Loading

Soğuk nasıl yakalanır?

Zayıflamış bir bağışıklık sistemi olan bir kişinin etkilenmesinin daha muhtemel olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, boğaz kırmızısı yapmak ve gerçek hayatta acı verici duyumlara neden olmak için, bağışıklık hücreleri patojenik patojenlere dayanamadığında organizmanın koruyucu işlevlerini zayıflatmanın yollarını aramalıdır. Aynı zamanda, boğazın gerçek bir soğuğa neden olmadan hızla kırmızıya dönüşmesine neden olabilecek yollar vardır.

Makalenin içeriği

Bağışıklık zayıflama yöntemleri

Vücudun savunmalarının zayıflamasına katkıda bulunan yöntemler, oldukça fazla. Çoğu, bağışıklığı önemli ölçüde azaltabilen hipotermiye dayanır. Boğaz kırmızısını yapmak için kullanılan en basit ve popüler seçenekler arasında, şunları ayırabiliriz:

 • Ayaklar için buz banyoları. Alt ekstremiteler en az bir saat soğuk su ile bir havzaya yerleştirilir. Vücut reaksiyona girmezse, kendinizi tamamen soğuk suyla yıkayabilirsiniz.
 • Islak çoraplar. Bu yöntem bacakları ve tüm vücudu bir bütün olarak süper-soğutmak için kullanılır. Islak ayak parmaklarında soğuk bir balkon gibi, ya da sokakta soğuk havalarda özellikle etkili olacaktır.
 • Klima, sıcak mevsim boyunca minimum sıcaklıkta ayarlanır. Soğuk hava klimasının altında sadece birkaç saat, bağışıklık zayıflayacak ve boğazım hastalanacak.
 • Aşırı fiziksel aktivite. Aktif olarak çeşitli egzersizler yapın, çömelin, koşun, atlayın, yoğun terlemeye başlayabilirsiniz. Daha sonra vücudun aşırı soğutmanın yukarıdaki yöntemlerinden birini kullanın - kırmızı bir boğaz sağlanır.

Yerel etki

Vücudun koruyucu fonksiyonları zayıfladıktan sonra, nihayetinde soğuk algınlığı yakalamak için boğazda lokal bir olumsuz etki gereklidir. Bu durumda, soğuk maruz kalma yöntemleri kullanılır. Peki, boğazını kırmızı yapmak için ne yapmalı?

 • Soğuk su. Zayıflamış bağışıklığın arka planı karşısında, bir soğuk algınlığı yakalamak için, buzlu bir bardak buzdolabından sadece bir bardak su içmek yeterlidir. İltihaplanma olasılığını arttırmak, bu su nane şekeri ile yıkanabilir.
 • Buz parçaları. Bu, etkisini arttırmak için hem içeride hem dışarıda kullanılabilen evrensel bir araçtır. Bu tür prosedürlerin çoğu anında sonuçlara yol açacaktır: boğaz iltihaplı hale gelir ve ses soğuk algınlığına yakalanır.
 • Soğuk bir bira. Bu içecek, soğuk suya benzer şekilde, özellikle zayıflatılmış bağışıklık koşullarında, boğaz üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.
 • Dondurma Sadece bir kaç yenen porsiyon kızarıklık ve boğaz ağrısına neden olabilir. Kışın, dondurma buz sarkıtları ile değiştirilebilir.

Önemli! Reddenlenmiş boğazı kızarmak için yapılan girişimlerde aşırıya kaçmayın, çünkü bu tür deneyler daha ciddi sonuçlar doğurabilir.

Genel öneriler

Yukarıdaki yöntemlerin etkinliğini arttırmak için, bir soğuk algınlığının gerçekten hasta olduğu ve artık boğazın nasıl yakalanacağı sorusu hakkında düşünülmeyecek olan bazı önerileri dikkate almak gerekir.

 1. Boğazda ağrı olasılığını artırmak için, soğutulmuş organizma karmaşık bir şekilde tedavi edilmelidir. Bağışıklık ve yerel etkileri azaltmak için mevcut tüm yöntemleri kullanın.
 2. Seçenekleri seçerken, vücudun bireysel özelliklerini göz önünde bulundurun. Eğer bir kişi nadiren hastalanırsa, o zaman korumayı atlamak kolay olmayacak kadar güçlü bir bağışıklığa sahiptir. Bu durumda, en aşırı yöntemleri seçmelisiniz.
 3. Mevsimsellik de önemli bir rol oynar. Örneğin, soğuk mevsimde soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı daha kolay olur ve ayrıca sizi enfekte edecek bir insan bulur.
 4. Bir kişi her zaman çok sıcak giyinmeye alıştıysa, vücudu için hafif bir hipotermi gerçek bir test olacaktır.

Simülasyon seçenekleri

Çalışmak ya da çalışmak istemiyorsanız, ancak hasta olmak istemiyorsanız kızarıklık ve boğaz ağrısını simüle edecek yöntemler kullanmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda, her şeyi mümkün olduğunca makul bir şekilde yapmaya çalışmalıyız. İşte boğazını kırmızı yapmak için birkaç etkili yol.

 • Rassassyvanie şeker iyotlu bir damla ile rafine edilmiştir. Bu yöntem nazofaringeal hastalıkların tedavisinde yardımcı olurken, iyot miktarındaki küçük bir artış boğazın kızarmasına yol açabilir.
 • Sıcak içecek Boğaz ağrısı için mümkün olan en yüksek sıcaklıkta su veya çay içmelisiniz.

Önemli! Dikkatli olun, aşırı miktarda iyot ya da çok sıcak çay kullanımı mukus boğazında ciddi yanıklara neden olabilir.

 • Kimyasal etkisi. Bunu yapmak için yüksek konsantrasyonlarda alkol içeren kırmızı zelenok uygulayın. Oldukça konsantre bir alkol çözeltisi, boğazın iltihaplanmasını taklit ederek mukoza zarının yanmasına neden olur.

Yukarıda tarif edilen yöntemler tehlikelidir, dikkatli kullanılmalıdır, çünkü sadece iltihaplı ve kızarık bir farinksi değil, aynı zamanda tüm mukoza ağız boşluğunun yanmasını sağlayabilir ve bu da hasarı onarılamayacak kadar zordur.

Hastalığı taklit etmek için boğazı kırmızı yapmak için daha güvenli yollar vardır.

 • Boğaz, yüksek sesle ve uzun süreli şarkılarla yüzebilir. Özellikle etkili olan, olasılıkların sınırında keskin ağlamalar ve boğazın kızarmasına ve ses kısıklığına katkıda bulunacaktır.
 • Yapay uzamış öksürük, yorucu bir süreçtir, ancak etkilidir. Bu durumda boğazın yüzeyi iltihaplı görünecektir.
 • Bütün ciddiyetle konuyu ele geçirenler için, kusmaya neden olmaya çalışan mukus boğazında tahriş edici bir yöntem denenebilir. Mide suyunda bulunan asit ve safra kesinlikle boğaz iltihabına neden olur.
 • Boğazın yüzeyini kırmızıya boyayan "boya", hastalığın taklit edilmesinde, pahalı olmayan gazlı içeceklerin, şekerlerin, doğru gölgelerin sulanmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, tüm ağız boşluğunun renklendirilebileceği unutulmamalıdır ki bu, boğaza dokunmadan doktora gitmeden önce dikkatlice temizlenmelidir.
 • Kırmızı biber sadece kızarıklığa neden olmak için değil, aynı zamanda akut solunum yolu enfeksiyonunun tam resmini ortaya koymanın etkili bir yoludur: burun akıntısı, hapşırma, kırmızı boğaz.

Şimdi boğazın nasıl kırmızı görüneceğini biliyorsun. Bağışıklığı zayıflatmaya ve gerçekten hastalanmaya ya da hastalığı simüle etmeye çalışarak - bu size kalmış.

Boğaz kırmızısı nasıl yapılır?

Çoğu insan hasta olmayı sevmez, ancak hastalığa yakalanmak için - lütfen! Ve sadece gençler ve çocuklar bununla ilgilenmiyor, aynı zamanda yetişkinler de var. Ve haberlerde bunun canlı bir örneği gösterildi. Adam hastanede (patron için) ve o sırada sahilde dinleniyordu. Ve eğer insan, çocukları köpekbalığından kurtarmaya yardım etseydi kimse bilemezdi. Bir kahraman gibi görünüyor, ama onu işten kovdular. Ama bununla ilgili değil. Boğaz kırmızısını nasıl yapacağımızla ilgileniyoruz. Birkaç yol var.

Ilk yol

Bir bardak soğuk süt içer ve dondurma al. Buzdolabında buz sarkıtları, buzdan, soğukta çıplak durup buzlu suda "ayaklarınızı ıslatın" da yiyebilirsiniz. Ama bize uymuyorlar. Gerçekten hastalanmak istemiyoruz! Ayrıca, bu tür tavsiyeler sadece anjine değil, aynı zamanda pnömoni, bronşit, sinüzit ve larenjite de yol açacaktır. Ve bu çok ciddi.

Ikinci yol

Boğaz kırmızısı nasıl hızlı yapılır? Yemek için bir şey. Bu amaçla, frenk üzümü reçeli uygundur. Doktora gitmeden önce 2-3 kaşık yeriz. Gerçek şu ki, denetimden önce, yemek yemeye ve yasaklanmaya izin verilir ve köleleştirme daha az sıklıkta yapılmalıdır. Bir boya veya kırmızı şekerlemeli bir içecek içebilirsiniz. Ancak, bundan sonra dili iyice temizlemeniz gerekiyor, doktorlar da aptal değil. Ayrıca hot chili peppers yiyebilirsiniz. Kızarıklığa neden olan mukus boğazını mükemmel şekilde tahriş eder. Ne içmemeli, kaynar su. Boğaz, tabii ki kırmızı olacak, ama bu zaten bir yanık. Aynısı kırmızı yeşil (fukarcin), alkol yanıkları için de geçerlidir.

