Loading

Boğaz ağrısı ve terapötik etkileri

Boğaz ağrısı gibi bir belirtinin olduğu hastalıklar oldukça fazladır.

Bu tür duyumlar bazı durumlarda hoş olmayan duyumlara, yutma hareketlerinde rahatsızlığa neden olur - bazı durumlarda farenksin güçlü bir şişmesi ve ses tellerinin işlevinin ihlali söz konusudur.

Boğazdan pastilleri de dahil olmak üzere doğru ilacı seçmek için, emilim için lolipoplar, ağrı görünümünü nedenlerini anlamak için gereklidir.

Boğaz kütlesindeki ağrının ortaya çıkma nedenleri ve bu nedenle sadece bir doktor size doğru bir şekilde boğaz ağrısı ve diğer daha az etkili olmayan yollar için bir pastil tanıyabilir ve atayabilir.

Hastalığın en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Bir bakteriyel ortamın neden olduğu boğaz hastalığı. Örneğin - streptokok enflamasyonu.
 • Viral enfeksiyon farenjittir.
 • Farinksin mukus dokularının tahrişi.
 • Alerjik reaksiyonlar.
 • Kuru hava.
 • Boğazda yetersiz nem.

Boğaz ağrısı gelen pastiller ve diğer haplar çocuk hasta, terapist, kulak burun boğaz uzmanı çocuk doktoru tarafından seçilir. Çoğu zaman, hastalar lolipop ve pastillerin, tabletlerin zarar vermediğini ve kendilerini bağımsız olarak belirleyebildiğini düşünmektedir.

Ancak, ilacın izin verilen dozunu aşan kontrendikasyonları ve yan etkileri gösterebilecek talimatların okunmasını zahmet etmemektedirler. Vücudunuzun bireysel özelliklerine ve hastalığın seyrine bağlı olarak, sadece bir doktor bu tür ilaçları tedavi için seçebilir.

Modern farmakoloji, bu tür ilaçların geniş bir yelpazesini sunar: bikonveks pastiller, pastiller, emilme amaçlı opak tabletler. Ayrıca içeride alınan, suyla yıkanan geleneksel ilaçların yanı sıra, ilk önce suda çözülmesi gereken tabletler de vardır. Bu tür çözümler, ağrıyı azaltmak ve boğazdaki enfeksiyondan kurtulmak için gargaralanmalıdır.

boğaz ağrısı, tabletler ve haplar olarak formüle edilebilirler pastiller ihtiva ana bileşenleri - aktif anestetikler, antiseptikler, mukoza nemlendirir yumuşatmak ve tahriş (otlar uçucu yağlar) tahliye eden maddelerdir. Bazı ilaçlar, sıcaklığın azaltılmasına yardımcı olur, tamamen boğazdaki enfeksiyonu temizler. Kural olarak, antibiyotikler gibi maddeler her zaman tabletlere dahil edilmez, tabletlerin ana etken maddesi ve pastiller antibakteriyel etkiye sahiptir.

öksürük bademcik iltihabı, faranjit, farklı şekiller, larinjit, bademcik (bademcik iltihabı), tracheitis akut inflamasyon, bronşit, boğaz ağrısı için kabul pastiller endikasyonları infeksiyon ile boğaz ve gırtlak enflamatuar hastalıklardır. sistit gibi hastalıklarda bu tür ilaçları Assigned, alerji streptoderma.

Boğazdan hapları emmek: farmakodinamik ve farmakokinetik

Boğazdan hapları emmek, tedavi sürecinin etkili ve hızlı olması sayesinde pek çok yararlı madde içerir.

Tabletlerin farmakodinamiği, boğazdaki patojenik mikroorganizmalar üzerindeki aktif etkilerine dayanmaktadır: ilaç bileşeni mukoza zarlarına girdiğinde, hücre zarlarının bütünlüğünü kırar, içine nüfuz eder ve zararlı bakteriyel hücreleri öldürür.

Boğazdaki ağrıdan çoğu hapın farmakokinetiği, çoğunlukla düşük emilimine sahip olduklarından ve vücut üzerinde zararlı etkileri olmadığından, yoktur. Hamilelik sırasında ve emzirme sırasında doktor, boğaz ağrısından emici hapları reçete edebilir. Bazı emici tabletler azitromisin içerir - bir antibiyotik, bireysel hoşgörüsüzlüğe neden olabilen bir maddedir. Bu nedenle, haplar sadece bir doktorun tavsiyesi üzerine alınır.

Boğazdaki ağrılardan haplar, pastiller ve lolipoplar doktor tarafından reçete edilir, o da dozları önerir. Bu ilaçların çoğu 5 yaş ve yetişkinler için reçete edilir. Tabletler, her 2.5 saatte bir dikkatlice çözülmeli ve dikkatlice çözülmelidir. Günde izin verilen doz çocuklar için 4 tablet ve yetişkinler için 8 tabletten fazla değildir.

Bu ilaçların doz aşımı, düşük bir emilim derecesine sahip olduklarından neredeyse imkansızdır. Ancak bazı durumlarda, bulantı, kusma, boğazda ve midede hoş olmayan duyumlar olabilir. Bu nedenle, talimatlarda tavsiye edilenden daha fazla boğaz ağrısından hap ve pastil almayın. İlacın dozunun bebeğin ağırlığı, vücut ağırlığı gibi parametrelere karşılık geldiğinden emin olun.

Bu eylemin en ünlü uyuşturucuları Strepsils, Pharyngosept. Strepsils yetişkinler için 1 tablet için her 2 saatte bir ve çocuklar için 1 tablet için her 3 saatte bir alınır. Pharyngosept 30 dakika içinde yedikten sonra giderir. Çocuklar günde 3 tablet alabilir, yetişkinler - günde 5 tablete kadar. Kural olarak, tedavi süreci en fazla 3 - 4 gün sürer.

Farenjitli pastiller: Popüler araçlara genel bakış

Farenjit akut ve kronik formlu pastiller, hızlı ve etkili bir şekilde farenksin iltihaplanmasını azaltır, enfeksiyon, terleme ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır. Son nesil tıbbi ürünler sadece hastalığın semptomlarından kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda hastalığın nedenlerini de ortadan kaldırır. Farenjit viral bir hastalıktır, bu yüzden antibiyotik almak herhangi bir terapötik sonuç getirmeyecektir.

Ancak farenjitli lolipoplar:

 • Boğazın güçlendirilmesi ve boğazın sekonder enfeksiyonunun gelişmesini önlemek için koruyucu özelliklerini arttırmak.
 • Boğazda ağrı, his, kaşıntı rahatlatmak.
 • Hastanın kuru öksürüğü varsa, mukozayı nemlendirin.
 • Enfeksiyon gelişimini bastırmak ve zararlı bakterileri öldürmek.

Etkili lolipoplar ve farenjitli tabletler hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunur.

Farnigosept aktif bir antimikrobiyal etkiye sahiptir, yüksek derecede etki gösteren bir antiseptiktir.

Neo-Angin - boğazın çeşitli viral enfeksiyonlarının tedavisi ile, resorpsiyon için modern pastilleri. İlacın bileşimi, enfeksiyonu çok hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldıran antiseptik içerir, mukoza zarlarını patojenik mikroorganizmalardan, mantarlardan temizler. Ayrıca, ilaç ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Septhotte bitki bazında geliştirilmiş bir ilaçtır. Tıbbın bileşimi antimikrobiyal, iltihap önleyici, yumuşatma etkisi, anestezisi olan büyük bir dizi uçucu yağ içerir.

antiseptik, antimikotik, antimikrobiyal etkisi sayesinde hangi amilmetakreazol ve diklorobenzil alkol, - Strepsils iki aktif maddenin oluşmaktadır. İlaç farenks ve boğazın mantar hastalıklarının tedavisinde çok etkilidir. Bunlar, yetişkinlerin tedavisi için sıklıkla önerilen ilaçlardır. Farenjitli çocuklara yönelik şekerler, yan etkilerin, özellikle de ilaç bileşenlerine neden olabilecek alerjik reaksiyonların önlenmesi için sadece doktor reçetesi için satın alınır.

aslında Lizobakt sadece etkili bir farenjit tedavisinde değil, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir değil, bu boğaz hücrelerinin mukoza zarının aktif rejenerasyon antimikrobiyal etkiye sahiptir yardımcı olur. boğazda zararlı mikroflora engelleyen aktif maddelere ek Sebedin, bu Bileşiminde içerir ve C vitamini etkin bir şekilde zararlı mikroorganizmaların arası membran hücreleri yok eden bir geniş spektrumlu bir ilaçtır.

Grammidin bebek sadece 4 yıl sonra alınabilir. İlaç boğaz, farinks ve ağız boşluğu hastalıklarının kompleks ve monoterapisi için kullanılır, bademciklerin tedavisinde etkilidir. Tabletleri ve pastilleri seçerken, ilacı alabileceğiniz yaşınızı belirttiğinizden emin olun, çünkü birçok ilaç sadece 2 yıl, 4 veya 6 yıldan beri kullanılabilir.

Bu tür ilaçların bedeli mevcuttur ve reçetesiz herhangi bir eczanede bunları satın alabilirsiniz. Fakat bu, özellikle çocuklar hasta ise, kendi kendine ilaç verebileceğiniz anlamına gelmez. Bugün alerjik reaksiyonların çok yaygın olduğunu ve rahatsız edici olduğunu unutmayın boğaz boğazından şeker, pastil ve tabletlerin herhangi bir bileşeni olabilir.

İlaçların etkinliği, sadece hastalığın semptomlarını değil, aynı zamanda hem hastaları hem de doktorları ilgilendiren hastalığın çok nedenini de ortadan kaldırmanızı sağlar. İlaçların avantajı, tamamen zararsız olmaları, sadece lokal etki, düşük emilim seviyesi, yüksek verimlilik derecesi, hızlı etkilerdir.

Farenjit ile resorpsiyon için tabletler ve pastiller

Farenjit akut veya kronik formda ortaya çıkabilir. Bu hastalığın semptomları, farinksin iltihabı ile ilişkilidir, bu nedenle boğazda öksürme, terleme ve rahatsızlık içerir. Farenjit tedavisi mümkün olan en kısa sürede başlanmalıdır, çünkü aksi takdirde larenjit ve çocuklarda bile - tracheitis veya akut tonsillitte bile kolaylıkla geçmektedir. Yerel tedavi yöntemleri arasında, farenjit ile resorpsiyon için tabletler genellikle rahatsızlığı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda hastalığın hafif vakalarının tamamen iyileşmesine yardımcı olur.

