Loading

Lazerle tonsillit tedavisinin etkili olup olmadığı

bademcik lazer tedavisi dokularında patojenik organizmalardan hastanın tam emrinde hedefliyor ve aynı zamanda doktorlar bütünlük içinde boğaz bu kısmını tasarruf sağlar bezlerinizi bademcikler kronik inflamatuar süreç, mücadele etmek en yenilikçi ve etkili araçlardan biridir. amigdala organik bir filtre görevini yerine hastanın güçlü bağışıklık sisteminin oluşumunda önemli bir rol oynadığı gerçeği ile ilgili doktorların tüm bu çabalar bu solunum yolu enfeksiyon mikroorganizmalar ve hastalık yapıcı virüslerin de bloklar daha fazla ilerleme. Bademcik iltihabının lazer tedavisinin avantajları yanı sıra kullanım için kontrendikasyonları vardır. İltihaplı bademciklerin lazer koterizasyonunun artıları ve eksileri hakkında daha ayrıntılı olarak düşünün.

Lazer lacunomisi nedir ve prosedür nasıl çalışır?

Lazer lakunotomiya - akut veya kronik enflamatuar süreç geliştiren bir moleküler rezonans bademcikler, mukoza yüzeyi yok edilmesi ve daha derin dokusu, bir enfeksiyon tarafından neden oldu. Bir lazer ışını kullanan lakünotomi, bezlerin cerrahi tedavisinin en az travmatik yollarından biri olarak kabul edilir. Özellikle, hastanın hastalığın alevlenme evresi varsa bademcik mukozasının şişmesi ve kızarması gelişir.

Bu tür terapötik prosedürün mekanizması aşağıdaki gibidir:

 1. Sürekli lazer ışığı akışı sağlayan lazer ve yardımcı ekipman kullanarak cerrahi tedaviye izin veren cerrah, bademcik alanını lokal anestezi ile keser. Lazer tedavisi ile bademcik iltihabının bu aşaması en acı verici olanıdır. Hasta anestezi enjeksiyonuna katlanmak zorundadır.
 2. Anestezi harekete geçtikten ve hasta bezlerin bölgesinde hassasiyet kaybettikten sonra, cerrah lazer ışınını bademciklerin yüzeyine uygular.
 3. Uzman, fazla pürülan plaklar ve çok miktarda patojenik mikrofloranın olduğu lakün sıcak bir lazer akışıyla bir diseksiyon yapar. Bu manipulasyonlar sırasında, pürülan içeriklerin çıkarılması, patojenik mikroplar eşzamanlı olarak gerçekleştirilir ve doktor, yoğun kan kaybını önlemek için hemen ameliyat edilen boğaz alanının koterizasyonunu gerçekleştirebilir.

Lazer ışınının yüksek sıcaklıklarının etkisi altında, enfeksiyondan etkilenen dokuların termal eksizyonu meydana gelir ve vücut boyunca bakterilerin kronik bir salgını ortaya çıkar. İşlemin tamamlanmasından sonra bademcik dokularında gelişen kataral süreçlere bağlı olarak 2-3 gün sonra lazerle karbonlaşan epitelyal yüzeyinin nekrozu ve reddi meydana gelir. Bu işlem birkaç gün boyunca ameliyat edilen bezlerin tam iyileşmesini yavaşlatır, ancak 3-4 gün sonra bademciklerin epitel hücreleri aynı yoğunlukta yeniden canlanır. Tam iyileşme ve rehabilitasyon süreci tamamen bireyseldir ve hastanın yaşı, hastanın tanısı konan akut veya kronik tonsillitin klinik tablosunun şiddetine bağlıdır. Genel olarak, ameliyat edilen bademciklerin bir lazer ile dokularının optimal geri kazanımı 10 gündür.

Kronik tonsillitte lazerle bademcik tedavisini kim önerir?

Bademcik iltihabının lazer tedavisi, bir bakteri enfeksiyonu tonsil dokuları etkilediğinde, geleneksel ilaçlarla yapılan konservatif tedavinin beklenen terapötik etkiyi arttırmadığı bir tonillektomi analoğudur. Bu nedenle, bir doktor otolaringolojist önce ve doğrudan hasta tarafından, cerrahi ekipman ile Bademciklerin tamamen kaldırılması veya tıbbi lazer manipülasyon performans, lezyonlar bezleri yanma ve vücudun fonksiyonel yeteneklerini muhafaza hakkında soru vardır. Aşağıdaki durumlarda lazerli bademcikler tedavisi önerilir.

Sık alevlenmeler

Kronik bademcik iltihabına sahip bir hasta, hastalığın yılda 3 kez daha sık alevlenmesine neden oluyorsa, bu, bademcik dokularının etkilenen bölgelerinin lazerle aklanması için doğrudan bir belirleyicidir. Bu tedavinin yokluğunda her yıl bademcik iltihabı sayısı artmaktadır.

Konservatif tedaviye negatif cevap

kronik ve akut tonsillitin tedavisi her zaman hastanın tıbbi tedavi geçişi, güçlü antibakteriyel maddeler, boğaz durulama için antiseptik çözeltiler kullanımı ile başlar. terapi süresince, hiçbir olumlu yanıttır ve hastanın durumu artmazsa, bezlerde şişme onların şişme, hassasiyet korumak ve irinli plaklar bademcikler boşluğu doldurmaya devam, bu tonsillit lazer tedavisi için doğrudan bir göstergesidir.

Komplikasyonların gelişimi

Tonsillit, komplikasyonlarının gelişmesiyle en tehlikeli olan enfeksiyöz bir hastalıktır. Bu durumda, eğer karmaşık denetim sırasında veya onun kötü sağlık alınan şikayetlerin temelinde hastanın böyle bulaşıcı miyokardit, romatoid artrit, peritonsiller apse, kan kontaminasyon belirtileri, edinilmiş kalp hastalığı gelişiminde, daha sonra% 85 ile olasılık olabileceğinden hastalıkları tespit Bu patolojilerin kesin olarak, kronik veya akut bademcik iltihabı hastası tarafından tetiklendiğini öne sürmektedir. kıymetli zaman kaybı ve tedavi bademcik dokusunun olmaması daha da hasta daha akut hayati organlara hasar komplikasyonların gelişmesi ile tehdit ediyor.

Hastada bademcik iltihabının varlığında, bu eşlik eden patolojiler, lakünotomi, cerrahi çıkarılmasından kaçınmak için bademciklerin işlevselliğini restore etmek için zorunlu tedavi edici yöntemlerden biridir.

Moxibustion için kontrendikasyonlar

Lakunotominin etkilenen bezleri etkilemede sadece avantajları değil, aynı zamanda son derece etkili olduğu, ancak halen kullanım için tıbbi kontrendikasyonları olduğu düşünülmektedir.Burada, aşağıdaki durumlarda bir lazer ışını kullanılarak bademciklerin tedavi edilmesi kesinlikle yasaktır:

 • Hasta geçiş aşaması kronik bademcik işaretleri bol supurasyon ve çoklu plakların oluşumu ile enfeksiyonun bir akut faz oluşturur ise (ki bunlar enflamatuar proses antibakteriyel etken maddeleri çıkartmak için tavsiye edilen ve ancak bundan sonra lakunotomii prosedüre devam);
 • ne olursa olsun kanser tümörlerinin tipi, yanı sıra yerleşim alanının (lazer ışınlama dejeneratif tümör hücrelerinin daha hızlı bir büyüme provoke edebilir ve daha sonra yoğun daha geliştirmeye başlayacak gerçeğine dayanarak bu yasağı) ait kanseri hastada gelişme;
 • çeşitli pankreatik hastalıkların yanı sıra, diyabet mellitus tip 1 ve yüksek veya düşük kan şekeri düzeylerine sahip tip 2;
 • kalp yetmezliği, bronşiyal lümende keskin bir azalma ve akut solunum yolu spazmının daha da geliştirilmesi ile ilişkili akciğer hastalıkları;
 • sık kanama yol açan zayıf kan pıhtılaşması neden kan, trombositlerin çok düşük seviyelerde (kendisi lakunotomiya farklı minör kan kaybı, lazer sadece çünkü etkilenen bademcik dokusu kaldırır, aynı zamanda cauterize seferde, ama yine de her zaman bir risk olmaya devam ana kaba dokun ve bol kan al!);
 • gebelik ve emzirme bebeğin durumunun mevcudiyeti (bu kısıtlamaların hayatın bu aşamasında bir kadın kategorik herhangi bir stresli durumda kontrendikedir ve lakunotomiya hala bıçak kullanılmadan yapılan bir operasyon ve sıcak lazer ışını olmasıyla haklı);
 • Yaşları 1-10 yıl arasında olan çocuklar da kronik tonsillit için lazer tedavisine maruz bırakılmamalıdır.

Bunlar, çok daha tehlikeli komplikasyonların gelişmesi mümkün olduğundan, bezlerin enfekte olmuş dokularının lazerle eksizyonunu yasaklayan ana tıbbi kontrendikasyonlardır.

Bu patolojilerin varlığında, kulak burun boğaz uzmanı, hasta için konservatif tedaviye veya geleneksel cerrahi müdahaleye dayanan diğer tedavi yöntemlerini seçer. Bu zaten bireysel olarak doktor tarafından belirlenir.

