Loading

Boğaz ağrılarını tedavi etmek için hangi antibiyotikler kullanılır?

Birçoğu antibakteriyel ilaçlar içmeyi istemiyor, çünkü onlar iyi olmaktan çok daha fazla zarar verdiğini düşünüyorlar. Angina durumunda böyle bir yaklaşım kesinlikle doğru değildir.

Angina bademcik iltihabı nedeniyle oluşan bir bakteriyel veya viral bir hastalıktır. Erişkinlerde anjin için antibiyotikler, hastalığın şekli ve şiddeti ne olursa olsun hemen hemen her zaman reçete edilir.

Bu hastalık böbreklerin, romatizmanın ve orta kulak iltihabının bozulması şeklinde komplikasyonlara yol açtığı için, bir tedavi sürecini reçete etmek için zamanında bir uzmanla temas kurmak çok önemlidir.

Tedaviyi güvenli ve etkili hale getirmek için boğaz ağrısı ile hangi antibiyotikler almalıyım? Bu malzemede, boğaz ağrısı ile hızla baş edebilecek en iyi antibiyotiği seçmeye çalışacağız.

Nasıl doğru alınır?

Antibiyotiklerin alımı belli kurallara göre yapılmalıdır, aksi halde kontrolsüz kabul ile, bakterilerin ilaca karşı duyarlılığı azalır ve gelecekte gerekli olduğunda antibiyotik yardımcı olmaz.

Yemekten önce (1 saat) veya yemekten 2 saat sonra bir antibiyotik alın, böylece hiçbir şey emilimine engel olmaz. Antimikrobiyal ajan su ile yıkanmalıdır.

Her ilacın, günde kaç kez ve ne kadar ilacın alınabileceğini gösteren kendi talimatı vardır. Ayrıca doktorunuz resepsiyon şemasını daha ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

Purulent boğaz ağrısı

Pürülan anjina, boğazda kızarıklık ve şişlik, boyunda şişlik, şiddetli boğaz ağrısı, lenf nodlarında artış ile karakterizedir. Hastalığın çok adı bademcikler üzerinde fermentasyon fişlerinin varlığını belirler.

Pürülan boğaz ağrısını tedavi etmek için, doktor her zaman bir antibiyotik reçete eder ve tam olarak hastalığın özelliklerine ve nedensel etkisine bağlıdır.

Antibiyotik gerektiğinde

Antibiyotik tedavisini reçete etmek için belirli kriterler vardır:

 1. Bademcikler üzerinde görünür bir pürülan kaplama vardır.
 2. Yukarıdaki semptomlarla, hastanın öksürük ve burun akıntısı yoktur.
 3. Sıcaklıkta önemli bir uzun süreli artış vardır (38 ° C'nin üstünde).
 4. Boyunun submaksiler bölgesinde ağrılı duyular, genişlemiş lenf nodları.

Tüm bu semptomların varlığında, doktor, hastalığın nedensel ajanlarını belirlemeyi amaçlayan testlerin ve araştırmaların sonuçlarını beklemeden bile, mutlaka bir yetişkin antibiyotiği atayacaktır. Soğuk algınlığı ve boğaz ağrısını karıştırmamak önemlidir, çünkü viral bir enfeksiyonda antibiyotikler etkisizdir.

kontrolsüz antibakteriyel ajanlarla tedavi edilebilir eğer Unutmayın, alerji ve dysbiosis yapmak değil, aynı zamanda bademcikler yaşayacak mikropların bir nesil yetiştirmek, ancak antibiyotik bu tür duyarlı olabilir sadece. Bir uzmana bir seçim yapın.

Onlar nedir?

Yetişkinler için antibiyotikler hem tabletlerde hem de enjeksiyonlarda salınır. Anjina tedavisi için etkili, aşağıdaki ilaç grupları:

 1. Penisilinler (örneğin, amoksisilin, ampisilin, Amoksiklav, Augmentin, oksasilin, Ampioks, Flemoksin ve diğ.);
 2. Makrolidler (örneğin, Azitromisin, Sumamed, Rulid, vb.);
 3. Tetrasiklinler (örneğin, Doxycycline, Tetracycline, Macropen, vb.);
 4. Florokinolonlar (örneğin, Sparfloxacin, Levofloxacin, Ciprofloxacin, Pefloxacin, Ofloxacin, vs.);
 5. Sefalosporinler (örneğin, Tsifran, Cefalexin, Ceftriaxone, vb.).

Pürülan anjina için tercih edilen ilaçlar penisilin grubundan antibiyotiktir.

Anjina için en iyi antibiyotik

Çoğu durumda, anjina streptokok ve stafilokoktan kaynaklanır. Bu nedenle, anjina antibiyotiklerinin tedavisinde, yetişkinler çoğunlukla, yukarıdaki mikroorganizmalara karşı en etkili olan ilaçlar penisilin serileri reçete edilir.

Bu gruptaki en iyi antibakteriyel ilaçlar şunlardır:

 1. Amoksisilin - en sık reçete edilir. Fiyat 227.00 руб.
 2. Panklav - 325.00 ruble.
 3. Flemoxin Solutab - 227,00 ruble.
 4. Rapiklav - 345,00 ovmak.
 5. Augmentin - 275,00 ruble.
 6. Amoksiklav - 227.00 ovuştur.

Ne yazık ki, bazı durumlarda, yetişkinler veya çocuklar penisilinlere alerjidir. Böyle insanlar diğer farmakolojik grupların antibiyotik reçete edilir: fluorokinolonlar, tetrasiklinler, sefalosporinler, makrolidler.

gerekli önemin anjina ayrıca tedavi sadece daha dayanıklı ve pahalı neden olabilir, çünkü kontrendike olduğu anjina antibiyotik bu kendini tedavi unutmak değil, aynı zamanda ciddi sağlık problemlerine, böbrekler ve kalp ile sorunlarına yol, ve düşkün kişilerde ve bağışıklık yetmezliği olanlarda etmeyin hatta ölüme sebep olur.

Neden antibakteriyel tedaviye ihtiyacım var?

Anjina ile zamanında antibiyotik atanması sağlar:

 • akut romatizmal ateşi önlemek;
 • pürülan inflamatuar komplikasyonları önlemek;
 • anjina klinik belirtilerinin şiddetini azaltmak;
 • aile üyeleri, meslektaşları, komşuları ve benzeri bakteriyel enfeksiyonların enfeksiyonunu önlemek;
 • Kardiyolojik de dahil olmak üzere komplikasyon olasılığını azaltmak.

72 saat kayda değer bir gelişme (sıcaklık genel durumu artırmaz, baskınlar saklanır azalır) olan, belirli bir ilaca önceden dirençli uyarıcı anjin, bu durumda, antibiyotik bir diğeri ile değiştirilmesi gerekir zaman.

Antibiyotik ek olarak

Hastalığın hızla geçmesi için, evde, belirli kuralları izlemelisiniz.

 1. Yatak istirahatı. Hastanın tamamen dinlenmesi gerekiyor. Bu tahriş ve baş ağrısını azaltmaya yardımcı olacaktır.
 2. Antipiretikler. Sıcaklığı düşüren fonlar alın, sadece 38 derecenin üzerine çıktığında gereklidir.
 3. Boğazını çalkala. Bu tahriş ve ağrının giderilmesine yardımcı olacaktır. Et suyu hazırlamak için, papatya, adaçayı, calendula alabilirsiniz. Furacilin, Klorheksidin'in tıbbi çözümleri de iyi bir etki gösterir.
 4. Bol içecek. Çok miktarda sıvı, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve bu da hastalığın semptomlarının gelişmesine katkıda bulunur.

Yetişkinlerde anjin için antibiyotikler, bu hoş olmayan hastalığın belirtilerini rahatlatırlar, bu nedenle tereddüt etmeyin, doktorunuza başvurun.

amoksisilin

Antibiyotik, anjini provoke eden çok sayıda bakteriye karşı etkilidir. Sağlık görevlileri, anjina için ilk seçenek ilaç olarak amoksisilin reçete ederler, çünkü yeterince etkilidir ve çok az yan etkisi vardır.

Amiksimilin kullanımı ile ortaya çıkabilecek yan etkiler arasında kusma, ishal, mide rahatsızlığı vardır. Ilaca en şiddetli reaksiyonlar lökopeni, psödomembranöz kolit, agranülositoz, anafilaktik şoktur. Fiyat 227 ruble (375 mg tablet, 15 adet).

Anjina tedavisinde kullanılan antibiyotikler

Elbette hayatında en az bir kez her yetişkin anjin hastalığına yakalandı ve sadece birkaç kez tekrarladı. İlk belirtiler ortaya çıktığında, soru şu şekilde ortaya çıkar: "Tedaviye nasıl başlanır, anjina ile ne tür antibiyotikler ve gerçekten ihtiyaç duyarlar?"

Angina veya akut bademcik iltihabı, bademciklerde akut iltihaplanma süreciyle karakterize, üzerinde pürülan bir çökelti oluşumuyla birlikte görülen yaygın bir enfeksiyöz hastalıktır. Hastalık genellikle bakteriyel bir kökene sahiptir, yani gram-pozitif bakterilerden (streptokoklar, daha az sıklıkla) stafilokoklar neden olur. Bu nedenle, mikroorganizmaların yok edilmesini amaçlayan antibakteriyel tedavi, anjina tedavisinde önde ve zorunludur.

