Loading

Gomeovoks

Açıklama şu andaki 2014/05/22

 • Latin adı: Homeovox
 • ATX Kodu: V03AX
 • Aktif madde: Şifalı Otlar
 • Yapımcı: Laboratuvar Boiron, Fransa

yapı

Tablet Gomeovoksa içerir:

 • Belladonna, nergis, kavak kandikansky kurtboğan Eczacılık, kireç sülfürik karaciğer Arisaema trehlistochkovaya dioik, hulwort, demir fosfat, potasyum dikromat, cıva, sünger ombra;
 • ek maddeler - nişasta, laktoz, magnezyum stearat, sakaroz;
 • kabuk - talk, balmumu, akasya sakızı, sakaroz, karnauba mumu, jelatin.

Sorunun şekli

Tabletler bikonveks, kabuk beyaz, koku yok.

Blisterde her biri 20 tablet üretilir, bir karton paket içinde 3 blister bulunur.

Farmakolojik eylem

Ilaç verir homeopatik eylem.

Farmakodinamik ve farmakokinetik

İlacın etkisi, bileşimde bulunan bileşenlerden kaynaklanır. Ev sahibinin mevcut bileşenleri var mukolitik ve iltihap önleyici etki.

Kullanım endikasyonları

Tabletlerle ne işe yarıyor? İlaç tedavi için endikedir larenjit, ses tellerinin yorgunluğu dahil, ses kaybı ve boğuk.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda ilaca izin verilmez:

 • glikoz-galaktoz malabsorpsiyonu;
 • ilacın bileşen bileşenlerinden herhangi birine karşı toleranssızlık;
 • Laktaz eksikliği;
 • 1 yıla kadar yaş;
 • laktoz intoleransı.

Yan etkileri

Ilacı almanın bir sonucu olarak, alerjik reaksiyon ciltte döküntüler dahil. O anda ilacın yan etkileri hakkında daha fazla bilgi.

Kullanım talimatları

İlacını yavaş yavaş yemek ilacı, yemek arasında olmalıdır.

Tedavi için 2 saatte bir 2 tablet alın. Maksimum günlük doz 24 tablettir. Hastanın durumu iyileştikçe, doz 2 tablet için günde 5 tablet alarak azaltılmalıdır.

Günde 5 kez önlenmesi için 2 tablet alın.

Homewax'ın talimatlarına göre, 1 ila 6 yaş arası çocuklar, küçük miktarda sıvı içinde çözülmüş tabletleri almalıdır.

aşırı doz

Verilen moment için aşırı doz verisi verilmez.

etkileşim

Bugüne kadar, Boiron Homeovox ilacının diğer ilaçlarla etkileşimi hakkında bilgi bulunmamaktadır.

İlaç almak diğer ilaçlarla tedavi olasılığını dışlamaz.

Satış şartları

İlaç reçetesiz eczanelerde satılmaktadır.

Depolama koşulları

Kuru bir yerde muhafaza edildiğinde, 15-25 ° C'lik bir sıcaklığın sağlanması gereklidir.

Son kullanma tarihi

İlacın raf ömrü 5 yıldır.

Özel talimatlar

Dozun büyüklüğü ve hastanın yaşından itibaren kabul sıklığı bağlı değildir.

Herhangi bir yan etki meydana gelirse ve ilacı 3 gün içinde almamanın bir sonucu varsa, tavsiye için bir doktora başvurmalısınız.

Bir tablette, karbonhidrat içeriği 0.03 XE seviyesindedir (diyabetikler için gerekli bilgi).

Dikkat gerektiren ve konsantrasyon çalışması ve sürüşü gerçekleştirme yeteneğini etkilemez.

Gomeovoks Analogları

Hamilelik ve emzirme döneminde homeostoks

Bu durumda, bir doktora danışmak gereklidir. İlacın alınması ancak anne için risk çocuğun riskinden daha büyük ise mümkündür.

Gomeovoks hakkında yorumlar

Hastalar ilacı 4,5 puan olarak değerlendirmektedir (5 üzerinden). Hapları alan insanlar etkinliklerini ve zararsızlıklarını yazarlar. İlacın hiçbir yan etkisi olmadığı ve hoş bir tadı olduğu için, çocuklar için uygundur, en çok olumlu olan değerlendirmeleri vardır. Ayrıca, olumlu taraflar arasında, ev sahibinin nispeten düşük fiyatına dikkat çekiyorlar.

Hamilelik sırasında yapılan yorumlar neredeyse yok denecek kadar azdır, ancak ilacı alan kişiler ilacın çocuk için bir sonuç çıkarmadan yardımcı olduğunu yazmaktadır.

Fiyat Homeopans

Ukrayna'da, ambalaj fiyatı Rusya'da yaklaşık 63 UAH bırakır - 217 ruble. Fiyatın eczaneden alınabileceğini ve belirtebileceğini belirtin.

 • Rusya'da internet eczaneleri Rusya

WER.RU

ZdravZona

IFK Eczanesi

İyi günler! 8 tablet dudaklar şişmeye başladıktan sonra tamamen eczanede sesi bu priporat önerildi kaybolan, ben, sesli dudakları bir döküntü ağız herşeyin etrafında, şişmiş yığın bu yüzden bile önce, geri gelmedi ikinci gün gitti. Harika haplar.

Kısa bir süre sonra anaokulundaki matinee'de sesler kaybolacak, bir sene içerisinde tabletlerimin yardımıyla sesimi geri kazandım, şemaya göre kabul ediyorum ve şimdi profilaksi için almalıyım diye düşünüyorum çünkü yeni yıldan önce hastalanmam.

Yerel bir restoranda şarkıcı olarak çalışıyorum ve Homewells bana çok yardımcı oluyor. Akşam, ses aşağı oturur ve bu tabletlerle hızlı bir şekilde normale döner. Sesi yeniden kurmanın tek yolu bunu düşünüyorum

Ve homeopati önleme için her konserden önce, günde iki kez 2 tablet çözüyorum, bu bana mükemmel yardımcı olur ve ses ile hiçbir sorun yoktur

Mükemmel bir ürün! Öğretmen olarak çalışıyorum ve günün sonunda ses kaybolmaya başlıyor ve böylece çocuklar bilgi olmadan bırakılamayacak, Homeovox'u şemaya göre çözmeye başlıyorum, sesi hızla döndürmeye yardımcı oluyor.

Ve hap almaya yeni başladım, boğazımı soğutdum, etkilerini göreceğiz.

Bir şekilde Homeovoks'u denedi ve eşi görülmemiş bir sonuç verdi - resepsiyonun üçüncü gününde, ses tamamen geri döndü. Tabii ki, resepsiyondan sonra sorunumun tekrarlanmadığını söyleyemem ama semptomatik tedavi mükemmel. Larenjit artık korkutucu değil!

Gomeovoksom'la tanışmamın böyle koşullar altında gerçekleştiğini size söyleyeceğim: işte bir Yeni Yıl kurumuna öncülük etmeliydim ve bir hafta önce sesin kaybolup gitmeyeceğine inanmıştım. Beni değiştirecek kimse yoktu, ama tüm program sunucuya bakıyordu. En kısa sürede iyileşmek için seçeneğim yoktu. Neyse ki eczacının eczacısı beni evlatları tavsiye etti, sesin kaybolmasıyla aynı gün içmeye başladım. Ve çok çabuk iyileşti!

Larenjit rahatsız edici bir hastalıktır. ve benimle güldü başlangıçta olsa kocası ve benim girişimleri o zaman gerçekten sempati yerine normal bir ses çıngırak. Birçok uluslararası yolu denedim: anasonlu damlalar, yağ ile çay, ısıtılmış maden suyuyla durulama - hepsi işe yaramıyor. Belki birisi yardım etti. İkinci gün, ben yayınlamaya başladığında, benim tutum belirsiz homeopati ek olarak ilk gününde... Her yarım saatte: Ama eczanede benim için değil ((Koca aldıkları için çok ihtiyaç Feci rahatsız alımı başında bu hapları satın daha sesler, bu ilaca ilişkin benim şüphecilik solmaya başladı. sesi biraz podhripyvala, Hepsi aynı. 3-4 gün boyunca geri geldi, ama ailem beni anladı ve kocam bile Darth Vader)) kısacası aramaya durdu, larenjit için iyi bir çaredir

Çocuklara vermekten korkmayacağınız tabletlerin olması iyi bir şey! Mayıs ayı başında Mayıs ayında gerçek bir fırtına altında bir oğlu ile birlikte düştüler. Önceden tahminlere bakmadım, şemsiye de almadı. Ben denilen ipliğe batırılmış... Ben iyiyim, şeker değil, ve akşam rasarlasımdaki küçük olanım, "anti-soğuk önlemler" uyguluyorum ve uygulamamıştım, ama bir sebepten ötürü sabaha karşı sesini duymuştum. İnternetten, bebeklere verebilecek Homeopatik homeopatik olduğunu anladım. Sinulia bu tabletleri memnuniyetle emdi. Onları iki gün boyunca içtik, böylece her saat, üçüncüde, tam da ona birkaç kez Homeovich verdim. İki gün boyunca, her şey zaten tamamen iyiydi) Ve hiçbir pobochek! Sadece laktoza ve bazı komponentlere karşı alerjiniz olmadığına bakın, yararlı olan birçok bitki vardır, ama asla bilmezsiniz.

Benim için ses kısıklığı tanıdık bir olgudur. Biriyle yüksek sesle konuştuğumda veya normalden uzun bir süre sonra, sesim hemen "oturur". Onu otlar, ahududu ile martılar ile tedavi etmeye çalışırdım, ama hepsi değişen başarı ile çıktı. Bu yüzden problemime yardımcı olabilecek bir ilaç aramaya başladım. Bu yüzden HomeVox'u buldum. Televizyondaki spikerleri bile seslerini desteklemek için kullanıyor. Doğrudan ligamentler üzerinde çalışır, bu yüzden birkaç gün boyunca sesi tamamen iade edebilir. Problemle başa çıkmaya yardım ettim ve uygun fiyat ve doğal kompozisyondan memnun kaldım. Bu aracı herkese tavsiye ederim!