Bir sonuç için bademcik iltihabı (işlem başına ortalama maliyet) lazer tedavisi ne kadardır ve yeterlidir?

bir lazer ışını ile yeniden geliştirme hasta Bademciklerin tarafından tonsillit lazer tedavisinin maliyeti, prosedür gerçekleştirilir hangi şehirde bağlıdır, bu tür tedaviler yürüten bireysel fiyatlandırma politika uzmanı tarafından devlet ya da özel bir klinikte ve dolaylı. Lacunotominin maliyetinin ortalama fiyat aralığı, prosedür başına 1200-1500 ruble aralığındadır. Çoğu vakada, bademciklerdeki inflamasyon odaklarından bir seansta tamamen kurtulmak mümkün değildir ve 2-3 lazer tedavisi prosedürüne ihtiyaç duyulabilir. 10 gün hastadan sonra tedavinin tamamlanmasının sonuçlarını takiben bir kontrol muayeneden geçirilir ve doktor yeniden tedavi kursu ihtiyacını belirler, yoksa tedavi bu aşamada hastanın iyileşme tamamlandıktan de.

yorumlar

Bademciklerin cerrahi olarak çıkarılmasından farklı olarak, lazer terapisi, hastada kronik bademcik iltihabının kompleks formlarının varlığında bile yüksek etkinliğini kanıtlamıştır. Bu nedenle, bu tedavi yöntemindeki gözden geçirmelerin çoğu, son derece olumludur. Lapatomotomi tedavisi gören hastalar, bezleri bir lazerle temizlemenin 15 dakikadan fazla sürmediğini gösterdi. Tonsil dokuların travması minimaldir, tamamen kanama yoktur, rehabilitasyon döneminde ağrı sendromu yoktur. Aynı zamanda, bademcik iltihabının lazer tedavisi de malzeme açısından oldukça uygun maliyetlidir ve prosedürün maliyeti cerrahi operasyondan sadece 500-600 ruble daha pahalıdır. Bu ayrıca hastaların olumlu yanıtlarında da gözlendi.

Kronik tonsillitin lazerle tedavisi

Kronik bademcik iltihabı, nazofarenks ve orofarinkste bulunan lenfoid doku kümelerindeki bulaşıcı bir süreçten kaynaklanan yinelenen bir hastalıktır. Enfeksiyonun etken maddeleri hemolitik streptokok ve Staphylococcus aureus olup, en inatçı ve uyarlanabilir bakteriyel flora türleridir. Hastalığın latent (latent) fazında uzun süreli korunma, basit mekanik saflaştırma işlemine erişilemeyen bademciklerin, çöküntülerinin lacunas adı verilen yapısı ile kolaylaştırılır.

Kronik inflamasyonun varlığına katkıda bulunan ikinci faktör, bağışıklığın zayıflığıdır. Genel bağışıklık savunmasının kusurları ve bademciklerin yerel hücresel ve hümoral cevabının eksiklikleri buna yol açmaktadır. Bu bakteriyel ajanlar zamanında ve farinksin sağlığını korumak için yeterli miktarlarda uzaklaştırılmaz. Sonuç, remisyon ve alevlenme dönemleri ile ortaya çıkan uzun süreli bir inflamasyondur.

Bademcik iltihabının amacı nedir?

Kronik tonsillit tedavisi vücutta pürülan enfeksiyon kaynağı olarak bademciklerin zorunlu olarak korunmasını içerir. Tehdit edici kalp, böbrekler, eklemler, sinir sistemi. Enfeksiyon için aktif bir ajan olarak, ilaçlar (antibiyotikler) veya fiziksel maruz kalma yöntemleri seçilebilir.

Belli bir enerjiye sahip, tek yönlü bir ışık radyasyonunun kaynağı olan lazer, mikropları yok etme ve bademcikleri uygun duruma getirme görevini üstlenebiliyor. Bu durumda, lazer radyasyonu hem bir konservatif tedavi, ve ile cerrahi operasyonlar bademcikler üzerinde. Bir lazerle bademciklerin çıkarılması hakkında makalede daha fazla okuyun.

Lazer ışığı ile fizyoterapi

kronik bademcik lazer tedavisi üretim hücresi (makrofajlar) ve humoral immünite (lenfositler) elemanlarının bademcikler bir fonksiyonu olarak, organ koruyucu tedavi ile başlamak önerilir ölçülemez. lenfatik bariyerin korunması için mücadele etmeye çalışıyor değil, bademcikler yokluğunda enfeksiyona açık olacak bir kavga solunum yolları, olmadan teslim oluyoruz. Ayrıca, bronşiyal ağacın alerjik lezyonları (bronşiyal astım) riski artacaktır.

Kronik tonsillitin lazerle tedavisi yılda iki kez bir helyum-neon radyatör kullanılarak gerçekleştirilir. Dört dakika boyunca hareket eden 100 mW gücü, bir anti-inflamatuar etki sağlar. Toplam ders süresi on işlemdir. Daha önce bademciklerin çıkarılmasından sonra, helyum-neon lazer iyileşmeyi hızlandırır ve bölgesel lenf düğümlerinin iltihaplanmasını azaltır. Kurs, tonsillektomi sonrası ikinci ila dördüncü günde yürütülen en az üç seanstan oluşmalıdır.

Ayrıca lacunae lazer ışınlama için bir teknik var. Her bir amigdalaya maruz kalma süresi iki dakikadır. Dört ila altı pozlama süresi.

Helyum arsenide üzerinde pulslu bir yarı iletken lazer, kronik akrilit tedavisinde lazer akupunktur kullanımına izin verir.

Bademciklerin lazerle alınması

Bademciklerin normal olarak işlev görmesinin sona erdiği ve vücuda sürekli bulaşıcı bir tehdit kaynağı haline geldiği aşamada, kronik bademcik iltihabı tedavisi cerrahi bir yaklaşım gerektirir.

İki olası yön vardır:

 • radikal uzaklaştırma,
 • ablasyon (kısmi çıkarma).

Tam kaldırma toplam lezyon bademcikler içerir, ya da bir optik fiber lazer ya da kesilmiş kızılötesi kullanımı ile çıkarıldığında, doku ve kan damarlarını sinterleme böylece kaçınarak hem erken ve kanama takiben ertelenmiş.

Ablasyon, üst tabakaların kesilmesi veya kapsülün korunması sırasında iç odakların bir holmiyum lazer ile eksizyonu ile gerçekleştirilir. Lenfoid dokunun bir karbohidrat lazeri ile kısmen buharlaştırılması da mümkündür.

Lazer ile bademciklerin tedavisi hakkında video - ablasyon:

Bir lazerle bademcikler kaldırılması için endikasyonlar

 • Yılda dörtden fazla boğaz ağrısı var.
 • Peritonsiller apseler.
 • Nazal solunum veya yutma güçlüğü.
 • Akut evre veya kronik formda romatizmal hastalık, eklem, kalp, sinir sistemi lezyonları ile.
 • Böbrek komplikasyonları.

Lazer tonsillektomiye kontrendikasyonlar

 • Tüm akut ve kronik hastalıkların alevlenmesi.
 • Diabetes mellitus, kardiyak ve pulmoner patolojilerin dekompanse edilmesi.
 • Kanser patoloji.
 • Koagülasyon bozuklukları.
 • Gebelik.
 • Yaş on yıldan azdır.

Operasyon tekniği

Lokal anestezi mukozasından sonra amigdala forseps ile kavranır, alttaki dokulardan lazerle kesilir, damarlar lazer ışını ile sinterlenir. Postoperatif dönemde, doku travması veya sıcaklığa maruz kalmadan dolayı çıkarıldığı yerde veya kulakta ağrı olabilir. Bu nedenle lokal soğuk ve ağrı kesici olarak atanır. Tam iyileşme süresi yaklaşık bir haftadır.

Klasik tonsillektomi yönteminden farklı olarak, lazer çıkarmanın kanamaya, dokuların enfeksiyonuna neden olması daha az olasıdır.

Video - bademcik kaldırmak için gerekli olup olmadığını:

Tedavinin hacmi ve yönü (konservatif veya cerrahi) doktor tarafından belirlenir. Lazerin kullanımı farenksini daha tam ve daha az travmatik olarak sterilize etmenize, kalıcı remisyonun etkisini elde etmenize veya enfekte bademciklerin problemlerini kökten çözmenize izin verir. Bu doğrultuda hem uzmanlar hem de hastalar için bu yöndeki maliyetler ve fiyat (fiyat), lazerin uzun süreli tonsillit probleminin etkili bir yolu olduğunu gösterir.

Lazerle bademcik tedavisi

Modern tıp uzun bir lazer yardımıyla kansız çalışma yöntemine hakim olmuştur. Bir lazerle bademciklerin tedavisi neredeyse hiç kontrendikasyona sahip değildir. Bununla birlikte, böyle bir operasyon bir dizi kural ve belirli bir rehabilitasyon ile uyum gerektirir.

Bademcikler insan bağışıklık sisteminin önemli bir organıdır. Savunucudan gelen arızalar kolayca bir enfeksiyon kaynağına dönüşür. Bademciklerin bir lazerle koterizasyonu, bunların tamamen uzaklaştırılmasını önler. Buna göre, özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde önemli olan bağışıklık bariyeri korunur.

Bademciğin vücudun işindeki rolü

Bademciklerin işlevi, üst solunum yollarını ve yemek borusunu, yiyecek ve solunan havanın girdiği zararlı bakterilerden korumaktır. İnsan bağışıklığını oluşturan belirli antikorların üretiminden sorumludurlar.

Bu önemlidir: bezler çocukluk ve ergenlik döneminde bağışıklık modellemesinde özellikle önemli bir rol oynar. Erken yaşta çıkarıldıklarında koruyucu sistem düzgün gelişmez.

