Loading

Boğazın durulanması için klorofililpt

Bir klorofililpt çözeltisi, genellikle boğaz ağrısı, farenjit, larenjit hastalığına yakalananlar için gargaraların vazgeçilmez doğal bir ilaçtır.

Hazırlık okaliptüs yapılır, aktif madde yaprakların bir özüdür.

Ayrıca kefaliptüs yapraklarından yapılan klorofilin 03, okaliptüs yaprakları gibi farmakolojik preparatların da benzer bir etkisi vardır.

Klorofililtrenin özellikleri, serbest bırakma formu

Okaliptüs yapraklardan yapılan dozaj formu preparasyonlar solunum yolu stafilokok enfeksiyonları, genitoüriner organlar, deri hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Cihazı, intravenöz, topikal olarak, durulama, losyon, inhalasyon şeklinde uygulayın.

Boğaz tedavisi için tıbbi formlar

İlaç çeşitli şekillerde üretilmektedir. Mukus boğazının tedavisi için en uygun form spreydir. İş yerinde, evde, yolda herhangi bir zamanda kullanıma uygundurlar.

Spreyde klorofililpt kullanımı, ilacı doğru şekilde dozlamanıza, talimatları tam olarak takip etmenize, angina ile boğaz tedavisini, kronik bademcik iltihabı, farenjitin alevlenmesini gözlemlemenize izin verir.

Anjina ile, ayrıca, emilme tabletleri, yağ, alkol (% 1) durulama ve yutma için klorofililpt çözeltisi için kullanılır.

Ağır pnömoni, akciğer apsesi, sepsiste intravenöz enjeksiyon için% 0.25'lik bir alkol solüsyonu üretirler.

Eylem özellikleri

Durulama ve boğazın tedavisi bir alkol ve bir klorofililptin yağ çözeltisi ile gerçekleştirilir. İlacın mukoza üzerindeki etkisi ekstrenin antimikrobiyal aktivitesine dayanmaktadır.

Klorofililtil, anjinin sık görülen bir nedeni olan stafilokokal enfeksiyonun aktivitesini inhibe eder.

İlaç antifungal aktivite gösterir, soğuk algınlığı, grip için virüslerin aktivitesini bastırır. Teneffüs ve durulama ilaçları, kuru öksürük, balgam çıkarılmasının nemlenmesine yardımcı olur.

İlacın bileşenleri doku iyileşmesi için gerekli olan mukozal rejenerasyon, tedarik çinko, manganez ve selenyum süreçlerini güçlendirir.

Ilaç maliyeti

Bir boğaz garnitürü için satışa, klorofililptumun yağ ve alkol içindeki solüsyonları teklif edilir, ortalama fiyatlar buna göre 100 rbl'dir. ve 200 ruble.

Boğazın durulanması için kullanılan yağ çözeltisi, güneş ışığından korunmak için koyu renkli cam şişelerde paketlenmiş, karakteristik bir kokuya sahip yeşil, kalın bir sıvıdır.

Kontrendikasyonlar

Klorofililptin, bireysel duyarlılık ve çocukluk dışında, bir boğaz durulama olarak kullanım için kontrendikasyonları yoktur. İlacını kullanmadan önce, ilaca alerjisi olmadığından emin olmanız gerekir.

kaşıkla 25, üst kaşık su ve içecek, bir ampul,% 0.25, alkol, ilaç çözeltisi damla damla elde etmek için ihtiyacı olan duyarlılığını belirlemek.

8 saat sonra alerji belirtisi görülmezse - yüzün, dudakların, mukusun, klorofilizin boğazını ve boğazdaki diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir.

Okaliptüs ekstresine karşı alerjinin öznel belirtisi, ilacın kokusunun hastalara verilmemesidir.

Çocuklarda klorofilit

Ürünün alkol solüsyonu, çocuğun doğumdan dıştan tedavisi için kullanılır.

Yeşil yerine ilaç, anne sütü ile yeni doğmuş bebekte verilen umbilikal yara ile işlenir, intravenöz olarak ağır stafilokok enfeksiyonları, sepsis enjekte edilir. Doğumdan hemen sonra, çocuklar, kural olarak klorofililptiye alerjiler göstermezler.

Çocuğun büyümesi ile, alerji riski artar, bu nedenle çocuk doktorları ilacın kullanımını 12 yaşın altındaki çocuklarla sınırlar.

Çocuğun alerjisi olmadığı belirlenirse, ilaç doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir. Sınırlama, çocuğun prosedürü doğru şekilde yerine getirebilmesidir.

Çocuklara, sadece, çocuğu, solüsyonu yutmadan dondurarak öğrendikten sonra, durulama için klorofililpt sunulabilir.

tanıklık

Chlorophyllipt, anjina, farenjit, larenjit, bronşit, sinüzit, etmoidit, stomatit, gingivitis, pnömoni gibi kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak kullanılır. Serviks, vajinit, kolpitis erozyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Ajan bağırsak disbakteriyozu, kolesistit, yanıklar tedavi, trofik ülserler için reçete edilir. İlaç antibiyotiklere dirençli Staphylococcus suşlarına karşı aktiftir.

İlaç ameliyat sonrası, doğumdan sonra uzun süreli ciddi stafilokok enfeksiyonu olan septik bir durum olan hastaları tedavi etmek için kullanılır.

Hamilelik sırasında, emzirme sırasında boğazda klorofiltil kullanımına izin verilir.

Chlorophyllipt nasıl kullanılır

Boğaz durulamak için% 1 alkol alkol klofililpti çözeltisi almak, ilaç için talimatlarda belirtildiği gibi, oranlarda seyreltin.

Durulama alkol çözeltisi hlorofillipta pürülan formları da dahil olmak üzere, stafilokokal bakteriyel tonsilit yardımcı olur. Durulama prosedürü hakkında daha fazla bilgi için, bkz.

Alkol çözeltisi

ilaca duyarlılıkta için ön test yukarıdaki talimatlara bağlı kalarak, gargara için chlorophyllipt alkol çözeltisi ile seyreltilir.

Hastanın yemek alması gereken işlemden önce, 1-1,5,5 oranında aç karnına durulamayın.

Boğazınızı yıkadıktan sonra en az 30 dakika boyunca içmeyin ya da yemeyin. Daha iyi yıkamak için angina chlorophylliptum ile çalkalayınca palatine bademcikler çocuklar için bir ses "s" üretirler - bu oyun için bir bahane, prosedürü gerçekleştirmek için daha isteklidir.

Chlorophyllipt seyreltilmeli ve hemen kullanılmalıdır, bir anjina ile boğazı günde 5 dakika 4 kez durulayın.

Boğazın durulanması için klorofiltilptin seyreltilmesi, hem yetişkin hem de çocuk için tek bir konsantrasyonda olabilir. 100 ml ısıtılmış su için% 1 alkol klorofililptumdan bir çay kaşığı alın.

Yağlı çözüm

İltihaplı palatine bademciklerinin yüzeyini yağlamak için yağlı klorofilkil kullanılır. Prosedür, preparasyonda nemlendirilmiş bir gazlı bez kullanılarak gerçekleştirilir.

Kokudan tiksinti duyuyorsa bebeğin bademciklerini yağlamayın. Bu ilaca alerjiye işaret edebilir. Ayrıca, çocukları tedavi etmenin, daha az etkili olmayan, korku yaratmayan şiddet içermeyen yolları vardır.

Klorofilkil ile inhalasyon

Gözyaşı olmadan çocukları tedavi etme yöntemleri, bir nebülizör yoluyla ilaçların inhalasyonunu içerir. İnhalasyonlar için, 1 ml ilaç başına 1: 10 - 10 ml serum fizyolojik solüsyonu ile klorofililptin bir alkol solüsyonunun alınması gerekmektedir.

Tuzlu solüsyon yerine, tercihen Narzan, Borjomi olmak üzere gazsız maden suyu alabilirsiniz.

İnhalasyonların nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı olarak, makaleyi okuyunuz.

Uygulama özellikleri

Mukoza solunum yollarının kuruluğu riski nedeniyle çocuklara uzun süre klorofillit ile inhalasyon yapılması önerilmemektedir.

12 yaşın altındaki çocuklar sadece bir doktorun tavsiyesi üzerine alerjilerin yokluğunda klorofililpt ile tedavi edilir.

İlacın gözlerin mukozasına girmesine izin vermeyin. Klorofiltol tedavisi sırasında, alkol içmek önerilmez.

Chlorophyllipt hakkında tüm gerçek: ilacın, gerçeklerin ve sanrılar ayrıntılı bir açıklama.

Chlorophyllipt denilen ilaçların bir dizi tutarlı ağrısı kurtulmak için boğazını çeki düzen isteyen insanlar arasında popülaritesi rekor düşüşler isabet etti, iltihaplı bademcik, mukozal ödem, öksürük ve farenjit, tonsillit, diğer tezahürleri, onların sayısız çeşitleri ve komplikasyonlara irinli fişleri.

Okumaya devam etmeden önce: Soğuk algınlığı, farenjit, bademcik iltihabı, bronşit veya soğuk algınlığından kurtulmak için etkili bir yöntem arıyorsanız, lütfen kontrol edin. sitenin bu bölümü Bu makaleyi okuduktan sonra. Bu bilgi birçok kişiye yardımcı oldu, size de yardımcı olmayı umuyoruz! Yani, şimdi makaleye dönüyoruz.

Gerçekte, çoğu antimikrobiyalin fiyatından daha düşük bir büyüklük sırasına sahip olan Chlorophyllipt'in aslında çok mu fazla? Ve neden benzer endikasyonlara sahip antibiyotiklerin (örn., Grammidin emilim tabletleri) ve diğer anti-inflamatuar ilaçların güçsüz olduğu yerlerde işe yarıyor?

Chlorophyllipt ne kadar güvenlidir ve hamile kadınlara ve çocuklara reçete edilebilir mi? Aynı ilaç kronik soğuk algınlığı, kadın genital organlarının ve mide ülserlerinin iltihabi süreçlerinin tedavisinde eşit derecede etkili olabilir mi?

