Loading

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Konseyi: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 g) karıştırın ve 3-5 dakika ağızda saklayın. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Angina ve boğaz ağrısı tedavisinde streptosit kullanımı

Streptocide, uluslararası olarak Sulfanilamide olarak bilinen sentetik kökenli bir antibakteriyel preparattır. Tıbbi uygulamada, KBB organlarının ve bakteriyel kaynaklı deri hastalıklarının enfeksiyonunu ortadan kaldırmak için 1938'den beri kullanılmaktadır.

Terapotik özellikler nedeniyle terapötik etki elde edilir. Streptocide mikropları öldürmez, ancak çoğalmasını engeller. Bu nedenle, ilacın kullanımı hastalığın ilk aşamalarında haklı olarak kabul edilir.

Kompozisyon ve salınım formu

ENT hastalıklarının tedavisi için streptocide, tek bir pakette 2 g'lik çözünebilir toz ve çözünebilir toz için tablet formunda salınır.

İlacın tablet formu 0.3 veya 0.5 g sülfonamit içerir. Yardımcı bileşenler olarak:

 • patates nişastası;
 • stearik asit;
 • povidon;
 • silikon dioksit.

Boğazın tedavisi için aerosol formülasyonlarında streptocide (sülfonamid) bulunur.

Eylem spektrumu

Streptocide, üst ve alt solunum yollarının mukozasındaki inflamatuar süreçlerde yer alan patojenik mikroorganizmaların ana temsilcileri ile ilişkili olarak aktiftir:

Antimikrobiyal etki ayrıca E. coli, klamidya, clostridia, toksoplazma, gonokok, shigella'ya da uzanır. Antibakteriyel etkisi beta hemolitik streptokok A, enterokok, Pseudomonas aeruginosa ve anaerobik bakteriler için geçerli değildir.

İlacın 80 yıldan fazla kullanıldığı gerçeği göz önüne alındığında, listelenen bakterilerin birçok suşları sülfonamid grubunun ilaçlarına artık duyarlı değildir.

Boğaz ağrısı için endikasyonlar

Reçete olmadan herhangi bir eczanede Streptocide almanıza rağmen, doktor randevusu olmadan kullanımı istenmeyen bir durumdur. Bu, ilacın sadece sülfonamidlere duyarlı bakterilerin neden olduğu boğaz hastalıkları için terapötik bir etkiye sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir doktor boğazın bu tür hastalıkları ile bir streptocid reçete edebilir:

 • anjina - akut tonsillit, herpetik ve ülseratif-film formu hariç;
 • farenjit - bir bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu farengeal mukoza iltihabı;
 • sekonder bakteriyel enfeksiyon ile komplike olan larenjit;
 • Pnömokok hastalığı sırasında akut laringotracheitis.

Bu önemlidir: mukoza zarı viral iltihap, ilaç kullanımı sadece etkili değildir, fakat antibiyotik yerel mukozal bağışıklığı zayıflatır olarak, hastalığın şiddetlenmesine eğer.

Uygulama yöntemleri ve dozaj

Tabletler formundaki streptocide, ağız boşluğunda emilmede kullanılır. Boğazın mukoza zarına düşen aktif madde, patojenik mikrofloranın büyümesini engeller. Bakterilerin vital aktivite sürecinde ürettiği endotoksin miktarı önemli ölçüde azalır, bu da inflamasyonun giderilmesine ve hastanın durumunu kolaylaştırır.

Toz formundaki ilaç, deri hastalıklarının ve yaraların tedavisinde harici kullanım için tasarlanmıştır. Toz haline getirilmiş Streptocide'nin KBB uygulamasında, 200 ml ılık su için 2 g preparat oranında boğazın durulanması için bir çözelti hazırlanır. İşlemden sonra, tükürüğü 5 dakika yutmamak, sıvı içmek ya da sadece yarım saat sonra yiyecek almak tavsiye edilmez. Ağır bir bademcik iltihabında, bademcikler 5-10 dakika mineraller serpilir, bundan sonra boğaz kalsül kaynatma ile durulanır.

İlaç atlamak veya doktor tarafından reçete edilen dozu bağımsız olarak değiştirmek tavsiye edilmez. Yetişkinler için, tek bir doz Streptocide, hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak 0.5-1.2 g sülfanilamiddir. Eşit zaman aralığı boyunca günde 5-6 kez alım çokluğu. İlaç vücut üzerinde belirgin bir toksik etkiye sahip olduğundan, maksimum miktarı doz başına 2 g aktif madde ve günde 7 g aşmamalıdır.

Streptocidum'un tedavi seyrinin tamamlanmamış geçişi ile kendi kendine yok edilmesi, ilaca bakteriyel immünitenin ortaya çıkmasını teşvik eder.

Çocuklarda kullanım

İlaç 3 yaşından büyük çocuklar için kullanılır. 6 yaşın altındaki çocuklar için tek bir dozda 300 mg sülfonamid içeren tabletlerin sayısı 1 ila 6 ila 12 arasında, her 6 saatte 1-2 ppm'dir.

Dikkat: Streptocide'in bir yaşın altındaki çocukların tedavisi için kullanılması, geri dönüşümsüz beyin hasarının meydana geldiği nükleer sarılık gelişmesine neden olabilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler, aşırı doz

Terapötik etkiye ek olarak, Streptocide vücut üzerinde toksik bir etkiye sahiptir, kandaki glukoz düzeyini ve ürik asit konsantrasyonunu etkiler. Bu nedenle, ilaç dikkatle kullanılmalıdır:

 • diyabet;
 • kalp yetmezliği ve hemopoezis bozukluğu olan hastalar;
 • kronik böbrek ve karaciğer hastalıkları ile;
 • bronşiyal astımı olan kişiler;
 • 65 yaşından büyük hastalar.

Oral uygulama için Streptocide kullanımına karşı mutlak kontrendikasyonlar:

 • bir yıla kadar çocuklar;
 • gebelik;
 • laktasyon dönemi;
 • furasimid, sülfanilamid ve türevlerine aşırı duyarlılık;
 • hepatit;
 • açık yeşil;
 • karaciğerin sirozu;
 • anemi;
 • hipoglisemi;
 • hipotiroidizm.

Streptocide vücutta yan etkileri olabilir.

 1. Sinir sistemi: konvülsiyonlar, bayılma, uzuvlarda karıncalanma, depresyon, nöropati.
 2. Kalp çalışması: taşikardi, miyokardit.
 3. Gastrointestinal sistemden: ishal, bulantı, kolit, kabızlık, hepatit, kolesistit.
 4. Bağışıklık sistemi: alerjik dermatit, anaflaksi, anjiyoödem, ürtiker, lupus eritematoz, toksik epidermal nekroliz ve Stevens-Johnson.

Ayrıca, Streptocide kullanımı hematopoez, nefrotoksik böbrek hasarı, hipoglisemi, cildin siyanozunda bozulmaya neden olabilir.

Dozun bozulduğu ve alımın kontrol edilmediği durumlarda, çıkış sistemlerinin çalışması bozulursa ilacın aşırı dozlanması mümkündür. Toksik zehirlenmenin belirtileri: dispepsi, alerjik reaksiyonlar, görme ve solunum bozuklukları.

