Loading

Boğaz, kerosen ile nasıl tedavi edilir?

Doktorun boğazın kerosen ile tedavisini önermesi olası değildir, fakat yine de bu yöntem insanlar için yaygındır.

Kronik bademcik iltihabından sıkılmış bu tür insanlara giderler, kliniğe ameliyat veya başka herhangi bir tedaviden geçmek istemezler.

Gazyağı bir tıbbi ürün olarak kullanmaya karar verirken, daha iyi bir alternatif olmadığından emin olmak önemlidir.

Boğaz tedavisinde kerosen nasıl temizlenir?

Gerçekten de, kerosen (arıtılmış olmalıdır) boğazına davranır. Ancak, bu riskli ve çaresiz bir yöntemdir.

Gazyağıyı farklı şekilde temizleyebilirsiniz. Ve bu amaç için bu ürünün farklı türlerini kullanın:

 • Havacılık;
 • inşaat malzemeleri satılan ev,
 • araba.

İlk önce kaba bir temizlik yapmalısınız, filtre. Bu amaçla pamuk, gazlı bez, kum ve hatta çakıl taşları kullanabilirsiniz.

Özü çok basittir: elek astarlı gazlı bezin alt kısmında, kumla kaplı ve bu filtreden bir konteynerden diğerine dökülür.

İkinci saflaştırma aşaması bir buhar banyosu. Gazyağı içeren bir kapta 1 litre sıvı başına 1 çay kaşığı soda veya sofra tuzu ekleyin. Buhar banyosundan sonra, soğumadan önce savunun ve başka bir kaba, ama yavaşça dökün. Kaynatma sırasında oluşan çökelti aynı kapta bırakılır, fakat kullanılmaz.

Boğaz tedavisinde arıtılmış kerosen kullanılabilir:

 • boğaz ağrısı;
 • stomatit;
 • kronik bademcik iltihabı.

Özel formülasyonlar ile bağırsak hastalıkları için ağızdan alınır.

Bu madde karaciğeri ve böbrekleri etkiler, bu nedenle, prosedürü takip etmeden önce, bunun gerekli olduğundan emin olmaya değer.

Boğaz ile kerosen nasıl tedavi edilir?

Tıbbi bir merhem veya durulama çözeltisinin bir bileşeni olarak kerosen kullanan herkes, kerosenin vücut dokularına derinlemesine nüfuz etme yeteneğine, sıcak, dolaşım süreçlerini lokal olarak hızlandırmaya ve patojenik mikroflorayı öldürmeye dayanır. Ama sağlıklı hücreler de ölür.

Kerosenli boğaz, toksik bir madde olduğunu unutmadan, düzgün bir şekilde tedavi edilmeli ve mukoza zarına ciddi şekilde zarar verebilecek ve yanıklara neden olacaktır.

Bu nedenle, durulama gibi bir yöntem her zaman uygun değildir. İlk başta daha muhafazakar bir yöntem denemek daha iyidir. Orada olmaya hazır bir asistana ihtiyacımız var. Boğaz bir çubuk ve pamuk yünü, bandaj kullanarak kerosen ile anointing için daha iyidir. Hazırlanmış bir gazyağı içinde nemlendirilmiş bir çubuk üzerinde büyük bir tampon gibi bir şey yapılır. Boğaz tedavi edilir. Bu yöntem, kerosen ile ilişkili diğerleri gibi, 2 haftadan fazla kullanılamaz.

Kerosen ile karıştırılması tavsiye edilmez. Boğazın kerosen ile durulanması, çeşitli şemalara göre gerçekleştirilebilir.

Küçük bir miktar gazyağı bir metal kap içinde ısıtılmalı, soda (tutam) eklenmeli, ancak köpüklenmeyecek şekilde dikkatlice karıştırılmalıdır. 36 ° C'ye kadar soğutularak karıştırılarak gargara yapılabilir. Sıcaklık belirtilen sıcaklıktan düşükse tamam (daha yüksek olmamalıdır).

Burnunuzu kapatın, bir yudum alın ve sıvıyı birkaç saniyeliğine boğazınızda tutun, hemen tükürün. Bu yipslerden en fazla 5 tane (daha az, daha iyi) yapabilirsiniz.

Diğer tüm yöntemler, bir bardak ılık suya 1 bardak kerosenin eklenmesiyle önemli ölçüde farklı değildir. Boğaz her zamanki gibi durulanır.

Boğazın tedavisine ek olarak, kerosen aşağıdakileri tedavi etmek için kullanılır:

 • tüberküloz;
 • kanser hastalıkları;
 • çürükler ve morluklar.

Ancak, insanlar böyle sıradışı bir tedavi yöntemini kullanmaktan ciddi olarak acı çekebilirler.

Halk ve Geleneksel Tıp

Modern tıp, boğazın tedavisine katkıda bulunan ilaçlar sunar. Bunlar arasında:

 • anjin ve kızarıklıkla burkulmalar;
 • emilim için tabletler;
 • antibiyotikler;
 • boğaz için şurup ve tentür.

Ancak zayıflamış bir bağışıklık sistemine sahip insanların bademcik iltihabı ve bademcik iltihabından etkilendiği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, boğazın herhangi bir tedavisi, hastalığın başlangıcından önce başlar. Bu sadece vitaminlerin alınması değil, aynı zamanda:

 • ağız bakımı;
 • ARVI mevsiminde vitamin çayları, güçlendirici etkisi olan tentürler;
 • bol içme;
 • çeşitli bir diyet (sarımsak ve taze soğan ile);
 • limon ve bal;
 • sulu sezonda sıcak ve kuru ayakkabılar;
 • normalleştirilmiş fiziksel yük.

Tanımlanan tüm önlemler boğazın iltihaptan korunmasına yardımcı olacaktır.

Alınan tüm aksiyonlara rağmen, boğaz ağrısı gerçekleşirse, acele etmeyin ve aşırı ölçülere geçin.