Farenjit karşı haplar etkili midir?

Genellikle farenjitin doğası viraldır, yani hastalık sırasında antibiyotik içmek mantıklı değildir. Yerel araçlar - emilim, pastil, pastil tabletleri için tasarlanmıştır:

 • mukoza zarının korunmasının güçlendirilmesi ve ikincil bir bakteriyel enfeksiyonun gelişmesinin önlenmesi;
 • boğazda terleme ve kaşıntı giderilmesi;
 • ağrı sendromunun azaltılması;
 • farinksin kuruluğu ile nemlendirilmesi;
 • obsesif öksürük ataklarının baskılanması;
 • Bakteriyel veya fungal farenjit ile, ajanlar antibakteriyel etkiye sahiptir ve enfeksiyonun çoğalma oranını yavaşlatır.

Bütün bu adımlar nedeniyle antienflamatuvar, antiseptik, bakterisit bileşenler tabletler ve pastiller dahil olması boğaza gelir. Resorpsiyon için birçok yöntemde farinkste ağrıyı "donduran" anestezikler vardır. Bitki ekstreleri ve yağları ayrıca farenjit ile boğazda tahriş olmuş tahriş olmuş mukoza zarının iyileşmesinin ve iyileşmesinin hızlanmasına katkıda bulunur.

Boğazdan rezorpsiyon için tabletlerin kullanılmasının şüphesiz avantajları şunlardır:

 • sadece ilaç çeşitlerini değil aynı zamanda çeşitli etken maddeleri de içeren geniş bir ürün yelpazesi;
 • Kullanım kolaylığı: Gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz, iş yerinizde bile, kamuya açık yerlerde kesintisiz olarak gidebilirsiniz;
 • farenjit semptomları ile gerçek rahatlama;
 • geniş bir yelpazede faaliyetler;
 • sadece farenjit ile değil, aynı zamanda ağız ve boğazın tüm iltihaplı hastalıklarında kullanım yeteneği;
 • pharyngeal mukozasında aktif bileşenlerin spreylerin ve durulamaların kullanımından daha uzun olması; Boğazenjit ile spreylerin kullanımı hakkında daha fazla bilgi
 • İlaç iltihaplı mukoza zarının kapladığı maksimum alana ve en yüksek aktif madde konsantrasyonuna ulaşır.

Şeker şekerlerinin ve pastillerin dezavantajları şunlardır:

 • Akut fazda ihmal edilen farenjit veya bakteriyel farenjit formlarını tamamen tedavi edememe;
 • Lidokain, bitki ekstreleri, mentol vb. için birçok insanda alerji ve hoşgörüsüzlük varlığı;
 • bazı boyaların ve lezzet verici maddelerin bileşiminde mevcudiyet;
 • çocuklarda sınırlı kullanım yaşı;
 • uygunsuz seçim ve resepsiyonla kötüye kullanım - karaciğer ve GASTROINTESTINAL TRACT üzerinde ek bir yük oluşturulması.

Böylece, pastil hakkında sonuçlar aşağıdakileri yapabilirsiniz: bu kadar kontrolsüz alınıp kullanılabilir gerekmez, tam kürü olmanın aktif maddeler içerir. Doktor bu farmakolojik gruptan hastaya reçete yazmayı gerekli görürse, tavsiyelerini dinlemeye değer.

Yetişkinlerde farenjit için en iyi hap

Farenjitli pastiller ve boğaz hapları reçetesiz satılan ilaçlar olarak kabul edilir, bu nedenle yetişkin popülasyonda çok popülerdirler. Aşağıda bunların değerlendirmeleri ile en çok satın alınan ürünler bulunmaktadır.

Faringosept

Yerel antimikrobiyal etkiye sahip sarı-kahverengi renk - antiseptik ambazon monohidrat tabletlerin bileşiminde. İlaç bakteriyostatik bir etkiye sahiptir, gram-pozitif, gram-negatif mikroplara karşı yüksek bir aktivite gösterir.

yorumlar:

"Farenjit, boğaz ağrısının karmaşık tedavisinde sıklıkla Pharyngocept kullanıyorum. İlaç çok popüler, birçok insan eczane ile ilgileniyor. Kakao ve vanilyadan hoş bir tada sahiptirler ama son zamanlarda limonlu tabletler üretmeye başladılar. Büyük bir artı - boğaz için tüm ilaçlar hakkında söylenemez az sayıda kontrendikasyonlar. İlk haptan sonra zaten, boğazda bir rahatlama var, tabii ki, kısa bir süre - 2-3 saat. Küçük bir soğukla, bu oldukça yeterli. "

"Tharyngspect'in, şekerlemenin ne kadar büyük olduğuyla kıyaslandığında çok küçük olduğunu gerçekten çok seviyorum. Tadı da etkileyicidir - iyi, parlak mentol aroması ve tadı yok, beni çok rahatsız ediyor. İlaç minimum yan etkilere sahiptir, doktor randevusu almadan satın almak korkunç değildir, fakat kontrendikasyonlar vardır, okunmalıdır. Pharyngocept'i kullandım ve hamilelik sırasında doktor tavsiyesiyle çok yardımcı oldu. "

"Her zaman bu tabletleri rezorpsiyon için satın alırım, eğer boğaz hafif kırmızı ve biraz ağrılı ise, aksi halde baş edemezler. Ancak hafif vakalarda, sadece en iyi ilaç, en önemlisi, kullanımdan sonra yemeyin, aksi takdirde tüm tedavi boşuna olacaktır. Farenjit ek olarak, tabletler diş çekimi, stomatit, diş eti iltihabı sırasında iltihapla başa çıkabilir, kontrol! ".

Neo-Angın

Boğaz ve ağız boşluğunun tüm enfeksiyöz ve enflamatuar patolojilerinden rezorbsiyon için pastiller. Kompozisyon antiseptik amilmmetakol, 2,4 diklorobenzil alkol, levomentol ile temsil edilir. İlacın etkili çalışması için anahtar, hafif, ama yüksek verim ile, hücre membranları tahrip patojenik mikroplar, mantarlar, farenks saflaştırmak, ilk iki bileşenin bir kombinasyonudur. Levomenthol, soğuk farengeal reseptörleri uyararak anestezik etki sağlar.

yorumlar:

"Son zamanlarda kocamın farenjitden boğaz ağrısı vardı ve bu lolipopları ilk kez aldım. Genellikle ilaçların bileşimi ve fiyat kategorileri benzerdir, ancak bu ilaç benzerlerinden biraz daha yüksektir. Kocasının tadı hapı beğendi, güzel kokular, otlar, tatlı. Şeker hastaları için aynı şekeri şekersiz satarlar. Zaten bir gün için 3 tabletten sonra kocanın dikkatini çekmesi daha kolay oldu, çünkü pershenie durdu. Daha önce, böyle ilaçları ciddiye almadım, ama şimdi yanıldığımı görüyorum. "

"Neo-Angin, boğazın tedavisinde" favori "dir. Soğuk algınlığı enfeksiyonları ile birkaç yıl boyunca, onları tüm aile için satın alırım. Oğlunun (8 yaşında) onları kullanmasından hoşlanıyor, karamele çok benzediğini söylüyor, ama bana dilini biraz eğittiğini söylüyor. Lolipoplar hemen hemen yardım eder, zaten emilmeyle birlikte ağrı büyük ölçüde azalır. Anjina ile bile, 1-2 saat sonra sakince yemek yiyebilirsiniz, neredeyse hiç acı yoktur. Kolay bir farenjit ile, farinksi sadece 2-3 gün boyunca bu ilaca uygularız.

"Neo-Angin sadece diğer belirtiler gibi ilk belirtilerle değil, aynı zamanda hastalığın ortasında da yardımcı oluyor, ben de sadece onu seçiyorum. Hızla enflamasyonu ortadan kaldırır, boğazın bile ilk alım gününün sonunda kırmızı görünmüyor. Gerçekten de ilacın boğazını yumuşatmasını, uygulamadan sonra öksürmeyi çok seviyorum. Sizi aç karnına içmemenin daha iyi olduğu konusunda uyarmak istiyorum: o zaman en hoş duygular gelmeyebilir. ”

Septolete

Yeşilimsi renkli pastiller, benzalkonyum klorür, nane yağı, okaliptüs, levomenthol ve timol içerir. Diş hekimliğinde, kulak burun boğazında kullanılmak üzere tasarlanmış anti-enflamatuar, antimikrobiyal, yumuşatıcı etki gösteren lokal bir ilaçtır. Bitkisel esansiyel yağlar farenksin uyuşmasına yardımcı olur, ağız boşluğunda hoş bir his ve aroma sağlar, solunum yolu salgılarının salgılanmasını azaltarak nefes almayı kolaylaştırır.

yorumlar:

"Boğazım her zaman soğuk yiyeceklere ya da klimalı bir odaya çok sıkı tepki verir. Hemen baharda ve yaz işkencesinde boğazda terleme, anlaşılmaz bir kaşıntı ve alerjik fenomen var. Bu nedenle, farklı şekerler, tabletler, pastiller her zaman ilaç göğsümde. Özellikle Septotete Neo Limon gibi, bu markanın elma pastilleri gibi. Tat tarafsızdır, rahatsızlık verici değildir, haplar hafifçe hareket eder, boğaz hemen rahat gelir, kuru bir öksürük geçer. Bana Sepptule hemen hemen her zaman ciddi bir hastalığı önlemek ve doktoru ziyaret etmeden yapmak için yardım. "

"Septotlet boğazda ağrıyı gidermek için iyidir, yutkunma daha kolay, daha az acı verir. Ayrıca bir pastil aldıktan sonra levomentol varlığı nedeniyle, rinit azalır, burun daha az serpilir. Pastillerin tadına bakmak şeker ya da şeker gibidir. Ciddi bir hastalık ile boğazını tamamen tedavi edebilmeniz, antibiyotik içmeniz gerekiyor, ancak belirtileri kesin olarak yok edebilirsiniz. "