Boğaz ağrısını diğer tüm yollarla nasıl tedavi edebilirsiniz, bu videoya bakın:

analogları

Kompozisyon veya terapötik etkide benzer preparatlar:

 • Gramdin - bakterisidal eylemi çözmek için tabletler.
 • Chlorophyllipt bir antiseptiktir, bir okaliptüs yaprağı özü içerir (durulama, durulama ve bademciklerin yağlanması için kullanılır).
 • Strepsils - boğazdaki dezenfeksiyon ve ağrının giderilmesi için pastiller.
 • Septefril - antiseptik bir etkiye sahiptir;
 • Inhalipt-H - streptocid solüsyonu bir aerosol formunda, nane yağı, okaliptüs, timol içerir.

Streptocide'ı bir analogta değiştirmeden önce bir doktora başvurmalısınız.

Sevgili okuyucular, eğer streptocide uygulama tecrübeniz varsa, geri bildirimlerinizi yorumlarda paylaştığınızdan emin olunuz.

Streptocide: eylem ilkesi, endikasyonlar ve uygulama yöntemi

Streptocide boğaz ağrısına yardımcı olur, patojenik bakterileri öldürür ve bademcik iltihabından tamamen kurtulmaya yardımcı olur.
Bu ilacın yardımıyla, hemen hemen tüm angina formları iyileştirilebilir.

Streptocide eyleminin ilkesi

 • Oral kaviteye giren ilaç antimikrobiyal etkiye sahiptir: streptokok ve stafilokok, Escherichia coli, pnömokok öldürür
 • İnflamasyonu yatıştırır ve onarıcı süreçleri hızlandırır
 • İlaç eşit olarak etkili bir şekilde bakteri ve mikroplara karşı hareket ederek mukoza yüzeyinde üremelerini önler

Hamilelikte ve 3 streptocid'e kadar olan çocuklarda vücut üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu için kesinlikle kontrendikedir.

Serbest bırakma şekli, endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

İlaç tabletler, merhemler ve toz formunda mevcuttur. Bu formların her birinin kendine özgü özellikleri vardır:

 • Tablet biçiminde üretilen streptocide, ana aktif madde olarak sülfonamid içerir. Nişasta, talk ve stearik asit yardımcı bileşenler olarak kullanılır. Boğazda ağrı ile resorpsiyon için tasarlanmıştır
 • Streptosit merhemin temeli Vazelin'dir (% 10 veya% 5). Tüplerde satılır (15-50 g)
 • Toz bir emülgatör, bir streptocid ve damıtılmış sudan oluşur. Oral olarak kullanılan ve ayrıca subkütanöz, intravenöz ve intramüsküler olarak uygulanan

İlaç bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, grip, ARVI ve semptom ağrı ve boğaz ağrısı olduğu herhangi bir hastalık ile yardımcı olur. Streptocide kontrendikedir:

 • aşırı hassasiyet
 • böbrek ya da karaciğer yetmezliği
 • emzirme
 • anemi
 • porfiri ve azotemi

Kontrendikasyonları olmayan sağlıklı bir kişi, ilacı uzun süre alacak ve büyük dozlarda, ilaç yan etkileri olacaktır. Sürekli baş ağrıları, bulantı hissi, kusma ile sonuçlanacak, ayrıca lökopeni, kristalüri ve dislokasyon gibi hastalıklar da olacaktır.

Anginada streptocide ne kadar doğru kullanılır?

Streptocid ile tedavi edilmeye başlamadan önce, bir kulak burun boğaz doktorunu ziyaret edin ve paketin üzerindeki talimatları dikkatle okuyun. İlaç karaciğer üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir ve yanlış dozda organ zehirlenmesine neden olabilir.

Ilacı birçok yönden alabilirsiniz. Tabletleri ve tozu düzgün bir şekilde almak için kullanım talimatlarını izleyin:

 • Hastalığın ilk aşaması varsa, tabletlerde satılan bir streptocide alın
 • Tableti toz haline getirin, böylece tozu
 • Tozu sıvı balla karıştırın, içine alın ve bir bardak su içirin.

İyileşmeler ertesi gün hissedilecek ve boğazda güçlü bir ağrı yumuşatılacaktır. Hastalık ilerleyici bir aşamada ortaya çıkarsa, ancak enfeksiyonun derinlere henüz nüfuz etmemesi durumunda, bir tozun kullanılması tavsiye edilir:

 • İlaç paketini dikkatlice aç
 • Boğazın bademciklerinde ve mukozasında serpin tozu. Çırpınmamaya ve çare olmamasına dikkat ederek bunu dikkatli bir şekilde yapın.
 • Sonraki birkaç dakika boyunca yemeyin ya da içmeyin.
 • Geri kalan tozu durulamak için boğazı bir dezenfektan solüsyonla durulayın.
 • Boğazda ağrının tamamen ortadan kalkmasına kadar her 2 saatte bir tekrarlayın.

Ana kuralın düzenlilik olduğunu unutmayın. Tıbbı zamanında ve talimatlara göre alın. Streptocide içine girmeden önce, ilacın bileşenlerine karşı bir hassasiyetiniz olup olmadığını belirlemeniz gerekir.

Yetişkinler için ilacın maksimum dozu günde 7 gramdan fazla değildir, çocuklarda bu doz 2 g'ı geçmemelidir.

İlacın 3 yaşına kadar olan çocuklar kesinlikle kontrendikedir. Bu kuralı ihmal ederseniz, çocuk sarılık alır (özellikle yeni doğanlar için).

Streptocide tedavisinde yardımcı önlemler

Streptocide öncelikle topikal uygulama için tasarlanmıştır. İlaç boğazda ağrıyı hafifletir, bakterileri öldürür, ancak kısa sürede vücudu tedavi edemez. Aletin etkisini en üst düzeye çıkarmak için yardımcı terapileri kullanın:

 • Yatak istirahatine tutun, fiziksel aktiviteyi sınırlayın ve stresli durumlardan kaçınmaya çalışın.
 • Kolay sindirilebilir yiyecekler yiyin
 • Yutmayı kolaylaştırmak için diyette daha yumuşak veya sıvı yiyecekler ekleyin
 • Diğer ilaçları ve geleneksel ilaçları kullanın (tıbbi soğuma, durulama solüsyonları vb.)

Belirtilen tedavi kuralları ve talimatlara uyumu ile birlikte, ilaç beklenen etkiyi verir ve anjini iyileştirmeye yardımcı olur.

Anginada Streptocide

Angina en sık görülen hastalıklardan biridir. Çoğunlukla, küçük çocuklarda teşhis edilir. Ancak hastalık hipotermi veya soğuk algınlığı ve grip komplikasyonları sonucu erişkinlerde ortaya çıkar. Pürülan tonsillit ile antibakteriyel ajanlar hemen reçete edilir. Doktorlar modern ilaçları kullanmayı tercih ediyor. Ama bazıları hala anginada Streptocide atar.

Kısa açıklama

En yeni antibiyotik grupları ortaya çıkana kadar, boğaz hastalıklarını tedavi etmek için sülfonamid ilaçlar kullanıldı. Bu ilaç kategorisi belirgin antimikrobiyal aktivite gösterir ve bakteriyel ajanların daha fazla gelişimini bastırır.

