Loading

Soğuk algınlığı ve grip için etkili antiviral ilaçlar

Soğuk algınlığı ve grip için antiviral ilaçlar, ateşi, öksürüğü ve burun akıntısı olduğunda, kendimizi iyi hissetmediğimiz zaman yardımımıza gelir. Eczane zincirlerinde çok çeşitli ilaçlar sunulmaktadır. Birçok insan reklam için doğru ilacı seçiyor. Ama soğuk algınlığı ve grip için etkili ve ucuz bir antiviral ilaç nasıl seçilir?

Soğuk algınlığı ve grip arasındaki fark nedir

Soğuk algınlığı, solunum semptomları kompleksinin ortak adıdır. Tıbbi terminolojide, soğuk algınlığı akut formda (ARVI) bir solunum yolu viral hastalığıdır. Yani, soğuk algınlığı nedeni virüsdür. Bunlar arasında en yaygın olanları şunlardır:

 • adenovirüs;
 • Onkolitik virüsün;
 • koronavirüs;
 • solunum sinsityal virüsü;
 • rinovirüs.

Grip ayrıca solunum hastalıkları anlamına gelir ve belirli bir virüsün neden olduğu. Bu patojenler, yaygın kullanım nesneleri aracılığıyla havaya yayılır. İnfluenza virüsünün özgüllüğü, yüzey proteinlerinin yapısını değiştirme kabiliyetindedir, yani, insan bağışıklık sistemi için sonsuz taklittir. Bu özellik, grip salgını açıklıyor.

Antiviral ilaç türleri

Modern etkili antiviral ilaçlar 4 grup ile temsil edilmektedir:

 • Interferon içeren ilaçlar;
 • interferon indükleyicileri;
 • antiviral immünomodülatörler;
 • nöraminidaz inhibitörleri.

Tablo 1. Modern etkili antiviral ilaçların tipleri ve ticari isimleri.

Hangi antiviral ilaçları kullanmalıyım

İnterferon içeren ilaçlar

İnterferonun değeri çok büyüktür: sağlıklı hücrelere virüslere karşı bağışıklık kazandıran doğal bir protein yapısıdır. İnterferonun vücut hücreleri tarafından izolasyon, bağışıklık tepkisinden önce gelen (ve uyarıcı) ilk koruyucu reaksiyondur.

İnterferon İndüktörler

Soğuk algınlığı ve grip için etkili antiviral ilaçlar, vücut hücrelerini kendi interferonlarını üretmeye teşvik eden interferon indükleyicileridir. İndüktörler interferon ilaçlardan daha iyidir:

 • Neredeyse alerjiye neden olmaz;
 • Viral solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılan diğer ilaçlarla iyi kombine edilmiştir;
 • Antikor oluşumuna yol açmaz (harici interferon durumunda olduğu gibi).

İmmünomodülatörler ve antihistaminiklerle komplekslerde antiviral

Yukarıdakilerin aksine, bu tip ilaçlar virüsün bir fazda veya başka bir şekilde kimyasalların yardımıyla replikasyonunu etkiler. Örneğin, Ingavirin'de pentanedioik asidin imidazoliletanamididir. Ayrıca, bu ilaçlar, immün sistemi uyarıcı, antihistaminik etkiye sahiptir, kendi interferon üretimini geliştirir.

Nöraminidaz inhibitörleri

Bu ilaçların bir kısmı Zanamivir ve oseltamivir viral yüzey proteini önleyen - nöraminidaz, yerel mağazalarda solunum yolu bağışıklık ikaz sağlıklı hücreleri ve direnç nüfuz yerleştirilmesi ile tanımlanır. Sonuç olarak, virüsün yayılması yavaşlar ve durur. genel sağlığını iyileştirmek, baş ve kas ağrısı ortadan kaldırmak, ısı indirgenmiş: Buna ek olarak, bu formülasyonlar kolaylaştırmak ve diğer belirtiler.

Etkili antiviral ajanlar

Çoğu antiviral ilaç çok çeşitli virüslere karşı etkilidir.

Tablo 2. Soğuk algınlığı ve grip için etkili antiviral ilaçlar.

2. Akut üst solunum yolu enfeksiyonları

3. Respiratuar sinsitiyal virüs

2. Akut üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları

3. Belirtilmemiş sitenin viral enfeksiyonları

En etkili antiviral ajandan bahsetmişken, iki faktör dikkate alınmalıdır:

 • Viral bir enfeksiyonun tedavisi, semptomların başlamasının ilk gününde başlamalıdır;
 • İnsanlar genellikle doğru bir teşhis oluşturma olanağı olmadan kendi kendine tedaviye girer.

Anaferon, Ingavirin, Arbidol, kendi interferon üretimini daha da geliştirerek virüsün replikasyonunu durdurmaya yardımcı olur. Ergoferonun tahriş edici etkisi vardır: mukoza ödemini ortadan kaldırır, burun nefeslerini geri yükler, nazofarinkste kaşıntıyı ortadan kaldırır.

Ucuz antiviral ilaçlar

Tablo 3'te, ilaçlar, en ucuz antiviral ilaçlardan başlayarak ve nöraminidazın önleyici inhibitörleriyle sonlandırılmaktadır.

Tablo 3. Antiviral ilaçlarla (yetişkinler için) ortalama tedavi maliyetinin özeti.

Çocuk antiviral ilaçlar

Interferon içeren ilaçlar, yaşamın ilk haftalarından başlayarak çocuklar için antiviral ilaçlar olarak kullanılabilir.

Ergoferon 6 aylıktan başlayarak kullanılabilir.

Temiflu 1 yıldan beri gösterilmektedir.

Kagocel, Cycloferon, Arbidol ve çocukların Anaferon 3 yaşından itibaren çocuklara reçete edilebilir.

Çocuğun yaşına bağlı olarak çocuklar için antiviral ilaçlar, önerilen yetişkinin 1/3-½'luk bir dozunda kullanılır.

Antiviral ilaçların profilaktik kullanımı

Antiviral ilaçlar, solunum yolu enfeksiyonları ile mevsimsel yükselmeler sırasında influenza ve ARVI'yi önlemek için bir araç olarak kullanılabilir.

İnterferonlar, her sabah ya da 2-3 hafta boyunca her gün 1 enjeksiyon / damıtma için kullanılır.

İnfluenza önlemek için Cycloferon 10 günlük devir almak: 1 masa için her gün, daha sonra 3 günlük bir mola ve 10 günlük kursu tekrarlayın.

Grip içeceği önlenmesi için 2 tablet Kagocel. 2 gün boyunca, daha sonra 5 günlük bir mola, döngü 4-5 ay boyunca tekrarlanır.

Makaleyi beğendin mi? Malzemeyi değerlendirin!

Ve ayrıca yeni makalelere abone olun RSS ile veya VKontakte, Sınıf arkadaşları, Facebook, Twitter veya Google Plus için bizi izlemeye devam edin.

Bu konuda bir sorunuz veya deneyiminiz var mı? Bir soru sorun veya yorumlarda anlatınız.

Mükemmel makale. Seçim çok ilgili ve faydalıdır.

Olga, genelde, genellikle akut solunum yolu viral enfeksiyonunun ilk belirtilerini görüyorum. Yani biliyorsunuz, geciktirmiyor ve hemen Ingavirin almaya başlamıyorum. Yani tam anlamıyla normal bir şekilde geri almaya başladığım günlerde. Yani ben bile hastaneye gitmiyorum.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Ben de Ingavirin daha hızlı iyileşmeye yardımcı oldu. Geçen sene üşüttüm, birkaç günlüğüne işten ayrılmak zorunda kaldım, çok kötüydü. Eczanede Ingavirin tavsiye etti. O da kendini gördü ve hasta olan değil kocasını verdi: Ben enfekte kocam dinç ve üçüncü gün içten ve hasta alamadım, ama her zaman benden.

Bana öyle geliyor ki, böyle güçlü bir zayıflık, korku basitçe ((Ve kemikler hepsi kırılır) Muhtemelen hastaydı.

Sadece bir hastalığı olan bir çocuğumuz var. Danslarda kız bir virüs tarafından yakalandı ve eve getirildi. Ama bu sefer en az kayıpla başa çıktık. Biz hastalığın ilk gününden itibaren echinacea ile birlikte esberitoks kullanıyorduk ve bu da kız kız arkadaşlarından çok daha hızlı ve kolay bir şekilde iyileşmemize yardımcı oldu.

Ben hasta olduğumda, immünomoduliruyuschego olmadan, ben orz geçer ya da 2-3 gün boyunca gerçekleşir. En son aldığım Influcid. İyi bir ilaç. Ana şey pahalı ve homeopatik değildir ve bu nedenle doğaldır. Onun hakkında yorumları okuyun, hemen hemen tüm olumlu, bu yüzden Influcid almaya karar verdim.

Kış, her zaman olduğu gibi, kendi başına gelmedi, ancak sümük ve sıcaklık ile birlikte. Her zaman ingaverin kullandı ve deride kızarıklık şeklinde her zaman tahriş vardı. Şimdi Influcid'i denedim, eczanede eczacının doğal olduğunu ve alerjik reaksiyonlara neden olmadığını söyledi. Şimdi kabul ediyorum, kendimi iyi hissediyorum ve tahriş yok.

SARS hastalığı, ben kompozisyonda bir antiviral ilaç kireç, propolis içerdiğinden gidiyor, balsamı Alvin yardım etti ve vitami C. öksürme ve kötü nefes alıyordu, çok daha kolay hale geldi (yaklaşık bir hafta) tedavi kursuna gittim. Bu arada çocuklara da verilebilir.

Bu düşüş Alvin'in kızı taburcu edildi, şurubu sevdi. Hemen her cephede yardımcı olur, soğuk öksürüğün hoş olmayan semptomlarını ortadan kaldırır, burun akıntısı ve antipiretik etkisi vardır. Hastalık ateş, uzun süreli burun akıntısı ve komplikasyon olmadan hızla geçti. Kompozisyon güvendedir, sebze ve hoş bir tadı vardır, çocuk nefessiz içmez.

Ve ben, bir arkadaşın tavsiyesi üzerine, son defa Influcidom tedavi edildi. Etki etkileyiciydi. En azından ben, çok çabuk ve kolay bir şekilde, asla iyileşemedim. Üç gün ve iyiyim. Hastalıktan sonra tipik güçsüzlük, pratikte hissetmedi.

Tüm antiviral ilaçlardan Ingavirin'i tercih ederim, arkadaşım anlattı. Şimdi sadece kendimi kışın kurtarıyorum... Özellikle de grip saldırıları = (Evet, ve fiyat beni mutlu ediyor, iyi etkiyi hesaba katıyor)

SARS ve ASE ve KBB hastalıkları önlenmesi, tuz için ana gösterge hızla bakterii.Pomogaet organizm.Daet bağışıklık koruması geri pescher.Suhaya baskılar sprey.

Makaleden satırlara dikkat çektim: "Bu nedenle, grip soğuk temelde farklı değildir. Her ikisi de etkili antiviral ilaçlarla tedavi edilmesi gereken viral enfeksiyonlardır. " Ingavirin'in doktorumun üç yıl önce bana yazdığı antiviral bir ilaç olduğuna inanıyorum. O zamandan beri, hastalanırsam onu ​​alırım. Hiçbir zaman bir kargaşa ya da komplikasyon olmadı.

Svetlana, inanıyorum ki, Ingavirin antiviralden en çok hoşlanıyordu. Zaten üç ya da dört kez tedavi edildi. Genelde nadiren hasta veya hastayım, ama doğru. Güçlü bir sıcaklıkla genellikle başlar. Hemen Ingavirin alıyorum, ertesi gün sıcaklık çok daha düşük, baş ağrısı yok, genel olarak, semptomlar neredeyse rahatsız ediyor. Bu ilaç ile "gidelim"))

Yorumlara abone oluyorum. Ayrıca Ingavirin'i de severim. Hasta olmamam için bana yardım ediyor, hastalık geldiğinde sıcaklığı hatırlamıyorum. Temelde bu şekilde olur: titreme başlar, baş ağrılar. Sıcaklık yaklaşık 37.3'e yükselir. Ingavirin içiyorum ve bu gün mümkün olduğunca dinlenmeye çalışıyorum. Vücudun dinlenmesini sağlamak için herhangi bir iş için tavsiye edilmez. Bu şema üzerinde hareket edersem, ertesi gün, en fazla her gün, her şey yolunda. Bence bu iyi bir sonuç

Ingugirin bana en etkili ilaç gibi geldi, her zaman onu alırım. Sadece onunla normalden daha hızlı iyileşirim ve hastalık bir şekilde daha kolay geçer. Genellikle birkaç gün için sıcaklık yüksektir, özellikle de hiçbir şey içmezseniz ve antipiretikler sadece halk yöntemleriyle alınırsa. Ingavirin ile sıcaklık ertesi gün için azalır. Bunu, vücudun daha kolay hale geldiğini ve virüslerin çoğunun zaten yenildiği bir işaret olarak görüyorum, sadece kursu bitirmek için kalıyor.

Bu yılın ocak ayında grip oldum. Ve Arbidol maksimum, artı multivitamin Complivit almaya başladı. Durumun iyileştirilmesi üç gün içinde geldi ve altıda tam iyileşme oldu. Hızlı olduğunu düşünüyorum, 10 gün ya da daha fazla tedavi görüyorlar. özdeyiş

Bağışıklık artırılmalı, bu kesin! Köpeğin gülü demleyin, çaylara siyah kuş üzümü ekleyin, daha fazla sebze ve meyve var (şimdi her çeşit bulanık) çok popülerdir.
Doktor reçetesine göre, çocuklara soğuk algınlığı için Viferon ve Grippferon verildi. Daha sonra, başka bir terapist bağışıklık sistemine girmemek için değil, vücudun savaşmasını ve antikor üretmesini tavsiye etti. Onunla anlaştım.
Yine, kendi kendine ilaç buna değmez. Özellikle de çocuklarınızın sağlığıyla ilgiliyse doktora başvurmak daha iyidir.