"Septollet pastiller benim için neredeyse başka yollardan farklı değil, ama bu onların işe yaramayacağı anlamına gelmez. Gerçek şu ki, pastillerin hızlı olması, aynı zamanda acı ve terlemenin hızla geri dönmesi ve onları istediğiniz kadar içilmesi mümkün değildir. Ayrıca, Septhotte’ın hemen değil, bazı uyuşturucuların daha yüksek oranda etki göstermeye başlaması bana da öyle görünüyordu. ”

Strepsils

Hazırlık 2 aktif bileşenden oluşur - amilmetareazol ve 2,4-diklorobenzil alkol. Bu maddeler antimikrobiyal, antimikotik, antiseptik etki sağlar, ağız boşluğundaki çoğu mikropla savaşmaya yardımcı olur. İlaveten, ilaç boğazın mantar hastalıklarında belirgin bir sonuç getirmektedir. İlacın düşük derecede emilimi nedeniyle sistemik eylem yoktur.

yorumlar:

"Portakal tabletler Kızımdan (7 yıl) çıkan Strepsils güçlü bir alerjiye neden oldu - göğüste ve sırtta döküntüler. Ne yazık ki, bu yan etki hakkında bir şey bulamadım, bu yüzden çocuk vermeye karar verdim. Şimdi sadece kocamla alacağız, ancak boyadaki E110'u yan etkilere çok benzemedim. ”

"İlaç görevle ilgili iyi bir iş çıkarır: acı ile yardımcı olur ve kuru öksürük durur. Ben her zaman çantamda tutarım, hastalandığımda, eve ya da işten eve dönebilirim. Ben sevdim bir eczanede sunulan tatlar bir sürü -.. Nane, limon, portakal, bal, vb tek dezavantajı -. Terfi marka, pahalı orada neden olan muhtemelen "

"Strippsils herhangi bir eksiklik bulamadı, ama çok fazla araç denemek zorunda kaldım. Boğaz sıklıkla ağrır, sigara içen kronik bir farenjit vardır. Bu şekerlemeler bir kereden fazla bana yardımcı oldu, boğazım aslında daha "taze" hale gelir, terleme kaybolur, kuruluk hissi, tahriş kaybolur. Tadı mükemmel - şeker yiyorsunuz ve rahatlama hissediyorsunuz, hastalık sırasında başka ne gerekiyor? ”

Farenjit için hangi hapları çocuklar alır

Bir uzman, kronik hastalıklar ve alerjiler, ilaç intoleransı bebek vakalarının bilgilendirildikten sonra, çocukluk uygulamasında en reçetesiz satılan ilaçlar rastgele değil satın alınan, ancak yalnızca bir doktor tarafından ve edilmelidir.

Lizobakt

Lizobakt'ın hazırlanmasında vücut için yabancı maddeler yoktur: her iki aktif bileşen (lizozim, piridoksin) sadece farenjit için değil, aynı zamanda insanlar için de yararlıdır. Vücutta az miktarda bulunurlar ve dışarıdan ek kabul ile bulaşıcı bir hastalığa karşı bir bağışıklık tepkisinin oluşmasına katkıda bulunurlar. Lizozim, antiviral, antiseptik, piridoksin - rejenere, doku tamirini hızlandırır. Lizobakt'ı bireysel hoşgörüsüzlük ve infantil yaş durumları haricinde istisnasız herkese uygulayabilirsiniz.

yorumlar:

"Lizobakt çok" seviyor "bizim pediyatristimiz, her zaman onu ARVI ile bir çocuğa atar. İlaç gerçekten bize yardımcı olur, kızarıklık ve ağrı 2-3 gün sürer. Bu ilacın kullanımı ile viral hastalıkların tedavisi için zaten kullanıldık, hiç antibiyotik kullanmam gerekti, bence boğazda artan bağışıklık nedeniyle. "

“Çocuk 2 yaşındayken, birçok ilaca karşı şiddetli bir alerjiden dolayı ona ilaç vermekten korkuyordum. Fakat Lizobakt'ın hiçbir patolojik reaksiyonu yoktu ve doktor çok nadir olduklarını, hatta hamile kadınların bile bu hapları alabileceğini garanti etti. Tadı, bu arada, pek hoşlanmıyor, ama kızım "onları soyundan sonra bile, tatlılar gibi yakıyor!".

"Oğlum Lizobakt yardım etmedi, ama biz bir adli farenjit vardı, paralel olarak adenoidler iltihaplandı ve sonunda antibiyotik içmek zorunda kaldık. Tabletler 4 gün boyunca yeniden emildi, ancak antibiyotiklerin başlamasından sonra bunu yapmayı bıraktılar. Bence bu sefer ilaç işe yaramazdı, ama ARVI ile tekrar deneyeceğiz, herkesin hepsini över. ”

Sebedin

Klorheksidin, hoş portakal renginin C vitamini ve meyve özünün mevcudiyetinden dolayı orijinal, yumuşak tadı olan tabletler. İlaç geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ajandır (vitamin ile antiseptik). Bakteri zarlarını yok eder, ancak virüslere, sporlara karşı etkisizdir. C vitamini, lokal direnci arttırır, hücre içi madde ve kollajen lifleri üretmeye yardımcı olur, mukoza zarını geri getirir.

yorumlar:

"Sık sık boğaz ağrım olduğunda, genellikle kolay olmaz. Ben normal bir iş yapamam, her şey sinir bozucu, engel ve öfke. Çok uzun zaman önce, meslektaşımın tavsiyesi üzerine kendime yeni bir hızlı aksiyon tıbbı araştırdım - Sebedin. Şimdi oğluma (4 yıl) verdim, boynu kırıldığında, yani çocukla birlikte kullanıyoruz. Çözülmesi için günde 4 tablette gereklidir, böylece ağrı birkaç saat içinde azalır. Tabii ki, hemen hemen anında yardımcı olan lolipoplar var, ama Sebedin çok daha uzun sürüyor ve aslında iltihabı ortadan kaldırıyor ve sadece acıyı "dondurmuyor".

“Doktorumuz, Sebedin'i toz haline getirmemizi ve çocuğun boğazın tüm hastalıklarında veya basit bir hafif kızarmada çözülmesini sağladı. Tabletlerin avantajı, mikropların bunlara alışmaması, bize şimdiye kadar çok iyi yardımcı olmaları ve oğlumuzun 5 yaşında olması. Tabii ki, Sebedinom irinli farenjit veya çalışmaz boğaz ağrısı için antibiyotik olmadan kurtarmak, ama her zaman kaprisli, çünkü ağrı yemek için çöp çocuğun tedavisinde çok önemlidir o sadece asansör ağrı,. "

Çocuklar için Grammidin 4+

Antiseptik setilpiridinyum klorür monohidratın yanı sıra antibiyotik gramicidin C dihidroklorür ile resorpsiyon için tabletler. Reçete olmadan serbest bırakılır, 4 yaşından küçük çocuklarda oral kavite, farinks, bademcik hastalıklarıyla birlikte tek ve kompleks tedaviye uygundur.

yorumlar:

"Kızım son zamanlarda bir viral farenjit vardı, ama biz genellikle hasta, bu nedenle çocuk doktoru tekrar larenjit ve trakeit önlemek için antibiyotik yerel basını içmek için gerekli olduğunu belirtti. Kızım hastalığın ikinci gününde yutmak için çok acı vericiydi, hiç ağlamadı, hiç ağlamadı. Ağrıyı gidermek için çare çok uygundu: İlk hapı verdiler, çocuk bir saat içinde yemek istedi. Ve gece kızım mükemmel uyudu, muhtemelen, boğaz ağrısı ve terlemeden rahatsız olmadı ”.

"Grammidin bize gelmedi, diğer ilaçları kullanmak için başka bir işlem yapılmadığı halde, oğlunda mide ağrılarına ve ishale neden oldu. Genelde, ağrı ve yanma yılında (çocuk boğazında sorunsuz aktı herpes boğaz ağrısı, vardı), ama işe yaramadı bize tam olarak yararlanabilmek için çok iyi çıkardı. " Angina farenjit ayırmak için nasıl öğrenin

"Farenjit şiddetli iltihaplanmalara veya durulamalarla birlikte kataral sinüslere neden oluyorsa, doktor her zaman bu ilacı önermektedir. Ama bir şey var: eğer bebek sık sık hastalanırsa, o zaman Grammidin sadece 3-4 ayda bir kullanılabilir, aksi takdirde bakteriler buna adapte olur ve tepki vermez. Tadı muhteşem - kıpkırmızı, tatlı, nihayet küçük zencefil ilacı bırakmıyor ve ona soruyor. Acı çok hızlı geçiyor, bu kesinlikle çarenin büyük bir avantajı. ”

Kullanım için kontrendikasyonlar

Tabletler için talimatlar, randevu alınmadan satın alınmışsa, zorunludur. Emzirme, hamilelik, çeşitli malabsorbsiyon biçimleri olan ve gastrointestinal sistem, solunum sistemi hastalıkları olan birçok ilaç yasaktır. 4-5 yıla kadar, bir tablet - - şekerlemeler 6 yaşında, pastiller altında yasaklanmıştır 3 yıla kadar, ancak son ezilmiş ve yavaşça hatta o yaşta (bir önceki yıl bebeğin ağzına dökmek olabilir - bir buçuk yıl: çözümü için tüm hazırlıklar, yaş kısıtlamalar vardır ). Ayrıca, bu yerel ilaçlarla yapılan monoterapinin ciddi ve karmaşık hastalıklarda işe yaramayacağı unutulmamalıdır, bu nedenle vücut için ek zorluklar yaratmamakta ve yeterli tedavi ile gecikme oluşturmamaktadır.

Genellikle farenjit güçlü bir öksürük eşlik eder. Bu videoda, Dr. Komarovsky, bir çocuğun öksürüğü sırasında hangi ilaçların kullanıldığını size söyleyecek ve ebeveynlerin dikkatini öksürük ilaçları ve beklentileri arasındaki fark üzerine odaklayacaktır.

Bağışıklığı güçlendirmek isteyen milyonlardan biri misiniz?

Ve tüm girişimleriniz başarısız oldu?

Ve radikal önlemleri düşündünüz mü? Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü güçlü bir organizma sağlık göstergesidir ve gurur için bir fırsattır. Ayrıca, en azından bir kişinin uzun ömürlülüğüdür. Ve sağlıklı bir insanın daha genç görünmesi, kanıt gerektirmeyen bir aksiyomdur.

