Loading

Kerosen anjina ile nasıl tedavi edilir?

Anjina tedavisinde antik ve yaygın bir yöntem kerosen kullanımıdır. Boğazın durulanması ve yağlanması için kullanılır. Tabii ki, bu yöntem sadece alternatif tıbbın hayranları tarafından kullanılır. Modern doktorlar bu yöntemi sadece sağlık için değil, aynı zamanda hastanın hayatı için de tehlikeli olarak değerlendirirler.

Anjina ile kerosen iyi bir antibakteriyel ve ısınma etkisine sahiptir, ancak bu kimyasal oldukça toksiktir. Kötüye kullanımı vücudun zehirlenmesine ve mukozaya güçlü hasar verir. Bu nedenle, bu yağ ile boğaz ağrısı tedaviye başlamadan önce, her şeyi dikkatlice düşünmelisiniz.

Boğazın kerosen ile tedavisi - uygulamanın etkisi

Gazyağı keskin hoş olmayan bir koku ve yağlı bir kıvama sahip yanıcı bir maddedir. Başvurusunu endüstride ve halk hekimliğinde bulurken, bunu bademcik iltihabı da dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanıyor. Özellikleri boğaz boğazından kerosene yardım ettiğinden dolayı:

 1. Gemi genişlemesi. Madde kanı sulandırır ve çaptaki damarları arttırır. Bu etki nedeniyle hasar gören dokularda kan dolaşımı gelişir.
 2. Antibakteriyel eylem. Anjina kerosenin tedavisi zararlı bakterilerin ölümüne yol açar.
 3. Anestezik etki. Kerosen, ağrı reseptörlerinin duyarlılığını azaltır ve boğazdaki ağrıyı azaltır.
 4. Dezenfekte edici etki. Zararlı mikroorganizmaların yok edilmesine ek olarak, yağ ürünü dokuların yenilenmesini hızlandırır ve bunları dezenfekte eder.
 5. Şişliği azaltır. Boğazın kerosen ile tedavisi, sıvıyı ortadan kaldırmaya ve sonuç olarak, boğazdaki şişmeyi azaltmaya yardımcı olur.
 6. Bağışıklığın güçlendirilmesi. Enfeksiyon ile etkin bir gazyağı mücadelesi sayesinde, yerel bağışıklık güçlendirilir.

Anjinayı kerosen ile tedavi etmek neden yararlıdır? Yukarıda belirtilen etkili özelliklere ek olarak, ürün aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • bitler ve diğer parazitler için mükemmel bir çare;
 • hastalıklı organın dokularına derin nüfuz etmesinden dolayı iyi etki;
 • mukoza boğazını kurur;
 • bakterileri kurutur;
 • metabolik süreçlerin iyileştirilmesi.

Pürülan anjinin tespit edilmesi durumunda, kerosen tedavisi sadece incinecek ve komplikasyonlara yol açacaktır. Anjina hariç hangi hastalıklar bu maddeyi tedavi eder?

 • bademcik iltihabı;
 • akciğer iltihabı;
 • migren;
 • malign ve benign neoplazmlar
 • doku ve organlara mekanik hasar.

Alternatif tıbbın savunucuları;

 • gençleştirme;
 • güçlendirme ve tonlama etkisi;
 • Vücudun saflaştırılması;
 • hastalıkların önlenmesi için.

Yağ ürünü vücudun koruyucu işlevlerini artırır ve vücudun enfeksiyonu başarılı bir şekilde savaşmasına yardımcı olur. Ancak modern tıbbı bir çare olarak keroseni tanımamakta ve hastaları kullanırken olası zehirlenme ve yanma riski hakkında uyarmaktadır.

Anjina'yı kerosen ile tedavi edebilir miyim

"Gazyağı ile gargara yapabilir miyim" sorusuna bir cevap vermeden önce, ne tür bir ürün olduğunu anlamanız gerekir. Gaz yağı, hoş olmayan bir kokusu olan, yağ üretimi yapan, hızla yanıcı bir maddedir. Daha önce, kullanımının kapsamı, örneğin, günlük hayatta oldukça genişti. Savaş zamanında, askerler onlara parazit ve bitler giydirip bedenlerinden getirdiler. Aynı zamanda ısıtma ve aydınlatma için kullanıldı. Kerosen, metal nesnelerden pas çıkarır, bu yüzden maddenin toksik olduğunu söylemeden gider. Ancak, tüm doktorların uyarılarına rağmen, anjina'nın kerosen ile tedavisi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yöntem etkisiz olsaydı, antibiyotik ve diğer ilaçlar olduğunda şimdiye kadar kullanılmış mı? Ancak bu yöntem çok dikkatli kullanılmalıdır. Örneğin, boğaz için kerosen tüm anjina türleri için etkili değildir. Aşağıdaki durumlarda yardımcı olacaktır:

 • boğazın küçük enflamasyonu;
 • bademciklerin şişmesi;
 • nefes darlığı;
 • boğazda ağrı.

Bakteriyolojik enfeksiyonun neden olduğu anjin, kerosen tedavi edilmez. Sonra sadece antibiyotikler yardım eder. Bu nedenle, maddeyi kullanmadan önce bir doktora gitmeye değer. Boğazın kerosen ile nasıl tedavi edileceği, doktorun söyleyemeyeceği, çünkü geleneksel ilacın bu ilaçlara şiddetle karşı olduğu. Ancak, ürünün eylemini deneyimlemeden önce, önemli bir şeyi hatırlamak gerekir. Çocukların ve yaşlıların yağ ürünlerini tedavi etmek kesinlikle yasaktır. Böyle bir yöntem ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Örneğin, çocuklarda mukoza zarı yetişkinlerden daha incedir, bu nedenle ciddi yanıklar veya zehirlenme meydana gelebilir. Gazyağı ile içecek veya gargara tavsiye edilmez. Bazı "şifacılar" küçük dozlarda içine almak için tavsiye edilir. Bu, bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur. Ancak böyle bir yöntem sadece yemek borusunun yanmasına, ağız boşluğuna ve karaciğerin sorunlarına neden olur.

Boğaz ile kerosin nasıl tedavi edilir

Boğazın kerosen ile tedavisi bir havacılık ya da saflaştırılmış ürün yardımı ile yapılmalıdır. Saf haliyle, madde birçok zararlı bileşen içerir. Sıradan gazyağı temizliği çok basit olabilir. Bu evde yapılabilir. Ama bunu açık havada veya iyi bir başlıklı bir oturma odasında yapmalısınız. Maddenin buharlaştırılmasından sonra vücudun güçlü bir zehirlenmesine neden olabilir.

Ürün nasıl temizlenir:

 1. Bir litre suyu 70 ° C'ye ısıtın.
 2. Üç litrelik bir litre gazyağı ve bir litre su karıştırılabilir.
 3. Kutuyu kapatın ve tenekeyi 3 dakika çalkalayın.
 4. Karışım beslenene kadar bekleyin.
 5. Birleştirmek için gazyağı, kutuda bir depozit bırakarak.

Yöntem 1:

 1. Yarım litre gazyağı ve yarım litre su karıştırılır ve birkaç dakika çalkalanır.
 2. Israr etmek için bırakın.
 3. Gazyağı boşaltın ve yarım bardak tuz ekleyin.
 4. Bir günlüğüne ayrıl.
 5. Çözeltiyi aktif kömürle filtreleyin.
 6. Bir süre ısrar et.
 7. Ortaya çıkan karışımı boşaltın.

