Loading

Evde bademcik iltihabı tedavisi

yetişkinlerde ve çocuklarda bademcik ve irinli formlarının tedavisi, varsa Lacunae, irinli fişler kaldırılmasını yıkıyor tonsillit etkenini doğasını belirlemek için alınan testlerin sonuçlarına bağlı olarak, otolaringolojist tarafından atanır antibiyotik ve lokal antiseptik, kullanımı. Tedavinin etkili olmadığı durumda bademciklerin çıkarılması için bir işlem öngörülür. Sıklıkla, birçok hasta Tonsillor MM ile ambulatuar yıkama ile kurtarılır.

Bademcik iltihabını antibiyotiklerle tedavi etmek için, sadece bakteriyel bademcik iltihabı ve komplikasyonlar söz konusu olduğunda, viral boğaz ağrısının antiviral ajanların yardımı ile tedavi edilebilmesine izin verilir.

Bakteriyel bademcik iltihabı için geleneksel ilaç tamamen güçsüzdür. Yetişkinlerin tedavisi için, doktor penisilin Amoxil, Ospamox, Amoksisilin reçete eder. Penisiline alerjisi durumunda, Sumamed, Azitromisin formunda Macrolides ile değiştirilir. Bademcikleri yerel olarak tedavi etmek Bioparox, Angilex, Oracet olabilir. Tedavide ödemin giderilmesi için antihistaminikler eklenir.

Kür çocuk randevu veya Azimed Ormaks antibiyotik ve lokal antiseptik Chlorophyllipt, Faringosprey ve erişkinlerin tedavisinde tahsis edilen fonların üzerinde mümkün olacaktır. Hoş tadı olan resorpsiyon için uygun başka tabletler Faryngosept veya Lizak'dır.

Bademcik iltihabını tedavi etmek, sadece ilaçlar için değil, aynı zamanda doktor tarafından ayrı ayrı reçete edilen vitamin kompleksleri ve immüno-uyarıcıların desteği ile daha yararlı olacaktır.

Evde bademcik iltihabı tedavisi mümkündür, ancak doktorun tavsiyesine göre. Yatarak ya da poliklinik prosedürleri uygulandıktan sonra, evde ve tedavinin bağışıklığını güçlendirerek tedaviye devam edebilirsiniz.

durulama

Yetişkinlerde boğaz ağrısını çabuk bir şekilde tedavi edin ve çocuklar ya bir evde ya da evde çalışmayacaktır. Bu durumda, önerilen tüm ilaçları alarak, sabırlı ve özenle tedavi edilmelidir. Tedavi süresi, bir komplikasyon olmaksızın, bir haftadan 10 güne kadardır., Kuruluk tahliye ilk semptomların ortaya çıkması ile amigdala temizleyin ve antibakteriyel ilaçların Klorheksidin Rotokan veya bal, papatya özü, meşe kabuğundan, yarrow ve calendula ile durulayın Kronik bademcik iltihabı önlenmesini yaparlar. Doğal malzemelerden daha az yararlı ve vitaminli içecekler pişirebilirsiniz. Tabii ki, onlar tedavi edilemez, ancak zehirlenme kurtulmak için sıvı miktarını artırmada yararlı olacaktır.

Tentürler de çabuk pişer, çalışmaz, infüzyon süresi 2 saatten birkaç güne kadar sürebilir. Günde üç kez durulamak için, meşe kabuğu ile infüzyon güçlü kurutma özelliği ile ünlüdür, bu nedenle kullanımı günde 2 kez ile sınırlıdır.

Durulama tarifleri

Bir çorba kaşığı miktarındaki papatya çiçeği, kaynar suyla kaynatılıp durulanabilir, tam soğutma, ağız ve boğazdan sonra günde üç kez durulanır, gerekirse yeni bir çözelti hazırlanır.

Meşe kabuğu tozu 2 çorba kaşığı kaynama noktasına getirilmiş su yarım litre, dökün ve 5 dakika verecek kaynamaya, bir eczane satın alınabilir, daha sonra, 12 saat boyunca demlenmeye ısınmaya bırakılmıştır.

Yetişkinler için, alkollü tentürlü durulama maddeleri de uygundur, bunlar ayrıca satın alınabilir veya bağımsız olarak da yapılabilir. Ana bileşenin 2 yemek kaşığı, örneğin, calendula, 200 ml alkol gerekir, tentür karanlıkta ve soğuk olmayan bir yerde 2 hafta boyunca yalnız kalır ve sonra süzülür. Bir bardak suya en fazla 20 damla bir miktarda alkol tentürü uygulayın.

Ballı Tarifler

Bal, ılık suda (cam başına 1 çay kaşığı) çözünmesi için yeterlidir ve bu hızlı pişirme solüsyonu ile günde üç kez ağız ve boğaz yıkayın.

Genellikle bal, zencefil, papatya, kireç çayı gibi vitamin içeceklerinde, cam başına 1 çay kaşığı miktarında kullanılır. Ayrıca köpek güllerinden içeceklere ekleyin.

Güçlendirilmesi bağışıklık

Kronik bademcik iltihabındaki bağışıklığı güçlendirmek ve nüksetmeyi önlemek için propolis ya çiğnenmesi gereken, ancak yutulmaması gereken ya da aynı ağız ve boğazda durulama için bir tentür olarak yardımcı olacaktır.

Balla doldurulması gereken rendelenmiş limon ve zencefil kökünden bir vitamin karışımı hazırlayabilirsiniz.

Kronik tonsillit aloe suyundaki etkinliği ile ünlüdür. O tavsiye edilir:

 1. boş bir karnına bir çay kaşığı üzerinde saf formda almak
 2. bademciklere doğrudan başvurunuz,
 3. 10 gün boyunca bal ile vitamin içecekleri ekleyin.

Doktorlar ayrıca, sadece bağışıklıktaki delikleri tedavi etmekle kalmayan, aynı zamanda virüsleri de yenebilen interferon bazlı bağışıklık uyarıcı preparatları önermektedir. Avonex, Viferon, Inter, Inferon'u içerir.

Evde bademcik iltihabı tedavisi için halk tarifleri

Önleyici tedbirleri takip ederseniz, bademcik iltihabını evde ve vücudun sonuçları olmadan hızlı ve kolay bir şekilde tedavi edebilir. Hastalık kronik formda ortaya çıkarsa, çoğu uzman sentetik ilaçların yardımına başvurmayı tavsiye etmez. İlk 2-3 gün, geleneksel tıbbın popüler araçlarını test etmelidir. Her yaştan bir hastanın sağlığını olumsuz yönde etkileyen antibiyotiklerden kaçınmaya yardımcı olurlar.

Evde antibiyotik olmadan hızlı bir şekilde kronik tonsilliti tedavi edebilir miyim?

Tonsillit iki şekilde oluşur: akut veya kronik. Birincisi, çocuklara karşı daha savunmasız, ikinci yetişkinler. Günümüzde çocuk doktorları ve terapistler, evde bademcik iltihabının antibiyotik yardımı olmaksızın evde tedavi edilmesinin bazen gerekli olduğunu söylemeye başladılar. Dikkatli olmak öncelikle hastalığın kökeninin doğasıdır. Kronik bademcik iltihabı viral, fungal bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, antibiyotik almak anlamsız olacaktır. Bakteri enfeksiyonu ile enfeksiyon durumunda yardımcı olabilirler.

Tanınmış doktor EO Komarovsky, ilk 2 gün boyunca herhangi bir ilacı almaya değmez. Enfeksiyonun kendisi ile savaşmak için vücudun koruyucu kuvvetler geliştirmesini sağlamak gereklidir. Yardım için, sadece ulusal tarifleri test edebilir ve havalandırma rejiminin organizasyonu için genel kurallara uyum sağlayarak odayı nemlendirebilirsiniz.

