 parça) suyla (5 parça) karıştırın ve günde üç kez cepleri yıkayın.

Bu yararlı mikroflorayı tahrip etmeden ağrıyı hafifletir, kızarıklık ve iltihabı azaltır, alanı sakinleştirir. Aynı şekilde Tonsilor çözümünü de hazırlayabilirsiniz.

 • Bitkisel kaynatma. bademcik sulama kimyasalları kullanmak istemeyen hastalar için, bilinen tüm koleksiyonlardan İdeal bitki çayları: nane yaprağı, adaçayı, mine çiçeği, okaliptüs, ıhlamur çiçekleri, papatya ve nergis, meşe kabuğu, Hint kamışı kökü. Otlar veya bir karışımını toplayın (1 yemek kaşığı) 500 ml kaynar su dökün ve 10-15 dakika kısık ateşte pişirin. Daha sonra sıvıyı ve filtreyi soğutun. Elde edilen et suyu ile, bezleri günde 3-4 kez durulayın.
 • Ne yazık ki, bu prosedür gelişmiş durumlarda yardımcı olmaz ve bademcikleri tamamen temizlemez. Ayaktan bir ortamda bademciklerin profesyonel vakum veya ultrason temizleme kursunu geçmek için yılda en az bir kez deneyin.

  Kronik tonsillit ve bademciklerin lavajı

  Bademciklerin lacunalarının yıkanması nedir?

  Kronik bademcik iltihabı ile palatine bademciklerin kızarması sık sık iç tıbbi uygulama prosedüründe gerçekleştirilir, daha doğrusu, hatta prosedürlerin seyri söylenebilir. Dünya pratiğinde böyle bir prosedür pratik olarak uygulanmaz.

  Rus doktorların ve diğer ülkelerden meslektaşlarının uygulamalarındaki yaklaşımlarda bu farklılığın sebebi nedir?

  Her şeyden önce, hangi kronik bademcik iltihabı teşhis edildiğine dair kriterler çok farklıdır. Rus tıbbi uygulamasında, bu tanı genellikle hastanın tarihinin değerlendirilmesi olmaksızın boğazın incelenmesi esasına dayanarak kurulur. Avrupa ülkelerinden doktorlar, Japonya, Birleşik Devletler'de, bu tür bir teşhis nadiren yapılır ve bir dizi işarete dayanır.

  nedeniyle tehlikeli bakteriler diğer organ ve sistemlere tonsillerden yayıldı gerçeğine bu genellikle "kronik enfeksiyon" ve risklerin diğer hastalıklar hakkında duyabiliyorum tanısı konan hastalar. Bugün bu tıbbi kavram eskidir. Çeşitli çalışmalar ve Meta-çalışma, bu bademcikler ötesinde çoğalma riskleri tek bir hastalık bulunduğu gösterildi - "streptokoksik akut tonsillit" bilimsel dilde anjina veya,

  Angina, kişiden kişiye kolayca bulaşan belirli bakterilerin neden olduğu bir hastalıktır. Bir hastada yıllarca 2-3 yıldan fazla anjina varsa, palatine bademcikler çıkarılmalıdır. Bu, modern bilim açısından, hastaya yardımcı olmak ve diğer hastalıkların gelişme risklerini ortadan kaldırmak için bu durumda mümkün olan tek önlemdir.

  Bademciklerin yıkanması anjin gelişmesi riskini azaltmaz.

  O zaman neden bademcikleri yıkayalım?

  Genellikle yıkama nedeni "fiş" veya tonzillolity sözde edilir. hastalar arasında ve maalesef çoğu zaman doktorlar arasında "fiş" dair bir inanç var olan bir kronik enfeksiyon tezahürüdür. Bazen "pürülan fişler" terimini duyabilirsiniz. Böyle bir açıklama doğrulanmamıştır. Gerçekten de, boşluklar (gözenekler) bademcik bazen gıda artıkları, kalsiyum tuzları ve halihazırda normal olarak ağız boşluğunda yaşayan bunların bademcik ve bakteri tümünden daha uzun ölü hücreleri birikir. Birlikte genellikle yoğun beyaz renkli bir konglomera oluştururlar. Kendileri, bademcik iltihabı herhangi bir hastalık belirtisi değildir. Fiziksel olarak bir hastaya müdahale durumunda genellikle ağız ve diş yeterli öz uygun bakımdır.

  Ve eğer bu fişler kötü kokarsa ve ağzımdan bir koku alırsam?

  Ağız kokusu düzinelerce farklı nedene sahiptir ve neredeyse hiçbir zaman bu nedenler bademcik iltihabı oluşumu ile ilişkili değildir. Çoğu zaman, ağızdan kötü koktuğunu düşünen hastalarda, aslında hiçbir koku yoktur. Kişinin kendisi ağzından kokusu olup olmadığını doğru bir şekilde değerlendiremez. Bu, başkaları tarafından yapılabilir - akrabalar, arkadaşlar, hastanın kontrol etmesini istemek için uygun gördüğü arkadaş.

  Ya boğazım sürekli acıyorsa? Bu bir enfeksiyon mu?

  Hayır, boğazdaki sürekli ağrı çoğu kez bulaşıcı olmayan nedenlerden kaynaklanır. En sık görülen neden mide ile yemek borusundan boğazın arkasına kadar asittir. Tıpta bu durum gastroözofageal veya ekstra özefagus, reflü olarak adlandırılır. Bu mide ve mide ekşimesinde ağrı olmadan meydana gelebilecek çok yaygın bir rahatsızlıktır. Eğer mide ekşimesi sürekli olursa ve boğaz sıklıkla ağrırsa, bu olayların bağlantısı açıktır ve bu problemle başa çıkmak ve boğazı tedavi etmeye çalışmak gerekmez.