Başlamak için, bölgenin epidemiyolojik resmini bilen bir doktora danışmak yararlıdır, bu yüzden doğru antibiyotiği veya diğer uygun tıbbi cihazları reçete edebilir.

Belki de kerosen daha hızlı bir sonuç verecekti, ancak toksisitesini ve olası yan etkilerini unutmamalıdır.

Kimyasal maddelerle zehirlenme en şiddetlidir ve insanlar bundan sonra sıklıkla devre dışı bırakılır.

Bu tedavi yöntemi, fonların kullanıldığı geleneksel tıp yöntemleri ile karşılaştırsanız bile, radikal görünmektedir:

 • soğan, onun suyu;
 • huş katranı;
 • horseradish ile börek;
 • hardal tozu.

Ancak bu bitkisel ilaçlar en azından yiyeceklerdir ve yanıcı karışımlar değildir.

Boğaz ağrısı tedavisinde diğer yöntemler

Gazyağı bir seçenek değilse, bir boğaz nasıl tedavi edilebilir?

Bezlerin çıkarılması boğazı ortadan kaldırır, ancak grip, ARI ve bronşit dahil olmak üzere diğer soğuk algınlığı. Ve, aksine, bezlerin çıkarılması, istenmeyen, bağırsak ve diğer bozukluklara giden yolu açar.

Birçok fizyoterapi prosedürü vardır (lazer filtrasyonu ile biten, ışık filtreli aparatlarla larinks tedavisinden başlayarak).

Birkaç avantajlı yol var. Bazıları biraz daha pahalıdır, bazıları daha ucuzdur. Organın korunması ile operatif müdahale herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Bu arada, bir insanın tahmin etmediği yaş haricinde, kerosenin kullanımına dair pek çok kontrendikasyon olabilir.

Anjin içinde gazyağı: Böyle bir ilaç ile boğaz tedavisi mümkün mü

Uygulama özellikleri

Anjin içinde kerosen nasıl kullanılır? Süzülen sıvı, bezleri yağlamak ve durulama çözeltilerinin bir bileşeni olarak saf bir biçimde kullanılır. Tıbbi prosedürler 5-6 gün boyunca günde 3-4 kez yapılmalıdır. Daha uzun kerosen kullanmak istenmez.

Durulama için Tarifler

Durulama boğazı özellikle hastalığın başlangıcında etkilidir. İşlemi gerçekleştirmenin birkaç yolu vardır. Bir bardak ılık suda en basit varyantta 1 çay kaşığı çözülür. Saflaştırılmış ürünün iyice karıştırılması ve amaçlanan amaç için kullanılması.

İkinci durumda, çok bileşenli bir ajan hazırlanır:

 • 1 çay kaşığı. kabartma tozu;
 • 1 çay kaşığı. filtrelenmiş kerosen;
 • 250 ml ılık su.

Malzemeler tamamen çözünene kadar karıştırılır ve günde birkaç kez boğaz yıkanır. İstenirse, soda sofra tuzu ile değiştirilebilir veya katkı maddeleri birlikte kullanılabilir. Kerosenden sonra, ağzınızı temiz su ile durulayın, böylece hoş olmayan bir kalıntı bırakmayın.

Bazen halk şifacıları farenksi temiz bir ürünle sulandırmayı önermektedir. Bunu yapmak için, 50 ml kerosen vücut sıcaklığına ısıtılır ve bıçak sodasının ucuna eklenir. Daha sonra sıvıyı ağızdan alırlar ve birkaç saniye boyunca bademciklerin yıkanması için kafayı fırlatırlar. Mümkünse, boğazınızı durulayın. Bu olay hafif kalpli değildir, bu yüzden birden fazla yaklaşımın çalışması olası değildir.

Sürtünme için Tarifler

Bezleri yağlamayla tedavi etmek çok daha güvenli ve daha keyiflidir. Prosedür çok basittir ve özel bilgi ve beceri gerektirmez. Tedavinin başarılı olması için, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmelisiniz:

 • gazyağı rahat bir sıcaklığa ısıtıldı;
 • sarılmış pamuk yünü veya bandajla sıvıya bir çubuk sokun;
 • bademcikler ve palatinler dikkatlice tedavi edilir.

İşlemden sonra 30-35 dakika boyunca yiyip içemezsiniz. Yağlama çok sık yapılmamalıdır. Bu tedavi yöntemi ile farinks, çok hızlı bir şekilde temizlenir ve geri yüklenir. Hastalığın hafif bir seyri ile 1-2 seans yeterlidir. Evde anjin tedavisi hakkında daha fazla bilgi →

Olası sonuçlar ve komplikasyonlar

Kerosenin yanlış kullanımı son derece hoş olmayan sonuçlara yol açabilir. Önlemler dikkate alınmazsa, aşağıdakiler en sık gözlenir:

 • boğaz, özofagus ve mide mukozasının yanması;
 • Vücudun böbrek ve karaciğer hasarı ile zehirlenmesi;
 • CNS bozuklukları.

Durulama solüsyonunun aşırı yutulmasıyla, sindirim sisteminde ağrı, bulantı, kusma, baş dönmesi not edilir.

Gazyağı - oldukça zehirli bir madde, bu nedenle çok dikkatli kullanılmalıdır. Sıvıyı tıbbi amaçlar için kullanmadan önce, bir ilaca çok sayıda kontraendikasyon olduğu için bir doktora danışmak gerekir. Ana diabetes mellitus, bronşiyal astım, böbrek yetmezliği, bireysel hoşgörüsüzlük içerir.

