Loading

Çocuklarda anjina ile klorofililpt

Boğaz hastalıklarının tedavisinde birçok hasta bitkilere dayalı araçlara öncelik verir. Esansiyel yağlar ve şifalı bitki özleri, boğazdaki acı ve terleme ağrılı semptomlarından hızlıca kurtulabilir. Doğal bileşenlerin içeriği nedeniyle, bu tür ilaçlar etkilidir ve alerjik reaksiyonların gelişmesine neden olma olasılığı daha azdır. Bu ilaçlardan biri, Chlorophyllipt'dir: anjina ile, karmaşık bir tedavi rejiminde, faringeal boşluğun durulanması, irrigasyonu ve tedavisi için kullanılabilir.

Kompozisyon ve etkileri

Klorofililtil, okaliptüs yapraklarından elde edilen uçucu yağların bir özüdür. Aktif bileşenlerin içeriği nedeniyle, bu aracı sağlar:

 • antibakteriyel;
 • anti-enflamatuar;
 • büzücü;
 • ekspektoran;
 • bir ağrı kesici;
 • antiviral ve antifungal etkiler.

Aktif maddeler chlorophyllipt kompleksi, anjin patojenik mikropların büyümesini ve üremesini inhibe eden eski haline gelmesini geliştirir bademcikler mukoza işler ve kısmen bölgesel olarak rahatsız edici etkilere ağrıyı azaltır.

Salım ve dozaj formları

İlaç bir yağ ve alkol çözeltisi olarak salınır. Ampullerde% 1 alkol çözeltisi salınır ve boğaz hastalıklarının lokal tedavisi için kullanılır. 0,% 25 alkol solüsyonu ampullerde salınır ve örneğin sepsis ile birlikte vücudun ciddi enfeksiyon hastalıkları için intravenöz olarak kullanılır.

İlaveten, Chlorophyllipt ilacı rezorpsiyon için bir sprey ve pastiller formunda bulunabilir. Enjeksiyon için ampuller hariç tüm formlar, anjinin topikal tedavisi için başarıyla kullanılmıştır. Chlorophilliptus'un salınım şeklini seçerken hastanın yaşını, hastalığın klinik görünümünü ve bireysel tercihleri ​​dikkate alın.

uygulama

Bu çözümün kullanımı, hastanın seçtiği serbest bırakılma türüne bağlıdır. 3-4 yaş arası çocuklara sprey kullanımı önerilmemektedir. Resorpsiyon için pastillerin sadece, çocuğun bir anda koklama veya yutmak yerine, bunları çözebildiği durumlarda izin verilir.

Yağlı çözüm

Daha çok jinekolojide kullanılır. Angina ile, boğazda belirgin kuruluk ve terleme ile farinks ve bademciklerin arka duvarını tedavi etmek mümkündür. Bunu yapmak için, yağ bezine pamuklu çubuk sürün ve iltihaplı mukoza ile tedavi edin. Onun yardımıyla anjina ile bir buhar inhalasyonu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, ilacın 5-10 ml'si sıcak buharla tencereye eklenir ve 10-15 dakika boyunca nefes alınır.

Alkol çözeltisi

Boğazınızı yıkamak için Chlorphillipt alkol solüsyonunu kullanın

Alkol solüsyonu boğaz iltihabı ile durulama için kullanılır. Bunu yapmak için, rahat bir sıcaklıkta su ile seyreltilir: 1 kısım alkol çözeltisi ve 5 birim su. İlaç küçük çocuklarda ve ağız boşluğunun atrofik hastalıkları olan hastalarda kullanılmaz.

Sprey ve pastiller

Sprey Chlorophyllipt günde 3-4 kez uygulanır. Ortalama tedavi süresi bir haftadır. Çözünen pastiller çözülene kadar ağızda tutulur. Maksimum günlük doz 5-6 adettir.

Kontrendikasyonlar ve öneriler

İlaç iyi tolere edilir. Yan etkiler arasında lokal alerjik reaksiyonlar (yanma, dilin uyuşması veya mukozanın şişmesi) kaydedildi. Kontrendikasyonlar, ilacın bileşenlerine karşı bireysel duyarlılıktır.