Bir doktorun tavsiyesi ve takipçileri sadece küçük çocuklara değil yetişkinlere de uygulanır. Herhangi bir kişi, bağışıklık sistemini enfeksiyonlarla savaşmaya öğretebilir. Kronik bademcik iltihabı hastalığın başlangıcında olası bir sıcaklığı korkutur, ahududu ve kireç rengi ile zengin bir çay içeceği yardımıyla kolayca elimine edilir. Geleneksel ilaçların bu basit tavsiyesi ve reçeteleri, sadece 2-3 gün içinde ilk aşamada hastalığın belirtilerini yönetmeyi mümkün kılar. Hasta çok daha kolay hale geliyor, terapi olumlu bir sonuca varıyor.

Halk ilaçları ile tonsillit tedavisi, yıllardır en iyi yemek tarifleri

Sadece bademcik iltihabının tedavisinde yer almakla kalmaz. Yaygın kullanım, her gün kullandıkları ilaç özelliklerini bilmeden kullandığımız arıcılık ürünlerinde, geleneksel gıdalarda bulunur.

propolis

Yaygın olarak arı tutkalı olarak adlandırılan ürün, kronik bademcik iltihabı dahil olmak üzere solunum sisteminin birçok patolojisini tedavi etmek için aktif olarak kullanılmaktadır. İlacı çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. En iyi tentür propolis ve iyileştirici bir karışım ile ek bir bileşen - tereyağı kullanımı en iyisidir. İlk seçenek yetişkin terapisi için harika, ikincisi - çocuklar için:

 1. Tentür için reçete, ürünün bir kahve değirmeni ile öğütülmesidir. Propolis, 1 ila 1 oranında votka veya alkolle (tıbbi) bağlandıktan sonra. Tıbbi hammaddelerin en az 5 gün boyunca sıkıca kapatılmış bir kapakla en iyi koyu renkli bir kapta ısrar edilmesi. Tentürün maksimum etkisi 7 gün birikmektedir. Bol su ile günde 3 kez 20 damla uygulayın. Haftalık bir mola ile 2 hafta için 3 ders olmalıdır. Böyle bir tedavi, kronik bademcik iltihabını uzun süre unutmayı sağlar. Soğuk mevsimde profilaksi olarak kullanılır.
 2. Çocuklar için ilaç aşağıdaki gibi hazırlanır. 1 ila 1 oranında, erimiş propolis ve tereyağı karıştırmak gerekir. Sıcak bir durumda olduklarında gıdaları karıştırmak gereklidir. Yaklaşık 36 dereceye kadar soğutulduğunda, yeni bir bileşen eklenir - az miktarda sıvı doğal bal. Elde edilen karışım bir buzdolabına konur, bir cam kaba aktarılır. Çocuğa günde 3 kez ilacın 1 çay kaşığı verilmelidir. Bebeğin, ilacı yavaş yavaş çözmesi ve sonuç vermesi gerekir.

Miramistin

Ev tedavisi yapmak sadece halk ilaçlarının yardımı ile değil, aynı zamanda bazı ilaçlara başvurmakla mümkündür. Bazen antiseptik olmadan tedavide yapmayın. İltihaplanma, şişme, pürülan birikimi ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Miramistin, bademcik iltihabının tedavisinde olumlu yanından kendini kanıtlamıştır. 3 yaşından itibaren ilacı kullanabilirsiniz, ancak doktorlar reçete ve ciddi bademcik iltihabı bebekler.

Tedavi önermek için çocuklukta Miramistin sadece çocuk doktoru, ilaç kontrendikasyonlar ve yan etkiler bir listesini içerir.

Yetişkinlerin boğaz suyla yıkaması veya bir solüsyonla durulanması önerilir. İlk yöntem için bir sprey uygundur. Sulama, şişeye üç kez basılarak yapılır. Her seferinde ilacın lezyonun yakın bölgesine uygulanması gerekir: sol, sağ bademcik, boğaz merkezi. Günde prosedür sayısı - 3.

Durulama için, seyreltilmemiş 15 ml'lik bir çözelti kullanılır. Yapılması gerekenler yemeklerden en az 3-4 kez olmalıdır. Nebülizördeki Miramistin çözeltisiyle inhalasyona yardım eder. İlaç 5 ml'lik bir miktarda kullanılır. Prosedür çocuklar ve yetişkinler için yapılabilir, ancak bir çocuk için ortalama süre 5-7 dakikadan fazla olmamalıdır, yetişkin - 10-15 dakika hatırlamakta fayda vardır.

klorheksidin

İlaç, Miramistin'in daha ucuz bir analoğudur. Klorheksidin, yetişkinlerde bademcik iltihabı tedavisi sırasında boğazını durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az 3 kez yapılır. Bazı uzmanlar, sayıyı günde 5 defaya kadar artırmanızı önerir. Garsonluk, 7 yaşından büyükler için günde 3 kez bir yetişkinin gözetimi altında mümkündür. Seyreltilmiş Klorheksidin gerekli değildir.

Antiseptik ağrıyı hafifletir, şişlik, kuru öksürüğü hafifletmeye yardımcı olur, terlemeyi ortadan kaldırır. Neredeyse kontrendikasyon yoktur ve nadiren bedenin alerjik reaksiyonuna yol açar.

gazyağı

Yöntem uzun bir geleneğe ve deneyime sahip, doktorlar tarafından meydan okudu ve birçok yetişkin tarafından sevildi. Tedavi yöntemi olağanüstü anlamına gelir, bu yüzden kullanımdan önce kontrendikasyonların listesini öğrenmeye değer. Prosedür aşağıdaki durumlarda yapılmamalıdır:

 • Ürüne karşı alerjik bir reaksiyona eğilim daha önce gözlenmiştir;
 • böbrek ve karaciğer patolojileri vardır;
 • emzirme ve hamilelik dönemi.

Kerosen asla saf formda kullanılmaz, temizlenmelidir. Bu yarım litre ürün ve benzer miktarda su gerektirir. Karışık bileşenler bir cam kaba yerleştirilir ve birkaç saat boyunca bırakılır. Bu süre zarfında, kavanozun içeriği ayrı olmalıdır. Çökelti çıkarıldıktan sonra 100 gram tuz saflaştırılmış sıvıya eklenir, dikkatlice çalkalanır ve bir gün boyunca bırakılır. Geçen zamandan sonra aktif karbon eklenir, solüsyon filtrelenmeye bırakılır. Sadece gerçekleştirilen eylemlerden sonra tedaviye başlamak mümkündür.

Metodun bazen pediatrik terapide kullanılmasına rağmen, riske girmeye ve çocuğu tehlikeye maruz bırakmaya değmez. Dikkatsiz bir eylem, feci sonuçlara yol açabilir.

Bir yetişkinin kerosen ile tedavisi aşağıdaki gibidir. 200 gr'lık bir barda 1 tatlı kaşığı kerosen ve benzer miktarda soda çözdürmek gerekir. Bir hafta boyunca günde 3-4 kez Gargara. Ayrıca bademciklerin alanını filtrelenmiş bir karışımla hafifçe yağlayabilirsiniz.

Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit yardımıyla kronik bademcik iltihabından kurtulmanın birkaç yolu vardır. En temel şunlardır:

 • durulama (200 ml ılık su 1 yemek kaşığı peroksit için% 3);
 • Bezleri ovalamak (sıvıya batırılmış bir pamuklu çubuk kullanarak).

Durulama günde yaklaşık 3 defa yapılır. Bundan sonra bir saatliğine dışarı çıkamaz ve sonraki 60 dakikada yiyebilirsiniz. Bezleri her 4 saatten sonra silin.

Hidrojen peroksit, yetişkin terapisi için daha uygundur.

nergis

Çim, eski çağlardan beri yararlı özellikleri ile bilinir. Küçük çocukları ve yetişkinleri tedavi etmek için kullanılabilir. Calendula yara iyileştirici, anti-enflamatuar, antiseptik etkiye sahiptir.

