Loading

Chlorophyllipt bir alkol çözeltisi ile gargara nasıl

Chlorophyllipt - bilinen bir antibakteriyel ilaç, yağ veya etanol bazlı bir çözelti şeklinde üretilmiştir. Alkol tentürü Rus ("Wifitech") ve Ukrayna ("Galichpharm") şirketleri tarafından üretilmektedir. Her iki seçenek de aynı özelliklere sahiptir.

Tamamen doğal olmayan, hemen hemen hiç kontrendikasyon içermeyen bu ilaç, kısıtlama olmaksızın topikal olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, boğazın durulanması için Chlorophyllipt'in sadece bunun kanıtı varsa kullanılması önerilir.

Klorofililip alkol bileşimi ve formu

Alkol Klorofilkil - klorofil içeren okaliptüs yapraklarından% 1'lik bir ekstrakt konsantrasyonu çözeltisidir.

 • klorofilliptoz yoğun özü (klorofillerin toplamı:% 10-% 12) - 1 g;
 • Alkol tıbbi (% 95 -% 96) - 100 ml'ye kadar.

Preparatın dış özellikleri:

 • karanlık zümrüt rengi bir sıvı;
 • belirgin bir alkol kokusu;
 • flakonun duvarları ve dibinde bitki bileşenlerinin bir tortusu oluşturabilir.

İlaç cam (koyu, turuncu), polimerik opak, 25, 50, 100 ml şişelerde mevcuttur.

Şişeler bir dozaj cihazı ile donatılmamıştır.

Gargara için Klorophyllipt doğurmak nasıl

Gargara için Chlorophyllipt Dilute talimatları takip etmelisiniz:

 1. Şişeyi birkaç kez çalkalayın, böylece içindeki sıvı karıştırılır ve çökelti hacim boyunca eşit olarak dağıtılır.
 2. Kapağı sökün.
 3. Bir çay kaşığı çözelti ölçün ve temiz bir boş bardağa (200-250 ml) dökün.
 4. Cam içine 30-36 ° C sıcaklıkta 100 ml kaynatılmış su ekleyin.
 5. Sıvıyı tek renkli bir duruma karıştırın.

Bir çay kaşığı 3-5 ml solüsyon içerir.

Çocuklar için Klorofililpt Nasıl Irkilir

Bir çocuk için üreme oranı bir yetişkine benzer. Çocuğun yaşına bağlı olarak hazırlanan çözeltinin hacmini azaltmak ve buna bağlı olarak içinde çözünen ilacın miktarını azaltmak mümkündür. Örneğin, ilkokul çağındaki bir çocuk 1/3 fincan su içinde bir çözelti yarım çay kaşığı sulandırabilir. 10 yaşından itibaren bir yetişkin ile aynı şekilde durulanması tavsiye edilir.

Alerjik reaksiyon testi için talimatlar

Klorofilkil, bitki özütlerini içeren herhangi bir ajan gibi potansiyel olarak bir alerjendir ve gecikmiş tip dahil olmak üzere karşılık gelen reaksiyonlara neden olabilir. İlk uygulamadan önce, bir test uygulaması gereklidir. Bunu yapmak için:

 1. Çözeltiye 5 damla bir çorba kaşığı dökün.
 2. Kaşığı suyla doldurun.
 3. Ağzı sıvılarla durulayın.
 4. Tükürün.
 5. Bir süre içki ve yiyeceklerden uzak durmalıdır.

Alerjik reaksiyon belirtileri 8 saat boyunca ortaya çıkar:

 • kaşıntı;
 • mukoza ve deride bir döküntü;
 • kızarıklık,
 • Yüz veya mukoza zarının şişmesi.

Bu reaksiyonlar meydana gelirse, ilacın kullanımı atılmalıdır.

Chlorophyllipt bir çözüm ile gargara nasıl

Durulama için talimatlar Klorofililpt, diğer ilaçların kullanımı ile standart prosedürden farklı değildir.

 1. Ağzına biraz çözüm: suyun her zamanki yudumunun yarısı kadar.
 2. Başınızı hafifçe eğin, böylece bakışınız tavana doğru bakacak şekilde.
 3. Burnu derinlemesine solumak.
 4. Ağzını aç.
 5. 5-7 saniye için sesli bir ses ("u" / "u" / "a") yapmaya devam edin.
 6. 3-5 kez üç kez tekrarlayın.
 7. Çözeltiyi tükür. Nefes kaybolursa iyileşir.
 8. Durulama işlemini tekrarlayın (1-7. Adımlar) 8 ila 10 kez.

Prosedür süresi ortalama 3,5 dakikadır.

Alkol Klorofilylpt ile gargara ne kadar

Durulama günde 4 kez yapılmalıdır.

Klorophyllipt'i gargaralamak için ne kadar süre kullanılır: semptomlar semptomlar ortadan kalkıncaya kadar 2 gün sonra geçer. Kural olarak, antibakteriyel tedavi 10 günden uzun sürmemelidir.

Yenidoğanlarda Klorofililpt solüsyonu kullanımı

Kullanım talimatları, ilacın kullanımı için boğaz için antiseptik olarak bir yaş sınırlaması içermez.

Bir enfeksiyon veya staphylococcus taşıyıcısı kullanıldığında, yağa damlalar uygulanır.

Chlorophylliptom hamile kadınlar için bir boğaz yıkamak mümkün olup olmadığı

Hamilelik sırasında boğazını durulamak için Chlorophyllipt (genel bir kural olarak seyreltilmiş) kullanın.

İşlem sırasında, mikroskobik etanol dozları oral mukozadan emilir. Bu nedenle, üretici hamilelik sırasında ilacın kullanımı konusunda doktor ile görüşmeyi önerir.

Kullanım talimatları hamile kadınların çözüm yutmalarını yasaklar. Bununla birlikte, bu etanol içeren tüm ilaçlar için geçerlidir.

Emzirme döneminde klorofililpt ile gargara

Klorofilkil, topikal uygulama ile doğal ve güvenli bir preparattır. Emziren kadınlar, endikasyonlar ve kullanım kolaylığı (stafilokok enfeksiyonu) varlığında kullanabilirler.

Kullanım endikasyonları

İlaç, üretildiği bitki gibi benzersizdir. Okaliptüs uzun süre antibakteriyel ajan olarak kullanılır. İnsanların bakteri ve kimya hakkında hiçbir şey bilmediği zamanlarda, okaliptüs suyu ile yaraların silinmesinin iyileşmeyi hızlandırdığı ve mevcut solunum semptomlarının daha hızlı geri çekildiği gözlenmiştir.

Modern ekstraksiyon yöntemleri, bir antiseptik özellikte büyüklük sırasına göre okaliptüsün soğurma ve infüzyonlarını aşan konsantre bir antibakteriyel özü izole etmeyi mümkün kılmıştır.

Üst solunum yollarında en sık görülen inflamasyon nedeni olan streptokoklar okaliptüs ekstraktlarına duyarlıdır. Ancak, en tehlikeli patojenik türler - Staphylococcus aureus dahil olmak üzere, klorofililtrenin en büyük değeri stafilokokların öldürülmesidir.

Staphylococci, özellikle de altın formu, genellikle antibakteriyel ajanlara ve antibiyotiklere direnç gösterir. Okaliptüs ekstresine duyarlıdırlar. Bu nedenle, etkinlik ve güvenlik profilinin oranına göre Klorofilkil, stafilokoklarla mücadele etmenin en iyi yoludur.

Alkol solüsyonu geniş bir uygulama alanına sahiptir ve özellikle stafilokokun teyit edilmiş taşıyıcılığının (ana işaretin irin varlığıdır) veya ilgili enfeksiyonun tedavisinde kullanılmaktadır:

 • yaraların tedavisi, yanıkların tedavisi (novokain ile yetiştirilen);
 • angina ve boğazın diğer hastalıkları ile durulama;
 • burun sinüziti ile yıkanması;
 • bağırsakta stafilokokların taşınmasıyla birlikte;
 • diğer durumlar.

Kullanım talimatları, anjin, sinüzit vb. Ilaçların kullanımı hakkında bilgi içermemektedir. Talimatları okuyan bazı hastalar Klorofililpt ile gargara yapmanın mümkün olup olmadığından şüphe etmektedir. Bununla birlikte, pediatristler ve KBB'ler, yerleşik staphylococcus aureus vakalarında bu ilacı reçete etmektedir.

Diğer ilaçlar Chlorophyllipt

Klorofililpt yağ çözeltisi

Yağdaki klorofiltilat 2 kat daha konsantredür:

 • klorofilliptoz yoğun (klorofil -% 12) - 2 g özü;
 • yağ - 100 ml'ye kadar.

Yağlı solüsyon, yukarıdakilerin hepsinde, boğazın tedavisi ve dahil olmak üzere alkol solüsyonları için kullanılır. Avantajı, uygulama yöntemidir: ilacın suda seyreltilmesi gerekmez, 10-20 damla için doğrudan ağız içine damlatılmalıdır. Bu ilacı kullanma yöntemi gargara yapamayan çocuklar için geçerlidir. Çocuk dozu 5-10 damla.

Yağlı çözelti, burun içinde stafilokok nakli ile de kullanılır.

Yağdaki çözeltinin mukoza zarında daha az tahriş olması. Bununla birlikte, alkol kadar alerjiktir ve genel bir kural olarak bir ön test uygulamasının sağlanmasını içerir.

Sprey Klorofiltol

Sprey Chlorophyllipt adına ek bir kelime "Vialline" var. Bu, bileşimdeki ve etkide klasik alkol ve yağ çözeltileri formundan çok uzak olan preparattaki bir değişimi gösterir.

Sprey bileşimi, normal okaliptüs ekstresi, antibakteriyel triklosan ve yardımcı maddeleri içerir. Solüsyonların aksine, sprey belirgin anti-stafilokokal aktiviteye sahip değildir. Triklosanın bakterisit etkisi olmasına rağmen, kozmetikte yaygın kullanımı bakteriye karşı direncin gelişmesine yol açmıştır.

