Loading

Boğaz ağrısından hangi şekerler en etkilidir?

Soğuk kış mevsiminin başlangıcında, boğazda ağrının ortaya çıkması nedeniyle çocuklarda ve yetişkinlerde bir problem ortaya çıkar. Kısa süreli bir karaktere sahip olabilir veya soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların habercisi olabilir. Boğazdan alınan pastiller, bu problemle baş etmenin yaygın bir yoludur. Modern üreticiler her yıl yeni ürünlerle tüketicileri memnun ediyor, ancak bu tür şekerlemeler gerçekten en etkili olanı mı? Sorulan soruya cevap vermek için, kompozisyonlarını ve eylem ilkesini anlamalıdır.

Boğaz ağrısından şekerli şeker çeşitleri

Çoğu ilaç şirketi boğaz ağrısı semptomlarını hafifletmek için tasarlanmış her türlü lezzetli emici tatlılar üretmektedir. Eczanelerin ve mağazaların mağazalarını düzenli olarak yenileyen ürünler, yalnızca tatta değil, aynı zamanda özelliklerinde de farklılık gösterir. Lolipoplar sıklıkla, örneğin fenol gibi bazı maddeleri, boğazda ağrıdan etkili şekerli tatlılar yapar. Boğaz ağrısı için popüler haplar arasında, "Hexoral", "Travisil", "Carmolis", "Grammidin" ve diğerleri var.

Antibiyotik ile

Antibiyotikler ile pastiller sadece boğazda akut ağrıdan değil, aynı zamanda farenjit, pürülan bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, larenjit gibi kronik hastalıklardan da etkili bir araçtır. Boğazdan antibiyotiklerle yapılan yaygın emzirme tabletleri arasında "Koldakt Lorkpils" vardır. Bu ilaç analjezik ve antibakteriyel etki ile karakterizedir. İlaç, boğaz ağrısının giderilmesine ve soğuk algınlığının etkili tedavisine katkıda bulunur.

Uçucu yağlar

Şifalı bitkilerin esansiyel yağlarına dayanan lolipoplar, hastalığın erken evrelerinde meydana gelen boğazda terleme semptomlarını ortadan kaldırmak için uygundur. Bu tür tatlılar genellikle geleneksel tıbbın reçeteleri temelinde yapıldığından, vücut için güvenlidir. Uçucu yağlar ile boğaz anlamına gelir ürünleri "Carmolis" ve "Travisil" içerir. Şeker, hoş bir baharatlı mentol tadı vardır, acıyı yumuşatır, nefesi ferahlatır.

"Karmolis" markası altında da çocuklar için şeker üretilmektedir. Genellikle boğazda akut ağrı ile birlikte bir çocuk acı hapları almak için ikna etmek zor, ama lezzetli şeker emmek, hiçbir çocuk reddetmeyecektir. Çocuk emme şekerleri "Karmolis" C vitamini ve baldan oluşur. Emici tabletler hafif bir tada sahiptirler, hoş bir tatlı tatlandırıcıya sahiptirler, bu nedenle bu tür bir ilacı almak için bir ufalanmayı ikna etmek zor değildir.

Adaçayı ile

Adaçayı yararlı özelliklere sahip bir kütle ile karakterize edilen bir bitkidir. Bu bileşen genellikle boğazdaki ağrının üstesinden gelmek için tasarlanmış emziren hapların bir bileşenidir. Adaçayı ile çikolataların özellikleri arasında, ses kısıklığı ve iltihaplanma yanı sıra ferahlatıcı nefes yeteneği. Bu tür hapları 12 yaşından çocuk almaya izin verilir. Bir boğazda bir boğazda acıdan şekerlere Alman firması "Doktor Tays" ın üretimi söz konusu. Adaçayı özüne ek olarak, tabletler maltoz şurubu, şeker, sitrik asit ve tatlandırıcılar içerir.

Boğazda bir ağrıdan pastiller - daha iyi ne var?

Farinksin duvarlarında meydana gelen iltihaplanma sürecine gelince, hastalığın etkili ilaçları arasında, özel emme şekerlerini ayırmamak mümkün değildir. Boğaz ağrısı için bu çözümün önemli bir avantajı kontrendikasyonların minimal bir listesidir. Emziren şekerler, bir doktor tarafından reçete edilen ilaçlar üzerinde ciddi bir etkiye sahip olamaz. Ancak, bu tür ilaçları satın alırken, bazı üreticilerin ilaç altında sıradan tatlıları sık sık gizledikleri akılda tutulmalıdır.

Strepsils

 • Kompozisyon: 2,4-diklorobenzil alkol, amylmetacresol.
 • Endikasyonlar: mentol ve okaliptüslü tatlılar, enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkların arka planına karşı öksürük ve boğaz ağrısı tedavisi için tasarlanmıştır. "Orijinal" ve "C vitamini ile" yanı sıra "bal ve limon ile Strepsils" bulaşıcı ve enflamatuar hastalıkların semptomatik tedavisinde kullanılır. Şekersiz limon tadı ile ilaç, boğazda ağrıyı gidermek için antiseptik olarak kullanılır.
 • Uygulama: Emziren haplara altı yaşından büyük çocuklar tarafından izin verilir. Eğer boğazda ilk ağrı belirtileri ortaya çıkarsa, her iki üç saatte bir şekeri eritin. Maksimum günlük doz 12 adettir. Tedavi süresi tamamen klinik tabloya bağlıdır.
 • Ortalama fiyat: 175 руб.

Karmolis

 • Malzemeler: nane, kokulu karanfil, Çin tarçın, dar yapraklı ve geniş yapraklı lavanta, adaçayı, hindistan cevizi, limon melisa, anason, kekik, limon esansiyel yağlar.
 • Endikasyon: ajan, önleme ve aynı zamanda ARVI ve influenza tedavisi için kullanılır. Buna ek olarak, şekerler taşımada hareket hastalığına yardımcı olur ve ayrıca ağız boşluğu ve diş etleri hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Tabletler "Karmolis", spor hekimleri tarafından yorgunluk, endişe, azalan verimlilik ile ilham hacmini arttırmak için kullanılmaktadır. Pastiller boğazda ağrının giderilmesi için etkili bir ilaçtır.
 • Uygulama: pastiller iki saatte bir absorbe edilmelidir. Maksimum izin verilen günlük doz 10 tablettir.
 • Ortalama fiyat 182 ruble.

Adzhisept

 • Malzemeler: amylmetacresol, 2,4-diklorobenzil alkol.
 • Endikasyon: Oral kavite ve boğazda enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkların semptomlarının ortaya çıkmasında lolipopların kullanımı endikedir.
 • Kullanım: Yetişkinlerin bir tablet için iki saatte bir çözünmesi tavsiye edilir. Maksimum günlük doz 8 şekerdir.
 • Ortalama fiyat: 95 ruble.

Grammidan

 • Kompozisyon: gramicidin C dihidroklorür, setilpiridinyum klorür monohidrat.
 • Endikasyon: ilaç farenjit, bademcik iltihabı, diş eti iltihabı, bademcik iltihabı, periodontitis, stomatit varlığında kullanılır.
 • Uygulama: Yemeklerden sonra şekerler alınmalıdır. Hapın emilmesinden hemen sonra bir ya da iki saat boyunca yememeli ya da içmemelidir. Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar için günde üç ila dört kez bir tablet almasına izin verilir. 4 ila 12 yaş arası çocuklar için bir veya iki kez bir tablet almalıdır.
 • Ortalama fiyat: 190 ruble.

Hamileyken ne lolipop kullanabilirim?

Hamilelik sırasında veya emzirme sırasında boğazdaki ağrı, ciddi ilaçların ortadan kaldırılması için artık uygun olmadığı gerçeği ile daha da artmaktadır. Gelecekte bir anneyi başlatmak için her zaman bir doktora başvurmalısınız. Hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar için "Fervex" veya "Coldrex" gibi birçok ilacın kullanılması kontrendikedir. Ayrıca, anne adayının, boğazdaki ağrıyı hafifletmek için tasarlanmış birçok lolipop kullanması önerilmez.

Strepsils tipinde ilaçlar, çoğu hamilelik sırasında kadın için güvensiz olan çok bileşenli ilaçlardır. Benzer, ancak kısa ömürlü bir etki, mağazalarda satılan nane ile sıradan emziren şekerlemeler tarafından ele geçirilir. Nane, okaliptüs, limon, bal ve şekerin dahil olduğu kişiler, boğazın tedavisine katkıda bulunmayacak olsa da akut semptomları hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Çocuklar için etkili ve güvenli şekerler

Boğazdaki ağrıyı gidermek için tasarlanan lolipoplar, orijinal olarak çocuklar için özel olarak icat edildi. Başlangıçta, bu tür tatlılar hastalığın akut semptomlarını ortadan kaldırmak zorunda kaldılar ve tedavi etmemeleri gerekti, çünkü çocuklar lezzetli bir şekerlemeyi acı bir karışımdan daha çok emeceklerdi. Tablet yeniden emildiğinde, aktif bileşenleri boğazını koruyucu bir filmle kaplar ve yumuşatıcı bir etki sağlar. Boğazdan çocuğa şeker vermeden önce talimatları okuyun ve ayrıca çocukların bu ilacı almasına izin verildiğinden emin olun.

Boğazdaki iltihaplardan hemen hemen tüm şekerlerin, çocukları beş ila altı yıl arasında almalarına izin verilir. Gerçek şu ki küçük bir çocuk, yanlışlıkla yutulan, böyle bir hapla boğulma riski taşır. Bir bebeğin sağlığına zarar vermemek için, bu tür tedavi edici tatlılar vermeye değmez. Her ilacın talimatlarına göre, her zaman bu ilacı almak için hangi yaştan izin verildiği not edilir. Çocuklar için etkili araçlar arasında "Faringosept", "Lisobakt", "Strepsils" vardır.

