Loading

Hidrojen peroksit ile boğaz yıkayın

Durulama, boğaz ağrısının tedavisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Prosedürü günde beş ila on kereye kadar gerçekleştiren kişi, rahatsız edici hislerden kurtulur. Böylece daha hızlı iyileşir. Hasta genellikle boğazını durulamak için hidrojen peroksit kullanır.

Hidrojen peroksit kullanımı için endikasyonlar

Hidrojen peroksit antiseptik ajanlara işaret eder, böylece bu çözelti boğazı durulamak için kullanılabilir.
Tıpın aynı anda birkaç özelliği vardır:

 • mikropların ve pürülan içeriklerin ağızdan alınması;
 • Bademciklerde enflamatuar sürecin azaltılması;
 • rahatsızlık duyumlarının giderilmesi.

Peroksit sadece yüzde üç oranında bir çözelti ile uygulanır.
Bu gibi pozitif özellikler, oksidatif süreçlere yol açan doku yapılarında aktif oksijen varlığına bağlıdır. Lipidler ve DNA hücreleri bu fenomene maruz kalır. Kötü ifade edilen oksidasyon ile, hücreler hızla iyileşme yeteneğine sahiptir. Ama onunla daha yoğun mücadele ederse, ölmeye başlar.

Birçok hasta hidrojen peroksit ile gargara yapmanın mümkün olup olmadığı sorusuyla ilgileniyor? Cevap açık bir şekilde. Ve bunu bilmek için, kullanım talimatlarına bakın. Boğaz boğazını tedavi etmek için% 0.25'lik bir peroksit çözeltisinin kullanılması yeterli olduğunu söylüyor.

İlacın etkisi oksidatif süreçlere katılma yeteneğine dayanmaktadır. Bu nedenle, patojenik mikroplar öldürüldü.
Ancak, oksijen atomlarının sadece zararlı hücreleri değil, aynı zamanda epitel hücrelerini de etkilediğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, çözüme dahil olmanıza gerek yoktur.

Hidrojen peroksit ile uygun boğaz tedavisi

Bakterilerin ve virüslerin yoğun bir şekilde büyümesini durdurmak için, üç önemli duruma uyulmalıdır:

 • odadaki nemi korumak;
 • yirmiden fazla olmayan normal bir sıcaklık oluşturmak;
 • hücreleri oksijen ile sağlayın.

Boğaz ağrısı ile% 0.25'lik bir çözelti kullanılmalıdır. Bu mikropları yok edecek ve pürülan içeriği kaldıracaktır. İlk günlerde iltihaplanma sürecini hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için doktorlar boğazınızı günde on defaya kadar yıkamayı tavsiye eder. Ancak hasta hidrojen peroksit seçerse, özünde manipülasyon sayısı dört katını geçmemelidir.

Durulama sıvısının ortalama hacmi iki yüz mililitredir. Bu durumda, sıcaklık en uygun ve 40 derece olmalıdır. Terapi süresi, hastalığın biçimine ve şiddetine bağlıdır, ancak genellikle yedi ila on gün arasıdır.

Boğazı hidrojen peroksit ile yıkarken, bunun bir panacea olduğunu düşünmeyin. Çözelti, mikropların kısmi tahribatına yol açan, sadece antiseptik bir etkiye sahiptir.

Hidrojen peroksitin seyreltilmesi için yöntem

Durulama için hidrojen peroksit nasıl seyreltilir? Çözümü hazırlamaya başlamadan önce, bileşendeki ajanın yüzde üç çözelti içerdiğine dikkat etmek gerekir. Ancak boğazın yıkanması için, aktif maddenin konsantrasyonunun yüzde 0,25'i geçmediği bir ilaç kullanılmalıdır. Bu durumda nasıl olunur?

Bir çözüm hazırlarken belirli oranlara uymanız gerekir. Hidrojen peroksitin yaklaşık bir kısmı on ila on bir kısım kaynamış suya sahiptir. İlk bakışta, her şey çok zor görünüyor. Ama asıl mesele bunu açıkça anlamak. Yani, yüzde 3 peroksit içeren bir çorba kaşığı, yüz altmış beş mililitre su içinde seyreltilmelidir.

Uygun boğaz durulama

Hidrojen peroksit ile nasıl gargara yapılır? Peroksit durulama işleminin basit bir prosedür olduğu ve maddenin yoğunluğunun herhangi bir şekilde olabileceği düşünülmektedir. Gerçekten de, manipülasyonun uygulanmasında hiçbir şey karmaşık değildir, hayır, ama hidrojen peroksidin oksidanlara atıfta bulunduğunu ve bu nedenle sadece zararlı değil, sağlıklı hücre yapılarını öldürdüğünü unutmayın.

Hidrojen peroksit ile muamele zayıf% 0.25'lik bir çözelti ile yapılmalıdır. Bu durumda, sıvı optimum sıcaklık olmalıdır. Sınırları 38 ila 45 derece arasındadır. Sıcak bir çözüm iltihaplı kabuğun güçlü bir tahriş olmasına ve çeşitli komplikasyonlara soğuk bir yol açabilir.

Bu manipülasyonlar günde üç ila dört kez yapılmalıdır. Tedavi süresi hastalığın biçimine ve derecesine bağlıdır. İğne tamamen yok olana kadar durulama gerekir, mukoza geri yüklenir ve rahatsızlık duyumları kaybolmaz.

Ayrıca, prosedür hastalıktan bir ila iki gün sonra yapılmalıdır. Bu relaps gelişimini önlemek için yardımcı olacaktır.
Hidrojen peroksit kullanımı özellikle sınırlı değildir. Ancak yine de, öksürük, aşırı kuruma ve kızarıklıktan, tonlama ve kızarıklıklardan ilacın bileşenlerine karşı daha fazla duyarlılık sağlamak için kullanılması önerilmez.

Beş yaşın altındaki çocuklar için prosedürü gerçekleştiremezsiniz. Hidrojen peroksit yutulursa, bağırsak boşluğunun mukozal bir zarı yanabilir, mide ve yemek borusu tahriş edebilir.

Anjinada hidrojen peroksit kullanımı

Hastada bademcik iltihabı sıklıkla boğazda morbid hislere eşlik eder. Bir boğaz tıkanıklığı, boyutlarda bademcikler bir artış. Bu hastalık bakteriyel bir enfeksiyona bağlı olarak ortaya çıkar.

Boğazın anjina ile tedavisi esas olarak durulamaya dayanır. Bu amaçla, hidrojen peroksit de kullanılabilir. Peroksidin etkisi, bakterilerdeki membranların tahrip edilmesinden dolayı kararsız bir oksijen atomunun salınmasına dayanır. Pürit içeriği ile etkileşime girdiğinde, peroksit mikropları olumsuz etkiler.

Anjina'nın hidrojen peroksit ile tedavisi, soğuk bir hastalıktan biraz farklıdır. Çözümün tam olarak aynı zamanda artırılması gerekir, ancak eylem mekanizması ve durulama yöntemi değişmektedir.

Boğazın hidrojen peroksit ile karıştırılması, prosedürün günde beş defaya kadar gerçekleştirildiği anlamına gelir. Bu durumda, bu manipülasyonların bir soda çözeltisi ve şifalı bitkilerin infüzyonu ile değiştirilmesi tavsiye edilir. Daha sonra sadece bir antiseptik özellik değil, aynı zamanda bir anti-enflamatuar ve yara iyileşmesi olduğunu kanıtlayacaktır.

Anjina ile sadece durulama yapmak değil, aynı zamanda boğaz ağrısını bir pamuklu çubukla veya bir diskle ıslatmak mümkündür. Bir çare yapmak için yarım çay kaşığı peroksit ve elli mililitre ılık suya ihtiyacınız vardır. Bundan sonra, sonuçtaki sıvıda, pamuk diski emmek ve orofarenks içinde etkilenen alanın tamamını dışarı çıkarmak gereklidir.

Prosedürü yaparken bademcikler bölgesine zarar vermemek için çok dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca, bu tür eylemler kusma refleksini tetikleyebilir.