Akut tonsillit ayrı ve bağımsız bir hastalık olarak gerçekleşecek, ya da başka bir temel örnek bir tezahürü, kızıl, difteri, frengi, lösemi olabilir. Her halükarda doktora başvurmak gereklidir, tanıyı ayırt eder ve uygun bir tedavi süreci belirler. Tipik olarak, görsel inceleme aşaması önceden endikasyonlar tayin antibiyotikler anjin plak febril sıcaklığı (38,0-39,00S), artan morbidite ve çene altı lenf düğümleri tespit eder.

Angina eklemler, böbrekler, kalp komplikasyonları ile doludur, bu nedenle zamanında tedavi olası sonuçların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

Anjina ile hangi antibiyotik almalıyım?

Antibiyotik ve kullanım yöntemi (oral veya intramüsküler), semptomların şiddeti, herhangi bir ilaca karşı tahammülsüzlük veya alerjik reaksiyonların varlığına bağlıdır.

Standart tedavi rejimi penisilin preparatlarını içerir:

1. Tabletlerde penisilin. Yetişkinler için günde 1 kez resepsiyon başına 1 gr reçete edilir.

2. Enjeksiyon için benzilpenisilin sodyum veya potasyum tuzu. Çocuklar, yaşlarına göre günde 250/500 bin günde ve yetişkinlerde 1 milyonda bir olmak üzere 4 saatte bir enjekte edilir.

1. Oksasilin. Bir yetişkin için doz her 6 saatte bir günde 0.5-1 g arasındadır, çocuklar günde 4 kez 12.5 veya 25 mg / kg'lik bir terapötik doz reçete edilir.

2. Ampisilin. 4 bölünmüş dozlar halinde günde vücut ağırlığının kilogramı başına 100 mg, doz tozundan hazırlanan bir bulamaç şeklinde çocuklar için günde 4 kez eşit aralıklarla 0.25 g alımı Yetişkin.

3. Amoksisilin. Temel olarak, yetişkinler 2 kez içmek için günde bir kez oral alım başına 500/750 mg'lık bir doz kullanırlar.

125/250/400 mg amoksilin trihidrat ve potasyum tuzu gibi klavulanik asit 31.25 / 57 / 62.5 mg içeren modern bir antibiyotik geniş bir antibakteriyel aktivite, -: 4. Amoksiklav (klamosar, liklav, medoklav analogları). Form sürümü - süspansiyon hazırlanması için tozlar.

Halen, tabletlerde penisilin ve enjeksiyonlardaki benzilpenisilin uygunluğunu yitirmiştir, çünkü uzun yıllar boyunca birçok mikroorganizma bunlara direnç geliştirmiştir. Bir kişinin nadiren hasta ve sadece istisnai durumlarda antibiyotik alarak ise, bu antibiyotikler özellikle eylem yelpazesine sahip olan, çok etkili olabilir, rağmen, çok daha az komplikasyon verir.

Penisilin ile tedavi tercihen enjekte edilebilir, çünkü oral olarak alındığında, mide suyunun asidi onu yok eder.

enflamasyonun neden olduğu en tür suşlarını antibakteriyel aktivite aralığında amoksiklav, - kendi temeli ile amoksisilin ve hazırlama - bu grup, en etkili antibiyotikler. Bu en son nesillerin ilaçları. Amoksisilin amoksisilin, β-laktamazın geri döndürülemez bir inhibitörü olan klavulanik asit ile arttırılır.

Antibiyotik, tedavinin başlamasından sonraki 2 gün içinde farkedilebilir iyileşme olmaması durumunda değişir.

Anjina tedavisinde kullanılan antibiyotiklerin listesi:

 • Sefaleksin, sefalosporinler grubundan bir ilaçtır. Hastalığın akut formu her 12 saatte bir 500 mg'lık bir yetişkin dozu gerektirir.
 • Azitromisin (eş anlamlılar: sumamed, azicide, azitrox, zitrolide, zitrocin) hem antibakteriyel hem de antifungal aktiviteye sahip makrolid grubundan bir yarı sentetik antibiyotiktir. Yetişkin dozu, yemeklerden önce saatte bir kez ya da 2 saat sonra günde 0.5 gr'dır. Ilaç uzun olduğundan, sadece üç gün alınır.
 • Siprofloksasin (eş anlamlılar: tsipromed, tsifran, sifloks, tsiprolet) fluorokinolon grubunun en etkili antibiyotiklerinden biridir. Bir yetişkinde anjina tedavisinde sabah ve akşam resepsiyonu ile 500 veya 750 mg reçete edilir.
 • Sefazolin veya seftriakson - geniş antibakteriyel aktivitenin enjekte edilebilir antibiyotikler-sefalosporinler. Seftriakson, günde 1-2 defa yetişkinlere intramüsküler olarak uygulanır, çokluğun 2 katına çıkarılması mümkündür. Çocuk dozu (12 yaşın altındaki çocuklar) - kilogram başına 20 ila 80 mg. Uygulamadan hemen önce 3-4 ml lidokain seyreltilir. Sefazolin, hastalığın tezahürüne bağlı olarak, her 6 veya 12 saatte bir yetişkin tarafından 1 gr'a enjekte edilir.

Bir yetişkin ve bir çocukta anjin için antibiyotikler sadece alındıkları ve dozları bakımından farklılık gösterir. Oral uygulama için çocuklar genellikle sıvı halde reçete edilen ilaçlardır. Kural olarak, süspansiyonlu şişeler, uygun dozlama için kaşık veya pipetler ölçülerek desteklenir.

Anjin için antibiyotikler, dozajları ve tedavinin zamanlaması sadece bir doktor tarafından belirlenir, bağımsız bir kontrolsüz resepsiyon birçok olumsuz etkiyle tehdit eder.

Anjinli dikenli antibiyotikler

Tabletli antibiyotiklerin alınamadığı veya makul olmadığı durumlarda anjinaya bir enjeksiyon atayın. Enjeksiyonlar olarak, klasik antibiyotikler anjina için reçete edilir: Penisilinler veya Sefalosporinler, daha az sıklıkla (veya alerji durumunda) Makrolidler.

Enjeksiyon nasıl yapılır?

İntravenöz ilaç uygulaması sağlık çalışanlarına bırakılır, çünkü bu tedavi yöntemi belirli beceri ve beceri gerektirir.

"Enjekte etme" tıbbi yardım için başvurma şansı bulunmuyorsa ve doktor kas içi enjeksiyonları reçeteliyorsa, aynı zamanda cesaret yeterlidir ve şu anki durum gerçekten harekete neden olur, evde kas içi bir enjeksiyon yapabilirsiniz.

Doğru, bunu yapabilirsin:

 1. En güvenli bölge gluteus kasının üst kısmıdır. Bu bölgede bir enjeksiyon gerekli.
 2. Seçilen ilaçların dozaj ve doğruluğundan emin olun.
 3. Cam ampulleri dikkatlice ayırın.
 4. Ampulün gerekli miktarını ampülden toplamak için bir şırınga kullanın.
 5. Enjekte edilebilir antibiyotiklerin anjinada salındığı tozu inceltmek için, flakonun kapağındaki metal yamayı tozla birlikte çıkarın ya da tamamen alın. Reçete, çözücüde belirtilen cam şişeye dökün ve çözünene kadar çalkalayın. Bundan sonra, solüsyonu şırınganın içine geri alın ve iğneyi çıkarın.
 6. Şırıngayı bir iğne ile yukarı kaldırın, havanın küçük bir damlasıyla birlikte havayı boşaltın.
 7. Enjeksiyon için tahsis edilen kalça alanlarını antiseptik tedavi edin.
 8. Güçlü delici hareket, iğneyi neredeyse tamamen dik açıyla kaslara sokar.
 9. Hafif hareketlerle, yavaşça pistonu itin.
 10. İlacın tam olarak uygulanmasından sonra, iğneyi alın ve enjekte edilen enjeksiyonun antiseptik bir yeri olan pamuk yünü ile küçük, sıkıştırma hareketleriyle silin.

Dikenli sefalosporinler: Seftriakson

Kompleks koşullar için en popüler antibiyotik, Seftriakson'dur. Ciddi anjinin yanı sıra komplikasyonları ve acil antibiyotik tedavisinin gerekli olduğu diğer durumlarda da yetişkinler ve çocuklara enjekte edilir.

Enjeksiyondan önce, antibakteriyel toz çözülmüş olan bir antibiyotik veya lidokaine karşı alerjik bir reaksiyon için bir deri testi yapılması kesinlikle gereklidir.

Kontrendikasyonlar

Varsa seftriakson tedavisinde kullanmayın:

 1. Böbrek veya karaciğer yetmezliği;
 2. antibiyotik ilaçlar tarafından kışkırtır enteritis, kolit, ülseratif kolit;
 3. İlk üç aylık dönemdeki hamilelik.

Hiçbir koşul altında, ölüm acısı altında, bu imkansızdır:

 1. Kalsiyum içeriği olan damlalıklar için çözeltilere ve kalsine solüsyonların son kullanımından iki gün sonra solüsyona ekleyin;
 2. Hem seftriakson hem de kalsiyum preparatları kullanmayın;
 3. Flukonazol ile birleştirin;
 4. Amzacrine ile kullanın;
 5. Aminoglikozidler veya Vankomisin ile birleştirin.

uygulama

Kas içi enjeksiyonlar için çözelti, Ceftriaxone ve Lidocaine tozundan hazırlanır. antibiyotik kendisi kas içi enjeksiyonlarda dayanılmazdır. 1 gr toz için 3.5 ml% 1 lidokain gerekir. Novokainom üreme varyantı var, ama, şu anda kullanılmaz.

Lidokainli seftriakson intravenöz yolla kullanılamaz!