Bu yazıda sunulan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Makalenin malzemeleri bağımsız tedavi gerektirmemektedir. Sadece yetkili bir doktor, bireysel hastanın bireysel özelliklerine dayanarak tedavi konusunda tavsiyede bulunabilir ve tavsiyede bulunabilir.

Boğaz ağrısı en etkili hangi şekerlerdir?

Soğuklaşır çekilmez, ağrı ve dispne ile ilişkili rahatsız edici bir durum geliştirme olasılığı hemen artar.

Soğuklaşır çekilmez, ağrı ve boğaz ile ilgili rahatsızlık verici bir durum geliştirme olasılığı hemen artar. Bu alarm semptomları özel şekerler yardımıyla hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Bu tip ilaçlar popülerlik kazanıyor. Ve şaşırtıcı değil. Hoş bir tada sahip olmakla birlikte, boğaz ağrısı için ilaçlar çok etkilidir, çocuklara zevkle davranırlar, kompakttırlar, yanınızda olmanın her zaman elverişli olurlar. Ve satıştaki son andan bile önce sadece nane veya mentol dolgulu tatlılar bulmak mümkün olsaydı, şimdi bunların çeşitleri oldukça geniştir. Bu nedenle, bu bolluğun anlaşılması gereksiz olmayacaktır.

Boğaz ağrısı olan tabletler - liste

Amacımdaki acının sadece can sıkıcı bir durum olmadığını ve genel soğuk algınlığının ilk aşaması hakkında hiç bir sinyalin olmadığını belirtmek isterim. Böyle bir acı, ciddi bir rahatsızlığın tezahürü olabilir. Bu nedenle, kendi kendine ilaç verme ve ciddi rahatsızlıklara girmemesi şiddetle tavsiye edilir.

Bir çare seçerken, eyleminin doğrudan kompozisyona bağlı olduğu ve diğer ilaçların etkilerinden niteliksel olarak farklı olabileceği akılda tutulmalıdır. Ayrıca, her birinin kendi kontraendikasyonları ve yan etkileri listesi vardır. İlaveten, terapötik şekerler aramak eczanede değildir, fakat favori mağazanızda kolayca hata yapabilirsiniz: Bazen sıradan tatlıların kurnazca üreticileri, tıbbi pastilleri olarak sıkıca gizlenmişlerdir.

Boğazdaki acıdan çeşitli şekerler vardır:

 • Antibiyotik (antibiyotik).
 • Adaçayı temel alır.
 • Tıbbi bitkilerden elde edilen doğal esanslar kullanılarak üretilmiştir.
Antiseptik ve antibiyotikli boğaz ağrısından tabletler

Bu tür antibakteriyel pastiller, kronik bir doğanın boğazındaki enflamatuar hastalıklarla mücadele etmek için yardımcı araçlar olarak kullanılır. Genel amaçlı antibiyotiklerle paralel olarak kullanılmalıdırlar. Kendileri, enfeksiyondan tamamen kurtulmaya yardımcı olmazlar.Bu ürünlerdeki antibiyotik ve antiseptik maddelerin varlığı nedeniyle, kısa süreli şiddetli ağrı duyumları ile baş etmek, inflamasyon odağını durdurmak, ikincil bir enfeksiyonun bağlanmasını önlemek mümkün olur.

Aktif maddeler, rahatsız edici semptomlardan kurtulmayı hızlandıran etkilenen alanda doğrudan çalışır. Böyle bir planın hapları asla kendi inisiyatifiyle alınmamalıdır - bunların kullanımı doktor tarafından onaylanmalıdır, aksi takdirde durumu hafifletmek yerine, bir dizi son derece istenmeyen etkiler elde edebilirsiniz. Bu fonlar bademcik iltihabı, larenjit, farenjit, farinksotillisit, anjina için kullanılır.

Resorpsiyon için tablet örnekleri:

 • gramicidin C
 • stopangin 2A
 • Koldakt Lorpils
Uçucu yağlar

Bu ilaçlar bitkilerden elde edilen doğal özler temelinde yapılır, çünkü en az yan etkiyle en zararsız olarak kabul edilirler. Hem profilaksi için hem de kataral karakter hastalıklarının (SARS, influenza) karmaşık tedavisi için kullanılabilirler. Doğal yağlara sahip lolipoplar, boğazda ve orofarenkste terleme, ağrı, rahatsızlık ile mükemmel bir şekilde baş ederler, öksürüğü yumuşatır ve mentol mevcudiyetinden dolayı taze bir nefes verir.

Bu grup ilaçlar arasında, küçük hastalar için ideal olanlar vardır. Şeker içermez, tatlılık bir bal katkısı sağlar. Esansiyel yağlar ile çocuk şekerler bileşimi içinde vit. C (askorbik asit). Böyle bir çare, en seçici çocuklar için bile tattır, çünkü onun rezorbsiyonundan sonra hoş olmayan bir uyuşturucu kullanımı yoktur.

 • karmeliks
 • Travisil
 • Karmolis
 • Lolipop "Okaliptüs ve Mentol"
 • Tyssa
Adaçayı ile

Rezorpsiyon tabletlerinin hazırlanmasına temel olarak alınan adaçayı, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı tedavisinde çeşitli faydalı etkilerin elde edilmesine yardımcı olur:

 • bir anti-inflamatuar;
 • antimikrobiyal;
 • ekspektoran;
 • yatıştırıcı;
 • yatıştırıcı;
 • dekonjestan.

Bu ilaçlar, nefes tazeliğini veren yol boyunca hızla problemle baş edebilirler. Bununla birlikte, bu emme tabletleri genellikle çok bileşenlidir. Bu ürünlerin kullanımını çocuklar tarafından sınırlandıran bazı maddeler içerebilir.

Boğaz ağrısı için bir çare - hangisi daha iyi?

Tabletler, lolipoplar, öksürük şırıngası ve boğaz ağrısı olan herhangi bir ilaç alımının doktorunuzla görüşülmesi tavsiye edilir. Ayrıca, bir monoterapi olarak tam ölçekli tedavi için, bu tür ilaçlar uygun değildir. Ama bazı avantajları var.

 1. Enfeksiyon kaynağında doğrudan çalışma nedeniyle hız.
 2. Soğuk algınlığının gelişiminin başlangıcında alımlarının etkinliği.
 3. Az sayıda kontrendikasyonlar.
 4. Önleyici amaçlar için kullanım imkanı.

Strepsils. Üç çeşit şekerler vardır - "Strepsils original", "Strepsils with vit. C, Bal ve limon ile Strepsils. Her türlü antiseptik etkiye bağlı olarak ana aktif bileşiklerin varlığı:

 • diklorobenzil alkol;
 • amylmetacresol.

Enflamatuar belirtiler ve ağrılarda bir azalma sağlarlar. Analjezik ve yatıştırıcı etki ek madde - nane ve anason doğal yağları vardır.Çocuklar için altı yaşına gelmiş olan çocuklara önerilir. Lolipoplar, bir parçayı 2-3 saat arayla tek seferde çözmelidir. Maksimum - 12 şekere günlük doz. Yan etkiler ağızda karıncalanma gözlemlendiğinden, mukoza zarının şişmesi, mide rahatsızlığı, bulantı, ürtiker.

Karmolis. Bitkisel yağlara hazırlıktır. Adaçayı, karanfil, nane, lavanta, anason, kekik ve diğer bazı şifalı alp bitkilerinden elde edilen ekstraktları içerir (bunlardan on tanesi vardır). İlaç soğuk algınlığı tedavisinde yardım yanı sıra, önleme için uygundur.

 1. Kuruluk ortadan kaldırın.
 2. Nefes almayı kolaylaştırır.
 3. Acı verici duygular ve zulümden kurtulacaktır.
 4. İltihabı ve mukozayı şişirir.
 5. Burun "engelini kaldırmak" için yardımcı olacaktır.

Lolipopların farklı tatları var. Bazılarında mentol içeriği düşürülür, şeker ve ek katkı maddeleri yoktur (zencefil, cam, C, limon vb.). Altı yaş ve üstü çocuklara izin verilir. İlacın her iki saatte bir olmasına, ancak 10'dan fazla olmamasına dikkat edin. gün için. Hamilelik, emzirme, diyabetlerde kontrendikedir. Bireysel reaksiyonlar mümkündür.

Adzhisept. Bu ürün çeşitli tatlar ile resorpsiyon için pastiller formunda mevcuttur. İlacın temel bileşimi, sarkıtlarınki ile aynıdır. Ek maddeler arasında bitkisel yağların (okaliptüs, nane, anason, limon) varlığı dikkat edilmelidir. Pastiller boyalar, şeker, koku ve kokular içerir. Adhessept kombine preparasyonu antimikrobiyal etkiye sahiptir, yumuşatır, anestezi yapar ve iltihabı durdurur. Alın pastiller iki saatte bir olmalıdır. Günde maksimum doz 8 adettir. Maddenin özel yan etkileri ve kontrendikasyonları yoktur. Ancak bireysel tepki riski vardır.

Diğer popüler lolipoplar ve boğaz ağrısı için haplar:

 1. Anne (lolipop) - preparat, mentol ve zencefil, meyankökü ve embriyoların özlerini içerir, çocuklara verilmemelidir;
 2. Gramidin (tabletler) - ilacın antibiyotik odağı vardır, 12 yaşın altındaki çocuklar için geçerli değildir;
 3. Sepotlet neo (pastiller) - ilacın çeşitli tatlandırıcı ajanları vardır, dört yaşın altındaki çocuklar için reçete edilmeyen bir oral antiseptiktir;
 4. Lizobakt (tabletler) - antiviral etkiye sahip antiseptik, iyi tolere edilir, hamile, emziren anneler ve üç yaşın üzerindeki çocuklar için reçete edilebilir;
 5. Tantum Verde (lolipoplar) - steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaç, 6 yaşından küçük çocuklar için değil, aynı zamanda hamile ve emziren kadınlar için kullanılmaz;
 6. Pharyngosept (tabletler) antiseptik bir ilaçtır; üç yaşından itibaren izin verilir.