Gebelik döneminde ve çocuklarda gargara

Birçok gelecek anneler, gebelik aşamasında peroksit ile gargara yapmanın mümkün olup olmadığı sorusuyla ilgileniyorlar mı? Soru çok ilgili, ama kesin olarak cevap vermek zor. Mesele şu ki, gebelik döneminde hormonal arka plan ve bağışıklık sisteminin genel durumu değişiyor. Peroksit kullanımı alerjik belirtilere yol açabilir.

Hamile kadınlar ve çocuklarda bademcik iltihabı durumunda hidrojen peroksit sadece zararlı maddeleri değil, aynı zamanda sağlıklı hücreleri de yıkar. Bu, mukoza zarının aşırı yüklenmesine ve tükenmesine yol açar.
Böyle durumlarda, boğaz için Miramistine, Furacilin, tuzlu su çözeltisi şeklinde daha güvenli ilaçlar kullanmak daha iyidir.

Elinizde uygun bir şey yoksa, peroksit bir kez kullanabilirsiniz. Prosedürün güvenli olması için, bazı tavsiyelere uyulmalıdır.

 1. Çözelti sıcak olmalı.
 2. Aktif içeriğin içeriği% 0.25'i geçmemelidir.
 3. Her işlemden sonra, ağız boşluğunu kaynamış suyla durulayın.

Evde hidrojen peroksit varsa, boğazınızı ve çocuklarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak asıl koşul, çocuğun bu manipülasyonları gerçekleştirebilmesi gerektiğidir. Diğer durumlarda, etkilenen bademciklerin bulaşmasına veya yutulması halinde yan etkilere neden olmayacak güvenli araçların kullanılması mümkündür.

Rahatsız edici hisleri özel dikkatle ortadan kaldırmak için bu aracı kullanın, çünkü her bir organizma bireyseldir ve ilaçlara kendi yöntemleriyle karşılık verir. Bir doktorun önceden konsültasyon gerektirir.

Ilk doktor

Neumyvakin ile hidrojen peroksit ile boğaz nasıl tedavi edilir?

Peroksit ile gargara nasıl

Günün vakti zamanı! Evde şifalı bitkiler, infüzyonlar, çeşitli ilaçlar (ASD, peroksit, soda, vb.) Ile hastalıkların tedavisi için reçete okumadan önce, kendime biraz bahsedeceğim. Arayın Konstantin Fedorovich Makarov - 40 yıllık deneyime sahip bir fito-terapistim. Makaleyi okurken, vücudunuza ve sağlığınıza dikkat etmenizi ve aşağıda açıklanan tedavi yöntemlerini derhal başlatmamayı öneririm. şimdi NEDEN NEDEN söyleyeceğim. Etkinliğini kanıtlamış birçok şifalı bitki, ilaç, bitki var ve bunlar hakkında çok iyi yorumlar var. Ancak madalyonun ikinci bir tarafı var - bu, hastanın kullanımı ve beraberindeki hastalıklar için kontrendikasyonlardır. Örneğin, çok az insan hemlockin tentürünün kemoterapi ile kullanılamayacağını, hem de diğer ilaçları kullanırken hastalığın alevlendiğini ve kafanızın karıştığını bilir. çünkü kendini incitmeyeceksin. Çeşitli terapileri uygulamadan önce bir uzmana veya doktorunuza danışmak daha iyidir. Size sağlık ve doğru şekilde tedavi edilir.

Sayfam sınıf arkadaşlarım, arkadaşlara ekle - ok.ru/profile/586721553215.

Boğazdaki acı hissi, bir durulama uygulayarak rahatlatılabilir. Ağrı belirtileri bademciklerin yıkanması, boğaz ve mukoza zarının nemlendirilmesinden kaynaklanır. Ve durulama çözeltisine farklı aktif maddeler eklerseniz, tedavi daha etkili hale gelecektir, çünkü yara iyileşmesi, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal etki ortaya çıkacaktır. Hidrojen peroksit ile nasıl gargara yapılacağı konusunda, bu yöntemin avantajları ve dezavantajları nelerdir ve bu prosedürü hangi koşullar altında gerçekleştirebilirim, size bu makalede anlatmak istiyorum.

Hidrojen peroksit, kimyasal özelliklerinden dolayı güçlü bir aktif maddedir. Peroksit, insan faaliyetinin çeşitli alanlarında kullanılır: tekstil ve kâğıtları ağartır, ilaç ve gıda endüstrisinde dezenfekte eder, onu temizlik maddesi olarak kullanır ve hatta saçları renklendirir ve kozmetolojide dişleri beyazlatır. Hidrojen peroksitin birçok iyileştirici özelliği vardır, bu nedenle sıklıkla halk ve geleneksel olmayan tıpta kullanılır.

Oksidasyon kabiliyetleri nedeniyle, ilaç harici kullanım için antiseptik ve pratikte topikal uygulama olarak hidrojen peroksit kullanır - ENT. Peroksit hasarlı müköz membranlarla temas etmeye başladığında aktif oksijen açığa çıkar ve hasarlı yüzey protein maddelerden, kandan, irinlerden arındırılır - yani bir dezenfeksiyon işlemi gerçekleşir.

Doktorlar genellikle angina ve stomatit, farenjit ve soğuk algınlığı durumunda garnitür ile peroksit reçete yazıyor. Bademlerin bademciklerden çıkarılmasının en iyi yolu hidrojen peroksittir. Pürülan birikintilerin mekanik olarak yıkanması sürecinde, zehirlenmenin ciddiyetindeki azalmaya ve patojen sayısının azalmasına bağlı olarak, enfeksiyonla mücadelede vücut için iyi bir destek vardır.

Okuma için bilgiler: Topuklar için hidrojen peroksit

Uzmanlar, diş eti hastalığı ve periodontitis için ağızları hidrojen peroksit ile yıkamanızı tavsiye ediyorlar. Etkili, orta kulak ve otitis iltihabında hidrojen peroksit kullanımıdır. Sinüzit ile - peroksit kullanımı ameliyattan kurtarabilir.

Unutmayın, sadece su ile seyreltilmiş bir formda hidrojen peroksit ile gargara yapabilirsiniz. Çözüm iki şekilde hazırlanmıştır:

 1. 100 mililitre ılık su ve bir çorba kaşığı% 3 hidrojen peroksit karıştırmanız gerekecek.
 2. 200 mililitrede bir hidroperit tableti eritin.

Günde 4-5 defadan fazla hidrojen peroksit ile durulayın. Çözeltinin konsantrasyonunu ve gerçekleştirilen prosedürlerin sıklığını gözlemleyin. Bu durumda, hasar ve mukoza yanma korkusuyla tehdit edilmezsiniz. Zorunlu bir durum, prosedürün gerçekleştirilmesinden sonra, diğer maddeler tarafından çalkalama yoluyla bir kırılma bademciklerinin ve tüm ağız boşluğunun yıkanması gerektiğidir. Bunu yapmak için etkili olacaklar:

 • sıradan ılık su;
 • adaçayı kaynatma;
 • "deniz suyu" isminin bileşimi;
 • bir soda çözeltisi;
 • papatya infüzyonu;
 • potasyum permanganatın zayıf bir çözeltisi.

İki bardak hazırlayın - biri durulama için bir peroksit çözeltisi, diğeri ise başka bir yolla (papatya, adaçayı, vb.) Kaynatın. Biraz su peroksit solüsyonunu ağzınıza sokun ve başınızı geriye doğru fırlatınca, "glu-uu-uu" harf kombinasyonunu sürekli olarak telaffuz etmeye çalışın. Böylece, bademcikler, dilin kökü ve farinksin arka duvarı iyi temizlenir. Durulamadan sonra solüsyonu yutmayın!

Okumak için bilgiler: Tarif: soğuktan okaliptüs yağı

Başka bir ilaç ile ikinci cam nedir? Hepsi basittir, diğer camlardan anlamına gelir, peroksit kalanlarını yıkayacak bir boğaz yıkamak için gereklidir. Her seferinde, durulamada, ikinci camdaki solüsyon farklı şekilde hazırlanmalıdır, örneğin, önce bir papatya, sonra zayıf bir potasyum permanganat çözeltisi, vb. "Durulama" nın bu değişimi, tedavinin etkisini büyük ölçüde artıracaktır.