Bu nedenle, Elena Malysheva'nın makalesini, sonbahar soğukluğundan önce vücudunuzu nasıl güçlendireceğinizi okuyarak okumanızı öneririz. Makaleyi okuyun >>

Yetişkinlerde farenjitlerden pastiller

Farenjit akut veya kronik formda ortaya çıkabilir. Bu hastalığın semptomları, farinksin iltihabı ile ilişkilidir, bu nedenle boğazda öksürme, terleme ve rahatsızlık içerir. Farenjit tedavisi mümkün olan en kısa sürede başlanmalıdır, çünkü aksi takdirde larenjit ve çocuklarda bile - tracheitis veya akut tonsillitte bile kolaylıkla geçmektedir. Yerel tedavi yöntemleri arasında, farenjit ile resorpsiyon için tabletler genellikle rahatsızlığı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda hastalığın hafif vakalarının tamamen iyileşmesine yardımcı olur.

Farenjit karşı haplar etkili midir?

Genellikle farenjitin doğası viraldır, yani hastalık sırasında antibiyotik içmek mantıklı değildir. Yerel araçlar - emilim, pastil, pastil tabletleri için tasarlanmıştır:

mukoza zarının korunmasının güçlendirilmesi ve ikincil bir bakteriyel enfeksiyonun gelişmesinin önlenmesi; boğazda terleme ve kaşıntı giderilmesi; ağrı sendromunun azaltılması; farinksin kuruluğu ile nemlendirilmesi; obsesif öksürük ataklarının baskılanması; Bakteriyel veya fungal farenjit ile, ajanlar antibakteriyel etkiye sahiptir ve enfeksiyonun çoğalma oranını yavaşlatır.

Bütün bu adımlar nedeniyle antienflamatuvar, antiseptik, bakterisit bileşenler tabletler ve pastiller dahil olması boğaza gelir. Resorpsiyon için birçok yöntemde farinkste ağrıyı "donduran" anestezikler vardır. Bitki ekstreleri ve yağları ayrıca farenjit ile boğazda tahriş olmuş tahriş olmuş mukoza zarının iyileşmesinin ve iyileşmesinin hızlanmasına katkıda bulunur.

Boğazdan rezorpsiyon için tabletlerin kullanılmasının şüphesiz avantajları şunlardır:

sadece ilaç çeşitlerini değil aynı zamanda çeşitli etken maddeleri de içeren geniş bir ürün yelpazesi; Kullanım kolaylığı: Gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz, iş yerinizde bile, kamuya açık yerlerde kesintisiz olarak gidebilirsiniz; farenjit semptomları ile gerçek rahatlama; geniş bir yelpazede faaliyetler; sadece farenjit ile değil, aynı zamanda ağız ve boğazın tüm iltihaplı hastalıklarında kullanım yeteneği; pharyngeal mukozasında aktif bileşenlerin spreylerin ve durulamaların kullanımından daha uzun olması; Farenjitli spreylerin kullanımı ile ilgili daha fazla ayrıntı, ilaç iltihaplı mukozanın ve en yüksek aktif madde konsantrasyonunun maksimum kapsama alanına ulaşır.

Şeker şekerlerinin ve pastillerin dezavantajları şunlardır:

OKUYUCULARIMIZ TAVSİYE!

Okuyucumuzun görüşüne göre, sonbahar soğukluğunu ve bağışıklığı güçlendirmek için en etkili araç

. Monastik çay, grip ve soğuk algınlığının tedavisinde bir devrimdir.

Doktorların görüşü... akut fazda ihmal edilen farenjit formlarını veya bakteriyel farenjitleri tamamen tedavi edememe; Lidokain, bitki ekstreleri, mentol vb. için birçok insanda alerji ve hoşgörüsüzlük varlığı; bazı boyaların ve lezzet verici maddelerin bileşiminde mevcudiyet; çocuklarda sınırlı kullanım yaşı; uygunsuz seçim ve resepsiyonla kötüye kullanım - karaciğer ve GASTROINTESTINAL TRACT üzerinde ek bir yük oluşturulması.

Böylece, pastil hakkında sonuçlar aşağıdakileri yapabilirsiniz: bu kadar kontrolsüz alınıp kullanılabilir gerekmez, tam kürü olmanın aktif maddeler içerir. Doktor bu farmakolojik gruptan hastaya reçete yazmayı gerekli görürse, tavsiyelerini dinlemeye değer.

Yetişkinlerde farenjit için en iyi hap

Farenjitli pastiller ve boğaz hapları reçetesiz satılan ilaçlar olarak kabul edilir, bu nedenle yetişkin popülasyonda çok popülerdirler. Aşağıda bunların değerlendirmeleri ile en çok satın alınan ürünler bulunmaktadır.

Yerel antimikrobiyal etkiye sahip sarı-kahverengi renk - antiseptik ambazon monohidrat tabletlerin bileşiminde. İlaç bakteriyostatik bir etkiye sahiptir, gram-pozitif, gram-negatif mikroplara karşı yüksek bir aktivite gösterir.

"Farenjit, boğaz ağrısının karmaşık tedavisinde sıklıkla Pharyngocept kullanıyorum. İlaç çok popüler, birçok insan eczane ile ilgileniyor. Kakao ve vanilyadan hoş bir tada sahiptirler ama son zamanlarda limonlu tabletler üretmeye başladılar. Büyük bir artı - boğaz için tüm ilaçlar hakkında söylenemez az sayıda kontrendikasyonlar. İlk haptan sonra zaten, boğazda bir rahatlama var, tabii ki, kısa bir süre - 2-3 saat. Küçük bir soğukla, bu oldukça yeterli. "

"Tharyngspect'in, şekerlemenin ne kadar büyük olduğuyla kıyaslandığında çok küçük olduğunu gerçekten çok seviyorum. Tadı da etkileyicidir - iyi, parlak mentol aroması ve tadı yok, beni çok rahatsız ediyor. İlaç minimum yan etkilere sahiptir, doktor randevusu almadan satın almak korkunç değildir, fakat kontrendikasyonlar vardır, okunmalıdır. Pharyngocept'i kullandım ve hamilelik sırasında doktor tavsiyesiyle çok yardımcı oldu. "

"Her zaman bu tabletleri rezorpsiyon için satın alırım, eğer boğaz hafif kırmızı ve biraz ağrılı ise, aksi halde baş edemezler. Ancak hafif vakalarda, sadece en iyi ilaç, en önemlisi, kullanımdan sonra yemeyin, aksi takdirde tüm tedavi boşuna olacaktır. Farenjit ek olarak, tabletler diş çekimi, stomatit, diş eti iltihabı sırasında iltihapla başa çıkabilir, kontrol! ".

Boğaz ve ağız boşluğunun tüm enfeksiyöz ve enflamatuar patolojilerinden rezorbsiyon için pastiller. Kompozisyon antiseptik amilmmetakol, 2,4 diklorobenzil alkol, levomentol ile temsil edilir. İlacın etkili çalışması için anahtar, hafif, ama yüksek verim ile, hücre membranları tahrip patojenik mikroplar, mantarlar, farenks saflaştırmak, ilk iki bileşenin bir kombinasyonudur. Levomenthol, soğuk farengeal reseptörleri uyararak anestezik etki sağlar.

"Son zamanlarda kocamın farenjitden boğaz ağrısı vardı ve bu lolipopları ilk kez aldım. Genellikle ilaçların bileşimi ve fiyat kategorileri benzerdir, ancak bu ilaç benzerlerinden biraz daha yüksektir. Kocasının tadı hapı beğendi, güzel kokular, otlar, tatlı. Şeker hastaları için aynı şekeri şekersiz satarlar. Zaten bir gün için 3 tabletten sonra kocanın dikkatini çekmesi daha kolay oldu, çünkü pershenie durdu. Daha önce, böyle ilaçları ciddiye almadım, ama şimdi yanıldığımı görüyorum. "

"Neo-Angin, boğazın tedavisinde" favori "dir. Soğuk algınlığı enfeksiyonları ile birkaç yıl boyunca, onları tüm aile için satın alırım. Oğlunun (8 yaşında) onları kullanmasından hoşlanıyor, karamele çok benzediğini söylüyor, ama bana dilini biraz eğittiğini söylüyor. Lolipoplar hemen hemen yardım eder, zaten emilmeyle birlikte ağrı büyük ölçüde azalır. Anjina ile bile, 1-2 saat sonra sakince yemek yiyebilirsiniz, neredeyse hiç acı yoktur. Kolay bir farenjit ile, farinksi sadece 2-3 gün boyunca bu ilaca uygularız.

"Neo-Angin sadece diğer belirtiler gibi ilk belirtilerle değil, aynı zamanda hastalığın ortasında da yardımcı oluyor, ben de sadece onu seçiyorum. Hızla enflamasyonu ortadan kaldırır, boğazın bile ilk alım gününün sonunda kırmızı görünmüyor. Gerçekten de ilacın boğazını yumuşatmasını, uygulamadan sonra öksürmeyi çok seviyorum. Sizi aç karnına içmemenin daha iyi olduğu konusunda uyarmak istiyorum: o zaman en hoş duygular gelmeyebilir. ”

Yeşilimsi renkli pastiller, benzalkonyum klorür, nane yağı, okaliptüs, levomenthol ve timol içerir. Diş hekimliğinde, kulak burun boğazında kullanılmak üzere tasarlanmış anti-enflamatuar, antimikrobiyal, yumuşatıcı etki gösteren lokal bir ilaçtır. Bitkisel esansiyel yağlar farenksin uyuşmasına yardımcı olur, ağız boşluğunda hoş bir his ve aroma sağlar, solunum yolu salgılarının salgılanmasını azaltarak nefes almayı kolaylaştırır.