Bütün bu pastiller, pastiller, tabletler emilmelidir, ancak çiğnenmemelidir. Bu, aktif bileşenlerinin lezyonlarla uzun süreli temas etmesi için gereklidir. İlaç almadan önce ve sonra yemeyin veya içmeyin. Yemeğe başlamak için ilacı kullandıktan sonra en az bir saat beklemek gerekir. Yemekten hemen sonra şekerleme yapmayın - yemek yedikten ya da atıştırdıktan sonra çeyrek ya da yarım saat ara vermelisiniz.

Aksi takdirde, bu fonların etkinliği önemli ölçüde azalacaktır. Bunun nedeni, aktif bileşiklerin, etkilenen dokuya derinlemesine nüfuz edememesinden kaynaklanmaktadır, çünkü bunlar, ihtiyaç duyulan alandan, içecekler veya yiyeceklerle birlikte çıkarılacaktır. Tedavi şekerleri genellikle hastalığın seyrini kolaylaştırmak ve tedavi etmek için kısa süreli kullanım için tasarlanır. Kullanımları işe yaramazsa, başka bir benzer aracı deneyebilirsiniz. Belirgin yan etkiler olduğunda veya hastanın durumu kötüleştiğinde, hemen durdurulmalıdır.

Hamileyken hangi tabletleri kullanabilirim?

Hamilelik sırasında, ilaç seçimine özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı şey şekerleme ve pastillerin kullanımı için de geçerlidir. Birçoğu, hem bebeği taşıyan aşamada hem de emzirme döneminde kontrendikedir. Ancak, özel kontrendikasyonları olmayan ve yan etkileri olmayan bu araçların bile, sadece bu anın doktor ile anlaşılmasından sonra kullanılmalıdır.

Lisanslı ilaçlara şeker salkımları ve lysobact tabletleri dahildir. Ayrıca nane, okaliptüs veya mentol içeren düzenli şekerleme ürünlerini de tavsiye edebilirsiniz. Aynı iş hakkında limon ve bal şekeri. Oldukça kısa olsa da önemli bir etki yaratabilirler. Bu ürün, zulmün üstesinden gelmeye, ağrıyı azaltmaya, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, şeker tatlılarını çözme süreci, rahatsız edici bir manevra görevi görür; hamile kadının soğukta hoş olmayan hislerin tüm nüanslarını sabitlemesine izin vermez.

Çocuklar için boğaz ağrısı için etkili ve güvenli haplar

Çoğu emzirme hapı ve şekeri altı ila yedi yaş arası çocuklara verilebilir. Ancak, çare, daha erken yaştaki çocuklar tarafından kullanılmasına izin verildiği durumlarda bile, uyanık olmalıdır. Böyle bir ilaç popernutsya kolaydır.Çocuğun şeker çatlamak ve onları kontrol edilemeyen almamış olduğunu izlemek gerekir, ebeveynlerin bilgisi olmadan paketleme almak.

Ayrıca olası istenmeyen etkilerin tezahürünü izlemek gereklidir. Özellikle bebekler için üretilen birçok terapötik şekerin, sentetik boyalar, kokular, kokular içerdiği akılda tutulmalıdır. Lolipop ilaçları orijinal olarak çocuk yaş grubu için özel olarak tasarlanmış olsa da, bunlardan herhangi biri sadece bir doktor tarafından ve sadece kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak reçete edilir. Yeni edinilen çareyi bebeğe vermeden önce, talimatları dikkatlice okumalı, endikasyonları ve uyarıları okumalı, norm ve dozu kontrol etmelisiniz.

En popüler ürünler:

 • Faryngosept - üç yaşından itibaren çocuklara verilir;
 • Lizobakt - ayrıca üç yıl izin verilir;
 • Sepoplet neo - dört yıldan beri izin verilir;
 • Strepsils - altı yaşından itibaren gösterilir;
 • Dr. Theiss - sadece on iki yaşından itibaren alabilirsiniz.

Propolis, boğaz hastalıklarında hoş olmayan semptomları ortadan kaldırmak için çok etkili bir ilaçtır. Bir çocuğa, bu arı ürünü ile doyurulmuş bir rafine şeker küpü verilebilir. Ayrıca, "Sibirya Propolis'i" veya "Medoc" Ukraynalı ticari markalı ürünler gibi online mağazalarda propolis bazlı doğal ürünler satın almak mümkündür. Boğaz ağrısı için bu ilaçlar, lezzetli, etkili ve yeterince güvenlidir. Ancak, bir uzmanla önceden görüşmeksizin, çocuğa bağımsız olarak atanmamalıdırlar.

Boğaz ağrısı için en iyi lolipoplar

Boğaz ağrısından hangi şekerler en etkilidir?

Boğaz ağrısı viral, bakteriyel ve fungal enfeksiyonlara neden olabilir. Karmaşık tedavinin bir parçası olarak, iltihabı hafifleten, mukoza zarını yumuşatan ve ağrıyı etkin bir şekilde ortadan kaldıran lolipopları kullanmak mantıklıdır.

Boğaz ağrısı arasından seçim yapmak için ne lolipop?

Emilim "Gramicidin C" için bir antimikrobiyal etkisi vardır, sistematik kullanımda bağımlılık ve mikroorganizmaların direncine neden olmaz, ağız ve farenks mikroorganizmalardan temizlemek için yardımcı olur tükürük, ayrılmasını artırır. Semptomatik etkiye ek olarak, lolipoplar sadece bir antiseptik değil, bir antibiyotik içerdikleri için iyileştirici bir etkiye sahiptir.

Kompozisyondaki "Gramcidin Neo", pratik olarak ilk ilaçla aynıdır. Ancak, belirgin bir anestezi etkisi olan bir lokal anestezi içerir. İlk şeker çözüldükten sonra, boğazdaki ağrı kaybolur, yutmak çok daha kolay hale gelir.

"Stopangin", antibiyotik ve anestetik ile kombine bir preparattır. Belirgin bir anti-inflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir. Gebe kalmayı planlayan kişiler için lolipop önerilmemektedir.

"Septotelet Neo" - antiseptik etkisi ile lolipop. Nazofarenksin viral lezyonları için ilacın en rasyonel kullanımı. İlaç antibakteriyel etkiye sahip değildir ve dört yıla kadar çocuklarda kontrendikedir.

"Geksoral" - ilaç, sprey, çözelti ve tablet şeklinde kullanılabilir. Lolipoplar sadece güçlü antibakteriyel değil, aynı zamanda antifungal de değildir. Uzamış anjina, farenjit ve larenjit ile birlikte, kompleks tedavinin bir parçası olarak "Geksoral" kullanımı rasyoneldir.

"Strepsils" - doğal mentol ve okaliptüs ile lolipop. İlacın antiseptik etkisi, yumuşatıcı ve dikkat dağıtıcı bir etki ile desteklenir. Boğaz ağrısı için semptomatik tedavi olarak rasyonel olarak kullanılır.

"Teraflu Lar" - antiseptik ve analjezik etkisi ile lolipop. Boğaz ağrısı ile, ilacın doktor reçetesine uygulanması rasyoneldir.

Boğazda ağrıya karşı lolipop kullanımının güvenliği

Kural olarak, şekerleri kullanırken, ilacın sadece küçük bir kısmı sistemik kan dolaşımına emilir. Bu nedenle, semptomları kolaylaştırmak ve ortadan kaldırmak için şeker kullanımı oldukça etkili ve güvenlidir. Ancak eğer boğaz ağrısına ateş eşlik ediyorsa, titreme sadece şeker almak etkisiz olabilir. Herhangi bir semptomla birlikte, bir doktora görünmek ve karmaşık tedavi yöntemleri konusunda tavsiyelerde bulunmak önemlidir. Ayrıca, alerjik reaksiyonlardan muzdarip kişiler anestezik lolipopları yalnızca doktor tavsiyesi üzerine kullanmalıdırlar, çünkü laringeal ödem ve şiddetli alerjik reaksiyona neden olabilecek anestezikler içerirler.

Boğazdan resorptif şekerler tavsiye ederim (larenjitim var, şartsız doktorlara sahip bir bölge var)

cevaplar:

Virüs

Boğaz tedavisinde çok farklı "şeker tabletleri" vardır. Hepsi aynı etken maddeyi içerirler - genellikle 2 antiseptik, ana patojenlere karşı etkili, boğazda ağrıya neden olur, bazıları etkilerini geliştiren ek bileşenlere sahiptir. Bu uyuşturucu grubuna, bu serinin ilk temsilcisi olan ve Ukrayna'da kayıtlı olan Strepsils (Büyük Britanya). Strepsiller, antiseptiklere ek olarak, ilave anti-enflamatuar, analjezik ve "serinletici" etkilere sahip olan bal, limon ve uçucu yağları (nane, anason, portakal) içerir. Diyabet varlığında, sadece limon ve otlar içeren salkımların şeker içermediğini dikkate almak gerekir.
Aşağıdaki hesabında ilaçların bir çok Hindistan üretimini analogları - Adzhisept, Vokasept, Gorpils, Dinstril Neo-ANGIN, Traysils (bal, limon ya da mentol ve okaliptüs ile). Hazırlıklar, çeşitli lezzet katkı maddeleriyle birlikte - portakal, limon, ahududu, bal tadı ile verilir. Hepsi genellikle bu acıdan sonra boğazında geçemiyor, sen (doktor tavsiyesi dayalı seçildi) oral uygulama için daha güçlü bir antimikrobiyal ajanlar almak için gitmek gerekir, 2-4 gün içinde primenyayutcya edilir.
Son zamanlarda, güçlü bir lokal anestezik lidokain (ilaca lidokain ilacını uygulayan ilaçlar için geçerli değildir) içeren yeni bir Strepsils - Strepsils artı çeşidini kaydettik. Bu ilaç ağız ve boğazda şiddetli ağrı için önerilir.
antimikrobiyal bir dizi "Yeni" - Trachisan nedeniyle mikrop, bazı virüs ve mantarlar gibi yıkıcı kompozisyonu, sadece antiseptik değildir varlığı, aynı zamanda, antibiyotik tirotrisin, antimikrobiyel aktivite belirgin özelliği, pastilleri.
Boğaz ağrısı için "dikkat dağıtıcı" etkisi, mentol - Minton, Rondo ve Tunes içeren lolipoplardır. Pratik olarak ağrıya neden olan mikroorganizmaları ve virüsleri etkilemezler, ancak analjezik ve ferahlatıcı etkiye sahiptirler. Anti-inflamatuar etki, adaçayı ile Lollipops. Boğazdaki ağrılarla (anjina, farenjit, onlarla ilişkili öksürük), Dr. Mohm'ın meyan kökü, uçucu yağlar ve mentol içeren, enflamasyonu ve ağrısını azaltan pastilleri alabilirsiniz.
Onlar bir meyve lezzet var, ama güçlü antiseptik klorheksidin ihtiva boğaz boğaz pastilleri iyi bir etkisi yoktur. Bu ilaç bakteriler üzerinde değil, aynı zamanda mantar ve bazı virüslere, sadece hareket, bu (sadece klorheksidin içerir) Sebidin (ek olarak başka bir askorbinku içerir) Antiangin (varlığı nedeniyle güçlü bir analjezik etkiye sahip baklava Fervex boğaz dahildir lokal anestezik aktivite ve mentol ile preparasyon). Benzer bir formülasyon, ancak daha uygun bir dozaj formu (aerosol), Collustan olarak adlandırılan bir preparasyona sahiptir. Bütün bu ilaçlar, üst solunum yolu hastalıkları a uygun olarak kullanıldı ve uygulama stomatologicheskly, ağız boşluğu enfeksiyöz lezyonlarda edilir.
nane, okaliptüs, kekik bitkisel koruyucu (timol) ve mentol uçucu yağlar - de kanıtlanmıştır pastiller Septolete bitki bileşenleri ile birlikte geniş spektrumlu bir antiseptik benzalkonyum ihtiva etmektedir. Daha dar bir etki spektrumu sadece mentol ve okaliptüs yağı içeren Pectussin içerir.
Doğal antiseptik lizozim preparatları ve Geksaliz Lisobakt içerdiği ağız hastalığı patojenlere karşı antimikrobiyal etkiye sahip. Bunların her birinin kendine has özellikleri vardır: Geksaliz, anti-enflamatuar ve analjezik aktivitesi, hem de daha kuvvetli bir antimikrobiyal etki nedeniyle Biklotimol sahiptir - sebze antimikrobiyal kekik ve Lisobakt soğuk algınlığı ile artar ihtiyacı olan vitamin B6, varlığına bağlı olarak metabolik süreçleri geliştirir.

Annem Serezha ve Julia.

Strepsils. Tharyngept'in emilimi için tabletler de vardır.

papağan

Doktor anne, eczacıya, doktor doktoruna sorabilirsin ve bunu bilmelisin

Irene

Evet, sarkıtlar iyidir ve şeker içermezler, ayrıca bir Falimint de vardır - nadir ama etkili bir muck.

Serg Sundukov

En iyi şekerler salkımdır. Ancak larenjit vryatli ile etkilidirler. Eczaneye gidin ve larenjitden bir aerosol isteyin. Daha çok bal ye.

iyi, şekerlerin yanı sıra, hala antibiyotik veya sıçrayan içmek gerekir. Strepsils Faringosept ve söylediler, ama ben bile lolipop uygun, (zaten torbalarda eczanede satılır) bir papatya gargara ve emme şekerler her zamanki gibi şekerler, satın almak için tavsiye olurdu sağlar.

Irene

Boğaz Tantum verde (eczane yemek) ve soda (bir bardak yarım çay kaşığı) ile ılık süt içmek Sulama

Lolipoplar yardım etmeyecek. Sedef (yanı sıra, en kötü, pharyngocept, ama uzun bir süre tedavi edilecektir) yanı sıra böyle bir ilaç (resorpsiyon için tabletler) - falimint vardır. Sadece böyle davalar için. Sesini son vermeden iyi ve hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur (Biliyoruz, çünkü sahnede çalışıyoruz ve larenjit bizim profesyonel problemimizdir)

Tatiana

Sütlü içecek tavsiye edilmez. !
Alkali inhalasyonu! su ile soda!
Bir şeker eczanelerde sadece denizdir (bütçenizde)
Birçoğu sizi çoktan tavsiye etti!
Ayrıca "Laripront" da vardır - herhangi bir etiyolojinin faringolaringit için de iyidir.

PsihoParanoia

En iyi TRAVISIL. HER ZAMAN sadece onları eritir. Ağrı bir el gibi kaldırır!

Amelia Pond

Hexoral spreyler satın alır veya stopangin (yanıyor ama etkilidir). Stopangin kullanarak 2 gün boyunca larenjitden kurtuldum. Lolipoplar uzun ve çoğu zaman verimsizdir. Benim için her durumda.

Yulia Vakula

Sadece Tonzilotren'i kullanıyorum. Bu güvenli ve güvenilir bir homeopati. Boğazın tüm semptomlarını giderir. Çocuklar için de uygundur. Bana her zaman yardım ederler.

Resorpsiyon için bir boğaz ağrısı olan bir tablet çeşitleri

Neredeyse herhangi bir akıntılı hastalık boğazda ağrıya neden olur. Bu semptom, ek olarak, daha ciddi bir virüs hastalığının bir işareti olabilir. Tedavinin başlangıcından önce nedenini belirlemek gerekir. Boğaz ağrısı için resorptif hapları seçmek, her bir çare kendi yolunda çalıştığı dikkate değerdir. İlaçların bazı özellikleri vardır ve birtakım kontrendikasyonları vardır. Doğru şekilde kalifiye bir doktora yardımcı olacak ilacı alınız.

İlaçlar boğaz ağrısına karşı nasıl çalışır?

Bu tür bir çare yerel bir etkiye sahiptir - iltihabı hafifletir. Genellikle hoş olmayan bir semptomu çabucak ortadan kaldırmak için alınırlar. Bir kural olarak, ağrı ilaçları akut farenjit veya boğaz ağrısı formları olan hastalar için reçete edilir. Etkili maddeler ve inflamasyonun odağı sürekli olduğunda boğazın kronik hastalıklarının varlığında. Anestezikler ayrıca oral patolojileri (stomatit veya periodontitis) tedavi etmek için de kullanılabilir.

Boğazda keskin ağrıdan tabletleri seyreltin, sadece etkili bir şekilde uyutmakla kalmaz, aynı zamanda anti-enflamatuar, antibakteriyel, iyileştirici etkiye de sahiptir. Zararlı bakterilerin neden olduğu patojenik süreçler, antibiyotiklerle tedavi edilmelidir, ancak bu tür ciddi ilaçların alınması ile acele edilmesi gerekli değildir. Doktorlar öncelikle antibakteriyel etkiye sahip (antiseptik) yerel ürünlerin yardımıyla iyileşmeye çalışmaktadırlar.

Larenkste ağrıya neden olan spesifik enfeksiyonun zor olduğunu belirleyin. Bu laboratuvar araştırması ile belirlenebilir. Çoğu zaman bunun için zaman yoktur - hastanın acıları acilen gidermesi gerekir. Daha sonra doktor ona geniş bir etki spektrumunun emilim tabletlerini atar. Bir semptomu mümkün olan en kısa sürede gidermeye yardımcı olurlar.

Hangi bileşenler boğazdan tablet içerir

Boğaz için hemen hemen tüm resorptif haplar bir zarf etkisi yaratır. Bu nedenle, hasta larinkste yırtılma, kesik hissi ve iritasyona uğrar. Ana aktif bileşen dahil olmak üzere preparatların bileşimi, önemli ölçüde farklıdır. Emilebilir tabletlerin ana maddesi genellikle aşağıdakilerden biridir:

 • benzidamin hidroklorür;
 • diklorobenzil alkol;
 • ambazon monohidrat;
 • amylmetacresol.

Maddeler lokal anestezik etkiye sahiptir, iltihabı hafifletir ve çeşitli patojenik bakterileri yok eder. Birçok tablet, bağışıklık sistemini uyaran askorbik asit içerir. Lolipoplar, durulama ve spreylere yönelik solüsyonlarla birlikte, hoş olmayan semptomların soğuk bir şekilde hızla giderilmesi için ilk yardım görevi görür. Boğaz ağrısı için araçların kompleksi bir dizi diğer bileşenleri içerir:

 • lokal anestezikler;
 • uçucu yağlar;
 • koku giderici maddeler;
 • tatlandırıcılar.