Üç saat aralıklarla hidrojen peroksit ile boğazda durulama yapın, her bir yaklaşım için bir cam. Sadece aşırıya kaçmayın, günde beş kereden fazla peroksit ile gargara yapmayın. Birkaç prosedürden sonra plak tamamen ortadan kalktıysa, artık hidrojen peroksit kullanamazsınız. Sadece et suyu ve otlar infüzyonu ile durulayın.

Yine de, bademciklerin pürülan inflamasyonunu hidrojen peroksit yardımı ile tedavi etmek sadece boğazı durduramaz. Bademcikli hastalar peroksit solüsyonu ile yağlanabilir. Bunu yapmak için, daha yüksek konsantrasyonda bir çözelti hazırlamanız gerekir:% 3 hidrojen peroksit içeren üç yemek kaşığı almak için 100 ml ılık su alın. Hazırlanan ürüne batırılmış pamuklu çubukla bademcikler yağlayın. Aynı konsantrasyondaki bir çözelti, pamuklu çubukla emdirilebilir ve daha sonra leke veya bezler ile emprenye edilebilir.

Diğer yararlı makaleler:

Çocukluğumda annemin bana sodayla gargara yaptığını hatırlıyorum. Bu işlemden sonra ağzımdaki tat hoşuma gitmedi. Şimdi kendime böyle atlamıyorum. Aşırı durumlarda, bir papatya yapabilir ve durulayabilirim. Genel olarak Tonzilotren'i alıyorum. Tadı güzel. ve benim için daha etkili. Acıyı hafifleten ve bademciklerdeki beyaz kaplamayı ortadan kaldıran anti-inflamatuar ilaç.

Gargara sistematik olarak gereklidir. resorptif tabletleri almak kadar doğru. Benim için zor değil, bu yüzden gargaraların yanı sıra Tonzilotren'i de alıyorum. Ondan etki açıktır. kelimenin tam anlamıyla ertesi gün boğaz daha kolay olur.

Çok etkili olan boğaz ağrılı boğaz infüzyonu ile boğaz yıkar. Evinizin herhangi bir eczanesinde papatya çiçeği satın alabilirsiniz. Eve geldiğinde hemen su kaynatın, büyük bir kaşıkla bir litre kavanozu doldurun (bir dağ ile mümkündür) papatya çiçeği. Yeterli su ile doldurun, dört saat olsun. Şimdi, infüzyon soğuduğunda, gün boyunca anjina ile gargara yapmak gereklidir. Sabahları, öğle yemeği saatlerinde ve akşamları prosedürü uyguladığınızdan emin olun.

Acı ile, Lysobact iyi. Durulamayı sevmiyorum, ama tabletler çok şey çözülür, zaman tasarrufu sağlar, özellikle kanama durumunda, tekrar yataktan kalkmak gibi hissetmiyorum. Burada kendimi Lizobakt çözünüyorum. ve bu sırada lizozim kötü bakterileri öldürür ve kendi bağışıklığını güçlendirir.

Sadece sıradan vatandaşlar değil, aynı zamanda doktorlar, insan vücuduna saldıran hastalıkların çoğunun, sinirler yüzünden ortaya çıktığına inanırlar. Ama giderek daha fazla insan bunun durumdan uzak olduğunu ve nedeninin farklı olduğunu anlıyor.

insan organizmasına doğal doğa tüm işlemleri etkileyen ana indeks hücreler H2O2 -hidrojen peroksit üreten lökositlerin ve granülosit oluşan immün sistemi olup. Bu bileşen, vücudu patojenik flora-mantarlar, virüsler, bakterilerin etkilerinden koruyan, bakterisidal bir maddenin rolünü oynar.

Ivan Pavlovich Neumyvakin, hidrojen peroksit ve soda ile aynı anda insan vücudunu korumada bir diğerinin büyük rolünü kanıtlayan temel teori olarak ortaya çıktı.

İnsan bağırsaklarında doğasında bağışıklık sisteminin tüm bileşenlerinin dörtte üçü bu yana, o zaman kötü işlenir tüm gıda, mikrobiyal florasının gelişmesini provoke, bunu çürümeye başlar ve sonuç olarak organizmanın cüruflaşan yol açar. Bağırsakta iki çeşit bakteri vardır:

Proteine ​​bağımlı ürünler, azot içeren ürünleri daha sonra amonyak salımı ile işleme tabi tutar. Şeker bağımlı ayrıştırıcı amonyak ve yararlıdır.

Amonyak işleme süreci ihlal edilirse, o zaman sinir sistemini, karaciğeri, tehlikeli hastalıkların gelişimine neden olmaya başlar. Bunun olmasını önlemek için, Neumyvakin tarafından hidrojen peroksit ve soda ile tedavi edilmesi tavsiye edilen uygun ve tutarlı bir arıtma gerçekleştirerek bağırsakların bağışıklık sisteminin durumunu tespit etmek gerekir.

Soda ve hidrojen peroksit ile Profesör Neumyvakin tedavisi, herhangi bir tabiatın enfeksiyonlarına dayanabilecek, bağışıklığı uyabilecek ilaçlarla bir sıra halinde yer alıyor. Ona göre bu, tüm hayati organları ve insan sistemlerini normal bir halde desteklemek için kullanılan evrensel bir araçtır. Hidrojen peroksit ve soda kullanımı, yaştan bağımsız olarak birçok hastaya kardiyovasküler sistemin durumunu normalleştirmeye yardımcı oldu.

Kronik bronşit, akciğerlerin amfizemi, alerjik reaksiyonların tedavisinde pozitif sonuç vakaları vardır. önerilen dozlarda çekerken hastalar tarafından kullanılan Neumyvakin de Soda ve hidrojen peroksit, gelişimlerinin en erken evrelerinde kanser hücrelerini yok etmek yardımcı olur.

Sodalı hidrojen peroksit solüsyonlarda içsel içme için, yıkama ve kompres şeklinde bir lokal ilaç olarak kullanılır.

Soda ve peroksit içmeden önce, Neumyvakin çok küçük bir dozaj ile solüsyon almaya başlamayı ve bu bileşenlerin hiçbirinin alerjiye neden olmadığını varsayarak önerir. Tedavi ve profilaktik prosedürlerin gerçekleştirilmesi için% 3 peroksit hidrojen kullanılması gerekmektedir.

Hasta bu aracın kullanımına hiçbir kontrendikasyonu olduğuna ikna olduğunu sonra, doğru dozda seçmek gerekir: 50 ml su başına peroksit 1 damla ile başlamak daha iyidir. Böyle bir çözüm günde üç kez, 1 ila 10'luk damla sayısını arttırır. 10 gün boyunca 50 ml başına 10 damla alın. Bu süre zarfında mide içinde hafif bir yanma hissi varsa, vücut tamamen artan doza alışana kadar dozaj düşürülebilir.

Neumyvakin'e göre eş zamanlı soda ve hidrojen peroksit kullanımı, bu bileşenlerin her biri 30 dakika içinde içeri alınmasını sağlar.

Aynı zamanda içinde peroksit ve sodyum bikarbonat alamazsınız, bu sindirim sisteminin çalışmasında olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Osteokondrozun, 0.5 tsp içinde soda çözeltileri alması önerildiğinde. iki hafta boyunca günde 2 kez bir bardak suya, o zaman 10 gün ara vermeli ve tekrar tekrar etmelisiniz.

Bu tedaviye paralel olarak, Neumyvakin bir peroksit kompresinin kullanılmasını önerir. Peroksitle nemlendirilmiş bir peçete, boyun bölgesine yerleştirilir, nemli bir bezle sarılır ve 15 dakika bekletilir. Bu süre zarfında acı verici duygular geçecek ve içerisine alınan soda çözeltisi, atık gemileri ve gereksiz tuz birikintilerini temizlemeye yardımcı olacaktır.

