Loading

Öksürük kakao

Makalede öksürükten kakao yağı hakkında bilgi veriyoruz. Yağın yararlı özelliklerini ve hamilelik sırasında nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz. Kakao yağına dayanan birkaç öksürük tarifine bakacağız ve ürünün ne zaman tavsiye edilmediğini size söyleyeceğiz.

Öksürükten kakao yağı kullanımı

Kakao yağı, doğal bileşimi nedeniyle sentetik öksürük ilacına mükemmel bir alternatiftir.

 • Kakao yağını oluşturan vitaminler antienflamatuar ve immünmodülatör bir etkiye sahiptir.
 • Yağ öksürüğü bastırır ve balgam söktürücü bir etki yapar.
 • Bu araç, boğazdaki ağrının hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olan bir anestetik etkiye sahiptir.
 • Kakao yağı, vücut üzerinde genel bir güçlendirme etkisine sahiptir ve iltihaplı mukoza boğazının hızlı iyileşmesini sağlar.

Kakao yağının öksürükten uygulanması

Kakao yağı viral hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için kullanılır. Öksürük kurtulmak için, sadece bir bardak sıcak süt co çay kaşığı kakao yağı eriyik, karıştırın ve sıcak içecek.

Bu öksürük tedavisi yöntemi, alerjik bir reaksiyonun yokluğunda yetişkinler ve çocuklar için uygundur. Kakao yağının sadece doğal ve kullanışlı bir ürün değil, aynı zamanda güçlü bir alerjen olduğunu unutmayın.

Saf formda nasıl kullanılır

Boğazda daha hızlı yardım için kakao yağı, saf formda yardımcı olabilir. Bunu yapmak için bir parça yağ kesip ağızda çözün. Kalıcı bir etki için, günde 5-6 uygulama yeterlidir. İşlemden sonra, boğazda keskin bir ağrı yok olur ve obsesif kuru öksürük önemli ölçüde azalacaktır.

Kakao yağı akciğer bölgesine masaj yapmak için kullanılır. Bu prosedür etkilenen bölgelere kan akışını arttırır ve hastanın genel durumunu iyileştirir.

Kakao yağı yardımı ile nazal mukoza, soğuk algınlığı ile etkili bir şekilde mücadele etmek ve ayrıca viral hastalıkların önlenmesi için tedavi edilir.

Öksürük gelen kakao yağı ile Tarifler

Kakao yağı, yararlı etkiyi arttırmak için genellikle diğer bileşenlerle karıştırılır. Bazı yararlı tarifleri düşünelim.

Süt ve bal ile

maddeler:

 1. Kakao yağı - 10 ml.
 2. Süt - 400 ml.
 3. Bal - 2 çay kaşığı.

Nasıl pişirilir: Bir su banyosunda iki bardak süt ısıtın ve 10 ml kakao yağı ekleyin, tereyağının erimesini bekleyin, ardından soğumaya bırakın. Soğutulmuş tereyağı ve süt karışımı içinde bal ekleyin ve karıştırın.

Bal alerjiniz varsa, reçetenize dahil edemezsiniz.

Nasıl kullanılır: Tereyağı ve ballı ılık süt, günde 3-4 kez bir bardak alır.

sonuç: Ürün, soğuk algınlığı ile başa çıkmaya yardımcı olur, boğazda ağrıyı giderir, öksürüğü kolaylaştırır.

Çikolata ile

maddeler:

 1. Süt - 400 ml.
 2. Kakao yağı - 15 ml
 3. Acı çikolata çini - ¼ adet.

Nasıl pişirilir: Çikolatanın dörtte birini su banyosunda eritin ve kakao yağı ekleyin. Sonra sütü ısıtın ve çikolata kütlesiyle birleştirin.

