Loading

Klorofililpt ile boğaz ve ağız nasıl durulanır

Klorofililtil, doğal bir antibakteriyel ve antifungal etkiye sahip olan doğal kaynaklı bir tıbbi üründür. Okaliptüs bazlı bir kompozisyon hazırlayın - geniş bir etki spektrumunun güçlü bir doğal anti-enflamatuar ajanı olan en popüler tıbbi bitkilerden biri. Bu ilaç, stafilokoktan kaynaklanan ve solunum yolu ile ürogenital sistemin mukoza zarlarını etkileyen hastalıklarda kullanım için endikedir. İlaveten, deri üzerinde pürülan yaraları tedavi ederken, klorofililtil, takviyeyi durdurmak için de kullanılabilir. İlaç farklı formlarda mevcuttur. Durulamalar genellikle alkol bileşimini kullanır.

Durulama klorophyllipt kullanılarak gösterildiğinde

Klorofililptin duru şeklinde kullanılması için ana endikasyonlar boğazın aşağıdaki lezyonları ve ağız boşluğunun halidir:

 • anjina (tüm tipleri);
 • kronik bademcik iltihabı;
 • larenjitin;
 • boğaz ağrısı;
 • Akut solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklanan boğaz ağrısı;
 • ARVI'nin neden olduğu boğaz iltihabı;
 • Grip tarafından boğazın iltihaplanması;
 • diş etlerinin iltihabı;
 • akı;
 • diş çekildikten sonra iyi.

Klorofilkil ile tedavi edilirken, patojen elimine edilir ve hasarlı mukus boğazının rejenerasyonu hızlanır. Ağrı sendromunun, iki durulamadan sonra önemli ölçüde zayıfladığı kaydedilmiştir. Bu ilaç kullanıldığında, hastanın iyileşmesi belirgin bir şekilde hızlanır.

Klorofiltol kullanmadan önce bir alerji testi

Klorofilkilptik bitki bazlı bir ürün olduğundan, ilk kullanılmadan önce bir alerji testi yapılmalıdır. Bazı kişilerde, ilaç en güçlü alerjiye neden olur, bu da durulamadan sonra ciddi bir solunum zorluğu olan laringeal ödemlere neden olabilir. Testin yapılması için, 5 damla ilacın kaynatılmış suya 1 çorba kaşığı eklenmesi ve elde edilen çözelti ile ağzın durulanması gerekmektedir. Sonra, bileşimi tükürün, 30 dakika boyunca içmekten ve yemek yemekten kaçının. Alerjik reaksiyonun varlığı, bu dönemde ortaya çıkan aşağıdaki işaretlerle kanıtlanacaktır:

 • mukozanın kızarıklığı;
 • kaşıntı;
 • yanan;
 • mukozada döküntüler;
 • mukozal ödem;
 • yüzün ödemi.

Test sırasında ilacın farenks ile temas etmesine izin verilmemesi önemlidir, böylece alerji durumunda ödem yoktur. Klorofililpten kullanımından alerjik bir reaksiyon varsa, bunu reddeder ve hemen bir antihistaminik alırlar.

Bir ilaç nasıl yetiştirilir

Boğazın ve ağız boşluğunun sarkması için ilacı boşa çıkarmak, farklı yollarla takip eder. Bunun nedeni, bu alanların mukozasının aynı olmaması ve terapötik etkinin ilacın farklı bir konsantrasyonunu gerektirmesidir.

Yapılması gerektiğinde ağız durulama, 1 bardak sıcak kaynamış su için 1 yemek kaşığı klorofililpt ekleyin. Ürünü rezerv içinde hazırlayın, çünkü seyreltilmiş bir formda saklandığında, bileşim tıbbi özelliklerini kaybeder.

Çözeltinin yoğunlaşması boğaz ağrısı durulama için Ağzın dezenfekte edilmesinden daha düşüktür, bu nedenle, suya daha az eklenir. Sıcak bir bardak su içinde hafif angina ve larenjitin, soluk borusu ve ilgili viral enfeksiyonlar iltihap sadece 1 çay kaşığı chlorophyllipt dökülmüştür. daha sonra dessertspoonful ilaç, gerekli olan suyun 1 bardak içinde seyreltilmiş güçlü anjin aktif pürülan işlemi ise. Tıpkı ağız boşluğunun durulanması gibi, stok için hazırlanmamalıdır.

Çocuklarla klorofilili durulama

Çocuklarda durulama için klorofilili de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bebeğin doğru şekilde gargara yapabilmesi ve ilacı yutmaması çok önemlidir. Bir çocuk, normal kaynamış su kullanmak için gerekli olan, bu öğretilebilir.

Küçük hastalar için ilacın konsantrasyonunu azaltmayın, çünkü bu, terapötik etkinin sonucundaki azalmaya neden olacaktır. 10 yaşın altındaki çocuklar, yalnızca süreci izleyecek olan yetişkinlerin huzurunda gargara yapmalıdır. Gün boyunca ağız çalkalandığında, prosedür 3-4 kez tekrarlanır. Bir boğaz tedavi etmek gerekirse, o zaman durulamalar gece bir mola ile 3 saat içinde 1 kez yapılır. Bir prosedürde, 100 ml bir klorofililtil çözeltisi kullanılır. Tedavi süresi sınırlı değildir, tam iyileşme sağlanana kadar gerçekleştirilir. Durulamadan sonra, çocuğun 30 dakika boyunca yememesi çok önemlidir.

3 yaşın altındaki çocuklar durulama arzu edilmez, çünkü çözeltiyi yutabilmeleri veya boğabilmeleri için büyük bir risk vardır. Onlar için, tıbbi amaçlar için, bademcikler ve boğazın yağlanması bir klorofililptin yağ çözeltisi ile gösterilmektedir. Bunu doktor tavsiyelerine göre yapın. Oldukça sık, hlorofilliptom vücut üzerinde olması edebiliyoruz çocuklara antibiyotik yerine durulayın terapötik sadece, aynı zamanda yan etkileri yoktur.

Yetişkinler için durulamalar

250 ml'ye yükselmiştir için kompozisyon durulama sayısı - yetişkin (aynı konsantrasyonda) durulanması için çocuklar için daha büyük bir miktarda alınan bir çözelti ile gerçekleştirilir. Durulama yemekten sonra 30 dakikadan daha erken olmamalıdır. Prosedür 10-15 dakika sürer. İlacın sindirilmesine izin verilmez. Durulandıktan sonra, 60 dakika boyunca yemeyi reddederler.

Bir boğaz prosedürü hastalıklarının tedavisinde günde en az 7 kez harcamak.

Ağız boşluğunu diş eti hastalığıyla tedavi etmeli veya diş çekildikten sonra, durulamalar günde 4 kez yapılmalıdır.

Tedavi 2 haftaya kadar sürebilir. Diş çekildikten sonra, iyice tamamen büyüyene kadar durulamalar yapılır, bu da 10 gün daha tedavi sürecini uzatabilir.

Klorofiltol kullanımı kontrendikasyonları

İlaç klorofiltiptik bitki bazlı bir ürün olduğundan, küçük çocuklar ve hamile kadınlar tarafından bile kullanılabilecek kadar güvenli ve kullanılabilir. Bununla birlikte, kullanımının hala sınırlamaları vardır. Gözlemlendikten sonra klorofililpt ile durulamayı reddedin:

 • ağız boşluğunun mukoza zarının atrofisi;
 • larinksin mukoza zarlarının atrofisi;
 • ilacın bileşenlerine alerjik reaksiyon.

Böyle durulama hastalık ilaç boğulmaya neden olabilir çünkü ek olarak, dikkat, astım hastası insanlar için ilaç kullanılmalıdır. Buna göre, astım hastaları ile klorofililpt kullanıldığında, çözeltinin konsantrasyonu 2 faktörle azaltılmalıdır.

nedeniyle okaliptüs bir parçası olmanın Chlorophyllipt boğaz ve dişeti çoğu hastalıklara karşı ideal çaredir ve hızlı bir şekilde birçok rahatsızlığa iyileştirebilir.