  Peki durulama ne olacak? Daha önce bana yardım ettiler.

  Bu prosedürlerin tam olarak etkili olmadıklarını anlamalarına yardımcı olan şeyleri dikkatle analiz etmeliyiz. Bademcikleri yıkamak için gerekli değildir. Şüpheli yararları ve doku hasarı riskleri olan belirsiz etkileri olan herhangi bir tıbbi müdahale yapmanız gerekmez.

  Diğer riskler nelerdir?

  Herhangi bir tıbbi manipülasyon bu veya başka risklere sahiptir. Bu nedenle, ne tür bir etkisinin olacağını ve herhangi bir manipülasyonun gerçek faydasının ne olduğunu anlamak önemlidir. Bademcikleri yıkarken, yaraların oluşumu ile iyileşebilen doku hasarı meydana gelir ve bu da palatine bademciklerin anatomisinde ve fizyolojisinde bir değişikliğe yol açacaktır.

  Yani sonunda?

  Bu basit. Eğer bir boğaz ağrınız olduğunu düşünüyorsanız, hastalığınızın gerçek nedenlerini anlayacak ve ne yapacağınızı size açıklayan doktorumuzla iletişime geçin.

  Bademcik iltihabı ile yıkanır gibi

  Yıkama sırasında, bademcikler lacunas patojenik mikroflora temizlenir. Pürülan içerikler cepler, gıda kalıntıları - patojenler, birikmiş bakteriler için verimli bir ortamdan yıkanır.

  Teknik, tonsil giderimi tehdidi olduğunda, kronik bademcik iltihabı için kullanılır. Bıldırcınların tutulmasına yardımcı olur - bağışıklık yetmezliğinin ortaya çıkmasını önleyen organlar.

  Yıkama verimliliği

  1. Prosedür olumlu sonuçlar verir. Yardımı ile kronik bademcik iltihabı stabil remisyon aşamasına transfer edilir.
  2. Güvenli prosedür. Onu taşıyan doktor, orofarinks ve bademciklerin mukoza zarlarını incitmez.
  3. Teknik hipoalerjeniktir. Alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasını provoke etmez.
  4. Mikroflorayı normalleştirir. Kızarma disbiyozu giderir. Mantar enfeksiyonu baskılanır, daha fazla büyümesi imkansız hale gelir.
  5. Prosedür, cerrahi operasyondan kaçınılmasına izin verir. Vücudun savunmasını destekleyen organlar korunur.
  6. Bademciklerdeki bademciklerin temizlenmesi tüm yaş gruplarındaki hastalara yapılır. Bezlerin yıkanmasında ultrasonik yöntem kontrendikedir.

  Bezlerin yıkanması nasıldır

  Prosedür bir şırınga ve donanım teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir. Cepleri pürülan taşlardan temizlemenin 3 yolu vardır.

  Özel bir şırınga kullanma

  Antiseptik özel 20 gramlık bir şırıngayla aranır. Çözeltinin jeti ilk önce bir rakor, sonra ikincisini işler. Bir şırınga yerine, daha uygun bir araç kullanabilirsiniz - irrigator (eczanelerde mevcuttur). İlaç bir kaba dökülür ve meme içinden lezyon bölgesine beslenir.

  • prosedür ucuzdur;
  • tek kullanımlık bir şırınga, ek enfeksiyonu kapsamaz;
  • Evde yıkama yapılabilir;
  • Hamilelik sırasında yıkama yapılır.
  • pürülan mukus tamamen yıkanmaz;
  • harcanan çözümü emmek için bir araç gereklidir;
  • Evde yapılan işlemlerin etkisi minimaldir.

  Vakumlu yıkama

  Prosedür için çok işlevli cihazlar "Tonsillor" kullanın. Ekipman çıkarılabilir eklerle donatılmıştır. Yardımları ile antibakteriyel solüsyonun enjeksiyonu ve aspirasyonu yapılır. Pürülan tıkaçlar, basınç altında sağlanan güçlü bir çözelti jeti ile yıkanır.

  • Bademciklerin yüzeyleri ve cepleri tamamen kalın mukus temizlenmiştir.
  • 5-10 prosedürden sonra angina uzun bir süre düzelir.
  • prosedür 3-7 ay hamile kalıyor.
  • Yıkama bir hastanede, bir doktorun ofisinde yapılır;
  • Yöntem 1-3 ve 8-9 ay gebelikte kontrendikedir.

  Ultrasonik yıkama

  Cihaz "Tonsillor" özel bir işleve sahiptir - kavitasyon. Cihaz gaz kabarcıkları üretir. Vakum ve ultrason etkisi altında kabarcıklar çöküyor. Blisterlerin rüptürü patojenlerin ölümüne ve tıkanıklıkların sıvılaşmasına yol açar. Prosedür fonoforez ile desteklenmiştir. Tedavi edici solüsyonlar ultrason kullanılarak bezlere enjekte edilir.

  • bademciklerin derin temizliği;
  • orofarinksin sanitasyonu;
  • Hasarlı dokuların iyileşmesini hızlandıran ilaçların tanıtımı;
  • orofaringeal leached bakteriler, mikroflora, yaşam için uygun ve patojenlerin çoğaltılması;
  • tüm manipülasyonlar aynı makinede gerçekleştirilir.
  • Ultrason gebelikte kontrendikedir.