Nasıl kullanılır: Tereyağlı çikolatalı süt, günde en fazla 6 kez 2 yemek kaşığı alır.

sonuç: Çikolata ve yağ ile ılık süt boğazda terlemeyi giderir ve ağrı sendromunu azaltır. Ürünün tatlı tadı nedeniyle çocuklarda öksürük tedavisi için mükemmeldir. Reçete çikolata alerjisi olmayan kişiler için uygundur.

Porsuk yağ ile

maddeler:

 1. Porsuk yağı - 15 ml.
 2. Kakao yağı - 15 ml

Nasıl pişirilir: Kakao yağı ve porsuk yağını eritin, iyice karıştırın. Karışımın tamamen soğumasını bekleyin.

Nasıl kullanılır: Karışım günde 3 defadan fazla 1 tatlı kaşığı alınmaz. Pankreas, karaciğer ve safra kesesi problemleri olan kişiler için yüksek yağ içeren bir reçete kontrendikedir.

sonuç: Bu tarif, ciddi hastalıkların ve antibiyotik alımının sonuçlarının üstesinden gelmeye, dayanıklılığı geri kazanmaya yardımcı olur ve ayrıca öksürüğe yardımcı olan bir balgam söktürücü özelliğe de sahiptir.

Çocuklarda öksürükten kakao yağı

Her yetişkin, çocukların kakao bazlı içecekleri nasıl sevdiğini bilir, ancak herkes bunun sadece lezzetli değil, aynı zamanda sağlıklı bir içecek olduğunu fark etmez. Bebek hastalandığında, onu ya da bu ilacı alması için ikna etmek zordur ve tüm ilaçlara çocuklara izin verilmez.

Çocuğunuz kakaoya bayılırsa ve alerjik reaksiyonu yoksa, kakao yağı ile öksürük tedavisi onun için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Çocuklar için kakao yağı kullanmadan önce, güvenli bir doz reçete edecek bir uzmana danışmak daha iyidir. Terapötik etkiyi arttırmak için bebeğin burnundaki mukoza zarını tedavi edebilir, sırtınızı ve göğsünüzü kakao yağıyla ovalayabilirsiniz.

İşlemden sonra çocuk sıcak bir battaniyeye sarılmalıdır.

Hamilelik sırasında öksürükten kakao yağı

Hamilelik sırasında, bir kadının bağışıklığı zayıflar ve kolayca üşütebilirsiniz. Bu dönemde, bir bebeğin sağlığına zarar verebileceğinden, birçok ilacın kabul edilmesi yasaktır. Öyleyse, eğer hala hasta ise, gelecekteki bir anneye nasıl davranılır?

Bir kadın kakao yağına alerjisi değilse, öksürüğü tedavi etmek ve soğuk algınlığı semptomlarını gidermek için idealdir. Ancak, kakao yağı kullanımı konusunda tavsiye almak için doktora yapılan ziyareti ihmal etmeyin.

Kullanım, dozaj ve kabulün zamanlaması ile ilgili talimatları sıkı bir şekilde takip etmek gerekir.

Boğaz ağrısı kakao yağı

Boğaz boğazının kakao yağı ile muamele edilmesi, soğuk algınlığının ilk belirtileriyle mücadelede çok etkili bir yöntem olduğunu kanıtlamıştır.

Bu ürün, mukoza boğazının sağlıklı kısımlarına enfeksiyonun yayılmasına karşı korunmaya yardımcı olan dezenfekte edici ve örtücü özelliklere sahiptir.

Çoğu zaman, kakao yağı, bal veya çikolatanın eklenmesiyle ısıtılmış sütte çözülür, ancak en etkili şekilde boğazdaki ağrı, kakao yağını saf formunda çıkarır. Ağrı sendromu çare 2-3 uygulamadan sonra kaybolur.

Kontrendikasyonlar

Kesinlikle doğal bileşime rağmen, yağın kullanımı için bir dizi kontrendikasyon vardır:

 • diabetes mellitus;
 • yüksek tansiyon;
 • alerji;
 • obezite;
 • yüksek sıcaklık

Hamilelik sırasında kakao yağı dikkatle ve sadece bir uzmana danışıldıktan sonra kullanılır.