Angina ile mukoza boğazında yatıştırıcı ve yatıştırıcı özelliği olan sodalı süt içildiği bilinmektedir. Ancak bu prosedürle birlikte, 1 çay kaşığı çeyrek fincan içinde seyreltilen hidrojen peroksitin koşulunu ve alımını hafifletmek mümkündür. Bu çözüm ile bademciklerdeki çözeltinin kısa bir gecikmesi ile boğazı durulayın. Böyle bir muamele günde birkaç kez gerçekleştirilmek istenmektedir.

bademcik iltihabı soğuk algınlığı ve -nasmorkom kulak ağrısı, eşlik ise 4-5, her geçit içine damla arasında, peroksit solüsyonu damla burun ve kulak olabilir.

Periodontal hastalık ve diş eti kanaması ile, aşağıdaki bileşim yardımcı olur: 3 g kabartma tozu, 10 damla limon suyu, 20 damla peroksit. Bu bileşik dişler temizlenebilir. Çözeltiyi 10 dakika dişler üzerinde bırakın, daha sonra durulayın ve bir saat boyunca yemeyin.

Bir bardak ılık suda diş ağrısı ile 2 çay kaşığı çözülür. peroksit ve ağız boşluğunu 2 saatte bir durulayın.

Hatırlamaya değer: bir çözüm ya da toz şeklinde soda alımı - tamamen bireysel bir şey. Neumyvakin'in sadece ana önerilerini dikkate almak gerekir:

 • Soda solüsyonları sadece yemeklerden 30 dakika önce aç karnına içilir;
 • küçük dozlardan soda içmeye başlar;
 • soda kaynar suda çözülür.

Profesör gastrointestinal hastalıklara ve vücudun genel olarak sarkmasına karşı koruyucu bir önlem olarak, 1 çay kaşığı soda çözeltisi hazırlanmasını önerir. soda ve bir bardak kaynar su. Daha sonra, günlük su alımıyla (1,5-2 litre), bu çözeltinin her bir suya 10-15 damla kadar ekleyin.

Neumyvakin'e göre, vücudun hidrojen peroksit ile intravenöz temizlenmesine başlamadan önce mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Bu tür bir arıtma yönteminin, dokuların oksijen ile doyurulmasını geliştirmeye ve metabolik süreçlerin hızını arttırmaya yardımcı olmasına rağmen, doktorlar tarafından tespit edilebilen kontrendikasyonları hesaba katmak gerekir.

İlacın intravenöz uygulanması sistemi dikkatli bir hazırlık ve beceri gerektirir, bu nedenle bu prosedürü profesyonellere emanet etmelisiniz. Başlamak için 20 cu hazırlamalısınız. bir şırınga. 20 ml tuzlu su çözeltisi üzerinde 0.4 ml peroksit alır. Çözelti 2-3 dakika içinde yavaş yavaş damar içine enjekte edilir. Zamanla, peroksit dozu 0.1 küp artar. Optimal doz -20 ml başına 1 ml tuzlu çözelti.

İntravenöz prosedürler, her enjeksiyon için 9 gün boyunca her gün gerçekleştirilir. 2-3 haftalık tedaviden sonra, işlem 20 ml salin başına 1 ml peroksit dozu ile 21 günden fazla olmamak üzere haftada 2-3 kez gerçekleştirilir.

Saflaştırma işlemi sırasında, atomik oksijenin oluştuğu hidrojen peroksidin ayrışması meydana gelir ve bu da patojenik mikroorganizmaları yok eder. Bu fenomen vücudun özel bir reaksiyonuna neden olabilir - vücut ısısı artabilir, bu nedenle ilk enjeksiyonlar küçük bir doza sahip olmalıdır.

Bireysel olarak, bu tekniği kullanmadan önce, bir doktor konsültasyonu gereklidir. Unutmayın: kendini iyileştirmek sağlığın düşmanıdır.

Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarına bunu anlat →

hidrojen peroksit ile tedavi yeni bir evrensel profilaktik ajan, içinden önlenebilir felç, kalp krizi, ateroskleroz ve akut damar hastalığı ortadan kaldırır. Profesör Neumyvakin hidrojen peroksit (H2O2) üzerinde çalıştıktan sonra, kendi üzerine uyguladı ve tüm özelliklerini hissedince, ilaç yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Hidrojen peroksit, çeşitli enfeksiyonlar ve hastalıklar için kullanılır, virüslere, bakterilere ve mantarlara karşı iyi korur. Bu ilaç sayesinde, bağışıklık sistemini harekete geçirmek mümkündür ve yaşamsal süreçleri desteklemek ve vücudun herhangi bir hastalık ve enfeksiyona karşı ayakta durmasına yardımcı olmak için evrensel bir araçtır. Neumyvakin'in kendi sözleriyle, hidrojen peroksit hepsi tedavi edilebilir.

İlk olarak, hidrojen peroksit, sadece kardiyovasküler hastalığa karşı kullanılmış ve daha sonra onun yardımı ile ayrıca alerji, bronşit ve amfizem davranabilirsiniz keşfetti. İlaç, kanser hücrelerinin yok edildiği, yağların damarların duvarlarından çıkarıldığı ve löseminin tedavi edildiği bu özelliklere sahiptir. İlacın kontrendikasyonları yoktur, sadece dozu doğru bir şekilde hesaplamanız gerekir.

İlaç alırken, midede hafif bir yanma hissi nedeniyle endişelenmemelisiniz, eğer ortaya çıkmışsa, ilacın dozuna vücut alışana kadar indirilmesi gerekir.

Vücuda giren hidrojen peroksit suya (H2O) ve atomik oksijene (O) ayrışır. Ve insan yaşamı için mücadeleye giren, ancak sadece doğru uygulama koşulu altındadır. Hidrojen peroksit ile tedavi özellikle C vitamini varlığında etkilidir, bu nedenle bu tedavi sırasında bu vitaminleri bir draje olarak almak veya C vitamini içeriği yüksek olan yiyecekleri yemeye önerilir.

Peroksitin sadece bir aç karnına, yemekten yarım saat önce ya da yemekten 2 saat önce geçmediğini unutmamak önemlidir. Önemli not: hidrojen peroksit ile tedaviye başlamadan önce vücudunuzu toksinlerden arındırmalısınız. Karaciğeri temizle. eklemler, kan, böbrekler.

Hidrojen peroksite dayanan ilaçlar çeşitli bitki özlü maddeleriyle birlikte alınabilir, ancak ilaçlarla birleştirilemez. İlaçlar H2O2 ile tedaviden sadece yarım saat sonra kullanılabilir.

ilaç aç karnına 50 ml su günde üç kez dilüe 1 damla başlamalıdır: hastalıkların çoğu alınması için genel kurallar aşağıdaki gibidir. Artış durdurma -.... 10'dan fazla damla almak için 10 damla getirecek gibi günlük 3 günde 50 ml su için günde vb 3 damla, 2 take 2 damla yani resepsiyon, 1 damla eklemek gerekir bir anda alamazsın. Yani 10 gün 10 damla içersin. Sonra 3 gün mola. Bir aradan sonra, 10 gün boyunca günde 10 kez 10 damla peroksit alın. Sonra 3 gün mola. Ve böylece. Hidrojen peroksit ile yapılan işlem ömür boyu sürülebilir.

• Sinüziti hidrojen peroksit ile tedavi etmek için 15 damla bir çorba kaşığı su içinde çözülmeli, sonra pipetlenmeli ve burun içine daldırılmalıdır. Sonra salgılanan mukusu dışarı üflemek iyidir.

• Osteokondrozun hidrojen peroksit ile tedavisi: omurganın servikal kısmında ağrı meydana geldiğinde, ağrılı hisleri hafifletmek için bir H2O2-kompres uygulanmalıdır. Sıkıştırma şu şekilde yapılır: doğal dokudan bir peçete alınır, bir peroksit solüsyonu ile nemlendirilir, boynuna uygulanır, polietilen ile kaplanır ve daha sonra 15 dakika boyunca kompresin tutulması gerekir. Bu tür manipülasyonlar birkaç kez tekrarlanırsa, ağrı geçecektir.

• Anjina ile, bir bardak suyun bir çeyreğinde ilacın bir çay kaşığı sulandırınız. Ağzı ve boğazı bu solüsyonla durulayın. böylece sıvı bademcikler üzerinde kalıyor. Daha iyi etkililik için, bu tedavi günde birkaç kez yapılması arzu edilir.