Klorofililpt yağ solüsyonu ne zaman ve neden uygulanır ve ne zaman - alkol solüsyonu? Farenjit ve anjina için daha iyi olan şey: tabletlerdeki ilacın bir varyasyonu, seyreltik alkol çözeltisi ile durulanması veya yağ çözeltisiyle yağlanması? Bu ve diğer soruların cevapları burada bulunabilir.

Klorofilkil bileşimi. Ne etkisi ve ne zaman atandığı

Kompozisyonla başlayalım. Chlorophyllipt adı, etken bileşenlerden elde edilmiştir - okaliptüsden izole edilmiş a ve b klorofil ekstraktları. Bu güzel güney ağacın yapraklarından elde edilen uçucu yağ ve çürümeler, üst solunum yollarının enfeksiyonlarını tedavi etmek için uzun zamandır kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, hemen hemen saf klorofil adanmış, canlı bir bitkinin içinde ana fonksiyonu olan güneş enerjisi emilimi ve fotosentez katılmak için birkaç kez farklı olduğu daha yüksek bir antimikrobiyal aktivite suyu veya okaliptüs yaprakların alkollü infüzyon içerdiği daha.

Hemen belirtmek: geniş spektrumlu antibiyotikler Chlorophillipt aksine - alkol, parafin yağı ya da pastiller sıkıştırılmış - stafilokoklar - farklı çok-değerli temel olarak, antimikrobiyal aktivite ve tercihen koklar ve yok eder.

Bununla birlikte, stafilokok türleri yok - ciddi hastalıkların geniş bir sayıda patojen olan, ve üst solunum yollarının bilinen enfeksiyöz hastalıkların çoğu antimikrobiyal aktivite chlorophyllipt veya gerilme aksiyonuna kararlı tadil edilmiş dayanma mümkün değildir temsilcileri olan patojen ve fırsatçı coccal bitki, bu büyük ordusu.

Bu nedenle, klorofilkil - hem alkolik hem de yağlı, sprey ve tabletlerde anjina ve kronik tonsillit, farenjit ve stomatit, rinit ve sinüzit gibi durumlarda başarılı bir şekilde çalışır.

Nazofarenksin klorofililpt bulaşıcı hastalıkları ile tedavinin etkinliği

bir yağ ya da alkol bazlı uygulama chlorophyllipt çözeltisi (ya da bir katı dozaj formunda - tabletler) hızlı bir durum ile sonuçlanır angina hafifletmek:, boğaz ağrısı neredeyse anında uzanan pürülan fişler muaf boşluklar bademcik, hastanın genel durumu büyük katkı edilir.

İki veya üç durulamadan sonra, farenjit belirtileri Chlorophyllipt'in seyreltilmiş alkol çözeltisinden yok olur: öksürme ve terleme.

Burun iltihabındaki burun içine yağ solüsyonu verildiğinde, mukus sekresyonu azalır, ödemler kaybolur. İlaç sinüzit ve diğer sinüzit tedavisinde aktif olarak kullanılır.

Kullanım ve kapsam endikasyonları

boğaz enfeksiyonları ve ağız boşluğu, çözeltisi (yağ ya da alkol) tedavi etmek için özel olarak kullanılan chlorophyllipt tabletler neredeyse evrensel kullanıldığında: topikal cerahatli yaralar ve yanık, gastrik ülser ve bronşit kompleks tedavinin bir parçası içinde, vulva hastalıklarda douching antibiyotiğe dirençli stafilokok floranın neden olduğu pnömoni ve septik durumlar için intravenöz olarak uygulanır.

Buna ek olarak, klorofililptin seyreltilmiş alkol solüsyonu, cerrahlar tarafından, peritonit ve ampiyemde boşlukları yıkarken, KBB doktorları burun sinüslerini temizlerken kullanılır. Ve bu bütün liste değil.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ilaç endikasyonlarının kullanımıyla ilgili talimatlarda, tüm belgenin etkileyici bir kısmı yer almaktadır.

Ancak ilacın kontrendikasyonları ve yan etkileri çok fazla değil. Ama onlara dikkat etmelisin.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Klorofililtin solüsyonlarının ve tabletlerinin en önemli ve en ciddi yan etkisi, alerjik cilt reaksiyonlarına ve aynı zamanda yüz ve mukoza boğazında ve burunda şişmeye neden olma yetenekleridir.

Bu nedenle, ilacın kullanımına yönelik mutlak kontraendikasyon sadece okaliptüs klorofilleri ve ilacın diğer bileşenlerine karşı aşırı duyarlılıktır. Chlorophyllipt tedavisinde alerjik reaksiyonların sıklığının çok yüksek olmadığını unutmayın, bu nedenle ilaç bir doktor reçetesi olmaksızın bir eczaneden satın alınabilir.

Klorofililptin yararları ve zararları hakkında gerçekleri nerede bulabilirim?

Klorofilit hakkında doğru bilgiler için, Yandex'in ilaçların tanımlanması için kullandığı Rus ilaçları siciline bakın. Ama büyük bir özenle şüpheli bir üne (veya tartışma forumları) ile çevrimiçi eczanelerin hazırlanması konusunda başka kaynaklardan alınan talimatlar yanı sıra değerlendirme güven: onlar her zaman doğru ve okuma yazma bilmeyen hatta bazen çirkin değildir.

Örneğin, birçok internet kaynağında yayınlanan bilgilere göre, 12 yaşın altındaki çocuklar için klorofil iltihabı tedavisi kontrendikedir. Bununla birlikte, diğer kaynaklarda, ilacın reklam açıklamaları, yenidoğanlar için, yani "beşikten" tam anlamıyla bir çare olarak aktif olarak kullanılmaya davet edilmektedir.

Hangi makalelerin yayınlandığı, birbiriyle tamamen çelişen tıbbi sitelere ulaşabilirsiniz. Örneğin, bunlardan birinde, Chlorophyllipt'in hamilelikte kullanılamayacağı ve başka bir şekilde de hamile kadınların tedavisine yönelik uygulamasının dışlanması ve hatta teşvik edilmemesi tartışılabilir.

Gerçeği nerede bulabilirim? Sadece her bir pakete eklenmesi gereken resmi belgelerde, Chlorophyllipt - tabletler, sprey, enjeksiyon, durulama veya yağlama denilen ilaç serilerinden ne tür bir dozaj formu olursa olsun, satın almayacaksınız.

Ve (! Ve içeriğinin) öğretim bulunmasıdır, Ve bir online eczane aracılığıyla ilaç sipariş değilken fiyat hlorofilliptom, her şeyden önce ilgini gerekir.

Ve şimdi ilacın gerçek faydaları ve zararları hakkında daha fazla konuşalım ve gerçekle hiçbir ilgisi olmayan mitleri ortadan kaldırmaya çalışalım. Çocuk sahibi tüm ebeveynler için en önemli soruyla başlayalım.

Çocukları tedavi etmek için klorofililpt kullanabilir miyim?

Bu sorunun cevabı çok basittir: Çocuklar için bireysel hoşgörüsüzlüğün yokluğunda bir ilaç kullanılabilir. Ancak sadece endikasyonlarda kullanılmalıdır. Ve sadece enflamatuar sürecin patojenlerini belirledikten sonra (sonuçta, Chlorophyllipt'in stafilokokların neden olduğu hastalıkları en iyi şekilde tedavi ettiğini biliyoruz).

Çocuklar için Chlorophyllipt: açıklama ve gerçekler

Patojenik stafilokokların neden olduğu hastalıklarda, klorofilit çocuklara genellikle yeterli reçete edilir. Yenidoğan döneminde dahil.

Bazı ilaç şirketleri, yeni doğan bebekler için ilk yardım çantasındaki alkol solüsyonunu bile içerir. O neden oradaydı?

Öncelikle bebeğin umbilikal yarasını yeşil yerine ya da onunla dönüşümlü olarak tedavi etmek için% 1 alkol solüsyonu kullanılabilir.

İkinci olarak, bebeğin cildindeki döküntüleri gidermek için çözeltinin yerel uygulaması endikedir. Bunların en yaygın nedeni, doğum odasındaki bebeklere saldıran bir çeşit stafilokoktur. Annelik hastanesinin hastane infeksiyonlarından kurtulabilmesi için zaman zaman genel lavaboya yakın olmakla birlikte, yine de hastanede stafilokok ile enfeksiyonun dışlanmasını önlemek mümkün değildir.

Yeni doğmuş bir bebeğin cildindeki püstüller neden bu kadar tehlikeli? Çünkü yaşamın ilk ayında bebeklerde cildin koruyucu işlevi hala çok zayıftır ve bakteriler hızla kan dolaşımına girer.

Klorofililpt solüsyonu, çoğu durumda septik bir durumla biten bu tehlikeli komplikasyonu önlemenize izin verir. Yeni doğan tedavi etmek son derece zordur zatürre, neden deri yoluyla ve üst solunum yolu ile değil bir stafilokok gövdesini girin mümkün olduğunu belirtmek gerekir.

stafilokok enfeksiyonu bebeğin vücudunda yerleşmiş ise cilt yüzeyinde değil ve kan, akciğer, iç organların ya da oyuklarda, küçük çocuklar damardan içeri yağ solüsyonu ile kombine olarak bir alkol hlorofilliptom çözümüne atanabilir.

Mesele şu ki, doktorlar sadece aşırı durumlarda bebeklere güçlü antibiyotik reçete etmeye çalışmaktadır. Elbette, antibakteriyel ilaçlar bebeklerde enfeksiyonun kaynağıyla mükemmel bir şekilde baş ederler, ama aynı zamanda yararlı bağırsak florası da dahil olmak üzere hemen hemen tüm florayı yok ederler. Bu, küçük bir çocuk için enfeksiyondan daha az tehlikeli olmayan disbakteriyoz gelişmesine yol açar.

Klorofilkil ile tedavi, patojenik stafilokokların birincil eliminasyonunu sağlar, normal çubuk benzeri floranın bundan muzdarip değildir.

Yenidoğan Klorofiltilius, anne sütü ile karıştırılan 2-3 damla ile reçete edilir.

Damar içi enjeksiyon için Chlorophyllipt nasıl yetiştirilir doktorlar ve hemşireler tarafından bilinir: Bu tür manipülasyonlar sadece bir hastanede gerçekleştirilir ve bu konuyla ilgilenmemelisiniz.