Üçüncü yol

Doktora gitmeden önceki gün, bir karaoke akşamı düzenleyin. Utanmayın, boğazınızın üstünden ve tercihen daha uzun süre bağırmayın. Sabah, kırmızı boğaz ve gözlerin yanı sıra, boğaz sesi de sizin müttefikleriniz olacak ve doktoru çok hasta olduğunuz konusunda ikna etmeye yardımcı olacaktır. Doğru, bazıları diyor ki, doktora gitmeden önce yatağa gidebilirsin, ama yüksek sesle ve en az 15 dakika. Boğaz tam kırmızı olacak. Ve son olarak, şunu söylemek istiyorum, bütün hasta için güvenli yollar daha kolay bir test yazmaya veya doktor ile doğrudan müzakere vardır sağlığınızı bozmak daha (onlar da insan)?

Boğaz ağrısı ve kırmızı yapmak nasıl

Hasta gibi davranmanın gerekli olduğu durumlar vardır. Zehirlenmeyi, ishali taklit edebilirsin, ama herhangi bir doktor palpating, hemen yalanını belirle. Bu nedenle, soğuk algınlığı simüle etmek daha iyidir, ancak boğazın nasıl kırmızı ve hastalandığını bilmek zorundasınız. Bu amaçla "yararlı" ve kanıtlanmış tarifler icat edildi.

Gerçekten nasıl hastalanırım

Koşullara bağlı olarak, bir seçim yapmanız, hastalığı tahrif etmeniz veya gerçekten soğuk algınlığınız olması gerekir.

Çabuk kırmızı sarısı yapmasına ve ağrıya neden olmasına yardımcı olan tarifler:

 1. hipotermi. Bu tür eylemler azaltılmış bağışıklık ile iyidir. Soğuk havalarda yürüyüş yapın, hafifçe giyinin. Yağmurda ıslanmak ve dondurmak gereklidir. Ayaklarınızı ıslatın, soğuk suda satın alın - bu istenen sonuca götürür;

Bir buz banyosunda alt soğutma

Bu manipülasyon hızlı bir şekilde soğuk bezleri yakalayacaktır: sabahları ağrı olacaktır. Bir doktora gitmeden önceki gece buzlu su, süt veya komposto içip çok içmelisiniz. Büyük miktarlarda dondurma yemenin faydası olur - boğaz hızla kırmızılaşır, acı olur;

 • ateşi artıran içecekler. Yöntem şu şekildedir: çay içmek, tolere etmek için neredeyse imkansız olan çok fazla ısı içeren komiteler. Bir kaç dakika larinkste ağrıya neden olur ve onu kırmızı yapar. Sefil bir sıcak sıvı herhangi bir etki yaratmayacak;
 • kimyasalların kullanımı - kırmızı yeşillik. Değerlendirme göre, birkaç dakika sonra acıyor;
 • mentol tatlılarının kullanımı yöntemi. Soğuk mevsimde harika çalışıyor. 1-2 parça yemek, dışarı çık, balkon ve ağzınızla aktif olarak nefes al. Acıyı kışkırtmak için kırmızı bir boğazın yapılmasına yardımcı olur;
 • öğütülmüş biber. Kliniğin kendisine girmeden önce karabiber kokusu almalısınız. Grip yüzünde olacak: öksürük, burun akıntısı, kırmızı, gözyaşı gözleri ve ayrıca tahriş olmuş bir boğaz güvenlidir. Bu şekilde kendini yakalamak için zor değil;
 • saçlarını yıka ve çabuk dışarı çık. Sıcaklık, kırmızı boğaz, tüm soğuk algınlığı semptomları garanti edilir;
 • Yanmış plastiğin ateşini solumak. Vücut ısısında 39 dereceye kadar bir artışa neden olur;
 • Bütün gece açık bir pencereyle uyuyun. Sadece bir kırmızı boğaz olmayacak, daha önce acı vermeyecek olsanız bile, gerçek bir soğuk görünecektir.
 • Ağız yoluyla yaklaşık 50 nefes alın. Bu, larinkste ağrı ve bir hafta boyunca soğuk algınlığı sağlayacaktır.

  Bu tür teknikleri kullanarak, tedavi için çok zaman ve para alacak oldukça ciddi hastalıkları (bronşit, pnömoni, sinüzit, menenjit, tracheitis) kışkırtmak mümkündür. Bu tür yöntemler hızla tüm vücutta ve bağışıklık sisteminde ciddi hasara neden olur.

  Bilmeniz gerekir, doktorlar uzaktaki sahte hastaları görüyor, bu yüzden vücudunuzu doğru bir şekilde uyarmanız gerekiyor, ki o zamana kadar acı vermedi. Termometrenin battaniyeye veya başka bir kumaşa sürtünme yöntemi ile sıcaklık artarsa ​​ve termometre 38'lik bir işaret gösterirse, doktorla nasıl davranılır? Ateşin sebep olduğu eziyetin, tahammülün imkânsız hale geldiği, antipiretik bir maddenin alındığı söylenmelidir.

  Boğaz nasıl eğlenir?

  Şimdi, boynun kızarıklığını yapmaya yardımcı olacak olan bedeni "korumak" için yollar düşünülmeye değer.

  Farinksin kızarıklığı şarkı söyleyerek provoke edilebilir. Bunu daha uzun yapmak tavsiye edilir. Sadece en sevdiğin melodiyi karıştırmayın, ama onu hasta etmek için boğazınızın tepesine bağır. Yöntem, kırmızı esnemeye yardımcı olacak, size bir ses ya da tamamen yokluğu sağlayacaktır. Hemen ne kadar acıtdığını hissediyorsun.

 • Yöntem yapay olarak uyarılan bir reflekten oluşur. Çok sık ve hızlı bir şekilde kuvvetle öksürür, boğazı tahriş eder, kırmızıya dönecektir. Prosedür evde ve hemen doktorun ofisine girmeden önce uygulanır.
 • Etkili manipülasyon, tezahürü yaklaşık 5 dakika sürecek - kırmızı biber yiyin. Küçük bir parça kırmızı bezler yapmaya yardımcı olacaktır, bu ODS'de olduğu gibi, öksürük, gözlerin yırtılması ve burun akıntısı olacaktır. Hastane temin edilir.
 • Böyle bir yöntem var: çay kaşığı zıt tarafı ovuşturdu, bademcikler, kusmayı provoke etmemek için dikkatlice harekete geçmelisin. Bu kırmızı boğazın yapılmasına yardımcı olacaktır.
 • Hoş yollar

  Bu yöntemlerden biri, ağrı ve kızarıklığa neden olmak için reçeldir. Kiraz, frenk üzümü ve ahududu kullanabilirsiniz. Tabii ki, uygulama sadece bademcikler, tüm ağız leke değil.

  "İzleri örtmek" için dişlerinizi fırçalamanız, boyayı dilden, diş macunu kullanmadan, boğazınıza dokunmadan çıkarmanız gerekir. Hastaneye gitmeden önce içemezsiniz, yiyin. Tükürükten daha az yutmaya çalışmalısın.

  Kırmızı renkte (Juppies gibi) ve vişneli suyu da içeren ucuz içecekleri de kullanabilirsiniz. Bu yöntemle, yukarıda açıklandığı gibi suçun izlerini gizlemeniz gerekir.

  Simülasyon yöntemini seçerek, her zaman çabalarınızın yol açabileceği sonuçları düşünmelisiniz. Ne de olsa, sağlık kurumlarında çalışmak zor olan akıllı doktorlar var. Doktorlar da insanlar, onlarla aynı fikirde olabilirler. Hastane öğrencisi okulla ilgilenirse, sağlığınızı riske atmamak, ailenizi aldatmamak ve dersleri öğrenmek daha iyidir.

  Doktor için boğaz kırmızısı nasıl yapılır?

  Ev ilaçlarının yardımı ile, boğazın kırmızılaşmasını sağlamak gerekir (3 gün boyunca hastalanmak istiyorum). Bunu nasıl yapacağımı söyle?

  1 numaralı yöntem

  Bir bardak soğuk süt iç, sonra da dondurma ye. Ya da buz sarkıtları yiyin, kışın sokağa çıplak bakın veya ayaklarınızı çok soğuk suda tutun. Ancak bu seçeneklerin hepsine uyması olası değildir, çünkü gerçekten hastalanmayı planlamıyorsunuz! Ve yukarıda sıralanan yollar sadece gerçek hastalıklara yol açacaktır: anjin, sinüzit, larenjit, zatürre, bunun sonuçları çok ciddi olacaktır.

  2. yöntem

  Boğaz, belirli bir öğünün yardımıyla kırmızı yapılabilir. Örneğin, üzümü reçeli. Bir doktora gitmeden önce 2-3 kaşık alın. Ancak aynı zamanda muayene öncesi sıvı içmeyin ve tükürüğü mümkün olduğunca nadiren yutmayın. Kırmızı bir lolipop, bir boya ile bir içki kullanın. Dilinizi temizlemeyi ihmal etmeyin - doktorlar makinenizi ortaya çıkarabilir! Acı biberler, kırmızıya dönüşen boğazın mukoza zarını tahriş edebilir. boğazı ve kırmızıya döner rağmen Ama içmeye kaynar su, çünkü gerekli değildir, ancak kırmızı yanacak (yanı sıra alkol yanacak çünkü kırmızı, yeşil yem içmeyin).