Yöntem 2:

 1. Bir kavanoz içine 3 kaşık tuz dökün ve gazyağı (gazlı bezle) dökün.
 2. Kavanozu tencereye koyun ve suyu, kavanozdaki gazyağı seviyesinin su seviyesinin altında olacak şekilde dökün.
 3. Bir kaynatın ve bir buçuk saat pişirin.
 4. Koyu cam bir kap içine gazyağı boşaltın.

Diğer tarifler

Boğazını kerosen ile temizlemeye başlamadan önce, bir alerji testi yapmalısınız. Bunu yapmak için, çözüm kulak arkasına ovun. Kızarıklık veya kızarıklık yoksa, tedaviye başlayabilirsiniz:

 1. Şişlik ve iltihapları gidermek için, temizlenmiş kerosen etkilenen bölgeleri silin. Ön, madde ısıtılmalıdır. Prosedür günde üç kez bir yemekten önce veya sonra yapılmalıdır. Bu yöntem, sadece hastalığın erken aşamalarında kullanılabilir. Koşarken veya kronik formda, kerosen tehlikeli sonuçlara neden olabilir.
 2. Boğazını silmek için ılık suya ve sodaya ilave edilen kerosen içeren bir tarif kullanın. Malzemeler iyice karıştırılır ve elde edilen karışım boğazı günde üç kez yağlar. Böyle bir tedavi 14 günden fazla sürülmez.
 3. Boğaz, aynı zamanda boğaz ağrısını durulamak için de kullanılır. Oda sıcaklığında bir bardak su hazırlamanız, yarım kaşık kabartma tozu ve önceden saflaştırılmış bir kerosen eklenmesi gerekir. İyice karıştırın. Durulama günde en az 4 kez yapılmalıdır. Durulama kapalı bir burun ile sadece birkaç saniye gerekir. Maddeyi yutmayın.

Ürünten tentürler yapın veya içeceklere birkaç damla ekleyin. Boğazların önlenmesi için aşağıdaki tarifi kullanın:

 • 50 gram arıtılmış suya, 10 damla ürün eklenir.
 • Karışım 7 gün boyunca gargara edildi.
 • Birkaç hafta içinde kursu tekrarlayabilirsiniz.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi çok dikkatli yapılmalıdır. Özellikle çocuk küçükse, bu yöntemi tamamen terk etmek daha iyidir. Çocuğun bedeni zayıftır ve gazyağı genellikle zehirlenmeye yol açar.

Boğazımı gazyağı ile durulayabilir miyim

Bu endüstriyel ürünün işlenmesiyle yapılan deneyler, istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Özellikle de çocukları ilgilendirir. Bu nedenle, anjina ile mücadele etmek hala geleneksel yöntemlerdir. Çocuklarda anjina semptomları ve zehirlenme belirtileri çok benzerdir, bu nedenle petrol ile yapılan işlemden sonra yan etkilerin tespit edilmesi zordur. Bebeğin mukoza zarları çok daha hassastır, bu nedenle boğazı kerosen ile yıkamak yanıklara neden olabilir. Ayrıca, bir çocuk yanlışlıkla bir kimyasal madde yutabilir ve bu da yemek borusunun yanmasına, genel zehirlenmeye ve iç organlarla ilgili diğer sorunlara yol açar.

Çocuklar alerjilere ve kerosene daha yatkındır - ürün zehirlidir, bu da ciddi laringeal ödem ve buna bağlı olarak boğulmaya neden olabilir. Bu nedenle, çocuklarda boğazın tedavisini kerosen ile bırakmak gereklidir. Ancak yetişkinler isterlerse bu aracı deneyebilirler. Değerlendirmelerden yola çıkarak, annelerimiz ve büyükannelerimiz tarafından oldukça etkili ve sıklıkla kullanılmaktadır. Bilmek önemli olan nedir? Vücudun 500 ml'den fazla maddeyi alırsa, ciddi sağlık sorunlarına veya en kötü durumda - ölüme neden olur. Zehirlenme ana belirtileri nelerdir:

Anjin içinde kerosen ile boğaz nasıl düzgün durulanır? Prosedür 4-5 yaklaşımlar için günde 3 defadan fazla gerçekleştirilemez. Durulama maddesi birkaç saniyeden fazla sürmemelidir ve sıvı hemen tükürmelidir. Maddeyi yutmaya çalışmayın. Boğazını bir pamuklu çubukla kerosen ve ardından bir asistanla yağlayın. Kendiniz yaparsanız, sağlıklı dokular üzerinde kimyasal bir bileşik alma riski vardır. Bu yöntemi deneyimlemeden önce, olası sonuçlara aşinadır:

 • özofagus ve ağız boşluğunun yanması;
 • böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu;
 • sinir sistemi ile ilgili problemler;
 • akut pankreatit olasılığı.

İşlemden sonra rahatsızlık verici ve acı verici duygular varsa, ağız boşluğunu hemen ılık suyla tedavi etmeli ve hastanede yardım almalısınız.

Boğazın kerosen ile tedavisi ile kontrendikedir.

Bir yağ ürünü kullanarak, olası yan etkiler ve kontrendikasyonları hatırlamak gerekir. Hangi hastalıklarda kullanılamaz?

 • böbrek hastalığı;
 • karaciğer hastalığı;
 • Farklı bir doğa kanaması;
 • ilacın alerji ve bireysel intoleransı;
 • bronşiyal astım;
 • anemi;
 • diyabet;
 • gastrit;
 • zayıflık;
 • kronik hastalıklar;
 • malign neoplazmlar.

Boğazın akut formları için bu yöntemi kullanamazsınız. Gazyağı sadece yardımcı olmaz, sadece acıtmaz. Dozaj yanlış ise, ham bir ürün kullanarak, boğazda yüksek yanma riski. İşlemden sonra boğazda tahriş veya yanma hissi varsa, hemen ağız boşluğunu temiz su ile durulayın. Bu kimyasal maddeyi almak da tavsiye edilmez:

 • hamile kadınlar;
 • emzirme döneminde kadınlar;
 • çocuk;
 • yaşlı insanlar

Gazyağı, oldukça agresif ve toksik bir ilaçtır ve yan etki riski, yararlı özelliklerinden birkaç kat fazladır. Organizmanın bireysel özellikleri de dikkate alınmalıdır. Birisi ilaca yardımcı olacak, ama birisi sadece zarar verecek.

Gazyağı nasıl tedavi edilir resmi ilaçtır

Doktorların ezici çoğunluğu kerosen tedavisini olumsuz olarak tedavi ediyor. Ancak uygulama, bu tür tedavinin, sadece hastalığın ilk aşamalarında olmasına rağmen, oldukça etkili olduğunu göstermektedir.

Gazyağı petrol endüstrisinin tehlikeli ve zehirli bir ürünüdür ve ilaç kullanımının uygun değildir. Kullanılacak kerosenin önemi yoktur: arıtılmış, işlenmemiş veya havacılık. Uygulayıcıların dediği gibi, bu kimyasalın herhangi bir şifalı ve iyileştirici özelliği yoktur. Bilim, kerosenin etkisini açıkladığı gibi:

 • kimyasal bademcikler girer;
 • tahriş, yanık ve inflamatuar bir reaksiyon vardır;
 • vücudun bağışıklık sistemi iltihaplanma süreciyle savaşmaya başlar;
 • iltihap, boğaz ağrısı ile birlikte gider.

Bağışıklık henüz zayıflamamış ve kerosen ve boğaz ağrısından gelen tahrişin üstesinden gelebildiğinden, kerosen hafif formda yardımcı olur. Hastalığın şiddetli bir formu olan petrol ürünleri, durumu daha da kötüleştirecektir. Maddenin içine girerseniz, daha ciddi sağlık sorunları olacak ve hasta sadece anjinayı unutacak.