Nereden satın alınır

Kakao yağı herhangi bir eczanede satılmaktadır.

200 gram petrolün fiyatı 500-550 ruble olacak.

yorumlar

Çok uzun zaman önce, çok üşüttüm ve öksürmeye başladım. Annem kakao yağına dayalı öksürük tedavisi için halk reçetesi önerdi. Kakao yağının ayaklarına çok çabuk ayak uydurabileceğini hiç düşünmemiştim!

İkinci hamilelik sırasında sık sık üşüttüm ve uyuşturucu yasaklandığından, soğuktan kurtulmak için çok basit ve etkili bir yol buldum. Kakao yağı ile birlikte süt, sadece harikalar yaratıyor!

Margarita, 28 yaşında

Çocuğu 2 yaşına geldiğinde bahçeye sürüklemeye başladılar ve aynı anda sürekli soğuk algınlığı, sümük, öksürük başladı. Bir bölge çocuk doktoru kakao yağını almaya çalışmayı önerdi. Bebek sadece iyileşmek için çok daha çabuk hale gelmekle kalmadı, bu yüzden hastalanma olasılığı çok daha az oldu.

Ne hatırlamak

 1. Kakao yağı, öksürük ve hastalığın ilk belirtileri için evrensel bir ilaçtır. Sadece yararlı değil, aynı zamanda lezzetlidir, bu nedenle çocuklarda öksürüğün tedavisinde sıklıkla kullanılır.
 2. Yağ saf formunda kullanılır, ancak çoğu zaman süt, bal ve diğer yağlarla karıştırılır.
 3. Bu ürün bir dizi kontraendikasyona sahiptir, bu yüzden yağı kullanmadan önce bir uzmana danışmalısınız.

Lütfen projeyi destekleyin - bize bildirin

Kakao yağı - sağlık, doğa tarafından verilen

Öksürük koruyucu refleks. Yardımı ile mukus, bakteri ve mikroorganizmalar solunum yollarından çıkarılır. Akciğerlerin ve bronşların işlevselliği geri yüklenir. Bunun doğal bir süreç olduğu anlaşılıyor, ama gerçek şu ki, öksürük öncelikle çeşitli hastalıkların bir belirtisidir. Soğuk algınlığı, grip, bronşit ve diğerleri. Çoğu zaman bir kişi bir süre öksürmeye devam eder ve hastalık geçtikten sonra. Tedavi etmelisin ve ilaç birçok yol sunuyor. Araçlardan biri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Öksürükten kakao yağı uzun süre kullanılır.

Kakaolu Tereyağı Kullanım Alanları

Kakao yağı - tanınabilir çikolata kokusu ile krem ​​veya sarımsı renk% 100 doğal ürün, firma yapısı,. Cilde uygulandığında erir (erime noktası + 33 ° C). Bir çikolata ağacının tanelerinin işlenmesi sonucu maddeyi ortaya çıkarır. Kozmetoloji için vazgeçilmez bir üründür. Kuru ciltli kadınlar için mükemmeldir. Maskeler erken yaşlanmayı önler. "Yorgun" cildi nemlendirin ve yeniden canlandırın, kırışıklıkların oluşumunu durdurur. Tam anlamıyla gençlik dönüşü.

Petrol, parfümeri ve kozmetik, şekerleme ve farmasötik ürünlerinde kullanılır. Çeşitli merhemler, fitiller, kremler ve süspansiyonlar hazırlanır. Öksürük ve soğuk algınlığı gibi birçok hastalığı tedavi etmeye yardımcı olur.

Kullanmadan önce talimatları okuyun. Sadece kozmetoloji için üretildiğinden, kakao yağından elde edilen ve kontrendike olduğu preparatlar vardır.

