Loading

Lazer tedavisi - adenoidlerin proliferasyonu için etkili bir prosedür

İnsan vücudu, ana nefesten burun yoluyla gerçekleşecek şekilde düzenlenmiştir. Küçük çocuklar, örneğin, nefes alamıyorlar. Çoğunlukla, çeşitli hastalıklar ile burun nefesleri zorlaşır veya tamamen durur, bu da kişinin önemli ölçüde rahatsız olmasına neden olur. Çocuklukta nazal solunumun en yaygın nedenlerinden biri, faringeal tonsil (adenoidler) 'de bir artıştır.

Çocuklarda adenoidler tehlikeli nedir?

Adenoidler, nazofarenksin kemerinde bulunan hipertrofilli faringeal tonsildir. Bunlar, genişlediklerinde, sadece burun solunumu bozmakla kalmaz, aynı zamanda işitsel tüplerin ağzıyla da örtüşecek şekilde düzenlenirler. Orta kulak boşluğunun ventilasyon ihlali nedeniyle, çeşitli patolojik durumlar gelişebilir: eksudatif otitis media, süpüratif otitis media. Timpanik boşluğun orta kulak boşluğu ya da akışkanına durgunluk sürekli iltihap adezyonlar ve yara izi oluşumuna yol açar, bir sonuç olarak, kalıcı işitme kaybı gibi zarı arkasında kalsiyum tuzlarının çökelmesi (kalsifikasyon oluşumu) ve. Bu nedenle, çocuk sürekli olarak otitis hastalığında ise, adenoidler tedavi edilmeli ve gerekirse çıkarılmalıdır.

Modern tedavi yöntemi

Halen, adenoid lazer tedavisi giderek popülerlik kazanmaktadır - kansersiz ve etkili bir tedavi yöntemi. Lazer radyasyonu anti-inflamatuar, antimikrobiyal, antiseptik etkiye sahiptir. Yöntem iki yöne sahiptir: intraoperatif lazer tedavisi ve non-invaziv lazer tedavisi.

İntraoperatif Terapi

İntraoperatif lazer tedavisi klasik cerrahi tedavide ek bir etki olarak kullanılmaktadır. Basit bir şekilde, adenoidleri özel bir bıçak-adenotomu ile çıkardıktan sonra, yara yüzeyi kanamayı azaltmak ve doku rejenerasyonunu iyileştirmek için bir lazerle tedavi edilir. Belirli bir dalga boyunun düşük yoğunluklu radyasyonu intraoperatif maruziyet için kullanılır. Çünkü çevredeki dokulara hasar riskinin, lazer kesilmiş adenoid vejetasyon olamaz "yanık" ya da kör, çünkü bu prosedürün, endoskopik ekipman için nazofarenks konumlarını: Derhal adenoidler lazer zor ve oldukça pahalıdır kaldırın.

Non-invazif lazer tedavisi

Lenfoid doku çıkarılmadan adenoidlerin tedavisi, lazer radyasyonunun etkisine dayanır;

 • Ödemi kaldırır.
 • İltihaplanmayı iyileştirir.
 • Acıyı azaltır.
 • Patojen sayısını azaltır.
 • Trofizmi, kan dolaşımını ve doku yenilenmesini artırır.
 • Bağışıklık yanıtını uyarır.

Lazer tedavisi, bir çocuğun muayenesinden sonra bir otorinolaryngolog tarafından sadece doktor tarafından reçete edilir. Tedavinin hastalığın ilk aşamalarında en etkili olduğu unutulmamalıdır. 3-4 derecelik adenoidler ile lazer ışınlaması da kullanılır, ancak etkisi çok uzun değildir ve amigdala hızlı bir şekilde eski boyutuna ulaşır.

Prosedürden önce hangi araştırmaya ihtiyaç vardır?

 • Kulak Burun Boğazının muayenesi. Sadece bir doktor faringeal tonsildeki artış derecesini belirleyebilir, bu durumda lazer tedavisinin etkili olup olmayacağına karar verebilir. Bir burun aynası ile incelemeye ek olarak, doktor, adenoidleri bir parmakla veya sert veya esnek bir endoskopla inceleyebilir. Bütün fizik tedavi tedavilerin kontrendike olduğu nazofarenks, Juvenil anjiyofıbroma - görünümü altında adenoidler tehlikeli neoplazmı gizleyebilir.
 • Burun sinüslerinin radyografisi veya bilgisayarlı tomografisi. Paranazal sinüslerin röntgen muayenesi zorunludur, çünkü adenoidler, solunum yollarının iltihaplanması ile sinüzit ile birleştirilebilir. Sinüzit ile birlikte adenoidler, fizyoterapi kontrendike değildir, ancak antibiyotik tedavisine eşlik etmelidir.
 • Genel kan testi ve pıhtılaşma. Genel kan testi daha fazla taramadır, ancak fizyoterapötik prosedürlerin kontrendike olduğu diğer eşlik eden hastalıkları dışlamak için yapılmalıdır. Koagülogram ayrıca tanısal bir amaç ile gerçekleştirilir, daha az pıhtılaşabilirlik ile lazer tedavisi istenmez.

İşlem nasıl yapılır?

Mukusun yıkanması ve farengeal bademciklerin yüzeyinden boşaltılması için burun boşluğunu durulamak gerekir. Burun, geleneksel bir tuz spreyi ile veya örneğin, "gugukluya" denilen "sıvıyı Proica'ya göre hareket ettirme" yöntemi ile durulayın.

Lazer tedavisi, spesifik anestezi veya bebeğin fiksasyonunu gerektirmeyen ağrısız bir işlemdir. Tek zorluk, tedavi sırasında çocuğun mümkün olduğu kadar oturması gerektiğidir.

anemizatsii sonra ışık kılavuzu girmiş (burun vazokonstriktör çocuk damla damlatılır veya mukoza epinefrin solüsyonu yağlamak) ortak bir burun pasajda. Lazer tedavisi için bir helyum-neon veya argon lazer kullanılır. Doktor, çocuğun yaşına bağlı olarak prosedür süresini ve seans sayısını belirler.

Seanstan sonra, ihtiyacınız var:

 • fiziksel aktiviteyi sınırlamak;
 • sauna, saunalar, yüzme havuzlarını ziyaret etmeyin;
 • koruyucu bir diyet gözlemlemek: sıcak, soğuk yiyecekler yemeyin; gazlı içecekler; keskin, tuzlu ve tatlı yiyecekler. Çocuğa cips veya kurabiye gibi "kuru" yiyecekler vermek istenmeyen bir durumdur.

Rusya'daki prosedürün ortalama maliyeti: Seans başına 500-1500 ruble.

Kontrendikasyonlar

 • yüksek sıcaklık;
 • kan hastalıkları, özellikle anemi;
 • herhangi bir neoplazm (iyi huylu);
 • hipo veya hipertiroidizm;
 • kardiyovasküler sistem hastalıkları;
 • tüberküloz ve diğer bulaşıcı hastalıklar.

Hasta Yorumları

Anne 6 yaşında Lisa:

Çocuğun adenoidleri 2 derece, sıklıkla iltihaplı, adenoidit gelişti. Sonuç olarak - kalıcı burun tıkanıklığı, burun akıntısı, burun, kulak sorunları. Katılan doktor 2 hafta içinde 4 lazer tedavisi prosedürü atamıştır. Fizyoterapik tedavi ve nazal kavitenin düzenli yıkanmasından sonra, faringeal tonsilin durumu önemli ölçüde iyileşti, ödem ve salınan mukus miktarı azaldı. "

Baba 7 yaşında Maxima:

"Her soğukta, adenoidler çok arttı, oğlum pratikte burnundan ve iyileşmeden sonra nefes almıyordu. Kompleks fizyoterapi bir ders geçti: manyetolazer tedavisi. Önce bir mıknatıs uygulandı ve sonra lazer tedavisi burun yoluyla yapıldı. Tedaviden sonra, bebek ARI'den sonra bile bir burun nefes aldı. Doktor, yılda en az 2 kez önleyici tedavi önerisinde bulundu.

Anne 5 yaşında Alina:

"Anaokuluna gittiğimde, sürekli otitis hastalığım vardı. Bir kulaktaki duruşma bile düştü. Doktor-odyolog, adenoidlere bağlı işitme bozukluğunu söyledi. Küçük bir derecedeydiler, ancak işitsel tüpün açılmasını önleyecek şekilde düzenlenmişlerdi. Bu nedenle, adenoidleri çıkarmamayı, ancak bir lazer tedavisi kursundan geçmemeyi önerdi. 5 seanstan sonra, amigdalanın ödemi geçti, işitsel tüp daha iyi açılmaya başladı. Buna ek olarak, kıza Politzer boyunca işitsel tüplerden ve timpanik zarların pnömomasyosundan üflenmesi için bir kurs verildi. Eksüda miktarı azaldı, duruşma iyileşmeye başladı. "

Lazer tedavisi, erken evrelerde adenoidlerin hipertrofisini tedavi etmede etkili, ağrısız, kansız bir yöntemdir. Adenoidlerin (adenoidit) daha fazla büyümesini ve iltihaplanmasını önlemek için kullanılır. Basit bir ön incelemeden sonra loroma tarafından reçete edilir, ancak bazı kontrendikasyonları vardır.

