Loading

Larenjitin homeopati ile tedavisi

Larenjit, sıklıkla enfeksiyöz enfeksiyonların bir sonucudur ve aşırı soğuma veya aşırı laringeal suşlardan kaynaklanan ciddi bir hastalıktır. Herhangi bir kişi yaşamda en az bir kez larinks enflamasyonu yaşadı, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülür. Bununla birlikte, çok az insan bu hastalığı doğru bir şekilde tanımlayabilir ve tedaviyi zamanında başlatabilir - bunun için bir uzmana danışmak gerekir.

Rahatsızlık nedenleri

Larenjitin başlıca nedenleri hipotermi, vokal kordların ve viral enfeksiyonların tahrişidir, ancak hastalık özellikle soğukta uzun bir ağlama veya şarkı söyleyen kişi olarak da ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda bağışıklık her zaman zayıflatılır, buna göre zararlı mikroorganizmaların alınması daha kolaydır. Alkol ve sigara içerken, larenjit riski büyüktür. Birçok uzman homeopati öneririz - bu yöntem larenjit çok etkilidir. Hazırlıklar doğal yararlı bileşenler içerir.

Larenjit ile homeopatik tedavinin özellikleri

Eğer hastaya homeopati tedavisi öneriliyorsa, doktorun görevi, hastalığının, yaşının, hastalığın seyrinin özelliklerini dikkate alarak, hastaya bireysel ilaçları reçete etmektir. Kesinlikle her şeye uyan bir homeopati yöntemi yoktur. Bir doktor larenjit gelen homeopati gibi bu konuda da oldukça yetkin değilse çünkü nedenle, hasta, nitelikli bir doktor bulma sorumluluğunu almalıdır, hastalığın tedavisi hasta için yeterince etkili olmayacaktır ya istenen sonuçları getirmez.

Çocukların homeopati ile tedavisi bireysel bir süreçtir.

İlaveten, bir doktor tarafından muayene edilmeli ve ilacı aldıktan sonra olası komplikasyonlarla tehdit edilmediyse, tedavi olasılığını engelleyen herhangi bir karmaşık alerjik reaksiyon varsa, bu durumun incelenmesi gereklidir. Bilmeye değer - homeopati sadece hastalığın ilk hafif formları ile etkilidir. Larinks ve daha ciddi rahatsızlıkların apsesi gibi hastalıklara karşı güçsüzdür.

Homeopatik tedavinin başlıca avantajları şunlardır:

 • ilaçların doğal kaynağı;
 • hamile kadınlar, küçük çocuklar ve yaşlılar için ilaç alma fırsatı;
 • Hastaya ilaç alerjisi bulunmazsa ciddi yan etkiler yoktur;
 • Homeopatik tabletler, antibiyotiklerden ve diğer birçok ilaçtan farklı olarak, temel işlevlerine zarar vermeden vücut üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.

Bu tür bir terapinin dezavantajları da vardır:

 • larenjit sırasında son derece önemli ve gerekli olan fizyoterapi ile uyumsuzluk;
 • Her hasta için ilacın bireyselliği - yani, bir kişiye yardım eden ilaç diğerini tedavi etmede tamamen güçsüzdür. Böylece, her hasta kendi başına dikkatli bir şekilde ilaç seçmelidir;
 • Homeopati hastalığının daha şiddetli formlarında etkisizliği.

Genel olarak, hasta hastalığın kolay bir formunu tolere ederse, homeopati mükemmel bir çözüm olacaktır. Doğru fonların benimsenmesi, larenjit semptomlarını mümkün olan en kısa sürede büyük ölçüde kolaylaştırır.

Homeopatik ilaçlar

Larenjit ilaçları çeşitli şekillerde mevcuttur - hasta hapları alabilir, şekerleri çözebilir, tozları süspansiyon içinde karıştırabilir, içecek tentürlerini kullanabilir ve hapları kullanabilir. Kesinlikle tüm ilaçlar insan vücudu için yumuşak ve koruyucu doğal bileşenlerden yapılır.

Farmakolojik piyasa geniş bir homeopatik ilaç yelpazesi sunar - her hastaya etkili bir ilaç seçimi şansı vardır.

Hasta çevrelerinde yaygın olarak kullanılan birkaç ilaç vardır. Genellikle doktor ve hastalardan olumlu geribildirim alırlar.

Tonzipret

Boğaz boşluğunda terlemeye ve ağrılı hislere karşı yararlı çok fonksiyonlu ilaçlardan biri Tonzipret'dir. İyi oluşu kolaylaştırır ve bir dizi önemli işlevi yerine getirir:

 • boğaz bademcik iltihabı önler;
 • vücudu virüslerden korur;
 • hastanın zayıflamış bağışıklığını artırır;
 • ağrılı semptomları giderir.

Tonzipret, her yemekten önce günde en az on iki kez alınması gereken emilebilir tabletler biçimindedir. Hasta iyileşirse, ağrı semptomları kaybolur, dozu 12 yerine üç tablete indirebilirsin.

Bu ilaçlar uyaranların her türlü mücadelede yardımcı olmak yapısında yararlı bileşenler içerir, bunun etkisi larenjit ve diğer boğaz rahatsızlıkları olur. Ancak, hatırlamaya değer ve yaklaşık kontra - laktoz intoleransı sadece bir doktor danıştıktan sonra alınmalıdır hamilelik sırasında, Tonzipreta almak için bir durdurma işaretidir.

Gomeovoks

Gergin bir durumda ses tellerinin sürekli varlığını kabul eden birçok meslek var. Örneğin, vokalistler, hocalar sıklıkla ses kısıklığından ya da ses kaybından muzdariptirler, çünkü başka bir seçeneği yoktur, ancak yüksek sesle ve yüksek sesle konuşup şarkı söylerler. Böyle durumlarda, iyi bir çözüm homeostadır. Homeopatik ilaçlardan biridir. Resepsiyon Gomeovoksa, ses tellerinin işini stabilize eder, ağrıyı azaltır, pershenie. Bu ürün, mineral ve bitkisel kökenli birçok yararlı doğal maddeler içerir.

Homeovoksun, alerjik reaksiyonlar haricinde, hastanın önceden analiz etmesi gereken kontrendikasyonları yoktur. Pozisyondaki küçük çocuklar ve kadınlar tarafından alınabilir. İlaç koruyucu amaçlar için en sık kullanılır. Bir tabletin her dört saatte bir yemek arasında çözülmesi tavsiye edilir.

Doktor hastayı gözlemler ve Homeovox'un olumlu etkiler vermediğini bulursa, onu başka bir homeopatik ilaçla değiştirmeniz gerekir.

Diğer homeopatik ilaçlar

Yukarıdakilere ek olarak, gırtlak iltihabına ve boğaz bölgesinin her türlü iltihabına karşı yardımcı olan bir takım başka etkili araçlar da vardır.

 • Fosfor - ligamentlerin hastalıkları, ses fonksiyonlarının kaybı ile yardımcı olur. Etkili bir terapötik bileşen olan beyaz fosfor içerir;
 • Escolus - boğazın şişmesini ve kan damarlarının iltihaplanmasını ortadan kaldırır. Aktif madde için yararlı - at kestanesi ekstresi;
 • Aconite - mukus boğazına yatıştırıcı bir şekilde etki eder, öksürük, burun akıntısı ve diğer viral enfeksiyon semptomlarına karşı yardımcı olur.

larenjit

Larenjit tedavisi için homeopati kullanımı ana homeopatik ilaçtır.