İntravenöz olarak seftriakson, suyla çözelti halinde ya da tuzlu su ile damlatılarak uygulanır. 1 gram tozun intravenöz enjeksiyonu için 10 ml suya ihtiyacınız vardır, damlatıcılar için 2 g antibiyotik ve 40 ml salin gerekir.

Erişkinlerde ve çocuklarda anjina ile, yaşa göre, 12 yıldan fazla, günde bir kez 1-2 gram intramüsküler veya intravenöz olarak reçete edilir.

Küçük çocuklar, kural olarak, çocuğun vücut ağırlığının kg başına 20 ila 80 mg reçete edilir.

Hamileliğin ilk trimesterinden sonra endikasyonlara göre erişkin dozlarda, diğer ilaçların istenilen etkiye sahip olmadığı durumlarda verilir. Emzirirken, bir antibiyotiğin sütün içine girmesi nedeniyle emzirme durur.

Boğaz ağrısı için penisilinler: Enjeksiyonlarda Amoksisilin ve Klavulanik asit

Amoksisilin ve klavulanik asit, anjinin en yaygın provokeri olan streptococcus ve komplikasyonları ile savaşmak için mükemmel bir kombinasyondur.

Kontrendikasyonlar

Penisilinler, Sefalosporinler, Karbapenemler veya Monobaktamlar alerjisi hakkında bilgi için Amoksisilin ve Klavulanik asit kullanmayın.

Hiçbir durumda bu antibiyotik ve inhibitör ile karıştırılmamalıdır:

 1. Kan ürünleri veya protein kapasitesi ile intravenöz preparatların tedavisinde elde edilir;
 2. Aminoglikozit, özellikle bir şırınga veya flakonda, çünkü Onun aktivitesi tamamen "hayır" olarak azalır.

uygulama

Amoksisilin ile tonsillit enjeksiyonu 2 haftadan fazla verilmez. Kural olarak intravenöz uygulama tercih edilir.

Bir damar içine enjeksiyon için bir çözüm hazırlamak için, enjeksiyon için 20 ml steril su ile bir şişe içinde arzu edilen miktarda toz seyreltmek gerekir. Bu durumda korkmayın, çözünme sırasında pembemsi bir gölge görülürse, sonuçta kaybolur, bu normal bir reaksiyondur.

Damla damlalar için, yukarıdaki şemaya göre tozun seyreltilmesi, ilave 100 ml onaylanmış bir infüzyon sıvısı ilave edilmesi gerekecektir. Yarım saat için önerilen damla süresi 40 dakikadır.

Yetişkinler ve adolesanlara her 8 saatte 1 gram Amoksisilin ve 200 mg Clavulanic asit reçete edilir.

12 yaşın altındaki çocuklarda, 8 saatlik aralıktan sonra anjinadan 25 mg antibiyotik ve kilogram başına 5 mg asit kullanıldı.

Amoksisilin, hamile ve emziren kadınlarda kullanım için yasak olarak kabul edilmez, ancak sadece katı tıbbi reçeteler altında kullanılır.

Anjinada hangi antibiyotikler bıçaklandı? Etkili ilaçlara genel bakış

Sık sık angina denen tonsillit - inflamatuar boğaz hastalığı, Tedaviye entegre bir yaklaşım gerektiriyor.

Terapötik kursun kalbinde genellikle ya oral olarak alınabilir ve yetişkinler ve çocuklar için enjeksiyonlar şeklinde antibiyotikler vardır.

Angina nedir?

boğaz ağrısı akut enfeksiyöz patolojileri ifade eder. Bu hastalık ile hayretler ağırlıklı olarak palatine bademcikler, Hastalık larinksin diğer dokularına uzansa da.

temel olarak Hastalığın gelişimi streptokok tarafından kışkırtır, vücuda temas yoluyla veya evsel araçlarla girilir.

İlk durumda, bu sağlıklı kişi ve hasta etkileşime girdiğinde ortaya çıkar, ikincisi bakteri ve virüsler, kişinin daha önce hasta tarafından dokunan ev içi nesnelerle temas etmesiyle geçer.

Kendi başlarına, anjina patojenleri şartlı patojenik mikroflora olarak kabul edilir.

Bu, insan bağışıklığının normal durumunda, bu tür mikroorganizmaların insan vücuduna girebileceği, ancak ona zarar vermeyeceği anlamına gelir.

Bazı iç ve dış faktörlerin etkisi altında (hipotermi, endokrin hastalıklar, yetersiz iyi bağışıklık çalışmaları) gibi mikroflora aktive edildi ve akut tonsillit gelişir.

Anjin formları nelerdir?

Akut anginanın ciddi belirtilerinde tedavi edilmesinin yollarından biri de antibiyotiktir. Enjeksiyon şeklinde.

Enjeksiyonlar herhangi bir boğaz ağrısında, eğer komplikasyonlar ile ortaya çıkarsa, ancak bu tür ilaçların kullanımı halinde uygulanabilir. bakteriyel ve pürülan formlar için tavsiye edilir, ve ayrıca hastanın aşağıdaki semptomları varsa:

 • vücut ısısı 39 dereceye yükselir ve antipiretik ajanlarla yıkılmaz;
 • Bademcikler ve gırtlak yüzeyi üzerinde, kapsamlı inflamatuar süreçler vardır;
 • anjin, pürülan sinüzitin bir arka planına karşı gelişir;
 • Servikal ve sığır lenf düğümleri belirgin şekilde iltihaplıdır ve büyük ölçüde artmıştır.

Enjeksiyon için ilaçların uygulanması sadece detaylı bir incelemeden sonra gerçekleşir., Çünkü en etkili ilacı reçetelemek için anjinin nedensel ajanını tanımlamak önemlidir.

Pozitif bir sonuç olmadan, enjeksiyonlarda antibiyotik kullanımı sırasında, tedavi seyri ayarlanabilir ve bazen enjeksiyonlar tabletler ile değiştirilir.

Bazı durumlarda, bademcik iltihabı formundan bağımsız olarak, C ve E vitamini enjeksiyonları reçete edilebilir.

Anjinada antibiyotik enjeksiyonu ile tedavinin etkinliği

Hastalık pürülan bir şekle geçerse - bu tür ilaçlar çok etkili olmayacaktır ve bunun yerine sefalosporin grubunun antibiyotikleri reçete edilir.

Antibiyotikler, tabletler biçiminde oral olarak alınabilir, ancak enjeksiyonlar şeklinde, bu tür ilaçlar daha hızlı hareket eder.

Onlar hemen sistemik dolaşıma girer ve aktif madde konsantrasyonu azalmaz, Uzun bir süre için bağırsak yoluyla kan içine absorbe olan tabletlerde olduğu gibi.

Ortak ilaçlar

Anjina ile enjeksiyon şeklinde reçete birçok antibiyotik vardır.

seftriakson

Ilaç uygulamak gerekirse, şiddetli boğaz ağrısının tedavisi, Güçlü antibiyotiklerin acil olarak uygulanması gerektiğinde.

önceden bu çare tayininden önce cilt testi yapmak, Bu, bir kişinin ilaca karşı alerjik reaksiyonların geliştirilmesine yatkınlığını belirlemenizi sağlar.

Ilacın kullanımı kontrendikasyonlar arasında, karaciğer ve böbrek yetmezliği, hamilelik, kolit ve enteritin ilk üç aylık dönemidir.

Enjeksiyonlar için bir seftriakson ve bir anestetik ilaç lidokain çözeltisi.

Saf formda intramüsküler giriş yapıldığında seftriaksonun etkisi güçlü bir ağrı sendromu olabilir.

Ana ürünün gramına 3.5 mililitre lidokain ilave edilir.

amoksisilin

genellikle Klavulanik asit ile kombinasyon halinde kullanılır. - Bu kombinasyonda, çözüm yoğun akan bademcik iltihabı belirtilerini ortadan kaldırarak streptokoklar için iyi çalışır.

Ilaç toz halinde satılan. Çözeltiyi hazırlamak için, enjeksiyon için suyla karıştırın (tozun bir dozu 20 mililitre su içinde seyreltilir). Enjeksiyonlar iki hafta boyunca günde bir kez alınır.

penisilin

Çözeltinin tam adı benzilpenisilin sodyum tuzu.

Bu ilaç Bilinen Gram-pozitif bakterilerin çoğunu etkiler, Angina'nın nedensel ajanları.

Bazı staphylococci suşları bu ilacı tahrip edebilecek olmasına rağmen, penisiline ayrılan bir enzim olan penisilinaz üretmektedir.

antibiyotik günde dört kez kadar tanıtıldı 250-500 bin adet miktarında.

Komplikasyonlara neden olan sekonder enfeksiyonların bağlanması durumunda, ilacın dozu artabilir. Tedavinin ana seyri bir haftadan on güne kadardır, ancak bazı durumlarda uzamış olabilir.

kontrendikasyonlar para taşımak sadece olası ciddi alerjik reaksiyonlar.

Ayrıca, bu aracı kullanırken Paralel olarak antifungal ilaçlar nistatin ve levorin, benzilpenisilin ile uzun süreli tedavi kandidiyazis gelişimine yol açabilir.

Genel olarak, anjina ile yapılan enjeksiyonlar sadece bir ortak kontraendikasyona sahiptir: reçetelenen ilacın bir veya daha fazla bileşeninin hoşgörüsüzlüğü.

Bu konuda, Her hasta için dozaj ve antibiyotik tipi ayrı ayrı seçilmiştir Hastanın alerjik reaksiyonlara yatkınlığını dikkate alarak.