Bir hastada tonsillit gelişirse, Streptocid tedavisi yapılır. Dünyada, bu ilaç Sulfanilamide olarak bilinir. İlacın iki formu vardır: tabletli ve toz haline getirilmiş

İlk durumda anjinadan Streptocide içsel olarak alınır. Bu tip tedavi sadece hasta komplikasyon geliştirdiğinde ve sistemik bir etki gerektirdiğinde kullanılır. 3 yaşından büyük yetişkinlerde ve yetişkinlerde kullanım için izin verilir.

Boğazdan hızla kurtulmak için toz kullanılır. Antiseptik solüsyon veya durulama ile daha ileri tedavi ile bademciklere uygulanabilir. İlaç tatsız acı bir tada sahiptir. Bu tedavi, çocuklara tonsillit ile gerçekleştirilirse dikkate alınmalıdır. Çocuğa ilacı tükürmüyor, tozu çok suyla seyreltin.

Streptocide Özellikleri

Streptocide, bir grup antibakteriyel maddeyi ifade eder. Aktif madde sülfonamiddir. Belirgin bir antimikrobiyal etki sergiler. Pozitif etki, bakteri hücresinin içindeki enzimatik reaksiyonların baskılanmasıyla gerçekleşir. Bu bileşen, para-aminobenzoik asit ile benzer bir kimyasal yapıya sahiptir.

Boğaz ağrısı tedavi, ilaç doğrudan iltihap bölgesine uygulanabilir veya sistemik etki sağlamak için dahili olarak alınabilir. Yerel kullanımla, rejeneratif süreçlerde bir artış var.

Bu ilaç geniş bir etki spektrumuna sahiptir. Bu nedenle, hızla pnömokok, meningokok, proteinler, streptokoklar, E. coli şeklinde bakteriyel ajanlarla başa çıkmaktadır.

Angina Streptocide hem çocuklar hem de yetişkinler için reçete edilir. Uygulama yöntemi hastalığın yaşına ve seyrine ve ortaya çıkan semptomatolojiye bağlıdır.

Kullanımdan sonra, aktif madde sistemik sirkülasyona girer. Hangi konsantrasyonda ilaç türü bağlıdır. Daha sonra doku yapılarında eşit olarak dağılır, kan-beyin ve plasenta bariyerinden nüfuz eder.

Kullanım endikasyonları

Hastalık eşlik ettiği zaman, boğaz ağrısı için Streptocid reçete edilir:

 • dildeki bademcikler üzerinde sarımsı veya beyazımsı bir kaplama oluşumu;
 • ağızdan hoş olmayan bir koku;
 • 3 günden fazla yüksek sıcaklık;
 • genel esenliğin bozulması;
 • ek komplikasyonların gelişimi.

İlacın kullanımı ancak hastalık bakterilerden kaynaklanıyorsa mümkündür. Bir ilacı kullanmak tavsiye edilmez, çünkü yanlış kullanıldığında sadece zarar verebilir. Bundan emin olmak için, hasta analiz için farengeal yüzeyden içeriği alır ve mikropların duyarlılığını antibiyotiğe kontrol eder.

Boğazdan çocuklar için bir streptocid olabilir

Pek çok ebeveyn ilgileniyor, ama çocukları tedavi etmek için Streptocide kullanıyor musunuz? Tablet formuna yönelik talimatlar, ilacın üç yaşından büyük hastalara verilebileceğini göstermektedir. Doz ve kabul sayısı hastanın ağırlığına ve şartlarına bağlıdır.

Boğazın tedavisi için streptocide, bir toz formunda da kullanılabilir. Ama dikkatli olmalısın. Uygularken, kesinlikle tanımlanmış bir zamana dayanacak şekilde ilaç miktarını kontrol etmek gereklidir. Ancak üç yaşın üzerindeki çocuklar için kullanılması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısı olan ebeveynlere ne yapmalı? Bu durumlarda liniment sağlanır. Diğer formlarla karşılaştırıldığında, ilacın bu şekli daha güvenlidir. Daha az aktif madde içerir. Streptocide liniment üç aydan fazla bebeklere korku olmadan reçete edilir.

Streptocid ile boğaz nasıl tedavi edilir

Streptocide, pürülan anjina ile tedavi edilen en güçlü antibiyotiklerden biridir. İlaç etkisinin etkisi, içinde kullanılacağı forma bağlıdır.
İlaç nasıl alınır? Üç ana yol var.

Bunlardan ilki, ilacı bademciklere tatbik etmeyi içerir. İki gram hacimdeki toz, farinkste etkilenen alan boyunca eşit olarak dağılır. 10-15 dakika bırakır. son zamanda boğaz bir antiseptik çözeltisi (papatya özü veya furacilin miramistinom) ile durulanır.
Manipülasyon günde 2 defaya kadar tekrarlanır. Tedavi süresi 7 gündür.

Üç yaşın üzerindeki çocuklar için toz kullanabilirsiniz. Ancak ilacın acı bir tadı olduğu için, ilacın bir kaşık bal ile karıştırılması tavsiye edilir. 3 ila 5 dakika sonra ağzında saklayınız. Manipülasyonları günde 2-3 defaya kadar tekrarlayın. Kullanmadan önce, çocuğun arıcılık ürünleri için herhangi bir alerjisi olmadığından emin olun.

Bir anjinada üç aylıktan itibaren çocuklara badem linimentumunu yağlamanızı öneririz. Bu tür ilacın mukoza çözünene ile temas halinde olan ve bir koruyucu plenochku oluşturur, kalın bir tutarlılık vardır. Prosedür günde 2-3 defaya kadar olmalıdır.

İkinci yol boğazınızı yıkamaktır. Toz, bir bardak kaynamış su içinde çözülür. İyice karıştırın ve 36-37 derecelik bir sıcaklığa kadar soğutun. Ortaya çıkan çözüm, günde 3-4 kez boğaz yıkar. Terapötik kurs 5 ila 7 gün sürer. Bu yöntem 6 yaşın üzerindeki çocuklar için izin verilir.
Üçüncü yol içerideki ilacı kullanmayı içerir. Tabletler karmaşık durumlar için reçete edilir. Doz, hastalığın seyrine ve hastanın yaşına göre seçilir:

 1. Bir seferde 3 ila 6 yaş arası çocuklara 300 miligram verilir. Bu durumda, günlük doz 2 gramı geçmemelidir.
 2. Her biri 6 ila 12 yaş arası çocuklar 500 miligram olarak reçete edilir. Günlük dozaj 3 gramdan fazla olmamalıdır.
 3. Ergenler ve yetişkinler bir seferde 700-1000 miligram olarak reçete edilir. Toplam doz 5 ila 7 gramdır.
  Çok sayıda resepsiyon - 5-6 kata kadar.

İlaç kullanımı sırasında bol su içilmelidir. Bu, mikropları vücuttan hızla uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Her antibiyotik formu kontrendikasyonları vardır. Toz kullanımının ana sınırlamaları şunlardır:

 • ilacın bileşenlerine artan duyarlılık;
 • Böbrek ve tiroid bezinde metabolik süreçlerin ihlali:
  gebelik ve laktasyon dönemi;
 • çocuk yaşı üç yıl.