Viral bir enfeksiyonla savaşmanın en etkili yolu, vücudun bağışıklık sistemini uyarmaktır çünkü bu enfeksiyon, dış etkenler nedeniyle vücudun korumasının azaldığı zaman ortaya çıkar. Bu nedenle, vitaminleri bol miktarda yiyin, çünkü vücut tarafından daha iyi emilen bir formda vitamin içerirler. İlaçlar ve hatta daha çok antiviral ilaçlar sadece doktor gözetiminde ve randevusunda kullanılmalıdır.

Valery, haklı olduğun her şeyde - kendini tedavi etmek tehlikeli bir şeydir. Ve bağışıklık kendi kendine sahip olmak daha iyidir. Ama herkes bu kadar şanslı değil, bu kez, ve hala grip en deneyimli insanlar arasında. Antiviral devreye girdiğinde. Sadece bir yıl ve bir buçuk hastayım, sadece Ingavirin ile tedavi ediyorum, sadece gripten değil aynı zamanda diğer ARI'den de çok çeşitli eylemler.

Ingavirin iyidir, bu sene gripten bıktım, çünkü Ingavirin'i zamanında almaya başladım, sadece iki gündür ısınıyordum ve daha sonra çok hızlı bir şekilde değişikliğe gittim.

Ucuz fakat etkili antiviral ilaçların listesi

Virüsler, hekimlere insan hücrelerine nüfuz edebilen ve ölümüne neden olabilen mikroskobik organizmalar diyor. Bu patojenlerin neden olduğu çeşitli hastalıklara karşı korumak için, özel antiviral ilaçlar yardımcı olur. Günümüzde, ilaç pazarı tüketicilere farklı fiyat kategorilerinde çok fazla ilaç sunmaktadır, bu yüzden etkili ilaç seçimini yapmak kolay değildir.

Yaygın inancın aksine, antiviral ilaçlar ucuz, etkili ve hoş olmayan semptomlarla hızlıca başa çıkmaya yardımcı olabilir (aşağıdaki ilaç listesine bakınız).

Antiviral ilaçların çeşitleri

Doktorlar, eylem ilkesine göre ilaçları birkaç gruba ayırır. Bu nedenle, aşılar önleme için kullanılır, kanda antikorlar üretir ve virüs enfeksiyonu olan bir kişinin olası enfeksiyonunu önler. Virüsü etkileyen ilaçlar, patojenin gelişimini bastırır ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Ancak bir süre için immüno-uyarıcılar, bağışıklık sistemini arttırır, böylece vücut tarafından interferon üretimini teşvik eder.

Eczaneye gelince, en iyi antiviral ilaçların amaçlanan amaçları için kendi aralarında farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. İlaçlar genellikle aşağıdaki rahatsızlıklara karşı kullanılır:

Ayrıca, HIV tedavisi için antiretroviral ilaçlar başta olmak üzere birçok virüs ve özel ilaç türü üzerinde çalışan en yeni nesil ilaçlar üretilmektedir. Hastalığın belirtileri ve ismini bilerek en iyi ilacı seçebilirsiniz, bu bilgiler etkili ve ucuz bir ilaç satın almanıza yardımcı olacaktır.

Viral bir enfeksiyonla savaşmak için sadece çok beğenilen ve pahalı ilaçların uygun olduğunu düşünmek bir hatadır. Ucuz ilaçlar da yararlı olabilir, çoğu insan için kullanılabilir ve solunum hastalıklarının tedavisine yardımcı olurlar. İnsan vücudu patojenlere karşı koyabilir, ancak bunu yapmak uzun zaman alacaktır.

Hoş olmayan semptomları ortadan kaldırın ve favori aktivitelerinize dönün, doğru ilaçları seçmenize yardımcı olacaktır.

Yetişkinler için influenza ve ARVI için ucuz ama etkili ilaçlar

Geniş bir aralıktaki antiviral tabletler birçok eczanede temsil edilmektedir, ancak hasta bir kişinin ilaçların isimlerini anlaması ve en etkili olanları satın alması kolay değildir. Bu kategori, grip tedavisinde iyi bilinen aşağıdaki ilaçları içerir:

ribavirin

İnfluenza ve üst solunum yollarının diğer hastalıkları için antiviral ilaç Ribavirin, yetişkinlere 200 mg'lık 3 ila 4 kez tabletler şeklinde reçete edilir. Bir doktor, semptomları ortadan kaldırmak için kurs başlangıcında büyük dozda ilaç reçete ederek tedavi rejimini ayarlayabilir.

Bu ilacın fiyatı düşük olarak kabul edilir ve ülkede eczane başına 131 ruble başlar.

Ribavirin uykusuzluk, baş ağrısı, iştah kaybı ve diğer fenomenler gibi yan etkilere neden olabilir. Kullanamazsın:

 • hamile ve emziren kadınlar;
 • miyokardiyal enfarktüs geçirmiş insanlar, ağır anemi;
 • ilaca aşırı duyarlı olan hastalar.

Ribavirin'in diğer ilaçlarla birlikte kullanılması durumunda, daima doktorunuza danışın.

Amiksin

Antiviral ilaç Amiksin başarıyla uygulandı sadece influenza ve ARVI tedavisi için değil, aynı zamanda bu hastalıklara karşı koruyucu bir önlem olarak. Doktorlar bu ilacı 6 tablet miktarında almanızı önerir, ancak kullanmadan önce bir uzmana danışın.

Amixin'in etkinliği yüksektir ve eczanelerde maliyeti, aktif maddenin dozajına bağlıdır. İlacın ortalama fiyatı 500 ruble.

İlaç Amiksin, antibiyotikler de dahil olmak üzere bakteriyel ve viral enfeksiyonları tedavi etmek için diğer ilaçlarla iyi bir şekilde kombine edilir. Sindirim sisteminin bir parçası olarak, yan etkiler yayılma şeklinde mümkündür ve uzmanlar bu olayları üşüme ve alerjik reaksiyon olarak kabul ederler.

İlaç, akut seyir ile karakterize edilen viral bir enfeksiyonun tedavisinde iyi bir etki sağlar.

oseltamivir

Oseltamivir bilinen ilaç Tamiflu'nun ucuz bir analoğu. Her iki madde aynı aktif maddeyi (oseltamivir fosfat) içerdiğinden, ikincisi belirtilen ilaçtan hiçbir şekilde farklı değildir. İlaç, influenza ve diğer viral enfeksiyonların semptomlarının başlangıcından sonra en geç 2 gün içinde alınmalıdır.

Tabletlerde ilaç günde 2 kez 75 mg - 1 kapsül dozu temelinde alınmalıdır, tedavi süresi 5 gündür. Ülkenin eczanelerindeki ilacın maliyeti 700 rubleden başlar.

Ergoferon

Ergoferon, bağışıklığı arttırmaya, kuru öksürükten kurtulmaya ve nazal mukozanın ödemini azaltmaya yardımcı olur. Sadece hastalığın tedavisinde değil, aynı zamanda koruyucu bir madde olarak da kullanılabilir. Bu ilaç, ilk influenza ve SARS bulguları tespit edildiğinde alınmalıdır.

Ergoferon'u ilk 2 günde bir tablet için 1 tablette kabul edin, o zaman günde 3 kez aynı miktarda ilaç alın.

Ingavirin

Ingavirin geniş bir etki spektrumuna sahiptir. İnfluenza ve diğer akut solunum yolu hastalıklarının tedavisinde etkilidir, ilaç insanlarda interferon üretimini uyarır. Bir hastalık belirtileri hemen bulunursa, Ingavirin alın, dozaj günde 1 tablettir.

Tedavinin seyri hastanın bireysel özelliklerine bağlıdır ve 5 ila 7 gün arasında değişmektedir. İlaç toksik değildir ve vücut tarafından iyi tolere edilir, ancak, çocuklara reçete değildir.

rimantadin

Remantadin ucuz ve aynı zamanda etkili bir ilaçtır. İnfluenza epidemisi döneminde kullanılması önerilir, bu ilaç erken iyileşmeye katkıda bulunur ve bir kişinin refahını iyileştirir. Hastalığın belirtilerini keşfettikten sonra ilk 48 saat içinde hap almanız önerilir.

Hastalığın akut aşaması, bir kez ilacın 300 mg'ını almayı gerektirir, daha sonra günde iki kez 50 mg ilacın hesaplanmasından içilmelidir. Tedavi süresi 5 günü geçmez, bu nedenle iyileşme yoksa hemen doktora başvurmalısınız.

Antiviral ilaçlar enfeksiyonun nedensel etkisiyle savaşır, bu nedenle burun akıntısı, boğaz ağrısı ve kaslar gibi hastalığın hoş olmayan semptomları kaybolur. Bir doktor tarafından reçetelenmelidir, ancak, birçok kişi kendi kendine ilaç verme ve önceden danışmadan ilaç satın alırlar.

Bu yaklaşım başarılı olabilir, ancak bir uzmandan doğru dozu bilmek en iyisidir.

Soğuk algınlığı için immünomodülatörler

10 tablet satın alırken maliyeti 250 rubleleri aşmayan ucuz antiviral ilaçlar, kendilerini immünomodülatörler olarak kanıtlamıştır. Bu ilaç kategorisi aşağıdaki ilaçları içerir:

Arbidol

Grip ve ARVI ile savaşmak için kışın en uygun ilaç Arbidol. İyi bir antiviral ajan, hücresel bağışıklığı uyarır, hastalığın seyrini azaltır ve komplikasyonların gelişmesini engeller. İlacın dozajı kişinin bireysel özelliklerine ve rahatsızlığın şiddetine bağlıdır, çoğu zaman yetişkin bir hasta günde 4 tablet alarak reçete edilir.

Tedavi süresi ortalama olarak 2 haftadır, bir uzman tarafından yönlendirildiği gibi azaltılabilir veya arttırılabilir.

İlaç Arbidol anjina, kronik bronşit ve diğer solunum-viral enfeksiyonlar gibi hastalıkların karmaşık tedavisinde kendini kanıtlamıştır. Dikkatle bu ilacı hamilelik sırasında kullanın, ancak kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları ile bir doktorun talimatları olmadan tabletleri içmemelisiniz.

Kagocel

Soğuk algınlığı için ucuz tabletler Kagocel üreticisi tarafından sunulmaktadır. Doğrudan grip ve ARVI patojenleri üzerinde etki gösterir, hatta ilacın kullanımı semptomların başlangıcından sonraki 4. günde olumlu bir etki verir.

Yetişkinler için ilaç, interferon üretimini kışkırtabilir, böylece hastalık sırasında zehirlenme riskini azaltabilir ve seyrinin süresini kısaltabilir.

ARVI ve diğer rahatsızlıklar ile Kagocel 2 tablet için günde 3 kez almak, bu tedavi rejimi yaklaşık 2 gün boyunca kullanılır. Ayrıca, tabletlerin sayısı 1 parçaya indirgenmiştir. İlacın son dozu hastalığın ciddiyetine ve insan vücudunun durumuna bağlıdır, bu yüzden bir doktora danışmanız gerekir.

Kagocel'in uygun şekilde uygulanması nadiren alerjik reaksiyona neden olur, çoğu zaman ilaç hastalar tarafından iyi tolere edilir.

tsikloferon

Cycloferon ayrıca, influenza, anjina ve üst solunum yollarının diğer hastalıklarının tedavisi için etkili bir ilaç olarak kabul edilir. İlacın immünomodülatör ve anti-inflamatuar etkisi vardır, bu nedenle hastalığın seyri önemli ölçüde azalır ve semptomlar kaybolur.

Doz 2 ila 4 tablet arasındadır, ilacı günde 1 kez alın. Tedavi Sikloferon antipiretik ve balgam söktürücü ile kombine edilebilir.

Doğru seçilmiş antiviral ilaçlar, olağan şeyleri yapmak için hastalığı yenmek ve yakın gelecekte yardımcı olur. Avantajları sadece düşük fiyat değil, aynı zamanda bir ilacın reçetesiz bir eczanede böyle bir ilacı satın alma olasılığı da.

Bununla birlikte, ilaçların kontrolsüz alınması çok zarar verebilir.

Bebeklerde influenza ve ARVI için ucuz ilaçlar

İnfluenza veya ARVI hastalığına yakalanmış küçük bir çocuğun tedavisi zor bir iştir. Ebeveynler çoğu zaman hangi antiviral ilaçların en etkili olduğunu ve doğru seçimi nasıl yapacağını merak ederler, çünkü çoğu ilaç çocuklara verilemez.

Ancak pahalı tabletleri tamir etmeyin, fonların amacını anlamak ve uygun fiyatlarla etkili ilaçlar almak çok daha iyi olacaktır.

Bebeğe aşağıdaki eczanelerde bulunan aşağıdaki ilaçlarla hızlıca yardım edin:

 • Viferon (150 bin IU);
 • Oscillococcinum.

Mumlar Viferon 10 parça için 225 ruble maliyeti soğuk, bronşit ve larenjitli çocuklarda başarılı bir şekilde kullanılsa da, ilaç kullanmadan önce bir çocuk doktoruna başvurmanız gerekir. İlaç vücudun interferon üretmesine yardımcı olur, böylelikle patojenlerin üreme sürecini yavaşlatır, hastalığın semptomları yavaş yavaş kaybolur.

Fitiller her zaman karmaşık terapinin bir parçası olarak bir uzman tarafından atanır ve tedavi süresi doktorun tavsiyesine bağlıdır.

Bebeklerde influenza tedavisi için, homeopatik ilaç Ocillococcinum sıklıkla kullanılır. Beyaz renkli granüller kokusuzdur, bu nedenle çocuklar bu ilacı gereksiz güçlük çekmeden alırlar. İlaç küçük bir miktar su içinde çözülmeli ve çocuğu bir kaşıktan vermeli, 1 ilaç alımı grip belirtilerini hafifletmeye yeterlidir.