  Doktorun lavajı nasıl yaptığı:

  Yıkama ilaçları

  Prosedür için uygun antibakteriyel solüsyonlar mukus orofarinksine zarar vermez.

  • toksik olmayan preparatlar;
  • ağız boşluğunda kimyasal yanıklara neden olmayan anlamına gelir;
  • geniş bir antibakteriyel etkiye sahip ilaçlar (anjina - bakteri, virüsler, mantarlar gibi etken maddeleri öldürme kabiliyetine sahip olanlar);
  • normunda orofarengeal biyosinozu koruyan preparatlar;
  • hipoalerjenik maddeler;
  • Optimal sıcaklığa sahip çözeltiler (termal yanıklara neden olmamalı ve bağışıklık savunmasını azaltmamalıdırlar).

  Yıkama Furacilin, Miramistin, Piobacteriophage, Chloroxydin, Chlorophyllipt ile yapılır. Fonoforez hidrokortizon krem ​​ile gerçekleştirilir.

  Hastayı yıkadıktan sonra orofarenkseki ağrı bozulur. Kaldırma için, doktor anestezi Geksoral, Strepsils Plus, Stopangin reçete.

  Kontrendikasyonlar

  • akut dönemde bulaşıcı hastalıklar;
  • hipertansiyon;
  • tüberküloz;
  • onkolojik hastalıklar;
  • otonom sinir sistemi ile ilgili problemler;
  • hipotansiyon;
  • progresyon aşamasında ateroskleroz;
  • dekompansasyon aşamasında kalp hastalığı, kan damarları ve akciğerler;
  • 3 aya kadar ve 7 aydan fazla gebelik;
  • retina dekolmanı.

  Prosedürlerin sıklığı

  Kronik bademcik iltihabı ile bademcikler yıkanmış cepler, bakteri ve ölü hücreleri içeren pürülan pıhtıların oluşumu. Onlar sayesinde, rahatsızlığa neden olan tüm patojenik ortam çıkarılır: ağız boşluğundan kötü bir koku, yutma zorluğu, boğaz ağrısı.

  Prosedür sadece doktora danıştıktan sonra yapılır. Doktor neyin daha acil olduğuna karar verir: antibiyotik almak veya bezleri yıkamak.

  Kursun süresi

  Bademcik iltihabı bademcik iltihabı ile yıkandığında, enfeksiyöz enflamasyonu rahatlatmalı ve hastalığı remisyon safhasına geçirmelidir. Bir veya iki prosedür bu görevle baş edemez.

  Pürülan tıkaçlar ve plak ilk işlemde yıkanır. Ancak patojenlerin çoğalması, epitelyal dokuların serpilmesi, lökositlerin ölümü, inflamasyonu baskılamak kesintisiz bir süreçtir. Onlar yiyecek reçelleri ile birleştirilirler, bademciklerin lakunalarında sürekli olarak küçük parçalar halinde yiyecek kalır ve bu da patojenlerin yaşamı için elverişli koşullar yaratır.

  Bademcikler 5-10 prosedürler için kurslarla yıkanır. Doktor hastanın iyiliği ve tedavinin etkinliğinden sorumludur. Prosedürler için tıbbi çözümler seçer ve seans sayısını hesaplar.

  Prosedür, hastalığın kendisini değil, sonuçlarını bastırır. Kronik tonsilliti remisyona çevirir. Kompleks terapi, hastalıktan kurtulmaya yardımcı olur ve bağışıklığı güçlendirmeyi amaçlayan, nüksetmenin önlenmesi önlenir.

  Bademcik iltihabı ile kızarma

  Kronik bademcik iltihabı sürekli izleme gerektirir. Ayrıca, sık görülen alevlenmeleri önlemek için böyle bir rahatsızlık periyodik olarak tedavi edilmelidir. Bademcik iltihabı içinde tüylü bademcikler, hem otolarynologistin ofisinde hem de evde yıkanır. Bu prosedürün amacı, bakteriyel floranın yeniden üretim aktivitesini azaltmak ve bezlerin lakunlarını tıkaçlardan temizlemektir.

  Bildiğiniz gibi, lenfoid doku bakteri besler, bu nedenle stafilokok ve streptokok etkisi altında bademcikler hızla büyür ve gevşer. Bu süreç, kronik tonsillite yol açan sık bademcik iltihabı ile kolaylaştırılmaktadır.

  Düzensiz bir yüzeyde ve gevşek bademciklerin lakunalarında, yiyecek parçaları birikmekte ve bu da trafik sıkışıklarının oluşmasına ve patojen floranın yayılmasına katkıda bulunmaktadır. Bu işlemi önlemek için bademciklerin durulayarak periyodik olarak temizlenmesi gerekir.

  Bademcikler yıkama yöntemi Artıları

  Bezleri yıkayarak boğazın bakterilerden arıtılması bir dizi avantaj sağlar:

  • etkili ve kalıcı sonuç. Bir bademcik yıkama kursundan sonra, kronik bademcik iltihabı uzun bir süre için kendini hatırlatmaz ve bu da anjin gelişmesi riskini azaltır;
  • İşlem sırasında, antibiyotiklerin, damlalıkların ve enjeksiyonların oral uygulamasının aksine, bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz bir etkisi olmayan lokal antibiyotik tedavisi uygulanır;
  • güvenliği. Bu yöntem, mukus yaralanmasına veya bezlere zarar veremez. Yıkama sırasında bademciklerin kanaması olabilir, ancak bu tür işlemlerden sonra lenfoid doku iyileşir ve iyileşir;
  • Antibiyotiklerin topikal olarak kullanılması nedeniyle, prosedür yılda birkaç kez yapılabilir. Aynı zamanda, ağız boşluğu, bağırsak veya dişi üreme organlarında disbakteryoz riski yoktur;
  • antibakteriyel ilaçların iç kullanımında olduğu gibi alerjik reaksiyon riski yoktur;
  • tedavinin düşük fiyatı. Devlet polikliniklerinde hasta sadece ilaç maliyetini öder. Özel tıp merkezlerine gelince, her hizmet için bir oran sistemi vardır;
  • Hem çocuklar hem de hamile kadınlar için böyle bir prosedür izin verilir;
  • Boğazın lor yakınında yıkanması tonsillektomiden kaçınmanıza izin verir.

