Loading

Bademcik iltihabı içinde Flemoxin COLYUTAB

Hem yetişkin hem de çocuk için tonsillitte Flemoxin Solutab reçete edilebilir. Fetal gebelik ve emzirme döneminde bademcik iltihabı almak yasaktır. İlaç çok iyi olduğunu kanıtlamıştır, çünkü bakterisit özelliği vardır. Yani, sadece stafilokok ve streptokokların çoğalmasını engelleyemez, fakat zararlı enfeksiyonu tamamen yok eder.

Flemoxin nedir

Flemoxin, geniş bir etki spektrumu olan bir penisilin antibiyotiktir. Aktif bileşen amoksisindir. Ayrıca akut otitis, kronik ve akut farenjit, sinüzit tedavisinde kullanılır.

İlaç bademcik iltihabı - kalp kasına zarar, bağ dokusunun romatoid iltihaplanması, glomerülonefrit etkilerini önlemeye yardımcı olur.

Bilgileriniz için: tonsillit sadece antibakteriyel ajanlarla tedavi edilebilir. Durulama yok, bitkisel infüzyonlar ve kompresler bakterilerle baş edemez. Tüm halk ilaçları sadece yardımcı bir tedavi yöntemidir.

Tablet formundaki Flemoxin, hoş bir tada sahiptir. Bu yüzden ilaç çocuklarla çok popülerdir. Mandalina aromalı tabletler yutulabilir, su ile yıkanabilir veya çiğnenebilir. Yutma güçlüğünün ağrıya bağlı olarak ortaya çıkması durumunda, tabletin su içinde çözülmesine izin verilir.

Emme ve serbest bırakma süresi

İlaç Flemoxin sindirim sisteminin organlarında hızla emilir özelliği vardır. Uygulamadan sonra 65-75 dakika sonra, aktif madde kanda maksimum şekilde konsantre edilir. Gelecekte, Flemoxin yavaş yavaş bakteriyel enfeksiyonla enfekte olmuş hücrelerde birikerek mikroorganizmaları yok ediyor.

Flemoxin, sindirimden 7-8 saat sonra böbrek sistemine geçer.

Resepsiyonun yolları

Yemekten sonra daha iyi bademcik iltihabı içirin. Herhangi bir antibakteriyel ajan gibi, tonsillitte bulunan Flemoxin sindirim sisteminin mukoza zarlarını tahriş edebilir. Özellikle bademcik iltihabı hastaları, örneğin ülser veya gastrit alevlenmesi ile ilgilidir.

Her bir vakada uygulama dozu ve süresi reçete edilir. Hastalığın evresine, vücudun özelliklerine bağlıdır. Her 8 saatte bir al.

Flemillin ile tonsillit için standart tedavi rejimi aşağıdaki gibidir:

 • Yetişkinler günde 2 g antibiyotik almalıdır. Günlük dozaj 3 bölünmüş doza bölünmelidir;
 • Bademcik iltihabına (1-3 yıl) 0,125 g 3 kez çocuklara phlemoxin verin;
 • 3-6 yaş arası çocuklar, 0, 25 g 3 kez.

Genellikle bademcik iltihabı için 10 günlük bir resepsiyon atar. Bu, enfeksiyonu tamamen ortadan kaldırmak için gereken süredir.

Akut dönemde kronik tonsillitli Flemoxin, 3 kez 750-1000 mg alınır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Flemoxin'de kontraendikasyon, penisilin ve yardımcı bileşenlere karşı tek bir intoleranstır. Böbrek ve karaciğer hastalıklarında dikkatli olun.

Flemoxin kullanırken yan etkiler bildirilmiştir. Bunlar: dışkı bozuklukları, anüste kaşıntı, cilt alerjisi. Ancak değerlendirmeleri ile yargılamak, ilaç, Tonoksin dozu bademcik iltihabı ve kabul süresi içinde bozulmamış ise, iyi tolere edilir.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basın

Virusa.ru sitesinden

Grip, sinüzit, bademcik iltihabı

Flemoxinum silyutab angina ile etkili tedavi

Anjin - romatizmal ateş - bozuk veya mantık dışı muameleye, yaşamı tehdit eden ve sağlık komplikasyonlara yol açtığında orofarenks, lemfoid aparatı etkileyen bir bakteriyel hastalık. Bu nedenle, anjinin tedavisi, patojenin tamamen yok edilmesini, semptomatik rahatlamayı ve nüks önlenmesini amaçlayan kapsamlı olmalıdır.

Angina'nın etken maddesine ait bakterilere ait olduğu düşünüldüğünde, "yok etme" için antibakteriyel ilaçlar (penisilinler, sefalosporinler) kullanılır. Akut bademcik iltihabında, penisilin grubunun antibiyotiklerini, güvenlikleri, belirgin yan etkilerin yokluğu, yüksek düzeyde etkinlik ile bağlantılı olarak kullanmak en mantıklıdır. Örneğin, angina ile Flemoxin Soluteba belirgin bir bakterisidal etkiye sahiptir ve hamile kadınlar için bile güvenlidir.

İlacın faydaları

Flemoxin Solutab'ın diğer penisilin antibiyotiklerinin önündeki avantajları nelerdir?

 1. Antibiyotik, bakterisidal bir etkiye sahiptir (orofarinkste patojenik mikroflorayı öldürür). Düşük vücut ısısı, boğaz ağrısı şeklindeki pozitif etki, ilacın başlamasından sonraki ikinci günde zaten gözlemlenebilir.
 2. asittir. Gıda alımından bağımsız olarak kullanılır.
 3. Bağırsakta disbakteriyoz, kadınlarda bakteriyel vajinoza neden olmaz. Flemoxinum tedavisi sırasında, probiyotik kullanmak gerekli değildir.
 4. Anjina ile Flemoxin Solutab, antihistamin ve antifungal ilaçlar ile kombinasyon tedavisinde kullanılabilir.
 5. Nüfusun çocukları için uyarlanmıştır. Flemoxin Solutead tabletleri, içlerinde sakarin ve vanilin içeriği nedeniyle hoş bir tatlı tada sahiptir.
 6. Uygunluk için, ilacın dozajı 4 tipte mevcuttur: 125, 250, 500 ve 1000 mg.
 7. Komplike olmayan anjina akışında antibiyotik tedavisinin süresi 5-7 gündür, ağır vakalarda ise 14 güne uzar.
 8. Küçük çocuklar, hamile ve emziren kadınlar için güvenlidir.

Önemli! Hızlı bir iyileşme başlangıcında, ilaç ortadan kaldırılmaz, ancak minimum yol alınır - 5 gün.

Ilacın kullanımı için endikasyonlar

Bu ilacın atanması için endikasyonlar nelerdir:

 • akut tonsillit, pürülan boğaz ağrısı ile;
 • bademcik iltihabı kronik formları ile;
 • akut ve kronik bronşit, pnömoni ile;
 • otit, sinüzit, farenjit;
 • ürogenital sistem enfeksiyöz hastalıkları (sistit, üretrit, endometritis);
 • endokardit ile;
 • gastrointestinal sistem enfeksiyonları ile (salmonelloz, tifo ateşi);
 • cerrahi yara enfeksiyonunu önlemek için operasyon öncesi ve sonrası dönemde;
 • kronik gastrit ve helikobakter ile ilişkili mide veya duodenumun peptik ülseri için eradikasyon tedavisinde.