Larenjit kimdi, ne kadar tatsız olduğunu ve ne kadar rahatsızlık verdiğini bilir. Hala 3 ay önce ne olduğunu bilmiyordum, sadece bir noktada sesimi kaybettim (iş yükünden dolayı), ve hiçbir acı yoktu. Sadece konuşamadım! Kendime ilaç ya da halk tıbbına başladım. tüm bunlar hiçbir şeyle sonuçlanmadı, sadece zaman harcadı. Doktora gittim ve rezorpsiyon için bana homeoks yazdı. Yani, 2 sekmesinde / 5 kez günde 5 ti gün içinde çözülür. 6’da akıcı ve güçsüz bir şekilde konuştum. Daha sonra soğuk suyla boğulduğumda ve tabletler sesi 3 gün içinde kurtardığında durum böyleydi. Bunlar davalar, ilaçtan memnunum.

Larenjitin homeopati ile tedavisi: bir efsane veya gerçeklik

Larenjit çoğunlukla semptomatik olarak tedavi edilir (komplikasyon olmadan oluşursa). Durulama, inhalasyon, boğaz sulama uygulayın. Son zamanlarda, homeopati uygulandı: Kronik bir forma geçişe izin vermeden hastalığı tamamen fethetmenizi sağlar. Ancak sonuca ulaşmak için, hasta larenjitin ilk belirtisinde tedaviye başlamalıdır.

Tedavi özellikleri

Larenjitli homeopati bireysel olarak seçilir. Doktor ön teşhisleri yapar:

 • hastayı sorgular;
 • boğazını inceler;
 • kan testleri atar.

Homeopati alanındaki bir uzman, hasta kişinin bireysel özelliklerine dayanarak ilaç seçer. Gerekirse, homeopatik tabletleri ve geleneksel tıp resmi preparatları ve halk ilaçları ile damlalar birleştirir.

Homeopatik bir doktor, bir hastaya bu grup için kendi başına ilaç reçete etmesini asla tavsiye etmez. Nedeni: Her bir kişi için farklı davranırlar ve yanlış kullanılırsa hastalığın seyrini daha da kötüleştirebilirler.

En iyi ilaçların "ilk üçü"

Larenjit için bir çare seçmek, homeopatlar Tonzilotren, Tonzipret veya Homeovox tarafından yönlendirilir. İlaçlar verimde liderdir.

Tonsilotren

Yapısı içerir:

 1. Atropin sülfat bir belladonna alkaloiddir - iltihaplanmayı azaltır, dokuların şişmesi ile savaşır.
 2. Silisik asit iyileşmeyi hızlandırır. Hasarlı mukoza zarı rejenere olur, şişme azalır, ses kurtarır.
 3. Mercurial iyodür antiseptiktir.
 4. İstiridiğin kabuğundan çıkarılan sülfürik karaciğer, takviye ile savaşır.

Bileşenlerin kombinasyonu, antiviral, anti-inflamatuar ve antibakteriyel etki sağlar. Tonsilotren ayrıca boğaz ağrısı, farenjit ve pharyngolaringitis ile de uğraşır.

Yan etkiler nadirdir: mide bulantısı, karın ağırlığında.

Tonzipret

Egzotik olanlar da dahil olmak üzere Tonzipret bileşenleri (Amerikan kırmızı biber, kırmızı biber, guaiac ağacı özü) virüslerin yok edilmesini sağlar, ağrıyı hafifletir, hiperemi rahatlatır. Ses geri yüklenir. Öksürük yumuşar, ıslanır ve sonra geçer.

Yan etkiler Tonzilotren alırken benzer.

Gomeovoks

Yapısı içerir:

 • belladonna;
 • nergis;
 • aurum trifenum;
 • Gepar sülfür.

Homeomix mukolitik etkisi olan antienflamatuar ilaçları ifade eder. Balgamı sulandırır ve dışarı çıkmasına yardımcı olur.

Diyabet teşhisi konulanların dikkatine! Homeooks, belirli bir miktar sakaroz içerdiğinden 2 yerine 1 tablet alır.

İlaçların bireysel reçete ilkesi

Deneyimli homeopat larenjit tedavisinin genel planı tarafından yönlendirilmez, ancak şikâyetlerle gelen kişinin durumunu resepsiyona bildirir. Dikkate alır:

 • hastalığın doğası;
 • bağışıklık aktivitesi;
 • Yapı;
 • psiko.

Bazı hastalarda bir "birincil bozukluk" belirtisi gözlenir. Şunları içerir:

 • artan belirtiler;
 • düşük dereceli ateşin görünümü;
 • Hastanın daha önce karşılaştığı "eski hastalıklar" semptomlarının geri dönüşü.

Semptomlar 4-5 gün boyunca düzeltilmelidir. Bu süre zarfında enerjinin yükselmesi, hareket etme arzusu yaşarsa - tedavi doğru şekilde atanır.

Ek ilaçlar

İlk gruptan ilaç gelmezse, doktor diğerlerini alır. Bunlar:

Şişliği azaltın, mukoza zarını faydalı bir şekilde etkileyin, mikroplara ve virüslere karşı savaşın, dokuları yenileyin, bağların iltihaplanmasını ortadan kaldırın.

Homeopatik ilaçlar "teşvik" bağışıklık. En az yan etki ve az sayıda kontrendikasyon ile ayırt edilirler.

Kim homeopati uygulayamaz?

Ana kontrendikasyon, bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğüdür.

Paratonzil apsesi tehlikeli komplikasyonlardan biridir.

Sistemik hastalıklar, homeopatik ilaçları reçete ederken ihtiyatlı bir yaklaşım gerektirir. Sebep: bağışıklığı aktive ederek, hastalıklı organlara karşı vücudun koruyucu hücrelerine saldırıyı artırırlar. Onlar homeopati tavsiye görmezse, doktorlar, burada kullanılma olasılığını ayırt, tiroid bezinin otoimmün hastalıklar sedef veya romatoid artrit alevlenmesi sırasında kontrendike değildir.

Hamile, emziren anneler ve bebekler yıllara kadar yasaklandı.

Kabul kuralları

Homeopati ile tedavi hastanın kesin bir programa uymasını içerir:

 1. İlk günlerde, akut belirtiler azalıncaya kadar, ilaç genellikle her saat ya da iki saat içilir. Daha sonra resepsiyon günde 2-3 defaya indirilir.
 2. Saldırı zayıfladığında, aşağıdaki kurala bağlı kalın: Yedikten sonra yarım saat ya da 30 dakika hap al.
 3. Doktorlar gıda ile vücuda girerse, doktorlar etkinlikte bir azalma konusunda uyarıyorlar. Sadece su ile kombine edilir!
 4. Çözünceye kadar tabletleri çözün, yutmayın.
 5. Kabul zamanını gözlemleyin: önemli bir durum, kesin zaman aralıklarında bir ilacın dozunun alınmasıdır. Programı kaybettik, bir saat özledik - tekrar tedaviyi başlattık.

Larenjitin homeopatik tedavisi, hastalığın karmaşık olmayan formları olan hastalara yardımcı olur. İmmün hücreleri aktive ederek, ilaç (genellikle mikroskopik dozlarda zehirler), vücudu hastalıkla savaşmak ve onunla başa çıkmak için kendi önlemlerini geliştirmeye zorlar.

Ancak, homeopatinin tüm faydalarına rağmen, akut ataktan kurtuldukları bir arkadaşının tavsiyesi üzerine "tablet" almanın cazibesine kapılmayın. Unutmayın: Biri ne yardımcı olduysa diğeri semptomları kötüleştirebilir! Doktora danışarak harekete geçin ve larenjit geri çekilecek!

Angina ve ağrı ile boğaz tedavisi için Homeopati

Solunum sistemindeki enflamatuar sürecin başlangıcının ana işareti boğazdaki ağrıdır. Tıbbi önlemlerin mümkün olan en kısa sürede yapılmaya başlanması halinde, hastalığın birkaç gün içinde ortadan kaldırılması mümkündür. Tedavi yöntemlerinden biri boğaz ağrısı ile homeopati.

Homeopati yardımı ile boğazın tedavisi

Boğazdan kaynaklanan homeopati, hastalıkların erken evrelerinde tedavi edilmesinin modern bir yoludur. Onlar bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit için kullanılabilir. Aynı zamanda kullanımı iyi sonuçlar gösterir ve bazen cerrahi müdahaleyi önlemeye yardımcı olur.

Boğaz ağız boşluğu ve larinks arasında yer alan bir boşluk olarak kabul edilir. Boğazın iki işlevi vardır. İçinde yemek borusu içine hareket eden yiyecekleri ve larinks, trakea ve akciğerleri dolduran havayı geçirir.

Bademciğin boğaz bölgesini koruyun. Zararlı mikroorganizmalara nüfuz edip yerleştiklerinde, boğazı enfeksiyondan korumak için boyutlarını artırırlar. Bağışıklık sistemi zayıflarsa, bademcik iltihabı gibi bir hastalık meydana gelir.

Homeopatik tabletler, apse, paratonzillita, flegmon, kardiyovasküler ve kas-iskelet sistemlerinde bozulma şeklinde yan etkilerin gelişmesini engeller.

Bütün bunlar için, bu ilaçlar hastanın genel durumunu iyileştirebilir ve boğazda enflamatuar süreci durdurabilir.

Farenjit ile Homeopati

Farenjit ile farinksin arka duvarı etkilenir. Aynı zamanda, mukoza zarı hastalığın başlangıcını gösteren kırmızı bir renk alır. Genellikle farenjit ile, hastanın boğazı acıyor, sıcaklık 38 dereceye çıkıyor, boğazda bir his ve öksürük var.

Bu hastalık için homeopatik ilaçlar almak aynı zamanda günde üç kez kadar gereklidir. Tedavi süresi dört günü geçmez. Hastanın durumu iyileşmezse, dozu ayarlamak gerekli olabilir. Bu soru sadece ilgili hekim ile çözülür. Homeopati ile tedavi, hasta kendini daha iyi hissetmeye başlayana kadar her ay tekrarlanır.

Farenjit tedavisi için, haplar aşağıdaki şekilde boğazdan kullanılır.