İçerdiği triklosan nedeniyle sprey, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmasına izin verilmez.

Tabletlerde Chlorophyllipt

Chlorophyllipt'in tabletli formu, solunum yolu enfeksiyonlarında kullanım için en uygun olanıdır. Bu durumda ilacın etkinliği alkol tentürüyle durulamadan daha düşük değildir.

Her tablet 25 mg ağırlığında kuru bir formda kalın bir okaliptüs yaprağı özü içerir. Yardımcı maddeler olarak preparat, sükroz, selüloz, sitrik asit içerir.

Tabletler aktif olarak emilmeli, çiğnememelidir. Bir mukozal tahriş tepkisini kışkırtacak şekilde, tableti tek bir yerde (örneğin, dilin altında) tutmanız tavsiye edilmez. Doz - 1 tablet, yemekten 30 dakika sonra günde 5 kez.

Chlorophyllipt alkol solüsyonunun analogları

Chlorophyllipt'in tam analogu, Chlorophylline OZ isimli bir ilaçtır. Ukraynalı "Deneysel Bitki SSC" tarafından üretilir ve% 1 klorofilit ile bir alkol çözeltisini temsil eder.

Okaliptüs yapraklarının konsantre özü (% 20) diğer alkollü tentürlere dahildir:

Okaliptüs yağı, Ingalipt, Cameton gibi spreylerde ek bir madde olarak bulunur. Bununla birlikte, bu ajanların anti-stafilokokal etkinliği daha düşüktür.

İlaç Chlorophyllipt hakkında yorumlar

Klorofilkil kullanan kişiler bu ilaç hakkında iyi yorumlar verir. Aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • mükemmel antibakteriyel etkinlik;
 • Bileşimde sentetik bileşenlerin ve antibiyotiklerin olmaması.

Chlorophyllipt'in ana amacının stafilokoklara karşı mücadele olduğu gerçeğine rağmen, hastalar, çare ilaçların kendilerine ve her zamanki farenjit ile stafilokok enfeksiyonu belirtisi göstermediğine dikkat çektiler.

Çocuklarda alkol Klorofililpt kullanımı hakkında konuşursak, birçok ebeveyn yağ damlalarını (küçük çocuklar için) veya emilmeye yönelik tabletleri (daha büyük çocuklar için) tercih eder. Değerlendirmelerden yola çıkarak, alkol solüsyonu çocuklar için en uygun tedavi değildir.

Sonuç

Alkol çözeltisi Boğazın durulanması için klorofililpt, iyi antibakteriyel aktiviteye sahip eşsiz bir ilaçtır.

Bu ilacın belirgin avantajı, diğer antibakteriyel ve antibiyotik ajanlara dirençli stafilokoklara etki etme yeteneğidir.

Bileşimdeki alkolün varlığı, Chlorophyllipt'i çocuklar için en başarılı ilaç değildir, aynı adı taşıyan yağ damlalarına daha uygundur.

Chlorophyllipt'in virüsler ve mantarlar için bir tehdit oluşturmadığına dikkat edilmelidir. Viral veya fungal bir enfeksiyonu tedavi etmek için, geniş bir etki spektrumu olan immünmodülatör, antifungal veya antibakteriyel ajanlar gereklidir.

Durulama Boğazı Klorofiltili: Talimatlar. Yorumlar. Bir ilaç nasıl uygulanır?

Ağrı, iltihap, yutma güçlüğü - larinksin bulaşıcı hastalıklarının en yaygın belirtileri.

Hoş olmayan fenomen ortadan kaldırmak boğazınızı durulama için etkili ve uygun fiyatlı bir ilaç Chlorophyllipt yardımcı olacaktır.

Modern tıp, bu tür hastalıkların tedavisi için birçok ilaca sahiptir. Ancak çoğu hasta doğal malzemeler üzerinde para kullanma eğilimindedir.

Klorofilkil ile boğaz yıkayın: endikasyonları

İlacın benzersiz özellikleri onu en hızlı ve en güvenilir araçlardan biri haline getirerek, larinksin patolojisindeki inflamasyonu ve ağrıyı ortadan kaldırır.

Antiseptik ilaçlara aittir, antibiyotiklere ve antibiyotiklere dirençli stafilokok enfeksiyonuna karşı etkili bir şekilde savaşır.

Boğazdan alınan klorofililpt, her şeyden önce, anjinaya neden olan patojen mikroflora karşı acımasızdır. Aynı zamanda anestetik, bakteriyostatik, anti-inflamatuar ve immün sistemi uyarıcı etkiye sahiptir. Bu ilaç aşağıdaki hastalıklarda endikedir:

 • bademcikler ve larinks iltihabı - bademcik iltihabı, larenjit, farenjit;
 • ARVI, ARI;
 • solunum sisteminin inflamatuar hastalıkları - bronşit, pnömoni;
 • diş etleri ve ağız mukozası hastalıkları - diş eti iltihabı, stomatit;
 • çeşitli kökenlerin cildinde hasar - zayıf iyileşen yaralar, trofik ülserler, yanıklar;
 • Rahim boynu erozyonu, vajinit.

İlaç kullanımı larinkste pürülan süreçlerin varlığında izin verilir. Bu eylem onların vücutta daha fazla yayılmasını önler.

Ilaç çeşitli avantajları vardır:

 • Sadece doğal kaynaklı bileşenlere dayanır;
 • çeşitli şekillerde mevcuttur, evde kullanım için uygundur;
 • vücuttan patojenik toksinlerin atılımını hızlandırır;
 • iltihabı giderir ve balgam akıntısını kolaylaştırır;
 • Hasarlı mukoza zarlarının restore edilmesine yardımcı olur;
 • uygun fiyatlı.

İlaç virüsler üzerinde hiçbir etkisi yoktur, ancak bir anti-enflamatuar ve analjezik etki sağlamak için kullanılabilir.

Hazırlığın bileşimi ve salınım şekli

Çözeltinin ana bileşeni, okaliptüs yapraklarından çıkarılan klorofil özüdür. Hazırlık karakteristik yeşil bir gölge verir.

Doğum yeri Avustralya olan bu ağacın iyileştirici özellikleri uzun yıllardan beri bilinmektedir. “Yaşam ağacı” ya da “mucizeler ağacı” diye adlandırılan bir şey değildir.
Kaynak: nasmorkam.net

Doğal haliyle, özü, et suyunda veya tentürde olduğundan daha etkilidir. Durulama için hangi klorofililptin kullanıldığını bilmeden önce (çeşitli), ilacın salım formlarını düşünün:

İlaç aşağıdaki formlarda üretilir:

 1. resorpsiyon için tabletler - bileşimde ek bir bileşen olan solunum ve larinks iltihaplı hastalıkların tedavisinde kullanılır - C vitamini;
 2. alkol çözeltisi yüzde 1 - inflamasyonu ve ağrıyı hafifletmek için durulama için seyreltilmiş bir şekilde alın;
 3. enjeksiyon için çözüm - intravenöz uygulama için kullanılan, boğaz pürülan veya sepsis yanı sıra, pürülan bir süreç gelişmesi ile komplike ise;
 4. yağ çözeltisi - burun hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır;
 5. larinksin sulanması için sprey.


Boğazın klorofiltol tedavisi, bir nebulizatör kullanılarak inhalasyon yoluyla yapılabilir.

Kontrendikasyonlar

İlaç doğal bileşenlere dayanmaktadır, neredeyse hiçbir kontrendikasyon yoktur.

Yine de, alerjik reaksiyonlara eğilimi olan hastalar için dikkatli olunmalıdır. Bazı durumlarda, olumsuz fenomenler gibi:

 • tahriş ve cildin kızarıklığı, döküntülerin görünümü;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • mukoza zarının aşırı kuruluğu;
 • baş dönmesi;
 • kas spazmı.

Çoğu durumda, yan etkiler, ilacın dozu veya süresi aşıldığı için ortaya çıkar.

Bir çocuk veya bir yetişkin ilacı kullanmadan önce bir alerjiye bağımlıysa, ilacın tolere edilebilirliği için alerjik bir test yapılmalıdır.

Ağız mukoza zarının atrofi ve larinks hastaları ilaç kullanmayın.

Bronşiyal astımı olan hastalar aşırı derecede dikkatli olmalı, aşırı doz hastalığın bir saldırısını tetikleyebilir.

Allerji testi kullanmadan önce

Bu durulama yardımcı maddesini kullanmadan önce, organizmayı bitki bileşenlerine duyarlılık açısından test etmek gerekir.

Bunu yapmak için, kaynatılmış su bir çorba kaşığı ilacın 5-7 damla karıştırılır ve yavaşça sonuçta oluşan çözelti ile boğaz durulanır. İşlemden yarım saat sonra, su içmemeli ve içmemelisiniz. Bu süre zarfında hastanın reaksiyonu izlenir.

Şiddetli vakalarda, tüm yüzün şişmesi gelişir. Vücudun bu gibi reaksiyonları ile, boğazın Chlorophyllipt ile tedavi edilmesi imkansızdır. Alerjiyi ortadan kaldırmak için bir antihistamine ihtiyacınız vardır.

Hastanın durumu değişmemişse, korkmadan başvurabilirsiniz.

Alerji testi için sprey kullanmadan önce yanağın içine serpmek yeterlidir. Alerji testi için, tabletleri kullanırken, bunun dissol'sini çözer. Alerji semptomlarının yokluğu ilacın iyi tolere edilebilirliğini gösterir.

Klorofilfıptik ağız yıkama için nasıl seyreltilir?

Seyreltilmemiş formda alkol solüsyonu kızarıklığa ve hatta mukusun yanmasına neden olabilir. Gargara yapmadan önce, ilacı doğru bir şekilde seyreltmeyi, ayrıca zaman içinde nasıl durulacağını ve nasıl çözüleceğini öğrenmelisiniz.

Nasıl gargara için alkol Chlorophyllipt sulandırmak için?

