Loading

Bir yetişkin için pürülan boğaz ağrısı ile gargara yapmaktan

irinli boğaz ağrısı - akut tonsillit formlarından biria, içinde iltihaplı bademciklerde, pürülan filmler oluşur.

Böyle bir hastalığı yetişkinlerde tedavi etmenin bir yolu -, durulama hangi olabilir iyileşme sürecini hızlandırmak, ancak ana bağımsız tedavi olarak anlamlı bir terapötik etkiye sahip olmayacaklardır.

Yetişkinlerde pürülan boğaz ağrısı belirtileri

Pürülan anjina ile semptomatoloji diğer formlarla hemen hemen aynıdır.

Ama tek bir özellik var özellik: bu durumda bademcikler üzerinde ve yakın çevrelerindeki sitelerde Bir kabuk veya film formunda takviye oluşur.

Gelişimin özelliklerine ve hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak üç form ayrılmıştır:

 • apse (bademciklerin yıkıcı lezyonlarının meydana geldiği, çoğu durumda hastaya tedaviyi gerektiren en şiddetli form);
 • tekneli tavan (boşluklar irin ile doldurulur);
 • foliküler (küçük nokta benzeri odaklar şeklinde bademcikler üzerinde pürülan birikimler oluşur).

Çoğu durumda, pürülan bir hastalık ile, aşağıdaki semptomlar ve işaretler:

 • resi ve boğaz ağrısı;
 • titreme ve ateş vücut (38 dereceden fazla);
 • submandibular lenf düğümlerinin büyümesi;
 • bademcikler yüzeyinde görünür festering plakası.

Semptomatik kendisi azaltabilir, tedavi olmadan üç veya dört gün sonra hastalık ilerlemesinin başlangıcından sonra, ancak bu anjin geçtiği anlamına gelmez.

Boğaz durulama etkinliği

Boğaz ağrılı boğaz ağrısı ile durulayın - yararlı bir önlem, ama çekirdek olmayan ve en etkiliden uzak.

Bu gibi prosedürler, hastalığın ana belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaz - iltihaplı süreçler ve pürülan plak.

ancak reçete edilen antibiyotik reçeteli antibiyotik duruları ile birlikte ağrı sendromunu hızla ortadan kaldırır, Hastalara özel bir rahatsızlık verir (özellikle yutulduğunda).

Tamamen bu prosedür yardımcı olmaz patojenler yok, bu şekilde pürülan film kızarma elde etmek mümkün değildir. ancak Larinksin dokuları üzerinde takviye odaklarının dağılımının kısıtlanmasını sağlamak mümkündür.

Ayrıca, ülserlerin varlığında, solüsyondaki bazı ilaçlar ve otlar, bu tür oluşumları kırma sürecini hızlandıracaktır.

Doğru şekilde gargara nasıl yapılır?

Durulamaların olumlu etkisi - bu iki önemli faktörün bir kombinasyonu: Optimal kompozisyon seçimi ya da hazırlık, yanı sıra prosedür belirli kurallara uygun olarak.

Ancak, genellikle ilaçlarla ilgili herhangi bir sorun yoksa, sürecin doğruluğuna göre, çoğu hasta neredeyse tamamen cehalet gösterir.

Durulama gerçekten yardımcı oldu - Bunu yaparken aşağıdaki nüansları dikkate almak gerekir:

 1. Durulama için Malzemeler yetişkinler için boğaz yaklaşık 50 derecelik bir sıcaklığa sahip olmalıdır (bu çocuklar için on derece daha yüksektir).
  Kuvvetle soğutulur veya tam tersi, sıcak solüsyonlar sadece terapötik bir etkiye sahip değildir, aynı zamanda mukozaya daha fazla tahrişe neden olur.
  Çözeltiyi kullanmadan önce su banyosunda ısıtmak optimaldir.
 2. Durulamaların kalitesi değişir ağız içine alınan çözeltinin miktarına değil, ama boğazına ne kadar derinden nüfuz eder.
  Çare tamamen bademcikler yıkanmış önemlidir: Bunun için, prosedürü gerçekleştirirken, kafayı mümkün olduğunca geri atmak gerekir.
 3. Prosedür için her zaman bir bardak solüsyon kullanmanız gerekiyor (yaklaşık iki yüz gram).
 4. Her ağızdan ağza durulama yaklaşık 30 saniye sürer. Çözelti tükendikten sonra yeni bir kısım ağız içine alınır ve döngü tekrarlanır.