Adenoidlerin lazerle tedavisi

Tıbbi terimlere göre, nazofarenks bademciklerinde yer alan inflamatuar süreç, adenoidit anlamına gelir. En yaygın hastalık, yaş kategorisindeki çocuklarda iki ila yedi yıl arasında kaydedilir. Ancak yetişkinlerde ayrıca adenoidit vakaları da vardır. Adenoidler burun içinden geçen çeşitli enfeksiyonlara karşı koruma işlevini yerine getirirler. Bağışıklık sisteminin ve faringeal bademciklerin işlenmemiş çalışmasıyla, patojenin solunum sistemine nüfuz etmesine tepki olarak keskin bir iltihap ve şişme söz konusudur. Sonuç olarak, bir kişi, bademciklerin hipertrofisi nedeniyle burun solunumu ve yutma işlevinin ihlaline maruz kalmaktadır. Bu durumda yardım sadece tedavi olabilir.

Lazer tedavisi nedir?

Bugüne kadar, bir lazer ile adenoid düğümlerdeki enflamatuar sürecin tedavi edilmesine yönelik yenilikçi bir yöntem giderek daha fazla kullanılmaktadır. Lazer tedavisi, lazerden zayıf radyasyonun iltihaplı insan dokularında (adenoidler) etkisiyle sonuçlanan bir tedavi yöntemi anlamına gelir. Bu radyasyon antibakteriyel ve antiviral özelliklerle donatılmıştır. Bu, belirli bir dalga boyundaki tek renkli, polarize-uyumlu bir ışın kullanılarak elde edilir.

Lazer, nazofarenksin yumuşak doku bölgelerini ve bademciklerin damar-pleksus pleksuslarını ısıtır. Sonuç olarak, hücresel düzeyde lenfoid dokunun kademeli olarak restorasyonu ile stimülasyon meydana gelir. Lazer lenfdeki kan akışını hızlandırır, bu da nazofaringeal adenoidlerin şişmesini ve iltihaplanma sürecini önemli ölçüde azaltmaya ve hatta tamamen ortadan kaldırmaya olanak tanır. Lazer tedavisinin tek başına yeterli olmadığını bilmelisiniz. Bu yöntem, semptomları ve şişlikleri gidermenizi sağlar, ancak bir süre sonra, bir enfeksiyonun vücuduna girerseniz, hastalığın tekrarlanması mümkündür.

İşlemden önce burun yıkanır.

Bir lazer ile adenoidlerin tedavisi, 10 ila 15 pozlama uzun bir yol anlamına gelir. Ancak, tedavinin belirli aralıklarla yılda 2-3 kez tekrarlanması gerekmektedir. Gama lazer tedavisinin yararları şunlardır:

 • ağrısız;
 • Hastalık izni vermenize gerek yok;
 • inflamatuar sürecin ve yakındaki dokuların (beş santimetreden daha fazla olmayan) odak noktası üzerinde doğrudan hareket;
 • iltihaplı dokuların tedavisi ve enfeksiyonun giderilmesi;
 • solunum fonksiyonunun hızlı bir şekilde rahatlatılması ve genel durumun iyileştirilmesi;
 • güçlü ve elastik duvarlara sahip yeni küçük damarların görünümü ile kan dolaşımının optimizasyonu;
 • ilaçların artan emilimini;
 • Yerel düzeyde bağışıklık aktivasyonu.
İçeriğe geri dön

teknikleri

İltihaplı adenoid düğümlerin lazer tedavisi ile tedavisi, kızılötesi veya kırmızı spektrumda uzanan bir dalga boyuna sahip bir optik lazer ile gerçekleştirilir. Lazer ışını sürekli veya darbeli olarak üretilir.

Maksimum çıkış gücü sınırı, darbe frekansında 60 mW veya sürekli bir 10-5000 Hz akımdır.

Adenoidlerin tedavisi için lazer tedavisi, fokal lezyonlar, yakındaki dokular, refleksojenik alanlar, sinir uçları, artan biyolojik aktivite noktaları üzerinde güvenli gama radyasyonunun etkisini gösterir. Bunun için, yayıcı cilt veya mukoza zarından etkilenen dokuları etkilediğinde lazer delinmesi veya kontak lazer tedavisi kullanılır.

 • lazer her zaman temas sırasında aynı konumda olduğunda;
 • etkilenen dokuların zonlu bölgeleri boyunca ışınlama cihazının kademeli olarak yer değiştirmesi durumunda kararsız etki.

Kararsız teknik bazı özelliklere sahiptir:

 1. Bir oturumda, toplam alanı 400 cm2'den fazla olan üç ila beş alan eşzamanlı olarak ışınlanır.
 2. Verici yavaşça merkeze bir spiral yol boyunca hareket eder.
 3. Patolojik odağı çerçeveleyen beş santimetreye kadar sağlıklı alanlara sahip bir nöbet vardır.
İçeriğe geri dön

Hangi problemler çözülmeye yardımcı olur?

Adenoidlerle yapılan lazer tedavisi, etkinliği sadece doğrudan randevu alma performansında göstermemiştir. Dolaylı olarak, kurtarma gerçekleşir:

Tedavinin ağrısızlığı sayesinde çocuk psikolojik bir şok almaz.

 • hücresel düzeyde humoral bağışıklık ve koruyucu işlev;
 • organizmanın istenmeyen etkilere ve enfeksiyonlara karşı spesifik olmayan direnci;
 • dolaşım sisteminin reolojisi ve mikrosirkülasyon yeteneği;
 • trombojenik özellikler, oksijen transport fonksiyonu, kanın proteolitik ve antioksidan etkinliği;
 • değişim süreçleri;
 • kan hücrelerinin olgunlaşma sistemleri - hemopoiesis;
 • hücresel DNA sistemleri, radyoaktif maddelerden etkilendiğinde moleküler seviyede dokuları geri yükleme;
 • Vücudun rejeneratif özellikleri.

Bu durumda, lazer ışınlama anti-inflamatuar, anti-alerjik ve detoksifiye edici etkiye sahiptir.

Tedavi yönteminin önemli bir özelliği vücudun geri yükleme işlevidir.

Radyasyon tedavisinin etkinliği, ışınların dalga boyuna ve dokuların emme kapasitesine bağlıdır. Lazer tarafından yayılan enerjinin etkisi altında farklı derinliklerde etkilenen alanlara nüfuz ederek, adenoid düğümlerdeki oksidasyon azaltma süreçleri hızlanır. Sonuç olarak, dokuların oksijen tüketimi artar. Bu arka plana karşı, yara ve yaraların iyileşmesi vardır, enflamatuar süreç elimine edilir, besinlerin sindirilebilirliği artar, rejeneratif fonksiyon başlatılır.

Genellikle, adenoidler tamamen çıkarıldığında, vücudun koruyucu fonksiyonları azalır, bu da genel refahın bozulmasına, sık ARI, bronşit ve soğuk algınlığına artan eğilime yol açabilir. Lazer terapisi, dokuların kan akışını iyileştirir, bu da hücresel düzeyde bağışıklıkta artışa yol açar, vücudun koruyucu işlevlerini güçlendiren bakteriyostatik bir etki.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Hem çocuklar hem de yetişkinler, lazer tedavisi adenoidlerin iltihabının ilk ve ikinci aşamalarında reçete edilir. Daha ağır formlar ve 3-4 aşamasına kadar adenoidlerde lenfoid dokunun aşırı artışı bademciklerin tamamen veya kısmen çıkarılmasını gerektirir.

Erken yaşta bir çocuk adenoidler tarafından rahatsız edilirse, ameliyat olması daha iyidir.

Lazer tedavisi için mutlak endikasyon, üç yaşın altındaki çocuklarda adenoidlerin tedavisidir. Bu, ameliyatı ertelemenize izin verir, bu nedenle, bademciklerin tamamen kaldırılmasından ve çocuğun yeniden yaralanmasından dolayı hastalığın tekrarlanma riskini azaltır.

Adenoidlerin lazer tedavisine yönelik ana kontrendikasyonlar:

 • hematopoietik sistemin patolojisi, özellikle demir eksikliği ve anemi;
 • kardiyovasküler sistem ile ilgili akut ve kronik formda hastalıklar;
 • tiroid bezinin iltihabı;
 • tüberkülozun aktif evresi.
İçeriğe geri dön

Adenoidlerde ışınlama yapılması

Bir lazer ile adenoid düğümlerin terapötik tedavisi, entegre kursa etkili bir ektir. Tedavinin ilk aşamasında inflamasyon, şişme ve enfeksiyon belirtileri ortadan kaldırılır. İkinci aşamada veya ikinci aşamada, genel ve lokal immünitenin çalışması normalleştirilir, lenfoid dokunun daha fazla proliferasyonunun önlenmesi gerçekleştirilir.