Bitkinin kuru çiçek salkımının tedavisinde uygulanır. Ot 1 yemek kaşığı miktarında alınır, 250 mg (1 bardak) kaynar su ilave edilir. En az bir saat boyunca calendula üzerinde ısrar edilmesi tavsiye edilir. Günde 5 kez boğazınızı yıkadıktan sonra uygulayınız. Ürün, çocuklarda kronik tonsillit tedavisi için idealdir.

Tedavide daha etkili olan yetişkinler tentür olacaktır. Hazırlanması için prosedürü izleyin:

 • 100 ml alkol% 70 ve 2 yemek kaşığı taze çekilmiş çim hazırlayın;
 • emaye kaplarda sıkıca kapalı bir kapakla yerleştirin;
 • 10 gün boyunca ısrar etmek;
 • Filtrelenmiş tentür, reçeteye göre tüketilen buzdolabında saklanmalıdır.

İlaç, semptomlar ortadan kalkana kadar günde 4-5 kez durulama, 200 ml ılık su için 1 çay kaşığı olarak kullanılması tavsiye edilir.

Bademcik iltihabı iyotla tedavi etmek kolaydır. Bu bademcikler durulama veya ovalama olarak kullanılır. Her prosedürü doğru bir şekilde yapmak için aşağıdaki uzman tavsiyelerini takip etmek gerekir:

 • nişastayı suyla 1 çay kaşığı bir miktar sulandırınız (birkaç mililitre);
 • bıçağın ucundaki sitrik asit karışımına eklenir;
 • malzemeleri 200 ml su ile seyreltin ve jöleyi kaynatın;
 • soğuduktan sonra, 1 çay kaşığı iyot ekleyin.

Elde edilen karışım bir kissel formunda bademcikleri siler veya durulamak için ılık su ile seyreltilir. Ürünü günde 2'den fazla kullanmayın. İyot, bir dizi kontraendikasyona sahip olan ilaçları ifade eder. Hamilelik sırasında, 3 yaşın altındaki küçük çocuklarda, böbrek hastalığı, tiroid bezi, alerjik reaksiyonla birlikte solüsyonu kullanamazsınız.

gümüş

Metal uzun zamandır antibakteriyel özellikleriyle ünlüdür. Gümüşün tedavide antibiyotiğin yerini alabileceği düşünülmüştür. Kronik tonsillit tedavisi sırasında, bazı gümüş suyu kullanın. Bireysel olarak, bir kural olarak, eczaneden satın alabilirsiniz. Bu tedavi yönteminin maliyeti 1000 rubleden daha pahalıya mal olabilir.

Gümüş su, durulama, sulama için 35 ml / l'lik bir konsantrasyonda kullanılır. Prosedürden önce, su yaklaşık 36 dereceye kadar ısıtılmalıdır. Ortalama tedavi süresi 7 gündür, günlük işlemler 3 kez gerçekleştirilir.

zencefil

Ürün, soğuk algınlığı, viral veya bakteriyel enfeksiyonlar için çeşitli tariflerde kullanılır. Zencefil, anti-enflamatuar, antiseptik, dezenfekte edici niteliklere sahiptir.

Zencefil çayı popülerdi. Bunu pişirmek zor değil. 2 cm'den daha uzun olmayan bir kök parçasının alınması gerekir. Bir rende üzerinde silin ve demlemek için demlik içine daldırın. Yarım litre kaynar su dökün ve bir havlu langu saat altında çürümeye bırakın. Gün boyunca doz aldıktan sonra. Bir parça limon veya bal ekleyebilirsin.

Bilmek önemlidir! Sıcak çay kullanamazsınız. Kaynar su mukus boğazına zarar verebilir, zaten iltihaplı bademcikler yakabilir.

sarımsak

Ürün, güçlü antiseptik ve dezenfektan nitelikleri sayesinde bademcik iltihabı ve solunum sisteminin diğer bozuklukları karşı halk hekimliğinde popülerlik kazanmaktadır. Sarımsak dayalı 5'ten fazla yemek tarifleri vardır. Herkes doğru durumu ve fırsatları seçebilecek.

Reçete 1. 5 diş sarımsak alın, suyu almak için bir preste tutun. Boğazın gömüldükten sonra doğrudan bademciklerin bulunduğu bölgeye gelir. Bir hafta boyunca, yatmadan önce, sabah ve akşamları günde 2 kez manipülasyon gerçekleştirin.

Reçete 2. Ürünün birkaç parçasını alınız, lezzetlendirmek için kesiniz ve inhalasyonlar şeklinde hareketleri gerçekleştirmenin kolay olduğu bir konteynere koyunuz. Nefes almak, bu kapasiteyi günde birkaç kez ağza getirmek gerekir. Seansın ortalama süresi 15 dakikadır.

Deniz topalak yağı

Deniz topalak yağı ile, inhalasyon veya durulama yapılır. Ürün hastalar arasında boşuna değildi. Küçük çocuklar tarafından kullanılabilir. Faydalı özellikler, boğazdaki ağrı hassasiyetini azaltmaya, şişkinliği gidermeye, kızarıklığı gidermeye, tahrişi azaltmaya ve kuru öksürüğü hafifletmeye yardımcı olur.

Durulama için, 200 ml ılık su için 1 çay kaşığı deniz topalak yağı kullanın. Hastaların değerlendirmelerine göre, her saat işlemin günlük olarak yapılması, ilk günkü rahatlamayı kolaylaştırır.

İnhalasyonlar için normal bir çaydanlık veya tencere kullanın. Sarp kaynar suda 5 damla yağ eklenir. Prosedür 10 dakika, çocuklar - 5-7 dakika boyunca gerçekleştirilir. Günde iki kez inhalasyon, ağrının giderilmesine, ödem, kızarıklığın giderilmesine, nefes almanın rahatlatılmasına ve öksürüğün ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Dikkat edin! Pürülan bir scurf veya ateş varsa, inhalasyon yapmayın.

Dondurulmuş deniz topalak meyveleri de kullanabilirsiniz. Çaya eklenir veya tıbbi kompostoyla pişirilir.

adaçayı

Adaçayı - soluma dayalı en etkili ve kanıtlanmış reçete. Prosedür için modern bir nebulizatör aparatının kullanılması tavsiye edilir. Boğazını tahriş etmeden, etkilenen bölgeye ilacın daha doğru ve etkili bir şekilde verilmesini sağlar.

Prosedür için bu gereklidir:

 • 1 yemek kaşığı ot, dik kaynar su dökün ve 2 dakika demleyelim;
 • inhaler veya nebulizer için bir kaynatma kullanın;
 • ilacın buharını 10 dakika boyunca ağzınızla yavaşça soluyun.

Bir hafta boyunca, yetişkinler ve 2 çocuk için günde 3 kez tedavi uygulanması tavsiye edilir.

okaliptüs

Okaliptüs boğaz antiseptik, anti-inflamatuar, antibakteriyel özellikleri nedeniyle iyi tedavi edilir. Ürün uçucu bir yağ olarak kullanılır. Bu, en popüler tedavi yöntemidir.

İnhalasyon için nebülizatöre birkaç damla okaliptüs uçucu yağı eklenir. Bu gibi prosedürler, nefes almayı kolaylaştırmaya, spazmları çıkarmaya, öksürüğü ortadan kaldırmaya, kızarıklığı gidermeye yardımcı olur.

Okaliptüs kullanmadan önce, kontraendikasyonlara aşinadır. Ürünü aşağıdakilerle tedavide kullanmayın:

 • gastrointestinal hastalıkların alevlenmesi;
 • safra kesesi patolojisi;
 • alerjik reaksiyon.

