Loading

Kronik tonsillit tedavisinde hangi halk ilaçları en etkilidir?

Kronik bademcik iltihabı, palatine bademcikler içeren uzun süreli bir seyir ile karakterize bir enflamatuar süreçtir. Daha önce, uzmanlar bademcik sorunun kaldırılması konusunda ısrar, ama bugün daha yumuşak muamele eğilimindedir ve onların maddeler kapsamlı hareket edebiliyoruz nedeniyle halk ilaçları tamamlayacak önerilir.

Kronik bademcik iltihabı için bir çare olarak fitoit

Phytotea, hr tedavisinde etkilidir. bademcik iltihabı

İç kullanım için tasarlanmış tıbbi preparatlar, halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı tedavisinde mükemmel bir seçenektir. Bileşenleri sadece birbirleriyle etkileşmekle kalmaz, aynı zamanda yan etkileri de yumuşatır veya etkisiz hale getirir.

 1. Aziz sarı kantaron, bir anne-ve-üvey anne, pelin, adaçayı, kekik, dereotu ot toplamak gerekir reçeteye göre bitki çayı hazırlamak için. "Buketi" tamamlamak için papatya ve calendula çiçekleri, okaliptüs yaprakları ve siyah frenk üzümü, ayrılık ve şakayık kökleri gerekir. Tüm bileşenler eşit olarak bölünmelidir. Daha sonra phytosbora'dan 1 çay kaşığı alın. otlar ve sıcak kaynamış su dökün. 4 saatlik infüzyondan sonra, preparasyon 2 dakika kaynatılarak devam ettirilir. Ardından, ilaç süzülür ve bir boğazla durulanır. Dahili alım 100 g için günde iki kez gerçekleştirilir, çare tedavi edilebilir ve çocuklar.
 2. Antienflamatuar ve antiseptik özellikler aşağıdaki şarj sahip doğal durulama ve oral uygulama için kullanılmaktadır. Bu kadife çiçekler ve çim adaçayı (15 g), papatya çiçeği okaliptüs yaprak (20 gr), kireç çiçekler, otlar biberiye, meyan kökü ve Inula (10 g) oluşur. 1 çorba kaşığı. l. Daha sonra toplanan bu düşük ısı 5 dakika provarivaniya gibi hazırlandı, 200 mL su ile bir araya getirilmektedir. Hazırlık 6 saatlik bir infüzyon ile tamamlanmaktadır. Bu reçeteye göre, çocuklar tedavi edilebilir.
 3. immünstimulan ve anti-bakteriyel - "iki de bir" toplama iyi bir performans bademcik halk ilaçları tedavide. Eczacılık ölçeklerinde bileşenler aşağıdaki ölçümlü: kökleri elecampane yüksek ve at kuyruğu otu (10 g) çim thoroughwax ve rizom Şakayık (20 g), bitki Hypericum perforatum rizom Leuzea ve çim Ledum palustre (15 g), köpek meyveleri gül öğütülmüş (25 g), efedra ot ve meyan kökü (5 g) eklendi. Fito-bileşenlerden 1 yemek kaşığı ölçün. l. Hammadde ve 10 dakika kesme, karışımı 200 ml suda ılımlı ateşte kaynatın. Maserasyon bir saat boyunca gerçekleştirilir ve filtreden geçirme sonrası 50 gr bal tat dozajları ile günde 6 kez içecek araçla gerçekleştirilir. çocuklar gibi tatlı yararlı bitkisel çay.
 4. Isırgan otu, civanperçemi ve papatyadan bir şifalı içecek hazırlanır. Her bileşen eşit parçalara alınır (1 çorba kaşığı için mümkündür.) Ve kompozisyona 2 çay kaşığı ekleyin. sıradan kuru çay. Tüm malzemeler çaydanlık içine yerleştirilir ve çay yaprakları yapılır. Sonra, her zamanki gibi çay yap.
 5. huş tomurcuklarından hazırlanan Fito Tibet tarifi, papatya, immortelle hipericum (tüm ham maddeler 100 g olmalıdır). Kompozisyon bir termos içine yerleştirilir ve yarım litre kaynar su verilir. 3 saat sonra ürün kullanıma hazırdır. Tatlandırıcı bal ile akşam yemeğinden yarım saat önce alın.

Bir bademcik iltihabı boğazlamaktan mı?

Kronik bademcik iltihabını halk ilaçlarıyla boğazınızı yıkayarak tedavi edebilirsiniz. Ancak prosedür için özel bir çözüme ihtiyacınız var. Şifacılar çeşitli seçenekler sunar:

 • dulavratotu kökü kaynatma;
 • ılık su ile seyreltilmiş limon suyu;
 • Altın bıyık infüzyonu (kaynar su içinde bitki yaprağının 2 saatlik bir infüzyon ile hazırlanabilir madde, daha sonra boğazları günde üç kez yıkayın);
 • 3 sarımsak lobules ve yeşil çay bir çay kaşığı infüzyonu (yarım litre kaynar su içinde maddeler tutarak 20 dakika sonra, boğazını durulayın);
 • taze yaban turpu suyu seyreltilmiş;
 • 7 damla iyot eklenerek zayıf bir manganez çözeltisinin yarım litresi.

Gargara yapmak için sirke kullanın, az miktarda alın ve ılık suyla seyreltin. Temel fesleğen yağı varlığında, damlacıklarının bir kısmı ılık suya eklenir ve işlem gerçekleştirilir.

Propolis - bademcik iltihabı ile bir savaşçı

Propolis ile kronik tonsillit tedavisi

Bademcik gelen iltihap gidermek alkol ile karıştırılmış ezilmiş propolis (50 ila 50) olabilir. Kompozisyon karanlıkta ve soğukta 5 gün için çıkarılır. Belirtilen zamanın sonunda, iç alımda, ılık suyla 20 damla ilaç yıkayarak kullanılır. Propolis ile tonsillit tedavisi 2 hafta, daha sonra 7 günlük bir süre bekletilir ve tekrar infüzyon yapılır. Kararlı bir sonucun başlangıcı için tedavi kursu üç kat olmalıdır.

Propolisin hazırlanması çocuklar için farklı şekilde hazırlanır. Alkol yerine tereyağı konulur (oranlar aynıdır) ve kompozisyona biraz bal ekleyin. Daha sonra bir su banyosunda kısa ömürlüdür, bileşenlerin çözülmesini sağlar, karışımı cam eşyaya döküp dondurmak ve saklamak için buzdolabında temizler. Kronik bademcik iltihabının bebeklere tedavisi için lezzetli bir halk ilacı, günde 3 kez 1/2 çay kaşığı dozla verilir.

Myrtle tonsillit tedavisinde bırakır

Tortilleri etkileyen enflamatuar sürecin kesilmesi, mersin yaprağı ile teşvik edilir:

 1. et suyu 10 yapraktan hazırlanır, 250 ml su ile doldurulur ve 5 dakika pişirilir. 20 dakikalık bir infüzyondan sonra, ilaç filtrelenir. 1 çorba kaşığı alın. l. Bir ay boyunca sabah ve akşam. Çare gargara izin verilir. Tarif, çocukların tedavisi için uygundur.
 2. Mersin tentürü, yarım bardak ezilmiş yaprak ve 200 g alkolün (tıbbi) birleştirilmesiyle hazırlanır. Karışımla bulaşan yemekler bir hafta boyunca kapatılır ve infüzyonu için temizlenir. Daha sonra, tentür, 1 çay kaşığı çözülen, boğazını durulamak için kullanılır. bir bardak ılık suda elde edilir.

John's wort doğal bir şifacıdır

Rafine yağ bir bardağa dökülür ve 3 çorba kaşığı eklenir. l. John's wort'un kopmuş yaprakları ve çiçek salkımları. Karanlık bir yerde 25 günlük bir infüzyondan sonra, bileşim yağ kekinden kurtulur ve bademciklerin yağlanması için kullanılır. günlük Ürün karanlık bir yerde saklanır.

Kronik tonsillitin halk ilaçları ile tedavisi.

Cerrahi tedavi yöntemleri

Kural olarak, operasyon, sadece tekrar tekrar yapılan konservatif tedavi bademciklerin durumunu iyileştirmediğinde reçete edilir.

Bademcikler çıkarılır veya tamamen (çoğunlukla yapılır) veya kısmen. Bu arada, son yıllarda yeni cerrahi tedavi yöntemleri geliştirilmiştir: cerrahi lazer yardımıyla (lazer lacunomy veya tonsillektomi), bademcikler üzerindeki cerrahi ultrason ve bademciklerin donması. İkinci yöntem küçük bademcikler için kullanılır; Bazı doktorlar "ses" bademcikler ve ultrason ön-freeze. Bu, bademcikler üzerindeki yara yüzeyinin iyileşmesini artırır.