"Boğazım her zaman soğuk yiyeceklere ya da klimalı bir odaya çok sıkı tepki verir. Hemen baharda ve yaz işkencesinde boğazda terleme, anlaşılmaz bir kaşıntı ve alerjik fenomen var. Bu nedenle, farklı şekerler, tabletler, pastiller her zaman ilaç göğsümde. Özellikle Septotete Neo Limon gibi, bu markanın elma pastilleri gibi. Tat tarafsızdır, rahatsızlık verici değildir, haplar hafifçe hareket eder, boğaz hemen rahat gelir, kuru bir öksürük geçer. Bana Sepptule hemen hemen her zaman ciddi bir hastalığı önlemek ve doktoru ziyaret etmeden yapmak için yardım. "

"Septotlet boğazda ağrıyı gidermek için iyidir, yutkunma daha kolay, daha az acı verir. Ayrıca bir pastil aldıktan sonra levomentol varlığı nedeniyle, rinit azalır, burun daha az serpilir. Pastillerin tadına bakmak şeker ya da şeker gibidir. Ciddi bir hastalık ile boğazını tamamen tedavi edebilmeniz, antibiyotik içmeniz gerekiyor, ancak belirtileri kesin olarak yok edebilirsiniz. "

"Septollet pastiller benim için neredeyse başka yollardan farklı değil, ama bu onların işe yaramayacağı anlamına gelmez. Gerçek şu ki, pastillerin hızlı olması, aynı zamanda acı ve terlemenin hızla geri dönmesi ve onları istediğiniz kadar içilmesi mümkün değildir. Ayrıca, Septhotte’ın hemen değil, bazı uyuşturucuların daha yüksek oranda etki göstermeye başlaması bana da öyle görünüyordu. ”

Hazırlık 2 aktif bileşenden oluşur - amilmetareazol ve 2,4-diklorobenzil alkol. Bu maddeler antimikrobiyal, antimikotik, antiseptik etki sağlar, ağız boşluğundaki çoğu mikropla savaşmaya yardımcı olur. İlaveten, ilaç boğazın mantar hastalıklarında belirgin bir sonuç getirmektedir. İlacın düşük derecede emilimi nedeniyle sistemik eylem yoktur.

"Portakal tabletler Kızımdan (7 yıl) çıkan Strepsils güçlü bir alerjiye neden oldu - göğüste ve sırtta döküntüler. Ne yazık ki, bu yan etki hakkında bir şey bulamadım, bu yüzden çocuk vermeye karar verdim. Şimdi sadece kocamla alacağız, ancak boyadaki E110'u yan etkilere çok benzemedim. ”

"İlaç görevle ilgili iyi bir iş çıkarır: acı ile yardımcı olur ve kuru öksürük durur. Ben her zaman çantamda tutarım, hastalandığımda, eve ya da işten eve dönebilirim. Ben sevdim bir eczanede sunulan tatlar bir sürü -.. Nane, limon, portakal, bal, vb tek dezavantajı -. Terfi marka, pahalı orada neden olan muhtemelen "

"Strippsils herhangi bir eksiklik bulamadı, ama çok fazla araç denemek zorunda kaldım. Boğaz sıklıkla ağrır, sigara içen kronik bir farenjit vardır. Bu şekerlemeler bir kereden fazla bana yardımcı oldu, boğazım aslında daha "taze" hale gelir, terleme kaybolur, kuruluk hissi, tahriş kaybolur. Tadı mükemmel - şeker yiyorsunuz ve rahatlama hissediyorsunuz, hastalık sırasında başka ne gerekiyor? ”

Farenjit için hangi hapları çocuklar alır

Bir uzman, kronik hastalıklar ve alerjiler, ilaç intoleransı bebek vakalarının bilgilendirildikten sonra, çocukluk uygulamasında en reçetesiz satılan ilaçlar rastgele değil satın alınan, ancak yalnızca bir doktor tarafından ve edilmelidir.

Lizobakt'ın hazırlanmasında vücut için yabancı maddeler yoktur: her iki aktif bileşen (lizozim, piridoksin) sadece farenjit için değil, aynı zamanda insanlar için de yararlıdır. Vücutta az miktarda bulunurlar ve dışarıdan ek kabul ile bulaşıcı bir hastalığa karşı bir bağışıklık tepkisinin oluşmasına katkıda bulunurlar. Lizozim, antiviral, antiseptik, piridoksin - rejenere, doku tamirini hızlandırır. Lizobakt'ı bireysel hoşgörüsüzlük ve infantil yaş durumları haricinde istisnasız herkese uygulayabilirsiniz.

"Lizobakt çok" seviyor "bizim pediyatristimiz, her zaman onu ARVI ile bir çocuğa atar. İlaç gerçekten bize yardımcı olur, kızarıklık ve ağrı 2-3 gün sürer. Bu ilacın kullanımı ile viral hastalıkların tedavisi için zaten kullanıldık, hiç antibiyotik kullanmam gerekti, bence boğazda artan bağışıklık nedeniyle. "

“Çocuk 2 yaşındayken, birçok ilaca karşı şiddetli bir alerjiden dolayı ona ilaç vermekten korkuyordum. Fakat Lizobakt'ın hiçbir patolojik reaksiyonu yoktu ve doktor çok nadir olduklarını, hatta hamile kadınların bile bu hapları alabileceğini garanti etti. Tadı, bu arada, pek hoşlanmıyor, ama kızım "onları soyundan sonra bile, tatlılar gibi yakıyor!".

"Oğlum Lizobakt yardım etmedi, ama biz bir adli farenjit vardı, paralel olarak adenoidler iltihaplandı ve sonunda antibiyotik içmek zorunda kaldık. Tabletler 4 gün boyunca yeniden emildi, ancak antibiyotiklerin başlamasından sonra bunu yapmayı bıraktılar. Bence bu sefer ilaç işe yaramazdı, ama ARVI ile tekrar deneyeceğiz, herkesin hepsini över. ”

Klorheksidin, hoş portakal renginin C vitamini ve meyve özünün mevcudiyetinden dolayı orijinal, yumuşak tadı olan tabletler. İlaç geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ajandır (vitamin ile antiseptik). Bakteri zarlarını yok eder, ancak virüslere, sporlara karşı etkisizdir. C vitamini, lokal direnci arttırır, hücre içi madde ve kollajen lifleri üretmeye yardımcı olur, mukoza zarını geri getirir.

"Sık sık boğaz ağrım olduğunda, genellikle kolay olmaz. Ben normal bir iş yapamam, her şey sinir bozucu, engel ve öfke. Çok uzun zaman önce, meslektaşımın tavsiyesi üzerine kendime yeni bir hızlı aksiyon tıbbı araştırdım - Sebedin. Şimdi oğluma (4 yıl) verdim, boynu kırıldığında, yani çocukla birlikte kullanıyoruz. Çözülmesi için günde 4 tablette gereklidir, böylece ağrı birkaç saat içinde azalır. Tabii ki, hemen hemen anında yardımcı olan lolipoplar var, ama Sebedin çok daha uzun sürüyor ve aslında iltihabı ortadan kaldırıyor ve sadece acıyı "dondurmuyor".

“Doktorumuz, Sebedin'i toz haline getirmemizi ve çocuğun boğazın tüm hastalıklarında veya basit bir hafif kızarmada çözülmesini sağladı. Tabletlerin avantajı, mikropların bunlara alışmaması, bize şimdiye kadar çok iyi yardımcı olmaları ve oğlumuzun 5 yaşında olması. Tabii ki, Sebedinom irinli farenjit veya çalışmaz boğaz ağrısı için antibiyotik olmadan kurtarmak, ama her zaman kaprisli, çünkü ağrı yemek için çöp çocuğun tedavisinde çok önemlidir o sadece asansör ağrı,. "

Çocuklar için Grammidin 4+

Antiseptik setilpiridinyum klorür monohidratın yanı sıra antibiyotik gramicidin C dihidroklorür ile resorpsiyon için tabletler. Reçete olmadan serbest bırakılır, 4 yaşından küçük çocuklarda oral kavite, farinks, bademcik hastalıklarıyla birlikte tek ve kompleks tedaviye uygundur.

"Kızım son zamanlarda bir viral farenjit vardı, ama biz genellikle hasta, bu nedenle çocuk doktoru tekrar larenjit ve trakeit önlemek için antibiyotik yerel basını içmek için gerekli olduğunu belirtti. Kızım hastalığın ikinci gününde yutmak için çok acı vericiydi, hiç ağlamadı, hiç ağlamadı. Ağrıyı gidermek için çare çok uygundu: İlk hapı verdiler, çocuk bir saat içinde yemek istedi. Ve gece kızım mükemmel uyudu, muhtemelen, boğaz ağrısı ve terlemeden rahatsız olmadı ”.

"Grammidin bize gelmedi, diğer ilaçları kullanmak için başka bir işlem yapılmadığı halde, oğlunda mide ağrılarına ve ishale neden oldu. Genelde, ağrı ve yanma yılında (çocuk boğazında sorunsuz aktı herpes boğaz ağrısı, vardı), ama işe yaramadı bize tam olarak yararlanabilmek için çok iyi çıkardı. " Angina farenjit ayırmak için nasıl öğrenin

"Farenjit şiddetli iltihaplanmalara veya durulamalarla birlikte kataral sinüslere neden oluyorsa, doktor her zaman bu ilacı önermektedir. Ama bir şey var: eğer bebek sık sık hastalanırsa, o zaman Grammidin sadece 3-4 ayda bir kullanılabilir, aksi takdirde bakteriler buna adapte olur ve tepki vermez. Tadı muhteşem - kıpkırmızı, tatlı, nihayet küçük zencefil ilacı bırakmıyor ve ona soruyor. Acı çok hızlı geçiyor, bu kesinlikle çarenin büyük bir avantajı. ”

Kullanım için kontrendikasyonlar

Tabletler için talimatlar, randevu alınmadan satın alınmışsa, zorunludur. Emzirme, hamilelik, çeşitli malabsorbsiyon biçimleri olan ve gastrointestinal sistem, solunum sistemi hastalıkları olan birçok ilaç yasaktır. 4-5 yıla kadar, bir tablet - - şekerlemeler 6 yaşında, pastiller altında yasaklanmıştır 3 yıla kadar, ancak son ezilmiş ve yavaşça hatta o yaşta (bir önceki yıl bebeğin ağzına dökmek olabilir - bir buçuk yıl: çözümü için tüm hazırlıklar, yaş kısıtlamalar vardır ). Ayrıca, bu yerel ilaçlarla yapılan monoterapinin ciddi ve karmaşık hastalıklarda işe yaramayacağı unutulmamalıdır, bu nedenle vücut için ek zorluklar yaratmamakta ve yeterli tedavi ile gecikme oluşturmamaktadır.