Flemoxin çözünen yönetim kuralları

İlacın atanması aktif madde (amoksisilin) ​​duyarlı bir yüksek olması durumunda antibiyotiklerin farklı gruba etken maddenin duyarlılığı için test edilecek önce Flemoksin soljutab atanabilir.

Her vakada dozaj, yaş, hastalığın seyrinin şiddeti ve mevcut kronik hastalıklar göz önüne alınarak, ilgili hekim tarafından bireysel olarak atanır.

Ancak yetişkinlerde ve çocuklarda çeşitli anjina formları için klasik bir tedavi planı vardır.

Hafif ve orta dereceli akut tonsillit tedavisi için:

 • 10 yaşından büyük hastalar - günde 500-750 mg 2 kez;
 • 3 ila 10 yaş arası çocuklar - üç kez 250 mg;
 • 1 yıldan 3 yıla kadar çocuklar - günde 2 kez 250 mg.

Kronik bademcik iltihabı veya şiddetli seyreden boğaz ağrısı tedavisi için:

 • 10 yaşından büyük hastalar - günde 750-1000 mg, 2-3 hastaya ayrılır;
 • 10 yaşından küçük hastalar - 3 bölünmüş dozda 1 kg vücut ağırlığı başına 60 mg.

Tedavinin seyri, durumun ciddiyetine bağlı olarak 5-10 gündür. Diğer herhangi bir antibiyotik gibi alkollü içeceklerin kullanımı ile birleştirilemez.

Antibiyotik alındıktan sonra 3 gün sonra, örneğin, sıcaklık, boğaz ağrısı ve zehirlenme belirtileri bir azalma yoktur, ilaç önceden bir doktor ile görüştükten sonra belirtilmelidir.

Önemli! Kan resmin durumunu kontrol altında tutun, ilacın yan etkilerinden biri anemi, trombositopeni ve lökopeni (kırmızı ve beyaz kanın tüm elementlerinin seviyesinde bir azalma).

Antibiyotik penisilin serisinden sonra olası yan etkiler nelerdir?

Flemoxin Solutab korumalı bir yarı sentetik antibiyotiktir, bu nedenle yan etkiler oldukça nadirdir. Fakat yine de klinik uygulamada bu gibi yan etkilerin vakaları şöyle tanımlanmıştır:

 • tadın sapkınlığı, iştahsızlık;
 • Dispeptik bozukluklar (şişkinlik, şişkinlik, ishal, mide bulantısı, kusma);
 • Trombositopeni, anemi, lökopeni - pansitopeni;
 • sarılık, fonksiyonel kolestaz gelişmesi nedeniyle (safra kanallarından safra çıkışının ihlali);
 • bir antibiyotiğe alerjik reaksiyonlar (Quincke'nin ödemi, ürtiker, anafilaktik şok);
 • uyku bozukluğu;
 • psikomotor ajitasyon veya depresif durum;
 • baş ağrısı, baş dönmesi;
 • ağrı, büyük eklemlerin kızarıklığı.

Flemoxin çözünen yönetimine kontrendikasyonlar

Her şeyden önce, penisilinlere, sefalosporinlere veya karbapenemlere önceden transfer edilmiş bir alerjik reaksiyondur.

İlaç kesinlikle lösemi, enfeksiyöz mononükleoz, yoğun, sık kusma ve bol ishal, kronik glomero- veya piyelonefrit, kronik böbrek yetmezliği, kalın bağırsak ülseratif lezyonlar eşlik eder bulaşıcı bağırsak hastalıkları ile kontrendikedir.

Bu birleştirmek için tavsiye edilmez oral estrogensoderjath veya kombine kontraseptifler, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (örneğin, ibuprofen, Voltaren), dolaylı antikoagülan (heparin), gastrointestinal sistem tarafından antibiyotiğin emme azaltılmasına ilaçlar, antasitler (laksatifler, ve daha sonra tedavinin etkinliğinde azalma).

Flaksin Solutab ve boğaz ağrısının başarılı tedavisi için yardımcı tedavi

Akut bademcik iltihabının tedavisinde önemli bir rol oynasa da, Flemoxin Solutaba'nın kullanılmasının her derde deva olmadığını belirtmek önemlidir. Yani, etkili ve hızlı bir şekilde iyileşmek için, bir dizi tedavi prensibine uymalısınız.

İlk olarak, vücut ısısının normale dönmesinden önce yatak istirahatine bağlı kalma, sigarayı geçici olarak reddetme, alkol. Angina "ayakların üzerinde" genellikle komplikasyonlara veya hastalığın uzun süreli zayıflatılmasına yol açar.

İkincisi, diyet. Boğaz ve iltihaplı bademciklerin mukoza zarını mümkün olduğunca doldurmak gerekir. Nasıl? Her şeyden önce, diyet akut, baharatlı, asidik yemeklerin yanı sıra soğuk ve sıcak hariç tutulmalıdır. Toksinlerin ortadan kaldırılmasını hızlandırmak için - bir yetişkin için günde yaklaşık 5 litre bolca bir içecek. Ve su, çay, meyve suyu veya kahve değil - bu ürünler suyun yerini almaz.

Üçüncü olarak, fiziksel durumu iyileştirmek için semptomatik tedavi kullanılır:

 1. Antipiretikler (38.5'in üzerindeki bir sıcaklıkta): parasetamol, Ibupen, Teraflu, Coldrex.
 2. Antihistaminikler (alerjik reaksiyonları önlemek, inflamasyonu azaltmak için): Tavegil, suprastin, Diazolin.
 3. Resorpsiyon için tabletler veya pastiller (lokal antibakteriyel ve analjezik etkiye sahiptir): Trachsen, Decatilen, Sepptelet.
 4. furatsilina çözeltisi, potasyum permanganat, chlorophyllipt: gargara için antiseptik preparatlar (antimikrobik, anti-inflamatuar bir etkiye sahip).
 5. Fizioprotsedury: yaymalar tedavi kvartsevanie boğaz (topik maddeler ve bademcik lenfoid doku yenileyici özellikleri değişimini artırır) (mikrop öldürücü etkiye sahip, ancak iyileşme aşamasında kullanılır, ya da kronik tonsilit önlenmesi için).
 6. Halk hekimliğinde, güçlü anti-enflamatuar ve analjezik etkilere sahip çeşitli tiplerde ısınma kompresleri yaygın olarak dağıtılmaktadır. En popüler ve etkili alkol, bal, lor sıkıştırır.

Karmaşık tedavi, hızlı ve ağrısız iyileşmenin, gelecekte komplikasyonların ve nükslerin yokluğunun başarısının anahtarıdır. Bu nedenle, kendi kendine tedaviye başvurmamalı ya da tedaviyi yapan doktorun reçetelerini görmezden gelmemelisiniz, çünkü her kişinin hayatındaki en önemli şey tehlikede - sağlıktır.

Antibiyotik Solutab Flemoxin ve farenjit ve diğer hastalıklar üzerindeki tedavi edici etkisi

Flemoxin Solutab, bakteriyel hastalıkların tedavisinde kullanılan etkili bir antibiyotiktir.

Antibiyotik Solutab Flemoxin, bileşiminde aktif madde olan amoksisilin trihidrat ve yardımcı bileşenlere sahiptir.

Yenilikçi ilaç çeşitli bakteri gruplarını kontrol etmede çok etkilidir: stafilokok, streptokok, gonore ve menenjitin nedensel ajanları.