Daha büyük çocukların tedavisinde, ilaç bu kadar aktif olarak kullanılmamaktadır: çocuk ne kadar yaşlı olursa, patojenik stafilokoklar vücuduna zarar verebilir.

Sadece bağışıklığın tehlikeye girdiği ve antibiyotik tedavisine yanıt olmadığı zaman, doktorlar alternatif tedavi olarak Chlorophyllipt kullanmayı düşünürler.

Yeni doğmuş çocuklarda alerjiler varsa - nadir görülen, daha büyük çocuklarda - çok yaygındır. Ve biz ana yan etkisi hlorofilliptom eşlik bronkospazm dahil olmak üzere farklı güç ve alerjik reaksiyonların belirtileri, ortaya çıkması olduğunu hatırlayacaksınız. burun ve boğaz Chlorophillipt infeksiyöz hastalıkların tedavisi çocuklar için sprey Buna rağmen 12 yaş normalde kullanılan ve örneğin yetenekli ateş mukozal ödem yanında daha kayıtsız ilaçlar uygulanmaz - Rinofluimutsil.

Bademcik iltihabı ve farenjit tedavisinde Klorofililpt'e karşı alerjinin yokluğunda bile, çocukların boğaz sularına girmemesi ve seyreltik alkol solüsyonu ile durulanması tavsiye edilir. Boğaz ağrısı ile iltihaplı bademciklerin yağlanması mümkündür.

Bazı pediatristler, çocuklara günde 2-3 kez veya günde iki veya üç kez olmak üzere, burundaki yağlı bir solüsyonu reçete ederler. İlaca karşı toleranssızlık varsa, pürülan soğuk algınlığı tedavisindeki etkisi sizi memnun edecektir, ancak eğer çocuk alerjik riniti veya güçlü mukozal ödem varsa, ilaç ona uymaz.

Çocukta ARI tedavisinde inhalasyon solüsyonlarına klorofililpt eklenebilir mi?

Evde, Chlorophyllipt ile inhalasyon sadece iyi tolere edilirse yapılabilir.

kullanılan inhalasyon bronşit, Trakeit ile pnömoni Chlorophillipt alkol için, hekim de çocuk karmaşık tedavi atayabilirsiniz: alkol solüsyonu ağız ve boğaz yağlanması için inhale ve Chlorophillipt yağı edilir.

Not; Etkili bir inhaler, iyi bir inhalatör gerektirir. İnhalasyon için doğru inhaler nasıl seçilir? - Çok yararlı bir yazı, okumak için tembel olmayın! Ayrıca bu yazıda inhalasyonlar ve diğer birçok önemli ve ilginç nüansların nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

Gebelikte Chlorophyllipt Uygulaması

Hamilelikte klorofililptik yasak değildir, ancak doğru, çok dikkatli ve sadece endikasyonlara göre kullanılmalıdır. Sonuçta, gebe kadınlara daha küçük çocuklardan daha az ihtiyatlı davranılmakta, herhangi bir ilaç reçete edilmektedir.

Bu yüzden fiyat sizi korkutmasa bile ilacı almak için acele etmeyin. Bir jinekolog ve terapiste danıştığınızdan emin olun ve talimatları okuyun.

Unutmayın: Hamilelik sırasında Klorofilitis kullanıp kullanamayacağınızı bilmek istiyorsanız, bu soruyu cevaplamanın en iyi yolu yoktur. Yani, örneğin, gerekli (ve kontrendikasyonu yoktur!) Bir boğaz ağrısı veya öksürük tedavisi için eğer bir doktor hamile kadının gözetiminde seyreltilmiş hlorofilliptom ile durulama.

Ama resorpsiyon için tabletler gösterilmiyor, klorofililpt ile şüphe etmek ve yağ almak (ve daha da çok alkol solüsyonu!) İçerde yasaktır.

Sprey Klorofiltol

Bir sprey şeklinde nazofarenks tedavisinde kullanılan ilaçların günümüzde oldukça popüler olduğu bir sır değildir. Pek çok mantıksız olarak, “sprey” isminin, herhangi bir ilacın tam güvenliğini gösterdiğini düşünmektedir. Ancak, bu her durumda değil.

Yoğun sprey irrigasyonu, Klorofililpt'in toleranssızlığı olan solunum sisteminin ciddi reaksiyonlarına neden olabilir. Bu nedenle, spreyi kullanmadan önce, talimatları dikkatle okuyun ve bir doktora danışın.

Unutmayın: Enfeksiyöz süreç boğazda veya burun boşluğunda derinlerde yuva yaptığında bir sprey içindeki klorofililpt reçete edilir.

Bu dozaj formu sadece yetişkinler içindir ve sadece bileşenlerinin hiçbirine alerjisi yoktur.

Klorofililpt yağ çözeltisi

Klorofililtil - bir yağ çözeltisi - hem topikal uygulama için (pürülan yaraların yağlanması, uygulamalar, dış dişi genital bölgedeki iltihaplı işlemlerin tedavisi veya burun içine damlatma) ve ağızdan uygulama için kullanılır.

Diğer ilaçlarla kombinasyon halinde mide ve duodenumun peptik ülserinin tedavisinde klorofililpt, hastalığın semptomlarının hızlı bir şekilde kaybolmasını ve iyileşmenin hızlanmasını sağlar.

Bu dozaj formunda, ilaç, pnömoni, bağırsak enfeksiyonları, vb.

Yağ çözümüne yönelik talimatlar, boğaz tedavisinde kullanımı için endikasyonları bulamayacağınız zaman şaşırmayın. Kullanımının ana alanı jinekoloji ve gastroenteroloji olmakla birlikte, KBB doktorları bu ilacı hastalarına aktif olarak tavsiye etmekte ve tedavide mükemmel sonuçlar almaktadır.

Boğazın durulanması için, yağdaki Klorofililpt'in uygun olmadığını anlamak gerekir: burada bir alkolik çözüme ihtiyaç vardır.

Alkol solüsyonu Chlorophyllipt - anjina ile gargara için en iyi yol

Angina ile klorofililpt, yerel olarak reçete edilen en etkili araçlardan biridir. Klasik anjin neden olan ajan streptokok olduğu bilinmektedir, ama çok, çok rahat hissediyorum streptokok ve stafilokok flora ve patojenik bakterilerin diğer türler tarafından bademcikleri bulaşmıştır.

Durulama chlorophyllipt laküner angina ile elüsyon pürülan fişleri sağlar ve bademcikler mukoza kıvrımlarının boşlukları ve dezenfeksiyon teşvik eder.

Nasıl gargaralanır? Boğazın angina ile durulanması için kullanılan ilaç, seyreltilmiş bir formda kullanılır. Alkol solüsyonu bir doktor tarafından reçete edilmişse, reçete dilüsyon oranını gösterecektir.

Boğazınızı durulamak için Chlorophyllipt kullanıyorsanız, kendiniz karar verin, ilacın nasıl doğru seyreltileceğine dair talimatları okuyun. Bir ilacın nasıl oluşturulacağına dair bilgiler, İnternet'teki forumlardaki yorumlarda da bulunabilir, ancak daha önce de söylendiği gibi, her zaman güvenilmezler.

Alkol solüsyonu, ağız boşluğunda dudak ya da aft üzerinde bir herpetik erüpsiyonun prime edilmesi için gerekli ise ve seyreltilmemiş formda kullanılabilir.

Bir alkol solüsyonu bir aurikül apsesini tedavi edebilir mi? Ameliyatsız topikal uygulama ile - hayır. Ancak apse edildikten sonra bir dezenfeksiyon olarak, KBB doktorları sık sık bir çözüm ile durulama kullanırlar.

Tabletlerde Chlorophyllipt

laküner ile gargara daha uygun alkol çözeltisi bademcik iltihabı durumunda, ve akut ağrı Atıkyağ sakızlar ve bademcik yağlamak için, tablet içinde katı dozaj formu özel olarak ise, öksürük kalan kronik farenjit atanmasını bu hastalık için mukoz membranında değişiklikleri ve diğer tipik gösterilen semptomlar.

Klorofilitin tabletlerdeki başlıca avantajı, etki süresi ve kullanım kolaylığıdır.

Haplar boğaz ağrısı ile yardımcı olur mu? Yardımcı olurlar, ancak lacunar anjin ile alımlarını bir ön durulama ile kavurucuları boşluktan çıkaracak seyreltik bir alkol çözeltisiyle birleştirmek daha iyidir.

Bir şeyden kuşku duymak nasıl yanlıştır, Chlorophyllipt veya "sol" talimatlar hakkındaki yorumları okuyor musunuz?

Her şeyden önce, tartışmanın altında insan öznenin düşük farkındalık işaret cahil ifadelerin varlığını uyarmalıdır. Eğer Staphylococcus hlorofilliptom tedavisinde anlatır bir makale, okursanız Ayrıca, metin tıbben cahil insanı yazılı unutmayın. Tedavi Staphylococcus Chlorophylliptom yapamaz, ama yok etmek - yapabilirsiniz. Ve, hızlı ve etkili. Bu nedenle, ne zaman birçok farklı varyasyonlarda Chlorophyllipt aureus atandı - ve yerel olarak ve iç ve enjeksiyonları.

Eğer ilaç ya da nasıl gargara ve sulama için bitki yaklaşım nasıl bilmek istiyorsanız Bir kez daha, sen incelemelere güvenmemelisiniz. Bunun için bir talimat var. intravenöz enjeksiyon için - talimatlar detaylı endikasyon ve kontrendikasyonlar, tarif edilenler de dahil olmak üzere, sulama için gerekli olan boğaz, durulama gerektiren alkol hlorofilliptom yüzde kaçında ve bazılarıdır.

Klorofililpt'in ortalama fiyatı, dozaj formu ve aracıların marjlarına bağlı olarak 40 ila 110 ruble arasında değişmektedir.

Yukarıdaki makale ve okuyucular tarafından yazılan yorumlar tamamen bilgilendirici niteliktedir ve kendi kendine tedavi için çağrı yapmaz. Kendi belirtileriniz ve hastalıklarınız hakkında bir uzmana danışın. Kılavuz olarak herhangi bir ilaçla tedavi ederken, her zaman pakette bulunan talimatları ve doktorunuzun önerilerini kullanın.