Larenjit, larinksin iltihaplanmasıdır. Genellikle soğuk algınlığı, boğmaca ve kızamığın arka planında görülür. Larenjit diğer nedenlerden de kaynaklanabilir, örneğin ağızda aşırı soluma, alerjiler ve / veya çevreyi kirleten maddeler. Larenjit belirtileri - bir boğuk ses veya hatta tam bir kaybı. Çocuğunuz konuşma ve / veya yutma sırasında boğaz ağrısı şikayet edebilir. Larenjit, kuru bir öksürük eşlik edebilir. Genellikle larenjit kendi kendine geçer, ancak bazı çocuklarda tekrarlanır ve bu nedenle bu tür çocuklar anayasal tedaviye ihtiyaç duyarlar.

Hastalığın başlangıcında, aşağıdaki ilaçlar kullanılmalıdır.
Aconitum (Bıldırcın otu)
Belladonna (Belladonna)
Ferrum fosforik (Ferrum phosphoricum)
Symptoms Hastalığın başlangıcında, belirtiler açıkça izlenmediğinde.
♦ Nazal kanama mümkündür.
Potansiyel ve doz sayısı
Semptomların yoğunluğuna bağlı olarak 30 dakika-2 saat arayla 3-4 kez 12C veya ZOS bir doz.

Causticum (Causticum)
Cold Soğuk havada veya kuru soğuk bir rüzgarda kaldıktan sonra.
♦ Yanma hissi görünebilir.
W Sabah saatlerinde hırıltı daha güçlüdür.
Co Öksürük sırasında bebek hafifçe ıslanabilir.

Fosfor (fosfor)
W Hışıltılar akşamları daha güçlüdür.
Child Bir çocuğun soğuk içecekler için susuzluğu vardır.
Severe Şiddetli ağrılı öksürmek mümkündür.

Rumex (Rumex)
Lar Gırtlakta gıdıklama, soğuk havada nefes alırken daha da kötüsü.

Spong (Spongia)
Lar Gırtlakta yanma hissi, kuruluk hissi.
Lar Larinks dokunmaya duyarlıdır.

Potansiyel ve doz sayısı
2-3 gün için günde bir kez 12C veya ZOS bir doz. Bebeğiniz iyileştikçe ilaç vermeye son verin. Larenjit geri dönerse, ilacı her 3 saatte bir kez daha 1-2 defa tekrarlayın.

DIŞ TEDAVİ VE DİĞER TEDBİRLER
1. Çocuğun daha az konuştuğundan emin olun.
2. Bol miktarda sıcak içecek verin, örneğin ballı raf üstü limon.
3. Soluma, hasta çocuğun odasında bulunan bir hava nemlendiricisinin yanı sıra yardımcı olacaktır.

Larenjitin homeopatik ilaçlarla tedavisi

Larenjit, akut viral enfeksiyonların en sık görülen belirtilerinden bir tanesidir, aynı zamanda uygun tedavinin yokluğunda, yaşam için ciddi bir tehdit oluşturabilen diğer durumlardır. Larenjit tedavisindeki ana şey, zamanında ve rasyonel bir tedavi seçmektir.

Larenjit: Nedenleri ve Belirtileri

Laryngitis - işleminde karmaşık doku dahil olabilir mukozaları ve gırtlak yakın organlar derin katmanları kapsayan larenks, enflamatuar bir süreçtir.

Larenjit nedenleri şunlar olabilir:

 • SARS;
 • Bakteriyel enfeksiyon (staphylococcus, streptococcus, Klebsiella, vb.);
 • Mantar enfeksiyonu;
 • Spesifik inflamasyon (tüberküloz, sifiliz, difteri);
 • Yaralanma: gazların solunması veya sıvıların aspirasyonu ile yanıklar (kimyasal, termal); mekanik hasar (yabancı cisimden kaynaklanan yaralanmalar, ağlama, şarkı söyleme, fısıldama sırasında ses tellerinin aşılması);
 • Alerjik hastalıklar;
 • Tümör hastalıkları.

nedeniyle aşırı soğutma, sigara içme, kirli hava, kronik aşırı gerilim gırtlak sabit inhalasyon yerel bağışıklığı azaltıcı faktörüdür ve çökeltme, kronik enfeksiyon (bademcik iltihabı, sinüzit, çürük dişin, vs.) lezyonların varlığı.

Akut (2 haftaya kadar) ve kronik larenjit vardır (2 haftadan fazla).

Ortak belirtiler şunlardır:

 • Öksürük ile daha kötü olan değişen şiddetli boğaz, Pershing,;
 • Seste duyma, ses kısıklığı, tam fonksiyuma kadar (ses kaybı);
 • Öksürük kuru, havlayan ya da balgam mukozası, pürülan, kanamalı (kanlı) ya da fibröz (kabuk biçiminde) karakteri ile serbesttir.

Laringeal mukozanın yerleşimi ve yayılımı ve yoğunluğuna bağlı olarak, hastalığın evresi için tipik semptomlar ortaya çıkar:

 1. İntoksikasyon sendromu, vücut ısısında 37 ° C ila 40 ° C arasında bir artış ile karakterizedir. Şiddetli indirgenmiş bağışıklık ile, sıcaklık normalin 0.5-1 ° C altına düşebilir, bu da ağırlaştırıcı bir faktördür. Genel halsizlik, baş ağrısı, vücutta ağrı, halsizlik. Kanda tipik inflamatuar değişiklikler vardır: lökositoz, artmış ESR. Serolojik tanı, patojenlere spesifik antikorları tanımlayabildiğinde.
 2. Solunum yetmezliği sendromu (VOS), solunumun artması ile karakterizedir, anterior abdominal duvarın kasları ve interkostal kaslar çekildiğinde solunum zorluğu çekilir. Hasta oksijen eksikliği nedeniyle hasta tarafından rahatsız edilir. İleri olgularda acil cerrahi müdahale (trakeotomi) ve / veya resüsitasyonda yapay ventilasyon gerektiren asfiksi meydana gelebilir.

tedavi

Larenjit tedavisi, hastalığın nedenine ve şiddetine bağlıdır.

Ciddi zehirlenme sendromlu larenjit, üçüncü yüzyılın VOSIII'i, komplikasyonların varlığı bir hastanede tedavi gerektirir. Spesifik bir patojen (tüberküloz, sifilitik ve difteri) olan larenjit de yatarak tedaviye tabidir.

Orta şiddetteki larenjit ayaktan tedavi edilebilir, ancak olası komplikasyonları önlemek amacıyla doktorun reçetesine göre kesinlikle tedavi edilebilir.

Larenjitin kolay bir derecesi hastanın yaşamı için bir tehdit oluşturmaz, ancak bir tedavi taktiği seçerken, hastalığın ilerleyişini doğru bir şekilde teşhis etmek ve ayrıca önlemek için bir doktora danışmak gerekir. Kaynak: flickr (Sofya Yaruya).

Larenjit ile homeopatik tedavi

Homeopatik ilaçlar, en güvenli ve en yumuşak hareket yollarından biridir. Çocuklar, hamile ve emziren kadınlar için olumsuz sonuçlardan korkmadan kullanılabilirler. Monoterapi olarak larenjit için homeopatik ilaçlar sadece hastalığın hafif seyrinde kullanılır. Diğer durumlarda, karmaşık tedavide homeopatik preparatlar kullanılır.