Bademciklerin çalışma durumu aşağıdakilerden dolayı rahatsız olabilir:

 1. Sık bulaşıcı hastalıklar. Lenfoid doku enfeksiyonu ve enflamatuar süreçlere bağlı olarak skar oluşumu vardır.
 2. Zayıf bağışıklık. Vücut çeşitli zararlı faktörlerle baş etmez.
 3. Genetik yapının özellikleri. Bademcikler uzun kavisli veya çok dar lakunalara sahiptir.
 4. Komşu organların hastalıkları (stomatit, rinit, bronşit). Enfeksiyon ve iltihap da bademciklere yayıldı.

Hastalıklı bademcikler koruyucu işlevlerini yerine getirmezler. Lakunlar ve lenfoid doku, pürülan çökeller oluşturur. Enflamasyon ve diğer enfeksiyonlar tüm organizmanın zehirlenmesine yol açar.

Bademcik iltihabı etkileri

Kronik bademcik iltihabı neden olabilir:

 1. Romatoid durumlar;
 2. Eklemlerde hasar;
 3. Valvüler kalbin çalışmasında ihlaller;
 4. Böbreklerin ve cinsel organların işleyişindeki başarısızlıklar;
 5. Artan zayıflık ve yorgunluk;
 6. Boğazda sürekli ağrı;
 7. Zayıf genel bağışıklık.

Modern tedavi yöntemleri

Eski zamanlarda, etkilenen bademcikler cerrahi olarak çıkarıldı. Modern tıp ve teknoloji, bademciklerin lazerle tedavisine izin verir. Yardımı ile:

 1. dağlama;
 2. ablasyonu;
 3. Tonzillotomiyu;
 4. Tonsillektomi.

Operasyon tipinin seçimi her zaman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bademciklerin önemini bilen doktor, vücudun mümkün olan en yüksek kısmını tutmaya çalışacaktır. Lazer tedavisi sayesinde bademciklerin çalışma fonksiyonları restore edilir.

Lazerle koterizasyon sonucu çıkarılması durumunda kanamanın önlenmesi, daha ileri enfeksiyonlar ve rehabilitasyon sürecinin kolaylaştırılması mümkündür.

dağlama

Lakunotomi, bir holmiyum lazer kullanılarak gerçekleştirilir. Yardımı ile lakunlar genişler ve temizlenir, yaralar kesilir ve inflamasyonun iç odakları giderilir. Holmium laser, tüm alanları sağlıklı alanları etkilemeden gerçekleştirmenize izin verir.

ablasyon

Büyük lezyonlar için bademciklerin lazer ablasyonu yapılır. Fiber optik ile bir lazer kullanarak, üst tabaka çıkarılır. Doku, lacunae genişleme, pürülan fişlerin en iyi kaldırılması bir güncelleme var.

Önemlidir: ablasyondan sonra, lakuna fişleri veriminde bir artış gözlemlenebilir. Bu geçici bir fenomendir. 2-3 ay sonra bademcikler temizlenir ve tıpalar oluşmaz.

Tonzillotomiya

Bademciklerin lazer tahribatı, bezin bir kısmının büyük bir lezyonu ile gerçekleştirilir. Bir kızılötesi lazer kullanılarak, amigdala'nın bir kısmı kesilir. Vücudun geri kalanı çalışmalarına devam ediyor.

Önemli olarak: çocuklarda bademcik işindeki ihlaller genellikle vücudun yapısının genetik özelliklerinden kaynaklanır. Çocukluk ve ergenlik döneminde immün korumanın doğru oluşumu için tonsillotomi üretir. Bezin bir kısmı kalır ve vücudun doğru koruyucu sistemini oluşturur.

bademcik ameliyatı

Amigdala tamamen bozulursa. İçinde, geri dönüşü olmayan değişiklikler meydana geldi, tamamen kaldırıldı. Lazeri kullanarak tüm lenfoid doku eksize edilir. Sıcaklığı yükselterek, yaranın kenarı pişirilir. Bu daha fazla enfeksiyonu önler ve rehabilitasyon süresini önemli ölçüde azaltır.

Önemli: Tüm lazer tedavisi, hastalığın alevlenme döneminde gerçekleştirilmez. Birincisi, iltihabı azaltmak için konservatif bir yol ve ancak daha sonra bademcikleri bir lazerle tedavi etmeye devam edin.

avantajları

Karbon lazeri, şişkinliği giderir ve sıvıların dokulardan buharlaşmasının bir sonucu olarak bezin boyutunu azaltır.

Lazer, düşük frekanslı ultrason ve hafif radyasyon üretir. Günümüzde lazer tedavisi bademcik iltihabının en ilerleyici tedavi yöntemidir. Avantajları şunlardır:

 1. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleşir.
 2. Kanama yok.
 3. Yara yüzeyinin koterizasyonu sonucunda yüksek düzeyde antiseptik elde edilir.
 4. Pratik olarak herhangi bir komplikasyon yoktur.
 5. Rehabilitasyon 3-4 gün sürer, daha sonra hasta taburcu edilir.
 6. Lazer, başkalarını etkilemeden sadece organın etkilenen kısmını etkiler.

Önemli: ilk 3-4 gün içinde sağlığınızı dikkatlice izlemeniz gerekir.

Kontrendikasyonlar

Bir lazer kullanımı için kontrendikasyonlar çok küçüktür. Bunlar arasında hastanın yaşı (çocukların 10 yaşından büyük olması gerekir), kanserin yanı sıra kalp ve dolaşım sisteminin bazı hastalıkları da vardır.

Şüphesiz, dezavantaj prosedür için oldukça büyük bir bedeldir. Ama şimdi böyle bir hizmet sunan birçok klinik var. Ne kadar çok olurlarsa, fiyat o kadar rekabetçi olur. Ancak, böyle karmaşık bir operasyonda, tecrübeli ve iyi bir üne sahip kanıtlanmış bir sağlık kurumunun kullanılması tavsiye edilir.

Ameliyat sonrası rehabilitasyon

Ameliyattan sonra lazer tedavisinin güvenliğine rağmen, belirli kurallara uymak gerekir:

 • Aşırı ısınma. Ameliyattan ilk kez, bağışıklık hala zayıftır. Yavaş yavaş o şekillenmeye gelecek.
 • Larinksi tahriş etmeyen sıcak ve yumuşak yiyecekler kullanın.
 • Banyoya gitmekten ve kanamaya neden olmamak için ağır fiziksel aktivitelerden kaçının.
 • Doktor tavsiyelerini takip edin.
 • Sigara içmeyi reddetme, nikotin güçlü bir boğaz tahriş edici. Sigara içerken, kan damarları genişler ve daralır. Bu bademciklerin kan yoluyla enfeksiyonuna yol açabilir.

Ameliyattan sonraki ilk aylarda her şeyi yapmak özellikle önemlidir.

Önemli: ilk 3-4 gün boğaz ağrısına neden olabilir ve şişlik görülür. Durum anestezi ile kolayca durdurulur.

Durumu ve hızlı rehabilitasyonu iyileştirmek için çeşitli durulamalar kullanılabilir:

 1. Tuzlu su ve iyotla karıştırmak.
 2. Boğazın propolis solüsyonu ile sulanması.
 3. Çeşitli şifalı otlar (papatya, adaçayı, calendula) suyu ile durulayın

Tüm önlemler, rahat bir sıcaklıkta sıvı ile yapılmalı ve boğazda tahrişe neden olmamalıdır. Nemli ortamın yaratılması bademciklerin durumunun iyileştirilmesine yardımcı olur, salgı bezi daha çabuk şekillenir ve işlevlerini yerine getirmeye devam eder.

Bademcikler ile ciddi sorunlarda, lazer doğru karardır. Sonsuza kadar hastalıktan kurtulmaya yardım edecek. Sık boğaz ve soğuk algınlığı hakkında unutabilirsiniz. Ayrıca lazer tedavisinin yardımı ile hasarlı tabakaların kısmi olarak çıkarılması sağlanır. Bu, bezin en azından bir kısmi işlevini korumayı mümkün kılar.

Lazer laktotomi - değerlendirmeden edinildi

Modern lazer tedavisi bademcik iltihabı etkili midir? 3 hafta önce lacunotomi yaptım, size gözlemlerim, izlenimlerim ve sonuçlardan bahsedeceğim. GÜNCELLEME SONRA YIL

Kronik bademcik iltihabı bir sene var.. 3. Bu hastalık bana herhangi bir rahatsızlık getirmiyor ve bir hastalık olarak adlandırmam için alışılmadık bir durum. Önce sana biraz anlatacağım.

Kronik bademcik iltihabı genellikle azalmış bağışıklık ile uzun süreli akıntılı hastalıklar, grip, sonra ortaya çıkar. Özellikle kışın boğaz iltihabı ile paralel olarak kendini gösterir. Soğuk sezonunda, bağışıklık sistemi soğuk ve boğaz ağrısı sonrası zayıfladığı zaman henüz tam deliklere mindalin- birikir ve mikroorganizmaları, sağlıklı bağışıklık sistemleri baskılanmış olduğu esas Staphylococcus çarpın lakunah-, tahsil edilmez. Ayrıca, bademcikler, mikroplar için ek bir besin ortamı oluşturan yiyecek parçacıklarını alırlar. Stafilokokların üremesine yanıt olarak, vücut patojenik mikroflorayı nötralize eden lenfositler üretmeye başlar. Bunun bir sonucu olarak, bademcik boşluklar, irin, bakteri ve gıda parçacıklarının bir karışımı pürülan mantar oluşturulur. bağışıklık sistemi zayıflamış olduğundan, vücut tamamen mikroplardan kurtulmak olamaz, tıkanıklık bademcikler boşluklar derinlerine nüfuz fazla mikrop haline geliyor. Bir kişinin bağışıklık kurtarır ve tekrar iyi hale geldiğinde, stafilokoklar nihayet yok edemez tedavi olmadan bademcikler ve vücutlarının boşlukları yerleşmek var. bademcik boşluklar düzenli trafik sıkışıklığı tıkanmış, kronik bademcik olur ve hatta iyi bağışıklık ve sağlık durumuna aittir.