Şifa özellikleri

Kullanışlı özelliklerin sayısında karşılaştırılabilir bir ürün bulmak zordur. Onlara ana adını verelim:

 • öksürük kesici;
 • bir ağrı kesici;
 • diğer yararlı maddelerin asimilasyonunu teşvik eder;
 • şifa;
 • protivoallergennoe;
 • zarflama;
 • anti-enflamatuar;
 • balgam söktürücü.

Ayrıca, kakao yağı kan pıhtılaşması riskini azaltır, kolesterol, bağışıklık sistemini güçlendirir. Dermatolojik problemlerin, yanıkların, yaraların, safra kesesi, mide, serviks ve hemoroid hastalıklarının tedavisinde diğer ilaçlarla birlikte kullanılır. Düzenli kullanım ile, bir ölçüde, profilikalikiruet onkoloji. Solunum sistemi patolojisi durumunda aktif olarak kullanılır.

Benzersiz özellikleri nelerdir

Bu harika ürünün iyileştirici özellikleri uzun zamandır bilinmektedir. 19. yüzyılın ortalarında, doktorlar astım da dahil olmak üzere bronş ve akciğer hastalıkları için kullanılan birçok ilacın bir parçası olan kakao çekirdeklerinde teobromin alkaloid keşfettiler. Ancak kakao, bununla birlikte, insan vücudu için gerekli olan birçok maddeyi içerir. Bunlar arasında:

 • taninler;
 • trigliseritler;
 • laurik asit;
 • E, A ve C vitaminleri;
 • oleik asit;
 • kafein;
 • palmiye asidi.

Kısacası, bronşitli bitkisel yağ, sentetik ilaçların yerini alacak ve ilaçların olumsuz etkilerini azaltacaktır.

Öksürük kakao yağından uygulama yöntemleri

Öksürük için kakao yağı birçok şekilde kullanılır. En büyük etki yutulmasıyla sağlanır. Kakao, bal ve süt ile öksürük için en yaygın ilaç. Bu tarif özellikle bronşit için iyidir. Boğazda tahrişi hafifletir, öksürüğü yatıştırır. Kolayca hazırlayın: 200 ml ılık sütte kakao yağı (yaklaşık yarım çay kaşığı) ve iki çay kaşığı bal ekleyin.

Böyle bir ilacı sadece bal alerjisi yoksa içebilirsiniz!

Balın yanı sıra, öksürük çözeltisine başka bileşenler eklenir. Örneğin, birkaç yüzyıl boyunca soğuk algınlığı için tedavi edilen porsuk yağ. Bu iki tıbbi ürünün bir kombinasyonu, birçok kez iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bir kakao yağının bir çorba kaşığı bir su banyosunda yumuşatılır ve benzer miktarda porsuk yağ ile karıştırılır. Karışım sertleşene kadar bekleyin (yaklaşık bir saat) ve yemeden önce yarım çay kaşığı yiyin.

Kakao yağı ile birlikte yağ porsuğu safra kesesi hastalığı ve karaciğer patolojisi olan kişiler için kontrendikedir, çünkü bu tür bir karışım çok miktarda yağ içerir.

Bronşit ve soğuk işlerle kakao yağı ve çikolata ile birlikte. Çikolata kiremitinin çeyreği artı bir çorba kaşığı yağ, bir su banyosunda erimiş ve 400 ml ılık sütle karıştırılarak, tedavi etkili ve lezzetli hale getirilir. Böyle bir karışım, bir seansta birkaç kaşık için günde altı defaya kadar içilebilir.

Erimiş kakao yağı ve propolis (10 ila 1) birleştirilerek mükemmel bir "anti-catarrhal" maddesi elde edilir. Yemeklerden önce serin ve ½ çay kaşığı alın, ancak günde en fazla üç kez alın.