Tedavinin olumlu sonuçlar verebilmesi için, ışınlama yapmak için çeşitli kuralların yerine getirilmesi önemlidir:

Prosedür çocuğun özel hazırlanmasını gerektirmez.

 1. Kontrendikasyonları dışlamak için doktor randevusu almak önemlidir.
 2. sürecin başlangıcı irin ve mukus nazofarenks yolu ile durulanmalıdır önce lenf bezleri yüzeyini temizlemek.
 3. Lazerin etkisi temas halinde olmalıdır, yani adenoidlerin ışınlanması gerekir. Bunun için, ışık kılavuzu nazofarenks yoluyla iltihap odağına yönlendirilir. Burun köprüsü üzerindeki aktif noktalardan etkilendiğinde, tedavi etkisizdir.
 4. Bir ders için on seansa gitmeniz gerekiyor.
 5. Tekrarlanan kurs bir aydan fazla atanmaz.

Hastalığın ileri formu ile, dört tedavi kursu reçete edilebilir. Lazer tedavisi etkili ve ağrısızdır. Prosedürler yorulmak bilmez ve uzun değildir. Bazı durumlarda adenoidler kaybolmaz, ancak hoş olmayan duyular ve semptomlar giderilir.

Lazer tedavisi sonrası genel kurallar

nazofarenks bademcik iltihaplanması tekrarlanmasını önlemek için, hasta bakımı ile ilgili kurallar bir dizi yürütmek için önemlidir:

 1. İlk kez fiziksel aktivite, aşırı aktivite ve hareketlilik yasaklanmıştır.
 2. Yüksek sıcaklıklarda kalmaktan kaçının: sahilde, saunada veya saunada.
 3. Sadece soğuk yiyecekler yemelisiniz, soğuk su içmelisiniz.

Bu tür önlemler, bademciklerde artmış kan akışını önleyecektir, bu da lenfoid dokunun çok hızlı bir şekilde toparlanmasını provoke eder ve bu da mukozanın tekrar tekrar şişmesine neden olabilir.

Lazer tedavisinden sonra, adenoidler fiziksel olarak azalmaz. Ancak diğer yandan, hacimdeki şişlik azalmasından sonra, bademcikler daha küçük hale gelir ve nefes almayı kolaylaştırır. Adenoidler, dokuların lazerden bir ışınla tedavi edilmesinden sonra yok olmazlar. Ancak bu süreç iltihaplamayı durdurur ve adenoidit nüks riskini en aza indirir. Sonuç olarak, doğrudan cerrahi müdahaleyi engelleyen bitki örtüsünün büyümesi azalır.

Çocuklarda adenoidlerin lazer tedavisi

Adenoidler, farinksin arka duvarında bulunan hipertrofik (genişlemiş) farengeal tonsildir. Özel bir ayna kullanarak sadece bir doktor görebilir. Bademcikler ana işlevi her türlü mikroplara karşı korumak olan lenfoid doku kümeleridir. Farinks bölgesinde, oldukça az sayıda bademcik ve daha küçük lenfoid doku kümeleri vardır.

Faringeal bademcik bu dokunun en büyük birikimi olup, sıklıkla ciddi iltihaplanmalara neden olur, adenoidlere dönüşür ve ciddi sağlık sorunlarını tehdit edebilir. Adenoidler iki ile yedi yaş arasındaki çocuklarda görülür ve kronik burun akıntısı ve öksürük ile birlikte solunum yolu enfeksiyonlarının ortaya çıkmasına neden olur. Adenoid aşırı büyüme iltihaplı hale gelebilir. Enflamasyon adenoidit denir. Lazer tedavisi adenoidler ve adenoidit tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Terapötik etkileri ve lazer tedavisinin özellikleri

Lazerli çocuklarda adenoidlerin tedavisi ile iyi sonuçlar elde edilir. Etkinlik, gerçekleştirilmesinden sonra, adenoidlerin çıkarılmasının gerekli olmadığı gerçeğiyle kanıtlanmıştır. Bu tedavi, aşağıdaki etkilere sahip bir tıbbi lazer ışını ile adenoid dışa büyümelerinin ısıtılması ile ilgili bir tür fizyoterapi:

 • şişmeyi azaltır;
 • antimikrobiyal etkiye sahiptir;
 • inflamatuar süreci ortadan kaldırır;
 • ağrıyı azaltır;
 • yerel bağışıklığı uyarır;
 • Dokuların yenilenmesini güçlendirir.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Lazer tedavisi için ana endikasyon, bebeğin faringeal tonsilinde birinci - ikinci derece bir artış, yani çok belirgin değildir. Bu lazer tedavisi ile birlikte adenoidler üç yıldan küçük çocuklara cerrahi müdahaleyi ertelemek amacıyla gösterilmiştir. Bu, erken çocukluk döneminde adenoidlerin tamamen çıkarılmasının her zaman mümkün olmamasından kaynaklanmaktadır.

 • kardiyovasküler hastalıklar;
 • tiroid disfonksiyonu;
 • kan hastalıkları, özellikle anemi;
 • yüksek sıcaklık;
 • herhangi bir tümör tipi;
 • tüberküloz, diğer enfeksiyonlar.

Lazer tedavisinin terapötik etkileri ve avantajları:

 • burun solunumunun iyileşmesi;
 • ağrısız;
 • inflamasyon ve enfeksiyonu tamamen ortadan kaldırmak;
 • iltihabın yerel bölgesini etkilemek;
 • kan mikrosirkülasyonunun iyileştirilmesi;
 • lazer tedavisi ile birlikte kullanıldığında artmış ilaç emilimi;
 • metabolizmanın hızlanması;
 • yerel bağışıklığın uyarılması;
 • sağlığın hızlı iyileştirilmesi;
 • hastane dışında tedavi.
İçindekiler ↑

Lazer tedavisinin tekniği

Lazer tedavisine adenoidlerle başlamadan önce, aşağıdaki çalışmalar çocuklarda yapılmalıdır:

 1. Adenoidleri inceledikten sonra, lazer tedavisinin belirli bir hastada etkili olup olmayacağına karar verebilen KBB doktorunu incelemek gerekir.
 2. Paranazal sinüslerin radyografisi veya bilgisayarlı tomografisi zorunludur, çünkü adenoid genişlemesine sinüzit eşlik edebilir. Bu durumda, çocuklarda adenoidlerin büyümesi ile lazer tedavisi, antibiyotik alımı ile kombine edilmelidir.
 3. Fizyoterapinin kontrendike olduğu eşzamanlı hastalıkların ortadan kaldırılması için genel bir kan testi yapılması ve kanın pıhtılaşabilirliğinin tanımlanması - azaldığında, lazer tedavisi göreceli olarak kontrendikedir.

Ön burun boşluğu lenf bezleri yüzeyle mukus akıntı çıkarılması, tuzlu su spreyi ile yıkanmıştır. Anemisation daha sonra, örneğin, burun boşluğunun lokal vazospazm mukozasının neden gerçekleştirilir. Bunu yapmak için, vazokonstriktör ilaçlar veya Adrenalin solüsyonu kullanın.

Adenoidlerle yapılan lazer tedavisi ağrısız bir işlemdir. Zorluk sadece hastayı hareket halinde tutuyor. Lazer ışık kılavuzu, ortak burun geçişine sokulur ve adenoidler ışınlanır. Seansların uzunluğu ve sayıları çocuğun yaşına bağlıdır. Doktorlar, lazeri tekrar tekrar kullanmak için (yıl boyunca iki ila üç kez) lazer kullanmanızı önerir.

Lazer tedavisinin bitiminde, tedaviye devam eden hekimin gözetiminde homeopatik ilaçlar da dahil olmak üzere tıbbi preparatlarla tedaviye devam edilmesi önerilmektedir. On gün boyunca lazerle ışınlama yapıldıktan sonra banyoya veya yüzme havuzuna gitmeniz önerilmez, fiziksel efordan kaçınmalısınız. Sert ve ekşi yiyecekler yemeyin, ayrıca sıcak veya soğuk yiyeceklerden uzak durmanız gerekir.

Bilim adamları, bir lazer ile adenoidlerin tedavisinin yan etkilere neden olmadığını kanıtlamıştır. Aynı zamanda hasta çocukların neredeyse% 100'ünde burnun içinden nefes alıp vermeye yardımcı olur ve bu yöntem yaygın olarak pediatride kullanılır.

Adenoidlerin azaltılması ve adenoid dışa büyümelerinin profilaksisi

Adenoidler sadece burnun solunmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda işitme tüplerinin ağzını da kaplar, bu da orta kulağın havalandırılmasında bir rahatsızlığa yol açar. Sonuç olarak, hastalıklar (otit) gelişebilir, yara izleri, adezyonlar, kalsiyum tuzlarının birikmesine yol açar. Bütün bunlar işitme konusunda geri dönüşü olmayan bir azalmaya yol açar.