Ilacı kullanmak için olumlu sonuçlar verdi, talimatları izlemeniz gerekir. Bunu yapmak için, aşağıdaki oranları kullanın: bir çay kaşığı alkol çözeltisi ve yarım bardak kaynamış su.

Durulama çözeltisi, prosedürün kendisinden hemen önce hazırlanır, aksi takdirde tüm antiseptik özelliklerini kaybeder. Su ve alkol preparatını karıştırdıktan sonra sıvı, üniform bir durum elde edinceye kadar karıştırılmalıdır.

Bir purulent işlemi ile birlikte, anjin içinde klorofililpt ile boğaz durulama, daha yüksek bir çözelti konsantrasyonu kullanılarak gerçekleştirilir. Bir bardak su için bir tatlı kaşığı gereklidir. Bu durumda, önceden hazırlanmaya da gerek yoktur.

Klorofililpt alkol ile gargara nasıl?

Bu tedavi prosedürünü uygularken, aşağıdaki talimatlara uyulmalıdır:

 1. Önerilen oranları gözlemleyerek taze bir çözüm hazırlayın.
 2. Yedikten sonra prosedürü uygulayın, daha sonra 30 dakika boyunca yemeyin ya da içmeyin.
 3. Prosedür sırasında, başınızı hafifçe geriye doğru, burnu soluyarak atın. Sesi "s" veya "e" diyerek, çözümün iltihaplı bademcikleri temizlediği gerçeğini teşvik etmek mümkündür.
 4. Prosedür süresi, birkaç ziyaret dahil olmak üzere en az 4-5 dakika olmalıdır.
 5. Çözelti yutulamaz, bakterileri yok etmeli ve boğazı ve ağzı dezenfekte etmelidir.
 6. Prosedür, günde en az dört kez, soda, furatsilinom, şifalı bitkilerin çürümeleri ile destekleyici olarak gerçekleştirilir.


Boğaz ağrısı bu şekilde tedavi etmek için kaç gün gerekir? Kursun süresi hastalığın şiddetine bağlıdır ve 4 ila 10 gün arasında değişir. Bu soruya daha doğru cevap veren doktor tarafından verilecektir.

Boğaz tedavisinde yağlı klorofililpt nasıl kullanılır?

Boğaz boğazının tedavisinde, preparatın yağ formu da kullanılır. Alkollü bir tentür olarak boğaz ağrısı için çok güçlü bir tahriş edici değildir.

Bununla birlikte, preparatın yağ çözeltisi de alerjik bir reaksiyona neden olabilir, bu nedenle kullanım talimatları bir ön hassasiyet testi gerektirir.

Tedavi sırasında, aynı anda seyreltik bir alkol solüsyonu ile durulanırsa, yağ formunun uygulanması daha etkili olacaktır. ARVI veya ARI'de, yağ çözeltisi, hastanın burun tıkanıklıklarına damlatılması için saf formunda kullanılır.

Çocuklar için gargara nasıl yetiştirilir?

Boğazımı çocuklarda klorofililpt ile yıkayabilir miyim? Sonuçta, çocuklar, özellikle üç yaşına kadar, kendi boğazlarını düzgün bir şekilde idare edemiyorlar. Alkol solüsyonu nasıl seyreltilir ve çocuğa zarar verir mi?

Bu sorular doktorlar tarafından cevaplandırılmaktadır: Bu ilacı sadece bir yetişkine değil küçük çocuklara da uygulamak mümkündür. Ancak çocuk doktoru ile ön konsültasyon ve duyarlılık testi yapmak için ön hazırlık gereklidir.

Bebeklerin tedavisi için bademciklerin yağlanması için bir yağ çözeltisi kullanılabilir. Bebeğin meme ucuna az miktarda fon uygulamak da mümkündür.

Genellikle angina ve diğer bulaşıcı hastalıklardan muzdarip büyük çocuklar için, yüzde 1 alkol çözeltisi tavsiye edilebilir.

Durulama sıvısı, yetişkinler ve aynı konsantrasyonda olduğu gibi hazırlanır. Dozun azaltılması prosedürün etkinliğini bozabilir.

Çocuğu su yutmayacağınızı ve sonraki 30 dakika boyunca yiyemeyeceğinizi söyleyin.

Bu ilacın ana avantajı, çocuğun vücudu için olumsuz sonuçlara yol açabilecek antibiyotiklerin seyrini mükemmel bir alternatiftir.

Hamilelikte ve emzirme döneminde uygulama

Bu ilacı hamile kadınlara ve emziren annelere tavsiye edebilir miyim? İlacın kullanımı ile ilgili talimat, ilacın hamile kadın vücudu üzerindeki etkisini araştıran hiçbir özel çalışma yapılmadığını gösterir.

Çare bileşimi sadece doğal bileşenleri içerdiğinden, çoğu durumda anne ya da fetüste yan etkilere neden olmaz. Ancak, kullanmadan önce, jinekolog ve terapist bildirmeniz gerekir.

Kadına gözlenen türden hiçbir şey gelmemiş olsa bile, alerjik reaksiyon testi zorunludur. Gerçek şu ki, hamilelik sırasında, gelecekteki annenin tüm organizmasının tam bir yeniden düzenlenmesi söz konusudur. Bu veya diğer ürünlere veya ilaçlara nasıl tepki vereceğini öngörmek imkansızdır.

Bir ilacı reçete ederken, çeşitli göstergeler dikkate alınır: terim, fetusun gelişme düzeyi, hamilelik sırasında olası komplikasyonlar. Bu ilacın bileşiminde alkol olduğundan korkmak için gerekçe yoktur. Durulama sırasında içeri girme şansı sıfırdır.

analogları

Chlorophyllipt'in en doğru analogları, klorofilin 03 (% 1) ve Klorofilong (% 20) preparatlarıdır. Bunlar, antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkiye sahip olan ilacın alkol şeklinin analoglarıdır.

Her ikisinin bileşimi okaliptüs özü içerir. Daha az etkili değildirler, ekonomiktirler, ancak alerjik reaksiyonlara neden olabilirler.

Klorofililpt, doğal bitki yaprağı özü kullanır, tentürlerini değil, iyileştirici özelliklerinin daha etkili olmasını sağlar.

Boğaz hastalıklarının tedavisi için, Klorofilkil tercih edilirken, Klorofil, dış kullanım için daha uygundur.

Kontrendikasyonlar ve her iki ilacın olası bireysel intoleransı benzerdir. 2 yaşından küçük çocukların tedavisi için, Chlorophyllipt daha çok tercih edilir.

Ayrıca olası analog% 20 oranında okaliptüs tentürü olabilir. Tedavi ve durulama için kullanılır, ancak hamile ve küçük çocuklar için önerilmez.

Klorofilkil ile tedavi, uzun süreli ve her zaman zararsız antibiyotik alımını önlemek için mükemmel bir seçenektir. Önerilen dozu gözleyerek ve durulama solüsyonunu kullanarak düzenli olarak, hastalığın şiddetli semptomlarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Yorumlar kullanılan preperat

Uzun süre yorum yazamadım. Bu ilaç daima ilaç dolabımda bulunur. Uzun süre boyunca, boğaz, stomatit, mukus hasarı hastalığındaki etkinliği konusunda ikna oldum.

Onunla tanışmam durulamaya başladığımda başladı. Kullanımı kolaydır. Bir bardak ılık suya gerekli miktarda damla eklemeniz ve her saat durulama yapmanız gerekir, hatta daha sık yapabilirsiniz. 2. günde daha iyi hissettim. Anna, 43 yaşında

Alkol Klorofiltili Tentesi - boğaz ağrısı ile çok etkili bir şey. Ürünün bileşimi doğaldır, ancak içindeki alkol içeriği çocuklara kontrendikasyon anlamına gelir. Eksi, muhtemelen, sadece bu. Aksi halde, bazı katı artılar:

 • Ekonomik tüketim;
 • Uygun fiyat;
 • Kullanımı kolay;
 • Doğal malzemelerden yapılmış;
 • Geniş kullanım;
 • Kullanımda etkilidir.

Hoş olmayan hislerin durulanması sırasında fark etmedi. Uygulamanın ilk gününde ağrı hissi azaldı. Anna, 43 yaşında

Kaza ile öğrenilen alkol çözümü hakkında. Manikür yapmaya gittim, ustam tıp enstitüsünün bir öğrencisiydi. Ona boğaz ağrısı ile geldim. Konuşmak zordu, bu yüzden benim rahatsızlığımı fark etti ve boğaz için ucuz ilaçlar hakkında konuşmaya başladı.

En önemlisi bu yeşil tentürle ilgilendi. Eve giderken, onu aldım, suyla yaydım ve gün boyunca durdum. Acı bir süre rahatladı. Geceleri, belirtiler kötüleşti, ama durulama beni kurtardı.

Ertesi gün, iltihapın hafifçe hafiflediğini fark ettim, ağrı daha uzun bir süre için gitmişti. Birkaç gün içinde hastalığın akut belirtileri geçti ve sonucu düzeltmek için durdum. Anna, 43 yaşında

Tentür doğal özler oluşur. Bunların ana, antiseptik, anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahip okaliptüs vardır. okaliptüs dayalı durulama için hazırlıklar çok, sadece fiyat ve kalite açısından farklılık.

İlaç kendini iyi tarafından kanıtladı ve ucuzdur. Çözelti basitçe hazırlanır: Bir bardak sıcak kaynamış suya bir çay kaşığı. Her saat boğazlarını yıkadım. Sonuç memnun oldu. Anna, 43 yaşında

Kocam ve ben genellikle ARVI, soğuk algınlığı içinde klorophyllipt ile boğaz ağrısı var. Son zamanlarda bunu önleyici amaçlar için yapmaya başladım. Çözelti bir antiviral ajan olarak mükemmel şekilde uygundur.

