Loading

Larenjit ile nasıl ve nasıl gargaralanır?

Larenjit tedavisi yöntemleri, boğazı durulamak gibi kanıtlanmış ve etkili bir yöntemi içerir. İltihaptan kurtularak larinksin şişmesini sağlar ve bulaşıcı odakları ortadan kaldırır. larenjit ile gargara - tanımlanmış göstergeler ve fonların durumuna, seçimi insanlar arasında ve eczaneler arasında, oldukça geniş.

Larenjit nedir?

Laryngitis - gırtlak mukozasının bir iltihaplanma, genellikle ses kaybı, öksürük ve genel bozulması ile. Provoke edici faktörler hipotermi, sigara içimi, kirli havanın solunması, aşırı alkol kullanımı, larinksin aşılmasıdır.

Larenjit ile boğaz yıkaması

Durulama, orofarenksin mukoza zarının sıvı ilaçlarla sulanması işlemidir. larinks anatomik boğaz ve bademcik altında olmasına rağmen, aktif bileşenin orofarenks boyunca mukozaya durulama girer ve kan ile gırtlak enflamatuar lezyonlar batırılmış. larenjit trakea ve bronşların akar zaman farinks birçok enfeksiyonlara kapıdır göz önüne alındığında, durulama hava yollarında hastalığın daha da yayılmasını durdurabilir.

Durulama Sonuçları

 • Ödemi azaltmak.
 • Gırtlakta ağrı ve yanma azalması.
 • Mukozanın nemlendirilmesi ve yumuşaması.
 • Enflamasyonun azaltılması.

Durulama prosedürü nasıl yapılır?

Sıcak bir çözüm ile gargara: soğuk bir hastalık hastalığı ağırlaştırır, sıcak - yanıklar mukus neden olur. Her durulama, larinksin tam durulanması için 30-60 saniye sürmelidir. Sıvının hacmi yaklaşık 200 ml'dir. Bir gün en az 4-5 prosedür olmalıdır. Larenjit ile 1 hafta boyunca durulama yapıldı.

Durulama işlemi şu şekildedir:

 1. Ağızda geniş bir ağız dolusu solüsyon alınır.
 2. Kafa geri eğilir, dil mümkün olduğu kadar ileriye doğru uzanır - böylece çözüm daha derine iner.
 3. Uzun bir ses "A" veya "O" telaffuz edilir.
 4. Sıvı tükendikten ve prosedür tekrarlandıktan sonra.

Larenjit ile gargara yapmaktan mı?

Larenjit ile, durulamalar, farmasötik preparatların yardımıyla veya anti-enflamatuar ve antiseptik özelliklere sahip olan halk ilaçları ile gerçekleştirilir. Eczane ürünleri seçilirse, bazılarının yüksek bir konsantrasyona sahip olduğunu ve mukoza zarını yakabileceğini hesaba katmak gerekir. Bu nedenle, doktorun talimatlarına ve reçetesine göre sıcak kaynamış su ile seyreltilmelidirler.

Eczacılık ürünleri

 • Furacilin tabletlerde. Bir bardak su içinde iki tableti çözün. Kontrendikasyonlar, alerji, furatsilinu'ya karşı aşırı duyarlılık, sık görülen burun kanamasıdır.
 • Alkol ve yağ çözeltisinde klorofililpt. Ana madde, okaliptüs yapraklarının bir özüdür. Yirmi damla alkol klorofililpti veya bir çorba kaşığı yağ, bir bardak kaynamış ılık suda çözülür. Kontrendikasyonlar arasında: bileşenlere hoşgörüsüzlük, alkol solüsyonu solunum yolu mukozasının atrofisi olan hastalarda kullanılamaz ve çocuklar için tavsiye edilmez.
 • Stopangin: maddeler - heksetidin, okaliptüs, karanfil, anason yağı, bu yüzden güçlü bir antiseptiktir. Çocuklar altı yıl sonra kullanılabilir. Hamileliğin ilk trimesterinde ve bileşenlere daha fazla hassasiyetle kullanmayın.
 • Geksoral: heksetidin, anason, karanfil ve okaliptüs yağları, nane yağı, sitrik asit ve levomenthol içerir. Üç yaşın altındaki çocuklarda, ilacın bileşenlerine karşı alerjiler ve aşırı duyarlılık ile kullanmayın.
 • Aquirin Tozu. Bileşim, kekik özleri, meyankökü, kadife çiçeği, meşe kabuğu, nane ve papatya ile deniz tuzu içerir. Bu bir dezenfektan ve iyileştirici bir ilaçtır, herhangi bir yaşta, kontrendikasyon - aktif maddelerin intoleransı olan hastalarda kullanılabilir.

Halk ilaçları

 • Bitkisel şifalı otlar. Ben tarifi - bir sanat. Çim toplama kaşık (papatya, adaçayı, dizi, Calendula, Hiperikum) bir saat bir çaydanlık kaynar suda demlenmiş. II tarifi - 1 çorba kaşığı. 15 dakika için bir su banyosu içinde kaynatılmış, 400 ml'lik bir hacim içinde, kaynar su ile doldurulur (eşit oranlarda psilyum, adaçayı, rezene ve Potentilla kökü) bitkisel bileşimin Kaşık. Soğutulan kaynatma süzülür.
 • Soda ve tuz: Her ürünün bir çay kaşığı bir bardak su için yetiştirilir. Güçlü bir kuru mukoza zarı ile tuz ve soda yarısı kadar eklenebilir.
 • Elma sirkesi: çare iki kaşık yarım litre suda yetiştirilir, iki kaşık bal eklenir. Elma sirkesi ile durulama sık sık, en az bir işlem her iki saatte, sık olmalıdır.
 • Anason tohumu kaynatma: Tohumların 50 gramını 400 ml suya ekleyin, kısık ateşte pişirin, bal ekleyin (bir çorba kaşığı), günde üç ila dört kez durulayın. Anormal tohum larenjit tedavisinde ses kaybı ile endikedir.
 • Siyah çay: Bir çay kaşığı propolis tentürünün eklenmesi ile uygulanır.
 • Taze sıkılmış havuç ve pancar suyu: eşit oranlarda karıştırın. Günde 3 kez durulayın. Taze patates suyu da iyi çalışır.

larenjit antibiyotik tedavisi, anti-inflamatuar ilaçlar ve fizyoterapi ile birlikte, kapsamlı tedavi edilir olarak, gerekli danışmanlık ve doktor reçetesi durulama için araçlar seçerken. Larenjitin kendi kendine tedavisi kabul edilemez!

Çocuklarda larenjit ile boğaz yıkayın

Durulama - antibiyotik tedavisinden sonra, doğal olarak, çocukta ve hem de larenjit ve farenjitin en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yaklaşımın ana avantajı kullanılan bileşenlerin sadeliği, kullanılabilirliği ve doğallığıdır.

Doğal malzemelerle hafifçe karıştırın, ilacın ilavesiyle günde en az 5 kez alınmalıdır - 3. Yemekten sonra en az bir saat durulamalısınız ve işlemden sonra bir saat yememelisiniz.

Çocuk gerekli manipülasyonları gerçekleştirdiğinde durulamaya başlayabilir. Diğer durumlarda, inhalasyon daha uygundur.

Olası yöntemler

Larenjit ile gargara yapmaktan mı? Durulama için yıllarca kanıtlanmış araçlar vardır:

Furatsilin. 200 ml sıcak su içinde 1 tablet furacilini çözün, tıbbi suyun soğumasına izin verin, solüsyonu her 2 saatten fazla kullanmayın. Otlar infüzyonları. En sık görülen ana bileşen papatyadır, ancak alerjik reaksiyon mümkündür. Bu durumda, tentür veya kadife çiçeği ile değiştirilir. İlaçlar ilavesi ile bitkilerin infüzyonları.

