Loading

Larenjit tedavisi için spreyler, şuruplar, lolipoplar ve diğer tabletler

Larenjit, öksürük, boğaz ağrısı, ses kısıklığı, nefes darlığı ve genel rahatsızlık eşlik eden larinksin akut enflamatuar bir hastalığıdır. Hastalığın tedavisi, bu semptomların giderilmesidir. Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit için kullanılan tüm ilaçlar, oral ve lokal tedavi için 2 büyük gruba ayrılabilir. Özellikle popüler olan çeşitli çözünme tabletleri, spreyler ve şuruplar

Yutulması için araçlar

Larenjit tedavisinde birincil görev öksürük ve ses restorasyonudur. Larenjit kuru, ağrılı, paroksismal, verimsiz öksürük. Enflamasyonun odak noktası larinkste olduğu için larenjit ile balgam oluşmaz ve temizlenmez. Bu nedenle, çoğu balgam söktürücü tabletin kullanımı mantıklı değildir.

Hastalık ilerlediğinde, bronşlar ve akciğerler iltihapta yer alırlar, öksürük kurutan nemliye değişir ve mukolitiklerin kullanımı haklı çıkar. Larenjitin ilk aşamasında, öksürüğü baskılayan tabletlerin ve şurupların en etkili kullanımı, örneğin, Libexin, Stoptussin, Tussin plus. Bu ilaçlar çeşitli mekanizmalarla beynin refleks öksürük merkezini etkiler, nefes almayı engellemeden öksürüğü bastırır. Kodein veya efedrin temelli tabletler ve öksürük şurupları geçmişte çok yaygındı. Şu anda, bu tür ilaçlar, bağımlılık yaptıklarından dolayı yetişkinlerde ve çocuklarda kullanım için yasaklanmıştır.

Ayrıca yetişkinlerde larenjitle birlikte, mersin bazlı ilaçları kullanabilirsiniz - iğne yapraklı ağaçlardan elde edilen reçinelerden izole edilen uçucu antiseptik maddeler. Bu ilaçlar Gelomirtol ve Gelomirtol forte'dır. Sıvı formdaki tıbbi madde çözülebilir bir kabuk içine konur, kabuk mide çözülürken, madde buharlaşır. Böylece "içeriden inhalasyonlar" meydana gelir.

hızla vokal kord ödemi ve stenoz gelişmesini sesini dönmek ve önlemek için, doktorlar larenjit antihistaminikler almak öneriyoruz: loratadin (Claritin), desloratadin (Lourdes, Aerius) Fenkarol ve diğerleri. Antialerjik haplar mevcut ödemleri azaltır, onların alımı larinksin inflamatuar stenozunun gelişmesi için bir profilaksi görevi görür.

Topikal tedavi için araçlar

Topikal uygulama için daha ayrıntılı ilaçları düşünün. En yaygın olarak emilim ve sprey tabletleridir. rezorpsiyon pastiller veya püskürtme aktif bileşenlerin büyük bir kısmı kullanıldığında, boğazın arkasına alır ve daha sonra gırtlak içine akar. Bu dolaylı etkinin hem artıları hem de eksileri vardır. Lokal tedavinin dezavantajı, ilacın ilk önce ağız boşluğuna ve farenksine girmesidir, larinkste iltihaplanmaya sadece küçük bir doz "ulaşır". Artı bu tür ilaçların kullanımı nadiren izolasyon larenjit meydana yani larinks iltihabı sıklıkla farenks (farenjit) iltihabı sonraki adım olduğunu ve pastiller ve farenjit ve larenjit davranın.

Boğazdan kaynaklanan rezorpsiyon için çoğu tablet / trok / pastil lokal antibiyotik ve antiseptik içerir.. Hangi maddenin ilacın bir parçası olduğuna bağlı olarak, bunlar birkaç gruba ayrılabilir:

 • Klorheksidin (Anzibel, Antiangin, Trachisan).
 • Biklotimol (Heksaliz).
 • Dequalin (Decatalene, Efizol, Lizak).
 • Gramcidin (Grammidin).
 • Benzalkonyum klorür (Sepptole).
 • Diklorobenzil alkol (Strepsils, Rinza lorsept).
 • Streptocide (Tharyngept).
 • Bitki özleri ve propolis. Boğazdaki acı pastillerinde adaçayı (Adaçayı hapı), okaliptüs, anason ve meyan kökü (Dr. Mom) özleri vardır.

Boğazdan gelen tabletlerde bulunan antibiyotikler ve antiseptikler, bakterilerin, virüslerin, mantarların, protozoaların ölümüne neden olur. Terapötik etki, hasta ilacı aldığı sürece devam eder. Ayrıca birçok rezorpsiyon tableti diğer bileşenleri içerir:

 • Boğazda ağrıyı hafifletmek için örneğin bir benzokain veya lidokain gibi lokal bir anestetik.
 • Kakao yağı (Efizol).
 • İyileşme sürecini hızlandıran enoksolonun iltihap önleyici bileşeni salgının iltihaplanmasını durdurur.
 • C Vitamini - iyileşmeyi destekler, hastalığın sonucunu olumlu etkiler.
 • Lezzet ve lezzet katkı maddeleri: bal, limon, zencefil, nane, elma, vişne ve diğerleri.