Ama ameliyat aşırı bir durumdur. Bir bademcik iltihabı ile mücadele etmeye başlamak için, bir organizmanın koruyucu kuvvetlerinin artması, çeşitli türde novokainovymi blokajlarının bademciklerine etkisi, omurganın servikal bölümünün manüel tedavisinin kullanılması gereklidir. Kronik bademcik iltihabı ve sık bademcik iltihabı olan hastaların, omurganın bu kısmının hareketliliğini sıklıkla ihlal ettikleri kaydedildi.

Çoğunlukla bademcikler iltihaplanma dan bademcikler içine ilaç enjekte ederek kurtulmak.

Son olarak, bademcik iltihabı ile savaşan insanlar arasındaki en popüler araç bademciklerin çeşitli çözümlerle yağlanmasıdır. Genellikle Lugol çözeltisi, collargol, propolis tentür yağı ile kullanılır.

Fizyoterapötik tedavi yöntemleri

En çok reçete: ultrason, mikrodalga terapisi, lazer, mikrodalga, UHF, indüksiyon-totermiyu, ultraviyole ışınlama bademcikler magnitotera-APY, elektroforez, "Vitaphon" (yaymalar cihaz), lamba "Yazının başına dön", çamur ve diğer inhalasyon.

Kronik tonsillit tedavisi kursu genellikle 10-12 prosedürlerden oluşur. Yıl boyunca, genellikle erken sonbaharda ve ilkbaharda iki kez yapılabilir. Hastanın ailesinin tüm üyeleri aynı anda tedavi edilirse tedavinin etkinliği artar. Sonuçta, bademcik iltihabı bulaşıcı bir hastalıktır.

Bir doktor ile tedaviye girmek için herhangi bir fırsatınız yoksa, bademcikler tedavi edilmez. Bu seçeneği uygulamaya çalışın Evet, yılda iki kez, erken sonbaharda ve ilkbaharda geçirin. Boğazın durulandıktan sonra, antiseptik tableti, örneğin, sebidin, heksalizi, pharyngocept veya eczanelerinizdeki diğer benzer eylemleri çözün. Günde 4 kez yetişkin, 1 hafta boyunca çocuk 2-3 kez.

Oral kavite antiseptik alındıktan sonra, 2 yemek kaşığı emilim için bir karışım kullanmaya başlayabilirsiniz. ince rendelenmiş havuç + 1 yemek kaşığı kaşık. bal + 5-10-15 (yaşa bağlı olarak miktar) kaşığı eczane alkollü propolis tentür + 3-5-8 Lugol çözeltisi damla veya bir ampul askorbik asit,% 5 çözelti yodditserina + 0.5 mi düşer.

Bu, bir resepsiyon için bir bölümdür. Küçük bir kaşık dil üzerine küçük bir miktar koymalı, damağa sıkıp emmeli, ardından yutmalı ve tüm porsiyonu kullanmalıdır.

Çocuk dozu yarı yarıya azalır. 2-3 hafta boyunca günde 2 kez alın. Arı ürünlerine veya iyot preparatlarına karşı bir alerjiniz varsa, bu karışım yerine, aira kökünü (bir seferde 0.5-1 gram), günde 3-4 kez ve 2 hafta boyunca çiğneyebilirsiniz.

Kronik bademcik iltihabı ve geleneksel tıp.

Boğaz durulama

* Sarımsak (2 büyük, sarımsak karanfil rastolkite yeşil lahanası olmadan, kaynamış ılık süt bir bardak dökün ve sıcak bir tür durulama);

* Asetik (1 bardak sıcak kaynamış su başına 1 çay kaşığı elma sirkesi);

Kırlangıç ​​otu * (. Kaynayan bir bardak su içinde kırlangıçotu otlar 1 çorba kaşığı, sen durulama, savunmak yarım saat göçünü bir buhar banyosunda 5-10 dakika tutabilir senin çok sıcak, sıcak, çözüme yakın);

* Otlar veya hazır bitkisel konsantreler (rotokan, elekasol) ve diğerleri alkol tentürleri.

Çözümler birbirleri arasında değişebilir. Örneğin, yukarıdakilerden, iki çözüm seçin ve bunları gün boyunca ve dolayısıyla tüm kursu değiştirin. Ancak, bir başka durumda, örneğin, bir gün için 10 gün, sonra 10 gün, diğerine 10 gün, üçüncü gün ise günde 2-3 kez ve 3-4 haftada bir çözüm mümkündür.

Diğer ev prosedürleri

Evin bir lambası "Bioptron" varsa, alt çenenin alanını bir açıyla aydınlatabilirsiniz. Çocuklar her tarafta 6 dakika, yetişkinler 8-10 dakika günde 1-2 kez, iki hafta üst üste. Evde bir vibroakustik "Vitafon" cihazı varsa, talimatlara göre en az 1 (J seansı) harcayarak uygulamak mümkündür.

Vücudun savunmasını arttırmak için, günde 2 kez aerosol hazırlığı IRS-19'u, burnun her bir yarısına sıçrayan 2-3 dozun 2 - 4 hafta (genellikle hasta) olarak uygulanmasını öneriyoruz.

Aynı amaçla, bronşiyal bir preparat kullanılır, sabahları aç karnına 7 mg, 10 gün, üç ay üst üste, her ay 10 gün.

Vücudun savunmasını geliştirmek için hazır eczane ürünlerinden yararlanamayanlar, ev yapımı karışımlar hazırlamanızı öneririz.

Tedavi yönteminin seçimi bademcik iltihabı biçimine bağlıdır. Fakat her durumda tedavinin başlangıcında, burun ve paranazal sinüslerdeki enflamatuar süreçleri ortadan kaldırmak için çürük dişleri tedavi etmek gerekir.

2 yemek kaşığı karıştırın. Kırmızı pancar suyu kaşığı, 0,25 l kefir, 1 çay kaşığı. bir kaşık dogrose şurubu, 1/2 limon suyu. Yetişkinler ve okul çağındaki çocuklar günde 1 kez almalıdırlar ve küçük çocuklar için, bileşenler yarıya indirilmeli ve iki alışma bölünmüş olmalıdır - sabahları ve akşamları, her ders arasında on günlük bir ara ile 10 günlük üç ders.

Eleutherococcus özü de iyidir vücudun savunmasını artırmak. 1/3 fincan kaynamış suda aç karnına sabah 10-20 damla alın.

Uyarıcı ve tonik özellikleri böyle bir karışıma sahiptir: ısırgan otu, papatya çiçeği, civanperçemi otu yaprakları. Hepsi 1 cay hesaplamadan karıştırılmalı ve demlenmelidir. 1 bardak kaynar su için kaşık toplama. Bal veya çilek ile çay şeklinde alın.

Bir başka harika tarifin bağışıklığını güçlendirir: 1/2 ince sarımsak pirzola ince ve yarım limon, 2 su bardağı kaynar su dökün ve bir gün bekletin. Buzdolabında saklayın ve ekim ayında başlayarak her sabah 1 çorba kaşığı boş bir karnı alın. kaşık. Çocuğa iki kez bir doz azaltın. Esas olan, yutmadan önce, aynı çözeltiyle boğazını yıkamanız gerekir.

İlgili makaleler:

Trofik ülser. Halk ilaçları ile tedavi

Kronik tonsillit için halk ilaçları

Kronik bademcik iltihabı, palatine bademcikleri etkileyen inflamatuar bir süreçtir. Bu hastalık sırasında, lenfatik dokularda bakteriyel enfeksiyon odakları süreklidir. Bu, bezlerin koruyucu işlevini azaltır ve boyut olarak artar. İhmal edilmiş durumlarda bademcikler çıkarılır. Ancak, halk ilaçları ile tonsillit tedavisi zaman içinde uygulanırsa bu olmayabilir.

Tüm doktorlar palatine bademciklerin kaldırılması gerektiğine inanmıyorlar. Geleneksel tıp, aynı zamanda, doğanın bir organı olan bir kişiye sahip olsaydı, ona ihtiyacı olduğunu düşünür. Eğer bademcikler çıkarılırsa, enfeksiyon solunum sistemine daha fazla girer ve tracheitis, bronşit, pnömoni, plörezi gibi hastalıklara neden olur. Hastalığın nedenini ortadan kaldırmak, herhangi bir hastalıkta önemlidir. Bu nedenle, ilk önce bademcik iltihabı nedenleri hakkında konuşalım.