Papatya ile çözümler

Bu anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri bilinmektedir, aslında ana rolü papatya verilen gırtlak, farenjit ve bademcik iltihabı tedavisi için etkili olan, çalkalama solüsyonu için birçok tarif vardır.

Papatya ve calamus aura Papatya çiçekleri Papatya kökleri

Bir çorba kaşığı papatya yanı sıra eşit parçalara (1 çay kaşığı) calamus ve lavanta almak ve bir bardak kaynar su kaynatmak gereklidir. Mühürlü bir kapta kabul edilebilir bir sıcaklıkta ısrar edin, gerin ve bebeğin boynunu günde en az 5 kez yıkayın.

Papatya ve Klorheksidin

Klorheksidin, antibakteriyel özelliklerde papatya ile rekabet edebilir, bununla birlikte, farenjit veya larenjit durumunda rekabetin lehte olması daha iyidir. Klorheksidin, durulamalara ek olarak, inhalasyonlar için mükemmeldir, buharları bakteriler ve mantarlarla kolaylıkla baş edebilir.

Eğer çiçek bir çorba kaşığı kadar kaynar su bir bardak demlemek için gereken çözelti hazırlamak için, serin, gerginlik için durmak ve çocuk için klorheksidin bir çay kaşığı infüzyon seyreltmek ve yemek odası - Yetişkinler için.

Boğazınızı günde en fazla 3 kez yıkayın.

Papatya ve klorofiltol

Chlorophyllipt, genellikle farenjitin nedensel ajanları olan streptokoklarla mükemmel şekilde savaşır. Larenjitli durulama için, klorofilkiptin bir yağ solüsyonunun kullanılması daha iyidir, alkol mukoza zarını kurutarak durumu daha da kötüleştirebilir.

Bu çözelti ile gargaralamak için, geçmişte olduğu gibi, bir bardak sıcak su üzerinde kuru çiçek ıslahında ısrar etmek ve sonuçta meydana gelen saf infüzyona bir çay kaşığı klorofililpt eklemek gerekir. Solüsyon yağlı olduğundan, üstte bir film kalacak, sonuçta ortaya çıkan sıvı kademeli olarak alınmalı, böylece bileşimin tamamı ağız ve boğaza girmelidir. Günde 3 kez yıkamanız gerekiyor.

Calendula çözümleri

Sorumlu doktor ile görüştükten sonra daha iyi calendula tentürü uygulayın, tk. alkol içerir. Ancak, yine de, sıcak su ile çözeltilere eklendiğinde, alkol buharlaşır. Genellikle inhalasyonlarda kullanılan tentür, özellikle öksürüğü olan larenjit ile birlikte bir çay kaşığı soda ile etkili bir şekilde soluma olacaktır. Ama ilk çift, alkol yüzünden, nefes alması tavsiye edilmez. Çocuk için, nergis çiçeklenme bir kaynatma kullanmak en güvenlidir.

Calendula ve furatsilin.

Furacilin tableti sıcak suda eritin, suyun soğumasını beklemeden bir çay kaşığı tentür ekleyin. Günde en az 3 kez durulayın.

Calendula ve okaliptüs yağı

2 çorba kaşığı kuru çiçekler, 250 ml kaynar su kaynatın. Oda sıcaklığında infüzyon satın aldıktan sonra, 2-3 damla okaliptüs yağı ekleyin. Günde en az 3 kez kullanın

Soda ve Calendula

Demlenmiş inflorescens oda sıcaklığına kadar soğutulur, bir fincan sıvıyı bir çay kaşığı sodaya ekleyiniz. İyice karıştırın ve günde 3-4 kez larenjit ile durulayın.

Çocuklara yönelik prosedürler, yetişkinlerin gözetiminde, ilaçsız bitkisel infüzyonlarla daha iyi bir şekilde başlanmalıdır. Hazırlanan çözeltiyi yutma olasılığı ortadan kaldırılmamıştır. Klorofililptik yutulursa, korkunç bir şey olmazsa, klorheksidin hem çocukta hem de yetişkinte kusma, zehirlenme ve diğer hoş olmayan reaksiyonlara neden olabilir. Her bir seansın ilaç karışımının yeni bir bölümünü hazırlaması tavsiye edilir ve eğer depolama ihtiyacı varsa, ilaçsız sıvılar için süre 12 saati geçmemelidir. Onlarla birlikte, depolama tamamen hariç tutulur.

Larenjit, boğazda ağrı ve şişlik, kuru öksürük, ateş ile karakterize, larenksin enflamatuar bir hastalığıdır. Tedavi - lokal anestezikler, antibiyotikler, anti-inflamatuar ilaçlar atanması ile konservatif. Ayrıca, larenjit ile, boğazın durulanması reçete edilir. Bunun için geleneksel ve geleneksel tıpın birçok tarifi vardır, bunlar birleştirilebilir ve temel tedavi ile birleştirilebilir.

Geleneksel Tıp: Yetişkinler için İlaçlar

Larenjit ile yetişkinler antiseptik ve antimikrobiyal ilaçlar reçete edilir. Bunlar şunları içerir:

furatsilin - Bir bardak ılık su için 2-3 tablet. İlaç çözeltisi ile, boğaz ağrısını günde 3-5 kez durulayın; hlorofillipt - Bir sıcak çay kaşığı ilacın bir çay kaşığı; iyot - Bir bardak suya birkaç damla ekleyin, iyice karıştırın ve günde 3 kez yıkayın. Alternatif olarak iyodinol.

İlaçlar sadece büyük miktarlarda yutmadan larenjit ile boğazını durulamak için kullanılır.

Geleneksel tıp: soda, sebze, otlar

Alternatif tıp tarifleri - değil, her derde deva, ilacı mükemmel bir şekilde tamamlar, şişlikleri giderir ve ağrıları giderir. Güvenlidirler, bağımlılık yapmazlar ve iltihaplı hastalıkların tedavi yöntemlerine atıfta bulunurlar.

Larenks iltihabı ile soda

Soda çözümü aşağıdaki etkilere sahiptir:

patojen mikroorganizmaları etkiler, onları yok eder ve üreme sürecini yavaşlatır; larenjit kaynağını ortadan kaldırır - bir viral enfeksiyon; mukoza üzerinde patojenik mikroorganizmaların yaşamı için uygun olmayan bir alkalin mikroflorası oluşturur; şişliği giderir, nefes almayı kolaylaştırır, ağrıyı azaltır; Viral bir enfeksiyon geliştirme sürecinde, görünümlerin ortaya çıkabileceği ağız boşluğunun tedavisini gerçekleştirir.

Bir bardak ılık suda tıbbi iksir hazırlamak için, bir çorba kaşığı soda çözün, iyice karıştırın. Boğazları, yatmadan önce de dahil olmak üzere günde 4-5 kez larenjitli erişkinlerde durulayın.

Sebze sularının halk tarifleri

Larenjit ile neyin gargaralanacağını bilmeden, sebze stoklarına dönmeye değer. Rendelenmiş patates veya pancar suyu, su ile seyreltilmiş, iyileşme sürecini hızlandırır, iltihap ve ağrıyı hafifletir. Hastalığın akut evresinde, boğazın süt ile pişirildiği süt ile durulanması yardımcı olur.

Suyu buzdolabında saklayın ve kullanmadan önce ön ısıtın.

Bitkisel infüzyonlar, decoctions için tarifler

Kanıtlanmış otlar şunlardır:

nergis; papatya; ısırgan; adaçayı; muz; bir meşe kabuğu.