Tedavide kerosenin kullanılmasını yasaklamak imkansızdır. Bu, hastanın bağımsız bir kararıdır. Ancak prosedürlerden önce hala bir doktora gitmeye ve olası yan etkilere değinmeye değer.

Uygulama özellikleri

Hasta hala petrol ile tedaviye başlamaya karar verdiyse, olası yan etkilerden kaçınmak için kullanımının bazı önemli yönlerini bilmelisiniz:

 • Öncelikle, prosedürler için sadece saflaştırılmış veya havacılık gazyağı kullanılmalıdır.
 • Tedavi bir haftadan fazla sürmemelidir.
 • Durulama karışımını hazırlamak için sadece saflaştırılmış su hazırlamanız gerekir - musluktan su almanız önerilmez.
 • İşlemlerden önce bir alerji testi yapmak gereklidir.

Vücudun zehirlenmesini gösteren belirtileri de bilmelisiniz:

 • Ağızda ağrı ve yanma;
 • kusma ve mide bulantısı;
 • karaciğerin genişlemesi;
 • cildin ikteri;
 • göğüste ağrı;
 • öksürük;
 • baş dönmesi;
 • baş ağrısı;
 • duygusal aşırı uyarılma.

Ciddi durumlarda, hasta komaya girer veya pulmoner ödem gelişebilir. Tabii ki, bu sadece maddenin çok güçlü bir doz aşımı ile olur.

Anjin ya da başka bir hastalık durumunda, nitelikli yardım aramak ve kendi kendine ilaç kullanmamak önemlidir. Kerosen ile tedaviye başlamadan önce sağlığınızı ve olası tehlikeli sonuçları düşünmek önemlidir.

Anjin içinde gazyağı: Böyle bir ilaç ile boğaz tedavisi mümkün mü

Uygulama özellikleri

Anjin içinde kerosen nasıl kullanılır? Süzülen sıvı, bezleri yağlamak ve durulama çözeltilerinin bir bileşeni olarak saf bir biçimde kullanılır. Tıbbi prosedürler 5-6 gün boyunca günde 3-4 kez yapılmalıdır. Daha uzun kerosen kullanmak istenmez.

Durulama için Tarifler

Durulama boğazı özellikle hastalığın başlangıcında etkilidir. İşlemi gerçekleştirmenin birkaç yolu vardır. Bir bardak ılık suda en basit varyantta 1 çay kaşığı çözülür. Saflaştırılmış ürünün iyice karıştırılması ve amaçlanan amaç için kullanılması.

İkinci durumda, çok bileşenli bir ajan hazırlanır:

 • 1 çay kaşığı. kabartma tozu;
 • 1 çay kaşığı. filtrelenmiş kerosen;
 • 250 ml ılık su.

Malzemeler tamamen çözünene kadar karıştırılır ve günde birkaç kez boğaz yıkanır. İstenirse, soda sofra tuzu ile değiştirilebilir veya katkı maddeleri birlikte kullanılabilir. Kerosenden sonra, ağzınızı temiz su ile durulayın, böylece hoş olmayan bir kalıntı bırakmayın.

Bazen halk şifacıları farenksi temiz bir ürünle sulandırmayı önermektedir. Bunu yapmak için, 50 ml kerosen vücut sıcaklığına ısıtılır ve bıçak sodasının ucuna eklenir. Daha sonra sıvıyı ağızdan alırlar ve birkaç saniye boyunca bademciklerin yıkanması için kafayı fırlatırlar. Mümkünse, boğazınızı durulayın. Bu olay hafif kalpli değildir, bu yüzden birden fazla yaklaşımın çalışması olası değildir.

Sürtünme için Tarifler

Bezleri yağlamayla tedavi etmek çok daha güvenli ve daha keyiflidir. Prosedür çok basittir ve özel bilgi ve beceri gerektirmez. Tedavinin başarılı olması için, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmelisiniz:

 • gazyağı rahat bir sıcaklığa ısıtıldı;
 • sarılmış pamuk yünü veya bandajla sıvıya bir çubuk sokun;
 • bademcikler ve palatinler dikkatlice tedavi edilir.

İşlemden sonra 30-35 dakika boyunca yiyip içemezsiniz. Yağlama çok sık yapılmamalıdır. Bu tedavi yöntemi ile farinks, çok hızlı bir şekilde temizlenir ve geri yüklenir. Hastalığın hafif bir seyri ile 1-2 seans yeterlidir. Evde anjin tedavisi hakkında daha fazla bilgi →

Olası sonuçlar ve komplikasyonlar

Kerosenin yanlış kullanımı son derece hoş olmayan sonuçlara yol açabilir. Önlemler dikkate alınmazsa, aşağıdakiler en sık gözlenir:

 • boğaz, özofagus ve mide mukozasının yanması;
 • Vücudun böbrek ve karaciğer hasarı ile zehirlenmesi;
 • CNS bozuklukları.

Durulama solüsyonunun aşırı yutulmasıyla, sindirim sisteminde ağrı, bulantı, kusma, baş dönmesi not edilir.

Gazyağı - oldukça zehirli bir madde, bu nedenle çok dikkatli kullanılmalıdır. Sıvıyı tıbbi amaçlar için kullanmadan önce, bir ilaca çok sayıda kontraendikasyon olduğu için bir doktora danışmak gerekir. Ana diabetes mellitus, bronşiyal astım, böbrek yetmezliği, bireysel hoşgörüsüzlük içerir.

Çocuklar için gazyağı kullanımı

Çocukluk çağında anjinalı kerosen tedavisi önerilmez. Bu, ürünün yüksek toksisitesinden ve mukoza bebeğine yanma riskinden kaynaklanır. Buna ek olarak, hoş olmayan bir madde olan, kerosen gibi bir çocuk için tam teşekküllü bir tedavi prosedürünün başarılı olması olası değildir. Çocukta boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir hakkında daha fazla bilgi →

Yutulması halinde, organizmanın zehirlenmesi ve genel zehirlenmesi gelişebilir. Özellikle küçük çocuklar için sıvının yüksek alerjenliğini göz önünde bulundurun.

Anjina'nın kerosen ile tedavisi - prosedür oldukça etkili, ancak risklidir. Bu nedenle, terapi başlamadan önce, dikkatli düşünmeli ve böyle bir yöntemin artılarını ve eksilerini tartmalıdır.

Boğaz ağrısı tedavisi için gazyağı

Alternatif tıp, bir tanesi anjin ile kerosen tedavisi olan akut bademcik iltihabının çeşitli yöntemlerini sunmaktadır. Doktorlar bu hastalığın bu varyantı konusunda oldukça kuşku duyuyorlar, ancak hastalar sağlıklarını denemeye devam ediyor ve bu aracı kullanıyorlar. Bu tedavinin ne kadar güvenli olduğunu ve neye yol açabileceğini düşünün.

Gazyağı nedir

Anginadaki kerosenin insan vücudunu nasıl etkilediğini anlamak için ne tür bir madde olduğunu anlamalısınız. Kerosen renklendirilmemiş yanıcı bir sıvıdır ve özel bir kokusu vardır, kıvamı yağlıdır. Kolayca yanıcıdır ve genellikle endüstriyel amaçlar için kullanılır. Daha az sıklıkla gündelik hayatta kullanılır.

Askeri operasyonlar döneminde bu araç, askerler, bedenler ve askerlerin diğer aksesuarlarından parazitleri (bedbugs, bitleri) yok edebilecekleri sayesinde yaygın olarak biliniyordu.