Kronik bir sürecin nedenleri ve belirtileri

 1. En yaygın nedenlerden biri burun nefesidir. Bu adenoidler, polipler, kavisli nazal septumlar ve diğer benzer hastalıklar tarafından teşvik edilir.
 2. Ayrıca, kronik bademcik iltihabı genellikle kalıcı boğaz ağrısından kaynaklanır.
 3. Temel olarak, bademcik iltihabına yol açabilecek bağışıklıktaki azalmadır. Alerjik reaksiyonlar birincil neden olabilir.
 4. Kronik bademcik iltihabının alevlenmesi boğazın hipotermisi, örneğin soğuk içeceklerin kullanılması veya kışın bir atkı olmaması nedeniyle ortaya çıkar.

Hastalığın belirtileri tanımak kolaydır:

 • Şişmiş bademcikler.
 • Sarı veya gri olabilen bezlerdeki plaklar.
 • Etrafındaki mukoza kırmızı ve iltihaplı görünüyor.
 • Boyundaki lenf düğümlerinin genişlemesi.
 • Yutulduğunda zorluk.
 • Kulaklarda ağrı.
 • Ateş ve titreme.
 • Baş ağrısı.
 • Ağızdan hoş olmayan koku.
 • Strep boğaz / boğaz ağrısı.
 • Ses / ses değişikliği kaybı.
 • Mide bulantısı ve kusma.
 • Üşüme ve öksürük.
 • Burun tıkanıklığı ve burun akıntısı.
 • Midede ağrı.
 • Gözlerin kızarıklığı

Akut bakteriyel bademcik vakalarında ortaya çıkabilir:

 • Bademciklerin aşırı şişmesi nedeniyle tıkanıklık
 • Dehidrasyon ve hatta şişlik nedeniyle zor içmek
 • Boğazdaki apseler.
 • Bakteriyel farenjit.
 • Böbrek yetmezliği.
 • Kardiyovasküler bozukluklar.
 • Akut romatizma.

Çocuklarda tonsillit özellikle tehlikeli olabilir. Siz veya çocuklarınız aşağıdaki belirtilerden birine sahipseniz, derhal bir doktora başvurun:

 • Yüksek sıcaklık.
 • Boğazda irin.
 • Zorlayıcı solunum
 • Yutma güçlüğü.
 • Boğazın etrafındaki döküntü
 • Aşırı salivasyon (küçük çocuklarda).
 • Boyundaki lenf düğümlerinin genişlemesi.

Geleneksel tıpta tedavi yöntemleri

Sizde veya çocuğunuzda kronik bademcik iltihabı varsa, halk ilaçları kurtarmaya gelecektir. Bademcik iltihabı tedavisi için bitkisel preparatlar mevcuttur ve evde kullanımı kolaydır.

1. Anti-inflamatuar ve antibakteriyel etkiye sahip olan fitote.

Çayın hazırlanması için ihtiyacınız olacak: marigold ve papatya çiçekleri, St John's wort otlar, anne ve üvey anne, pelin, kekik ve adaçayı, ayrık ve şakayık, okaliptüs ve siyah frenk üzümü yaprakları kökü.

Tüm malzemeler topraklanmış ve karıştırılmıştır. Demleme çay, elde edilen karışımın 1 çay kaşığı olmalıdır 200 ml ılık su dökün, 2 dakika kaynatın ve hemen süzün. 3 saat ısrar et.

İlaç, yarım fincan için günde iki kez alınmalıdır. Aynı çözüm boğazını durulamak için kullanılabilir.

2. Antiseptik koleksiyonu. Yemek pişirmek için, papatya ve calendula, meyan kökü ve elecampane, adaçayı ve ledum çimen, ıhlamur çiçeği ve okaliptüs yaprakları çiçek karıştırmak gerekir. Sanat dökmek gerekiyor. Bu koleksiyonu kaşık 250 ml su ve 3-5 dakika kaynatın. Sonra 5 saat ısrar et. Günde 3 kez 20 ml yiyin veya boğaz ağrısını yıkayın.

Propolis ve sarımsak çok yönlü maddelerdir

Ezilmiş propolis, 50/50 oranında alkolle karıştırılmalıdır. Elde edilen bileşim koyu soğuk bir yerde 5 gün boyunca yerleştirilmelidir. Tentür 20 damla günde 3 kez tüketilir, ılık su ile yıkanır. Tedavi süreci 7 gün ara ile tedavi arasında, her biri 2 hafta boyunca 3 kez ayrılır.

Halk ilaçları ile propillit, bademcik iltihabı tedavi etmek için, bir su banyosu içinde 50/50 oranında tereyağı ile propolis karıştırın ve biraz bal ekleyin. Karışımı buzdolabında bir cam kapta tutun. Ajanı günde bir çay kaşığı yarısında iki üç kez eritmek için.

Sarımsak damlalarını yapmak için 5 diş sarımsakını öğütün ve 2 çay kaşığı bitkisel yağ ekleyin. Hermetik olarak yakın ve 5 gün bekletin.

Daha sonra süzün ve elde edilen meyve suyuna iki damla limon suyu ekleyin. Her sabah ve gece boyunca, karıştırmadan önce ilacı 10 damla içilir.

Boğaz yardımcı olmak için pancar ve karanfil

1. Pancar suyu. Kabukla birlikte büyük bir pancar rendelemek gereklidir. Beş bardak su dökün ve bir saat boyunca kısık ateşte kaynatın. Sonra serin ve süzün. Broth yemekten sonra günde birkaç kez gargara.

2. Pancar suyu. Pancar rendesi ve suyu sıkın. Günde 3 kez 1 tatlı kaşığı yiyin. Tedavi 2 hafta devam eder.

3. İnfüzyonu hazırlamak için, beş çiçek karanfil ile 0.25 litre kaynar su çekmek gerekir. Daha sonra et suyu 2 saat sürün. Bir bardak tentür için günde 3 kez kullanın. Tedavi süresi yılda iki kez 20 gündür.

Myrtle yaprakları ve St. John's wort

1. Uyuşturucu suyu. Kaynatma hazırlamak için dünyanın 10 yaprağı ile 0.25 litre su dökün. Sonra 5 dakika kaynatın ve 20 dakika ısrar edin. Gergin olduğundan emin ol. Sabah ve akşam 1 yemek kaşığı için bir kaynatma yapın. kaşık. Boğazınızı bir kaynatma ile durulamaya zarar vermez. Tedavi süresi 1 aydır.

2. Myrtic tentür. Kıyılmış mersin yaprakları yarım bardak 0.2 litre tıbbi alkol dökün. Karışımı kapalı bir kapta 1 hafta karıştırın. Bir bardak sıcak (ama sıcak değil) bir bardakta 1 çay kaşığı tentür ekleyin. Bir ay boşanmış tentür gargara.

3. Hypericum oil - en iyi antibakteriyel ajanlardan biridir. Bir bardak bitkisel rafine yağda 3 çorba kaşığı eklenmesi gereklidir. kırılmış çiçekler ve St. John's wort yaprakları kaşığı. Karanlık bir yerde 25 gün ısrar ediyorlar. Pastadan süzdükten sonra karanlık bir yerde saklamaya devam edin. Bademcikleri günde 3 kez yağlamak için hazır yağ.

Maklura ve fermuar

1. tentürlerin hazırlanması için, yonca taze meyveler gereklidir. 250 gr Hamur meyvesinin kesilmesi 250 gr. alkol. Meyvenin eti havada çok çabuk oksitlenir, bu nedenle meyveleri nazikçe kesmek, kapalı halde tutmak ve hemen alkolü düşürmek gerekir. Sıvı 3 hafta boyunca sıkıca kapalı bir kapta infüze edilmelidir.

İlacı almak için 1 çorba kaşığı suya 1 çorba kaşığı ekleyin. 1 hafta 1 yemek kaşığı tüketmek. Bir gün kaşık, 2 haftada 2 yemek kaşığı. kaşık ve sırasıyla 3 haftada 3 çorba kaşığı. ilaç kaşığı. Yine 4 haftada, 2 yemek kaşığı. kaşık, 5 - 1 yemek kaşığı. kaşık. Bu tedavi sırasında bitmiştir. 7 ay sonra tekrarlayabilirsiniz.

2. Su, zipizin kabuklarından ve yapraklarından hazırlanır. 250 ml kaynar su dökmek için st. 2 tutam ezilmiş yaprak ve ziphysusun kabuğu. Su banyosunda 35 dakika koruyun ve sonra süzün. Kaynatma 30 dakika yemeklerden önce günde 3 kez kullanın. Tedavinin devamı 30 gündür.