Evde nebülizör yoksa, mendil üzerine birkaç damla uygulayabilir ve hastanın nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Kronik tonsillit tedavisinde bu tarif, önde gelen pozisyonlardan birini alır. Aloe suyu ve bal temelinde hazırlanan karışım boğazdaki ağrıyı ortadan kaldırmak için sadece yardımcı olduğuna inanılmaktadır, ancak daha düşük sıcaklık, inflamasyonu azaltmak ve genel durumunu rahatlatmak edilir.

Prosedür için bitkinin suyu, 1 tatlı kaşığı bal doğal üretmek için birkaç yaprak gerektirir. Karışık ürünler, günde iki kez amigdala üzerinde aç karnına muamele edilmesi gereken bir kütle oluştururlar. Tam iyileşme için ortalama ders 14 gündür.

limon

Ürün kronik bademcik, kızarıklık kaldırmak, ağrı kusur azaltmak, şişme kaldırmak bakteri ve hastalığa neden olan virüsleri öldürür, birkaç gün izin verir. Limonun içindeki C vitamini içeriği nedeniyle, ürünün vücut ısısını düşürdüğüne inanılır, bu nedenle soğuk algınlığı tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Unutmayın! Limona dayalı yemek tarifleri denemeyin. Doğa insan için herşeyi düşündü. En iyi tedavi yöntemi, basit bir narenciye yemeğidir.

Isıl işlem görüldüğünde, ürün iyileştirici özelliklerini kaybeder, bu nedenle sadece çayda kullanıldığında terapi açısından mantıklı değildir.

Tuz mağarası ve lamba

Tuz mağarası ve lamba, kronik bademcik iltihabı - zayıf bağışıklığın kalıcı nüksü nedeni ile mükemmel bir şekilde rekabet etmeyi mümkün kılan, haloterapiye aittir. Ancak bu yöntem önleyici amaçlar için daha uygundur, patolojinin alevlenmesi sırasında kullanılması olası değildir.

Tuz mağarası ve lamba temiz, temiz hava, tuz iyonlarına batırılır. Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur. Evdeki hastalık sırasında lambanın ek bir tedavi yöntemi olarak kullanılması önerilir. Çocuğun havadaki patojenik mikroorganizmaların sayısını azaltmak için, huzur içinde uyumaya, odadaki havanın dekontamine edilmesine, nefes almasını kolaylaştırmaya yardımcı olur.

katran

Huş katranı iyileştirici özelliklere sahip eşsiz bir üründür. Zararlı mikroorganizmaları bastırır, vücudun koruyucu işlevlerini geri yükler, virüslerle savaşmaya yardımcı olur. Katranın tedavisinde kullanmak için, adaçayı ve papatya bir kaynatma konusunda ısrar etmelisin, ona birkaç damla huş ekleyin. Böyle bir karışım 5-7 gün boyunca günde birkaç kez gargara yapmalıdır.

Birch tar, durulama için aşağıdaki ürünlerle mükemmel bir şekilde kombine edilir:

 • Aziz John'un,
 • meşe kabuğu
 • solucan otu,
 • meyan kökü,
 • çam tomurcukları,
 • ısırgan otu yaprakları.

Eğer tüm bileşenleri aynı oranda birleştirirseniz ve bir şifa kaynağı yaparsanız, boğazın durumunu rahatlatmak için birkaç gün içinde yardımcı olacaktır. Her saat manipülasyonu yap. Bu reçete çocukların tedavisi için uygun değildir, çünkü birçok bitki ciddi bir kontrendikasyon listesine sahiptir.

Ot toplama 37

Otların toplanması herhangi bir eczaneden satın alınabilir. adaçayı, okaliptüs, söğüt yosun İzlandalı kavak kabuğu, kökler bobinler, atlar GalanGal, çam atları Sanguisorba ve elecampane: Bu otlar bileşenleri içerir. Paketin maliyeti, bazı bileşenlerin egzotik doğasına bağlı olarak ortalama 500 rubledir.

Koleksiyon bunun sıcaklığını düşürmek için, genel geliştirmek, nefes almasını kolaylaştırmak, şişme rahatlatmak, kızarıklık kaldırmak, inflamasyonu azaltmak tonsillitli yardımcı olur, bitki arasında popülerdir.

Ürünü aşağıdaki gibi uygulayın:

 • Çay demlemek için koleksiyona 1 yemek kaşığı çay demlemek;
 • Sıcak bir bezle üst üste sarmak iyidir. (bir havlu ile);
 • 1 saat demleyelim;
 • drenaj;
 • 0,5 fincan (sıcak) için öğünlerden önce günde 3 kez içmek;
 • Dördüncü resepsiyon geceleri düşer.

Kurs 20 gün sürer.

Pancar suyu ve sirke

Akut form ve kronik bademcik iltihabının tedavisinde lider pozisyonlardan biri pancar, sirke ve bal bazlı bir reçete. Karışım aşağıdaki gibi hazırlanır:

 • 1 çorba kaşığı taze sıkılmış pancar suyu hazırlamak için gereklidir;
 • % 6 sirke 1 çay kaşığı;
 • 1 çorba kaşığı bal;
 • Tüm ürünü iyice karıştırın ve 200 ml ılık suyla seyreltin.

İlaç her saat durulamak için uygulanır. 10 yaşın üzerindeki yetişkinler ve çocuklar için uygundur. Agregattaki komponent ağrıyı azaltmaya, ödemi azaltmaya, patojenik bakterileri ve virüsleri yok etmeye yardımcı olur.

İnsanların yorumları

Bugün, evde kronik bademcik iltihabı tedavisi hakkında birçok yorum yapabilirsiniz. Olguların% 70'inde her kişi, akraba, tanıdık vb. Çoğu hasta, folkoterapi yardımı ile bademcik iltihabı ve bademcik iltihabının (akut bademcik iltihabı) tedavi edilmesinin mümkün olduğunu kabul eder. Tedavide ana şey reçete, kontrendikasyonların tüm özelliklerini dikkate almaktır.

Değerlendirmeleri incelediğimizde, birçok hastanın papatya, adaçayı, ahududu yaprağı, ıhlamur çiçeği gibi bitkilere dayanan fon kullandığını söyleyebiliriz. Bunlar evrenseldir, çeşitli prosedürleri uygulamanıza izin verir: inhalasyon, durulama.

Hastalar pancar suyu, sirke, bal ve propolise dayalı yemek tarifleri konusunda iyi cevap verirler. Onlar, tıbbi spreyler ve antiseptiklerin yardımı olmadan bademcik iltihabı, temiz bademcikler ile pürülan formda yardımcı olurlar.

Özel bir niş eloe ve zencefil suyu tarafından alınır. Birçok kişi bu ilaçların etkinliği hakkında yalnızca terapinin kendisi değil, aynı zamanda kışın korunma konusunda da konuşmaktadır. Zencefil bazlı çay alabilir, aloe suyuyla durulayın. Bu, relapsın mükemmel bir şekilde önlenmesi görevi görür.

Halk ilaçlarının tedavisinde ana şey, dikkat kurallarını unutmamaktır. Hastanın ateşi varsa veya bademcikler üzerinde pürülan bir çalışma varsa, inhalasyon terapisinde ve çeşitli losyonlarda kullanmayın. Herhangi bir bileşeni kullanmadan önce, kontrendikasyonların listesini okumalısınız.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

Tonsillit, faringeal tonsilleri enfekte eden yaygın bir hastalıktır. Genellikle çocuklukta hasta olurlar.

Tonsillit türleri

Bir kişi soğuk havalarda veya yoğun bir ısı sırasında soğuk içecekler kullanırken altta yatan bademcik iltihabı veya boğaz ağrısı vardır. Bu, bu noktada bağışıklık azaldığından, bezlerdeki patojenlerin gelişimine bir ivme kazandırır.