Çocuklar için gazyağı kullanımı

Çocukluk çağında anjinalı kerosen tedavisi önerilmez. Bu, ürünün yüksek toksisitesinden ve mukoza bebeğine yanma riskinden kaynaklanır. Buna ek olarak, hoş olmayan bir madde olan, kerosen gibi bir çocuk için tam teşekküllü bir tedavi prosedürünün başarılı olması olası değildir. Çocukta boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir hakkında daha fazla bilgi →

Yutulması halinde, organizmanın zehirlenmesi ve genel zehirlenmesi gelişebilir. Özellikle küçük çocuklar için sıvının yüksek alerjenliğini göz önünde bulundurun.

Anjina'nın kerosen ile tedavisi - prosedür oldukça etkili, ancak risklidir. Bu nedenle, terapi başlamadan önce, dikkatli düşünmeli ve böyle bir yöntemin artılarını ve eksilerini tartmalıdır.

Boğazın kerosen ile tedavi edilmesi mümkün mü?

Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

Gazyağı ve özellikleri

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

Vücudun dezenfeksiyonu; Antiparazitik aktivite; kurutma; Vücudun dokularına derin nüfuz etme; Ağrı azaltılması; Gemi genişlemesi.

Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

Gazyağı nasıl tedavi edilir resmi ilaçtır

Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

Boğazın kerosen ile tedavisi ile kontrendikedir.

Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

Karaciğer ve böbrek hastalıkları; Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı; Her türlü kanama.

Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

Gazyağı nasıl temizlenir

Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın. Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır. Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

Boğazın kerosen ile tedavisi

Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

Doktorun boğazın kerosen ile tedavisini önermesi olası değildir, fakat yine de bu yöntem insanlar için yaygındır.

Kronik bademcik iltihabından sıkılmış bu tür insanlara giderler, kliniğe ameliyat veya başka herhangi bir tedaviden geçmek istemezler.

Gazyağı bir tıbbi ürün olarak kullanmaya karar verirken, daha iyi bir alternatif olmadığından emin olmak önemlidir.

Boğaz tedavisinde kerosen nasıl temizlenir?

Gerçekten de, kerosen (arıtılmış olmalıdır) boğazına davranır. Ancak, bu riskli ve çaresiz bir yöntemdir.

Gazyağıyı farklı şekilde temizleyebilirsiniz. Ve bu amaç için bu ürünün farklı türlerini kullanın:

Havacılık; inşaat malzemeleri satılan ev, araba.

İlk önce kaba bir temizlik yapmalısınız, filtre. Bu amaçla pamuk, gazlı bez, kum ve hatta çakıl taşları kullanabilirsiniz.

Özü çok basittir: elek astarlı gazlı bezin alt kısmında, kumla kaplı ve bu filtreden bir konteynerden diğerine dökülür.

İkinci saflaştırma aşaması bir buhar banyosu. Gazyağı içeren bir kapta 1 litre sıvı başına 1 çay kaşığı soda veya sofra tuzu ekleyin. Buhar banyosundan sonra, soğumadan önce savunun ve başka bir kaba, ama yavaşça dökün. Kaynatma sırasında oluşan çökelti aynı kapta bırakılır, fakat kullanılmaz.

Boğaz tedavisinde arıtılmış kerosen kullanılabilir:

boğaz ağrısı; stomatit; kronik bademcik iltihabı.

Özel formülasyonlar ile bağırsak hastalıkları için ağızdan alınır.

Bu madde karaciğeri ve böbrekleri etkiler, bu nedenle, prosedürü takip etmeden önce, bunun gerekli olduğundan emin olmaya değer.

Boğaz ile kerosen nasıl tedavi edilir?

Tıbbi bir merhem veya durulama çözeltisinin bir bileşeni olarak kerosen kullanan herkes, kerosenin vücut dokularına derinlemesine nüfuz etme yeteneğine, sıcak, dolaşım süreçlerini lokal olarak hızlandırmaya ve patojenik mikroflorayı öldürmeye dayanır. Ama sağlıklı hücreler de ölür.

Kerosenli boğaz, toksik bir madde olduğunu unutmadan, düzgün bir şekilde tedavi edilmeli ve mukoza zarına ciddi şekilde zarar verebilecek ve yanıklara neden olacaktır.

Bu nedenle, durulama gibi bir yöntem her zaman uygun değildir. İlk başta daha muhafazakar bir yöntem denemek daha iyidir. Orada olmaya hazır bir asistana ihtiyacımız var. Boğaz bir çubuk ve pamuk yünü, bandaj kullanarak kerosen ile anointing için daha iyidir. Hazırlanmış bir gazyağı içinde nemlendirilmiş bir çubuk üzerinde büyük bir tampon gibi bir şey yapılır. Boğaz tedavi edilir. Bu yöntem, kerosen ile ilişkili diğerleri gibi, 2 haftadan fazla kullanılamaz.

Kerosen ile karıştırılması tavsiye edilmez. Boğazın kerosen ile durulanması, çeşitli şemalara göre gerçekleştirilebilir.

Küçük bir miktar gazyağı bir metal kap içinde ısıtılmalı, soda (tutam) eklenmeli, ancak köpüklenmeyecek şekilde dikkatlice karıştırılmalıdır. 36 ° C'ye kadar soğutularak karıştırılarak gargara yapılabilir. Sıcaklık belirtilen sıcaklıktan düşükse tamam (daha yüksek olmamalıdır).

Burnunuzu kapatın, bir yudum alın ve sıvıyı birkaç saniyeliğine boğazınızda tutun, hemen tükürün. Bu yipslerden en fazla 5 tane (daha az, daha iyi) yapabilirsiniz.

Diğer tüm yöntemler, bir bardak ılık suya 1 bardak kerosenin eklenmesiyle önemli ölçüde farklı değildir. Boğaz her zamanki gibi durulanır.

Boğazın tedavisine ek olarak, kerosen aşağıdakileri tedavi etmek için kullanılır:

tüberküloz; kanser hastalıkları; çürükler ve morluklar.

Ancak, insanlar böyle sıradışı bir tedavi yöntemini kullanmaktan ciddi olarak acı çekebilirler.