Genellikle farenjit güçlü bir öksürük eşlik eder. Bu videoda, Dr. Komarovsky, bir çocuğun öksürüğü sırasında hangi ilaçların kullanıldığını size söyleyecek ve ebeveynlerin dikkatini öksürük ilaçları ve beklentileri arasındaki fark üzerine odaklayacaktır.

Bağışıklığı güçlendirmek isteyen milyonlardan biri misiniz?

Ve tüm girişimleriniz başarısız oldu?

Ve radikal önlemleri düşündünüz mü? Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü güçlü bir organizma sağlık göstergesidir ve gurur için bir fırsattır. Ayrıca, en azından bir kişinin uzun ömürlülüğüdür. Ve sağlıklı bir insanın daha genç görünmesi, kanıt gerektirmeyen bir aksiyomdur.

Bu nedenle, Elena Malysheva'nın makalesini, sonbahar soğukluğundan önce vücudunuzu nasıl güçlendireceğinizi okuyarak okumanızı öneririz. Makaleyi okuyun >>

Farenjit lenfoid doku ve faringeal mukozanın iltihaplanmasıdır. Tedavisinde birçok yöntem vardır ve aşağıda bunları ayrıntılı olarak ele alacağız.

Hastalık için prosedürlerin genel özellikleri ile başlayalım. Tedavi önlemleri, farenjite neden olan faktörü ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Hastanın hastalığın lokal tezahürüne ve bağışıklığın restorasyonuna ihtiyacı vardır. Yatak istirahatının önemli olmadığını gözlemlemek, ancak farenjit de "bacaklarda" taşımak için olmamalıdır.

Lokal etki, farenjit tedavisinin en etkili yöntemidir. bir anti-enflamatuar, analjezik ve anti-bakteriyel etkiye sahip olmalıdır kullanılan ilaçlar - bu (örneğin, Bioparox) emilebilir pastiller, tabletler (örneğin, miramistin) spreyler ve diğerleri boğaz hastalığı otlar ve propolis decoctions kullanabilirsiniz muamele..

Tedavi, ilaç kullanımının zamanını ve sıklığını değiştirmeye izin vermez, bunların farenjit tedavisinin bitiminden önce izinsiz iptalleri. İlaç tedavisine ek olarak, farenjit fizyoterapi yöntemlerini tedavi edebilir.

Yetişkinlerde farenjitli tabletler

Gebelikte farenjit tedavisi

Lizobakt

Lizobakt - ağız boşluğunda resorpsiyon için tablet şeklinde bir antiseptik. İki bileşen: lizozim ve B6 vitamini, immünomodülatör ve antiseptik bir etki sağlar. Lizozim, normal olarak sağlıklı bir kişinin tükürüğünde bulunan, bir bakteri hücresi, mantar ve bazı virüsleri yok eden bir enzimdir.

Okaliptüs-M tabletleri

Okaliptüs-M bitki kaynaklı bir antiseptik ajandır. Yerel bir anti-inflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir. Okaliptüs ve mentol hafif bir vazokonstrüktif etkiye sahiptir, bu da üst solunum yollarının şişmesini olumlu yönde etkiler.

Püskürtme Lugolit-DF

Lugolit-DF - boğaz ve ağız boşluğu hastalıklarının tedavisi için antiseptik ilaç. Ana aktif madde antiseptik ve lokal irritan etkisi olan moleküler iyodindir. İlacın bakterisid etkisi, Gram-pozitif ve Gram-negatif mikroorganizmalar üzerinde bulunmaktadır.

Şurup Kofol

Kofol şurubu balgam söktürücü ve antienflamatuar etki ile bir preparattır. Kofol ayrıca üst solunum yollarının iltihaplı hastalıkları olan hastalarda burun nefesini kolaylaştırır, burun akıntısını ve burun mukozasını kızarır.

Merhem kofol

Merhem Kofol - belirgin bir anti-inflamatuar, antiseptik ve analjezik etkiye sahip bir ilaç. Merhem uygulaması ile burun nefeslerinin giderilmesi ve burun ve boğazdaki mukoza zarının hiperemisinde azalma olur.

Kofol Lozenges

Kofol şeker, anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etkisi olan bir tıbbi üründür. Ek olarak, Kofol, üretken olmayan öksürüğün şiddetini azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca bazı bronkodilasyon ve büzücü etkiye sahiptir.

Hexalysis tabletleri

Hexalysis, lokal antimikrobiyal, anti-enflamatuar ve analjezik etkiler sağlayan kombine bir preparattır. İlacın antimikrobiyal etkisi, bileşimine dahil edilen bikutimol, lisozim, enoksolonun etkisine bağlıdır.

Ingalipt aerosolü

Ingalypt, solunum sistemini ve antiseptikleri etkileyen araçlarla ilgilidir. Boğaz hastalıkları için kullanılır. Kombine bir hazırlıktır. Inhalipt, antimikrobiyal, anti-inflamatuar soğutma ve dikkat dağıtıcı etkiye sahiptir. İlaç, gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizmalara göre aktiftir.

Grammidin tabletleri

Grammidin, ağız boşluğunda resorpsiyon için topikal kullanım için antibakteriyel bir maddedir. Aktif madde, bakteri hücre çeperinin (hem Gram-pozitif hem de Gram-negatif) geçirgenliğini artırarak bakterisid etki gösterir.

Vokar damlası

Homeopatik ilaç Vokara (Vocara) bir anti-enflamatuar, anti-ödem, immünmodülatör ve restoratif bir etkiye sahiptir. Ek olarak, Vokar, toksinlerin yok edilmesine katkıda bulunur, akut solunum yolu enfeksiyonlarında genel zehirlenme belirtilerini zayıflatır.

Falimint Tabletleri

Falimint sentetik bir tıbbi üründür. 0.25 gram bir kabuk ile tablet şeklinde yapılır. Bir paket 40 adet tablet içerir. İlaç iyi bir dezenfekte edici etkiye sahiptir, antimikrobiyal, analjezik. Boğaz veya dilin tahrişinden kaynaklanan hoş olmayan kusma reaksiyonlarını bastırır.

Püskürtme Borusu

Boğaz için okaliptüs lugol Lugs, preparat dahil iyot nedeniyle streptokok, Staphylococcus, Escherichia coli dahil olmak üzere Gram-pozitif ve Gram-negatif bakteriler üzerinde bir antimikrobiyal etkiye sahiptir. Antimikrobiyal etkinin mekanizması, protein moleküllerinin N-grupları ile etkileşime bağlı protein denatürasyonuna bağlıdır.

Tuzsuz sprey

İlacın aktif maddesi No-tuz - sodyum klorür - ozmotik aktivitesi olan bir ürün. Burun boşluğuna sokulan hipotonik solüsyon, vücut sıvılarının ozmolaritesine kıyasla daha düşük ozmolaliteye bağlı olarak, mukoza zarının hidrasyonunu ve burun boşluğunun içeriğini arttırır.

Kapsül Broncho-munal

İlaç Broncho-munal oral uygulama için bakteriyel kökenli bir kombine immünomodülatördür. Antibiyotik tedavisi de dahil olmak üzere, ilaç tedavisini en aza indirmeye yardımcı olan solunum yolu enfeksiyonlarının seyrinin sıklığını ve şiddetini azaltır. İlacın etki mekanizması aşıların etki mekanizmasına benzer.

Tabletler Travisil

Karmaşık bitkisel ilaç Travisil bir balgam söktürücü ve antiemetik etkiye sahiptir. İlacın aktif bileşenleri, antiemetik, ferahlatıcı, tonik, immün sistemi uyarıcı, antiseptik etkiye sahiptir ve ağız boşluğunun çeşitli hastalıklarından kötü nefesin yok edilmesine katkıda bulunur. İlaç solunum yolu tahrişini azaltmaya yardımcı olur.

Sprey Orasept

Antiseptik ilaç Oracept bazı analjezik aktiviteye sahiptir. Oracept ilacının bileşimi antimikrobiyal ve fungisidal bir etkiye sahip olan aktif bir madde - fenol içerir. İlacın bir parçası olan gliserin, ağız mukozasını yumuşatır ve tahrişin gelişmesini önler.

Aerosol Geksoral

Hexoral - antiseptik, antimikrobiyal, analjezik, hemostatik, zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir preparat. Heksorolün aktif maddesi heksetidin'dir.

CAMPFOMEN Aerosol

Kampofmen, belirgin bir anti-enflamatuar, analjezik ve bakterisidal etkiye sahip olan, inhalasyon uygulaması için kombine bir preparattır. İlacın anti-enflamatuar ve analjezik etkisi, hassas reseptörlerin tahrişiyle ilişkilidir.

Efizol Tabletleri

Efizol - antibakteriyel, antiseptik ve antifungal etkileri olan karmaşık bir ilaçtır. Efizol, ağız ve boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. İlaç, antibakteriyel ilaçların etkisine dirençli kalan suşlar dahil olmak üzere Gram-negatif ve Gram-pozitif bakterilere karşı bakterisidal bir etkiye sahiptir.

Yetişkinlerde farenjitli tabletler

Bakteriyel farenjit tedavisi, antibakteriyel tedavi ile belirli bir patojeni ortadan kaldırmak için gönderildiğinde.

Viral veya fungal farenjit sırasıyla antiviral veya antifungal ilaçlar kullanılarak daha iyi tedavi edilir. Hastalığa uzun süre maruz kalındığında, toksik maddelerden kaynaklanıyorsa, alerjen tedavisi - ikamet, iş yeri vb.

Erişkinlerde farenks iltihabının tüm varyantlarının tedavisi sırasında, sigarayı tamamen bırakmanız, alkol içeren içecekleri içmeniz ve doktorların doğru dengeli beslenmenin koruyucu bir versiyonuna uymanızı tavsiye etmeniz önerilir.

Farenjit nedenleri

Farenjitin ana nedeni, soğuk veya kirli havanın solunması, kimyasal uyaranların (alkol, tütün) etkisidir. Enfeksiyöz farenjit çeşitli mikroplar (strepto-, staphylo-, pneumococci) yanı sıra virüsler (influenza, adenovirüsler) ve mantarlar (Candida) tarafından provoke edilebilir. Çoğu zaman, farenjit, farenksa bitişik inflamasyon odaklarından enfeksiyonun yayılmasının bir sonucu olarak gelişir. Farenjit sinüzit, rinit, diş çürüğü ile gelişir.