Boğaz ağrısı için antibiyotikler ile Nyxes

Çocuklar için daha az aktif ve "agresif" antibiyotik ajanları seç, yetişkinler tarafından reçete edilen antibiyotikler kırılgan çocuğun vücudunda alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çocuklarda anjin için en yaygın yollardan biri, kas içi enjeksiyonlar için bir ilaçtır pantsef. Preparat, üçüncü kuşak sefalosporinlere ait olan antibakteriyel bileşen sefixim içerir.

Bu bakterisit, sadece patojen mikroflorayı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda tekrarlanan çoğalmasını ve çoğalmasını da önler..

Bu ajana karşı duyarlılık, bademcik iltihabının aşağıdaki nedenleri ile kendini gösterir:

 • Shigella;
 • Klebsiella;
 • streptkokki;
 • Salmonella;
 • morkasella;
 • Haemophilus influenzae.

Staphylococci ve enterococci tarafından lezyonlandığında ilaç etkinliğini göstermez.

İlaç, bileşenlerine, yanı sıra böbreklerin ihlali durumlarda ve 12 yaşından küçük yaşlarda alerjik reaksiyonların gelişme olasılığı ile kontrendikedir.

Bu gibi durumlarda, çocuklara aynı ilacı reçete edilir, ancak bir süspansiyon veya tablet şeklinde.

 • hemolitik anemi;
 • midenin bozulması (esas olarak ishal olarak tezahür eder);
 • interstisyel nefrit;
 • kanda azalmış miktarda trombosit, nötrofil ve lökosit bulunur.

İlaç reçete edildiğinde, dozajının hesaplanması hastanın yaşı ve vücut ağırlığına göre yapılır. 12 yaşın üzerindeki çocuklar 50 kilogram ağırlığında ve iki yüz miligramda 12 saatte bir ilaç kullanıyorlar.

Hastalığın şiddetine bağlı olarak daha düşük bir ağırlığa göre, her kilogram için 3-9 mili pancephalus kullanılır.

Çocuklarda angina tedavisi için bir başka popüler ilaç - seftriakson.

İlacın bir gramı, günde iki kez 50 kilogram ağırlığında 12 yaşından küçük çocuklar uygulanır.

Daha düşük bir ağırlıkta ve daha genç yaşta, dozaj çocuğun ağırlığının kilogramı başına ilacın 40-100 miligramı olmalıdır (bu doz iki bölüme ayrıldığında günde iki kez enjeksiyonlar yapılır).

Seftriakson aşağıdaki gibidir kontrendikasyonlar:

 • prematürite;
 • hepatit;
 • safra taşı;
 • beta-laktam ilaçlarına karşı toleranssızlık (ayrı ayrı ortaya çıkmaktadır);
 • Antibiyotik alırken ortaya çıkan bağırsak ve ishal iltihabı;
 • Karaciğer ve böbreklerin ciddi ihlalleri;
 • ülseratif nonspesifik kolit.

Yararlı video

Bu videodan anjina için hangi ilaçların en etkili olduğunu öğreneceksiniz:

Buna inanılıyor anjinada antibiyotik enjeksiyonları - güvenilir bir tedavi, Özellikle çocukken, vücut hala kendi başına tedaviyle uğraşırken.

Ancak bu ilaçlar güçlü ilaç kategorisine aittir, Kendinizi reçete etmek kesinlikle karşı gösterge niteliğindedir.

Hangi ilacın en etkili olacağını belirleyin ve aynı zamanda sadece gerekli teşhis prosedürlerini uyguladıktan sonra doktor güvenli bir şekilde çalışabilir.

Boğaz ağrısında hangi antibiyotiklere ihtiyacım var?

Anjina ile, oral uygulama için kullanılan aynı antibiyotikleri bıçaklamak gerekir:

 • amoksisilin;
 • ampisilin;
 • diş;
 • eritromisin;
 • Augmentin (amoksisilin ve klavulanik asit karışımı);
 • Sultamycillin (ampisilin ve sulbaktam karışımı);
 • sefazolin;
 • sefaleksin;
 • tsefaloridinom;
 • Cephalothin...

... ve diğerleri. Özellikle, anjinin komplikasyonlarını güvenilir bir şekilde önlemek için genellikle bir tedavi sürecinin sonunda bikillin konur.

Sersemletmeye değdi mi?

Aynı zamanda, hem intravenöz hem de intramüsküler antibiyotik enjeksiyonları, temelde ilaçların oral olarak uygulanması imkansız olduğunda istisnai durumlarda reçete edilir. Bu, esas olarak, antibiyotiklerin oral uygulamasına kıyasla enjeksiyon eksikliğinden kaynaklanır:

 1. Çok ağrılı enjeksiyonlar (bazen yetişkin erkekler bile enjeksiyondan kaynaklanan acı çekmemek için, bir sağlık riski ile antibiyotik tedavisini reddeder);
 2. Deri ve yumuşak doku yaralanmalarının görünümü - apse ve infiltratlar;
 3. Çocuğa enjeksiyonları atarken - ruhuna zarar verme riski ve çocuğun klinik ve doktorlardan önce bilinçsizce korku duyması;
 4. Hastanın çoğu kliniğe bağlanır, çünkü çoğu hasta kendini enjekte edemez.

Çocukluk çağında ağrılı enjeksiyonlar nedeniyle, doktor korkusu bir çocuk için hayatta kalabilir

Batı Avrupa'da, bugün Kanada'da ve ABD'de, boğaz ağrısı için antibiyotik neredeyse oral uygulama için araçlar ile bunların yerine hıyar olmadı. enjeksiyonları hiç gerekli değildir bu giriş bölümünde - Hasta hasta ona sözlü ilaçlar, semptomatik tedavi ile paralel normalleşmesi öncesinde günlerce o reçete infüzyon intravenöz antibiyotik atamak izin vermez şiddetli kusma ile hastaneye yatırılır (çocuk dahil) olsa bile. Hasta kusma durdurur, bu süspansiyonlar veya tabletler şeklinde antibiyotik aktarılır.

Aynı zamanda, oral uygulama için anjinadan gelen modern antibiyotikler, intramüsküler enjeksiyon için ilaçlara etki ve etkinlik hızından daha düşük değildir. Bireysel doktorların enjeksiyonlarının tabletlerden daha etkili olduğu ve oral uygulamanın yardımcı olmadığı durumlarda, boğaz ağrısıyla baş etmesine izin verildiği, gerçekle uyuşmadığı güvencesi.

Oral alım için modern antibiyotikler midede% 85-90 oranında emilir, enfekte olmuş dokularda yüksek konsantrasyonlarda hızla toplanır ve enjeksiyon için diğer araçlardan daha hızlı hareket etmeye başlar. Bu durumda, hiçbir psikolojik travma, infiltrasyon ve abse bu antibiyotik alımı ile gerçekleşmez.

Neyse ki, modern medeni tıp bu tür çürüklerin görünümünü engeller

Dolayısıyla, yutulmuş bir tablet ve eşe uygulanan bir antibiyotik çözeltisi arasında fark yoktur. Doktor, gerekçelerini haklı göstermeden, anjina için bir antibiyotiğe vurmayı seçerse, o zaman ya bir tür ilgi izler, ya da sadece modern uyuşturucu ve teknikleri bilmez. Bazı durumlarda istisnalar mümkündür...

Boğazda antibiyotiklerin tedavisi ne zaman gereklidir?

Bugün, doktor sadece birkaç durumda anjinada antibiyotikleri çözer:

 • Hasta tek başına ilacı yutmaz - bilinçsiz bir durumdadır, şiddetli kusması vardır ve eldeki ilaçların infüzyonu için ekipman yoktur;
 • Ağızdan antibiyotikler kolayca erişilemez - acil durumlar için sadece ilaç kabininde bulunanları kullanmak zorunda olduğunuzda, doğal afetler için, ekspedisyon koşulları için önemlidir;
 • Sadece kas içinden uygulanan ilaçlar kullanıldığında, anjinin komplikasyonlarının bikarsin profilaksisi ile;
 • Doktorun talimatlarına uymayan hastalarda psikiyatri hastanelerinde, düzeltme tesislerinde antibiyotik kullanılması gerekiyorsa.

Diğer tüm durumlarda, doktor, oral yoldan alındığında, istenen zamanda istenen etkiyi verecek antibiyotikleri seçebilmektedir.

Antibiyotik infüzyonu için hazırlık

Buna ek olarak, bugün bile, genellikle angina sivilce eski antibiyotikler ile, neredeyse etkilerini kaybetti. Örneğin, çoğu durumda, anjinin nedensel ajanlarının çoğunun kanda inaktive olduğu direnç veya benzatin penisilin geliştirdiği sülfonamidler.

Video: Hangisi daha iyi - enjeksiyon veya hap?

Anjinada enjeksiyon için istenmeyen diğer antibiyotikler:

 • Lincomycin, gastrointestinal sistemdeki bakteriyel popülasyona ciddi şekilde zarar verir ve sıklıkla disbiyoza neden olur;
 • Çoğu zaman anjina patojenlerinin sahip olduğu tetrasiklinler;
 • Aminoglikozitler ve levomitsetin - çok ciddi yan etkilerden dolayı.

boğaz ağrısı için genel bıçaklama antibiyotikler - tabletler, kapsüller, süspansiyonlar veya solüsyonlar almadan önce, çünkü tıbbi uygulama uygar bugün herhangi bir avantaj yok eski uygulama bir istisna olarak geçerlidir. Boğaz ağrısı sonrası yapışan antibiyotikler bazen çok gerekli olabilir.