Nasıl Alkol Klorofililpt için Irk: Çocuklarda ve yetişkinlerde stomatit için gargara talimatları

Klorofilkil, antibakteriyel özellikleri ile bilinen bir ilaçtır. Rus ve Ukraynalı şirketler tarafından çeşitli şekillerde üretilmektedir. Ürün doğal bir bazda az miktarda kontraendikasyona sahiptir, yerel olarak kısıtlama olmaksızın uygulanır. Ancak, Chlorophyllipt kullanarak gargara ve oral kavite tedavisinin yalnızca bir uzmana danıştıktan sonra kanıt varsa yapılmalıdır.

Klorofilylpt alkol - kompozisyon ve endikasyonlar

Chlorophyllipt - aynı zamanda solucan ve parazitlere, her şeyden önce, bir anti-mikrobik madde, ancak yıkıcı etki bakteriler ile sınırlı değildir. Aktif madde, en güçlü antiseptik etkiye sahip olan bir okaliptüs özütüdür. Ilaç staphylococci ve diğer bulaşıcı bakteriler için acımasız, bu yüzden vücutta herhangi bir kronik ve iltihaplı enflamasyonu kaldırabilirsiniz. Bu madde bademcik iltihabını tedavi etmeye başladığı için, birçok hasta bununla birlikte nefes almanın daha kolay olduğunu belirtmiştir.

Chlorophillipt derinin etkilenen alanlarda olabilir yaygın jinekoloji, diş hekimliği, cerrahi, üroloji, gastroenteroloji, ve benzeri yer alır. Yararlı etki olarak tıp alanlarında kullanılan özel bir ilaç, trofik ülserler yanıklar, ve benzeri. Genellikle, antimikrobiyal madde, tıbbi mesleklerin ağız boşluğu temsilcileri yeniden ayarlanması için kullanılır Stafilokok enfeksiyonu ile sürekli temas var. İlaç, hastaların enfeksiyonla daha hızlı başa çıkabilmelerini sağlar ve ayrıca ağrı sendromunu azaltır, iltihabı hafifletir ve boğaz ağrısını giderir.

Alkol formunun kullanımı için endikasyonlar:

 • boğaz ağrısı;
 • bademcik iltihabı, farenjit, larenjit;
 • hipotermi, soğuk algınlığı veya viral bir enfeksiyonun arka planına bağlı olarak boğazda enflamatuar süreçler;
 • Diş müdahalesinden sonra koruyucu önlem olarak.

Stomatit sırasında ağız gargarası nasıl üretilir?

Durulama için bir klorofililptik alkol solüsyonu kullanmaya başvurabilirsiniz, ancak tüm uzmanlar bunu tavsiye etmemektedir. Gerçek şu ki, ürün su ile seyreltilmelidir, aktif maddenin konsantrasyonu azalır, bu da antimikrobiyal etkinin azalmasına neden olur. Preparasyondaki alkolün varlığı, ağız mukoz membranları için zararlı olabilir. Dahası, alkol kan damarlarını genişletebilir ve bu da enfeksiyonun daha derinlere girmesine katkıda bulunabilir.

Çocuklar için

İlaç 12 yaşından önce kullanım için tavsiye edilmez, ancak kullanılabilir ve daha erken - sadece çocuk doktoruna göre. Etkilenen yere uygulanan yağ Chlorophillipt izlemeli şeklinde bebeğin ağzına inflamasyon varlığında (pamuklu bir bez kullanılarak). 1 damla yaşam = 1 yıl oranında su (anne sütü ya da bunların karışımları) kaynayan bir bardak içinde seyreltilmiştir hazırlanması (% 1) alkol-şeklinde bir kaç damla olabilir çocuklarda enfeksiyonu ile anlaşma yardımcı olmak.

Daha büyük çocuklar zaten ağızlarını durulayabilirler, böylece ağız boşluğunu sulamak için suda seyreltilmiş bir alkol solüsyonu kullanabilirler. Chlorophyllipt'i 1 çorba kaşığı hesaplamasından ayırmak. Bir bardak su üzerine kaşık, çocuğun büyükleri gözetimi altında ağız durulama gerekir. Prosedür her gün taze çözelti kullanılarak günde üç kez yapılmalıdır. Chlorophyllipt, çocukları ağızdaki hoş olmayan hislerden koruyacak ve hafif bir antiseptik etkiye sahip olacak ve diş etlerinin iltihaplanmasını azaltacaktır.

İstenilen etkiyi elde etmek için, ağzını durulamak, aşağıdaki önerilere bağlı kalmak gerekir:

 • Çocuğun ağzında ağzının yarısını alması gerekir;
 • başını geriye attığında burnundan nefes al;
 • ağız boşluğunu hafifçe açın;
 • uzun bir sesli "a" deyin (yeterli 5-7 saniye);
 • Çözelti tükür, sonra prosedür 10 kez daha tekrarlayın.

Yetişkinler için

Yetişkinlerde, durulama işlemi benzerdir, sadece çözelti daha büyük bir hacimde (250 mi) hazırlanmalıdır. Depolama sırasında, suda çözünmüş klorofililptin tıbbi özelliklerinin dışarı çıktığı gibi, tamamen taze bir solüsyon kullanmak gereklidir. Stomatit tedavisi sırasında durulayın 10 dakika içinde yapılmalıdır. 30 dakika sonra. yedikten sonra. Prosedür sırasında, solüsyon yutulamaz ve sadece bir saat sonra gıda alımı yapılabilir. Kullanım talimatlarına göre stomatitli klorofiltol, günde 4 kez kullanılır.

Boğazın özellikle iltihaplı iltihaplanması durumunda, konsantrasyon 5 ml'den arttırılabilir. 10 ml'ye kadar. 250 ml alkol çözeltisi. Sıvı. Anjina ile, durulama miktarı günde 7 kez artar.

Diğer yayın biçimleri

Bir eczane ile iletişime geçtiğinizde, eczacı Chlorophyllipt'i çeşitli biçimlerde sunabilir:

 • Koyu bir şişede% 1 alkol çözeltisi. İlacın hacmi 100 ml'dir. Dişetlerinin tedavisinde boğaz ve ağız boşluğunun sarkması önerilir.
 • Yağlı çözelti% 2. İlacın hacmi 25 ml'dir. Stomatit ve diğer iltihaplı hastalıkların yanı sıra deri üzerinde mukoza zarlarına uygulama için tavsiye edilir.
 • % 0.2 oranında püskürtün. Sadece larenksin sulanması için reçete edilir.
 • Rezorpsiyon için tabletler. Boğaz hastalıkları ve ağız boşluğunda mukoza zarının iltihabı için önerilir;
 • Enjeksiyon çözeltisi% 25.

Hazırlığın yağlı çözeltisi

bileşim chlorophyllipt yağ solüsyonu, bir yağlı sıvı yeşilimsi zeytin, ayçiçeği çekirdeği yağı ve okaliptüs yapraklarının ekstresinin% 2 arasındadır. Bu ilaç özel saklama koşulları gerektirir, buzdolabına konulmamalı ve güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Chlorophyllipt'in yağ çözeltisi belirgin bir antimikrobiyal etkiye sahiptir. Aftöz stomatitin bir sonucu olarak ortaya çıkan ülserlerin bir solüsyonunu işlerken, hızla iltihapla başa çıkmayı başarıyor. Tedavi, önceden kullanım talimatlarını okuyarak, günde 3 kez Klorofililpten emdirilmiş bir pamuklu çubukla yapılmalıdır.

sprey

Sprey formundaki preparasyon, klasik formlar ile çözeltiler ve tabletler biçiminde çok az ortaklığa sahiptir. Sprey bileşimi triklosan adı verilen bir maddeyi içerir, genellikle diş macunlarında bulunur. Ayrıca ilacın bileşiminde gliserin, şifalı bitkilerin ve suyun özlerini bulabilirsiniz. Üretici, ilacın ağız hijyeni için kullanılması gerektiğini vurgular.