  3. yöntem

  Doktora gitmeden önceki gün, karaoke düzenleyin. "Daha yüksek sesle" ve daha uzun şarkı söylemeye çalış. Sabahları kırmızı bir boğaz ve gözünüz olacak ve bir ses hışırtıracak - bu tür işaretler doktorunuzu hastalıklı durumunuza ikna etmenize yardımcı olacaktır. Uzmanlar doğrudan doktora gitmeden önce poorat ve söylemek, ancak, iyi en az 15 dakika denemek için gereklidir - ve boğazda kızarıklık alacak.

  Lütfen tüm bu yöntemlerin zararsız olduğunu unutmayın. Ve doktora katılmak, kişinin kendi sağlığına tehdit oluşturmaktan ziyade tavsiye edilir. Doktorlar da insanlardır.

  Seriden "Zararlı ipuçları": Nasıl boğaz kırmızı yapmak

  Hurt, tabii ki, hiç kimse sever, ama sadece çalışmak ya da okul / kolej sadece mümkün görmedim gitmek böyle içler acısı bir duruma yol açtı hastalık, yalandan yapmak gerektiğinde zamanlar vardır. Bu gibi durumlarda, simülatörleri çoğunluğu ya boğazın iltihaba bağlı diğer hoş olmayan hastalıklar (gecelik anjin ile özürlü) "hasta" grip, boğaz ağrısı çözer.

  Hastalık seçimi

  Bir doktora gittiğinizde diyare (diyare) başvurabilirsiniz. Bununla birlikte, abdomenin olağan palpasyonu hemen bir yalan ortaya çıkaracaktır. İshal ile ilgili semptomları simüle etmek için, ya büyük miktarda müshil almanız ya da açıkça bayat olan bir şey yemelisiniz. Neyse, hastanede kolay bir dinlenme tam olarak parlamaz ve bulaşıcı hastalık bölümünde olması muhtemeldir.

  Radikülit simülasyonu o kadar “pahalı” değildir, ancak kas gerginliğini simüle edebilecek olmanız olası değildir ve iyi bir doktor bunu kesinlikle belirleyecektir.

  "Yasa dışı" bir hastalık izni almanın en bariz yolu, doktora tüm ARI semptomlarını vermektir. Ve burada kırmızı boğaz olmadan sadece yapamazsınız, çünkü bu semptom, sıcaklık ve burun akıntısı ile birlikte, herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu ile mevcut. Öyleyse boğaz kırmızısı nasıl yapılır?

  Kırmızı boğazın simülasyonu

  Yani, hedef belirlendi - boğazda kızarıklık düzenlemek için. Sevilen hedefe ulaşma yöntemini seçmek, hastaneye götürmek için kalır. Ve burada gerçekten hastalanmak isteyip istemediğinize veya boğazda iltihaplanmayı simüle etmeye yetecek kadar mı karar vermeniz gerekiyor. Tabii ki, neredeyse herkes ikinci seçeneği seçecektir. Ancak, hasta olma arzusunun gerçek bir hastalığa yol açabileceği durum, bilmeniz gerekir.

  Hastalığa yol açan boğazda kızarıklık geliştirme yöntemleri:

  Buzlu suda yüzen, şemsiye, soğuk havalarda bir ısınma giysi eksikliği olmadan yağmurda yürüyüş - tüm bu yöntemler işe yarayabilecek: Kırmızı boğazını yanı sıra soğuk algınlığı ve diğer "takılar", onlar talip bağışıklık düşürülür şartıyla sağlanacaktır.

  • Soğuğa yerel maruziyet
  • önce dondurmanın büyük miktarlarda gece Yeme ve terapist takım tatlı diş ziyareti öncesinde sabah (o buz parçalarını süzülüyor olması arzu edilir) buzlu su içmek. Kadınlar kilo alma konusunda endişelenmemelidir, çünkü bu yöntem gerçek bir hastalığa yol açmaktadır ve çoğu hasta kilo vermektedir.
  • Yüksek sıcaklıkların etkisi (sıcak su)

  Bu durumda, sadece dışarı alınabilen bir sıcaklıkta kaynar su içmek zorundasınız. Yetersiz sıcak su kızarıklığa sebep olmaz. Bununla birlikte, boğaz kırmızısı yapmak için böyle bir yönteme başvurulduğunda, mukoza zarını yakmaya hazır olmalıdır. Aynı zamanda, her şey sıcaklığa bağlıdır: sadece kırmızı boğazı değil, aynı zamanda baloncukları da "kazanabilirsiniz".

  • Kimyasal saldırı
   Bunu yapmak için genellikle kırmızı zelenok kullanılır. Oldukça yüksek bir alkol konsantrasyonu, mukozada yanık olgusuna neden olur.

  Yukarıda tarif edilen aşırı yöntemler sadece boğazda kızarmayı tetiklemekle kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman sadece tehlikelidir. Bu durumda, gerçek bir hastalıkla karşı karşıya olmanız gerekecek, buna karşı mücadele, vücudun zarar görmesinden başka, çok fazla zaman ve maddi atığa neden olabilir.

  Güvenli simülasyon yöntemleri

  Böyle sert önlemlere başvurmadan boğaz kırmızısı nasıl yapılır? Birkaç zararsız ve genellikle hoş bir yol düşünün.

  Boğazın kızarıklığı şarkı söyleyerek başarılabilir, ancak en sevdiğiniz şarkının çalınması hastalığa izin vermeyebilir. Daha doğrusu, sesinizin üst kısmına bağırmanız gerekir. Hatta şarkı söyleyemezsiniz ve hane ile uzun bir süre tartışabilirsiniz (bu yöntem kadınlar tarafından daha ustaca yapılır). Bu yöntem aynı zamanda kırmızı boğaz ve ses kısıklığı için duygusal bir deşarj verir, ancak önemli bir eksi var - böyle bir selamlama komşularla ilişkileri ciddi şekilde bozabilir.

  Boğaz kırmızısı yapmak için daha az hoş bir yol, yapay olarak öksürmek ve uzun bir süre ve sürekli olarak, tercihen soğuk su tüketimi ile ilgilidir. Boğazın tahrişi ve kızarıklığı sağlanacaktır.

  Kalıcı kişilikler için yöntem kusmayı uyarmaktır. Bu durumda, mide suyu ve safranın asidik ortamı, yanma ve yanma ile boğazda kızarıklığa neden olur.

  Kırmızı renkte bir boğaz boyadık

  En zararsız yol, boğazın kırmızısını ne kadar hızlı yapıp hasta bir adamı "hak ettiği" dir. Renklendirici olarak, ucuz kırmızı içecekler (çilek, ahududu, vb.), Kırmızı lolipop, frenk üzümü reçeli, doğal vişne suyu kullanılır. Bu durumda, tüm ağız boşluğunun lekeleneceğini ve "suç" izlerini örtmek zorunda kalacağını düşünmek gerekir. Renklendirici ajanı aldıktan sonra, diş macunu kullanmadan dişlerinizi ve dilinizi nazikçe fırçalayın. Bir sağlık kuruluşuna gitmeden önce yiyecek almak ve hatta daha fazlasını almak buna değmez, aksi takdirde tüm çabalar hiçbir şeye getirilmeyecektir.

  Kızarıklığı düzeltmenin doğru yolu

  Bir boğazda eritem oluşumu için güvenli, etkili ve hızlı bir yöntem - doktora gitmeden önce yemek (15-20 mayın) için bir kırmızı biber podu. Bu termonükleer metot, ARD'nin tam bir resmini çizer: kırmızı boğaz, gözyaşı, sümük vb.

  Çoğu durumda boğaz hastalığının simülasyonu basit olmakla birlikte, bu sorumsuzca tedavi edilemez. Sıcaklığın, soğuk ve kırmızı gözlerin (yorgun ve kırmızı gözlerin uykusuz bir geceden sonra, bilgisayar başında uzun bir oturuştan sonra kolayca gerçekleşmesi) simülasyon yolları üzerinde düşünmeniz gerekir. Kas ağrıları ve bitkin tükenme hakkında gerçek bir hikaye oluşturmak için şimdiden faydalıdır. Simülasyon açılırsa veda hastanede birkaç gün geçirmek için şans, utançla yakmak zorunda kalacaktır (kliniklerde doktorlar sadece doğmazlar ve inanın bana, çok ve senden önce gördük).

  Boğazını daha kırmızı yap

  Boğaz kırmızısı nasıl yapılır? Sormak neden? Herkes için sebepler farklı. Örneğin, öğrenciler ve öğrenciler zor kontrol nedeniyle okulu atlamak isterler. Ve yetişkinler genellikle özgürlüğün yönüne bakarlar. Tatil bitti. Bir sonraki yakında gelmeyecek. Ve ben zaten çalışmaktan yoruldum. Ya da acilen bir işe kişisel olarak gitmelisin. Ancak yetkililer izin vermezler. Çıktı hastane. Yani soru şu şekilde ortaya çıkıyor: Boğaz kırmızısı nasıl yapılır?

  Bir hastalığı doğaçlamayı öğrenmek

  Öğrenci yıllarımda hastalığı düzeltmek için güvenilir ve kanıtlanmış bir yol vardı. Boğaz kırmızısını nasıl yapacağımızı bilmiyorduk. Ve gerçek sıcaklık bir şekilde kalkmadı. Sadece termometrenin okumaları fazla tahmin edildi. Büyük bir popülaritesi silikat tutkalı. PVA değil, yani silikat.