Resorpsiyon için bir boğaz ağrısı olan bir tablet çeşitleri

Boğazdan sağanak için boğazdan tabletler, birincil rolünü yerine getirmenin yanı sıra iltihaplanmayı da ortadan kaldıran etkili bir araçtır. Kökeninin nedeni kaldırıldı - patojenik bakteriler, virüsler. Yerel yardımlarla kendi kendine tedaviye başlamadan önce, sorunun boyutunu değerlendirmelisiniz. Ateşin eşlik ettiği anjinada, resorptif tabletler sadece antibiyotik tedavisine ek olarak kullanılabilir.

antiseptikler

Dezenfeksiyon amaçlı tabletler antiseptik eylem. Antiseptiklerin alınması, sadece hastalığın bakteriyel veya viral yapısıyla değil, aynı zamanda semptomun diğer patojenlerin etkisi altında ortaya çıkmasıyla da mümkündür. Daha sonra boğazdan gelen ilaç larinksin tahriş olmuş mukozasını yumuşatmaya yardımcı olur. Tabletlerin bileşimi, ağrıyı hafifletmeye, iltihabı hafifletmeye ve patojenik bakterileri yok etmeye yardımcı olur. Yemeklerden sonra 1 tablet için günde 3-5 kez alın. Tedavinin seyri 5 ila 3 hafta arasında olabilir. Boğazda ağrı için antiseptik ilaçlara:

analjezikler

Bununla birlikte, soğuk algınlığı tedavisinde bu tip tabletler yutulmalı, ancak ağrının hızlı bir şekilde giderilmesi için çözülmeleri daha iyidir. Analjezikler, şişkinlik ve iltihaptan kurtulmaya yardımcı olur, vücut ısısını azaltır. Fon, hastanın durumunu önemli ölçüde kolaylaştırır, ancak hastalığın temel nedeninde, emici tabletler etkilemez. Eğer elinizde başka antiseptik veya antibakteriyel ilaç yoksa, içki fonları yetişkinlere izin verilir. Günlük dozaj, bir seferde 3 tablet 1'dir. Analjezikler grubu şunları içerir:

kombine

Kombine ilaçların özelliği, soğuk algınlığı semptomları üzerindeki çok taraflı eylemlerinde yatmaktadır. Bu emilebilir tabletler dezenfekte edilir, larinksi dezenfekte eder, ağrıyı ve iltihabı azaltır. Birçok kombinasyon ilaçların bileşimi, terapötik etkiyi arttırmak için vitaminler ekledi. Resorptif tabletler al, 2-3 saat arayla günde 8 defaya kadar izin verilir. Günde bir çocuk 3 tabletten fazla veremez. Birleşik ürünler şunları içerir:

Çocuğa bir boğaz tedavi etmek

Çocuğun boğaz ağrısı varsa, yiyecek ve suyu reddeder, vücut ısısı yükselir, çocuk zayıflar ve kaprisli olmaya başlar - bunlar boğaz ağrısı belirtileridir. Gırtlaktaki enflamatuar süreç daima ses tellerini etkiler, bu nedenle bebeğin sesi kısılır. Kural olarak, çocukların anjina 10 günden uzun sürmez. Hastalığın tedavisinin başarısı, çocuk doktoru tarafından atanan terapinin zamanında başlatılmasına bağlıdır. Farklı yaşlarda çocuklar nasıl tedavi edilir:

 • 1 yıla kadar. Doğumdan küçük çocuklara ve 3 yıla kadar, ağızda bir şey tutabilmeleri için рассасывающих tabletleri boğazda bir ağrıya maruz bırakmazlar. Ağrılı bebeklere bol miktarda ılık sıvı verilmelidir (çile, ahududu, kızılcık çayı). Çocuk odası sürekli havalandırılmalı, böylece hava çoğu zaman güncellenmelidir. Isınma kompresinin uygulanmasına izin verilir.
 • Çocuklar 2 yıl. Yerel olarak dahil olmak üzere, bir boğaz tedavisi için çocuk antibakteriyel ajanlar vermek için bağımsız olarak, bu gerekli değildir. Doktorun reçetesine göre, bebek "Tharyngosept", "Antiangin", "Sebidine" alabilir. Ayrıca, küçük çocuklar için "Bronhicum" veya "Doctor Moma" gibi emme şekerler kabul edilebilir. Bu gibi pastillerin kullanımının hoş olmayan bir semptoma neden olan herhangi bir hastalıkta boğaz tedavisi için izin verilir.
 • 3 ila 5 yıl arasında. Bebeğe yukarıdaki emilebilir tabletleri verebilirsiniz. Boğazınızı düzenli olarak tuzlu çözelti ile yıkamalı, votka veya sirke sıkıştırmaları yapmalısınız. Hasta bir çocuğun diyetinde, akut, ekşi veya sıcak yiyecek olmamalıdır - daha da boğazını tahriş eder.

Boğaz ağrısı olan hamile kadınları kullanabilir miyim

Hamilelikte sık görülen bir fenomen bağışıklıkta azalmadır, bu da viral hastalıklarla enfeksiyona ve bunun sonucunda boğazda ağrıya neden olur. Bu hoş olmayan semptomun tedavisinin seyri fetüse zarar vermemelidir, bu yüzden terapi sadece doktor tarafından seçilmelidir. Hamile kadınlar için birçok resorptif tablet, pastil, lolipop yasaktır, ancak güvenli preparatlar da vardır:

 1. "Lizobakt" (günde 6 tablete kadar);
 2. "Grammidin";
 3. "Neo-Angin" (sadece akut ihtiyacı olan 3-4 gün içinde alınabilir).

Ilk doktor

Boğaz pastilleri

Boğaz boğazından şeker şekerlerinin isimleri

Şekerlerin en popüler bileşeni önce mentol oldu. Şimdi bal, adaçayı, uçucu yağları, ek maddeleri (şeker, vitaminler, bitki özleri) kullanın. Bileşim, boğazdaki acıdan şekerin adıyla yansıtılır.

Ajisept - ses cihazını zorlayan kişilere tavsiyede bulunun: konuşmacılara, öğretmenlere, sanatçılara. Grammidin - antibakteriyel ve anestezik özelliklere sahiptir. Carmolis - eski bir tarife göre, on dağ bitkisinin esansiyel yağları üzerinde yaratılmış. Anne - şifalı otlar sayesinde öksürük tedavisini mükemmel bir şekilde tamamlar. Strepsils - okaliptüs ve mentol ile. Liquorice lolipoplar, bir şeker yerine, meyan kökü özü ile doğal bir ilaçtır; diyabet için yararlıdır. Adaçayı özü ile - iltihabı gidermek, kısık sesi, nefesi ferahlatmak için yardımcı olur. Koldakt Lorpils antibiyotikli - kronik bademcik iltihabı, pürülan anjina, farenjit tedavisi hızlandırır; mukoza yumuşatır, ağrıyı azaltır (bir doktor tarafından reçete edildiği gibi). Travisil - yarım düzine ottan elde edilen özler temelinde yapılır. Rinza lorcept - ağız ve yutak iltihaplı kavitesinin tedavisi için. Falimint - antiseptik, analjezik etkileri ile; Mukoza kurulamayın. Bobs şekeri karamel - soğuk ve SARS için öksürüğü ortadan kaldırır. Koflet - benzersiz bir bitkisel formülü ile (bronşların düz kas hücrelerinin normalleşmesine katkıda bulunur). Lizobakt - özellikle diş problemleri için yararlı olan üst solunum yollarındaki enflamatuar semptomları ortadan kaldırır. Boğazdaki bir ağrıdan alınan pastiller ayrıca bağımsız olarak da hazırlanabilir.

Grammidin

ENT hastalıklarına karşı tabletlerde etkili antibakteriyel madde, ağızda enflamatuar süreçlere neden olan çoğu patojen için felaketli aktif bileşen gramicidin içerir.

Boğazdaki bir ağrıdan elde edilen pastiller tablet biçiminde çıkar:

Grammidin. Grammidin NEO. Anestezik ile Grammidin.

Tabletler antibakteriyel etkiye sahiptir, hızla ağrıyı hafifletir ve hastanın durumunu rahatlatır, bağımlılığa neden olmaz. Anestezi ile varyant anestezi sağlar.

günde dört kez, iki tablet; çocuk 4 - 12 yaş - bir; dört yıla kadar ve emzirme ile yasaklanmıştır; hamile - dikkatli ile; 5 - 6 günden uzun değil; gromidin NEO - bir tablet: çocuklar bir ila iki kez, yetişkinler üç ila dört, yedi güne kadar; resorpsiyondan sonra, bir ya da iki saat içmemek ya da yemek yememek.

Diğer formlar (merhemler, spreyler) - açık bir sahte.

Strepsils

Bu pulun boğazındaki bir ağrıdan alınan pastiller, çeşitli lezzetlerle, ama en etkili - mentol ve okaliptüs ile dışarı atılır. Ilaç içerir:

uçucu yağlar; nane (ağrıyı azaltır); okaliptüs (iltihabı hafifletir);

ağrı nedenini ortadan kaldırmak; nefes al ve yenile.

Strepsils, her biri 12'şer adet olmak üzere karton kutularda paketlenmiştir. Lolipoplar, hareket halindeyken evin dışında kullanım için uygundur.

Strepsils Intensive, ağrı ve iltihapları hafifletir. Rezorpsiyon, ağız boşluğu boyunca dağıldığında, lokal tahrişe neden olmaz.

Ayrıca 12 yaşından itibaren çocuklara gösterilmiştir. Doz - üçte 1 tablet - her altı saatte bir, maksimum günlük dozaj - beş adet; Boğazda rahatsızlığın ortadan kalkmasına uygulanır, ancak üç günden fazla olmamalıdır.

Öksürük damlaları ve boğaz ağrısı

Öksürük ve boğaz ağrısından alınan pastiller, hem ağrı hem de öksürük semptomlarını ortadan kaldırarak karmaşık bir etkiye sahiptir:

Annem - terlemeyi ortadan kaldırır, balgam üretimini kolaylaştırır. Falimint - kuru değil, verimsiz bir öksürüğü ortadan kaldırır. Adaçayı ile lolipop. Eşsiz bir bitkisel takviyesi olan Koflet. Voksept - nane-okaliptüs. Chlorophyllipt. Ekinezya ile öksürükten Ricola. Jakemans c doğal bileşimi. Öksürükten 36.6 anason ve nane. Lakrimal pastil. Dört otlar gücü.