• Kulaklarda veya soğukta ağrı olduğunda, ilaç her burun deliğine veya kulağa 3-5 damla damlatılır.

• Neumyvakin'e göre hidrojen peroksit periodontal hastalık ve diş eti kanaması ile tedavi edilebilir. Bunun için 3 g kabartma tozu için 10 damla limon suyu, 20 damla H2O2 damlatın ve elde edilen karışımla dişleri fırçalayın. Bundan sonra yemeyin, ağzınızı yıkamayın ve 10-15 dakika boyunca içmeyin.

• Ağrılı bölgelere kompres uygulanması tavsiye edilir. Bir hidrojen peroksit çözeltisi ile nemlendirilmiş bir bez: çözelti, bir bardak su içinde üç çay kaşığı peroksit içerir. Bir saatin çeyreğinden sonra, kompres çıkarılır ve alan temiz bir H2O2 çözeltisinde nemlendirilmiş bir doku ile silinir. Parkinson hastalığı ve multipl skleroz ile tüm vücudu hidrojen peroksit ile silmek faydalıdır.

• Hidrojen peroksit tedavisi aynı zamanda diş ağrısı ile de yardımcı olur. Bunu yapmak için, 100 ml su içinde 2 tablet hidroperit çözün ve ağız mümkün olduğunca uzun durulayın.

Kaynaklar: Henüz yorum yapılmamış!

Giderek daha fazla uzman hidrojen peroksitin iyileştirici özellikleri hakkında konuşuyor. Birçoğu birçok hastalığın tedavi edilebileceğini iddia ediyor. Prof dahil olmak üzere birçok uzmana göre. Neumyvakin, ülkemizden hidrojen peroksit kontrendikasyonları yoktur, istisnalar sadece bireysel hoşgörüsüzlüklerdir. Dahası, bu çare, en korkunç olanlar da dahil olmak üzere bilinen tüm hastalıkları tedavi edebileceğini iddia ediyorlar.

Hidrojen peroksit, tüm metabolik süreçlerin düzenleyicisidir ve bu nedenle hastalıklı organizma üzerinde çok çeşitli etkilere sahiptir. Bu araç sayesinde hastalar aşağıdaki hastalıklarla başarılı bir şekilde baş edebilirler:

 • KBB organlarının hastalıkları: rinit, farenjit, pürülan otitis, vb.
 • Bulaşıcı hastalıklar: ARVI, grip, bademcik iltihabı, bronşit, pnömoni vb.
 • Kardiyovasküler sistem: iskemik kalp hastalığı, inme, varisli damarlar.
 • Metabolizmanın hastalıkları: diyabet, immün yetmezlikler.
 • Nörolojik hastalıklar: inme, multipl skleroz, osteokondroz.
 • Diş Hekimliği: çürük, stomatit, diş eti iltihabı, periodontitis, periodontitis.
 • Solunum sisteminin kronik hastalıkları: akciğer kanseri, amfizem, bronko-statik hastalık.
 • Cilt hastalıkları: egzama, kanser, mantar.

Bu, hidrojen peroksidin baş edebileceği hastalıkların sadece küçük bir listesidir.

Bu ilacın çeşitli tedavileri vardır:

 • (Diş peroksit ağartma, rinit, sinüzit, otit, kesik ve sıyrık işleme, mantar lezyonlar ve siğiller losyonlar tedavisinde batırılmış hasta yerleri tamponlar oral ve diş eti hastalıkları, durulama, ek tedavisi için) Harici uygulama.
 • Dahili uygulama (resmi tıp tarafından tanınmayan bir yöntem dünyanın bireysel kliniklerinde uygulanmaktadır). Tedavi, önerilen dozları gözlemlerken doktorun sıkı gözetimi altında gerçekleştirilir. Tek doz 10 damla (sadece suda çözünmüş) ve günlük - 30 damla% 3'lük solüsyonu geçemez. Herhangi bir olumsuz reaksiyon meydana gelirse, ilacı hemen almayı bırakın veya dozu en düşük seviyeye indirin.
 • İntravenöz kullanım (bu yöntem aynı zamanda resmi tıp tarafından tanınmadı, birçok bilim adamı onu reddetmek ve düşmanlıkla onu tedavi, ama daha doktor kendisine eğilimi gibi klinik batı kliniklerde (Ch.Farra, U.Duglasa) ve Rus doktorlardan verimli çalışması sayesinde IP Neumyvakin).

En yaygın hastalıklarda hidrojen peroksit kullanımını düşünün.

Profesör Neumyvakin ve arkadaşları, hidrojen peroksiti en güçlü koruyucu ajan olarak ve ayrıca birçok hastalığa karşı mücadelede ana ilaçlardan birini kullanıyorlar. Hidrojen peroksitin aktif kullanımı, kardiyovasküler hastalıkların tedavisi ile başlamış, daha sonra kronik bronşit, alerji, rinit, sinüzit tedavisinde kullanılmıştır. Bu ilaç, fitopreparasyonları almakla paralel olarak alınabilir, fakat farklı ilaçlarla değil, en az 30 dakika olmalıdır.
Sinüzitin hidrojen peroksit ile tedavisi şu şekildedir:

 • Bir çorba kaşığı su içinde çözülmek için 15 damla peroksit, burnunuzu gömün.
 • Sonra dikkatlice salgılanan mukusu dışarı üfle.

Burundaki polipler, burun boşluğu ve paranazal sinüslerin mukozasını etkileyen kronik bir hastalıktır. Sıklıkla, bu hastalık ile savaşmak için hidrojen peroksit kullanılır. Tek bir dozda birkaç damla kırlangıçotu eklenir. Peroksit ile kombinasyon halinde, kırlangıçotunun suyu hızla kan içine emilir ve iyi bir sonuç çok daha hızlı bir şekilde elde edilir.

Anjina tedavisi antibakteriyel ilaçlar almaktır anjina içinde hidrojen peroksit ile durulayın sadece bir ek. Bu çare bademciklerin plaktan temizlenmesi için etkilidir.

Yani, anginada hidrojen peroksit ile gargara nasıl? Boğaz, sadece suda çözünmüş hidrojen peroksit ile durulanır. Çözelti aşağıdaki gibi hazırlanır:

 • 100 ml su içinde% 3 peroksit içeren bir yemek kaşığı ekleyin.
 • İkinci seçenek: 1 tablet hidroperitin çözünmesi için 200 ml su içinde (bu, kuru formda, tabletlerde hidrojen peroksittir).

Gargara, 3 saatten fazla bir mola ile günde 4-5 kez olmalıdır. İşlemden sonra, ağız ve bademcikler durulayın, bu başka bir durulama kullanın: basit ılık su, soda çözeltisi, adaçayı suyu, papatya çiçekleri tentürü ve diğerleri.

Birçok doktor, ölümcül hastalarının hayatını uzatan ilaçlar, tüm hastalıklar için bir derde deva bulmaya adamıştır. Bazen etkili ilaçlar bize çok yakındır. Harika bir keşif, kabartma tozu veya bazı ünlü bitkilerin tıbbi özellikleriydi. Bazı bilim adamlarına göre bu tür benzersiz bir ilaç, hidrojen peroksittir. Tıbbi özellikleri sadece yerli doktorlar tarafından değil, aynı zamanda yabancı doktorlar tarafından da incelenmiştir. Neumyvakin bu alanda olağanüstü bir uzman oldu. O, hidrojen peroksit ile yapılan tedavinin, hücresel düzeyde birçok sağlık sorunundan kurtulmaya yardımcı olacağını savunuyor.

İnsan vücudu - dışarıdan bakteri ve virüslerin tehditlere karşı dayanabilmesi yeteneğine sahip bir kompleks kendi kendini düzenleyen sistem ve olasılık yaşamın değişen koşullara uyum sağlama yeniden inşa edilmesi. Basitçe söylemek gerekirse, bu yetenek bağışıklık denir. Bağışıklık sisteminin hücreleri, lökositler ve granülositler olarak adlandırılır, patojen mikroflorayı öldürmek için doğal hidrojen peroksit salgılar. Eylem prensibi şöyledir: Hidrojen peroksit, bakterileri, virüsleri ve mantarları öldüren güçlü bir oksitleyici atomik oksijene ayrışır.