  Modern kulak burun boğaz uzmanları bademciklerin korunmasını destekler ve en aşırı durumlarda çıkarılmaları için kanıt verirler. Bademciklerin kronik bademcik iltihabında düzenli olarak yıkanması, hastalığın uzamış bir gerileme durumuna geçişini teşvik eder. Bu ameliyattan kaçınmanıza ve bademcik tutmanıza izin verir.

  Kontrendikasyonlar

  Bu prosedürün bu kadar büyük avantajlarına rağmen, yıkama herkese gösterilmiyor. Aşağıdaki kontrendikasyonlar, bademcik kızarma cihazının aparat versiyonu ile daha ilgilidir:

  • açık form tüberküloz;
  • Sık kalp krizi ile hipertansiyon;
  • malign oluşumlar;
  • akut bulaşıcı hastalıklar;
  • aterosklerozun şiddetli formları;
  • solunum yolu hastalıklarının akut fazı;
  • gebeliğin ilk ve son üç aylık dönemi.

  Evde bademcikler lacunae yıkamak nasıl

  Zaman eksikliği nedeniyle, herkes bezleri yıkamak için polikliniği ziyaret edemez. Neyse ki, bu prosedür evde yapılabilir. Boğazın evdeki sanitasyonu şu yollarla gerçekleştirilir:

  • furacilin çözeltisi. Bir bardak ılık su için 2 tablet antiseptik oranında hazırlanır;
  • tuzlu çözelti. Bir kaşık sofra tuzu veya birkaç deniz tuzu kristali bir bardak ılık suda çözülür;
  • gargara için hazır çözümler - Givalex, Chlorophyllipt, Tantum Verde, Stomatidin. Yıkamadan önce, bu müstahzarlar çok konsantre oldukları için su ile seyreltilmelidir;
  • bitkisel soğurmalar. Bu amaçla, bir eczanede alınabilen boğaz ağrısının tedavisi için şifalı otlar topluluğu mükemmeldir. Papatya, adaçayı, nane, meşe kabuğu, nergis vb.

  Bademcikler evde yıkamak aşağıdaki gibi olabilir:

  • Prosedür bağımsız olarak gerçekleştirilirse, büyük bir aynaya ve iyi bir aydınlatmaya ihtiyacınız olacaktır;
  • Çözelti tek kullanımlık bir şırıngaya (iğne olmadan!) çekilir, daha sonra ağzın iyi açılması ve amigdalaya getirilmesi gerekir;
  • Yıkama, şırınganın ucu bademciklerin lakunalarına gelecek şekilde yapılmalıdır - o zaman pozitif ve kalıcı bir etki verecektir;
  • Prosedür sırasında sık sık kusma olacaktır, bu nedenle şırınganın içeriği hızla salgı bezi kanallarına sıkılmalıdır;
  • Çözümü yutmak imkansızdır - sulamadan sonra hemen tükürmek gerekir;
  • bir şırınga ile durulamadan rahatsızlık duyuyorsanız, iki parmağınız üzerinde steril bir bandaj yaratabilir, bir solüsyonda ıslanabilir ve bademciklerin aşağıdan yukarıya doğru silinmesi için basınç kullanabilirsiniz.

  Çok daha rahat ve daha dikkatli bademcikler ENT ofisinde yıkanır. Bunun için üç yöntem var:

  • Özel bir nozul ile büyük bir şırınga kullanarak. Prosedür, ev yıkamasına benzer, ancak nozül sayesinde, palatine bademciklerin kanalları daha iyi temizlenir;
  • Bademcikler aletle doldurma Tonsillor. Salmastra üzerinde, içine basınç uygulanmış bir vakum kabı konur, antiseptik bir çözelti dağıtılır ve hemen emilir. Bu yöntem kronik tonsillite karşı mücadelede en etkili olarak kabul edilir;
  • ultrason ile kombinasyon halinde saflaştırma ve lakunanın iyileşmesini hızlandıran ilaçların uygulanması. Bu prosedür aynı zamanda Tonsillor aparatının yardımıyla gerçekleştirilir. Ultrason patolojik mikroflorayı öldürür ve bademciklerin kanallarındaki mantarı seyreltir, sonra iyileşme çözeltisi enjekte edilir.

  Bademciklerin sterilize edilmesinin poliklinik yöntemleri, uzun süre kronik bademcik iltihabının unutulmasına yardımcı olur. Yılda 5-10 prosedürden 1-2 ders yeterlidir, böylece hastalık uzun süreli remisyon aşamasına geçmiştir.

  Bademcikler daha yıkanır

  Bademcik iltihabı ile boğaz ağrısı, antiseptik bir çözelti ile saf veya bir antibiyotik ilavesi ile gerçekleştirilir. Hipoalerjenik, toksik olmamalı ve mukoza zarının yanmasına neden olmamalıdır. Ayrıca antiseptik, bademcikler üzerinde çoğalan ve fungal floranın büyümesini engelleyen streptokok ve stafilokokları etkili bir şekilde yok etmelidir.