Larenjit tedavisi için homeopatik ilaçlar

 • fosforlu(Fosfor) Homeopatik monopreparation. Mikro dolaşımı artırmaya ve immünolojik direnci artırmaya yardımcı olur. Larenjit ile şişlikleri giderir ve anestezi yapar.
 • Yodum(Jodum) - mukoza havayollarının larenjit ve diğer iltihapları ile ödemi kaldırır, mukusun artan salımını bastırır, anti-enflamatuar ve uyarıcı özelliklere sahiptir, metabolizmayı normalleştirir.
 • boğanotu(Aconitum) - analjezik ve anti-inflamatuar etki ile homeopatik bir preparat. Iltihaplı mukoza hava yollarının salgılanmasını ve şişmesini azaltmaya yardımcı olur, periferik damarları genişletir, hücre içi metabolizmayı iyileştirir, hasar görmüş mukus larinks, trakea, bronşinin rejenerasyonunu destekler.
 • Apis(API) - ses tellerinde şişme ve inflamasyonu azaltır.
 • belladonna(Belladonna) - ağrılı kuru havlayan öksürük belirtileri ortadan kaldırır, larenjit ile genel durumu kolaylaştırır.
 • Hamomilla(Chamomilla) - Mukoza zarlarını faydalı bir şekilde etkiler, mukoza zarlarının rejenerasyonunu uyarır, yatıştırıcı özelliklere sahiptir. sinir sistemi üzerinde. Ses telleri aşırı ile ilişkili larenjit "şarkıcılar" ile etkilidir.
 • Gepar Kükürt(Hepar Sulfuris) - Kalın mukus sulandırır, balgam çıkarma teşvik eder, larenjit ile ağrılı sendromu rahatlatır.
 • Laurotserazus(Laurocerasus) - mikrodolaşımını uyarır, merkezi sinir sisteminin tonunu azaltır, solunum yollarındaki mukus sekresyonunu azaltır.
 • Hyoscyamus(Hyoscyamus) - Otonom sinir sistemini bastırır, kuru öksürüğü yumuşatır.
 • Sanguinar(Sanguinaria) - etkili bir dekonjestan, nefes darlığını kolaylaştırır, disfonilerde etkilidir.
 • Spong(Spongia) - Mukuslu solunum sistemine bağlı olarak anti-tussif, anti-inflamatuar ve drenaj özellikleri vardır.

Homeopatik ilaç seçimi, anayasa ve hastanın psikolojik özellikleri gibi hakim semptomatolojiye bağlıdır. İlaç alma kararı profesyonel bir homeopat tarafından alınmalıdır. Doğru sekansta etkili kombinasyon sadece hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda komplikasyonların gelişmesini engeller, vücudun yerel savunmasını güçlendirir ve tüm sistemlerin ve organların iyi koordine edilmiş çalışmasını optimize etmek için karmaşık nörofizyolojik bağlantıları düzenler.

Modern farmasötik üretim, tüketiciye aynı zamanda larenjit ile patolojik sürecin birkaç bölümünü aynı anda etkileyebilen hazır kompozit homeopatik preparatlar sağlar. Şunları içerir:

 • Gomeovoks - yorgunluk ve vokal kordların kolay inflamasyonu ile birleşik homeopatik ilaç: şişlikleri giderir, anti-inflamatuar ve onarıcı özelliklere sahiptir.
 • Bronhalis Khel - Homo-homolog olmayan, homurtu olmayan öksürük ataklarını rahatlatan, viskoz sekresyonun incelmesine, balgam deşarjına, mukozal tamirlere yardımcı olan kombine homeopatik preparat. Boğazı anestezi eder, sinir sistemini stabilize eder, bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Tonzipret - anti-enflamatuar, analjezik ve lokal immünomodülatör özelliklere sahip bir kombine ajan; özellikle larenjit ve farenjitlerde etkilidir.
 • Escolus Compositum - belirgin anti-ödematöz etkisi ile karakterizedir. Lokal mikro dolaşımı normalize etmeye ve immünolojik reaktiviteyi artırmaya yardımcı olur.
Larenjit tedavisi için homeopatik ilaçlar, hamile ve emziren annelerin yanı sıra çocuklar için de güvenlidir. Kaynak: flickr (Dr. Ragini Agrawal).

Larenjit için homeopatik ilaçların avantajları şunlardır:

 • kontrendikasyon olmaması (bazı ilaçların bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğü haricinde, alternatif bir ilacın seçilmesi her zaman mümkündür);
 • ilacın doğal bileşimi de bir erdemdir, çünkü vücut tarafından kolayca algılanabilir; zarar vermez, bağımlılığa katkıda bulunmaz.
 • akut şiddetli ve / veya komplike larenjitte etkisizlik,
 • vücut üzerinde etki mekanizmasının antagonizmi (antitezi) nedeniyle fizyoterapi ile uyumsuzluk,
 • Kısa vadede homeopatik bir çözümün garantili bir sterotipli hızlı etkinliğinin olmaması (her vakada her hasta için dikkatli ve genellikle uzun bir etkili tedavi seçeneğine ihtiyaç duyulmaktadır).

Homeopati, herhangi bir genin larinjitiyle komplikasyonların varlığında bile daha etkin mücadele etmeyi mümkün kılar. Ayrıca, vücudun koruyucu ve düzenleyici özelliklerini hızla geri kazanmaya ve genel ve yerel bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur. Homeopatik ilaçlar solunum yolu hastalıklarına eğilimi olan hastalar için koruyucu restoratif ajanlar olarak çok uygundur.

Larenjitin homeopatik ilaçlarla tedavisi

Ana tedavi yöntemi olarak larenjitli homeopati iyi tolerans, hafif etki, belirgin yan etkilerin olmaması ile karakterizedir. İlacın bileşenleri doğru seçilirse - tedavinin etkisi maksimum olacaktır.

İlaç pazarında şu anda çok çeşitli ilaçlar var. Homeopatik bileşenlerin dahil edilmesi ile homeopatik preparatlar ve bitkisel ilaçlar tarafından ayrı bir niş kaplıdır. Boğaz tedavisi için kullanın:

Tonsilotren

Bu ilaç Alman ilaç kaygısı DHU (Deutsche Homoopathie Unie) tarafından üretilmektedir. Bitki ekleri olmadan sadece homeopatik bir ilaçtır. Homeopatik tabletlerin özelliği, her bileşenin tek başına tüm ilaç olarak aynı etkiye sahip olmamasıdır. Her tabletin bileşimi (hap) Tonsilotrena içerir:

 • Atropin sülfat - belladonna bitkisinin bir alkaloididir - lokal anestezi, inflamasyon ve ödemde azalma sağlar.
 • Sülfürik karaciğer istiridye kabuğunun içindeki beyazdır. Bu maddenin küçük bir dozu yara iyileşmesini hızlandırır, takviyeyi azaltır.
 • Divalent potasyum kromat - yerel bir antiseptik etkiye sahiptir.
 • Silisik asit bağ dokusu büyümesinin uyarılması yoluyla lokal rejenerasyonu hızlandırır, lokal bağışıklığı uyarır.
 • Mercurik iyodür belirgin bir antiseptik etki üretir, bir kimyasal katalizördür.

İlacın kompleks etkisi kendini çeşitli yönlerden açığa çıkarır:

 • Enflamatuar reaksiyonları yavaşlatarak orta derecede anti-inflamatuar aktivite.
 • Lenfositlerin hızlandırılmış çoğalması nedeniyle antiviral etki.
 • Yerel rejenerasyonun güçlendirilmesi.
 • Antibakteriyel maddelerin (lizozim ve diğerleri), sitokinlerin (interlökin) ve interferonun artan sentezi.