Hidrojen peroksit sadece bağışıklık sistemi tarafından serbest bırakılmaz. İnsan vücudunun birçok dokusu, birçok biyolojik süreç için hidrojen peroksit üreten peroksizomlar ve organelleri içeren özel hücreler içerir ve daha sonra bölünür. Bu gibi işlemler yağ asitlerinin oksidasyonunu, hormonların sentezini, glisemik reaksiyonları, hücrelerde enerjinin bölünmesini, amino asitlerin ve pürinlerin bölünmesini, safra asidinin sentezini içerir.

Tıpta hidrojen peroksit antiseptiktir. Hasarlı deri ile temas ettiğinde, oksijenin serbest kalması ve yaranın bir süre temizlenmesi ilginçtir. Birçok kişi yanlışlıkla hidrojen peroksitin zarar görmüş cildi sterilize ettiğine inanmaktadır, ancak bu madde belirli bir süre için mikroorganizma sayısını azaltır, daha sonra birkaç kez daha kullanılmalıdır.

Bu antiseptik aktif olarak kullanılan tıpta birkaç yön vardır. Önleme ve tedavi olabilir. Neumyvakin tarafından üretilen hidrojen peroksit hemen hemen tüm hastalıklar için kullanılabilir. Ancak geleneksel tıp, uygulamasının yönlerini biraz daralttı. Bu madde, örneğin pigment lekelerini ciltten veya belirli krem ​​ve tabletlerin üretiminde kaldırırken, kozmetikte popülerdir.

Neumyvakin, anjina ve diğer boğaz hastalıkları vakalarında hidrojen peroksit tedavisini şiddetle tavsiye etti. Bu yöntem, geleneksel tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak durulama çözeltisi yapmak için peroksidin tam dozajını bilmek önemlidir. Sonuçta, bu madde mukozayı yakabilir.

Cerrahları ve diş hekimlerini işlerinde kullanmayı severler. Bu alanlarda uzman hekimler için hasarlı bölgenin hızlı dezenfeksiyonu gereklidir. Bu görevle, en iyisini yapan peroksittir. Bu arada, birçok cerrah zamanla kimyagerlerin yaraları daha hızlı temizlemek için% 3'ten fazla bir çözüm yaratmasını talep etti. Bu yüzden de tıbbi çevrelerde aktif olarak kullanılan perhidrol adı verilen yeni bir ilaç ortaya çıktı. anjin, stomatit ile gargara yaralar, deri tedavisi için geleneksel tıbbında ve hidrojen peroksit ve diğer hastalıkların ilerlemesi sırasında bir% 3,% 0.25 ve% 1 çözelti olarak da uygulanabilir.

Hidrojen peroksit, tümör büyümeleri, diabetes mellitus, multipl skleroz, HIV, inme ve kalp krizi gibi çeşitli ciddi hastalıkları tedavi etmek için yüz yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır. Batılı tıp bilim adamları arasında, bu tedavi yönteminin ilk keşfisi Amerikalı doktor Douglas idi. BDT ülkelerinin topraklarında, dar çevrelerde bilinen Profesör Neumyvakin, hidrojen peroksiti ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele etmenin en etkili yollarından biri olarak ele almıştır. Bu maddeyi tıp biliminde kullanma problemini incelemek için uzun yıllar ayırdı. Toplanan bilgilere ve pratik araştırmanın sonuçlarına dayanarak, bilim insanı, insan sağlığını korumak için bir maddenin kullanılma teorisini formüle etmiştir. Profesör Neumyvakin'i incelemek için, hidrojen peroksit tedavisi, bu maddenin vücut tarafından üretildiğinden, birçok biyolojik reaksiyon üzerinde de yararlı bir etkiye sahip olması gerektiği argümanına dayanarak başladı.

Peroksitin insan vücudu üzerindeki etkilerinin araştırılması, 20. yüzyılın başlarında başlamıştı. Bilim adamları, yardımlarıyla vücudun hücrelerini atomik oksijen aldıklarını keşfettiler. Özellikle, solunum sırasında giren moleküler oksijeni değil, onun etkisi sayesinde, yaşamsal aktivitenin gerçek bir kaynağıdır ve etkili tedaviye yardımcı olur. Neumyvakin tarafından hidrojen peroksit, atomik oksijenin ana kaynağıdır. Bu olmadan, vücut kalsiyum ihtiyacını sağlayan, yağ, protein ve karbonhidrat, doku ve organ sistemlerinin, hormonların üretimi, insülin, kan plazma glukoz taşıma eğitim ve sindirim geçmez.

Ivan Neumyvakin kendi tecrübesi ile hidrojen peroksit tedavisi üzerinde çalışmış ve pratiğindeki hastalara uygulamıştır. Bağışıklık süreçlerinin çoğunun sindirim sisteminde meydana geldiğine inanıyordu. Şeması oldukça basit. Vücut sindirim sistemi tarafından işlenen yiyecek alır. Bağırsakta, bu işlemde bölünmüş ve sentezlenen hayati maddeler sindirilir. Ama genellikle altı veya tehlikeli ürünlerin kullanımında onlarla sağlığa ilk bağırsak, sonra kan ve vücuttaki tüm hücreleri kirleten toksinleri tehlikeli hareket ederler. Bu gibi durumlarda, bağışıklık sistemi halinde, genel sağlığına, özellikle olumsuz etki yansıtılır ve tehlikeli hastalık gelişimine neden olabilir patojenleri mücadele etmek için hidrojen peroksit gerekli miktarda üretemez.

Kölenin derecesini kontrol etmek için Dr. Neumyvakin, hastaların 2 çorba kaşığı saf pancar suyu almasını önermiştir. Böyle bir testten sonra idrar farklı bir renge dönüşürse, böbreklerin ve karaciğerin filtrasyon ve zararlı maddelerden korunma işlevleriyle baş edemediği anlamına gelir. Ivan Neumyvakin, bu organizmanın durumunu son derece tehlikeli olarak görüyor ve herhangi bir hastalığın gelişmesinin altta yatan nedenini ortadan kaldırmaya çağırıyor.

Peroksidin önerildiği hastalıkların listesi oldukça geniştir. Birincisi, peroksid temelli ilk çalışmaların yardımıyla bertaraf edilen onkolojik hastalıklardır. Neumyvakin, toplum için son derece önemli bir öneme sahip olan köşe taşı olarak hidrojen peroksit ile kanser tedavisi yaptı. O zamanlar, kanser insanları kendi hızlarında korkuttu. Özellikle hava kirliliğinin yüksek olduğu şehirlerde bu hastalık önde gelen bir konuma sahiptir. İkinci sırada kardiyovasküler bozukluklar vardır. Bu, çeşitli lösemi formları, akciğer hastalığı, üst solunum yolu hastalıkları, alt sırt ağrısı, multipl skleroz, obezite, solunum yolu virüs enfeksiyonları, deri iltihabı, kadın hastalıkları ve diğerleri de ifade tedaviye iyi cevap verir.

Hidrojen peroksidin yanı sıra diğer herhangi bir tedavi yönteminin kullanımına, olası riskleri, sonuçları ve sonuçları gerçekleştirerek tam sorumluluk bilinciyle tam olarak yaklaşmalıdır. Birçok yazar ve doktor peroksit almak için şemayı tanımlamaktadır, ancak bu teknik en etkili değildir. En yaygın yanlışlık, insanların eczane içinde peroksit almaları ve doğrulanmamış bilgilere göre tedavilerini reçete etmeleridir. Böyle bir madde genellikle karaciğer, mide, bağırsak ve böbreklerin sağlığına zarar verebilecek zararlı katışıklıklar içerir. Birçok uzman, oral uygulamanın düşük etkinliğini ve uzun vadeli sonuçlarını doğrulamaktadır.