Büyük filizlenme (üçüncü, dördüncü derece) ameliyatla çıkarılması tavsiye edilir. Çıkarmadan önce, büyük büyümelerin tamamen ortadan kaldırılması her zaman mümkün olmadığından ve geri kalan partiküllerden yeni daha büyük adenoidler büyüyebileceğinden, bunlar tedavi edilmelidir.

Son zamanlarda, adenoidleri normal boyuta indirgeyebilecek, patolojik bitki örtüsünü (çoğalmayı) yok eden ve sağlıklı lenfoid dokuyu etkilemeyen teknikler ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri, adenoid bitki örtüsünün tamamının ortadan kaldırılması olan, vücudun büyüklüğünü önemli ölçüde azaltmaya ve çocuğun durumunu hafifletmeye yarayan, adenoidlerin (yani azalmanın) azalmasıdır.

Lazer azaltma ile iltihaplı doku buharlaşır ve onu besleyen kılcallar lehimlenir. Geri kalan sağlıklı lenfoid doku çalışmaya devam edecektir.

Prosedür lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve 20 dakikadan fazla sürmez.

Proliferasyonun lazer dejenerasyonu da kullanılır, bu da sıklıkla bir noktada bir adenoid lazerin nabız periyodik hareketi ile yapılır. İçeriden adenoid vejetasyonların yok edilmesi, bunların yoğunlaşması ve distrofisine yol açar. Lazerle temas sonucunda adenoid proliferasyonlar azalır ve faringeal tonsil fizyolojik boyutlar kazanır.

Çocuklarda adenoid vejetasyonların görünümünü önlemenin yolları şunlardır:

 1. Grip ve akut solunum yolu hastalıklarının önlenmesi - vücudu temperleme, dengeli beslenme, soğuk havalarda vitamin ve bağışıklığın uyarıcıları.
 2. Akut solunum yolu enfeksiyonlarının ve kulak, boğaz, burun patolojilerinin zamanında tedavisi.
 3. Nazal boşluğun hijyeninin gözlenmesi.
 4. ARI hastaları ile temasın önlenmesi, koruyucu maskelerin kullanılması.
 5. Adenoid vejetasyonların ortaya çıkışının ilk belirtilerini saptayarak tıbbi bir kuruma başvurunuz.

Adenoid dışa büyümelerinin ortaya çıkması tedaviden daha kolay önlenebilir. Ayrıca, nazofarenksin mukoza zarındaki olumsuz faktörlerin etkisini azaltmak, bu da, bruseler ve nazofaringeal hasar gibi adenoidlerin iltihaplanmasını teşvik eder; mukozasında tahrişe yol açan alerjik reaksiyonlar; akut solunum yolu enfeksiyonları; Kullanılan ilaçların negatif etkisi; olumsuz ekolojik çevre. Bununla birlikte, eğer çıkarılması kaçınılmaz ise, o zaman güvenliği ile bağlantılı olarak lazer müdahalesinde seçimi durdurmaya değer.

Çocuklarda adenoidler

Çocuklarda adenoidlerin tanı ve tedavisi. Çocuklarda adenoidlerin semptomları ve tedavisi vardır.

Çocuklarda adenoidler için lazer

0 Yorumlar

Çocuklarda adenoidler için lazer

Birçok ebeveyn, modern çocukların viseral kulak burun boğazının başka etkili ve güvenli bir seçenek aldığını duydu. garantili adenoid bitki örtüsü tedavisi - Çocuklarda lazer ile adenoidlerin koterizasyonu. ENT'nin dar profilinde bu yenilikçi yöntem çok değerli! Cryozamorazhivaniya sıvı nitrojen (kryosurgery) boyunca ve bazen ve üzerinde.

Bu mucizevi lazer nedir (operasyon prensibi, ne tür lazerler kullanılır)? Lazer ışını nasıl tedavi edilir: cerrahi teknoloji, terapötik tedavi (başarılı bir sonuç için kaç seans gereklidir). Nerede, bu prosedür (en iyi çocuk klinikleri, Rus klinik merkezleri) ne kadar kullanılabilir? Tüm çocuklara lazer tedavisi gösterilir (yaş, diğer somatik patolojiler).

Makalede sunulacak olan bu konulara ilişkin bilgi, kuşkusuz mümkün olan en geniş kitleyi ilgilendirecektir.

Lazerle ilgili gezi: lazer ekipman türleri, ayırt edici özellikleri

Bu, gerçekten, abartmadan, mükemmel bir tedavi seçeneğidir - adenoidler için lazer. Etkilenen burun adenoid ve tonsil istilası bademcikler (adenoid ve palatin bademcik) lazer ışınımı - Tasarımcılar ve tıbbi malzeme laringitnaya alet üreticileri temel ilkesiyle hareket eden oluşturuldu.

Teknik parametrelere ve radyasyon özelliklerine göre, lazer cihazları 2 tip olarak sınıflandırılmaktadır:

 • Birinci tip: - değer kazandırma (küçük buharlaşma) primer pato adenoid tümörlerde (düşük olması durumunda) lazer darbeleri üreten bir alçak frekans lazerleri biçimi (jeneratörler) 'dir. konsantre edildi svetopuchkov darbeleri (ultraviyole, kırmızı / kızılötesi ışık) karşı akışı için kullanılır.

Adenoidal lezyonların önlenmesi için önleyici tedbirler amacıyla yöntem uygulanmaktadır. Ancak mikrofloranın patojenik suşlarının tamamen yok edilmesi için hesaplanan bir kardinal aksiyon olarak kurutma etkili değildir.

 • İkinci tip adenoidler üzerinde daha etkili bir etki için lazer monokromatik radyatörlerdir (2.3 derece hastalık). Yüksek frekanslı ışık emisyon modunda çalışırlar. Buna koagülasyon denir (lazer ile adenoidlerin koterizasyonu) veya bir lazer bıçağı adenotomunun manipülasyonu. Yüksek frekanslı hafif koagülasyon formuna ek olarak, karbondioksit (lazer yayıcı aracılığıyla) patojenik adenoid odakları azaltmak, sıkıştırmak için yaygın olarak kullanılır.

Lazer cihazlarının bu yenilikçi evrensel yetenekleri göz önüne alındığında, kulak burun boğaz uzmanları kombinatoryal maruziyet programları uygular:

 1. Önleyici önleyici tedbir;
 2. C-akımı ile invaziv olmayan monokromatik radyasyon adenoid pato neoplazmaları (değer / kurutma) veya tedavisi gibi, "ütüler, düzgünleştirir" lenf bezleri, serbest burun nefes kanal uzanan burun;
 3. KBB cerrahisinin invaziv formatı (intraoperatif sanitasyon, nazal damarların koagülasyon tedavisi).

Açıklanırken, listenin ilkinde kesinlikle cerrahi etkisi olmayan lazer tedavisi tekniği belirtilir. Ancak, diğer iki pozisyon, küçük veya kuvvetli nüfuz eden bir etki tekniğinde, bir cerrahi müdahaleye ilişkindir.

P.S. (lazer tiplerine ve uygun oldukları küçük hastaların kategorisine önemli bir sözcük).

Lazer profilaksisi öncelikle zayıflamış çocuklar için önerilmektedir,gadenovirüs zehirlenmesi):

 • Normal parankimde burundaki adenoidleri etkili bir şekilde destekler;
 • Özellikle, sadece başlangıç ​​belirtileri (burun tıkanıklığı, burun akıntısı) güçlü bir şekilde lazer ışınlaması ile tedavi edilir;
 • 10 gün valorizasyon lazer (1 ya da 2 gibi aparatların) ilerleyişine uygun olarak ek bir ilişkilendirme tıbbi antibiyotikler, kortikosteroidler ve antihistaminikler konservatif terapi iyileşme stabil ve uzun süreli bir dönem elde etti.

Ön hazırlık, rafine edilmiş bir program olan "laboratuvar testleri + enstrümantal endoskopik muayeneler" veg-yine de teyit kordongKabuklanma derecesi, nazal adenoiddeki adenoidal dilatasyon aşaması - kesin olarak lazer-adenotomiye yöneliktir.

Böyle çocuklaradenoidler için ablasyon cerrahisi2 çeşit Lazer adenotomi şunları ifade eder: zorunlu intraoperatif akıl ile invaziv GTR / KBB cerrahi tekniği, ameliyat alanında vasküler koagülasyon ile.

Operasyon lazeri yöntemi: birleştirilmiş versiyonla garantili başarı

Lazer tıbbi kompleksi oldukça pahalıdır. Bu nedenle, lazer ışını ile çalışmak veya "lazer bıçağı-adenotom" ile özel bir cihaz bir lazer ile bir adenoidi tedaviSorumlu bir şekilde gereklidir ve işletme ENT tugayından belirli bir yeterlilik gerektirir.