İyileşme olmazsa, doktora gitmeli ve tedaviye devam etmelisiniz. Ülkenin eczanelerindeki 6 Ozillokcinum granülünün maliyeti 310 ruble.

1 yaşındaki çocuklar için etkili ve uygun fiyatlı ilaçlar

Hastalığın semptomları zayıflamadıysa, burun akıntısı ve diğer grip belirtileri ortaya çıktıysa, daha etkili ilaçlara başvurmak gerekir. Antiviral ajanlar damla şeklinde, 1 yaşından büyük çocuklar için olan rahatsızlıklarla başa çıkmaya yardımcı olur, aşağıdaki isimler kendilerini kanıtlamıştır:

İnfluenza ve ARVI'ye karşı ucuz ve etkili bir ilaç Anaferon olarak kabul edilir.. Bu antiviral ilaç, vücuttaki patojen konsantrasyonunu azaltır, bağışıklığı artırır ve boğaz ağrısı, burun akıntısı, yüksek ateş gibi semptomları gidererek rahatlama sağlar. Yani, tedavinin ilk gününde, çocuklara her yarım saatte 10 damla ilaç verilir, daha sonra günde 3 kez aynı doz uygulanır.

Çare, yemek alımından alınmasına izin verildiği için uygundur, iyi vücut tarafından emilir ve çabuk davranır. Anaferon'un maliyeti küçüktür ve ülkenin eczanelerindeki 220 rubleden başlar.

Çocuklar için şurup şeklinde ucuz ve etkili antiviral ajan Citovir, influenza patojenlerini yok ederek, immünomodülatör bir etkiye sahiptir. Bir ölçüm kaşığı ile kolayca dozlanır, yemekten kısa bir süre önce konsantre formda alınır.

1 yaşından büyük bir çocuk bir doktor tarafından reçete edilir, hastanın ağırlığına ve yaşına bağlı olarak, dozaj günde 2 ila 8 ml şurup olabilir. Böyle bir ilacın ortalama fiyatı 310 ruble.

Ve aynı zamanda damla şeklinde homoeopatik ilaç Aflubin iyi kurulmuş olduğunu kanıtlamıştır, 1 yaşında çocuklara reçete. Bu ucuz ve etkili ajan, anti-enflamatuar, antipiretik ve immüno-modüle edici etkiye sahiptir, zehirlenme belirtilerini azaltır ve yaygın soğuk algınlığını azaltır.

Bu nedenle, grip ve akut solunum yolu viral enfeksiyonları için, hastalığın akut semptomları varsa, 1 yıla kadar olan çocuklara günde 3 kez ilacın 1 damla kadar reçete edilir. Büyük çocuklar için, doktorlar günde 5 damla almayı önerir, tedavi süresi 5 ila 10 gün arasında değişir. Genel olarak, Aflubin etkili ve uygun fiyatlı bir ilaç olarak kabul edilir, şişenin hacmine bağlı olarak fiyatı 200 ila 450 ruble arasında değişir.

Ucuz antiviral ilaçlar, herhangi bir ek ücret ödemeden hastalık ile baş etmede yardımcı olur ve bunları en yakın eczaneden satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, ebeveynlerin, özellikle de hastalığın ilerlemesi durumunda, doktor tavsiyesini dinlemeleri ve bağımsız tedaviden kaçınmaları tavsiye edilir.

Gebe kadınlarda influenza ve ARVI tedavisi için ilaçlar

Kritik dönemde, kadınlar özellikle sonbahar ve kış aylarında viral enfeksiyonlara yakalanırlar. Angina, grip ve diğer rahatsızlıklar geleceğin annesini şaşırtarak yakalar, bilinen ve etkili ilaçları kullanırken yasaktır. Bununla birlikte, hastalık onaylanmış ilaçların yardımı ile tedavi edilebilir.

Antiviral ilaçlar - güvenli ve ucuz aşağıdaki isimleri içerir:

 • Genferon (fitiller);
 • Oscillococcinum;
 • Anaferon bir çocuktur.

Etkili antiviral ilaçlar toksik değildir, bu yüzden gelecekteki çocuğun sağlığı hakkında endişelenemezsiniz. Bununla birlikte, özellikle hamileliğin son aylarında bir doktor konsültasyonu zorunludur. Grip, bir kadının vücudunu zayıflatır, gelişmekte olan fetüsü olumsuz etkiler ve hatta komplikasyonlara neden olabilir.

İnfluenza ve ARVI'ye karşı yardımcı antiviral ilaçlar

Solunum hastalıkları her zaman yaşamın alışkanlık yolunu bozar, bu nedenle, yardım almadan, bir kişi yapamaz. Topikal kullanım için antiviral ajanlar tedaviye yardımcı olur ve burun akıntısı, boğaz ağrısı, ses kısıklığı gibi bir hastalık belirtileriyle mücadeleye yardımcı olur.

Eczanede aşağıdaki ilaçları satın alabilirsiniz:

 • Grippferon (damla ve sprey);
 • Genferon (burun spreyi).

İnfluenza ve ARVI Grippferon'a karşı antiviral ilaç, bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Pnömoni ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılması tavsiye edilir. İlaç güvenli ve çocuk ve hamile kadınlar için reçete edilebilir, fiyatı ise 229 ila 300 ruble arasında değişiyor.

Ürün oldukça verimli ve ekonomiktir.

Sprey Genferon grip ve diğer solunum yolu hastalıklarında kullanılır. Ilacın tek bir enjeksiyon iltihabı ortadan kaldırır ve belirtileri hafifletir, bu çare hamile kadınların ve çocukların tedavisi için bile kullanılabilir. Genferon kullanımına kontrendikasyon, ilacın bireysel hoşgörüsüzlüğüdür.

Bu ilaçlar influenza virüslerini etkiler ve sağlıklı hücrelerle füzyonlarını önler, böylece enfeksiyonun daha da oluşması durur. Bu nedenle, hastalığın belirtileri, bir kişinin normal yaşama geri dönmesine yardımcı olan yerel ilaçların uygulanmasından birkaç saat sonra en aza indirilir.

Antiviral bir ilacı seçmek için kurallar

Akut viral enfeksiyon hemen hemen her zaman bir kişiyi şaşırtmakta, böylece antipiretiklerin yardımıyla hastalığın semptomlarını maskelemeye zorlamaktadır. Ancak, büyük miktarlarda sarhoş olamazlar, bir hastalık belirtileri bulunursa, derhal yetkili tedaviye başlanmalıdır.

Mevcut ve etkili ilaçların satıldığı doktorun ofisine ve eczaneye gidin.

İlaçları seçerken, aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurun:

 • sorunun şekli;
 • kontrendikasyonların varlığı;
 • hastanın yaşı;
 • ilacın fiyatı.

Örneğin, çocukların damla veya mum kullanması daha uygundur ve ilacın nötr veya hoş tadı tercih edilir. Hastanın yaşını unutmayınız - bu, ürünün dozajına bağlı olabilir. Antiviral ilaçlar pahalı olmamalı, cüzdanınıza zarar vermeden iyi haplar veya şuruplar satın alabilirsiniz.

Hastalık hakkında hızlı bir zafer için, bir doktora danışın, sadece bir uzman vücudunuzun özelliklerini dikkate alan yetkili bir tedavi rejimi reçete edecektir.

Grip için TOP 40 antiviral ilaçlar: artıları ve eksileri

Her yıl beri gerçekten enfeksiyondan korunmak yardımcı ya da en azından SARS ciddi komplikasyonlar kurtarma hızlandırmak ve önlemek yetişkinler için biz ucuz bir satış olup olmadığını soru ile karşı karşıyayız mevsimsel soğuk algınlığı ve grip salgını, etkili antiviral ilaçların başında,? Hiç kimse uzun bir süredir sağlıklarını ve maluliyetlerini riske atmak istemiyor, dolayısıyla hepimiz kendimizi ve sevdiklerimizi viral bir enfeksiyondan korumak istiyoruz.

İmmünmodülatör ve antiviral ilaçların bulunmayışı modern eczaneler test etmezler - aksine, aralığın genişliği karışabilir. Üstelik, bu tür ilaçların maliyeti birkaç on ila birkaç bin ruble arasında değişir ve paketlerde belirtilen sözler çok farklı değildir. Bu arada, doktor tavsiyeleri de netlik getirmiyor: Birisi "bağışıklığı artırmak için" pahalı bir alet satın almayı tavsiye ediyor ve birisi bu tür harcamaların yararsızlığına işaret ediyor.

Antiviral ilaçların etkinliği, fiyat ve üreticiye bağlıdır? Grip ve ARVI için haplar var mı, etkileri uluslararası bilimsel araştırmalar tarafından doğrulandı ve kanıtlandı mı? Bu ilaçların bileşiminde ne var ve nasıl çalışıyorlar? Antiviral ilaçları antibiyotiklerle alabilir miyim? Ve uygun ilaçların şüpheli ünü göz önüne alındığında, virüslerle savaşmak için her yıl para harcamak buna değer mi? Tüm bu soruların cevaplarını daha fazla öğreneceksiniz.

Makalenin içeriği:

Grip ve ARVI nedir?

Akut solunum yolu viral enfeksiyonları (ARVI) Dünyada en fazla üç yüz farklı virüsün neden olduğu en yaygın enflamatuar hastalıklar, üst solunum yolunu etkiler ve hastadan sağlıklı bir kişiye kolayca bulaşır. Bu, ARVI'nın yüksek epidemiyolojik riskini ve etkili antiviral ilaçlarda modern tıbbın gerekliliğini açıklamaktadır.

grip, kesinlikle konuşmak, aynı zamanda adenovirüsler, rinovirüsler, parainfluenza ve viral etiyolojinin diğer pnömotrofik patojenleri ile birlikte, ARVI kategorisine aittir. Bununla birlikte, grip, ciddi seyri, daha büyük komplikasyon riski ve en önemlisi, kalıcı mutasyon yeteneğinden dolayı ayrı ayrı tedavi edilir. Bu durum, dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarını, pandemiyi durdurabilecek yeni antiviral ilaçların icadıyla mücadele etmeye zorluyor.

Bu ilginç: İnfluenza virüsü, ortomixovirüs ailesine aittir, ilk defa izole edilmiş ve son yüzyılın 30'larında anlatılmıştır. Bilim üç çeşit influenzayı bilir: A, B ve C.

Patojenlerin daha fazla bölünmesi, yüzey proteini hemaglutinin ve enzim nöraminidazın serotipine göre gerçekleştirilir, bu şekilde virüs, kurbanın hücrelerine sokulur. Bugüne kadar hemaglutinin (H) ve 11 alt tip nöraminidaz alt tip (N) kaydedilmiştir.

Aşağıdaki virüslerin epidemiyolojik önemi vardır:

HA'nın üç alt tipi (H1, H2, H3);

NA'nın iki alt tipi (N1, N2).

Bir insan için en tehlikeli olanı influenza A'dır - vücut tarafından en tolere edilir, ciddi komplikasyonlara ve daha sıklıkla mutasyona neden olur. Örneğin, "domuz" H1N1 grip, 2000'li yılların başında Asya'da sözleşmeye başlayan ve iki yüzünden fazla kişinin öldüğü H5N1, "kuş gribi" türüne ait A'ya aittir. Bu, H5 serotipi olan virüslerin insanlara aktarılmaması gerçeğine rağmen.

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, genetik olarak bize daha yakın olan canlı hayvanlar, örneğin, aynı domuzlar, "kuş gribi" nden etkilenecek olursa, durum pek çok kez bozulabilir. Organizmalarında, suş mutasyona uğrar ve popülasyonu kitlesel olarak etkileyebilir. Ayrıca, hiçbir antiviral ilaç yardımcı olmayacaktır - uygun bir ilaç henüz icat edilmemiştir.

Grip virüsü küresel bir şekle ve küçük bir çapa sahiptir - sadece yaklaşık 100 nanometre. Karşılaştırma için, en sık görülen bakteriler, streptokoklar ve stafilokoklar, ayrıca üst solunum yollarının iltihaplanmalarının sık nedenlerinden biri, yaklaşık 1 mikronluk bir çapa sahiptir, bu da influenzadan on kat daha büyüktür. Virionun içinde, yüzeyinde hemaglutinin ve nöraminidazın spike benzeri çıkıntıları olan bir lipoprotein kapsüldeki sekiz RNA fragmanı bulunur.

İnfluenza virüslerinin mutasyonu iki senaryoya göre gerçekleşir:

Antijenik kayma - Bir pandemiyi kışkırtan yeni bir formun ortaya çıkışı. Bu durumda antiviral ilaçlar etkisizdir;

Antijenik sürüklenme - Salgının devam etmesine katkıda bulunan, suşta kademeli bir değişim.

Grip viryonunun benzersiz yapısı - mobil, dış etkilerden iyi korunmuş ve mutajeniktir - insanlığı ciddi bir tehdit haline getirmektedir. Antiviral ilaçların etkisinin ilkesini göz önünde bulundurmaya ve influenza ve ARVI için en etkili ilaçları araştırmaya başlamadan önce, antibiyotikler gibi virüsleri öldüren ilaçların bakterileri yok ettiğini fark etmek gerekir.

Bu önemli: Antiviral bir ilaç şu anda patojeni yok ederek grip veya ARVI'yı tedavi edemez. Bu tip ilaçların etkisi, kişinin kendi bağışıklık sistemini savunmasını aktive etmek veya virüslerin hücrelere girmesini önlemek için azaltılır.

İmmünmodülatörler ve antiviral ilaçlar nasıl çalışır?