 1. Bıldırcın otu. Posterior farryngeal duvarın kızarıklık, kuruluk ve yanık oluşumunu önleyen homeopatik ilaç. Ayrıca, hastanın uzun süre kurumuş havanın solunması nedeniyle hastanın durumu kötüleştiğinde ilaç kullanılabilir.
 2. Aeshusi. Bu ilaç türü, farenksin arka duvarında bulunan inflamatuar süreci ortadan kaldırabilir. Sadece hasta yutulduğunda ve konuşurken boğaz ağrısı geçirirse kullanılmalıdır.
 3. Belladonna. Boğaz mukoza zarının kuruluk şeklinde semptomların varlığında uygulanır, dokuların güçlü kızarması, yutma hareketlerinin uygulanmasında güçlük.

Tıbbi işlemden sonra koruyucu bakımla uğraşmak gerekir. Bunun için homeopatik hazırlık ayda bir kez alınır. Yeni bir alevlenmeye neden olmamak için ilacı dikkatlice iptal etmek gerekir.

Boğaz ağrısı homeopati ile tedavi

Angina veya bademcik iltihabı, palatine bademcikleri etkileyen enflamatuar süreçleri ifade eder. Bu durumda, sıcaklık göstergelerinde önemli bir artış, boğazda güçlü bir ağrı, yutma ve nefes almada zorluk vardır. Süreç akut ve kroniktir.

Dört gün boyunca günde üç kez angina homeopati almak için. Tedavi yılda iki kez tekrarlanan kronik tonsillitte tekrarlanır.
Eğer angina ile boğaz ağrınız varsa, o zaman aşağıdaki formdaki fonları kullanabilirsiniz.

 1. Karbon biaryitler. İlacın etkisi enflamatuar sürecin kaldırılması, bademcikler ve lenf düğümlerinin azaltılmasına yöneliktir.
 2. Muritikuma. Yutulduğunda ve konuşurken hissedilen boğazda kuvvetli genişlemiş ve kızarık bademcikler, pürülan çökeller ve ağrılı duyularla alınır.
 3. Fitolaka. Boğazda kuruluğu, ağrılı hisleri, pürülan içerik ve viskoz balgam nedeniyle ağız boşluğundan hoş olmayan kokuyu giderir.

Hastanın anjina ile öksürüğü varsa, her ilacın kendine özgü bir etkisi olduğundan tedavide bir düzeltme yapmanız gerekir. Bunu sadece bir uzmana danıştıktan sonra yapın.

Diğer boğaz ilaçları


Boğaz ve diğer boğaz ağrılarını tedavi etmek homeopatik ilaçların yardımı ile olabilir. Birçoğu var ve her birinin kendi etkisi var.
İşte bunlardan birkaçı.

 • Argentum. Ses kısıklığı ve ses kaybı, iyi huylu formların geliştirilmesi için reçete edilir.
 • Alice. Soğuk algınlığı ve sıcak içecekleri tüketen boğazda ağrılı hislerle etkilidir. Ayrıca, mukoza zarının dilleri ve dokuları kuvvetli bir şişlik ile reçete edilir.
 • Ferrum fosforisi. Sabah etkili ağrılı ve şişmiş boğaz, yutma güçlüğü, pürülan plak oluşumu.
 • Lachesis. Bu kulak kanalına veren bir sol taraflı ağrı hissi ile reçete edilir. Ayrıca vücudun güçlü zehirlenmesini önlemeye yardımcı olur.

Homeopati güvenli bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir, ancak uzman tavsiyesi gerektirir.

Homeopati Artıları ve araçların seçimi

Homeopati ile bademcik iltihabı tedavisi, ilaç ve halk tedavisi üzerinde birçok avantajı vardır.
Şunları içerir:

 • gebelik döneminde kadınlarda kullanım imkanı;
 • Çocuklarda tıbbi eylemlerin yürütülmesi bir yıl ve daha yaşlı kişilerdir;
 • birçok ilaca kontrendikasyon varlığı;
 • tüketim kolaylığı. Homeopatik ilaçlar ağız boşluğunda hızla çözünen granüllerde üretilir. Her yaştan çocuklar için uygundur;
 • Doz aşımı ve bağımlılık gelişiminin yokluğu;
 • Ana bileşenlerin düşük içeriği nedeniyle güvenlik ve yan etkilerin olmaması.

Homeopati ile tedavi, alkollü içeceklerin alınması, nane ve kafur tüketilmesini yasaklamaktadır.

Angina ile Homeopati çocuklar için doğru karardır. Kesinlikle güvenli iken yan etkilere neden olur. Ancak ilaç seçerken, birkaç öneri dikkate alınmalıdır.

 1. Çare, sadece semptomlar tamamen boşaldığı zaman sona erdirilir. Eğer hastalığın belirtileri tekrar ortaya çıkarsa, o zaman ilacı tekrar almanız gerekir.
 2. Anjin veya farenjit akut formda ise, tabletleri aldıktan sonra sonuç bir gün içinde gelmelidir. Etkisi yoksa, homeopati iptal edilmelidir.
 3. İlaç kullanmadan otuz dakika önce, yetişkinler ve çocuklar hiçbir şey içmemeli ve yememelidir.
 4. İlaçların elektrikli cihazların yakınında saklanması kesinlikle yasaktır. Böylece, iyileştirici etkileri boşa gelir.
 5. Zemine düşen bir tablet kullanmayın. Tıpta homeopatik tabletler yaygın olarak globüller olarak adlandırılır. Boyutları yaklaşık iki milimetredir.

Hastada bademcik iltihabı, bademcik iltihabı veya farenjit varsa, o zaman boğaz için homeopati tedavisi sadece bir doktor tarafından önerilmelidir. Mesele şu ki, dozaj yanlış ise, tam bir etki eksikliği olmayabilir.

Boğaz ağrısı için Homeopati

Her yıl daha fazla insan tedavide homeopatik ilaçlar kullanıyor. Yeni öğretinin babası 1796'da Alman doktor Samuel Geneman'dır. Homeopati (hastalık, ıstırap) iki prensibe dayanan yumuşak bir ilaçtır. Yani, bir homeopatik ilaç tedavisi sırasında, bir kişi hastalığın belirtilerine benzer bir semptomatoloji geliştirir. İkinci prensip, bir maddenin mikrodozlarının kullanılmasıdır, böylece bir terapötik etki üretir. Özellikle hekimler arasında bu bilime açık bir tutum yoktur. Bazıları bunu charlatanry, diğerleri - bir devagil olarak kabul eder. Aslında işler gerçekten nasıl?

Makalenin içeriği

Homeopatik ilaçların vücut üzerindeki etkisi

Birçok test sırasında elde edilen verilere göre, homeopati işe yarıyor.

Çift-kör çalışmalar, uzmanın ne de hastanın ne aldığını bilmediği bir çalışmadır. Bu plasebo etkisini hariç tutmak için yapılır. Tedavinin sonucu pozitif çıktı. Ek olarak, evcil hayvanlar, öneriye uygun olmayan deneylere veya alınan preparatların kendi kendilerine önerilerine katılmamıştır. Ve bu durumda homeopati işe yaradı.

Bazı uzmanlar, bebeklere bile homeopatik ilaçlar reçete ederler.

Geleneksel tıp ve homeopati arasındaki temel farklılıklar şunlardır:

 • geleneksel tıp hastalığı tedavi eder, hafif ilaç hastayı tedavi eder;
 • Homeopati uzmanı iki ila üç saat boyunca hastayı ayrıntılı olarak açıklar, yalnızca hastalığın şikayetlerini ve semptomlarını değil, aynı zamanda kişinin karakterini, yaşam tarzını, alışkanlıklarını da öğrenir. Bu, hastalığın doğasını anlamak ve doğru tedaviyi bulmanın tek yoludur;
 • Geleneksel ilaçlar sadece semptomları ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm organı, tüm sistemi ve hatta tüm vücudu etkileyerek birçok yan etkiye neden olur ve bu da tedavi edilmek zorundadır. Bazen yan etkilerin tedavisi daha uzun sürer ve altta yatan hastalığın tedavisinden daha pahalıdır. Homeopatik ilaçlar, organ ve sistemlerin işlevselliğini etkilemez. Nazikçe, hassas davranırlar ve bu nedenle sağlık için güvenlidirler. Bu ilaçların bileşimi agresif kimyasalları içermez, sadece doğaldır. Fiziksel düzeyde değil, enerji-bilgi düzeyinde çalışırlar.

Homeopati, fitoterapiden, preparattaki ana maddenin konsantrasyonu ve reçeteleme prensipleri ile farklılık gösterir.

sınıflandırma

 • Bugüne kadar, klasik teknolojiler için eczanelerde hazırlanan ilaçlar var;
 • yüksek dilüsyonlu ilaçlar;
 • fito homeopatik ilaçlar, belirli maddelerin yüksek konsantrasyonunu ve diğer bileşenlerin yüksek oranda seyreltilmesini birleştirir;
 • Homotoksikolojik ürünler (nosodes) bir aşına benzemektedir. Üretimleri için, hasta organlardan veya hasta bir kişinin veya hayvanın salgılarından elde edilen maddeler ve maddeler kullanılır. Bu maddeleri detoksifiye etmenin özel bir yolu vardır, bundan sonra insanlar için güvenli hale gelirler.

Kompozisyon ve endikasyonlar

Müstahzarlar ne oluşur

 1. Boğaz ağrısı, anti-inflamatuar, anti-alerjik, analjezik etki ile bitkisel bileşenlerden oluşan ilaçlarla tedavi edilir.
 2. İlaçlar mineral eser elementler: altın, cıva, kireç taşı, kurşun, platin, grafit, silika içerir. Bir grup ve alt grubun vücut üzerindeki terapötik etkilerini belirleyen mikroelementlerin fiziksel ve kimyasal özelliklerinin benzerliğidir.
 3. Hayvanlar farklı hayvanlardan alınır. Hayati aktivite ve hayvan hastalıklarının ürünleri, zehirli maddeler de kullanılmaktadır.

tanıklık

 • nazofarenksin enfeksiyöz hastalıkları (farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, sinüzit);
 • astım, adenoidler;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • depresif koşullar;
 • uyku bozukluğu;
 • migren, nevralji, miyalji;
 • şişkinlik, reflü, safra kesesi ve karaciğer iltihabı;
 • omurga ve eklemlerin deforme edici patolojileri;
 • adet öncesi sendromu, menopoz, kadın genital organlarının iltihabı;
 • adenoma, prostat iltihabı.

avantajları

 • hamile kadınlara, bir yaşın altındaki çocuklara, yaşlılara reçete yazma olasılığı;
 • Ilaçları kontrendikasyon veya intolerans ile alma imkanı;
 • kullanım kolaylığı: granüller sıradan tabletler gibi yıkanmaz, tatlı granüller küçük çocuklar tarafından kolayca tüketilir;
 • aşırı dozun imkansızlığı, bağımlılık eksikliği;
 • Aktif bileşenin düşük içeriği nedeniyle yan etkilerin güvenliği ve yokluğu.