Sitede yeni yayınları kaçırmamak için bunları e-posta yoluyla almak mümkündür. Abone.

Burun, boğaz, akciğer ve soğuk algınlığından kurtulmak mı istiyorsunuz? Daha sonra buradan kontrol ettiğinizden emin olun.

Boğaz için diğer ilaçlara dikkat etmek de önemlidir:

Burun ve boğaz için yağlı klorofililpt

Klorofililpt yağı mükemmel akan burun akıntısını iyileştirir. Bu durumda uygulanması gerekli: sadece mukozayı kazın veya yağlayın ve buharları solumayın. Tabii ki, ilk kez bir ilaca rastlayan herhangi bir kişi bunu düşünecektir. İlaç yeşil gibi gözüküyor, burun boşluğunu yakmayacak mı? Talimatı düşünelim, bir burnun içindeki klorofililpt çözeltisinin nasıl aşılacağını düşünelim.

İçindekiler:

Burun için yağlı klorofililpt

Aşağıdaki noktaları dikkate alın:

 1. Burnunuzu güçlü olmayan tuzlu bir solüsyonla durulayın.
 2. Damlalık al
 3. Az miktarda klorofilkil
 4. Her burun deliğine iki damla damlat
 5. Kafanı eğ, çözüm boğazına akacak

Duygular nahoş olacak, hafifçe yanacak, ancak tüm patojen bakteriler bu şekilde yok olacak. Bu durumda Klorofililpt yağı, tüm nazal sinüsler tüm acı mevduat, pürülan ve böylece dışarı çekin. Protorgoladan çok daha iyi davranır. Burun akıntısı bol ve spontan olsa bile, ilaç hala hastalıkla başa çıkmaya yardımcı olur.

Sinüzit ile doktorlar, ilacın da yardımcı olduğunu söylüyorlar. Sinüzit nedir - burundaki yeşil tortular, tamamen burun pasajını döşemek, solumaya müdahale etmek. Bir çocukta sinüzit varsa, ilaç sadece 3.5 yaşında sindirilebilir, daha önce yapılamaz. Çocuğunuz 3 yaşından küçükse, pamuklu turları kullanmanız gerekir - bu küçük bir flagellumda sarılı bir yapağıdır. Şiddetli soğuk vakalarda çocuklarda klorofililptin nasıl kullanıldığını düşünün:

 • Birkaç turundochek yap
 • Kompozisyona batırın
 • Her bir burun deliğine, flagella itme ve bir akıl yürütme

İlaç, böylece, mukozayı yağlayacaktır, aynı zamanda adenoidleri yağlar ve rahatlama çabuk gelir.
Tabii ki, soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan klorofililpt yağ çözeltisine başka iyileştirme yöntemleri eşlik etmelidir. Tuzlu çözelti ile yıkama, miorystinin myramistin spreyi ile yıkanması, anaferon veya viferon kullanımı. Tıbbi preparatlar artı klorofililpt ve burun akıntısı hızla geçecektir.

Boğaz için yağlı klorofililpt

Klorofililip yağı da boğaz tedavisinde kullanılabilir. Boğaz tedavisinde klorofililptin yağ çözeltisi nasıl kullanılır, daha fazla düşüneceğiz. Nasıl hareket edeceğine dikkat et:

 1. Furacilin tabletini bir bardak ılık suda eritin
 2. Boğazını durulayın
 3. Üç pamuk tomurcuğu alın veya pamuk yünü uzun ince maşalara sarın
 4. Çözeltiye pamuklu çubuk veya sarılmış pamuk yünü
 5. Boğazını yağlayın

Günde üç kez, çocuk ve yetişkinlerde boğazını yağlayın.

Forumlardaki birçok kişi, boğazı yağlamak için klorofililpt yağın uyuşmadığını, mukoza zarını yakabileceğinizi iddia ediyor. Bu bir hata, mukus yağı yakmak imkansız. Kompozisyon çok yumuşak ve herhangi bir zarar vermeyecek. Evet, eğer boğazınızı yağlarsanız, o zaman akacak, çünkü klorofiller özellikle stafilokoklarla bakterilerle savaşır.

Bir klorofililptin yağ çözeltisinin nasıl kullanıldığına dair bir talimat da vardır:

 • Bir alkol solüsyonuna ihtiyacınız var, eczanede satılıyor
 • Bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı sulandırın
 • Boğaz durulama

Bu işlemden sonra, boğazı klorofililpt yağı ile yağlayın.

Soğuk algınlığının önlenmesi

Sonbaharda, ilkbaharda ve ılık kış aylarında salgın döneminde, önleme için bir klorofililptin yağ çözeltisinin kullanılması kullanılabilir. Sokağa çıkmadan hemen önce, bu bileşiği boğaz ve burnu yağlayın. Yağ ilaç onlar için değil vücutta artık onları gelişmesi için elverişli bir ortam geliştirmek için izin vermeyecektir olarak, ağız veya burun içine nüfuz bakteri bütün bunlar yok edilecek mukoza zarını ve teneffüs korur.

Bakteriler ağız boşluğuna veya burun boşluğuna girdiklerinde ve hastalığın ilk belirtileri başladığı zaman, hastalığın ilk gelişiminde bir çözüm yardımıyla hastalığı öldürmek mümkündür. Bakteriler hızla büyümeye başlar, her saat, daha vardır kişinin burun şişer mukus olarak boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı, hissetmeye başlar sonuç olarak. örneğin, burun bir karıncalanma hissi ve hapşırma provoke küçük kaşıntı hissetmeye başladı girmez ilaç uygulamak Ve eğer, hemen bir ilaç kehribar yardım almalısınız. Nazal mukozayı ve boğazı, her saat bileşimle yağlayın ve daha sonra hastalık gelişmeden önce yok olur.

Klorofililpt ile burun nasıl durulanır

Yağ bileşimi ya burnu yıkar, ya işe yaramadığı için, bu bir alkol bileşimi gerektirir. Boğazın yanı sıra tek bir bardak su ile seyreltilmiş bir çorba kaşığı da kullanılmalıdır. Bir burnu yıkamak için gerekli olan:

 1. Şırıngayı al
 2. Sıcak bir kompozisyon
 3. Banyoda yalın
 4. Bir burun deliğinde, kompozisyonu dökün, diğerinden akacak

Doğal olarak, bu yöntem sadece büyük çocuklar ve çocuklardaki doğal yetişkinler için sadece tuzlu suyla yıkamak için uygundur ve daha sonra yağlı bileşim ile yağlanır.

Makaleden, yağlı bileşimi ve ilacın alkol bileşimini kullanmayı öğrendik. Burun, çocuklara ve yetişkinlere nasıl yağlanır, ilacın burun pasajlarında ne kadar doğru kazılır. Şimdi bunun bademcik iltihabı, bademcik iltihabı ve diğer birçok iltihaplı hastalıkların tedavisi için gerçekten evrensel bir çare olduğunu bileceksiniz.

Yağ çözeltisi Chlorophyllipt - çocuklar veya yetişkinler, analoglar ve fiyat için kullanım ve endikasyonlar için talimatlar

Doğal antimikrobiyaller arasında, doktorların sinüzit, stomatit, üst solunum yolu enfeksiyonları ve bazı jinekoloji hastalıkları için reçete yazdığı klorofililpt yağına özel bir yer verilmelidir. İlaç antibakteriyel aktiviteye sahiptir, antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Çözelti, ayçiçeği veya zeytinyağına dayanır ve temel olarak okaliptüs özütüdür. Şişelerde satılır ve şeffaf bir zümrüt sıvısıdır.

Klorofililpt yağı - kullanım talimatları

Bu preparat, okaliptüs yapraklarının ekstraksiyonundan elde edilen bitki bazlı bir sıvıdır. B. kompozisyonu ortaya klorofil A ve ilaç kendi antiseptik dayanmaktadır, antibiyotiğe dirençli stafilokoklar karşı yüksek etkinliğe sahiptir. İlaç kesinlikle doğaldır, bu nedenle çocuklara ve hamile kadınlara bile izin verilir.

yapı

Preparat, yağlı bir sıvı çözeltisi ile temsil edilir. İçindeki ana etken madde, 20 mg / ml'lik bir konsantrasyona sahip okaliptüs özütüdür. Ek içerikler mısır, zeytin, zeytin veya ayçiçek yağıdır. Her üretici, bunlardan birini kullanır. Okaliptüsün esansiyel yağı, organik asitler, tanenler, selenyum, çinko, manganez ve ilacın antibakteriyel özellikleri de dahil olmak üzere yararlı olan diğer mikro elementleri içerir.

Sorunun şekli

Yağlı bir klorofilkil çözeltisi, okaliptüs yapraklarına dayalı bir preparatın salım biçimlerinden biridir. Eczanede, ilaç koyu renkli cam şişelerde bulunabilir. Her birinin hacmi 20 ml'dir. Yağlı solüsyon, alkole alternatif olarak kullanılır. Bazı nedenlerden dolayı, alkollü ilaçların kontrendike olması durumunda böyle bir değiştirme gereklidir. Buna ek olarak, alkol çözeltisi, yağın aksine, içinde kullanılamaz, ancak harici olarak kullanıldığında, etkilenen alan üzerinde daha uzun sürer. Eczanede bir sprey Chlorophyllipt bulabilirsiniz.

Farmakodinamik ve farmakokinetik

Farmakokinetik çalışmalar yapılmamıştır. İlaç, mavi veya küresel bir okaliptüsün yaprakları karışımından elde edilen bir özdür. Antibiyotik dirençli suşlar da dahil olmak üzere, stafilokoklar üzerinde etiyotropik ve antibakteriyel etkiye sahiptirler. Okaliptüs özü dokularda oksijen konsantrasyonunu artırabilir, detoksifikasyon etkisi vardır. Bu, ilacın azaltılmış doğal bağışıklık ve hipoksi ile kullanılmasına izin verir. Ek olarak antibiyotik tedavisinin etkinliğini arttırır.