Bademciklerin lacunalarından, zaman zaman beyaz tıkaçlar ortaya çıkar - bademcik iltihabı. Yazın neredeyse hiç yok, soğuk mevsimde daha fazla, hastalık kötüleşiyor.

Zayıf bağışıklığı olan ve sıklıkla soğuk hastalıklardan muzdarip kişilerde, bademcik iltihabı sadece trafik sıkışıklığı şeklinde değil, aynı zamanda sürekli olarak yükselmiş vücut ısısı, halsizlik, genişlemiş lenf nodlarında da ortaya çıkabilir. Genelde iyi bir bağışıklığa sahibim, kışın yılda bir kez üşüyorum, bazen hastalanmam, bademcik iltihabı beni rahatsız etmiyor. Sadece ara sıra hoş olmayan mantarlar var. İlk defa yaklaşık 3 yıl önce onları fark ettim, buna herhangi bir önem vermedim. Bir yıl önce bu konuyla ilgilenmeye başladım ve bir kulak burun boğaz uzmanına gittim, Tonzilgon'un bir tabletini reçete ettim, sodayla boğuşup bademciklerin ağzını yıkadım. Yıkama üzerine birkaç kez gittim ama hiçbir sonuç almadım. lacunae Yıkama, tonsillit tedavi bu muhafazakar yöntemi tablets- durulayın, birçok doktor tam bademcik sadece lazer ile tedavi edilebilir söylüyorlar.

Giriş kısmıydı. Bir tonzillit olmayan NEXT, okumayı tavsiye etmiyorum. Hoş olmayan detaylar olacak.

Bademciklerin lacunalarının yıkanması, hoş olmayan bir prosedür olup, bu sırada lakuna, sonunda ince ve uzun bir tüp bulunan bir şırıngadan ozonlanmış bir çözelti ile yıkanır. Ben bir site üzerinde, bademcik temizlik için adaptasyon sonunda bir döngü ile bir alüminyum telden yapılan talimatı bulduk. Bu yüzden, yıkandıktan sonra eve geldim, boğazıma baktım ve normalden az olmamak üzere lacunadan temizledim.

Özellikle bademcik iltihabı tedavi etmeyi planlamamıştım, ancak son zamanlarda poliklinik muayenesinde, KBB lacunotominin yapılmasını şiddetle tavsiye etti. Bunun bir kez ve her şeyden önce bademcik iltihabı ile sorunu çözeceğini söyledi.

Tatlım için kaydoldum. lazer lacunotomi merkezi. İşlem fiyatı 4000r. Başka bir 1000r iyileşme döneminde operasyon sonrası boğaz tedavisi için tablet ve aerosol almaya gitti.

Operasyonun kendisi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. ve bir lazer ile, doktor bademciklerin lakunalarında etkilenen dokuları yakar (etkilenen doku gevşer ve mikroplar için bir üreme alanı görevi görür). Doktor, lazerin immün sistemi uyarıcı bir etkiye sahip olduğunu söyledi. Düşüncesizlik üzerine operasyon, ben ama ben günlerce bir süre kandaki bademcikler üzerinde gözlemledim, ancak bir kan operasyonu sırasında.

İlk önce bir amigdalada bir çift ukolchikov verildi. Toleranslı, sadece küçük bir karıncalanma hissi. Amigdala uyuşmuştu ve doktor ameliyatı başlattı. Sonunda kısa bir yeşil ışını olan bir doktor, bir dişi matkabı andıran bir formda, doktor bademcikleri aydınlatmaya başladı. Bu doktor, amigdala 15 saniye tutun podneset lazer yakı pasajlar yaptık, biraz sancılı oldu, sonra amigdala 10 saniye geri kalanını, lazer almak çıkarır. Hoş olmayan ama hoşgörülü duygular. Ağızdan duman geldi ve erimiş et kokuyordu. İlk bademcik Doktor da ikinci içine onu anestezi enjekte etmiştir ve sonra lazer ile dağlamak oldu. İkinci amygdala ilkinden daha uzun bir süre bana yapıldı, görünüşe göre, daha çok vuruldu.

Ameliyattan sonra, antibiyotik, aerosol "Bioparox" reçete edildi, papatya ve anestezi ile durulama - "Ketorol" ve "Nimesil". Nimesil bana çok yardımcı oldu, bir poşetten bir toz aldın ve bir gün yaşayabilirsin.

Ameliyattan sonra, boğazım ve dilimin bir kısmı uyuşmuştu, düzgün bir şekilde konuşamadım, boğucu bir gagalıp izin veremedim. Sadece çiçeklerdi. Yolda anestezi geri çekilmeye başladı. Cehennem başladı. Acı tüyler ürpertici, dayanılmaz, sanki bir parça badem bir canlı bıçağa kesilmiş gibi. Cerrahi sırasında koterizasyondan yüz kat daha fazla ağrılıdır. Korkunç bir kabus, boğazım asla incitmedi. Evin yolunun ikinci yarısını ağladım, korkunç bir acıydı. Evde, 2 torba nimesil, 1 tablet ketorol, sıçradığı sprey içti ve yatağa gitti, ağrı biraz göçmenin olduğu, sesini bulduğunda bir saat sonra uyandı.

Ağrı kesici yapmak için fırsatınız varsa, ameliyattan hemen sonra yapın, böylece çok fazla acı vermez. Ayrıca iyi anestezi ile rezerve edilebilir. Ameliyattan sonra içebilirsiniz, birkaç saat yemek yiyemezsiniz. Yutma inciniyor.

İkinci günde boğaz çok ağrılıydı, ancak ilk güne kıyasla daha kolaydı. İlk gün cehennemdir, ikinci, üçüncü, dördüncü günlerde şiddetli anjinada olduğu gibi, yutkunma ağrılıdır. Boğaz ameliyattan sadece 2 hafta sonra acıtmayı bıraktı, iki hafta içinde boğazımdaki sürekli acıya alışmıştım. Bademcikler yoğun beyaz bir filmle kaplıydı, şimdi ondan bir amigdala üzerinde küçük bir beyaz kaplama vardı. Daha fazla yakılan amigdala, daha uzun acı verdi. Reçete edilen antibiyotikleri içmeyi unutmayın, aksi halde bademcikler her şeyde bükülür.

Şimdi bademcikler çoktan ağrıyor, ama hala iyileşmemiş. Şimdi etkinlik hakkında yazacağım.

Operasyondan sonra bademcik iltihabı nasıl olmalı bilmiyorum, ENT bunu bana açıklığa kavuşturmadı. Gerçek şu ki, üç gün önce hala boğazıma baktım ve tellerimle çok fazla trafik sıkışıklığı temizledim. Belki ameliyattan önce orada olan eski tıkaçlar ya da iyileşme sonucu ölen dokudır. Daha önce çok fazla trafik almadım. Belki de, kavrulmuş boşluklardan eski kalıntıları ortaya çıkar. İsterdim, doktorlar mantarların kaybolacağına dair söz verir. Buna inanmak istiyorum. Merak etme işkence oldu. Forumlarda, 5 kez lacunotomi yapıldığını ve sonuçların olmadığını okuyun. Ama bana çok ciddi bir durum değil, yaz aylarında bademcik iltihabı hakkında genel olarak unutacağım. Sanırım lacunotomi er ya da geç yapardım. Gözlemledikçe güncellemeleri girip güncelleyeceğim.

Geri bildirim bademcik iltihabı tedavi yöntemleri ile ilgilenenler için yazmaya karar verdi. internet üzerinde sadece işlemin sonuçları hakkında okumak, ama sürecin kendisi hiçbir yerde yazılı değil, bu yüzden ben biraz duruma açıklık olduğumu umuyorum. Ayrekommende On üç farklı operasyonlardır lakunotomiya- bademcikler ve tonzillotomii çıkarılması, ancak bademcikler çıkarılması ve tonzillotomiya hakkında daha yorumları görmek, bu yüzden ayrı bir şube kurmaya karar verdik.

Umarım gözden geçirmem sizin için yararlı olmuştur. Sorularınız varsa, sorun.

GÜNCELLEME (8 Temmuz 2014)

Lazer lacunotomi hafta sonra 5 geçti.

İlk başta bu operasyon hakkında belirsiz bir görüşüm vardı. Bir yandan, birçok doktor bana toneniti tedavi etmek için en modern ve etkili yöntem olarak lacunotomi önermişti. Öte yandan, ilk 2-3 hafta içinde bana bunun verimsiz bir operasyon olduğu görülüyordu. Yine de sıkıntılar vardı. Ben bademcik tamamen iyileşti değil, sonra lazer, onlar yok olmaz, boşlukların derinliklerinde trafik sıkışıklığı varsa sadece lazer hala tonsillit gibi bırakacaktır, boşlukları dağlamak ve olmasından kaynaklanmaktadır olduğunu düşünüyorum.

Bu acı verici operasyondan sonra bademciklerin lakunalarındaki mantarın hala az kaldığını hayal kırıklığına uğrattım. Ve bademciklerin başka bir lacunaları (muhtemelen onları daha önce fark etmedim) gibi bir dil varmış gibi, fişleri de çıktı (bana damaklara daha yakın olanlar tarafından cauterized). Lacunotomi sonrası 3. hafta idi.