İlaç yardımı ile farenjit, larenjit, maksiller sinüzit, bağırsak enfeksiyonları, dermal enfeksiyonlar tedavi edilir. Eyleminin spektrumu çok geniş ve tıpın birçok alanında, tedavinin etkinliği not edilir. İlaç, kaplanmış tabletler formunda mevcuttur. Tablet, aktif maddenin farklı bir dozajına sahip olabilir - 125 mg ila 1000 mg. Bakterisidal bir ilacın farmakolojik etkisi geniş etki spektrumunda yer alır: madde bakterileri yok eder, sentezini kırar, bölünmelerini ve büyümelerini önler.

Antibiyotik yarı sentetik, Gram-pozitif ve Gram-negatif bakteri gruplarıyla mücadelede çok etkilidir. Aktif maddenin etkisi altında bulunan zararlı mikroorganizmalar hemen parçalanmaya başlar ve büyümesini, bölünmesini durdurur.

Antibiyotik Solutab Flemoxin hızla vücutta emilir ve midede yok edilir ve yemeğin ilacın etkinliği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Kan plazmasında ilacın yüksek bir konsantrasyonunu aldıktan sonra 2 saat sonra.

İlaç, vücudun çeşitli dokularına, mukoza zarlarına ve ayrıca hemen bir terapötik etkiye sahip olduğu göz içi sıvısına tam olarak nüfuz eder.

Antibiyotik Solutab Fleomoxin, çeşitli hastalıklarda endikedir ve doktor, solunum sistemi, deri ve yumuşak dokular, genitoüriner sistem organları ve bağırsak bulaşıcı hastalıklar için yönetimini tavsiye edebilir. İlaç, hangi organ veya dokuları etkilediklerine bakmaksızın, her türlü enfeksiyonu etkileyebilir - deri, sindirim sistemi, genitoüriner sistem, solunum sistemi. İlacın avantajı, yiyeceğe bakılmaksızın alabileceğiniz andır.

Kontraendikasyonlar kabul:

 • İlaç bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük.
 • Bir grup penisilin ve diğer beta-laktam antibiyotiklerin antibiyotiklerine karşı yüksek duyarlılık.

Dikkatli doktor, böbrek yetmezliği, enfeksiyöz mononükleoz, lenfositik lösemi hastası olan hastalara ilacı reçete edebilir. Ayrıca, Solutab Flemoxin ilacının maddeleri bebeğin kanına nüfuz edebildiği için, hamilelik ve emzirme sırasında bir antibiyotik kullanılması önerilmez. Doz aşımı durumunda mide bulantısı, kusma ve ishal mümkündür. İlacın dozunu aşan ilk belirtilerde, mide durulayın, aktif kömür ve laksatifler almalısınız.

Flemoxin Solutab 250 mg: ilaç uygulama yöntemleri ve dozu

Hazırlık Flemoxin Solutab 250 mg bir doktor tarafından reçete edilir, o da ilacın dozajını seçer. Vücudun hangi tür bakterileri etkilediğine bağlı olarak, tedavi süreci 5 ila 10 gün arasında sürebilir. Tedavide, stabil bir terapötik sonuç elde etmek için ortalama 10 gün yeterlidir.

Etkili sonuçlar vermek için ilacı kullanmak için ilacın dozajını doğru bir şekilde seçmelisiniz. Bir tablette farklı miktarlarda aktif madde - antibiyotik - amoksisilin (125 mg ila 100 mg) ve yardımcı bileşenler - selüloz, magnezyum stearat olabilir. Çocuklar için tabletler bileşimleri ve lezzetleri, örneğin - vanilya veya portakal, limon aroması ve ayrıca - sakarin içerir, böylece çocuklar tıbbı sakin bir şekilde alırlar.

Hastalığın ana semptomlarının ortadan kalktığını fark ettiğinizde, birkaç gün sonra tedaviyi durdurabilirsiniz. Uzun süre pozitif sonuç alınamadığında, ilacı daha etkili bir şekilde değiştirmek için doktora başvurmak gerekir.

Hafif ve komplike olmayan formda farenjit ile atayın:

 1. 10 yaşında bir çocuk ve ayrıca bir yetişkin günde bir kez iki tablet reçete edilir.
 2. 3 ila 10 yaş arası bir çocuk, günde 3 kez 250 mg dozudur.
 3. Bebekler bir yıldan üç yıla kadar günde bir kez 250 mg yeterlidir.

Ortalama olarak, çocuk yaşı olan hastaların tedavisinde (1 yıldan itibaren), çare, çocuğun kilosunun 1 kg'ı başına 30-60 mg ilaç hesaplamasından alınır.

Şiddetli farenjit formunda, dozaj:

 • Çocuk, ağırlığa göre (1 kg 60 mg), 3 r / gün olarak hesaplanmıştır.
 • Yetişkin hastalar - 0.75 ila 1 mg / gün.

Hastalığın semptomlarının ortadan kalkmasından sonra, antibiyotiğin terapötik sonucu önlemek ve düzeltmek için birkaç gün daha alındığını unutmayın.

Diğer bulaşıcı hastalıkların tedavisi için, dozlama Flemoxin Solutab 250 mg uygulanır:

 • Yetişkin hastalar için, 2 gün / gün 500 ila 750 mg arasındadır.
 • 10 yıl hasta çocuklar için - 2 nehir / gün 500 ila 750 mg.
 • 1 yıldan 3 yıla kadar bebekler için - 250 mg için 2 nehir / gün.

Orta şiddette bulaşıcı hastalıkların tedavisi reçete edilirse, o zaman ilaç alımı günde üç kez artırılır. Günümüzde birçok doktor, 125 mg Flemoxin Solutab, 250 mg, diğer antibiyotiklerin önünde bir kitle yararı ile çok etkili bir ilaç olduğunu belirtmiştir.

İlacın esansları arasında diğer antibiyotiklerle karşılaştırıldığında hızlı sindirilebilirliği tanımlanabilir. Flemoxin Solutab 125 mg, 250 mg ve 1000 mg arasında değişen dozlarda olduğu için çok uygun dozaj. İlacın etkinliği birçok çalışma ve pratik uygulama araçları tarafından kanıtlanmıştır.

Anjina ve solunum yolu diğer bulaşıcı hastalıkların tedavisine ek olarak, ilaç aşağıdaki durumlarda reçete edilir:

 • Kronik ve akut zatürre formları, bronşit.
 • Otitis alevlenmeleri, sinüzit.
 • Sistit, üretrit.
 • Prostatit, endometrit.
 • Tifo ateşi.
 • Cilt hastalıkları.
 • Mide ülseri.

Amoksisilin Solutab: en iyi nasıl alınır

Amoxicillin Solutab antibakteriyel sizin için uygun olan her zaman alınabilir, çünkü yemeğe bağlı değilsiniz ve ilacı yemeklerden önce, yemeklerden sonra alabilirsiniz.

Tabletlerin bileşimi hoş olmayan duyular olmadan ilacı almaya yardımcı olan sakarin içerir, ki bu özellikle bir çocuk tedavi edilirse önemlidir.

Prensipte, ilacın tableti sadece yutulabilir, çiğnenebilir, aynı zamanda durulanabilir, meyve suyu, çay ve diğer içeceklerde oda sıcaklığında çözülebilir. İlaç tipinden hiçbir fark yoktur - ilaç her durumda etkilidir, emilim oranı aynıdır, aynı zamanda biyoyararlanım ve metabolizmadır. Bu nedenle, bir çay veya suda çözünebilir bir varyant kullanmak veya tüm tableti su ile almak mümkündür.