Kullanım endikasyonları

Chlorophyllipt, tıpın çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. İlaç ağız boşluğu ve nazofarenks hastalıkları, yanık hastalığı ve diğer birçok patolojilerin bademcik (bademcik iltihabı) iltihabı tedavisi için reçete edilir. Kullanım endikasyonları listesi şunları içerir:

 • sphincteritis;
 • inflamatuar cilt hastalıkları;
 • pürülan yaralar ve sıyrıklar;
 • akne;
 • iyileşmeyen ülserler;
 • erizipel iltihapları;
 • hemoroidler;
 • rektum erozyonu;
 • ülseratif kolit;
 • mide ülseri;
 • serviks erozyonu;
 • ethmoiditis;
 • boğaz ağrısı;
 • larenjitin;
 • postabortiyon sepsisi;
 • pürülan akan burun.

Kontrendikasyonlar

Bu ilaç tamamen doğal bir ilaçtır, bu nedenle çok az kontrendikasyon vardır. Hamile kadınlar ve çocuklar için bile yağ formunda serbest bırakma formuna izin verilir. Genel olarak, klorofililtil kontrendikedir:

 • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • Okaliptüs yaprakları ekstresi veya müstahzarın diğer bileşenlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlük.

Doz ve Yönetim

Yağ çözelti, alkol serbest bırakma formunun aksine içte ve dışta reçete edilir. Her hastalığın tedavisinde, belirli bir kabul şeması kullanılır. Akne tedavisi, arıtılmış yüzün seyreltilmemiş bir solüsyonla tedavisine yardımcı olur. Prosedür 12 saatte bir tekrarlanır. Stomatitin tedavisi için 5-10 dakika boyunca oral mukozanın etkilenen bölgesine yağ ile ıslatılmış bir tampon uygulamak gerekir.

İlaç burun içine gömülebilir, dahili olarak alınır, mukoza ile yağlanır veya iltihaplanma odağı üzerinde kompresler olarak kullanılabilir. Bazı kullanım şemaları:

 1. Yanıklar, ülserler, uzun süreli iyileşme yaraları. Etkilenen bölgeye yağ çözeltisi ile emprenye edilmiş gazlı bezler uygulanmalıdır. Prosedür, 1:10 oranında seyreltilmiş bir alkolik çözelti formuna dayanarak sıkıştırılır.
 2. Antibiyotik dirençli stafilokoklardan etkilendiğinde. Buradaki dozaj günde 5 ml 4'dür. Klorofililptumu 15-20 gün içinde içeri alın.
 3. Cildin erizipelleriyle. Etkilenen alanda, bir yağ çözeltisi ile emprenye edilen bandaj veya gazlı bezden bandajlar uygulanır.

Burundaki klorofililpt

İlaç, KBB hastalıklarına karşı tedavide etkili olduğu gösterilmiştir. Bir genyantrit ve etmoiditin tedavisinde 7 gün boyunca 5 gün ila 5 ml arasında bir çözeltinin günde 4 defaya kadar bir çözelti içine alınması gerekmektedir. Yağ çözeltisini burun içine sokarak tedaviyi tamamlayın. Bir yetişkin için dozaj, her burun geçişinde 10 damladır. Bu yaklaşık 0.5 pipet. Chlorophyllipt çocukların 2-5 damla içinde kazmaya ihtiyacı vardır. Bu şekilde yap:

 • uzanmak, kafanı geri atmak zorundasın;
 • her bir nazal kanalda ilacın belirtilen miktarını damlatmak için;
 • İlaç aldıktan sonra 15 dakika daha uzanın.

Bir yağ çözeltisi yerine klorofililpt spreyini kullanabilirsiniz. Bu formu kullanmak daha uygundur. Sinüzit ile, bir çocuk sadece 3 yaşından itibaren bir yağ çözeltisi ile gömülebilir. Bu noktaya kadar, her bir burun deliğine bebek yağ çözeltisine batırılmış pamuklu turunçlar enjekte edilir. Nazal mukozayı etkiler. Prosedür, hastalığın semptomları azalana kadar günde 2-3 kez yapılabilir. Daha büyük çocuklar için burun saat 6'da kesintilerle gömülür. İlacın alerjik rinit veya nazal mukozanın şiddetli şişmesi için kullanmayın.

Yetişkinlerde laringobronşit, içerisine yağlı bir solüsyon hazırlayarak tedavi edilir. Doz, 7-10 gün boyunca günde 4 kez 5 ml'dir. Komplike olmayan burun kırığı aşağıdaki gibi tedavi edilir:

 • önce% 1 alkol solüsyonu ile nemlendirilmiş, 1:10 oranında seyreltilmiş bandajları uygulayın;
 • Daha sonra aynısını yaparlar, sadece yağ çözeltisini kullanırlar, sargı bezlerini günde 2-3 kez değiştirirler.

Boğaz için klorofililpt yağı

Boğaz ağrısı tedavisi için, doktor iltihaplı mukus bademcikler de dahil olmak üzere, boğaz tedavisi için reçete. Bunu yapmak için, bir çözelti ile emprenye edilmiş bir pamuk flagellum kullanın. Bademciklerin yağlanmasına ek olarak, tabletlerdeki okaliptüs ekstresinin emilmesi reçete edilir, alkol solüsyonu ile durulanır ve bir nebulizatör yardımıyla inhalasyon yapılır. Bronş veya boğazın enflamatuar hastalıklarında, yağ formunun dozu 20 ml'dir.

İlaç, oral yoldan, belirtilen miktarı 4 kez bölerek alınır. Bu, öğün başına yaklaşık 1 tatlı kaşığıdır. Tedavi süresi 7-10 gündür. Ağrıyı azaltmak için boğazın tedavisi şu şekilde yapılır:

 • ilk önce bir klorofilkil tableti alın;
 • Daha sonra alkol solüsyonu ile durulayın (durulama ile furacilini kullanabilirsiniz);
 • Bundan sonra mukoza boğazı, preparatın yağ formu ile muamele edilir.

Gastroenterolojide

Mide ülserlerinin tedavisinde, yetişkinlere kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak klorofililpt verilir. İlaç günde üç kez bir çay kaşığı alınır. Tedavinin seyri yaklaşık 3 hafta sürer, sonra üç aylık bir mola gelir. Daha sonra döngü tekrarlanabilir. Resepsiyonların şeması şöyledir:

 • ilk olarak - aç karnına, kahvaltıdan bir saat önce, 1 tatlı kaşığı 30 ml su içinde çözmeniz gerekir;
 • ikinci - 4 saat sonra, yine bir yemekten bir saat önce, doz aynı kalır;
 • Üçüncü - yatmadan önce, yemekten 2 saat sonra, aynı dozda.

Gastrik ülser ile, preparat ek olarak doğrudan etkilenen bölgeye bir endoskop ile enjekte edilir. Prosedür 10 gün boyunca günlük olarak tekrarlanır. Tıbbi lavmanları uygulamadan önce veya sfinkterit veya hemoroidlerin tedavisi için gerekli lokal komplikasyonlar durumunda, balonun ucunu yağlamak için yağlı bir solüsyon kullanılır.

Jinekolojide klorofilkil

Emzirme sırasında kadınlar için, ilaç çatlakları önlemek için beslendikten sonra meme için uygulama için tavsiye edilir. Bir dahaki sefere, çözelti, kaynamış su ile yıkanır. Serviksin erozyonunu tedavi etmek için klorofililpt ile emprenye edilmiş bir tampon kullanılmalıdır. İlaç doğrudan vajina içine enjekte edilir ve 15-20 dakika boyunca bırakılır. Prosedür 10 gün boyunca gerçekleştirilir, daha sonra douching kullanılır. İşte tedavi şeması değişiyor:

 1. Bir yağlı çözeltinin bir çorba kaşığı bir litre su ile karıştırılarak bir şırınga çözeltisi hazırlamak gerekir.
 2. İşlemden sonra, vajina içine seyreltilmemiş preparasyon ile nemlendirilmiş bir tampon sokulur. 12 saat orada kaldı.
 3. Kurs 2 hafta sürer. Serviks sonunda tamamen epitelize değilse, prosedür döngüsü tekrarlanır.

Özel talimatlar

Hangi hastalığın tedavi edilmesi gerektiğine bakılmaksızın, başlamadan önce bir doktora danışmaya değer. Daha sonra ilaca duyarlılık testi yapmanız gerekir. Bunun için, bir yemek kaşığı su ile seyreltilmiş 25 damla klorofililpti içmek tavsiye edilir. Ardından 6-8 saat bekleyin. Bir alerjinin belirtileri, örneğin, dudakların şişmesi veya mukus boğazının şişmesi gibi belirtilmemişse, ilaç kullanılabilir. Yanıklar ve yaraların tedavisinde, alternatif olarak yağ ve alkol solüsyonlarının uygulanması tavsiye edilir.

Hamilelikte

Hamilelikte yağlı klorofililpt kullanımı sadece bir doktor gözetiminde mümkündür. Uzman, ilacın terapötik etkisinin anne ve çocuk için potansiyel riski aşıp aşmadığını değerlendirir. Klorofililpten yarar daha büyük ise, o zaman doktor temel tedavide ek bir ilaç olarak içerebilir. Jinekolojide, ilaç, ebeveyn olmayan veya kürtaj ile ilişkili akut enflamatuar hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Çocuklukta

Yağ klorofiltipinin kullanımı ile ilgili talimatlar, çocuklarda ilacın kullanımı konusunda açık öneriler içermemektedir. İmalatçı sadece ilacı pediatri alanında kullanma tecrübesi olmadığını bildirmektedir. Kontrendikasyonların az olması ve yağ çözeltisinin iyi tolere edilebilirliği göz önüne alındığında, çocukların tedavisinde halen kullanılmadığı için, bunların alkol formu yasaklanmıştır. Yenidoğan bebeklerde umbilikal yara tedavisinin parlak yeşile alternatif olarak endikedir.

Pediatristler, sivilce püstüllerinde geliştiğinde ve patojenik bakterilerin kan dolaşımına girmesinden kaynaklanan iltihaplı reaksiyonları önlediğinde bu doğal çare önermektedir. Daha büyük çocuklar ve gençler klorofilkiptin yaraları ve sıyrıkları ile tedavi edilirler, soğuk algınlığına yol açarlar. Diğer kullanım endikasyonları:

 • Boğaz veya soğuk algınlığı tedavisinde boğazın yağlanması;
 • onlara alternatif olarak antibiyotik tedavisi ihtiyacı;
 • Azaltılmış bağışıklık ile antibiyotiklere bağışıklık.