Angina içinde pricks: ne için antibiyotikler dikmek?

(01.05.14) Alevtina
Hoşgeldin! Söylesene, lütfen, anjiyotikleri tedavi etmek için en iyi antibiyotik nedir?

Boğaz ağrısı karşı korkunç silahlar

Anjina genellikle palatine bademcikleri etkileyen akut bir enfeksiyöz inflamatuar hastalıktır. Nedensel ajanın rolü çoğu durumda beta-hemolitik streptokok grubu A'dır. Bu mikroorganizmalar, çoğu insanın inandığı gibi, bakterilere değil, virüslere bağlı değildir.

Tüm inflamatuar bakteriyel hastalıkların tedavisinin temellerine göre, bu hastalık ile mücadele etmenin temel ilkesi etiyolojiktir. Her şeyden önce, patojen ile savaşmak ve ancak sonra patojenik ve semptomatik tedavi uygulamak gereklidir. Bu tedavi prensibi, nedene dayanarak, hastalığın radikal bir şekilde kurtulmasının mümkün olması ile açıklanabilir.

Böylece, tedavi algoritması aşağıdaki gibi temsil edilebilir:

 • Hastalığın nedeni üzerine etkileri (streptococcus veya staphylococcus);
 • Semptomatik tedavi, yani, boğazda ağrı veya diğer ağrı semptomlarının ortadan kaldırılmasıdır.
 • Hastalığın nedenini ortadan kaldırmak için antibakteriyel ilaçlar kullanmalısınız. İki faktör dikkate alınarak doğru antibiyotik maddesini seçmek gereklidir:
 • Hastalığın ana nedeni;
 • Bir mikroorganizmanın belirli bir ilaca duyarlılığı.

Antibiyotik ilaç seçimi

Pürülan boğaz ağrısı için kullanılan ana antibiyotik çeşitlerini ele alalım.

Penisilinler, pazarımızda geniş çapta temsil edilen oldukça geniş bir ilaç grubudur. Dünyadaki ilk antibiyotik olan penisilindir, uzaktaki 1929'da İngiliz mikrobiyolog A. Fleming tarafından geliştirilmiştir. Bu keşif daha önce tedavi edilemeyen hastalıkların tedavisi için bir fırsat sağladığı için gerçekten epokhaldı. Penisilinler aşağıdaki mikroorganizmalara karşı oldukça aktiftir:

 • stafilokok;
 • streptokoklar;
 • pnömokoklar;
 • meningokok;
 • difteri;
 • Sifiliz ve diğerleri.

Bu durumda, bağırsak grubu, tüberküloz, veba ve diğer patojenlerin bakterilerine karşı etkisizdir veya genel olarak etkisizdirler. Penisilinler, pürülan boğaz ağrısı tedavisinde ilk sıradaki ilaçların bir parçasıdır ve çoğu zaman bu hastalık için başka ilaçlar reçete edilir.

Bir başka geniş ve yaygın antibiyotik ilacı grubu - ana halkadaki karbon atomlarının varlığına bağlı olarak şu anda birkaç nesil tarafından temsil edilen makrolidler. Aşağıdaki makrolid çeşitlerini ayırt edin:

 • On dört üyeli (klaritromisin ve eritromisin);
 • On beş üyeli (azitromisin);
 • Josamycin, midecamycin ve spiramycin dahil on altı üyeli.

Antibiyotiklerin bu versiyonu da sık sık boğaz ağrısı için reçete edilir.

Beta-laktam ilaç grubu, sefalosporinler içerir. Yaygın olarak bilinen seftriaksonu içeren bu ilaçların dört kuşak vardır. Sefalosporinler, anjinin tedavisi de dahil olmak üzere çoğu patojene karşı oldukça etkilidir.

Yetişkinlerde anjina ile pricks Antibiyotikler ve dikmek için buna değer mi?

Angina bademciklerin mukoza zarını etkileyen ve vücudun genel durumunu etkileyen bir hastalıktır. Çoğu zaman, bu hastalık tablet veya enjeksiyon formlarında antibiyotiklerle tedavi edilir. Hangi yolla bir uzmanla enfeksiyonla savaşmak daha iyidir.

Ne zaman antibiyotik almaya başlıyorsun?

Dikenli antibiyotikler sadece bakteriyel mikroorganizmaların neden olduğu anjina için reçete edilir. En sık olarak bademcik iltihabı bakteriyel ve viral formlarını ayırmak çok zordur.

Anjina bakteriyel formu aşağıdaki belirtilerle karakterizedir:

 • bademciklerden geçen gemilerdeki mikro çatlaklardan eksüda ayrılır;
 • Bir kişinin durması zor bir ateş vardır. Sıcaklık 39-40 dereceye çıkar;
 • Kandaki lökositlerin sayısı keskin bir şekilde artmaktadır.

Eğer iki gün önce bademcik iltihabı ortaya çıktıysa ve uzmanlar reçete edilen antibiyotikler için kan bağışı yapılmadan analiz ve ek çalışmalar yapıldıysa, o zaman büyük olasılıkla tedavi yanlış bir şekilde tayin edildi.

Sadece yukarıdaki belirtilerin tezahür etmesi ile, doktor tarafından yönlendirildiği gibi ilaçları güvenle almaya başlayabilirsiniz.

Antibiyotikler ne için kullanılır?

Antibiyotiklerle tedavi, bir kişinin hastalığın aşağıdaki semptomlarından kurtulabilmesini sağlar:

 • ateş gelişimini durdurmak. Antibiyotik alırken vücut ısısı düşer ve ateş azalır;
 • antibiyotik alırken, pürülan inflamasyonun gelişimi önlenir. Bu, apsellerin oluşumunu önler ve sonuç olarak, cerrahi müdahaleler;
 • Anjinadaki semptomlar da azalır: boğazda ağrı kaybolur, nefes alması daha kolay olur;
 • Hasta bir kişi tarafından ilaç alırken, çevredeki insanların kirlenme riski önemli ölçüde azalır;
 • ek olarak, özellikle kardiyolojik komplikasyonlar olasılığını önemli ölçüde azaltmıştır (çoğunlukla kronik boğaz ağrısı seyrinde görünmektedir).

Enjeksiyonlara ne zaman ihtiyacım var?

Bugüne kadar, enjeksiyon şeklinde antibiyotikler sadece aşağıdaki durumlarda bıçaklanabilir:

 • Hasta kendi başına ilacı almayı başaramadığında: Bilinçsiz, engelli bir kişidir ya da şiddetli kusmuktan muzdariptir;
 • ilacın sözlü formları bulunamamıştır: seferler, kampanyalar, doğal afetler ve diğer benzer durumlarda. Acil durumlar için ilk yardım çantası içinde genellikle enjeksiyon çözümleri bulunur;
 • anginada romatizmanın önlenmesinde sadece enjekte edilebilir intramusküler ilaçlar kullanılır (örneğin, Bicillin);
 • ilacın hastanın iradesi olmadan kullanılması gerekiyorsa (psikiyatri klinikleri, düzeltici nitelikteki kurumlarda).

Diğer tüm durumlarda, enjeksiyon gerekli değildir. Uzman, etkili bir sonuç verebilen tablet formundaki araçları seçebilir.

Ayrıca bazı enjektabl formlar eskidir ve hiçbir etkisi yoktur, çünkü anjinaya neden olan patojenik mikroorganizmaların suşlarına direnç geliştirmişlerdir. Bu hareketin antibiyotiğine bir grup sülfonamiddir.

Ek olarak, enjeksiyon formunda anjina ile kullanılmaması gereken ilaçlar vardır:

 • Lincomycin. Gastrointestinal sistemde disbakteryoza neden olur;
 • tetrasiklinler grubu. Anjinaya neden olan patojenik mikroorganizmalar, bu gruba güçlü bir direnç geliştirmişlerdir, çünkü tetrasiklinler uzun bir süredir var olmuştur;
 • aminoglikozitler ve levomisetin grupları. Alındığında ciddi yan etkiler ortaya çıkar.

Enjekte edilebilir formların tabletli formlara, kapsüllere, süspansiyonlara veya dahili uygulama çözeltilerine göre herhangi bir avantajı yoktur. Modern tıbbi uygulamada, enjeksiyonlar istisna olarak kullanılır. Bir anjinadan sonra antibiyotik enjeksiyonu bir fark yaratabilir.

Enjeksiyonlarda antibiyotik reçete etmenin sonuçları nelerdir?

Antibiyotiklerin enjeksiyon şekli aşağıdaki dezavantajlara sahiptir:

 • Enjeksiyonlar çok acı verir (bazı insanların panik korkusu vardır);
 • Sıklıkla deride dış yaralanmalar, abse ve infiltratlar oluşabilir;
 • Enjeksiyonlar çocuğa atandıysa, o zaman hayat için psikolojik bir travma geçirebilir (fobiler, doktorların ve enjeksiyonların korkusunu, şırınga tipini, kanı yansıtır);
 • Nüfusun çoğunluğu kendileri enjekte edemediği için hasta kliniğe bağlanacaktır, bu da çok rahatsız edici bir durumdur.

Anjina ile yapılan modern oral preparasyonlar, enjeksiyon formlarından biraz daha iyi. Enjeksiyonlardaki antibiyotiklerin örneğin tablet formunda olduğundan daha etkili olduğunu iddia eden doktorlara güvenmeyin.

Modern oral antibiyotikler midede çok yüksek emilim var. En çok etkilenen doku dokularında birikirler ve oldukça hızlı hareket ederler. Bu durumda psikolojik travmalar, apseler ve diğer komplikasyonlar yoktur.