Çocuklar için boğaz ağrısından pastil

Çocuklar için bir boğazdaki ağrıdan alınan pastiller, minimum boya ve tatlandırıcı, yapay katkı maddesi, alerjen ile seçilmelidir. Yaş, günlük doz, kullanım süresi ile ilgili önerileri dikkatlice izleyin. Görünüşte zararsız görünmek yerine uyuşturuculara yardım etmeyen çocuğa zarar verdi.

Çocuklar için pastillerin listesi:

Küçük çocuklar için Carmolis (bal ve limon yerine mentol). 3 yıl sonra C vitamini ile Tantum Verde, Alp otlar üzerinde Carmolis. 3 yıl sonra Tharyngept. 4 yıldan itibaren Sepotlet Neo. 5 yaşından itibaren sedyeler (alerji mümkündür). 6 yaşından itibaren Agizept. 12 ile Strepfen. Bir adaçayı özü ile, 12 yıl sonra bal.

Bir antibiyotik ile boğaz ağrısı gelen pastiller

Bir antibiyotik ile boğazda bir ağrıdan alınan pastiller, bir öksürükte ve en üst solunum yollarının iltihaplarında bir tıbbi etkiyi güçlendirir:

Falimint - sinir uçlarında etkili, analjezik etkisi vardır, kusmayı önler. Pharyngept - pnömo, stafil, streptokoklarda bakteriyostatik etkiye sahiptir. Lizobakt - aktif doğal bir madde lizozim ile. Sage Green doktoru (lolipop, pastil, tablet) - bir arada üç: antimikrobiyal, antiviral, antifungal. Theiss (anason ve rezene + C vitamini ile). Klorofilkil - doğal okaliptüs özü ile. Grammidin seçeneklerden biridir. Koldakt Lorpils.

Anestezi ile boğaz ağrısından pastil

Anestezi ile boğazda bir ağrıdan alınan pastiller, ağız boşluğunda güçlü ağrılı duyularda gösterilmiştir. Bu kompozisyon sayesinde ek anestezi sağlarlar. İşte bu şekerlerden bazıları:

Anestezik ile Grammidin. Pastiller içinde Teraflyu. Tantum Verde. Hexoral tabletler klasik. Tabletlerde Laripront: Diş ve KBB işlemlerinden önce ve sonra çeşitli etiyolojilerin enfeksiyöz ve enflamatuar patolojileri için kullanılır.

Boğazdaki ağrıdan uygulama şekeri ve şeker şekeri dozu

Boğazdaki ağrılardaki tüm şekerler ağızda yavaş emilim ve ağızda, boğazda, farenksde dağılım için tasarlanmıştır. Çiğnenemezler, tamamen eriyene kadar ağzınızda saklayınız.

Birkaç saat içinde tekrarlayarak bir ila iki parça uygulayın. Terapötik etkiyi azaltmamak için, bir süre sonra (yarım saatten az olmamak kaydıyla), içemezsiniz, yiyemezsiniz, gargara yapamazsınız.

Uygulama şekli ve boğazda ağrıdan şeker şekerlerinin dozu:

Adizept: Her üç saatte bir tablet (hem çocuklar hem de yetişkinler için). Travisil: Yetişkin 2 ila 3, 6 yaşından büyük çocuklar - günde üç kez bir veya iki şeker (ya da bir doktor tarafından reçete edilen). Falimint: her 2 ila 3 saatte bir draje. Bir doktora danışmadan uzun süreli kullanım (beş günden fazla) önerilmez.

İzin verilen uygulama süresi genellikle 3 ila 5 gün, maksimum - 8'dir.

Boğazın ağrıması sırasında kullanılan ilk ilaç, çözmeniz gereken lolipop, tablet ve pastildir. Bunlar, ağrıyı durdurma boğaz mukoz membranında enflamasyon azaltmak mümkün, kuru öksürük atağı boğaz mukozası üzerinde reseptörlerin stimülasyonu ortadan kaldırmak. Ancak ilaç endüstrisi çok fazla üretir. Hangi emici hapların boğaz ağrısı ile gerçekten yardımcı olduğunu nereden biliyorsunuz?

Aşağıda, emilmede hangi pastillerin, pastillerin veya tabletlerin var olduğunu, hangisinin en etkili olduğunu, hangisinin en uygun fiyat segmentine atfedilebileceğini ele alacağız. Ayrıca, hamile kadınlarda hangi araçların kullanılabileceğini ve hangileri - çocuklarda da tanımlayacağız.

Lolipop ve emme hapları aracılığıyla kim yardımcı olacaktır

Bir boğaz ya da preparatların serbest bırakılmasının diğer biçimleri için pastiller, resorpsiyon olduğu varsayılırsa veya atanırsa:

boğaz ağrısı; boğazda “zulüm”, “üzüntü” duygusu; sigara veya ARVI sırasında kuru mide öksürüğü; ağrılı yutma; boğaz ağrısı ile öksürük kombinasyonu; ağız kokusu; kısık ses; dişeti ağrısı; ağız boşluğu üzerinde (örneğin, diş implantlarını yerleştirmeden önce) invaziv girişimlerin yapılmasına yönelik bir preparat olarak.

Ancak dikkat, boğaz ağrıyor ve ağrılı yutulduğunda, durum sadece viral bir enfeksiyonun bir belirtisi olabilir. Bu aynı zamanda bademciklerin etrafında streptococcus (daha az sıklıkta - stafilokok) ve flegmon yağ dokusunun neden olduğu lacunar anjinaya da işaret etmektedir. Bu hastalıklar zorunlu sistemik antibiyotik reçete ile tedavi edilir, aksi takdirde yaşamı tehdit eden komplikasyonlar gelişebilir. Bu durumda, bazı şekerler (antibiyotiklerle bile) yeterli değildir. Yani bir boğaz ağrısı içine bakarak, sen bademcikler beyaz noktalar (irinli plak) üzerine bakın veya aynaya bakarak şişmiş boyun, eczaneye gidip hemen saatli KBB doktorlarına hastaneye gitmeye gerek olmadığını göstermektedir.

Boğaz ağrısından şekerli şeker çeşitleri

Boğazdaki ağrıyı azaltmak için ana aktif bileşenlere bağlı olarak aşağıdakiler kullanılabilir:

Lollipop doğal olarak. Papatya, adaçayı, meyankökü, zencefil özleri içerebilirler; limon ve bal içerebilirler. Bileşenleri nedeniyle bir anti-inflamatuar etkiye sahiptirler. Ayrıca, tükürüğü artırırlar. Tükürük, ürünün bileşenleri ile birlikte, boğaz yağlar, nemlendirir, içindeki kuruluğu azaltır. Talimatlarda aksi belirtilmediği sürece hamilelikte kullanılabilen bu ilaçlardır. Antiseptiklerle emilim için hazırlıklar. Bu, enflamasyon ve boğaz ağrısına neden olan çok sayıda mikroorganizmaları (virüsler dahil) yok etmek için tasarlanmış en yaygın ilaç grubudur. Antibiyotikli lolipoplar. Ağız boşluğunda lokalize olan sadece hassas bakterileri yok edebilirler. Virüs veya mantar florası üzerinde hareket etmeyin. Ağız boşluğunda yararlı ve zararlı mikrofloralar arasındaki dengenin ihlaline neden olurlar, bu nedenle amaçlarının sadece bir doktorun yapabileceği haklı olması gerekir. Bağışıklık düzenleyici etkisi ile resorpsiyon için hazırlıklar. Üreticiler, bu tür ilaçların hem lokal hem de sistemik bağışıklığı normalleştirdiğini belirtmektedir. Boğaz ağrısı için Homeopatik ilaçlar. Antiinflamatuar ve analjezik etkiye sahiptirler, mikroplara karşı hareket etmezler. Birleşik fonlar. Bu tür pastillerin veya pastillerin bileşimi birkaç farklı bileşen içerir: genellikle doğal veya sentetik kaynaklı bir anti-enflamatuar ajan, bir dekonjestan bileşeni, bir antiseptik. Ev yapımı lolipop -evde lolipop yapmak nasıl

Resorpsiyon için bu tür preparasyonların temel çoğunluğu, temel olarak, sadece bir kanda absorbe edilmeyen sadece lokal aksiyon ortaya çıkarır. Aktif maddenin sadece "Falimint", "Septotlet Total" üreticileri tarafından kan içine emildiğini söylüyorlar.

Doğal malzemelerle lolipop

Taysse "Sage" (turuncu, limon, limon balsamı) tadı

analogları: Lolipop "Sage" (Verbena tarafından üretilmiştir), Tabletler "Sage" 600 mg / tab. resorpsiyon için pastiller "Sage"
yapı: adaçayı özü
Kontrendikasyonlar: adaçayı hoşgörüsüzlük
Nasıl içmek: 2-3 saat içinde 1-2 t.
fiyat: Verbena lolipoplar - 60 g / 60 r, Şekerler d Taisa 50 g / 130 r, Adaçayı 12 macun. - 120 p, 24 macun. - 200 r, "Sage 600 mg" 120 r

Bobs (portakal-limon, köknar + mentol, orman meyveleri, adaçayı + ıhlamur, ahududu çayı, propolis + nane, bal artı limon)

formül: çeşitli phytocomponents
Kontrendikasyonlar: bileşenlerden herhangi birine aşırı duyarlılık (AKP)
Nasıl alınır: max - 10 buz / gün
fiyat: 32 g - 90 r

Broncho Veda

Çekirdekte: Bitkisel özlerin bir kombinasyonu
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl kullanılır: 1 buz. 3-4 p / gün
fiyat: 12 buz / 110-150 ovmak

Meyan kökü lolipop

formül: Bir meyan kökü özü
kontrendike: meyankökü, tatlandırıcılar veya laktitol intoleransı
harmanlama: 5-6 buz. * 4-5 yarış / gün
fiyat: 45-65 p