Pürülan boğaz ağrısı ile gargara yapmak daha iyi?

Doktorlar tavsiye ilk durulama yaparken ilaçları kullan, ve ikincil bir araç olarak kullanılan popüler tarifler.

Bu durulama ürünleri arasında, aşağıdaki çözümler uygundur:

 1. furatsilin. Daha önce toz haline getirilmiş olan bu ürünün 0.2 gramlık bir tableti, yüz gram ısıtılmış kaynatılmış su içinde seyreltilir.
  Durulamadan önce, çözeltinin kabul edilebilir bir sıcaklığa kadar soğutulduğundan ve boğazı yakmayacağından emin olmak gerekir.
 2. Chlorophyllipt. İlaç furatsilin yanı sıra seyreltilmiş ve aynı zamanda hazır bir durulama çözeltisi şeklinde satılan tabletler şeklinde satılmaktadır.
  Bu, pürülan anjinin arka planına karşı gelişen şiddetli inflamatuar süreçlerde kullanılması tavsiye edilen doğal bir preparattır.
 3. Miramistin. Anjina ile durulama durumunda, boğazın etkilenmiş dokuları üzerinde güçlü bir anti-inflamatuar ve dezenfekte edici etkiye sahip olan geniş etkili bir antibiyotik.
 4. Oka. Hazırlanması kolay özel bir durulama çözeltisidir.
  Ürünü içeren şişeyle tamamlandığında, kullanım talimatlarında belirtilen oranlara uyarak ilacı kendiniz hazırlayabileceğiniz bir ölçüm kabı da vardır.
  Oci, günde iki kereden fazla kullanılmamalıdır.
 5. Dioxidine. Şiddetli vakalarda ve sadece diğer ilaçlar (ve hatta daha çok yumuşak halk ilaçları) reçete edilen en etkili ilaç, hastalığın semptomlarını ortadan kaldıramaz.
  Bu tür bir ilacın uygulanmasının maksimum süresi, prosedürlerin günde üç kez yapılması şartıyla, beş günü geçmemelidir.

Durulama için halk ilaçları

Kanıtlanmış ve neredeyse tamamen güvenli seçenekleri soda ve tuz bazlı çözümler.

Bir çay kaşığına bir kadeh sıcak kaynamış suya tuz eklenir, bu tür bir kompozisyonla gargara, günde üç kez kadar olabilir.

Sözde "deniz suyu" daha etkili olarak kabul edilir, Bir çay kaşığı soda ve tuz bir bardak su içinde seyreltildiğinde ve birkaç damla iyot eklendiğinde.

Daha etkili, ama olası kontrendikasyonları ile, otlar dayalı kompozisyonlar şunlardır:

 1. Aynı oranlarda karıştırılır okaliptüs, calendula ve papatya (Bir bitkisel karışımın bir çorba kaşığı olmalıdır).
  Ürün bir bardak kaynar suya dökülür ve tamamen soğuyana kadar ısrar edilir, daha sonra filtrelenir ve durulama için kullanılabilir.
 2. Bitki koleksiyonunun alternatif bir versiyonu da hazırlanmaktadır, ancak bu durumda okaliptüs yerine St. John's wort.
 3. Bir başka etkili seçenek - pelin, muz yaprakları ve kadife çiçeği karışımı, Bu, eşit miktarlarda karıştırılmalı ve bu koleksiyondan iki yemek kaşığı bir bardak kaynar suyla dökülmelidir.
  Daha sonra ürün, bir su banyosunda 15 dakika boyunca ısrar edilir ve soğutma ve süzme işleminden sonra, amaçlanan amaç için kullanılabilir.
 4. Purulent boğaz ağrısı için olağanüstü bir "yetişkin" reçete - Menekşe alkolik infüzyonu. Bu bitkinin 20-25 orta boy taze çiçeği 100 gram alkolle dökülür, daha sonra ilaç 4-5 gün boyunca karanlık bir yerde infüze edilir. Bitmiş ürün sırayla bir bardak su içinde (bir bardak için mevcut olan 10 gram) yetişir.
 5. Taze sıkılmış limon suyu 1: 2 oranında boşanmalar kaynamış su ile. Böyle bir araçla günlük durulama hızlı bir şekilde ağrı sendromunu rahatlatacaktır.
 6. Larinksin şişmesini gidermek için gargara yapabilirsin pancar suyu, sirke ile karıştırılarak 10: 1 oranında karıştırılır.

Yararlı video

Bu videoda, pürülan boğaz ağrısı ile nasıl ve nasıl gargara yapılacağını öğreneceksiniz:

genellikle Günde durulama sayısı sadece tıbbi preparatların kullanıldığı durumlarda sınırlıdır. veya sodalı tuz.

Ancak ikinci durumda, tuzun mukozadan nem çekebildiğini göz önünde bulundurmak gerekir, bu nedenle bu tedavi yöntemi gereksiz tahrişlere yol açabilir.

Pürülan boğaz ağzı ile gargara yapmaktan daha fazlası: araçlara ve etkili yemek tariflerine genel bakış

Purulent boğaz ağrısı, yaygın, nahoş bir hastalıktır. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda güçlü bir inflamatuar bademcik hastalığı sürecinde ortaya çıkar. Çoğu zaman streptococci hakkında. Tedavi alanlarından biri bademcikler üzerindeki yerel etkidir.

Aynı zamanda, herhangi bir şiddet manipülasyonu hariç tutulmalıdır. Bu, toksik ürünlerin emiliminin sistemik kan dolaşımında oluşmaması için yapılır.

Pürülan boğaz ağrısı ile durulama

Bu prosedür en etkili yöntemlerden biridir, çünkü ağız boşluğunun ve boğazın dezenfekte edilmesine izin verir, enfeksiyonu yayma riskini azaltır, inflamasyonu azaltır. Durulama avantajları şunlardır:

 • İşleme için en iyi aracı seçebilme yeteneği.
 • Yüksek terapötik etki.
 • Ağrı sendromunu hızlı bir şekilde durdurmak için yeteneği.

Ev tedavisi

Hastanede tedavi genellikle komplikasyonların varlığında gerçekleşir. Evde tedavide mutlaka bir antibiyotik tedavisi şeması seçilmiştir. En sık reçete edilen ilaçlar penisilin ve sefalosporinler. İlaç kötü şekilde davranırsa, bir tür antibiyotik bir diğeriyle değiştirilir. Tedavi için kullanılır:

 • Durulayın. Prosedür 1-2 saatte bir yapılır.
 • Spreyler. Ağrıyı azaltmayı ve iltihaplanmayı azaltmayı amaçlar.
 • Bol sıcak bir içecek. İçecekler, özellikle alkali maden suyu, iyileşme sürecini hızlandırabilir ve toksinleri kaldırabilir.

Ön koşul, yatak istirahatının gözlenmesidir. Pürülan bademcik iltihabının sıklıkla böbreklere ve kalbe komplikasyonlar verdiği bilinmektedir, bu nedenle tedavi eden doktorun önerilerini göz ardı edemez.

Boğaz ağrısı durumunda kendi kendine ilaç tedavisi, alkol ve sigara içmek mümkün değildir. Olağan yaşam tarzından vazgeçmezseniz, o zaman vücut sadece enfeksiyonla savaşmak için değil, aynı zamanda da güçlenecektir. Çok tatlı ve soğuk, baharatlı yemekler ve kraker yememize izin verilmez.