Sıcak bir içecek yapmak için zaman ya da fırsat olmadığında, ağzınıza kakao yağı küçük bir parça koyabilir ve günde altı kez çözebilirsiniz. Özellikle ağrılı hisleri ve boğazın kızarmasını gidermek için bu yöntem iyidir.

Bu ürün, soğuk algınlığı önlemek için mükemmel olan antimikrobiyal (tannik) maddelerle doymuştur. Bu özellikle sonbahar ve kış aylarında geçerlidir.

Kakao yağı dıştan uygulama

Kakao çekirdeği yağı, dışarıdan uygulandığında öksürüğün daha hızlı atılmasına yardımcı olur.

Kakao yağı ile göğüs masajı, kan akışını güçlendirecek, akciğerlerden bakterilerin atılımını hızlandıracak ve iyileşmeyi daha yakınlaştıracaktır.

Soğuk algınlığı ile burun mukozasını yağlayabilirsiniz.

Öksürük, kakao ve çay ağacının yağlarıyla inhalasyona yardımcı olacaktır (kaynar suda bu maddelerin birkaç damlasını çözmeniz gerekir).

Genel olarak, kakao yağı vücutta aşağıdaki gibi hareket eder:

 • hasarlı mukoza zarlarını geri yükler;
 • iltihabı hafifletir;
 • ağrıyı azaltır;
 • balgam atılımını teşvik eder.

Çocukların kakao yağı ile tedavisi

"Çikolatayı" kullanan karışımlar, büyük sevgisi olan çocuklarda kullanılır ve genellikle olumsuz duygulara neden olmaz. Bu, ilaç alma işleminden gereksiz stresleri önlemeye yardımcı olur. Sonuç olarak, kurtarma daha hızlıdır. Ama unutulmamalıdır ki Üç yaşın altındaki çocuklar kakao yağı verir doktorlar tavsiye etmiyorlar. Bunun nedeni bebeğin hala çevreden korunduğundan ve bu maddenin güçlü bir alerjendir.

Tipik olarak, öksürük çocuklarından alınan kakao yağı yetişkinler ile aynı oranlarda seyreltilir. Çarpmayı arttırmak için çocuk göğsünü ve sırtını ovup bir örtü ile örtebilir.

Çocuklara kakao yağı ile tedavi edin, sadece tedavi eden doktorun onayı ile. Sadece tıbbi ürünün yöntemini ve dozunu seçebilir!

Kontrendikasyonlar

"Doğallığı" na rağmen, kakao yağının bazı kontrendikasyonları vardır. Bunlar:

Maddenin güçlü alerjenitesi nedeniyle, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması gerekli değildir. Ayrıca, kakao, gelecekteki çocuğa zarar verebilecek kalsiyumun normal emilimine katkıda bulunmaz.

Yağdaki kafein varlığından dolayı heyecan verici. Bu nedenle, yatmadan önce içmeyin.

Maddenin yeterince zararsız olduğu, ancak her şeyin kesinlikle bireysel olduğu ve her bir hastanın özelliklerine bağlı olduğu belirtilebilir. Bu nedenle, her durumda bir doktor konsültasyonu gereklidir.

Kurallar ve depolama süreleri

Kakao yağı saklanmalıdır. Ürün, sıkı bir kapakla cam veya plastik (metal olmayan) bir kapta muhafaza edilmelidir.. Konteynerin havaya nüfuz etmesine izin verirseniz, yağ oksidatif süreçlerin sonucu olarak akacaktır. Bunu renkle belirleyebilirsiniz (sarıdan beyaza değişir).

Ürünü buzdolabında daha iyi tutun, ancak sıcaklığın +18 ° C'den düşük olduğu ve nem oranının% 75'e ulaşmadığı herhangi bir serin yeri seçebilirsiniz.

Madde yeterince uzun bir raf ömrüne sahiptir. Gerekli şartlar yerine getirilirse, üç yıl boyunca yararlı özelliklerini kaybetmez.