Neumyvakin tarafından reçete edildiği gibi, tarifleri aşağıda verilen hidrojen peroksit ile muamele esas olarak ilacın intravenöz uygulamasıyla gerçekleştirilmelidir. Hastalara göre, dikkate değer gelişmeler, 15-20 damlalıktan oluşan bir tedavi sonrasında gözlenmiştir. İlacın intravenöz veya intra-arteryel uygulamasının çeşitli faktörlerle komplike hale gelmesi durumunda profesör, enjeksiyonlara karşı etkinlik bakımından daha düşük olmayan rektal uygulama tekniği geliştirmiştir. Bu yöntemle, bağırsak ve safra kesesi durumunun ek muayeneleri zorunludur.

Terapötik kursa hazırlanmadan önce, tedavi sırasında diğer ilaçları almamak daha iyi olur. Tüm diğer ilaçların, peroksitin vücuda girmesinden 40 dakika önce ve 40 dakika süreyle kullanılması kesinlikle yasaktır.

Tedavi sürecinin başlamasından önce, diyet hakkında düşünmeli ve sağlıklı, sağlıklı ve kolay sindirilebilir yiyecekler içeren bir menü hazırlamalısınız.

KBB hastalığının bu tür tedavisine mükemmel bir şekilde boyun eğiyor. Sinüzitimi hidrojen peroksitle tedavi etmek için Neumyvakin'i denedim. Onun tavsiyesi üzerine, tam ders için, ilacın 15 damla almanız gerekir, sonra bir çorba kaşığı su ile karıştırın. Bu konsantrasyonda, mukus çıkarılırken, sol ve sağ burun pasajlarında dönüşümlü olarak çözeltiyi kazmanız gerekir.

Sadece sinüzit ile değil, Neumyvakin hidrojen peroksit kullanıyordu. İltihabın giderilmesi için kulakları da bu maddeyle tedavi etti. Tedavi Bu şemada altında yer almalıdır: çözülmüş, 50 ml su, içinde 5 mililitre (1 çay kaşığı) ilaç 3-5 günde beş kez her kulak içine damla, pipet yardımı ile aşılanan alır. Hastalar böyle bir tedavinin oldukça etkili olduğunu doğrulamaktadır.

Diş doğasının birçok problemi peroksit tedavisinin yardımı ile çözülebilir. En çok suya yapışmış diş ağrısı, iki tablet hidroperitis solüsyonunu yarım fincan su içinde çözdüğünüzde ve her 3 saatte bir ağız boşluğunun yoğun bir şekilde durulanması halinde geçer. Zehirlenmeden (veya basit bir deyişle, kötü nefes), dişlerinizi evde pişirilebilen özel bir karışımla fırçalayarak kurtulmak kolaydır. Bunu yapmak için, 1 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı peroksit ve 3 gram kabartma tozu karıştırın. Bu yöntem, bu yöntemi kullanan kişilerin dediği gibi, periodontal hastalığın tedavisi için de uygundur.

Tıp, HIV ve diyabet gibi ciddi hastalıkları henüz tam olarak iyileştirmemektedir. AIDS tedavisinin sonuçlarının test edilmesi Amerikalı profesör Douglas tarafından yapıldı. Yazısında, bu tür tedavinin yüksek etkililiğine dikkat çeker: bir buçuk aylık peroksit enjeksiyonu sonrasında, HIV'in son aşamasındaki hastalar kendi yaşam alışkanlıklarına dönerler ve hatta spor yapma ve oynama becerisini kazanırlar.

Halen hidrojen peroksit kullanarak kanser tedavisinin etkinliği kanıtlanmıştır. Bu alandaki en son keşifler, kanser ile vücudun kendi başına ürettiği peroksit miktarının önemli ölçüde azaldığını göstermiştir. Ek olarak, kanser hücreleri oksijen eksikliği ile gelişir. Daha önce de belirtildiği gibi, hidrojen peroksit vücuda atomik oksijen verir, yani kanser riskini azaltır.

Neumyvakin'in keşfettiği tariflerde, diyabetin hidrojen peroksit ile tedavisi de enjeksiyon yoluyla gerçekleşir. Profesörün kendisi tarafından kendi yöntemiyle denenen yöntemlerden birinde, ilacın saline ile karıştırılması kullanılır. İlacı şu oranlarda hazırlamak gerekir: 20 ml salin, 0.3-0.4 ml% 3 hidrojen peroksit konsantrasyonu. Enjeksiyon, günde bir kez 1-2 dakika boyunca 20-tikotik bir şırınga ile takip edin. Günlük olarak, hidrojen peroksidin dozajını 0.1 ml arttırmak gerekir. Tabii ilacın 8-9 enjeksiyonları, o zaman iki haftadan bir aya kadar bir mola almanız gerekir. Aradan sonra ilacın 1 ml ilacı haftada 2-3 kez vücuda enjekte etmeye devam eder.

rejimi tarif detaylar rağmen Neumyvakin ve Amerikalı uzmanlar - Farr ve Douglas, kuvvetle tıbbi gözetim altında enjeksiyonları gerçekleştirmek ve kendi kendini tedavi kaçınmaları önerilir.

Patojenlerin neden olduğu diğer hastalıklardan kurtulmanın birçok örneği vardır. Bu nedenle, mantarın hidrojen peroksit ile muamelesi Neumyvakin, bu mantarların birçok ilaca dirençli olmasına rağmen oldukça etkili olduğunu belirtmiştir. İnsanın dışarıdan gelen tehditlere karşı direnme konusundaki doğal yeteneğini geliştirerek olumlu bir etki elde edilir. Neumyvakin'in tarif ettiği bir dizi tıbbi deneyden sonra, prostatitin hidrojen peroksit ile tedavisi tamamen yeni bir seviyeye ulaştı. Gördüğünüz gibi, bu madde alışılmış sağlık durumunun birçok ihlalinden kurtulmaya yardımcı olan evrensel bir ilaçtır.

Profesör, bu gibi durumlarda her türlü tedavinin kullanılabileceğini dikkatle incelemiştir. Neumyvakin tarafından yapılan hidrojen peroksit, maddenin doğru uygulanmasıyla herhangi bir komplikasyona neden olmamalıdır. Profesör bu yöntemin kontrendikasyon olmadığını iddia ediyor. Ancak, bu maddenin kullanımı sırasında bazı önlemler var, Neumyvakin diyor. hidrojen peroksit ile tedavi, hasta referansları bu sözü hemofili kullanılamaz, hemolitik anemi, afibrinojemili, trombositopenik purpura, kapillyarotoksikoz. Profesör 5 yaşın altındaki çocukların peroksit ile tedavi edilemeyeceğine özellikle dikkat etti.

Bu tedaviyi seçerseniz, Neumyvakin tarafından hidrojen peroksit kurallara göre kesinlikle kullanılmalıdır.

 • İntravenöz olarak uygulandığında, bu madde başka tıbbi ürünlerle karıştırılmamalıdır.
 • Damar iltihaplı ise, bu ilacın kullanımı kontrendikedir.
 • Peroksit tedavisi sırasında, alkol ve sigara içmemelisiniz.
 • Neumyvakin, ilaca hızlıca giremez, uyarır. Hidrojen peroksit tedavisi, hasta değerlendirmeleri de bunu doğrular, yavaş intravenöz veya intra-arteryel uygulama ile tedavi edilmelidir. Aksi halde, acı verici hislere yol açan pek çok kabarcık oluşur.
 • Tedavi bir uzman gözetiminde olmalıdır. Peroksitin vücuda girmesi, devlette keskin bir bozulmaya ve sıcaklıkta bir artışa neden olabileceğinden. Birkaç enjeksiyondan sonra, bu reaksiyon oluşmaz, ancak ilk 2-3 prosedür bir doktorun gözetimi altında olmalıdır.
 • Prosedürden sonra, bedeni fiziksel olarak yüklememek, uzanmak veya sessizce oturmak önemlidir. Ayrıca bal ile çay içebilirsiniz, kullanılan tedavi ile birlikte vücut üzerinde hareket etmek yararlı olacaktır.