Sprey çeşitli avantajlara sahiptir. İlk olarak, kullanım için uygundur. İkincisi, her zaman yanınızda her zaman yanınıza alabilirsiniz. Dişlerinizi günde 4 ila 5 kez fırçaladıktan sonra ağız boşluğunu sulayın.

tabletler

Tabletlerdeki klorofilkil, etkisiyle alkol çözeltisine benzerdir, ancak tabletin hazırlanması daha uygundur. Her zaman yanınızda taşıyabilir, elverişli bir zamanda alabilirsiniz: işte çalışırken, doğa üzerinde çalışırken veya dinlenirken, vb.

Tabletlerdeki klorofililtrenin bir küçük eksi vardır - tabletin uzun süreli rezorpsiyonu ile, tahriş meydana gelebilir. Bu eksikliği en aza indirebilir, hapı tek bir yerde tutarak değilken aktif olarak çözünmesi gerekebilir.

4 ila 6 yaş arası çocuklar için, tabletler şeklinde ilaç yemeklerden sonra günde 3 kez verilmelidir. Bademcik iltihabı, larenjit ve farenjit tedavisi için tablet alma süreci genellikle 7 gündür.

Enjeksiyonlar için çözüm

Klorofililtin enjeksiyonları bir doktor tarafından pnömoni, yanıklar ve diğer septik koşullar için reçete edilebilir. İntravenöz enjeksiyon yavaş yavaş uygulanır. Enjeksiyon çözeltisi, uygulamadan hemen önce hazırlanır ve 2 ml'lik klorofililptür% 0,2 enjeksiyon formu ile 38 ml steril bir solüsyon karıştırılır. İlaç 40 ml için günde 4 kez uygulanır. Kabul süresi 5 gündür.

Meme enjeksiyonları çözeltisi, 0.5 ml Klorofililtil 0.2% enjeksiyon başına 10 ml steril solüsyonun oranıyla karıştırılır. Bebek günde iki kez enjekte edilir ve bebek mamasına birkaç damla alkol solüsyonu ekler.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Bitki kökenli bir preparasyon olmasına rağmen, hala kontrendikasyonları vardır. Reddetme Chlorophylliptus, bireysel intoleransı veya mukoza üst solunum yollarının atrofisi durumunda olmalıdır.

Olası yan etkiler:

 • mide bulantısı, kusma;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • ishal;
 • kas gerginliği;
 • ağız ve üst solunum yollarının mukoza zarlarının kurutulması.

Sindirim bezlerinin artan salgılanması ile Chlorophyllipt dikkatle kullanılmalıdır. Gözlerde alkolle temastan kaçının. Durulama yaparken çözeltiyi yutmayın.

Chlorophyllipt bir alkol çözeltisi ile gargara nasıl

Chlorophyllipt - bilinen bir antibakteriyel ilaç, yağ veya etanol bazlı bir çözelti şeklinde üretilmiştir. Alkol tentürü Rus ("Wifitech") ve Ukrayna ("Galichpharm") şirketleri tarafından üretilmektedir. Her iki seçenek de aynı özelliklere sahiptir.

Tamamen doğal olmayan, hemen hemen hiç kontrendikasyon içermeyen bu ilaç, kısıtlama olmaksızın topikal olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, boğazın durulanması için Chlorophyllipt'in sadece bunun kanıtı varsa kullanılması önerilir.

Klorofililip alkol bileşimi ve formu

Alkol Klorofilkil - klorofil içeren okaliptüs yapraklarından% 1'lik bir ekstrakt konsantrasyonu çözeltisidir.

 • klorofilliptoz yoğun özü (klorofillerin toplamı:% 10-% 12) - 1 g;
 • Alkol tıbbi (% 95 -% 96) - 100 ml'ye kadar.

Preparatın dış özellikleri:

 • karanlık zümrüt rengi bir sıvı;
 • belirgin bir alkol kokusu;
 • flakonun duvarları ve dibinde bitki bileşenlerinin bir tortusu oluşturabilir.

İlaç cam (koyu, turuncu), polimerik opak, 25, 50, 100 ml şişelerde mevcuttur.

Şişeler bir dozaj cihazı ile donatılmamıştır.

Gargara için Klorophyllipt doğurmak nasıl

Gargara için Chlorophyllipt Dilute talimatları takip etmelisiniz:

 1. Şişeyi birkaç kez çalkalayın, böylece içindeki sıvı karıştırılır ve çökelti hacim boyunca eşit olarak dağıtılır.
 2. Kapağı sökün.
 3. Bir çay kaşığı çözelti ölçün ve temiz bir boş bardağa (200-250 ml) dökün.
 4. Cam içine 30-36 ° C sıcaklıkta 100 ml kaynatılmış su ekleyin.
 5. Sıvıyı tek renkli bir duruma karıştırın.

Bir çay kaşığı 3-5 ml solüsyon içerir.

Çocuklar için Klorofililpt Nasıl Irkilir

Bir çocuk için üreme oranı bir yetişkine benzer. Çocuğun yaşına bağlı olarak hazırlanan çözeltinin hacmini azaltmak ve buna bağlı olarak içinde çözünen ilacın miktarını azaltmak mümkündür. Örneğin, ilkokul çağındaki bir çocuk 1/3 fincan su içinde bir çözelti yarım çay kaşığı sulandırabilir. 10 yaşından itibaren bir yetişkin ile aynı şekilde durulanması tavsiye edilir.

Alerjik reaksiyon testi için talimatlar

Klorofilkil, bitki özütlerini içeren herhangi bir ajan gibi potansiyel olarak bir alerjendir ve gecikmiş tip dahil olmak üzere karşılık gelen reaksiyonlara neden olabilir. İlk uygulamadan önce, bir test uygulaması gereklidir. Bunu yapmak için:

 1. Çözeltiye 5 damla bir çorba kaşığı dökün.
 2. Kaşığı suyla doldurun.
 3. Ağzı sıvılarla durulayın.
 4. Tükürün.
 5. Bir süre içki ve yiyeceklerden uzak durmalıdır.

Alerjik reaksiyon belirtileri 8 saat boyunca ortaya çıkar:

 • kaşıntı;
 • mukoza ve deride bir döküntü;
 • kızarıklık,
 • Yüz veya mukoza zarının şişmesi.

Bu reaksiyonlar meydana gelirse, ilacın kullanımı atılmalıdır.

Chlorophyllipt bir çözüm ile gargara nasıl

Durulama için talimatlar Klorofililpt, diğer ilaçların kullanımı ile standart prosedürden farklı değildir.

 1. Ağzına biraz çözüm: suyun her zamanki yudumunun yarısı kadar.
 2. Başınızı hafifçe eğin, böylece bakışınız tavana doğru bakacak şekilde.
 3. Burnu derinlemesine solumak.
 4. Ağzını aç.
 5. 5-7 saniye için sesli bir ses ("u" / "u" / "a") yapmaya devam edin.
 6. 3-5 kez üç kez tekrarlayın.
 7. Çözeltiyi tükür. Nefes kaybolursa iyileşir.
 8. Durulama işlemini tekrarlayın (1-7. Adımlar) 8 ila 10 kez.

Prosedür süresi ortalama 3,5 dakikadır.

Alkol Klorofilylpt ile gargara ne kadar

Durulama günde 4 kez yapılmalıdır.

Klorophyllipt'i gargaralamak için ne kadar süre kullanılır: semptomlar semptomlar ortadan kalkıncaya kadar 2 gün sonra geçer. Kural olarak, antibakteriyel tedavi 10 günden uzun sürmemelidir.

Yenidoğanlarda Klorofililpt solüsyonu kullanımı

Kullanım talimatları, ilacın kullanımı için boğaz için antiseptik olarak bir yaş sınırlaması içermez.

Bir enfeksiyon veya staphylococcus taşıyıcısı kullanıldığında, yağa damlalar uygulanır.

Chlorophylliptom hamile kadınlar için bir boğaz yıkamak mümkün olup olmadığı

Hamilelik sırasında boğazını durulamak için Chlorophyllipt (genel bir kural olarak seyreltilmiş) kullanın.

İşlem sırasında, mikroskobik etanol dozları oral mukozadan emilir. Bu nedenle, üretici hamilelik sırasında ilacın kullanımı konusunda doktor ile görüşmeyi önerir.

Kullanım talimatları hamile kadınların çözüm yutmalarını yasaklar. Bununla birlikte, bu etanol içeren tüm ilaçlar için geçerlidir.