Bu kurallara uyarak bu kurallar tüm ciddiyetlerle ele alınmalıdır. Eski veya bozulmuş ürünlerin kullanılması ciddi alerjilere neden olabilir.

Nereden satın alınır

Kakao yağının satın alınması şu anda zor değildir. Çok fazla satış yeri var. Sorun bir hata yapmak ve kaliteli bir ürün almak değildir.

Doğal yağ genellikle sağlık gıda mağazalarında, özel sergilerde, fuarlarda ve eczanelerde satılmaktadır.

İnternette alışveriş yaparken, işe yaramaz ve bazen de zararlı, sahteciliğe sahip olmamamıza özellikle dikkat etmelisiniz. Sertifikaların alınmadığı veya taleplerin gönderilmesi ve satın alınan ürünlerin iadesi için iade adresi bulunmayan internet satıcılarının sayfalarını hemen terk edin (bu iki hafta içinde yapılabilir).

Kakao yağının iyileştirici özellikleri de Aztekler tarafından biliniyordu. Bu nedenle, doğanın kendisinin sunduğu ilacı bırakmayın. Asıl mesele aşırı uçlardan kaçınmaktır: önerilen konservatif tedaviyi bırakmayın ve randevu almadan önce tedaviyi yapan doktorun onayını almalısınız. Daha sonra kakao yağı gençlik ve sağlığı uzun yıllar uzatabilir.

Öksürükten kakao nasıl kullanılır

Kakao son zamanlarda soğuk algınlığına karşı mücadelede daha popüler ve daha popüler hale geldi. Kakao yağının sağlık için birçok avantajı vardır. Kakao çekirdeğinden elde edilen doğal yağ asitleri kozmetik, krem ​​ve losyonlarda ve doğal çikolatanın üretiminde kullanılır. Pek çok şifacıya, kakaoyu öksürükten kullanmaları da tavsiye edilir. Bu tatlı ilaç nasıl kullanılır?

Kakao yağı çok sayıda polifenol içerir. Polifenoller kalp hastalığını önleyebilir, dermatit ve artrit semptomlarını tedavi edebilir.

Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kakaonun kullanılmasının birkaç yolu vardır. İlk olarak, ilkbahardan bahara kadar, esas olarak burundan hava yoluyla bulaşan damlacıklar tarafından bulaşan solunum yolu hastalıklarının insidansının arttığını unutmayın. Virüs ve bakterilere karşı koruma burun veya eritilmiş kakao yağı az miktarda mukoza zarı yüzeyini yağlamak için çok yararlı olmasının nedeni budur. Hiçbir yan etkisi yoktur, bu nedenle çocuklarda bile kullanılabilir.

Öksürükten kakao - tedavi için nasıl kullanılır?

Öksürük için mükemmel bir bakterisidal ajan hazırlanması için, aşağıdaki tarife göre kakao kullanılabilir. Kakao yağını mikrodalgada 10 saniye boyunca yumuşatmanız, yumuşak hale getirmeniz ve ondan bir içecek almanız gerekir. Yumuşak tereyağını sıcak sütle birleştirin ve biraz bal ekleyin. Dikkatli olmak ve yarısına bir bardak süt ilave etmemek, yarım çay kaşığı kakao eklemek çok önemli. Ancak yağın tonlama etkisi nedeniyle yatmadan önce tüketilmemesi gerektiğini unutmayın.

Aşağıdaki şekilde hazırlanmış ise sadece kakao yağı öksürük yardımcı olur: propolis, kakao on parça bir parçasıdır kakao yağı, biraz propolis alıp 1'e 10 oranında, küçük parçalar halinde doğrayın, buna ekleyin. Bir su banyosunda eritin, içerikler tekdüze bir kıvama gelene kadar sürekli karıştırmayı unutma. Serin ve her gün öğünler arasında üç kez yemek yemeden önce yarım çay kaşığı al. Özellikle böyle bir reçete ciddi anjinada faydalıdır.