Tonsilotren, farinks ve larinksin tüm inflamatuar ve hipertrofik hastalıkları için endikedir. Akut fazda, 2 hafta boyunca günde 2 kez 2 tablet - günde 2 tablet ila günde 12 tablet almanız önerilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Aşağıdaki hasta gruplarında Tonzilotrenum almayın:

 • 3 yaşın altındaki çocuklar (yeterli kanıt tabanı yok).
 • Hamile ve emziren kadınlar.
 • Laktaz ve galaktaz yetmezliği olan kişiler (bu disakkaritler tablette yardımcı bileşenler olarak yer almaktadır).
 • İlacın bireysel bileşenlerine karşı toleransı olmayan hastalar.

Yan etkiler nadirdir, ancak yanlardan ortaya çıkabilirler:

 • Ağız boşluğu ve sindirim sistemi: karın, bulantı ve kusmada artan salivasyon, hazımsızlık, ağrı ve kilo.
 • Cilt: alerjik bir döküntü (kurdeşen), anjiyoödem.

Tonzipret

Bu bitki-homeopatik preparat Bionoric endişe tarafından üretilmektedir. İlacın 2 serbest bırakma formu vardır: oral uygulama için damlalar ve emilim için tabletler. İlaç Tonzipret bileşimi şunları içerir:

 • Hawaii ağacının özü.
 • Amerikan lakonosunun özü.
 • Acı biber biberi.

Yardımcı bileşenler galaktoz ve laktoz ve damla - etil alkol içerir. Tonzipret'in vejetatif kısımlarında flavonoidler, saponinler ve içerdikleri biyolojik olarak aktif diğer maddeler nedeniyle belirgin bir anti-inflamatuar etki vardır. Ek olarak, kırmızı kırmızı biber meyvesinden izole edilen kapsaisin, hızlı anestezi sağlar. Lakonların Amerikan ekstresinin bileşenleri, lenfositler, interferon ve interlökin üretimini uyarır, böylece antiviral koruma sağlar.

Tonzipret (her iki salım formunda), farinks ve larinksin enflamatuar hastalıkları için kullanılır. Akut larenjitde, günde 12 tablete kadar, her saatte 1 tablet (10 damla) alınması tavsiye edilir. Boğazda ağrı azalması ile bakım tedavisine geçmek gerekir: 1 tablet (10 damla) günde 3 kez. Çözelti seyreltilmemiş (sarhoş olabilir), tabletler çözünmeden önce çözülmelidir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Tonzilotren gibi, Tonzipret hamile ve emziren kadınlar tarafından alınamaz, laktaz ve galaktaz enzim eksikliği olan kişiler, bir yaşın altındaki çocuklar. Buna ek olarak, sürücüler, epileptikler, karaciğer hasarı olan hastalar, alkole bağımlı Tonzipret çözümü önerilmez.

İlacın yan etkileri Tonzilotren'inkilere benzer.

Gomeovoks

Bu homeopatik preparat, Fransız ilaç firması Boiron tarafından üretilmektedir. Eczane piyasasında, resorpsiyon için tablet şeklinde sunulmaktadır. Homeopath bileşimi çok sayıda bireysel aktif bileşen içerir:

 • Napellus'u aconite.
 • Arum Triffillum.
 • Ferrum fosforisi.
 • Calendula officinalis.
 • Spongia tostu.
 • Belladonna.
 • Mercurius solubius.
 • Gepar Sülfür.
 • Calium bichromicum.
 • Populos kandikans.
 • Bryony.

Preparatın tüm bölümleri, bireysel endikasyonlarla belirlenen kendi özel eylemlerine sahiptir. Örneğin, Aconite napellus (Aconite), bir kaba ses, ateş ve ıslak öksürük ve kaba, kuru, havlayan öksürüğü olan Spongia tostunda gösterilir.

Homeopatik tabletler Homeomeks, öksürük ve ses kaybı ile birlikte larenksin herhangi bir enflamatuar hastalığı için endikedir. Al her gün 2 tablet (günde 24 tablete kadar), iyileştirme ile yapılmalıdır: 2 tablet günde 3 kez.

Bu ilacı hamile ve emziren kadınlar, 1 yaşın altındaki çocuklar için kullanmayın.

Bireysel homeopatik tedavi

Daha önce de belirtildiği gibi, her bir homeopatik eleman için doğrudan bir belirti vardır. boğaz, kuru hack öksürük şişlik - cıva ait bir bileşik olan Örnek anlaşılmaz Merkurius solyubius için, kuvvetli bir yanma hissi ve mukoza ve ölümcül itüzümü iltihabı (belladonna tıbbi bitki ekstresi) ile tayin edilir. Pek çok homeopatik elemanın büyük miktarlarda toksik (aynı belladonna ve civa bileşikleri) olduğu için, bileşen seçiminin basitliği açıktır. Bu nedenle, kendi riskinizle ilgilenmeyin ve internetin önerileriyle yönlendirilen tedavinin bileşenlerini kendiniz seçin. Sertifikalı bir homeopati açmak veya "hazır", fabrika ürünlerini almak daha iyidir.

Homeopati ile ne zaman tedavi edilemez?

Larenjitin homeopatik ilaçlarla bağımsız bir yöntem olarak tedavisi sadece hastalığın başlangıcında veya çözünürlüğünde mümkündür. Larenjitin ortasında ve özellikle de çocuklarda yanlış krup şeklinde veya erişkinlerde darlık şeklinde komplikasyonların gelişmesi ile, geleneksel tedaviyi yapmak ve gerekirse hastaneye yatmayı ve acil ameliyatı kabul etmek gerekir. Komplike larenjitte gecikme sizi veya çocuğunuzun hayatına mal olabilir.

Fabrika yapımı ve bireysel kullanım için homeopatik tabletler ve çözümler sadece uygun şekilde seçildiğinde etkilidir. Yanlış bileşen seçimi, hastanın durumunu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda hastalığın seyrini de önemli ölçüde kötüleştirebilir. Ayrıca, hastalığın karmaşık bir seyrinde geleneksel tedavi yerine homeopatik tabletlerin alınması komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Herhangi bir tıbbi homeopatik ilaç kullanmadan önce, kontraendikasyonlar sırasında talimatları okuyun ve bir doktor veya eczacıya danışın.

Larenjitin homeopati ile tedavisi: bir efsane veya gerçeklik

Larenjit çoğunlukla semptomatik olarak tedavi edilir (komplikasyon olmadan oluşursa). Durulama, inhalasyon, boğaz sulama uygulayın. Son zamanlarda, homeopati uygulandı: Kronik bir forma geçişe izin vermeden hastalığı tamamen fethetmenizi sağlar. Ancak sonuca ulaşmak için, hasta larenjitin ilk belirtisinde tedaviye başlamalıdır.

Tedavi özellikleri

Larenjitli homeopati bireysel olarak seçilir. Doktor ön teşhisleri yapar:

 • hastayı sorgular;
 • boğazını inceler;
 • kan testleri atar.

Homeopati alanındaki bir uzman, hasta kişinin bireysel özelliklerine dayanarak ilaç seçer. Gerekirse, homeopatik tabletleri ve geleneksel tıp resmi preparatları ve halk ilaçları ile damlalar birleştirir.

Homeopatik bir doktor, bir hastaya bu grup için kendi başına ilaç reçete etmesini asla tavsiye etmez. Nedeni: Her bir kişi için farklı davranırlar ve yanlış kullanılırsa hastalığın seyrini daha da kötüleştirebilirler.