Günlük yaşamda, köylerde aydınlatma ve ısıtma (primus, kerosen lambaları) için kullanılmıştır. Kerosenin metal nesnelerin yüzeyinden pas çıkarmak için yeteneği bilinmektedir.

Kerosenin hangi özellikleri, tıpta kullanımının temeli olarak hizmet etmiştir:

 1. Isınma özelliklerine sahiptir.
 2. Doğrudan temas ile patojenik virüsleri ve bakterileri yok eder.
 3. Mukoza zarını kurur ve kendi üzerine su çeker, bu da şişmeyi azaltır.
 4. Lokal anestezinin etkisi nedeniyle sinir uçlarını engeller.
 5. Isınma etkisine bağlı olarak dokuların beslenmesini ve beslenmesini iyileştirir.

Geleneksel tıp bu aracı nasıl tedavi eder?

Boğaz hastalıklarının tedavisi için bu ajana ilişkin uzmanların görüşü çok olumsuzdur. Doktorlar, kerosenin petrol arıtma endüstrisinin zehirli bir ürünü olduğunu biliyor ve bunun bir ilaç olarak kullanımı ciddi zararlara neden olabilir.

"Sarı" gazeteler ve şüpheli sitelerin sayfalarında gazyağı yardımı ile hastalığın sihirli şifa hakkında hikayeler - bunlar sadece hikayeler. Ağız ve bademciklerin mukoza zarında yutulduğunda, kerosen belirli bir kimyasal yanığa neden olur. Yanık bölgesinde iltihaplı reaksiyonu artırmaya başlar ve insan vücudu yanıklarla savaşmaya başlar. Bir hasta güçlü bir bağışıklığa sahip olduğunda, bu yöntem işe yarar, ancak kerosenin yardım ettiği için değil, fakat bağışıklık kendisini hastalığın üstesinden geldiği için.

Çocuklarda, yaşlı, bağışıklığı az olan hastalarda, şiddetli anjina formlarında, vücut artık böyle bir yüke sahip değildir ve durum kontrolden çıkar. Beklenen faydalar yerine, kerosenin kullanımı dramatik olarak olumsuz sonuçlara ve komplikasyonlara neden olur.

Anjina içinde kerosene nasıl kullanılır

Eğer hasta, her şey bu ulusal ilacı kendi başına denemeye karar verse de, nasıl güvenli bir şekilde yapılacağını öğreniriz. Boğazdan nasıl kullanabilirsiniz?

 1. Boğazını çalkala. Akut ve kronik tonsillit sıklıkla durulamalarla tedavi edilir. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için, hastanın oda sıcaklığında bir bardak distile suya (veya kaynatılmış), bir tatlı kaşığı kerosene ve 4-5 damla aloe suyuna ihtiyacı olacaktır. Durulama ve arıtma için, özel filtreler ile daha önce yabancı kirlerden arındırılmış özel bir saflaştırılmış gazyağı alınır. Böyle bir çözüm, günde 3-4 kez boğazını durulayın. Tedaviden sonraki 3 gün sonra herhangi bir iyileşme olmazsa veya hasta kötüleşirse, bir uzmana danışmanız gerekir.
 2. Bademciklerin tedavisi. Bademcikleri kerosen ile işlemek için, lakuna alanında veya bezin tüm yüzeyini lekelemek mümkündür. Bu amaçlar için, saflaştırılmış gaz yağı çözeltisine batırılmış pamuklu çubuk kullanın. Kerosenin farinks ve ağızdaki bozulmamış mukozaya girmesini engellemeye çalışırken, iltihaplı bezi dikkatle gözden kaçırdı. İşlemden sonra ağzı açıkken 5-7 dakika bekletin ve tükürüğü yutmayın.

Önemli! Bademcikler üzerindeki bu kimyasal etki, gelişmiş rejenerasyon ve iyileşmeye yol açabilir. Ne yazık ki, bu tür vakalar çok nadirdir ve çoğu zaman hastalar kerosen kullanırken ciddi yanıklar ve hasar görür.

İçinde gazyağı kullanımı

Geleneksel tıbbın bir versiyonuna göre, bu madde doğal bağışıklığı artırabilir ve insan sağlığını güçlendirebilir, bu nedenle bazı hastalar onu tentürler şeklinde içmeye çalışır.

Bu amaçla bal, soda, propolis tentürü ve diğer bileşenlerle karıştırılır. Ne yazık ki, bu tür tedavinin etkinliği konusunda onaylanmış bir veri bulunmamaktadır.

Kontrendikasyonlar ve olası yan etkiler

Bu yöntemi kullanmak için bile kategorik olarak kim kontrendikedir:

 • Çocuklar. Çocuk hafif bir mukozaya sahiptir ve özellikle hastalık sırasında, bağışıklığı zaten enfeksiyon ile zayıflatıldığında zehirli ürünlere çok etkili bir şekilde yanıt verir. Bu ilaçla bebeği tedavi etmeye bile çalışamazsın.
 • Yaşlı ve hamile kadınlar.
 • Hemşirelik anneler.
 • Sindirim sistemi ve diğer iç organların ciddi lezyonları olan hastalar.
 • Şiddetli boğaz ağrılı hastalar.
 • Alerjisi olan veya kerosen intoleransı olan hastalar.

Bu maddenin kullanımı ile hem akciğer hem de ciddi yan etkiler gelişebilir. Hasta ne ile karşılaşabilir: alerjiler, boğazda yanma, yemek borusu yanması, siroz, zehirlenme, kalp hasarı vb.

Hastaların geri bildirimi ve görüşleri

Boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir, her hasta kendini seçer, biri kanıtlanmış ilaçlar kullanır, diğerleri halk ilaçları seçer. Eğer hasta alternatif tıp seçmişse, kendisi için daha güvenli bir tedavi seçilmesi önemlidir, böylece daha sonra sonuçlarıyla mücadele etmez.

Anjina içinde gazyağı

Angina gazyağı tedavisi

Gazyağı, yanıcı hidrokarbonların bir karışımıdır. Petrolü damlatırken veya petrol ürünlerini işlerken alın. Çok uzun zaman önce değil - yaklaşık 100 yıl önce - hemen hemen her evin gazyağı lambaları vardı.

Ama "Ilyich bulb" yavaş yavaş onları sağır köylerden atlattı ve gazyağı, herhangi bir ekonomik dükkanda satılması gereken tüketim malları listesinden kalıcı olarak vurulmuş gibi görünüyor.

Bununla birlikte, teknolojik ilerleme ona "ikinci bir yaşam" verdi. Günümüzde kerosen, jet yakıtı, yanıcı bir sıvı roket yakıtı bileşeni, cam ve porselenlerin yakıldığı fırınlar için yakıt olarak kullanılmaktadır. Kimya endüstrisinde çözücü olarak kullanılır.

"Peki ve burada ilaç"? - şüpheci okuyucu soracaktır. Gerçekten de, buradaki resmi ilaç tamamen ilgisizdir. Ancak insanlar arasında kerosen, küratif bir madde olarak uzun zamandır kazanılmış bir şöhrete sahiptir.

Olduğu gibi, açık değil, sadece insanlar çeşitli hastalıklardan gazyağı ile tedavi edilmeye başlandı: soğuk algınlığı, radikülit ve gut dan..... Ve ne kadar başarılı!

Ve gerçekten harika olan ne gazyağı tedavisi Kerosenin kendisi geniş çapta kullanıldığında bile ölmedi. Dahası, üçüncü binyılın başında, kerosen tedavisinin popülaritesi her geçen yıl artmaktadır.