Oral uygulama için tariflere ek olarak, kan dolaşımını teşvik etmek ve akciğerlere giden kan akımını sağlamak için meme masajı veya wrap, kakao yağı, olabilir. Kakao yağı, tüm vücudu iyi ısıtır ve çarpıcı bir koku sağlar.

Ortalama kakao, kendi imalatında fazlasıyla yağı kullanıldığı için, öksürük rahatlatmak için de yetenekli, özellikle öksürük çocuklarda başladığında bu incelik bu kadar düşkün oldukları için onlar için tedavi bir zevk olacağını, kullanmak iyidir.

Çocuklar için öksürükten kakao yağı

Çocuğa etkili bir öksürük ilacı verilmesi gerektiğinde, birçok anne sadece eczacılık ürünlerine değil aynı zamanda kakao yağı içeren doğal alternatiflere de başvurmaktadır. Bunu çocuklukta ve nasıl doğru bir şekilde yapılacağını uygulayabilir miyim?

Kakao yağı nedir?

Bu, çikolata yapımında ve aynı zamanda kozmetik ve parfüm üretiminde kullanılan kakao yağıdır. Bu yağ kremi, hoş tadı ve çikolatanın kokusu ile karakterizedir. İnsan vücuduyla temas ettiğinde eriyen katı bir kütle ile temsil edilir.

Bu doğal madde tıbbi özelliklere sahiptir, kakao yağının 18. yüzyıldan beri tıpta popüler hale gelmesi sayesinde. Özellikle, eczacılar bunu mum ve merhem üretiminde kullanırlar. İçeride ve dışarıda kullanabilirsiniz.

Kakao yağı kullanımı günümüzde çok yaygın:

 • Bu yağ, pek çok cilt hastalığı (egzama, dermatit, mantar) ile tedavi edilir, çünkü rejenerasyon işlemlerini uyarma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, yanıklar, yaralar ve çatlakların tedavisi için kakao yağı talep edilmektedir.
 • Kakao yağı, gastrik ülser ve onkopatoloji riskinde koruyucu amaçlar için kullanılır. Safra yollarının hastalıklarında etkilidir ve aynı zamanda vasküler duvarları güçlendirir.
 • Kakao yağının meyvelerinden üretilen, solunum hastalıklarının tedavisinde ilaçlara mükemmel bir alternatiftir. Teobrobin varlığı nedeniyle öksürük refleksini inhibe edebilir. Kakao yağının kullanılmasıyla, mukoza zarının iyileşmesi hızlanır, çünkü ajan öksürükte ağrıyı azaltan dokuları da kapsar. Göğsü taşlamak için kakao yağı kullanıyorsanız, üst vücuttaki kan akışını iyileştirir ve balgam çıkarma ve daha hızlı iyileşmeye katkıda bulunacaktır.

Hangi yaşta çocuklar kullanır?

Çocuklar için öksürükten kakao yağının üç yaşından itibaren kullanılması önerilir. Erken uygulama 3 yaşın altındaki çocuklar çeşitli dış etkilere daha duyarlı olduğu için alerjik reaksiyona neden olabilir.

Kakao yağı ile tarifler

Çocuğa öksürüğe yardımcı olmak için kakao yağı ayni verilebilir. Kroha, gün boyunca 5-6 kez küçük bir parça (bezelye büyüklüğü) sunulmaktadır. Yağ, sıradan öksürük damlaları gibi emilmelidir.