Akut solunum yolu viral enfeksiyonu çeşitli aşamalarda gelişir:

enfeksiyon - virionlar, üst solunum yollarının mukozasına düşer, nöraminidaz enzimi sayesinde hücre zarlarına nüfuz eder ve hücrelere girerek giderler. İmmünomodülatörler ve antiviral ilaçlar bu ve sonraki dönemde en etkili olanlardır;

kopya - Viral partiküller, tüm enerji kaynakları tükenene ve enfekte olan hücrelerin ölümü ile birlikte parçalanana kadar bölünür ve biriktirilir. Vücut ısısı yükselir, bağışıklık daha da aktiftir;

iltihap - serbest viryonlar komşu sağlıklı hücrelere saldırır, çoğalma ve yeni parçacıkların salınması süreci tekrarlanır, hastalık ilerler. Bağışıklık sistemi, virüsün vücuttaki ilerlemesine müdahale eder, patojeni ve onun etkilediği hücreleri yok eder. Bu aşamada immünomodülatörler zaten işe yaramaz;

sarhoşluk - Virüsün aktivitesi, grip veya ARVI hastalarının vücuttaki zayıflık, mide bulantısı, baş ağrısı ve ağrıları deneyimlemelerinden ötürü, parçalanma ürünleri ile kan zehirlenmesini tetikler. Bu tatsız tezahürleri azaltmak için, tam dinlenme ve bol içki içmek gereklidir;

kurtarma - Virüs üzerindeki vücut zaferleri, hastalığın semptomları yavaş yavaş azalır, belirli bir patojene karşı bağışıklık oluşur (grip ve ARVI için - sadece geçici ve sadece belirli bir suş için).

Bağışıklık sistemi bizi iki tür reaksiyonla virüslerin yayılmasından ve yayılmasından korur:

Spesifik olmayan immün yanıt, aksi taktirde doğuştan. Bakteriyel enfeksiyon durumunda, bu süreçte öncü bir rol makrofajlar - mecazi olarak konuşan, patojenleri yiyen hücreler tarafından oynanır. Ancak virüslere karşı fagositoz etkisizdir, çünkü virionlar o kadar küçüktür ki, makrofaj içinde onları yutmuş ve ondan “gemide” taşınırlar. Bu nedenle, virüslere karşı mücadelede ana silahımız interferonlar, enfekte olmuş hücreler tarafından üretilen özel proteinlerdir. İnterferon virüsü yok etmese de, komşu, henüz hücrelere izinsiz girişler hakkında bilgi verir ve patojenin bunlara girmesini önler. İnterferon sentezi, enflamasyonun reaksiyonu ve vücut sıcaklığının artması ile tetiklenir, bu yüzden onu yıkmak istenmeyen bir durumdur. Bu arada, 39 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda, viryonlar kendi başlarına yok olurlar, ancak bu durum insan sağlığı için potansiyel olarak tehlikelidir;

Özgül bağışıklık tepkisi, ya edinilmiş ya da uyarlanabilir. Bu mekanizma, influenza veya ARVI ile enfeksiyon anından itibaren 3-5 gün boyunca dahil edilir. Bağışıklık sistemi virüsü tanır ve humoral ve hücresel düzeyde saldırır. İmmünoglobulin proteinleri üreten B-lenfositleri, yani spesifik bir antijene karşı antikorlar, humoral immüniteye cevap verir. Hücresel bağışıklık, enfekte olmuş hücreleri kabuktaki işaretleyicilerle tanıyan ve onları yok eden T-lenfositlerin sorumluluk alanıdır. Spesifik bir immün yanıtın safhasında, antiviral ilaçları etkili bir şekilde aramak zordur, çünkü vücut zaten enfeksiyonla mücadele için gerekli araçları kullanmıştır. Bir istisna, virüsün yayılmasını önleyen sadece bazı etiyolojik ilaçlardır.

Antiviral ilaçların influenza ve ARVI'ye karşı eylem ilkesine göre sınıflandırılması şöyledir:

Lökosit interferonları - Genellikle kuru bir liyofilizat formunda, daha az sıklıkla burun damlaları veya rektal fitiller formunda bulunan donör veya rekombinant proteinler. Bu ilaç sınıfı nonspesifik immün yanıtı arttırır ve hastalığın ilk aşamasında grip virüsünün veya ARVI'nın vücuda yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olur. İnterferonlar sadece parenteral uygulama durumunda etkilidir (gastrointestinal yolu atlayarak). Bu tür antiviral ilaçlar, bir soğuk algınlığının ilk belirtileriyle mümkün olduğunca sık burun içine gömülür. Şiddetli alerjilere ve öngörülemeyen otoimmün reaksiyonlara neden olabilirler;

İnterferon İndüktörler - vücudu uygun koruyucu proteini sentezlemeye teşvik eden doğal veya yapay maddeler. Bu ilaç sınıfı, çoğu gelişmiş ülkede kullanılmamaktadır, ayrıca bazı indükleyiciler, örneğin, popüler Amixin veya Kagocel gibi tehlikeli olarak kabul edilmektedir. Bu tür antiviral ilaçların influenza ve ARVI için etkili olduğu düşünüldüğünde, sadece hastalığın gelişiminin ilk aşamasında olduğu gibi, uyarılmaları uyardığı interferonun kendisi de;

M2 kanallı blokerler - viryonların kapsülü içinde iyon kanallarını bloke eden ve böylece hücrelerin içine nüfuz etmelerini ve ribonükleoproteinlerini serbest bırakmasını engelleyen kimyasal bileşikler. Yeni viral partiküllerin replikasyonu imkansız hale gelmekte, bu nedenle influenza ve ARVI için bu antiviral ilaç sınıfının etkinliği sağlanmaktadır. İyon kanalı bloklayıcıları arasında, örneğin, Remantadin;

Nöraminidaz ve hemaglutininin inhibitörleri - virionların zarfında bulunan proteinlerin aktivitesini baskılayan yapay olarak oluşturulmuş maddeler. Nöraminidaz enzimine göre, inhibitörleri, oseltamivir ve zanamivir, uluslararası bilimsel araştırmayı takiben etkili antiviral ilaçlar olarak kabul edilmektedir. Bu kategoriye spesifik bir hemaglutinin, umifenovir inhibitörünü dahil ettik, çünkü ilaç kendi bazında, Arbidol, ülkemizde hayati bir ilaç olarak listelenmiştir. Fakat Rusya Federasyonu'na ek olarak, umifenovirin hiçbiri böyle bir duruma sahip değildir;

Homeopatik antiviral ilaçlar Grip ve SARS, "bunun gibi tedavi" ilkesi üzerinde çalışırken. Bileşimleri, insanlarda akut solunum yolu viral enfeksiyonunun klinik tablosuna benzer semptomlara neden olan doğal maddeler (örneğin, bitki zehirleri - akonita alkaloidleri) içeren derin dozları içerir: ateş, titreme, mukoza zarının hiperemi. Şu anda, yerli tıp topluluğu homeopati ile “savaş” tır - resmi olarak onu sahte olarak tanımlamaya çalışıyorlar ve ilgili antiviral ilaçlar emzikliydi. Bununla birlikte, bu araçlarla birçok kişiye yardım edilir ve etraflarındaki tartışmalar açık kalır.

Popüler antiviral ilaçlar: artıları ve eksileri

№1: aconite, arsenik iyodür, toxicodendron meşe.

№ 2: Hahnemann'a göre bryony dioecious, Amerikan lakonos, kireç kükürt karaciğeri.

fiyat: 70-120 ruble

Bu antiviral ilaç, grip ve SARS semptomlarını hafifletmeye ve iyileşmeyi hızlandırmaya yönelik olarak homeopatik antigrippin olarak adlandırılır. Anti-inflamatuar, antipiretik, analjezik, anti-ödem ve antihistaminik etkiye sahiptir. AGRI en çok rahatsızlık başlangıcından sonraki ilk saatlerde etkilidir. İlaç dilaltı birkaç dakikada bir alınır, daha sonra dozlar arasındaki süreler uzar. Preparasyon AGRI'nin hem çocuklarda hem de yetişkin versiyonlarında iki aktif bileşiğe sahip olması ve bilinen homeopatik granüller ve konvansiyonel tabletler şeklinde salınması dikkat çekicidir. Bu antiviral ajanın her paketinde, ekli talimatlara göre değiştirilmesi gereken her iki tedaviyi bulacaksınız. Elbette, AGRI'nin esası, doğallığını, kontrendikasyonların yokluğunu ve kabul edilebilir bir fiyatını içerir.

Nadir durumlarda, ilacı aldıktan sonra, gözlerin ve solunum yollarının mukoza zarında tükürük, şişme ve hiperemi artmıştır. Bu, ilaç bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğünü gösterebilir, daha sonra bunu iptal etmek daha iyidir. AGRI'nin dezavantajları, kanıtlanmamış etkinliği içerir, ancak bu, influenza ve ARVI için kullanılan tüm homeopatik antiviral ilaçların günahıdır.

Adapromin

Aktif madde: a-propil-1-adamaptil-etilamin hidroklorür

analogları: Kimyasal yapı ve eylem ilkesi Remantadin'e yakındır

fiyat: 30-50 ruble

ilaç iyon kanalı blokerleri grubuna ait, bilimsel olarak influenza virüsü A / H / 3N2 karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır sahip olan ve B. Adapromin böylece vücuda enfeksiyonun yayılmasını durdurma kötü amaçlı RNA hücrelere dahil viral partikülleri önler ve serbest bırakın. Al Adapromin can hem profilaktik Grip mevsiminde ve belirtilerini hafifletmeye ve komplikasyon riskini azaltmak için hastalığın başlangıcından itibaren ilk üç gün boyunca.

Adapromin oldukça zehirli bir maddedir, uygulamasına sıklıkla dispeptik rahatsızlıklar eşlik eder. Bu antiviral ilaç kesinlikle yetişkinler için tasarlanmıştır, hastalıklı böbrek ve karaciğer, yanı sıra hamile ve emziren kadınlarda kontrendikedir. Ayrıca Adaprominin, yukarıda belirtilen türden influenza türlerine karşı yalnızca yardımcı olduğunu düşünün, ARVI'nın önlenmesi ve tedavisi için uygun değildir.

amantadin

Aktif madde: adamantan-1-amin

fiyat: 120-150 dümen

Bu ilaç, bir M2 kanallı blokerler grubunun "progenezi" dir. İlk kez antiviral ajan olarak, Amantadine geçen yüzyılın 60'larında kullanılmıştır. Daha sonra Parkinson hastalığı için bir ilaç olarak etkinliği tespit edilmiş ve doğrulanmıştır. Ve ABD’de, Amantadine’in yardımıyla, insanlardaki kuduzları iyileştirmeyi bile başardılar. Şu anda, bu maddenin özellikleri hala incelenmektedir. Rusya'da Amantadine ve Midantan yaygın olarak Remantadine ile birlikte influenza'nın önlenmesi ve tedavisi için kullanılmaktadır, tüm bu antiviral ilaçlar aynı sınıfa aittir ve benzer bir eylem ilkesine sahiptir.

Amantadin çok uzun bir kontrendikasyon listesine sahiptir: çocukluk çağında, hamilelik ve emzirme döneminde gastrointestinal sistem, kardiyovasküler, idrar ve sinir sistemi ciddi patolojileri ile kullanılmaz. İlaç genellikle alerjilere, dispeptik rahatsızlıklara, baş ağrısına ve uykusuzluğa neden olur. Amantadine konsantrasyonu azalttığından, araba kullanan veya kontrol eden karmaşık makineler tarafından alınamaz.

Amizon

Aktif madde: enisamia iodide

fiyat: 360-420 ruble

İlaç, kan akışına girdikten sonra endojen interferonların indükleyicileri grubuna aittir, ilgili koruyucu proteinin üretimini uyarır. Bu, Amizon'un influenza ve ARVI virüslerinin yayılmasını dolaylı olarak engellemesine izin verir ve daha önceki tedaviler başlatılır, sonuç ne kadar başarılı olur. İlaç ilaç pazarında doğrudan analogları yoktur, yan etkilerin minimal bir insidansı vardır - sadece yaklaşık% 6, interferon indükleyicileri grubundan diğer antiviral ilaçlara kıyasla çok iyidir.

Amizon'un kusurları arasında, çocuklukta ve aynı zamanda gebelik ve emzirme döneminde kullanılamadığı yer almaktadır. Bu sınırlamalar, ilacın göreceli yeniliğinden ve vücut üzerindeki etkilerine yönelik araştırma eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Yan etkilerin bazen ağızda acı ve yanma hissi, mukozanın sallanması ve şişmesi kaydedildi.

Anaferon

Aktif madde: insan gamma interferonuna afinite saflaştırılmış antikorlar

fiyat: 200-250 ruble

ilaç benzersiz bir konsept sahiptir - bu şekilde spesifik olmayan bağışıklık tepkisini harekete geçirerek insan interferon antikorların hazır kan influenza, SARS ve diğer bir çok virüs (Herpes, sitomegalovirüs, mononükleoz gibi) da dahil olmak üzere enfeksiyöz ajanların istilası, ilgili gövde uyarmak girerse. Kimin için ayrı bir versiyon daha düşük dozda kullanılabilir, küçük çocukların bile, reçete edilir Anaferon etkili ve güvenli antiviral ilaç önerir. Bugüne kadar, olumsuz olayların vakası Anaferon kullanırken.

Diğer interferon indükleyicileri gibi, bu ilaç potansiyelini sadece zamanında başlatılmış tedavi şartlarında, yani influenza veya ARVI'nın ilk semptomlarının ortaya çıkmasından sonra mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirir.

Arbidol

Aktif madde: Umifenovir

analogları: Arpefly, Arpetolide, Arpetol, Immustat

fiyat: 160-490 ruble

Arbidol, influenza ve ARVI dahil olmak üzere birçok virüsün dış zarının aktif bileşeni olan hemaglutinin proteininin tek spesifik inhibitörüdür. Bu proteinin aktivitesini baskılayan ilaç, viryonların insan vücudunun hücrelerine nüfuz etmesine müdahale eder ve yeni virüs parçacıklarının çoğalmasını önler. Arbidol, hem enfeksiyon aşamasında hem de solunum yolu viral enfeksiyonlarının ciddi komplikasyonlarının gelişmesinde etkili olan birkaç antiviral ilaçtan biridir.