Halk ve Geleneksel Tıp

Modern tıp, boğazın tedavisine katkıda bulunan ilaçlar sunar. Bunlar arasında:

anjin ve kızarıklıkla burkulmalar; emilim için tabletler; antibiyotikler; boğaz için şurup ve tentür.

Ancak zayıflamış bir bağışıklık sistemine sahip insanların bademcik iltihabı ve bademcik iltihabından etkilendiği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, boğazın herhangi bir tedavisi, hastalığın başlangıcından önce başlar. Bu sadece vitaminlerin alınması değil, aynı zamanda:

ağız bakımı; ARVI mevsiminde vitamin çayları, güçlendirici etkisi olan tentürler; bol içme; çeşitli bir diyet (sarımsak ve taze soğan ile); limon ve bal; sulu sezonda sıcak ve kuru ayakkabılar; normalleştirilmiş fiziksel yük.

Tanımlanan tüm önlemler boğazın iltihaptan korunmasına yardımcı olacaktır.

Alınan tüm aksiyonlara rağmen, boğaz ağrısı gerçekleşirse, acele etmeyin ve aşırı ölçülere geçin.

Başlamak için, bölgenin epidemiyolojik resmini bilen bir doktora danışmak yararlıdır, bu yüzden doğru antibiyotiği veya diğer uygun tıbbi cihazları reçete edebilir.

Belki de kerosen daha hızlı bir sonuç verecekti, ancak toksisitesini ve olası yan etkilerini unutmamalıdır.

Kimyasal maddelerle zehirlenme en şiddetlidir ve insanlar bundan sonra sıklıkla devre dışı bırakılır.

Bu tedavi yöntemi, fonların kullanıldığı geleneksel tıp yöntemleri ile karşılaştırsanız bile, radikal görünmektedir:

soğan, onun suyu; huş katranı; horseradish ile börek; hardal tozu.

Ancak bu bitkisel ilaçlar en azından yiyeceklerdir ve yanıcı karışımlar değildir.

Boğaz ağrısı tedavisinde diğer yöntemler

Gazyağı bir seçenek değilse, bir boğaz nasıl tedavi edilebilir?

Bezlerin çıkarılması boğazı ortadan kaldırır, ancak grip, ARI ve bronşit dahil olmak üzere diğer soğuk algınlığı. Ve, aksine, bezlerin çıkarılması, istenmeyen, bağırsak ve diğer bozukluklara giden yolu açar.

Birçok fizyoterapi prosedürü vardır (lazer filtrasyonu ile biten, ışık filtreli aparatlarla larinks tedavisinden başlayarak).

Birkaç avantajlı yol var. Bazıları biraz daha pahalıdır, bazıları daha ucuzdur. Organın korunması ile operatif müdahale herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Bu arada, bir insanın tahmin etmediği yaş haricinde, kerosenin kullanımına dair pek çok kontrendikasyon olabilir.

Anjina içinde gazyağı: gargara ile tedavi

Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

Gazyağı ve özellikleri

Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

 • Vücudun dezenfeksiyonu;
 • Antiparazitik aktivite;
 • kurutma;
 • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
 • Ağrı azaltılması;
 • Gemi genişlemesi.

Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

Gazyağı nasıl tedavi edilir resmi ilaçtır

Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

Boğazın kerosen ile tedavisi ile kontrendikedir.

Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

 • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
 • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
 • Her türlü kanama.

Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

Gazyağı nasıl temizlenir

Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

 1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
 2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
 3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

 • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
 • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
 • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

 1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
 2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
 3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

Boğazın kerosen ile tedavisi

Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

Anjina gazyağı tedavisi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Angina, palatine bademciklerde enflamatuar bir süreç şeklinde kendini gösteren akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Anjina'da kerosen, birçok uzmanın önerdiği bir çare. Hastalık çok yaygın olduğu ve herhangi bir yaş grubundaki hastaları etkilediği için, geleneksel ilaçların yanı sıra ilaç firmaları da geniş bir terapötik ajanlar yelpazesini temsil etmektedir.

Angina belirtileri

Angina akut bir bademcik iltihabı önerir. İşaretleri ayrıca akut bir biçimde ortaya çıkar. Hastalığın belirtileri şunlardır:

 • servikal lenf düğümlerinin büyümesi ile iltihaplanma;
 • yutulduğunda ağrı hissi veren sabit akut ağrı;
 • güçlü bir sıcaklık atlama;
 • ateşli durum;
 • dayanılmaz baş ağrısı;
 • vücudun zayıflamış hali.

Hastalığı herhangi bir halk ilaçları ile tedavi etmek mümkün mü, doktordan öğrenmek daha iyidir. Şiddetli ağrı ile iltihaplanma gibi patolojik sürecin kesin semptomları, boğazı kerosen ile tedavi etmenin nedenidir. Birçok halk yönteminin tüm etkilerine rağmen, herhangi bir hastalığın ilk belirtilerinin ortaya çıkmasıyla, önce bir doktora danışmanız gerekir. Sadece deneyimli bir doktor gerekli tedaviyi seçecektir, bu da bademcik iltihabının belirtilerini ortadan kaldırmak için geleneksel tedavinin kullanımı ile birleştirilebilir.

Angina gazyağı tedavisi


Anjinadaki kerosen, geleneksel tıbbın pek çok destekçisi tarafından kullanılmaktadır. Böyle bir bileşim sadece anjinaya karşı değil, aynı zamanda eklem hastalığı, çeşitli iltihaplanma, travma sırasında da etkilidir. Hastalıklarla kerosen yardımı ile başa çıkmanın mümkün olup olmadığı pek çok hastayı ilgilendiren bir sorundur. Bu madde için tercih, iyileştirici özellikleriyle ilişkilidir. Tıbbi özelliklerine başvurur.