Bu bitkilerden, hastalığın herhangi bir aşamasında kullanılabilen güvenli bir şekilde kaynatma elde edersiniz. Bu şekilde çocukların tedavisi zordur - 4-5 yaşına kadar çocuklar tükenemez, çimlerin hoş olmayan tadı küçük bir hastayı memnun etmeyecektir.. Çocuk doktorunun tavsiyesi üzerine, decoctions içsel olarak alınır.

Eşit oranlarda karıştırın papatya, St. John's wort, calendula, okaliptüs ve dökün su. Tedavi için 1 bardak solüsyon dökün, hafifçe ısıtın veya sıcak su ile seyreltin. Her 3-4 saatte bir durulayın. Meşe, adaçayı, lapchatka, muz ve rezene kabuğunun eşit oranlarda toplanması. İki bardak kaynar su ile bir şifa et suyu hazırlamak için, bir çorba kaşığı dökün, bir gün bekletin. Yetişkinlerde larenjit günde 5-7 kez durulandığında. Bir çorba kaşığı anne-üvey anne, altın bıyık, siyah mürver üzerinde karıştırın. Bir bardak kaynar su dökün, 12 saat bekletin. Yatmadan önce durulayın. Ecza dolabında bitki sadece bir isim varsa, o zaman bir infüzyon yapın: kaynar su litre başına bir kuru bitki 2-3 yemek kaşığı.

Halk hekimliğinin diğer tarifleri

Larenjitin yukarıdaki tedavi yöntemleri ile birleştirin, aşağıdaki tarifleri yapabilirsiniz:

Bir litre ılık suda, 1 çorba kaşığı sirkeyi (elma) sulandırın, 1 kaşık dolusu bal ekleyin ve iyice karıştırın. Günde 3-5 kez durulayın; suda, çözülür bal, günde 3-4 kez durulayın (tercihen yemekten sonra); suyun içinde limon suyunu sıkın, günde 3-4 kez kullanın; sıradan güçlü çay iltihabı iyi kaldırır.

İpuçları ve Püf Noktaları

Larenjitleri evde tedavi ederken, önerileri kullanın:

Soda, tuz ve iyot kaynatılmasının hazırlanmasına dayanan reçete günde en fazla 2 kez alınabilir. Bu ilacın bileşenleri, hastanın durumunu kötüleştiren larinks mukozasını abartır. Durulama yaparken su sıcak olmalıdır. Sıcak sıvı tehlikeli yanıklar mukus ve soğuk iltihapta bir artıştır. Sıcak süt sadece uyumadan önce almak için değil, aynı zamanda bir boğaz ile durulamak için de yararlıdır. Boğazınızı herhangi bir miktar, hatta az miktarda gıda alımı ve yatağa gitmeden önce durulayın.

Ana tedaviyi ihmal etmeyin!

Larenjit anjinin sık görülen bir komplikasyonudur. Hastalık entegre bir yaklaşım gerektirir, antimikrobiyal ve antiseptik ilaçlardan oluşan bir tedavi planının geliştirilmesi. Larenksin durulanması, varolan hastalığın hızlı bir şekilde iyileştirilmesi gerektiğinde gereksiz bir işlem olmayacaktır.

Larenjit, boğazda inflamatuar süreçlerin eşlik ettiği bir hastalıktır.

Şimdi, tıbbi tedaviden farklı olarak, bir organizmaya zarar vermeyen ve minimum yan etkilere sahip olan bir larenjitin popüler tedavi yöntemleri aktif olarak uygulanır. Bunlar şunları içerir:

gargara; inhalasyon tedavisi; kompreslerin uygulanması; Bal ile tedavi.

Bir doktora danışmadan çocukların halk ilaçlarını tedavi etmek tavsiye edilmez.

Soluma prosedürlerinin uygulanması

Evde larenjit ile inhalasyon, çeşitli yöntemlerle yapılır. En güvenli, ancak etkili olan buhar yöntemidir.

Prosedür bir eczane satılan bir ultrasonik inhaler veya nebülizör kullanılarak gerçekleştirilir. Hiçbiri yoksa, "buharın tavadan çekilmesi" yolu henüz iptal edilmedi.

Bunun için, su ile kaplanmış ve hazır olana kadar pişirilen tabaklara birkaç temiz patates konur. Daha sonra sıvı dışarı dökülür ve tava masaya konur. Adam patateslerin üzerine eğilir, kafasını bir havlu ya da battaniye ile kaplar ve sebzelerin ağızlarını buhara çeker.

Evdeki larenjit tedavisi bir nebülizör yardımıyla gerçekleştirilirse, bu durumda sadece ilaçları kullanın, çünkü halk ilaçları cihazın bozulmasına yol açar.

Soluma için kurallar ve ipuçları

İşlemden hemen sonra (yarım saat sonra) prosedürün uygulanması önerilmez. Sürecin süresi 5-7 dakikadır. İnhalasyon ile tedavi günde en az 2 kez önerilir. Prosedürden önce ve sonra yarım saat kadar yemeye veya içilmesine izin verilmez. Tedavi sırasında, sakin olmanız gerekir, böylece doğru solunum engellenmez. Doktorlar kaynatma solüsyonlarını solumayı önermezler. Mukoza zarını ve cildi yakma şansı vardır.

İnhalasyonlar yardımıyla larenjitin ev yöntemleriyle tedavi edilmesinin en güvenli olmasına rağmen, bu işlemin kontrendikasyonları vardır. Bunlar:

vücut ısısı 38 dereceyi aşar; kalp yetmezliği; genellikle burun kanamasıdır; balgam eşlik eden öksürük; solunum yetmezliği varlığı.

Bir doktora danışmadan küçük çocuklar için işlem yapılması tavsiye edilmez.

Bir nebulizer ile inhalasyon için ilaçlar:

"Flomax". Bronşolitik ilaç bronşlardan ciddi balgam deşarjı için kullanılır. "Lasolvan". Laringitin yanı sıra ağır balgam deşarjı ile ilişkili bronşiyal hastalıkların tedavisi için tasarlanmıştır. "Hidrokortizon". Birtakım glukokortikosteroidlerden bir ilaç. Birçok kontrendikasyon vardır, ancak bronşit ve laringotrakit ile savaşta oldukça etkilidir. Anti-inflamatuar ve anti-alerjik özelliklere sahiptir. "Deksametazon". Çocuklar için inhalasyon prosedürleri için uygundur. Bronşit ve larenjit, farenjit ve tüberküloz, kistik fibrozis ve solunum yollarında mantar enfeksiyonu varlığında uygulanır. Fizyolojik salin. Sadece inhalasyon için kullanılır. İlacın buharının solunması, iltihap bölgesine tuz alma olasılığının düşük olması nedeniyle önerilmez. "Epinefron". Güçlü bir antialerjik etkiye sahiptir. Larinksin ödemi için acil bir yardımdır.

Larenjitin evde tedavi edilmesi sadece ilaçların yardımı ile değil, aynı zamanda halk yöntemleri ile de mümkündür.

En etkili olanlardan biri, infüzyonları kullanan bitkisel inhalasyonlardır. Bu amaçlar için, uygun: papatya ve calendula, okaliptüs ve adaçayı, nane ve St John's wort. Ana şey, hastanın alerjik reaksiyonlar şeklinde larenjit komplikasyonları olmamasıdır.