Doktorun ifadesine göre hamilelik ve beslenme sırasında kullanılmasına izin verilir. Çocuklar, serbest bırakılma biçimine bağlı olarak üç yıl sonra kullanılır.

Anjina tedavisi için, sadece klorofiltiptik antibiyotikler ile birlikte karmaşık tedavinin şemasında kullanılır. Aynı tedavi rejiminde farklı formların kullanılması önerilmez.

maliyeti

Tablo, farklı çıktı biçimlerinin maliyetini göstermektedir.

Boğaz ağrısı klorofililpt ile tedavi ediyoruz!

"Angina" hastalığı, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde palatine bademcikleri etkileyen en yaygın rahatsızlıktır. Angina zorunlu tedavi gerektiren bulaşıcı hastalıkları ifade eder. Anjina tedavisi için, bazı durumlarda doktorlar klorofilkil gibi bir ilaç reçete. Fakat anjinada etkili olan klorofililptik midir?

Doktorların görüşleri arasında belirsizlikler vardır, klorofilkil ile tedavi edilen hastaların bazıları reçete edilirken, diğerleri ise anjinayı yalnızca antibiyotik yardımı ile tedavi etmenin mümkün olduğunu düşünmektedir.

Anjin ve klorofilkil

Angina tıbbi terminolojide, iltihaplanma şeklinde bademciklerin yenildiği bir enfeksiyöz hastalık olan akut bademcik iltihabı olarak adlandırılır. Ana patojenler, Streptococcus, Staphylococcus ve diğer türlerin bakterileridir.

Bir boğaz ağrısı tedavisi klorofililpt gibi bir ilaç tarafından yardımcı olur. Bu ilacın kendine özgü özelliği, vücudun her tarafına yayılan eyleminin, hem bademcikler hem de genel olarak tüm organlarda hastalığın etken maddesini yok etmesidir. Chlorophyllipt, bakteri üremesini ve gelişmesini ve ayrıca vücuda yayılmasını engelleyebilir. İlaç klorofiltol hakkında özel olan nedir ve neden ciddi bakterileri yenebiliyor?

Chlorophyllipt, iki ana maddeye dayanan farmakolojik bir ilaçtır:

Okaliptüs olup, bakteri ölümünün gözlemlendiği ana antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Okaliptüs, esas olarak Avustralya'nın doğasında bulunan bir ağaçtır.

Tıbbın temeli tam olarak antimikrobiyal özelliği olan bu ağacın yapraklarıdır. Okaliptüs çeşitli patojenik bakterilerle etkili bir şekilde savaşır, ancak özellikle patojen parazitleri etkiler.

Ürün Avantajları

Chlorophyllipt ilacı için, aşağıdaki pozitif etkiler doğaldır:

 • Bakterileri. İlaç bileşimi bakterilerin üstesinden gelmeyi sağlar
 • Antienflamatuvar. Bademcikler ve boğazda iltihaplanma sürecinin kaldırılmasında aktif rol alır.
 • İmünostimulan. Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun çeşitli negatif uyaranlara karşı direncini arttırır.
 • Yeniden oluşturuluyor. Anginadaki klorofilkil, bademciklerin hızlı iyileşmesini hızlandırır
 • Bakteriostatik. Bakterilerin vücutta daha fazla gelişmesini ve yayılmasını sınırlandırmaya katılır.

Chlorophyllipt, bademciklerde pus oluşumunu engelleyerek komplikasyon olasılığını azaltır. Bu nedenle, ilacı aldıktan sonra, hastanın durumunun önemli bir rahatlaması vardır. Chlorophyllipt o kadar popülerdir ki, dört serbest bırakma formuna sahiptir:

 • alkolik çözelti
 • sprey
 • tabletler
 • yağ çözeltisi

İlaç klorofililptinin anjinaya karşı farklı uygulama şekillerindeki ana farklılık çeşitlerini açıklığa kavuşturacağız.

Klorofililtrenin yağlı çözeltisi

İlaç salımının farklı formları ilacı almanın yanı sıra çeşitli viral ve bakteriyel hastalıkların tedavisi için uygundur. Çocuklar için, yağlı bir çözelti formunda daha uygun bir salım biçimi amaçlanmaktadır. Yetişkinler tabletleri çözebilir veya alkol solüsyonu ile gargara edebilir.