Homeopatik tedavi alkol tüketmediğinde, nane, kafur kullanmayın.

Homeopatik ilaçların seçimi ve alınması

 • homeopati bir ilaç seçiminde bir semptomatoloji ve duyumlara rehberlik edilir;
 • semptomların geri çekilmesinden sonra kabul edilmemesine, semptomların geri dönmesi durumunda tedavinin sürdürülmesine;
 • Hastalığın akut fazında, ilk 24 saat içinde homeopatik preparatların etkisi ortaya çıkmalıdır. Sonuç yoksa, bu ilaçlarla daha fazla tedavi uygun değildir;
 • ilacı almadan önce yarım saat kadar ve aldıktan sonra yarım saat içinde hiçbir şey yiyemez veya içemezsiniz;
 • İlaçları elektrikli cihazların yakınında saklamayın;
 • Yere düşen bir hapı içmeyin. Homeopati, tabletler veya daha ziyade tahıllar globullar olarak adlandırılır. Boyutları iki milimetreyi geçmez. Şeker üretimi için kullanılır.

potansiyelizasyon

Homeopatik ilaçların gücü gibi bir şey var. Güçlendirme ilaç yapım yöntemidir. Yöntem, bir makine (dinamizm) kullanarak özel bir şekilde seyreltilir ve çalkalanır. Temel madde alkol veya su 1:10 (D-seyreltme), 1: 100 (C-seyreltme), 1: 50000 ile seyreltilir, ayrıca milyon kat dilüsyonları da vardır (LM). Islah ve çalkalama aşamalarda gerçekleşir.

İlacın adının yanında, sayılardaki potens (dilüsyon derecesi) sabittir. Boğaz için ilaçlar, potens değerlerinden biri ile reçete edilir: 3X, 6X, 30CH. 3X ve 6X taneleri 3 saat boyunca her saat dilin altına yerleştirilir. Granüller 30CH su ile seyreltilir. 100 ml suya 3 adet koyun, karıştırın, her iki saatte bir 15 ml iç.

Fon seçimi

Homeopatik ilaçları seçerken, üreticiye odaklanmalı, yerli veya Avrupalı ​​ünlü firmalara tercih vermelisiniz. Tanınmış üreticiler itibarlarına dikkat ederler, böylece ilaçları güvenlik ve verimlilik açısından test edilir ve sıkı kontrol altında üretilir.

Tek bileşenli preparatlar, her hasta için ayrı ayrı bir uzman reçetesine göre hazırlanır. Çeşitli bileşenlerden oluşan araçlar, endüstriyel ölçekte üretilmekte ve reçete olmadan dağıtıma izin verilmektedir. Homeopatik preparatlar granül halinde üretilir, oral uygulama için çözeltiler, durulama ve sıkıştırmalar, merhemler, yağlar.

Boğaz ağrısı için araçlar

Homeopatik ilaç Aconite, hastalığın başlangıcında bu semptomlarla kullanılır:

 • mukus boğaz ve bademcikler hiperemi, yanma;
 • hipoterminin arka planında hastalığın keskin bir başlangıcı;
 • ateş, susuzluk, soğuk su içmek arzusu.
 • ses kısıklığı, sadece boğaz hastalığı ile değil, aynı zamanda profesyonel aktivitenin bir sonucu olarak ses kaybı (şarkıcılar, okutmanlar);
 • dikiş ağrısı;
 • iyi huylu mukozal oluşumlar (papilloma, siğil, ülser).

Beladonna, küçük çocuklarda boğaz tedavisi için ana ilaçtır:

 • akut pürülan sağ taraflı tonsillit;
 • başın sıcak olduğu ateş ve eller ve ayaklar soğuk;
 • ışığa karşı hoşgörüsüzlük.
 • boğazda ağrı, soğuk içeceğin kullanımıyla birlikte ısınıyor ve sıcak içmekten şiddetleniyor;
 • dilin şiddetli şişkinliği;
 • kulaklara yayılan boğaz ağrısı;
 • Bezlerin şişmesi, genişlemesi, hassasiyeti;
 • hasta içmek gibi hissetmez;
 • Hasta ısıyı tolere etmez.
 • sıcak içeceklerden gelen yanan bir karakterin boğazındaki ağrıları;
 • yemek yeme zorluğu;
 • orofarinksin mukoza zarında ülserler.
 • Soğuk bir içeceğin altında akut ve kronik bademcik iltihabı bezlerinin ve boğazlarının ağrıları;
 • artmış submandibular ve servikal lenf düğümleri;
 • Boğazda yutmayı zorlaştırır.
 • sabah ağrılı ve şişmiş boğaz;
 • yutmada zorluk;
 • pürülan bir mevduat sağda daha fazladır;
 • yüzün geri kalanının soluk derisine karşı pembe yanaklar.
 • Kulakta dikiş ağrıları;
 • bademcikler üzerinde suppuration.
 • kulakta sol taraflı ağrı veren;
 • belirgin dokunma hassasiyeti.
 • yanma ağrısı;
 • beyaz veya sarı kaplama;
 • zehirlenme olgusu;
 • kırmızı iltihaplı orofarenks.
 • ağrı sağda başlar, sola doğru hareket eder;
 • Ağrı içtikten sonra azalır.

Homeopatik ilaçların güvenliğine rağmen tanıdan sonra doktor tarafından atanmaları daha iyidir.

Boğaz ağrısı ile homeopati kullanımı

Hemen hemen herkesin boğaz ağrısı vardı. Bu, boğazda terleme, terleme ve öksürük gibi eşlik eden belirtileri olan oldukça hoş olmayan bir duygudur. İstatistiklerin gösterdiği gibi, çoğu zaman bu fenomen, bakteriyel ve viral enfeksiyonlarla ilişkilidir.

Boğaz, soğuk algınlığı, grip, boğaz ağrısı, farenjit, bademcik iltihabı ile hasta olabilir. Nedenleri büyük ve tedaviye başlamadan önce belirlenmelidir. Ağrı bulaşıcı hastalıklar ile ilişkili ise, çoğu zaman, uygun tedavi ile, birkaç gün içinde geçer. Bu olmazsa doktorunuza danışmalısınız. Terapi, hastalığın nedenleri ve semptomlarının yanı sıra hastanın vücudunun yaşı ve bireysel özelliklerine dayanılarak belirlenir.

Çok sayıda tedavi yöntemi vardır (hem ilaç hem de halk), ancak artık daha fazla insan homeopatiyi tercih etmektedir, çünkü bu tür ilaçlar kesinlikle güvenli kabul edilmektedir. Onların etkinliği zaten birçok kişi tarafından belirtilmiştir, ancak bu tür terapi için kurallar ve normlar vardır.

Homeopatik ilaçların kullanımı

Ağzın boğaz kısmındaki ağrı ile homeopati çok yardımcı olabilir, ama söylendiği kadar güvenli değildir. Gerçek şu ki, homeopati karmaşık bir bilimdir ve herkesin anlayamadığı bir durumdur: Bir ilacın seçimi ile bir hata yapabilir ve vücut üzerinde uygun bir etki yapmayacaktır. Araç doğru seçilirse, ilk olumlu sonuçlar hemen hemen fark edilecektir.

Eğer boğaz ağrırsa, çoğu zaman doktor-homeopati uzmanı aşağıdakileri yapar:

 1. Phytolaca - larinks, farenjit, bademcik iltihabı şiddetli inflamasyonu için kullanılır.
 2. Aconite - influenza ve akut solunum yolu enfeksiyonları için etkilidir.
 3. Belladonna - genel durumu kolaylaştırır, yutulduğunda ağrılı hislerle yardımcı olur.
 4. Gepar sülfür - larinkste inflamatuar süreçte reçete edilir, otitis, bademcik iltihabı ve farenjit ile yardımcı olur.
 5. Mercurius solubilis - kronik hastalıklar ve farinksin iltihaplanması konusunda yardımcı olabilir.
 6. Pyrogenium - özellikle zor durumlarda ve ciddi hastalıklarda reçete edilir.

Bugün için birçok homeopatik ilaç var, bu yüzden onları kendiniz seçmeyin. İdeal seçenek iyi bir uzman bulmak ve ona danışmaktır.

Boğaz tedavisi kuralları

Homeopati hemen hemen hiçbir kontrendikasyon ve yan etkisi yoktur. Terapi eksikliği, sadece olumlu bir etkisi olmayan ve hastalığın ağırlaştırılabileceği yanlış seçilmiş bir ilaçtan oluşabilir.

Homeopatik preparatlar etiyolojisinden bağımsız olarak farenksin hemen hemen her iltihabını tedavi edebilir. Bilimsel araştırmalara göre homeopatinin tonsillektomi ve antibiyotik tedavisi gibi tedavi yöntemleriyle rekabet edebileceği kanıtlanmıştır. İyileşmenin başarısı esas olarak bireysel bir yaklaşım ve homeopatik bir çözümün doğru seçiminden oluşur. Bir ilaç seçerken, doktor görsel bir muayene yapar ve iltihaplanma evresini belirler:

 • İlk aşama - bezlerin güçlü bir kızarması, ayrıca şişer ve şişer.
 • Supraksiyon aşaması - pürülan foliküller, plak vardır, enfeksiyon bağışıklık azalması ile vücuda yayılabilir.

Hastalığın her fazı için ilacınızı seçmelisiniz, bu da mümkün olduğunca semptomatolojiye ve patogeneze karşılık gelecektir.