"Doktor Anne" - pastiller

yapı: Meyan kökü, amblem, zencefil, mentol, tatlandırıcılar
Yapamazsın: otomatik şanzımanlı
almak: 1 yapıştırın. 2 saat sonra, en fazla 10 buz / 24 saat.
fiyat: 120 r

Thyss pastilles

yapı: Askorbik asit, okaliptüs ve nane yağı + mentol ile kızılcık suyu; adaçayı + bal; diğer kombinasyonlar
Kontrendikasyonlar: otomatik şanzıman ile. Diabetes mellitus'ta "köknarlı Ekinezya" hariç hepsi kullanılmamaktadır.
Resepsiyon modu: 3-5 buz / gün.
kurs: 14 güne kadar
fiyat: 50 g / 120 r

Linkas Lor

içerik: bir çok bitkisel bileşen
Kontrendikasyonlar: ACP, diabetes mellitus
Nasıl alınır: 1 yapıştırın. her 2-3 saatte bir, max - 8 hamur / gün
fiyat: 16 hamur / 90 r

yapı: okaliptüs yağı, glikoz şurubu, mentol. Bu bir besin takviyesidir, ilaç değildir.
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl içmek: 1 buz. 2 saat sonra, maksimum - 10 buz / gün.
fiyat: 1 paket / 50 r

Carmolis (şekerli ve içermeyen, ballı, çocuklu: kiraz / bal)

yapı: uçucu yağların bir kombinasyonu
Kontrendikasyonlar: AKP. Şeker ile pastil için - diyabet mellitus
Dozlama rejimi: 1 buz. 2 saat sonra maks - 10 buz / gün
fiyat: 75 g / 230 ila 320 r

Isla Moos ve Isla Nane

yapı: cetrarium özü (İzlanda yosunu)
Kontrendikasyonlar: AKP. Şeker hastalığı ile - dikkatle: 1 yapıştırın. = 0,035 ekmek birimi
Nasıl doz: max 12 buz / gün
fiyat: Isla Moos 30 tablet / 370 r, Isla Mint 30 tablet / 350 r

Travisil

yapı: Otlar (meyankökü, akasya kabuğu, zencefil, zerdeçal, embriyo, kök ve fesleğen tohumları, diğerleri) bir arada
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl içmek: 1-2 * 3 p / gün
fiyat: 170 r / 16 buz.

Chlorophyllipt

benzer: Pektusin, Okaliptüs-M
yapı: okaliptüs özü
Eğer imkansız: ACP, solunum yollarının mukoza zarının atrofisi
Dozlama rejimi: ilk resepsiyondan sonra 6-8 saat bekleyin. Eğer dudaklar şişmediyse, burun veya ağızdan nefes alması zorlaşmamışsa, rinit görülmedi, tedavi şemasına göre devam edebilir: 1 tablet max 5 kez / gün
fiyat: 20 tablet - 100-120 r, Pectusin 10 tab - 30 r, Okaliptüs-M 20 tırnak - 170 r

Güç 4x çim

yapı: meyankökü, kekik, ıhlamur, kekik özleri
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl içmek: Yetişkinler günlük - 30 g'a kadar şekerli şekerler
fiyat: 50 g pasta / 60

Tonzillon H

yapı: karahindiba çimen, meşe kabuğu, papatya çiçeği, civanperçemi otu, atkuyruğu otu, althea kökleri
Kontrendikasyonlar: ilaç bileşenleri, laktoz veya fruktoz, laktaz eksikliği, sukroz-izomaltaz, glukoz / galaktoz malabsorbsiyonu intoleransı
Nasıl içmek: akut dönemde - 2 sekmesi. 5-6 p / gün, sonra - 2 sekmesi. 3 p / d
fiyat: 50 t / 340 r

Antiseptik ile lolipop

İlaç endüstrisi antiseptik ile böyle pastiller üretir:

Septoleto Neo (kiraz, limon veya elma)

yapı: Setilpiridinyum
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: 1 sekme. 2-3 saat içinde maksimum 8 ton / gün
fiyat: 220 r / 18tab.

Falimint

Çekirdekte: Anestezik etkisi olan antiseptik asetilaminonitropropoksibenzen
Kontrendikasyonlar: AKP
Dikkatle - Diyabetli: 1 draje = 0.03 ekmek birimi
Nasıl içmek: En fazla 10 gün / gün
fiyat: 25 draje / 220-250 r

Faringosept

Ana bileşen: Ambazon
Nasıl kullanılır: 3-5 ton / 24 saat.
fiyat: normal: 10 buz için 120 r, 20 adet için 170 r. Tarçın, nane, limon - 180 p / 20 buz ile.

Anestezi ile lolipop

Anti-anjina

Çekirdekte: tetrakain, klorheksidin, askorbat
Kontrendikasyonlar: AKP
Resepsiyon modu: 1 masa * 6 tablet / gün
fiyat: 20 ton başına 160 ruble, 120 p / 12 ton, 24 ton - 190 ruble

Anestezi ile Grammidin Neo

Çekirdekte: antibiyotik gramicidin C, lidokain, antiseptik setilpiridinyum klorür, okaliptüs, mentol
kontrendike: İçeriklere karşı bir alerji
Dozlama rejimi: 1 sekme. maksimum 4 kez / gün
fiyat: 18 tablet için 250 ruble.

Antibiyotikli lolipoplar

Anestezik ile Grammidin Neo ve Grammidin Neo

yapı: antibiyotik gramicidin C, setilpiridinyum, okaliptüs ve mentol. Anestezi ile ilaç lidokain içerir
Kontrendikasyonlar: AKP
Dozlama rejimi: 1 adet maksimum 4 p / d
fiyat: Grammidin Neo 230 r # 18, anestezi 250 r # ile Grammidin Neo

Homeopatik pastiller

Onların alımı modu aynıdır: ilk 48 saat: 30-60 dakika içinde 1 adet, ama 12 ton / gün fazla değil. İyileştirmeden sonra - 1 sekmesi. * 3 p / d

Tonzipret

yapı: kırmızı biber, phytolacca americana, guaiacum
Kontrendikasyonlar: laktoz intoleransı, ilaç bileşenleri, laktaz eksikliği, glukoz-galaktoz malabsorpsiyonu
fiyat: 50 tablet - 180 r

Tonsilotren

Malzemeler: kalsiyum krom, Silisea, Hepar sülfür D3, atropin sülfat, Mercurius bijodatus D8
Kontrendikasyonlar: ilaca veya ilacın diğer bileşenlerine karşı bir alerji, hipertiroidizm
fiyat: 550 p / 60 sekmesi.

Angın-Topuk

Malzemeler: Hg bicianatum, phytolyacca americana, apis melifika, arnika montana, hepar sulfuris, atropa belladonna
Kontrendikasyonlar: Bileşenlere veya semanın bitkilerine karşı bir alerji.
fiyat: 330-370 p / 60 sekmesi

İmmünmodülatör etki ile preparatlar

Bunlar yerel bağışıklığı "eğitmek" için tasarlanmıştır: ağız boşluğunun mukoza zarları ile temas halinde mikroorganizmalar hemen mikroplar onların toksik reaksiyonlar başlatmak beklemeden koruma üretmeye başlar.

Imudon

yapı: Bakteri lizatlan (ürün kasıtlı yok): farklı bir türden, Klebsiella, Streptococcus, Staphylococcus, Corynebacterium psevdodifteriynoy, Candida laktobasil.
Kontrendikasyonlar: Otoimmün hastalıklar, AKP, 3 yaş altı çocuklar
Nasıl alınır: 1 t. 1-2 saat içinde, maksimum 8 r / gün
fiyat: 24 tablet - 450 r, 40 tablet - 610 r

Kombinasyon bileşimli lolipoplar

Sepptolet, Septotlet D

yapı: antiseptikler benzalkonyum ve timol, mentol, nane ve okaliptüs yağları
Kontrendikasyonlar: AKP; düzenli olarak - diabetes mellitus, laktaz eksikliği, fruktoz intoleransı veya sukroz-izomaltazın konjenital eksikliği
Nasıl alınır: 1 adet maksimum 8 p / gün
fiyat: 30 pastil - 180 r

Septolete Plus

yapı: anestezik benzokain, antiseptik setilpiridinyum
Kontrendikasyonlar: ACP, fruktoz intoleransı
Dozlama rejimi: Sepptole bakın
fiyat: 18 pastil - 170-180 r

Septolete Toplamı

yapı: anti-inflamatuar bileşen benzidamin, antiseptik setilpiridinyum, okaliptüs yağı, mentol
Kontrendikasyonlar: AKP veya fruktoz
Dozlama rejimi: 1 buz. 3-6 saat içinde, en fazla 3-4 buz / gün
fiyat: 16 pastil - 250 r

Geksoral sekmeler klasik (limon, portakal, siyah frenk üzümü, bal-limon)

yapı: antiseptik klorheksidin ve anestezik benzokain
Kontrendikasyonlar: ACP, oral kavite veya farinks, fenilketonüride yaralar ve ülserler, kandaki enzim kolinesterazın azalması
Dozlama rejimi: 1 t Max 8 p / 24 saat
fiyat: 16 pastil - 180 r

Heksoral tabletler ekstra

yapı: antiseptik aksiyonun amylmetacresol ve diklorobenzil alkol, anestezik lidokain
Kontrendikasyonlar: ACP, oral kavite veya farinks, fenilketonüride yaralar ve ülserler, enzim kolinesterazın kanında bir azalma
Dozlama rejimi: önceki hazırlığa karşılık gelir
fiyat: 16 tırnak / 200 r

Angie Dr. Thyss (kiraz, deniz topalak, adaçayı, bal, limon ile)

yapı: antiseptik diklorobenzil alkol, mentol, anetol, nane yağı
Kontrendikasyonlar: AKP
Dozlama rejimi: 1 buz. 2-3 saat içinde, en fazla 6 t / 24 saat
kurs: max 2-3 gün
fiyat: 160-200 r (tada bağlı olarak) - 24 buz.