Dolayısıyla, tabletli ve enjekte edilebilir formlar arasında (sülfanilamid ve tetrasiklin grupları hariç) hiçbir fark yoktur. Fakat eğer doktor, herhangi bir nedenden ötürü enjeksiyon yapılmazsa, o zaman, büyük ihtimalle, kendi bencil çıkarlarını izler ya da bu alanda yeterli yetkinliğe sahip değildir.

Antibiyotikleri dikmek için bir his var mı?

Resmi tedavi protokolleri, her şeyden önce tabletli formdaki antibiyotiklerin reçetelenmesi gerektiğini söylemektedir. Bununla birlikte, doktorlar sıklıkla sefalosporinleri enjekte edilebilir formda reçete etmektedir. Bu ilaçlar arasında, genellikle doktorlar tarafından reçete edilen bir evsel parenteral antibiyotik olan Seftriakson bulunur. Bu, ilaç uzun zaman önce serbest bırakıldığından ve anjinaya neden olan patojenik mikroorganizmaların etkisine karşı dirençli olduklarından, yetersizliklerini gösterir. Tabii ki, bademcik iltihabı ile baş edebiliyor, ancak bu hastalıkta enjekte edilebilir ilaç formlarına ihtiyaç var mı?

Birçok yabancı bilim adamı ve uzmanı, boğaz ağrısının tedavisinde antibiyotik enjeksiyon formlarına ihtiyaç olmadığını düşünmektedir. Bu, şu anda birçok tabletli formda penisilin, linkozamid gruplarının olmasından kaynaklanmaktadır. Geniş bir aksiyon yelpazesi ve yüksek biyoyararlanımı vardır. Ayrıca, anjina ile, Amoksisilin klavulanik asit ile kullanabilirsiniz. Bu ilaç bileşiği güvenlidir ve güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Pürülan veya foliküler boğaz ağrısı ve ayrıca apse tedavisinde kullanılır.

Bu yüzden enjeksiyon solüsyonları ve şırıngaları satın almadan önce, yüksek nitelikli bir uzmana danışmalısınız. Modern farmasötikler tabletlerde, süspansiyonlarda ve diğer oral antibiyotik formlarında çok değerli alternatifler sunmaktadır. Bu durumda, travmatik sonuçlardan kaçınılabilir.

Hangi antibiyotikler anjina ile tedavi edilir

Angina mikroorganizmaların etkisiyle oluşan hastalıklara işaret eder. Bu durumda, enfekte bir kişi veya nesne ile temas halinde streptococci yutulması neden bademcik iltihabı belirtileri.

Tedavinin bir kısmı ilaç kullanıyor. Bu bağlamda, bir doktorun, bir yetişkinde bir anjina için enjeksiyonlarda antibiyotik reçete edebilmesinin nedenlerini dikkate almak gerekir. Ve bunun için hangi ilaç grupları kullanılabilir.

Hangi durumlarda antibiyotik gereklidir?

Kas içi enjeksiyonlar, bir insan için ciddi sonuçlara yol açtığı için, sadece bunun için iyi nedenler varsa, anjina ile enjeksiyonlar verilir. Benzer yöntemler genellikle bakteri veya pürülan tonsillit, Aşağıdaki belirtiler eşlik eder:

 • antipiretik ajanlarla problemi çözme imkânı olmayan 39 derecenin üzerinde sıcaklık artışı;
 • bademcikler ve laringeal yüzeyde yaygın enflamatuar süreçlerin varlığı;
 • pürülan sinüzit ile kombine anjin gelişimi;
 • inflamasyon ve boyun ve kulaklarda lenf düğümlerinin büyüklüğünde önemli bir artış.

Antibiyotiklerin anjina ile intramüsküler yolla uygulanıp uygulanmayacağına karar verirken, bir çalışma yapılır, tüm seçenekler bir alternatif arayışında ele alınır.

Tedavi sırasında, enjeksiyonların tabletlerde ilaçlarla değiştirildiği düzeltme de mümkündür. Terapi süreci mutlaka C ve E vitaminleri ile enjeksiyonları içerir.

Bu önemlidir. Enjeksiyonların tedaviyi gerçekleştirmenin tek yolu olduğu durumlar vardır. Bu, hasta felç, şiddetli kusma veya bilinç kaybı nedeniyle ilaç içemediğinde ortaya çıkar.

Böyle bir yöntem, hastanın isteği üzerine tedavi yapılmadığında psikiyatri kliniklerine başvurdu. Bir alternatif bulmak mümkün olmadığında bademcik iltihabı enjeksiyonlarla tedavi edilir.

Ne nyxes anjin ile bir yetişkin yapmak: ilaçların bir listesi

Angina'da hangi antibiyotiklerin bıçaklanacağını sorgularken, her şeyden önce, hastanın durumu değerlendirilir, bazı ilaç gruplarının kullanımına yönelik kontrendikasyonları. Sonuçlara bağlı olarak tedavi reçete edilir. Bu açıdan bakıldığında, bu alanda kullanılan ilaçların bir kısmı dikkate alınmalıdır.

Enjeksiyon için bir çözelti olarak çıkan en popüler ilaç, Ceftriaxone. Acil önlemler gerekli olduğunda, hastalığın ciddi gelişimi olan çocuk ve yetişkinlere endikedir.. Hastada böbrek, karaciğer ve gastrointestinal bozukluklar varsa kullanılması kabul edilemez. Risk grubu hamileliğin ilk üç ayında olan kadınları içerir.

Ceftriaxone atayken, aynı zamanda bir dizi faktörü göz önünde bulundurmak da önemlidir:

 • Kalsine çözeltiler içeren damlalıklarla aynı anda kullanılması yasaktır;
 • yasak düşüşü ve kalsiyum içeren tüm ilaçlar;
 • Amzasrin, Flukonazol, aminoglikozitler ve Vankomisin ile bir antibiyotik kombinasyonu kabul edilemez.

Ceftriaxone ile enjeksiyon oldukça ağrılı olarak kabul edilir, bu nedenle Ledocaine ile birlikte kullanılır.

Herpetik boğaz ağrısının tedavi yöntemleri hakkında bilgi edinin.

Bir yetişkin için dozaj, 10 ml su başına 1 g karışımdır. Damlalıklarda, 40 ml salin başına 2 gram ilaç gereklidir.

Penisilin antibiyotik grubundan, Amoksisilin ve Klavulanik asitin bir kombinasyonu kullanım için mevcuttur. Bu yönteme yapılan tek kontrendikasyon penisilin alerjisidir.

Talimatlara göre, antibiyotik, kan ürünleri, protein kapasitesi ile intravenöz preparatlardan elde edilen bir inhibitör ile birleştirilemez. Formülasyonu Aminoglycoside ile karıştırmak ve kullanmak anlamsızdır. Ajanların etkileşimi, tedavinin etkisinin tam olarak yokluğuna yol açacaktır.

Bu antibiyotik, damlatıcıların yanı sıra intravenöz enjeksiyonlar için endikedir. Hamilelik ve emzirme döneminde tehlikeli sayılmamasına rağmen, sadece bir doktor tarafından reçete edilir.

Başka bir ilaç Benzilpenisilin'dir. Bademcik iltihabına neden olan bakterilerin yok edilmesi için endikedir. Aynı zamanda, bazı staphylococcus suşlarına karşı işe yaramaz olabilir.

Antibiyotik, 250-500 bin birim solüsyonda 24 saat 4 kez kullanılır. Komplikasyonlar ile ilacın miktarı artar.

Bir ilacın kullanımı için zorunlu bir koşul cilt testi. alerji bir kontrendikasyon olsa bu konuda tek hata anafilaktik şok ve anjioödem neden olabilir.

Bu önemlidir. Benzilpenisilin kullanımı kandidiyazı provoke edebilir. Bu nedenle, onunla birlikte antifungal ilaçlar reçete: nistatin ve levorin.

Sonuç

Intramüsküler veya intravenöz olarak antibiyotiklerin girilmesi, anjina tedavisinde aşırı bir ölçüdür. Alternatifler olmadığında gösterilirler. Bunun sebebi, prosedürün acı vermesi, bir takım ciddi kontrendikasyonlar ve yan etkilerdir.

Eğer enjeksiyon için kullanılabilir çözümlerinden birinin tedaviye izin önce, doktorunuzun hastalığa tanımlamak için hastanın tam inceleme yürütecek Yani, belirli bir antibiyotik tedavisinin kullanılmasına izin vermez. Sadece bu durumda tedaviyi mümkün olduğunca güvenli hale getirmek mümkündür.

Anjina ile kasılmak için ne antibiyotikler

Yetişkinlerde ve çocuklarda anjin için antibiyotikler. Anjina tedavisi için etkili antibiyotiklerin listesi ve nasıl alınacağı

Anjina ile hangi antibiyotikler

Bademcik iltihabı ile ortaya çıkan bulaşıcı akut hastalık, ciddi tedavi gerektirir. Anjinli antibiyotikler sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir. Tipik olarak, randevu, hastalığın seyrinin şekline ve hastanın bireysel özelliklerine bağlıdır. Ayrıca, hastalığın türüne göre ilaçlar reçete edilir:

 • lacunar formu sefalosporinler gerektirir;
 • Pürülan boğaz ağrısı ile penisilin grubu ilaçlar reçete edilir;
 • makrolitler catarrhal anjinada etkilidir;
 • Hastalığın foliküler görünümü penisilin preparatları ile tedavi edilmelidir;
 • Streptokok formu, penisilin ilaçları ve sefalosporinler gerektirir.