Soluma için 3'ten fazla tipte şifalı bitki kullanılması tavsiye edilmez. Toplamanın bir çorba kaşığı bir tencereye dökülür ve bir bardak kaynar su dökülür. Karışım bir kapakla kapatıldı ve yarım saat kaldı. Daha sonra infüzyon büyük bir tencereye dökülür ve kaynar su ile doldurulur. Hasta, kabın üzerinde kıvrılır, başını bir havluyla kapatır ve bitkisel buharın üzerine solur.

Nebulizer içine 800 ml su başına 6 ml tentür enjekte edilir.

Larenjitin evde tedavisi de soda inhalasyonu ile yapılır. Bir çay kaşığı tabanı, kaynamış (filtrelenmiş) ılık suda bir bardak içinde seyreltilir.

Tuzlu çözeltiler ile larenjit inhalasyon prosedürleri ile yardımcı olun. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılabilir. 60 gr. Deniz tuzu bir litre sıcak temiz suda seyreltilir.

Larenjitin halk ilaçları ile evde tedavisi sarımsak ve soğan ile yapılır. Bunu yapmak için sebzeler parçalar halinde kesilir ve sıcak su ile doldurulur.

Eterler ayrıca larenjitin üstesinden gelebilir. Bir inhalasyon yağı mentol veya sedir yağı olarak, mazı ya da okaliptüs kullanılır. Maddenin 1-3 damla 400 ml su içinde çözülür.

Borjomi ile larenjit ile inhalasyonlar da etkilidir. Prosedür laringeal ödemi kaldıracak ve inflamasyonu ortadan kaldıracaktır. Larenjit ile alkali içmeye de yardımcı olur.

Daha ziyade, pharynx iltihabı ile boğaz durulama?

Boğazda larenjit ile durulama bitkisel şifreleme kullanılarak gerçekleştirilir. Bu amaçlar için,

John's wort yaprakları; Papatya çiçeği; muz yaprakları; calendula çiçekleri; Adaçayı çiçekleri.

Larenjitli gargara, düzenli titizlikle (günde 15 defaya kadar) gereklidir. Böyle bir tedavi ile larenjit semptomları ikinci günde zayıflatılacaktır.

Papatya, nergis, St. John's wort, adaçayı

Larenjit sesin ses kısıklığına neden olduysa, anason ağacından kaynatma kurtarmaya gelir. 80 gr. Ürün bir bardak soğuk su dökün ve kaynama zamanından 15 dakika boyunca orta ateşte pişirin. Et suyu soğuduktan sonra, 7 ml bal ve aynı miktarda konyak ilave edilir. Bu ilaç her 1.5 saatte bir boğaz yıkar.

Bir yetişkin larenjit ile gargara, okaliptüs, papatya veya St. John's wort tentürleri kullanarak olabilir. Karışım (her bitkinin 1 çay kaşığı) 200-220 ml su ile doldurulur ve 15 dakika su banyosuna konur. Her 45 dakikada bir boğaz karışımı.

Larenjitli otlar güçlü bir iyileştirici etkiye sahiptir. Meşe ya da muz kabuğu, pamuk fındık ya da rezene meyve kökünden tentür dahil. Bitkiler boğazda ses kısıklığı ve iltihaplanma ile yardımcı olacaktır. Otlar eşit miktarlarda karıştırılır, 450 ml sıvı dökülür ve 35 dakika su banyosunda batırılır. 24 saat boyunca devam ediyor. Tentür her 4, 5-5 saatte bir boğaz yıkar.

Çocuklarda larenjit ile boğaz yıkayın siyah mürver ve altın bıyık bir kaynatma ile yapılır. Ürün acıyı dezenfekte eder ve rahatlatır. 20 gr. Bitkilerin karışımı 200-250 ml su döktü ve infüzyon için serin bir yere koydu (3 saat).

Larenjit ile boğaz, elma sirkesi yardımıyla yapılır. Ürünün 60 ml'si 1 litre su içinde seyreltilir. Orada da, 40 ml bal tanıtıldı. Günde 4-6 kez bir ilaç ile boğazını durulayın.

Soda ile karıştırılması, dezenfeksiyon ve ağrının giderilmesi için gereklidir. 1 çay kaşığı. bir bardak ılık suda çözülür. Günde 7-9 kez boğazınızı yıkayın. Durulama için aynı oranlarda deniz tuzu da kullanılır. Bu prosedür mukus larenksinin ödemini ortadan kaldıracak ve iltihabı ortadan kaldıracaktır.

Larenjit ile boğaz yumuşatmak için sebze ve meyve taze meyve suları yardımcı olacaktır. Bu amaçla havuç, pancar ve limon suyu uygundur. Daha fazla etkinlik için, sıvı deniz topalak yağı ile seyreltilir. Ürün enflamasyonu rahatlatacak ve dezenfekte edecektir. Eşit miktarlarda taze sıkılmış havuç suyu ile süt de yardımcı olacaktır. 20 ml meyve suyu sütle seyreltilir ve her 5 saatte bir boğazda durulanır.

Evde kronik larinjit tedavisi bal (60 ml), limon suyu (20 ml) ve 450 ml su ile yapılır. Bütün malzemeler karıştırılır. İlaç her 4 saatte bir boğaz yıkar.

Patatesin suyu, farenksin iltihabına yardımcı olur. Gergilerini günde 3 ila 5 kez yıkarlar. Tedavi semptomlar bitene kadar sürer.

Larinksin iltihaplanması için etkili halk ilaçları - bir böğürtlen çözeltisiyle durulayın. 3 böğürtlen yaprağı 200 ml kaynar su dökülür. Ilacı 1 saat boyunca infüze edin.

Larenjitli bal en güvenli ilaçtır. Yavaş yavaş çözülür veya ilaç hazırlanır.

Tedavi larenjit halk ilaçları, limon suyu ile eşit miktarda bal karışmasına yardımcı olacaktır. İlaç her 3 saatte bir alınır.

Doğal bal ile karışık 80 ml havuç suyu. Ilacı her 3-4 saatte bir alın.

Aloe ve bal suyu da hastalığın tedavisinde yardımcı olacaktır. 200 ml meyve suyu 70 gr ile seyreltilir. bal. Günde 3 kez 5 ml larenjitin üstesinden gelmek için yeterlidir.

Larenjit için halk ilaçları dikkatle kullanılır. Özellikle bu bal için geçerlidir. Çoğu ürün bu alerjiye neden olur.

Bal, inhalasyon ve durulama solüsyonlarında aktif olarak kullanılmaktadır. Bir yemek kaşığı balın yarım litresi zemine eklenir.

Kullanılan ıslak kompresler için:

şarap; eterler; alkol; domuz yağı iç; hardal sıvaları; alkol bazlı kalendula tentürü; yağ porsuğu; bal; kafur alkolü.

Alkol 1: 1 su ile seyreltilir. Tül pansuman çözelti içine daldı, sıkar ve boynuna sarar. Sıkıştırılan kompresörün üzerine yiyecek filmi veya polietilen.

Yanık olmamak için, cildiniz daha önce bebek kremasından bulaşır. Prosedür süresi 10 saattir. Boyundaki kompres kaldırıldıktan sonra, bir yün şal giydirin.

Porsuk yağ ve viseral yağ servikal bölgede kızarıklık durumuna yayılır. Sonra bir yün şal giy.

Ajan yanık bırakabileceğinden, hardal sıvaların yardımıyla sıkıştırılır. Hardal bezleri kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okuyun.

Bu prosedür iltihabı giderecek ve vazodilatasyonu teşvik edecektir. Kompresler ayrıca larenjit ile ses kaybı için kullanılır. Bunu yapmak için, boğaz ağrısı ve göğüs bölgesinde yer almaktadır.