  Onları nazal mukozayla temizlersin. Ve voila. Yardım sağladı. Burundan akan akarsulardan. Gözler kızardı ve sulu. Tüm bu işaretler, doktorun sıcaklık bile olmayan bir sertifika verdiğini söyler. Orospu, sana söylüyorum. Boğaz kırmızısını daha güvenli hale getirmek.

  Reddetmenin en iyi yolları nelerdir?

  1. Bir bardak buzlu soğuk sıvı içmek ve hepsi dondurma.
  2. Soğuk asfaltta çıplak ayakla durun.
  3. Hafif rüzgarlı havalarda yürüyüşe çıkıp hafif giyinerek çıkın. Ya da banyodan hemen sonra.
  4. Kaynar su veya kırmızı yeşillikleri iç.

  Sonra sadece boğaz sadece kırmızı değil, aynı zamanda sıcaklık artacak, baş ağlayacak, tüm kaslar bükülecek. Ve hasta izini kanepede uzanarak geçireceksin. Soda ile bir gargara yapmak ve avuç dolusu hapları içersiniz.

  Kaynayan su ve kırmızı yeşillikler söz konusu olduğunda, mukus yanmasına izin verilir. İlk durumda - sıvının yüksek sıcaklık nedeniyle. İkinci durumda - yüksek alkol konsantrasyonu nedeniyle.

  Prensip olarak ve bir hastane yürütmek için gereklidir. Ama başlangıçta başka istedim. Hastalanmadan hastaneye git.

  Boğaz kırmızısının yapılmasına yardımcı olacak yöntemler

  Sıklıkla ve öksürüğe zorlayarak. Sonra bir bardak buzlu su içirin. Mukozayu tahriş etmek için tekrar öksürün. Ve bir bardak seyreltilmemiş vişne suyu içerek boyayın. Ve doktorun ofisine davet edene kadar öksürük.

  Kaşığı beş adet üzümü reçeli yiyin. Suçun izlerini gizlemek için, dili bir diş fırçasıyla dikkatlice ovun, dişlerinizi fırçalayın, ağzınızı yıkayın. Ama boğazına dokunmamaya çalış. Muayene etmeden önce ne yiyip ne içebilirsiniz.

  Bir boya ile herhangi bir içecek iç veya kırmızı bir lolipop emmek. Daha önce tarif edilen parçaları silin.

  Kırmızı acı biber bir kutu yemek için doktora ziyareti önce tam olarak onbeş veya yirmi dakika içinde. Oh, sana nasıl acıyorum. Ama her yalan için ödemek zorundasın. Biber sadece kızarıklığa neden olmaz, aynı zamanda bol miktarda sulamayı da tahrik eder, snot. Hastalığın tam bir resmi var.

  Birkaç saatliğine akşamları eve geldiğinde, boğazınızda şarkı söyleyin, sesinizle bağırmayın. Yırtıl. Ertesi gün, sadece boğazım kırmızı değil. Sesini kısacak ya da kaybedeceksin.

  Bu yöntemlerin her biri açığa çıkabilir. Sonuçta, poliklinik ofislerinde oturan aptallar değildir. Utanç verici olacak...

  En güvenli yollar

  Ebeveynlerine planlarını, korkularını, korkularını anlat. Evde bırakılmasını isteyin. Belki yapacaklar.

  Doktorun ofisine gelin ve arzularınızı ve problemlerinizi bize bildirin. O seninle aynı kişidir. Anlayabiliyor ve yarı yolda buluşabiliyor. Bir paket veya zarfla gelmeniz gerekebilir.

  Boğaz kızarıklık neden nasıl

  Zayıflamış bir bağışıklık sistemi olan bir kişinin etkilenmesinin daha muhtemel olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, boğaz kırmızısı yapmak ve gerçek hayatta acı verici duyumlara neden olmak için, bağışıklık hücreleri patojenik patojenlere dayanamadığında organizmanın koruyucu işlevlerini zayıflatmanın yollarını aramalıdır. Aynı zamanda, boğazın gerçek bir soğuğa neden olmadan hızla kırmızıya dönüşmesine neden olabilecek yollar vardır.

  Bağışıklık zayıflama yöntemleri

  Vücudun savunmalarının zayıflamasına katkıda bulunan yöntemler, oldukça fazla. Çoğu, bağışıklığı önemli ölçüde azaltabilen hipotermiye dayanır. Boğaz kırmızısını yapmak için kullanılan en basit ve popüler seçenekler arasında, şunları ayırabiliriz:

  Ayaklar için buz banyoları. Alt ekstremiteler en az bir saat soğuk su ile bir havzaya yerleştirilir. Vücut reaksiyona girmezse, kendinizi tamamen soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Islak çoraplar. Bu yöntem bacakları ve tüm vücudu bir bütün olarak süper-soğutmak için kullanılır. Islak ayak parmaklarında soğuk bir balkon gibi, ya da sokakta soğuk havalarda özellikle etkili olacaktır. Klima, sıcak mevsim boyunca minimum sıcaklıkta ayarlanır. Soğuk hava klimasının altında sadece birkaç saat, bağışıklık zayıflayacak ve boğazım hastalanacak. Aşırı fiziksel aktivite. Aktif olarak çeşitli egzersizler yapın, çömelin, koşun, atlayın, yoğun terlemeye başlayabilirsiniz. Daha sonra vücudun aşırı soğutmanın yukarıdaki yöntemlerinden birini kullanın - kırmızı bir boğaz sağlanır.

  Yerel etki

  Vücudun koruyucu fonksiyonları zayıfladıktan sonra, nihayetinde soğuk algınlığı yakalamak için boğazda lokal bir olumsuz etki gereklidir. Bu durumda, soğuk maruz kalma yöntemleri kullanılır. Peki, boğazını kırmızı yapmak için ne yapmalı?

  Soğuk su. Zayıflamış bağışıklığın arka planı karşısında, bir soğuk algınlığı yakalamak için, buzlu bir bardak buzdolabından sadece bir bardak su içmek yeterlidir. İltihaplanma olasılığını arttırmak, bu su nane şekeri ile yıkanabilir. Buz parçaları. Bu, etkisini arttırmak için hem içeride hem dışarıda kullanılabilen evrensel bir araçtır. Bu tür prosedürlerin çoğu anında sonuçlara yol açacaktır: boğaz iltihaplı hale gelir ve ses soğuk algınlığına yakalanır. Soğuk bir bira. Bu içecek, soğuk suya benzer şekilde, özellikle zayıflatılmış bağışıklık koşullarında, boğaz üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Dondurma Sadece bir kaç yenen porsiyon kızarıklık ve boğaz ağrısına neden olabilir. Kışın, dondurma buz sarkıtları ile değiştirilebilir.

  Önemli! Reddenlenmiş boğazı kızarmak için yapılan girişimlerde aşırıya kaçmayın, çünkü bu tür deneyler daha ciddi sonuçlar doğurabilir.

  Genel öneriler

  Yukarıdaki yöntemlerin etkinliğini arttırmak için, bir soğuk algınlığının gerçekten hasta olduğu ve artık boğazın nasıl yakalanacağı sorusu hakkında düşünülmeyecek olan bazı önerileri dikkate almak gerekir.

  Boğazda ağrı olasılığını artırmak için, soğutulmuş organizma karmaşık bir şekilde tedavi edilmelidir. Bağışıklık ve yerel etkileri azaltmak için mevcut tüm yöntemleri kullanın. Seçenekleri seçerken, vücudun bireysel özelliklerini göz önünde bulundurun. Eğer bir kişi nadiren hastalanırsa, o zaman korumayı atlamak kolay olmayacak kadar güçlü bir bağışıklığa sahiptir. Bu durumda, en aşırı yöntemleri seçmelisiniz. Mevsimsellik de önemli bir rol oynar. Örneğin, soğuk mevsimde soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı daha kolay olur ve ayrıca sizi enfekte edecek bir insan bulur. Bir kişi her zaman çok sıcak giyinmeye alıştıysa, vücudu için hafif bir hipotermi gerçek bir test olacaktır.

  Simülasyon seçenekleri

  Çalışmak ya da çalışmak istemiyorsanız, ancak hasta olmak istemiyorsanız kızarıklık ve boğaz ağrısını simüle edecek yöntemler kullanmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda, her şeyi mümkün olduğunca makul bir şekilde yapmaya çalışmalıyız. İşte boğazını kırmızı yapmak için birkaç etkili yol.

  Rassassyvanie şeker iyotlu bir damla ile rafine edilmiştir. Bu yöntem nazofaringeal hastalıkların tedavisinde yardımcı olurken, iyot miktarındaki küçük bir artış boğazın kızarmasına yol açabilir. Sıcak içecek Boğaz ağrısı için mümkün olan en yüksek sıcaklıkta su veya çay içmelisiniz.

  Önemli! Dikkatli olun, aşırı miktarda iyot ya da çok sıcak çay kullanımı mukus boğazında ciddi yanıklara neden olabilir.

  Kimyasal etkisi. Bunu yapmak için yüksek konsantrasyonlarda alkol içeren kırmızı zelenok uygulayın. Oldukça konsantre bir alkol çözeltisi, boğazın iltihaplanmasını taklit ederek mukoza zarının yanmasına neden olur.

  Yukarıda tarif edilen yöntemler tehlikelidir, dikkatli kullanılmalıdır, çünkü sadece iltihaplı ve kızarık bir farinksi değil, aynı zamanda tüm mukoza ağız boşluğunun yanmasını sağlayabilir ve bu da hasarı onarılamayacak kadar zordur.