Yukarıda açıklanan Arbidol'ün tüm avantajları, üreticinin güvencelerinden başka bir şeyle desteklenmemektedir. Çin'de yapılan bu ilacın bağımsız bir çalışması, istatistiksel hataya yakın, çok mütevazı sonuçlar gösterdi. Arbidol sadece Rusya'da popüler bir antiviral ajandır ve yayılmasının hükümet tarafından lobi edildiği düşünülmektedir.

Aflubin

Aktif madde: aconite, gentian sarı, bryony dioecious, demir fosfat, laktik asit

fiyat: 280-360 ruble

Bu Avusturya üretimi çok popüler bir homeopatik antiviral ilaçtır, grip ve SARS seyrini kolaylaştırır, sıcaklığı düşürür, burun tıkanıklığını azaltır, eklem ve baş ağrısını nötralize eder. Aflubin yetişkinler ve çocuklar için ayrı ayrı verilir, üç uygun formatı vardır: dil altı tabletleri, çözelti damlaları ve burun spreyi. Tıp, batı tıp camiasında yüksek bir üne sahiptir ve tüketiciler arasında iyi değerlendirmelere sahiptir.

Bütün homeopatik ilaçlar gibi, Aflubin şu anda utanç içinde. Grip ve soğuk algınlığı için güvenilir bir çare olduğu düşünüldüğünde, özellikle oldukça yüksek maliyetler göz önüne alındığında, herkesin öznel tercihidir. İlacın bileşenlerine, burun ve boğazda mukoza zarının şişmesi, yanma hissi ve artan tükürük salgılanması ile ifade edilen, bireysel hoşgörüsüzlük vakaları kaydedilmiştir.

Viburkol

Aktif madde: belladonna, papatya eczane, plantago majör, solanum dulcamara, pulsatilla pratensis, Hahnemann'a göre kalsiyum karbonyum

fiyat: 320-390 ruble

Rektal fitiller formundaki homeopatik immünomodülatör Almanya'da üretilmektedir. Analjezik, yatıştırıcı, anti-ödem, antispazmodik ve antipiretik etkiye sahiptir. Özellikle çocuklarda soğuk algınlığı ve grip belirtilerini hafifletmek için kullanılır. Yıl boyunca bebekler Viburkol, bebek dişlerinin patlaması sürecini kolaylaştırmak için bir araç olarak gösterilmektedir. Yetişkinler, bu süpozituvarlar ayrıca, ARVI'yı daha iyi tolere etmeye de yardımcı olurlar, ayrıca, lokal immüniteyi arttırmak için jinekolojik inflamatuar hastalıkların kompleks terapisinde kullanılırlar.

Viburkol oldukça pahalıdır ve etkinliği şüphelidir, çünkü bu bir homeopatik ilaçtır. Ancak, birçok insanın görüşlerine göre, bu mumlar soğuk mevsimde sağlık durumunu iyileştirir.

viferon

Aktif madde: alfa-2c insan rekombinant interferon, tokoferol asetat, askorbik asit

fiyat: 230-950 ruble

Bu ilaç rektal fitiller formunda mevcuttur, bu uygulama yöntemi, interferonun en iyi emilimini ve minimum yan etki riskini sağlar. Viferon, sadece grip ve ARVI ile değil, aynı zamanda bakteriyel tabiatın ciddi kronik patolojileriyle de baş etmesine yardımcı olur, çünkü bu ilaç nonspesifik bağışıklığın en güçlü uyarıcılarından biridir. Mumlar Viferon, fetüsün intrauterin enfeksiyonunu en aza indirgemek için doğuştan bulaşıcı hastalıklar ve hasta hamile kadınlarla erken doğan bebekleri atar. İlaç, çok çeşitli dozlarda mevcuttur: 150 000 IU ila 3 000 000 IU.

Viferon'un geleneksel eksikliklerine sadece etkileyici değerine atfedilebilir. Bu antiviral fitiller kullanıldığında istenmeyen yan etkiler çok nadirdir ve ilacın çekilmesinden sonra 72 saat geçmesine neden olan alerjik deri döküntüsü ile sınırlıdır.

hiporamin

Aktif madde: deniz topalak yaprakları

fiyat: 120-180 ruble

Bu antiviral ilaç, doğal bir interferon indükleyicisidir, grip, adenovirüs, rinovirüs, parainfluenza ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarına karşı spesifik olmayan direnci geçici olarak iyileştirir. Tedavi erken başlanırsa ilaç en etkilidir. Hastalığın ilk 3-5 günü boyunca, Giporamine'nin dil altı tabletlerinin her 2-3 saatte bir çözünmesi tavsiye edilir. İlaç 3 yaşından büyük çocuklarda kullanılmak üzere onaylanmıştır, üretici hamilelik ve emzirme üzerindeki etki hakkında herhangi bir veri sağlamamıştır.

Uzatılmış aşırı doz durumunda, kanın koagülasyon özellikleri artabilir, ancak ilaç çekildikten sonra bu indeks hızla normale döner. Giporaminin anti-viral etkisinin sağlam bir kanıt temeli yoktur, bu yüzden onu kendi risk ve tehlikenizle aldığınızı söyleyebiliriz.

Grippferon

Aktif madde: alfa-2c insan rekombinant interferon

analogları: Nasoferon, Inharone

fiyat: 230-290 ruble

İlaç, en uygun burun spreyi biçiminde bir interferondur. Tıbbı burun pasajlarına püskürterek, grip ve ARVI virüslerini insan vücuduna sokmanın en gözde yerinde, spesifik olmayan bağışıklıkta bir artış sağlar. Grippferon, bu sınıftaki diğer antiviral ilaçlar gibi, tedavinin başlamasının, soğuk algınlığının ilk semptomları ile hemen başlaması ve hatta daha da iyisi, bu spreyi hastalığın önlenmesi için kullanıldığında en iyi etkinliği gösterir. İlaç yetişkinler ve küçük hastalar ve hamile kadınlar için tavsiye edilir, yan etkileri yoktur.

Grippferon ve burun içindeki vazokonstrüktif damlaların birlikte kullanımıyla, mukoza zarlarının kuruluğu artabilir. İlacın dezavantajları, çözeltinin hazırlanması için liyofilizat formunda olağan interferon ile karşılaştırıldığında yüksek bir fiyattan kaynaklanabilir.

Groprinosin

Aktif madde: inosine pranobex

fiyat: 580-660 ruble

İlaç, immünomodülatörlerin grubuna aittir ve influenza ve ARVI dahil olmak üzere çeşitli viral enfeksiyonlarla enfeksiyon durumunda etkilidir. Aktif bileşen, Groprinosina yapay monosit sayısının immünosupresyon uyarıcı blastojenezi sırasında lenfosit fonksiyonunun onarılmasına teşvik kimyasal bileşik oluşturulur hareket T-yardımcı hücrelerin aktivitesini uyarır, glukokortikoid uzun süre maruz kalma, bağışıklık koruması bir azalmayı önler. Groprinosin yetişkinlerde ve 3 yaşından büyük çocuklarda ve 15 kg'dan fazla vücut ağırlığında kullanım için izin verdi.

Bu çok ciddi ve potansiyel olarak tehlikeli bir ilaçtır, birçok organ ve sistemden yan etkilere neden olur, gebelik, emzirme, aritmi, gut, ürolitiazis ve böbrek yetmezliğinde kontrendikedir. Groprinosin sadece klinik olarak doğrulanmış immün yetmezlik durumu olan hastalarda influenza ve ARVI için kullanılması tavsiye edilir.

Derinat

Aktif maddesodyum deoxyribonucleate

fiyat: 230-460 ruble

İlaç, akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının önlenmesi ve tedavisi için kullanımını basitleştiren uygun bir burun damlaları ve sprey formunda mevcuttur. Aktif ilaç bileşeni immünostimülatör ve antiviral özellikler sergileyen, ama aynı zamanda, bir anti-kanser, anti-oksidan, lenfotropik, kardiyoprotektif, anti-iskemik, antihistamin, membran ve pıhtılaşma önleyici aktivitesi sağlar sadece. Derinat hücresel ve humoral bağışıklığı aktive eder, böylece virüslerin istilasına karşı spesifik bir bağışıklık tepkisinin tepkisini hızlandırır. Bu ilaç, sadece spesifik olmayan korumayı güçlendiren ve influenza veya ARVI başlangıcından 3-5 gün sonra etkilerini yitiren diğer antiviral ajanların çoğundan farklıdır. Ayrıca, Derinat'ın kontrendikasyonları ve yan etkileri yoktur.

Diyabetli hastalarda, ilaç hipoglisemiyi tetikleyebilir, bu an terapi sırasında dikkate alınmalı ve sayaç okumalarını yakından takip etmelidir. Diğer eksiklikler, etkileyici maliyete ek olarak, bir ilaca sahip değildir.

Immunal

Aktif madde: Ekinezya Mor Ot Suyu

analoglarıİmmünom, Estifan, Ekinezya

fiyat: 310-340 ruble

Bu ilaç tamamen doğal bir kökene sahiptir, belirgin bir immünomodülatör etkiye sahiptir, lenfositlerin üretimini aktive eder ve fagositozu uyarır. İmmünal grip ve ARVI için hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunur ve ayrıca sonbahar-kış salgınında da akut hastalıkların önlenmesine neden olur. İlaç 1 yıldan 4 yıla kadar bebekler için bir çözüm şeklinde ve gelecek ve emziren anneler de dahil olmak üzere tüm diğer hasta kategorileri için tabletler şeklinde temin edilebilir. Bu ilacın aktif bir bileşeni olan Ekinezya bitkisi, kendisini etkili bir immünostimülan ve antiviral ajan olarak kendini kanıtlamıştır.

Progresif sistemik otoimmün patolojiler için immünal önerilmez, çünkü bu öngörülemeyen sonuçlara neden olabilir. Nadir durumlarda, tedavinin arka planına karşı, kan basıncında, bronkospazm, dispne, baş dönmesi, deri döküntülerinde azalma olur. Uzun süreli kullanımı ile lökopeni gelişebilir.

Immunoflazidum

Aktif madde: turna ve karasal kaplumbağa

analoglarıProteflazide, Flavozid

fiyat: 160-270 ruble

İlaç, doğal kaynaklı antiviral ve immüno-modüle edici ilaçların bir başka canlı temsilcisidir. Şifalı bitki özleri, Bileşiminde olmak ve böylece akut solunum viral enfeksiyonların yayılmasına doğal koruyucu bariyeri geliştirici, B-lenfositleri ve sitotoksik lenfosit, hücre makrofaj uyarıcı aktivite üretimini uyarır. İmmünoflazid, karakteristik otsu bir tada sahip tatlı bir şurup şeklinde bulunur, 1 yaşın altındaki çocuklarda bile influenza ve SARS'nin önlenmesi ve tedavisi için kullanılabilir.

Çok nadir durumlarda, ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık durumu altında, gastrointestinal sistemin olumsuz tezahürleri gözlemlenebilir: mide bulantısı, kusma, diyare, epigastrik ağrı. Bundan kaçınmak için şurubu yemekten en az 2 saat sonra almanız önerilir. Ayrıca, bu antiviral ajanın aktif maddelerine bir alerjinin varlığını gösteren, ara sıra deri pruritusu ve ürtiker not edilir.

Imupret

Aktif madde: Alhaea kökü, atkuyruğu, civanperçemi, karahindiba şifalı otları, papatya çiçekleri, ceviz yaprakları ve meşe kabuğu alkol-su özü.

fiyat: 350-480 ruble

Alman üretiminin tamamen doğal, antiviral ve immüno-modüle edici bir preparasyonu, akut solunum yolu enfeksiyonları ve influenza mevsimsel epidemi sırasında vücudun yetişkinleri ve 1 yaşından büyük çocukların savunmasını güçlendirmek için tasarlanmıştır. Bu ilacın karmaşık etkisi, bitkisel özlerin benzersiz bir kombinasyonu ile sağlanır - Imupret belirgin bir anti-enflamatuar, antiseptik, antipiretik, analjezik ve anti-ödem etkisi yaratır. İlaç, tıbbi bir çözeltinin hazırlanması için damla ve damla şeklinde kullanılabilir, kontrendikasyonları yoktur ve istenmeyen yan etkilere sahip değildir.

Bireysel hoşgörüsüzlük ve Imupret'e karşı alerjiler oldukça nadirdir. Bu antiviral ajanın eksikliklerine sadece yüksek bir fiyat değil, her eczanede uygunluk da düşünülebilir.

Ingavirin

Aktif madde: pentandioik asit imidazoliletanamid (vitaglutam)

fiyat: 420-550 ruble

Bu çekirdek safhasında viral replikasyon inhibisyonuna bağlı olan ve sitoplazmadan çekirdeğe yeni sentezlenmiş NP virüsün taşıma gecikme - ilaç antiviral influenza tip A ve B'ye karşı etki, aynı zamanda parainfluenza, adenovirüs ve solunum sinsisyal enfeksiyonu vardır. Ingavirin'in anti-enflamatuar etkisi, sitokin üretiminin baskılanmasına ve miyeloperoksidaz enzim aktivitesinin inhibisyonuna dayanır. Grip ve SARS için bu ilaçların kullanımı ateşli sendromu hafifletmek kataral semptomların parlaklığını azaltmak, iyileşme süresinin kısaltılması ve komplikasyon riskini azaltmak sağlar. İlaç üç dozajda mevcuttur: 7 yaşından itibaren farklı yaştaki hastaları tedavi etmeyi sağlayan 30, 60 ve 90 mg vitaglutam kapsülleri.