Ancak, uzmanların bu geleneksel tıp yönüne karşı tutumu belirsizdir. Bazı doktorlar, kerosen ile yapılan deneylere karşı kategorik olarak kullanılırlar.

Ama gerçeklerden kaçamaz - sonuçta, büyükanneannızın günlerinden beri birikmiş bu madde ile tedavi deneyimi bir şey ifade eder.

Teknik maddeden kerosen tıbbi olana dönüştürülebilir - temizlemeye tabi tutulması yeterlidir.

Kullanmadan önce kerosenin saflaştırılması

Gazyağı, gerçek bir ilaca dönüştürmek için zararlı safsızlıklardan arındırılır. Doğru, bu her zaman gerekli değildir. Gerçek şu ki, kerosenin kalitesi başlangıçta farklı olabilir.

Ev gazyağı hoş olmayan sarımsı bir renk tonuna sahip olduğu için büyük miktarda yabancı madde içerir.

Havacılık gazyağı Üretim sürecinde temizlenir, böylece içindeki kirlilik miktarı minimaldir ve bu maddenin rengi hafif saydamdır.

Havacılık gazyağı, taşlama ve sıkıştırma için oldukça uygundur. Ancak ayaklardaki losyonlar hariç, rafine edilmemiş gazyağı gelir.

İçeride kullanmak için sadece kalitatif olarak saflaştırılmış gazyağı kullanmalısınız (havacılık dahil).

Ancak bu büyüleyici işgale başlamadan önce, emniyete dikkat etmek gerekir.

 • Kaynar su ile arıtma. Üç litrelik bir kavanozda 1 litre kerosen ve 1 litre kaynar su dökün, bir polietilen kapak üzerine koyun ve iyice çalkalayın. Bundan sonra, karışımların yerleşmesine izin verilir.
  Bir süre sonra, kavanozda bir kerosen tabakası ve bir su tabakası oluşur ve bunlar arasında tuhaf bir sıvı çamur tabakası bulunur.
  Su, ince bir hortumla çıkarılır ve içine kir toplayan sıvı basit bir şekilde boşaltılır.
  Başka bir yolu var. 1 litre gazyağı 1 litre kaynatılmış suyla (60-80 derece) karıştırın ve kapağı sıkıca kapatın, arada sırada kapağı 2-3 dakika çalkalayın.
  Sıvı tabakalar, üst tabaka ve bu gazyağı olacak olduğunda, ayrı bir kaseye dökülür.
 • Su banyosunda tuz arıtma. Bir cam kapta, 70-80 gram (3 yemek kaşığı) ekstra tuz "Ekstra" dökün.
  Daha sonra, teneke kutunun boynuna bir cam veya plastik huni yerleştirilir (demir hunisini kullanmayın!) Ve sıkı bir şekilde haddelenmiş bir pamuklu çubuk veya 6-8 kat katlanmış yoğun bir gazlı bez konur.
  Bir litre gazyağı kavanozun içine döküldü ve kabın dibine tahta bir sehpa yerleştirilerek, kapasitif bir tavaya konulduğu bir filtre üretildi.
  Daha sonra tavaya soğuk su dökün - o kadar yüksek bir seviyede tencerede bulunan kerosen seviyesinden biraz daha yüksek ve ılımlı ateşe koyun.
  Lütfen dikkat: banka açık kalmalıdır!
  Su kaynadıktan sonra, bir buçuk saat boyunca bir su banyosunda bir gaz banyosu bulunur.
  Yangını söndürerek kavanozu sudan çok dikkatli bir şekilde çıkartın, böylece dipte biriken tuzu karıştırmayın.
  Gazyağı biraz soğuduktan sonra, bir şişe ya da koyu renkli bir cam kavanoz içine düzgün bir şekilde dökülür.
 • karbon saflaştırılması. Bu yöntem herkes arasında en az güvenilir olarak kabul edilir, bu yüzden daha kapsamlı bir temizlik olanağı olmadığında ve içeride gazyağı kullanımından bahsetmiyorsanız buna başvurabilirsiniz.
  Cam kabın boynunda, birkaç kat gazlı bezle katlanmış streç, üstüne büyük bir dilim çavdar ekmeği koyup üzerine bir huş ağacı kömüründen kalın bir toz tabakası dökülür.
  Gazyağı ateşe ısıtılır ve bu doğaçlama filtreden geçerek kavanoza süzülür. Tüm prosedür 4-5 kez tekrarlanmalıdır.

Kerosen çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Geleneksel şifacıların ve "kerosen terapisi" nin sıradan meraklılarının çok sayıda deneyimi, kerosenin tedavisinin soğuk algınlığı ve bademcik iltihabı ile iyi sonuçlar verdiğini göstermektedir.

Anjina'nın özellikleri

boğaz ağrısı - Akut bademcik iltihabı olarak da adlandırılan bulaşıcı bir hastalık, havadaki damlacıklar tarafından bulaşır, çoğu zaman bağışıklığın zayıflaması sırasında insan vücuduna girer.

İlk belirtiler boğazdan fark edilir, çünkü bu bölümde koruyucu işlevler yapan bademcikler vardır.

Tüm bakteriler ve virüsler vücuda bademcikler yoluyla hava yoluyla girerler ve bağışıklığın azalmasıyla enfeksiyon meydana gelir.

Hastalığın ana semptomları:

 • Boğaz ağrısı, Tükürük, su ve yiyeceklerin ağrılı yutmalarını etkiler.
 • Sıcaklıkta keskin bir artış 38-39 dereceye kadar.
 • Öksürük. Başlangıçta güçlü değil, ama hızla ağırlaştırılmış.
 • gıdıklamak, boğazda kuruluk.
 • Zayıflık. Boğazlı eklemler. Genel halsizlik, 5-7 gün boyunca devam ediyor.

Angina halk yolundan tedavi edilebilir, yukarıdaki yöntemlerden biri "kerosen terapisidir"

Gazyağı tedavisi için endikasyonlar

 • Akut tonsillit, kronik bademcik iltihabı
 • Burun akıntısı
 • antritis
 • Kuru öksürük
 • Kronik bronşit

Anjinada kerosen kullanma yöntemleri

 • Bir parça karıştırın üç kısım sıcak su ile saflaştırılmış ve ek olarak filtrelenmiş kerosen, iyice çalkalanmış, hafif soğumaya bırakılmış ve boğazı durulamak için kullanılmıştır. Prosedür sabahları 2 kez ve yatmadan önce günde 2 kez yapılır.
 • Gazyağı ve soda ile durulayın: Bir bardak ılık suda, 1 tatlı kaşığı soda içirin ve ardından bir çorba kaşığı saf kerosen ekleyin.
  Boğazın durulanması sırasında, camdaki karışım zaman zaman karıştırılmalıdır, çünkü su gazının yüzeyinde ince bir film oluşturur.
 • Bademcik ve palatine iltihaplı parçalar Bir saat yemek yemeden önce, günde 2-3 kez saflaştırılmış kerosen ile bulaşabilir.

Soğuk coryza başlangıç En basit yollarla gece boyunca evcilleştirilebilir. Akşamdan ayak yüzeyinin keroseni ile lekelemek, onlara sıcak yünlü çorap koymak ve sıcak bir battaniyenin altına koymak için üstüne gazyağı batırılmış bir bez koymak gerekir.