İlacın yağlı çözeltisi, 100 ml'lik bir cam kap içinde tedarik edilir. Kullanmak için pamuklu yün kullanın. Bunu yapmak için, pamuk bir demet şeklinde haddelenmeli, daha sonra bir yağ çözeltisine batırılmış ve bir boğaz ile yağlanmış olmalıdır.

Ebeveynlerin, klorofililptin yağı çözeltisinin çocuklar için en etkili olduğunu bilmeleri önemlidir, çünkü aktif madde doğrudan bakteriyel yayılma ve gelişim alanına uygulanır.

Preparatın yağlı çözeltisi okaliptüs ağacının yapraklarından oluşur. Petrol üssü sayesinde tıbbın boşluğuna uygulandıktan sonra ilaç uzun süre dayanır ve iyileştirici özelliği vardır.

Çocuklar için alkol solüsyonu önerilmemektedir, bu nedenle ebeveynlere, ilacın yağlı bir çözelti şeklinde yardımcı olunması sağlanmaktadır. İlacın yağlı çözeltisi, bir burun damlası olarak kullanılabilir.

Alkol çözeltisi

Bir alkol çözeltisi formundaki klorofilit, boğazın durulanması için tasarlanmıştır. Durulama günde 2-3 kez yapılmalıdır. Bunu yapmak için,% 1 alkol çözeltisi şeklinde klorofilit kullanılır. Çözelti seyreltilmelidir. Bunu yapmak için, ilacın bir çay kaşığını bir bardak kaynamış su içinde çözmeniz gerekir, bundan sonra boğazınızı durulama prosedürlerini gerçekleştirmeniz gerekir.

Önemli! İlacın suda çözüldüğü zaman, sıvının sırasıyla sıcak, soğuk değil, sıcak olması gerektiğini bilmelisiniz.

Alkol çözeltisinin ayrıca, durulama sırasında ilacın bademciklerin en karmaşık bölgelerine girmesi ve bakterileri öldürmesi nedeniyle avantajları da vardır. Durulama prosedürleri ile, ilacı almaktan korkmazsınız, çünkü bir tehlike oluşturmaz, hatta bunun tersi, oral ve hatta intravenöz yolla uygulanabilir.

Tabletlerde Chlorophyllipt

Anjinli klorofililpt, tabletler biçiminde kullanılır - en popüler bırakma biçimi, çünkü önemli bir özelliği vardır - kullanım kolaylığı. Ayrıca, tabletler, hastalığın nedensel ajanları üzerindeki etkinin süresine bağlıdır.

Tabletler rezorpsiyon içindir. Tabletin emilme süresi 5 ila 15 dakika arasındadır.

Boğazın karmaşık bir formu ile etkili bir şekilde mücadele. Tabletlerin, esas olarak alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasından kaynaklanan bazı dezavantajları vardır. Bu nedenle, bir ilacın ilk alınmasından önce, yapısında bir alerjinin bulunmadığına inanmak gerekir.

Boğaz boğazının klorofililpt ile tedavisi şu şekilde yapılır: 7 gün boyunca, tabletleri her 4 saatte çözmeniz gerekir.

sprey

Daha az popüler ve etkili olan, ilacın bir sprey biçiminde bırakılmasıdır. Sprey hem yetişkinler hem de çocuklar için kullanılabilir. Püskürtme boşluğunun üzerinde bir sprey yeterli olduğundan, sprey çok uygundur, daha sonra 4 saat boyunca ilaç ve hoş olmayan rahatsızlık semptomlarını unutabilirsiniz.

 • Sprey 3 yaşından itibaren çocuklar tarafından kullanılmasına izin verilir
 • Püskürtülen püskürtülen bademciklerin boşluğuna püskürtün ancak yemekten sonra, 20-30 dakika boyunca püskürttükten sonra bir kişi hiçbir şey yemedi.
 • Bebekler sprey, kompozisyonun alkol içermesi nedeniyle yasaktır

Spreydeki alkol çözeltisine bağlı olarak, ilaç derin bir etkiden kaynaklanır. Spreylerin sayısı hastanın yaşına bağlıdır, bu nedenle doktor boğaz ağrısı tedavisinde ilacın dozajını reçete eder.