Emzirme döneminde klorofililpt ile gargara

Klorofilkil, topikal uygulama ile doğal ve güvenli bir preparattır. Emziren kadınlar, endikasyonlar ve kullanım kolaylığı (stafilokok enfeksiyonu) varlığında kullanabilirler.

Kullanım endikasyonları

İlaç, üretildiği bitki gibi benzersizdir. Okaliptüs uzun süre antibakteriyel ajan olarak kullanılır. İnsanların bakteri ve kimya hakkında hiçbir şey bilmediği zamanlarda, okaliptüs suyu ile yaraların silinmesinin iyileşmeyi hızlandırdığı ve mevcut solunum semptomlarının daha hızlı geri çekildiği gözlenmiştir.

Modern ekstraksiyon yöntemleri, bir antiseptik özellikte büyüklük sırasına göre okaliptüsün soğurma ve infüzyonlarını aşan konsantre bir antibakteriyel özü izole etmeyi mümkün kılmıştır.

Üst solunum yollarında en sık görülen inflamasyon nedeni olan streptokoklar okaliptüs ekstraktlarına duyarlıdır. Ancak, en tehlikeli patojenik türler - Staphylococcus aureus dahil olmak üzere, klorofililtrenin en büyük değeri stafilokokların öldürülmesidir.

Staphylococci, özellikle de altın formu, genellikle antibakteriyel ajanlara ve antibiyotiklere direnç gösterir. Okaliptüs ekstresine duyarlıdırlar. Bu nedenle, etkinlik ve güvenlik profilinin oranına göre Klorofilkil, stafilokoklarla mücadele etmenin en iyi yoludur.

Alkol solüsyonu geniş bir uygulama alanına sahiptir ve özellikle stafilokokun teyit edilmiş taşıyıcılığının (ana işaretin irin varlığıdır) veya ilgili enfeksiyonun tedavisinde kullanılmaktadır:

 • yaraların tedavisi, yanıkların tedavisi (novokain ile yetiştirilen);
 • angina ve boğazın diğer hastalıkları ile durulama;
 • burun sinüziti ile yıkanması;
 • bağırsakta stafilokokların taşınmasıyla birlikte;
 • diğer durumlar.

Kullanım talimatları, anjin, sinüzit vb. Ilaçların kullanımı hakkında bilgi içermemektedir. Talimatları okuyan bazı hastalar Klorofililpt ile gargara yapmanın mümkün olup olmadığından şüphe etmektedir. Bununla birlikte, pediatristler ve KBB'ler, yerleşik staphylococcus aureus vakalarında bu ilacı reçete etmektedir.

Diğer ilaçlar Chlorophyllipt

Klorofililpt yağ çözeltisi

Yağdaki klorofiltilat 2 kat daha konsantredür:

 • klorofilliptoz yoğun (klorofil -% 12) - 2 g özü;
 • yağ - 100 ml'ye kadar.

Yağlı solüsyon, yukarıdakilerin hepsinde, boğazın tedavisi ve dahil olmak üzere alkol solüsyonları için kullanılır. Avantajı, uygulama yöntemidir: ilacın suda seyreltilmesi gerekmez, 10-20 damla için doğrudan ağız içine damlatılmalıdır. Bu ilacı kullanma yöntemi gargara yapamayan çocuklar için geçerlidir. Çocuk dozu 5-10 damla.

Yağlı çözelti, burun içinde stafilokok nakli ile de kullanılır.

Yağdaki çözeltinin mukoza zarında daha az tahriş olması. Bununla birlikte, alkol kadar alerjiktir ve genel bir kural olarak bir ön test uygulamasının sağlanmasını içerir.

Sprey Klorofiltol

Sprey Chlorophyllipt adına ek bir kelime "Vialline" var. Bu, bileşimdeki ve etkide klasik alkol ve yağ çözeltileri formundan çok uzak olan preparattaki bir değişimi gösterir.

Sprey bileşimi, normal okaliptüs ekstresi, antibakteriyel triklosan ve yardımcı maddeleri içerir. Solüsyonların aksine, sprey belirgin anti-stafilokokal aktiviteye sahip değildir. Triklosanın bakterisit etkisi olmasına rağmen, kozmetikte yaygın kullanımı bakteriye karşı direncin gelişmesine yol açmıştır.

İçerdiği triklosan nedeniyle sprey, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmasına izin verilmez.

Tabletlerde Chlorophyllipt

Chlorophyllipt'in tabletli formu, solunum yolu enfeksiyonlarında kullanım için en uygun olanıdır. Bu durumda ilacın etkinliği alkol tentürüyle durulamadan daha düşük değildir.

Her tablet 25 mg ağırlığında kuru bir formda kalın bir okaliptüs yaprağı özü içerir. Yardımcı maddeler olarak preparat, sükroz, selüloz, sitrik asit içerir.

Tabletler aktif olarak emilmeli, çiğnememelidir. Bir mukozal tahriş tepkisini kışkırtacak şekilde, tableti tek bir yerde (örneğin, dilin altında) tutmanız tavsiye edilmez. Doz - 1 tablet, yemekten 30 dakika sonra günde 5 kez.

Chlorophyllipt alkol solüsyonunun analogları

Chlorophyllipt'in tam analogu, Chlorophylline OZ isimli bir ilaçtır. Ukraynalı "Deneysel Bitki SSC" tarafından üretilir ve% 1 klorofilit ile bir alkol çözeltisini temsil eder.

Okaliptüs yapraklarının konsantre özü (% 20) diğer alkollü tentürlere dahildir:

Okaliptüs yağı, Ingalipt, Cameton gibi spreylerde ek bir madde olarak bulunur. Bununla birlikte, bu ajanların anti-stafilokokal etkinliği daha düşüktür.

İlaç Chlorophyllipt hakkında yorumlar

Klorofilkil kullanan kişiler bu ilaç hakkında iyi yorumlar verir. Aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • mükemmel antibakteriyel etkinlik;
 • Bileşimde sentetik bileşenlerin ve antibiyotiklerin olmaması.

Chlorophyllipt'in ana amacının stafilokoklara karşı mücadele olduğu gerçeğine rağmen, hastalar, çare ilaçların kendilerine ve her zamanki farenjit ile stafilokok enfeksiyonu belirtisi göstermediğine dikkat çektiler.

Çocuklarda alkol Klorofililpt kullanımı hakkında konuşursak, birçok ebeveyn yağ damlalarını (küçük çocuklar için) veya emilmeye yönelik tabletleri (daha büyük çocuklar için) tercih eder. Değerlendirmelerden yola çıkarak, alkol solüsyonu çocuklar için en uygun tedavi değildir.

Sonuç

Alkol çözeltisi Boğazın durulanması için klorofililpt, iyi antibakteriyel aktiviteye sahip eşsiz bir ilaçtır.

Bu ilacın belirgin avantajı, diğer antibakteriyel ve antibiyotik ajanlara dirençli stafilokoklara etki etme yeteneğidir.

Bileşimdeki alkolün varlığı, Chlorophyllipt'i çocuklar için en başarılı ilaç değildir, aynı adı taşıyan yağ damlalarına daha uygundur.

Chlorophyllipt'in virüsler ve mantarlar için bir tehdit oluşturmadığına dikkat edilmelidir. Viral veya fungal bir enfeksiyonu tedavi etmek için, geniş bir etki spektrumu olan immünmodülatör, antifungal veya antibakteriyel ajanlar gereklidir.

Durulama için klorofililpt

Klorofilkil birçok kişi için bilinen bir ilaçtır. Hekimler tarafından farklı şekillerde reçete edilir, kendi kendini ilaçlama çerçevesinde popülerdir, etkinliği geleneksel şifacılar tarafından ustaca kullanılır. Çoğu zaman kullanılır durulama için klorofilkil - boğaz, ağız. Bununla birlikte, ilaç hem spreyler hem de tabletler şeklinde üretilir. Sadece içe değil, aynı zamanda dışarıdan da kullanılabilir.