Vücudumuzun sağlığının korunması üzerine bağışıklık sistemi, farinkste bir lenfoid halkanın bir parçası olarak kabul edilir. Bademcikler, ağız ve ağız boşluğuna bulaştığı zaman ilk darbeyi alırlar, bu nedenle sıklıkla iltihaplı hale gelirler ve hacimde artış olurlar. Daha sonra bir kişi yutulduğunda acı çeker, boyunda rahatsızlık hisseder, ateşi olabilir.

Böyle bir devletin gelişmesini önlemek için kişinin dokunulmasına yardımcı olması gerekir. Bademcik iltihabının ilk semptomları adaçayı veya nergis bitkisini topladığında ve bu et suyu boğazınızı olabildiğince sık durulayın. İyi, 1-2 damla iyot ile ortak tuzun lakuna hipertonik solüsyonunu temizler. Bununla birlikte, kendi kendine tedavi yapılmamalıdır ve bu prosedürler sadece ENT ile görüştükten sonra gerçekleştirilebilir.

Diğer popüler halk tarifleri

 1. Gün boyunca, birkaç yemek için, yavaş yavaş deniz topalak 10 meyve çiğnemek gerekir. Tedavi yaklaşık 40 gün devam etmelidir. Böyle bir tedavi çocuğa uygun olacak, ana şey çocuğun küçük deniz topalaklı meyvelerle boğulmamaya yetecek kadar yaşlı olması gerektiğidir.
 2. Asit bademcik iltihabından kurtulmak için en popüler doğal ilaçlardan biridir. Bal ve tuz ile ılık suda taze limon suyu karıştırın ve şişmiş bademcikler ağrıyı gidermek için saman ile bu karışımı yudumlayın.
 3. Sütü kaynatın ve bir tutam zerdeçal tozu ve karabiber ekleyin. Bademcik iltihabı etkin bir şekilde rahatlatmak için en az üç gece üst üste yatmadan önce bu karışımı kullanın.
 4. Bağışıklık sisteminin performansını arttırmak için günlük olarak taze sıkılmış pancar, havuç veya salatalık suyu kullanın. En iyi sonuçları elde etmek için bu meyve sularını tek tek veya birlikte karıştırın.
 5. Çemen otu tohumlarını yarım saat suda kaynatın. Süzün, serin ve durulamak için bu suyu kullanın. Çemen otu, anjin için mükemmel bir tedavi sağlayan antibakteriyel özelliklere sahiptir.
 6. Taze incir (incir) kaynatın ve bir ezme haline getirin. Ağrıyı gidermek için bu macunu boğazdaki bir komprese uygulayın.
 7. Papatya çayı limon ve balla karıştırılır - boğaz ağrısını tedavi etmek için mükemmel bir araçtır. Papatya bir müshil gibi davranır ve bademcik iltihabının neden olduğu stres ve endişeyi ağrı ve ağrı gibi bir durumun semptomlarının tedavisi ile azaltır.
 8. Şap tozunun bademciklerin yüzeyinde kullanılması veya şap ile durulanması. Bunlar, iltihabı azaltabilen ve enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önleyebilen bademcik iltihabının iyileştirilmesi için etkili ev ilaçlarıdır.

Herhangi bir tedavi prosedürü gerçekleştirmeden önce, tentür veya gargara kullanımı olsun, boğazın yemek veya içecek yeme kalıntılarından iyice yıkanması gerektiğini belirtmek gerekir.

Kronik bademcik iltihabının boğazın oldukça karmaşık bir hastalığı olduğu dikkate alınmalıdır, bu nedenle tedavisi her seviyede gerçekleştirilmelidir - hem halk ilaçları hem de eczane ilaçları. İki sıkı bir şekilde birbirine geçmiş tedavi yöntemlerinin kombinasyonunu tartışacak olan doktora danışmak gerekir.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

bademcik iltihabı - farengeal bademcikler iltihabı. Esas olarak çocuklarda görülür.

belirtiler: bademcik iltihabı, boğazda şiddetli ağrı, kızarıklık ve genişlemiş bademcikler ile karakterizedir, vücut ısısında önemli bir artış. Bu hastalığın belirtileri hakkında daha fazla ayrıntı buraya bakın.

Neler oluyor? Genellikle bademcik iltihabı sırasında veya bir hafta sonra servikal lenf bezlerini şişirir.

Bademcikler (veya bademcikler) muhafızların işlevlerini yerine getirirler: Enfeksiyonu geciktirir, vücuda girmesini engeller. Bununla birlikte, kronik bademcik iltihabı içinde, doktor bademciklerin giderilmesi için bir işlem önerebilir, ancak 6 yaşına ulaşmamış çocuklara harcamak istenmeyen bir durumdur.

ne yapmalı? Tonsillit ile daha fazla içmek için yararlıdır. Gıda sıvı olmalı ve içecekler - serin. Kronik bademcik kalp, eklemleri ve böbrekleri etkileyen hastalıkların komplikasyonları verir bademcik, kronik formda geçmedi için O, doktora zamanında tedavi için önemlidir.

Vücut ısısı 38 ° C'nin üzerindeyse, hemen bir doktora başvurun!

Kursun doğasına göre akut ve kronik olarak sınıflandırılmaktadır. Akut tonsillit de "angina" olarak adlandırılır.

Akut tonsillit (bademcik iltihabı) - Palatine bademciklerin yenilmesi ile karakterize bir enfeksiyöz kökenli hastalık. Genellikle soğuk ve yağışlı havalarda hipoterminin arka planında gelişir. Hastalığın nedensel ajanları genellikle stafilokok ve streptokoklardır.

Semptomlar: ateş, genel halsizlik, yutulduğunda ağrı, baş ağrısı.

Akut tonsillit (bademcik iltihabı) ve kronik bademcik iltihabına ek olarak.

Kronik bademcik iltihabı En yaygın olarak çocuklarda. Bademcikler bu iltihaplanma, hastalık tekrarlayan anjin veya çocukluk enfeksiyonları sonucu gelişir. Hastalığın sık alevlenmeleri, eklemlerin iltihabı veya kalbin rahatsızlıkları ile komplike hale gelir.

Tedavi bir doktor tarafından gerçekleştirilir. Önerilen yatak istirahati, antibiyotik, sık sıcak içecek, boyunda ısınma sıkışması, gargara. Bitkisel ilaçların kullanımı hastalıkla daha hızlı başa çıkmaya yardımcı olacaktır.

Hastalığın nedenleri

1. Grup A hemolitik streptokok, bademcik iltihabının en yaygın patojendir.

Hastalığın gelişmesi için öngörülen koşullar şunlardır: hipotermi, hava kirliliği, çürük dişler, adenoidler, sinüzit.

Hastalığın belirtileri

Kronik tonsillit hastalarında kötü nefes, boğaz ağrısı veya karıncalanma hissi şikayeti vardır. Şiddetli form başladığında, anjina şeklinde sık alevlenmeler ortaya çıkar, artan yorgunluk, baş ağrısı, halsizlik, çalışma kabiliyeti azalır. Bademcikler kendilerini şişmiş, kırmızı, yoğun.

Hastalığın teşhisi

Hastalığın dış muayene ve bademciklerden yayma muayenesi temelinde teşhis edilmesi.

Hastalığın tedavisi

Kronik tonsillit tedavisi konservatif ve operatif olabilir. Bademcikler iodinol, potasyum permanganat, penisilin, lizozim çözeltileri ile yıkanır. Antiviral, antibakteriyel ve uyarıcı maddeler reçete edilir. Bazı durumlarda fizyoterapik tedavi etkilidir. Vücudun bağışıklık ve koruyucu güçlerini artırmak için vitaminler, aloe özleri, immünoglobulinler reçete. Bu tür kurslar, en sık alevlenme dönemlerinde, yani sonbaharda ve ilkbaharda, yılda en az iki kez yapılır. Tedavinin etkisinin yokluğunda cerrahi tedavi - bademciklerin kaldırılması.

görünüm

Zamanında ve doğru tedavi ile kronik tonsillit için prognoz uygundur.

Hastalığın önlenmesi

Rasyonel beslenme, işçilerin ve yaşam alanlarının kirlenmesinin ve kirlenmesinin ortadan kaldırılmasını, sertleşmeyi içerir. Ve ayrıca diş ve diş eti, sinüzit, adenoidler, vb.

Kronik tonsillit teşhisi konan kişiler dispenser kayıtları üzerinde olmalıdır.

Bademcik iltihabı profilaksisi sertleşir ve vücudun genel olarak güçlendirilmesidir. Bu, sıcak havalarda soğuk içecekler ve dondurma içmek için tavsiye edilmez, çünkü bu doğrudan bir bademcik iltihabıdır.

tedavi

Boğaz ve apselerin acısı ile halk tıbbı inhalasyonu tavsiye eder.