Klorheksidin biriktirdim ve neredeyse her gün bademciklerin lacunalarını temizledim ve yıkadım. lacuna karşı Klorheksidinin şişeden bacasının getirmek Uyarlama, ben klorheksidin boşlukları durulama malzemesi olarak şişe hissetti preslenmiş, sadece onun boğazına dökülür değil. Duyular hoş değil, ama birkaç gün boyunca buna alıştım. Ben de 10 gün yaptım.

Yavaş yavaş, ben klorheksidin ile yıkama 10 gün sonra, neredeyse orada boşlukları bu trafik sıkışıklığı fark etmeye başladı ve ben bademcik ben yanmış değildi bademcikler, bu ikinci boşlukları fark durdu, tekrar temiz hale gelmesi fark etmedi.

Son 2-3 hafta boyunca bademciklerdeki lacunaları birkaç kez yıkamayı denedim, fakat bu prosedürün alışkanlığını kaybettim ve benim için çok tatsız hale geldim. Ve bu 2-3 hafta boyunca, bademciklerde bir tıkanıklık fark etmedim, ancak yıkandıktan 5 gün sonra ortaya çıkmadan önce.

Şimdi bademciklerin lacunalarını yıkamıyorum ve bunlarda trafik sıkışıklığı yok, 2-3 hafta oldu. Bademcikleri kendileri bile azalmış gibi görünüyor. Geçmişte, hemen hemen her zaman, özellikle kışın, havadar bir sabah geçirdim. Görünüşe göre, gece boyunca bademcikler ve boğaz bölgeleri şişti, bir şeylere zarar vermedim, ama sabahları hala uysalca konuştum, boğazımda bir yumru hissi vardı. Laçotomiden sonra, boğaz 2 hafta boyunca iyileşti ve bir şekilde beklenmedik bir şekilde kendim için, sabahları hırıltılı olmadığımı fark ettim.

Genel olarak lacunotomi yaptığına sevindim. boğaz tamamen iyileşti ve tüm birikmiş tıkanıklığı, yeni fişleri gittikten sonra, ben boğazda yumru hiçbir duygu yoktur, sabah semptomsuzdurlar, amigdala biraz azalmış bulamadım. Bazen profilaksi için boğazımı klorheksidin ile yıkarım.

GÜNCELLEME 30.11.2014

Geri bildirim çok büyük oldu, ama yine de bitirmek istiyorum.

Lacunotomi sonra, neredeyse altı ay olmuştur. İlk soğuk algınlığı başladığında, üşüttüm, boğazım ağrıyordu. Göğüs iltihabı neredeyse bu yarım yılda neredeyse hiç görülmedi, oldukça az trafik sıkışıklığı vardı, ancak ORZ ile genellikle kötüleşiyor. Ve sonra çok soğuk bir soğuk yakaladım, hatta lenf düğümlerini arttırdım ve bademcikler biraz daha büyük oldu. Trafik sıkışıklıkları ortadan kalkmadı, normalden biraz daha büyükler. Çok değil, lacunotomi öncesi olduğu gibi, ama bademcikler kesinlikle saf değiller. Ve bademcikler daha fazla deliğe sahipmiş gibi görünüyorlardı, nerdeyse yanıyorlardı, neredeyse hiç trafik sıkışıklığı yoktu, ama hemen yukarıda kalan boşluklarda görünüyorlar. Ve bazen de, bir mantarın damakta olduğu bir yerde, çıkarılamayan hoş olmayan duyumlar vardır.

Duygularıma göre, bademcik iltihabını iyileştirmek için, bademciklerin farklı lakunaları için 2-3 lakotomik yapmalısınız, bir operasyon bademcik iltihabını gidermez.

GÜNCELLEME 14.02.2015

Belki bir tane daha güncelleme yapacağım. Geri bildirim uzun, ama bademcik iltihabı olanlar veya bu işlemi yapmak isteyenler, okumak için ilginç olacağını düşünüyorum.

Grip beni geçmedi, birçoğu hastalandığında, ben de hasta oldum. Ateş yükseldi, boğazım kasıldı, öksürük belirdi. Önceden, bu belirtiler bademciklerin lakunalarında daha fazla sayıda tıkaç ekledi.

Ve şimdi. Genel olarak, bademciklerimi temizlemeye çalıştıklarım kadar, özel olarak uyarlanmış telimi ne kadar kullanırsam kullanırım, tek bir fiş bulamadım. Lacunotominin yapıldığı yerde, artık trafik sıkışıklığı yok! Son birkaç ay onları unuttum. Aynı zamanda, bağışıklık şimdi indirilir, kışın kolayca hastalanırım ve bademcikler temizdir. Ben kendim şaşırdım. Mayıs ayında yaptım, şimdi şubat, altı aydan fazla oldu, bademciklerdeki mantarlar ortadan kayboldu. Laktobotomiden sonra, özellikle boğaz iyileştikçe, birçoğu vardı, yaz aylarında onları periyodik olarak temizledim, sonbaharda bir çeşit vardı. Ve sonra bir şekilde yavaş yavaş ortadan kayboldular, ama onlara bir şey yapmama rağmen, sadece boğazımı soğukta durulamadım. Belki lacunotominin böyle bir uzaktan etkisi vardır. Umuyorum ki bu mantarlar artık görünmez ve bademcik iltihabı beni rahatsız etmeyecektir.

GÜNCELLEME 09.07.2015

Bir yıldan biraz daha geçti. Kısaca yazacağım, tk. Bu yüzden büyük hatırlamada zaten neredeyse boyanmış.

Ben yılda 2 kez hasta veya hastayım. Ne hastalık sırasında ne de normal zamanlarda bademciklerin ağrısındaki trafik sıkıntısı hakkında endişelenmiyorum. Yaklaşık bir ay önce biraz fazladı, yani yüzeyde küçük bir nokta, bu ve mantar sayılmaz. Ve onları daha önce olduğu gibi sıkıştırmaya çalıştığımda, zaten orada değiller. Bu operasyonun etkisidir. İlk aylarda bir çokları vardı, ama şimdi hiçbiri yok, buna rağmen boğazımı çıkarmak için durulamadım.

Çocuklarda bademciklerin lazer tedavisi

Lazer radyasyonu, KBB hastalıkları olan hastalar için reçete edilen bir tedavi yöntemidir. Özellikle akut ve kronik anjina tedavisinde sıklıkla kullanılır. bademcikleri etkileyen enflamatuar süreçler, sık soğuk algınlığı, boğazda irinli dokunma, ağrı ve rahatsızlık eşliğinde. Tedaviye zamanında başlamazsanız, patolojik süreç kalıcı hale gelir. Bu vücudun savunmalarını azaltır ve uzun süreli tedavi gerektirir. Bir lazer ile tonsillit tedavisi bademciklerdeki iltihabı etkili bir şekilde azaltır ve iyileşmeyi hızlandırır.

Genel anlar

Bademcik iltihabı için lazer tedavisi, etkilenen bademciklerin koterizasyonuna veya bunların uzaklaştırılmasına dayanır. İkinci yöntem, konservatif tedavi yöntemleri olumlu sonuçlar vermediğinde kullanılması yararlıdır. Kanamasız cerrahi müdahale sadece bir kez yapılır ve hasta ağrı veya rahatsızlık hissetmez.

İşlemden sonra hastanın sağlık durumunda keskin bir iyileşme vardır. Akut solunum hastalıkları hastalıklarının görülme sıklığında ve bundan sonraki sonuçlarda kendini gösterir. Ağır kokular, bademcikler ve submandibuler lenfodlar üzerinde şişkinlik ve aynı zamanda bir pürülan yaprakları bırakır.

Lazer ışınının doğrudan iltihaplı bölgeler üzerinde bir etkisi vardır, bunun nedeni bademciklerin ödeminin geçmesidir ve tüm etkilenen dokular tedavi edilmeye devam etmektedir.

Kronik anjinanın lazer tedavisi organ koruyucu tedavi ile başlamak için tavsiye edilir. Bunun nedeni, bademciklerin rolünün paha biçilemez olmasıdır. Bulunamadıklarında, kişinin hava yolları çeşitli patojenik mikroorganizmaların nüfuz etme olasılığını açarlar. Ayrıca, tüm bronş ağacını etkileyen çeşitli alerjik reaksiyonların oluşma riski artmaktadır.

Yılda iki kez bademcik iltihabı için lazer tedavisi yapılmaktadır.

Bu durumda, doktor sadece helyum neon radyasyon kullanmalıdır. Lazer yayı, 100 mW gücünde, inflamasyona karşı güçlü bir direnç gösterebilir. 4 dakika boyunca vücudu etkileyecektir.

Bir sağlık kursu, 10'dan az prosedür olmamalıdır.

Ayrıca, bu kurs en az 3 seans içermelidir. Ancak bunları gerçekleştirmek için tonsillektomiden 2 ila 4 gün sonra (bademciklerin çıkarıldığı cerrahi müdahale) olacaktır. Doktorlar, özel bir yay - lacuna uygulayarak bir kez daha lazer ışınlama yöntemini uygulayabilirler. Etkilenen her organda en az 2 dakika etki göstermelidir. Her ders 4-6 risk içerir.