Bilmen gerekenler

Pürülan boğaz ağrısı ile sık yapılmalıdır. Ancak tıbbi çözümler kullanılırsa, sıklık doktorun tavsiyelerine bağlıdır.

Durulama sırasında, kafa geri atılmalıdır. Dil azami ileri doğru çıkıntı yapar, böylece çözüm farinksin derin kısımlarına ulaşır.

Çözelti sıcak olmalı, çünkü soğuk su durumu kötüleştirebilir ve sıcak yanıklara ve gereksiz acılara neden olabilir. Dilin köküne sıvı geçişine müdahale etmez, "Y" harfini telaffuz etmeniz önerilir. Boğazın iyice yıkanması için, durulama en az 30 saniye olmalıdır.

Eğer anjin hamilelik sırasında bir kadında görülürse, vurgu durulamadır. Sık sık klorofilit, furatsilina, soda ve tuz çözeltileri. Otların kaynatma kullanımına izin verilir. Calendula, papatya, propolis olabilir.

Gargara için çeşitli popüler tarifler:

yemek tarifleri

Farklı bir boğaz gargara tarifleri. Bazıları da büyükbabalarımızı da kullandı. Ama doktora gittiğinizde, iltihabı hafifletmek için kimyasal ilaçlar kullanabilirsiniz.

Tıbbi ürünler

Atanan siz olabilirsiniz:

Klorgexin ve Miramistin bir aktif maddeye sahiptir - klorheksidin. Bakteri ve virüslerin ağız boşluğunu temizlemeye yardımcı olur. Yeterince kullanmak için, çözeltinin 10-15 ml al ve ağzını günde 2-3 kez durulayın. Etki hızla gelir, ancak bazı insanlar klorheksidin üzerinde kovan geliştirir. Bu nedenle ilacı yutmaya çalışmamalısınız.

Furacilin belirgin antiseptik özelliklere sahip evrensel bir ilaçtır. Farklı yaşlardaki insanlar tarafından kullanılabilir. Eczanede veya tabletlerde hazır bir çözüm satın alabilirsiniz. İkincisini uygularken, 2 parça alın ve sıcak suda çözün.

İyot içeren preparatlar. Antiseptik bir etkisi vardır ve damarları genişleterek pirojenik bir etkiye sahiptirler. Bunu alırken, enfeksiyonla başa çıkmaya yardımcı olan lokal sıcaklık artar.

Hidrojen peroksit ile dikkatli olmanız gerekir. Kaşık bir bardak suya bağlanır. % 3 peroksit uygulayın. Etkinin arttırılması için bir potasyum permanganat çözeltisi ile birleştirildiğinde,% 1 konsantrasyonunun kullanılması optimaldir.

Gargara için iyot tuzu çözeltisi nasıl yapılır, videomuza bakın:

Geleneksel tıp

Bazı vatandaşlar, sade ılık suyla durulamanın etkili olduğuna inanırlar. Mukoza zarını nemlendirmeniz veya farenks'i temizlemeniz gerekiyorsa bu tarif iyi olur.

Terapötik etki elde etmek için, otlar ve çeşitli doğaçlama ürünler (tuz, soda, sirke, votka) kullanılır.

Bir soda çözeltisi 1 yapmak için, büyük bir kaşık soda, kaynamış suda çözülür. Bu ilaç ile durulama sık sık, günde en az 5 kez olmalıdır.

Çözelti yoğun filmlerin çıkarılmasına ve bir mukus ara tabakanın yumuşamasına izin verir. Tuzlu çözelti aynı şekilde hazırlanır. Kontrendikasyon yoksa, o zaman 5 damla iyot ekleyebilirsiniz.

Evde, elma sirkesi de kullanılır. Pancar suyu eklediyseniz daha hızlı pozitif dinamikler not edilir. Bu durumda, 200 ml taze sıkılmış pancar suyu 20 ml elma veya% 9 sofra sirkesi ile eklenir. Böyle bir reçete hem anjina hem de sinüzit, ARVI tedavisi için uygundur.