Sık tekrarlanan hastalıklar ile kronik tonsillit gelişebilir. Genellikle bu çocuklukta olur. Sürekli alevlenmelerin bir sonucu olarak kalp kasındaki eklemlerin iltihaplanması veya işlev bozukluğu şeklinde komplikasyonlar vardır.

semptomlar

Akut tonsillitin ana semptomları şunlardır:

 • şiddetli boğaz ağrısı;
 • kırmızı ve büyütülmüş bademcikler;
 • yüksek sıcaklık;
 • genişlemiş servikal lenf düğümleri;
 • baş ağrısı.

Kronik bademcik iltihabı bu belirtilerle karakterize edilir:

 • ağzından kötü kokuyor;
 • boğazda ağrı veya karıncalanma;
 • yorgunluk ve sakatlık;
 • baş ağrısı;
 • bademcikler doğal olarak kalın ve kırmızıdır.

nedenleri

Farklı bakteriler insan vücudunda kalıcı olarak yaşadığından, patojenler de dahil olmak üzere bademcikler üzerinde olabilir. Bu nedenle, örneğin, yerel bağışıklığın zayıflaması ve bakteriler için sadece küçük bir mazerete ihtiyaç vardır, bu da gelişme için bir işaret haline gelir.

Tonsillitin en yaygın nedenleri aşağıdaki mikroorganizma türleri olabilir:

 • A grubundan streptococcus hemolitik;
 • çeşitli adenovirüsler;
 • staphylococcus aureus;
 • mantar enfeksiyonları.

tedavi

Akut tonsillitte, doktor uygun antibiyotik, sık içme, gargara ve yatak istirahati reçete eder. Hastalığın kronikleşmemesi ve komplikasyon olmaması için kulak burun boğaz doktoruna zamanında ulasmak daha iyidir.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavi enfeksiyonu çabuk yenmek için yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, enfeksiyöz süreç kronik formda geçmiştir ve antibakteriyel ajanlar zayıf bir etki gösterir bademciklerin cerrahi eksizyonu uygulanır. Operasyon sadece 6 yaşından küçük çocuklar için yapılmamaktadır.

Bezleri çıkarmak elbette aşırı bir durumdur. Bıldırcınlar, patojenik bakterilerin vücuda girmesine karşı bir kalkan görevi gördüğü için, tıbbi yöntemlerle enfeksiyonu yenmeyi denemek gereklidir.

Bademcik iltihabı olan hastalar için, doktorlar bol sıvı tüketmenizi tavsiye etmektedir. Yemekler normalden daha yumuşak ve daha sıvı hale getirilir ve içecekler sıcak tüketilmemelidir.

Tonsillit - halk ilaçları ile tedavi

Bir doktor tarafından reçete edilen ilaçlara ek olarak, otlar ve diğer halk ilaçlarının tedavisine dayanan deneyimi kullanmak yararlıdır.

durulama

Durulamaların yararlılığı, hayati aktivitelerinin bazı bakterilerini ve ürünlerini yıkamasına, bezlerin yüzeyini dezenfekte etmeye ve hızlı bir şekilde iyileşmelerine yardımcı olmalarıdır. İşte bazı tarifler:

 • Papatya ile kaynar su (1 L) calendula dökün (her biri 10 gram). Ot infüze edildiğinde 20 dakika bekleyin. Ardından, sıvıyı boşaltın ve prosedüre sıcak bir cam uygulayın.
 • Bazı enfeksiyonlarda, bir tuz ve soda (1 çay kaşığı) solüsyonu 2 damla iyot eklenerek bir bardak ılık suda yardımcı olur.
 • 10 g miktarındaki sebze bahçesi su için 10 dakika kaynatılır. 40 dakika ısrar ediyor. Sıcak ve süzülmüş bir infüzyonda, küçük bir kaşık tuz dökün ve çok fazla votka ekleyin. Votka mukus kuruduktan sonra, en fazla 4 gün boyunca durulayın.
 • İlk toplama: Bir tıbbi hatmi (kök sadece), yonca (çimen), ıhlamur, Aziz sarı kantaron, yaban ebegümeci, papatya, kekik, dulavratotu (kök), anason (tohumlar), nergis. İlk iki bileşen 2 yemek kaşığı miktarında gereklidir ve geri kalanlar yemek odasının 1 kaşıkından alınır. Bileşenler kuru ve parçalanmış olmalıdır. 1 çorba kaşığı kazanç edinimi hazırlamak ve sıcak su (1 gr) içine dökün, 5. Daha sonra ateş ve ısıtılmış dakika koymak, kaplama çıkarılır ve 20 dakika itme. Filtrelenmiş kaynatma ile durulayın.
 • İkinci koleksiyon: calendula, okaliptüs yaprakları ve papatya. Her şey eşit parçalarda karıştırılır. Daha sonra ilk koleksiyonda anlatılan her şey sadece 400 ml su alır. Bu çorba 10 gün boyunca durulanır. Uygulamanın ilk gününde, sıcaklığı 26 C ve son - 16 C, yani günde bir kez düşer.
  Boğaz ağrısı günde en az üç kez yıkanmalıdır, ancak bunu daha sık yapmak daha yararlıdır.

Oral uygulama için alkollü tentürler

 • 2 çorba kaşığı taze patates suyu, 3 yemek kaşığı kuru çiçekler menekşe üç renkli, St. John's wort tentürü 10 ml alacaktır. Menekşe 20 dakika kaynar su ile demlendirilir. Bunun için su yarım litre alır. Gerilmiş çay yapraklarına patates suyu ve tentür dökün. Her şey çok karışık. İlaç 1 kaşık Art. günde üç kez.
 • Bu tarif için, 1 çorba kaşığı ve bir bardak alkol veya votka miktarında bir karadelik köküne ihtiyacınız olacak. Pişirmeden önce kök yıkanır ve ince bir rende üzerine konulur. Daha sonra 30 gün boyunca alkol ile dökülür. Bu süre boyunca, filtre ve bir tıpa ile bir şişe içine dökün. Serin bir yerde tentürü daha iyi tutun. Boğazda ağrı varsa, ilacın bir çay kaşığı bir bardak suya dökülür. Hemen içmeyin. Önce sıvıyı ağzınızda tutmanız ve sonra yutmanız gerekir. Tadım sonrası içecek önerilir.
 • Bir tane daha tentür. Kırmızı şarap ilavesi ile anne ve üvey annenin soğan suyu ve taze meyve suyundan oluşur. Malzemelerin her biri 20 ml gerektirir. Tentenin tüm parçaları karıştırılır ve buzdolabında saklanır. Üç çorba kaşığı suya 3 kez bir kaşık tentür. Bir kaşık yemek odasına ihtiyacı var. Karışım kullanımdan önce çalkalanır.

Kronik tonsillit tedavisi için infüzyonlar

Halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı tedavisi uzamış ve bu durumda tıbbi preparatları içeriye doğru uygulamak daha iyidir. Aşağıda üç tip etkili ücret önerilmektedir:

 • İlk koleksiyon bir anti-enflamatuar ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Bu oluşur: Bir anne-ve-üvey anne, pelin otunu, papatya, şakayık kökü, Aziz sarı kantaron otu, frenk üzümü, siyah, bitki kekik, nergis, rezene, tatlı bayrak kökü, adaçayı, okaliptüs yaprağı bırakır. Her şeyi eşit parçalara ayırmalısın. Suyu 200 ml'lik bir cam, oda sıcaklığında alın ve koleksiyonun bir çay kaşığı dökün. 4 saat demlenmiş olmalı. Ateşe verildikten sonra kaynatın ve 2 dakika sonra çıkarın. 100 ml için günde 2 kez gergin ilaç kullanın. Et suyu durulanır ve yutulursa daha da iyi olacaktır.
 • İmmünostimulasyon ve antibakteriyel etki ile ikinci koleksiyon. Böyle bir bileşim o: 20 g sapma ezilmiş kalça ve kökler kamışı 25 g, çim thoroughwax ve Şakayık kökü, Hypericum, kökler Leuzea ve biberiye ot 15 g, elecampane kök ve ot at kuyruğu 10 g, meyan kökü ve efedra ot 5 g için toplam miktardan bir yemek kaşığı alın ve 200 ml su biraz kaynatın, sonra bir saat için kenara koyun. Bitmiş infüzyon 50 ml'lik kısımlara ayrılır ve günde bal ilavesiyle sarhoş olur.
 • Üçüncü koleksiyonda antienflamatuar ve antiseptik etkiler vardır. Bu bileşim: okaliptüs yaprağı (20 g) ve nergis, bütün ilk iki kültürlerinde olarak adaçayı, ıhlamur, papatya, biberiye ot, meyan kökü ve vaka dosyası 10 Inula 15 g, ama 6 saat ısrar. İnfüzyonlar boğazını ve ayrıca bir çorba kaşığı günde üç kez içilir.
 • İlacın bir sonraki infüzyonu da kronik tonsilliti tedavi etmek için kullanılır. 5 g siyah frenk üzümü yaprağı, 3 g ahududu yaprağı veya bahçe, 2 gr papatya, 1 gr okaliptüs yaprağı ve meyan kökü ölçülmelidir. Bir çorba kaşığı toplayın ve bir bardak kaynar suyla bir termos içinde ısrar edin. 8-10 saat ısrar edildikten sonra ilaç, çay eklenmesiyle, balın eklenmesiyle, günde birkaç kez bir bardakta tüketilebilir. Olası alevlenmelerin olduğu dönemlerde iki haftalık kurslar için koruyucu bir ilaç olarak da kullanılır.
 • Kronik tonsillitte bademciklerin yıkanması önerilir. Bu amaçla, furatsilin veya kolloidal gümüş çözeltisi gibi antiseptik çözeltileri kullanılır. Altın bıyık, bakterisidal özellikleriyle bademciklerin yıkanmasında da kullanılabilir. Bunu yapmak için, bitkiden büyük bir yaprak kesin ve bir termos içinde ısrar ederek, içine bir bardak kaynayan su dökün. Hazırlama süresi 2 saattir. Yıkama prosedürü bir doktor tarafından bir poliklinikte yapılır. Tedavi prosedürlerinin sayısı 10 ila 12 arasında olmalıdır. Yıkama kursları yılda 2-3 kez yapılmalıdır.

önleme

Temel önleme amacı, hem genel hem de yerel bağışıklığın azaltılmasını önlemeye yönelik önlemlerdir. Bunu yapmak için bademcikleri ve tüm vücudu kızdırmalısınız. Bezler normalde düşük sıcaklıklara dayanmalıdır. Dondurma ya da soğuk içecekler yiyerek sertleşebilirsiniz. Bunun sadece aşamalı olarak yapıldığını, yani küçük porsiyonlarda dondurma ve içecek yemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Ve en önemlisi, bir kişi mükemmel sağlıklı olduğunda yapılır.

Soğuk yiyecek aldıktan sonra veya soğuk havalarda yürüyüşe çıkmadan önce bir masaj yapabilirsiniz. Bunun için el alt çenenin ucundan boğaz boyunca göğsüne kadar birkaç kez çekilmelidir.

Diğer bir önleme kuralı, sağlıklı ve vitamin bakımından zengin bir diyettir. Yaz aylarında sebze ile sadece taze meyve yemek gereklidir. Ancak hastalık geldiyse, komplikasyonları önlemek için, doktorunuz tarafından reçete edilenleri kesinlikle uygulamanız ve halk ilaçları ile birlikte bademcik iltihabı tedavisi uygulamanız gerekir. Bu dönemde, sadece boğaza değil aynı zamanda burun nefeslerine de dikkat etmelisiniz, böylece durumu kötüleştirmemek için.

Halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir?

Yetişkinlerde kronik bademcik iltihabı bademciklerde inflamatuar bir süreçtir. Çoğu durumda, anjina seyri sonrasında yanlış veya zamansız tedavi ile görünümü görülür. Bu arka plana karşı, enfeksiyon odakları kalır. Dış veya iç olumsuz faktörlerden etkileniyorlarsa, bu da kronik olan bademcik iltihabının gelişmesine yol açar.

Hastalığın tehlikesi nedir?

Kronik tonsillit formu oldukça tehlikelidir. Bunun nedeni, hastalığın arka planı üzerinde çeşitli komplikasyonların gelişebilmesidir. Bademcikler alanında, toksin üreten bir patojenik mikroflora oluşur. Bu bağ ve kıkırdama zarar verir. Bu yüzden hastalar eklemlerde ve kaslarda ağrı görünümünü şikayet ediyor.

Kronik tonsillit, kalp hastalığının sebebidir. Bu, kalbin bağ dokularına benzer olan spesifik bir protein materyalinin bademciklerindeki sentezden kaynaklanır. Bu benzerlik, sadece yabancı hücrelerin değil, aynı zamanda kalbin kendisinin de bağışıklık hücrelerine saldırmaya yol açar. Bu nedenle hastalar bakteriyel endokardit ve miyokardit gelişebilir.

Sıklıkla hastalarda, kronik tonsillit komplikasyonları glomerülonefrit şeklinde kendini gösterir. Bazı hastalar romatoid artrit geliştirdi. Kadınlar jinekolojik çeşitli hastalıklara sahip olabilirler. Kronik bademcik iltihabı psoriazisin gelişmesine yol açabilir. Ayrıca, patolojinin arka planına karşı romatizma yetişkin hastalarda ortaya çıkmıştır.

Genel tedavi şeması

Hastalığı tedavi etmeden önce, hastanın belirli ilaçlara karşı kontraendikasyonları olup olmadığını belirlemek gereklidir. Bu komplikasyon olasılığını ortadan kaldıracaktır. Tonsillit tedavisi için, hastaya karmaşık tedavi reçete edilir.

Konservatif tedavi, doğru ilaç seçimi ile maksimum etkililik sağlar:

 1. Terapi için antibiyotik almanız gerekir. Hasta, nüks olasılığını ortadan kaldıran antibiyotik tedavisini tamamıyla geçmelidir.
 2. Hastanın sık ve düzenli olarak gargara etmesi gerekiyor. Bunun için bir furacilin, sarımsak tentürü, pancar veya bal-limon suyu çözeltisi atayın.
 3. Hastalıkla mücadele için yerel immünmodülatör ilaçların kullanılması tavsiye edilir. Doktorlar, bademciklerin stabilitesini patojenik bakterilerin olumsuz etkisine yardımcı olan Ribomunil'in kullanılmasını önermektedir.
 4. Etkili tedavi sağlamak için, boğaza kompres uygulamak tavsiye edilir. Daha önce su ile seyreltilmiş olan Dimexide'in 1: 6 oranında kullanılması tavsiye edilir. Günde iki kez kompres uygulayın.

Konservatif tedavi istenen sonuçları vermezse, bademcik kaldırmak için ameliyat yapılır. Çoğu durumda operasyon, geleneksel yöntemlerle anjinayı tedavi edemeyen hastalara reçete edilir.

durulama

Halk tedavisi, deniz tuzu bazlı bir çözelti ile boğaz durulamalarının yapılmasını gerektirir. Mevcut değilse, kronik tonsillitten sıradan taş tuzu kullanılabilir.

Çözümü uygulamadan önce filtrelenmelidir. 250 mililitre solüsyon için 10 damla iyot ekleyin. Prosedür günde 5 ila 6 kez yapılmalıdır.

yıkama

Evde bademcikler yıkamak zordur. Bunun nedeni, bir insanın onları görememesi ve doğru bir şekilde bir su akışı göndermesidir. Prosedür başka bir kişi tarafından gerçekleştirilirse, hastanın iyileşmesinin hızlanmasını sağlayacaktır. Bunun nedeni su basıncının bademciklerin patojenik bakterilerden maksimum derecede temizlemesidir.