Kuru öksürük. Prosedür için aşağıdakileri hazırlamanız gerekecektir:

 • bal bir bardak kırmızı şarap (port uyacak) bir bal kaşık
 • ezmek sarımsak kafa
 • Ayrı bir kavanoza 40-50 ml saf kerosen dökün.

parmaklarınızın ucunda tamam, sarımsak lapası ayakları ve gazyağı göğüslü ovmak zaman yatakta liman bal ile şarap, yalan içme ve uykuya dalmak, yün çorap ve sıcak pijama giy.

Prosedür kuru öksürük geçene kadar günlük olarak tekrarlanır.

Anjina tedavisi ortalama 5-7 gün sürer. Bununla birlikte, kerosenin kullanımı antibiyotikler de dahil olmak üzere doktor tarafından reçete edilen ilaç alımını iptal etmez.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi

Bir yetişkin için öldürücü kerosen dozunun aç karnına veya bir kerede 600-800 ml olduğuna dikkat edilmelidir.

Çocuklarda kerosen anjinini tedavi etmek için risk almamalısınız. Bu genç bir organizmanın zehirlenmesine yol açabilir.

Gazyağı kullanımının kontrendikasyonları

 • alerji
 • malign tümörler
 • böbrek hastalığı
 • şiddetli anemi.

Bu arada, "doktor-kerosen" sadece soğuk algınlığı değil, aynı zamanda aşağıdakilerle tedavide iyi sonuçlar verdi:

 • sindirim sistemi hastalıkları;
 • kardiyovasküler sistem ihlalleri;
 • farklı kökenli baş ağrıları;
 • miyelit;
 • artrit;
 • Uzun bir süre boyunca yaraları iyileştirmeyen deri apseleri.

Alternatif tıp alanında uzmanlar, kullanımının kesinlikle temizlik formülasyonu ve kabul kuralları tarafından takip edilmesi halinde, kerosenin yan etkilere ve zehirlenmeye neden olmadığını ileri sürmektedir.

Ilk doktor

Anjin durumunda boğazımı kerosen ile temizleyebilir miyim?

Bu hastalığın halk tedavisinde anjinada kerosen kullanılır. Anjin içinde kerosen ile tedavi etkilidir ve bu yöntem yaygın olarak kullanılır: kerosen ile gargara yapabilir veya bademciklerle yağlayabilirsiniz. Ancak, bazı doktorlar bu tedavi yönteminin tehlikeleri ve etkisizliği hakkında konuşurlar.

Anjina kerosen ile nasıl tedavi edilir? Tıp, bu maddenin anjinadan muzdarip bir kişiyi tedavi edebildiğini inkar etmemektedir, ancak doktorlar ürünün insan vücuduna zarar verdiğini söyler (zehirlenmeye yol açabilir).

Gazyağı, yağ arıtma ürünüdür, renksiz bir sıvı, hafif yağlı, keskin bir kokuya sahiptir. Verilen sıvının, bir kişi için yararlı olan çeşitli özelliklere sahip olması nedeniyle sıklıkla alternatif tıbbında kullanılır.

 • metabolizmanın iyileştirilmesi;
 • künt ağrılar.
 • antiparaziter eylem;
 • anti-enflamatuar etki;
 • dezenfekte etme eylemi.

Bu özellik, ürünün akut bademcik iltihabını tedavi etmede etkili bir ilaç olduğunu göstermektedir. Etkilenen mukoza zarını kurutur, bademciklere çarpan patojenik mikropları yok eder. Ana şey, semptomların başlamasından hemen sonra maddeyi kullanmaya başlamaktır. Boğazdan gelen gazyağı sadece bu durumda etkili olabilir.

Bazı uzmanlar, yağ ürününün bu tür terapötik özelliklerinin, asiklik hidrokarbonlar grubu olan alt alkanlardan gelen maddelerin etkisiyle ilişkili olduğuna inanmaktadır. Bazı narkotik etkiye sahip olduklarına inanılmaktadır, bu da ağrıda bir azalmaya yol açmaktadır.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Madde ne zaman kullanılmamalıdır? Boğazın kerosen ile tedavisi şu durumlarda kontrendikedir:

Ancak, doktorlar ebeveynleri çocuklarda anjini kerosen ile tedavi etmenin mümkün olmadığına dair uyarıyorlar. Bu zehirlenmeye yol açabilir. Bu yöntemi tedavisi için karar verirseniz, çocuklarda boğaz ağrısı belirtileri (bu güçsüzlük ve iştah, baş dönmesi ve mide bulantısı kaybı), onlar iyi zehirlenmesi petrol ürünleri belirtileri ile karıştırılabilir ve böylece durumu kötüleştirebilir çeşitlidir unutmayın.

Çocuklarda akut bademcik iltihabı yeterince hızlı oluşur ve bu, bu maddeyle tedavi için bir kontrendikasyondur.

Çocuk anjina hastası ise, hemen bir doktora danışmanız veya daha geleneksel yöntemlerle tedavi etmeniz gerekir (bal veya soda ve tuzlu gargara kullanın). Çocuklara böyle bir tedavi alerjiye neden olmaz.

Bir pürülan birikimin ortaya çıkmasıyla, kerosen ile muamelenin imkansız olduğunu unutmayın. Doktor daha etkili antibakteriyel tedavi önerecektir. Aynı şey bademcikler üzerindeki kopmalar için de geçerlidir. Eğer ortaya çıkarlarsa, o zaman kerosen kullanamazsınız (hem yetişkinler hem de çocuklar ciddi komplikasyonlara neden olabilir).

Geleneksel tıp, aşağıdaki durumlarda kerosen kullanımını önerir:

 • iltihaplı,
 • yutma güçlüğü ile
 • erken bademcik iltihabı ile.

Angina akut bademcik iltihabıdır. Bu hastalık oldukça hızlı gerçekleşir, bu nedenle erken aşamalarda kerosen kullanımı ile, sadece geç kalabilir.

Madde, aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

 1. Hastalığın bulaşıcı bir formu. Angina sadece viral bir patojen değil, aynı zamanda bir mantar veya bakteri tarafından da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, doktorlar antifungal veya antibakteriyel ilaçlar reçete eder.
 2. Vücudun güçlü zehirlenmesi.
 3. Pürülan baskın.

Bu durumlarda antibiyotiklerle tedavi edilmelidir. Kronik bademcik iltihabı ve farenjit ile birlikte yağ kullanılması önerilmez.

Tedavide saflaştırılmış ürünü kullanmak gereklidir. Sıcak su ile karıştırarak temizleyebilirsiniz. Karıştırdıktan sonra, kabı birkaç dakika çalkalamak ve şişedeki basıncı azaltmak için kapağı periyodik olarak açmak gerekir. Madde başka bir kaba boşaltılmalıdır. Çiftlerde zehirlenmemesi için sokağın tüm prosedürünü yürütmek gerekir.

Ürünü temizlemek için farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. Maddenin 0,5 litresi 0,5 su ile karıştırılır. Ayağa kalk ve birleştir. Kerosene (0.5 bardak) tuz ekleyin. Karışım 24 saat süreyle infüze edilir, daha sonra odun veya aktif odun kömürü kullanılarak süzülür. Alınan sıvı ısrar edilir, bir gün sonra kullanılabilir.

Başka bir temizlik yolu var. Daha fazla emek-yoğun ve maddenin kaynatılmasını içerir. Tuzlu (cam kavanozda karıştırılmış) gazyağı 90 dakika sterilize edilir. Aynı zamanda, gazyağı karışımı bir kapakla kapatılamaz (banka patlayabilir). Sterilizasyondan sonra, kerosen karanlık bir kaba birleştirilir. Bir yıl boyunca saklanabilir.