Sırasıyla, resmi ilaç, standart altı bir ilaç kullanırken vücut için ciddi sonuçlara karşı uyarır. İntravenöz olarak H2O2 solüsyonlarının infüzyonu sadece doktorların kontrolünde reçete edilebilir. Bu durumda, uzmanlar, Neumyvakin damlasına göre, çok yavaş bir şekilde vücudun çeşitli hastalıkları ile uygulanan yöntemin uygulanmasında deneyim sahibi olmalıdırlar. Gaz embolizminin oluşmasını önlemek için ilacı bir şırınga ile tatbik etmek arzu edilmez.

Neumyvakin'e göre hidrojen peroksit, bir kişinin gençliğini korumak için etkili bir araç olarak kabul edilir. Geleneksel tıbbın uzmanı olan profesör Ivan Pavlovich, bu ilacın günlük kullanımını önermektedir. Bunu yanlış bir yaşam tarzı ve sağlıksız diyetin, vücudu korumak zorunda olan doğal hidrojen peroksit üretimine müdahale etmesi gerçeğiyle açıklıyor.

Hidrojen peroksit olumlu, zihinsel aktiviteyi etkileyen genel olarak yaşam için gerekli yapılara hasara karşı korur, enfeksiyon nedenleri öldüren kan damarlarını genişletir, hormonal süreçleri düzenler - bu beden ve hastalığın tedavileri işleyişini normalleştirmek için yardımcı olur:

 • soğuk algınlığı;
 • alerji;
 • baş ağrısı;
 • kronik bronşit;
 • akciğerlerin amfizemi;
 • ikinci tip diyabet;
 • lösemi;
 • bel ağrısı;
 • sindirim sistemi hastalıkları;
 • ağız boşluğu hastalıkları;
 • kardiyovasküler sistem hastalıkları;
 • cilt hastalıkları;
 • KBB hastalıkları;
 • kanser hücreleri.

Ladyzhnikov Neumyvakin, araştırma ve deneyim yıllar sonra, hidrojen peroksit ile yapılan uygulama, vücut hücreleri, doku yenilenmesi ve yaşam ömrünün toksinlerin atılmasını, oksijenasyon teşvik ettiğini kanıtlamak için başarmıştır.

Ivan Pavlovich tarafından oluşturulan H2O2 genel uygulama şeması oldukça basittir. İlk gün sabahları, öğleden sonra, öğleden sonra ve akşamları elli mililitre su içinde seyreltilmiş yüzde üç ilacın bir damlasını kullanmanız gerekir.

İkinci günde, elli mililitre suya iki damla eritmeniz ve üçüncü günde üç kez - aynı anda birkaç kez içmeniz gerekir. Ve böylece dozu 10 gün sonrasına kadar düşürün, ondan sonra on günde bir damla on damla içilir. Şimdi üç gün mola verebilir ve üç gün arayla on gün boyunca on damla içmeye devam edebilirsiniz.

İlaç çözeltisini yemekten iki saat sonra veya yarım saat önce kullanın.

H2O2 ve intravenöz olarak alabilirsiniz, ancak bu yöntemle son derece dikkatli olmanız gerekir: Bu en tehlikeli olanıdır.

İntravenöz uygulama için bir şırınga, yirmi mililitre salin ve üçte biri mililitre% 3'lük peroksit ile doldurulur. Bu sıvı damar içine yavaş yavaş, iki, üç dakika bir yere enjekte edilir. İlacın dozu, her enjeksiyonda küpün onda biri kadar artar ve yirmi mililitre salin başına bir mililitre hidrojen peroksite ulaşır.

İlaç, her gün intravenöz olarak uygulanır. Sekizden sonra, dokuz resepsiyon birkaç hafta ara verdi. Bu süreden sonra enjeksiyonlar devam eder, ancak haftada sadece iki veya üç kez yapılır, bir mililitre H2O2'yi yirmi mililitre tuzlu su ile karıştırın.

Peroksiti, farklı yaşlardaki insanlarla, hatta çocuklarla, ancak bir doktora danıştıktan ve reçete yazdıktan sonra tedavi edebilirsiniz.

Bebeklerin (beş yaşına kadar) ilacın bir damlasını bir çorba kaşığı su içinde çözmeleri önerilir.

Beş ila on yıl arası çocuklar, bir kaşık suyun içinde iki ila beş damla bir madde verirler.

On ila on dört yıl arasında, bir veya iki yemek kaşığı su başına beş, sekiz damla peroksit almasına izin verilir.

Belirli bir hastalığı hidrojen peroksit ile savaşmak için, belirli bir reçete ile uyumlu olmalısınız.

 • Anjin. Boğaz ağrılarını tedavi etmek için bir bardak suya bir çeyrek alın ve bir çay kaşığı ilacı dökün. Elde edilen sıvı, boğazı durulamakta. Bu süreçte özellikle dikkat edilmek bademcikler için verilmelidir.
 • Osteokondroz. Osteochondrosis ile, bu antiseptik bir kompres hazırlamak için bir bileşen olarak kullanılır. Daha sonra hastalık bölgesine ayarlar ve on beş dakika polietilen ile bağlandı doğal kumaşlar ile nemlendirilmiş Bu ilaç (en fazla yanıklar, tercihen yüzde bir konsantrasyonu). trohprotsentnoe anlamına geliyorsa, o zaman (su elli mililitre başına ilacın iki çay kaşığı), su ile seyreltilir. Bu tip birkaç kompres, acıyı tamamen ortadan kaldırır.
 • Periodontal hastalık. Karışımdaki peroksit diş temizliği için periodontal hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur. Böyle bir macun hazırlanır: üç gramlık kabartma tozu ilavesiyle on damla limon suyu, ilacın yirmi damlası ilave edilir. Temizledikten sonra ağzınızı yıkamayın ve on beş dakika boyunca yiyecek ya da sıvı tüketmeyin.
 • Sinüzit. On beş damla H2O2, bir çorba kaşığı su ile karıştırılır, pipetlenir ve sinüzite karşı savaşmak için buruna damlatılır. İşlemin sonunda, burun boşluğunun atılan mukustan düzgün bir şekilde temizlenmesi gerekir.
 • Ortakulak. Otitis peroksit her bir kulakta üç kez sindirildiğinde, günde üç kez dört damla. Tedavi süresi beş gündür.
 • Sedef hastalığı. Sedef hastalığı tarafından etkilenen yer günde iki kez bir emdirilmiş H2O2 pamuklu çubukla tedavi edilir. Bu hastalığı kompreslerle tedavi edebilirsiniz. Bu amaçla, yüzde üç çözelti, elli mililitre suda çözülür ve pamuk ağacı yünü disklerine batırılır. Kompresyon kısa bir süre sedef hastalığı olan bölgelere uygulanır.

Hidrojen peroksit ile tedavi, hoş olmayan sonuçlara yol açabilir. katılan kişi vücudunda, güçlü, titreşimsiz olması ve antiseptik olumsuz etkisinin diğer işaretler üzerinde mide, terleme, bulantı ve döküntü de rahatsızlık olabilir. Bu tür belirtilerle ilacın dozunu azaltmak ve hatta almak için reddetmek daha iyidir.

Neumyvakin yöntemiyle tedaviden kaçınmanın nedenleri çok değildir:

 • hidrojen peroksite karşı tahammülsüzlük;
 • kan hastalığı;
 • mukoza zarında hasar (H2O2 ciddi yanıklara neden olabilir);
 • gebelik;
 • vücuda nakledilen organlar veya implantlar.

Bu engellerin yokluğunda bile, tedaviye başlamadan önce, bir uzmandan tıbbi tavsiye almak gerekir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Lugol spreyinin çocuklar ve yetişkinler için talimatlara göre uygulanması

Sprey Lugol - mukoza boğaz iltihabı tedavisi için bir bütçe ilaç. Tüketicilerin görüşlerine göre yargılama, hem olumlu yönleri vardır hem de bazı dezavantajları yoktur.

Boğazda kuruluk ve tedavisi

Boğazın mukoza zarının aşırı kuruluk hissi sadece soğuk algınlığı sırasında meydana gelmez. Nedenleri odadaki aşırı ve tozlu hava gibi basit ve önemsiz şeylerde saklanabilir.