Larenjit ile bal sıkıştırır mokrotazzhazhayuschee etkiye sahiptir. Bunu yapmak için, pancar kaynatın, bir rende ovalayın ve bal ile eşit miktarlarda karıştırın. İçerik gazlı bezlere uygulanır ve göğüs bölgesinde uygulanır.

Larenjit ile boğaz durulama için geleneksel ve geleneksel tıp tarifleri

Boğazın larenjit ile durulanması, rahatsız edici semptomların hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olacaktır: yutma, kuruluk ve terleme sırasında ağrı ve hastalığın kronik bir forma geçişini engeller.

Genellikle küçük çocuklar ve kadınlar larenjit eğilimli. Bu faktörü göz önünde bulundurun: Bu kişi kategorisi antibakteriyel ajanları kullanmak istemez, bu nedenle durulamadan tasarruf sağlar.

Bu işlem sayesinde, tüm virüsler ve bakteriler boğazın mukoza zarından "yıkanır".

Eczacılık ilaçları

Durulama, kulak burun boğaz uzmanını ziyaret ettikten ve teşhis edildikten sonra başlamak istenebilir.

Chlorophyllipt

Preparat, bir sprey, yağ ve alkol infüzyonu, tabletler ve ampuller şeklinde üretilir. İşlem için bir alkol solüsyonu satın alın. Chlorophyllipt okaliptüs yapraklarına aşırı duyarlılıkta kontrendikedir.

Nasıl kullanılır: bir bardak suya 15 ml sulandırınız. Günde 3 kez larenjit ile boğazı 100 ml için durulayın.

Hamilelik sırasında kadınlar için, ilaç güvenlidir. Çok nadiren alerjik reaksiyon ve şişlik şeklinde yan etkiler vardır. Gösterdiyseniz, Chlorophyllipt'i kullanmayı hemen bırakmanız ve LOR'dan tavsiye almanız gerekir. Doktor bir analog seçecektir.

furatsilin

Antimikrobiyal ilaç Furatsilin, bademcikler üzerindeki plakayı temizler ve agresif mikroflorayı bastırır, larenjit semptomlarını azaltır. Kontrendikasyon Nitrofural'a karşı duyarlıdır.

Hazırlama yöntemi: kaynar su bir bardak almak ve furacilin bir tablet düşürmek, zaman zaman çözünme için karıştırın. Sıvı oda sıcaklığında olduğunda - prosedüre geçin. Yn fincan için her 2 saatte bir larenjit ile durulama yapılır.

Tam iyileşme (7-10 gün) kadar tedavi süreci.

Stopangin

Antimikrobiyal ve analjezik ilaç Stopangin, yutulduğunda ağrıyı azaltır, şişliği ve iltihabı azaltır. Çözelti, seyreltilmemiş bir biçimde kullanılır.

Kullanım talimatları: 15 ml preparat ağız içine dökülür ve 30 saniye durulanır. Günde 3-5 kez yemeklerden sonra kullanın.

Stopangin, 8 yaşın altındaki çocuklarda ve hamileliğin ilk üç ayında kadınlar için yasaklanmıştır.

Kadife çiçeği veya propolis tentürü

Bu tür tentürler bir anti-enflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir. Eczanelerde satılırlar ve doktor reçetesi olmadan dağıtılırlar. Ancak, buna rağmen, bu araçları kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde incelemeniz önerilir. Tam iyileşme kadar uygulama süreci (7-10 gün).

Calendula tentürü uygulama yöntemi: 15 ml ilaç su ile bir bardağa, iyice karıştırın ve yarım bardak günde 3 kez uygulayın.

Propolis tentürü kullanma yöntemi: 1 çay kaşığı. bir bardak su ile çözülür. Günde 3 kez bu çözelti ile boğaz 100 ml için durulayın.

Tentürler bitkisel kökenli ürünler içerir. Bunlara ayrıca su ile 1: 1 oranında seyreltilmiş Rotokan da dahildir. Günde 3-4 kez boğazınızı durulayın. Tedavi süresi 5 gündür.

Geksoral

Aktif bileşen, Heksetidin'dir. Geksoral'ın antiseptik özellikleri, bakteri hücrelerinin metabolizmasını bastırır. Ilacın ana bileşenine aşırı duyarlılık yanı sıra üç yıla kadar uygulanmaz. 3 ila 6 yaş arası çocuklar çocuk doktoru ile görüştükten sonra bu çözümü kullanırlar.

Nasıl kullanılır: Daha fazla rahatlık için pakette bir ölçüm kabı bulacaksınız. 15 ml'ye kadar doldurun ve günde iki kez 30 saniye durulayın.

Dikkatli olun - ilaç yutulmamalıdır.

klorheksidin

Antiseptik ve antibakteriyel araçlar Klorheksidin, bakterilerin çoğalmasını önler, boğazda ve larinkste ağrıyı hafifletir. Durulama için% 0.2 veya% 0.5'lik bir çözelti uygulayın. Kullanmadan önce, ılık su ile durulayın.

Nasıl kullanılır: 15 ml solüsyonu ağzınıza koyun ve 30 saniye durulayın. Günde 3 kez kullanın.

İşlemden sonra bir saat boyunca yemeyiniz ve içmeyiniz.

Akvirin

Anti-inflamatuar ilaç Aquirin, mukus boğazındaki mikropları ve bakterileri yok eder, ağrıyı hafifletir ve doku tamirini hızlandırır.

Kullanım talimatları: 50 ml kaynamış su veya Fizrastvor'da seyreltilen ilacın 1 ml'si. Gargara günde 3 kez.

Hiçbir yan etkisi yoktur. Acvirin, ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Tantum Verde

Nane kokusuyla şeffaf yeşil çözelti. Ana aktif madde, Benzidamine Hydrochloride'dır. Anti-inflamatuar ilaç Tantum Verde boğazı ve gırtlaktaki ağrıları zayıflatır veya tamamen ortadan kaldırır.

Uygulama şekli: solüsyonu bir ölçüm kapağına (15 ml) dökün ve ağrı seviyesine bağlı olarak her 2-3 saatte bir durulayın.

İlaç hamilelik ve emzirme döneminde, 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılamaz.

iodinol

Antiseptik ajan Iodinol, patojenik bakterileri ve streptokokları ortadan kaldırır. Boğaz dokusunun iyileşmesini ve iyileşmesini hızlandırır. İlaç 5 yaşın altındaki çocukların yanı sıra iyot aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Hazırlanma şekli: Yarım bir bardak sıcak su içinde sıvı koyu renkli bir renge boyanana kadar preparasyonun içine yavaş yavaş dökülür.

5-12 yaş arası çocuklar için hazırlık yöntemi: bir bardak su ile bir yemek kaşığı Iodinol dökün. Uygulama şeması yetişkinlerde olduğu gibidir.

Gargara 4-5 kez bir gün. Bir seferde tedaviye 3 gün ila 50 ml.

Halk hekimliğinin en iyi tarifleri

Bu tür reçetelerin ilaç tedavisi ile birlikte kullanıldığını unutmayın. Kullanmadan önce ENT'ye danışmanız tavsiye edilir.