Operasyon süresi: adenoid alanların telkari yanması ya da sadece buharlaşma (değerlenme), adenoidal dilatasyon durumunun şiddet derecesine bağlıdır. Örneğin, hafif "karbon dioksit buharlaşması" 10-15 dakika sürer. Lazer benzeri bir etki uygulama etkisi, 20 katlık bir oturumdan sonra (2 gün aradan sonra) görünür olacaktır.

Tabii ki, dekompoze, son derece nekrotik formda adenoid hiperplazi, daha uzun bir oto-cerrah çalışması gerektirecektir. Ancak, tüm operasyonel seçeneklerin hem lokal anestezi ile hem de genel anestezi ile anestezi altına alındığı unutulmamalıdır.

En başarılı ve garantili program "Çocuklarda adenoidler: lazer cerrahisi » Birkaç varyant-tekniklerin bir kombinasyonu düşünülmektedir. Daha sonra, adenoidler ilk olarak sterilize edildiğinde (kesildikten sonra) ve daha sonra lazer ışını ameliyat edilen tüm alanı ısıtır, kalan tüm kalan adenoid mini alanları. Aynı zamanda, cerrah ameliyat edilen nazal epidermiste kanama damarlarını pıhtılaştırır (kanama yapar, ya da olduğu gibi, mühürler).

Önemli! Bu çok önemli! Lazer tedavisi, lazer adenotomi, lazer değerleme iyidir çünkü pratikte bir yaş sınırı yoktur. Çok küçük çocuklar ve anaokulu yaş grubu için kullanılabilir. Ve şüphesiz, gençler, yetişkinler. Çünkü - ağrılı semptomların hissedilmemesi nedeniyle mükemmel tolere edilir!

Çocuk lazer cerrahisinin en iyi klinik merkezlerinin adres listesi

Bakım yapan ebeveynler her zaman böyle bir operasyonu yürütme problemini nasıl başarılı bir şekilde ve kesin olarak çözecekleri sorusuyla ilgilenirler (eğer çocuklarına yönelik lazer tedavisinin nihai yazılı yönleri varsa). Adenoidleri lazerle nereden çıkarabilirim? Rusya'nın merkez bölgelerini düşünürseniz bebeğim. Çünkü kırsal bölgelerde, ilçe bölgelerinde, çocuk hastanelerinde böyle bir lazer aparatı olma ihtimali yoktur.

Tüm kliniklerin ve kliniklerin çocuk bölümlerinin, randevu aldıktan sonra gelen çocuklara danışılması ve çocuklara danışılması gerekmektedir. Uygulamalar telefon modunda önceden işlenmelidir. Daha sonra tüm organizasyonel meseleleri açıklığa kavuşturun - tüm tedavi periyodunun, anne ile ya da mumsuz, hastanede yatarak, tüm testlerin olup olmadığı (yeni bir şekilde buraya gitmem gerekiyor mu?).

 • Moskova'da, bu "CM-Klinik Merkezi" dir;
 • St. Petersburg’da 1930’dan beri benzersiz ENT operasyonları yürütmektedir - ENT Araştırma Enstitüsü, “Çocuk Cerrahisi Kliniği”;
 • Rostov-on-Don'da - çocuk otolaringolojisinin klinik merkezi "Aile";
 • Krasnoyarsk - mükemmel değerlendirmeler "Tıp Merkezi Terve" kazandı;
 • Novosibirsk'te "EGIMI-Siberia" tıp merkezi, KBB cerrahisindeki en son yenilikçi gelişmeler temelinde başarıyla faaliyet göstermektedir.

öğrenmek, kaldırdıkları yerçocuklarlazerli adenoidler, Bugün için zor ve aşılmaz bir engel gibi görünmemektedir. Asıl mesele ebeveynlerin kendilerine yaşamlarında gerçekten hayati ve en önemli bir hedef koymalarıdır: adenoidal bozulma olmaksızın çocukları için sağlıklı ve mutlu bir çocukluk sağlamak!

Adenoidler için lazer tedavisi

Anasayfa → Terapi → Adenoidler için lazer tedavisi

Nazofarengeal tonsiller (adenoidler) vücudu enfeksiyondan koruyan bir bariyer işlevi görür. Virüsler ve bakteriler üzerlerine sızar ve böylece iltihap gelişir. Adenoidlerdeki artış, kronik soğuk algınlığı veya enfeksiyonları (özellikle çocuklukta) kışkırtan sık görülen bir olgudur.

İltihaplı bademcikler ödemli hale gelir, büyük ölçüde büyük ölçüde artar, bu da nefes almayı zorlaştırır, uyku sırasında horlama meydana gelir, hasta sürekli burun akıntısı çeker. Zamanında tedavi olmadığında, yüzün iskeletinin işitme ve ihlali ile ilgili sorunlar vardır.

Yakın zamana kadar, iltihaplı bademcikler sadece cerrahi yöntemle çıkarıldı. Bununla birlikte, ENT organlarının, özellikle adenoidlerin tedavisi için en popüler prosedür, lazer terapisidir. Badem vejetasyonları lazer ışını ile ısıtmak için fizyoterapötik bir yöntemdir.

Terapi özellikleri

Lazer tedavisi adenoidleri tedavi etmek için başarılı bir fizyoterapi yöntemidir. Bunun için farklı amplitüdlerde düşük yoğunluklu ışık darbeleri ile özel yapılar kullanılır. Prosedür belirgin bir anti-inflamatuar, antibakteriyel ve aseptik etkiye sahiptir.

Tedavi sürecinde, lazer tedavisi nazofaringeal tonsiller üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir:

 • iltihaplı odağı tedavi eder;
 • dokuların şişmesini giderir;
 • ağrıyı azaltır;
 • enfeksiyonu yok eder;
 • kan dolaşımını ve hücresel metabolizmayı artırır;
 • bağışıklık sistemini harekete geçirir.

Lazer tedavisi, organın yakındaki sağlıklı dokusuna dokunmadan, lezyon üzerinde doğrudan hareket etme yeteneğine sahiptir. Hastalığın erken evrelerinde, bu yöntem medikal ve cerrahi müdahale olmaksızın nazofaringeal tonsillerin işlevini tamamen geri yükleyebilir.

Prosedür için prosedür ve hazırlık

Adenoidlerin iltihabı bir otorinolarynolog tarafından işlenir. Bir birincil muayene yapar, bir muayene atar ve her hasta için ayrı ayrı tedaviyi belirler.

Lazer tedavisi, I-II derece hipertrofilli bademcikler için reçete edilir. Ayrıca, 3 yaşın altındaki çocuklarda, hastalığın karmaşık seyri ile de endikedir (bu nedenle, cerrahi bir operasyondan sonra, nüksetme mümkündür).

İşlemden önce hasta atanmalıdır:

 • pıhtılaşma için kan testi;

Manipülasyon nasıl?

Adenoidlerin (hem çocuklarda hem de yetişkinlerde) tedavisi için kural olarak bir helyum-neon lazeri kullanılmaktadır. İşlemden önce, nazofarenks salin ile yıkanmalıdır, böylece mukus ve pürülan akıntı bademcikler üzerinde kalmaz.

Hastanın yaşına, iltihaplı bademciklerin büyüklüğüne, komplikasyonların ve eşlik eden semptomların varlığına dayanarak, doktor bireysel olarak seans süresini ve ders sayısını seçer. Lazer tedavisi pozitif sonuç elde etmek için 7-10 günlük prosedürler için 1-3 ders (5'ten fazla değil) içerir.

Terapi 2 aşamadan oluşmaktadır:

 1. Kupirovanie inflamatuar süreç ve nazofaringeal tonsillerin fonksiyonlarının restorasyonu.
 2. Nazofarenksin daha ileri inflamasyonunun önlenmesi.

İlk ders doğrudan enflamatuar sürecin çıkarılması, dokuların şişmesi ve enfeksiyonun ortadan kaldırılması ile ilgilidir. Daha sonra, nüksetmeyi engelleyen pozitif sonuç düzeltildi. Lazer tedavisinin sonunda, etkiyi düzeltmek için, bazı hastalar ilaç ve homeopatik ilaçların kullanımını gösterebilir.

Ameliyat sonrası dönem

Fizyoterapik prosedürlerden sonra, hasta bir dizi basit kurallara uymalıdır:

 • fiziksel efor sarf etmekten kaçının;
 • sauna, hamamı geçici olarak ziyaret etmemek;
 • Baharatlı veya sıcak yiyecekler (soğuk içecekler dahil) yemeyin.

Lazer tedavisi seansları vücudun olumsuz reaksiyonlarına neden olmaz.

Kontrendikasyonlar

Lazer tedavisi, aşağıdaki kontrendikasyonların bir numarası vardır:

 • anemi ve diğer kan hastalıkları;
 • tiroid disfonksiyonu;
 • kardiyovasküler hastalıklar;
 • açık form tüberküloz.