  Hastalığı taklit etmek için boğazı kırmızı yapmak için daha güvenli yollar vardır.

  Boğaz, yüksek sesle ve uzun süreli şarkılarla yüzebilir. Özellikle etkili olan, olasılıkların sınırında keskin ağlamalar ve boğazın kızarmasına ve ses kısıklığına katkıda bulunacaktır. Yapay uzamış öksürük, yorucu bir süreçtir, ancak etkilidir. Bu durumda boğazın yüzeyi iltihaplı görünecektir. Bütün ciddiyetle konuyu ele geçirenler için, kusmaya neden olmaya çalışan mukus boğazında tahriş edici bir yöntem denenebilir. Mide suyunda bulunan asit ve safra kesinlikle boğaz iltihabına neden olur. Boğazın yüzeyini kırmızıya boyayan "boya", hastalığın taklit edilmesinde, pahalı olmayan gazlı içeceklerin, şekerlerin, doğru gölgelerin sulanmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, tüm ağız boşluğunun renklendirilebileceği unutulmamalıdır ki bu, boğaza dokunmadan doktora gitmeden önce dikkatlice temizlenmelidir. Kırmızı biber sadece kızarıklığa neden olmak için değil, aynı zamanda akut solunum yolu enfeksiyonunun tam resmini ortaya koymanın etkili bir yoludur: burun akıntısı, hapşırma, kırmızı boğaz.

  Şimdi boğazın nasıl kırmızı görüneceğini biliyorsun. Bağışıklığı zayıflatmaya ve gerçekten hastalanmaya ya da hastalığı simüle etmeye çalışarak - bu size kalmış.

  0P3.RU

  soğuk algınlığı tedavisi

  • Solunum hastalıkları
   • soğuk
   • ARVI ve ARI
   • grip
   • öksürük
   • zatürree
   • bronşit
  • KBB hastalıkları
   • Burun akıntısı
   • antritis
   • bademcik iltihabı
   • Boğaz ağrısı
   • kulak iltihabı

  Boğaz ağrısı nasıl yapılır

  Nasıl olur da gece için boğaz ağrısı olsun?

  cevaplar:

  Kosareva Julia

  sarhoş, sıcak su ya da çay almak ve açık pencere ile ince bir battaniye altında uykuya, ben bu yüzde yüz ağrısı varsa, ya da şok hemen bir boğaz garantisi ile nefes almak convulsively hava, boğaz başlamaz kadar prbezhku çıkmak bok çalıştırmak, ama bir tane Çalıştırmak için eksi sıcaklık sokakta düşük olması gereklidir

  Sergey Chigorin

  Aynı zamanda buz yiyin ve bezlerden kurtulun.

  petro Sveklo

  Başınızı Islak, (hafifçe açık) onco geceleri etkisi sabah zaten keçe veya vskeipyati mvslo vypy ve ardından tam olarak kırmızı olacaktır edilecektir açık

  Dmitry Beskorovainny

  Soğuk suda buz küpleri atıyorsunuz! Bir yudumda içersin! Ve pencereye, dishish boğaz gider, ama dikkatli, boğaz ağrısı olabilir, biri ve irinli bademcik pistets olduğunu!

  Dmitry Uymenov

  bolca su ile buz içirin :)

  ♍Galina Zhigunova♍

  Olga, bunu istememelisin! ! Okula gitmek istemezsen anlarım. Ama beni çok geç anlayın. Düşünün, boğaz ağrınız var, boğaz ağrısına başladıktan sonra eklemlerdeki romatizmal bir saldırı olabilir. Daha sonra hasta ve şişmiş eklemler alırsınız, süreç kalbinize zarar verir, tüm yaşamınız boyunca acı çekersiniz ve size bir engellilik verilir. Düşün, bunu gerçekten istiyor musun? ? Aldatmadan, dediğim gibi dedim ve geri kalanı kendiniz için karar verdi.

  kırmızı yiyecek rengi))

  Andrei Shadrin

  Bir nacher? Tam tersine tüm hayatım boğazımı korumaya çalışır.

  Nikita Ignatew

  İlk yolu bir bardak soğuk süt ve dondurma içmek. Buzdolabında buz sarkıtları, buzdan, soğukta çıplak durup buzlu suda "ayaklarınızı ıslatın" da yiyebilirsiniz. Ama bize uymuyorlar. Gerçekten hastalanmak istemiyoruz! Ayrıca, bu tür tavsiyeler sadece anjine değil, aynı zamanda pnömoni, bronşit, sinüzit ve larenjite de yol açacaktır. Ve bu çok ciddi. İkinci yol Nasıl hızlı boğaz kırmızı yapmak için? Yemek için bir şey. Bu amaçla, frenk üzümü reçeli uygundur. Doktora gitmeden önce 2-3 kaşık yeriz. Gerçek şu ki, denetimden önce, yemek yemeye ve yasaklanmaya izin verilir ve köleleştirme daha az sıklıkta yapılmalıdır. Bir boya veya kırmızı şekerlemeli bir içecek içebilirsiniz. Ancak, bundan sonra dili iyice temizlemeniz gerekiyor, doktorlar da aptal değil. Ayrıca hot chili peppers yiyebilirsiniz. Kızarıklığa neden olan mukus boğazını mükemmel şekilde tahriş eder. Ne içmemeli, kaynar su. Boğaz, tabii ki kırmızı olacak, ama bu zaten bir yanık. Aynısı kırmızı yeşil (fukarcin), alkol yanıkları için de geçerlidir. Üçüncü yol Doktor yolculuktan önceki gün, bir karaoke akşamı düzenleyin. Utanmayın, boğazınızın üstünden ve tercihen daha uzun süre bağırmayın. Sabah, kırmızı boğaz ve gözlerin yanı sıra, boğaz sesi de sizin müttefikleriniz olacak ve doktoru çok hasta olduğunuz konusunda ikna etmeye yardımcı olacaktır. Doğru, bazıları diyor ki, doktora gitmeden önce yatağa gidebilirsin, ama yüksek sesle ve en az 15 dakika. Boğaz tam kırmızı olacak. Ve son olarak, şunu söylemek istiyorum, bütün hasta için güvenli yollar daha kolay bir test yazmaya veya doktor ile doğrudan müzakere vardır sağlığınızı bozmak daha (onlar da insan)?

  Verunchik Nazarov

  kafanı soğukta ıslat

  Boğaz ağrısını nasıl alırım?

  cevaplar:

  Kamil Valeev

  Yapacak bir şeyin yok mu? Öğrenin.

  Sanyok Bukin

  Soğuk süt iç.

  Maxim Savin

  Eh, ırklar çok gereklidir: soğuk süt içmek, tercihen buz ile, buz geri tutabilir, alt sayısını azaltmak gerekir
  Tochnyak çalışıyor! !
  Kanıtlanmış ve patentli kamyoncu!

  Sağlığa zarar, yavaş yavaş mizacına dönüşür.
  Buradaki tıp güçsüz!

  Dasha

  tam boğazda şarkı, ori :))) soğuk süt içmek :))
  Eh, daha iyisi okula git :)

  Mikhail Shevaldov

  Yere açık pencerenin altında, battaniye olmadan uyumaya yat.

  Nicole Edison

  Bir şeylerin yanlış olduğunu görüyorsunuz, bu yüzden hastalanmanıza gerek yok! Sadece okula git ve belada tükür! İyi şanslar!

  Kristina Shustova

  10. kattan dışarı çık ve tüm hayatın boyunca evde olacaksın. Peki ya da cennete varacaksın. Korkuyor musun Cesaret yeterli değil mi? O zaman ağlamak için ENOUGH! OKULUYLA İLGİLİ NEUCHI OKULUNA YAŞIYORUZ! Bu iyilik benim için)) Mükemmel 6-15 yaşından itibaren çocuğun gelişmesine yardımcı olur.

  Ksenia Norina

  İyi bir bağışıklığa sahipseniz, nane sakızı ya da şekerle dondurma yapmayın ya da buzlu suda ayaklarınız varsa, hiçbir şey size yardımcı olmayacaktır. Ama burada bir seçenek olarak sahadaki şarkıları çalabiliyorsunuz, ancak komşu köylerin sizi çok yüksek sesle duyması gerekiyor ve boğazınızın kuru olması isteniyorsa, hastanede olmasanız bile sesiniz kaybolacaktır. Genel olarak, okul hayatında en kötü şey değildir. İşte iş evet, yetişkinlerin sabahları yatakta yatmak istemediklerini ya da herhangi bir çeke katılmadıklarını düşünmüyorum, benim için, ördek her gün sabahtan akşam çalışmasına ve çeşitliliğe kadar çalışmaktan daha iyidir. Ve daha iyi anaokulu, yem ve yürüyüş ve bisiklet yalan. güzellik

  Danila Yakubovich

  Boğazın hasta olması nasıl yapılır?

  cevaplar:

  Cherezabornoguzaderischenkoff

  doktorun ana emri - zarar vermeyin.
  Söylemem.

  Kesinlikle Fa-a-a-abulous

  syest kuchu morojenogo
  voobsche - poorat 'minut 5 svoyu samuyu vysokuyu notu

  Rahibe Dimona

  musluk + hava soğuk su altında ayaklar!

  Ninulik

  serap

  Buzdolabından buzları al. Ve neden yaz aylarında hastalanmak zorundasın?