Seçim ve alım kuralları

Boğazda ağrı varsa ve hasta homeopati ile tedavi edilmeye karar verdiyse, doğru ilacı seçmek için kuralları unutmayınız. En iyi seçenek, aslında ülkemizde çok fazla olmayan deneyimli bir homeopat danışmaktır. Küçük kasabalarda, bu bazı zorluklara yol açabilir.

Doktor ilacı aldı ve olumlu bir etki hissettiyse - ağrı sendromu gitmeye başlarsa, talimatları almaya devam etmeniz gerekir. İlk olumlu işaretler geldiğinde tedaviyi bırakmayın, tüm semptomlar tamamen gidene kadar beklemeniz gerekir.

Akut ve kronik hastalıklarda, bir gün boyunca terapi yöntemi uygun bir etkiye sahip olmadıysa ve tüm semptomlar devam ederse, o zaman ilaç pozitif bir sonuç olmayacağından ilaç durdurulur. Bir alternatif aramak gerekir.

Boğaz ağrısı olan herhangi bir homeopatik ilaç doğru şekilde alınmalı, dikkatlice okuyun ve talimatları izleyin. Özellikle, alımdan yarım saat önce ve ağızdan aynı süre sonra, hiçbir şey olmamalı, sıvıyı bile bırakmalıyız. Saklama kurallarını unutmayınız - ilacı, çocukların yanı sıra elektrikli cihazlardan da çıkarmalısınız.

Homeopati etkili ve güvenli bir tedavidir, ancak sadece bir doktorun tüm kural ve düzenlemeleri, tavsiyeleri ve tavsiyeleri gözlenirse. Böyle bir tedaviden çok hızlı sonuç beklemeyin, sonunda boğaz ağrısından kurtulmak için birkaç hafta veya hatta aylar sürebilir.

Çocuklar için boğazdan homeopati

Boğaz ağrısı, sonbahar ve kış döneminde en sık görülen sorundur. Enflamasyon belirtilerinden kurtulmak için, hastalığın gelişiminde ilk aşamada, alkol sıkışır ve sıcak süt genellikle kullanılır.

Bununla birlikte, viral bir enfeksiyon durumunda, geleneksel ilaçlar yardımcı olamaz ve tedavi alınmazsa, iltihaplı süreç bezlerin, ateşin, halsizliklerin şişmesine yol açabilir.

Etkilenen adenoidler genellikle işitme sorunlarına neden olur. Bu semptomlar genellikle anjin, farenjit ve bademcik iltihabında saptanır.

Boğaz ağrısı homeopati ile tedavi

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Boğazın bademcik iltihabı, farenjit veya angina için homeopati ile tedavisi mükemmel sonuçlara yol açar ve çoğu zaman cerrahi müdahalenin reddedilmesine katkıda bulunur. Farinksin iltihaplanması ve ilgili hastalıkların görünümünde etkili olan geniş bir homeopatik ilaç listesi vardır.

Boğaz ağız ve burun boşluğu arasında yer alan bir oyuktur. Bununla birlikte, ağız boşluğu özofagus ve larinkse bağlanır. Buna bağlı olarak, boğazın iki ana işlevi vardır: bunun aracılığıyla çiğnenmiş yiyecekler özofagus bölgesine düşer ve solunan hava larinks, trakea ve akciğerlere girer.

Boğazın arka tarafında, farenks'i dışarıdan yiyecek ve hava yoluyla geçen mikroorganizmalardan koruyan bademcikler bulunur. Bu yüzden bademcikler ilk etapta kronik bademcik iltihabına neden olan iltihaplanmaya maruz kalabilirler.

Homeopati, paratonsillar apse, paratonzillit, kardiyovasküler sistem ya da kas-iskelet sisteminin bozulması şeklinde komplikasyonların gelişmesini önlemeye izin verir.

Anjina, farenjit veya bademcik iltihabı için homeopatik ilaçlar da dahil olmak üzere, hastanın genel durumunu iyileştirir ve temel işlevlerini yerine getirir - boğazda iltihabı durdurur.

Akut farenjit tedavisi

Eğer sağlıklı boğaz soluk pembe renk tonuna sahipse, akut farenjitle birlikte, posterior farryngeal duvarların mukoz membranları belirgin bir kırmızı renk kazanır, ki bu da hastalığın gelişiminin ana belirtisidir. Hastada akut rinit, influenza, ARVI, enfeksiyöz mononükleoz, adenoidit varsa, hastalığın başlangıç ​​evresinin benzer belirtileri de gözlemlenebilir.

Akut farenjit ile, homeopatik ilaçlar dört gün boyunca günde üç kez alınır. Hastanın durumu iyileşmezse, doktorunuzu tedaviyi düzelten bir homeopatla danışmalısınız. Homeopati ile tedavi, sürekli bir iyileşme başlayana kadar aylık olarak tekrarlanır.

Bundan sonra bakım tedavisi ayda bir kez yapılır ve yavaş yavaş ilaç durdurulur. Gerekirse Homeopatik ilaçlarla tedaviye devam edilebilir. Hastanın başka eş hastalığı varsa, homoeopatik doktor uygun tedavi rejimini seçecektir.

 1. Homeopatik ilaç Aconite, posterior farryngeal duvarların kızarıklık, kuruluk ve yanması için kullanılmalıdır. Bu ilaç ayrıca hastanın durumu, kuru ve soğuk hava ile bir yerde olduktan sonra kötüleşirse de kullanılır.
 2. Aethusa, farinksin mukus arka duvarlarının iltihap sürecini hafifletir. Yutma sırasında boğaz ağrısı varsa ilaç alınmalıdır. Homeopatik ilaç Argentum nitrikum, posterior faringeal duvarların iltihaplanması ve boğazın koyu kırmızı olması halinde reçete edilir. Yutulurken, hasta boğazda bir karıncalanma hissi hissedebilir.
 3. Belladonna, boğazda kuruluk ve arka faringeal duvarların şiddetli kızarması için kullanılır. Bu ilaç, hastanın yutma hareketlerini yapması zor ise, tükürüğü yutmak için sürekli bir dürtü varsa kullanılır. Hastaya ciddi susuzluk ve boğazda kuruluk varsa, tıbbi homeopatik ilaç Bryonia kullanılır.
 4. Capsicum, sigara içenlerin boğazında yanma ve ağrı için reçete edilir. Bu farenjit formu ile ağrı işitme sistemine yayılabilir, soğuk havada bozulma meydana gelebilir. Homeopatik ilaç Dulcamara da ıslak ve soğuk havalarda boğazda çizilme ve pürüzlülük hissi kurtulmak için yardımcı olur.

Gelsemium, boğazda terleme hissini hafifletir. Bu tür hastalıklarla, ağrı işitme organlarına yayılabilir. Homeopatik ilaç Guiacum ağızda kuruluğu, yanma ve sağ taraftan görülebilen şiddetli ağrıları ortadan kaldırır. Sıcak, yağışlı havalarda bozulma meydana gelirse böyle bir ilaç reçete edilir. Konuşurken, bir kişi rahatsızlığını gidermek için boynuna tutunabilir.

Homeopatik ilaç Hepar kükürt, koma, kıymık ve boğaz ağrısının hislerini azaltır. Aynı şekilde boğazda bir yumru çıkarır ve Ignatia ilacının yutulmasını kolaylaştırır. Homeopatik ilaç Lachesis ayrıca boğazda istenmeyen bir koma hissini ortadan kaldırır, yutma anında hastanın durumunu iyileştirir. Hastalığın bu formuyla, hasta boğazda sıkışmış bir periyodik mukus hissedebilir ve bu durum genellikle sabahları kötüleşir.

Mercili solubilis, farenksin arka duvarındaki inflamatuar süreci durdurur. Aynı zamanda hasta yutma sırasında kuruluğu ve acıyı hissedebilir, boğaz çok iltihaplıdır, boğaz hissi ve ağızdan hoş olmayan bir koku alır.

Eğer hasta bir balık kemiği veya boğazda bir kıymık hissi hissederse, akut yanma ağrısı, tam olarak yutamaz ve ağızdan hoş olmayan bir koku hissedilirse, tedavi Nitrik asit ile gerçekleştirilir.

Boğaz ağrısı durumunda, sık sigara içilmesi veya alkol kullanımı nedeniyle Nux vomica yardımcı olur. Aynı homeopatik ilaç, profesyonel faaliyetleriyle çoğu kez çok fazla şey ifade eden kişiler tarafından kullanılır. İlaç, boğazda zulüm ve kaşıntı hissini hafifletebilir.

Boğazda sıcak ve yanma hissedilirse, posterior faringeal duvarlar koyu kırmızıdır, kulaklara ağrılar verilir, tedavi Phytolacca yardımıyla yapılır.

Bademcik iltihabı tedavisi

Kronik bademcik iltihabı, farinksin arka taraflarında bulunan bademciklerin kronik bir enflamasyonudur.

Hastalık ortaya çıktığında, hasta boğaz ağrısı hisseder, vücut ısısı yükselir, bademciklerden pürülan karakter deşarj olur. Ek olarak, dil kaplanabilir ve ağızdan hoş olmayan bir koku hissedilebilir.

Tonsillit için homeopatik preparatlar dört gün boyunca günde üç kez alır. Tedavi, kalıcı bir iyileşme sağlanana kadar yılda en az iki kez tekrarlanır. Gerekirse, tedavi semptomlara göre devam ettirilebilir ve ayarlanabilir. Aynı şey öksürükten homeopati için de geçerlidir.

Homeopatik doktor bu süreci gözlemliyorsa tedavi en etkili olacaktır.