Flemina ile Flemoxin Soluteba

Antibiyotik Flemoxin, akut tonsillitin tedavisinde kendini kanıtlamıştır. İlaç miden hızla emilir, böylece maksimum konsantrasyon hızla elde edilir. Hastanın durumu acil tedavi gerektiriyorsa, doktorlar anjina durumunda Flemoxin reçete ederler. Preparasyon sarı veya beyaz renkli tabletler halinde üretilir (dozaj 1000, 500, 250, 125 mg). Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlıdır. Ortalama bir derece veya kolay bir günde, sabah ve akşamları günde 2 gr bir ilaç almak gereklidir.

Flemoxin yan etkileri:

 • alerjik bir reaksiyon;
 • ishal;
 • kaşıntı;
 • psödomembranöz kolit;
 • hemolitik anemi;
 • Anjioödem.
 • penisilin ilaçlarına karşı tahammülsüzlük;
 • karaciğerin ihlali.

Anginada azitromisin

Azitromisin gibi bir ilaç, çocukların ve yetişkinlerin tedavisi için uygundur. Streptococcus ve staphylococcus: sık sık bademcik iltihabı patojenleri ile savaşır. İlaç sindirim sisteminden hızla emilir, cilde, yumuşak dokulara, solunum sistemine mükemmel şekilde nüfuz eder. Beş gün boyunca günde sadece bir kez kullanın. İlaç tamamlandıktan sonra ilaç bir hafta boyunca çalışmaya devam eder.

Azitromisinin anjinada yan etkileri:

Angina'da Augmentin

İlaç Augmentin, bakterilerin vücuda nüfuz etmesinden kaynaklanan çeşitli bakteriyel enfeksiyonlarla savaşır. Form sürümü: şuruplar, tabletler, süspansiyonlar, enjeksiyon için bileşim. On iki yaşındakiler ve daha yaşlılar ve yetişkinler için, tabletleri talimatlara göre kullanın: günde 3 defa 125 mg veya 500 mg. Augmentin'i anjinden en az yedi gün boyunca kullanmanız önerilir, ancak hastalığın formu karmaşıksa, iki hafta sonra.

 • anjioödem, ödem;
 • döküntü;
 • kabızlık veya ishal;
 • fiziksel zayıflık;
 • şişkinlik,
 • uykusuzluk;
 • Yıpranma.
 • kronik böbrek hastalığı;
 • penisiline karşı alerji;
 • gebelik;
 • Sarılık.

Anjinada seftriakson

Hastalığın pürülan bir formu ile, kas içinden keratrekson preparatları uygulanır. Antibiyotik, penisilin grubundan maddelere karşı dirençli bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Günde 12 yaşın altındaki çocuklara, vücut ağırlığının kilogramı başına 20 veya 80 mg reçete edilir. Yetişkinler günde 2 g reçete edilir, nadiren bir doktor iki enjeksiyona ayrılır. Bir kalçada, günde bir ilacın en fazla gramını giremezsiniz. Tedavi bir haftadan az sürmez.

Anjinada seftriakson bu gibi yan etkilere neden olabilir:

 • eozinofili;
 • ciltte döküntü;
 • anafilaktik şok;
 • ateş;
 • serum hastalığı;
 • baş dönmesi;
 • bulantı;
 • mide gazı;
 • stomatit.

Angina ile Sumamed

Geniş spektrumlu antibakteriyel ilaç anjin içinde Sumamed sadece ENT uzmanının gözetimi altında kullanılmalıdır. Akut solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılması tavsiye edilmez ARVI. Dikkatli olunca, ilacın çocuklar için sarhoş olması gerekir, çünkü bebeğin bedeni ilacın bileşenlerinin etkilerine duyarlıdır. İlacın kullanımından elde edilen sonuç, ikinci günün sonunda fark edilecektir. Ilaç içilmelidir 5 gün boyunca günde sadece bir kez (500 mg) olmalıdır.

Sumamed'in yan reaksiyonları:

Kontrendikasyonlar:

 • karaciğer ve böbrek hastalığı;
 • Sumamed'in kompozisyonuna yüksek hassasiyet;
 • emzirme.

Anjina ile Macropen

Macropen ilacına verilen talimatlar, yemekten önce alınmasının, temiz su ile sıkılmasının gerektiğini kaydetti. Çözüm, aldıktan sonra iki saat başlayacaktır. Bu ilacın özelliği, penisiline dirençli mikroorganizmalara karşı anjinada etkili olmasıdır. Kural olarak, 10 gün geçmeyen, ancak 5'ten az olmayan bir süre için angina ile makropenum reçete edilir. Yetişkinler için, günde dozaj 1.6 g'dır (3 doz). Çocuk anjina, çocuğun vücudunun ağırlığına dayalı bir süspansiyon ile tedavi edilir. Doz, sadece bir doktor tarafından belirlenebilir.

 • bağırsak bozuklukları;
 • bulantı;
 • kalp ve böbrek yetmezliği;
 • baş ağrısı;
 • zayıflık.

Ilaç amoksisilin hakkında daha fazla bilgi - yetişkinler ve çocuklar için dozaj, kullanım ve kontrendikasyonlar için talimatlar.

Antibiyotik ile boğaz ağrısı

İlacın seçimi genellikle hastalığın seyrinin özelliklerine ve hastanın bireysel isteklerine dayanır. Bir antibiyotikli boğaz ağrısından bir sprey, tıbbi bir preparatın yerini alamaz ve bir hastalığı tamamen iyileştirebilir. Ana görevi sadece lokal semptomların ortadan kaldırılması veya boğulmasıdır: kuruluk, ağrı, yanma, boğaz şişmesi. Antifungal ve antiseptik bileşenlere sahip olan spreyler, mukus bademciklerinin dezenfekte edilmesini ve patojenik bakteriler, mantarlarla baş edebilme yeteneğine sahiptir. Boğazdan en popüler spreyler:

Anjina için kaç gün antibiyotik içmek

Birçok hasta ve özellikle küçük hastaların ebeveynleri genellikle anjinada kaç gün antibiyotik içmesi ile ilgilenir? İlacın spesifik süresi, hastalığın biçimine ve hastanın bireysel özelliklerine bağlı olabilir. İlaç miktarı sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir. Kural olarak, antibiyotikler 7 ila 15 gün arasında alınır. Istisna Azitromisin, bazı ilaçlar nadiren 5 gün, 3 gün angina için kullanılır. Üç gün içinde sağlık durumu düzelmişse, antibiyotik içmeyi bırakmamalısınız, çünkü komplikasyonlar meydana gelebilir.

Anjina için antibiyotiklerin fiyatı

Bugün herhangi bir eczanede antibakteriyel ilaçlar satın alabilirsiniz. Ayrıca, bu ilaçlar ucuz bir şekilde satın alınabilir ve bir online eczanede sipariş edilebilir. En popüler antibiyotiklerin listesi:

Çocuk 5 gün boyunca ateşi vardı, halk ilaçları ve antipiretik tabletler ile çalıştı. Muayeneden sonra, doktor bana angina teşhisi koydu. Bize Sumilled tonsillit için güçlü bir antibiyotik reçete etti. Ben günde bir kez sarhoş olması gerektiğini sevdim. İyileşme, ikinci günün sonunda oldu. Beklediğimiz gibi - 5 gün içtik.

Kronik bademcik iltihabı çekiyorum. Periyodik olarak, alevlenmeler vardır. Tonsilgon N dersi iç, ama her zaman yardımcı olmaz. Güçlü bir ürperti ve sıcaklık ile antibakteriyel ilaçlar içmeye başlarım. Boğaz ağrısı için en iyi antibiyotikler Fleomoxin ve Bioparox spreyidir.

Anjinli dikenli antibiyotikler

Tabletli antibiyotiklerin alınamadığı veya makul olmadığı durumlarda anjinaya bir enjeksiyon atayın. Enjeksiyonlar olarak, klasik antibiyotikler anjina için reçete edilir: Penisilinler veya Sefalosporinler, daha az sıklıkla (veya alerji durumunda) Makrolidler.

Enjeksiyon nasıl yapılır?

İntravenöz ilaç uygulaması sağlık çalışanlarına bırakılır, çünkü bu tedavi yöntemi belirli beceri ve beceri gerektirir.

"Enjekte etme" tıbbi yardım için başvurma şansı bulunmuyorsa ve doktor kas içi enjeksiyonları reçeteliyorsa, aynı zamanda cesaret yeterlidir ve şu anki durum gerçekten harekete neden olur, evde kas içi bir enjeksiyon yapabilirsiniz.

Doğru, bunu yapabilirsin:

 1. En güvenli bölge gluteus kasının üst kısmıdır. Bu bölgede bir enjeksiyon gerekli.
 2. Seçilen ilaçların dozaj ve doğruluğundan emin olun.
 3. Cam ampulleri dikkatlice ayırın.
 4. Ampulün gerekli miktarını ampülden toplamak için bir şırınga kullanın.
 5. Enjekte edilebilir antibiyotiklerin anjinada salındığı tozu inceltmek için, flakonun kapağındaki metal yamayı tozla birlikte çıkarın ya da tamamen alın. Reçete, çözücüde belirtilen cam şişeye dökün ve çözünene kadar çalkalayın. Bundan sonra, solüsyonu şırınganın içine geri alın ve iğneyi çıkarın.
 6. Şırıngayı bir iğne ile yukarı kaldırın, havanın küçük bir damlasıyla birlikte havayı boşaltın.
 7. Enjeksiyon için tahsis edilen kalça alanlarını antiseptik tedavi edin.
 8. Güçlü delici hareket, iğneyi neredeyse tamamen dik açıyla kaslara sokar.
 9. Hafif hareketlerle, yavaşça pistonu itin.
 10. İlacın tam olarak uygulanmasından sonra, iğneyi alın ve enjekte edilen enjeksiyonun antiseptik bir yeri olan pamuk yünü ile küçük, sıkıştırma hareketleriyle silin.