Gazyağı inanılmaz derecede zehirlidir. Bir boğaz tedavisi ile aşırı doz aşağıdakilere yol açabilir:

 • zehirlenme;
 • sinir sisteminin lezyonları;
 • pankreatit gelişimi.

İlk zehirlenme veya zehirlenme şüphesinde, bir doktora danışmalısınız.

Boğazın kerosen ile nasıl doğru şekilde tedavi edilir?

Şişmeden bademciklere az miktarda maddeyi yemeden hemen önce 3 gün boyunca uygulayın. Durum ciddi ise, o zaman ürün atılmalıdır, çünkü tedavinin sonuçları tahmin edilemez.

Aşağıdaki karışımla karıştırın: 1 bardak ılık su, 0,5 çorba kaşığı. l. soda, 1 çorba kaşığı. l. gazyağı. Durulama 5-7 gün için gereklidir.

Gargara özel hazırlanmış bir emülsiyon ile durulanabilir: 50 g sıcak su, 10 damla saflaştırılmış kerosen. 7 gün boyunca tedavi yapmak, ardından 2 hafta ara vermek ve tekrarlamak gerekir.

Kerosen ile karıştırılması en yaygın tedavi yöntemidir. Düzenli prosedürlerle durulayarak boğaz ağrısını tedavi edin.

Vücut bu ürünün 200 ml'den fazla almamalıdır, aksi takdirde zehirlenme veya vücudun zehirlenmesi garanti edilir.
Tedavi sırasında gözlerde yanma hissi hissetmeye başlarsa, ağrı, tedavi durdurulmalı ve acilen doktora başvurulmalıdır. Zehirlenme çok tehlikeli olabilir, bu yüzden kendi kendine ilaç kullanmayın. Bu tedavinin riskleri, etkisinden çok daha büyüktür.

Her durumda, bu aracı kullanmadan önce, bir doktora danışın, onun fikrini öğrenin ve ancak kendi sağlığınızı riske edip etmeyeceğinize karar verin ya da hala geleneksel ilaçları tercih edin.

Çocuklar anjinadan kerosen ile tedavi edilemez. Çocuğunuzun sağlığını açığa çıkarmadan önce, daha birçok başka güvenli araç ve tedavi yöntemi olduğunu düşünmeye değer.

Gazyağı lambaları günlük yaşamda aktif olarak kullanılmaya başladığı zaman, kerosen tedavisi yaygınlaşmaya başlamış ve bu ilaç kamuya açık hale gelmiştir. Bu antiseptik özelliklere sahiptir ve onu, içinde bakteri hayatta olmadığını ortaya çıktı ve kendisini oluşturan mineral yağlar cilt ve mukoza zarının hızlı iyileşmesini sağlar. Bu nedenle, boğaz ağrılarını tedavi etmek için kerosen kullanıldı. Bugün, ilaç sanayi antiseptikler ve çeşitli ilaçlar sunar, ancak kendiniz için bu ajanın harika özelliklerini denemeye hazır olan birçok insan vardır. Anjin içinde kerosin nasıl etkili ve güvenlidir?

Gazyağı nedir

Kerosen için kimyasal formül yoktur. Bu madde çeşitli petrol işleme ürünlerinin (hidrokarbonlar) bir karışımıdır ve birçok yabancı madde içerir. Bu yağlı yanıcı sıvı renksiz veya açık kahverengi olabilir (bileşimine bağlı olarak). Ana uygulama alanı tekniktir. Kerosen yakıt olarak, yanıcı bir malzeme olarak, bir çözücü olarak, pasının çeşitli parçalardan ve mekanizmalardan uzaklaştırılmasıyla kullanılır.

Hayatında dezenfeksiyon ve böceklerle mücadele için kullanmayı öğrendi. Halk hekimliğinde, kerosen pediküloz için en iyi ilaç olarak kabul edilir. Nontraditional tedavi metotlarına göre, birçok yararlı özellik ona atfedildiğinden, tüm hastalıklardan pratik olarak kullanılmasını tavsiye eder. Maddenin şu olduğunu iddia ediyorlar:

 • kurur;
 • dezenfekte;
 • dokulara derinlemesine nüfuz edebilir;
 • kan damarlarını genişletir;
 • ağrıyı azaltır.

Gençleştirici, koruyucu ve onarıcı bir araç olarak kullanılır. En saf ve güvenli havacılık gazyağıdır. Tüm tariflerde, küçük miktarlarda bulunur. Temel olarak, bunlar halk ve geleneksel olmayan ilaçlardır. Ancak bir ilacın resmi durumunu iddia eden bir ilaç var - Todikamp. Olgunlaşmamış cevizlerin bir ekstresi ile kerosen karışımıdır. Hastalarına, anjin ve diğer hastalıkların tedavisi için bunu denemelerini öneren birçok doktor vardır.

Anjina'yı kerosen ile tedavi edebilir miyim

Gazyağı resmi olarak bir ilaç olarak tanınmıyor. Bu toksik bir maddedir, bu nedenle anjin ile kerosen tedavisini büyük bir dikkatle yapmak gereklidir. Temel olarak hazırlanan emülsiyon ile durulama, boğazda ağrı ve bademcik iltihabı için kullanılır. Şiddetli zehirlenme belirtileri olan pürülan ve enfeksiyöz tonsillit sadece antibiyotiklerle tedavi edilir. Ve tüm can sıkıcı fonlar sadece durumu kötüleştirebilir.

Anjina'nın kerosenin kullanımı ile tedavisi için en yaygın reçete, bir iyileştirici emülsiyondur. Saflaştırılmış kerosen, kabartma tozu ve sudan hazırlanır. Bir bardak ılık kaynamış suya yarım kaşık, soda ve bir kaşık ana malzemeyi ekleyin. Yumuşatmak için biraz bitkisel yağ ilave edebilirsiniz. Karışım iki haftadan fazla olmamak üzere günde 3-4 kez kullanılır. İlk olarak, bir duyarlılık testi gereklidir. Elde veya kulağın arkasında küçük bir bölgeye az miktarda kerosen uygulanır ve birkaç saat beklenir. Tahriş ve kızarıklık yoksa, boğazı hazırlanan emülsiyonla yağlayabilirsiniz.

Kerasinoterapii bademcik iltihabının başka bir yöntemi - en kolay - yemeklerden önce 1-2 saat süreyle iltihaplı kol ve bademcikleri günde 3 kez saflaştırılmış kerosen ile yağlamaktır. Fakat eğer verilen tedavi bir hafta içinde düzelme sağlamazsa ve mukoza zarı apselere kapılırsa ve daha da rahatsız olursa, hemen bir doktora başvurmalısınız.

Durulama çözeltisi, kullanımdan önce küçük miktarlarda hazırlanabilir. 50 ml suya 10-12 damla kerosen ekleyin. Yedikten sonra 20-30 dakika sonra kullanın. Angina 7-10 gün içinde geri çekiliyor. Sık ve kronik bademcik iltihabı ile, bu çözelti ile haftalık olarak durulama 15-20 gün ara verilir.

Resmi ilacın tutumu

İyileşmiş insanların çeşitli tanıklıklarına rağmen, ilaç anjin ve diğer hastalıkların kerosen ile tedavi edilmesine izin vermez. Ayrıca, bu maddenin insan vücudu üzerindeki birçok olumsuz etkisi bilinmektedir: hafif ve ciddi cilt tahrişleri, yanıklar ve ciddi zehirlenme.