 1. Bir anjina veya bademcik iltihabında yutulurken boğazdaki keskin ağrılarda, homeopatik preparasyon Baryta carbonica kullanılır. Bu ilaç bademciklerdeki kronik bir artış, boyundaki ve kulakların arkasındaki büyümüş lenf bezleri ile yardımcı olur.
 2. Eğer hasta boğazda bir ateş hissederse, üst, alt ekstremite veya baş ağrısında ağrı varsa, Guaiacum'un tedavi edilmesi önerilir. Boğazdaki bademcikler ve nabızlarda keskin bir delici ağrıyla birlikte ilaç Hepar sülfür kullanın. Bu aynı ilaç bademcikler içinde pürülan tıkaçları ve sıvı irin ortadan kaldırır.
 3. Genişlemiş bademcikler ve pürülan tıkaçların oluşumu ile Kali mureaticum kullanılır. bademcikler, şiş koyu kırmızı veya mor renge sahiptir ve koşul sıcak bir içecek sonra kötüleşmesi halinde hasta kulaklarına da infak, yutma sırasında ağrı deneyimleri, tedavi lachesis kullanılarak gerçekleştirilir.
 4. Ayrıca, koyu kırmızı ve şişmiş bademcikler ile, ilaç Mercurius solubilis kullanılır. Kalın pus, viskoz tükürük, kötü nefesten kurtulmaya yardımcı olur. bademcikler, kuruyana güçlü bir duygu büyütülmüş ve boğazda yazarken,, doktorlar, Phytolacca yutma esnasında kulak verilmiştir dil, ağrı.

Homeopatik ilaç seçimi

Anjina, bademcik iltihabı, farenjit için homeopatik ilaç, hastanın mevcut semptom ve hislerine göre seçilmelidir. Durumda açık bir iyileşme olduğu anda, ilaç durdurulmalıdır. Homeopatik bir ilacın yeni bir dozu ancak hastalığın semptomları devam ederse kabul edilir.

 • Hastalığın akut aşamasında, tedavi edici etki gün boyunca gözlenmezse, o zaman homeopatik bir ilaçla tedavi edilmesi tavsiye edilmez.
 • Bir doktor homeopatını görmeye gitmeden önce, ziyaretten yarım saat önce yiyip içemeyebilirsiniz. Tıbbi konsültasyondan sonra 30 dakika boyunca yemekten ve içmekten kaçınmak da gereklidir.
 • Tüm homeopatik preparatlar, en az iki metre uzakta, büyük elektrikli cihazlardan uzakta depolanmalıdır.
 • İlaç yere düşerse, atılmalıdır.

Hastanın muayenesinden sonra doktor homeopat, ortaya çıkan hastalığa ve hastanın durumuna göre bir homeopatik ilaç potensi alacaktır. Bu parametreler genellikle ilacın adının yanında sayılar şeklinde belirtilir.

Boğaz tedavisi sırasında, kural olarak, 3X, 6X veya 30CH gücü olan ilaçlar kullanılır. İlaçların ilk iki versiyonu, dil başına her üç tanede bir saat sürmektedir. Tahıllar şeklinde 30CH her altı saatte bir kullanılır. Alternatif olarak, ilacın üç tanesi 100 ml suda çözülür ve her iki saatte bir yemek kaşığı alınır.

Komarovsky tarafından bu yazıda videoda homeopati hakkında çok ilginç anlatılmaktadır.

Her yıl daha fazla insan tedavide homeopatik ilaçlar kullanıyor. Yeni öğretinin babası 1796'da Alman doktor Samuel Geneman'dır. Homeopati (hastalık, ıstırap) iki prensibe dayanan yumuşak bir ilaçtır. Yani, bir homeopatik ilaç tedavisi sırasında, bir kişi hastalığın belirtilerine benzer bir semptomatoloji geliştirir. İkinci prensip, bir maddenin mikrodozlarının kullanılmasıdır, böylece bir terapötik etki üretir. Özellikle hekimler arasında bu bilime açık bir tutum yoktur. Bazıları bunu charlatanry, diğerleri - bir devagil olarak kabul eder. Aslında işler gerçekten nasıl?

Homeopatik ilaçların vücut üzerindeki etkisi

Birçok test sırasında elde edilen verilere göre, homeopati işe yarıyor.

Çift-kör çalışmalar, uzmanın ne de hastanın ne aldığını bilmediği bir çalışmadır. Bu plasebo etkisini hariç tutmak için yapılır. Tedavinin sonucu pozitif çıktı. Ek olarak, evcil hayvanlar, öneriye uygun olmayan deneylere veya alınan preparatların kendi kendilerine önerilerine katılmamıştır. Ve bu durumda homeopati işe yaradı.

Bazı uzmanlar, bebeklere bile homeopatik ilaçlar reçete ederler.

Geleneksel tıp ve homeopati arasındaki temel farklılıklar şunlardır:

 • geleneksel tıp hastalığı tedavi eder, hafif ilaç hastayı tedavi eder;
 • Homeopati uzmanı iki ila üç saat boyunca hastayı ayrıntılı olarak açıklar, yalnızca hastalığın şikayetlerini ve semptomlarını değil, aynı zamanda kişinin karakterini, yaşam tarzını, alışkanlıklarını da öğrenir. Bu, hastalığın doğasını anlamak ve doğru tedaviyi bulmanın tek yoludur;
 • Geleneksel ilaçlar sadece semptomları ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm organı, tüm sistemi ve hatta tüm vücudu etkileyerek birçok yan etkiye neden olur ve bu da tedavi edilmek zorundadır. Bazen yan etkilerin tedavisi daha uzun sürer ve altta yatan hastalığın tedavisinden daha pahalıdır. Homeopatik ilaçlar, organ ve sistemlerin işlevselliğini etkilemez. Nazikçe, hassas davranırlar ve bu nedenle sağlık için güvenlidirler. Bu ilaçların bileşimi agresif kimyasalları içermez, sadece doğaldır. Fiziksel düzeyde değil, enerji-bilgi düzeyinde çalışırlar.

Homeopati, fitoterapiden, preparattaki ana maddenin konsantrasyonu ve reçeteleme prensipleri ile farklılık gösterir.

sınıflandırma

 • Bugüne kadar, klasik teknolojiler için eczanelerde hazırlanan ilaçlar var;
 • yüksek dilüsyonlu ilaçlar;
 • fito homeopatik ilaçlar, belirli maddelerin yüksek konsantrasyonunu ve diğer bileşenlerin yüksek oranda seyreltilmesini birleştirir;
 • Homotoksikolojik ürünler (nosodes) bir aşına benzemektedir. Üretimleri için, hasta organlardan veya hasta bir kişinin veya hayvanın salgılarından elde edilen maddeler ve maddeler kullanılır. Bu maddeleri detoksifiye etmenin özel bir yolu vardır, bundan sonra insanlar için güvenli hale gelirler.

Kompozisyon ve endikasyonlar

Müstahzarlar ne oluşur

 1. Boğaz ağrısı, anti-inflamatuar, anti-alerjik, analjezik etki ile bitkisel bileşenlerden oluşan ilaçlarla tedavi edilir.
 2. İlaçlar mineral eser elementler: altın, cıva, kireç taşı, kurşun, platin, grafit, silika içerir. Bir grup ve alt grubun vücut üzerindeki terapötik etkilerini belirleyen mikroelementlerin fiziksel ve kimyasal özelliklerinin benzerliğidir.
 3. Hayvanlar farklı hayvanlardan alınır. Hayati aktivite ve hayvan hastalıklarının ürünleri, zehirli maddeler de kullanılmaktadır.

tanıklık

 • nazofarenksin enfeksiyöz hastalıkları (farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, sinüzit);
 • astım, adenoidler;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • depresif koşullar;
 • uyku bozukluğu;
 • migren, nevralji, miyalji;
 • şişkinlik, reflü, safra kesesi ve karaciğer iltihabı;
 • omurga ve eklemlerin deforme edici patolojileri;
 • adet öncesi sendromu, menopoz, kadın genital organlarının iltihabı;
 • adenoma, prostat iltihabı.

avantajları

 • hamile kadınlara, bir yaşın altındaki çocuklara, yaşlılara reçete yazma olasılığı;
 • Ilaçları kontrendikasyon veya intolerans ile alma imkanı;
 • kullanım kolaylığı: granüller sıradan tabletler gibi yıkanmaz, tatlı granüller küçük çocuklar tarafından kolayca tüketilir;
 • aşırı dozun imkansızlığı, bağımlılık eksikliği;
 • Aktif bileşenin düşük içeriği nedeniyle yan etkilerin güvenliği ve yokluğu.

Homeopatik tedavi alkol tüketmediğinde, nane, kafur kullanmayın.

Homeopatik ilaçların seçimi ve alınması

 • homeopati bir ilaç seçiminde bir semptomatoloji ve duyumlara rehberlik edilir;
 • semptomların geri çekilmesinden sonra kabul edilmemesine, semptomların geri dönmesi durumunda tedavinin sürdürülmesine;
 • Hastalığın akut fazında, ilk 24 saat içinde homeopatik preparatların etkisi ortaya çıkmalıdır. Sonuç yoksa, bu ilaçlarla daha fazla tedavi uygun değildir;
 • ilacı almadan önce yarım saat kadar ve aldıktan sonra yarım saat içinde hiçbir şey yiyemez veya içemezsiniz;
 • İlaçları elektrikli cihazların yakınında saklamayın;
 • Yere düşen bir hapı içmeyin. Homeopati, tabletler veya daha ziyade tahıllar globullar olarak adlandırılır. Boyutları iki milimetreyi geçmez. Şeker üretimi için kullanılır.

potansiyelizasyon

Homeopatik ilaçların gücü gibi bir şey var. Güçlendirme ilaç yapım yöntemidir. Yöntem, bir makine (dinamizm) kullanarak özel bir şekilde seyreltilir ve çalkalanır. Temel madde alkol veya su 1:10 (D-seyreltme), 1: 100 (C-seyreltme), 1: 50000 ile seyreltilir, ayrıca milyon kat dilüsyonları da vardır (LM). Islah ve çalkalama aşamalarda gerçekleşir.

İlacın adının yanında, sayılardaki potens (dilüsyon derecesi) sabittir. Boğaz için ilaçlar, potens değerlerinden biri ile reçete edilir: 3X, 6X, 30CH. 3X ve 6X taneleri 3 saat boyunca her saat dilin altına yerleştirilir. Granüller 30CH su ile seyreltilir. 100 ml suya 3 adet koyun, karıştırın, her iki saatte bir 15 ml iç.

Fon seçimi

Homeopatik ilaçları seçerken, üreticiye odaklanmalı, yerli veya Avrupalı ​​ünlü firmalara tercih vermelisiniz. Tanınmış üreticiler itibarlarına dikkat ederler, böylece ilaçları güvenlik ve verimlilik açısından test edilir ve sıkı kontrol altında üretilir.