Farenjit türleri

Akut ve kronik farenjit vardır.

Akut farenjit, agresif faktörün (infeksiyonlar, tahriş edici gaz, vb.) Farinksinin mukoza zarına maruz kaldıktan hemen sonra gelişir. Akut farenjit seyri uygundur.

Kronik farenjit, tedavi edilmemiş akut farenjitin yanı sıra, faringeal mukozanın uzun süreli tahrişiyle ortaya çıkan bağımsız bir hastalığın bir sonucu olabilir. Kronik farenjitin gelişmesinde alevlenme ve gerileme fazları vardır.

Viral Bakteriyel Fungal Alerjik Travmatik Tahriş edici faktörlere maruz bırakılma nedenleri Kronik

Hipertrofik (granüler) Atrofik Karışık form

Faringeal mukozanın en sık rastlanan akut enflamasyon şekli ARVI'da kataral farenjittir. Boğaz ağrısı yaklaşık% 70, örneğin rino not, koronavirüsler, solunum sinsitiyal virüsü, adenovirüs, parainfluenza, grip virüsleri gibi virüslerin neden olduğu bilinmektedir. Akut farenjitin en yaygın patojeni rinovirüsdür.

Son yıllarda yapılan çalışmalar, önemlerinin hızla artmakta olduğunu göstermektedir ve şimdi, sonbahar epidemileri döneminde akut solunum yolu viral enfeksiyonunun% 80'inden fazlasında rinovirüsler sorumludur. Viral enfeksiyon genellikle hastalığın sadece ilk aşamasıdır ve bir sonraki bakteriyel enfeksiyon için "yolu açar".

Virüsler - akut farenjit ajanları (sıklık sırasına göre):

Rhinovirüsler Coronavirüsler Adenovirüsler İnfluenza virüsü Parainfluenza virüsü

Respiratuar sinsitiyal virüs Herpes simpleks virüsleri (tip 1 ve 2) Enterovirüsler Coxsackie virüsü Epstein-Barr virüsü Sitomegalovirüs İnsan immün yetmezlik virüsü

«Boğaz ağrısı» kavramı, İngilizce (Rusça eşdeğer - strep boğaz veya faringotonzillit) kullanıldığından dolayı yabancı kılavuzları Kulak Burun Boğaz ve bulaşıcı hastalıklara alınan Bunlar birleştirilmiş veriler, çok koşullu olduğu, spesifik formların bir tanım değil, kolektif bir terim değildir çeşitli hastalıklar için. ek spesifik formlarında, örneğin enfeksiyöz mononükleoz Epstein-Barr virüsü gibi belirli patojenler ile ilişkili farenjit, diğer türleri vardır, Yersinia enterocolitica zaman iersenioznom ve gonore farenjit ile gonokok ve Leptotrix buccalis leptotrichosis farenks ile.

Farenjit belirtileri

keyifsizlik, sıcaklık artışı (tipik olarak 37,5-38 ° C) -, en azından (özellikle boşsa yutak) yutma akut farenjit boğazda tırmık, kuruluk, ağrı ve rahatsızlık, özelliği için. Tubofaringealnyh sırt ağrıları iltihabı ağrı genellikle kulaklara yayar. Palpasyon, ağrı ve üst servikal lenf nodlarında bir artış kaydedilebilir. Tüm pharyngoscope görünür hiperemi arka yutak duvarı ve damak kemerler, seçilen iltihaplı lenfoid granüller, ancak bademcik iltihabı karakteristik anjina semptomlar. Akut farenjitin bazı bulaşıcı hastalıkların ilk belirtisi olabileceği unutulmamalıdır: kızamık, kırmızı ateş, kızamıkçık kızamıkçık. Bazı olgularda Kawasaki hastalığı ve Stevens-Johnson sendromu ile ayırıcı tanı gereklidir.

Kronik farenjit, sıcaklıktaki artış ve genel durumdaki belirgin bozulma ile karakterize değildir. Duyular, boğazda kurumuşluk, terleme ve boğazda bir şişkinlik hissi olarak karakterizedir; bu da boğazınızı temizlemenize veya boğazınızı temizlemenize neden olur. Öksürük genellikle inatçı, kuru ve trakeobronşitin seyrine eşlik eden öksürükten kolayca ayırt edilebilir. Boğazdaki rahatsızlık, sıklıkla farenksin sırtında yer alan mukusun yutulması zorunluluğudur. Bu da hastaları irritabl yapar, olağan faaliyetlerine müdahale eder ve uykuyu bozar.

Atrofik farenjit ile, farinksin mukus zarı incelmiş, kuru, genellikle kurutulmuş mukusla kaplıdır. Mukoza zarının parlak yüzeyinde, enjekte edilen damarlar görülebilir. Hipertrofik şekilde pharyngoscope olarak rastgele boğaz veya arka damak kemerler arkasında düzenlenmiş genişletilmiş tubofaringealnye silindirler arkasında dağınık odaklar hiperplastik lenfoid doku ortaya koymaktadır. Bu değişiklikleri keskinleştirme sırasında hastalara endişe belirtilerinin şiddeti ile uyuşmuyor hiperemi ve mukozanın ödem, ama objektif bulguların genellikle yetersizlik eşlik eder.

Kronik atrofik gastrit, kolesistit, pankreatit: Kronik farenjit çoğu zaman bağımsız bir hastalık, ancak gastrointestinal sistemin patolojinin bir tezahürüdür. gastroözofageal reflü hastalığı ve hiatal fıtığı, uyku sırasında boğaz içine asidik mide içerikleri ile temas sıklıkla kronik kataral farenjit altında yatan neden, ve hastalığın altında yatan neden olmadan ele bu durumda, herhangi bir lokal tedavi başarısızlığı yöntemleri ve kısa süreli etki temin ederler. Sigara ve tonsillektomi, farinksin mukoza zarında atrofik değişikliklerin gelişmesine yol açar.

Farenjit genellikle sürekli kısaltılmış burun solunumu ile gelişir. Sadece ağızdan solumaya geçişle değil, aynı zamanda burun boşluğundan yutaklara doğru drenaj yapan vazokonstrüktif damlaların kötüye kullanılmasıyla da meydana gelebilir ve orada gereksiz bir anemik etki gösterir. Farenjit semptomları postnatal sendrom olarak adlandırılabilir (İngilizce terimi "postnazal damlamadır"). Bu durumda, boğazdaki rahatsızlık, burun boşluğundan veya paranazal sinüslerden farinksin arka duvarına kadar olan patolojik sekresyon akışıyla ilişkilidir. Sürekli öksürüğün yanı sıra, bu durum bronşiyal astım ile ayırıcı tanı gerektiren çocuklarda hışıltmaya neden olabilir.

Kronik farenjit gelişmesine katkıda bulunan ana faktörler:

farinksin ve tüm gastrointestinal sistemin mukoza zarının yapısının anayasal özellikleri; eksojen faktörlere uzun süreli maruz kalma (toz, sıcak kuru veya dumanlı hava, kimyasallar); tıkalı burun solunumu (ağızdan nefes alma, dekonjestanların kötüye kullanımı); sigara ve alkol bağımlılığı; alerji; endokrin bozuklukları (menopoz, hipotiroidizm, vb); beriberi A; diyabet, kardiyak, pulmoner ve böbrek yetmezliği.

Kalıcı, konvansiyonel olmayan boğaz ağrısı ile birlikte, belirli sistemik hastalıklar ve sinir sistemi hastalıkları ile gelişen bir takım sendromlarla ayırıcı tanı gereklidir. Plummer-Vinson sendromu, demir eksikliği anemisi olan 40-70 yaşlarındaki kadınlarda görülür. Sjogren sendromu - otoimmün hastalık, mide-bağırsak yolu, kuruyana ciddi mukoza zarı, tükürük bezlerinin yaygın genişleme ilave olarak. temporal kemiğin alt yüzeyi üzerinde yer alan ve damak bademcik üst kutup üzerinde aşikar olabilir stiloidi işlemi, uzama neden olduğu boğaz ciddi kalıcı ve sıklıkla tek taraflı ağrısı ile karakterize Eagle sendromu (stilalgii) için. nevralji (glossofaringeal veya vagus siniri) bir kısmı da, özellikle, yaşlılarda, boğaz ağrısına neden olabilir.

Farenjit tedavisi

Farenjit tedavisi, her şeyden önce, hastalığı provoke eden faktörün ortadan kaldırılmasını sağlar. Bakteriyel farenjit durumunda, bu, antibiyotiklerin yardımı ile ve duman veya irritanların uzun süreli solunması, çalışma değişikliği veya kişisel koruyucu yöntemlerin kullanımından kaynaklanan farenjit durumunda elde edilir.

Bu önemlidir. Tüm farenjit vakalarını tedavi etmek için sigara bırakma gereklidir.

Farenjit için herhangi bir ilaç tedavisi, ilgilenen hekimin gözetiminde yapılmalıdır.

genel durumunun belirgin bozukluklar ile birlikte akut, kronik farenjit alevlenme olup, bu bal süt, buhar inhalasyon ve gargara tutumlu diyet, sıcak ayak banyoları, sıcak kompres boyun ön içeren yeterli semptomatik tedavi yöntemidir. Sigara bırakılmamalıdır. Komplike olmayan farenjit genellikle sistemik antibiyotik verilmesini gerektirmez. Bu durumda, monoterapi şeklinde reçete edilebilen lokal fakat lokal antimikrobiyal tedaviyi uygulamak mantıklıdır. Ancak, Belçika'da yapılan bir anket, doktorların% 36'sının antibiyotik reçete etmek için ARVI ve farenjit kullandığını göstermiştir.

farenjit tedavisinde antibakteriyel ilaçların bileşim tipik olarak bir veya daha fazla antiseptik (klorheksidin, heksetidin, benzidamin, ambazone, timol ve bunların türevleri, alkoller, iyot preparatları, vs.), uçucu yağlar, lokal anestetikler içeren (Lidokain, tetrakain, mentol) antibiyotikler (fyuzafyunzhin, framisetin) ya da sülfonamidler, koku kontrol maddeleri - en azından. preparasyonlar, aynı zamanda mukoza zarları spesifik olmayan koruma faktörleri sentezlenmiş bakteriyel lizatları (Imudon), doğal antiseptikler (bitki özleri, arı ürün) içerir ve yine de antiviral aktiviteye (lizozim, interferon), vitaminler (askorbik asit) sahip olabilir.