Sonuç

İlaç klorofilidin başlıca avantajı, bileşiminin doğal bileşenlere dayanmasıdır.

Bu tür bir ilacın sadece olumsuz özellikleri yoktur, aynı zamanda sadece antibiyotik ilaçların baş edebileceği patojenik bakterilerin üstesinden gelmesine de izin verilir. Ancak antibiyotikler etkili değildir, çünkü sık kullanımlarından sonra, suş yeniden oluşur. Yani, bakteriler antibiyotiklerin etkilerine karşı koruyucu bir fonksiyon üretirler. Klorofilkil ile, böyle bir reaksiyon hariç tutulur, bu nedenle çoğu doktor hastalarına anjini klorofililpt ile tedavi etmenin doğru ve yararlı yolunu önerir.

Boğazın üstesinden gelmek için, klorofililpt ile kombinasyon halinde başka ilaçların kullanılması gerekir, ancak bu ilacın doktor randevusu ile reçete edilmesi gereklidir. Klorofilidin, hastalığın ilk aşamalarında kullanıldığında, hastalığın gelişmesini engelleyebildiğini ve dolayısıyla komplikasyonların ortaya çıkmasını önleyebildiğini belirtmek önemlidir.

Çocuklarda angina tedavisi için klorofililpt

Genellikle aşırı dondurma ya da alkolsüz içecekler sevgisi anjin gelişimini tetikler. Hastalık, boğazda ağrı ve terleme, bezlerde ve lenf düğümlerinde artış, sıcaklığın artması ile karakterizedir. Mikropların büyümesini durdurun ve nazofarenks boyunca enfeksiyonun yayılmasını önleyin, yararlı özellikleri kulak burun boğaz ve diş hekimliğinde zaten yüceltilmiş olan ilaç klorofiltipine yardımcı olacaktır. Iyileşme hızlandırmak için anjin içinde klorofiltip nasıl kullanılır?

Preparatın klorofiltolun özellikleri

İlacın klorofililptinin ana bileşeni, okaliptüs yapraklarından "ekstrakte edilmiş" klorofildir. Bitkilerin yeşil yapraklarını renklendiren onlar. Bununla birlikte, bunun dışında, bu klorofiller güçlü antiseptiklerdir. Pürülan anjina ile klorofililpt, yan etki vermeyen ve mikroplarla hızla başa çıkabilen vazgeçilmez bir ilaçtır.

İlaç klorofiltipte, bakterisit ve bakteriyostatik özellikler göstermiştir. İlacın aktif bileşenleri, antibiyotiklere karşı zaten "bağışıklık" geliştirmiş mikroorganizmaları bile yok edebilir.

Anjinada klorofilliptom ile durulama, bir detoksifikasyon etkisine sahiptir, dokularda oksijen içeriğini arttırır ve ayrıca bakterilerin antibiyotiklere direncini azaltır. Bu nedenle, sıklıkla anjinada klorofililpt kullanımı temel ilaçların etkisini arttırmak için tasarlanmış zorunlu bir yardımcı tedavi yöntemidir.

Hazırlama klorofiltolinin dozaj formları

Boğazın bu ajanla tedavisi genel durumu önemli ölçüde iyileştirir ve boğazdaki mukoza zarının iltihaplanmasını hafifletmeye yardımcı olur. Bunun nedeni, bakterilerin etkili tahribatı ve daha fazla yeniden üretiminin önlenmesidir.

Anjina ile klorofililptin tedavisi özellikle stafilokokların neden olduğu durumlarda etkilidir. Bu mikroorganizmalar, özellikle etkisinin bir sonucu olarak hızla ölen Staphylococcus aureus durumunda, klorofililptin bileşenlerine duyarlıdır.

Farklı yaşlarda çocuklarda anjina kullanılan klorofililpt, çeşitli dozaj formlarında mevcuttur: alkol tentürü şeklinde, mukoza zarlarının, tabletlerin ve yağlı çözeltinin sulanması için aerosol. İlacın bu kadar çeşitli tıbbi formları sayesinde, herkes kendileri için en uygun seçeneği seçebilecektir.