Dikenli sefalosporinler: Seftriakson

Kompleks koşullar için en popüler antibiyotik, Seftriakson'dur. Ciddi anjinin yanı sıra komplikasyonları ve acil antibiyotik tedavisinin gerekli olduğu diğer durumlarda da yetişkinler ve çocuklara enjekte edilir.

Enjeksiyondan önce, antibakteriyel toz çözülmüş olan bir antibiyotik veya lidokaine karşı alerjik bir reaksiyon için bir deri testi yapılması kesinlikle gereklidir.

Kontrendikasyonlar

Varsa seftriakson tedavisinde kullanmayın:

 1. Böbrek veya karaciğer yetmezliği;
 2. antibiyotik ilaçlar tarafından kışkırtır enteritis, kolit, ülseratif kolit;
 3. İlk üç aylık dönemdeki hamilelik.

Hiçbir koşul altında, ölüm acısı altında, bu imkansızdır:

 1. Kalsiyum içeriği olan damlalıklar için çözeltilere ve kalsine solüsyonların son kullanımından iki gün sonra solüsyona ekleyin;
 2. Hem seftriakson hem de kalsiyum preparatları kullanmayın;
 3. Flukonazol ile birleştirin;
 4. Amzacrine ile kullanın;
 5. Aminoglikozidler veya Vankomisin ile birleştirin.

uygulama

Kas içi enjeksiyonlar için çözelti, Ceftriaxone ve Lidocaine tozundan hazırlanır. antibiyotik kendisi kas içi enjeksiyonlarda dayanılmazdır. 1 gr toz için 3.5 ml% 1 lidokain gerekir. Novokainom üreme varyantı var, ama, şu anda kullanılmaz.

Lidokainli seftriakson intravenöz yolla kullanılamaz!

İntravenöz olarak seftriakson, suyla çözelti halinde ya da tuzlu su ile damlatılarak uygulanır. 1 gram tozun intravenöz enjeksiyonu için 10 ml suya ihtiyacınız vardır, damlatıcılar için 2 g antibiyotik ve 40 ml salin gerekir.

Erişkinlerde ve çocuklarda anjina ile, yaşa göre, 12 yıldan fazla, günde bir kez 1-2 gram intramüsküler veya intravenöz olarak reçete edilir.

Küçük çocuklar, kural olarak, çocuğun vücut ağırlığının kg başına 20 ila 80 mg reçete edilir.

Hamileliğin ilk trimesterinden sonra endikasyonlara göre erişkin dozlarda, diğer ilaçların istenilen etkiye sahip olmadığı durumlarda verilir. Emzirirken, bir antibiyotiğin sütün içine girmesi nedeniyle emzirme durur.

Boğaz ağrısı için penisilinler: Enjeksiyonlarda Amoksisilin ve Klavulanik asit

Amoksisilin ve klavulanik asit, anjinin en yaygın provokeri olan streptococcus ve komplikasyonları ile savaşmak için mükemmel bir kombinasyondur.

Kontrendikasyonlar

Penisilinler, Sefalosporinler, Karbapenemler veya Monobaktamlar alerjisi hakkında bilgi için Amoksisilin ve Klavulanik asit kullanmayın.

Hiçbir durumda bu antibiyotik ve inhibitör ile karıştırılmamalıdır:

 1. Kan ürünleri veya protein kapasitesi ile intravenöz preparatların tedavisinde elde edilir;
 2. Aminoglikozit, özellikle bir şırınga veya flakonda, çünkü Onun aktivitesi tamamen "hayır" olarak azalır.

uygulama

Amoksisilin ile tonsillit enjeksiyonu 2 haftadan fazla verilmez. Kural olarak intravenöz uygulama tercih edilir.

Bir damar içine enjeksiyon için bir çözüm hazırlamak için, enjeksiyon için 20 ml steril su ile bir şişe içinde arzu edilen miktarda toz seyreltmek gerekir. Bu durumda korkmayın, çözünme sırasında pembemsi bir gölge görülürse, sonuçta kaybolur, bu normal bir reaksiyondur.

Damla damlalar için, yukarıdaki şemaya göre tozun seyreltilmesi, ilave 100 ml onaylanmış bir infüzyon sıvısı ilave edilmesi gerekecektir. Yarım saat için önerilen damla süresi 40 dakikadır.

Yetişkinler ve adolesanlara her 8 saatte 1 gram Amoksisilin ve 200 mg Clavulanic asit reçete edilir.

12 yaşın altındaki çocuklarda, 8 saatlik aralıktan sonra anjinadan 25 mg antibiyotik ve kilogram başına 5 mg asit kullanıldı.

Amoksisilin, hamile ve emziren kadınlarda kullanım için yasak olarak kabul edilmez, ancak sadece katı tıbbi reçeteler altında kullanılır.

Angina içinde pricks: ne için antibiyotikler dikmek?

(01.05.14) Alevtina
Hoşgeldin! Söylesene, lütfen, anjiyotikleri tedavi etmek için en iyi antibiyotik nedir?

Boğaz ağrısı karşı korkunç silahlar

Anjina genellikle palatine bademcikleri etkileyen akut bir enfeksiyöz inflamatuar hastalıktır. Nedensel ajanın rolü çoğu durumda beta-hemolitik streptokok grubu A'dır. Bu mikroorganizmalar, çoğu insanın inandığı gibi, bakterilere değil, virüslere bağlı değildir.

Tüm inflamatuar bakteriyel hastalıkların tedavisinin temellerine göre, bu hastalık ile mücadele etmenin temel ilkesi etiyolojiktir. Her şeyden önce, patojen ile savaşmak ve ancak sonra patojenik ve semptomatik tedavi uygulamak gereklidir. Bu tedavi prensibi, nedene dayanarak, hastalığın radikal bir şekilde kurtulmasının mümkün olması ile açıklanabilir.

Böylece, tedavi algoritması aşağıdaki gibi temsil edilebilir:

 • Hastalığın nedeni üzerine etkileri (streptococcus veya staphylococcus);
 • Semptomatik tedavi, yani, boğazda ağrı veya diğer ağrı semptomlarının ortadan kaldırılmasıdır.
 • Hastalığın nedenini ortadan kaldırmak için antibakteriyel ilaçlar kullanmalısınız. İki faktör dikkate alınarak doğru antibiyotik maddesini seçmek gereklidir:
 • Hastalığın ana nedeni;
 • Bir mikroorganizmanın belirli bir ilaca duyarlılığı.

Antibiyotik ilaç seçimi

Pürülan boğaz ağrısı için kullanılan ana antibiyotik çeşitlerini ele alalım.

Penisilinler, pazarımızda geniş çapta temsil edilen oldukça geniş bir ilaç grubudur. Dünyadaki ilk antibiyotik olan penisilindir, uzaktaki 1929'da İngiliz mikrobiyolog A. Fleming tarafından geliştirilmiştir. Bu keşif daha önce tedavi edilemeyen hastalıkların tedavisi için bir fırsat sağladığı için gerçekten epokhaldı. Penisilinler aşağıdaki mikroorganizmalara karşı oldukça aktiftir:

 • stafilokok;
 • streptokoklar;
 • pnömokoklar;
 • meningokok;
 • difteri;
 • Sifiliz ve diğerleri.

Bu durumda, bağırsak grubu, tüberküloz, veba ve diğer patojenlerin bakterilerine karşı etkisizdir veya genel olarak etkisizdirler. Penisilinler, pürülan boğaz ağrısı tedavisinde ilk sıradaki ilaçların bir parçasıdır ve çoğu zaman bu hastalık için başka ilaçlar reçete edilir.

Bir başka geniş ve yaygın antibiyotik ilacı grubu - ana halkadaki karbon atomlarının varlığına bağlı olarak şu anda birkaç nesil tarafından temsil edilen makrolidler. Aşağıdaki makrolid çeşitlerini ayırt edin:

 • On dört üyeli (klaritromisin ve eritromisin);
 • On beş üyeli (azitromisin);
 • Josamycin, midecamycin ve spiramycin dahil on altı üyeli.

Antibiyotiklerin bu versiyonu da sık sık boğaz ağrısı için reçete edilir.

Beta-laktam ilaç grubu, sefalosporinler içerir. Yaygın olarak bilinen seftriaksonu içeren bu ilaçların dört kuşak vardır. Sefalosporinler, anjinin tedavisi de dahil olmak üzere çoğu patojene karşı oldukça etkilidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrısı ile boğaz durulayın - soda - tuz - iyot - hidrojen peroksit - daha angina ile gargara

Boğaz anjin ile durulama çok önemlidir - bademcikler patojenik bakterilerden yıkamak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için yardımcı olur.

Boğaz yakınındaki kızarma boğaz

Boğaz kızarma - Prosedür çok hoş değil, etkili ve etkili değildir. Yardımı sayesinde bademcikleri birikmiş plak, bakteri ve hayati aktivitelerinden temizleyebilirsiniz.Doğru yaklaşımla, bu prosedür tamamen güvenlidir, minimum düzeyde yaralanmalara sahiptir ve iyi tolere edilir.