Klorofililptin yararları ve iyileştirici özellikleri

Chlorophyllipt, okaliptüs ve mersin özlerine dayanan bitki özütü kategorisinden bir ilaçtır. Toplamda, bakteriyel kaynaklı enfeksiyöz hastalıkların etiyotropik tedavisini sağlarlar. Klorofilkil, stafilokokal enfeksiyonlarda oldukça etkilidir, diğer bakteriyel enfeksiyonlarla birlikte ortalama bir aktivite derecesine sahiptir ve virüsler ve mantarlar üzerinde neredeyse hiçbir etkisi yoktur. Chlorophyllipt, belirgin bakterisit ve antimikrobiyal etkiden farklıdır, güçlü bir antiseptiktir.

Durulama için klorofililpt Her şeyden önce, ağız boşluğu, boğaz, farinksin diğer hastalıklarının yanı sıra boğaz ağrısı için bir çare olarak kabul edilir. Klorofilit, patojenik mikroflorayı yok eder ve aynı zamanda, bir anestetik etki üretir ve hücrelerde mikro dolaşımı geliştirir.

Klorofilitin etkisi çok taraflıdır, bu tür eylemlerden oluşur:

 • bakterisidal - bakteriyel kökenli patojen mikroflorayı yok eder;
 • bakteriyostatik - bakteri üreme durur;
 • antipiyojenik - mukus ve irin oluşumu süreçlerini en aza indirir ve sınırlar;
 • anti-enflamatuar ve rejenerasyon - bademcik dokularının yenilenmesine yardımcı olur;
 • antihipoksik - kandaki oksijen düzeyini artırır;
 • immunostimulant.

Chlorophyllipt'in bakterisid etkisi patojen mikroflorada zararlı bir etkiye sahiptir, özellikle aşağıdakilere karşı aktiftir:

 • altın dahil stafilokok
 • streptokoklar,
 • benzilpenisilin antibiyotiklere kayıtsız suşlar.

Klorofilkil, yapay olarak sentezlenmiş bileşenleri içermez, avantajlarına güvenli bir şekilde yatırılabilen doğal bir kökene sahiptir. Artıları için bir preparatın taşınması ve maliyeti gereklidir - bir anjina ve bir larinksin diğer hastalıklarının tedavisi için benzer ilaçların altındaki sıraya göre.

Kullanışlı klorofilit ve çeşitli serbest bırakma biçimleri - yetişkinler ve çocuklar için uygun bir araç seçmenize ve aynı zamanda da belirli enfeksiyon bölgeleri üzerindeki faaliyetlerine odaklanmanıza olanak tanır. ilacın biçimlerinin aynı çeşitli ev (gargara, bademcik yağlama yağı çözeltisi) ve aktif bir yaşam tempo modu (rezorpsiyon tabletler, boğaz sprey sulama) de kullanılabilir.

Klorofilkil kullanımı için endikasyonlar

Klorofililpt kullanımı için bir gösterge olarak kabul edilen ilk, altın da dahil olmak üzere stafilokok bakteriyokardiyondur. Staphylococcus genellikle kendini bu tür hastalıklar hakkında rapor eder:

 • larinks ve bademcikler iltihabı - larenjit, farenjit, bademcik iltihabı;
 • akut solunum yolu enfeksiyonları;
 • ağız boşluğu hastalıkları - diş eti iltihabı, stomatit ve mukozaya her türlü hasar, diş çekimi sonrası koşullar, vb. Bakteriyel hastalıkların önlenmesi veya tedavisi için;
 • solunum yolu hastalıkları - pnömoni, plörezi, bronşit;
 • Cildin ve mukoza zarının zarar görmesi - yaranın yavaş yavaş iyileşmesi, ülserasyon, erozyon.

Belirtilen tüm hastalıklar, klorofililpt ile tedaviye yatkın hale gelmek için, bir kalitede birleştirilmelidir - bakteriyel orijinli olmak, klorofililpt virüslerine karşı güçsüzdür. Aynı zamanda ve viral bir enfeksiyon durumunda, klorofililpt, anti-enflamatuar, analjezik, antihipoksik ve diğer eylemleri yapmaya devam edecektir.

Hastalığa bağlı olarak, ilacın formu seçilir. Chlorophyllipt, her biri yıllarca ve on yıllardır test edilmiş olan çeşitli formlara sahip olması açısından elverişlidir:

 • % 1 alkol solüsyonu - iç ve dış kullanım için ve tabii ki ağız ve boğazın yıkanması için; Bir nebülizör kullanılarak inhalasyonlar için, bu klorofililptin formu on kat miktarında salin ile seyreltilir;
 • Mukoza zarı kaplama dahil olmak üzere harici kullanım için% 2 yağlı solüsyon;
 • Enjeksiyon için% 25 solüsyon - iç organların sepsis ve pürülan hastalıkları için intravenöz uygulama için, ancak KBB farenjit ve larenjit ile inhalasyon için kullanılabilir;
 • Larinksin sulanması için% 0.2 sprey;
 • tabletler - ağızda rezorpsiyon için, larinks ve üst solunum yollarını tedavi etmek için kullanılır; her türlü katkı maddesiyle, örneğin C vitamini ile olabilir.

Larinksin mukoza zarının iltihaplanması için bir çare olarak bademcikler, bademcik iltihabı ile durulama tavsiye edilir.

Durulama için klorofiltol nasıl kullanılır?

Boğaz veya ağız boşluğunu durulamak için bir alkol klorofililpt solüsyonu (% 1) kullanılır, ancak saf seyreltilmemiş bir çözelti mukozanın yanmasına neden olabilir. uygulama durulama için klorofilkil birkaç basit kural gerektirir:

 • Durulama için bir klorofililtil porsiyonu genellikle 1 çay kaşığıdır. haşlanmış ılık su yarım bardak için alkollü konsantre çözelti; Su sıcak olmamalı, ancak rahat sıcak olmalı;
 • Klorofililpt solüsyonu, durulamadan hemen önce hazırlanmalıdır ve gelecekteki kullanım için değil, antiseptik özelliklerinin çoğunu kaybedecek ve kaybedecektir;
 • durulama periyodikliği - günde en az dört çağrı, altıya kadar; boğaz ve ağız hastalığı tedavisinde daha durulama daha iyi kullanılır, ancak durulama için gün boyunca farklı tarifleri alternatif için özellikle yararlıdır, ancak dört durulama iyi bir tamamlayıcı hlorofilliptom çünkü soda furatsilinom, bitkisel decoctions durular;
 • Klorofililptinin alkol solüsyonu sadece boğazınızı veya ağzınızı yıkamalı, ancak yutmayın; fonksiyon bakterileri yıkamak ve boğazı ve / veya ağız boşluğunu dezenfekte etmektir; durulama geçici olmamalı, ancak ortalama 3-5 dakika sürmelidir;
 • yıkandıktan sonra düzgün durulayın ve durulamadan yarım saat sonra içmeyin ve ilacın etkisinin hiçbir etkisi yoktur;
 • Klorofililpt ile tedavi seyrinin süresi, semptomların tamamlanmasına kadar (pek çok kez yapılmakta olduğu gibi) ve hastalıktan birkaç gün sonra, ancak durulama sıklığı azaltılabilir; Genellikle klorofilkil ile tedavi 4 ila 10 gün sürer.

Hamilelik sırasında durulama için klorofililpt

Hamile kadınlarda, maalesef, istediğimizden daha fazla gelişme riski var. Kendinizi her türlü olumsuz etkiden koruyabilirsiniz, ancak boğazda veya burun akıntısında terleme hala titriyor. Burada soru, uzun süre kanıtlanmış ve iyi kanıtlanmış bir değer kullanmaya değip değmeyeceğidir. durulama için klorofilkil boğaz.

Üreticiler, diğer şeylerin yanı sıra, eğitimde, gelecekteki anneler tarafından klorofililpt kullanımı olasılığına ilişkin hiçbir klinik denemenin olmadığını belirtmiştir. Bu, ilacın tehlikeli olduğu anlamına gelmez, ancak güvenliğini göstermez.