Doktorlar, antibiyotiğin, askorbik asit, sülfonamidler, aminoglikozitler ve diğer aktif maddeler içeren diğer ilaçlarla birlikte kullanılmasını önermezler, çünkü bu, ilacın etkililiğinin azalmasına, alerjik reaksiyonların gelişmesine yol açabilir.

Antibiyotik Amoksisilin Solütab, hastalık öyküsü ve sinir sistemi bozuklukları olan bir hastanın tedavisinde güvenlidir. Yarı sentetik bir ilaç da akut otitis media, streptokok enfeksiyonları, akut gonore gibi hastalıkların tedavisi için kabul edilebilir.

Ilacın etkili analogları şunlardır:

 • Amoksisilin Sandoz;
 • Hikontsiklin;
 • Ospamoks;
 • Amoksin.

Bu analoglar, onları aynı derecede etkili kılan, aynı dağılabilir bir forma sahiptir. Ancak, spesifik bir antibiyotik seçimi, her zaman, testlerinizin sonuçlarına, hastalığın seyrine ve hastalığın bireysel özelliklerine dayanarak sonuç çıkaracak bir doktorun atanmasına bağlıdır. Amoksisilin Solütab'ın fiyatı 220 ruble arasındaki farklı eczanelerde değişmektedir. ve 280 rubleye kadar.

Bir ilacın avantajı, bir alevlenme sırasında ve kronik seyrinde, basit, orta ve şiddetli hastalık biçimlerinin tedavisinde yüksek verim olarak adlandırılabilir. İlacın tedavi süresi ve dozlama süresi, yalnızca gelecekte ilacın dozunu ayarlayabilen bir doktor tarafından seçilir. Özellikleri nedeniyle, ilaç hızla kanın içine nüfuz eder ve tam anlamıyla 5 ila 10 dakika arasındadır, zaten vücudun kanında ve dokularında bulunur.

Ayrıca, ilacın terapötik etkisini artıran en yüksek konsantrasyona hızla ulaştığını unutmayın. Son nesillerin bu antibiyotikleri evrensel yardımcılardır, çünkü zararlı mikroorganizmaları öldürürler, nadiren yan etkilere neden olabilirler, çocukların ve yetişkinlerin tedavisi için çok uygun formlarda salınırlar.

Boğaz ağrısı olan Flemoxin soluteba

Angina - bir hastalık, kötü olan şakalar. Hastaya yardımcı olmak, ısıyı gidermek, boğazını rahatlatmak ve ciddi komplikasyonlardan kaçınmak için doktorlar antibiyotik reçete ederler. Flemina ile Flemoxin soluteba çeşitli avantajları ile kanıtlanmış bir ilaçtır.

İlacın aktif maddesi, bir birinci nesil penisilin grubuna ait olan bir yarı sentetik antibiyotik olan amoksisilin trihidrattır. Penisilin antibakteriyel ajanlardır - ilk olarak doktorların boğazın üstesinden gelmek için yazdıkları ilk şeydir.

Flemoxin'in ayırt edici bir özelliği Solutab'ın dozaj şeklidir (sıvı bir tablet almadan doğrudan ağızda çözünür). Bu, hapları yaş, diğer nedenlerden dolayı zor olanlara yutmayı kolaylaştırır. Bu hastalar arasında:

 • çocuk;
 • yaşlı insanlar;
 • felç hastaları.

Diğer bir çeşidi olan Flemoxin soluteba - aktif madde mikrokürelere kapatılarak sindirim suyunun olumsuz etkisinden (hidroklorik asit, enzimler) korunur. Aynı zamanda, ilaç hemen hemen tamamen absorbe (% 93 üzerinde), sindirim sistemi içine absorbe edilir.

İlacın coccal florayı (streptococcus, gonokokus, pnömokok, stafilokoklar ve penisilin tahribatına yol açan enzimler üretmeyen) olumsuz etki eden geniş bir etki alanı vardır. İlacın kanındaki maksimum konsantrasyon, yuttuktan sonra birkaç saat sonra ulaşır. Vücut idrarla sekiz ila on saat arasında, bir yıla kadar olan çocuklarda iki kat daha hızlı atılır. Flemoxin, mukoza zarında balgamda birikme özelliğine sahiptir.

İlaç jinekologlar tarafından kullanılan solunum, genitoüriner, sindirim, deri enfeksiyonları için etkilidir. Kulak burun boğazında kronik tonsillit, sinüzit, farenjit, orta kulak iltihabının alevlenmelerini tedavi etmek için kullanılır. Yine de, belki de, bir anjinada en sık atanan veya atanan ajanlardan biri. Bu tabletler, hastanın bakımını geciktirmeden, bazen de bakposseva'nın sonuçlarını beklemeden rahatlatmak için, içeceği reçete eder.

Yetişkinler için

Talimatlara göre, yetişkinler ilacı şu şekilde alırlar:

 • Günde iki kez 500-750 mg (sabah, akşam) veya 24 saatte 375-500 mg üç kez - hafif, orta dereceli bakteriyel enfeksiyonlarla;
 • Günde üç kez 750 mg - 1 g - kronik rahatsızlıklar, şiddetli enfeksiyon veya boğaz ağrısı nüksleri.

Not. Kursun süresi (genellikle beş ila on gün sürer), dozaj sadece doktor tarafından reçete edilmelidir.

Yan etkileri

Yan etkiler, hastanın özelliklerine ve genel durumuna bağlıdır.

Tabii ki, ilaç, diğer herhangi bir antibiyotik gibi, istenmeyen, bazen çok ciddi yan etkilere neden olabilir. Şunları içerir:

 • ishal;
 • anüste tahriş (kaşıntı);
 • sinir sisteminin reaksiyonları (örneğin, uykusuzluk, sinirlilik, baş dönmesi, baş ağrısı);
 • toksik hemolitik anemi (eritrositlerin yıkımı);
 • ciltte döküntüler;
 • alerjik reaksiyonlar (rinit, konjunktivit, vb.).

Son derece nadir durumlarda da gözlenmiştir:

 • hemorajik ve psvevdomombranoznye kolit (dışkıda kanın karıştırılması ile ani diyare, kalın bağırsağın akut inflamatuar lezyonu, sırasıyla antibakteriyel ilaçlar tarafından kışkırtır);
 • Anjioödem.

Çoğu "pobochki" ortaya çıkmaz - bu, vücudun bireysel özelliklerine, hastanın genel durumuna bağlıdır.

Kim gösterilmiyor?

Angina ile Flemoxin soluteba herkes için uygun değildir. Aşağıdaki durumlarda kontrendikedir:

 • penisilin ilaçlarına karşı alerjiler;
 • bireysel bileşenlere aşırı duyarlılık (amoksisilin ek olarak, bileşimi, özellikle, tatlar, sakarin, magnezyum stearat içerir).

İlaç hamile ve emziren annelere verilebilir.

Büyük bir özenle, ilaç hastaları tedavi etmek için kullanılır:

 • karaciğer, bağırsak hastalıkları ile;
 • böbrek yetmezliği;
 • alerjinin kronik formlarına sahip olmak (örneğin bronşiyal astım).

İlaç, bir çocuğu besleyen ve emziren kadınlara sarhoş olabilir. Bununla birlikte, üreticinin ek açıklaması bir madde içerir - beklenen pozitif etki olası yan etkileri aşmalıdır. Flemoksinin fetüsün gelişimini etkilemediğine inanılmaktadır, ancak bazı dozları anne sütü ile beslenmekte ve bu da alerjiye neden olabilmektedir.