Lazer işleminden hemen sonra, vakaların% 98'inde çocuklar ve yetişkinlerde iyileşme gözlenmiştir.

Lazer tedavisi, sadece hastalığın ilk aşamalarında mükemmel bir etki sağlar. Karmaşık durumlarda, tıbbi tedavi de dahil olmak üzere karmaşık tedavi gereklidir. Bununla birlikte, lazer yönteminin avantajları açıktır - normal işlevselliklerinin tamamen restorasyonu ile anormal adenoid doku üzerinde etkili ve kesinlikle güvenli bir etki.

Çocuklarda adenoidlerle yapılan lazer tedavisi, komplikasyonsuz, istenmeyen reaksiyonlar ve minimal rehabilitasyon dönemi olmaksızın ağrısız, yüksek etkili, non-invaziv tedavidir.

Hasta Yorumları

 • Çocuk 3 yaşında, oğlum.

Tanı kronik adenoidittir. Katılan hekim, her burun deliği başına 1 dakikalık 10 seanstan oluşan bir lazer tedavisi kursunu geçirmeyi önerdi. Özel gözlükler üzerine koydukları prosedür sırasında cihazı "Desen A" yaptılar. Tedaviden önce, adenoidler 2 derece iltihaplandı. Havalı burun, irin, öksürük. Bir lazer tedavisinden (10 seans) sonra AquaMaris ve adenoidler ile günlük yıkama kuru ve zaten 1-2 derece oldu, ki bu kötü bir şey değil. Prosedürün kendisi basittir, çocuk ağzına özel bir tüp sokulur ve zaten orada yararlı bir iş yapar. Normalize olan solunum, burun serbest bırakıldı, ancak küçük bir öksürük vardı. Prosedürün maliyeti 2000 ruble (her seans 200 ruble). Sonuç olarak, lazer tedavisi çok memnundur. Sürekli yıkama, damlatmalar, vb. tedavi şekli.

Lazer terapisi ve UV ile birlikte kıza atandı. Konuşmak için bir komplekste. Tedavi çok yardımcı oldu, ancak doktorumuz hemen lazer maruziyetinin çok güçlü olduğu ve ilk seanslardan sonra büyük bir bozulmaya yol açmayacağı konusunda uyardı, ama Tanrı'ya şükürler olsun, her şey yolunda gitti. 12 ay boyunca 2 terapi lazer tedavisi ve 5 seans ile atandı. İltihaplı adenoidler ve ayrıca kronik tonsillit vardı. Bütün bu karmaşık tedavi çok yardımcı oldu. Başkalarına bu şekilde davranmanın mümkün olup olmadığını bilmiyorum.

 • Kız, 3,5 yıl.

Adenoidlerimizle lazer tedavisi bize çok yardımcı oldu. Elbette kapsamlı olarak tedavi edilmek daha iyidir. Manyetik lazer tedavisi yapıldı. Yaklaşık 2,5 ay sonra adenoidler belirgin olarak azaldı. Bir yıl sonra tekrar yaptılar.

Adenoidler için lazer

Herkese merhaba. 3 yıldan beri 6 yıldır adenoides bir kızımızda. 3 derece bir adenoid. Oh, nasıl aldılar beni))) 11 Mart 2016 tarihinde bir operasyon verildi. Genel anestezi seçtik. Güvenle toplanan testler. Atanan güne vardık. Ama. Operasyon iptal edildi, göğüs röntgeni üzerinde, timus bezimizin genişlediğini öğrendik, genel anestezi önermiyoruz. Ve eğer tavsiye etmezlerse, reddettik (çocuğu tehlikeye atmak istemiyorum). Yerel anesteziden de, kızından beri reddedildi.

10 prosedür için zaten 2 kez. Yardım edip etmediğini bilmiyorum, kişisel olarak hastalanma olasılığımızın daha az olduğunu fark etmiyorum. aynı snot. sık sık (((Kim bir izlenim gibi dolaşıyordu?)

Herkese merhaba, lütfen bana kimin hakkında bilgi verdiğini söyle. Krasnoyarsk'ta, adenoidlerin bir lazer tarafından çıkarıldığını duydum, onları neşrediyor, donuyor ve dışarı çekiyorlar. Bu 30 bin maliyeti, acaba gerçekten acıyor ve bir krovoshcha gereksiz olup olmadığını merak ediyorum çocuk korkutmak için her şeyi görür. Ve eğer birisi bunun için ne kadar hazırlıklı kaldı? Bir hafta gelirsek, onları kaldırmak için zamanımız olur.

İyi günler! Bu yordamı çocuğa kim yaptı, lütfen deneyimini paylaş! Hangi testlerden veya sınavlardan sonra nasıl atandınız? Nerede yaptın? Kaç kurs var? Maliyet, sonuç, sonuç ve genel olarak her şeyi, paylaşabileceğinizden daha iyi anlayabilirsiniz.

Şimdi LOR'a gönderilen bir çocuk doktoru vardı, ama bizim durumumuzda ya operasyon ya da lazer diyor. Çok fazla lazer övdü, 8 prosedür için adenoid doku önemli ölçüde azaldığını söyledi. Ben kesinlikle, hala iyiye bakacağım, ama güçlü bir şekilde alarm verildi. Lazerli bir adenoidi kim iyileştirdi? Bu prosedür nedir, yapmaya değer mi?

Annem sana bir soru sormak için tekrar. Oğlumun adenoidleri işkence gördü, aparatın lazeri poliklinikte değil, bir lazer aparatı evde satın almak istiyorum. Birisi bana hangisinin daha iyi olduğunu ve ne sıklıkla yapabildiğini söyleyebilir mi? Teşekkür ederim

Son zamanlarda, kum havuzunda bir anne ile konuştum (hala kötü bir bilgi kaynağı değil!) Çocuklarım hakkında ve adenoidler olduğu konusunda şikayetçi, muhtemelen bir yıl içinde operasyonun yapılması gerekecek. Annem bana ayrıca büyük oğlunun böyle bir problemi olduğunu ve 3. derecede olduğunu ve onları TEDAVIYOR dedi! Lazer için fizyoterapiste gittim! Kendileri, prosedürleri 6 yıl boyunca kendileri yapmaya başladıkları tek şeydi.Kliniğimizde bir lazer ve tedavi var, bu yüzden LOR'lar bunun hakkında konuşmuyor, ama.

İyi akşamlar, herkes karşılaşır mı? Hangi yaşta? Ve ne kadar etkili oldu? Deneyiminiz için teşekkür ederim.

Oğlu adenoides 2-3 derece. ЛОр, lazer tarafından tedaviye atandı veya aday gösterdi. Lütfen, lütfen bunun nerede yapılacağını bilen var mı? Lobnya Mosk'ta yaşıyoruz. bölgesi. Uzaklaşmamayı ve sonra her gün gitmelisin.

Günün her türlü zamanı. Lütfen bana lazer terapisini nerede yapabileceğinizi söyle. HLW, Perovo, Novogireevo ya da daha yakın bir yerde ilgileniyor. Teşekkür ederim.

o rinofarengitom larenjit iltihaplı lenf bezleri ve adenoid öksürük, sonra izofru reçete burunda püre görünen her hastalık ve biz hasta olsun her ayın sonunda, çocuğun tedavisi için Yorgun, farklı göz (sülfasetamid, Sofradeks vs) oranıdır.Otel Nasonex® 6 için damla öyle mi neden bir dereceye fazla olması ve bizim irfan tarafından sözü üzerine nashi.Dumayu lazer gibi gelebilir olarak her hastalık yanıt vermeyen norm, diyor eğer aylık sidim.Adenoidy 1-2.Lor norma.Kakogo, aynı adamlar iltihaplı hale sağlamak derece büyük bir adenoid değildir.

Çocuklarını adenoidlere karşı lazer yapan kızlar, bu tedaviden sonra çocuğun nasıl hissettiğini paylaşıyorlar mı? 3 derece üst düzey adenoidimde ve ENT, onları daha da kötüye gidebileceğinden kesinlikle yapmak istemediğim onları silmek için gönderir (kardeşim öyle). Lazerle ilgili bir doktor, adenoidlerin daha da artabileceğini söylüyor, diyor ki, lazer yeterince çalışılmamış ve üzerinde para harcamaya değmez. Ne yapacağımı bile bilmiyorum.

Kızlar, lütfen, 2. sınıf adenoidlerle, 10 numaralı endonazal lazere atanan herkes olabilir. İnternette bile küçük bir bilgi, geri bildirim bulamıyorum. Teşekkür ederim.