Tek bileşenli preparatlar, her hasta için ayrı ayrı bir uzman reçetesine göre hazırlanır. Çeşitli bileşenlerden oluşan araçlar, endüstriyel ölçekte üretilmekte ve reçete olmadan dağıtıma izin verilmektedir. Homeopatik preparatlar granül halinde üretilir, oral uygulama için çözeltiler, durulama ve sıkıştırmalar, merhemler, yağlar.

Boğaz ağrısı için araçlar

Homeopatik ilaç Aconite, hastalığın başlangıcında bu semptomlarla kullanılır:

 • mukus boğaz ve bademcikler hiperemi, yanma;
 • hipoterminin arka planında hastalığın keskin bir başlangıcı;
 • ateş, susuzluk, soğuk su içmek arzusu.
 • ses kısıklığı, sadece boğaz hastalığı ile değil, aynı zamanda profesyonel aktivitenin bir sonucu olarak ses kaybı (şarkıcılar, okutmanlar);
 • dikiş ağrısı;
 • iyi huylu mukozal oluşumlar (papilloma, siğil, ülser).

Beladonna, küçük çocuklarda boğaz tedavisi için ana ilaçtır:

 • akut pürülan sağ taraflı tonsillit;
 • başın sıcak olduğu ateş ve eller ve ayaklar soğuk;
 • ışığa karşı hoşgörüsüzlük.
 • boğazda ağrı, soğuk içeceğin kullanımıyla birlikte ısınıyor ve sıcak içmekten şiddetleniyor;
 • dilin şiddetli şişkinliği;
 • kulaklara yayılan boğaz ağrısı;
 • Bezlerin şişmesi, genişlemesi, hassasiyeti;
 • hasta içmek gibi hissetmez;
 • Hasta ısıyı tolere etmez.
 • sıcak içeceklerden gelen yanan bir karakterin boğazındaki ağrıları;
 • yemek yeme zorluğu;
 • orofarinksin mukoza zarında ülserler.
 • Soğuk bir içeceğin altında akut ve kronik bademcik iltihabı bezlerinin ve boğazlarının ağrıları;
 • artmış submandibular ve servikal lenf düğümleri;
 • Boğazda yutmayı zorlaştırır.
 • sabah ağrılı ve şişmiş boğaz;
 • yutmada zorluk;
 • pürülan bir mevduat sağda daha fazladır;
 • yüzün geri kalanının soluk derisine karşı pembe yanaklar.
 • Kulakta dikiş ağrıları;
 • bademcikler üzerinde suppuration.
 • kulakta sol taraflı ağrı veren;
 • belirgin dokunma hassasiyeti.
 • yanma ağrısı;
 • beyaz veya sarı kaplama;
 • zehirlenme olgusu;
 • kırmızı iltihaplı orofarenks.
 • ağrı sağda başlar, sola doğru hareket eder;
 • Ağrı içtikten sonra azalır.

Homeopatik ilaçların güvenliğine rağmen tanıdan sonra doktor tarafından atanmaları daha iyidir.

Solunum sistemindeki enflamatuar sürecin başlangıcının ana işareti boğazdaki ağrıdır. Tıbbi önlemlerin mümkün olan en kısa sürede yapılmaya başlanması halinde, hastalığın birkaç gün içinde ortadan kaldırılması mümkündür. Tedavi yöntemlerinden biri boğaz ağrısı ile homeopati.

Homeopati yardımı ile boğazın tedavisi

Boğazdan kaynaklanan homeopati, hastalıkların erken evrelerinde tedavi edilmesinin modern bir yoludur. Onlar bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit için kullanılabilir. Aynı zamanda kullanımı iyi sonuçlar gösterir ve bazen cerrahi müdahaleyi önlemeye yardımcı olur.

Boğaz ağız boşluğu ve larinks arasında yer alan bir boşluk olarak kabul edilir. Boğazın iki işlevi vardır. İçinde yemek borusu içine hareket eden yiyecekleri ve larinks, trakea ve akciğerleri dolduran havayı geçirir.

Bademciğin boğaz bölgesini koruyun. Zararlı mikroorganizmalara nüfuz edip yerleştiklerinde, boğazı enfeksiyondan korumak için boyutlarını artırırlar. Bağışıklık sistemi zayıflarsa, bademcik iltihabı gibi bir hastalık meydana gelir.

Homeopatik tabletler, apse, paratonzillita, flegmon, kardiyovasküler ve kas-iskelet sistemlerinde bozulma şeklinde yan etkilerin gelişmesini engeller.

Bütün bunlar için, bu ilaçlar hastanın genel durumunu iyileştirebilir ve boğazda enflamatuar süreci durdurabilir.

Farenjit ile Homeopati

Farenjit ile farinksin arka duvarı etkilenir. Aynı zamanda, mukoza zarı hastalığın başlangıcını gösteren kırmızı bir renk alır. Genellikle farenjit ile, hastanın boğazı acıyor, sıcaklık 38 dereceye çıkıyor, boğazda bir his ve öksürük var.

Bu hastalık için homeopatik ilaçlar almak aynı zamanda günde üç kez kadar gereklidir. Tedavi süresi dört günü geçmez. Hastanın durumu iyileşmezse, dozu ayarlamak gerekli olabilir. Bu soru sadece ilgili hekim ile çözülür. Homeopati ile tedavi, hasta kendini daha iyi hissetmeye başlayana kadar her ay tekrarlanır.

Farenjit tedavisi için, haplar aşağıdaki şekilde boğazdan kullanılır.

 1. Bıldırcın otu. Posterior farryngeal duvarın kızarıklık, kuruluk ve yanık oluşumunu önleyen homeopatik ilaç. Ayrıca, hastanın uzun süre kurumuş havanın solunması nedeniyle hastanın durumu kötüleştiğinde ilaç kullanılabilir.
 2. Aeshusi. Bu ilaç türü, farenksin arka duvarında bulunan inflamatuar süreci ortadan kaldırabilir. Sadece hasta yutulduğunda ve konuşurken boğaz ağrısı geçirirse kullanılmalıdır.
 3. Belladonna. Boğaz mukoza zarının kuruluk şeklinde semptomların varlığında uygulanır, dokuların güçlü kızarması, yutma hareketlerinin uygulanmasında güçlük.

Tıbbi işlemden sonra koruyucu bakımla uğraşmak gerekir. Bunun için homeopatik hazırlık ayda bir kez alınır. Yeni bir alevlenmeye neden olmamak için ilacı dikkatlice iptal etmek gerekir.

Boğaz ağrısı homeopati ile tedavi

Angina veya bademcik iltihabı, palatine bademcikleri etkileyen enflamatuar süreçleri ifade eder. Bu durumda, sıcaklık göstergelerinde önemli bir artış, boğazda güçlü bir ağrı, yutma ve nefes almada zorluk vardır. Süreç akut ve kroniktir.

Dört gün boyunca günde üç kez angina homeopati almak için. Tedavi yılda iki kez tekrarlanan kronik tonsillitte tekrarlanır.
Eğer angina ile boğaz ağrınız varsa, o zaman aşağıdaki formdaki fonları kullanabilirsiniz.

 1. Karbon biaryitler. İlacın etkisi enflamatuar sürecin kaldırılması, bademcikler ve lenf düğümlerinin azaltılmasına yöneliktir.
 2. Muritikuma. Yutulduğunda ve konuşurken hissedilen boğazda kuvvetli genişlemiş ve kızarık bademcikler, pürülan çökeller ve ağrılı duyularla alınır.
 3. Fitolaka. Boğazda kuruluğu, ağrılı hisleri, pürülan içerik ve viskoz balgam nedeniyle ağız boşluğundan hoş olmayan kokuyu giderir.

Hastanın anjina ile öksürüğü varsa, her ilacın kendine özgü bir etkisi olduğundan tedavide bir düzeltme yapmanız gerekir. Bunu sadece bir uzmana danıştıktan sonra yapın.

Diğer boğaz ilaçları

Boğaz ve diğer boğaz ağrılarını tedavi etmek homeopatik ilaçların yardımı ile olabilir. Birçoğu var ve her birinin kendi etkisi var.
İşte bunlardan birkaçı.

 • Argentum. Ses kısıklığı ve ses kaybı, iyi huylu formların geliştirilmesi için reçete edilir.
 • Alice. Soğuk algınlığı ve sıcak içecekleri tüketen boğazda ağrılı hislerle etkilidir. Ayrıca, mukoza zarının dilleri ve dokuları kuvvetli bir şişlik ile reçete edilir.
 • Ferrum fosforisi. Sabah etkili ağrılı ve şişmiş boğaz, yutma güçlüğü, pürülan plak oluşumu.
 • Lachesis. Bu kulak kanalına veren bir sol taraflı ağrı hissi ile reçete edilir. Ayrıca vücudun güçlü zehirlenmesini önlemeye yardımcı olur.

Homeopati güvenli bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir, ancak uzman tavsiyesi gerektirir.

Homeopati Artıları ve araçların seçimi

Homeopati ile bademcik iltihabı tedavisi, ilaç ve halk tedavisi üzerinde birçok avantajı vardır.
Şunları içerir:

 • gebelik döneminde kadınlarda kullanım imkanı;
 • Çocuklarda tıbbi eylemlerin yürütülmesi bir yıl ve daha yaşlı kişilerdir;
 • birçok ilaca kontrendikasyon varlığı;
 • tüketim kolaylığı. Homeopatik ilaçlar ağız boşluğunda hızla çözünen granüllerde üretilir. Her yaştan çocuklar için uygundur;
 • Doz aşımı ve bağımlılık gelişiminin yokluğu;
 • Ana bileşenlerin düşük içeriği nedeniyle güvenlik ve yan etkilerin olmaması.

Homeopati ile tedavi, alkollü içeceklerin alınması, nane ve kafur tüketilmesini yasaklamaktadır.

Angina ile Homeopati çocuklar için doğru karardır. Kesinlikle güvenli iken yan etkilere neden olur. Ancak ilaç seçerken, birkaç öneri dikkate alınmalıdır.