 1. Yaralı alanları iyileştirebilme yeteneği.
 2. Antiparaziter bir etkiye sahiptir.
 3. Kan damarlarını genişletir.
 4. Ağrı kesici.
 5. Dezenfekte eder.
 6. Yüksek nüfuz yeteneklerine sahiptir.

Anjina'nın kerosen ile tedavisi sadece doktorun hangi hastanın vurulduğunu belirledikten sonra başlayabilir. Hastaya patoloji tanısı konulursa, bakteriyel virüslerin neden olduğu, pürülan formasyon veya plak ile tedavi edilirse, tedavi antibiyotik ilaçların kullanımını içerecektir. Alıcı kurs, ilgilenen hekim tarafından seçilir ve hasta kesinlikle gözlemlemelidir. Çocuklarda, terapötik yöntemler her zaman yetişkinlerden farklıdır. Boğaz ağrısı sırasında ülserler ortaya çıktıysa, kerosen ile gargara yapmak kesinlikle yasaktır. Böyle bir prosedür hastanın refahında bir bozulmaya yol açacaktır. Çocuklarda özellikle pürülan anjin, kerosen ile uyumlu değildir.

Boğaz, kerosen ile durulama kronik bademcik iltihabı veya farenjit için kullanılabilir. Boğaz ağrısı ile iltihaplı eşlik birçok hastalıklar ile, bu ilaç bademcikler veya durulama tedavisi için kullanılır. Halk ilaçlarının bu bileşimin tedavisi konusunda benzer görüşleri olmadığı dikkat çekicidir. Bazıları, anjinin semptomlarını ortadan kaldırmak için ham kerosen kullanılmasını önermektedir, diğerleri bununla aynı fikirde değildir.

Kerosenin temel özellikleri

Durulama için en popüler tarifler kaynamış su ile karışık gazyağı içerir. Bademcikler üzerinde ülser yokluğunda, bu çözüm bezleri pamuklu çubukla yağlayabilir. Bu prosedürlerin kullanımı oldukça tehlikelidir. Yanlış dozlar veya vücudun olumsuz reaksiyonu, mukus dokularının yanmasına ve aşırı durumlarda kanamaya neden olabilir. Bu nedenle, bebek anjina ile hasta olduğunda, kerosen ile durulama kabul edilemez. Ebeveynler hala bu yöntemi kullanmaya karar verdiyse, doktor ile bir ön istişare gereklidir. Yanıklar meydana gelirse, acilen bir ambulans çağırın.

Hastalık sırasında kerosen kullanımı uzun bir süredir uygulanmaktadır. Bu yağın ana bileşen olduğu birçok halk tarifleri var. Her hasta, kerosenin kullanılmasından önce, kullanımının ve önlemlerin kontrendikasyonları ile kendini bu maddenin temel özellikleri hakkında bilgilendirmek gerektiğini hatırlamalıdır.

Bu yağlı renksiz sıvı, rafine edilmiş ürünlerden biridir. Genellikle, günlük kullanımda olduğu gibi, teknik amaçlı da gazyağı kullanılır. Uzun zamandır pedikülozla mücadele ediyor. Ayrıca, bu alışılmamış yöntemle tedavi edilen daha fazla hastalık var. Bu nedenle bazı hastalar boğaz ağrılarını ortadan kaldırmak için, bazıları bademcik iltihabı veya önleyici amaçlarla boğulmak için kullanırlar.

Halk hekimliğinde uzmanlar, kerosen gargaralarının aşağıdaki nedenlerden dolayı gerekli olduğunu söylüyor.

 • Maddenin dezenfekte edici bir etkisi vardır.
 • Belirgin bir antiparaziter aktiviteye sahiptir.
 • Bileşimin bir kurutma özelliği vardır.
 • Gazyağı, uygulamanın ilk aşamalarında zaten vücudun hücrelerine derinlemesine nüfuz edebilir.

Ek olarak, damarları genişletebilir, böylece acı verici duyumların yoğunluğunu azaltabilir. Bu nedenle bazen anjina tedavisi için kerosen kullanımı doğrulanmaktadır. Anjina ek olarak yaralanma, yaralanma ve diğer yaralanmalardan sonra iyileşmeyi kolaylaştırmak için gazyağı olabilir. Ayrıca madde tüberküloz, migren ve hatta onkoloji sırasında kullanılır.

Halk şifacıları, çarenin genel güçlendirici, koruyucu ve canlandırıcı etkilerine güvenirler. Tonil iltihabı belirtileri ortadan kaldırılması önerilir, ancak anjina pürülan lezyonlar değil. Başlangıcı veya şiddetli boğaz ağrısı şekli, bir uzmanın sıkı denetimi altında yetkin nitelikli tedavi gerektirir. Kerosen atfedilebilecek herhangi bir tahriş edici, pürülan anjina ile bir takım komplikasyonları provoke edecektir.

Gazyağı kullanımı için endikasyonlar ve kontrendikasyonlar: doktorların görüşleri

Tarihte, kerosenin kanser de dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların belirtileriyle başa çıkmasına yardım ettiği birçok vaka vardı. Ancak, böylesi bir çözümden sadece birkaç kaşık aldıktan sonra, karaciğer sirozu ve böbreklerin ve pankreasın çalışmasında ciddi komplikasyonların olduğu bir insanın öldüğü bir durum söz konusudur.
Tıbbi amaçlar için kerosenin kullanımına karar verin, bir kişi alır, ancak doktora danışmanız gerekir. Bir uzmanın gözetimi olmadan herhangi bir yolla tedavi, sadece hastanın kendisinde yatmaktadır. Bu yüzden halk tarifleri en iyi durumlarda kullanılır.

Bir hastaya gaz yağı yardım edebilir, diğerinin etkisi olmayacak ve üçüncü durum daha da kötüleşecektir. Bu, her bireyin bireysel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Herkesin sağlığını eşit derecede etkileyecek hiçbir araç yoktur.