Ne zaman bir boğaz ağrısı, ben bir bardak su bir çorba kaşığı doğurmak ve kabaca iki saatte durulayın. Spazmlar hemen kaybolur. Genellikle 2-3 gün boyunca tedavi ederim ve kocam ertesi gün sağlıklı hissediyor. Anna, 43 yaşında

Boğaz durulama için Klorofilkil - Kullanım Talimatları

Boğazda ağrı ve iltihaplanma, yaştan bağımsız olarak her iki cinsiyette de sık görülen soğuk algınlığı yoldaşlarıdır. Ve her birinin hastalığın hoş olmayan semptomlarını hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldıran ve komplikasyonlara izin vermeden inflamasyonu ortadan kaldıran bir çare ihtiyacı vardır. Ancak modern farmakoloji tarafından sunulan ilaçların çeşitliliği arasında uygun bir araç nasıl seçilir?

Bu soruyu cevaplayan doktorlar, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı için mükemmel olan doğal maddelerden oluşan Chlorophyllipt - antimikrobiyal boğaz ilacına dikkat etmenizi önermektedir. Belki de, bu eşsiz bitki özü ile daha iyi tanımak, böyle bir çare mutlaka ev ecza dolabında olması gerektiğine karar verirsiniz.

Ilaç nedir

Chlorophyllipt, okaliptüs özü temelinde oluşturulan doğal kaynaklı bir tıbbi üründür. Bu bileşen sayesinde, preparat, üst solunum yolunu etkileyen patojenik mikroflora ile etkili bir şekilde başa çıkmakta olan dezenfekte edici bir etkiye sahiptir.

Boğazın durulanması için çeşitli araçlar arasında en popüler olanı Chlorophyllipt'dir. Bu ilaç sadece etkili bir şekilde mikropları yok eder ve üst solunum yollarını dezenfekte etmekle kalmaz, aynı zamanda şişlik ve kızarıklığı da giderir. Ayrıca, ilacın doğal bileşenleri sayesinde, Chlorophyllipt hücreleri oksijeni doyurur ve ağrıdan boğaz ağrısını giderir.

Bir ilacın bırakılma biçimleri

Bu antimikrobiyalin büyük bir avantajı, çeşitli salım formlarıdır. Eczanelerde Chlorophyllipt aşağıdaki formlarda satın alınabilir:

 • Alkolik% 1'lik bir çözüm gargara için idealdir. İlacın 1 ml içinde antibakteriyel aktiviteye sahip 10 mg okaliptüs özü içerir. Aktif bileşene ek olarak, burada% 96 etanol kullanılır. Böyle bir ilacı 25, 50 veya 100 ml'lik viyallerde satın alabilirsiniz.
 • Yağ çözeltisi, 1 ml'si 20 mg okaliptüs yaprağı ekstresi içeren% 2'dir. Burada yardımcı bir bileşen mısır yağıdır. Bu çözelti 20 ve 30 ml'lik şişelerde üretilir.
 • 1 ml 30 mg aktif maddeye sahip olan bir opalesan sıvı şeklindeki bir sprey. Yardımcı bileşenlerden polisorbat, gliserol ve% 96 etanol izole edilebilir. Bu sprey 15, 30 ve 45 ml'lik kaplarda üretilir.
 • Her biri 12.5 ve 25 mg aktif madde içeren parçalanma tabletleri. Bu tabletler, örneğin C vitamini ile katkı maddeleri ile üretilebilir;
 • Apse veya ciddi pnömoni durumunda intravenöz uygulama için kullanılan% 0.25 alkol solüsyonu içeren ampuller.

Kullanım endikasyonları

Talimat, Chlorophyllipt'in aşağıdaki patolojilerde reçete edildiğini söylüyor:

 • larinks iltihabı;
 • akut tonsillit;
 • pnömoni;
 • plörezi;
 • Stafilokok enfeksiyonları;
 • akut solunum yolu enfeksiyonları (ARI);
 • kötü iyileşen yaralar;
 • erozyon.

Ek olarak, ilaç, siğiller ve papillomaların çıkarılmasından sonra yaraların koterizasyonu için aktif olarak kullanılır.

Ürün Avantajları

Tıbbın salınım biçimlerinin çeşitliliği, ilacı çeşitli amaçlarla kullanabilmeyi mümkün kılmaktadır. Örneğin, hastalığın hoş olmayan semptomlarını, solunumsal patolojilerin tedavisi için tabletleri ve boğaz ağrısını durulamak için alkol solüsyonunu ortadan kaldırmak amacıyla boğazın tedavisi için yağlı bir çözelti uygundur.

Bu durumda, durulama Chlorophyllipt kullanmanın en yaygın yollarından biridir. Bu bağlamda, tedavi edilen boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, larinjit, rinit, sinüzit, mükemmel bir araç olarak kabul edilir ve hatta, bir boğaz ağrısı bulaşıcı ajanların yok edebilen aktif maddeler ilaçlar için, antibakteriyel ilaçların daha kötüdür.

okaliptüs özü mukus hlorofilliptom bezleri ve birikmiş cerahat hafifletir olarak, üst solunum yolu şişme rahatlatır, aynı zamanda tırmık ve boğaz ortadan kaldırır mevcuttur. Bu durumda, Chlorophyllipt, bu ilacı kullanıcılar arasında en popüler hale getiren benzer ilaçlara göre çok daha ucuzdur.

Ajan uygulaması

Alkol çözeltisi
Bademcik iltihabı ve diğer solunum problemlerini etkin bir şekilde tedavi etmek için, en iyi çözüm, alkol solüsyonu için ideal olan bir boğaz yıkama prosedürü ile başlamaktır. Bu ürünün bir çay kaşığı yarım bardak su ile seyreltilmeli ve karıştırılmalıdır. Bu oran hem yetişkinler hem de çocuklar için optimaldir.

Her prosedür için yeni bir çözelti hazırlanmalı ve su mutlaka sıcak olmalıdır. Bir durulama için tüm pişmiş şifa sıvısını kullanmanız gerekir. Ağzına yazarak, başını biraz eğmek gerekir, böylece su burun içine girmez ve sesin sesiyle gargaralanır. Bu önemlidir çünkü bademciklerin açıldığı ve ilacın daha iyi nüfuz ettiği bir durumdur. Ama ilacı yutmayın.

Durulama prosedürü yaklaşık 5 dakika sürer ve bir gün, mukoza zarını patojenlerden en üst düzeye çıkarmak için beş ila yedi bu tür durulama yapılması tavsiye edilir. Uygulama, solunum yolu hastalıklarıyla, bir haftalık günlük durgunluğun, hastalığı tamamen ortadan kaldırmak için yeterli olduğunu göstermektedir.

Ağzınızı yıkadıktan sonra 30 dakika boyunca yemek yemeyin ya da içmeyin. Bu, ilacın yumuşak dokuya nüfuz etmesine ve böylece iyileşme sürecini hızlandırmasına izin verecektir.

Bu arada, bronş, larinks veya trakea iltihabı durumunda, bir alkol solüsyonu solunabilir. daha sonra 10 dakika günde 2-3 kez için, burun ya da ağız yoluyla buhar nefes Bu amaçla, fizyolojik tuzlu su, 10 ml ilacın alkolik çözelti, 1 ml alır ve karışım ateşe ısıtıldı. Bu tür inhalasyonlar kuru öksürük, kalın balgam seyreltme ve kaçışına katkıda bulunma açısından iyidir.

İyileşme sıvısı, vücuttaki zayıf iyileşen yaraları ve yaraları tedavi etmek için de kullanılabilir. Okaliptüs özü manganez, çinko ve selenyum açısından zengin - doku rejenerasyonu için gerekli olan değerli bileşenler ve Chlorophyllipt derinin iyileşmesinde ile baş için. Pamuk pedini çözelti içinde bırakınız ve problemin tamamen ortadan kalkmasına kadar cildin problem alanlarını günde 2 kez tedavi ediniz.

sprey
Farinksin iltihaplı yüzeyini tedavi etmek için ilacın diğer formları, özellikle, bir sprey formunda Klorofililtil kullanılabilir. Bunu yapmak için, günde dört ila beş kez, bir sprey ile boğaz tedavi etmek için, her biri 2 enjeksiyon yapmak. Bu çok uygun bir dozaj şeklidir, çünkü sprey her zaman yanınızda taşınabilmektedir, aksine evin içinde pişirilen bir çözümün aksine oldukça zahmetlidir.

Çözünme tabletleri
12 yaşın üzerindeki yetişkinler ve adolesanlar anjin tedavisi için klorofil tabletlerle tedavi edilir. Bunu yapmak için, yemekler arasında bir tableti dilin altına koyup çözün. Bir gün bu tabletlerin 5'ine kadar sürebilir.

Yağlı çözüm
Ayrı bir şekilde, iltihaplı bademciklerin sürtünmesi için kullanılan yağ çözeltisinden bahsedelim. Pamuk tomurcukları ile yapabilirsin, ama minik boyutları göz önünde bulundurulduğunda, bir kalemin üstüne bir parça pamuk yünü sarmak daha iyi olur. Pamuk yünü bir yağ solüsyonunda nemlendirdikten sonra, beyaz pürülan kaplamayı çıkartarak amigdalayı yumuşak bir bezle silin. Aynı zamanda, yağ çözeltisini seyreltmeye gerek yoktur. Böyle bir prosedür 4 r / güne kadar gerçekleştirilir.

Bazı durumlarda, lokal tedavi sorunları ortaya çıktığında, yağ çözeltisi ağızdan alınır. Böyle bir ilacı içmek için 3 ml / saat yemekten önce 5 ml, yağlı sıvının az miktarda su ile seyreltilmesi gerekir.