Anginada klorofililptin çözeltisi ile boğaz durulayın: ilacın seyreltilmesi

Anginada klorofililptumun alkolik infüzyonu, boğaz için durulama şeklinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece stafilokokal anjina ile değil, aynı zamanda larenjit ve akut solunum yolu hastalığı, akı ve stomatit ile de etkilidir.

Çözelti, sıcak kaynamış su temelinde hazırlanmalıdır, bir fincan su, bir çay kaşığı ilaca sahiptir. Anjina klorofililpt ile durulama 7 gün boyunca günde 2-3 kez yapılmalıdır.

Klorofilidin yağ çözeltileri, boğazın hasarlı mukoza zarını yağlamak için kullanılır. Bu tedavi yönteminin önemli bir dezavantajı, bağımsız bir prosedürün imkansızlığıdır. Bununla birlikte, bu boğaz solüsyonu ile düzenli tedavi ile hastalığın tedavisinin etkinliği artar. Bir çocukta anjin durumunda yağlı bir klorofililptik çözeltisi, olağan buhar inhalasyonlarının gerçekleştirilmesi için çözeltilerin bileşenlerinden biri olarak da kullanılabilir.

Klorofilkil ile birlikte anjin ile boğaz yıkamanın her zaman uygun olmadığı gerçeği ile ilgili olarak, uzmanlar ilacı çok uygun bir aerosol dozaj formunda satın almanızı önerir. Kendilerini nasıl gargara edeceğini bilmeyen ve bademciklerin yağlanmasına izin vermeyen küçük çocukların tedavisinde özellikle kullanışlıdır. Tıbbi sprey içeren bir şişe, her zaman işe yarayacak, yürüyüşe ya da uzun bir yolculuğa çıkmış bir çanta içinde giyilebilir.

Tabletlere gelince, bunlar yavaş emilmeye yöneliktir. Doz sayısı ve ilacın tek bir dozu, hastalığın ciddiyetine göre katılan hekim tarafından belirlenmelidir. Çoğu zaman, günde üç kez, ilacın 7-10 gün boyunca 0.125 veya 0.25 mg'da reçete edilir.

Anginada klorofililptin nasıl yetiştirileceğini bile bilmeden güvenlik kurallarını ihmal etmeyin. Yapılacak ilk şey, hastanın ilacın bileşenlerine karşı alerjisi olup olmadığını kontrol etmektir.

Yağlı formda anjin içinde klorofililpt kullanıldığında, bir sprey veya tabletlerde istenmeyen yan etkiler gelişebilir.

Büyük yan etkiler şunlardır:

 • burun mukozasının ve ağız boşluğunun ödemi;
 • yüzün şişmesi;
 • Hastalığın artmış semptomları.

İlacın kullanımı kontrendikasyonlar, bileşenlerinin bireysel intoleransı, okaliptüs alerjik reaksiyonların varlığıdır.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Klorifilptin bademcik iltihabında etkinliği

Doğal içeriklere dayalı bir tıbbi preparat - Klorofililpt - bakterilerin neden olduğu birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılır.

İlacın temelini oluşturan okaliptüsün en etkili özütü, stafilokokla ilgili olarak kendini gösterir ve hatta antibiyotiklere dirençlidir. Bilindiği gibi bir stafilokok, vücutta irin oluşumu ile birlikte enfeksiyonlara neden olur.

Boğaz, staphylococcus, Çarpıcı çarpıcı, daha az sıklıkla farenjit, pürülan boğaz ağrısı gelişmesine neden olur.

Staphylococcal angina ile antiseptik ilaç Chlorophyllipt kullanımı belirtilir.

Bu ilaç, hem oral hem de harici kullanım için tasarlanmış çeşitli dozaj formlarında salınır.

Anjina ile, yağlı veya alkolik bir çözelti, bir sprey ve ayrıca emilim tabletleri formunda klorofililpt ile muamele etmek mümkündür. Topikal uygulama ile, ilaveten ilaveten bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir.