Ingavirin hamilelik ve emzirme döneminde kontrendikedir. Nadir durumlarda, ürün cilt belirtileri ile alerjiye neden olur. Grip ve ARVI için diğer antiviral ilaçlarla birlikte kullanılması önerilmez. Antibiyotiklerle etkileşim tahmin edilemeyen sonuçlar verebilir, bu skorda henüz kesin veriler bulunmuyor. Ingavirin, Rusya dışında herhangi bir yerde antiviral bir statüye sahip değildir. Etkinliği yetkili uluslararası araştırmalar tarafından kanıtlanmadı.

interferon

Aktif madde: insan lökosit interferon

analogları: Lokferon, Inferon

fiyat: 80-250 ruble

Bu antiviral ajan, bir solüsyon hazırlamak ve burun geçişlerini aşılamak için kuru bir liyofilizat içeren 5-20 ampul içeren ambalajlarda satılmaktadır. Mukoza zarları ile temas ettiğinde lökosit interferon, lokal spesifik olmayan bağışıklığın güçlendirilmesini sağlar. Yerleşik pediatri pratiğinde, bu ucuz ancak etkili antiviral ilaç, çoğunlukla, kontrendikasyonları bulunmadığı ve genellikle küçük hastalar tarafından iyi tolere edildiği için, akut solunum yolu hastalığının önlenmesi ve tedavisi için kullanılmaktadır. İlaç ne kadar erken başlarsa, terapi o kadar iyi olur. Yabancı analoglar birkaç kat daha pahalı olduğu için, Rus üretiminin bir aracını satın alarak satın aldığınızdan önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

İnsan lökosit interferonu, alerjiler açısından, verici kan olmadan üretilen rekombinant formlardan daha tehlikelidir. İlaç, sinir sistemi ve böbrek disfonksiyonu ciddi bozuklukları olan kişiler için reçete değildir. İnterferon bulantı, üşüme, anoreksiya ve asteni, hipotansiyon, depresyon, uykusuzluk, adet düzensizlikleri şeklinde ciddi yan etkilere neden olabilir.

Influcid

Aktif madde: aconite, fosfor, ipecacuana, bifazik diojeni, punctate kemikler, gellmezium dökmeyen

fiyat: 480-800 ruble

Alman üretimi tamamen doğal bir homeopatik antiviral ilaç, tıbbi bir çözüm ve uygun bir damlalık ile dil altı tabletler ve vialler şeklinde mevcuttur. Soğuk algınlığı önlemek ve 3 yıl yetişkin ve çocuklarda influenza ve ARVI semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Sıcaklığı azaltır, hastalığın akıntılı belirtilerini azaltır, kolay balgam deşarjını kolaylaştırır, vücut ağrılarını ve baş ağrılarını nötralize eder. İncelemeler yargılamak çok etkili olduğunu ve aynı zamanda bir antiviral ilaç yan etkileri vardır güvenli ve aslında hastalığın daha hızlı başa çıkmasına yardım - Influcid doktorlar arasında ve hastalar arasında hem iyi bir üne sahiptir.

Çok nadir durumlarda, ilacın herhangi bir doğal bileşenine karşı bir alerjiye işaret eden cilt reaksiyonları meydana gelir. Influcid'in dezavantajları, ilk olarak, homeopatik orijini ile birlikte yüksek fiyatını içerir.

Jodantipyrin

Aktif madde: iyodofenazon

fiyat: 200-450 ruble

Antiviral, immünmodülatör ve anti-inflamatuar etki ile ev içi ilaç. Radyoopak tanı çalışmaları sırasında daha önce bir radyoizotop etiketi olarak kullanılan bir madde kullanılarak üretilmiştir. Rus bilim adamları keşfetti ve Jodantipyrin virüsleri mücadele yardımcı olduğunu pratikte kanıtladık: o, viryonlardan nüfuz etmesini engelleyen, hücre zarlarını stabilize alfa ve beta interferonlar sentezini uyarır, hücresel ve humoral bağışıklığı uyarır. İlaç grip, akut solunum yolu viral enfeksiyonu, kene kaynaklı ensefaliti, hemorajik ateş ve diğer viral hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Yodantipirin, 14 yaşın altındaki çocuklarda, hamile ve emziren kadınlarda, hipertiroidizmli (bileşimdeki iyottan dolayı), karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda kontrendikedir. İlaç, alerjik reaksiyonları ve dispeptik bozuklukları provoke edebilir. Uzun süreli kullanımla, iyotun gelişimi muhtemeldir.

Kagocel

Aktif madde: Gossipol ve karboksimetil selülozun bir kopolimerinin sodyum tuzu

fiyat: 220-280 ruble

grip ve SARS için en popüler antiviral ilaçların biri, endojen interferon indüktörleri bir grubunu ifade eder, ancak, Kagocel nüfuz alanı makrofajlar, T ve B lenfositleri, fibroblastlar, endotel hücreleri ve granülositler uzanmaktadır, yani, her iki doğal uyarılması bulunmaktadır ve edinilmiş bağışıklık. İlaç sadece imünomodülasyona ve antiviral etkiye sahiptir, aynı zamanda radyasyondan vücudu korur ve hatta tümörlerin büyümesini engeller - bu özellik aktif çalışmalar yapılmaktadır. Kagocel 3 yıl içinde yetişkin ve çocuklarda kullanım için onaylanmıştır, tabletler mevcuttur, grip ve akut solunum yolu viral enfeksiyon tedavisi 4-7 gün sürer.

Bu ilaç, pamukta bulunan toksik sarı pigment olan gossypol'den yapılır. Büyük dozlarda, gossipol erkeklerde spermatogenezi durdurur. Bununla birlikte, Kagocel'in, kopolimerin sodyum tuzu olduğu ve gossipolün kendisi olmadığı, dolayısıyla ilacın tamamen farklı özellikler sergilediği anlaşılmalıdır. Bununla birlikte, bazen alerjik reaksiyonlara neden olur ve gelecekteki ve emziren anneler için reçete edilmez.

Lavomax

Aktif maddeTyloron dihydrochloride

analogları: Amiksin, Tilaxin, Tiloram

fiyat: 260-900 ruble

ilaç kan içine aldıktan sonra, koruyucu bağırsak epitel hücreleri, karaciğer hepatositleri, kan lenfositleri ve granülositler ilişkili proteinlerin sentezini uyarır, endojenik interferonların indükleyicilerin grubuna aittir. Bu nedenle Lavomax influenza ve SARS, için değil, aynı zamanda, sitomegalovirüs, mononükleoz, herpes viral hepatit, sadece etkin antiviral ajan. Tedavinin başarısı zamanında ve resepsiyon doğruluğuna bağlıdır. Mevsimsel soğuk algınlığı önlenmesi için Lavomax üst üste altı hafta boyunca tavsiye edilir.

Tyloron'a dayanan tüm spesifik olmayan immünomodülatörlerin farklı yaş sınırları vardır: eğer Lavomax 18 yaşından önce kontrendike ise, örneğin Amixin 7 yaşından büyük çocuklarda kullanım için onaylanmıştır. Muhtemelen, bu bir dozaj meselesi. Her durumda, hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kullanılamaz. Oldukça pahalıdır, bazen alerjiye, üşüme ve dispeptik rahatsızlıklara neden olur.

neovir

Aktif madde: sodyum oksodihidroakridinylacetat

fiyat: 400-1000 ruble

Neovir, immünokompetan hücrelerin, bir enfeksiyöz ajan ile temas ettikten sonra koruyucu proteinler üretme yeteneğini arttırır ve vücutta alfa ve beta sınıfının yüksek endojen interferon titreleri oluşturur. İlaç ayrıca kemik iliğinin kök hücrelerini aktive eder, lenfositlerin alt popülasyonlarındaki dengesizliği ortadan kaldırır, makrofajlar, T-öldürücüler ve polimorfonükleer lökositlerin aktivitesini aktive eder. Neovir, tüm RNA ve DNA genomik virüslerine karşı antiviral bir etkiye sahiptir ve bu etki, tedavinin kaldırılmasından sonra uzun bir süre devam eder. Çözelti hazırlama için ampul şeklinde üretilir, kas içine uygulanır. Sadece influenza ve ARVI için değil, aynı zamanda viral hepatit, klamidya, lenfogranüloma, suçiçeği, sitomegali, ensefalit, HIV enfeksiyonu için reçete edilir.

Bu, doktor reçetesi olmadan verilmemesi gereken çok ciddi bir ilaçtır. 18 yaşın altındaki çocuklar, hamile ve emziren kadınlar, ağır böbrek hastalığı olan kişiler ve otoimmün patolojiler için reçete edilmez. Alerjiye neden olabilir ve enjeksiyon bölgesinde ağrılı konilerin görünümünü kışkırtır.

oxoline

Aktif madde: oxoline

fiyat: 50-70 ruble

Oxolinic merhem - yıllardır başarıyla olarak herpes zoster, molluskum kontagiosum, ve siğillerin tedavisi için, influenza ve SARS önlenmesi için kullanılabilir basit ve uygun fiyatlı bir anti-viral ajan,. İlaç, hücre zarlarını stabilize nüfuz etme ve virionlar replikasyonunu engeller, lokal olarak hareket eder. Yani salgın sırasında nezle etmemek, oksolinik merhem burun yollarının mukoza zarını yağlamak için 2 saatte önerilir - Bu ilaç da önemli değildir hamilelik ve emzirme hem yetişkin ve küçük çocukları, kısıtlamalar yapmak mümkündür.

Bazen merhem uygulandıktan sonra, burunda hızla geçen bir yanma hissi vardır. Nadir durumlarda kısa süreli bir burun akıntısı gelişir. İnfluenza ve SARS için bu antiviral ilacın etkinliği oldukça mütevazıdır, uygulamanın doğru olması koşuluyla, sadece önleme çerçevesinde veya hastalığın ilk aşamalarında gözlemlenir.

Oscillococcinum

Aktif madde: Barbary ördeği karaciğer ve kalp özü

fiyat: 290-400 ruble

Fransız kökenli bir homeopatik antiviral ilaç, çözünene kadar ağızda çözülmesi gereken granüllerle plastik tüplerde üretilir. Otsilokoktsinum, influenza ve SARS'ın hoş olmayan belirtilerini hafifletmek için tasarlanmıştır: sıcaklığı düşürür, solunum yollarındaki mukoza zarının şişmesini ve kızarmasını azaltır, baş ağrısını ve kas ağrısını hafifletir. Bu ajanı mevsimsel soğuk algınlığı önlemek için kullanmak en iyisidir ve eğer hastalığın belirtileri daha önce açıklanmışsa, 3 gün boyunca 6-8 saat aralıklarla topakların alınması tavsiye edilir. Beş yaşına kadar olan çocuklar Oscilococcinum, suda ilk kez yetiştirilir ve bir şişeden ya da bir kaşıktan verilir.

Bu ilaç pahalı, bazen deri döküntüleri ile alerjik reaksiyonları kışkırtır. Grip ve soğuğun tüm homeopatik ilaçları gibi, kanıtların bir dayanak tabanına sahip değildir, ancak Rusya'da bu çok popülerdir.

panavir

Aktif madde: patates sürgününün özü

fiyat: Serbest bırakılma biçimine bağlı olarak 140-3600 ruble

Panavir - iç antiviral ve bağlı glikoz, ksiloz, manoz, ramnoz, galaktoz, arabinoz ve üronik asit kompleksinden oluştuğu heksoz glikosit, spesifik olmayan bir bağışıklık tepkisini arttıran doğal kökenli, immünomodülatör ajan. viral ve bakteriyel kökenli hastalıkların geniş bir karşı Panavir nedenle etkili endojenik interferonlar, kan uyarıcı indüksiyonu salınan Bu maddeler. İlaç grip enjeksiyon için bir çözüm olarak, herpes, papilloma ve iyileşmemiş yara deri lezyonlarının harici kullanım için, bir jel biçiminde mevcuttur, SARS, keneyle taşınan ensefalit, rektal, intravajinal uygulamaları Jinekoloji gastrik ülser ve romatoid artrit gibi süpozituvarlar ve ürolojik patolojiler. Son zamanlarda, satış orada burun spreyleri Panavir okaliptüs özü ekledi.

Bu ilaç 12 yaşın altındaki çocuklar için ve emziren anneler için reçete edilmemiştir, hamilelik sırasında mum kullanılmamalıdır ve bir çözelti ve jel kullanımına izin verilebilir. İlaç şiddetli böbrek ve dalak hastalıkları olan kişilerde kontrendikedir. Antiviral etkisi sadece Rusya'da tanınır. Panavir'in yapıldığı biyolojik hammaddelerin varlığı göz önüne alındığında, ilacın mükemmel fiyatı pek çok soruyu gündeme getirmektedir.

polyoxidonium

Aktif madde: azoxime bromür

fiyat: 680-1200 sürümüne bağlı olarak

İlaç, immünomodülatörlerin grubuna aittir ve çok çeşitli viral, bakteriyel ve fungal enfeksiyonları tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. Polioksidonyum, bir enjeksiyon çözeltisinin hazırlanması için ve aynı zamanda tabletler ve rektal-vajinal süpozituvarlar biçiminde liyofilizat formunda mevcuttur. İlacın aktif bileşeni, antikorların oluşumunu uyarır, makrofajların ve doğal öldürücülerin aktivitesini aktive eder. Hazırlık Polyoxidonium, kronik iltihaplı hastalıkların tekrarlanma sıklığını azaltır ve karmaşık terapinin bir parçası olarak kullanıldığında başarılı bir tedaviye sayılmasına izin verir. Ürün yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklar için onaylanmıştır. Fetal beslenmesi ve emzirme ile ilişkili kısıtlamalar belirtilmemiştir.

Çok nadir durumlarda, alerjik reaksiyonlar mümkündür. Enjeksiyon bölgesinde, bazen birkaç gün içinde kendilerini eriten ağrılı mühürler oluşur. İlaç çok pahalı, ancak, etkinliği ile karşılaştırılabilir.