1. gerektirir: 1/2 bardak votka, 20 gram papatya çiçeği, 1 çorba kaşığı. l. bal, 1/2 litre su.

Hazırlama yöntemi. Papatyayı soğuk suyla doldurun ve kaynatın. Votkaya bal ekle ve ateşin biraz üstüne ısıt.

Uygulama yöntemi. Kompozisyonu önünüze koyun, büyük bir havlu veya battaniyeyle örtün ve 20-25 dakika boyunca giden çiftleri soluyun. Prosedürden sonra, bal ile votka iç, uzan ve kendini iyi sarın. Prosedürü gece, 3-4 sıra üst üste daha iyi harcayın.

Bademcik iltihabında boğazın her türlü gargarası gösterilir.

1. gerektirir: 1 çorba kaşığı. l. votka, 10 gram calendula çiçeği ve papatya, 1 litre su.

Hazırlama yöntemi. Marigoldu papatya ile karıştırın ve kaynar su dökün. Israr 20 dakika. İnce bir süzgeçten geçirerek süzün ve votka ekleyin.

Uygulama yöntemi. Günde 2-3 kez boğazınızı bir hafta boyunca durulayın.

2. gerektirir: 1 çorba kaşığı. l. votka, 1 çay kaşığı. tuz ve soda, 2 damla iyot, 1/2 bardak su.

Hazırlama yöntemi. Sıcak suda, tuz, soda, iyot, votka ekleyin ve iyice karıştırın.

Uygulama yöntemi. 2 gün üst üste günde 2-3 kez boğazınızı durulayın, sonra 1 gün ara verin, daha sonra 2 gün daha prosedürü tekrarlayın.

3. gerektirir: 1 çay kaşığı. votka, 10 gram fesleğen bahçesi, tuz, 250 ml su.

Hazırlama yöntemi. Fesleğen soğuk su ile doldurun ve 10-15 dakika kaynatın. 40 dakika demledikten sonra süzgeçten geçirin, votka, biraz tuz ekleyin ve iyice karıştırın.

Uygulama yöntemi. Günde 3 kez boğazını durulayın

Meyve suları ve meyve ile tedavi

Taze soğan suyu, günde 4 kez 1 çay kaşığı kullanılır.

Angina'nın başlangıcında, özellikle limon kabuğu dilimleri, yavaş yavaş çiğneme, çok yardımcı olur. Bundan sonra 1 saat boyunca hiçbir şeyin mevcut olmaması tavsiye edilir.

Arıcılık ürünleri tedavisi

Yanak için gece bir propolis parçası koydu. Ayrıca pembenin tırnağının boyutunu bir parça yedikten sonra yavaşça çiğnebilirsiniz. Gün için yaklaşık 5 g yemelisiniz.

Şifalı bitkiler ile tedavi

5 çorba kaşığı. ceviz meyvesinin yeşil kabuklu kaşığı, 5 çorba kaşığı. bal kaşıkları.

Yeşil kabuklu ceviz meyve doğrayın, bal dökün, ateşe koyun ve sürekli karıştırarak kaynatın, 2 saat demlendirin.

Günde 3-4 kez 1 bardak su için 1 çay kaşığı alın. Bal, şekerle değiştirilebilir.

Adaçayı ve sarımsak infüzyonu

2 yemek kaşığı. adaçayı yaprağı kaşığı, 4-5 diş sarımsak, 1 litre su.

Adaçayı rendeleyin, sonra toz haline getirin. Sarmısak sarmısaktan sarımsak dişleri ile dişli, adaçayı tozu ile karıştırın. Tüm kaynar su dökün, karışımı kapalı bir kapta 2 saat bırakın, 15 dakika kaynar su banyosunda tutun. Oda sıcaklığına soğutun, boşaltın.

Günde 3-4 kez 1/4 fincan alın ve her 3 saatte bir boğaz infüzyonu ile durulayın.

Menekşe, St. John's wort ve patates suyu tentürü

3 çorba kaşığı. Menekşe üç renkli, 2 yemek kaşığı çiçek kaşığı. Patates suyunun kaşığı, 10 ml alkollü tentür, St. John's wort, 500 ml su.

Çiçekler menekşeler, kaynar su dökün, 20-25 dakika ısrar ediyorlar. Sonra tülbentten süzün ve taze sıkılmış patates suyuna infüzyon ekleyin. Her şeyi karıştırın, St. John's wort'un alkollü tentürünü ekleyin.

1 çorba kaşığı alın. kaşık günde 3-4 kez.

Bir blackcore köklerinin tentürü

1 çorba kaşığı. kaşık kökleri, 250 ml votka.

Küçük bir rende, iyi yıkanmış kök ovmak votka dökün, 30 gün ısrar ediyorlar. Daha sonra bileşimi süzün, bir şişeye dökün ve serin bir yere koyun.

Angina ilk belirtileri, 1 bardak su içinde 1 çay kaşığı tentür seyreltin. Küçük bir yudum aldıktan sonra, mümkün olduğunca uzun süre ağzınızda tutun ve ardından yutun. Tentürü içtikten sonra, sıcak bir battaniyeyle örtülü yatakta uzanın. Yemeklerden sonra günde 2-3 kez alın.

Anne ve üvey annenin tentürü

Anne ve üvey annenin taze yapraklarından 20 ml meyve suyu, soğan suyu ve kırmızı şarap.

Anne ve üvey annenin taze yapraklarını yıkayın, doğrayın, suyu sıkın, meyve suyu ve soğan ve kırmızı şarap ekleyin. Karışımı buzdolabında saklayınız. Kullanmadan önce çalkalayınız.

1 çorba kaşığı günde 3 kez alın. kaşık, 3 çorba kaşığı madde seyreltin. su kaşıkları.

Damat durulama # 1

2 yemek kaşığı. yemek kaşığı hatmi kökü ve çim yonca şifalı, 1 çorba kaşığı. kaşık anason tohumu, dulavratotu kökü, nergis çiçekler, papatya ve ıhlamur bitkisel Hypericum, Malva sylvestris, kekik, 250 ml su.

Bütün bitkisel bileşenler kurutulur, ezilir ve karıştırılır. 1 çorba kaşığı. Karışımı sıcak su ile dökün, kaynamaya getirin ve 5 dakika boyunca ateşte tutun, 15-20 dakika ısrar edin.

Sıcak bir formda, bitkisel soğanı bir boğazla durulayın. Brot günde 4-5 kez kullanırsanız anjin ile yardımcı olur.

Durulama # 2 toplanıyor

1 çorba kaşığı. bir kaşık papatya çiçeği, calendula officinalis çiçekleri, okaliptüs yaprakları, 400 ml su.

Öğütmek için öğütmek, karıştırın. 1 çorba kaşığı. Karışımı dökerek kaynar su dökün. 2 dakika kaynatın, 30 dakika ısrar edin.

26 ° C'lik et suyu sıcaklığında karıştırmaya başlayın, yavaş yavaş solüsyonun sıcaklığını 1 ° C düşürün, 10 gün sonra 10 ° C'ye getirin.

akupresür

çoğunlukla enfeksiyon için bir "kapı girişi" olarak hareket eder ve gelişim ve üst solunum yolları ve akciğer birçok hastalığın (ya da) alevlenme provoke olarak Adenoid hastalığı, ciddi bir hastalıktır. bademcik Birçok durumda, romatizma, miyokardit, sistemik lupus eritematozus, romatoid artrit, astım, sistemik vaskülit, kronik glomerulonefrit, ve diğerleri gibi ciddi de dahil olmak üzere bir çok hastalık, mesnetleri kronik enfeksiyon odakları vardır. Bu gibi durumlarda, cerrahi Bu hastalığın tedavisi. Bununla birlikte, böyle bir radikal müdahale gerekli olmadığında, bademcik iltihabının kalıcı konservatif tedavisi gereklidir. Terapötik önlemlerin bir kompleksinde, akupresür de başarılı olabilir.

Aşağıdaki noktalara masaj yapmak gereklidir:

Shao-shan ("Küçük Ticaret"). Nokta, elin baş parmağının minyatürünün radyal kökü üzerinde, dıştan 3 mm dışarıda bulunur. Bu alanda aslında parmakların palmar arteri, parmakların palmar siniri vardır.