Yıkama yapmak için antiseptik solüsyonları kullanın:

Prosedür için sıradan bir şırınga kullanabilirsiniz.

soluk alma

Evde tedavi, buhar inhalasyonunun kullanılmasını gerektirir. Maden suyu Borjomi, soda çözeltisi veya bitkilerin et suyu kullanımı için:

Hamilelerde kronik tonsillit seyri sırasında, hastalığın inhalasyonlarla tedavi edilmesinden önce bir doktora danışılması gerekmektedir. Bunun nedeni bazı çözümlerin fetüsün gelişimini olumsuz yönde etkilemesidir.

Geleneksel tıp ile karşılaştırıldığında, bu prosedürler kadar etkilidir. Ek olarak, halk ilaçları, tüm hastalar tarafından kullanılmalarını sağlayan yüksek bir güvenlik seviyesi ile karakterize edilir.

Kronik tonsillitten 5 en iyi geleneksel tıp

Bir tıbbın doğru seçimi yapılırsa, kronik bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavi edilebilir.

Geleneksel tıbbın temelleri (tıklanabilir)

Aşağıdaki reçeteler hastalığın tedavisinde en etkili olarak kabul edilir.

deniz dikeni

Tedavi için bu bitkinin meyvelerini alın ve yavaşça çiğneyin. Halk ilaçları ile tedavi süreci 10 gündür.

Süt ve zerdeçal

Bir bardak süt kaynatılmalıdır. Küçük miktarlarda zerdeçal ve karabiber ekler. İlaç üç gün boyunca akşam tüketilmelidir.

Bu bademciklerdeki iltihaplanma sürecini ortadan kaldıracaktır.

pancar

Bu üründen bir kaynatma hazırlayın. Bunu yapmak için, ince bir rende üzerinde temizlenmiş ve ovuşturulmuş büyük bir sebze alın. Oluşan yulaf ezmesi bir litre su ile dökülür ve bir saat pişirilir. Bundan sonra, karışım soğutulur ve süzülür. Günde en az 4 kez gargara yapmak için kullanılmalıdır.

propolis

Kronik tonsillit tedavisinde en yüksek etkiye sahiptir. 1: 1 oranında alkolle karıştırın. İlaç 5 gün boyunca serin bir yerde infüze edilir. Tentür günde üç kez alınmalıdır. Bunu yapmak için ilacı su ile seyreltin ve içirin. İlacın tedavisi iki haftadır.

civanperçemi

2 yemek kaşığı ot yiyin ve bir bardak kaynar su dökün. Ilacı infüze etmek birkaç saat sürer. Filtrelemeden sonra durulama için kullanılır.

Kronik bademcik iltihabı ile mücadele etmek için çeşitli yollar vardır. Onların seçimi doğrudan hastanın bireysel özelliklerine ve hastalığın seyrine bağlıdır.

Evde fizyoterapi

Kronik bademcik iltihabının tedavisinde maksimum etki ev fizyoterapisi yardımı ile sağlanabilir. Çoğu doktor, kompres ve sürtünme kullanımını önerir.

sürtünme

Isınma etkisi olan hazır eczane ürünlerinin kullanımı ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kanıtlanmış halk ilaçları - alkol tentürleri, ayı veya porsuk yağı, terebentin, kafur yağı. Göğüs ve boyun arkası ezilme. Sürtünmeden sonra hastanın vücudunun sarılması gerekir.

sıkıştırmak

Sıkıştırmalar için, önceden vajen emdirilmiş olan pamuk kullanın. Patatesleri tekdüze bir şekilde kaynatıp ezebilirsiniz. Elde edilen kütle hemen bir plastik torbaya koyulur, bir havlu ile sarılır ve boynuna uygulanır. Bu ilacın yardımıyla sadece ısı korunmaz, aynı zamanda toksinler de ortadan kaldırılır.

Bal kullanabilirsin. Bir bal pastası da bir ısınma etkisi ile karakterize edilir. Boyuna konulmalı. Ve bir fular üstünde. Maksimum derin ısınmayı sağlamak için, eczanede ilgili bir cihazı satın alabilirsiniz.

Ve birkaç ipucu

Kronik bademcik iltihabı ile doktor solunum jimnastiği önerebilir. Doğru egzersizleri seçerseniz, ses tellerini gevşetecek, ayrıca bronşiyal spazmları çıkaracak ve mukoza zarını geri yükleyecektir.

Solunum jimnastiği örneği (tıklanabilir)

Fizyoterapi yöntemleri, diğer tedavi yöntemleri ile kombinasyon halinde hastalar tarafından kullanılmalıdır. Mutlak güvenlik ile karakterize edilirler, bu da onların istediği herkes tarafından kullanılmasına izin verir.

Tonsillitin Başarılı Önlenmesi İçin 9 Adım

Hastalığın ortaya çıkmasını önlemek için, zamanında önlenmesi gerekir.

 1. Sigara içmek gibi kötü bir alışkanlığı reddedin. Pasif sigara içmek de yasaktır.
 2. Sadece burundan nefes almayı deneyin.
 3. Patojenik bakteriler geliştirme olasılığını dışlayan diş sağlığınıza dikkat edin.
 4. Kişinin en sık bulunduğu odada, orta dereceli bir sıcaklık rejiminin yanı sıra optimum nem seviyesinin muhafaza edilmesi gereklidir.
 5. Alerjilerin oluşmasını önlemek için mümkün olan her şeyi yapın. Şiddetli alerjik reaksiyonları varsa, o zaman usulüne uygun olarak zamanında yapılmalıdır.
 6. Akut veya kronik solunum yolu hastalıkları gelişirse, derhal tedavi edilmelidir.
 7. Koruyucu diyete bağlı kalmak. Bu amaçla, tuzlu, ekşi ve baharatlı yiyecekler diyetten atılır. Aşırı sıcak veya soğukta yemeyin. Bir zarflama etkisi olan yiyecekleri sürekli yemek tavsiye edilir. Bu, mukoza zarlarının tahrişten maksimum kalitede korunmasını sağlayacaktır. Tereyağı ve bitkisel yağ, yulaf suyu kullanmak gereklidir.
 8. İçmekten jöleye ve sütü tercih etmeniz önerilir.
 9. Vücut, mevsimden bağımsız olarak bir vitamin-mineral dengesini korumalıdır. Bu amaçla multivitamin kompleksleri kullanılır.

Sonuç

Kronik bademcik iltihabı, organizmanın çalışma kapasitesini olumsuz etkileyen ve ciddi komplikasyonlara neden olabilen oldukça rahatsız edici bir hastalıktır. Patolojinin tedavisi geleneksel bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca, yüksek verimlilik düzeyi, bir doktora danışıldıktan sonra kullanılması gereken halk tıbbı ile karakterize edilir.

Evde bademcik iltihabı hızlı tedavisi

Tonsillit palatine bademcikler iltihabı eşlik eden patolojik bir süreçtir. Bunlar arasında boğaz ağrısı, terleme, yükselen sıcaklık gibi hoş olmayan belirtilerle karakterizedir. Enflamasyonun doğası göz önüne alındığında, hastalık iki şekilde ortaya çıkabilir - akut ve kronik. Ve hastalığın akut seyri - bu angina.

Boğaz ağrısı akut formu tedavisi

Boğazda yerleşik olan, halk tedavisi kanıtlanmış araçlarını kullanarak inflamasyonu ve patojenik mikroorganizmaları ortadan kaldırın. Hastalığın akut formu daha az tehlikelidir çünkü semptomları zamanla fark edilebilir ve komplikasyonların gelişmesini engelleyebilir.