  Evgenia Afinogenova

  Ve yaz aylarında, neden? tür, okul yılı bitti. )

  umut

  yüksek sesle şarkı söyleme ya da çığlık atma, soğuk portakallar da yardımcı olacaktır, ama daha sıcak bir banyo yapmadan önce. gerçi pek yardımcı olmazsa..

  tovarisch arthur benim düşünce düşünce)))) boğazda bıçak)))

  Natalia Borisyakova

  Angina ile hastalanırsanız, o zaman değil. angina kalbe çok ciddi komplikasyonlar verir... Bu yüzden hastalanmamak ve problemlerden kaçmamak daha iyidir. hepsi aynı yardım etmez;)) shibani'nın parmağıyla çekiçlemek daha iyidir. daha doğrusu :)))

  Sasha Spitz

  Eğer bir kova dondurma yerseniz, yoksa dondurucudan kar yiyebilirsiniz :) İşte burada! Soğuk portakallar da aşağı inecek!

  Ania Orlovskaya

  Ampulü çiğneyebilir ve yutabilirsiniz. deneyin)) o o

  Fliki

  hmmm... Eh, görev.... Derhal organizmanın özelliklerini dikkate almak gerekir. Peki, gerçekten soğuk su bulamayacak zamana!

  Alexey Stupchenko

  Grigory Grigoryev

  hızlı bir şekilde yiyin ve sigara içmeyin))

  Tanushka

  Kendinizi yıkayın (ve de başı) ve balkonda dışarı çıkın

  milaya

  eğer senin için? o zaman neden buna ihtiyacınız var? Birisi için termometreyi ısıtmak mümkün ise, sadece hasta gibi davranın. aktris olarak oynamak....
  arkadaşım üniversiteye gitmek istemediğinde ailesini sık sık yetiştirdi.

  Sıcaklık yükselecek şekilde nasıl yapabilirim?

  cevaplar:

  dimas

  yolu: 1 dilim bir damla için şeker, rafine (veya ekmek)
  iyot. Sıcaklık 37.7 iyi hissediyorsun. Sadece tutar
  maksimum 1 gün değil.
  Dikkat: zehirlenebilirsiniz, herkesin farklı organizmaları vardır ve
  Kalp zayıfsa bayılma düşebilir

  Alexey

  Evsiz Bruevich

  duvarı öldürmek

  Maxim Shuvalov

  *** Scarlet Ünlü ***

  Okuldan eğim mi istiyorsun? Bu utanç verici, iyi değil!

  Grigory Seguro

  Ben hiç çalışmadım. Birçoğu şekerli bir damla iyot tavsiye ediyor (bazıları suda karışabileceğinizi söylüyor), birçoğu kurşun kalem yemeyi tavsiye ediyor. Ne biri ne de diğeri benim için hiç çalışmadı.
  Ya gerçekten hastalanırsınız, ya da taklit edin (alnınızı bir havlu ile ovun, bu yüzden sıcaktır ve termometreyi aküye uygulayın veya sıcak hava ile üfleyin.)

  KTo To

  Okul yılı yeni başladı ve siz bu şeye çoktan başlıyorsunuz, size ne diyeceğimi söyleyeyim, "Geziler - kötü! Sokaklar süpürecek" diyen bilge adamlara kulak vermeyeceğim
  2 haftadır yoktum, hiç özlemedim (evde evde oturdum: D) annemden pizdyulin, bir dersim var ve durdum, sınavları kötü geçtim ve şimdi her şey çok zor.
  Kendinizi düşünün, yapmaya değer olup olmadığınızı, sıcaklığı yükseltmenizi tavsiye ederim (ceketin serbest bırakılmasıyla rüzgarda yürüyün, böylece 3 gün hasta oldum ve doktora gittim ve evde oturdum.
  Noktalama işareti için Sori, sadece yalan söylüyorum ve zor yazıyor

  Jeka Dzambinov

  Çok soğuk sütü iç, balkona git ve ağzını aç. Sıcaklık gelince, bilmiyorum, ama boğazım sabah için iltihaplı olacak.
  .

  Dmitry Boyko (UT5EDT)

  Bir yardımcı kaldırma temsili vardır.

  Julia Ocheretenko

  Nelya Ogai

  koltuk altı biber

  Catherine

  Shvat griffin, ama hepsi değil, 1 cm yeterlidir 37,5 atlayacaktır, atomlar ve daha yüksek!

  MPa mim

  sıcaklık hazırlıksız bir wren hastalığı üzerinde kemirmek için bir kalem kurşun pençe olabilir eğer
  geçerli 3-4 saat

  ncppmsp emaraganpuu

  Akvaryumda yiyin hasta olacak, ama 2-3 gün boyunca garanti edilmezse, beklenmedik şekilde ısırılmış, hatta midemi bulamayan ve daha sonra nasıl gittiği 20 dakika kusmaya gitti.

  Lera Duzhenko

  Ebeveynler gittiğinde kalın kısımdaki termometreye çarptığında ve civa için, daha sonra ayı ve her şeyin altında geri dönünce :) Şu andaki tabletler yemiyor, ve bu OLACAK.

  Katya Melnik

  Çabuk sabahları evde kalması gerekiyor. Mevcut sürümün% 100'üne ihtiyacınız var!

  Ilya Oparin

  Bilmiyorum, yarın 2. dersten önce kalemi deneyeceğim.
  Iyi şanslar diliyorum.)))))))

  ❄♖Dmitry ☺ Shevtsov♖❄

  1) Sürtünme! Termometreyi giysilerinize sürün ve daha sonra sıcaklık daha uzun olacak!
  2) Keskin bir şey yaymak. Koltukaltılarınızı tuz, biber vb.
  3) 1-2 cm kalem ucu yiyin!
  4) Evcil hayvanınızın sıcaklığını ölçün, evcil hayvanınızın hasta olmaması durumunda sahip olduğunuzdan daha fazla olacaktır.
  5) soğuk su içmek ve balkon ve atlama çıplak gitmek, sıcaklık artacaktır!

  Artem Tsukanov

  ● Oyuncak Ayı ●

  Eğer hiçbir şekilde yuvarlanmazsan, gerçekten hasta olmalısın. İhtiyacınız olan şey: yıkayın, silmeyin, balkona gitmeyin ya da herhangi bir serin yerde, "denizaşırı" sıcaklığına, kendi dayanıklılığınıza ve ebeveynlerinizin şüphe derecesine bağlı olarak beş ila on beş dakika kadar bekleriz. Bu gece, büyük ihtimalle, boğazınız ağrmaya başlayacak ve yarın sabah ve hiç sıcaklıkla taranacaksınız.

  Boğaz çok acıyor, ne yapmalı ya da yapmalı?

  Şiddetli boğaz ağrısı sık ve yaygın hasta şikayetleri olan birisidir. Çeşitli nedenlerden dolayı hasta olabilir, ancak çoğu zaman şiddetli ağrı bir virüs-solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak ortaya çıkar. Tabii ki, derhal tedavi kursu yazan bir doktora gitmelisiniz. Gerekirse, antibiyotikler ve gerekli prosedürler. Hayattaki her insan en az bir kez, ancak boğaz çok boğazlı, güçlü bir yanma hissi ve rahatsızlığı vardı, ki bu bir kişinin yutulmaması gerçeğine yol açtı.

  Ağrının hisleri konuşurken de ortaya çıkabilir. Çünkü bir insanın konuşması için mümkün olduğu kadar az çaba göstermesi gerekiyor, bu yüzden sesini tamamen koymamak için. Eğer zamanında bir doktora başvurursanız, probleminiz sadece iki gün içinde çözülecek, boğazda kızarıklık, şişme, döküntü veya plak görecektir.

  Boğaz ağrırsa ne yapması gerektiğine dair soruya cevap vermeden önce, neden acı verebileceğini öğrenmelisin? İnsan vücudu genellikle çok fazla virüs ve bakteri alır, nemli havada, yiyeceklerde gelişebilir. Ağrınız varsa, bu virüs veya bakterinin boğazınızda nedensel bir ajan haline geldiği anlamına gelir.

  Boğazdaki ağrı bulaşıcı bir doğaya sahipse, başka belirtiler de eklenir:
  1. Sıcaklık yükselir, ateş, güçlü bir terleme vardır.
  2. Hastalığa titreme eşlik eder.
  3. Bazı hastalıklarda deri döküntüsü oluşur.
  4. Çok güçlü baş ağrısı.
  5. burun akıntısı.
  6. Zayıflık.
  7. Bir kişi iştahını kaybeder.
  8. Öksürük var.

  Boğazın yaygın bir nedeni, bir virüs-solunum yolu enfeksiyonu olup, iltihap yavaş yavaş gelişir ve ağrılı keskinlik gelişir. Hangi hastalıklar boğaz ağrısına neden olur?
  1. Grip.

  2. ARVI.
  3. Tavuk çiçeği.
  4. Kızamık.
  5. Mononükleoz.

  Boğaz ağrısı bakterilerden kaynaklanıyorsa, hemen çok güçlü ve akut bir şekilde başlar. Boğaz hastalığının çoğu, bakteriler ve streptokoklara bağlı olarak ortaya çıkar. Ama neden sadece doktor tarafından öğrenilebilir, harcanan analizlerden sonra, bunlardan bir tanesi, akıntılardan bir leke olarak kabul edilir.

  Boğaz çok acıyor, ne yapmalı ya da yapmalı? İlk şey bir doktor görmek. Ağrının ateşin eşlik etmediği ve karmaşık semptomların olmadığı durumlarda, boğaz ağrısını ev ilaçlarının yardımıyla tedavi etmeye çalışabilirsiniz. Bunu yapmak için, ılık su içmeniz gerekir, bu solüsyonla sürekli durulayın: bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı soda ve 5 damla iyot.