Resmi tıpta bu tür tekniklerin hoş karşılanmadığı belirtilmelidir. Gazyağı bir ilaç değildir. Pek çok hastanın iyileşme özelliklerine inanması gerçeğine rağmen, istatistiksel veriler tescilli vücut üzerindeki olumsuz etki vakalarını göstermektedir.

Bu elementle tedavi, riskli ve sorgulanabilir bir yöntemdir. Etkinliğinin sadece kanıtlanmış olduğu değil, çoğu kez bu tür tedaviye olumsuz tepkiler de vardır. Her hasta, yöntemin rasyonalitesine bireysel olarak karar verebilir, ancak diğer kanıtlanmış ilaçların olduğunu hatırlamalıdır.

Kerosen tedavisinin kontrendikasyonları

Doktorlar yeterli sayıda yanık mukoz, özofagus ve trakea ile kerosen teşhisi koydu. Hasta, kullanımının arka planına karşı, bazen depresif solunum ile felç geçirir. Hastanın böbrekleri, karaciğer hastalığı varsa, bu maddeyi kategorik olarak kullanmak yasaktır. Ayrıca, alerjisi olanlar ve herhangi bir kanaması olanlar için kerosen önerilmemektedir.

Çözüm, tam teşekküllü ve etkili bir güvenli tedavi aracı olamaz. Doktorlar, bebekler için terapötik bir araç olarak kullanılmasına izin vermez. Yetişkin hastalar kendi tedavileri için araçları seçmekten kendileri sorumlu olabilirler. Çocuk vücudunun çok zayıf olması nedeniyle, böyle bir aracın kullanımı ölümcül bir sonuca yol açabilir. Yetkili bir çocuk doktoru, tıbbi amaçlı olarak bu tür tahriş edici maddelerin kullanımına asla izin vermeyecektir.

Angina sadece olası komplikasyonlar için tehlikeli bir hastalıktır. Bu nedenle, tüm hastalık belirtileri ile başa çıkmak için zamanında tedaviye başlamak önemlidir.

Boğaz için bir tedavi olarak kerosen kullanımı

Gaz yağı, yağlı bir yapıya sahip açık, renksiz veya açık sarı bir sıvı olan rafine bir üründür. Işleme ve kimya endüstrilerinde bir jet yakıtı veya solvent olarak kullanılır.

En ünlü gazyağı kullanımı boğaz için değil, özel lambaların yakıtıdır.

Başka bir uygulama alanı var, birçok hasta için kesinlikle inanılmaz, - tıbbi. Kerosen uzun zamandır pedikuloz ve difteri tedavisinde oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır ve ayrıca hasta, kızarık bir boğazda da kullanılabilir. Boğazda ilk ağrı semptomları olan bazı kişiler bir şişe gazyağı alırlar ve kısa bir süre sonra diğer yollarını tanımadan tamamen sağlıklı hissederler. Tedavi için böyle tamamen teknik bir aracı nasıl kullanabilirsiniz?

Maddeyi boğazın çeşitli hastalıkları için kullanmanın çeşitli yolları vardır. Unutulmamalıdır: Bu yöntemler son derece muğlaktır ve çok dikkatli kullanılmalıdır. Kerosen çocuklara tedavi edilmesine izin verilmez. Ve kullanmadan önce, ürünün kullanımı, kontrendikasyonları ve olası sonuçları için kuralları inceleyin.

Bir petrol maddesinin özellikleri

Boğazın tedavisi aşağıdaki gibi gazyağı özelliklerinden dolayı mümkündür:

 • mikrobisidler;
 • yerel distraksiyon;
 • şişlik ve tahrişin giderilmesi;
 • dokulara derin nüfuz etme;
 • iltihaplı bölgelerin kurutulması;
 • ısınma etkisi;
 • dolaşım sisteminin hızlanması.

Boğazın tedavisi için, açık bir madde kullanmak en iyisidir. Tedaviye başlamadan önce, olası pisliklerden kerosen temizlenmesi gerekmektedir.

Evde temizlemek için çeşitli yollar vardır.

 1. Birincisi, bir tabaktan diğerine gazyağı ile birkaç katman halinde serilen ve temiz kum dökülen bir elek vasıtasıyla kerosen dökülür. Daha sonra madde 1 litre sıvı bir çay kaşığı tuz ekleyerek bir saat su banyosunda tutulmalıdır. Isıtma sırasında, bulaşıkları maddeyle örtmeyin ve tuzun tümüyle yabancı maddeleri emeceği için tuzla karışmasına izin vermeyin. Soğutulduktan sonra, bir bakiye bırakarak kerosen başka bir tabağa dökülür.
 2. Kavanozda 1 litre yağ maddesi ve aynı miktarda kaynar su eklemeniz ve içeriği aktif hareketlerle karıştırmanız gerekir. Daha sonra yarım saat boyunca düz bir yüzeye konur. Bu süre zarfında sıvılar tabakalaşır ve aralarında çamur birikmektedir. Ondan kurtulmak için, kerosen kutusuna kadar ve suyu ve süzülmüş kirleri ayrı bir kaseye yavaşça akıtın.
 3. Ayrıca bir filtre olarak, odun kömürü, tercihen huş ağacı kullanılır. Temiz bir kavanozda, önceden ısıtılmış kerosen üzerine gazlı bez ve bir kömür tabakası dökülür. Katı fosilin tepesine ek olarak, siyah çavdar ekmeği bir dilim koyabilirsiniz, aynı zamanda iyi adsorbe edici özelliklere sahiptir.

Normal esneme ve bademcik iltihabı

Temizlik en iyi açık havada veya tam güçte egzoz ile yapılır. Gazyağı içinde bulunan zehirli maddeler zehirlenmeye neden olabilir. En kötü durumda yakıt patlayabilir.

Sıkıca kapalı kaplarda güneş ışığından korunan bir yerde arıtılmış kerosen depolayın. Böylece, elde edilen sıvı bir yıl boyunca saklanır.