Bebekler bebekler liniment şeklinde bir ikame sunulmaktadır.
Tabletli formun ayrıca bir dizi kontrendikasyonları vardır:

 • dekompanse karaciğer ve böbrek hastalığı;
 • sülfanilamide alerjik reaksiyonlar;
 • kan hastalıkları;
 • hormonal arka planda bozukluklar.

Doktor tarafından reçetelenen dozajları kesinlikle gözlemek gerekir. Önerileri izlemezseniz, hasta aşağıdaki gibi yan etkiler yaşayabilir:

 • sinir sistemi bozuklukları. Baş ağrısı, baş dönmesi, görme sorunları ile birlikte görülür;
 • Sindirim sistemi işlevselliği bozuklukları: ishal, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı;
 • kan seviyelerinde değişiklikler;
 • alerjik reaksiyonlar. Ciltte kızarıklık, kaşıntı, kızarıklık var.

Bir yan semptomatoloji varsa, ilaç iptal edilir ve başka bir ile değiştirilir. Semptomatik tedavi gerekli değildir.

Tabletlerde Streptocid analogları

Birçok ilaç gibi Streptocide de analoglara sahiptir. Ancak ilacın replasmanı sadece hasta kontrendikasyonlar veya yan etkilerin gelişmesi nedeniyle uygun antibiyotik olmadığında ortaya çıkar.

sülfanilamid

Aynı bileşime ve farmakolojik etkiye sahip tek benzer ilaç. Bakteriyel ajanların çalışmasını olumsuz etkiler. Bakteriyostatik etkiye sahiptir.

amoxiclav

Ayrıca analoglara taşımak mümkündür. Sadece Amoksiklav bileşimde farklıdır. Amoksisilin ve klavulanik asitten oluşur. İlaç özellikle çocuklarda oral yoldan alınırsa, penisilin tercih etmek daha iyidir. Streptocide güçlü bir toksik etkiye sahiptir, bu nedenle hastanın durumunu daha da kötüleştirebilir.
Ayrıca, bebekler için Amoxiclav çok uygun bir süspansiyon şeklinde mevcuttur. Etkili birçok bakteri ile başa çıkmak, ancak sistematik çalışır. Nadiren alerjik reaksiyonlara neden olur.

azitromisin

Tabletlerde bir başka Streptocide analoğu. Makrolid grubunu ifade eder. Çocukları ve yetişkinleri tedavi etmek için kullanılır. Hastanın penisiline duyarlılığı varsa, bakteriyel boğaz ağrısı için reçete edilir.
Daha iyi streptocid, daha kolay tolere edilir. Tedavinin seyri daha kısadır. 6 aydan büyük bebeklerde alımını kolaylaştıran süspansiyon ve tablet şeklinde mevcuttur.
Fakat eğer bademcik iltihabı üç aydan beri çocuklarda ortaya çıkmışsa, bir ilacın güvenli formunu merhem formunda almak mümkündür.

Sonuç

Anjinada streptocide, nadiren tabletlerde kullanılır. Bu ilaç eski ve zehirli olarak kabul edilir. Çocukların tedavisi için güvenli olan modern ilaçların yerine.

Ama eğer bir tozsa, o zaman iyi bir yardımdır. Sonuçta, aktif madde doğrudan iltihap üzerinde etki gösterir ve küçük dozlarda sistemik dolaşıma girer. Ve bu konsantrasyon ve toksik etkisini azaltır.

Mümkün ve bir anjinada streptotsid nasıl kabul edilir

Hemen hemen herkesin boğaz ağrısı için dikkatsizlik vardı. Burada anjin tedavisi için işaretler ve yöntemler ayrıntılı olarak açıklanmıştır. yeme simultane sıcaklık, boğazında akut ağrı duyumları ve zorlukla titreme şeklinde hastalığın tüm belirtilerinin üzerinden gidin. Böyle bir hastalığın genel tedavi ilaç kullanımına dayalı, ancak yerel olarak geleneksel streptotsida tarafından tedavi edilebilir. Daha önce uyanık büyükanne diğer eczaneler fonları mevcut değildi zaman sevdikleri torunu demektir davrandı. Ve, doğru bir uygulama ile, anjina nedenleri ve semptomlarını başarıyla ortadan kaldırdı.

etki

Streptocide, tüm dünyada Sulfanilamide olarak bilinir. Bu purulent hariç anjin her türlü tedavisinde kullanılır (burada fotoğrafları görmek ve irinli tonsillit halk ilaçları tedavisi hakkında okuyabilir, bağlantı pürülan tedavisi çocuk halk ilaçları bademcik tanımladı.). Bu ilaç üremelerini hariç, patojenik mikroplar sentezinin inhibisyonu ile meydana prensibi olan sülfonamidlerin grubuna aittir. Bu onların erken ölümüne yol açar.

antibakteriyel, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal: ilaç ağız yüzeyi üzerinde karmaşık bir etkiye sahiptir. pnömokok ortadan kaldırmak için Streptosid mümkün, meningokoklar, Proteus, Streptococcus, E coli ve diğer benzer bir patojen görülmüyordu.

Dört formda eczanelerde oluşur: Toz, süspansiyon, tabletler ve merhemler:

 • Tablet formu İlaç sülfonamidden oluşur. Yardımcı maddeler olarak: stearik asit, nişasta ve talk.
 • Streptocide Merhem Vazelin temelinde gider. % 5 ve% 10 vardır. Tüpler 15 ila 50 gram arasında satın alınabilir. % 5'lik süspansiyonu şunlardan oluşur: streptocid, damıtılmış su ve emülgatör.
 • toz 0.5 gramda üretilir. Suda kolayca çözünür, bu nedenle sadece oral olarak kullanılmaz, aynı zamanda intramüsküler, subkütanöz ve intravenöz olarak da enjekte edilir.

Farmakolojik araştırmalar bitmediğinden ve her yıl yeni tipte sülfonamid ilaçlar üretildiğinden, streptocid arka plana geri çekildi. Ancak, tamamen indirilmemelidir. Ne de olsa, analoğundan hiç kimse bu kadar düşük bir fiyata satın alınamaz ve bu ilacın etkisi zayıf olarak adlandırılamaz. Bir başka popüler ve ucuz yöntem, anjinada klorheksidin ile durulanır.

Nasıl başvurulur

Streptositlerin anjina tedavisinde kullanımı, bir doktorun doğrudan katılımıyla gerçekleşmelidir. Bu, ilacın karaciğer hücreleri üzerindeki güçlü bir toksik etkisinin elde edilme olasılığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca uzman, doğru dozu, günlük doz sayısını ve tedavi süresini hesaplayacaktır.

Bu ilaç çeşitli şekillerde alınabilir:

 • Hastalığın ilk aşamasında tabletler halinde streptocide kullanmak daha iyidir. Ezilmeli ve 1 tatlı kaşığı sıvı bal ile karıştırılmalıdır. Karışım yatmadan önce sarhoş olmalıdır. Zaten sabah ilk uygulamadan sonra çok daha iyi olacak;
 • Hastalığın ilerleyici seyri aşamasında, ancak enfeksiyon iç organlara henüz ulaşmadığı zaman, ilacın bir toz şeklinde kullanılması tavsiye edilir.. Boğaz ve bademciklerin mukoza zarlarını dikmek zorundalar. İçinde hiçbir şey kalmadan on dakika bekleyin. Ve bu sürenin sona ermesinden sonra, boğazın dezenfektan bir solüsyonla yıkanması gerekecektir. Prosedür her iki saatte bir yapılırsa, etki ertesi gün gerçekleşecektir.