Hamile bir kadın ne bilmeli durulama için klorofilit İhtiyaç halinde boğaz? Doğal bileşenler üzerinde bir hazırlıktır. Aynı zamanda, baz alkolik veya yağlıdır. Genel olarak, durulama çözeltisinde, alerjiye veya hoşgörüsüzlüğe neden olacak bir şey vardır. Hamilelik sırasında bir kadının organizması çok özgün, bireysel bir şekilde yeniden yapılandırılmıştır. Alkol bileşenine veya aynı okaliptüs veya mersin ekstresine karşı toleransın gebeliğin arka planına karşı tam olarak gelişmesi mümkündür. Bu nedenle, hamilelik sırasında klorofililptin tam teşekküllü uygulamadan önce gereksiz olmayacaktır, tolere edilebilirlik için bir test yapın:

 • eşit miktarda su ile klorofililptin alkol solüsyonunu seyreltin;
 • ağız boşluğunu sonuçtaki solüsyonla 50 ml'lik bir miktarda durulayın;
 • Vücudun reaksiyonunu 8 saat takip edin, alerji belirtileri olabilir:
  • kızarıklık,
  • kaşıntı,
  • dilin şişmesi, dudaklar;
 • Şüpheli bir şey gelişmezse, durulama için klorofilkil Standart şemaya göre kullanılabilir - günde en az 4 kez.

Sadece bir uzmana danıştıktan sonra tedavi için klorofililtrenin sonraki kullanımıyla testi yapın. Klorofilkil, kendi kendine tedavi için popüler olmasına rağmen, gebelik bu süre için uygun değildir. İlk olarak, hamilelik sırasında doktor tabletler, oral uygulama ve yağlı solüsyon için alkol çözeltisi şeklinde ilaç reçete olmaz. İkincisi, hlorofillipt şüpheli tonsillit veya farenjit onayında tahsis edilecek ve bu durumda daha seyreltik bir su hlorofilliptom boğaz doktoru ile durulama daha reçete vermedi. Üçüncü olarak, ilaç hamilelik sırasında fetüse ve kadının vücudunda teratojen veya toksik etkilere sahip değildir, ancak güvenilir araştırma olmamıştır gibi, spekülasyon başka bir şey değildir. Böylece, ilacın amacıyla uzunluğunu hesaba ve gebelik özelliklerini, fetüs, bireysel duyarlılık gelişmişlik düzeyini almak gereklidir - ve tıp uzmanları tüm yetkinlik, bazen terapist, aynı zamanda jinekolog kalmayıp.

Klorofiltol kullanımı kontrendikasyonları

Profesyonel bir hekimin randevu alarak, klorofilkil hem gelecek anneler hem de okul çağındaki ve daha büyük çocuklar tarafından kullanılabilir.

Preparat, bitki bileşenleri ve doğal olarak yapılır, bu nedenle herhangi bir sentetik analog tercih edilir. Aynı zamanda, bileşimde bulunan doğal bileşenler, bu ilaca karşı alerjilerin veya toleransların gelişmediği anlamına gelmez. Genellikle, dozaj bozulduğunda ve ilaç sıklığı arttığında negatif reaksiyonlar meydana gelir. Olumsuz reaksiyonlar arasında:

 • alerjik dermatit, deri döküntüsü, kızarıklık;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • kas spazmları;
 • nazofarenks ve solunum organlarının mukoza zarının kuruluğu.

İlk kez klorofililpti kullanmadan önce alerjik reaksiyonlar durumunda, tolere edilebilirliği için bir test yapmak gereksiz değildir. Bu, yukarıda bahsedilen yöntemle, su ile klorofililptin eşit oranda orantılı bir solüsyonu hazırlandığında yapılabilir, ancak farklı şekilde yapılabilir:

 • bir çorba kaşığı su içinde az miktarda% 0.25 alkol solüsyonu (yaklaşık 25 damla) seyreltilir;
 • Yanağın iç yüzeyinde, sprey kafasına sadece bir kez basarak biraz sprey serpiştirin;
 • ağızda su-½ tabletler emmek.

6-8 saat boyunca dudak, ağız, boğaz, farinks veya boğaz dokularının ödeminin olmaması ilacın iyi tolere edilebilirliğini göstermektedir.

Gargara için Chlorophyllipt - bitki nasıl yapılır, talimatlar

Chlorophyllipt, tıp bilgisinin derin ormanlarında bulunmayan birçok yetişkin ve çocuğun antiseptik ilaçlardan biri olduğunu bilir. Bu ismi duyduktan sonra akla gelen ilk şey, boğaz ağrısı ve durulanmasıdır, ilaç ilacın diğer alanlarında yaygın olarak kullanılmasına rağmen, bu daha sonra tartışılacaktır.

gargara için Popülarite hlorofillipta kuşkusuz sadece tıbbi özellikleri sergileyen, aynı zamanda birçok modern ilaçlarla doldu kimyasallara karşı burun mukozası korur onun çiçek bileşimine bağlıdır.

Burada yazdığımız soğuk algınlığından Chlorophylliptum kullanımı hakkında, bu yazıda gargara için bu ilacın nasıl kullanılacağını ele alacağız.

Klorofiltolpt kullanımı ve bileşimi

Anatomik-terapötik-kimyasal sınıflamasına (ATC) göre, klorofilkil, D06BX "Antimikrobiyal preparasyonlar ve diğerleri" kodlamasına sahiptir. Farmakolojik gruba ait olduğu gibi, aşağıdaki gibidir - "diğer antimikrobiyal, antiparaziter ve antelmintik ajanlar".

Bundan hareketle, klorofililptin sadece bakterilere değil, aynı zamanda solucan ve parazit ailelerine de zararlı olduğu açıktır.

ana aktif bileşen Staphylococcus koloniler, aynı zamanda diğer oldukça bulaşıcı bir bakteri temsilcileri sadece yok etme kapasitesine sahip klorofil, A ve B bir karışımı, aşağıdakilerden oluşan, okaliptüs topu, doğal ve güçlü bir antiseptik yapraklarından ekstraktı hlorofillipta (özü) 'dir.

İlaç ancak anjin ve bademcik iltihabı krizi, akut ya da kronik iltihaplı işlemi sırasında gargara için çok yararlı bir çözüm chlorophyllipt, etkili bir şekilde süpürasyon durur. Klorofiller etkilenen lakunaya nüfuz eder ve hoş olmayan bir kokuyla birlikte pus ve yaşlanmayan tıkaçları "dışarıda" bırakır.

Birçok hasta, klorofililpt ile durulandıktan sonra, özellikle sabahları kronik bademcik iltihabında bir fetid kokusuna sahip olan nefes alma geliştiğini not eder.

yanık, trofik ülserler, septik koşulları ve diğer hastalıkların tedavisinde jinekoloji, üroloji, diş hekimliği, gastroenteroloji, cerrahi, göğüs hastalıkları kullanılan boğaz chlorophyllipt çözeltisi, ilave olarak. Ayrıca alkol hlorofillipt sağlık çalışanları ve Stafilokok enfeksiyonu taşıyan kişilerde gargara için kullanılır (yani ilaç yenileme içindir).

Klorofililptin formları nelerdir?

Satışta değerlendirilen araçların aşağıdaki formlarını bulabilirsiniz:

 • alkol solüsyonu 100 ml (% 1) - boğazın durulanması için en popüler klorofililpten, ortalama bir şişe fiyatı 280-320 ruble;
 • yağ çözeltisi 20 ml (% 2) - 140-190 ruble;
 • 20 adet tablet (12,5 veya 25 mg) - 25 mg №20 dozunda yaklaşık 100-150 ruble.
 • iç kullanım için çözelti% 1 (10 mi) - 300 ovmak;
 • sprey 45 ml (% 0.2) - 200 ruble.

Ayrıca, üreticiye ve ampul sayısına bağlı olan bir klorofililptik enjeksiyon formu da vardır. Ortalama olarak, 2 ml'lik 10 ampul yaklaşık 350-450 rubleye mal olur.

Kullanım endikasyonları

Yetişkinleri ve çocukları durulamak için klorofililpt aşağıdaki patolojilerde reçete edilir:

 • Viral ve bakteriyel enfeksiyonların arka planında boğaz iltihabı, yanı sıra soğuk gıda veya hava ile temas sonrası;
 • bademcik iltihabı (akut ve kronik form);
 • anjina (çeşitli tipler);
 • boğaz ağrısı;
 • larenjitin;
 • Ağız boşluğunda tedavi prosedürlerinden sonra (üst ve alt solunum yollarında bulaşıcı sürecin yayılmasının önlenmesi gibi).