En iyi ilaçların "ilk üçü"

Larenjit için bir çare seçmek, homeopatlar Tonzilotren, Tonzipret veya Homeovox tarafından yönlendirilir. İlaçlar verimde liderdir.

Tonsilotren

Yapısı içerir:

 1. Atropin sülfat bir belladonna alkaloiddir - iltihaplanmayı azaltır, dokuların şişmesi ile savaşır.
 2. Silisik asit iyileşmeyi hızlandırır. Hasarlı mukoza zarı rejenere olur, şişme azalır, ses kurtarır.
 3. Mercurial iyodür antiseptiktir.
 4. İstiridiğin kabuğundan çıkarılan sülfürik karaciğer, takviye ile savaşır.

Bileşenlerin kombinasyonu, antiviral, anti-inflamatuar ve antibakteriyel etki sağlar. Tonsilotren ayrıca boğaz ağrısı, farenjit ve pharyngolaringitis ile de uğraşır.

Yan etkiler nadirdir: mide bulantısı, karın ağırlığında.

Tonzipret

Egzotik olanlar da dahil olmak üzere Tonzipret bileşenleri (Amerikan kırmızı biber, kırmızı biber, guaiac ağacı özü) virüslerin yok edilmesini sağlar, ağrıyı hafifletir, hiperemi rahatlatır. Ses geri yüklenir. Öksürük yumuşar, ıslanır ve sonra geçer.

Yan etkiler Tonzilotren alırken benzer.

Gomeovoks

Yapısı içerir:

 • belladonna;
 • nergis;
 • aurum trifenum;
 • Gepar sülfür.

Homeomix mukolitik etkisi olan antienflamatuar ilaçları ifade eder. Balgamı sulandırır ve dışarı çıkmasına yardımcı olur.

Diyabet teşhisi konulanların dikkatine! Homeooks, belirli bir miktar sakaroz içerdiğinden 2 yerine 1 tablet alır.

İlaçların bireysel reçete ilkesi

Deneyimli homeopat larenjit tedavisinin genel planı tarafından yönlendirilmez, ancak şikâyetlerle gelen kişinin durumunu resepsiyona bildirir. Dikkate alır:

 • hastalığın doğası;
 • bağışıklık aktivitesi;
 • Yapı;
 • psiko.

Bazı hastalarda bir "birincil bozukluk" belirtisi gözlenir. Şunları içerir:

 • artan belirtiler;
 • düşük dereceli ateşin görünümü;
 • Hastanın daha önce karşılaştığı "eski hastalıklar" semptomlarının geri dönüşü.

Semptomlar 4-5 gün boyunca düzeltilmelidir. Bu süre zarfında enerjinin yükselmesi, hareket etme arzusu yaşarsa - tedavi doğru şekilde atanır.

Ek ilaçlar

İlk gruptan ilaç gelmezse, doktor diğerlerini alır. Bunlar:

Şişliği azaltın, mukoza zarını faydalı bir şekilde etkileyin, mikroplara ve virüslere karşı savaşın, dokuları yenileyin, bağların iltihaplanmasını ortadan kaldırın.

Homeopatik ilaçlar "teşvik" bağışıklık. En az yan etki ve az sayıda kontrendikasyon ile ayırt edilirler.

Kim homeopati uygulayamaz?

Ana kontrendikasyon, bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğüdür.

Paratonzil apsesi tehlikeli komplikasyonlardan biridir.

Sistemik hastalıklar, homeopatik ilaçları reçete ederken ihtiyatlı bir yaklaşım gerektirir. Sebep: bağışıklığı aktive ederek, hastalıklı organlara karşı vücudun koruyucu hücrelerine saldırıyı artırırlar. Onlar homeopati tavsiye görmezse, doktorlar, burada kullanılma olasılığını ayırt, tiroid bezinin otoimmün hastalıklar sedef veya romatoid artrit alevlenmesi sırasında kontrendike değildir.

Hamile, emziren anneler ve bebekler yıllara kadar yasaklandı.

Kabul kuralları

Homeopati ile tedavi hastanın kesin bir programa uymasını içerir:

 1. İlk günlerde, akut belirtiler azalıncaya kadar, ilaç genellikle her saat ya da iki saat içilir. Daha sonra resepsiyon günde 2-3 defaya indirilir.
 2. Saldırı zayıfladığında, aşağıdaki kurala bağlı kalın: Yedikten sonra yarım saat ya da 30 dakika hap al.
 3. Doktorlar gıda ile vücuda girerse, doktorlar etkinlikte bir azalma konusunda uyarıyorlar. Sadece su ile kombine edilir!
 4. Çözünceye kadar tabletleri çözün, yutmayın.
 5. Kabul zamanını gözlemleyin: önemli bir durum, kesin zaman aralıklarında bir ilacın dozunun alınmasıdır. Programı kaybettik, bir saat özledik - tekrar tedaviyi başlattık.

Larenjitin homeopatik tedavisi, hastalığın karmaşık olmayan formları olan hastalara yardımcı olur. İmmün hücreleri aktive ederek, ilaç (genellikle mikroskopik dozlarda zehirler), vücudu hastalıkla savaşmak ve onunla başa çıkmak için kendi önlemlerini geliştirmeye zorlar.

Ancak, homeopatinin tüm faydalarına rağmen, akut ataktan kurtuldukları bir arkadaşının tavsiyesi üzerine "tablet" almanın cazibesine kapılmayın. Unutmayın: Biri ne yardımcı olduysa diğeri semptomları kötüleştirebilir! Doktora danışarak harekete geçin ve larenjit geri çekilecek!

Larenjit'ten Homeopati

Larenjit, laringeal mukozanın etkilendiği, inflamatuar genezin yaygın bir hastalığıdır. Bu patolojik süreç yaştan bağımsız olarak tüm hastalarda oluşur. Ancak çocuklarda hastalık daha şiddetlidir ve yan etki riski artar. Bu bağlamda, larenjit tezahürünü görmezden gelmek imkansızdır: tedavi altta yatan nedenin keşfinden sonra başlar. En etkili tedavi yöntemlerinden biri larenjit ile homeopati. Bir doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Larenjitli Homeopati - Uygulamanın etkisi

Bir hastaya homeopatik tedavi reçete edildiğinde, uzmanların seçimi, organizmanın, yaş indekslerinin, patolojinin bireysel özelliklerini dikkate alarak, ilaç seçimi olacaktır. Herkese uygun homeopatik ilaçlar yoktur. Bu nedenle, hasta yüksek derecede kalifiye bir doktora yönelik araştırmaya dikkatli bir şekilde yaklaşmalıdır, aksi takdirde larenjit tedavisi hasta için beklenen sonuçları vermeyecektir.

Ayrıca, uzmanın kapsamlı bir tanısını koymak ve tedaviyi etkileyecek bir alerji olup olmadığını, ilaçları kullandıktan sonra herhangi bir yan etki olup olmayacağını belirlemek gerekir.

Larenjit'ten homeopati, sadece patolojik sürecin ön aşamasında etkilidir. Larenksin apsesi gibi hastalıklara karşı, etkisiz olacaktır.

Homeopati'nin başlıca avantajları:

 • solunum yolu patolojilerinin ana semptomlarının hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması (ses kaybı, ses kısıklığı, ligament yorgunluğu);
 • maddelerin doğal kaynağı;
 • Durumda, okul öncesi çocuklarda ve yaşlılıkta yaşayan kadınlar için fon alma olasılığı;
 • Hastanın ilaca karşı alerjik reaksiyonu olmadığında tehlikeli yan etkilerin olmaması;
 • Söz konusu ilaçlar, antibakteriyel ajanlardan ve diğer ilaçlardan farklı olarak, işleyişine zarar vermeden vücut üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir.