Bitkisel decoctions ve diğer halk ilaçları tedavisi ile, ilaçların seçimi yeterince geniştir. Büyük bir kaşığı papatya alabilir ve bir bardak kaynar su dökebilirsiniz. Böyle bir araç güçlü antiseptik özelliklere sahiptir. John'un şarabı, iğneler için aynı tarif. İkincisi için, maksimum etki için bir su banyosu kullanmak daha iyidir.

Prosedürün değeri

Boğazınızı yıkamak için bir araç seçerken, hipoalerjenik özelliklere sahip olan şişmeyi azaltmak için tasarlanmış güvenli ilaç seçiminizi durdurmak daha iyidir. Olumlu bir etki elde etmek için, çözümlerin ilk bölümlerinin hemen tükenmesi tavsiye edilir. Aşağıdakiler ağız boşluğunda tutulmalıdır.

Pürülan boğaz ağrısına neden olan bakterilere bağlı olarak, kolayca bir durulama yardımcısı seçebilirsiniz. Bazı formülasyonlar ek antifungal özelliklere sahiptir.

Komarovsky: Durulama faydaları diyor ki:

Boğaz ağrılı boğaz ile durulayın

Purulent boğaz ağrısı oldukça yaygın ve hoş olmayan bir hastalıktır. Belirli bir pürülan plağın bademciklerinin görünümü ile karakterizedir. Bu, bakteriyel veya viral bir enfeksiyonla enfekte oldukları anlamına gelir. Zaman tedavi edilmeye başlanmazsa, daha karmaşık, kronik bir formda taşma ile doludur. Havadaki damlacıklar tarafından iletildiğinden, hasta, gerekli tedaviyi reçete etmek için toplumdan ayrılmadan izole edilmelidir.

Hastalığın nedenleri

 • Sağlıksız koşullar.
 • Zayıf bağışıklık.
 • Gıda hijyeni eksikliği nedeniyle hastalığın virüsünü taşıyan yiyecekler.
 • Lokal inflamasyonun ağız boşluğunda (çürük, rinit veya sinüzit) varlığı.
 • Zaten kalıcı bir duruma gelmiş olan burun tıkanıklığı.
 • Bademcikler zayıf kaldırıldıysa. Kalıntıları enfekte olabilir ve hastalık ilerleyecektir.

Purulent boğaz ağrısı belirtileri

 1. Özellikle yutulduğunda telaffuz edilen boğaz ağrısı.
 2. Artan sıcaklık.
 3. İştah azalır ve genel bir zayıflık hissi doğar.
 4. Kas ve eklemlerde ağrı çekmek. Artan terleme ve baş ağrısı.
 5. Palatin bademcikler önemli ölçüde artmaktadır. Bazı durumlarda, boğazın girişini bile tıkayabilir ve pürülan bir tabakalanma ile kaplanabilirler. Submandibular, parotis ve oksipital gibi artmış bölgesel lenf düğümleri grupları.

Bu hastalık, eğer başlatılırsa, karaciğer, karın boşluğu, akciğerler ve hatta beyindeki pürülan iltihaplı hastalıkları provoke edebilir.

Bu nedenle, herhangi bir semptomunuz varsa, sizin için doğru tedavi ve önleyici tedbirleri reçete edecek bir uzmandan yardım almak en iyisidir.

Bir pürülan boğaz ağrısı tedavisinde neler yapabilirsiniz

Bu ciddi sorunu tedavi eden kulak burun boğaz uzmanları ve bulaşıcı hastalık uzmanları aşağıdaki önlemleri tavsiye etmektedir:

 1. Antibiyotik kullanımı.
 2. Su antiseptik solüsyonları (sıvı hal) veya özel spreyler ile boğazını durulayın.
 3. Farinkste ağrı ve şişmeyi azaltan antihistaminler ve antiinflamatuar ilaçların (Claritin, Tavegil, Paracetamol) kullanımı.
 4. Zehirlenme durumunda infüzyon-detoksifikasyon tedavisinin yapılması. Daha sonra Glikokortikoid hormonları atayın: Methylprednisolone ve Hydrocortisone.
 5. Akut formu bicillin profilaksisi reçete edildiğinde.