Klorofililtil sadece patojenik mikroflorayı ortadan kaldırmaz, aynı zamanda boğazda ağrı, iltihap ve boğulmayı da azaltır. Birkaç durulamadan sonra, hastalar iyileşme farkederler, bu da rejenerasyondan kaynaklanır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Çoğu durumda, kontrendikasyonlar gözlenmez. İstisna, okaliptüsün uçucu yağlarına karşı bireysel duyarlılıktır. Bir kişinin alerjik olduğu ve mukoza incelir ve kuru hale geldiği atrofik farenjit görünümünü neden olabilir hlorofilliptom boğazını yıkayın, okaliptüs ayı yoksa.

Bu nedenle, özellikle istenmeyen bir alerjik anamnez durumunda, hoş olmayan semptomlardan (yanma, nefes alma zorlukları, laringeal ödem) kaçınmak için, bir klorofililpt solüsyonuna karşı bir alerjinin yapılması gerekmektedir.

Boğazınızı durulamadan önce klorofililptik için alerji testi nasıl yapılır?

Test durulama için aşağıdaki çözelti hazırlanır: 10 ml hafif eriyik kaynatılmış su için 5-7 damla bir klorofililpt çözeltisi alınır. Hazır çözelti ağız içine alınır ve sakız birkaç dakika durulanır. Durulamadan sonra, çözelti tükenir ve 20-40 dakika boyunca su ve yiyeceklerden tamamen arındırılır.

Alerji belirtileri varsa - yanma, şişme, kaşıntı, hiperemi yok, ilaca talimatlara göre boğaz durulama için alkol klorofiltol kullanmakta çekinmeyin.

İstenmeyen semptomlardan herhangi biri ortaya çıkarsa, hemen bir antihistamin alınız: claritin, loratadin, erius, edem, allertec veya bu grup için başka bir ilaç.

Hasta klorofililpt kokusu hakkında olumsuz ise - bu zaten alerjiye işaret edebilir., zayıf olsa bile.

Ağız ve boğazı durulamak için klorofiltol nasıl sulandırılır?

Seyreltilmiş çözelti taze olmalıdır, bu nedenle hazırlık işlemden hemen önce hazırlanır, çünkü Önceden pişirilmiş "durulama" yarısının tüm iyileştirici özelliklerini kaybeder. Haşlanmış ılık su içeren bir bardağa 5-10 ml klorofililpt alkol solüsyonu koyunuz., hızla çalkalayın ve hemen durulamaya başlayın. Tüm çözüm durulanır.

Genellikle, 200 ml su için 5 ml çözelti, boğazı durulamak için alınır ve ağız boşluğunu tedavi etmek için 10 ml ila 200 ml su alınır. İlaç iyi tolere edilirse, özellikle pürülan süreçlerde (boğaz ağrısı, bademcik iltihabı), daha konsantre bir durulama çözeltisi hazırlamak daha iyidir, yani E. bir bardak su üzerinde 7-10 ml klorofililpt alın.

Yetişkinlerde ve çocuklarda boğazın durulanması için klorofililpt kullanımı

Resmi talimatta, çocuklukta ilacın kullanımı konusunda net bir veri yoktur, fakat pratikte klorofililpt, boğazın çeşitli enfeksiyonları olan pediatride yaygın olarak kullanılmaktadır. 7 yaşından büyükler ve yetişkinler, bir prosedür sırasında en az 100 ml çözelti çalkalayarak, normal şekilde boğazlarını yıkarlar.

7 yaşın altındaki çocukların gözetime ihtiyacı vardır. Çocuğun boynu hafifçe yıkaması gerektiğini göstermesi ve ilacı yutmanız gerekmediğini belirtmesi gerekir. Herhangi bir kısım yemek borusuna bulaşırsa, sorun yoktur, çünkü mide hastalıklarını tedavi etmek için klorofililpt kullanılır. Ancak, çözeltinin düzenli olarak alınmaması gerekir.

Çocuklar ve yetişkinler için çözüm konsantrasyonu aynıdır. Talimatlara göre, gerekli terapötik etkiyi veren dilüsyonun belirli oranlarıdır.

Önerilen durulama modu her üç saatte bir, Gerekirse, başka bir gece prosedürü ekleyebilirsiniz. Durulama oranı genellikle 5-7 gündür, bazen daha fazla. Klorofiltol için herhangi bir bağımlılık yoktur, bu nedenle tedavi süresi hastalığın klinik tablosuna bağlıdır.

Üç yıla kadar küçük hastalar için, durulama yerine, boğazın klorofililptin bir yağ çözeltisi ile yağlanması tavsiye edilir. Bebeklerin durulamayı doğru bir şekilde yapması çok zordur, bu nedenle boğazı yağlamak için yağ çözeltisini kullanmak daha iyidir.

Evde, boğazı yağlamak için sıradan kulak mumu kullanabilirsiniz.

Hamile kadınlarda klorofililpt kullanabilir miyim?

Hamile bir kadının okaliptüs esterlerine karşı alerjisi yoksa, o zaman klorofililpt oldukça uygundur. Hiçbir kimyasal madde içermez, tamamen zararsızdır ve antibakteriyel ajanlara iyi bir alternatif olacaktır. Bununla birlikte, resmi talimat, yaş kategorisi, hamile ve emziren kadınlar için alkol çözeltisinin kullanımına ilişkin açıklamalar sağlamamaktadır.

Bir ilacı yükseltmek için, kesinlikle talimat altında gereklidir, durulama modu doktor tarafından atanır veya atanır. Bitkisel ilaçlar veya homeopati olsun, herhangi bir ilaç, hatta en zararsız, hamilelik sırasında tek başına kullanılamaz.

Birçok gebe kadın, fetusun zarar görmesi korkusuyla ilaçları tamamen reddeder ve hastalığın seyrini sürdürmesine izin verir. Soğuk algınlığı varsa, o zaman gerçekten sıcak çaylar, süt, sarar olumlu bir etkisi olacaktır.

Ancak bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı ile boğazın acilen tedavi edilmesi gerekir, tk. enfeksiyon kanla yayılabilir ve hamileliğin solmasına neden olabilir. Klorofiltolpt, komplikasyonsuz enfeksiyonlarda birçok antibiyotik için iyi bir alternatiftir, aynı zamanda boğaz ağrısının ilk semptomları ile iyi sonuçlar verir.

Klorofilkilpteki analogları

Analoglar, birincil ajanı tamamen kompozisyon veya mekanizma ile değiştiren ilaçlardır. Chlorophyllipt'in yapısal analogları arasında, aşağıdaki ilaçlar ayırt edilebilir:

 • okalyline - yaklaşık 100 ruble;
 • galenofillipt - yaklaşık 100 ruble;
 • klorofilin -03 - 140 ruble.

Tüm ürünler eczanelerde her zaman mevcut değildir, bu yüzden varlığı açıklığa kavuşturulmalıdır.

Klorofillipinin analogları daha ucuzdur, ancak bu tür ilaçlar sadece terapötik bir etkiye benzerdir, bileşimleri tamamen farklıdır. Bunlar şunları içerir:

 • heksoral 200 ml (% 0.1) - 35 ruble;
 • klorheksidin 100 ml (% 0,05) - 20-60 ruble;
 • Rotokan - 35 ruble;
 • Furatsilin 200 ml (% 0,02) - 75 ruble;
 • miramistin 100 ml (% 0.01) - 200 ruble.

Analogları seçmek, hastalar genellikle "terazi koymak" iki uyuşturucuyu, sonra bire, sonra diğerine yaslamak. Tabi ki, herhangi bir aracın kendi avantajları ve dezavantajları vardır, bu yüzden sadece araçların ucuzluğuyla değil, aynı zamanda her bir özel vakadaki eylemiyle yönlendirilmelidir.

Kısaca ilaçlar arasındaki farkı anlamak için klorofilylpt ile birkaç analogları karşılaştırmaya çalışalım, tk. Bu bilgiler ışığında, birçok hasta sosyal ağlarla ilgilenmektedir.