Streptotsidom ile paralel olarak ek olarak:

 1. vücuttan toksinlerin en hızlı şekilde çekilmesi için bol miktarda ılık sıvı içirin;
 2. yatak istirahatine dayanmak için;
 3. Paralel olarak, ilacın etkisini güçlendirmek için uygulayabilirsiniz ve diğer halk tarifleri;
 4. Yiyecekleri dikkatlice izleyin.

Son nokta, belirli bir şiddette alınmalıdır. Katı yiyeceklerin anjin yutma zor olduğu için sıvı ve sıcak yiyeceklere geçmelisiniz.

Diyet, keskin soslar hariç, larinksin mukoza zarlarını tahriş etmemeli ve ayrıca baharat miktarını azaltmamalıdır. Angina sürecinde en faydalı olanı, narenciye taze sıkılmış meyve sularının alınması olacaktır.

İçerdiği C vitamini sayesinde, hastanın bağışıklığı üzerinde güçlü bir etki vardır ve bu hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunur.

dozaj

Nasıl alınır? Bu ilacı uygulamadan önce, organizmanın mikroflorasının duyarlılığını belirlemek gerekir. Streptocide 3 yaşın altındaki çocuklara uygulanmamalıdır. Yenidoğanlarda bu ilaç sarılığa neden olabilir. Talimatlar ilacın sadece maksimum günlük dozlarını verir:

 • Yetişkinler günde 7 g'ı geçmez:
 • Çocuklar en fazla 2 gramdır.

Doktor hastanın vücut ağırlığına ve anjinin şiddetine bağlı olarak tek bir kullanım için dozajı hesaplar. Genellikle yetişkin hastalar günde 0.5 ila 1 gram 5 - 6 kez reçete edilir. Tedavi sırasında, doktor hastalığın seyrindeki değişikliklere bağlı olarak dozu ayarlayabilir.

Çocuğun uyurken neden öksürdüğünü öğrenin.

Yan etkileri

İlacın hastalıkla aktif olarak mücadele edebilmesine rağmen, paralel olarak bir takım komplikasyonlara neden olabilir. Ana nedenleri bir ilacın aşırı dozda alınması olabilir. Şiddetli baş ağrılarını, baş dönmesini, alerjileri, çarpıntıları artırabilir ve mide bulantısı oluşabilir.

Artmış dozlarda uzun süreli kullanımda megaloblastik anemi, lökopeni, hematüri, kristalüri ve agranülositoz ortaya çıkmaktadır. Yukarıdaki belirtiler ortaya çıktığında, dozu azaltabilecek veya bu ilacı daha güvenli bir şekilde değiştirebilecek bir doktora başvurmalısınız.

Streptocide aşağıdaki hastalıklara sahip kişilerde kontrendikedir:

 • bazı bileşenlerine bir alerji;
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu;
 • endokrin sisteminin patolojisi;
 • pürülan boğaz ağrısı;
 • hemopoeziste ihlali;
 • anemi.

Streptocide, çeşitli enflamatuar süreçlerde kullanılır, çünkü onlara neden olan mikropları ortadan kaldırır. Anjinadaki etkinliği zamana göre kontrol edilmiştir ve dikkatli bir şekilde dozlanmış tedavi ile hiçbir yan etki olmamalıdır. En hızlı tedavi için gargara ile birlikte kullanılmalıdır (yararlı bitkilerin veya hidrojen peroksidin kaynatılması). Anjina'nın ilk belirtilerinde vazgeçilmez olacak. Anjin tedavisi için durulamalar da kullanılır. Gargara yapmak için soda yapmayı öğrenin. Bağlantı anjin sonrası olası komplikasyonları açıklar.

Anginada streptocid uygulaması

KBB pratiğinde infüzyonun neden olduğu patojenik mikroorganizmaların aktivitesini baskılamak için çeşitli ilaç türleri kullanılır.

Antibiyotiklere daha güvenli bir alternatif, sülfonamidlere dayanan antiseptik ilaçlardır.

En Sülfonamid'lerin oluşan içeren ülkemizde tıp alanında kabul streptocid tanınmış - anjin, bademcik iltihabı, larenjit ve ağız ve yutak diğer hastalıklarla, oldukça sık kullanılır.

Streptocide tozu ve boğaz için diğer ilaç türleri

Eczanede ilaç çeşitli biçimlerde mevcuttur:

 • 0.3 veya 0.5 g'lik tabletler;
 • toz 2 g;
 • merhem% 10 (merhem) 30 g.

E. coli ve Proteuses iyi streptokoklar, stafilokoklar, pnömokok ve kavgaları - herhangi bir biçimde Sülfanilamid enflamatuar ve pürülan boğazda işlemleri neden mikroorganizmalara karşı etkilidir. İlacın ilkesi, sürecin gelişiminin durduğu bakteriyel üreme mekanizmalarının bastırılmasına dayanır.

Streptocide, pürülan boğaz ağrısı için etkili midir?

Bazı doktorlar yeni bir jenerasyonun preparatları ile karşılaştırıldığında bu kadar etkili olmasa da, boğaz ağrısından bir streptocidin etkili olduğu düşünülmektedir. Patojenik mikrofloranın sulfanilamide olan duyarlılığına bağlı olarak, bazı hastalar için ilaç oldukça etkili olabilirken, diğerleri için orta ve düşük etkinliğe sahip olabilir.

Üst solunum yollarının iltihaplı süreçlerinden muzdarip olan hastalar, irin ve tabletlerde streptosit tozunun kullanılması önerilir.

Angina için talimatlar

Streptococci ve staphylococci'nin neden olduğu pürülan inflamatuar süreçleri tedavi etmek için, sülfonamid içeren bir ilacın harici kullanımı önerilir. Streptosit tozunun anjina ile kullanımıyla ilgili talimatlar oldukça basittir ve hastanın yaşına bağlıdır.

Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlı olarak, en fazla 5-7 gün sürer. Bu süreden sonra herhangi bir rahatlama olmazsa, patojen mikrofloranın ilaca karşı duyarsızlığından ya da zayıf bağışıklıktan söz eder. İlk durumda değil, etkin bir antimikrobiyal toz streptotsida anjin uygulama ve başka antimikrobiyal madde bazında bir ilaç yeni nesil önerilen [örneğin, ambazone (Faringosept), lizozim (Lizobakt) ve diğerleri] veya, bir doktora antibiyotik atamak.

Boğaz ağrısı Streptocide nasıl alınır

Pürülan anjina ile streptocide topikal olarak uygulanır:

 1. Toz Streptocide doğrudan 10-15 dakika bırakarak, iltihaplı bademciklere uygulanmalıdır.
 2. Bu süre boyunca, yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız, ilacın harekete geçmesini sağlamak için gargara yapmamalısınız.
 3. Uygulamadan 10-15 dakika sonra, pus ve ilaç kalıntılarını gidermek ve boğazı dezenfekte etmek için herhangi bir antiseptik durulama ile boğaz mukozasını durulayın.