Nokta öksürük, stomatit, larenjit, bayılma, baş ağrısı, akut ateş tedavisinde kullanılır.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

Palatine bademcikler - bağışıklık sistemimizi korumaya yardımcı olan vücut. Ve eğer bu bademcikler iltihaplı hale gelirse, bir ürperti, boğaz ağrısı, vücut ısısı artar, bu yüzden doktor çağırma zamanı. Muayeneden sonra terapist kronik veya akut (bademcik iltihabı) bademcik iltihabının teşhisini seslendirirse panik yapmayın. Bu enfeksiyon başarıyla bitkisel ilaç ve geleneksel tarifler ile birlikte antibiyotik ile tedavi edilebilir, ancak, hastalığın ilk işareti prosedürü başlamalıdır.

enfekte olmuş bir taşıyıcı madde ile temas ettikten sonra 2-4 saat sonra ortaya çıkabilir tonsilit, değil, dezenfekte diş sonucu olarak vücutta mevcut enfeksiyonların bir sonucu veya indirgenmiş bir bağışıklık tezahürü. Buna uygun olarak, tedavi muhafaza ve bağışıklık işlevinin eski haline getirilmesi amaçlı olacak, patojen enfeksiyonu (strep), komplikasyonların önlenmesi mücadele.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

Video - halk ilaçları ile bademcik iltihabı tedavisi

Fitopoloskaniya

Durulamalarla tedaviye başlamak çok önemlidir. Boğaz hastalanır gelmez, ilacı hazırlamak ve prosedürü başlatmak, iltihaplı bademciklerin yüzeyinden irin ve mikropları çıkarmaya değer.

Pancar tedavisi

Kırmızı taze kök bitkileri iyice yıkanmalı, cildi bir bezle silerek, kuyruğu keserek ve suyla durularak yıkanmalıdır. Bunu takiben, pancar, kesilmiş bir kaseye koyun ve bir elekten suyu 7-8 saat arasında sıkmak zorunda temizleyin. Hasta bademciklerinin durulanması için kullanılan bu sıvıdır. Prosedür, günde üç kez düzenli olarak tekrarlanmalıdır.

Pancar suyunda, işlemden hemen önce biraz limonlu taze meyve suyu ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, boğaz ağrısı ile taze taze sıkılmış pancar suyu (günde iki kez aç karnına) içmek için yararlıdır. Kullanmadan önce sürmek için gerekli değildir.

Tonsillitis celandine tentürü ile savaştık

Kırlangıçotunun taze gövdeleri nazikçe ezilmeli, ardından kaynar su dökülmelidir (bir bardakta kaşık sapları). Su biraz soğuyunca, sıvıyı boşaltabilir ve durulamaya başlayabilirsiniz.

sirke

Her durulama bir bardak ılık su ve sadece bir tatlı kaşığı elma özü gerektirir. Günde 2-3 kez durulayın.

Bin yaprakları olan bir bitki

Bu civanperçemi, kaynar su ile durulamadan önce dökülen ve bir saat tutulan beyaz yaprakları ile ilgilidir. Bu gibi prosedürler inflamasyonu ortadan kaldırmaya ve birçok kez iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Taze doğranmış sarımsak

Sarımsaklı süt

En lezzetli tadı değil, en etkili tentür - haşlanmış süt ve ezilmiş sarımsaklı diş etinden. Durulama, sıvının süzülmesinden sonra başlar ve geri kazanılana kadar birçok kez tekrarlanır.

Köpüklü şarap

Şampanya da iyi ısıtılmış ve durulama için kullanılıyorsa yararlı olabilir. Köpüklü şarap, bademciklerden pürülan tıkaçların çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

Üçlü Durulama

Farklı sıcaklıklarda suyla üç bardak hazırlıyoruz (1 - sıcak, 2 - sıcak, 3 - soğuk, ama soğuk değil).

 1. 1 numaralı camda bir kaşık soda ekleyerek, pürülan kaplamayı yumuşatırız.
 2. Bir bardak ılık suda tuz (1 çay kaşığı) koyarız, iltihabı giderir.
 3. Pipeti alın ve 30 damla iyotlu alkol solüsyonunu ölçün, soğuk suya ekleyin (cam numarası 3). Bir antiseptik olarak iyot, hastalıklı mukoza zarının restore edilmesine yardımcı olacaktır.

Üçüncü camın bileşimi üç damla iyot ile zayıf bir potasyum permanganat çözeltisine dönüştürülebilir.

Anjina hastası olan bir hasta günde 6'ya kadar prosedürü (bir prosedürde üç gözlük kullanılır) gösterir. Önleyici bir önlem olarak, yöntem haftada üç kez uygulanabilir.

fesleğen

Durulama için, bardağa suyla (birkaç damla) eklenen fesleğen yağı gibi bir anti-inflamatuar ajan kullanabilirsiniz.

Yabanmersini suyu

Cure angina kalın bir yabanmersini kaynatma olabilir. Yarım litre suda, su üçte bir oranında azalıncaya kadar yüz gram çilek kaynatılmalıdır. Durulayın günde dört defaya kadar tutun.

Bademcik iltihabı karşı Horseradish

Durulama yapmak için, bitkinin kökünden suyu sıkmak ve ılık su ile seyreltmek gerekir. Bu, ağrıyı ve mukozadaki irin miktarını azaltacaktır.

Dulavratotu kökü

Bu bitkinin işlem öncesi kökleri ezilmiş ve demlendirilmiştir. Çare düzenli uygulama ile çok etkilidir.

Kokteyl otlar

 1. Aira kökleri.
 2. Çam tomurcukları.
 3. Isırgan.
 4. John's Wort.
 5. Yabanmersini yaprakları.
 6. Dizi.
 7. At kuyruğu alanı.

Bütün bu malzemeler karıştırılır, 4 büyük kaşık ham madde alın, litre termos dökülür, kaynar su dökülür, 10-12 saat bekletin. Bundan sonra, infüzyon günde iki kez üçüncü bir fincanda içilebilir ve günde üç kez durulanabilir.

Eczane tentürleri

Eczane fito preparatlarına dikkat edin. Bunlar arasında, anjinin tedavisi için, tıbbi bir papatya, kalendula alkol tentürü, adaçayı geçerlidir. Bu bitkiler enfeksiyonla savaşmaya ve etkilenen dokuyu hızlı bir şekilde geri kazanmaya yardımcı olur.

Yağlama ve rezorpsiyon

Bademciklerin tüm yağlanması ve emilim preparatları, durulamadan sonra kesinlikle uygulanır.

Gazyağı filtreli

Tıpta saflaştırılmış kerosen yerini buldu. Ancak, bu ilaç sadece boğaz ağrısı belirtilerinin ortaya çıkmasından sonraki ilk günlerde etkilidir. Enfeksiyon dokunun derinlerine nüfuz ederse, boğazı yağlamak anlamsız hale gelir.

Kullanmadan önce, gazyağı bir pamuklu gazlı bez tabakası ile filtrelenmelidir. Bundan sonra, bir kaşıkla, bademciklerin derinlemesine yağlanmasını mümkün olduğu kadar, bir sıvı içinde nemli bir şekilde nemlendirilmiş bir pamuklu çubukla dilin üzerine bastırın.

Böyle nahoş bir prosedür günde birkaç kez yapılmalıdır. Bu şekilde tedavi edilen hastalara göre, ertesi gün, bademcik iltihabı (bademcik iltihabı) ortaya çıkmaktadır.

 • çocuk yaşı;
 • anemi;
 • kanama eğilimi;
 • malign tümörler;
 • böbrek yetmezliği başarısızlığı.

Durulama için kerosen kullanılması durumunda 1 çay kaşığı alınır. bir bardak su üzerinde temiz, filtrelenmiş sıvı.

Yağ yağlama

 • rafine bitkisel yağ - 200 g;
 • John'un wort çiçekleri ve taze yaprakları - 3 yemek kaşığı

Enfeksiyon riskinin büyük olduğu sonbahar ve ilkbahar döneminde ilacı önceden hazırlamak mantıklıdır. Bu, ilacın uzun süreli hazırlanmasından kaynaklanmaktadır - güneş ışığının yokluğunda cam malzemeler içinde üç hafta bekletilir.

Bu ilaç, kerosene benzer şekilde kullanılır - pamuk tomurcuğu, günde 3-4 kez bademciklere uygulanır.

Yetişkinler ve çocuklar deniz topalak yardım edecek

Bir çocuk boğulmadan besinleri yeterince bilinçli olarak tüketebilirse, o zaman bademcik iltihabı için lezzetli bir ilaç ile tedavi edebilirsiniz. Çiğnemek ve ağzınızda mümkün olduğunca uzun süre tutulması gereken taze deniz topalak meyveleri hakkındadır. Doğal arı (daha iyi kireç) balını eritmek için çileklerle birlikte gereksiz olmaz.

Terapötik İçme

Yağlama ve durulamalara ek olarak, bağışıklığı güçlendirmeye ve bademcik iltihabının üstesinden gelmeye yardımcı olacak tıbbi içeceği kullanmak gerekir.