İlaç Etkileşimleri

Diğer antiseptikler ile alındığında klorofilkiptumun aktif bileşenleri ikincisinin etkisini arttırır. Bu nedenle, ilaç daha karmaşık tedavide reçete edilir. Diğer ilaçları almak için klorofiltol etkilenmez. Tedavi sırasında alkol içmek önerilmez. Değerlendirme ile değerlendirildiğinde, bu, klorofililpt'in kullanımının etkinliğinde önemli bir azalmaya yol açar.

Yan etkileri ve aşırı doz

İlacın tek yan etkisi, hipersensitivite reaksiyonudur. Doz aşıldığında artar ve aşağıdaki belirtilerle kendini gösterir:

 • mukoza zarlarının ödemi;
 • kızarıklık;
 • nefes darlığı;
 • döküntü;

Satış Koşulları ve Depolama

Eczane içindeki klorofililpt yağı, doktor reçetesi olmadan satın alınabilir. 20 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta saklanmalıdır. Ürünün raf ömrü 2 yıldır.

analogları

Klorofilkil, bileşime veya eylem prensibine yakın olan bir dizi analog preparasyona sahiptir. Bir ilacı başka bir doktorla sadece doktorun reçetesiyle değiştirebilirsiniz. Klorofililtrenin analogları şunlardır:

 • hidrojen peroksit;
 • Chlorophyllin Oz;
 • Manisoft;
 • İhtiyol;
 • Biosept;
 • Antiseptol;
 • Eksteritsid;
 • fukortsin;
 • Septly Plus;
 • Vitasept;
 • Galenofillipt;
 • Evkalimin.

Klorofililpt yağının fiyatı

İlacın fiyatı, üreticiye ve satın alınan yere bağlıdır. Eczanede, yağ çözümü de dahil olmak üzere herhangi bir formunu bulabilirsiniz. Yaklaşık fiyatları tabloda belirtilmiştir:

Chlorophyllipt

Açıklama şu andaki 2015/11/11

 • Latin adı: Chlorophyllipt
 • ATX Kodu: D06BX
 • Aktif madde: Okaliptüs yaprağı ekstresi (Okaliptüs foliorum ekstresi)
 • Yapımcı: LLC "İlaç firması" Sağlık "LLC" Pilot Tesisi "GNCLS", OAO "Halychpharm" Ukrayna LLC "ER SON DI FARMA" Şirket "VIFITEH", Rusya

yapı

Bileşimi Chlorophyllipt içinde tabletler 12.5 mg Okaliptüs foliorum ekstresi kullanılır (% 93 etanol ekstraktan olarak kullanılır) ve ayrıca askorbik asit, şeker ve kalsiyum stearat.

Bileşimi yoğunlaşmak bir enjeksiyon çözeltisinin hazırlanması için aktif madde 2.5 mg / ml'lik bir konsantrasyonda (özütleyici olarak% 93 etanol kullanılır), yardımcı bileşen% 96 etanoldur.

Topikal uygulama için çözeltinin bileşimi: 12.5 mg / ml ve% 95 etil alkol konsantrasyonunda okaliptüs özü.

Çözeltinin yağ içinde bileşimi: 20 mg / ml'lik bir konsantrasyonda okaliptüs özü, mısır (veya zeytin) yağı.

Bir kap (15 mi) içinde 30 mg sprey Eucalypti foliorum, E218 ve koruyucu maddeler (metilparaben) ve E216 (propilparaben), gliserin, polisorbat-80,% 96 etil alkol, arıtılmış su çıkarmak içerir.

Sorunun şekli

 • Tabletler 12.5 mg, paket numarası 20; 25 mg, ambalaj No. 20 ve No. 40.
 • Alkol enjeksiyon çözeltisi% 0.25. Ampuller 2 ml, paket numarası 10.
 • Topikal uygulama ve oral uygulama için alkol çözeltisi% 1. Turuncu cam 25,50 ve 100 ml'lik şişeler, 1 numaralı paket; turuncu cam kutu 100 ml, paket numarası 1.
 • Yağdaki çözelti% 2'dir. Koyu cam şişe 20 ml, paket numarası 1.
 • Topikal uygulama için sprey. Konteynerler 15 ml, ambalaj numarası 1.

Farmakolojik eylem

bakteriyostatik (Mikroorganizmaların çoğalmasını engeller), bakterisit (hassas mikroorganizmaların ölümüne neden olur).

Farmakodinamik ve farmakokinetik

farmakodinami

Klorofilkil, mavi (veya küresel) okaliptüsün (Eucalýptus globúlus) yapraklarından elde edilen klorofillerin bir karışımıdır. vardır antimikrobiyal ve etiyolojik eylem antibiyotik dirençli ve antibiyotiğe bağımlı suşlar dahil olmak üzere stafilokok için.

Taşıyıcı direnç genlerini ortadan kaldırma yeteneğine sahiptir. antibiyotikler farklı plazmidlerin ekosistemleri bakteriyel enfeksiyonların nedensel ajanları, dokularda oksijen konsantrasyonunu artırır, belirgin detoksifikasyon özellikleri.

Yukarıdakilerin hepsi, uyuşturucunun bir aracı olarak, doğal bağışıklığın azalması ile ilacı kullanmanıza izin verir. doku hipoksisi, aynı anda uygulanan etkinliğin arttırılması için bir araç olarak antimikrobiyal ajanlar.

İlacın deneysel çalışması, tropizmi akciğer dokusu ve embriyotoksisite, teratojenisite, mutajenite ve karsinojenisite yokluğunu ortaya koydu.

Kandaki ilacın bakterisidal konsantrasyonları, bir damarda% 0.25'lik bir solüsyondan oluşan tek bir enjeksiyon ile oluşturulur. Bakteriyostatik konsantrasyon oluşturmak için dozun yarısı yeterlidir. Damarın sokulmasından sonraki terapötik konsantrasyon, ortalama altı saat boyunca sürdürülür, böylece ilacı günde dört kez uygulamak optimaldir.

Farmakokinetik

Farmakokinetik çalışmalar yapılmamıştır.

Kullanım endikasyonları

Klorofilkil Tabletler tedavi için reçete edilir üst solunum yolu hastalıkları (larenjit, farenjit, bademcik iltihabı) ayrıca bir araç olarak stomatit (aft veya ülseratif).

Için% 0.25'lik bir çözüm belirtilmiştir Staphylococcal septik durumlar (Doğumdan sonra, cerrahi, enfeksiyon sonrası) da dahil olmak üzere, hem de stafilokok postoperatif ve pyo-enflamatuar komplikasyonlar:

 • Kalp cerrahisi geçiren hastalarda stafilokok endokarditi;
 • yanık hastalığı;
 • zatürree;
 • kemik iliği iltihabı;
 • peritonit;
 • plörezi;
 • kürtaj sonrası sepsis;
 • metroendometritis;
 • subakut veya akut inflamatuar jinekolojik hastalıkların doğum / kürtaj ile ilişkili değildir;
 • pürülan yıkıcı piyelonefrit, yanı sırapiyelonefrit, komplike ürosepsis (karmaşık terapinin bir parçası olarak);

Chlorophyllipt'in parenteral uygulaması ayrıca antibiyotiklerin etkisine dirençli stafilokok olmayan antibiyotiklerin neden olduğu bazı patolojilerde de uygun olabilir. Özellikle, tedavi için ilaç reçete edilir tüberküloz (herhangi bir yerelleştirme), yılancık, listeriosis enfeksiyonu.

% 1'lik bir Klorofililtil (alkol) çözeltisi enfeksiyöz inflamatuar stafilokok hastalıkları, antibiyotiğe dirençli suşların neden olduğu hastalıklar dahil.

İyileşmeyi hızlandırmak için çare kullanımı trofik ülserler ve tedavi için kronik yaralar Servikal erozyon (ESHM) ve yanık hastalığı, postoperatif dönemde komplikasyonların önlenmesi ve patojen taşıyıcısı olan hastalarda bağırsakların akıl sağaltımı için staphylococcus aureus.

Chlorophyllipt yağ çözeltisi stafilokok antibiyotiğe dirençli suşların etkeni olan hastalıkların yanı sıra, patojenik stafilokok taşıyıcı rehabilitasyonu için tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca, ilaç lavmanları sırasında balonun ucunu yağlamak için kullanılır.

İlacın reçete endikasyonları şunlardır:

 • yanık hastalığı;
 • zor şifa yaraları;
 • trofik ülserler uzuvlar;
 • basur;
 • sphincteritis;
 • mide ülseri;
 • ülseratif kolit;
 • eroziv proktit;
 • kupa;
 • gözleri kornea lezyonuyla yakar;
 • karbonkül ve kaynar nazolabial bölge ve burun;
 • KBB organlarının pürülan inflamatuar patolojisi (ilaç etkilidir sinüzit ve ethmoiditis);
 • diş hastalıkları;
 • emziren kadınlarda kırık memeler.

Jinekolojide, yağlı solüsyon ESH ve ayrıca tedavi için kullanılır. rektovajinal fistüller ve vajinal rüptür.

Sprey Chlorophyllipt, antibiyotik dirençli stafilokok suşlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için tasarlanmıştır: yanıklar, ESHM, trofik ülserler, boğaz ağrısı, SARS.

Kontrendikasyonlar

Eucalyptus globulus'un yaprak ekstraktına ve ayrıca çözeltinin, tabletlerin veya spreyin diğer bileşenlerine karşı arttırılmış hassasiyet durumunda ilacın tüm dozaj formları kontrendikedir.

% 1'lik bir alkol solüsyonu kullanımına ilaveten (ilacı alırken) ilave kontrendikasyon - 18 yaşına kadar bir çocuk.

Yan etkileri

Enjeksiyon çözeltisi durumunda, hipersensitivite reaksiyonlarının olası tezahürü - enjeksiyon bölgesinde değişiklikler.

Chlorophyllipt kullanım talimatları

Tabletlerde Chlorophyllipt hakkında talimatlar

Yetişkinler hastalığın şiddetine bağlı olarak 12.5 veya 25 mg tablet alır. Tabletler, çiğnemeden veya yutmadan, tamamen çözünene kadar ağızda tutulur.