  Genellikle, kulak burun boğaz uzmanları Furacilin, Miramistin, Klorheksidin ve bakteriyofajları tercih eder. Bademciklerin iyileşmesi için hormonal hidrokortizon merhem kullanılır. Hastanın güçlü bir gag refleksi varsa, larenks, lidokain ile anestezik bir sprey ile püskürtülür.

  Bademciklerin yıkanması kronik tonsillite karşı mücadelede etkili bir araçtır. Bu prosedür, bakteriyel floranın, gıda artıkları ve pürülan tıkaçların boğazını temizlemenizi sağlar. Bir klinikte veya hastanede bademcikler temizliği için en etkili üç yöntem vardır. Vakumlama en olumlu geri bildirimi kullanır ve en etkili yöntem olarak konumlandırılır. Ayrıca bademciklerin evde yıkanması da mümkündür - bu aynı zamanda boğazdaki ağrıyı uzun süre unutmaya da yardımcı olacaktır.

  Bademcikler lacunae yıkama yöntemleri, davranışları için endikasyonlar

  Hastanın durumunu hafifletmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için etkili bir prosedür bademciklerin lakazının yıkanmasıdır. İhtiyacı olan bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı ile ortaya çıkar. Tabii ki, iltihabı azaltmaya yardımcı olan ilacın tüm yeni ve yöntemleri vardır, irin ortadan kaldırır. Bununla birlikte, yıkama uygunluğu kaybetmez, hastalığın hoş olmayan belirtilerinden çabuk kurtulmasına yardımcı olur. Uygulayıcılar böyle bir tedavinin organın işlevlerini kademeli olarak restore ettiğini doğrulamaktadır.

  Bademciklerin yapısı mikroflora, yiyecek kalıntılarının birikmesine neden olur. Doğayı patojenik mikroorganizmalardan dışarıdan korumak için tasarlanmıştır. Bez, çok sayıda depresyon oluşturan bir lenfoid dokudan oluşur - lacuna. Onların görevi ağız içine giren her şeyi filtrelemek - hava, yiyecek, sıvı. Bademciklerin lazanyaları, virüsleri ve mikropları yok eden lenfositlerin olgunlaşmasını sağlar. Neden bademciklerin yıkanması gerekli oluyor?

  Bezlerin kızarması için endikasyonlar

  Sağlıklı bezler oval şekilli, açık pembe renktedir. Enfeksiyonun içine girmesine izin vermeyecek şekilde, bir adamın işleriyle başa çıkabileceği fark edilmez. Bağışıklık zayıfsa, üretilen lenfositler onu ortadan kaldırmak için yeterli değildir. Bademcikler iltihaplanma başlar, pus oluşur. Biriken, boşlukları tıkar, mantar oluşturur. Bu sürece, durumdaki genel bir bozulma eşlik eder, bir kişi bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı ile teşhis edilir.

  Akut (boğaz ağrısı) veya kronik bademcik iltihabı, palatine bademciklerinin lakazını yıkamanın bir göstergesidir. Prosedür, enfeksiyonun en yakın organlara ve vücuda daha fazla yayılmasına izin vermez. Sıradan durulamalardan çok daha etkilidir, bademciklerin derin katmanlarını temizlemeyi sağlar. Ek olarak, durulama bezlerin çıkarılmasını önler.

  Ne zaman yıkamaz?

  Prosedürün yasak olduğu birkaç kontraendikasyon vardır. Şunları içerir:

  • sadece bademciklerde değil, aynı zamanda başka organlarda da enflamasyonun akut fazı, örneğin, çürük, yıkama, yakın organlara enfeksiyonun yayılmasına yol açabilir,
  • kanser varlığı,
  • göz retina patolojik süreçleri,
  • gebelik döneminin başlangıcında ve sonunda (1. ve 3. trimesterler),
  • şiddetli kalp ve damar hastalığı,
  • Yıkamak için kullanılan ilaçlara karşı alerji.

  Ek olarak, prosedür hipertansiyonda dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir. Doktor hastanın durumunu değerlendirmeli ve tutma olasılığına karar vermelidir. Bezlerin temizlenmesi 3 yaşın altındaki çocuklar için yapılmamaktadır. Bademciklerin lakunalarının vakumla yıkanması, akut fazda doktorun izni alınarak yapılmalıdır.

  Prosedürün genel özellikleri

  Yıkama görevi, pürülan tıkaçları bezlerden çıkarmaktır. Bunu yapmak için, bir antiseptik veya vakum spreyinden etkilenirler. Bu, özel bir enstrümanın ve enstrümanların yardımıyla gerçekleştirilen profesyonel bir prosedür olabilir. Evde bademciklerden oluşan bir lavaj yapabilirsiniz. Bununla birlikte, dokuya zarar vermemek için aşırı özen gösterilmelidir.

  İlk işlemden önce, doktor genellikle iltihaplanmaya neden olan bakterilerin doğasını oluşturmaya yardımcı olacak bir leke reçete eder. Yıkama, özellikle vakum yardımıyla, birçok insanda bir kusur refleksine neden olur. Bu nedenle, en az 1,5-2 saat önce yemek yiyemez veya içemez. Prosedürü daha rahat hale getirmek için yerel klinikler, lidokain, novokain içeren spreyler şeklinde lokal anestezikler kullanırlar.