  Eğer bundan sonra iki gün boyunca ağrı geçmediyse, hemen hastaneye git. Amatör aktiviteye girmek imkansızdır, çünkü bazı ilaçlar sadece durumu daha da kötüleştirebilir, larinksin ödemi olacaktır ve bu hayatınız için çok tehlikelidir.

  Bir doktor reçetesiz antibiyotik kullanmaya çalışmayın. Örneğin, farenjit veya soğuk algınlığı varsa, antibiyotikler burada uygun değildir, sadece bağışıklık sisteminizi zayıflatacak ve yardımcı olmayacaktır. Bademcik iltihabı durumunda, antibiyotik almaya başlamak için acil, gitmeyecek.

  Viral bir enfeksiyonun bazı bakterileri aktive edebildiğini hatırlamak da can sıkıcıdır, o zaman özel antibakteriyel ilaçlar kullanılmalıdır. Hastada hastalığın gerçek nedenini sadece bir doktor görebilir, sizi teşhis eder ve sizin için etkili bir tedavi paketi seçmenize yardımcı olur.

  Genellikle tıbbi uygulamada, boğazdaki ağrı çok farklı hastalıkların bir işareti olduğunda, o zaman vücudunuzda belirli bir sistemi iyileştirmeniz ve tüm ağrıların geçeceği durumlar vardır.

  Bir doktora görünmek ne zaman acildir?
  1. Şiddetli ağrı iki günden fazla sürerse ve tedavi ederseniz.
  2. Acı çok şiddetlidir, yutmanız, ağzınızı açmanız zor.
  3. Ciltte anlaşılmaz bir döküntü vardı.
  4. Birkaç gün ısıyı tutar.

  Ağrının nedenini ve farenksin bademciklerinin arka duvarında nerede olduğunu belirledikten sonra, doktor farenjit, boğaz ağrısı veya larenjit tanısı koyacaktır. Ama unutmayın, anjinle birlikte, her zaman yüksek bir sıcaklık vardır, çünkü zaten bunun için gezinmeniz ve bunun için ihtiyacınız vardır.

  Evrensel herhangi bir durumda uygun olan, şiddetli boğaz ağrısı azaltmak yardımcı olabilir anlamına gelir:

  1. Gargara (günde altı kereden fazla) kalendula tentürü (bir bardak su + 6 damla tentür), soda, potasyum permanganat, papatya suyu, peroksit çözeltisi. Çok iyi bir furatsilina çözeltisi (bir tabletin bir bardak suda çözülmesi gerekir). Bu ilaçlar iyi bir antiseptik etki sağlar, ama onları değiştirmeyi unutmamalıyız.

  2. Tıbbi şekeri emmek de ağrıyla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin - Faryngosept, Septotelet.

  3. İdeal seçenek, mineral su, otlar ve soda yardımı ile solunur.

  4. Ana kural, mümkün olduğunca sıcak bir içecek içmek için, ne kadar içerseniz, vücuttan daha hızlı enfeksiyon ve iltihaplanma.

  5. Boğaz ağrısı ile, Lugol çözeltisi veya zelenok ile boğaz yağlama kullanılması tavsiye edilir.

  Ama yine de ziyareti doktora çekmeyin. Yani, şiddetli boğaz ağrısı sorunu çok daha hızlı ve daha kolay çözülecek!

  Zararlı ipuçları: 5 dakika içinde hastalanmak nasıl?

  Herhangi bir yoldan geçenlere sorun: "Sizin için hangisi daha önemli: sağlık veya para?". Şüphesiz, her yeterli görüşmeci cevap verecektir: “Tabii ki, sağlık!”. Sonuçta, eğer bir kişi sağlıksızsa, her şey acıtıyor ve hiçbir ilaç yardımcı olmaz, o zaman beyaz dünya onu sevmez ve hiçbir para yardımı olmaz. Sağlık - koşmak, zıplamak, şarkı söylemek, bütün kalbinizle gülmek ve dans etmek istediğinizde bu durumdur.

  Yine de, garip bir şekilde, tamamen sağlıklı bir insanın hastalanmak istediği durumlar vardır: hızlı ve kalıcı. Çoğu zaman bu, bir tür rahatsızlığı yakalama fırsatının dehşetini fark eden yetişkinlere olmaz. Kişi büyüdükten sonra, saflığı onun bilincidir.

  Böyle vahşi bir istek, çeşitli nedenlerden dolayı okula gitmek istemeyen okul çocukları arasında ortaya çıkar: başka bir kontrol, sınıf arkadaşları veya öğretmenlerle gergin ilişki veya geç yatmaya ilkel bir istek… Peki, 5 dakika içinde nasıl hastalanırsınız? İşte okula gitmekten kaçınmanıza yardımcı olacak "zararlı" ipuçları.

  Soğuk algınlığı. Bir hafta veya daha uzun sürer

  • 1-2 bardak yağ süt buz sıcaklığı biraz yudumlayın. Süt yağı boğazı sarar, yakında bir terleme hissedeceksiniz, ve sonra bir öksürük. Garantili bir etki için, sıcak bir banyo yaptıktan hemen sonra süt içilir. Angina sana sağlanacak.
  • Alternatif bir seçenek, nemli ve rüzgarlı bir zamanda dışarıya ıslak bir kafa ile girmektir. Sonuç olarak - akciğerlerin iltihaplanması, veya daha da iyisi, "menenjit" sevimli adı altında serebral korteksin iltihabı. İkincisi, bu arada, ölümcül bir sonuca yol açabilir.
  • Soğuk havada, dondurma yiyin, sonra da süper nane sakızı çiğneyin, derin ve yoğun bir şekilde nefes alın. Sonra başka bir çağrıyı tekrarlayın. Sonuç olarak, kızarık ve boğaz ağrısı, sıcaklık artar.
  • Bütün gece bir taslakta uyumak, pencereyi açmak. Sabahları soğuk algınlığının sizi alt ettiğini hissedeceksiniz.
  • Kışın buz deliğinde yüzün.

  Gastrointestinal "zorbalık". "Hastalık" süresi - 1-2 gün

  5 dakika içinde nasıl hastalanırım? Tuvalete birkaç gün "kolay yaşam" verecek:

  • Ucuz ve etkili magnezyum sülfat (magnesia), bir kadeh suda seyreltilmesi gereken bir yemek kaşığı. "Zapivku" hazırlayın, ama "kokteyl" tadı çok kötü.
  • Tuzlu salatalık veya hurma, taze sütle sıkılır ve daha fazlası. Her ne kadar sonuç, vücudun durumuna bağlıdır.
  • Daha fazla tüketilmiş, küflü ve ekşi yiyecekler yiyebilir ve midede hoş olmayan bir acı çekebilirsiniz.

  Böylece, sadece 1-2 gün boyunca değil, aynı zamanda uzun yıllar boyunca da problemler ortaya çıkabilir. 5 dakika içinde hasta olmak kolay ama iyileşmek oldukça zor.

  Baskı ile "Zalim Oyunu". Süre - birkaç saat - 1 gün

  • Basıncın artması 2-3 bardak çok güçlü kahvedir.
  • Özel ilaçlarla azaltabilirsiniz, ancak ilacın dozu ve etkinliğini bilmeden, basınç tehlikeli ve kritik değerlere indirgenebilir.

  Termometrenin ölçek seviyesini oluşturan özel yöntemler. Süre - birkaç saat

  Eğlenmek için 5 dakika nasıl hastalanırım? Hastalığın görünümünü oluşturmak için yollar vardır, kullanın:

  • Bir kurşun kalem yiyin. Renkli kalemler çiğnemeye değmez.
  • Bir rafine şeker dilimi üzerine, birkaç damla iyot damlatın veya bir iyot çözeltisi içirin.
  • Ateşi plakaya yerleştirin ve kaynaşmış malzemeden gelen ısıyı soluyun. Ek olarak, sıcaklığın 39 dereceye çıkacağını, ayrıca gazla zehirleneceğini de.

  Tabii ki, 5 dakika içinde hastalanmak için birçok seçenek var. Kolunuzu veya bacağınızı kırabilir veya en yakın hastanenin bulaşıcı koğuşuna gidebilir, koğuşların etrafından dolaşabilir ve öksürmek ve karıştırmak isteyen herkese kendinize sorabilirsiniz. Ve eğer enfekte olursanız, emin olun - büyük olasılıkla, yaşam için sahip olduğunuz bu "hediye"!

  Hala tam olarak güçlendirilmemiş vücudunuza zarar vermeden önce, hala simülasyonun bir versiyonunu deneyin.

  • Koltuk altlarınızı tuz, sarımsak veya "Yıldız" balsamı ile yağlamanız gerekir. Sıcaklık 38 dereceye çıkacaktır.
  • Termometreye (arka tarafa) sert bir yüzey üzerinde (kırılmamaya özen göstererek) dokunun, böylece istediğiniz sıcaklığa "dokunun".
  • Termometreyi bataryaya koyun veya parmaklarınızı üzerine kuvvetle ısıtır, ardından termometrenin ince kısmını sıcak parmaklarla sıkıştırın.
  • Bir tonometre ile basıncı ölçeceğiniz zaman, bacaklarınızı yaklaşık 20 saniye çok zorlamalısınız. Bu tür eylemler, üst değerde 150-160'a bir artışa yol açacaktır.
  • Hapşırmaya neden olan araçları kullanın: biber, sardunya yaprakları, calanchoe. Bunu yapmak için, burun deliklerini bolca yağlamak yeterlidir.