Bununla birlikte, çok daha sıklıkla kakao yağı diğer bileşenlerle karıştırılır, eklenir:

 1. Süt. 250 ml sütte bir çay kaşığı yağ ekleyin, bir su banyosuna bir kap süt koyun ve yağ tamamen çiçeklenene kadar bekleyin. Öksürdüğünüzde günde 3-6 bardak miktarında böyle bir ilaç içebilirsiniz. İçecek bal arısı ile tatlandırılabilir.
 2. Süt ve çikolata 500 ml süt ısıtın, eritilmiş kakao yağı (bir çorba kaşığı) ve eritilmiş çikolata (25 gram) ekleyin. İçki 2 yemek kaşığı günde 4-6 kez verin.
 3. Porsuk şişman. Bir çorba kaşığı üzerine alınmış malzemeleri ısıtın, ısıtın ve iyice karıştırın. Soğuduktan sonra, bu karışım biraz sertleşecektir. 1/2 çay kaşığı için yemeklerden önce verilir. Yüksek yağ içeriği nedeniyle böyle bir ilaç safra kesesi veya karaciğer hastalıkları ile alınmamalıdır.
 4. Propolis. Kakao yağı eritilmeli ve 10 ila 1 oranında propolis ile karıştırılmalıdır. Soğuduktan sonra, karışıma üç çay kaşığı günde üç kez verilir.

Ayrıca, kakao yağı bebeğin göğsünü ovup burun mukozasını yağlayabilir.

talimat

Bir çocuğun tedavisinde kakao yağı kullanıldığında, bu tür kurallar hatırlanmalıdır:

 • Her çocuk için kakao yağının dozajı, ilgili hekim ile ayrı ayrı seçilmelidir.
 • Uykusuzluğa neden olabileceğinden, ürün uykudan kısa bir süre önce çocuklara verilmemelidir.
 • Alerjik reaksiyon meydana geldiğinde kakao yağı iptal edilir.
 • Bununla birlikte bu tür yağ ve reçeteler diyabetli çocuklarda ve aynı zamanda obezite ile öksürüğün tedavisi için uygun değildir.
 • Çocuğunuzda kakao yağı kullanma konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, bir çocuk doktoruna danışın.
 • Kakao yağını sıkıca kapatılmış bir kapta düşük bir sıcaklıkta karanlık bir yerde saklayın. Bu ürünün oldukça uzun bir raf ömrüne (3-5 yıl) sahip olduğunu unutmayın.
 • Eğer kakao yağı üstte beyazımsı bir kaplama ile kaplanmışsa, bu, özelliklerini kötüleştirmez ve ürünün kötüleştiği anlamına gelmez.

yorumlar

Çocuklarıyla öksürdüğü zaman kakao yağını tadıran ebeveynler genellikle olumlu yanıt verirler. Bu yağa dayalı fonların, güçlü bir öksürükten hızlı bir şekilde kurtulduğunu ve boğazdaki rahatsızlık hissini azalttığını belirtiyorlar. Çoğu anneye göre, bebekler bu kadar lezzetli bir ilaçla tedavi edilmekten neredeyse her zaman mutlu olurlar ve çikolata sütü vermezler.

Kakao yağının öksürük için bir çare olarak ana avantajı, çoğu zaman hangi yan etkilerin meydana gelmemesi nedeniyle bu ürünün doğal kaynağıdır. Kakao yağını da satın alan kompleksler de işaretlemez, çünkü hem eczanelerde hem de mağazalarda, özel sergilerde veya internette satın alınabilir.

Soğuk algınlığına yardımcı olan kakao yağı ile bir içki tarifi, bir sonraki videoya bakın.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde farenjitin etkin tedavisi

Farenjit evde kaç gün tedavi edilir?Literatür tedavisi 3-7 gün içinde akut farenjit semptomlarını ortadan kaldırmanıza izin verir. Daha az zaman daha sık gereklidir.Kronik formda olduğu gibi, hızlı bir şekilde tedavi edilemez.

Propolis ile boğaz nasıl tedavi edilir: ipuçları ve halk tarifleri

Propolis - ilk yüzyılda olmayan arıların yaşamının en değerli ürünü, tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir kovanda, bir çatlak dolgu maddesinin rolünü oynar, bu nedenle de arı tutkalı olarak adlandırılır, antiseptik özellikleri telaffuz edilir.