Madde arındırıldığında, tedaviye başlamak mümkündür.

Kullanım yöntemleri

Aşağıdaki hastalıklarla, kerosen tedavisi mümkündür:

Boğaz ile kerosin nasıl tedavi edilir

boğaz hastalıkları virüs, bakteri ve enfeksiyonların mukozal lezyonların arka plan üzerinde kurdu. Patojenler boğazda ağrı, mukozal ödem, mukus veya irinli salgıları karakterin ana nedenidir. Ayrıca inflamasyon gelişiminde, hastalar ateş, uzamış nezle, halsizlik ve vücudun şiddetli zehirlenme şikayetçi.

Semptomları hafifletmek için, geleneksel tıp, enfeksiyöz enflamasyonun iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Ancak bazı durumlarda, sadece karmaşık tedavi ile hastalıktan kurtulabilirsiniz. Bu durumda, popüler uygulama yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz, yani boğazı kerosen ile yağlayabilirsiniz.

Gazyağı faydaları

Enflamasyon semptomlarını hafifletmek ve boğaz ağrısı ve şiddetli öksürüğü olan hastanın genel durumunu iyileştirmek için alternatif tıp yardımı yapılabilir. Halk tarifleri, neredeyse hiç kontrendikasyon ve yan etkisi olmadığı için yaygın olarak popülerdir.

ancak Terapötik sonuç sadece yetkin bir fon dozajı ile gelir.. Aksi takdirde, virüs ve bakterilerin gelişimi için uygun koşullar yaratabilirsiniz.

Bu nedenle, geleneksel olmayan yöntemlerden biri yetişkinlerde ve çocuklarda anjin ile kerosenin tedavisidir. Garip yönteme rağmen, hastalar belirgin etkisini not eder. Ancak, resmi ilaçlar, tehlikeli kontrendikasyonlar olduğundan tıbbi amaçlar için kerosenin kullanılmasını önermemektedir.

Petrol işlemenin ürünü insan vücuduna oldukça zararlıdır. Toksinleri hastalıkların gelişimini zehirleyebilir ve kışkırtabilir. Yanlış kullanılırsa, aşırı dozda aşırı doz riski vardır, bu da konvülsiyonların oluşmasına, zehirlenmeye ve ciddi zehirlenmelere yol açacaktır. En tehlikeli durumlarda ölüm gelebilir.

Ancak, dile getirilen yan etkilere rağmen, halk hekimliğinde, anjina için havacılık gazyağı oldukça sık kullanılmaktadır. İnsanlar kerosenin bazılarına sahip olduğundan, bu tedavi yöntemini kullanmaktan korkmuyorlar. inanılmaz özellikleri:

 • dezenfektan etkisi;
 • burun veya ağız boşluğunun mukus kısımlarına derin penetrasyon;
 • antiviral ve anti-inflamatuar etki;
 • patojenik mikroorganizmalar üzerinde yıkıcı etki;
 • anestezik etki;
 • pus veya mukustan arındırma.

Gazların bu özellikleri kullanılmasına izin verir. Viral veya bakteriyel bademcik iltihabı ile savaşırken. Ayrıca, yağ işleme, pürülan tonsillit ve stomatit gelişimini durdurabilir.

Referans için! Kerosen, bakteriyel veya viral bir doğanın inflamatuar süreçlerinin çoğunu durdurabilir.

Bu tedavi yönteminin taraftarları, ilacın KBB organlarındaki çoğu enflamasyonu durdurmaya yardımcı olduğunu öne sürmektedir. Kerosen ile durulama, ilk prosedürün bitiminden sonra belirgin bir etkiye sahiptir.

Özetle, boğazımı kerosen ile durdurabilir miyim? İyi gelişmiş bir doz ile, ilaç bir analjezik ve anti-inflamatuar etkisi olabilir, bununla birlikte, doktorlar daha fazla modern araç kullanmalarını tavsiye eder, çünkü yan etki riski geliştirme riski çok yüksektir.

Gazyağı nasıl temizlenir

Boğazın evde kerosen ile tedavi edilmesinden önce, prosedürlere hazırlanmak önemlidir. İlk olarak, ihtiyacınız olan yöntemin olduğundan emin olun. Olumlu bir cevapla, prosedür için gerekli tüm unsurları hazırlayın.

Her şeyden önce, tehlikeli impurities ajan temizlemek için gereklidir. Bunu yapmak için şeffaf hazneye sıcak su çekin. Sıvıya aynı miktarda bir gazyağı girin, ürünü bir kapakla kapatın ve şişeyi hızla çalkalayın.

Sonra kapağı aç ve tüm gazları serbest bırak. İşlemi üç kez tekrarlayın.

Sonra çare karıştırın ve tekrar şişeyi kapatın. İlacını birkaç saat boyunca karanlık ve kuru bir yerde bırakın. Bu süre zarfında altta tehlikeli kirliliklerden bir çökelti oluşur.

Temiz bir kapta tortu olmadan sıvıyı boşaltın ve tıbbi amaçlar için kullanın.

Önemli! Tüm hazırlık prosedürleri açık havada yapılmalıdır, aksi halde zararlı buharlar tarafından zehirlenmiş olabilirsiniz.

Çocuğu çözelti içinde tedavi ederken, bir ila iki oranında bir tuz eklenmelidir. Daha sonra sıvı iyice karıştırılmalı ve bir gün boyunca yalnız bırakılmalıdır. Ertesi gün, ilaç filtrelenmeli ve 24 saat yeniden satılmalıdır. Sonra süpernatantı şeffaf bir tabağa dökün ve Daha fazla manipülasyon için kullanın.

Böyle bir prosedürün zorunlu olması gerekir, aksi durumda ciddi bir zehirlenme riski vardır. Prosedürü izleyin Her tedaviden önce.