Bununla birlikte, homeopati tedavisinin bazı dezavantajları vardır:

 • larenjit için önemli ve gerekli olan fizyoterapötik prosedürlerle uyumsuzluk;
 • tüm hastalar için araçların bireyselliği - bir kişiye yardım eden bir ilaç, diğerinin terapisinde tamamen güçsüzdür. Bu bağlamda, her biri kendileri için dikkatlice ilaç seçer;
 • Homeopatik tedavinin şiddetli patolojik süreçlerin varlığında etkisi yoktur.

Bundan sonra, hastalığın hafif bir sızıntısı olduğunda, homeopatik tedavinin en uygun çözüm olacağı sonucuna varılabilir. Uygun ilaçların kullanımı, patolojinin semptomatolojisini mümkün olan en kısa sürede büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Ayrıca, anjina, farenjit ve diğer KBB hastalıkları ile homeopati reçete edilir.

Larenjit ile homeopati genel bakış

çeşitli şekillerde imal larenjitin gelen ilaçlar - Hasta, bir tablet, şeker erir alır bulamaç içinde tozlar karışımları, infüzyon alır, drajeler kullanır. Her homeopatik ilaç, insan vücuduna zararsız doğal maddelerden yapılır.

Larenjitli homeopatik tabletler - en etkili ilaçlardır. Çocuklar, kadınlar ve emzirme döneminde kadınlar için olumsuz sonuçlardan korkmadan kullanılabilirler.

Homeopati, hastalığın hafif bir seyri boyunca larenjit için veya kendi başına bir yardımcı tedavi olarak kullanılır. Diğer durumlarda, ilaçlar kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır.

Homeopatik ilaç seçimi, hastalığın semptomlarına ve hastanın bireysel özelliklerine bağlıdır. İlaç kullanma kararı bir uzman tarafından alınır. sırayla Etkili kombinasyonu vücudun savunma mekanizmasını geliştirmek, olumsuz etkilerin oluşumunu önlemek için iç organların düzgün işlemesini optimize etmek için karmaşık nörofizyolojik bağlantıyı normalleştirmek için, hastalığı (hırıltı, öksürük, boğaz, ses kısıklığı) ana belirtileri kurtulmak mümkün kılar.

Bugüne kadar birçok farklı ilaç var. Doğal bileşenler dahil, bitki kökenli homeopatik ilaçlar birbirinden ayrıdır.

Tonzipret

Boğazda terleme ve rahatsızlık için etkili homeopatik ilaçlardan biri Tonzipret olacaktır. Genel durumu iyileştirir ve aşağıdaki işlevleri yerine getirir:

 • larenjit veya laringotrakit ile bademcik iltihabı önler;
 • vücudu patojen mikrofloradan korur;
 • zayıflamış bağışıklık sisteminin işleyişini iyileştirir;
 • ağrılı semptomları ortadan kaldırır.

Tonzipret, yemeklerden önce kullanılan tablet formunda üretilir. Hasta daha iyi hale geldiğinde klinik semptomlar ortadan kalkar, dozu 12 tabletten 3'e düşürmek mümkündür.

Bu tür bir tıbbi ürün, çeşitli alerjenlere karşı savaşmaya katkıda bulunan, sonuç olarak larenjit ve ağız boşluğunun diğer patolojileri haline gelecek olan yararlı bileşenler içerir. Kontrendikasyonları hatırlamak gerekir - laktoza yatkınlık, ilacın kullanımı için bir engel haline gelecektir, hamilelik sırasında sadece doktor tavsiyeleri bildikten sonra kullanmak gerekir.

Gomeovoks

Homeomix çeşitli homeopatik preparatlarda bulunur. Homeopatik ilaç kullanımı, bağların işlevini stabilize etmeye yardımcı olur, rahatsızlığı ve terlemeyi ortadan kaldırır. Böyle bir preparat, doğal kökenli çok sayıda yararlı mineral ve bitki bileşenini içerir.

Homeovoksların, alerjilere ek olarak, hastanın önceden analiz ettikleri bir kontrendikasyonları yoktur. Okul öncesi çocuklar ve hamile kadınlar için kullanmak mümkündür. Çare genellikle önleme için kullanılır. Her 4 saatte bir tablet için rezorbe edilmelidir.

Bir uzman bir hastayı gözlemlediğinde ve ilacın olumlu bir etkisi olmadığını ortaya koyduğunda, böyle bir durumda farklı bir homeopatik ilacın yerini alması gerekir.

Tonsilotren

Bir Alman ilaç şirketi tarafından üretilen, bitki kökenli bileşenlerin varlığını varsaymaz. İlacın karakteristik özelliği, her bir maddenin ayrı ayrı homeopatik preparasyonla aynı etkiye sahip olmamasıdır. Tonzilotren içerir:

 • Atropin sülfat. Ağrıyı hafifletir, iltihap ve şişliği ortadan kaldırır.
 • Sülfür Karaciğer. Bu bileşenin az bir miktarı yaraların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur, takviyeyi azaltır.
 • 2-değerli krom potasyum. Yerel bir antiseptik gibi davranır.
 • Silisik asit Bağ doku büyümesini uyararak, dokuların lokal rejenerasyon hızlanmasını teşvik eder, bağışıklık sisteminin işleyişini geliştirir.
 • İyodür civa. Antiseptik bir etki verir, kimyasal bir katalizördür.

fosforlu

İlaç homeopatik amaçlar için uzun yıllar kullanılan bir maddedir. Un olarak kullanılmaz. Fosfor - larenjit gelen tabletler, bağlar iltihaba ortadan kaldırarak, doku yenileyici, patojenik mikrofloranın ile mücadele, şişlik, mukoza zarı üzerinde olumlu bir etki azaltır. Homeopatik ilaçlar bağışıklık sisteminin işleyişini iyileştirir. Farklılıkları en az yan etki ve kontrendikasyon sayısıdır.

Eskuljus

Belirgin bir anti-ödematöz etkisi ile karakterizedir. Lokal mikro dolaşımı normalize etmeye ve immünolojik reaktiviteyi artırmaya yardımcı olur. Boğazdaki şişliği ve kan damarlarındaki iltihabı ortadan kaldırma fırsatı sunar. Etkinin ana aktif bileşeni - at kestanesi ekstresi nedeniyle elde edilir.

boğanotu

Anestezi ve anti-inflamatuar etkisi ile Homeopatik ilaç. Salgının azaltılmasına ve mukus iltihaplı solunum yollarının şişmesine yardımcı olur. Periferik damarların genişlemesini, hücrelerin içindeki metabolizmanın iyileşmesini, etkilenen mukus solunum organlarının restorasyonunu destekler. Boğazda mukoza üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir, öksürük, rinit ve diğer bulaşıcı semptomları ortadan kaldırır.

Bronhaliskhel

Bu şiddetli öksürük atakları ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir arada homeopatik ilaçtır, mukoza geri, balgam çıkarmanın kolaylaştırılması, viskoz salgısını sulandırır. Ağız boşluğundaki ağrıları giderir, merkezi sinir sistemini normalleştirir, bağışıklığı güçlendirir.