Ayrıca okuyun:

İlacın kontrendikasyonlar

Chlorophyllipt'in kontrendikasyonları olmadığı, ancak hepsi doğal bir ilaç olduğu için not edilmelidir. Bu bağlamda, çocuklar, hamile kadınlar ve emziren anneler için sprey ve yağlı sıvı reçete edilir. Bu ilacı dikkatli bir şekilde almanız gerektiği doğrudur, çünkü bireysel hoşgörüsüzlük veya klorofililpt kullanımına karşı alerjik reaksiyonların ortaya çıkması engellenemez. Alerjilerin ortaya çıkmasıyla ilgili olarak, bir hap aldıktan ya da boğazınızı yıkadıktan sonra dudak, boğaz ya da mukus ağzının şişmesi söz konusudur. Bu hoş olmayan belirtiye paralel olarak, deri döküntüleri ortaya çıkabilir. Bu durumda ilaç kesilmeli ve hemen doktora gösterilmelidir.

Alerjik reaksiyonlar için çareyi kontrol edin. % 0.25'lik alkol solüsyonundan 25 damla alın ve bunları bir çorba kaşığı su içinde çözün, içine alın. Bundan 6 saat sonra, ödem, kaşıntı, kızarıklık veya boğaz ağrısı şeklinde alerjik belirtiler ortaya çıkabilir. Bütün bunlar alerjik reaksiyonların varlığı hakkında konuşacak ve bu nedenle, Klorofililpt ile tedaviyi reddetmek daha iyidir. Alerji yoksa, bu ilacı kendiniz için kullanabilirsiniz.

Çocuklar için klorofilit

Ayrı ayrı, en genç hastalarda boğaz ağrısının tedavisi hakkında konuşalım. Küçük çocukların yetişkinler gibi nasıl gargara yapılacağını bilmedikleri bir sır değil. Bu bebeklerde anjini tedavi etmek için, boğazı silmek için bir sprey veya yağ çözeltisi kullanmak daha iyidir. Eğer el altında sadece alkollü çözüm hlorofilliptom varsa, bir çözümün bir damlalık tipini almak ve bebek dilini iterek, mukoz boğazına fonların birkaç damla uygulayın. Bu sadece ağız boşluğunu dezenfekte etmek ve şişmeyi gidermekle kalmaz, aynı zamanda sık sık boğaz ağrısına eşlik eden ısıyı da azaltır.

Kırıntı üç yaşına gelmişse ona nasıl gargara yapılacağını öğretebilirsin. Örneğinizdeki durulama işlemini gösteren ve daha sonra bebeğin tekrar etmesini öneren bir oyun formunda öğretmek en iyisidir.

Chlorophyllipt ilacının, gelişen inflamatuar süreçle iyi bir şekilde baş edebilen, boğazı durulamak için en uygun araç olduğu kesin olarak söylenebilir. Ayrıca istisnasız herkes için uygundur, çünkü aslında kontrendikasyon yoktur. Buna düşük bir fiyat ekleyin ve boğazınızı yıkamak için en iyi yolu bulamadığınızı anlayacaksınız!
Sağlığınıza iyi bakın!

Boğazın durulanması için klorofililpt

Bir klorofililpt çözeltisi, genellikle boğaz ağrısı, farenjit, larenjit hastalığına yakalananlar için gargaraların vazgeçilmez doğal bir ilaçtır.

Hazırlık okaliptüs yapılır, aktif madde yaprakların bir özüdür.

Ayrıca kefaliptüs yapraklarından yapılan klorofilin 03, okaliptüs yaprakları gibi farmakolojik preparatların da benzer bir etkisi vardır.

Klorofililtrenin özellikleri, serbest bırakma formu

Okaliptüs yapraklardan yapılan dozaj formu preparasyonlar solunum yolu stafilokok enfeksiyonları, genitoüriner organlar, deri hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Cihazı, intravenöz, topikal olarak, durulama, losyon, inhalasyon şeklinde uygulayın.

Boğaz tedavisi için tıbbi formlar

İlaç çeşitli şekillerde üretilmektedir. Mukus boğazının tedavisi için en uygun form spreydir. İş yerinde, evde, yolda herhangi bir zamanda kullanıma uygundurlar.

Spreyde klorofililpt kullanımı, ilacı doğru şekilde dozlamanıza, talimatları tam olarak takip etmenize, angina ile boğaz tedavisini, kronik bademcik iltihabı, farenjitin alevlenmesini gözlemlemenize izin verir.

Anjina ile, ayrıca, emilme tabletleri, yağ, alkol (% 1) durulama ve yutma için klorofililpt çözeltisi için kullanılır.

Ağır pnömoni, akciğer apsesi, sepsiste intravenöz enjeksiyon için% 0.25'lik bir alkol solüsyonu üretirler.

Eylem özellikleri

Durulama ve boğazın tedavisi bir alkol ve bir klorofililptin yağ çözeltisi ile gerçekleştirilir. İlacın mukoza üzerindeki etkisi ekstrenin antimikrobiyal aktivitesine dayanmaktadır.

Klorofililtil, anjinin sık görülen bir nedeni olan stafilokokal enfeksiyonun aktivitesini inhibe eder.

İlaç antifungal aktivite gösterir, soğuk algınlığı, grip için virüslerin aktivitesini bastırır. Teneffüs ve durulama ilaçları, kuru öksürük, balgam çıkarılmasının nemlenmesine yardımcı olur.

İlacın bileşenleri doku iyileşmesi için gerekli olan mukozal rejenerasyon, tedarik çinko, manganez ve selenyum süreçlerini güçlendirir.

Ilaç maliyeti

Bir boğaz garnitürü için satışa, klorofililptumun yağ ve alkol içindeki solüsyonları teklif edilir, ortalama fiyatlar buna göre 100 rbl'dir. ve 200 ruble.

Boğazın durulanması için kullanılan yağ çözeltisi, güneş ışığından korunmak için koyu renkli cam şişelerde paketlenmiş, karakteristik bir kokuya sahip yeşil, kalın bir sıvıdır.

Kontrendikasyonlar

Klorofililptin, bireysel duyarlılık ve çocukluk dışında, bir boğaz durulama olarak kullanım için kontrendikasyonları yoktur. İlacını kullanmadan önce, ilaca alerjisi olmadığından emin olmanız gerekir.

kaşıkla 25, üst kaşık su ve içecek, bir ampul,% 0.25, alkol, ilaç çözeltisi damla damla elde etmek için ihtiyacı olan duyarlılığını belirlemek.

8 saat sonra alerji belirtisi görülmezse - yüzün, dudakların, mukusun, klorofilizin boğazını ve boğazdaki diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir.

Okaliptüs ekstresine karşı alerjinin öznel belirtisi, ilacın kokusunun hastalara verilmemesidir.

Çocuklarda klorofilit

Ürünün alkol solüsyonu, çocuğun doğumdan dıştan tedavisi için kullanılır.

Yeşil yerine ilaç, anne sütü ile yeni doğmuş bebekte verilen umbilikal yara ile işlenir, intravenöz olarak ağır stafilokok enfeksiyonları, sepsis enjekte edilir. Doğumdan hemen sonra, çocuklar, kural olarak klorofililptiye alerjiler göstermezler.

Çocuğun büyümesi ile, alerji riski artar, bu nedenle çocuk doktorları ilacın kullanımını 12 yaşın altındaki çocuklarla sınırlar.

Çocuğun alerjisi olmadığı belirlenirse, ilaç doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir. Sınırlama, çocuğun prosedürü doğru şekilde yerine getirebilmesidir.

Çocuklara, sadece, çocuğu, solüsyonu yutmadan dondurarak öğrendikten sonra, durulama için klorofililpt sunulabilir.

tanıklık

Chlorophyllipt, anjina, farenjit, larenjit, bronşit, sinüzit, etmoidit, stomatit, gingivitis, pnömoni gibi kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak kullanılır. Serviks, vajinit, kolpitis erozyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Ajan bağırsak disbakteriyozu, kolesistit, yanıklar tedavi, trofik ülserler için reçete edilir. İlaç antibiyotiklere dirençli Staphylococcus suşlarına karşı aktiftir.

İlaç ameliyat sonrası, doğumdan sonra uzun süreli ciddi stafilokok enfeksiyonu olan septik bir durum olan hastaları tedavi etmek için kullanılır.

Hamilelik sırasında, emzirme sırasında boğazda klorofiltil kullanımına izin verilir.

Chlorophyllipt nasıl kullanılır

Boğaz durulamak için% 1 alkol alkol klofililpti çözeltisi almak, ilaç için talimatlarda belirtildiği gibi, oranlarda seyreltin.

Durulama alkol çözeltisi hlorofillipta pürülan formları da dahil olmak üzere, stafilokokal bakteriyel tonsilit yardımcı olur. Durulama prosedürü hakkında daha fazla bilgi için, bkz.

Alkol çözeltisi

ilaca duyarlılıkta için ön test yukarıdaki talimatlara bağlı kalarak, gargara için chlorophyllipt alkol çözeltisi ile seyreltilir.

Hastanın yemek alması gereken işlemden önce, 1-1,5,5 oranında aç karnına durulamayın.

Boğazınızı yıkadıktan sonra en az 30 dakika boyunca içmeyin ya da yemeyin. Daha iyi yıkamak için angina chlorophylliptum ile çalkalayınca palatine bademcikler çocuklar için bir ses "s" üretirler - bu oyun için bir bahane, prosedürü gerçekleştirmek için daha isteklidir.

Chlorophyllipt seyreltilmeli ve hemen kullanılmalıdır, bir anjina ile boğazı günde 5 dakika 4 kez durulayın.

Boğazın durulanması için klorofiltilptin seyreltilmesi, hem yetişkin hem de çocuk için tek bir konsantrasyonda olabilir. 100 ml ısıtılmış su için% 1 alkol klorofililptumdan bir çay kaşığı alın.

Yağlı çözüm

İltihaplı palatine bademciklerinin yüzeyini yağlamak için yağlı klorofilkil kullanılır. Prosedür, preparasyonda nemlendirilmiş bir gazlı bez kullanılarak gerçekleştirilir.

Kokudan tiksinti duyuyorsa bebeğin bademciklerini yağlamayın. Bu ilaca alerjiye işaret edebilir. Ayrıca, çocukları tedavi etmenin, daha az etkili olmayan, korku yaratmayan şiddet içermeyen yolları vardır.