Diğer ilaçlarla etkileşime girdiğinde, örneğin gut (probenecid, fenilbutazone) ve aspirin (daha az ölçüde) tedavi etmek için kullanılan ilaçlar, flemoksinin yarı ömrü, kan plazmasındaki konsantrasyonu artar. Bazı antibiyotiklere paralel olarak, örneğin, sefalosporinler, aminoglikozidler grubundan, her ikisinin (sinerjizm) etkisi ortaya çıkar. Böyle bir etki her zaman kullanışlı değildir.

Bir ilacın, östrojen içeren oral kontraseptiflerle eşzamanlı kullanımı, ikincisinin etkinliğini azaltabilir.

Pek çoğu için antibiyotikler hoş olmayan sonuçlarla ilişkilidir, sindirim sistemi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Ancak, bu etkili ve bazen anjina ile savaşmanın tek yolu. Bu rahatsızlığın komplikasyonları, özellikle patojenleri streptokoklar ise çok ciddi. Tedavi edilmeyen bir hastalık, kalbi, böbrekleri, eklemleri "vurabilir", bir laringeal ödemi, sünnosit dokusunun iltihaplanmasını (paratonlar apsesi) tetikleyebilir.

Doğrudan flemoksin çözüneni düşünürsek, nadiren yan etkilere neden olan diğer birçok antibakteriyel ajandan farklıdır. Böyle bir durumda, ilgilenen doktora bilgi vermelisiniz - farklı bir tedavi yöntemi seçecektir. Mümkünse bağırsaklara zarar geldiğinde, dikkate alınmalıdır - normal flora üzerindeki yük, bu durumda kapsüllerin alınmasından dört kat daha düşüktür. Ayrıca, yeniden sigorta için bifidobakteri ile ilaç içebilirsiniz.

Anjina ile, her türlü bakteri üzerinde etkili olan evrensel bir bakteriyel ajana ihtiyaç vardır. Sonuçta, genellikle doktorlar hangi mikroorganizmanın hastalığın gelişimine yol açtığını belirlemek için test yapmakta zorlanmamaktadır. Flemina ile birlikte Flemoxin soluteba, hastayı acıdan koruyabilen bir ilaçtır.

Antibiyotik bir formda salgılanır - tabletler, ancak dört dozajı vardır. İlaç yutma gerektirmez. Tabletler ağız boşluğuna girdiklerinde, dağılmaya başlarlar, yani köpürerek çözülürler.

Bakterisidal asit hızlı antibakteriyel ilaç Flemoxin solutab 250 mg en sık kullanılır, çünkü ilacın dozu hem yetişkinler hem de çocuklar için daha uygundur. Çocuklara içmek mümkün mü? Bebekler için ilaç, 125 mg miktarındaki aktif madde miktarı ile salınır. Flemoxin solutab 500 mg ve 1000 yetişkin hastalar içindir.

Ilacın bileşimi amoksisilin yanı sıra ek bileşenler olarak adlandırılan bir aktif madde içerir. İlacın farmakokinetiği:

 • hızla emilir ve neredeyse tamamen aside dayanıklıdır;
 • Mükemmel mukoza zarlarına, balgam, kemik dokusuna nüfuz eder;
 • amoksisilinlerin metabolitleri mikrobiyolojik aktiviteye sahip değildir.

Penisilin yarı sentetik ilacın çok çeşitli etkileri vardır. İlaç stabil bir antibiyotiktir. Eylemi, hücre membranı bileşenlerinin sentezini engellemektir. İlaç bakterisidal özellikleri ile donatılmıştır.

Hangi hastalıklarda ilaç reçete edilir? İlaç enfeksiyöz inflamatuar hastalıklar için reçete edilir. İlaç bu gibi durumlarda almak için tavsiye edilir:

Flemoxin soluteab, solunum yollarının hastalıklarından kaynaklanan boğazda ağrıda etkilidir. İlaç kronik bademcik iltihabı, borreliosis, endokardit, akut sinüzit ve çocukta pürülan anjina ile boğazdan reçete edilir. Enfeksiyonun önlenmesi için operasyona hazırlanmak için ilacı almanız da önerilir. Ek olarak, ilacın abdominal enfeksiyonların ve sindirim organlarının tedavisinde etkinliği kanıtlanmıştır.

Yukarıda belirtildiği gibi ilacın dozu çocuğun yaşına bağlıdır. 125 mg'da paketlenmiş olan ilacın, üç yaşına kadar olan çocuklara verilmesi önerilir. Bir yıldan itibaren çocuklara ve hatta daha az verebilirsiniz. İlaç günde üç kez verilir. Eczanede böyle bir dozajla ilaç yoksa günde iki kez 250 mg verebilirsiniz. Ilaç kullanmadan önce, kontraendikasyonları ve yan etkileri okuyunuz, bunlar ek açıklamada belirtilmiştir (ilaç kullanımı konusunda çocuklar ve yetişkinler için talimat).

Dikkat lütfen! Anjin ilacı ile kullanım için talimatlar eğitim amaçlı sağlanmaktadır. Bir dozu düzenlemek ve bir ilacı kullanmaya başlamak için bağımsız olarak, özellikle çocuğa vermek imkansızdır.

Bebekler 3-10 yıl, ilacın üç kez 250 mg'lık bir dozuyla kullanılması tavsiye edilir. Flemoxin solutab 500 mg, 11 yaşından büyük çocuklara verilir. Günde 2 kez al. Yetişkinler için, antibakteriyel madde günde 3 kez veya günde 2 kez 1000 mg'lık bir dozajla kullanılmak üzere reçete edilir.

İlaç nasıl alınır? Tıbbi su içmeyin. Küçük çocuklar tableti süt veya suda çözebilirler.

Hatırlanmalı! Bakterisidal antibakteriyel ilaç çocuklara bir pediyatristin tavsiyesi olmadan verilemez. Bazen doktorlar bile, anjina için mononükleoz almakta ve bu ilaç, kullanım için kontrendikedir.

İlaçla tedavinin seyri nedir? Sadece kaç gün ilaç içmeniz gerektiğini söyleyin. Katarr sinüs için önerilen tedavi süresi 1 haftadır, anjina irin ve ciddi hastalıklarla birlikte 10 gün tüketilir.

Oyuna ne zaman başlıyor? Su ile yıkanması gereken normal tabletlerden farklı olarak, dağılmış olanlar yuttuktan 5 dakika sonra anjina semptomlarını hafifletmeye başlar.

Vücuttan ne kadar atılır? İlacın uygulanmasından 2 saat sonra kan plazmasında tedavi için ilacın gerekli konsantrasyonu oluşturulur. İlaç böbreklerden çekilir, yetişkinin yarı ömrü yarı ömrü 1-1.5 saattir, çocuğun biraz daha uzun bir zaman süresi vardır.

Çocuk hekimleri ve terapistler, Flemoxin'in en güvenli antibiyotiklerden biri olduğunu düşünüyor. Ancak, tüm yetişkinler için ve hatta çocuklar için daha fazla ilaç kullanamazsınız. Flemoxin soluteba, diğer bakterisit antibiyotiklerle eşzamanlı olarak alınamaz, bunların kombinasyonu daha fazla yan etkiye neden olacaktır. Östrojen içeren kontraseptiflerle kombine edilemez.

Ilaç kullanımı kontrendikasyonları:

 • enfeksiyöz mononükleoz;
 • penisilin grubu ile ilgili ilaçların bireysel intoleransı;
 • Böbreklerin çalışmalarında bozukluklar;
 • ülseratif kolit;
 • böbrek yetmezliği;
 • enfeksiyöz lenfatik lösemi;
 • Ilacı oluşturan bileşenlere aşırı duyarlılık.