Geleneksel Tıpın Temelleri

 1. Papatya kimyacısı. Bunu yapmak için, hazır bir paket papatya alın. Eczaneden satın alabilirsiniz. Bir torba papatya bir bardak kaynar suya dökülür, daha sonra 30 dakika dinlendirilir. Çözeltinin oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Günde 3-5 kez durulayın.
 2. Sodalı su. Bir bardak su içinde 1 çay kaşığı çözülür. Soda, dikkatli bir şekilde karıştırın ve tam iyileşme elde edene kadar her 2-3 saatte bir gargara yapın.
 3. Bal çözeltisi. Hazırlanması: bir bardak su ile, 2 yemek kaşığı sulandırmak. l. bal. Yedikten sonra günde 4 kez durulayın.
 4. Limon suyu Bir bardak suya yarım limon suyu sıkın. Gargara 4-5 kez bir gün.
 5. Sebze suları. Pancar suyu veya patates gerekli olacaktır. Kök kök, dikkatle durulayın ve ince bir rende üzerinde rendeleyin. Sonra hamuru sıkın ve suyu ayrı bir kaba boşaltın. Bir bardak su üzerine bir bardak meyve suyu alın. Günde 2-3 kez durulayın.
 6. Süt ve havuç. Çözeltinin hazırlanması için, küçük boyutta soyulmuş bir havuç alın ve 500 ml süt ile bir tavaya koyun. Çözeltiyi 15 dakika kaynatın. Oda sıcaklığına soğumaya bırakın. For fincan için günde 5 kez gargara.
 7. Ais kökü. Litreye 5 litre kaynar su ekleyin. l. calamus kökü ve 3-4 saat boyunca demlenmeye bırakın. Yarım bardak için günde 6 kez durulanması tavsiye edilir. Tarif, akut larenjit için iyidir.

Sonuç

Larenjit ile durulama hızlı bir iyileşme için bir çare. Bazı halk ilaçları iyileşmeyecek. Bir ilacı seçerken, bir doktordan tıbbi yardım almanız tavsiye edilir. En etkili, güvenli ve en iyisi Furacilin, Chlorophyllipt ve Chlorhexidine'dir. Ilaç kullanmadan önce talimatları okuyunuz.

Larenjitli Furacilin

Durulama - antibiyotik tedavisinden sonra, doğal olarak, çocukta ve hem de larenjit ve farenjitin en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yaklaşımın ana avantajı kullanılan bileşenlerin sadeliği, kullanılabilirliği ve doğallığıdır.

Doğal malzemelerle hafifçe karıştırın, ilacın ilavesiyle günde en az 5 kez alınmalıdır - 3. Yemekten sonra en az bir saat durulamalısınız ve işlemden sonra bir saat yememelisiniz.

Çocuk gerekli manipülasyonları gerçekleştirdiğinde durulamaya başlayabilir. Diğer durumlarda, inhalasyon daha uygundur.

Larenjit ile gargara yapmaktan mı? Durulama için yıllarca kanıtlanmış araçlar vardır:

 • Furatsilin. 200 ml sıcak su içinde 1 tablet furacilini çözün, tıbbi suyun soğumasına izin verin, solüsyonu her 2 saatten fazla kullanmayın.
 • Otlar infüzyonları. En sık görülen ana bileşen papatyadır, ancak alerjik reaksiyon mümkündür. Bu durumda, tentür veya kadife çiçeği ile değiştirilir.
 • İlaçlar ilavesi ile bitkilerin infüzyonları.

Bu anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri bilinmektedir, aslında ana rolü papatya verilen gırtlak, farenjit ve bademcik iltihabı tedavisi için etkili olan, çalkalama solüsyonu için birçok tarif vardır.

 1. Papatya ve Hava
 • Calamus kökü
 • Papatya çiçeği
 • Kuyrugu

Bir çorba kaşığı papatya yanı sıra eşit parçalara (1 çay kaşığı) calamus ve lavanta almak ve bir bardak kaynar su kaynatmak gereklidir. Mühürlü bir kapta kabul edilebilir bir sıcaklıkta ısrar edin, gerin ve bebeğin boynunu günde en az 5 kez yıkayın.

Klorheksidin, antibakteriyel özelliklerde papatya ile rekabet edebilir, bununla birlikte, farenjit veya larenjit durumunda rekabetin lehte olması daha iyidir. Klorheksidin, durulamalara ek olarak, inhalasyonlar için mükemmeldir, buharları bakteriler ve mantarlarla kolaylıkla baş edebilir.

Eğer çiçek bir çorba kaşığı kadar kaynar su bir bardak demlemek için gereken çözelti hazırlamak için, serin, gerginlik için durmak ve çocuk için klorheksidin bir çay kaşığı infüzyon seyreltmek ve yemek odası - Yetişkinler için.

Boğazınızı günde en fazla 3 kez yıkayın.

Chlorophyllipt, genellikle farenjitin nedensel ajanları olan streptokoklarla mükemmel şekilde savaşır. Larenjitli durulama için, klorofilkiptin bir yağ solüsyonunun kullanılması daha iyidir, alkol mukoza zarını kurutarak durumu daha da kötüleştirebilir.

Bu çözelti ile gargaralamak için, geçmişte olduğu gibi, bir bardak sıcak su üzerinde kuru çiçek ıslahında ısrar etmek ve sonuçta meydana gelen saf infüzyona bir çay kaşığı klorofililpt eklemek gerekir. Solüsyon yağlı olduğundan, üstte bir film kalacak, sonuçta ortaya çıkan sıvı kademeli olarak alınmalı, böylece bileşimin tamamı ağız ve boğaza girmelidir. Günde 3 kez yıkamanız gerekiyor.

Sorumlu doktor ile görüştükten sonra daha iyi calendula tentürü uygulayın, tk. alkol içerir. Ancak, yine de, sıcak su ile çözeltilere eklendiğinde, alkol buharlaşır. Genellikle inhalasyonlarda kullanılan tentür, özellikle öksürüğü olan larenjit ile birlikte bir çay kaşığı soda ile etkili bir şekilde soluma olacaktır. Ama ilk çift, alkol yüzünden, nefes alması tavsiye edilmez. Çocuk için, nergis çiçeklenme bir kaynatma kullanmak en güvenlidir.

Furacilin tableti sıcak suda eritin, suyun soğumasını beklemeden bir çay kaşığı tentür ekleyin. Günde en az 3 kez durulayın.

 1. Calendula ve okaliptüs yağı

2 çorba kaşığı kuru çiçekler, 250 ml kaynar su kaynatın. Oda sıcaklığında infüzyon satın aldıktan sonra, 2-3 damla okaliptüs yağı ekleyin. Günde en az 3 kez kullanın

Demlenmiş inflorescens oda sıcaklığına kadar soğutulur, bir fincan sıvıyı bir çay kaşığı sodaya ekleyiniz. İyice karıştırın ve günde 3-4 kez larenjit ile durulayın.

Çocuklara yönelik prosedürler, yetişkinlerin gözetiminde, ilaçsız bitkisel infüzyonlarla daha iyi bir şekilde başlanmalıdır. Hazırlanan çözeltiyi yutma olasılığı ortadan kaldırılmamıştır. Klorofililptik yutulursa, korkunç bir şey olmazsa, klorheksidin hem çocukta hem de yetişkinte kusma, zehirlenme ve diğer hoş olmayan reaksiyonlara neden olabilir. Her bir seansın ilaç karışımının yeni bir bölümünü hazırlaması tavsiye edilir ve eğer depolama ihtiyacı varsa, ilaçsız sıvılar için süre 12 saati geçmemelidir. Onlarla birlikte, depolama tamamen hariç tutulur.

Larenjit tedavisi yöntemleri, boğazı durulamak gibi kanıtlanmış ve etkili bir yöntemi içerir. İltihaptan kurtularak larinksin şişmesini sağlar ve bulaşıcı odakları ortadan kaldırır. larenjit ile gargara - tanımlanmış göstergeler ve fonların durumuna, seçimi insanlar arasında ve eczaneler arasında, oldukça geniş.

Laryngitis - gırtlak mukozasının bir iltihaplanma, genellikle ses kaybı, öksürük ve genel bozulması ile. Provoke edici faktörler hipotermi, sigara içimi, kirli havanın solunması, aşırı alkol kullanımı, larinksin aşılmasıdır.