Spesifik bir lazer tipinin seçimi, patolojik sürecin aşaması ve inflamasyonun özellikleri dikkate alınarak gerçekleştirilir. Aşağıdaki aygıt türleri vardır:

Enflamasyonun geniş alanlarında terapötik etki için fiber optikli bir lazer kullanılması önerilir. Holmium cihazı, zarar görmemiş dokuların tahribatı için mükemmeldir, ancak hiçbir zaman sağlığa zarar vermez. Bademciklerin boyutunu azaltmak için bir karbon cihazı uygundur. Bir kızılötesi lazer dokuları kesebilir ve bağlayabilir.

tanıklık

Anjina'nın lazer tedavisini yapmak aşağıdaki endikasyonlarda önerilir:

inflamatuar bademcikleri yılda 4 defadan fazla etkiler; peritonsillar (okolomindalnyh) apselerinin varlığı; yutma ve burun solunumunda zorluk; eklemleri, kalp, sinir sistemini etkileyen akut veya kronik romatizmal hastalık; böbrek komplikasyonları.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki endikasyonlarda tonsillit ile lazer tedavisi yapmak imkansızdır:

alevlenme döneminde akut ve kronik patolojiler; onkolojik hastalıklar; kanama bozuklukları; bir çocuğun taşınması; 10 yaşından küçük çocuklar; diyabet, akciğer ve kalp hastalıkları komplikasyonları.

Konservatif lazer tedavisi

Bir hastanın bademcik giderimine gönderilmesinden önce, doktor lazerle tonsillit tedavisi yapmalıdır. Bu prosedür sayesinde, organı kurtarmaya çalışabilirsiniz. Modern kliniklerde çoğunlukla Tonsillor cihazını kullanın. Tedavi süresi, her 4-5 dakikalık bir süre olmak üzere 10 seans olacaktır.

Lazer tedavisi aşağıdaki etkiye sahiptir:

Bezlerin lakazını pustan temizler. Etkilenen dokunun iyileşme sürecini hızlandırır. Kupirovanie inflamatuar süreç. Bakteriyel ve dezenfekte edici etkilerin sağlanması.

Kronik anjin formunda, yılda iki kez lazer tedavisine girmek gerekir, böylece komplikasyonlar ortaya çıkmaz. İşlem sırasında hastaya ağrı veya rahatsızlık hissetmeyeceği için anestezi verilmez. Bu, herhangi bir yaşta bir kişiye davranmanıza izin verir.

Bademciklerin lazerle alınması

Lazer tedavisi sayesinde, kan kaybetmeden lenfoid dokudan kurtulabilirsiniz ve ablasyonu gerçekleştirebilirsiniz (bademciklerin giderilmesi). Bademciklerin kısmi eksizyonu nedeniyle, organın fonksiyonları kalır, etkilenen doku çıkarılır. Ameliyat yapmak için kızılötesi tip kullanılır. Bir lazer ile bademcik kaldırmak için işlem aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Manipülasyonun süresi 25 dakikadan fazla olmayacaktır. Rehabilitasyon süreci 3-4 günü geçemez. Kan kaybı yok. Sonuçlar oldukça nadirdir. Açık bir yaranın olmaması ve sonuç olarak enfeksiyon olasılığı. Rehabilitasyon döneminde, doktor hastaya antibiyotik reçete etmez. Lazer ameliyatı kesinlikle ağrısızdır.

Lazer tedavisinden sonra, küçük ve orta derecede lacuna kaybolur, skar yokken. Büyük boşluklar açılacak, yumuşatılacak ve pürülan içerik bulunmayacaktır. Tedavi edilmeyen bademcik dokusu lazer radyasyonu ile uyarılacaktır. Solunum yenilenir.

Rehabilitasyon dönemi

Anjina'nın lazer radyasyonu ile tedavisi, enflamatuar süreçten etkilenen bademciklerin koterizasyonuna dayanır. Rehabilitasyon süresi 3-4 gün olmasına rağmen, aşağıdaki önerileri uygularsanız azaltabilirsiniz:

antibakteriyel ilaçlar almak; Geleneksel tıp tekniklerini kullanır.

Antibiyotiklere gelince, sadece deneyimli bir uzman tarafından verilebilir.

Tonsillit lazer tedavisinin rehabilitasyonunda halk tedavisi yöntemleri aktif olarak kullanılmaktadır. Sadece hastanın durumunu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda ilaçların etkisini de artırırlar. Aşağıdaki yöntemleri evde kullanabilirsiniz:

Boğazı durulamak için bir tuz ve iyot çözeltisi kullanın. Eczanelerde satılan kerosen ile bademcikler taşıyın. Su ile karıştırın ve propolis tentürü ekleyin. Bitkisel kaynatma ile gargara. Bu papatya, adaçayı için uygundur. Buhar banyoları ve inhalasyonlar yapmak.

Kronik tonsillitin tedavisi ve önlenmesi, sigaranın tamamen durmasıdır.

Nikotin aniden genişler ve daha sonra damarları daraltır. Bu, bademciklerin kanını besleyen kılcal damarların boşluğuna patojenik mikroorganizmaların nüfuz etme olasılığını açacaktır.

Lazer tedavisi şimdi kronik bademcik iltihabı dahil olmak üzere birçok hastalığı tedavi etmenin etkili bir yoludur. Başlıca avantajları, acı verici duyumların ve yüksek verimliliğin yokluğundadır. Ancak bu aşamaya karar vermeden önce, sadece tüm kontrendikasyonlar çalışıldıktan sonra gereklidir.

Tonsillit lazer tedavisi - konservatif bir yöntem

Kronik bademcik iltihabının lazer tedavisi, hastalığın tüm vakalarında yapılmamaktadır. Bu yöntem için iki gösterge ve sınırlama vardır.

Buna göre, yapılandırılmış bir ışık demetinin boğaz mukozasını etkilemenin avantaj ve dezavantajları, yöntem seçimini belirler. Lazer ışını tedavisinin özelliği ağrısızlığı ve düşük travmatik etkisidir.

Kronik tonsillitin fizyoterapik tedavisi

Kronik boğaz hastalıklarının fizyoterapisi

Kronik bademcik iltihabı ilaçlar işe yaramıyorsa nasıl tedavi edilir? boğaz fizyoterapi kronik hastalıklar, iltihaplı işlemleri durdurmak için mukus fiziksel alanların, radyasyon, mekanik eylem geçerlidir. Tıbbi olmayan tedavi yöntemlerinin bu şekilde uygulanması, vücuttaki rejeneratif süreçlerin doğal bir şekilde aktive edilmesine izin verir.

Bademcikler, aşamalar ve formların kronik iltihabı

Boğazdaki bademciği etkileyen bademcik iltihabı iki faktörden kaynaklanmaktadır. Birincisi, daha da önemlisi, bağışıklık sisteminin işleyişinde bir rahatsızlıktır. İkincisi yoğun olarak çoğalmaya başlayan, vücudu toksinlerle zehirleyen, bademcikteki hücreleri yok eden bakterilerdir.

Güçlü bağışıklık kolayca bakterilerle baş eder, hastalık hızla geçer. Zayıf koruma ile inflamasyon kronik bir karakter alır, bademcik iltihabı oluşur. Kronik bir tonsilliti tedavi etmekten ziyade, gerçek bir sorun haline gelir.

İlk aşama bademciklerde iltihaplanma sürecini telafi etti. Bu aşamada, karakteristik bulguları tanımlamak zordur, bademcik iltihabının bademcik iltihabına dönüşmesi, hastalığın sık alevlenmeleri ile gösterilir.

İkinci aşama subcompensated:

boyutunda bademcik artış, ağrılı, ödemli, 37-37,5 ° C 'ye kadar, vücut sıcaklığında sürekli bir artış; sıcaklık ağrıları ve kol ve bacaklarda eklemlerde ağrı eşlik eder, bir uzun süre depresyon tutar performans azalması, yorgunluk hızla gelir, şikayetler olabilir ağrı merkezinde, aritmi, boyundaki lenf düğümlerinin fark şişme olur.

Üçüncü aşama, dekompanse edildi:

sıcaklık sürekli bir artış, kalp amacı göstergeler patoloji, kardiyak ve eklem ağrısı sabit hale göstermektedir ağırlaştırılmış bağlı kronik hastalıklar, bademcik pürülan ayrı zordur sevimsiz fişler olarak oluşturulur; damak bademcikler yaylarının bir birleşme meydana gelir, sabit burun tıkanıklığı katılır.

Tonsillit ayrıca basit ve toksik alerjik bir formda sınıflandırılır. İlk form sıradan anjinaya benzer, ikincisi vücudun sarhoşluğu ve kıvrılmış tıkaçlarla karakterizedir.

Lazerle tonsillit tedavisinin tekniği

Fotoğraf. Boğaz için lazerler etkide farklıdır

Lazer cihazlar çeşitli uygulamalarda gelir. Bizim durumumuzda, bademciklerin yüzeyini ışınlamak için belirli bir yoğunluğun tutarlı radyasyonu kullanılır, spektrum seçilir. Efekt, kirişin tam olarak bademcik üzerindeki acı noktaya getirilmesini sağlayan özel bir nozul ile gerçekleştirilir.

Lazer tedavisi yönteminin ana noktaları:

, Bir yarı-iletken darbe lazer çalışma sıvısı olduğu bademcik boşlukları ışın tedavisi için kullanılan güçlü radyasyon yaklaşık 100 MW, tek bir prosedür, 4 dakika süresince, tekrar 10 sayısı edilen prosedüre göre, prosedür, yılda iki kez uygulanır; tonsil lazer ışınlama helyum-neon yayıcısı kullanılarak gerçekleştirilir galyum arsenide.