Mononükleoz ve lenfoid lösemi ile, bu ilaç exanthem oluşabilir, çünkü alınamaz. Bakterisidal ilaç, enfeksiyonun vücuda girmesiyle ilişkili gastrointestinal sistemin akut hastalıkları ile alınmamalıdır. Ayrıca, alkollü zehirlenme, alerjiler için ilacın kullanılması yasaktır.

Gebelikte Flemoxin soluteba alınabilir, ancak kesinlikle doktor randevusu gözlemlenebilir. Ancak bir çocuğu emzirirken, ilaç tavsiye edilmez. Aktif madde anne sütüne nüfuz edebilmekte, amoksisilin çocuğa girmesi onu duyarlılaşma fenomeninin gelişimi ile tehdit etmektedir. Yani, bir bebeğin alerjisi olabilir.

Herhangi bir antibakteriyel ilaç gibi, Flemoxin soluteab, hastanın aynı anda iki penisilin antibiyotiği alması halinde kendini daha güçlü bir şekilde gösterebilen bir dizi yan etkiye sahiptir. Olumsuz etkiler:

 • sindirim sistemi bölümünde, tat, sindirim bozuklukları, ishal, mikroflorada dengesizlik, stomatit şeklinde ağız mukozasına zarar, dilin ve diğer ağız dokularının iltihabı;
 • bir döküntü, ürtiker, ateşli bir duruma vücut ısısında bir artış ile ortaya çıkan alerjik reaksiyonların oluşumu;
 • Şiddetli vakalarda anafilaktik şok veya anjiyoödem oluşur.

Ne zaman aşırı dozda Flemoxin soluteba, bulantı, kusma, baş dönmesi ve baş ağrısı görülür. Nadir durumlarda, kalp çarpıntısı, nefes darlığı, vajinal kandidiyaz oluşur. Aynı zamanda, epileptik nöbetler, şiddetli çalkalama, kafa karışıklığı ve uykusuzluk ve anksiyetenin eşlik ettiği depresyon oluşumu bulunmaktadır.

Flemina olan Flemoxin Soluteba, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde ilk tercih edilen ilaçlardan biridir. Streptococcus pyogenes'in ana nedensel etkeni son derece hassas olmaya devam etmektedir, sadece bazı bölgelerde ve bölgelerde patojenin bu maddeye karşı az veya çok anlamlı düzeyde bir direnci vardır. Bu nedenle, çoğu durumda, anjinada Flemoxin oldukça etkilidir ve kalp, böbrekler ve eklemler dahil olmak üzere hastalığın komplikasyonlarının gelişmesini önlemek için anjinin antibiyotik tedavisinin ana görevini çözmeyi sağlar.

Flemoxin Solutab antibiyotik amoksisilin bir preparatıdır. Güçlü antiseptiklere dayalı olanlar da dahil olmak üzere, yerel araçlarla tedavi edilemeyen bademcik dokularında patojenik bakterilerin hızla tahrip edilmesi için tasarlanmıştır. olası kalp kusurları, glomerulonefrit, artrit romatizma ateşi - Nedeniyle hızlı bastırılması için Flemoksin enfeksiyon tonsillit bir komplikasyonudur ciddi ve genellikle tedavi edilemez otoimmün hastalığın gelişimini önlemek.

Astellas Pharma'nın oluşturulması sırasında, Flemoxin Solutab, su içinde çözünme ve bir süspansiyon elde etmek için uygun tabletler olarak mevcut olan amoksisilin ilk ilacıydı. Bu nedenle, çocuklarda anjin kullanmak çok uygun olduğunu ve zamanla ortaya çıkmasına rağmen, benzer yollarla çok sayıda, hâlâ pediatri anjin tedavisi için en popüler antibakteriyel ilaçların biridir.

Flemoxin Solutab vakaların% 90'ından fazlasında anjina ile yardımcı olur. Çalışmadığı durumlar iki nedenden dolayı ortaya çıkabilir:

 1. Angina, stafilokoktan kaynaklanır, burada amoksisilin direnci, streptokoktan daha sık görülür;
 2. Anjina, amoksisilin dirençli bir streptokok tarafından kaynaklanır. Şu anda Rusya'da Streptococcus pyogenes'in amoksisiline karşı stabilitesi ortalama% 10'u aşmamakta, Ukrayna'da% 5'in altında kalmaktadır, dolayısıyla bu tür durumlar oldukça nadirdir.

Bu endekslere göre, anjina ile yapılan Flemoxin Solutab, antibiyotik-makrolidler temelinde preparatlardan daha etkilidir ve bu nedenle uygulama için daha çok tercih edilir.

Buna ek olarak, etkin madde Flemoxin diğer penisililerden daha hızlı ve daha kolay sindirilebilir. Bu nedenle, Flemoxin'in kendisi daha hızlı hareket eder ve tam teşekküllü anjina tedavisi için, örneğin Ampisilin'den daha küçük miktarlarda gereklidir.

Yapılan araştırmaların verilerine göre, Flemoxin uygulamasının başlangıcından sonra, tonsil dokulardan streptokokların atılımı 24-36 saat sonra ortalama olarak durmaktadır. Yani, yaklaşık bir gün, enfeksiyon ilaç tarafından tamamen baskılanır ve hastanın hastalığın sadece semptomları vardır, bu da hızla ölür. Bu süre boyunca hasta (bir yetişkin veya çocuk) artık başkalarına bulaşıcı değildir.

Pratik ve yorumlar anjina Flemoksin Soljutab tedavisi başlangıcından sonra zaten bir gün ateş, titreme ve yorgunluk ile şiddetli toksik sendromu hastayı rahatlatır ve 3-4 gün sonra hasta boğaz ağrısı artık ve o iyi hissettiriyor olduğunu göstermektedir. Bu sonuç sadece ilacın doğru kullanımı ile elde edilir.

Yine de, zaman zaman Flemoxin'in anjinle yardım etmediği durumlar vardır. Bu gibi durumlar materyalde ele alınır Neden Flemoxin angina ile yardım etmiyor...

Flemoxin Solutab, aktif maddenin farklı içeriklerine sahip oval tabletler şeklinde mevcuttur:

Hepsi birbirinin yerine geçebilir. Yani, bir 500 mg tablet yerine iki 250 mg tablet veya dört adet 125 mg tablet içebilirsiniz ve sonuç aynı olacaktır.

Tabletlerin görünüşü Flemxin Solutab

Tabletler Flemoxin Solutab herhangi bir biçimde ve yiyecek alımına bağlanmadan sarhoş olabilir. Yani, tablet yutulabilir, parçalara ayrılmış, yutulmuş, yutulmuş, suda çözünmüş ve sonuçta oluşan süspansiyona sarılmıştır - sonuç aynı olacaktır. Yemeklerden önce veya yemeklerden sonra, yemeklerden önce de önemli değildir.

Flemoxin Solutab anjinada sadece hastalığın teşhisi sonrası bir doktor tarafından reçete edilir.

10 yaşından büyük yetişkinlerde ve çocuklarda, Flemoxin iki şekilde kullanılır:

 • Günde iki kez 500-750 mg;
 • Günde üç kez 375-500 mg.

Her hasta için ayrı ayrı bir program doktor tarafından seçilir.

Bu tür dozları seçmek için, farklı tabletler seçilir veya birkaç tablet parçalar halinde bölünür ve bunlardan gerekli dozaj alınır.