  Sonuç olarak

  Şimdi 5 dakika içinde nasıl hastalanacağını biliyorsun, ama buna ihtiyacın var mı? Her durumda, yukarıdaki tüm yöntemler başkalarına karşı dürüst olmayan bir tutumdur. Genellikle "kötü" tavsiye, zorluklardan korkan zayıf kişiler tarafından kullanılır. Ve hayat boyunca kaç tane daha meydan okuma var! Bu nedenle, şimdi temperlemeye başlamak daha iyidir. Makaleyi okumayı bitir ve ödev için otur! Ve sağlık seninle olsun!

  Boğaz ağrısına sahip olmak korkunç, ne yapmalı?

  Çoğu zaman hasta, ne yapması gerektiğine dair soruya cevap vermeden önce sadece boğazın acıtılmasından şikayet eder, ağrının nedenini anlamak gerekir. Boğaz ağrısı genellikle sonbahar ve kış aylarında görülür. Ağrı ateş, iktidarsızlık, yorgunluk gibi belirtilerle birlikte olabilir. Sıklıkla, ana nedeni bu hastalıktan muzdarip olan anjinadır, soğuk içeceklerin kullanımını unutmalı, doktorda sürekli gözlemlenmelidir, çünkü anjinadan muzdarip bir kişi, ARVI ile bile hasta.

  Ayrıca, bademcikler iltihaplı olduğunda (akut bademcik iltihabı) ağrılar meydana gelebilir, boğazda korkunç bir ağrı virüslerden kaynaklanır, çok nadiren de bakteriler nedeniyle ağrı görülür, çoğu zaman bulaşıcı olmayan nedenlerden kaynaklanır.

  Boğazda korkunç bir acıya ne sebep olabilir?

  1. Viral enfeksiyonların neden olduğu ağrı - influenza, parainfluenza, soğuk algınlığı, suçiçeği, kızamık, enfeksiyöz mononükleoz.

  2. Sadece bakteriyel enfeksiyonlara bağlı boğazda korkunç ağrı - difteri, mikoplazmoz, gonore, klamidya.

  3. boğaz kaslarında aşırı yüklenme, düşük nem nedeniyle gastroözofageal reflü, alerjik reaksiyonlar nedeniyle boğaz ağrısı.

  Hangi faktörler boğazda korkunç ağrıya neden olabilir?

  1. Kişinin kişisel hijyen kurallarına uymadığı durumlarda.

  2. Burun kronik hastalıkları nedeniyle.

  3. Tütün içimi sırasında, hem pasif hem de aktif.

  4. Bir kişi alerjik reaksiyonlara eğilimli ise.

  5. Bağışıklık sistemi bozuklukları durumunda.

  6. Nadiren havalandırılan tıkalı bir odada kalırken.

  7. Oral seks nedeniyle boğaz ağrısı.

  8. Kimyasal uyaranlar solunum sistemi üzerinde hareket ederse.

  Boğazda korkunç ağrıya neden olabilen hastalıklar

  1. Eğer yara iltihaplı ise, o zaman bir farenjit hastalığınız olur. Bu durumda, boğazda kuruluk görülür, terleme, yutma ile ağrı artar, sıcaklık 38 derecenin üzerine çıkar ve burun akıntısı ortaya çıkabilir.

  2. Eğer bademcikler iltihaplanırsa, o zaman boğaz ağrınız olur. Bu durumda, vücut ısısında keskin bir artış, bademcikler kızarma ve kabarma ile karakterize, yutması imkansız, şiddetli şiddetli ağrı. Bu durumda çene altına yerleştirilen lenf düğümleri artmaya başlar, kişi genel bir zayıflık hisseder.

  3. Paratonsillar apse ile bademciklere yapışan dokular iltihaplıdır. Bu hastalık anjin, streptokokal farenjitin bir komplikasyonudur. Boğazdaki ağrı sürekli olarak yenilenir, güçlü ve çekim karakterine sahiptir, çok yüksek sıcaklıklarda 39 derecenin üzerinde, bademcikler bir taraftan artabilir.

  4. Larenks iltihaplı ise, larenjit oluşur, boğazda çok güçlü bir iktidar olur, öksürük görülür ve hasta yutulur.

  Yemek borusu korkunç tümör süreçlerine mide içeriği, bir kişinin tiroid hastalığı varsa eğer 5. Korkunç boğaz ağrısı, glossofarengeal nevraljili, farenks ve larenks kaslarında mekanik yaralanma, dalgalanma sonucu olabilir.

  6. Boğazda ağrı oluşması ile birlikte kalp krizi, stenokardia, osteokondroz, bu hastalıklarda yutulduğunda ağrı yoktur.

  Ya boğaz ağrım varsa?

  1. Herkes evde tedavi yöntemlerini bilir, ayaklarınızı ıslatabilir, sonra kurulayın, sonra kuru hardalın tomurcuklarına dökün ve çoraplarınızda bir gecede bırakın.

  2. Çok iyi nergis calendula, furacelin solüsyonu tentür yardımı ile boğaz yıkamanıza yardımcı olur (bunun için bir bardak su içinde furacilin bir tablet çözülmesi gerekir), diğer otlar çok iyi yardımcı olur.

  3. Çözülecek lolipoplar acıyı ve tahrişi hafifletir. En fazla 5 gün içmemelidirler.

  4. Çok iyi bir limon, iyi bir antiseptik olan yardımcı olur. Bunu yapmak için, bir dilim limon almanız ve bir gün içinde çözünmeniz gerekir. Il sadece limon suyuyla ılık su iç.

  5. Deniz tuzu ile durulayın, iyot ekleyebilirsiniz, bu tür bir çözüm yardımıyla iltihapları giderebilirsiniz. Günde 4 kez durulamak en iyisidir.

  6. Bu bitkisel decoctions ile durulama için çok iyidir, onlar iltihabı kaldırmak için yardımcı olur, mukoza üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Gargara günde 3 defaya ihtiyaç duyar.

  7. Viral bir enfeksiyon, bol içme, elma suyu, ahududu çayı, ılık su, yeşil çay ile yardımcı olur, mümkün olduğunca içmeye çalışın.

  8. Boyun sıcak bir fular ile sarılmalıdır, boğazı sıcak tutmak için yüksek yakalı bir kazak seçin.

  9. Boğazda kurumayı önlemek nasıl? Sürekli içeride hava nemlendirin, sesinizi olabildiğince az zorlamaya çalışın, ses telleri dinlenmelidir.

  Boğazda korkunç ağrı tedavisi

  Boğazın bazı hastalıkları antibiyotik almadan geçmeyecek ve burada durulamaya yardımcı olmayacaktır. Çünkü acıyı ortadan kaldırmak için zararlı bakteriyi öldürmelisin. Boğazın bir hafta içinde ağrının durmadığı durumlarda acilen doktora başvurmanız gerekir. Hiçbir durumda viral enfeksiyonlar antibiyotiklerle tedavi edilemez, sadece bakteriyel enfeksiyonlar tedavi edilir.

  Bir doktordan ne zaman yardım almalıyım?

  1. Boğaz ağrısı uzun sürerse.

  2. Bir kişinin bir kişiyi yutması çok zordur.

  3. Yutulması zor.

  4. Ağzınızı açmak zor.

  5. Nefes almak zor.

  6. Sıcaklığı 38 derecenin üzerine çıkarır.

  7. Boğaz ağrısı sık tekrarı.

  8. Kulakta bir ağrı var.

  9. Boğazda ortaya çıkan ağrı, boyun, boyun, servikal ve oksipital lenf nodlarına geri dönebilir. Bu acı, boğazdaki viral ve enfeksiyöz enflamatuar süreç için karakteristiktir.

  Doktor patojen bulmak için, bademcikler bir kazıma alır. Genellikle böyle bir analiz, hastalığa neden olan mikroorganizmayı gösterir.

  Doktor test sonuçlarını öğrendiğinde, problemi çabucak ortadan kaldıracak etkili bir tedavi önerebilir. Nazofarenksin ekimi sayesinde, uzun ve gereksiz çalışmalardan kurtulabilirsiniz, ki bu doğru bir cevap vermeyebilir, neden boğaz ağrıyor?

  Örneğin, bir hafta içinde iki haftaya kadar tedavi edilen angina bir iyileşme sağlar, ancak tedaviyi durdurmaya gerek yoktur, ana şey hastalığın tekrarlanmaması, iyileşmesi gerekir. Daha sıklıkla, bir kişi hastalığı kendi başına taşıdığında ya da iyileştirmediğinde, komplikasyonlar ortaya çıkar.

  Yani, birçok nedenden dolayı boğaz ağrısına sahip olmak korkunç, o kadar çabuk öğrenirseniz, boğazınızdaki acıdan daha hızlı kurtulabilirsiniz.

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Hamilelik ve farenjit: Tedavi ve tedavi özellikleri

  Farenjit, faringeal mukozanın iltihaplanmasıdır. Hamilelik sırasında hasta olduklarında, komplikasyon riski ve bazı ilaçların fetus üzerindeki etkisi göz önüne alındığında tedavi ile bazı zorluklara neden olabilir.

  Yetişkinlerde bademcikler kaldırıldıktan sonra rehabilitasyon

  Bezlerin çıkarılması, proksimal kapsül ile birlikte palatine bademcikleri tatbik etmek için cerrahi bir işlemdir. Cerrahi sadece ciddi endikasyonların varlığında gerçekleştirilir: sık sık boğaz ağrısı, adenoidit, paratonsillar apse, hava yolu tıkanıklığı, vb.