Hyoscyamus

Vejetatif NA'nın baskısını, kuru öksürüğün yumuşamasını teşvik eder. Şişliği giderir, mukoza zarlarını olumlu etkiler, patojenik mikrofloralarla savaşır, dokuları yenileştirmeye yardımcı olur, bağlardaki iltihabı ortadan kaldırır. Benzer bir homeopatik preparasyon, bağışıklık sisteminin işleyişini iyileştirir. Asgari yan etki ve kontraendikasyon sayısı ile karakterizedir.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Özel bir tedavi randevusu sırasında doktor çeşitli faktörleri dikkate alır:

 • patolojik sürecin doğası;
 • bağışıklık sisteminin aktivitesi;
 • Yapı;
 • psiko.

Homeopatik tedavi, mukoza solunum sisteminde patolojik süreçlerin varlığında reçete edilebilir.

Homeopatik ilaçların reçete edilmesindeki ana kontrendikasyon, çarenin aktif bileşenlerine karşı kişisel bir duyarlılıktır. Ek olarak:

 • Hastalık ihmal edilmiş bir aşamada olduğu zaman terapi bir etkisi olmayacaktır.
 • Sistemik patolojiler, homeopatik ilaçların reçete edilmesi sürecinde ihtiyatlı bir yaklaşıma ihtiyaç duyar. Etkilenen organ için olumsuz sonuçlara yol açabilecek bağışıklık sisteminin işleyişini aktive ederler.
 • Durumdaki kadınlar, emzirme döneminde ve 12 aylıktan küçük çocuklarda bu ilaçları kullanmak yasaktır.

Genel öneriler

Larenjitin tedavisi, homeopatik ilaçların yardımı ile özel tıbbi reçetelere uyulmasını sağlar:

 • İlk günlerde, akut semptomlar azalıncaya kadar, ilaç genellikle 1-2 saatte bir sarhoş olur. Uygulamadan sonra günde 3 kez azalır.
 • Saldırı zayıfsa, aşağıdaki tavsiyeye uymalısınız: 30 dakika ya da yemekten yarım saat sonra hapı alınız.
 • Uzmanlar, ilacın vücuda gıda ile girdiği zaman, etkisizlik olduğuna dikkat çekiyorlar. İzin verilen bir kombinasyon sadece suyla mümkündür.
 • Son çözünmeden önce tabletleri çözmek için, onları yutmayın.
 • Kabul zamanını gözlemleyin: önemli bir durum, belirli zaman aralıklarında vücut içindeki ilaç dozunun içilmesidir. Planlanan programdan saparsanız, tedaviye yeniden başlamalısınız.

Larenjitin homeopatik tedavisi, patolojiyi mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırmak için hastalığın karmaşık olmayan bir formundan muzdarip olan kişilere imkan verir. Bağışıklık hücrelerini aktive ederek, ajan, vücudun patolojiye karşı önlem almak ve ondan kurtulmak için kendi ölçümlerini üretmesine neden olur.

Larenjitin homeopatik ilaçların yardımıyla tedavisi, hastalığı provoke eden patojen mikroflorayı etkili bir şekilde ortadan kaldırmayı mümkün kılar. Ek olarak, koruyucu ve düzenleyici fonksiyonları hızlı bir şekilde geri yüklemek, bağışıklık sistemini iyileştirmek mümkündür. Homeopati genellikle solunum yolu patolojisine yatkınlığı olan kişiler için koruyucu bir restoratif tedavi olarak kullanılır.

Larenjit'ten Homeopati

Homeopati, en fazla sayıda anlaşmazlığa neden olan tedavi yöntemidir. Birisi ona sözde rivayet etmeyi düşünür, bazıları ise yan etkileri olmayan etkili bir ilaç olarak görür. Bu terapinin temel prensibi, benzerlerinin üstesinden gelmektir. Birçok doktor ciddi hastalıklara (örneğin menenjit) tedavi etmek için homeopatik ilaçlar tavsiye etmiyoruz da, gözetim altında basit hastalıkların tedavisinde kullanımları olumlu sonuçlar verir. Homeopati larenjit, bademcik iltihabı, bademcik iltihabı ile yardımcı olur.

Larenjitli Homeopati - Uygulamanın etkisi

Hastalık larenjit, larinksin enfeksiyonu veya aşırı baskısı ile ortaya çıkar. Hayatımda en az bir kez yaştan bağımsız olarak bu problemle karşılaştım. Hastalığın tezahürleri boğazda, özellikle soğukta, bağışıklığın azalmasında, anjina, soğuk, boğmaca ve kızamıklarda meydana gelen şiddetli yorgunluğun bir sonucu olabilir. Hastalığın ilk belirtisi ses kısıklığı, ses kısıklığı gösterir.

Homeopati larenjitden sadece tedavi eden doktora danışarak kullanılır. Hafif hastalıklar ile, bu ilaçlar çok iyi olumlu bir etki verir, daha şiddetli ilaçlar gerektirmez. Tedavi gecikmeyle başlarsa, komplike larenjit görülür, daha sonra homeopati karmaşık tedavi ile kombine edilmelidir.

Homeopati eylemi, bağışıklık hücrelerinin aktivasyonunu hedeflemektedir. Bu fonlar, vücudun hastalıkla mücadele etmek için kendi önlemlerini geliştirmesine neden olur. Hamileler ve çocuklar için homeopati ile tedavi endikedir. Çocuğun, yaşlı kişinin ve kadının uyuşturucu pozisyonunda yer almasının yan etkileri olmayacak, sağlığa zararı olmayacaktır. Farenjit ve boğazın diğer hastalıkları ile, çoğu zaman "Homeovox" gibi homeopati reçete.

Larenjit ile homeopati genel bakış

Larenjit'ten homeopati çeşitli dozaj formlarında mevcuttur. Bunlar, sesin, tentenin, süspansiyonların, hapların ses kısıklığını kaldıran tabletler, lolipoplar. Doğal malzemelerden üretilmiştir.

Larenjit tedavisi için ilaç seçimi mükemmeldir ve doktor organizmanın bireysel özelliklerini dikkate alarak her hasta için en uygun homeopatik ilaç seçimini yapabilir. Larenjitli homeopatik tabletler, ilk günlerde sıklıkla günde 12 defaya kadar alınmalıdır.

Tonzipret

İlaç oral bir damladır. Flavonoidler, uçucu yağlar, saponinler içeren bitkiler içerir. Anti-inflamatuar, analjezik ve immün sistemi uyarıcı etkilere sahiptir, hastalığın semptomlarını azaltır.

"Tonzipret", boğaz, farinks, bademcikler (bademcik iltihabı, farenjit, laringotfeit) akut ve kronik iltihaplanma için kullanılır. Kullanım için kontrendikasyon, homeopati bileşenlerinin bireysel intoleransıdır. Kullanmadan önce sıvıyı çalkalayın. Doktor tarafından reçete edilen damla sayısı ağızda kısa bir süre tutulmalı ve daha sonra yutulmalıdır.

Gomeovoks

Homeopatik ilaç, kaplanmış tabletlerde salınır. Akut ve kronik seyrinde farklı etiyolojiye sahip larenjit ile "Homeovoks" atayın. İlaç vokal kordlar, larenjit akciğer formlarının yorgunluğu ile belirtilir.

Yemeklerin arasında her saati eriterek 2 hap almanız önerilir. Durumu hafiflettikten sonra, günde 2 kez 2 tablet reçete edilir. Larenjitli "Homeovox", hamilelik ve emzirme döneminde uygulanmasına izin verilir.

Tonsilotren

Bu homeopati antiviral, antibakteriyel ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Anjina, faringotrakheitte terapötik etkisini gösterir.