Propolis alkollü tentür

Propolis alkollü tentür

Bu arıcılık ürünü eczane ağında hazır satılmaktadır. Sadece tentür almak ve tedavinin tüm süresi boyunca günde üç kez bir bardak suya 20 damla eklemek kalır.

Eğer tentürü kendiniz yapmak istiyorsanız, propolis ve saf tıbbi alkolü eşit miktarlarda cam kaplarda karıştırın. Beş gün sonra, çözüm kullanıma hazır olacak.

Tedavi için propolis tentürünü kullanmanın her iki haftada bir hafta ara vermesi tavsiye edilir.

Myrtle yaprakları

Broşürler mersin - güçlü bir antibakteriyel ve anti-inflamatuar ajan, bademcik iltihabı tedavisinde etkilidir. Prosedürlerin akışı bir ay boyunca gerçekleştirilir. Bu dönemde, günde iki kez, tarifi aşağıda listelenen tam bir kaşık dolusu suyu alın.

 • taze mersin yaprakları - 10 adet.
 • kaynar su - 300 gram.
 • yaprakları sizin için uygun bir tabağa koyun;
 • kaynar su dökün;
 • Soba üzerine tabak koyun ve sıvıyı 5 dakika kaynatın;
 • kabı plakadan çıkarın, 20 dakika soğumaya bırakın;
 • İyileştirme sıvısını boşaltın ve talimatlarda belirtildiği şekilde kullanın.

Soluma ve aromaterapi

Esansiyel yağların sağlık üzerinde yararlı bir etkiye sahip olduğu uzun zamandır bilinmektedir. hastalık veya kronik tonsillit anjina tanısı durumunda bir eczane aroma lamba ve iğne yapraklı yağlar (çam, ardıç, köknar, vs.) çeşitli türlere satın alınmalıdır. Yatağa gitmeden önce prosedürün aromasını daha iyi gerçekleştirin.

İğne yapraklı esans yağları

Ayrıca, inhalasyonlar için iğne yapraklı yağlar kullanılabilir. Çok sıcak su ile derin bir kapta Bunu yapmak için istenirse yağı birkaç damla eklemeniz gerekir - çam iğneleri bir kaynatma, sonra bir havlu ile kapatın ve şifa buharları teneffüs.

Tonsillit profilaksisi ve hasta için bakım

Önemli! Hastanın bulunduğu odayı havalandırmayı unutmayın. Bademcik iltihabı olan hastanın yediği ve içtiği yemekleri kullanmayın. Havadaki damlacıklar tarafından bulaşan streptokok enfeksiyonu ile enfeksiyonu önlemek için tıbbi maskeler ve koruyucu tedavi kullanın.

Diyetin normalleştirilmesine ve kalitesine dikkat edin. Askorbik asit, antioksidanlar açısından zengin diyet gıdalara dahil edin. Aşırı sıcak ve buzlu yiyeceklerden uzak durun, bademcik iltihabı son derece sıcak bir içecek ve yemekler gösteriyor.

Askorbik asit, antioksidan bakımından zengin besinler

Hastanın kendine her şeyi varsa, tıkalı bir burun var, günlük tuz yıkamanın yapılması mantıklıdır. Tuz çözeltisi, çok ince bir ağızlık ile su ısıtıcısına dökülür ve her burun deliğine dikkatlice sokulur.

Genellikle bademcik iltihabı olan hastalarda servikal omurganın hareketliliğinde bir azalma olur. Bu nedenle, eğer istenirse, kendi kendine masajı bir kabartma yüzeyi olan silindir masajları kullanarak ihmal etmeyin.

Çocuklarda anjina (akut tonsillit) tedavisi, aşırı dozdan kaçınmak veya ilaçların doğal bileşenlerine alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasını önlemek için çocuk doktoru danışıldıktan sonra kesinlikle uygulanmalıdır.

Halk ilaçları ile bademcik iltihabı tedavisi yöntemleri

Kronik bademcik iltihabı ciddiye alınması gereken oldukça ciddi bir hastalıktır. Boğazda lenfoid formasyonların enfeksiyonundan kaynaklanır, aksi halde bademcikler denir. Akut tonsillit daha yaygın olarak anjina olarak bilinir ve zamansız ya da ihmalkar tedavi görürse ciddi sonuçlara neden olabilir.

Kronik tonsillit formu tedavi etmek için çok daha kötüdür ve hastadan olağanüstü bir sabır gerektirir. İlaç ilaçları, bir doktorun önceden konsültasyonu olmaksızın alınmamalıdır, ancak geleneksel tıbbın yöntemleri, hastalığı etkilemek için ek önlemler olarak tam olarak kullanılabilir.

Karakteristik olan geleneksel tıp, evde tedavi yöntemlerini tanır, bazen mezunlar hastalara "büyükannenin" reçetelerini sunarlar. Bu durumlarda ana şey makul bir uzlaşmadır, doktor onayladıysanız veya hatta geleneksel olmayan ilaçlar önerdiyse, bu ilaç tedavisini iptal etmez, aksine tamamlar. Kompleks yaklaşım, bademcik iltihabı ve zamanında tedavi bu hoş olmayan ve tehlikeli hastalıklardan kurtulmanızı sağlar.

Bir yetişkinde

En etkili olanları boğaz ve nazofarenksin durulanmasıdır. Bunu yapmak için, bazı geleneksel ve oldukça sıradan durulama sıvıları hakkında çok çeşitli et suyu ve maddeleri kullanın - bu makalenin ilerleyen kısımlarında. Aşağıda listelenen tüm yöntemler bademcik iltihabı için iyi çalışır. Başka bir hastalığınız varsa, başka yemek tariflerine de ihtiyacınız var. Burada, halk ilaçları ile anjini hızlı bir şekilde nasıl tedavi edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ve burada yetişkinlerde halk ilaçları ile farenjit tedavisi tarif edilmektedir.

Boğazınızı yıkamak için birkaç basit seçenek:

 1. Limon suyu, daima ılık suyla seyreltilir.
 2. Calendula Eczane tentür: su bardağı başına 2-3 bardak su.
 3. Paketin üzerindeki talimatlara göre hazırlanan papatya, kaynatma.
 4. Su horseradish suyu ile seyreltilmiş.
 5. Fesleğen yağı veya et suyu.
 6. Birkaç damla iyot eklemek için zayıf bir potasyum permanganat çözeltisi.

Bu tür araçlar iyidir, çünkü acil durumlarda hizmet verebilirler, çünkü malzemelerin çoğu oldukça erişilebilirdir ve her evde bulunur. Eğer problemi daha da ciddiye alırsanız, bir eczane koleksiyonuna sahip olmak daha iyidir (ya da bunları kendiniz saklayın). Bu et suyunun büyük bir avantajı, yüksek verimlilikle birlikte küçük bir maliyet olacaktır. Araçlar sizin için en uygun olanı seçmek, alternatiflere ihtiyaç duyar.

Halk ilaçları ile bademcik iltihabı video tedavisi:

Bitkisel gargara ücretleri:

 1. Aura'nın kökü, kanlı papatya, papatya. Eşit oranlarda alın, kaynatın veya kaynatın sonra su banyosunda demlemek ve sıcak bir halde kullanın.
 2. Kekik, papatya, St. John's wort, okaliptüs ve adaçayı. Ayrıca eşit miktarda al. Bir bardak kaynar su 1 çorba kaşığı alınır. l. kuru karışım. Tümü kaynatın ve biraz ıslatın, filtreledikten sonra durulayın ve durulayın.
 3. Ayr, ısırgan otu, St John's wort, string, cowberry yaprakları ve atkuyruğu tarlası. Tüm karışımı ve 2 yemek kaşığı kullanın. l. Yarım litre kaynar su için.
 4. Taze patates çiçekleri: Bir bardak kaynar su üzerinde bir miktar çiçek salkımına.
 5. Dik kaynar su, yaklaşık 300 ml, beş adet karanfil dökün (baharat) ve en az iki saat boyunca bir termos içinde demlenmeye bırakın.

Patates genellikle boğaz tedavisinde kullanılır. Referans olarak, örneğin, bir patates üzerinde düzgün bir şekilde nefes almayı okuyabilirsiniz. Bitkisel kokuların durulanması ve yutulmasıyla birlikte, bademcik iltihabı için birkaç basit tedavi yöntemi vardır. En iyi öneriler bir doktor tarafından seçilebilir, ancak aşağıdaki orijinal yöntemler semptomları hafifletmeye ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Boğazınızı yıkamak için soda solüsyonunu nasıl yapacağınızı okuyun.

Burada atrofik rinit belirtilerini görebilirsiniz.