Her 4-4 saatte birer birer alınırlar. Bir yetişkin için en yüksek günlük doz 125 mg'dır. Tedavi ortalama yedi gün sürer.

Alkol solüsyonu Chlorophyllipt: kullanım talimatları

Chlorophyllipt'in bir damar içine yavaşça girmesi reçete edilir. zatürree, hastalık yanık, septik durumlar. Ampulde (2 mi) bulunan çözelti, enjeksiyondan hemen önce 38 ml steril izotonik NaCl çözeltisi (% 0.9) içinde seyreltilir. Bitmiş çözüm şeffaf olmalı ve yabancı maddeler içermemelidir.

İlaç, dört ila beş gün boyunca günlük olarak 4 gün / gün intravenöz olarak uygulanır. Tek doz - 40 ml.

en plevral ampiyem ve peritonit tedavisi 8 güne kadar sürer. Bir çözelti ile seyreltilmiş ilaç novocain % 0.25 oranında 1:20 oranında, hasta drenaj tüpü içinden boşluğa enjekte edilir.

Sözlü ve topikal çözüm için talimatlar

Klorofilkil alkol çözeltisi% 1 topik ve içe doğru verilir.

Ağızdan verildiğinde bir yetişkine, ilacın 5 ml'si 30 ml su içinde seyreltilmelidir. postoperatif dönemde ve Staphylococcus çözümün patojenik suşların bağırsak taşıyıcıların rehabilitasyonu için komplikasyonları önlemek için 3 p günlük alınması gerekir. / Gün kırk dakika boyunca yemekten önce.

Bağırsak rektifikasyonunda, Klorofililtrenin rektal uygulanması da lavman şeklinde reçete edilir. Tek bir lavman için bir çözelti hazırlamak için, ilacın 20 ml'si bir litre suda seyreltilmelidir. Prosedürler iki günde bir tekrarlanır. Tedavinin gidişatı on prosedür için tasarlanmıştır.

Ilaç topikal olarak kullanılırsa (kronik yaraların tedavisi için, yanıklar ve trofik ülserler), bir çözelti ile seyreltilmelidir novocain 1: 5 oranında% 0.25 oranında kullanılır ve ilaç emdirilmiş gazlı bez bandajları şeklinde kullanılır. Elbette iki ila üç hafta sürer.

İlaç kullanılmadan önce ESHM tedavisinde vajinanın tüm kıvrımları ve serviksin vajinal kısmı swablarla birlikte boşaltılmalıdır. Bundan sonra, servikal kanal seyreltilmiş 1: 10 Klorofililpt çözeltisi ile yağlanır.

Manipülasyon on gün boyunca tekrarlanır. Gelecekte, hasta Chlorophyllipt ile şırınga yapmak için iki hafta atandı. Şırınga için bir çözelti hazırlamak için ilacın bir çorba kaşığı bir litre su içinde seyreltilir. Tedaviden sonra serviksin epitelleşmemiş olması durumunda, kurs tekrarlanır.

Yağ çözeltisi Chlorophyllipt: kullanım talimatları

Yağ içindeki çözelti içte ve yerel olarak uygulanır.

ECM tedavisinde servikal kanalı yağlamak için kullanılır. Servikste bir solüsyon emdirilmiş bir tamponun maruz kalma süresi 15 ila 20 dakika arasındadır.

Kursun süresi 10 gündür. Bundan sonra, kadın iki hafta boyunca ilaçlama çözümü şeklinde ilacı kullanmaya devam etmelidir. Hazırlanması için, çözelti içindeki bir çorba kaşığı bir litre su içinde seyreltilir. Her bir çiftleştirmeden sonra 12 saat vajinada bırakılmalı, seyreltilmemiş yağ çözeltisi tamponuna batırılmalıdır.

Tedaviden sonra serviksin epitelleşmemiş olması durumunda, kurs tekrarlanır.

Tedavi için trofik ülserler ve kronik yaralar Chlorophillipt dönüşümlü 01:10 chlorophyllipt sargı bantlarının bir seyreltmede bir yüzde bir alkollü bir solüsyonu ile emprenye etkilenen bölgelere uygulanan yağ yedirilmiş gazlı bez içinde bir çözelti olarak topikal olarak uygulanır.

Çözelti ayrıca, ilaç ucunda ve lokal komplikasyonlarda balon ucunu yağlamak için kullanılır. basur veya sfinkter.

Patojenik stafilokokların antibiyotiğe dirençli suşlarının neden olduğu patolojilerde, yağdaki solüsyon 4 gün / gün çay kaşığı (5 ml) ile oral olarak alınır. Tedavi iki ila üç hafta devam eder.

Tedavi için mide ülserleri Kompleks terapide klorofiltil, üç hafta boyunca günde üç kez bir çay kaşığı ile alınır. Üç ay sonra kurs tekrarlandı.

Çözeltinin yağ içinde uygulanması şeması aşağıdaki gibidir:

 • 1 resepsiyon - kahvaltıdan bir saat önce, aç karnına, ağızda önceden emülsiyon durumuna
 • Ilacın bir çay kaşığı ile 30 ml su;
 • 2 resepsiyon - dört saat, öğle yemeğinden bir saat önce, aynı dozda ve aynı şekilde;
 • 3 resepsiyon - yatmadan önce, bir yemekten sonra iki saat, aynı dozda.

Ile iyi sonuçlar peptik ülser hastalığı Ayrıca, bir ülseratif defektin yerine doğrudan bir endoskop vasıtasıyla yağ içinde bir solüsyonun verilmesini sağlar. Prosedür 1 / gün. on gün içinde.

en yılancık ilaç topikal olarak bandaj şeklinde kullanılır.

Diş pratiğinde (örneğin, stomatitağız boşluğu ve diş etlerinin yağla muamele edilmiş mukoza zarlarında çözelti.

en KBB organlarının hastalıkları (en ethmoiditis veya sinüzitYetişkinler bir hafta içinde bir çözelti almalıdır (tek doz - 5 ml, prosedürlerin çokluğu - 4 gün / gün), burun ilacı kullanımı ile tedaviye destek.

Aynı zamanda, bir yetişkin 3-4 r / gün her burun geçişinde 10 damla ila 0.5 pip ilaç alır. Burundaki çocuklar 2-5 damla fon için reçete.

Klofililptiyi prone pozisyona geri bastırarak başın içine gömün. İlacın verilmesinden sonra, hasta on beş dakika daha bu pozisyonda kalmalıdır.

Boğazdan larenjit, laringotrakeit) ve bronşların inflamatuar hastalıkları ilaç 20 ml / gün alınır, belirtilen dozun dört bölünmüş doza bölünmesi (her biri bir çay kaşığı). Boğaz ve bronş için yağlı Klorofiltiptik 7-10 gün içinde kullanılmalıdır.

en boğaz ağrısı Yağ çözeltisi pamuk yününden flagella emdirilir ve daha sonra iltihaplı bademcikler ile muamele edilir.

Sivilce (suçiçeği dahil) yanı sıra komplike olmayan (basit) tedavisi için kaynar Yağlı bir çözelti ile emprenye edilmiş, pansumanlar dönüşümlü olarak 1:10 oranında su ile seyreltilmiş ve% 1 alkollü Chlorophyllipt alkol solüsyonu ile uygulanır. Değişen bandajlar 2-3 r. / Gün olmalıdır.

Emziren kadınlar için, çatlakların önlenmesi için her besleme sonrasında nipellere yağ çözeltisinin uygulanması tavsiye edilir. Bir sonraki beslenmeden önce, ilacın kalıntıları kaynamış su ile yıkanır.

Sprey Chlorophyllipt: kullanım talimatları

enflamatuar solunum yolu hastalıklarında 12 yıl yetişkin büyük çocuklar için boğaz sprey kabı stop valfı basarak her bir uygulama ile, iki ya da üç kez 3-4 p / gün :. ilaç püskürtülür yutak tavsiye edilir. Boğaz için sprey uygulama süresi 3-4 gündür.

Sprey Chlorophyllipt-Vialline talimatlarında, ilacın ağız boşluğunun tedavisinden sonra 20-30 dakika boyunca yiyecek ve içecek yemekten kaçınması gerektiği belirtilmektedir.

Yanıklar tedavi ederken, erozyonlar ve trofik ülserler Mukoza zarının veya cildin etkilenen bölgesine 15-20 dakika boyunca günde iki kez, gazlı bezle ıslatılmış bir sprey uygulayın. Yara yüzeyleri on gün boyunca günlük olarak tedavi edilir.

Anjinada klorofilit

en boğaz ağrısı chlorophyllipt aksiyon enflamasyon, ağrı yoğunluğundaki azalma olarak irin ve mukus oluşumu ve doku kurtarma bademcikler şiddetini azaltır ve patojenik mikrofloranın çoğalmasını ve imha durdurmak yöneliktir.

Dozaj formlarının çeşitliliği, hem yetişkin hem de çocuk için en uygun yöntemleri seçmenize izin verir. Bu durumda, kombinasyon halinde farklı dozaj formları da kullanılabilir.

Örneğin, bir nebülizer chlorophyllipt bir alkol çözeltisi ya da inhalasyon ile hap bademcik yağlama yağı çözeltisi ve gargara ek mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için.

Nasıl gargara için alkol Chlorophyllipt sulandırmak için?

Boğazın durulanması için% 1'lik bir çözeltinin kullanımı için endikasyonlar enflamatuardır. orofaringeal hastalıklar. Chlorophyllipt nasıl seyreltilir, hastanın yaşına bağlı değildir.

Boğazın durulanması için Chlorophyllipt'in oranları şu şekildedir: 0.5 fincan ılık su için 5 ml çözelti.

İlacın tüm hacmi tek bir durulama için kullanılır. Prosedür en az beş dakika sürmelidir. Boğazın durulanması Klorofililtomun yemekten sonra yapılması daha iyidir, en az 4-5 ruble / gün (optimal olarak - her üç saatte bir). İşlemden sonraki 30 dakika içinde hiçbir yiyecek veya içecek yememelisiniz.

Çözüm Chlorophyllipt: Hamilelik sırasında gargara nasıl çözülür?