Tozu kullanmanın başka bir yolu, ılık (yaklaşık 40 derece) suda çözülür ve boğazınızı yıkamak için bir bulamaç uygulamaktır.

Çocuklara Toz Streptocide

Çocuklar için sülfonamid bazlı ilaçlar, çocuk hekimleri tarafından, boğaz ve yutak iltihabi süreçleriyle baş etmeye yardımcı olacak yeterli derecede güvenli tıbbi maddeler olarak önerilmektedir.

Angina çocuklarda streptotsid kullanın da toz, tutam bademcik şeklinde olabilir. Dozajı korumak önemlidir, çocuğun yaşı ile orantılı olarak azalır: 1 ila 2 yaş arası çocuklar için, önerilen günlük doz 0,6-0,7 g, 2 ila 5 yaş arası çocuklar için - 2 g'ye kadar, 6 yaşından büyük çocuklar için - 3 g.

İlaç spesifik acı tada sahip olduğundan, çocuklarda streptosit kullanımı bir problem olabilir. Çocuğun ilacı almayı reddetmesi halinde, tozu doğal balla karıştırıp bir çay kaşığı (eğer çocuğa bal alerjisi yoksa) verebilirsiniz.

Uygulama hakkında geri bildirim

Çoğu alıcı, popüler antimikrobiyal ilaçlardan birkaç kat daha az olan düşük maliyeti nedeniyle streptocide tercih etmektedir. Aynı zamanda, anjinadaki streptosidlerin birçok gözden geçirmesi, mikrofloranın sulfanilamide olan stabilitesi ile ilişkili olan düşük etkinliğini gösterir.

Bununla birlikte, pürülan anjina ile hastalar genellikle sprey ve durulama şeklinde modern antiseptik ilaçları tercih ederler. Anjinada streptocid tozu ile ilgili birçok gözden geçirme, ilacın sadece enflamatuar sürecin ilk aşamasında etkili olduğunu gösterirken, zaten var olan enfeksiyonla etkisizdir.

Tabletlerde Streptocide

Anginadan streptocide nasıl alınacağını bilerek, hem toz hem de ilaçları tablet şeklinde kullanabilirsiniz. İkincisi ağızda çözülmelidir, böylece aktif madde etkilenen mukozaya girer. Mikrobiyal enfeksiyonu baskılamak için her iki saatte bir tableti eritmek ve ilacın günlük dozunu gözlemlemek gerekir. Hapın emilmesinden yarım saat sonra, yemekten ve içmekten kaçınmanız gerekir.

Yararlı video

Çocuklarda angina hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Angina streptocid nasıl alınır

Angina ile streptocide, vücut üzerinde antimikrobiyal etkiye sahiptir ve streptokok bakterilerin aktivitesini azaltır. Bir bakteri hücresinde proteinlerin sentezi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir, bunun sonucu olarak ölür. Ayrıca Sulfanilamide denir. Pürülan dışında çeşitli boğaz ağrısından kurtulmaya yardımcı olur. Genellikle Streptocide hastalığın ilk formunda reçete edilir. Buna ek olarak, ürün vücut üzerinde antibakteriyel, anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Streptocide'nin etkinliği ve salınım şekli

Streptocide aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılır:

 • Patojenik bakterilerin vücuda girmesinin neden olduğu boğazda acı veren duygular;
 • çeşitli bakteriyel bademcik iltihabı gelişmesi ile;
 • ağız boşluğunda ülserler, ayrıca pediyatrik stomatit gibi hastalıklar;
 • bağırsak enfeksiyonlarının gelişimi ile, ağız boşluğunda pürülan yaralar.

İlacın ana avantajı, hastalığın hızlı bir şekilde kurtulması, tüm hastalar tarafından iyi tolere edilmesinin ve optimal bir maliyetin bulunmasına yardımcı olmasıdır.

Ürünün satışında 4 formda geliyor:

 • toz içinde;
 • süspansiyonda, çocuklarda kullanılabilir;
 • tabletlerde;
 • özel bir merhem içinde. Hasarlı alana doğrudan uygulanır. Merhem ayrıca gazlı beze uygulanabilir ve daha sonra problem bölgesine uygulanır.

Kullanım talimatlarında Streptocide tabletlerin aşağıdaki maddeleri içerdiği belirtilmektedir: stearik asit, nişasta, talk.

Merhem Vazelin temelinde yapılır. Aynı zamanda farklı aktif maddeler ile iki formu vardır:% 5 ve% 10. 15 veya 50 gramlık özel tüplerde satılmaktadır. Merhem genellikle bu gibi bileşenleri içerir: streptocide, damıtılmış su ve emülgatör.

Toz halinde Streptocide 0,5 gram olarak mevcuttur.

Böyle bir toz bir sıvı içinde kolayca çözünür

Oral, intramüsküler, subkutan ve intravenöz kullanım için uygundur.

Bu ilaçların benzer ilaçlar için bir özelliği, her fiyat için en uygun fiyatı olmasıdır.

Anjina için başvuru

Toz uygulama

Kullanım talimatları, anjin kaynaklı Streptocide'ın aşağıdaki şekillerde kullanılabileceğini söylüyor:

 1. Çare bademcik alanına uygulanmalı ve yaklaşık 10-15 dakika bekletilmelidir. Bu süreden sonra, boğaz antiseptik bir bileşik ile yıkanmalıdır. Prosedür 1 hafta boyunca günde 2 kez yapılır. Tozun acı bir tada sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir, bu nedenle bu formu çocuklar için kullanmamak daha iyidir. Çocuklar için Streptocide tozu bal ile bir dozda seyreltilebilir: 1 tatlı kaşığı bal başına 0,5 fon. Elde edilen bileşim 3-5 dakika boyunca ağız boşluğunda tutulmalıdır. Prosedür günde 2-3 kez yapılmalıdır.
 2. Streptocide tozu yardımıyla boğaz ağrısının durulanması aşağıdaki şemaya göre yapılır: 2 gram ilaç, 1 bardak kaynamış su içinde seyreltilmelidir. Durulama yaklaşık 3-4 kez bir güne ihtiyaç duyar ve 5-7 gün boyunca yapar.
 3. İçerdeki tozun kullanımı bireysel bir şemaya göre gerçekleştirilir. Hastanın yaşına göre seçilmiştir.

Tabletlerin kullanımı

Tabletler Streptocide yetişkin hastalara ve bunların içine girebilen çocuklara reçete edilir.

Ilaç yönetimi şeması:

 • 1 yaşın altındaki çocuklara yaklaşık 50-100 mg ilaç verilir;
 • 2 ila 5 yaş arası çocuklar için, ilacın 200-300 mg'ı kullanılır;
 • 6 ila 12 yaş arası çocuklar için 300 ila 500 mg arasında ilaç reçete edilir;
 • Yetişkinler için ilaç 500 mg önerilir.

Gerekirse, dozaj artırılabilir

Günde maksimum dozaj yetişkinler için 7 gramdan fazla olmayan çocuklar için 2 gramdan fazla değildir.

Hazırlık ayrıca emilimi için özel pastiller formunda da mevcuttur. Tamamen çözünene kadar ağızda tutulmalıdırlar. Kabul süresi 5 ila 7 gündür.