Durulama için et suyu

Bugün boğaz yıkamak için, bu tür tarifleri kullanmak için etkilidir:

 1. Civanperçemi infüzyon gücü altında enfeksiyonu yenmek için. Hammaddeyi 20 g miktarında almak ve 200 ml kaynar su dökmek gerekir. Günde bir kez boğaz yıkamak için filtre ve uygulamak için yaklaşık 1 saat bekleyin. Ama çocuklar için öksürük için papatya nasıl kullanılır, bu makalede ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Fotoğrafta, bir civanperçemi boğaz durulama

Fotoğrafta, papatya bir kaynatma

Fotoğrafta, Aziz John'un wort ve boğaz için votka

Ev inhalasyonları

Akut bademcik iltihabının tedavisinde inhalasyon yapmak, kanıtlanmış vasıtaların yardımıyla evde olabilir:

 1. Alkollü okaliptüs tentürünü sıcak suda yerleştirin. Bu nedenle böyle bir oranın gözlemlenmesi gerekir: 1 litre su başına 20 g tentür. Tıbbi çiftleri 10-15 dakika inhale edin.
 2. John's wort'a dayanan alkolik infüzyon, anjinin tedavisi için inhalasyon için çok yararlıdır. 20 g bitki ve 100 ml votka alın. Karışımı 2 hafta bekletin. Ardından, ilk tarifle benzer şekilde filtreleyin, ısıtın ve etkinleştirin.
 3. 40 g miktarındaki ince ve kuru bir adaçayı 2 bardak kaynar su dökün. Yaklaşık 15 dakika ısrar et. Filtrelenmiş suyu sıcak suda (1 litre su başına 200 ml hammadde) yerleştirin. Yaklaşık 10-15 dakika çiftler halinde nefes alınız.
 4. Akut tonsillit ile başa çıkmak sarımsak inhalasyonu olabilir. Başlamak için, sarımsak suyu sıkın ve oranını koruyarak su ile seyreltin: 1 kısım meyve suyu = 10 parça su. Suyu geniş bir kaba dökün, bükün ve çiftleri ağzınızla birlikte soluyun. Tedavinin gidişatı 2 hafta sürecek.

Ancak boğazı durulamak için ne kadar soda gerekir ve bu ilaç ne kadar etkilidir. makalede çok ayrıntılı.

Nasıl bademcik iltihabı tedavisi, nasıl durulama nasıl kullanılacağı, bu makaleyi anlamak yardımcı olacaktır.

Anjinli çocuklarda Klorheksidin kullanımı ve bu ilaç ne kadar etkilidir. makalede burada belirtilmiştir: http://prolor.ru/g/lechenie/xlorgeksidin-pri-angine.html

Ve burada furacilinin durulanması anjinada meydana gelir ve bu makalede en iyi sonuç için böyle bir çarenin nasıl kullanılacağı açıklanır.

Eczacılık ürünleri

Evde anjina tedavisi sadece halk ilaçlarının kullanılmasını gerektirmez. Bu durumda, doktorun reçetesine göre, aşağıdaki ilaçlar kullanılabilir:

 1. Çok çeşitli etkilere sahip antibakteriyel ajanlar. Çoğu zaman bu, makrolit gruplarından ve penisililerden alınan ilaçları içerir. İnsan vücudu üzerinde hiçbir toksik etkisi yoktur ve bademcikler üzerinde yoğunlaşmayanlar bile, çeşitli bakterilerle çok etkili bir şekilde baş ederler.
 2. Lokal antibiyotikler. Yerel düzeyde bir etkisi vardır ve bademciklerin yüzeyinde yaşayan patojen mikroflorayı etkileyebilir.
 3. Anti-inflamatuar ilaçlar. Onların eylemi, inflamasyonu durdurmak ve doku tamirini hızlandırmaktır.
 4. analjezikler. Akut bademcik iltihabında, hasta boğazda şiddetli ağrı ile ziyaret edilir, daha sonra anestezi yardımı ile kurtulmak mümkün olacaktır.
 5. Eylemi, vücudun savunmasını güçlendirmeyi ve bağışıklık sistemini normalleştirmeyi amaçlayan immünmodüle edici ilaçlar.
 6. Antiviral ilaçlar - virüslere karşı savaşa gir.
 7. Kombine eylem ilaçları. Çeşitli bileşenler içerirler, böylece çeşitli yönlerde iltihap alanını etkilerler.

Videoda, kronik bademcik iltihabı ne kadar hızlı tedavi edilir?

Kronik bir hastalığın tedavisi

Kronik tonsillit iki aşamada ortaya çıkar - remisyon ve alevlenme. Tedaviyi yürütürken, remisyon aşamasını uzatan ve çeşitli komplikasyonlara karşı koruma sağlayacak prosedürlerin uygulanması gerekir.

Dahili resepsiyon için araçlar

Aşağıdaki ev ilaçlarını etkili bir şekilde kullanın:

 1. Vücudun savunmasını propolis temelli çözümlerle güçlendirin. Örneğin, kronik bademcik iltihabı tedavisi sırasında küçük bir parça propolis çiğnemek gerekir. Geceleri bile ürünü yan yana koyarak bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak propry ile farenjit tedavisi ve nasıl bir çare nasıl hazırlanacağı makalede anlatılmaktadır.

Tonsillit ile foto-propolis üzerinde

Soğanın fotoğrafında

Bademcik iltihabı içinde fotoğraf

Fotokimyasal çözelti üzerinde

Boğaz tedavisi

Boğaz sadece durulama yapamaz, ardından aşağıdaki etkili yöntemleri yağlayabilir:

 1. Aloe yaprağı alın, meyve suyu alın. Bal ile 1: 3 oranında bağlayın. Ortaya çıkan karışım bademciklerin tedavisi için kullanılır. 14 gün boyunca bu tür olayları tutun.
 2. Sarımsak dilimlerinden suyu sıkın, su ile eşit miktarlarda karıştırın. Gün boyunca, karışımı bezler ile tedavi edin. Bunu her geçen gün yapın.
 3. badem, keten ve zeytin: İnce tür yağların cam karışımları dökün 100 g miktarında ot Hypericum ezilmiş. Kompozisyonu 3 haftaya ayarlayın, ardından bezleri günde 3 kez süzün ve işleyin.

Burada yetişkinlerde tonsillit tedavisi hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Soğuk inhalasyon

Bu prosedür evde bademcik iltihabı tedavisinde harikadır. Manipülasyonu gerçekleştirmek için sadece birkaç damla eter ve doğal doku kullanmanız gerekir. Bunun üzerine, yağı damlatmak ve ondan gelen tıbbi aromayı solumak. Soğuk teneffüs tenekesi ve hiçbir şey yapmadan gerçekleştirin. Sadece 5-10 dakika eterle flakonu soluyun.

Aroma lambasını kullanarak soğuk inhalasyon mono. Yağların dozajı kendi hislerine göre belirlenir, ancak esas olarak 3-7 damla yağ eklenir. Aroma lambasını kullanarak, prosedür yaklaşık 2-3 saat sürer.

Bademcik iltihabını tedavi etmek için evde oldukça gerçektir, ancak hastalığın standart modda çalışması ve herhangi bir bozulma olmaması koşuluyla. Prosedürün tüm önerileri, ilgilenen hekim ile anlaşılmalıdır. Tamam, bitti, tüm manipülasyonların düzenli olarak yapılması koşuluyla ihtiyacınız olan sonucu alabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Gebelikte Angina

Gebelikte Angina sadece anne değil, aynı zamanda gelecekteki bebeğe de zarar verebilir. Hamileliğin ilk trimesterinde, fetusun yeni oluşmaya başlaması özellikle tehlikeli bir durumdur. Hamileliğin sonraki dönemlerinde, anjin, fetusun gelişimini neredeyse hiç etkilemez, ancak çok tehlikeli bir hastalıktır.

Farenjit hangi antibiyotikler

Boğazın arkasındaki mukoza iltihaplı ise "farenjit" tanısı yapılır. Yetişkinlerde çocuklarda olduğundan daha sık teşhis edin. Bu hastalığa neden olan nedensel ajanın türüne göre, viral, bakteriyel, alerjik ve fungal farenjit arasında ayrım yapın.