Gebe kadınlar, diğer tüm hasta kategorileri gibi boğazlarını durulamak için aynı oranda klorofililtin ile seyreltilmelidir. İşlemi gerçekleştirmeden önce, alerji.

Bunun için, bir kadının ağız boşluğunu, ılık su ile benzer bir hacimde seyreltilmiş 25 ml'lik bir alkol çözeltisi ile durulaması gerekir. Kompozisyon tıbbi amaçlar için kullanılabilir, 6-8 saat içinde herhangi bir bulgu yoksa alerjiler.

İnhalasyon Chlorophyllipt için nasıl yetiştirilir?

Soluma için bir yüzde alkol solüsyonu kullanın. Bu tedavi yöntemi Solunum yollarının stafilokok enfeksiyonları.

İnhalasyon çözeltisi, bir hacim Chlorophylliptum'un, on hacim salinde seyreltilmesiyle hazırlanır. Bir nebülizör yoluyla bir inhalasyon için, ilacın 3 ml alması yeterlidir. Prosedürler 3 gün / gün tekrarlanır.

aşırı doz

Doz aşımı yan etkilerin şiddetini artırabilir.

etkileşim

Chlorophyllipt'deki aktif maddeler diğerlerinin etkisini arttırır. antiseptikler.

Satış şartları

Enjeksiyon çözeltisi haricinde ilacın tüm dozaj formları reçetesiz olarak dağıtılır.

Depolama koşulları

Tabletler, enjeksiyon ve sprey 25 ° C'ye kadar bir sıcaklıkta saklanmalıdır. Tek ve iki yüze çözümlerin depolanması için izin verilen üst sıcaklık sınırı 20 ° C'dir.

Son kullanma tarihi

Tabletler için, 1 ve 2% çözümler - iki yıl. Sprey için - üç yıl. % 0.25 - beş yıllık bir çözüm için.

Özel talimatlar

Tedaviye başlamadan önce, hastanın Chlorophyllipt'e olan duyarlılığını belirlemek gerekir. Bunu yapmak için,% 0.25'lik bir alkol solüsyonu almasına izin verilir (çorba kaşığı başına 25 damla).

6-8 saat sonra ortaya çıkarsa alerjiler hayır (mukoza boğazının şişmesi, dudakların şişmesi vb.), ilaç, talimatta verilen önerilere uygun olarak kullanılabilir.

Tabletlerin bileşenlerinden biri, ilacı hastalara reçete ederken hatırlanması gereken şekerdir. diyabet mellitus.

Enjeksiyon kullanımı için alkol solüsyonunu seyreltmek novocain. Bu nedenle, ilacın uygulanmasından önce istenmeyen reaksiyonları önlemek için, novokain (işaretler) tolere edilebilirliği için bir test yapılmalıdır alerjiler deride kızarıklık ve enjeksiyon bölgesinde dokuların şişmesi).

Chlorophyllipt'in topikal uygulaması tavsiye edildiğinde, alternatif olarak yaraların tedavisi için kullanın ve yüzde iki yağ ve% 1'lik bir alkol solüsyonu yakar.

analogları

Chlorophyllipt 4 ile aynı ATC koduna sahip analoglar: Antisept 70 ve % 96, Askosept, Antiseptol, Ahd 2000, Balzamik çeşni (Vishnevsky'ye göre), Bioantisept, Biosept, Bonaderm, Elmas yeşil, Vitasept, gidroperit, Elon, Incidin sıvı, ihtiyol, xeroform, Manisoft, Çay ağacı yağı, Sodyum tetraborat, Hidrojen Peroksit, Septly Plus, Skinman Soft, Sterillium, fukortsin, Chlorophyllin-oz, Hospisept, Ekteritsid, Elekasol, Etilosept.

Çocuklar için klorofilit

Çocuklara yönelik talimatlarda, Klorofililpt kullanımı konusunda net bir öneri yoktur. Üretici, pediyatrida tablet, sprey, alkol ve yağ çözeltilerinin kullanımında herhangi bir deneyim olmadığını göstermektedir. Ayrıca,% 1 oranında alkol solüsyonu almak için kullanılan kontrendikasyonlardan biri 18 yaşına kadardır.

Bununla birlikte, ilacın iyi tolere edilebilirliği ve kullanım için az sayıda kontrendikasyonlar göz önüne alındığında, genellikle yenidoğan döneminden beri kullanılmaktadır.

Yeni doğanlar için klorofililpt öncelikle umbilikal yara tedavisi için kullanılır. Çözeltiye alternatif olarak% 1'lik bir alkol çözeltisi şeklinde preparasyon uygulanır. parlak yeşil veya bununla dönüşümlü olarak kullanılması tavsiye edilir.

İlaveten, yeni doğmuş bebekler için Chlorophyllipt çözümünün tedavi için kullanılması önerilmektedir. stafilokokal püstüler döküntü Yutulması üzerine gelişen sistemik inflamatuar reaksiyonların önlenmesi ve önlenmesi patojenik bakteriler kan dolaşımında.

Daha büyük çocuklar çözeltisi ile tedavi edilmiş yaralar ve sıyrıklar, ergen ilaç akne juvenil (pamuklu bir bez kullanılarak döküntü nokta elemanları üzerine uygulanan çözelti) tedavisi için bir madde olarak endikedir.

Bazı durumlarda, çocuklara% 0.25'lik bir intravenöz solüsyon ve içeride yağlı bir solüsyon alınması tavsiye edilir. Parenteral uygulama, patojenik stafilokok iç organlarda (özellikle akciğerlerde), vücut boşluklarında ve kan plazması.

Çocuklar için yağlı bir çözüm angina ve ARVI için reçete edilir. En küçük hastalar da dahil olmak üzere, burnun damlatılması ve gırtlağın yağlanması için kullanılır (eğer yağlanması güç ise, meme başı bebekler verilebilir).

Alkol solüsyonu anne sütüne veya suni karışıma eklenir (her doz için birkaç damla).

Klorofilil ve antibiyotikler Küçük çocuklar, doktorlar genellikle birincisini tercih ederler. Bu aynı c antibiyotikler hareket kuvveti, klorofilit bir organizma için yararlı olan mikroorganizmaları yok etmez ve dysbacteriosis.

Ilacın lehine seçim de bağışıklık durumunda yapılır antibiyotik tedavisi ve çocuğun bağışıklığı azalmış ise.

Çocuklar için bir ilaç ile ve Chlorophyllipt (oran) ile gargara nasıl gargara yapmak mümkün mü?

İlaçların tablet formları küçük çocukların tedavisi için uygun olmadığından ve çocuklar için sprey sadece on iki yaşından itibaren kullanılabilir (yan etkisi alerjik reaksiyonlar ve özellikle bronkospazm), çocuk doktorları ile KBB hastalıkları Çocuklar, iltihaplı bademcikler ve boğazın durulanması için bir alkol solüsyonunu tedavi etmek için bir klorofililtil yağ çözeltisinin kullanılmasını önermektedir.

Çocuklar kloratma için klorofililpt uygulanmalı, daha önce bir bardak sıcak (10 derece değil)% 10'luk bir çözelti suyla seyreltilmelidir.

Durulama prosedürü en az 3 gün / gün tekrarlanır. Aynı zamanda, bir çocuk daima bir yetişkinle birlikte olmalıdır.

Çocuk burnunda bir yağ çözeltisi damlatmak mümkün mü?

Yağda yüzde iki'lik bir çözümün çocuklarında kullanım endikasyonları, paranazal sinüsler alanında iltihaplanma süreçleridir - sinüzit ve sinüzit. Yokluğunda alerjiler Çocuğun burnundaki klorofililptik, her bir burun pasajında ​​iki ila beş damla (hastanın yaşına bağlı olarak) 2 veya 3 gün / gün uygulanır.

Gebelikte klorofililpt

Gebelik / laktasyonda Chlorophyllipt'in etkinliği ve güvenilirliği araştırılmamıştır, bu nedenle ilaç sadece beklenen iyileştirici etkinin fetus / çocuk için potansiyel riskleri aştığı durumlarda reçete edilebilir.

Klorofilit Yorumlar

Klorofilkil evrenseldir antimikrobiyal ajan, Yenidoğanda ve yaşam boyunca kullanılabilir.

İlaç yıkıcı mikroflorayı yok eder (stafilokoklara karşı en etkilidir), iltihabı giderir, yara iyileşmesini hızlandırır, bademcik iltihabı ve sinüzit, bebeklerde ve ergenlerde akneden terleme, yanıklardan, basur ve jinekolojik hastalıklar.

Klorofilit hakkında kötü yorumlar bulun imkansız. Sprey, yağlı solüsyon ve tabletler, hem bağımsız olarak hem de birbirleriyle kombinasyon halinde mükemmel şekilde çalışırlar. Ilacı kullanan insanlar, tüm aile için bir kurtarıcı ve boğaz ağrısı ve burun akıntısı için en iyi çare olarak düşünün.

Klorofililtrenin avantajları, aynı zamanda, fiyatların ve salım formlarının çeşitliliğine kıyasla düşüktür ve hastaya tanı ve yaşına göre en uygun olanı seçmeye izin verir.

Fiyat Klorofiltol

Boğaz için Chlorophyllipt hap satın alabilirsiniz 120 ruble ortalama olabilir. (ambalaj no. 20). Yağ çözeltisi (20 ml şişe) - 100-120 rub., Sprey Chlorophyllipt - 220 ruble fiyatında fiyat Chlorophyllipt.

Fiyat Klorofilit alkol - 299-335 ruble. (100 ml'lik bir şişede% 1'lik bir çözelti).

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ile çalkalayın

soda çözeltisi gargara, patojenik bakterilerin% 70 anjin, pürülan birikimlerinden bademcik temizler nötralize rahatsızlık ve ağrıyı azaltır.Soda avantajlarıKabartma tozu sodyum bikarbonattır, beyaz, toksik olmayan ve acı bir tada sahiptir.

Farenjit - yetişkinlerde semptom ve tedavi: ilaçlar, inhalasyon, durulama

Farenjit, posterior faringeal duvarın mukoza ve lenfoid dokusunun akut veya kronik bir enflamasyonudur. Hastalığın gelişimi için faktörler, bakteriyel veya viral enfeksiyonlar, irritan veya alerjenlerin etkileri, vb olabilir.