  Prosedür, sonlandırıldıktan sonra devam eden şiddetli ağrıya neden olabilir. Hasta doktora bunu anlatmalı ki, bir dahaki sefere dondurulmuştu. Bir yıkama 30-90 saniye sürer ve toplam süre lezyonun derinliğine bağlıdır. Genellikle fişler her iki bezden de çıkarılmalıdır.

  Durulama yaparken, burnunuzdan nefes almanız gerekir, bu nedenle tıkalı ise, vazokonstriktörlerle damlatmaya özen göstermelisiniz. Profesyonel tedavinin gidişatı 10 prosedüre kadar, günlük olarak gerçekleştiriliyor.

  Bir şırınga ile yıkamak

  Bu yöntemin popülaritesi sadeliği ve erişilebilirliği ile açıklanmaktadır. Evde yapılabilir ya da polikliniğe gidebilirsiniz. Doktor bir iğne ile yerine bir iğne yapar - bir kanül üzerinde bir iğne - kavisli bir ucu olan bir metal çubuk. Memenin bu şekli, bademciklerin lakunalarında doğrudan pus üzerinde çalışmanıza izin verir.

  Bir şırınga antiseptik - potasyum permanganat, furacilinin bir çözeltisini toplamak için kullanılır. "Gövde" bezlerinde nozul enjekte edilir, gerekirse fişi kırın. Şırınganın pistonu, sıvının lakuna girdiği bir basınç yaratır. Sonra pus ile dışarı dökülür. Hasta bu karışımı tükürür. Bezleri dezenfekte edici solüsyonlarla (Lugol veya collargol) yağlayarak yıkamayı tamamlayın. Tahriş olmuş mukoza zarına zarar vermemek için, tedavi süresince kaba yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilir.

  Bağımsız yıkama sırası genellikle aynıdır. Üzerine iğne koymadan sıradan bir şırınga alın, antiseptik kazanın. Daha sonra jetleri yavaşça salgı bezlerine yönlendirin, bunlardan pus yıkamayı deneyin. Uygulamanın zorluğu, prosedürün sterilitesini gözlemlemenin imkansız olmasıdır. En ufak özensiz hareket, yaralanmalara yol açabilir, iltihaplanmayı artırabilir. Bir uzmana danışılması mümkün değilse, yürütme sırası şu şekildedir:

  • salgı bezlerini dezenfekte ederek, antiseptik ile temizler,
  • bir kişi ağzını olabildiğince geniş açmalı, dilini yapışmalı,
  • Nefes derinden değil burundan olmalı,
  • Şırıngadan gelen jet direkt olarak fişlere yönlendirilir.
  • pus ile tükürük çözeltisi.

  Kusma için güçlü bir dürtü varsa, prosedür kesilir. Bir antiseptik olarak, furatsilinom, tuz çözeltisi, bitkisel decoctions kullanabilirsiniz. Karışımın sıcaklığı yaklaşık 37 derecedir. Durulandıktan sonra, ağzınızı durulayın.

  Özel cihazlarla yıkama

  Aşamalı bir yöntem bademciklerin bademciklerinin bademcik iltihabı ile yıkanmasıdır. Bu cihaz bir dizi avantaj sağlar:

  • Ultrason maruziyeti, ilaçların daha derin nüfuz etmesini sağlar.
  • vakum, tam olarak lacunae temizlemenizi sağlar
  • Yakındaki yüzeylerde irin alma olasılığı hariç,
  • cihazın kullanımı kolaydır.

  Tonzillor aparatının temizlenmesi, bir kişinin bir koltukta oturması, sapması, ağzını geniş açması ile başlar. İlk olarak, bezler anestezi edilir, daha sonra vakum enayi eklenir. Cihazı açtıktan sonra, özel bir tüp üzerinde tahliye ederek, irin çıkarmaya başlarlar. Bu mukoza ile temastan kaçınır. Bir yıkama yaklaşık 10 saniyedir, bu sırada hastanın nefesini tutması istenir.

  Daha sonra nozulu değiştirin ve ultrason ile hareket ederek ilacı lakunaya pompalayın. Çamaşır makinesi bir karaktere sahiptir. Bu, kalıcı bir etki elde etmek için bir prosedürün yeterli olmadığı anlamına gelir. Doktorun hastanın durumu göz önüne alınarak seçtiği ziyaret sayısı. Genellikle 10 civarında reçete edilirler. Bazen birkaç seanstan sonra, hastalar alevlenme belirtileri geliştirirler: boğazdaki ağrı daha aktif hale gelir, iyileşmeye başlar, sıcaklık biraz artar. Bu belirtilerle, kurs birkaç gün boyunca kesintiye uğrayabilir.

  Bir başka ilginç cihaz UZOL, kavitasyon ve ultrasonla bağlantılı. Cihazın çalışma prensibi, hava kabarcıkları oluşumunu teşvik eden ses titreşimlerinin akışkanındaki oluşumuna dayanır. Çöküşleri, mikrobiyal hücrenin zarına zarar veren bir şok dalgası oluşturur. Dışarıdan, UZOL bir tabancaya benziyor. Hasta düz oturur, doktor dilini olabildiğince aşağıya indirir. Ekshalden jet bademciklere yönlendirilir. Hasta akan sıvıyı tükürür. İşleme süresi 5 dakikaya kadardır.

  Bademcikler profesyonel yıkama komplikasyonları önlemek için, bademcik iltihabı rahatlatmak için etkili bir yoldur. Travmatik değildir, kanda enfeksiyon riskini dışlar. Donanım yöntemlerinin minuses maliyetleri içerir. Ayrıca, kontrendikasyonları ve olası hoş olmayan sonuçları da unutmamalıyız. Güçlü kusma refleksleri olan insanlar, bu prosedürü transfer etmek zordur. Her ne kadar bu hastalardan geçmesi gerekiyorsa da, 2-3 işlemden sonra refleksin zayıfladığını unutmayın.