Antimikrobiyal preparatlar, durulama, insüflasyon, inhalasyon, ayrıca tabletler ve resorpsiyon için pastiller şeklinde reçete edilebilir. Mukozal preparatların ana gereksinimleri şunlardır:

tercihen antiviral ve antimikrobiyal aktivite içeren geniş bir antimikrobiyal aktivite spektrumu; mukoza zarından toksik etki ve düşük emilim oranının yokluğu; Düşük alerjenite; mukoza üzerinde tahriş edici etkisi yoktur.

tabletler, pastiller veya emilmesi için pastiller şeklinde verilen en ilaçlar (geksaliz, matkap, septolete, Faringosept neo-anjina Strepsils ve diğ.). Bu ilaç türü nispeten düşük aktiviteye sahiptir ve amaçları hastalığın hafif formlarıyla sınırlıdır. Ayrıca, hekim klorheksidin toksisite, birçok ilaç (antiangin, Matkap, sebidin, Eludril) bir bileşeni hatırlamak ve sınırsız kontrolsüz hastaları (özellikle çocuklar) almasını engellemek gerekir.

Bir dizi ilacın atanması yüksek alerjenlerini ve tahriş edici etkilerini sınırlar. Bu iyot türevleri (iodinol, Joks, vokadin, povidon-iyot), propolis (proposol) içeren preparatlar, sülfonamidler (bikarmint, ingalipt) içerir. bitkisel uçucu yağlar ve antiseptikleri içeren preparatlar etkili ve zararsız, ama onların amacı polen alerjisi olan hastalarda kontrendikedir ve nüfusun% 20'ye kadar bazı coğrafi bölgelerde hastalığı olan kişilerin sayısı.

İnhale antibiyotik "Fyuzafyunzhin" (Bioparox) - İlaç 20 yıldan fazla bir solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan ölçülü aerosol formunda, deşarj antibakteriyel ve anti-iltihabik ile birleştirir. Aerosol partiküllerinin çok küçük olmasından dolayı, fusafyunzhin solunum yolunun erişilemeyen kısımlarına nüfuz edebilir ve burada terapötik etkisi vardır. Akut farenjit, larenjitin içinde Fyuzafyunzhina yüksek antimikrobiyal etkinliği ve gözlem çok sayıda ile teyit traheobronhite. Mikroorganizmaların adapte antimikrobiyal aktivite fyuzafyunzhina spektrumu, genellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarının neden olan maddedir, bu, aktif ve mikoplazmal enfeksiyonları. Bu ilacın eşsiz kalitesi, etki spektrumu stabilitesidir: kullanım sırasında dirençli yeni bakteri suşları tespit edilmemiştir. Antibakteriyel özelliklere ek olarak, fusafyuzhin deneysel çalışmalarda gösterilen kendi anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Makrofajların fagositozunu arttırır ve inflamatuar mediatörlerin oluşumunu inhibe eder. Bu, ilacın virüsler üzerinde doğrudan inhibitör etkisi olmamasına rağmen, viral farenjitde ilacın etkililiğini açıklar. Fusafjungina'nın randevusu ile tonsillektomi sonrası daha yumuşak bir seyir kaydedildi.

"Imudon", farenjitin lokal tedavisi için kullanılan tüm ilaçlardan temel olarak farklıdır. Genellikle ağız boşluğu ve yutak iltihabı neden 10 bakteri lizatlan ve de fungal enfeksiyonlar (Candida albicans ve fusiformis fusiformis'in) neden olan iki patojen oluşan çok değerlikli bir antijenik bir komplekstir. Imudon fagositoz, bağışıklık sistemi hücrelerinin miktarını arttırır lizozim ve tükürük salgılama IgA miktarını arttırır aktive eder. Elde edilen veriler, örneğin alkali solunması ve bunların antimikrobiyal maddeler, bir gümüş nitrat solüsyonu ve diğer anti-enflamatuar ve analjezik kullanımı ile dağlama granüller gibi kronik farenjit akut ve mavi dil, hipertrofik ve subatrophic formları daha etkili bir geleneksel tedavi yöntemlerine, atama imudon ilaçlar. Gerekli imudon da topikal ya da sistemik antibiyotik, geri kazanım süresi ve antibiyotik tedavisi için özellikle önemlidir lokal bağışıklık savunma bakım azaltmaya yardımcı olur. Imudon emilme için tabletler şeklinde mevcuttur.

Heksetidin (Heksoral) hem durulama çözeltisi hem de bir aerosol halinde mevcuttur. Klorheksidin aksine, ilaç düşük toksiktir. Çoğu bakteriye karşı etkilidir - farenjit ve bademcik iltihabının ve aynı zamanda mantarların etken maddeleridir. antimikrobiyal yanı sıra, heksetidin bademcik ameliyatı ve apse peritonsiller açıldıktan sonra, aynı zamanda boğazda büyük bir ameliyat sonrası sadece kullanımını haklı hemostatik ve analjezik etki, sahiptir (örneğin, obstrüktif uyku apnesi sendromu, vb işlemler). ilacın koku giderici etki, yukarıda belirtilen etkilerin kombinasyonu, özellikle alıcı radyoterapide üst solunum yolu tümörleri olan hastalarda faydalıdır.

Antiseptik mukozal "Octenisept" belki de Gram-pozitif ve Gram-negatif bakteri, klamidya, mikoplazma, mantarlar, protozoa ve herpes simpleks virüsleri, hepatit B ve HIV kaplama en geniş spektrumlu antimikrobik etkiye sahiptir. İlaç bir dakika içinde başlar ve bir saat sürer. Octenisept toksik etkilere neden olmaz ve bozulmamış mukoza ile absorbe değildir. insuflatör kullanarak mukoza üzerine püskürtme çözeltisi kullanılmış Octenisept çözeltisi. Kuşkusuz, bu ilacın en büyük dezavantajı, bağımsız kullanım için uygun bir formda mevcut olan ve kullanımı, uygulama kadar uzmanlaşmış birimleri ile sınırlı olmasıdır.

Yerel antibakteriyel ajanlar farenjit tedavisinde yaygın olarak kullanılabilir. uygun ilacın seçilmesi antimikrobiyal aktivite spektrumuna, alerjenite ve toksisitenin olmaması tarafından belirlenmektedir. Tabii ki, en etkili yerel ilaçlar tamamen beta hemolitik streptokokların neden olduğu tonsilit, farenjit için antibiyotik sistemik uygulama için ihtiyaç yerini değildir. Diğer taraftan, bağlı olmayan bakteriyel etyolojisi farenjit birçok formları için, pek çok durumda, antimikrobiyal aktivite ile geniş bir antibiyotik ilaçlar bakteri ilaca dirençli suşların artan sayıda görünümü, hem de yan etkiler sık ​​topikal uygulama, tercih edilen bir yöntemdir.

Gebelikte farenjit tedavisi

Hamilelik sırasında herhangi bir hastalık hoş olmayan ve gelecekteki anneye bir çok rahatsızlık getirir. Her şeyden önce, bu, çocuğun gebeliği sırasında, etkili tedavi yöntemlerinin çoğunun mevcut olmaması nedeniyle, fetüsün gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceğinden kaynaklanmaktadır. Aslında bu, "farenjit" adı verilen oldukça zararsız bir hastalığın tedavisi için de geçerlidir.

Farenjit tedavisi yürütmek, çeşitli kurallara uymak için gereklidir. Bunların başlıcaları şunlardır: hastayı bir boğaz dinlendirmesi (ses aparatını zorlamamak için konuşmamaya çalışın, ancak gerekirse nadiren ve fısıldayarak), gerekli hazırlıkların yapılmasıyla birlikte, boğazın periyodik olarak durulanması. Bu durumda çok yararlı sıcak bol içecek. Not: soğuk değil, hiç bir durumda sıcak değil. İçmek için alkali (gazsız süt, maden suyu) ve vitamin içeren içecekler (kızılcık suyu, limonlu çay) kullanmak daha iyidir. Diyet, keskin, tuzlu, füme bulaşıklar dışında tutulmalıdır.

Gargara için, şifalı otlar tentürleri ve infüzyonları uygundur: papatya, calendula, muz, adaçayı. Su ile seyreltilmesi gereken hazır tentürler satın alabilirsiniz. Rotokan, Romazulan ve diğerleri olabilir. Ek olarak, durulama için bir furacilin çözeltisi kullanılır. Örneğin, Aerosol ve spreylerle uğraşmak, örneğin Geksoral.

Bugün, ilaç pazarı, farenjit ile yardımcı olan çeşitli lolipopların geniş bir seçimini sunmaktadır. Bunlar Sebidin, Strepsils, Faringosept içerir. Çocuk bekleyen kadınlar Falimint, Septotelet, Strepsils-plus tarafından kontrendikedir. Doğru, pastiller ve şekerlerin sadece hastalığın hafif formları için etkili olduğuna dikkat edilmelidir.

Kural olarak, farenjit ile sıcaklık önemsizdir ve nadiren 38 ° C'yi aşar. Bu, sıcaklığın düşmemeye çalışmasının sebebiydi. Çok nadir durumlarda, hamile kadının durumunu dikkate alarak, sıcaklığı düşürmek için, Paracetamol bazlı Efferalgan, Kalpol veya başka bir ilacı kullanın.

Bu önemlidir. Hamilelik sırasında farenjit tedavisi, komplike olmamasına rağmen, bir doktorun gözetimini gerektirir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Hangi tabletlerden Bromhexine ve nasıl alınır

Bromheksin, bir grup salgı ilaçları ve mukolitiklerin canlı bir temsilcisidir. Doktorlar genellikle solunum yolu hastalıklarının varlığında reçete ederler. Bu ilacın vücut üzerinde nasıl çalıştığını, kullanım endikasyonlarını ve diğer nüansları analiz edelim.

Rinoparenjit - çocuklarda ve yetişkinlerde semptom ve tedavi

Hızlı sayfa gezinmeBu nedir? Rinopharyngitis, patolojik süreçte laringeal astarın tutulumu ile birlikte nazal kavitenin mukoza zarının akut inflamatuar lezyonlarının arka planına karşı gelişen bir hastalıktır.