Tedavinin başında her 2 saatte bir hap al, günde 12 parçaya kadar. İlaç tamamen eriyene kadar ağızda çözünür. Çok seyrek olarak, yan etkiler bulantı, karın ağrısı olabilir.

fosforlu

Laringotracheitis, aphonia, bronşit ile uygulanır. İlaç tüm dokuların metabolizmasını derinden etkiler. Homeopatik granüller ve damla şeklinde üretilmiştir.

Uyuşturucu kullanamazsın. Larenjit'ten çıkan tabletler dilin altında çözülür. "Fosfor", yemekten yarım saat önce ya da 60 dakika boyunca günde 3-4 kez 8 granül atar. Damlalar günde 3 kez ağızdan, 5 parça şeker başına ya da bir kaşık su ile alınır.

Eskuljus

Homeopati "Esculus" sadece damlacıklar halinde salınır. Bu tentür at kestanesi genç çiçekli sürgünlerinden hazırlanır. Mikrosirkülasyon ve venöz kan akışı üzerinde etkilidir.

İlaç vücudun savunmasını arttırır, hasarlı fonksiyonları normalleştirir. Larenjit boğazın şişmesini ortadan kaldırdığında, homeopatinin bir parçası olan kestanenin özü nedeniyle kan damarlarının iltihaplanması.

boğanotu

Aconite granüllerde üretilir. Boğazın iltihaplı mukozasını yatıştırır, öksürük, burun akıntısı ve viral bir enfeksiyonun diğer semptomlarına yardımcı olur. Şişlik, salgıyı giderir, periferik damarları genişletir, mukoza solunum yollarının rejenerasyonunu destekler.

Hamile ve emziren kadınlar için önerilmez. 5 yaşın altındaki çocuklar "Aconite" atanmadı. Diyabetli hastalar günde tüketilen toplam glukoz miktarında ilacın şeker granüllerini hesaba katmalıdır.

Bronhalis Hel

İlaç tabletlerde mevcuttur. Balgam söktürücü, antitusif, bronkodilatör etkisi vardır. Vücudun savunmasını aktive eder. Solunum yolu hastalıkları için "Bronchalis Hel" uygulayın.

İlacın bileşenlerine alerjik reaksiyon için homeopati yazmayın. Tabletlerin bileşiminin laktozu içerdiğini ve hoşgörüsüzlüğü olan insanlara kontrendiklendiğini bilmek gereklidir.

Yodum

İlaç rinit, larenjit, bronşit için endikedir. Homodatik granüllerde "Yodum" üretilir. Ödemi ortadan kaldırır, mukusun sekresyonunu azaltır, anti-inflamatuar etkisi vardır, metabolizmayı normalleştirir. Ilacı günde 3-4 kez 8 granül atın.

Bileşiminde bileşimde intolerans ile kontrendikedir. İlaç herhangi bir terapötik etki göstermiyorsa veya yan etkilere neden oluyorsa, doktorunuza danışmalısınız.

Hyoscyamus

İlacın, özellikle de gece, zorlayıcı bir öksürükte atayın. Kompozisyon, belladonna gibi bir bileşeni içerir. Büyük bir özenle ve sadece bir doktorun tavsiyesiyle kullanılır.

Granül ve damlalarda üretilir. Giriş miktarı hastanın yaşına bağlıdır. Bir öğünden yarım saat önce veya 1 saat sonra uygulanır. Su ile yıkanmaya gerek yok.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Homeopatik preparatlar sadece bu konuda yetkili bir doktor tarafından seçilir. Terapi yanlışsa, tedavi olumlu sonuçlar vermez, istenmeyen yan etkilere de neden olabilir. Homeopati araçlarının avantajları vardır:

 • doğal bileşenler;
 • çocuklara, hamile kadınlara ve yaşlılara önerilir;
 • Bileşenlere karşı alerji yoksa yan etki yoktur;
 • Zarar vermeden vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Homeopatik doktor, hastada herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığını bulmalı, komplikasyonları önlemek için ayrıntılı bir anamnez topla. Larenjit ile homeopatik preparatların, sadece doktorla, komplikasyonsuz seyrinde, hastalığın başlangıcında ve iyileşme evresinin ardından alındıktan sonra alınması gerektiği unutulmamalıdır. Hastalık şiddetli ise, sahte bir krup veya stenoz ile komplike ise, geleneksel tedaviye geçilir, larenjit için antibiyotik kullanmaya ihtiyaç vardır, hastaneye yatış gerekebilir.

Her homeopatik preparatın kendi endikasyonları vardır. İçerikler temel olarak zehirdir. Randevuda genel kontrendikasyonları dikkate almak gerekir:

 • homeopati fizyoterapi ile uyumsuzdur;
 • Bir kişi için uygun bir ilaç başka biri için işe yaramaz;
 • Hastalığın ciddi formlarında tedavi etkisizdir.

Dikkatli ve doğru sistemik hastalıklar için homeopati seçmek için gereklidir. İlaçlar bağışıklık sistemini harekete geçirir ve hastalıklı organlara karşı vücudun koruyucu hücrelerine saldırmasını arttırır. Homeopatik ilaçlar psoriazis, romatoid artrit ile hastalık durumunda almak yasaktır. Otoimmün tiroid hastalığı bir kontrendikasyon değildir.

Genel öneriler

Larenjit ve diğer hastalıkların homeopatik ilaçlarla tedavisi bir dizi kurala uyulmasını gerektirir. Ana şey uyuşturucu ve dozların homeopatik bir doktor tarafından zorunlu seçilmesidir. Gerekli bazı öneriler var:

 • ilacı her 1-2 saatte bir almanın ilk günleri;
 • ilacı ayrı ayrı yemeklerden alın, homeopati sadece su ile uyumludur;
 • Tabletleri tamamen çözünene kadar ağızda çözün, yutmayın;
 • resepsiyonlar arasındaki açık aralıkları gözlemlemek için, yeni başladı.

Tedavinin başlangıcında geçici bir bozulma olabilir. Hastalığın semptomları artar, subfebril sıcaklığı görülür ve eski hastalıkların belirtileri ortaya çıkar. Bu fenomenler 4-5 gün içinde geçmelidir. Hastanın enerji patlaması vardır ve bu da uygun şekilde seçilmiş bir tedaviyi gösterir.

Larenjitli homeopati sadece hastalıkla baş edemez, aynı zamanda vücudun savunma mekanizmalarını yeniden kazanmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalığı önlemek için de kullanılabilir.

Larenjitin ilk belirtisinde, yardım için bir uzmana danışın. Kendi kendine ilaç verme. Vücudun tüm özelliklerini dikkate alarak sadece bir doktor bir hastayı teşhis edebilir ve doğru tedaviyi reçete edebilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Angina ile boğaz ağrısı nasıl rahatlatır?

Angina ya da başka türlü akut tonsillit, her iki yetişkin ve her yaştan çocukta yaygın olan boğazda sinsi bir enfeksiyöz hastalıktır. Çoğu durumda, streptococcus enfeksiyonu ile enfeksiyondan sonra, daha az sıklıkla - başka patojen türleri gelişir.

Angina ile sıcaklık: kaç gün tutar ve ısıyı nasıl düşüreceğiniz

Çoğu zaman, anjina bir enfeksiyonu kışkırtır ve neredeyse her zaman bu hastalığa vücut ısısında bir artış eşlik eder. Ve termometre oldukça yüksek (38-39 ° C) ve bu seviyede uzun süre kalabilir.