  Cihaza maruz kalmanın tahrişe neden olabileceği, yanlış davranışlar ve çizikler olabileceği unutulmamalıdır. Nadiren kullanılan ilaçlara bir alerji oluşur. Kendi kendine yıkandığında, bakteri vücuda girer, bronşların iltihaplanmasına neden olur, sinüzit. Bu nedenle, bir klinikte prosedürün bir uzman gözetiminde yapılması daha iyidir.

  Bademcikler bademcik iltihabı ile nasıl yıkanır

  Hem akut hem de kronik bademcik iltihabı tedavisi karmaşık bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çoğu durumda antibiyotikler önlenemese de, bademciklerin durulanması ve yıkanması hastalıkların tezahürlerinin hafifletilmesinde ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasında önemli bir rol oynar.

  Bademciklerin bademcik iltihabında nasıl temizlendiğini, hangi yoldan ve nasıl sonuçlanacağını bilmek önemlidir.

  Ev temizlik lacunae kullanımı nedir

  Yıkama hakkında konuşmadan önce, palatine bademciklerin anatomisine biraz dikkat edeceğiz. Lenf dokusundan oluşan, bademcik iltihabı adı verilen palatine bademciklerin bir sünger yapısı vardır. Yüzeyleri ideal pürüzsüz bir forma sahip değildir, düzensizlikler (kriptler) ve çöküntüler (lacunae) ile kesilir. Bezlerin derinliklerinde ve yüzeyde foliküller bulunur. Sağlıklı bademcikler içinde, foliküller ve lakunlar, enfeksiyonları nötralize eden spesifik hücrelerin üretimine katılır. Bademcikler enfekte olduğunda, lakuna ve foliküllerde patojenik bir ortam oluşur, bakterilerin yaşamsal aktivitesinin ürünleri, epitelyum kalıntıları ve gıdalar korunur.

  Tıbbın bademcik iltihabı ile yıkanması medikal kurumlarda yapılmalıdır. Ancak, prosedürü evde yapabilirsiniz.

  Evde yıkarken bademciklerin yüzeyinin temizlenmesi, organların yüzeyindeki bakteri sayısını önemli ölçüde azaltabilir ve lakuna ve folikül patojenik içeriklerinden durulanabilir. Şiddetli durulama, geçici de olsa, ağrıyı azaltacak, sıcaklığı düşürecek ve genel zehirlenmeyi azaltacaktır.

  Kronik bademcik iltihabı ile evde bademciklerin yıkanması iyi bir alışkanlığa dönüşecektir. Biraz zaman alır, ancak olumlu bir etki elde edilir.

  • Düşük travmatik manipülasyon;
  • sürdürülebilir bir iyileşme elde etmek;
  • tonlarca bademciği korumak.

  Bademcikler yıkama yolları

  Bademcikleri bademcik iltihabında nasıl yıkarım? Evde bademcik yıkamak için iki yol vardır. İlki bir irrigatör yardımıyla. Geniş bir irrigator yelpazesi eczane ağı sunmaktadır. Cihaz, sıvı, kompresör veya hidrolik pompa için bir hazne ve uygun ataşmanlardan oluşur. İkinci yıkama yöntemi daha da basittir ve herhangi bir ek cihazın bulunmasını gerektirmez.

  Bir sağlık kurumunun şartlarında bademcikler çeşitli yollarla yıkanır.

  En ilkel de özel bir kanül ile özel bir şırınga ile elle. İğne, lacunaya getirilir ve basınç altında, çözelti, içerikleri yıkar. Bu yöntemin dezavantajı, bu şekilde lacuna'nın küçük bir şekilde durulanması zor olmasıdır.

  Diğer iki yöntem daha ileri düzeydedir. Yıkama Tonsillor aparatı yardımıyla gerçekleştirilir.

  Akut ve kronik tonsillitin "Tonsillor" cihazıyla yıkanması tavsiye edilir.

  Donanım yıkama yöntemleri

  Poliklinikler ve tıp merkezlerindeki birçok hastanede, bu tür aparat yöntemleri uygulanmakta, bunun sonucunda bademciklerin lakeside temizlenmesi temizlenmektedir, ayrıca folikülden püy çıkarılmaktadır.

  İlk durumda, Tonsillor aparatı, bir vakumlu yıkama solüsyonunu pompalar, durulanır ve hemen, zaten tüketilen sıvıyı, lakunadan toplar.

  İkinci durumda, derin vakumlu bir kızarma gerçekleştirilir. Bu yöntemin özü, ilaç kompozisyonunun ultrason ile bademciğin iç kısmına doğrudan enjekte edilmesidir. Böyle bir prosedür sadece pürülan tıkaçları lakunadan temizlemekle kalmaz, aynı zamanda bademciklerin kan akışını iyileştirmek, hacim olarak azaltmak ve ilacı emdirmek için iç folikülleri püyden temizlemeyi sağlar. Ultrasonun etkisi altında, bakteri ölür

  Kronik bademcik iltihabında anjinadan sonra bu tür işlemler özellikle etkilidir. Gerekli ders 8-10 prosedürdür.

  Donanım yıkama yönteminin birçok avantajı vardır:

  • bademcikleri derinden temizler;
  • Her boyuttaki lacunae içeriği yıkanır;
  • ilacı organların erişilemeyen kısımlarına "ulaştırmak";
  • remisyon süresini uzatır;
  • travmatik değil.