Radyasyon, dokuları güçlü bir şekilde etkilediğinden, uzun lazer tedavisi için kronik bademcik iltihabı önerilmez. Videoda gösterilen lazeri nasıl tedavi edilir.

Bir lazer ile tonsillit nasıl tedavi edilir, talimat geliştirildi. Bu tedavinin avantajları, tıbbi sonucun hızlı başlangıcıdır.

Lazer tedavisinin hedefleri:

bademcikler boşluk pıhtı irin saflaştırılmış, iltihabı engelleyen hasarlı doku yenilenmesi işlemleri uyarılması; dezenfeksiyon mukoza.

Bademcik iltihabı karmaşık fizik tedavi

Terapötik etki elde etmek için sadece lazer ışınlaması yeterli değildir. Kronik bademcik iltihabının lazer tedavisi öncelikle iyileşme için diğer önlemlerle koordine edilmelidir.

Bu nedenle, radyasyon tedavisinin seyrine paralel olarak ve lazer konsantre bir ışıktır, uygulayın:

bir pano biçiminde bademcik ve enflamatuar ürünlerin boşlukların yüzeyinin temizlenmesi, iltihap, boğaz antiseptik, çalkalama solüsyonu ile mikroorganizmaların ödem mukoza ortadan kaldırmak için Antialerjik ilaçlar kullanılır, bağışıklık sisteminin işlevselliğini artırmakta olan ilaçlar tayin etmek; bademcik ultrason üretme aygıtları etkiler; titreşimli akustik kullanılan elektroforez ile bademcikler ilaçların verilmesi;, cihaz "Vitaphon", ultraviyole ışınlama cihazı namlulu kuvars uygulama Appar Manyetik alanın hareketi için.

Bir lazer kullanıldığında, aslında kronik bademcik iltihabı tedavisi nedir?

Kronik tonsillitin konservatif yöntemlerle tedavi edilmesine yönelik önlemlerin kompleksi, bazı sonuçlar çıkarmamızı sağlar:

Ultrasonik hareket, lazer ışını ışınlaması ile manyetik alanın kombinasyonu, bademcikli hastaların durumunu ve hastanın genel refahını önemli ölçüde iyileştirmek için kısa sürede izin verir. Fizyoterapi yöntemleri ile uygulandığında bu, ilaçların dışlandığı anlamına gelmez.Boğaz zorunlu lavajı, bademciklerin lacunae, kıvrılmış tıkaçların oluştuğu bu yerde, bademcik iltihabının lazer tedavisinin başarılı bir şekilde uygulanması. Katılan hekimin görevi, başkalarını görmezden gelerek doğru kombinasyonu bulmak için bir yöntem seçmemektir. Bıldırcın olarak adlandırılan sözde, bademciklerin iyileştirilmesi, verimi arttırmak için uzun tedavi yöntemleri, etki yöntemlerinde bir değişiklik yapılmasını gerektirir.Lazer ışınlama Boğazda bademciklerin kronik iltihaplanmasının tedavisi için nispeten yeni bir yöntemdir. Uygulamasının tecrübesi, lazerin ödem ve iltihaplanmayı azalttığı, lakunlarda pürülan tıkaç oluşumunu durdurmaya yardımcı olduğu ve bağışıklığı arttırdığı kanıtlanmıştır.

Fizyoterapinin sadece ilaç tedavisi yöntemleri ile kombinasyon halinde pozitif bir terapötik etki sağladığını vurgulayalım.

Lazerle bademcik kaldırmak için ameliyat

Amigdala'nın bir kısmını kaldırıyoruz

Kronik tonsillitin lazer tedavisi sadece konservatif değil, aynı zamanda cerrahi girişimdir. Normal cerrahi olandan bademciklerin lazerle çıkarılması arasındaki fark kansızlıktır, ancak her lazer bu tür bir işlem için uygun olmadığı için cihazın özel bir cihazını gerektirir.

Bir lazerle bademcikler kaldırılması için endikasyonlar

Kronik bademcik lazer tedavisi sadece poz değil ama bademcikler çıkarılması bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açtığından dolayı da, tonsillit konservatif tedaviye tıbbi uygulamaları operatsii.Vo. Kronik bademcik iltihabının zarar görmesinden sonra ortaya çıkan riskler ağır bastığı zamanlar vardır.

Bezleri çıkarmak için gerekçeleri:

tekrar anjina; kan reolojik özellikleri, juguler ven trombozu, kan zehirlenmesi, veya sepsis oluşması, ihlal suçlu bademcikler apseler, hayati organlara komplikasyon görünümü, akut bademcik iltihabı, antibiyotiklere daha ciddi alerjik reaksiyonlar, devam eden tedavinin arka plan üzerinde bir gelişme olmasıdır bir kez iki ay içinde daha, sinir sistemini, lenf düğümlerinde önemli bir artış etkileyen bir hastalıktır.

Bunlar operasyon hakkında karar vermek için gerekli ve yeterli şartlardır.

Lazer tonsillektomiye kontrendikasyonlar

Bademciklerin lazerle çıkarılmasının mümkün olmadığı durumlar veya kontrendikasyonlar vardır:

dekompansasyon altında diyabet, tüberküloz, açık bir şekilde, gebe hasta konjenital nesvortyvaemost kan, kadın, ARI ve ARI kritik fizyolojik çevrimler, retina yıkıcı lezyonlar.

Operasyon tekniği

Genellikle bademcikler olmak üzere bademciklerin uzaklaştırılması, sadece cerrahi olarak tonsillektomi operasyonu ile erişilebilir. Cerrah bunu kendi elleriyle yapıyor. Lazer sadece bademciklerin bazılarını temizler, onları tamamen çıkarmak imkansızdır.

Bademciklerin lazerle alınması için algoritma:

Bütün işlem 20 minut.Bolnoy 10-15 saniye, art arda, özel bir lazer aracı formy.Provoditsya tedavisi bademcik yüzeye doğru beslenmiş operatsiy.Provoditsya yerel obezbolivanie.Proveryaetsya saldırgan anestezii.Neposredstvenno bezleri için özel bir sandalyede oturan alır.

Lazer eylem türleri:

Fiber optik lazer, holmiyum lazer; koblatsionnaya tonsilit, yani soğuk plazma aparatı koblatora vasıtasıyla uzaklaştırılması karbon lazer çıkarılması.

Bir lazerle bademciklerin uzaklaştırılması işlemi, hekim tarafından seçilen lazer cihazının tipine bağlı olarak farklı tekniklerin kullanılması anlamına gelir.

Ameliyat ve önleme sonrası rehabilitasyon

Yakında tamamen iyileşir ve bademcik iltihabı unutursunuz

Herhangi bir operasyon, lazer veya enstrümental, ameliyat edilen organ fonksiyonlarının restore edildiği bir postoperatif periyodu içerir. Kaldırılan organın veya parçasının işlevleri, vücudun diğer yapılarını alır. Ameliyattan sonra bademcik iltihabı tedavi etmek için? Göğüs iltihabı ortadan kalktı, ancak sonuçlarının üstesinden gelinmesi gerekiyor.

Rehabilitasyon faaliyetleri

Bademciklerin veya bunların bir kısmının lazerle çıkarılması işleminden sonra, yara yüzeyinin iyileşmesini hızlandırmak için, rehabilitasyon önlemleri gereklidir, yani, fonksiyonların restorasyonu:

bağışıklık sürecini hızlandırır miramistinom boğaz gargara;, gargara soda, iyot ile tuzu; gargara et suları papatya, adaçayı ve Ölü çiçeği, geliştirilmiş kuru vitamini tedavisi antibiyotik tedavisi verildi.

Operasyon sonrası rehabilitasyon, iyileşme sürecini hızlandırmanızı sağlar. Bademciklerin giderilmesinin maliyetinin, bağışıklığın zayıflaması olduğu unutulmamalıdır. Lazer giderme iki problemi çözer, ilk olarak enfeksiyon kaynağını ortadan kaldırır, ikinci bağışıklık sadece kısmen zayıflar.

Tıbbi terimlere göre, nazofarenks bademciklerinde yer alan inflamatuar süreç, adenoidit anlamına gelir. En yaygın hastalık, yaş kategorisindeki çocuklarda iki ila yedi yıl arasında kaydedilir. Ancak yetişkinlerde ayrıca adenoidit vakaları da vardır. Adenoidler burun içinden geçen çeşitli enfeksiyonlara karşı koruma işlevini yerine getirirler. Bağışıklık sisteminin ve faringeal bademciklerin işlenmemiş çalışmasıyla, patojenin solunum sistemine nüfuz etmesine tepki olarak keskin bir iltihap ve şişme söz konusudur. Sonuç olarak, bir kişi, bademciklerin hipertrofisi nedeniyle burun solunumu ve yutma işlevinin ihlaline maruz kalmaktadır. Bu durumda yardım sadece tedavi olabilir.

Lazer tedavisi nedir?

Bugüne kadar, bir lazer ile adenoid düğümlerdeki enflamatuar sürecin tedavi edilmesine yönelik yenilikçi bir yöntem giderek daha fazla kullanılmaktadır. Lazer tedavisi, lazerden zayıf radyasyonun iltihaplı insan dokularında (adenoidler) etkisiyle sonuçlanan bir tedavi yöntemi anlamına gelir. Bu radyasyon antibakteriyel ve antiviral özelliklerle donatılmıştır. Bu, belirli bir dalga boyundaki tek renkli, polarize-uyumlu bir ışın kullanılarak elde edilir.