Durulama, orofarenksin mukoza zarının sıvı ilaçlarla sulanması işlemidir. larinks anatomik boğaz ve bademcik altında olmasına rağmen, aktif bileşenin orofarenks boyunca mukozaya durulama girer ve kan ile gırtlak enflamatuar lezyonlar batırılmış. larenjit trakea ve bronşların akar zaman farinks birçok enfeksiyonlara kapıdır göz önüne alındığında, durulama hava yollarında hastalığın daha da yayılmasını durdurabilir.

Durulama prosedürü nasıl yapılır?

Sıcak bir çözüm ile gargara: soğuk bir hastalık hastalığı ağırlaştırır, sıcak - yanıklar mukus neden olur. Her durulama, larinksin tam durulanması için 30-60 saniye sürmelidir. Sıvının hacmi yaklaşık 200 ml'dir. Bir gün en az 4-5 prosedür olmalıdır. Larenjit ile 1 hafta boyunca durulama yapıldı.

Durulama işlemi şu şekildedir:

 1. Ağızda geniş bir ağız dolusu solüsyon alınır.
 2. Kafa geri eğilir, dil mümkün olduğu kadar ileriye doğru uzanır - böylece çözüm daha derine iner.
 3. Uzun bir ses "A" veya "O" telaffuz edilir.
 4. Sıvı tükendikten ve prosedür tekrarlandıktan sonra.

Larenjit ile, durulamalar, farmasötik preparatların yardımıyla veya anti-enflamatuar ve antiseptik özelliklere sahip olan halk ilaçları ile gerçekleştirilir. Eczane ürünleri seçilirse, bazılarının yüksek bir konsantrasyona sahip olduğunu ve mukoza zarını yakabileceğini hesaba katmak gerekir. Bu nedenle, doktorun talimatlarına ve reçetesine göre sıcak kaynamış su ile seyreltilmelidirler.

Halk ilaçları

 • Bitkisel şifalı otlar. Ben tarifi - bir sanat. Çim toplama kaşık (papatya, adaçayı, dizi, Calendula, Hiperikum) bir saat bir çaydanlık kaynar suda demlenmiş. II tarifi - 1 çorba kaşığı. 15 dakika için bir su banyosu içinde kaynatılmış, 400 ml'lik bir hacim içinde, kaynar su ile doldurulur (eşit oranlarda psilyum, adaçayı, rezene ve Potentilla kökü) bitkisel bileşimin Kaşık. Soğutulan kaynatma süzülür.
 • Soda ve tuz: Her ürünün bir çay kaşığı bir bardak su için yetiştirilir. Güçlü bir kuru mukoza zarı ile tuz ve soda yarısı kadar eklenebilir.
 • Elma sirkesi: çare iki kaşık yarım litre suda yetiştirilir, iki kaşık bal eklenir. Elma sirkesi ile durulama sık sık, en az bir işlem her iki saatte, sık olmalıdır.
 • Anason tohumu kaynatma: Tohumların 50 gramını 400 ml suya ekleyin, kısık ateşte pişirin, bal ekleyin (bir çorba kaşığı), günde üç ila dört kez durulayın. Anormal tohum larenjit tedavisinde ses kaybı ile endikedir.
 • Siyah çay: Bir çay kaşığı propolis tentürünün eklenmesi ile uygulanır.
 • Taze sıkılmış havuç ve pancar suyu: eşit oranlarda karıştırın. Günde 3 kez durulayın. Taze patates suyu da iyi çalışır.

Video: Dr. Komarovsky gargarada

larenjit antibiyotik tedavisi, anti-inflamatuar ilaçlar ve fizyoterapi ile birlikte, kapsamlı tedavi edilir olarak, gerekli danışmanlık ve doktor reçetesi durulama için araçlar seçerken. Larenjitin kendi kendine tedavisi kabul edilemez!

Larenjit, boğazda ağrı ve şişlik, kuru öksürük, ateş ile karakterize, larenksin enflamatuar bir hastalığıdır. Tedavi - lokal anestezikler, antibiyotikler, anti-inflamatuar ilaçlar atanması ile konservatif. Ayrıca, larenjit ile, boğazın durulanması reçete edilir. Bunun için geleneksel ve geleneksel tıpın birçok tarifi vardır, bunlar birleştirilebilir ve temel tedavi ile birleştirilebilir.

Geleneksel Tıp: Yetişkinler için İlaçlar

Larenjit ile yetişkinler antiseptik ve antimikrobiyal ilaçlar reçete edilir. Bunlar şunları içerir:

 • furatsilin - Bir bardak ılık su için 2-3 tablet. İlaç çözeltisi ile, boğaz ağrısını günde 3-5 kez durulayın;
 • hlorofillipt - Bir sıcak çay kaşığı ilacın bir çay kaşığı;
 • iyot - Bir bardak suya birkaç damla ekleyin, iyice karıştırın ve günde 3 kez yıkayın. Alternatif olarak iyodinol.

İlaçlar sadece büyük miktarlarda yutmadan larenjit ile boğazını durulamak için kullanılır.

Alternatif tıp tarifleri - değil, her derde deva, ilacı mükemmel bir şekilde tamamlar, şişlikleri giderir ve ağrıları giderir. Güvenlidirler, bağımlılık yapmazlar ve iltihaplı hastalıkların tedavi yöntemlerine atıfta bulunurlar.

Soda çözümü aşağıdaki etkilere sahiptir:

 • patojen mikroorganizmaları etkiler, onları yok eder ve üreme sürecini yavaşlatır;
 • larenjit kaynağını ortadan kaldırır - bir viral enfeksiyon;
 • mukoza üzerinde patojenik mikroorganizmaların yaşamı için uygun olmayan bir alkalin mikroflorası oluşturur;
 • şişliği giderir, nefes almayı kolaylaştırır, ağrıyı azaltır;
 • Viral bir enfeksiyon geliştirme sürecinde, görünümlerin ortaya çıkabileceği ağız boşluğunun tedavisini gerçekleştirir.

Bir bardak ılık suda tıbbi iksir hazırlamak için, bir çorba kaşığı soda çözün, iyice karıştırın. Boğazları, yatmadan önce de dahil olmak üzere günde 4-5 kez larenjitli erişkinlerde durulayın.

Larenjit ile neyin gargaralanacağını bilmeden, sebze stoklarına dönmeye değer. Rendelenmiş patates veya pancar suyu, su ile seyreltilmiş, iyileşme sürecini hızlandırır, iltihap ve ağrıyı hafifletir. Hastalığın akut evresinde, boğazın süt ile pişirildiği süt ile durulanması yardımcı olur.

Suyu buzdolabında saklayın ve kullanmadan önce ön ısıtın.

Kanıtlanmış otlar şunlardır:

Bu bitkilerden, hastalığın herhangi bir aşamasında kullanılabilen güvenli bir şekilde kaynatma elde edersiniz. Bu şekilde çocukların tedavisi zordur - 4-5 yaşına kadar çocuklar tükenemez, çimlerin hoş olmayan tadı küçük bir hastayı memnun etmeyecektir.. Çocuk doktorunun tavsiyesi üzerine, decoctions içsel olarak alınır.