Daha iyi olan klorofilkil veya miramistin?

Ele alınan ilaçlar geniş bir etki spektrumunun antiseptiklerine aittir ve birçok ilaç alanında kullanılmaktadır. Klorofililtrenin şüphesiz avantajı, tedavinin yan etkilerini en aza indirmeyi sağlayan doğal bileşimidir.

Boğaz tedavisi için Miramistin üç yıl, klorofiltol önerilir - talimatlarda hiçbir veri yoktur, bu doktorun takdirine bağlı olarak anlamına gelir.

Fiyat farkı ilaç formuna bağlıdır. Klorofilkil (100 mi) alkol çözeltisi, miramistinden (100 ml) yaklaşık 50-100 ruble daha pahalıdır.

Klorofilkil veya klorheksidin?

Bu fonların karşılaştırılması, bakterilere, virüslere ve bazı mantarlara karşı yüksek etkililiğini not etmek zorundadır. Bunlar, pus ve kan gibi ortamlarda bile uzun süreli bir bakterisit etki gösterirler. Patojenik mikroorganizmaların onlara olan stabilitesi fark edilmez.

İlaçların bileşimi farklıdır, klorheksidin klor içerir, bu yüzden belirli bir acı tadı vardır. Klorun varlığı bazen tahriş eder ve mukozayı yakar ve bu şüphesiz ki klorheksidinin önemli bir dezavantajıdır.

Klorheksidinin ana avantajı fiyat olarak kalmaktadır, klorofililptinkinden 10-14 kat daha düşüktür.

Klorofilkil veya furatsilin?

Aktif maddede bulunan ilaçlar, furatsilinada - nitrofuraldır. Her iki ilacın antimikrobiyal etkisi vardır, ancak furacilinin aktivitesi hala daha yüksektir. Bu çare, pürülan cerrahide yaygın olarak kullanılan bir şey değildir. Ayrıca, furatsilinin antiprotozoal aktivitesi vardır.

Furatsilina daha kontrendikasyonlar, bunlar içerir: alerjik dermatit, kanama olasılığı, bireysel hoşgörüsüzlük.

Furatsilina'nın önemli bir avantajı, klorofililptin maliyetinden 4 kat daha düşük olan fiyatıdır.

Gargara için Chlorophyllipt - Yorumlar

İnternetteki sayfalarda boğazınızı yıkamanın yolları hakkında yorumları görebilirsiniz. Forum katılımcıları, klorofililpt ile yaşadıkları deneyimlerden bahsederken, bazen olumlu ve bazen de olumsuz bir şekilde geri bildirimde bulunurlar. Klorofililpt kullanımı hakkında birkaç görüşe bakalım.

Antonina

Çocukluktan beri alerjim var. Ve alerjik reaksiyon sadece bazı ilaçlarda ve antibiyotiklerde görülür. Kronik bademcik iltihabından muzdaripim, ki bu da yılda bir veya iki kez boğaz ağrısının patlamasıyla şiddetlenir. Antibiyotikler bana sadece ölüm.

Onlardan sonra, korkunç bir kaşıntı, dysbiosis, mukoza zarının şişmesi vb. Bu nedenle, bir doktor tavsiyesi üzerine, aşağıdaki gibi tedavi edilir. Her gün boğazımı klorofililptin alkol solüsyonu ile durulayıp tuzlu su ile durulanır. Geceleri boğazını (bademcikler) bir klorofilkil veya lugol yağ çözeltisiyle yağlar.

Kesinlikle çok fazla sıvı içerim: bitkisel çaylar, ahududu ve frenk üzümü reçeli. Kalçaları hazırladım ve günde iki kez 100 ml içtim.

Bence kompleksteki her şeyin olumlu bir etkisi var, ama ben klorofilsepteki tedavide lider yeri veriyorum, bana mükemmel uyuyor.

Alexander

Mesleği ile bir hava trafik kontrolörü. İş karmaşık, sorumlu ve yüksek ücretli, bu yüzden hasta olmak için karlı değildir. Çoğunlukla boğazı getirir, maalesef, zayıf bir nazofarenksin miras yoluyla bana geldi. Küçük bir tabaka, hemen yutulduğunda ağrı, boğazda yabancı cisim hissi, yanma ve diğer soğuk algınlığı semptomları olur.

Evde sadece halk yöntemlerini tercih ederim - çoraplarda bal + hardalı sıcak kırmızı şarap + klorofililpt solüsyonu ile durulama. Bu yöntem "çalışır" sadece mükemmel. Üç gün sonra bir salatalık gibiyim. Gerçek şu ki boğaz ağrısı çekmiyor, ama annem ilacım dediği gibi, bir boğaz nezlesi.

Hala kalıntı etkiler olduğunda, ancak işe gitmem gerekiyorsa, benimle klorofilkil veya inhalipt (sprey) aldım.

Eğer boğazınızda irin yoksa, o zaman antibiyotikler için bir kerede yakalamayın, genellikle sık sık toplanmadan kullanılırlar. Bu nedenle, bir tedavi değil, sadece zarartır. Her zaman ilk antiseptikleri deneyin: klorofilkil, miramistin, klorheksidin veya furatsilin.

Boğazın klorofililpt ile yıkanmasından önce her zaman bir tuzlu su çözeltisi kullanın. Öncelikle hijyenik durulama geçiriyorum, ve sonra da zaten tıbbi. Herhangi bir virüs ve soğukta, her gün 500 mg'lık bir dozda C vitamini almalıyım.

Eugene

Ben bademcik iltihabı tedavisi konusundaki deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Ekim-Kasım aylarında bir yerlerde şiddetlendim. Tabletlerde atandığınız dekapitol, papatya ve adaçayı ile durulayın, antibiyotik (farklıydı). Ancak hastalık sürekli olarak tekrarladı.

Boğazımı almaya karar verdim ve Enstitüye döndüm. Muayeneden sonra doktor, boğazdaki enfeksiyonu sürekli olarak destekleyen tüm tıkaçların suçlandığını ve vücudun zayıfladığı anda yeni bir bademcik iltihabı ortaya çıktığını söyledi.

Evde benim boğazımın etrafına baktığımda hiç beyaz yumru ya da nokta görmedim, derinden "oturdukları" ortaya çıkıyor. Boğazımdan bir çubukla aldılar, yüksek bir titreye sahip bir altın stafilokok tespit ettiler ve aparat yardımıyla özel durulama reçete ettiler, maalesef adını hatırlamıyorum.

Bir yıkama çözeltisi olarak klorofiltil olmuştur. Sonbaharda ve ilkbaharda 5 tane prosedür yaptı. Bazen bu tür prosedürler sırasında kan vardı, ama doktor tamam dedi, derin temizlik ve tüm muck yaprakları gider. Üst üste üçüncü yıl boyunca bu profilaksiyi yapıyorum ve hasta değilim.

Gargara mı?

Sonuç

Chlorophyllipt hiç şüphesiz dikkati hak ediyor, sonuçta uzun yıllardır eczanelerde aktif olarak satın alındığı bir şey değil. Klorofililptin güvenilirliği, güvenliği, erişilebilirliği ve etkinliği genel popülasyon için ilacın kullanımının ana bileşenleridir.

Garnitür için klorofililptin alkol solüsyonu her zaman ev tıbbı kabininde olmalı, sadece yaklaşık 6 ay süren salgınlar sırasında değil, diğer birçok patolojide de yararlı olacaktır. Hasta olmayın!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Bir bademcik iltihabı tedavi etmek için

Kronik tonsillit seyrinin alevlenmesine angina denir. Sürecin yerelleştirilmesiyle, tek taraflı ve iki taraflıdır. Tek taraflı bir işlemde, bir tonsillit iltihaplanırken, bilateral işlemde palatine bademcikler etkilenir.

Erişkin bir anjina tedavi etmek için

Angina (bademcik iltihabı), faringeal halka ve palatine bademciklerinin lezyonu olan oldukça ciddi bir enfeksiyöz hastalıktır. Enflamasyon sıklıkla akut formda (yüksek ateş ve zehirlenme semptomları ile) gerçekleşir ve birçok komplikasyona neden olur.