Struppils Yoğun

yapı: anti-inflamatuar ilaç flurbiprofen, antiseptik levomenthol, dekonjestan makrogol 300
Kontrendikasyonlar: mide ülseri, ACP, bronşiyal astım veya burun akıntısı, anti-enflamatuar ilaçların uygulanması, glikoz-6-fosfat dehidrogenaz enziminin eksikliği ile alevlenmesi.
Dikkatle: İleri yaş, durum gipokoagulyatornye, arteriyel hipertansiyon, ödem, hemofili, hiperbilirubinemi, karaciğer ve böbrek yetmezliği, omurilikteki bozulmuş hematopoezis, vestibüler hastalığı, işitme kaybı
Dozlama rejimi: Angi gibi. Maksimum - 5 sekme / d. Rezorpsiyon ile, tablet, ağız boşluğu boyunca hareket ettirilmelidir - mukozanın tek bir yerde tahrişini önlemek için.
fiyat: 24 saat / 350-370 r

Strepsils: bal ve limon ile, C vitamini ile, çilek ile

analoglarıNeo-Angın (şekersiz, şekersiz kiraz, şeker), Adzhisept (ananas, limon, bal-limon), Supremumların Laure, Gorpils, Astrasept
yapı: antiseptikler, alkol diklorobenzil ve amylmetacresol
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: Her 2-3 saatte bir adet, max - 8 hamur / gün
fiyat: Strepsils 16 t / s 160, Strepsils 24 t / s 370-400, 130-140 Anjina neo-p Adzhisept - 70 p Supremumların Laure - 90-110 s

Mentol ve okaliptüslü sarkıt

analoglar: Adikept okaliptüs-mentol
yapı: alkol diklorobenzen, amylmetacresol, levomenthol
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: 1 buz. 2-3 saat içinde Maksimum - 8 buz / 24 saat.
fiyat: 24 t / 210 r, Adjicept - 130 r

Boğaz ağrısı gelen tabletler

Yukarıdakilerin hepsi, insanların hem şeker hem pastil hem de emzirme hapları dediği anlamına gelir. Onlar sadece doğrudan "şeker" yazıldığı için sadece doğal içeriklere dayalı fonlar listesinden hariç, şekerle aynı şekilde sınıflandırılabildiği ortaya çıkıyor.

Bu nedenle, boğazda ağrıdan emilim için tabletler ayrılabilir:

antiseptik tabletler; anestezi ile; antibiyotik ile; Kombine bileşim.

Anestezi ile tabletler

Anestezi ile boğaz ağrısı gelen tabletler yukarıda açıklananlardır:

Septollet Plus; Septolete; Septotlet D; Anti-anjina; Geksoral sekmeler klasik ve ekstra; Anti-anjina; Anestezi ile Grammidin-Neo

Teraflu lar tat ve mentol ile

yapı: antiseptik benzoksonyum klorür (mentol - setilpiridinyum ile Teraflu Lar) ve anestezik lidokain
Kontrendikasyonlar: ACP, amonyak bileşiklerine karşı aşırı duyarlılık
Dozlama rejimi: 1 adet * 3-6 p / gün
fiyat: 20 tab / 210 r

Antiseptikler ile tabletler

Yukarıdakilere ek olarak

Strepsils ve analogları (Agitsepta, AstraSept, Suprima-Lor, Gorpils, Neo-angina); Angie Sept, Dr. Anti-anjina; Hexorola sekmeleri ekstra ve klasik; Sepptelet (klasik, D, toplam, artı, Neo); Anestezik ile Grammidin Neo; Faringosept; Falimint,

Bunlar, "hap" tanımına daha uygun olan ve boğaz ağrısına neden olan diğer ilaçlardır. Bunlar:

Lizobakt

yapıantiseptik lizozim; B6 vitamini
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: 1 adet maksimum 4 p / d
fiyat: 30 tablet / 290 r

Tantum Verde tabletleri

yapı: anti-inflamatuar ilaç benzidamin
Kontrendikasyonlar: ACP, fenilketonüri
Nasıl kullanılır: 3 yaş ve 1 çocuk için yetişkinler için. * 3-4 p / gün
fiyat: 20 t / 240 r

Laripront

yapı: antiseptik dequalinium klorür (ayrıca mantarlar üzerinde ve gram-negatif bakteriler üzerinde) ve lizozim
Kontrendikasyonlar: AKP
Dozlama rejimi: 2-3 saat içinde 1 adet. Rezorpsiyondan yarım saat sonra içecek veya yemek yiyemezsiniz.
fiyat: 20 t / 210 r

Sebidin

yapı: antiseptik klorheksidin
Kontrendikasyonlar: AKP. İlaç renkleri dolguları ve protezleri; sakaroz içerdikleri için diş çürüklüğünde diş ağrısı neden olur
Nasıl alınır: 1 adet 4-5 r / gün
fiyat: 20 t / 170 r

Geksaliz

analog: Hexadropes-pastiller
yapı: antiseptik biklotimol ve lizozom, antiviral bileşen enoxolone
Kontrendikasyonlar: AKP. diyabetli hastalar: 1 sekme = 1.044 g şeker
Dozlama rejimi: Her 2 saatte bir, maksimum 8 t / gün.
fiyat: 30 t / 260 r

Antibiyotik tabletler

Bir kişi boğaz ağrısı varsa ve doktor farenjit veya bademcik iltihabı bakteriyel mikroflora takmadan sadece viral olduğundan emin değilseniz, doktor antibiyotik içeren boğaz ağrısı preparatları ile tabletler listesinde yer alabilir.

Bir antibiyotik ile Grammidin Neo ve Grammidin Neo ilacında bir lokal antibiyotik gramicidin olabilir. Ama bazen, boğaz ağrısı ile, "antibiyotik ile tablet" ifadesi sistemik antibakteriyel ilaçlar anlamına gelir:

Flemoxin Solutab (Amoksisilin, Ospamox); Augmentin (Amoksiklav, Flemoklav); Zinnat (Aksocephus); Supraks (Iksim lupin, Panzef); Sumamed (Azitromisin, Azitro Sandoz, Azimed); ve diğerleri.

İlaç antibakteriyel ajanlar, sadece sıkı bir endikasyon altında bir hekim tarafından reçete edilir. Özellikle dozaj veya uygulama süresi karşılanmadığında antibiyotiklerin kendi kendine uygulanması mikroorganizmaların ilaçlara karşı daha dirençli hale gelmesine neden olur, bu da onları yok etmek için gittikçe daha zor hale gelir.

Önceden, bu ilaçlar dahili olarak alınan streptocid tabletleri içeriyordu.

streptocid

yapı: sülfonamid antibiyotik
Kontrendikasyonlar: dolaşım bozuklukları, Basedova hastalığı, akut hepatit, nefrit, şiddetli böbrek yetmezliği, ACP, akut porfiri.
Yan etkileri: mide bulantısı, senkop, baş ağrısı, kusma, bilincin baskısı, mavileşme, cilt alerjik reaksiyonları. Uzun süreli kullanımı ile, lökositlerin sayısı azalır, kan anemi (hemoliz nedeniyle), agranülositoz, akut porfiri, gebelik 1-2 trimester, beslenme belirler.
fiyat: Yazıda Streptocide'in ciddi yan etkilerden dolayı serbest bırakılması yasaklanmış, tablet şeklinde eczanelerde gerçekleştirilememiştir. Dış kullanım için sadece merhem ve toz vardır.

Lolipop ve hamile kadınlar tarafından alınabilecek hapları

Hamilelik sırasında, boğazdaki ağrıya dikkat edilmemelidir. Bu dönemde izin verilmeyen bir ilacı alırken, hatta yerel bir ilacı bile fetüs üzerinde toksik bir etki gelişebilir, bunun sonucunda değişen şiddetli gelişimsel bir bozukluk oluşturur. Farenjit veya bademcik iltihabı tedavi edilmez veya yetersiz tedavi edilirse, gelişmekte olan fetüse de zarar verebilir. Bu nedenle, boğaz için yerel preparatlar, doğal maddelerden oluşsa bile bir doktora danışılarak seçilmelidir.

Yukarıdaki ilaçların talimatlarını dikkatlice inceledikten sonra, hamile kadınlara izin verildiğini söyleyebiliriz:

Faringosept; Grammidin, Grammidin Neo - 2. trimesterden itibaren; Lizobakt; Tantum Verde - tabletler.

Dikkatli olun, bir doktora danıştıktan sonra aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

Septolete; Septotlet D; Lollipops Bobs; Tonzipret; Tonsilotren; Heksoral tabletler ve Geksoral sekmeler fazladan; Struppils yoğun hariç, farklı Strepsils; Geksaliz.

Çocuklukta kullanılabilecek lolipoplar ve tabletler

Çocuklar için boğazdan alınan pastillerin yanı sıra hamilelik sırasında yapılan preparatlar, sadece doğru ilacı almakla kalmayıp aynı zamanda hangi fiyat kategorisinde olduğunu da belirten bir çocuk doktoruyla birlikte seçilmelidir. Bir uzman, kendi pratiğine göre en etkili şekerlerin neler olduğunu söyleyebilir.

Talimatlara dayanarak, bu şekerleri kullanabilirsiniz:

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kulağa nasıl kompres yapılır?

Sevgili okuyucular, sonbahar-kış döneminde sık sık soğuk algınlığıyla karşılaşırız ve çoğu zaman kulaklarımızı zorlaştırırlar. Bugün böyle bir ihtiyaç varsa, kulakta alkol sıkışması nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız.

Kronik tonsillitin antibiyotiklerle tedavisi

Kronik tonsillit, KBB organlarının en sık görülen patolojilerinden biridir. Bu hastalık, çeşitli iklim koşullarında yaşayan çocuklar ve yetişkinler arasında yaygındır.