 1. Eşit oranlarda karıştırın papatya, St. John's wort, calendula, okaliptüs ve dökün su. Tedavi için 1 bardak solüsyon dökün, hafifçe ısıtın veya sıcak su ile seyreltin. Her 3-4 saatte bir durulayın.
 2. Meşe, adaçayı, lapchatka, muz ve rezene kabuğunun eşit oranlarda toplanması. İki bardak kaynar su ile bir şifa et suyu hazırlamak için, bir çorba kaşığı dökün, bir gün bekletin. Yetişkinlerde larenjit günde 5-7 kez durulandığında.
 3. Bir çorba kaşığı anne-üvey anne, altın bıyık, siyah mürver üzerinde karıştırın. Bir bardak kaynar su dökün, 12 saat bekletin. Yatmadan önce durulayın.
 4. Ecza dolabında bitki sadece bir isim varsa, o zaman bir infüzyon yapın: kaynar su litre başına bir kuru bitki 2-3 yemek kaşığı.

Larenjitin yukarıdaki tedavi yöntemleri ile birleştirin, aşağıdaki tarifleri yapabilirsiniz:

 • Bir litre ılık suda, 1 çorba kaşığı sirkeyi (elma) sulandırın, 1 kaşık dolusu bal ekleyin ve iyice karıştırın. Günde 3-5 kez durulayın;
 • suda, çözülür bal, günde 3-4 kez durulayın (tercihen yemekten sonra);
 • suyun içinde limon suyunu sıkın, günde 3-4 kez kullanın;
 • sıradan güçlü çay iltihabı iyi kaldırır.

Larenjitli bir çocuğu gargaralamaktan mı?

Durulama - antibiyotik tedavisinden sonra, doğal olarak, çocukta ve hem de larenjit ve farenjitin en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yaklaşımın ana avantajı kullanılan bileşenlerin sadeliği, kullanılabilirliği ve doğallığıdır.

Doğal malzemelerle hafifçe karıştırın, ilacın ilavesiyle günde en az 5 kez alınmalıdır - 3. Yemekten sonra en az bir saat durulamalısınız ve işlemden sonra bir saat yememelisiniz.

Çocuk gerekli manipülasyonları gerçekleştirdiğinde durulamaya başlayabilir. Diğer durumlarda, inhalasyon daha uygundur.

Olası yöntemler

Larenjit ile gargara yapmaktan mı? Durulama için yıllarca kanıtlanmış araçlar vardır:

 • Furatsilin. 200 ml sıcak su içinde 1 tablet furacilini çözün, tıbbi suyun soğumasına izin verin, solüsyonu her 2 saatten fazla kullanmayın.
 • Otlar infüzyonları. En sık görülen ana bileşen papatyadır, ancak alerjik reaksiyon mümkündür. Bu durumda, tentür veya kadife çiçeği ile değiştirilir.
 • İlaçlar ilavesi ile bitkilerin infüzyonları.

Papatya ile çözümler

Bu anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri bilinmektedir, aslında ana rolü papatya verilen gırtlak, farenjit ve bademcik iltihabı tedavisi için etkili olan, çalkalama solüsyonu için birçok tarif vardır.

 1. Papatya ve Hava
 • Calamus kökü
 • Papatya çiçeği
 • Kuyrugu

Bir çorba kaşığı papatya yanı sıra eşit parçalara (1 çay kaşığı) calamus ve lavanta almak ve bir bardak kaynar su kaynatmak gereklidir. Mühürlü bir kapta kabul edilebilir bir sıcaklıkta ısrar edin, gerin ve bebeğin boynunu günde en az 5 kez yıkayın.

 1. Papatya ve Klorheksidin

Klorheksidin, antibakteriyel özelliklerde papatya ile rekabet edebilir, bununla birlikte, farenjit veya larenjit durumunda rekabetin lehte olması daha iyidir. Klorheksidin, durulamalara ek olarak, inhalasyonlar için mükemmeldir, buharları bakteriler ve mantarlarla kolaylıkla baş edebilir.

Eğer çiçek bir çorba kaşığı kadar kaynar su bir bardak demlemek için gereken çözelti hazırlamak için, serin, gerginlik için durmak ve çocuk için klorheksidin bir çay kaşığı infüzyon seyreltmek ve yemek odası - Yetişkinler için.

Boğazınızı günde en fazla 3 kez yıkayın.

Chlorophyllipt, genellikle farenjitin nedensel ajanları olan streptokoklarla mükemmel şekilde savaşır. Larenjitli durulama için, klorofilkiptin bir yağ solüsyonunun kullanılması daha iyidir, alkol mukoza zarını kurutarak durumu daha da kötüleştirebilir.

Bu çözelti ile gargaralamak için, geçmişte olduğu gibi, bir bardak sıcak su üzerinde kuru çiçek ıslahında ısrar etmek ve sonuçta meydana gelen saf infüzyona bir çay kaşığı klorofililpt eklemek gerekir. Solüsyon yağlı olduğundan, üstte bir film kalacak, sonuçta ortaya çıkan sıvı kademeli olarak alınmalı, böylece bileşimin tamamı ağız ve boğaza girmelidir. Günde 3 kez yıkamanız gerekiyor.

Calendula çözümleri

Sorumlu doktor ile görüştükten sonra daha iyi calendula tentürü uygulayın, tk. alkol içerir. Ancak, yine de, sıcak su ile çözeltilere eklendiğinde, alkol buharlaşır. Genellikle inhalasyonlarda kullanılan tentür, özellikle öksürüğü olan larenjit ile birlikte bir çay kaşığı soda ile etkili bir şekilde soluma olacaktır. Ama ilk çift, alkol yüzünden, nefes alması tavsiye edilmez. Çocuk için, nergis çiçeklenme bir kaynatma kullanmak en güvenlidir.

Furacilin tableti sıcak suda eritin, suyun soğumasını beklemeden bir çay kaşığı tentür ekleyin. Günde en az 3 kez durulayın.

 1. Calendula ve okaliptüs yağı

2 çorba kaşığı kuru çiçekler, 250 ml kaynar su kaynatın. Oda sıcaklığında infüzyon satın aldıktan sonra, 2-3 damla okaliptüs yağı ekleyin. Günde en az 3 kez kullanın

Demlenmiş inflorescens oda sıcaklığına kadar soğutulur, bir fincan sıvıyı bir çay kaşığı sodaya ekleyiniz. İyice karıştırın ve günde 3-4 kez larenjit ile durulayın.

Çocuklara yönelik prosedürler, yetişkinlerin gözetiminde, ilaçsız bitkisel infüzyonlarla daha iyi bir şekilde başlanmalıdır. Hazırlanan çözeltiyi yutma olasılığı ortadan kaldırılmamıştır. Klorofililptik yutulursa, korkunç bir şey olmazsa, klorheksidin hem çocukta hem de yetişkinte kusma, zehirlenme ve diğer hoş olmayan reaksiyonlara neden olabilir. Her bir seansın ilaç karışımının yeni bir bölümünü hazırlaması tavsiye edilir ve eğer depolama ihtiyacı varsa, ilaçsız sıvılar için süre 12 saati geçmemelidir. Onlarla birlikte, depolama tamamen hariç tutulur.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Bezlerin çıkarılmasından sonra komplikasyonlar

Palatine bademcikler kaldırılması için geliştirilmiş yöntemlerin kullanımı ile, postoperatif komplikasyon riski 3 kat azaldı. Genel anestezi ve yetkili antibakteriyel tedavinin reddi alerjik reaksiyonları ve septik inflamasyon oluşumunu engeller.

Anjina Ampisilin Tedavisi

Angina - kronik bademcik iltihabının alevlenmesi veya bademciklerin akut iltihaplanması - bulaşıcı bir özelliktedir. Olguların% 90'ında inflamasyonun nedeni, koka florasıdır. Streptococcus, Pnömokok, Staphylococcus pürülan işlemi (bademcik veya boşlukları irin köklerinin oluşumu) yol açar.