Bademcikler iltihabı için ilaç nasıl kullanılır

Klorofilkil, anjinada endikedir ve antibiyotiklerle tedavi edilmesi zordur. Bu boğaz ağrısı, genellikle hastane olarak adlandırılan veya temel antiseptiklere ve antibiyotiklere dirençli olan özel bakteri türlerinden kaynaklandığını gösterebilir. Bu bakteriler, sadece etkili klorofililptiğe karşı bazı stafilokok türleri içerir.

Bu ilaç, diğer bakterilerin neden olduğu bademciklerin akut iltihabının kompleks tedavisinde lokal bir antiseptik olarak da kullanılabilir. o antibiyotiğe karşı hassasiyetini artırır hlorofilliptom bakterilere maruz kalmanın inanılmaktadır rağmen, doktora sormak gerekir belirlenen Eğer antibiyotik ve diğer ilaçlarla uyumlu Chlorophyllipt eğer.

Chlorophyllipt kullanımı bademciklerin kronik inflamasyonunda çok etkilidir.

Neredeyse kullanımı için tek ciddi kontrendikasyon ilaç intoleransı, ya da başka bir deyişle, okaliptüs alerjisinin varlığıdır.

Ancak iyi tolere edilebilirlik ile bu ilaç kronik bademcik iltihabı için önemli olan oldukça sık kullanılabilir.

antibiyotik tedavisinin kısa kurslar, ilacın veya tedavinin erken sona düşük dozlarda, kronik bademcik iltihabı, boğaz ağrısı neden olan bakteriler, uygulanan antibakteriyel maddeye karşı direnç geliştirebilir. Bu, Chlorophyllipt tedavisi ile ortaya çıkmaz.

Ayrıca, bu ilaç, birçok antibiyotik aksine, bağırsak mikroflorası üzerinde hiçbir etkisi yoktur, süperinfeksiyonlar, kandidiyaz veya dysbiosis neden olmaz. Bu nedenle, bademcikler bazı iltihaplanma vakalarında, Chlorophyllipt kullanımı daha çok tercih edilir.

Bununla birlikte, ilk kez anjina veya şiddetli zehirlenme ve yüksek ateşle ortaya çıkan bademcik iltihabı ile birlikte, paralel antibiyotik tedavisi olmaksızın bağımsız olarak Chlorophyllipt kullanımı istenmeyen bir durumdur.

Doz ve Yönetim

Chlorophylliptum'un bademcik iltihabına nasıl uygulanacağının değişkenleri, birkaç tane vardır. Hazırlık şunları yapabilir:

 1. Biraz gargara. Bunu yapmak için, durulamadan önce su ile seyreltilmesi gereken% 1 alkol solüsyonu kullanın.
 2. Bademcikleri yağlamak. Bu amaçla% 2'lik yağ çözeltisi kullanılır.
 3. Ağızda erimek için. Bu amaçla, 125 g veya 250 g ilaç maddesi içeren tabletler uygundur.
 4. Bademcikler Sulama. İlaç, alkol içeren bir sprey formunda mevcuttur ve kullanımı iltihaplı mukoza boğazının tedavisi için çok uygundur.
 5. İçeri gir. Boğaz ve farinksin boğaz iltihabı da dahil olmak üzere karmaşık tedavisinde, Chlorophylliptum'un alkol solüsyonu günde 3 kez bir çay kaşığı üzerinde sarhoş olabilir.

Boğaz ağrısı tedavisinde en yaygın tedavi şekli, iltihaplı mukoza boğazını ve bademciklerin bir Klorofililpt çözeltisi ile yıkanmasıdır. Gargara öğünlerden sonra en iyi 3 veya 4 kez önerilir. Durulamadan önce% 1'lik çözelti su ile seyreltilmelidir. Optimal, bir çay kaşığı alkol çözeltisinin bir bardak su içinde seyreltilmesidir.

Durulama, bademciklerin spreyden sulanmasıyla değiştirilebilir. Sprey ayrıca bir alkol klorofililpti çözeltisi içerir, ancak konsantrasyonu çok daha düşüktür (% 0.2), bu da ilacı hemen kullanmanıza izin verir.

Bademcik ve boğazı bir spreyle tedavi etmek için düzenli aralıklarla yeterlidir - ilacın bir veya iki enjeksiyonunu yapmak için 4-5 saat (veya günde 3-4 kez). Tıbbi etkileri uzatmak için, tedaviden sonra bir süre yemekten ve içmekten kaçınmak daha iyidir.