Doğru gargara nasıl

Durulamak için istenen sonucu verdi ve erken bir iyileşme sağladı, ağzınızı düzgün bir şekilde yıkamanız gerekiyor. Her şeyden önce, sıcak bir çözüm kullanmayın, sıcak olmalıdır, böylece mukus larenks tahriş değildir ve ağrıları artmaz.

Ağızda bir sıvı yudumlandıktan sonra, ilk iki veya üç farinks hızla tükürülebilir ve sonrakiler bir süre ağızda tutulmalıdır, böylece ilaç tüm enfekte bölgelere nüfuz eder. Tüm zararlı bakterilerin bademciklerden yıkanması nedeniyle “O” veya “Y” sesinin yapılması tavsiye edilir. Durulama sırasında baş geriye atılmalı ve dil ileriye doğru uzatılmalıdır. Bu, ilacın boğazda olabildiğince derinleşmesini sağlamaktır.

İki bardakta hazırlamak için durulama çözeltisi önerilir. İlk önce hidrojen peroksit (1 çay kaşığı) ile su infüzyonu ve ikinci olarak da bitki ve ilaçların infüzyonu olmalıdır. Dezenfeksiyon için ilk camdan ağzı yıkadıktan sonra, ikinci bardağa devam edebilirsiniz. Mikropların ve bakterilerin ilaca alışma alışkanlığı olduğu için, en azından her gün tentürlerin değiştirilmesi tavsiye edilir.

En iyi durulama

Halk ilaçları

Bu hastalıkta farinks ve bademcikler içinde bir pürülan plak birikimi olduğundan, ağız boşluğunun dezenfekte edilmesini amaçlayan hareketlerin gerçekleştirilmesi veya daha ziyade irin çıkarılması gerekir. Pürülan boğaz ağrısı ile etkili durulama için infüzyon ve decoctions hazırlamak için birkaç seçenek düşünelim.

Seçenek 1 Harç "Deniz suyu". Bir bardak sıcak suda 1 tatlı kaşığı soda ve 5 damla iyot sulandırınız. Ağzınızı günde en az 4 kez yıkayın.

Seçenek numarası 2. Bunu yapmak için sıradan pancar suyu (mükemmel anti-inflamatuar özelliklere sahiptir), 200 gr civarında bir yere ihtiyacınız olacaktır. ve 20 gr. sirke. Ağzınızı her 3 saatte bir durulayın ve bademciklerin şişmesi kısa süre sonra geçecektir.

Taze sıkılmış pancar suyu

Seçenek numarası 3. 1/3 fincan limon suyu ve 2/3 fincan su karıştırın. Böyle bir çözüm ağrıyı hafifletir ve yutmayı geliştirir.

Seçenek numarası 4. Bir bardak kaynayan suda, bu gibi bitkilerin toplanması için bir çorba kaşığı eklemeniz gerekir: papatya, calendula, okaliptüs. Karışımın soğumasına ve demlenmesine izin verin. Bundan sonra durulayabilirsiniz.

Seçenek numarası 5. Aynı zamanda etkili olan, eşit miktarlarda alınan muz, ot bitter pelin ve nergis çiçeklerinin yapraklarıdır. Bir bardak kaynar su için 2 çorba kaşığı bitki gerekir. Bir su banyosunda soğumaya ve soğumaya bırakın. Boğazınızı yıkadıktan sonra filtrelenmelidir.

Seçenek numarası 6. Pürülan boğaz ağrısı için bir başka benzersiz çözüm - eşit miktarda (bir çay kaşığı) adaçayı, mürver ve ebegümeci almak, 0.5 litre kaynar su ekleyin. Kullanmadan önce iyice karıştırın ve süzün. Ayrıca bu malzemeleri başkalarıyla da değiştirebilirsiniz - calendula, papatya, propolis, kireç ve siyah çay.