Lazer, nazofarenksin yumuşak doku bölgelerini ve bademciklerin damar-pleksus pleksuslarını ısıtır. Sonuç olarak, hücresel düzeyde lenfoid dokunun kademeli olarak restorasyonu ile stimülasyon meydana gelir. Lazer lenfdeki kan akışını hızlandırır, bu da nazofaringeal adenoidlerin şişmesini ve iltihaplanma sürecini önemli ölçüde azaltmaya ve hatta tamamen ortadan kaldırmaya olanak tanır. Lazer tedavisinin tek başına yeterli olmadığını bilmelisiniz. Bu yöntem, semptomları ve şişlikleri gidermenizi sağlar, ancak bir süre sonra, bir enfeksiyonun vücuduna girerseniz, hastalığın tekrarlanması mümkündür.

İşlemden önce burun yıkanır.

Bir lazer ile adenoidlerin tedavisi, 10 ila 15 pozlama uzun bir yol anlamına gelir. Ancak, tedavinin belirli aralıklarla yılda 2-3 kez tekrarlanması gerekmektedir. Gama lazer tedavisinin yararları şunlardır:

ağrısız, enflamatuar sürecin ocak üzerinde doğrudan etki ve çevredeki dokuyu (en fazla beş santimetre), iltihaplı doku ve enfeksiyon ortadan kaldırılması, solunum fonksiyonu ve genel durumu geliştirme hızla kabartma, güçlü yeni küçük damarların çıkması ile kan dolaşımının optimizasyonu tedavi, bir tıbbi sertifika vermek için gerek ve elastik duvarlar, lokal olarak ilaç emilimi, immün aktivasyon artar.

teknikleri

İltihaplı adenoid düğümlerin lazer tedavisi ile tedavisi, kızılötesi veya kırmızı spektrumda uzanan bir dalga boyuna sahip bir optik lazer ile gerçekleştirilir. Lazer ışını sürekli veya darbeli olarak üretilir.

Maksimum çıkış gücü sınırı, darbe frekansında 60 mW veya sürekli bir 10-5000 Hz akımdır.

Adenoidlerin tedavisi için lazer tedavisi, fokal lezyonlar, yakındaki dokular, refleksojenik alanlar, sinir uçları, artan biyolojik aktivite noktaları üzerinde güvenli gama radyasyonunun etkisini gösterir. Bunun için, yayıcı cilt veya mukoza zarından etkilenen dokuları etkilediğinde lazer delinmesi veya kontak lazer tedavisi kullanılır.

ışınlama cihazı, etkilenen dokuların zonlu bölgeleri boyunca yavaşça hareket ettiğinde, temas sırasında lazer daima aynı konumda olduğunda stabil hareket.

Kararsız teknik bazı özelliklere sahiptir:

Bir seans sm2.Izluchatel bir patolojik nidus kuşatan sağlıklı sitelerin beş santimetre tsentru.Proiskhodit yakalamak için sarmal yol boyunca yavaşça hareket 400'den fazla toplam alana sahip, üç ila beş alanlardan eş zamanlı olarak ışınlama işlemine tabi.

Hangi problemler çözülmeye yardımcı olur?

Adenoidlerle yapılan lazer tedavisi, etkinliği sadece doğrudan randevu alma performansında göstermemiştir. Dolaylı olarak, kurtarma gerçekleşir:

reoloji dolaşım sistemi ve mikro-kabiliyeti;, çocuğun ağrısız tedavisi sayesinde spesifik olmayan yan etkilere ve enfeksiyonlara organizmanın direnç, hücresel düzeyde psikolojik shok.gumoralnogo bağışıklık ve koruyucu olarak almıyor kan proteolitik ve antioksidan etkinlik oksijen taşıma fonksiyonu trombojenik özelliklerini; metabolik süreçler, kan hücresi olgunlaşma sistemleri - hemopoezis, hücresel DNA sistemleri, moleküler düzeyde dokuları geri yükleme Radyoaktif maddelerin yenilgisinde, organizmanın rejeneratif özellikleri.

Bu durumda, lazer ışınlama anti-inflamatuar, anti-alerjik ve detoksifiye edici etkiye sahiptir.

Radyasyon tedavisinin etkinliği, ışınların dalga boyuna ve dokuların emme kapasitesine bağlıdır. Lazer tarafından yayılan enerjinin etkisi altında farklı derinliklerde etkilenen alanlara nüfuz ederek, adenoid düğümlerdeki oksidasyon azaltma süreçleri hızlanır. Sonuç olarak, dokuların oksijen tüketimi artar. Bu arka plana karşı, yara ve yaraların iyileşmesi vardır, enflamatuar süreç elimine edilir, besinlerin sindirilebilirliği artar, rejeneratif fonksiyon başlatılır.

Genellikle, adenoidler tamamen çıkarıldığında, vücudun koruyucu fonksiyonları azalır, bu da genel refahın bozulmasına, sık ARI, bronşit ve soğuk algınlığına artan eğilime yol açabilir. Lazer terapisi, dokuların kan akışını iyileştirir, bu da hücresel düzeyde bağışıklıkta artışa yol açar, vücudun koruyucu işlevlerini güçlendiren bakteriyostatik bir etki.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Hem çocuklar hem de yetişkinler, lazer tedavisi adenoidlerin iltihabının ilk ve ikinci aşamalarında reçete edilir. Daha ağır formlar ve 3-4 aşamasına kadar adenoidlerde lenfoid dokunun aşırı artışı bademciklerin tamamen veya kısmen çıkarılmasını gerektirir.

Erken yaşta bir çocuk adenoidler tarafından rahatsız edilirse, ameliyat olması daha iyidir.

Lazer tedavisi için mutlak endikasyon, üç yaşın altındaki çocuklarda adenoidlerin tedavisidir. Bu, ameliyatı ertelemenize izin verir, bu nedenle, bademciklerin tamamen kaldırılmasından ve çocuğun yeniden yaralanmasından dolayı hastalığın tekrarlanma riskini azaltır.

Adenoidlerin lazer tedavisine yönelik ana kontrendikasyonlar:

hematopoietik sistemin patolojisi, özellikle demir eksikliği ve anemi, kardiyovasküler sisteme bağlı akut ve kronik hastalıklar, tiroid bezinin iltihabı, tüberkülozun aktif evresidir.

Adenoidlerde ışınlama yapılması

Bir lazer ile adenoid düğümlerin terapötik tedavisi, entegre kursa etkili bir ektir. Tedavinin ilk aşamasında inflamasyon, şişme ve enfeksiyon belirtileri ortadan kaldırılır. İkinci aşamada veya ikinci aşamada, genel ve lokal immünitenin çalışması normalleştirilir, lenfoid dokunun daha fazla proliferasyonunun önlenmesi gerçekleştirilir.

Tedavinin olumlu sonuçlar verebilmesi için, ışınlama yapmak için çeşitli kuralların yerine getirilmesi önemlidir:

özel eğitim rebenka.Vazhno gerektirmez prosedür, irin ve mukus nazofarenks yolu ile durulanmalıdır sürecin protivopokazaniy.Pered başından varlığını ekarte o adenoids kendilerini ışımaya maruz tutulacak başvurmalısınız lazer adenoidov.Vozdeystvie yüzeyini temizlemek için bir doktor tarafından muayene edilecek. Bunun için, ışık kılavuzu nazofarenks yoluyla iltihap odağına yönlendirilir. On seansov.Povtorny bir aydan fazla değil atandı için kursu geçmek burun tedavi maloeffektivno.Za tek kursunda noktaları aracılığıyla maruz kaldığında.

Hastalığın ileri formu ile, dört tedavi kursu reçete edilebilir. Lazer tedavisi etkili ve ağrısızdır. Prosedürler yorulmak bilmez ve uzun değildir. Bazı durumlarda adenoidler kaybolmaz, ancak hoş olmayan duyular ve semptomlar giderilir.

Lazer tedavisi sonrası genel kurallar

nazofarenks bademcik iltihaplanması tekrarlanmasını önlemek için, hasta bakımı ile ilgili kurallar bir dizi yürütmek için önemlidir:

İlk başta, fiziksel aktivite, aşırı aktivite ve hareketlilik yasaktır.Yüksek sıcaklıklarda kaçınılmalıdır: Plajda, saunada ya da banyoda.Yalnızca sadece soğuk yiyecekler yemek, soğuk su içmek gerekir.

Bu tür önlemler, bademciklerde artmış kan akışını önleyecektir, bu da lenfoid dokunun çok hızlı bir şekilde toparlanmasını provoke eder ve bu da mukozanın tekrar tekrar şişmesine neden olabilir.

Lazer tedavisinden sonra, adenoidler fiziksel olarak azalmaz. Ancak diğer yandan, hacimdeki şişlik azalmasından sonra, bademcikler daha küçük hale gelir ve nefes almayı kolaylaştırır. Adenoidler, dokuların lazerden bir ışınla tedavi edilmesinden sonra yok olmazlar. Ancak bu süreç iltihaplamayı durdurur ve adenoidit nüks riskini en aza indirir. Sonuç olarak, doğrudan cerrahi müdahaleyi engelleyen bitki örtüsünün büyümesi azalır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz için Streptocid tozu nasıl uygulanır?

Streptocide, sülfanilamid preparasyonlarına değinmektedir. Bakterilerin büyümesini ve gelişmesini durdurarak antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Üretilen formlardan biri Streptocide tozu.

Angina ile Augmentin: dozaj, yetişkinlerde ve çocuklarda tedavi

Foliküler bademcik iltihabı gibi bir hastalığı tedavi etmek için kullanılan birçok antibakteriyel ilaçtan veya kronik bademcik iltihabı nedeniyle, doktorlar bazen Augmentin antibiyotiğini seçerler.