Poludan

Aktif madde: poliadenil ve poliüretan asit kompleksi

fiyat: 160-190 ruble

Interferon indükleyicileri grubundan antiviral ve immüno-uyarıcı ajan. Tüm sitokinlerin üretimini aktive eder, ancak beta ve gama yerine alfa sınıfının koruyucu proteinlerinin sentezini daha fazla etkiler. İnfluenza, ARVI, viral rinit, konjonktivit, keratit ve üveit için koruyucu ve tedavi edici bir ajan olarak kullanılır. Poludan, enjeksiyon için liyofilizat ve kullanım için çok uygun olan göz ve burun damlaları şeklinde mevcuttur. Bu ilaç, çocukluk döneminde, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmak üzere onaylanmıştır. Poludan Rusya'da üretilir ve uygun fiyatlıdır, nadiren yan etkilere neden olur.

Şu anda, bu ilaç başka bir dönem için devlet belgelendirme sürecinden geçiyor, bu yüzden geçici olarak stokta olmayabilir. Bazen Poludan tedavisi sırasında lokal alerjik reaksiyonlar vardır: deride kızarıklık, burunda kaşıntı ve yanma, alt göz kapağının şişmesi ve kızarması.

IFN-AB

Aktif madde: interferon alfa-2b rekombinant

analoglarıAltevir, Genferon-Light, Interferal, Leifferon, Laferobion

fiyat: Biçime ve üreticiye bağlı olarak 180-2500 ruble

İlaç, immünomodülatör, antiviral ve antitümör bir etki gösterir. Vücuda girdikten sonra, interferon hücre zarlarının özelliklerini değiştirir, böylelikle virüs parçacıklarının içine nüfuz etmesi imkansız hale gelir. Bu nedenle, Reaferon-AB ve benzeri ilaçların, ya influenza ve ARVI ile enfeksiyonu önlemek için ya da hastalığın ilk 3-5 günü boyunca, nedensel etkene karşı mücadelede öncü rolün spesifik olmayan bağışıklık tarafından oynanması en iyisidir. İlaç, enjeksiyon veya intranazal uygulama için bir terapötik çözelti hazırlandığı kuru bir liyofilizat formunda mevcuttur. Rekombinant interferon, donör proteininden farklı olarak, alerjilere ve advers reaksiyonlara neden olma ihtimalinin daha azdır. Bu ilacın hamilelik ve emzirmeye ek olarak kullanımı sınırsızdır.

Günümüzde, rekombinant alfa interferon bazlı influenza ve ARVI'ye karşı antiviral ilaçların maliyeti önemli ölçüde artmıştır. Uzun süreli tedavi, dispeptik rahatsızlıklar, titreme, kan basıncının düşmesi, uykusuzluk, depresyon ve yeme bozuklukları ile eşlik edebilir.

Relenza

Aktif madde: zanamivir

fiyat: 960-1500 ruble

Fransız üreticisinin bu antiviral ilacı, influenza viryonlannın insan vücudunun hücrelerine sokulduğu nöraminidaz enziminin seçici bir inhibitörüdür. Relenza, ekli soluma aracının yardımı ile üst solunum yolunun mukoza zarlarına püskürtülen ince bir tozdur. Bu şekilde tedavi edilen yüzeyler, patojen tarafından üstesinden gelinemeyen koruyucu bir bariyer ile kaplanır. Ve enfeksiyon çoktan gerçekleşmişse, Relenza kullanımı hastalığın yayılmasını önler. Ayrıca ilacın hücre dışı uzayda çalıştığı, içeri girmemesi ve dokuların normal durumunu bozmaması da dikkat çekicidir. Relenza'yı beş yaşından itibaren uygulamak mümkündür.

İlaç gebeliği ve emzirme döneminde kontrendikedir, bronkospazm eşlik eden hastalıklarda sprey olamaz. Maliyet Tazminatı çok pahalıdır ve son zamanlarda bu ilacın ciddi yan etkilerine dair raporlar daha sık hale gelmiştir: Quincke'nin ödemi, epidermal nekroliz, apne, konvülsiyonlar, halüsinasyonlar, depresyon. Ayrıca, Relenza'nın sadece influenza A ve B virüslerine karşı, diğer ARVI'lere karşı aktif olduğu unutulmamalıdır, bunu uygulamak hiç mantıklı değildir.

rimantadin

Aktif maddeRimantadin hidroklorür

analogları: Orvirem, Remavir

fiyat: Markaya bağlı olarak 40-300 ruble

İlaç M2-kanal blokerler kategorisine aittir, viryonların hücrelere nüfuz ettikten sonra RNA'larını salmalarına izin vermez. Remantadin, influenza A ve kene kaynaklı ensefalit virüslerine karşı etkilidir. En iyi sonuç, bu ilacı mevsimsel salgın sırasında önleyici amaçlar için veya solunum semptomları sırasındaki ilk 6-7 saat içinde elde edilebilir. İlaç 1 yıl (Orvirem markası altında) çocuklar için yetişkinler ve şurup için tablet şeklinde mevcuttur. Bu antiviral en popüler ve yaygın olanlarından biridir, etkinliği çok sayıda bilimsel çalışma ve uzun klinik uygulamalarla onaylanmıştır. Esas olarak, iç Remantadin satın alarak tedaviden tasarruf edebilirsiniz.

Bu ilacı hamilelik ve emzirme, böbrek ve karaciğer yetmezliği, tirotoksikoz ve şiddetli epilepsi formlarında kullanamazsınız. Hipertansiyonlu yaşlı hastalarda Remantadin'in hemorajik inme riskini artırdığına dair kanıt vardır. İlaç alerjilere, baş ağrısına, dispeptik rahatsızlıklara, uykusuzluğa, sinirliliğe ve konsantrasyonun kötüleşmesine neden olabilir. ARVI Remantadin'den yardım etmiyor.

ridostin

Aktif madde: Fungus-saccharomycetes çift fırınlı ribonükleik asitin sodyum tuzu (fırıncı mayası)

fiyat: 1100-1300 ruble

lökosit (a), fibroblast (beta) ve lenfosit (y) da, penetrasyon ve virüs ve diğer hücre içi patojenlere yeniden üretim süreçlerini engelleyen: ilaç endojen interferonlar sentezini uyarır. Ridostin sistem seviyesinde, bu makrofajların ve nötrofillerin aktivitesini aktive eder, erken tipi indüktörler değinmektedir. tıp, bir liyofilizat formunda mevcuttur, grip ve SARS doktora için günde bir kez enjekte edildi ve iki gün içinde ikinci kez, devam eden belirtiler sağladı. Ridostin yetişkinler ve 7 yaşın üzerindeki çocuklar için onaylanmıştır.

İlaç gebelikte ve ciddi karaciğer ve böbrek patolojilerinde kontrendikedir. Ridostin uygulamasından sonra, enjeksiyon bölgesinde ağrı ve febril sendromunun geçici olarak alevlenmesi görülebilir. Bu antiviral çok etkilidir, ancak pahalıdır ve satın almak kolay değildir - eczanelerde bu genellikle bireysel olarak sipariş edilmesi gereken bir kıt maldır.

Sagrippin

Aktif madde: Aconite, Çin, vaftiz, bryonia, belladonna, zincirin allium, Hahnemann'a göre mercurius solubilis

fiyat: 160-190 ruble

Homeopatik Grip geniş spektrumlu ilaçlar şişme ve mukoza zarlarının iltihabı, vücut ısısını azaltır normalleştirir ve baş ağrısı, eklem ve kas ağrısı tedavileri, nazal mukus ve balgam boşaltılmasını sağlamaktadır, sinir sistemini rahatlatır ve sağlıklı bir uyku döndürür. bronşit, sinüzit, bademcik iltihabı, pnömoni - Sagrippin Hastalığın akut fazında ve influenza ve akut viral solunum yolu enfeksiyonlarından komplikasyonlar durumunda her ikisi de kullanılır. İlaç 3 yaşından itibaren çocuklarda kullanılmak üzere onaylanmıştır.

Nadir durumlarda, alerjik reaksiyonlar vardır. İlaç hamile ve emziren kadınlarda kontrendikedir. Sagrippina'nın etkinliği bilimsel verilerle desteklenmez, homeopatik bir ilaçtır, bu yüzden satın alma öznel bir seçimdir.

Tamiflu

Aktif madde: oseltamivir fosfat

fiyat: 1200-1400 ruble

Metabolizma sürecinde, aktif bileşen Tamiflu - oseltamivir karboksilatı, nöraminidazın seçici bir inhibitörüdür. Bu, ilacın viral partiküllerin replikasyonunu bastırmasına, influenza A ve B'nin yayılmasını önlemesine, hastalığın süresini kısaltmasına ve komplikasyonların gelişmesini önlemesine izin verir. Büyük ölçekli uluslararası çalışmaların sonuçlarına göre, Tamiflu, grip hastalığının aileden gelen bir hastadan% 92 oranında küçülmesi ve pnömoniye geçiş riskini% 78 oranında azaltmaktadır. İlaç 6 aydan itibaren - bir yıl boyunca ve bir grip salgını durumlarında çocuklara verilebilir bir süspansiyon hazırlanması için kapsül ve toz şeklinde mevcuttur. Tamiflu'nun hamile ve emziren kadınlara atanması sorusu, beklenen faydaların ve potansiyel zararın oranına göre belirlenir.

Kenara bariz dezavantajlara - yüksek fiyata - İlaç sadece alerji ve dispepsi, aynı zamanda anafilaktik şok gibi böyle korkutucu semptomlar, halüsinasyonlar, kasılmalar, kabuslar, psikoz ve intihar eğilimleri de dahil olmak üzere yan etkileri geniş bir listesi vardır. Örneğin, Japonya'da resmi rakamlara göre, Tamiflu intiharını alan 15 ergen. Ancak, uyuşturucu ve trajediler arasında doğrudan bir bağlantı kanıtlanmamıştır. "Domuz gribi" salgını sırasında ABD ve İngiliz hükümetleri daha sonra bu antiviral ajan gözden düşürmeye nedeniyle durduruldu Tamiflu, kitlesel halk alımı yapılmıştır.

Timogen

Aktif madde: alfa-glutamil-triptofan sodyum

analogları: Citovir-3 aynı bileşeni içerir

fiyat: Sürümüne bağlı olarak 160-300 ruble

İmmüno-uyarıcıları ifade eder, vücudun spesifik olmayan savunmasını güçlendirir, makrofajların ve monositlerin aktivitesini aktive eder, nötrofillerin fagositik aktivitesini arttırır. Timogen sadece ARVI ve influenza için etkili değildir, aynı zamanda atopik dermatit, kronik bronşit ve pnömoni, viral hepatit dahil olmak üzere herhangi bir etiyolojinin uzun süreli hastalıklarıyla baş etmede de yardımcı olur. Bu ilaç radyasyon ve kemoterapi, uzun süreli antibiyotik tedavisi, pürülan komplikasyonlar ile geniş ölçekli cerrahi müdahaleler sonrası hastaların rehabilitasyonunda kullanılabilir. Timogen bir enjeksiyon çözeltisi, krem ​​ve burun spreyi formunda mevcuttur. Ilacın kullanımı altı aydan itibaren izin verilir.

Bu ilaç hamilelik ve emzirme döneminde kontrendikedir. Nadir durumlarda, bireysel hoşgörüsüzlük ve alerjik reaksiyonlar teşhis edilir.

Triazavirin

Aktif madde: triazavirin

fiyat: 1100-1300 ruble

15 grip türüne karşı aktif olan modern bir antiviral ilaç. yerine adenin veya guanin RNA viryonlara dahil ve RNA-bağımlı çoğaltma aşamasında yetmezliğine yol açan, urasil ve sitosin tamamlayıcı bir çifti oluşturur: 2014 yıl satış üzerinde çalışan, kökeni ve çalışma prensibi Ribavirin benzerdir. İlaç çok umut verici, klinik çalışmalarda mükemmel sonuçlar gösteriyor. 250 mg aktif madde içeren kapsül formunda mevcuttur. Terapi iyi tolere edilir, yan etkiler nadirdir.

Triazavirin, 18 yaşın altındaki hastalar, hamile ve emziren kadınlar, şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişiler için reçete edilmez. Tüm bu sınırlamalar ilacın yetersiz çalışmasından kaynaklanmaktadır, muhtemelen gelecekte rahatlayacak veya çekilecektir. Triazavirin dezavantajları, elbette, oldukça yüksek bir maliyettir.

tsikloferon

Aktif madde: meglumin akridon asetat

fiyat: 200-360 ruble

İlaç interferon indükleyicileri grubuna aittir, spesifik olmayan bağışıklığı artırır. akciğer, karaciğer, dalak, bağırsak: lenf dokusu ile organları tarafından üretilmekte olan en büyük miktarı Cyclopheron koruyucu proteinler alınması üzerine. İlaç grip, SARS, herpes, sitomegali, viral hepatit, klamidya, lupus eritematozus, romatoid artrit ve HIV dahil olmak üzere geniş bir hastalık yelpazesinin tedavisinde tavsiye sağlar antiviral, antiproliferatif, antineoplastik, bağışıklığı ve anti-iltihabik etkiler üretir. Sikloferon bir enjeksiyon çözeltisi, tabletler ve liniment formunda mevcuttur. İlaç 4 yaşından itibaren kullanım için onaylanmıştır, tedavi nadiren olumsuz yan etkileri eşlik eder.

Cycloferon hamile ve emziren kadınlar için değil, dekompanse karaciğer sirozu olan hastalar için reçete değildir. Bazen ilacı almanın arka planında deri bulguları ile alerjik reaksiyonlar vardır.