Sağlığı düzeltmek için çocukları denize getiren annelerin deneyimlerini dinlemek isterim. Bir etki var mıydı yoksa tersi mi? Ne kadar gittin? Mali yıl çok zor. Ayrıca önümüzdeki aylarda oğlunun beşinci doğum günü ve düğüne başka bir şehirde yakın bir akrabaya gitme. Yaşlıların sağlığı için olmasaydı, bu yıl denize yapılacak bir gezi düşünülmezdi. Ve denizimiz daha da öyle. Ancak yolun ortasını yeni bir rota ile hiç çekmiyoruz. Ama oğlundaki yıl sadece büyüleyici oldu! Sinüzit.

Ve zaten gücüm yok. Bahçede üç ya da dört gün ve burun uzanıyor, sümükçe karalanmış, içeride bir yerde kavga ediyorlar, sonra yeşiller birleşiyor, sıcaklık yok. Farklı tedavi denendi, homeopati, Nazonex, lazer, guguk, karmaşık damlalar. Ayrıca herşeyi yeni bir şekilde iyileştirir. Sadece geçmeyen analizler. Yeşil olsa bile, lekeler her zaman mükemmel temizdir, farklı yerlerde teslim edilir. Her çeşit uçuk, Epstein Barr ve diğer şeyleri teslim ettik, PCR diye bir şey yok. Damardan alınan kan, CMV'nin bir kez iyileştiğini, ancak şimdi aktif formda olmadığını gösterdi.

Lazer terapi hakkında ilgilenen incelemeler, bir sebepten dolayı, çok az şey buldular. Çocuk 3 yıl geçen yıl işkence adenoidler 2 derece, görünür burun geceleri horlama ve (işlemden sonra geçirilen bir ay) henüz hasta değil, koklama değil nefes geliştirmek, 7 lazer prosedürleri 1 ders yaptı. Yılda önerilen birkaç ders. Bu prosedürü kimin yaptığını, size yardımcı olup olmadığını yazınız mı?

Muhtemelen, evlenmeden önce, birbirimizin kalıtsal hastalıklarını almalıyız. Vika adenoidleri yıl içinde palatine bademcikler ile aniden büyüdüğünde, bulmaca yapmaya başladım - peki, nerede?

Hoşgeldin! Lütfen tavsiye, mantıklı çocuk çevresi. Durum şudur: 3.8 yaşındaki bir çocuk genellikle hastadır, çoğunlukla rinit, daha az sıklıkta bir burun akıntısı + öksürük, daha da nadir görülen bir sıcaklıktan endişe duyuyoruz. Yılda bir kez larenjit hasta. Klinikte KBB adenoidler ile herhangi bir sorun görmemektedir. Çocuk doktoru bademciklerin genişlediğini, ENT'nin bir sorun olmadığını söyledi. İkinci bir hastalıktan sonra, ısınmayı ve bir lazer reçete etti. Larenjitden sonraki son kez (tam olarak bir ay önce) bebek-baykuş profilaktik bir dozda yazdı, içmeye başladı ve burada yine boğaz kırmızı değil bademcikler.

Kızlar, iyi günler! Tecrübenizde, Moskova'da nerede adenoidleri 5 yıl çocuklara, hangi hastaneye ve lazer ya da neşterden çıkarmak daha iyidir. Teşekkür ederim

Adenoidler yoktur, fakat perforan bademciğin dokusu iltihaplıdır. Lazer 7 seans, günde üç kez tonsillon, günde 5 kez burunda bir sefazolin ve hidrokortizon karışımı, sert bir şekilde reçete edildi. Rinit mevcut değildir, ancak bir burunda güçlü bir şekilde konuşur.

Üçüncü dereceden adenoidler. Sarhoş bir adam gibi snores. Bundan sonra ne bekleyeceğimi bilmiyorum) Umarım bu onun yaralarının son aşamasıdır. Onlara davranmaya karar verildi. Aqualor bebeğiyle ataylı kızarma, Protarong, Derinat, Sinupret ve lazeri düşürür. Tedavi 1 aydır.

Hoşgeldin! Sık ARI adenoidleri genişledikten sonra yakın zamanda hastalandılar, ayrıca orta kulak iltihabına bağlı antibiyotikler de vardı. Son resepsiyon Лора teşvik etti, hepsi çok kötü değil, kulaklarda retraksiyon ve adenoidlerde artış. Tedavi devam eder, burnunda lazer ısınması öngörülmüştür. Bugün ilk defa her bir burun deliğine 1.5 dakika boyunca bir lazere gittik. Bir rüyadan sonra, çocuk gözlerini sulamaya ve beyaz balçık içinde güçlü bir şekilde başladı. Papatya ile yıkadı. Lazer prosedürü durumu kötüleştirir ve konjonktivite neden olabilir mi, yoksa bu bir tesadüf mü?

2 derecelik bir adenoidin kızında, bir lazer dışında tüm konservatif tedaviyi denedim, denemek istedim ve bu tedavi, tk. adenoidler ne kızlara ne de sonbahar-kış döneminde sessizce yaşamalarına izin vermez. Çocuklara lazer terapisi uygulayan, yazdığı, nerede ve neye yol açtığı, cevap veren herkese teşekkürler, benim için çok önemlidir.

Herkese merhaba, özellikle de Astrakhan, eğer şehirden geliyorsa. Git, "silme veya silme" sorununun% 100'ü kaldırmak için buna değmeyeceğini, aksi takdirde çocuğun çok geçmeden sağ çıkacağını söyle. Tarih öncesi de, noktayı göremiyorum. Soru farklı. genel anestezi altında her zamanki adenotomija - - anestezi çocuğa yerel 2.8 yaşından küçük lazer kaldırma, hiç kimse yapamaz, normal adenotomy yerel anestezi Şimdi bir seçim var. Bir yandan, mastürbasyon yapmamak daha iyidir - anestezi altında yatmak, doktorlar sakin olmak, hepsi.

2. derece çocuk adenoidlerinde. Poliklinikte lazer tedavisi reçete edildi. Bugün, prosedürün beni etkilemediğini görmeye gittiler. Burun köprüsünde 30 saniye, amigdalada 30 saniye ve boynun arkasında 30 saniye. Hepsi bu kadar. Prosedürün etkinliği için lazerin direkt olarak burun boşluğuna enjekte edilmesi gerektiğini okudum. Lütfen görüş ve deneyimlerini paylaşın.

III derece çocuk adenoidlerinde. Altı aylık tedavi - değişiklik yok, Şubat ayı sonlarında, bir öksürük başladı. Bütün ay öksürdüm. Gün boyunca her şey yolunda, ama sadece yatağa gitmelisin. Polisimiz otomatik olarak ORVI'yi (tabii ki, tüm ARVI'ye, her yerde ARVI'ye ve bütün ARVI'ye sahiptir, muhtemelen bilmediği ARI'dan başka bir şey değildir). LOR'umuza gittik. Adenoids. İğneden ötürü öksürme. Prokapalı 10 gün burun burunda bir antibiyotik ve aynı antibiyotikle inhalasyon yaptı veya inhalasyon yaptı. Son zamanlarda resepsiyonda, ENT onlarla mutlu oldu.

İyi günler! Çocuğa 3 yıl. Laur adenoidleri koyar, ikinci derece sorgulanabilir. Neredeyse lazer kursu + rhinofluucimil + lenfoamazot geçti. Tolerans sıfır ve ayrıca sümük sarı-yeşil dökülür. Vazokonstriktörlere izin verilmez, zaten bir hafta oldu. İyi lora değerlendirmeleri bulundu. Diğer tedavi yöntemini yazdı. Deksametazon + dioksidin ile soluma var. Deksametazonun hormonal bir ilaç olduğunu düşünmüştüm. Kime bunu reçete ettiler? Yardımcı oldu mu

Artık bademciklerin lazerle çıkartılması, adenoidler modern ve yüksek hassasiyetli ekipmanların yardımı ile gerçekleştirilmekte ve bu işlem neredeyse takı doğruluğu ile gerçekleştirilmesini mümkün kılmaktadır. Lazer tedavisinin standart rotası, günlük olarak düzenlenen yaklaşık 7-15 seanstır. Genellikle prosedür çocuk tarafından çok iyi taşınır, ancak tüm çocuklar hareketsiz bir kaç dakika oturamaz. Adenomun lazerle çıkarılmasının etkinliği ortalama% 75'e ulaşır ve daha sonra bir yıl boyunca 2-3 seans sabitleme tedavisi almanız gerekir. Klasik bir işlemden önce lazer çıkarmanın avantajları.

Bir grup doktorun etrafında yürüdükten sonra, sonunda adenoidler hakkında bir karar verdik, tercihen 6 yıla kadar çekeceğiz. Ve bu tedavi edilmeden önce. Gün hastanesine dönmeyi bekliyoruz (1 okst, lazer, galaksi vb.), Ama şimdilik. 1. Kapala oğlum 20 gün pancar suyu yarım su ile), çöp. 2. Şimdi yağlar karışımı 20 gün: deniz-buckthorn, Mazı, nane ve küçük bir çay ağacı. İşte süper, gerçekten kurur, hızla burun akıntısı geçti. Ama Zalozhennost kaldı, daha fazla para arıyorum.