Seçenek numarası 7. Hidrojen peroksit ile durulama. Enfekte bölgeyi dezenfekte etmeye ve bademciklerin, dilin kökünün ve farinksin arka duvarının yıkanmasına yardımcı olacaktır. Hidrojen peroksit ile kolayca bir çözüm hazırlayın. 100 ml su içinde bir kaşık sıvı çözülür. Ağzınızı peroksit ile durulayın, 4 saat arayla günde 4 kez katlayabilirsiniz. Bundan sonra, bademciklerin yumuşatılması için herhangi bir bitkisel çözeltiyle durulanması önerilir.

Seçenek numarası 8. Enfekte bademciklerden viral bakterileri yıkamak için pürülan boğaz ağrısı için etkili yöntemlerden biri soda ile durulama. Bir soda çözeltisi hazırlamak için ihtiyacınız olacak - 1 çay kaşığı gıda katkı maddesi ve bir bardak ılık su. Ağzınızı günde 3 kez durulayın, sadece bu tentenin ağız kuruma yeteneğine sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle aşırı derecede aşınmayın, bu nedenle mukoza zarını ve faringeal duvarları tahriş etmeyiniz.

Seçenek numarası 9. Etkili elma sirkesi ile tonsillit tedavisidir. Bu sıvının 1 çay kaşığı ve yarım fincan sıcak suya ihtiyacınız olacak. İyice karıştırın. Ağzınızı bu ilaçla durulayın her 1 ila 2 saatte bir en iyisidir. Tedavinin seyri, ağız boşluğu ve farinks ayrımında tüm acı verici duyumlara kadar devam eder.

ilaçların

Daha fazla etki ve hızlı iyileşme elde etmek için boğazınızı ilaçlarla kombinasyon halinde de tedavi edebilirsiniz. 15 dakika sonra, ağzınıza anestezi etkisi olan bir antiseptik koymanız gerekir:

Ağzınızı yıkarken ilacı uygulayabilirsiniz. En uygun olanları:

 • Furatsilin. Tablet formunda mevcut olduğu için, preparatın 0.2 gramını ezmek ve 100 ml kaynar su içinde çözünmek gerekir. Tabletler tamamen eriyene ve tentenin soğumasını bekleyin. Terapötik etkiyi arttırmak için, alkol ve kalenduladan birkaç damla tentür ekleyebilirsiniz. Uyuşturucuyu günde yaklaşık 5 kez uygulayabilirsiniz.
 • Miramistin. Antifungal ve antiviral bir ajandır, bu yüzden bademcikler üzerinde bakterilerle savaşır. Durulama ilave ilaç veya tentür ilavesi olmadan gerçekleşir. Kullanım talimatları pakete dahil edilmiştir. Bağımlılığı önlemek için bir veya iki gün içinde diğer bitkisel çözümler ile alternatif Miramistin.
 • Klorofilkil (çözelti). Antiseptik özelliklere sahiptir, okaliptüs yaprakları temelinde yapılır, bu nedenle pratik olarak zararsızdır. En güçlü antibiyotiklerle bile baş edemeyen mikroorganizmalara karşı etkili bir şekilde savaşır. 200 ml su için 1 çay kaşığı klorofiltol gerekir. Gargara günde 3 kez gereklidir.
 • Malavi. Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ağzınızı günde 5 kez durulayın.
 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

larenjit

29 Şubat 2012larenjit Larinksin inflamatuar süreci. Temel olarak, bu durum larenjitin de göründüğü soğuk algınlığı hastalıkları veya bir dizi enfeksiyöz rahatsızlıkla ilişkilidir. Hastalığın belirtileri ortaya çıkabilir kızamık, boğmaca öksürüğü, kızıl ateş.

Boğazdan emiş için en etkili çözüm

Çoğu solunum yolu enfeksiyonlarına boğaz, kuruluk ve terleme gibi acı veren duyumlar eşlik eder. Bu hoş olmayan semptomlar, boğazın mukoza zarının virüsler veya bakterilerden etkilendiğini gösterir.