 1. Çare, sadece semptomlar tamamen boşaldığı zaman sona erdirilir. Eğer hastalığın belirtileri tekrar ortaya çıkarsa, o zaman ilacı tekrar almanız gerekir.
 2. Anjin veya farenjit akut formda ise, tabletleri aldıktan sonra sonuç bir gün içinde gelmelidir. Etkisi yoksa, homeopati iptal edilmelidir.
 3. İlaç kullanmadan otuz dakika önce, yetişkinler ve çocuklar hiçbir şey içmemeli ve yememelidir.
 4. İlaçların elektrikli cihazların yakınında saklanması kesinlikle yasaktır. Böylece, iyileştirici etkileri boşa gelir.
 5. Zemine düşen bir tablet kullanmayın. Tıpta homeopatik tabletler yaygın olarak globüller olarak adlandırılır. Boyutları yaklaşık iki milimetredir.

Hastada bademcik iltihabı, bademcik iltihabı veya farenjit varsa, o zaman boğaz için homeopati tedavisi sadece bir doktor tarafından önerilmelidir. Mesele şu ki, dozaj yanlış ise, tam bir etki eksikliği olmayabilir.

Dikkat lütfen!
Mayıs 2014

Sağlık eğitimiSicilya kıyısında

Homeopatik ilaç nasıl seçilir ve alınır

 • Semptomlarınıza ve hislerine uygun bir homeopatik ilaç seçin.
 • Belirgin iyileşmenin başlangıcı ile ilacı almayı bırakmalısınız, ilacın yeni dozunu ancak ilk semptomlar geri dönmeye başlarsa tekrarlayın.
 • Gün boyunca etkili olmama durumunda (hastalığın akut aşamasında) daha fazla kabul etmek pratik değildir.
 • Başvurudan 20-30 dakika önce ve ağızda homeopati aldıktan sonra 20-30 dakika içerisinde hiçbir şey yapılmamalıdır.
 • Büyük elektrikli ev aletlerinden 1,5-2 metre mesafede saklayın.
 • Yere düşen ilaç atılmalı!
 • Homeopatik bir ilacın gücü, hastalığa, duruma veya çözülmekte olan probleme bağlı olarak seçilir. Potansı, ilacın adının yanındaki numara ile belirtilir.

Boğazda ağrı tedavisi için, 3X veya 6X veya 30CH gücünde ilaçlar kullanılabilir.

Homeopatik bir ilacın gücü 3X veya 6X ise, dil altında her yarım saatte bir 3 saat al.
Homeopatik ilaç potensi 30CH ise Her 4-6 saatte bir veya 100 ml suya 3 tane koyun, çözün ve bir çorba kaşığı ya da iki saatte bir içilir.

Aconitum (Bıldırcın otu)
eğer:
- Parlak kırmızı boğaz, yanma hissi ile farenjit ve bademcik iltihabı.
- Hastalığın başlangıcı, soğuk ve kuru bir rüzgara maruz kaldıktan sonra ani, yoğun.
- Yüksek sıcaklık. Soğuk içecekler için susuzluk.
Sadece boğaz ağrısının ilk aşamalarında uygulayın.

Argentum nitrikum (Argentum nitricum)
eğer:
- Hoarseness, özellikle profesyonel şarkıcılar, hocalar vb.
- Tamamen ses kaybı.
- Bir kıymık (kiltpayuschaya) gibi, boğaz ağrısı.
- Boğaz veya larinkste ülserler, papillomlar veya siğiller.

Belladonna (Belladonna)
eğer:
- Akut pürülan tonzilit, sağ tarafta kötü.
- Ağız aralıklıdır, ataklardan kaynaklanır, iltihaplı bölgedeki havanın hareketinden kaynaklanan artışlar. Yanma hissi.
- Isı, kafa sıcak ve bacaklarda soğuk, yüz ve boğaz kırmızı. Işığa duyarlılık.
- Küçük çocukları tedavi etmenin en önemli yollarından biri.

Apis (API)
eğer:
- Farenjit, soğuk içeceklerden bir gelişme.
"Dil kese gibi ödemli."
- Boğazda dikiş, kulaklara yayılıyor.
- Artan, şişmiş bademcikler.
- Susuzluğun eksikliği, ancak acı soğuk bir içeceğin tadını çıkarır ve sıcak içeceklerden yoğunlaşır.
- Isı kaynaklarına toleranssızlık.

Arsenicum (Arsenicum albüm)
eğer:
- Çoğu zaman yemek yeme zorluğunu yakan ağrıların eşlik ettiği farenjit, sıcak içmekten düşer.
- Boğaz.

Barita muriaticum
eğer:
- Bacaklarda güçlü bir artış ile kronik veya akut enflamasyon.
- Özellikle sağ tarafta artmış bademcikler ve servikal lenf düğümleri.
- Soğuk içmekten daha iyi.
- Boğazda yutmayı önleyen koma hissi.
- Pankreas bezlerinde artış.
- Çok sert, şişmiş bademcikler ve arka faringeal duvar.

Ferrum fosforik
eğer:

 • Enflamasyon varlığında, diğer semptomların neredeyse yokluğu.
 • Boğaz uyanırken uyanık ve ağrılıdır.
 • Yutulduğunda ağrı.
 • Damak, bademcikler ve gırtlak iltihabı (kuruluk, kızarıklık ve ağrı).
 • Sağ amigdala üzerinde pürülan filmler, sola doğru uzanır.
 • Soluk yüz, pembe yanakları. Hastalığın başlangıcında kullanılır.

Gepar Sülfür (Hepar Sülfür)
eğer:
- Parçalanmalar, ağrılar gibi dikişlerle farenjit.
- Genişlemiş, genişletilmiş ödemli bademcikler.
Yutmadaki ağrı kulağa yayılır.
- Chills. Sıcak içmekten kurtulma.

Kali bichromicum (Kali bichromicum)
eğer:
- Boğaz koyu kırmızı, bademcikler şişmiş, yaralarla kaplı.

Lachesis (Lachesis)
eğer:
- Sol tarafta boğaz ağrısı veya sol taraftan sağa doğru hareket eder, yutulduğunda kulaklara yayılır.
- Sıcak içmekten daha da kötüsü, bazen soğuk içeceklerden daha iyi, - Yutulduğunda, özellikle sıvı veya tükürükte daha kötü, ancak katı yiyecekleri yerken daha iyi.
- Boğaza dokunduğunda tahammül edemez, boyun ve bademcikler dokunmaya çok duyarlıdır.
"Sıkı yakaları, kolyeleri tolere etmez."

Mercurius (Mercurius)
eğer:
- "Kirli" bir dil ile akut veya kronik farenjit.
- Servikal bezlerin (adenopati) hastalığı.
- Ağızda metalik bir tat.
- Özellikle gece yatakta aşırı salivasyon.
- Ağızdan hoş olmayan bir koku.
- Dilde bademcikler üzerinde, dilin kirli plak.
Diş izleri olan bir dil.
- Şikayetler gece yoğunlaşıyor.
- Soğuk ve sıcağa duyarlılık.
- Chills, etrafı sarar, ve sonra çok sıcak olur, battaniyeyi fırlatır ve böylece dönüşümlü olarak devam eder. Terleme rahatlama getirmez.

Mercurius Iodatum ruber
eğer:
- Sol taraflı tonsillit veya farenjit için ana ajan.

Mercurius Iodatum flavus
eğer:
- Sağ Taraflı Tunzilit, Farenjit, Otitis.

Nux Vomica (Nux vomica)
eğer:
- En ufak bir taslakta hassasiyet.
- Burundan kaşıntı boğazına yayılır.
- Aşırı sinirlilik.

Amerika üzümü (Phytolacca)
eğer:
- Yutulduğunda kulaklara ateş ederek, farinksin arkasındaki ateşli bir toptan ağrınız. Boğazda ateş yanması, özofagus.
- Kalın beyaz ve sarı mukuslu sabahları yumuşak damak şişmesi. Mukus zorlukla ayrılır.
- Chills, ekstremitelerde ağrıyan.
- Acı, soğuk içeceklerden gelen sıcak içecekle daha da artmaktadır.
- Koyu kırmızı iltihaplı bademcikler, farinks, dilin kökleri, sağda kuvvetli, zev hiperemiktir.
- Kuruluk hissi, öksürük, pershenia, üzüntü provoke.
- Yutulduğunda boğazda koma hissi, sürekli yutma arzusu.
- Yutma zor. Farenjit.

Baptisiya (Baptisia)
eğer:
- Boğazda koyu kırmızı, boğaz ağrısı veya yaralar var, ancak boğazda ağrı yok.
- Yutulması zordur, sadece sıvı yiyecekleri yutup, sert yiyecekleri iter.
- Diphtheria.

Lycopodium (Lycopodium)
eğer:
- Sağ taraflı farenjit veya sağ tarafta başlar ve sonra sola doğru hareket eder.
- Boğaz ağrısı sıcak içmekten düşer, ancak bazı durumlarda soğuk içeceklerden daha iyi olur.

Rus toksikodendronu (Rhus-toxicodendro)
eğer:
- Farenjit, sıcak içmekten daha iyi.
- Larenjit ve ses kısıklığı, sesin aşırı uyarılmasından sonra daha kötüdür, ancak konuşmadan daha iyi olabilir.

Fosfor (fosfor)
eğer:
- Larinkste ağrı, hassasiyeti, dokunma bozukluğu, öksürükten kötüleşme.
- Genellikle ağrı olmadan ses kısıklığı, ağrı eşlik edebilir.
- Ses tamamen kayboluyor (aphonia).
Larenjit.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Lazer tedavisi - adenoidlerin proliferasyonu için etkili bir prosedür

İnsan vücudu, ana nefesten burun yoluyla gerçekleşecek şekilde düzenlenmiştir. Küçük çocuklar, örneğin, nefes alamıyorlar. Çoğunlukla, çeşitli hastalıklar ile burun nefesleri zorlaşır veya tamamen durur, bu da kişinin önemli ölçüde rahatsız olmasına neden olur.

Boğaz ağrısı için en iyi ilaç: uyuşturucu listesi

Angina veya bilimsel olarak akut bademcik iltihabı üst solunum yollarını etkileyen yaygın bir rahatsızlıktır. Bu patoloji kısmen tedaviye kolay ve oldukça yatkın hale gelir, bununla birlikte, ortaya çıkan komplikasyonların ortaya çıkması da göz ardı edilmemelidir.