Citovir-3

Aktif madde: alfa-glutamil-triptofan sodyum, askorbik asit, bendazol hidroklorür

analogları: Timogen ilk bileşeni içerir

fiyat: 320-380 ruble

İnfluenza ve SARS'a karşı çok popüler ve etkili bir ilaç, immünostimulanların grubuna aittir. sodyum alfa-glutamil-triptofan bendazol etkisini artırır ve bir antioksidan olarak T hücresi bağışıklığı, C vitamini eylemleri aktif hale getirmek için sağlar ve kılcal damarların geçirgenliğini arttırır, ve böylece soğuk algınlığı semptomları ve hızla iyileşmesini kolaylaştıran, prostaglandin ve enflamatuar yanıtın diğer proteinlerin sentezini inhibe eder. Citovir-3, toz, kapsül ve şurup şeklinde temin edilebilir. İlaç Bir yaş ile kullanım için onaylanmıştır, iyi tolere edilir, olumlu geribildirim, uygun fiyata bir yeri vardır.

İlaç hamilelik için reçete edilmez, şurup şeker içerdiği için diyabetli hastalar için uygun değildir. Çok nadir durumlarda, Citovir-3 kullanıldığında ürtiker tipinde alerjik bir deri döküntüsü vardır.

Engystol

Aktif madde: Vincetoxicum Hirundinaria, Kükürt

fiyat: 370-450 ruble

Alman homeopatik preparatı, soğuk algınlığı semptomları ve grip benzeri sendromun giderilmesi için tasarlanmıştır: ateş, baş ağrısı ve genel halsizlik ortadan kaldırır; nazal mukusun geri çekilmesini iyileştirir ve burun tıkanıklığı hissini nötralize eder. ORVI ile, Engistol granüllerinin 1-3 hafta boyunca öğünlerden bir saat sonra günde üç kez çözünmesi tavsiye edilir, yani hastalığın hoş olmayan belirtileri tamamen ortadan kalkıncaya kadar. İlaç 3 yaşından büyük çocuklara verilebilir, hamilelik ve emzirme kısıtlamaları üretici tarafından belirtilmez.

Engystol'e karşı bir alerji mümkündür. İlacın yüksek maliyeti kanıtlanmamış etkinlikle yeterince birleştirilmez, bu yüzden satın almak ya da satın almak kişisel bir seçimdir.

Ergoferon

Aktif madde: Gama-interferon afinitesine karşı antikorlar, saflaştırılmış CD4 afinitesine karşı antikorlar, histamin afinitesine karşı saflaştırılmış antikorlar

fiyat: 280-360 ruble

Ergoferon, immünomodülatör, antiviral, antihistaminik ve anti-enflamatuar özellikleri gösterir. Birinci bileşen, ikinci endogen interferon indüksiyonunu promote - lenfosit fonksiyonel aktivitesini güçlendirir, üçüncü - bu şekilde, burun akıntısı, mukozal ödem, nötralize edici, histamin reseptörleri yatıştırır. karmaşık bir etkiye sahiptir ve her türlü tehdide karşı direnç artar çünkü ilaç, grip, SARS ve farklı etiyolojisi birçok başka hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için tavsiye edilir. Ergoferon sıklıkla süperofeksiyonların ve kronik inflamatuar süreçlerin karmaşık tedavisinde kullanılır. İlaç, bir çözelti ve dil altı tabletleri şeklinde üretilir, 6 aydan itibaren kullanılmasına izin verilir.

İlaç alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ergoferon'un gebelik ve emzirme dönemi üzerindeki etkisi yeterince araştırılmamıştır, bu nedenle bu antiviral ajanın geleceğe ve emziren annelere reçete edilmesi kararı bireysel olarak kararlaştırılmıştır.

Soğuk algınlığı önlemek için immünomodülatör almam gerekir mi?

Biz sağlık, kronik yorgunluk, sık soğuk algınlığı önemsiz devletin şikayetçi doktora gelir ve eczane, "harika bir araç kaldırma dokunulmazlık" nde satın almak için bir öneri duyduğumuzda, genellikle uzman tavsiyesi izleyin - gerçi isteksizce ama girmeyen umuduyla yuvarlak toplamı ile ayrılık Bu kış grip veya ARVI ile. Özel kliniklerde istişareler hemen hemen her zaman bu tür atamalar eşlik eder ve daha pahalı doktor, daha masraflı gerekli hazırlıkları resepsiyonu olduğunu. Gerçekten gerekli mi?

Bu önemli: “Bağışıklığı arttırıcı” ifadesi, medikal bir bakış açısından okuma yazma bilmeyen ve saçmadır. Bağışıklık, insan türünün hayatta kalmasının temelidir ve vücudun en kararlı, korunmuş ve sorunsuz işlevlerinden biridir. Bağışıklık sisteminin spesifik bir hastalığının yokluğunda, her zaman doğru çalışır ve herhangi bir uyarmaya ihtiyaç duymaz.

Örneğin, bir nedenden ötürü kalbin, kıpkırmızı kuvvetle kan pompalamaya başladığını ve akciğerlerin - fizyolojik kuralın üstünde hava ile doldurulduğunu düşünelim. Bu iyi bir şeyle bitecek mi? Tabii ki değil. Burada ayrıca immünokompetan hücreler gerekli miktarda kesinlikle geliştirilmeli ve doğa tarafından sağlandığı gibi davranmalıdır. Aktivitelerinde yapay girişim, örneğin multipl skleroz veya romatoid artrit gibi otoimmün patolojilerin gelişmesi ile doludur. Birçok modern tıp bilimcisi, otoimmün süreçlerde de onkolojik hastalıkların nedeninin gizli olduğuna inanmaktadır.

Bu nedenle, grip ve SARS önlenmesi için immünomodülatör almak ve almak sadece bir doktorun tavsiyesi üzerine olabilir., Tarihinizi bilen ve bağışıklık sisteminizin çalışmasını göz ardı etmenin iyi nedenleri vardır. Böyle bir sonuca varmak için, immünolojik bir kan testine ya da daha da iyisine ihtiyacınız var - uzun süre bağışıklık durumunun izlenmesi. Elbette, bu önlemler sadece bir kişi sistematik ve ciddi bir şekilde hastalandığında uygun olur.

Bir hafta boyunca yılda birkaç kez soğuk algınlığı paniğe neden olmaz. Yine de, herkes bu sıkıntıdan kaçınmak ister. Genellikle mevsimsel grip salgını sırasında büyük kalabalıklar içindeyseniz, bu ucuz ancak etkili antiviral ilaç için kılavuzda belirtilen şemaya göre Remantadine'yi profilaktik amaçlar için almanız mantıklıdır. Ve üst solunum yollarının lokal spesifik olmayan bağışıklığını güçlendirmek için, satın alma işlemi de aile bütçesine bir darbe olmayacak olan interferon preparatlarının burnuna damlatılmasına izin verecektir.

Bu ilginç: Grip veya ARVI ile enfeksiyonu önlemek için basit bir yöntem, tek kullanımlık koruyucu bir maske takmak ve birkaç saatte bir değiştirmektir. Böyle bir önlem çok daha etkili, daha ucuz ve en önemlisi antiviral ilaçlardan daha güvenli olacaktır.

Aynı anda antibiyotik ve antiviral ilaç kullanabilir miyim?

Virüs, antibakteriyel ilaçların güçsüz olduğu hücresel olmayan bir enfeksiyöz ajandır. Bu nedenle, grip veya ARVI varsa, antibiyotikler sadece tükenmez ve hatta zararlı değildir, çünkü zehirli tükürük organizmalarını zehirlerler. Bununla birlikte, bazı durumlarda viral hastalıklar bakteriyel bir enfeksiyonla komplike hale gelir - sinüzit, otitis, bronşit veya hatta pnömoni gelişir. Çoğu zaman bu, hastanın tam teşhisi ile ilgili tavsiyeyi ihmal eden ve gribini "ayakları üzerinde" geçiren hastanın kusurundan kaynaklanır. Patojen ve fırsatçı mikroplar zayıflatılmış bir organizmada aktive olur ve bu da komplikasyonlara yol açar.

Bir virüs enfeksiyonunun veya gripün bir bakteriyel enfeksiyonla birleştirildiğini belirlemek için, aşağıdaki gerekçelerle mümkündür:

yavaş yavaş hafiflemektedir hastalık ve semptomların akut başlamasından sonra 4-8 gün vücut sıcaklığının keskin bir atlama oluşur, sonra ağrı komplikasyonlar (ağrısı, kulak, göz, sinüsler) yerinde görülecek, daha genel durumu bozulan zehirlenme fenomeni, çekme;

Nazal mukusun karakteri değişir - hastalığın başında şeffaf ve suluydu, şimdi kalın, bulanık, viskoz ve sarımsı-yeşil olur;

Karmaşık grip veya SARS zatürre bronşit veya bakteriyel etiyoloji, aynı zamanda bir viskoz tutarlılık ve bir sarımsı-yeşil renk ve bazen hoş olmayan bir kokuya sahiptir bol balgam, sabırlı öksürük acıyor durumda.

Bu tür koşulları tanımlamak için, doktorlar "süperinfeksiyon" terimini kullanırlar - bu, hastanın vücudunun çeşitli patojenler tarafından aynı anda vurulmasıdır: virüsler, bakteriler, protozoa, mantarlar, parazitler. Superinfeksiyonun tedavisi çok zor bir görevdir, bunun için başarılı bir çözüm, bir dizi hususu dikkate almak zorundadır: hastanın yaşı ve sağlık durumu, alerjilerin ve eşlik eden hastalıkların varlığı, ciddi yan etkiler veya ilaç uyumsuzluğu riski.

Bu nedenle, antibiyotiklerle birlikte influenza ve ARVI için antiviral ilaçlar almak için, ancak hastalık ciddi karmaşık, ya da (hekim görüşüne göre) bir bakteri enfeksiyonu ile komplike tehdit durumunda. Bu sınıfta değil tüm ilaçlar antiviral ilaçlar son derece uyumlu olduğu için Ve hatta bu durumda, bir antibakteriyel ajanın seçimi, olabildiğince ayrıntılı şekilde yapılmalıdır. Üstelik daha bir kişinin aynı antibiyotik kullanan, kötü tıp vücut ayarlar yaşayan olarak patojenik bitki örtüsünü davranır ve mikropların yeni nesillere aktarma ilaçları kazanır.

Bu önemli: Grip veya ARVI'ye karşı antibiyotiklerin kendiliğinden uygulanması kesinlikle kabul edilemez çünkü bu, vücuttaki toksik yükü arttıracak ve gelecekte ihtiyaç duyulduğunda, gelecekte kullanılan ilaçların antibakteriyel etkisini zayıflatacaktır.

Grip ve ARVI durumunda antiviral ilaçlar almalı mıyım?

Bu, iç eczacılık pazarındaki durum göz önüne alındığında, hiçbir şekilde boş bir soru değildir:

Çoğu antiviral ve immüno-modüle edici ajanın reçetesiz olarak salınması;

Eczane zincirlerinin faaliyetleri üzerinde gerçek kontrolün neredeyse tamamen yokluğu;

Sadece Rusya'da onaylanmamış onaylanmamış etkinlik ve ciddi yan etkileri olan birçok ilacın varlığı;

satıcılarının, çok sayıdaki gerçek ilaçlar için veren Takviyeler - bilgi olduğunu sen paketleme "Anti-viral ajan" veya gibi ifadeler gösteriş yaparken, öğretim yılı sonunda küçük baskı gösterilir tamamlayacak önce "soğuk algınlığı ve grip için ilaç."

Modern Rus eczanesi, potansiyel olarak tehlikeli maddelerin, toparlanmaya yardımcı olduğu düşünülen, zararsız bitki özleri ile bir arada bulunduğu bir tür ortaçağ ilaç deposudur. Ya da yardım, ama hepsi değil, her zaman değil. Fakat bazı sebeplerden dolayı oldukça pahalıdırlar. İnfluenza ve akut solunum yolu viral enfeksiyonu ile bize sunulan antiviral ilaçların listesi, bu tür ilaçlarla doludur: görünüşte, en basit doğal bileşim ve fiyat, satın almak için çok mu ağır olsun?

Kendiniz için karar verin, ama kendiniz için düşünün: soğuk algınlığı için çok büyük fonlar ve yüksek maliyetler neler açıklanır? Elbette, onların alakaları. Ve hala - neredeyse "zor" verimlilik. Bu kışın neden hasta olmamanın neden şanslı olduğunu nasıl belirliyorsunuz: haplar yardım ettiniz mi ya da bağışıklamadınız mı? Gribin hatalı bir ilaç nedeniyle pnömoniye geçtiğini nasıl kanıtlıyorsunuz? Bu doğru, hiçbir şey, çünkü komplikasyon pek çok başka nedenin sonucu olabilir.

Bu etkili antiviral ilaçlar olup olmadığı sorusuna cevap karmaşıklığı, ve bu ilaçların satın alınmasında para harcamaya değip değmeyeceği. En doğru karar, bir doktora, kapsamlı bir muayene ve takip önerilerine zamanında çağrı olacaktır. Doktor, karşılayamayacağınız bir hap reçete ettiyse, bunu belirtmekten çekinmeyin ve ucuz bir analog isteyin. Ve her zaman influenza ve ARVI için kırk en popüler antiviral ilaçlar hakkında en önemli bilgileri listemizden öğrenebilirsiniz. Kendine iyi bak ve iyi ol!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi ev tüm Bademcikler yoksa bademcik iltihabı olabilir miBademcikler yoksa bademcik iltihabı olabilir miBirçok insan tekrar tekrar angina olarak da adlandırılan akut veya kronik olarak ortaya çıkan bademcik iltihabı ile yüzleşmek zorundadır.

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı kurtulmak için nasıl

Ana sayfa »Tonsillit» Sonsuza kadar kronik tonsillit kurtulmak nasılKronik tonsilliti bir kez nasıl tedavi edebilirsin?Kronik bademcik iltihabının nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğine dair bir fikre sahip olmak için, ne tür bir hastalık olduğunu, neye sebep olduğunu ve hangi önlemlerin alınması gerektiğini anlamak gerekir.