Boğazın kerosen ile tedavi edilip edilmemesi için siz karar verin, fakat bu yöntem oldukça risklidir ve etkinliği kanıtlanmamıştır. Tıbbi kılavuzun hiçbiri bu ilacın tedavisi yöntemini açıklamamaktadır. Fakat aynı zamanda, daha güvenli ve daha etkili olan anjina tedavisinde kanıtlanmış birçok yol vardır.

Tedavinin sonuçları şiddetli olabilir. Hastalar mukozada ciddi yanıklar, felç, solunum depresyonu gelişir. Dış kullanım ve iç için tehlikeli gazyağı, bu maddenin buharlarının solunması bile, vücudun ciddi şekilde zehirlenmesine neden olabilir.

Böbrek hastalığı, karaciğer, alerjik belirtiler ve sık kanama eğilimi için bu ilaç kullanımı ile tedavi kontrendikedir. Çocukları ve hamile kadınları tedavi etmek için kerosen kullanmayın.

Eğer kerosen ile yapılan işlemlerden sonra ağrı, hoş olmayan rahatsızlık veya yanma hissi hissederseniz, etkilenen bölgeyi bol suyla yıkayın, boğazı ılık su veya soda-tuz çözeltisi ile yıkayın. Zehirlenme veya kimyasal yanık belirtileri gitmiyorsa, bir doktora danışın.

Çocuklarda ve hamile kadınlarda anjin tedavisi

Çocukları tedavi etmek için kerosen kullanın, hamile ve emziren kadınlar arzu edilmez. Çocuklarda angina hızla gelişir, boğazda ağrı, bulantı, iştahsızlık, genel halsizlik ile birlikte görülür. Bu semptomlar zehirlenme ve zehirlenmenin tezahürlerine çok benzer. Çocuğun boğazını başka bir yere çarpmadan maddenin bir çözeltisiyle tedavi etmek oldukça zordur. Bu tür durumlarda daha etkili ve güvenli antiseptik solüsyonlar ve spreyler şeklinde geleneksel ürünlerdir. Bir çocuğun boğazına nasıl davranılırsa, ebeveynler karar verir, ancak küçük bir hasta için ne tür bir sorumluluğun ve tehlikeli bir kendi kendine tedavi edilebileceğini anlamak önemlidir. Çocukta boğaz ağrısının nasıl düzgün bir şekilde tedavi edildiğini mutlaka okuyun.

Hamile ve emziren annelerin bağışıklığı biraz azalmıştır ve vücudun çeşitli ilaçlara karşı hassasiyeti tahmin edilemezdir. Kadınların ve çocukların durumunun kerosen etkisinden etkilenebileceğini tahmin etmek zordur. Güvenliğiniz için kendini geleneksel tıbbı sınırlamak daha iyidir.

Anjina ve diğer hastalıkların kerosen ve preparatları ile tedavisi güvensizdir. Ancak bu tedavi yöntemi, geleneksel olmayan tıpta oldukça popülerdir ve hatta bazı doktorların ve birçok iyileştirilmiş hastanın tanınmasını bile kabul eder. Diğer ilaçlar yardımcı olmadığında, belki de, en önemlisi, kullanırken, dikkatli olmak ve önerileri ve tarifleri tam olarak takip etmek, iyileşmek için yardımcı olacak gazyağıdır.

Ve sonuç olarak, bir sonraki videoda, kerosen hakkındaki tüm mitler Dr. Komarovsky tarafından dağıtılacak.

Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

 • Vücudun dezenfeksiyonu;
 • Antiparazitik aktivite;
 • kurutma;
 • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
 • Ağrı azaltılması;
 • Gemi genişlemesi.

Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

 • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
 • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
 • Her türlü kanama.

Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

 1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
 2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
 3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

 • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
 • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
 • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

 1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
 2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
 3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

Sağ tarafta en aşırı yöntemlerden biri, anjinin kerosen ile tedavisidir. Halkın bu hukuk yolu ile ilgili görüşleri radikal bir şekilde bölünmüştür: geleneksel tıbbın savunucuları sadece “için” dir ve klasik tıbbın destekçileri kesinlikle “karşı” dır. Bir şey, bu konuda tarafsız kalmanın imkansız olduğu açıktır. Kerosenin anjinaya uygulanıp uygulanamayacağına veya sadece yetişkin bireylere değil, sadece şahsen uygulanmasına karar vermek mümkündür. Aşağıda, bu konuyu açıklığa kavuşturmak için her bir tarafın görüşleri verilecektir.

Açıkça görülüyor ki, çocuklarda boğaz ağrısının tedavisi, daha çok halk ilaçlarına ya da daha da önemlisi, kendi kendine ilaç vermeye, çocuğun sağlığını ve hayatını ciddi risklere maruz bırakmak yerine doktorlara bırakılır.

Gazyağı, rengi olmayan, ancak dokunulduğunda yağlı olan yanıcı bir yağ ürünüdür. Gaz yağı, rektifikasyon veya doğrudan yağ damıtma sonucu üretilir. Çeşitli amaçlar için, çoğu zaman, günlük hayatta veya motor yakıtı olarak uygulayın. Belirli bir amaç için uygun bileşimler içeren yanıcı bir sıvı üretirler: aydınlatma - lambalar için; yanıcı - kazan dairelerinde kömürün tutuşması için vs. Gazyağı ayrıca cam eşya ve porselenleri ateşlemek için kullanılır, yağ birikintilerinden parçalar yıkanır.

Anjina kerosenini tedavi etmek, boğazın gargaraları ve bademciklere uygulama olarak halk şifacıları tarafından tavsiye edilir. İstem mensupları olarak, gazyağı tedavi mikroorganizmalar patojenleri öldürmek ve bademcik şişmesine kaldırmak, nedenle gazyağı tonsillit tedavi etme kabiliyeti olduğuna inanılmaktadır için. Ayrıca aşağıdaki yöntemleri de önerirler:

Bir hafta boyunca veya semptomlar ortadan kalkana kadar günde üç kez saflaştırılmış gazyağı kullanın. Gazyağı pamuklu çubukla veya gazlı bezle ıslatılır ve yardımı ile bademcikler ve bitişik alanlar tedavi edilir.

Bir bardak ılık suya ihtiyacınız olacak:

 1. yarım çorba kaşığı soda;
 2. bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen.

Tüm malzemeleri birleştirin, iyice karıştırın ve haftada 4-5 kez veya angina semptomları tamamen ortadan kalkana kadar boğazda böyle bir bileşimle durulayın.

Veya durulama için aşağıdaki çözüm önerilmektedir:

 1. 10 damla saflaştırılmış kerosen;
 2. bir bardak su bir çeyrek var.

Bir bardak su bir çeyrek sulandırmak için 10 damla gazyağı. Bu çözüm ile, günde üç hafta gargara. Kronik bademcik iltihabının tedavisi için gerekliyse, bir hafta içinde bu yöntemle tedavi sürecinin tekrarlanması tavsiye edilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kronik tonsillit tedavisinde hangi halk ilaçları en etkilidir?

Kronik bademcik iltihabı, palatine bademcikler içeren uzun süreli bir seyir ile karakterize bir enflamatuar süreçtir. Daha önce, uzmanlar bademcik sorunun kaldırılması konusunda ısrar, ama bugün daha yumuşak muamele eğilimindedir ve onların maddeler kapsamlı hareket edebiliyoruz nedeniyle halk ilaçları tamamlayacak önerilir.

Terlemenin boğazda sürekli olmasının nedenleri ve soğuk algınlığı olmadan sık öksürme ile ne yapması gerektiği?

Boğazda rahatsızlık, ısrarlı terleme, boğaz temizleme isteği, çoğu hasta soğuk algınlığı olarak algılanır.