Klorofilkil ile inhalasyon

Gözyaşı olmadan çocukları tedavi etme yöntemleri, bir nebülizör yoluyla ilaçların inhalasyonunu içerir. İnhalasyonlar için, 1 ml ilaç başına 1: 10 - 10 ml serum fizyolojik solüsyonu ile klorofililptin bir alkol solüsyonunun alınması gerekmektedir.

Tuzlu solüsyon yerine, tercihen Narzan, Borjomi olmak üzere gazsız maden suyu alabilirsiniz.

İnhalasyonların nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı olarak, makaleyi okuyunuz.

Uygulama özellikleri

Mukoza solunum yollarının kuruluğu riski nedeniyle çocuklara uzun süre klorofillit ile inhalasyon yapılması önerilmemektedir.

12 yaşın altındaki çocuklar sadece bir doktorun tavsiyesi üzerine alerjilerin yokluğunda klorofililpt ile tedavi edilir.

İlacın gözlerin mukozasına girmesine izin vermeyin. Klorofiltol tedavisi sırasında, alkol içmek önerilmez.

Chlorophyllipt

Açıklama şu andaki 2015/11/11

 • Latin adı: Chlorophyllipt
 • ATX Kodu: D06BX
 • Aktif madde: Okaliptüs yaprağı ekstresi (Okaliptüs foliorum ekstresi)
 • Yapımcı: LLC "İlaç firması" Sağlık "LLC" Pilot Tesisi "GNCLS", OAO "Halychpharm" Ukrayna LLC "ER SON DI FARMA" Şirket "VIFITEH", Rusya

yapı

Bileşimi Chlorophyllipt içinde tabletler 12.5 mg Okaliptüs foliorum ekstresi kullanılır (% 93 etanol ekstraktan olarak kullanılır) ve ayrıca askorbik asit, şeker ve kalsiyum stearat.

Bileşimi yoğunlaşmak bir enjeksiyon çözeltisinin hazırlanması için aktif madde 2.5 mg / ml'lik bir konsantrasyonda (özütleyici olarak% 93 etanol kullanılır), yardımcı bileşen% 96 etanoldur.

Topikal uygulama için çözeltinin bileşimi: 12.5 mg / ml ve% 95 etil alkol konsantrasyonunda okaliptüs özü.

Çözeltinin yağ içinde bileşimi: 20 mg / ml'lik bir konsantrasyonda okaliptüs özü, mısır (veya zeytin) yağı.

Bir kap (15 mi) içinde 30 mg sprey Eucalypti foliorum, E218 ve koruyucu maddeler (metilparaben) ve E216 (propilparaben), gliserin, polisorbat-80,% 96 etil alkol, arıtılmış su çıkarmak içerir.

Sorunun şekli

 • Tabletler 12.5 mg, paket numarası 20; 25 mg, ambalaj No. 20 ve No. 40.
 • Alkol enjeksiyon çözeltisi% 0.25. Ampuller 2 ml, paket numarası 10.
 • Topikal uygulama ve oral uygulama için alkol çözeltisi% 1. Turuncu cam 25,50 ve 100 ml'lik şişeler, 1 numaralı paket; turuncu cam kutu 100 ml, paket numarası 1.
 • Yağdaki çözelti% 2'dir. Koyu cam şişe 20 ml, paket numarası 1.
 • Topikal uygulama için sprey. Konteynerler 15 ml, ambalaj numarası 1.

Farmakolojik eylem

bakteriyostatik (Mikroorganizmaların çoğalmasını engeller), bakterisit (hassas mikroorganizmaların ölümüne neden olur).

Farmakodinamik ve farmakokinetik

farmakodinami

Klorofilkil, mavi (veya küresel) okaliptüsün (Eucalýptus globúlus) yapraklarından elde edilen klorofillerin bir karışımıdır. vardır antimikrobiyal ve etiyolojik eylem antibiyotik dirençli ve antibiyotiğe bağımlı suşlar dahil olmak üzere stafilokok için.

Taşıyıcı direnç genlerini ortadan kaldırma yeteneğine sahiptir. antibiyotikler farklı plazmidlerin ekosistemleri bakteriyel enfeksiyonların nedensel ajanları, dokularda oksijen konsantrasyonunu artırır, belirgin detoksifikasyon özellikleri.

Yukarıdakilerin hepsi, uyuşturucunun bir aracı olarak, doğal bağışıklığın azalması ile ilacı kullanmanıza izin verir. doku hipoksisi, aynı anda uygulanan etkinliğin arttırılması için bir araç olarak antimikrobiyal ajanlar.

İlacın deneysel çalışması, tropizmi akciğer dokusu ve embriyotoksisite, teratojenisite, mutajenite ve karsinojenisite yokluğunu ortaya koydu.

Kandaki ilacın bakterisidal konsantrasyonları, bir damarda% 0.25'lik bir solüsyondan oluşan tek bir enjeksiyon ile oluşturulur. Bakteriyostatik konsantrasyon oluşturmak için dozun yarısı yeterlidir. Damarın sokulmasından sonraki terapötik konsantrasyon, ortalama altı saat boyunca sürdürülür, böylece ilacı günde dört kez uygulamak optimaldir.

Farmakokinetik

Farmakokinetik çalışmalar yapılmamıştır.

Kullanım endikasyonları

Klorofilkil Tabletler tedavi için reçete edilir üst solunum yolu hastalıkları (larenjit, farenjit, bademcik iltihabı) ayrıca bir araç olarak stomatit (aft veya ülseratif).

Için% 0.25'lik bir çözüm belirtilmiştir Staphylococcal septik durumlar (Doğumdan sonra, cerrahi, enfeksiyon sonrası) da dahil olmak üzere, hem de stafilokok postoperatif ve pyo-enflamatuar komplikasyonlar:

 • Kalp cerrahisi geçiren hastalarda stafilokok endokarditi;
 • yanık hastalığı;
 • zatürree;
 • kemik iliği iltihabı;
 • peritonit;
 • plörezi;
 • kürtaj sonrası sepsis;
 • metroendometritis;
 • subakut veya akut inflamatuar jinekolojik hastalıkların doğum / kürtaj ile ilişkili değildir;
 • pürülan yıkıcı piyelonefrit, yanı sırapiyelonefrit, komplike ürosepsis (karmaşık terapinin bir parçası olarak);

Chlorophyllipt'in parenteral uygulaması ayrıca antibiyotiklerin etkisine dirençli stafilokok olmayan antibiyotiklerin neden olduğu bazı patolojilerde de uygun olabilir. Özellikle, tedavi için ilaç reçete edilir tüberküloz (herhangi bir yerelleştirme), yılancık, listeriosis enfeksiyonu.

% 1'lik bir Klorofililtil (alkol) çözeltisi enfeksiyöz inflamatuar stafilokok hastalıkları, antibiyotiğe dirençli suşların neden olduğu hastalıklar dahil.

İyileşmeyi hızlandırmak için çare kullanımı trofik ülserler ve tedavi için kronik yaralar Servikal erozyon (ESHM) ve yanık hastalığı, postoperatif dönemde komplikasyonların önlenmesi ve patojen taşıyıcısı olan hastalarda bağırsakların akıl sağaltımı için staphylococcus aureus.

Chlorophyllipt yağ çözeltisi stafilokok antibiyotiğe dirençli suşların etkeni olan hastalıkların yanı sıra, patojenik stafilokok taşıyıcı rehabilitasyonu için tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca, ilaç lavmanları sırasında balonun ucunu yağlamak için kullanılır.

İlacın reçete endikasyonları şunlardır:

 • yanık hastalığı;
 • zor şifa yaraları;
 • trofik ülserler uzuvlar;
 • basur;
 • sphincteritis;
 • mide ülseri;
 • ülseratif kolit;
 • eroziv proktit;
 • kupa;
 • gözleri kornea lezyonuyla yakar;
 • karbonkül ve kaynar nazolabial bölge ve burun;
 • KBB organlarının pürülan inflamatuar patolojisi (ilaç etkilidir sinüzit ve ethmoiditis);
 • diş hastalıkları;
 • emziren kadınlarda kırık memeler.

Jinekolojide, yağlı solüsyon ESH ve ayrıca tedavi için kullanılır. rektovajinal fistüller ve vajinal rüptür.

Sprey Chlorophyllipt, antibiyotik dirençli stafilokok suşlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için tasarlanmıştır: yanıklar, ESHM, trofik ülserler, boğaz ağrısı, SARS.

Kontrendikasyonlar

Eucalyptus globulus'un yaprak ekstraktına ve ayrıca çözeltinin, tabletlerin veya spreyin diğer bileşenlerine karşı arttırılmış hassasiyet durumunda ilacın tüm dozaj formları kontrendikedir.

% 1'lik bir alkol solüsyonu kullanımına ilaveten (ilacı alırken) ilave kontrendikasyon - 18 yaşına kadar bir çocuk.

Yan etkileri

Enjeksiyon çözeltisi durumunda, hipersensitivite reaksiyonlarının olası tezahürü - enjeksiyon bölgesinde değişiklikler.

Chlorophyllipt kullanım talimatları

Tabletlerde Chlorophyllipt hakkında talimatlar

Yetişkinler hastalığın şiddetine bağlı olarak 12.5 veya 25 mg tablet alır. Tabletler, çiğnemeden veya yutmadan, tamamen çözünene kadar ağızda tutulur.

Her 4-4 saatte birer birer alınırlar. Bir yetişkin için en yüksek günlük doz 125 mg'dır. Tedavi ortalama yedi gün sürer.

Alkol solüsyonu Chlorophyllipt: kullanım talimatları

Chlorophyllipt'in bir damar içine yavaşça girmesi reçete edilir. zatürree, hastalık yanık, septik durumlar. Ampulde (2 mi) bulunan çözelti, enjeksiyondan hemen önce 38 ml steril izotonik NaCl çözeltisi (% 0.9) içinde seyreltilir. Bitmiş çözüm şeffaf olmalı ve yabancı maddeler içermemelidir.