Bu, ENT'nin çığlık verdiği gerçeğinden hatırlayabildiğim her şey. Genel olarak, son olarak, çocuğumun horladığı ve nefes almakta zorlandığı sözlerime göre, dağlarda KBB doktoruna başvurduk. fiziksel hastane. Artık doktorun saatinde 18.00'a vardık. Baktım ve adenoidlerin bademcikleri büyüttüğünü söyledim. 5 kez ilaç (nazoneks) ve fizyo (lazer ve kuf) kaydettiniz ve orada görünecektir. Bağışlanmak üzerine, onları her altı ayda bir ziyaret ettiğimi ve yaptığını söyledi.

Oğlum tamamen ortadan kayboldu. Yazdığım gerçek - o zaten çok daha iyi. hasta-hasta neredeyse üç ay (kuyu, hasta bence biraz sümük ve öksürüğü -. çok küçük sıcaklık değildi) doktorlar Sadowski sümük ve diğerleri her hafta doktora gittim geçecek söyledi.. Sonunda, iki ay sonra başka bir LOU'ya ve her türlü resim, test, swab ve malzeme için bir kaç yol tarifi aldım. Sonuç: 3. derecede sinüzit, otitis ve adenoidler. Şu anda tedavi ettiğimiz genyantrit ve bir otit.

Oğlum tamamen ortadan kayboldu. Yazdığım gerçek - o zaten çok daha iyi. hasta-hasta neredeyse üç ay (kuyu, hasta bence biraz sümük ve öksürüğü -. çok küçük sıcaklık değildi) doktorlar Sadowski sümük ve diğerleri her hafta doktora gittim geçecek söyledi.. Sonunda, iki ay sonra başka bir LOU'ya ve her türlü resim, test, swab ve malzeme için bir kaç yol tarifi aldım. Sonuç: 3. derecede sinüzit, otitis ve adenoidler. Şu anda tedavi ettiğimiz genyantrit ve bir otit.

Bugün onlarla oldu. Tanıdığım bir doktor vardı. Sağ taraf iyi, ama sol taraf kötü, burun ve burun kötü. Bizi lazerle - 5 gün - kulak ve burun üzerine yönetti. Hala kulakların burnundan uçtu. Burun içinde damla damla hiçbir şey, bir humer ile yıkayın. Kulaklı kafada. gece gündüz pamuk yünü üzerinde borik alkol yatıyordu. 5 gün. Adenoidlere baktım. İkinci derece, 1.5 cm daha fazla. Şimdi şişti. Hiçbir şey korkutucu değil, hayır. Dasha baktı.

Bahçeye gidip gitmemize bakılmaksızın, çocuk 3,5 yaşında, çok sık hastalanır. Bir ay içinde iki kez vardır (bahçeye gitme ne olursa olsun kendimi tekrarlıyorum), bademcik iltihabı, bronşit, son zamanlarda otitis, genellikle pürülan sümük. Adenoidler koydular, farklı doktorlar farklı dereceler koydular. Lazer (Mart ayında) nazanex ile tedavi edildi, antihistaminikler alındı ​​ve procorgol (şemaya göre). Mart ayından beri bunu yaşadık. Burun tıkanmış, gece yarısında hor görüyor ve gece yarısını soluyor. Farklı KBB'ler, farklı görüşler vardı. Ama ben yaparım.

Oğlum tamamen ortadan kayboldu. Yazdığım gerçek - o zaten çok daha iyi. hasta-hasta neredeyse üç ay (kuyu, hasta bence biraz sümük ve öksürüğü -. çok küçük sıcaklık değildi) doktorlar Sadowski sümük ve diğerleri her hafta doktora gittim geçecek söyledi.. Sonunda, iki ay sonra başka bir LOU'ya ve her türlü resim, test, swab ve malzeme için bir kaç yol tarifi aldım. Sonuç: 3. derecede sinüzit, otitis ve adenoidler. Şu anda tedavi ettiğimiz genyantrit ve bir otit.

Kaynak: http://zulfia.livejournal.com/170493.html?thread=2866173#t2866173 Adenoidler büyüdü, büyüdü ve büyüyecek. Homeopati, özel yayılan cihazlar, temizleme, yıkama ve istenmeyen açılmalar yoluyla özel soluma. pseudomedicinin tüm gücü talihsiz adenoidlerin tedavisinde atılır. Resmi ilaç da onları tedavi etmeye çalışıyor, ama hala orada. Bazen büyürler. Bazen değil. Bazen azalır. Bazen çıkarılırlar ve geri dönerler. Tek kelimeyle mistik çoğalma, adenoidler nedir. Bunlar adenoid vejetasyonlardır. Onlar "farengeal tonsil" dir. Sonunda adenoidlerle doğru resmi buldum :). Ama bakmadan önce al.

Kızı neredeyse altı ay aşımı öksürük Bütün bunların vylazili.Posle ikili orta kulak yapılmış olan değil, "kesinlikle".Angina, kalıcı kalıcı soğuk algınlığı kelimesinden gidemez bahçede, evde oturan ve hafta şiddetle işitme azalması için, bahçe Henüz karar bize 2-3 stepeni.Lechilis adenoids hodit.Stavyat değil zaten iyi Nasonex®, Limfomiozot, İş, çocuk, fizik tedavi, lazer magnit.Propivali kursları Ergoferon, Bronhomunal.Eto tüm efektleri biz davalo.Pri son ziyaret Laura anlattı yok Henüz silmenize gerek yok, onu aşabilirsiniz. Evde otururken, sadece periyodik podkashlivaniya var, bazen kötüleşti son altı ay içinde, ağız nefes açıktır gündüzleri ağzına açık uyur. Bize evde zaten oturmak için yardım edin.

Dena, Kasım ayında adenoidler buldu. Sadece burnun içine sokulmuş ve etiketlenmemiş bir şey olduğunu fark etmeye başladım, ayrıca horlama geceleri oldu. LOR'a gittik, sonuç - 1-2 derecelik adenoidler. Bir ay, 10 gün bir poldex ve bir sonraki 20 gün bir aviasis için kayıtlı tedavi gördü. Prokapali, propshikali. sıfır sonucu. Burnumu yıkarım - kahverengi, gri pıhtılar uçar, bir şekilde bir kabus. Gençlerde ödenen LOR'a gidelim. Bakılmış, teşhis edilmiş adenoidit 2 derece. Tabii ki teknik, her türlü ampul, tüp, kulaklarda ve içinde bulunanlarla karşılaştırılamaz.

Kızlar bana kiminle yüz yüze geldiğini söyler! Kızın ağzını solur, yılda 3 kez soğuk algınlığı kısadır. Snot sorunları ile değildi. Göbeğin içine, resmeden sonraki teşhis: adenoidlerin üçüncü aşaması. Lazer prosedürlerinin ENT danışmanı kursu. Kim yaptı, etkisi nasıl? ve Moskova'da nerede? Şimdiden teşekkürler!

Annem bana adenoidit söyle. 2 hafta önce ateş, öksürük, sümük ile hastalandı. snot hariç her şey geçti. tedavi edilen polideksoy, protorgolom korolgorom, bir aqualor ile yıkanır ve geçmezler. geceleri burun nefes alır, iyi ama çok sık işaretler. Sadece su sever. Hala lazere gidiyoruz. ama sümük ne de nasıl geçmeyecek.. ne yapıyorsun?

Tüm ben adenoidleri 6 yaşındaki oğluma çıkarmaya karar verdim. Ben değil, ben her ay zadyhalsya.boleet, bugün yine uykusuz bir gece oldu onun için çok üzülüyorum, her burun akıntısı, bir erkek gibi horlama gece, belli değil oldu, otit biter, şeytan Gözlerinin altında morluklar, sakince uyur. otlar, lazerler, onun fakir burnunda uyuşturucu dökülmüştür Polydex ne kadar Tui petrol izofra gelen İşlenmiş herkese. Nazal kez tüm o olabilir, ama sadece huzhe.Devochki alacak ümit çıkarmadan çekti laringit.3 yıl göründü tafen Nasonex®, Avamys itibaren.

Laur, 1-2 derecelik adenoidleri koyar ve tedavi reçete eder, ancak duymanın neden sadece 1-2 derecede azaldığını anlamıyorum.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde anjin tedavisi nasıl - en iyi ve en etkili öneriler

Angina, gökyüzünde, nazofarengeal ve lingual bademciklerde akut inflamatuar bir süreçtir. Çoğu zaman, bu hastalık çocuklukta teşhis edilir ve çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir.

Larenjit ile nebülizer ile inhalasyon için hazırlıklar

İnhalasyonlar, kronik bronşit, farenjit gibi enfeksiyöz solunum hastalıklarının tedavisinin önemli bir bölümünü oluşturur. Larenjit, bir istisna değildir.