Geleneksel olmayan yöntemler

 • Sıcak şampanya ile boğazını çalkalayın. Tıbbın sırrı bilinmemektedir, ancak sonuç iyi olacaktır.
 • Gün boyunca, orijinal çözüm ile durulayın. Tuhaflık, hazırlanan çözümün üç fincanının bu amaçla kullanılmasıdır. İlk önce ılık su ve bir çay kaşığı soda olacak. İkinci kısım tuzlu su ile hafifçe soğutulur. Üçüncü cam, oda sıcaklığında su ile alınır, buna 30 damla sıradan iyodin eklenir. Kurs, anginanın ortadan kalkmasına kadar günde 4-5 kez tekrarlanmalıdır.
 • Aziz John'un çiçeklenme ile birlikte 1 st kaynatılmış su 0,5 l üzerinde demlemek için. l. Çay yerine mümkün olduğunca sık alın ama günde en fazla 5 kez alın.
 • Saflaştırılmış kerosen ile bademciklerin etkilenen bölgelerinin doğru sürtünmesi. Tartışmalı bir tedavi yöntemi, aşırı durumlar için daha uygundur.
 • Suya kadar şekerle dolu rendelenmiş ampul. Günde üç kez 1 çay kaşığı alın ve hamile ve emziren anneler için bile önerilir.
 • Küçük bir parça propolis tamamen yok olana kadar ağzında tutun. İyileşene kadar günde iki kez tekrarlayın.
 • Bir bardak sıcak süt bir bıçak zerdeçal ve karabiber ucunda. Gece belirtileri ve boğaz ağrısı kaybolmadan önce içilir.

Çocuk

Çocuklarda, kural olarak, akut bademcik iltihabı daha yüksek bir sıcaklık ile karakterize edilir, ancak erişkinlerden daha hızlı geçer (tabi ki uygun tedavi ile). Bir yetişkine mükemmel bir şekilde yardımcı olan ürünlerin çoğu çocuklukta kullanılamaz, bu nedenle evdeki tedavi yöntemlerinin özellikleri biraz farklı olacaktır. Çocuğunuz da burun akıntısı varsa, o zaman bağlantı altında çocuklarda soğuk algınlığı tedavisinde halk yöntemleri bulacaksınız.

Boğaz durulama

Genellikle daha önce listelenmiş olan yukarıdaki genel çorbalar için uygundur, ancak bazı maddelerin özgüllüğü çalışmaz, örneğin, bayır suyu veya şampanya. Bitkisel soğuma daha küçük oranlarda alınmalıdır.

Çocuklarda kronik tonsillit tedavisi:

 • Orta boy ampul, kalınlaşana ve homojen hale gelene kadar şurup içinde öğütülür ve kaynatılır. Çocuğunuz henüz 10 yaşında değilse, günde üç kez bir çay kaşığı alın. Daha büyük çocuklar için, dozu ikiye katlayın.
 • Küçük bir propolis parçası, tamamen yok olana kadar ağzınızda tutunur. İyileşene kadar günde iki kez tekrarlayın.
 • Zencefil çayı: küçük bir parça taze kök (erik büyüklüğü) veya 1 çay kaşığı kuru karışım 0.5 litre su dökülür. Daha fazla verim için birkaç diş sarımsak ve bir dilim limon ekleyebilirsin. Çay yerine tüm iyi kaynatın, süzün ve içirin. Çocuklar ve yetişkinler için uygundur.
 • Taze pancarların kaynatılması, küçük bir miktar su ile doğranmış ve kaynatılmış (orta büyüklükte bir kök ürünü için yaklaşık 300 ml). Tüm tahliye ve gargara günde en az üç kez.
 • Yaklaşık üç ay boyunca aç karnına yenen deniz topalak yaklaşık 10 çilek, kalıcı olarak kronik bademcik iltihabı kurtulacaktır. Boğazın durulandıktan sonra kullanın, meyveleri dikkatli bir şekilde çiğneyin.

Bir çocuğu tedavi etmek için zorlarsanız - görev basit değildir, dikkatini dikkat dağıtıcı anlarla, örneğin, bir kaynatma veya orijinal tariflere dökülecek olan olağandışı yemekler ile ilgilenmelisiniz.

Orijinal yöntemler

 1. Taze incirden püresi hazırlayın (önce onları suda kaynatın ve sonra bir karıştırıcı ile öğütün), günde bir çay kaşığı 5 ila 6 kez kullanın. Hemen yutmamak için daha doğru olacaktır, ancak tamamen çözünene kadar ağzınızda tutun. Bu yöntem sadece etkili değil, aynı zamanda çocuklar için önemli olan alışılmadık derecede lezzetli de değildir.
 2. Bir propolis parçası bezelye büyüklüğü her yemekten sonra çiğnemek için.
 3. Ev tavukundan sağlam et suyu, Tuz ve baharatsız pişirilen, sıcaklığını mükemmel bir şekilde düşürür ve boğazda ağrıyı azaltır.

Önleyici yöntemler

Önleme en iyi tedavi! Bu slogan uzun zamandır bir alışkanlık haline geldi, ancak ilişkisini kaybetmez. Bununla birlikte, bademcik iltihabını önlemenin başlıca yöntemleri, diğer yaygın hastalıklar gibi, aşağıda sunulmaktadır.

Nazofarenksin düzenli hijyeni

Bu, burnun yıkanmasıdır. Bütün bir dizi ENT problemi için mükemmel bir sonuç verir. Yıkama için, ılık su kullanılır, ki içinde parfümsüz deniz tuzu hafif, hafif tuzlu bir çözelti haline gelir. Alternatif olarak, her burun deliği suya çekmeli ve ağzından serbest bırakmalıdır. Birkaç eğitim seansından sonra, bu "tekniği" tamamen ustalaştıracak ve bu yararlı bir alışkanlık haline gelecektir. Bu yöntem kronik tonsillit ve nazofaringeal hastalıkları yenebilir. Bu yöntem, uygun bir şekilde yerine getirilmesi koşuluyla, çocuklar için kontrendike değildir.

Video evde çocuk halk ilaçları kronik bademcik iltihabı tedavisi hakkında anlatıyor:

Güçlendirilmesi bağışıklık

Her tür hastalığın en etkili şekilde önlenmesi vücudumuzun doğal savunmasının güçlendirilmesidir. Birçok yol var, günlük egzersizler ve sertleştirme en kolay olacak. Multiputaminlerin düzenli alımı ve rasyonel beslenme de çocuklarda bağışıklık oluşumunda iyi bir yardımcı olabilir.

Akut ve kronik formdaki pansuman, son derece tehlikeli ve sinsi bir hastalıktır; Sık anjina, kardiyovasküler sistemi etkiler ve bir kişinin doğal bağışıklığını önemli ölçüde azaltır. Tedavi edilmeyen anjinanın kısırlığın sebebi olduğu durumlar olmuştur.

Halk ilaçları iyi bir sonuç verir ve boğaz ağrısını azaltmaya yardımcı olur ve hatta iltihaplı odakları giderebilir. Ancak ilaç formları olmayan hastalığın seyrinin ağır formlarında yapamayız. Ayrıca, kendi ilacınızı almanız ve sağlığınızı ve çocuklarınızın hayatını riske atmayın. Diğer araçlar da halk ilaçları ile tedavi edilir. Burada halk ilaçları ile kronik sinüzit tedavisi tarif edilmektedir.bağlantıda halk ilaçları ile sinüzit tedavi nasıl okunur okumak mümkündür.

Tedaviyi reçetelemek için bir uzmana zamanında itiraz edin (ve bu cerrahi yöntemler olabilir), hastalığın seyri üzerinde kontrol sağlayacaktır. Çocuklarda ve yetişkinlerde bademcik iltihabının geleneksel tedavi yöntemleri, boğaz ağrısını oldukça etkili bir şekilde azaltır ve daha hızlı iyileşmeye katkıda bulunur.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Dış (dış) otitis media tedavisi

Kulak sisteminin tüm iltihaplı hastalıklarından, dış kulak iltihabı, hem tedavisi hem de komplikasyonların yokluğu açısından en basit olanıdır.Dış kulak altında, doğrudan aurikulaya ek olarak, 2.5-3.5 cm uzunluğa sahip dış kulakçık kası kastedilmektedir.Her insanda, bireysel kavisli bir yapı ve değişken bir çapla karakterizedir.

Boğazda kuruluk: ilaç ve halk tedavisi

Ağrı ve boğaz ağrısı ile birlikte, içinde kuruluk genellikle sağlıklı insanlarda görülür. Bir kural olarak, bu, nazofarenksin herhangi bir rahatsızlık gelişiminin başlangıcı ile kışkırtır, bu nedenle böyle bir fenomeni göz ardı etmek kesinlikle buna değmez.