  Yöntemin dezavantajı, tüm hasta kategorilerine reçete edilmemesidir. Tanısı olan hastalar için prosedür kontrendikedir:

  • Sık krizler ile hipertansif hastalık;
  • aktif akciğer tüberkülozu;
  • onkoloji;
  • gözün retina dekolmanı;
  • akut bulaşıcı hastalıklar.

  İlk üç aylık dönemde hamile kadınlar ve son dönemlerde de işlem yapılmaz.

  Prosedür ağrısızdır, ancak küçük çocuklara ve özellikle hassas hastalara lidokain spreyleri ile lokal anestezi verilebilir.

  İşlemden iki saat önce, yemek ve sigara içmek tavsiye edilmez.

  Bezleri temizlemek ve dezenfekte etmek için antiseptikler

  Bademcikler yıkama için çözümler olarak kullanın:

  1. Furacilin - etkili bir şekilde birçok bakteri türünü karşılar, vücudun koruyucu işlevlerini artırır
  2. Miramistin. Ana bileşen Miramistin benzildemitil amonyum klorür monohidrat dezenfekte edici bir etkiye sahiptir. Virüsleri, bakterileri ve mantarları etkiler.
  3. Klorheksidin. Aktif madde olan bigluconate antiseptik, antibakteriyel bir maddedir, bakterilerin çoğalmasını önler.
  4. Stafilokokal bakteriyofaj, stafilokokların bakterilerini yok eden bakteriyel bir virüstür.

  Çözelti seçimi, hastanın teşhisinin özelliklerini dikkate alarak, ilgili hekim tarafından yapılmalıdır.

  Kendiniz yıkamak için nasıl

  Zaten evde bademciklerin yıkanmasının bir irrigatör yardımıyla gerçekleştirilebileceğini yazdık. Basınç altındaki cihazın nozulundan gelen çözelti, bademciklerin yıkanmasını teşvik eder ve içeriklerinin lakunasını yıkamayı en üst düzeye çıkarır.

  Bir sulayıcı yıkama kullanımı da yıkama ya da ilaç için çözelti batırılmış bir pamuk çubuğu ile gerçekleştirilir olmadan tekrar atılır ve nefes tutma kafası ile burun içinden dökülmektedir. Çözelti larinks arka duvarında akar ve palatin bademcikler suluyor. Bu yöntemin dezavantajı, sulama aksine, basınç tamamen oluşturulmamış olmasıdır, ancak olumlu dinamikleri giden prosedürünün bir parçası.

  Bademcik iltihabı tedavisinde durulama avantajları

  Herhangi bir sebepten ötürü, bademcikler durulama, durulama kısıtlamak mümkün değildir.

  böylece ağrıyı azaltır, irin saldırıları giderilmesine yardım bademcikler yüzeyi üzerinde bakteri ve virüs sayısını azaltmak, boşlukları trafik sıkışıklığı sayısını azaltmak, yumuşatmak ve mukoza nemlendirilmesi durulayın.

  Yıkama gibi durulama, ana terapiyi ortadan kaldırmayan, sadece tamamlayıcı olan semptomatik bir tedavidir.

  Furatsilinom, klorofilin, Miramistin, Geksoral, Hlorgeskidin ve şifalı otlar infüzyonlar: papatya, adaçayı, kırlangıçotu ve Soda ve tuzlu soda çözeltileri, deniz tuzu farmakolojik ajanlar olarak kullanılabilir durulanması. Bademcikleri birkaç kaşık balla karıştırıp suyla durulayın.

  • Bitkisel kaynatma, iltihap ve şişliği rahatlatır, mukozayı tekrar sağlar.
  • Tuz ve soda çözeltileri, mukus ve irin yıkamasına yardımcı olur.
  • Bal enflamasyonun azaltılmasına ve apse tedavisine katkıda bulunur.
  • Durulama solüsyonları düzenli olarak kronik tonsillit için önerilir.

  Durulama miktarı hastanın durumuna bağlıdır. Tonsillit alevlenmesi ile, durulama günde en az 4 kez yapılmalıdır.

  tavsiyeler

  Herhangi bir formda bademcik iltihabı doktorun tüm önerilerine tam uyum ile tam bir tedavidir. Kendi kendine ilaç verme.

  Akut formda hastalık iyice ve iyice tedavi edilir. Bademcik iltihabı ile eksik bir akut formun kronik olana dönüşme eğiliminde olduğunu unutmayın.

  Kronik formda bademcik iltihabı hastalıkların önlenmesine dikkat. Yaşam şeklini yeniden gözden geçirin. Sertleşmeye, temiz havada yürümeye, motor aktivitesine, rasyonel beslenmeye, günün makul bir rejimine bağlı kalınmasına özellikle dikkat edin. Hastalığın ağırlaşmasıyla ilgili en ufak bir belirtiyle, hemen bir doktora danışın ve hassas rehberlik tedavisine başlayınca, bademciklerin yıkanması sağlığın kazanılmasında güvenilir bir yardım olacaktır.

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Farenjit tedavisi ne kadar çabuk? - En iyi ipuçları, teknikler ve tarifler

  Boğaz ağrısı genellikle uygun ve zamanında tedavi olmaksızın hızlı bir şekilde kronik bir forma dönüşen farenjit sonucu oluşur.

  Larenjit nasıl tedavi edilir: geleneksel ve geleneksel tıp yöntemlerine yardımcı olmak


  larenjit Larinksin iltihaplanması. Bir alerjik reaksiyon meydana geldiğinde ve bağımsız bir hastalık olduğunda, bir viral enfeksiyonun bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.