İlaç, dört ila beş gün boyunca günlük olarak 4 gün / gün intravenöz olarak uygulanır. Tek doz - 40 ml.

en plevral ampiyem ve peritonit tedavisi 8 güne kadar sürer. Bir çözelti ile seyreltilmiş ilaç novocain % 0.25 oranında 1:20 oranında, hasta drenaj tüpü içinden boşluğa enjekte edilir.

Sözlü ve topikal çözüm için talimatlar

Klorofilkil alkol çözeltisi% 1 topik ve içe doğru verilir.

Ağızdan verildiğinde bir yetişkine, ilacın 5 ml'si 30 ml su içinde seyreltilmelidir. postoperatif dönemde ve Staphylococcus çözümün patojenik suşların bağırsak taşıyıcıların rehabilitasyonu için komplikasyonları önlemek için 3 p günlük alınması gerekir. / Gün kırk dakika boyunca yemekten önce.

Bağırsak rektifikasyonunda, Klorofililtrenin rektal uygulanması da lavman şeklinde reçete edilir. Tek bir lavman için bir çözelti hazırlamak için, ilacın 20 ml'si bir litre suda seyreltilmelidir. Prosedürler iki günde bir tekrarlanır. Tedavinin gidişatı on prosedür için tasarlanmıştır.

Ilaç topikal olarak kullanılırsa (kronik yaraların tedavisi için, yanıklar ve trofik ülserler), bir çözelti ile seyreltilmelidir novocain 1: 5 oranında% 0.25 oranında kullanılır ve ilaç emdirilmiş gazlı bez bandajları şeklinde kullanılır. Elbette iki ila üç hafta sürer.

İlaç kullanılmadan önce ESHM tedavisinde vajinanın tüm kıvrımları ve serviksin vajinal kısmı swablarla birlikte boşaltılmalıdır. Bundan sonra, servikal kanal seyreltilmiş 1: 10 Klorofililpt çözeltisi ile yağlanır.

Manipülasyon on gün boyunca tekrarlanır. Gelecekte, hasta Chlorophyllipt ile şırınga yapmak için iki hafta atandı. Şırınga için bir çözelti hazırlamak için ilacın bir çorba kaşığı bir litre su içinde seyreltilir. Tedaviden sonra serviksin epitelleşmemiş olması durumunda, kurs tekrarlanır.

Yağ çözeltisi Chlorophyllipt: kullanım talimatları

Yağ içindeki çözelti içte ve yerel olarak uygulanır.

ECM tedavisinde servikal kanalı yağlamak için kullanılır. Servikste bir solüsyon emdirilmiş bir tamponun maruz kalma süresi 15 ila 20 dakika arasındadır.

Kursun süresi 10 gündür. Bundan sonra, kadın iki hafta boyunca ilaçlama çözümü şeklinde ilacı kullanmaya devam etmelidir. Hazırlanması için, çözelti içindeki bir çorba kaşığı bir litre su içinde seyreltilir. Her bir çiftleştirmeden sonra 12 saat vajinada bırakılmalı, seyreltilmemiş yağ çözeltisi tamponuna batırılmalıdır.

Tedaviden sonra serviksin epitelleşmemiş olması durumunda, kurs tekrarlanır.

Tedavi için trofik ülserler ve kronik yaralar Chlorophillipt dönüşümlü 01:10 chlorophyllipt sargı bantlarının bir seyreltmede bir yüzde bir alkollü bir solüsyonu ile emprenye etkilenen bölgelere uygulanan yağ yedirilmiş gazlı bez içinde bir çözelti olarak topikal olarak uygulanır.

Çözelti ayrıca, ilaç ucunda ve lokal komplikasyonlarda balon ucunu yağlamak için kullanılır. basur veya sfinkter.

Patojenik stafilokokların antibiyotiğe dirençli suşlarının neden olduğu patolojilerde, yağdaki solüsyon 4 gün / gün çay kaşığı (5 ml) ile oral olarak alınır. Tedavi iki ila üç hafta devam eder.

Tedavi için mide ülserleri Kompleks terapide klorofiltil, üç hafta boyunca günde üç kez bir çay kaşığı ile alınır. Üç ay sonra kurs tekrarlandı.

Çözeltinin yağ içinde uygulanması şeması aşağıdaki gibidir:

 • 1 resepsiyon - kahvaltıdan bir saat önce, aç karnına, ağızda önceden emülsiyon durumuna
 • Ilacın bir çay kaşığı ile 30 ml su;
 • 2 resepsiyon - dört saat, öğle yemeğinden bir saat önce, aynı dozda ve aynı şekilde;
 • 3 resepsiyon - yatmadan önce, bir yemekten sonra iki saat, aynı dozda.

Ile iyi sonuçlar peptik ülser hastalığı Ayrıca, bir ülseratif defektin yerine doğrudan bir endoskop vasıtasıyla yağ içinde bir solüsyonun verilmesini sağlar. Prosedür 1 / gün. on gün içinde.

en yılancık ilaç topikal olarak bandaj şeklinde kullanılır.

Diş pratiğinde (örneğin, stomatitağız boşluğu ve diş etlerinin yağla muamele edilmiş mukoza zarlarında çözelti.

en KBB organlarının hastalıkları (en ethmoiditis veya sinüzitYetişkinler bir hafta içinde bir çözelti almalıdır (tek doz - 5 ml, prosedürlerin çokluğu - 4 gün / gün), burun ilacı kullanımı ile tedaviye destek.

Aynı zamanda, bir yetişkin 3-4 r / gün her burun geçişinde 10 damla ila 0.5 pip ilaç alır. Burundaki çocuklar 2-5 damla fon için reçete.

Klofililptiyi prone pozisyona geri bastırarak başın içine gömün. İlacın verilmesinden sonra, hasta on beş dakika daha bu pozisyonda kalmalıdır.

Boğazdan larenjit, laringotrakeit) ve bronşların inflamatuar hastalıkları ilaç 20 ml / gün alınır, belirtilen dozun dört bölünmüş doza bölünmesi (her biri bir çay kaşığı). Boğaz ve bronş için yağlı Klorofiltiptik 7-10 gün içinde kullanılmalıdır.

en boğaz ağrısı Yağ çözeltisi pamuk yününden flagella emdirilir ve daha sonra iltihaplı bademcikler ile muamele edilir.

Sivilce (suçiçeği dahil) yanı sıra komplike olmayan (basit) tedavisi için kaynar Yağlı bir çözelti ile emprenye edilmiş, pansumanlar dönüşümlü olarak 1:10 oranında su ile seyreltilmiş ve% 1 alkollü Chlorophyllipt alkol solüsyonu ile uygulanır. Değişen bandajlar 2-3 r. / Gün olmalıdır.

Emziren kadınlar için, çatlakların önlenmesi için her besleme sonrasında nipellere yağ çözeltisinin uygulanması tavsiye edilir. Bir sonraki beslenmeden önce, ilacın kalıntıları kaynamış su ile yıkanır.

Sprey Chlorophyllipt: kullanım talimatları

enflamatuar solunum yolu hastalıklarında 12 yıl yetişkin büyük çocuklar için boğaz sprey kabı stop valfı basarak her bir uygulama ile, iki ya da üç kez 3-4 p / gün :. ilaç püskürtülür yutak tavsiye edilir. Boğaz için sprey uygulama süresi 3-4 gündür.

Sprey Chlorophyllipt-Vialline talimatlarında, ilacın ağız boşluğunun tedavisinden sonra 20-30 dakika boyunca yiyecek ve içecek yemekten kaçınması gerektiği belirtilmektedir.

Yanıklar tedavi ederken, erozyonlar ve trofik ülserler Mukoza zarının veya cildin etkilenen bölgesine 15-20 dakika boyunca günde iki kez, gazlı bezle ıslatılmış bir sprey uygulayın. Yara yüzeyleri on gün boyunca günlük olarak tedavi edilir.

Anjinada klorofilit

en boğaz ağrısı chlorophyllipt aksiyon enflamasyon, ağrı yoğunluğundaki azalma olarak irin ve mukus oluşumu ve doku kurtarma bademcikler şiddetini azaltır ve patojenik mikrofloranın çoğalmasını ve imha durdurmak yöneliktir.

Dozaj formlarının çeşitliliği, hem yetişkin hem de çocuk için en uygun yöntemleri seçmenize izin verir. Bu durumda, kombinasyon halinde farklı dozaj formları da kullanılabilir.

Örneğin, bir nebülizer chlorophyllipt bir alkol çözeltisi ya da inhalasyon ile hap bademcik yağlama yağı çözeltisi ve gargara ek mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için.

Nasıl gargara için alkol Chlorophyllipt sulandırmak için?

Boğazın durulanması için% 1'lik bir çözeltinin kullanımı için endikasyonlar enflamatuardır. orofaringeal hastalıklar. Chlorophyllipt nasıl seyreltilir, hastanın yaşına bağlı değildir.

Boğazın durulanması için Chlorophyllipt'in oranları şu şekildedir: 0.5 fincan ılık su için 5 ml çözelti.

İlacın tüm hacmi tek bir durulama için kullanılır. Prosedür en az beş dakika sürmelidir. Boğazın durulanması Klorofililtomun yemekten sonra yapılması daha iyidir, en az 4-5 ruble / gün (optimal olarak - her üç saatte bir). İşlemden sonraki 30 dakika içinde hiçbir yiyecek veya içecek yememelisiniz.

Çözüm Chlorophyllipt: Hamilelik sırasında gargara nasıl çözülür?

Gebe kadınlar, diğer tüm hasta kategorileri gibi boğazlarını durulamak için aynı oranda klorofililtin ile seyreltilmelidir. İşlemi gerçekleştirmeden önce, alerji.