Tedavi seyrinin uzunluğu hastalığın ciddiyetine ve sürecin kronik hale gelme olasılığına bağlı olup, hastalığın teşhisi sonrasında doktor tarafından da belirlenir. Her durumda, Flemoxin Solutab en az 7 gün, 10-12 gün normunda olmalıdır.

Hasta durumunun normalleşmesinden hemen sonra Flemoxin Solutab'ın alınmasının kesilmesi kesinlikle yasaktır. Kurs sonuna kadar sarhoş olmalı, aksi takdirde antibiyotik direnci ve hastalığın nüksetme riski vardır.

Çocuğun sadece bir hekim tarafından yönlendirildiği gibi Flemposin Solutab kullanması özellikle önemlidir. Birçok sorunlu anne, anjina olmasa bile çocuğunu antibiyotikle beslemeye hazırdır ve boğazında viral bir enfeksiyon nedeniyle ağrır. Bu nedenle, anjinadan şüphelenilen bir çocuğun ilk önce doktora gösterilmesi gerekir ve eğer uzman Flemposin'i atarsa ​​- ilacı kullanmalıdır.

Suda çözülen bir Flemoxin tabletin yarısı

İlaç, hastalığın ilk semptomlarının başlangıcından itibaren 9 gün içinde alınmalıdır. Bu durumda yan etki olasılığı minimum düzeyde olacaktır.

Çocuklardan para almak için talimatlar farklı yaşlar için farklı doz ve rejimler sağlar:

 • 1 ila 3 yaşındaki çocuklar günde 125 mg 3 kez veya günde iki kez 250 mg reçete edilir;
 • 3 ila 10 yaş arası çocuklara günde 3 kez 250 mg veya günde 2 kez 375 mg reçete edilir.

Çocuklar her yıl anjin tedavisine gerek duymazlar, çünkü bu hastalık bademcikler olmamasından dolayı ilke olarak gelişemez. Yetişkinlerde olduğu gibi, çocuklarda Flemposin almak için minimum süre 7 gündür, çocukta hastalığın semptom periyodunun bir kısmı artık gözlenmemiş olsa bile optimal süre 10-12'dir. Doktor terim belirler, gerekirse tedavi süreci uzayabilir.

Flemoxin Solutab'ı çocuklara, hem yemeklerden önce, hem de sonrasında, istediğiniz zaman içebilirsiniz. Çocukların şurup hazırlamaları, hapları su içinde çözmeleri en iyisidir - içecek hoş bir narenciye aromasıyla tatlıdır.

Flemoxin Solutab, çocuklar da dahil olmak üzere, kullanım için yeterince güvenlidir ve bu nedenle anjinada kullanılmasını önlemek için hiçbir neden yoktur. Yan etkileri, nispeten nadirdir ve yardımcılar tarafından kolayca düzeltilebilir ya da hızlıca kendi başlarına geçer. Onlardan görünebilir:

 • İshal, stomatit, intestinal disbakteriyoz, bulantı, kusma, çok nadiren - akut hepatit ve hemorajik kolit;
 • Kristalüri, interstisyel nefrit;
 • Eozinofili, agranülositoz, lökopeni;
 • Anksiyete, ajitasyon, konfüzyon, uykusuzluk, baş ağrısı ve baş dönmesi;
 • Fungal komplikasyonlar - kadınlarda vajinanın kandidiyazı ve çocuklarda ağız boşluğunun mantar lezyonları;
 • Kurdeşen de dahil olmak üzere alerjiler.

Bu yan etkiler ortaya çıkarsa, bir doktora görünmelisiniz. Duruma bağlı olarak yardımcı ilaçları reçete edebilir ve ilacı değiştirebilir.

Linex, antibiyotiklerin neden olduğu bir dysbacteriosis sonrasında bağırsak mikroflorasını restore etmek için bir araçtır.

Penisilinlere veya genel olarak β-laktam antibiyotiklere bilinen alerjileri olan hastalarda anjina Flemoksinum tedavisi kontrendikedir.

Ne gebelik ne de emzirme kullanım Flemoksin Soljutab engel değildir, ancak bu durumlarda hekim dikkatli tedavi rejimi seçmek ve dikkatli hastanın durumunu izlemek ve emziren anne durumunda olmalıdır - ve çocuk. Bazı durumlarda, emzirme döneminde annesine Flemoxin Solutab reçete edildiğinde, emzirmeyi geçici olarak durdurmak gerekebilir. Hem doktorlardan hem de hastalardan alınan aynı geri bildirimin pratiği çoğu durumda annenin Flemoxin Solutab kullandığını ve sindirim ve fiziksel durumu için herhangi bir sonuç vermeden emzirmeye devam ettiğini göstermektedir.

Flemoxin eczane zincirlerinde yaygın olarak temsil edilmektedir. Fiyatı yüksek değil:

 • 125 mg'lık 20 tablet için ambalaj 240 rubledir;
 • 250 mg 20 tablet için ambalaj 290 ruble maliyeti;
 • 500 mg'lık 20 tablet için ambalaj, 360 ruble'dir;
 • 1 g için 20 tablet için ambalaj 490 ruble.

Ayrıca bugün, satışa sunulan birçok analog var: EkoBol, Amosin, Amoxicillin. Tabletlerde aktif maddenin dozajını ve gerektiğinde tabletleri suda çözme yeteneğini netleştirmek için bunları satın alırken önemlidir.

Hazırlık Flemoclave Solutab ve onun analogları (örneğin, Ecoclav, Amoxiclav), Flemoksin'in tam analogları değildir, çünkü amoksisilin ile birlikte klavulanik asit içerir. Bu hem etkililiklerini hem de neden oldukları yan etkilerin sayısını artırır. Flemoxin Solutab'ı atamak için bir fırsat varsa, doktor genellikle bunu reçete eder.

Purulent anjinli Flemoxin Solutab, amoksisilin preparatlarının kullanımı için en uygun olanlardan biri olarak kabul edilir. Ana özelliği olasılığı...

İki ilaca - Flemoxin Solutab ve Sumamed - anginada genellikle Flemoxin Solutab'ı seçmeniz önerilir. Aktif madde...

Flemoxin, iki vakada anjinaya yardımcı olmuyor: angina, amoksisilin - etkin madde Flemoxin'e dirençli bir ajandan kaynaklanıyor....

Penisilin antibiyotiklerin bu hastalıkta en etkili olduğu düşünülürse, anjina ile birlikte Flemoxin soluteba reçete edilir. Bu ilaç, geniş bir etki spektrumuna sahip yarı sentetik bir antibakteriyel ajandır. Aktif maddenin kendisi amoksisilin olarak adlandırılır ve ampisilin gibi bir ilacın bir 4-hidroksil analogudur. amosin, Amoksisilin Sandoz, flemoksin soljutab, hikontsil ve ekobol - Ticari isimler farmakolojik piyasa amoksisilin şu anda temsil etti.

Flemoxin, hastalığın etken maddesindeki hücre zarlarının elementlerinin sentezini bloke etmesi nedeniyle anjini çok hızlı bir şekilde tedavi eder. İlacın etki mekanizması, patojen mikroorganizmanın bölünmesi sırasında, bu ilacın hücre duvarını tahrip ederek bakteriyi yok etmesine yardımcı olmasıdır. Bununla birlikte, insan vücudunun oluşturulduğu diğer hücreler üzerinde kesinlikle hiçbir zararlı etkisi yoktur. Tek istisna, bağırsaklarımızda yaşayan bakterilerdir - amoksisilin aldıktan sonra kısmen öldürülürler.