Boğaz tedavisi için de uygun ve Chlorophyllipt yağ çözeltisi. Onlar bademcik iltihabı, bu hastalığın alevlenmesi yanı sıra, bademcik iltihabı ile, günde iki kez bademcikler yağlayın (genellikle yedikten sonra ağız hijyenik durulama).

Prosedürü uygulamak için bir pamuklu çubuk veya bir gazlı bez bir ilaca emdirilir ve daha sonra yağ çözeltisi bademcik mukozasına uygulanır. Kolaylık sağlamak için, bir pamuklu çubuk cımbız ile tutulabilir ve bir gazlı bez kullanarak, bir spatula veya parmak üzerine sarın. Alkol ve yağ çözeltisi genellikle kısa bir süre için kullanılır - üç gün ila beş arası.

Lokal bir antiseptik olarak, çoğunlukla Chlorophyllipt tabletleri kullanılır. Bir hafta boyunca boğaz ve farinks iltihabı tedavi etmek için, ilacın bir ağız dolusu her 4-5 saatte bir ağızda çözünene kadar çözün. Üretici, günde 0.25 g ilaç konsantrasyonu ile günde 5 tabletin kullanımını önermez.

Chlorophyllipt'in herhangi bir tıbbi formuna fazla bulaşmayın. Özellikle yüksek dozlarda uzun süreli yutma ile iyi tolere edilebilirliğe rağmen, hasta sindirim sisteminden bulantı, kusma, abdominal kramplar, diyare gibi yan etkiler geliştirebilir.

Ve ilacın çözelti ya da tabletlerin uzun bir süre boyunca ya da önerilen dozu aşan dozlarda topikal olarak uygulanmasıyla tat duyumları değişebilir. Dişlerde de bir plak olabilir.

Çocuklukta Klorofililpt kullanımı

Çocuklarda anjinin tedavisi için klorofililpt kullanımı konusunda çok tartışmalı bir sorundur.

Bir yandan, bu ciddi enfeksiyonların tedavisinde, hatta yenidoğan uygulanır enjeksiyon için steril bir alkol solüsyon şeklinde gelir, ancak ilaç altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez çünkü diğer taraftan üretici, çocuklarda hlorofilliptom çalışmalar yapılmamıştır uygulamaya bizi uyardı 12 yaşında.

Daha derine bakarsanız, boğazın durulanması bir alkol çözeltisi olan Chlorophyllipt ile ve topikal uygulama için alkol içeren ürünlerle ve hatta daha çok mukozal tedavi için yapılır, çocuklarda hiç kullanılmamak daha iyidir. Aynı sebeplerden dolayı, uygulamayın ve püskürtmeyin.

Diğer dozaj formlarında Chlorophillipt - tabletler ya da yağlı çözelti şeklinde, tek yetkilendirme doktoru ve tam bir anlayış uygulama yöntemi ve ilaç dozajı sonra 12 yaşın altındaki bademcik çocuğun tedavisi için kullanılabilmektedir.

Eğer bir tedavi çocuğun boynunu başlamadan önce hlorofilliptom intoleransı boğulma sonucu üst solunum yolu mukozasında şişlik şeklinde kendini gösterebilir ve çünkü, sen okaliptüs bileşenlerine alerjisi için zorunlu testi gerekir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazda sıcaklık olmayan bir apse: Nasıl ve ne tedavi edilir?

Boğazda bir apse görünümü, nazofarenkste enfeksiyöz patolojinin yaygın bir semptomudur. Genellikle, bu olguya başka semptomlar eşlik eder. Boğaz mukozasındaki bir apse, eğer kendi kendine ilaç alıyorsanız veya doktor tavsiyelerine uymuyorsanız ciddi komplikasyonların gelişimine katkıda bulunabilir.

Çocukta angina tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır?

Çocuktaki boğaz en hassas organ olup, her tür enfeksiyon için hedeftir. Virüsler, bakteriler, mantarlar soğuk dönemde aktive olur ve bademcik iltihabına neden olur - akut tonsillit.