Tedavi yöntemleri

Boğaz ağrısı ve palatine bademcikler tedavi etmek için en popüler yolu iltihaplı bir alanın bulaşması. Bunu yapmak için ilacın sulu bir solüsyonunu kullanın. Yapabileceğiniz bir tıbbi karışım hazırlayın aşağıdaki gibi:

 1. Temiz ve ılık su içeren bir bardağa az miktarda saflaştırılmış gazyağı ekleyin.
 2. Sulu solüsyon üç saat süreyle infüze edilmeli ve daha sonra sıvıya birkaç damla zeytinyağı ilave edilmelidir.
 3. Günde iki kez pamuklu çubukla yağlayın.
 4. Acı, kuruluk veya terleme hissi oluştuğunda, tedavi atılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Nekrotik tonsillit nasıl tedavi edilir burada bulunabilir.

Gazyağı ile gargara nasıl

Gazyağı akut veya kronik tonsilliti tedavi etmek için sıklıkla kullanılır. Bu hazırlık olabilir Palatine bademciklerin sterilize edilmesi ve solunum yollarının bakteriyel üremeden temizlenmesidir.

Boğaz durulamak aşağıdaki çözümü hazırlayın:

 1. Bir bardak ılık yazın ve kaynatılmış su.
 2. Sıvı ekleyin yirmi damla gazyağı.
 3. İyice iyice karıştırın ve iltihaplı alanın sanrısına devam edin.
 4. Gargara kafa eğimli olmalıdır. Bu durumda dil mümkün olduğunca uzun olmalı.
 5. Her durulama bitmeliotuz saniyelik bir pound, Bundan sonra çözelti tükenmek zorundadır.
 6. Prosedürden sonra ağzınızı temiz su ile durulayın. bademcik yağı deniz topalak ya da zeytinyağı.
 7. Gargara sabahları ve akşamları mevcuttur. art arda üç gün.
 8. Yeniden düzenlemeden hemen sonra Hastaya herhangi bir yiyecek alma izni yok ve içme ve ayrıca otuz dakika boyunca dışarı çıkmak.

Referans için! Pürülan boğaz ağrısı gelişmesi durumunda bile tedavi süresi dört günden fazla olmamalıdır.

Tedavi sırasında, emin olun bir çözüm yutmayın. Gazyağı, karaciğerin ve tüm vücudun sağlığı üzerinde kontrolsüz etkilere yol açabilir.

Araç kullanılmadığında

Gazyağı seti kullanımının kontrendikasyonları, çünkü araç güvensiz. Boğaz ağrısını tedavi ederken, organizmanın tüm bireysel özelliklerini hesaba katmak ve en ufak bir kısıtlamayla bu tür tedaviyi reddetmek önemlidir.

Hasta zayıf sağlık eşliğinde akut anjin gelişirse, kullanımı kesinlikle yasaktır.

Ayrıca, kuvvetli tahriş olmuş mukoza boğazı, farinks ve burun boşluğu ile birlikte kerosen ilavesi ile sulu çözeltiler kullanmayın. Bu durumda yanık geliştirme riski yüksektir.

Diğer kısıtlamalar şunları içerir:

 • karaciğerde veya böbrekte herhangi bir iltihap;
 • kerosene karşı alerjik bir reaksiyon;
 • Bu maddeye karşı artan hassasiyet ile;
 • sık kanama durumunda;
 • anemi ile;
 • bronşiyal astım ile;
 • Boğaz veya boğazda herhangi bir tümör durumunda.

Tedavi sırasında hissediyorsanız ağrı, kuruluk veya ciddi tahriş, tedaviyi durdurun. Muhtemelen, hasta aktif bileşene karşı aşırı duyarlılıktan muzdariptir.

Tedaviye başlamadan önce ilacın taşınabilirliğini kontrol etmek gereksiz olmayacaktır. Bunu yapmak için, fırçanın içine az miktarda gazyağı uygulayın ve otuz dakika bekleyin. Bu zamanda ciltte ortaya çıktıysa döküntü, kızarıklık ve diğer alerjik reaksiyonlar, Tedaviden reddetmek gerekir.

Olası komplikasyonlar

Boğazın kerosen ile tedavi edilmesinin sonuçları çok tehlikelidir, bu nedenle neredeyse tüm doktorlar başka tedavi yöntemleri önermektedir. Ürünün yanlış kullanımı mukoza boğazında ciddi yanık oluşumu.

İhtiyati kural ihlali gözlendiğinde aşağıdaki komplikasyonlar:

 • boğaz ve özofagus yanıklığı;
 • mide mukozasının bozulması;
 • tüm organizmanın ciddi zehirlenmesi;
 • Merkezi sinir sisteminin bozulması.

Unutmayın! Gazyağı tehlikeli ve toksik bir madde olarak kabul edilir, bu nedenle ürünü terapötik amaçlarla kullanmak özellikle dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Çok sık kullanımda, gastrointestinal sistemin ihlali vardır, karın ve yanlarda ağrı, bulantı ve kusma, şiddetli baş dönmesi.

Sonuç

Mümkünse açıklanan yöntemleri daha sınırlayıcı olanlarla değiştirin. İyi bir etki boğazın papatya, calendula, coltsfoot bir kaynatma ile tedavisidir. Ayrıca alkol dahil olmak üzere tentürleri de kullanabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Lacunar angina - yetişkinlerde semptomlar ve tedavi

Lacunar anjinası, bademciklerin kıvrımları, yani bademciklerin kıvrımları ile karakterize edilen akut bademcik iltihabıdır. Hastalığın bu formu foliküler anjinadan daha şiddetlidir.

Boğaz ağrısı ile soda ile durulayın

Boğaz ile soda durulayın: endikasyonlar, kontrendikasyonlar ve prosedürün özellikleri. Soda ile gargara için tariflerYazar: Larissa GlushchenkoSoda ile boğuşmak, boğaz rahatsızlıklarını evde tedavi etmenin en kolay yollarından biridir.