Bununla birlikte, anjinalı erişkinlerde (çocuklarda olduğu gibi) flemoksin, aktif maddenin spesifik enzim beta-laktamaz ile yıkımı nedeniyle her zaman etkili değildir. Buna göre, bir dizi bakteride (örneğin Serratia marcescens, Pseudomonas aeruginosa, vs.) bu ilaca karşı duyarlılık yoktur. Bu nedenle, bazı durumlarda, amoksisilin alımı bir beta-laktamaz inhibitörü ile birleştirilir, böylece ilacın spektrumu genişler. Hastalığın nedensel ajanı doğru şekilde tespit edilmediyse, özellikle ilgili bir tedavidir.

Angina'da kullanımı akut tonsillitin ciddi sonuçlarından kaçınan Flemoxin, en çok böbrek, karaciğer, karın ve idrar yollarında birikmektedir. Bu nedenle, bu ilaca eş zamanlı olarak alkollü içeceklerin kullanımı akut hepatik / böbrek yetmezliğine yol açabilir. İlaç karaciğerde ayrıştırılır ve daha sonra esas olarak böbrekten vücuttan atılır. Aktif maddenin sadece küçük bir miktarı vücudumuza bağırsaktan geçer.

Flemoxin soluteab, hızlı sindiriminden dolayı anjina ile etkili bir şekilde yardımcı olur. Mide asidinin ilaç üzerinde kesinlikle hiçbir etkisi olmadığı için, kandaki aktif maddenin konsantrasyonu 2 saat sonra maksimum seviyesine ulaşır. Patojenik bakterilerin çoğalmasının hastalığın en başında durduğu ortaya çıkmaktadır. Şiddetli akut tonsillit formlarının tedavisinde böyle bir ilaç etkisi şüphesiz son derece önemlidir.

Flemoksinin anjinadaki dozajı birçok faktöre bağlıdır: hastanın yaşı, hastalığın şiddeti, patojenin amoksisilin duyarlılığı. Bu nedenle, maksimum tek doz ve genel tedavi planı bir uzman tarafından belirlenir. Kural olarak, orta veya hafif şiddetli hastalıkların tedavisi seyri - 5 ila 7 gün arasında. Ancak, gerekirse, doktor onu genişletebilir veya ilacı daha etkili bir şekilde kullanabilir. Bazı özellikle ağır vakalarda, örneğin, hastalığa streptococci neden olduğunda, ilaç 10 günden fazla alınır.

Anjina ile dozu bir doktor tarafından belirlenen Flemoxin soluteba, çoğu durumda oral olarak kullanılır. Son yemek ne zaman önemli değildir, ancak ilacı yaklaşık olarak aynı zaman aralıklarında almak tavsiye edilir. Rahatlık için, tabletler parçalara ayrılabilir, su / şurup ile seyreltilebilir ve hatta çiğnenebilir. Ancak, 1 ila 5 yaş arası çocukları tedavi ederken, özel bir süspansiyon kullanmak daha iyidir. Bir anjinada flemesin içmek ne kadar uzman sadece uzman tarafından tanımlanabilir.

Genel olarak, ılımlı veya hafif şiddetli akut bademcik iltihabı ile, bu ilacın kullanımı için standart bir rejim önerilir. Yetişkinler ve ergenler (10 yaş) soljutab Flemoksin anjina uygulanan bir günlük 500-750 mg x 2 kez uygulanabilir veya 375-500 mg x 3 günde bir kez yer almaktadır. 3-10 yaş arası çocuklara günde iki kez 375 mg ilaç veya günde üç kez 250 mg reçete edilir. Yıldan 3 yıla kadar olan çocuklar ve çocuklar günde üç kez 125 mg Flemoxin veya 24 saatte 2 kez 250 mg almalıdır. Hastalığın şiddetli formlarının tedavisinin gün boyunca üç kez ilaç tedavisi gerektirdiği akılda tutulmalıdır.

Genelde kabul edilen şemaya göre ilaçlama yapılmadığı için doktorunuzla birlikte anjinada flemoksinin nasıl alacağınızı açıklığa kavuşturmak gerekir. Örneğin, enfeksiyöz hastalıkların ve kronik hastalıkların nüksetmesi için günlük doz 0.75-1.0 g (yetişkinler için) veya 60 mg / 1 kg (çocuklar için) üç doza bölünür. Ancak, hastanın böbrekleri ile ilgili problemleri varsa, dozaj neredeyse iki kat azaltılmalıdır. İlacın tam dozu ve anjin formunun hesaplanması önemlidir: catarrhal, lacunar, follicular ve benzerleri.

Bu ilaç nadiren ortaya çıkabilecek yan etkilere neden olur:

 • glossit, stomatit;
 • tat, şişkinlik, kolit, kusma, ishal değişiklikleri;
 • hepatik kolestaz;
 • eklem ağrısı;
 • rinit, konjunktivit;
 • nefes alma zorluğu;
 • Quincke'nin ödemi, anafilaktik şok.

Hasta lösemi, mide-bağırsak sisteminin ciddi enfeksiyon hastalıkları, ülseratif kolit, enfeksiyöz mononükleoz, viral hastalıklar gibi hamile ve emziren anneler olduğunda Yasak flemoksin tayin soljutab. Alerji hastaları bu ilacı dikkatli bir şekilde almalıdır.

Çocuklarda anginada Flemoxin soluteba, penisilin serisinin antibakteriyel ajanlarına en duyarlı olan streptokok enfeksiyonu vakalarında reçete edilir. Elverişli bir şekilde, bu ilaç günümüzde çok çeşitli formlarda (tabletler, kapsüller, süspansiyon tozları) sunulmaktadır ve bu da her durumda ebeveynlerin en uygun seçeneği seçmesini sağlar. 6 aylıktan küçük olan anne sütü ile beslenen bebeklerin genellikle bağırsak mikroflorası üzerinde en az etkisi olan enjeksiyonlar yapılması önerilir. Yaşları 24 ay ila 5 yıl arasında değişen bebekler en sık olarak süspansiyon halinde Flemoxin reçete edilir ve 6 yıl sonra tabletlerde bir antibakteriyel madde reçete edilir.

boğaz çocuklarda boğaz için herhangi bir antibiyotik (flemoksin, sumamed, azitsid, Hemomitsin, Zinnat, vb.) nedeniyle mikrofloranın ihlali bağırsak problemleri Nedeni. Buna göre, antibakteriyel ilaçların kullanımına paralel olarak, dengeyi sağlayan ve gastrointestinal sistemin çalışmalarını iyileştiren ilaçlar reçete edilir. çocuk bağırsak mikroflorası azaltmanın bir yolu olarak antibiyotik tedavi kürünün ardından, ev yapımı yoğurt yemek için istekli ise, bifidus bakterilerle ev yapımı yoğurt kullanabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ile çalkalayın

Soda, tuz ve iyot - boğaz ağrısı için vazgeçilmez bir yardımcıBoğaz ağrısı hoş bir fenomen değil, aynı zamanda hem çocuklar hem de yetişkinler arasında oldukça yaygındır. Boğazdaki ağrının nedeni hem mukoza hem de mukozanın tahriş olmasına neden olan tahriş edici faktörler olabilir.

Boğaz için calendula Tentürü: çözüm ve gargara nasıl hazırlanır

Çeşitli hastalıkları tedavi etmek için, phytopreparations sıklıkla kullanılır. Boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları için bu etkili ilaçlardan biri, kalendula tentürüdür.