Ayrıca, doktorlar hastanın yatak istirahatine uymasını, sadece sağlıklı yiyecekleri yemesini ve daha fazla sıvı içmesini, böbrekleri ve kan sayımlarını izlemesini şiddetle tavsiye eder. Bu hastalığı daha hızlı yenmek için yardımcı olacaktır. Daha iyi bir etki elde etmek için, Streptocide'ın diğer halk ilaçları ile birlikte kullanılması önerilir. Örneğin, bir soğan suyu ile gargara ekleyebilirsiniz. Bu tariflerde aşağıdaki videoda daha ayrıntılı olarak:

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Herhangi bir formdaki ajan kullanılmamalıdır:

 • Ürünü oluşturan bileşenlere karşı artan hassasiyet ve alerji varsa;
 • anemi ve kronik kalp yetmezliği gelişimi ile;
 • kan damarlarında anormallikler varsa ve tirotoksikoz gelişimi varsa;
 • böbrek ve karaciğer yetmezliği yanı sıra tiroid bezi problemleri ile;
 • nefrozis ve nefrit gelişimi ile;
 • dolaşım sisteminde porfiri ve azotemi gelişimi ile;
 • glikoz-6-fosfat dehidrojenaz olarak adlandırılan bir maddenin eksikliği ile;
 • Bebek veya emziren kadınlar.

Yan etkileri

Streptocide uygulandığında, aşağıdaki yan etkilerin olması muhtemeldir:

 • cildin yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık ve yanma, kurdeşen ve dermatit görünümü;
 • sık baş ağrısı ve baş dönmesi;
 • mide bulantısı ve kusma görünümü;
 • Dispeptik bozuklukların gelişimi. Bunların arasında, geğirme, mide ekşimesi ve dışkıda kızarma;
 • siyanozun varlığı. Solgunluk görünümü ve cildin genel mavileşmesi ile karakterizedir;
 • kristalüri gelişimi: idrar sıvısında tuz kristallerinin sayısında bir artış;
 • böbreklerdeki ihlallerin ortaya çıkışı ve tirotoksikoz gelişimi;
 • lökopeni ve agranülositoz gelişimi;
 • trombositopeni ve hipoprotrombinemi varlığı.

Büyük dozda ilaçların uzun süreli kullanımı ile hastanın megaloblastik anemi, hematüri gibi tehlikeli komplikasyonlar gelişebileceğini belirtmek önemlidir.

Hastanın herhangi bir yan etkisi varsa, ilaç kesilmeli ve uzman olarak adlandırılmalıdır.

Risk grubuna giren kişinin yan etkileri ve kontraendikasyonları olup olmadığına veya kullanılan formdan bağımsız olarak anjinadan Streptocide ilacı kullanmadan önce hastanın uzman tavsiyesine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Sadece bir doktor konsültasyonu, insan sağlığı komplikasyonları için tehlikeli oluşumu önlemek için yardımcı olacaktır.

Bir quinsy streptocide tedavisi mümkün mü?

uzak tıptan insanlar bile, modern antibiyotikler, enfeksiyonlar mücadele ağızda dahil harikalar çalıştığını biliyoruz. Ancak aynı boğaz ağrısı güçlüsü yeni model ilaçlar değildi ve henüz nasılsa kurtarıldı ve canlı ve büyük hissetmeye devam zaman, önce ağrıyordu.

Hastalığın fethedildiği ve çok kısa bir sürede mucizevi tedavi ne idi? Cevap basit - streptocide. Bu ilaç, geçen yüzyılın başlangıcında, Avusturya kökenli bir tıp öğrencisi tarafından stabil boyaların temeli olarak sentezlendi.

Başka bir yirmi yıl boyunca, insanlar sülfanilamidlere ait bir maddenin, aksi takdirde beyaz bir streptocide'nin güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip olduğundan şüphelenmedi. Bu gerçeği belirledikten sonra, ilaç o zamanki en etkili antibiyotik olan penisilin için değerli bir rekabetti.

Bugün 7000'den fazla antibakteriyel ilaç bilinmektedir ve yenileri sürekli araştırılmaktadır. Bu anlaşılabilir bir durumdur - mikroplar, ilaçlara karşı direncini ve nihayetinde direnç geliştirebilir. Aynı nedenden dolayı, streptocide eskisi kadar popüler değil. Ancak, çoğu zaman doktorlar boğazın bulaşıcı hastalıklarının tedavisi için bunu reçete etmektedir.

uygulama

Popülerliğinin zirvesinde, streptocid üç biçimde serbest bırakıldı:

Birincisi, yaraların dezenfeksiyonu için sadece harici olarak kullanılmışsa, son ikisi, boğazın bulaşıcı hastalıklarının tedavisinde yutmak için evrensel olarak kullanılmıştır:

İlacın etkinliği sorgulanmamıştı çünkü başarısız olmadan çalıştı.

Streptocide neden bugün reçete edilir

Modern ilaç, akut anjina formunuz varsa, bu ilacı etkili bir tedavi yöntemi olarak görmüyor. Mesele şu ki, patojenler üzerinde feci bir etkiye sahip olan beyaz streptocide, etkisiz hale gelmiştir.

Staphylococcal bakteriler, ağız boşluğunun bulaşıcı hastalıklarının temel nedeni, bu ilaca karşı direnç (bağışıklık) geliştirdi.

Ancak, bazı durumlarda, ilaç hala reçete edilir ve bu yüzden. Enfeksiyon henüz tam olarak kendini göstermediyse, ilk 12-36 saat içinde hastalığı ele geçirirseniz ilacın kullanımı tamamen doğrulanacaktır. Bu, görünümünün ilk belirtilerinde streptokok bakterilerin neden olduğu anjinaya işaret eder:

 • boğaz;
 • Boğaz ağrısı;
 • Bademciklerin kızarıklığı.
Böyle durumlarda anginada streptocide durulama olarak kullanılır, günde en fazla üç kez:

 • Toz - 0.5 tsp. veya 100 ml kaynatılmış ılık su için 1 ezilmiş tablet;
 • Tamamen çözünene kadar karıştırın;
 • Derin bir boğaz durulayın;
 • 30 dakika içmeyin ya da yemeyin.

Başka bir yol:

 • İltihaplı mukoza zarlarına toz uygulayın;
 • Aynı anda 15 dakikaya kadar yutmaya çalışmamalısınız;
 • Boğaz antiseptikler (papatya, kadife çiçeği, Miramistin, furacilin, vb) ile durulayın;
 • Mukozun iyot veya Lugol ile tedavi edilmesi;
 • 40-45 dakika yemek ya da su yemeyin;
 • Prosedür 2-3 saatte bir yapılmalıdır.

Tedavi, enfeksiyonun ilk gününde etkilidir. Gelecekte, streptocide tedaviden dışlanmak daha iyidir, çünkü etkisiz tedavi hastalığın kronik bir forma geçişine neden olabilir.

Streptocide ile tedavi: dikkatli olun!

Streptocide evrensel olarak ve tıbbi tavsiye olmaksızın ve tamamen boşuna kullanılmıştır. Toksik olarak karaciğer hücreleri üzerinde hareket eder, onları sadece yok eder. Her şey için suçlama, yanlış ve kontrolsüz dozaj.