Bunun için, bir kadının ağız boşluğunu, ılık su ile benzer bir hacimde seyreltilmiş 25 ml'lik bir alkol çözeltisi ile durulaması gerekir. Kompozisyon tıbbi amaçlar için kullanılabilir, 6-8 saat içinde herhangi bir bulgu yoksa alerjiler.

İnhalasyon Chlorophyllipt için nasıl yetiştirilir?

Soluma için bir yüzde alkol solüsyonu kullanın. Bu tedavi yöntemi Solunum yollarının stafilokok enfeksiyonları.

İnhalasyon çözeltisi, bir hacim Chlorophylliptum'un, on hacim salinde seyreltilmesiyle hazırlanır. Bir nebülizör yoluyla bir inhalasyon için, ilacın 3 ml alması yeterlidir. Prosedürler 3 gün / gün tekrarlanır.

aşırı doz

Doz aşımı yan etkilerin şiddetini artırabilir.

etkileşim

Chlorophyllipt'deki aktif maddeler diğerlerinin etkisini arttırır. antiseptikler.

Satış şartları

Enjeksiyon çözeltisi haricinde ilacın tüm dozaj formları reçetesiz olarak dağıtılır.

Depolama koşulları

Tabletler, enjeksiyon ve sprey 25 ° C'ye kadar bir sıcaklıkta saklanmalıdır. Tek ve iki yüze çözümlerin depolanması için izin verilen üst sıcaklık sınırı 20 ° C'dir.

Son kullanma tarihi

Tabletler için, 1 ve 2% çözümler - iki yıl. Sprey için - üç yıl. % 0.25 - beş yıllık bir çözüm için.

Özel talimatlar

Tedaviye başlamadan önce, hastanın Chlorophyllipt'e olan duyarlılığını belirlemek gerekir. Bunu yapmak için,% 0.25'lik bir alkol solüsyonu almasına izin verilir (çorba kaşığı başına 25 damla).

6-8 saat sonra ortaya çıkarsa alerjiler hayır (mukoza boğazının şişmesi, dudakların şişmesi vb.), ilaç, talimatta verilen önerilere uygun olarak kullanılabilir.

Tabletlerin bileşenlerinden biri, ilacı hastalara reçete ederken hatırlanması gereken şekerdir. diyabet mellitus.

Enjeksiyon kullanımı için alkol solüsyonunu seyreltmek novocain. Bu nedenle, ilacın uygulanmasından önce istenmeyen reaksiyonları önlemek için, novokain (işaretler) tolere edilebilirliği için bir test yapılmalıdır alerjiler deride kızarıklık ve enjeksiyon bölgesinde dokuların şişmesi).

Chlorophyllipt'in topikal uygulaması tavsiye edildiğinde, alternatif olarak yaraların tedavisi için kullanın ve yüzde iki yağ ve% 1'lik bir alkol solüsyonu yakar.

analogları

Chlorophyllipt 4 ile aynı ATC koduna sahip analoglar: Antisept 70 ve % 96, Askosept, Antiseptol, Ahd 2000, Balzamik çeşni (Vishnevsky'ye göre), Bioantisept, Biosept, Bonaderm, Elmas yeşil, Vitasept, gidroperit, Elon, Incidin sıvı, ihtiyol, xeroform, Manisoft, Çay ağacı yağı, Sodyum tetraborat, Hidrojen Peroksit, Septly Plus, Skinman Soft, Sterillium, fukortsin, Chlorophyllin-oz, Hospisept, Ekteritsid, Elekasol, Etilosept.

Çocuklar için klorofilit

Çocuklara yönelik talimatlarda, Klorofililpt kullanımı konusunda net bir öneri yoktur. Üretici, pediyatrida tablet, sprey, alkol ve yağ çözeltilerinin kullanımında herhangi bir deneyim olmadığını göstermektedir. Ayrıca,% 1 oranında alkol solüsyonu almak için kullanılan kontrendikasyonlardan biri 18 yaşına kadardır.

Bununla birlikte, ilacın iyi tolere edilebilirliği ve kullanım için az sayıda kontrendikasyonlar göz önüne alındığında, genellikle yenidoğan döneminden beri kullanılmaktadır.

Yeni doğanlar için klorofililpt öncelikle umbilikal yara tedavisi için kullanılır. Çözeltiye alternatif olarak% 1'lik bir alkol çözeltisi şeklinde preparasyon uygulanır. parlak yeşil veya bununla dönüşümlü olarak kullanılması tavsiye edilir.

İlaveten, yeni doğmuş bebekler için Chlorophyllipt çözümünün tedavi için kullanılması önerilmektedir. stafilokokal püstüler döküntü Yutulması üzerine gelişen sistemik inflamatuar reaksiyonların önlenmesi ve önlenmesi patojenik bakteriler kan dolaşımında.

Daha büyük çocuklar çözeltisi ile tedavi edilmiş yaralar ve sıyrıklar, ergen ilaç akne juvenil (pamuklu bir bez kullanılarak döküntü nokta elemanları üzerine uygulanan çözelti) tedavisi için bir madde olarak endikedir.

Bazı durumlarda, çocuklara% 0.25'lik bir intravenöz solüsyon ve içeride yağlı bir solüsyon alınması tavsiye edilir. Parenteral uygulama, patojenik stafilokok iç organlarda (özellikle akciğerlerde), vücut boşluklarında ve kan plazması.

Çocuklar için yağlı bir çözüm angina ve ARVI için reçete edilir. En küçük hastalar da dahil olmak üzere, burnun damlatılması ve gırtlağın yağlanması için kullanılır (eğer yağlanması güç ise, meme başı bebekler verilebilir).

Alkol solüsyonu anne sütüne veya suni karışıma eklenir (her doz için birkaç damla).

Klorofilil ve antibiyotikler Küçük çocuklar, doktorlar genellikle birincisini tercih ederler. Bu aynı c antibiyotikler hareket kuvveti, klorofilit bir organizma için yararlı olan mikroorganizmaları yok etmez ve dysbacteriosis.

Ilacın lehine seçim de bağışıklık durumunda yapılır antibiyotik tedavisi ve çocuğun bağışıklığı azalmış ise.

Çocuklar için bir ilaç ile ve Chlorophyllipt (oran) ile gargara nasıl gargara yapmak mümkün mü?

İlaçların tablet formları küçük çocukların tedavisi için uygun olmadığından ve çocuklar için sprey sadece on iki yaşından itibaren kullanılabilir (yan etkisi alerjik reaksiyonlar ve özellikle bronkospazm), çocuk doktorları ile KBB hastalıkları Çocuklar, iltihaplı bademcikler ve boğazın durulanması için bir alkol solüsyonunu tedavi etmek için bir klorofililtil yağ çözeltisinin kullanılmasını önermektedir.

Çocuklar kloratma için klorofililpt uygulanmalı, daha önce bir bardak sıcak (10 derece değil)% 10'luk bir çözelti suyla seyreltilmelidir.

Durulama prosedürü en az 3 gün / gün tekrarlanır. Aynı zamanda, bir çocuk daima bir yetişkinle birlikte olmalıdır.

Çocuk burnunda bir yağ çözeltisi damlatmak mümkün mü?

Yağda yüzde iki'lik bir çözümün çocuklarında kullanım endikasyonları, paranazal sinüsler alanında iltihaplanma süreçleridir - sinüzit ve sinüzit. Yokluğunda alerjiler Çocuğun burnundaki klorofililptik, her bir burun pasajında ​​iki ila beş damla (hastanın yaşına bağlı olarak) 2 veya 3 gün / gün uygulanır.

Gebelikte klorofililpt

Gebelik / laktasyonda Chlorophyllipt'in etkinliği ve güvenilirliği araştırılmamıştır, bu nedenle ilaç sadece beklenen iyileştirici etkinin fetus / çocuk için potansiyel riskleri aştığı durumlarda reçete edilebilir.

Klorofilit Yorumlar

Klorofilkil evrenseldir antimikrobiyal ajan, Yenidoğanda ve yaşam boyunca kullanılabilir.

İlaç yıkıcı mikroflorayı yok eder (stafilokoklara karşı en etkilidir), iltihabı giderir, yara iyileşmesini hızlandırır, bademcik iltihabı ve sinüzit, bebeklerde ve ergenlerde akneden terleme, yanıklardan, basur ve jinekolojik hastalıklar.

Klorofilit hakkında kötü yorumlar bulun imkansız. Sprey, yağlı solüsyon ve tabletler, hem bağımsız olarak hem de birbirleriyle kombinasyon halinde mükemmel şekilde çalışırlar. Ilacı kullanan insanlar, tüm aile için bir kurtarıcı ve boğaz ağrısı ve burun akıntısı için en iyi çare olarak düşünün.

Klorofililtrenin avantajları, aynı zamanda, fiyatların ve salım formlarının çeşitliliğine kıyasla düşüktür ve hastaya tanı ve yaşına göre en uygun olanı seçmeye izin verir.

Fiyat Klorofiltol

Boğaz için Chlorophyllipt hap satın alabilirsiniz 120 ruble ortalama olabilir. (ambalaj no. 20). Yağ çözeltisi (20 ml şişe) - 100-120 rub., Sprey Chlorophyllipt - 220 ruble fiyatında fiyat Chlorophyllipt.

Fiyat Klorofilit alkol - 299-335 ruble. (100 ml'lik bir şişede% 1'lik bir çözelti).

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Halk ilaçları ve kronik atrofik farenjit tedavisi yöntemleri

Kronik atrofik farenjit tedavisinde halk ilaçları kendi özelliklerine sahiptir.
Sık sık birkaç inhalasyon ve durulama kullanılması istenmeyen bir durumdur - zaten kurutulmuş ve inceltilmiş mukoza zarını kuruturlar.

Boğazda Staphylococcus aureus'un semptomları ve tedavisi nasıldır?

Boğazdaki Staphylococcus aureus (aureus) çoğu insanda kesinlikle normaldir.Bu bakteri hakkında konuştuğumuzda, standart bir Staphylococcus aureus normu olduğunu anlamalıyız.