Bir ilacı reçete etmeden önce, doktor aktif bileşenlere duyarlılık testi yapmalıdır. Daha sonra, ağırlığa, hastanın yaşına ve hastalığın şiddetine bağlı olarak gerekli dozu seçin. Kullanım talimatı diğer engelleyici faktörleri içerir:

 • Böbrek hastalığı;
 • Tiroid bezi hastalıkları;
 • Hamilelik ve emzirme;
 • Kan hastalıkları.

Boğaz ağrısı olan çocuklarda streptocide

Çocuklarda boğaz ağrısıyla, streptocid yetişkinlerde olduğu gibi aynı durumla kullanılabilir - hastalık en erken aşamada yakalanırsa, kelimenin tam anlamıyla ilk günde.

Çok küçük bir hastanın gargara yapması pek olası değildir (bir çocuk üremenin mekanizmasını anlamamaktadır), bu nedenle alerji yoksa, streptocide bal ile karıştırılabilir ve emilmek için ağza konabilir.

Doz 6 yaşın altındaki çocuklar için günlük 300 mg'ı geçmemelidir. 6'dan 12'ye kadar, 500 mg'a ulaşabilir, ancak bu yaşta, kural olarak, zaten durulama yapabilirsiniz. Ancak, makul bir soru ortaya çıkıyor: ne anlamı var?

Streptosidin kendisi daha az ve daha az sıklıkla kullanılmasına rağmen, sülfonamid, boğaz için süspansiyonlar, spreyler, pastiller ve pastiller dahil olmak üzere birçok modern antibakteriyel ilaç için bir temel olarak alınmıştır. Örneğin, çocuklara vermek için bir şurup şeklinde Bactrim veya Sulfasin bir solüsyon ile durulamak veya toz bademcikler ile doldurmaktan çok daha elverişlidir.

Ek olarak, modern ilaçlar, eski streptocide'den daha güçlüdür ve belirgin bir sonuç elde etmek için bu tür sık ​​kullanıma gerek duymazlar. Birincisi günde altı defaya kadar uygulanacaksa, bir defaya mahsus iki kez uygulama için yeni hazırlıklar yeterlidir.

Çocuğun bademcik iltihabı sık sık bir misafir ise ve streptocide yan etkilerinin oldukça geniş bir listesi göz önüne alındığında, yeni nesil ilaçların kullanılması daha iyidir:

 • Korunmuş penisilinler (Amoksiclav, Flemoclav, Augmentin;
 • Sefalosporinler (Sefotaksim, Seftriakson);
 • Makrolidler (Klaritromisin, Azitromisin);

Her ne kadar değer bakımından daha pahalıdırlarsa da, uygulamanın etkisi çok daha yüksektir ve kullanımları daha güvenli ve daha uygundur.

Angina ve boğaz ağrısı ile streptocide

Streptocid - sülfonamidlerin doğrultusunda ilk ilaç, bir çok farklı hastalığın tedavisinde çeşitli mikroorganizmalara karşı yüksek etkinliği tıpta ve veterinerlik tıbbında, her iki sabit bir popülerlik sağlar.

Boğazdan streptocide

Genel olarak sülfanilamidler ve özellikle streptositler, çeşitli iltihaplı süreçlerde, boğaz - larenjit, farenjit, vb.

İlaç aşağıdaki formlarda mevcuttur:

 1. Tabletler 0.3 ve 0.5 g;
 2. Bir tüp 30 g merhem% 10 ve liniment% 5;
 3. Bir torbadaki toz 2.0 g.

Boğazın durulanması için suda çözülmüş streptotsid tozunu ve oral uygulama için streptotsid tabletleri kullanabilirsiniz.

Tozu seyreltmek için en az 2 gr'lık bir torbaya yarım bardak ılık su almak en iyisidir 3-4 durulama için yeterli olacaktır.

Boğaz için, çocuklar bir çorba kaşığı bal ile tozu karıştırabilirler - ilacın tadını artıracak ve ayrıca yumuşatıcı bir etkiye sahip olacaktır. Gerekirse tekrarlayabilirsiniz.

Ayrıca, "Ingalipt" gibi boğaz için de bir sprey üretilir.

Önemli! Tedaviye başlamadan önce, talimatları dikkatlice okumalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Anginada Streptocide

Uygulama yaygın anjin streptotsida: o irinli bademcik ve foliküler ve laküner ve onun komplikasyonları olan - Kronik bademcik.

Streptotsid tozu ve tabletlerde streptotsid olarak kullanılır.

Enfeksiyon - yatak istirahati, minimum fiziksel efor ve bol miktarda içme ile ilgili olarak anjinaya karşı ana önlem.

Yetişkinlerin günde 1-2 tablet, günde en fazla 14 tablet olmak üzere 1-2 tablet almaları önerilir.

Angina ile bal ile streptocide aşağıdaki gibi alınır: 1 tablet homojen olana kadar 1 çorba kaşığı bal başına 0.5 g ve ılık su ile içilir.

Sprey "Ingalipt" ortalama olumlu geribildirim alır, ancak anjina ülseratif nekrotik form için kullanılamaz unutulmamalıdır.

Kontrendikasyonlar

 1. Tiroid bezi hastalıkları, özellikle Graves hastalığı;
 2. Hematopoetik sistemin bazı hastalıkları (çeşitli anemi türleri);
 3. Sülfonamidlere karşı aşırı duyarlılık veya bireysel hoşgörüsüzlük;
 4. Gebelik her an ve emzirme;
 5. Genitoüriner sistem hastalıkları - pyelonefrit, glomerülonefrit, ürolityazis, vb.
 6. Karaciğer hastalığına neden olan karaciğer yetmezliği;
 7. Pankreas hastalıkları - kronik pankreatit, diyabet mellitus.

Streptocide, antibiyotik kullanımı olmadan çeşitli enfeksiyöz ajanlarla başa çıkmaya yardımcı olan, geniş etkili, etkili bir antibakteriyel ilaçtır.

Ancak, onları iptal etmediğini ve kalifiye bir doktora danışılması gereğini ortadan kaldırdığını da unutmamalıyız. boğaz ağrısı ilgili şikayet belirtisi nispeten zararsız larenjit veya farenjit, aynı zamanda bu tür yatarak tedavi olmadan çok tatsız sonuçları ve hatta hale yaşamı tehdit yol açabilir şiddetli anjin ya da difteri, gibi ciddi hastalıklar sadece olabilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kronik tonsillit için ilaçlar

Kronik bademcik iltihabı, bademcik iltihabı ve boğazda ağrı ile karakterize patolojik bir süreçtir. Cinsiyet ve yaştan bağımsız olarak kesinlikle tüm yetişkinlerin rahatsızlığını etkiler.

Anjina için antibiyotikler

Anjin (akut bademcik iltihabı) - patojenik mikroflora tarafından neden olunan bulaşıcı bir hastalıktır. Viral enfeksiyon esnasında klamidya mikoplazmal anjin ve aktive bademcik mukoza bakteriyel mikroflora ile, bakteriyel hastalık formlarının tedavisi için yetişkinlere de uygulanabilir antibiyotikler.