Erişkinlerde larenjit tedavisi için rezorpsiyon için hangi pastiller seçilir? Doktor, deneyimlerine, hastalığın tarihine, hastanın ilacın herhangi bir bileşenine karşı alerjik reaksiyonlarına dayanarak tedaviyi reçete eder. Her durumda ilacın seçimi bireyseldir. Yetişkinlerde farenjit veya larenjit tedavisi için evrensel bir topikal ajan mevcut değildir.

Zararsız tatlılar veya ciddi bir ilaç

Farenjit veya larenjitin lokal tedavisi için bu ilacı veya bu ilacı seçmek, bunun sadece lezzetli bir şeker değil, ilacın spesifik bir dozaj şekli olduğu unutulmamalıdır. Bu tür tabletleri kullanırken, ilaca verilen talimatları izlemelisiniz, günde önerilen tablet sayısını geçmemeye çalışın.

içinde bulunan güçlü bir antibiyotik ve antiseptikler tüm mikroorganizmaların yok olmasına neden çünkü pastiller uzun süreli kullanımı, ağız boşluğu ve yutak mikroflora dengesini bozulmasına yol açar - zararlı ve yararlı ve.

Ek olarak, önerilen süreden daha uzun süre lokal antibiyotik içeren ilaçlar almak, ağız boşluğunun mantar hastalıklarına yol açabilir: orofaringeal veya kandidiyaz. Bu neden oluyor? Oral boşluk çeşitli mikroorganizmaların yaşadığı, steril bir ortam yoktur. Ağızdaki mantarlar ve bakteriler arasında, nispi denge kalır: mantarlar, bakterilerin çoğalmasını ve çoğalmasını engelleyen maddeler üretirler. Dışarıdan bakterilere uzun süreli yapay maruziyetle, mantarlar engellenmeden çoğalmaya başlar ve mantar enfeksiyonları bakteriyel enfeksiyonlardan daha kötü tedavi edilir.

Kullanımı ile ilgili kısıtlamalar

Boğaz ağrısı için çoğu hap hamile ve emziren kadınlar tarafından alınamaz. Lokal antibiyotikler (Gramisidin, Streptocide) ve antiseptiklerin (Biklotimol, Timol) fetus üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Yetişkinlerde ve belirli bir yaştan sonraki çocuklarda, karaciğer ve böbreklerde aktif maddenin metabolizması (işlenmesi ve transformasyonu) nedeniyle bu olumsuz etki azalır. Gebe kadınlarda, ilaç metabolitleri plasentaya serbestçe nüfuz eder ve sağırlık ve böbrek hasarı gibi fetusun çeşitli hastalıklarına neden olabilir. Ayrıca metabolitler anne sütüne kolayca nüfuz eder.

Her bir ilaç için Yaş sınırı: - 6 yıl (Valium) ya da 12 yıl (Anzibel) kadar çocukların boğaz ağrısı için bazı pastiller 4 yıl (Efizol, Septolete, Trachisan), diğerleri küçük çocuklar için kabul edilemez. Çocuğun tedavisi zorunlu olarak yetişkinlerin gözetimi altında geçmek zorundadır, bebeğin boğazdaki ağrıdan bir hapın "avuç dolusu" yemesine izin vermemelisiniz.

Ayrıca, dikkatli bir pozitif (doping testi ile belirlenebilir), diabetes mellitus olan hastaların (en çok pastiller tatlandırıcılar) sporculara gibi ilaçları almamalıdır.

Resorpsiyon için tabletler, yetişkinler ve daha büyük çocuklarda larenjitin tedavisinde tek başlarına veya kompleks terapinin bir parçası olarak başarılı bir şekilde kullanılabilir. Bir ilacı seçerken ilacın bileşimi, eşlik eden hastalıkların veya durumların varlığı, geçmişte alerjik reaksiyonlar tarafından yönlendirilmelidir. Boğazdaki ağrıdan pastil alırken, bu ilacın şeker olmadığını hatırlamanız gerekir; Önerilen dozu ve tedavi süresini aşmayın.

Larenjit belirtilerini gidermek için hangi emilim için tabletler

Aslında larenjit olan larenksin iltihaplanması, küçük çocuklarda yaklaşık üç yıla kadar daha yaygındır. Yetişkinler bu hastalığa daha az eğilimlidir, fakat aynı zamanda bundan kaçınmazlar. Özellikle aktiviteleri vokal kordlarda stresin artmasıyla ilişkili ve bağışıklığı azalmış olanlar. Kural olarak, hastalığa, boğazda kuru öksürük, acı ve hoş olmayan duyumlar eşlik eder. Bazen bir kişi bir süre için sesini kaybedebilir. Bu semptomları hafifletmek için, genellikle rezorpsiyon için özel şekerler ve tabletler kullanın.

Makalenin içeriği

Lolipop için bir ihtiyaç var mı

Genellikle, boğazda larenjit ile birlikte ağrı şiddetlidir ve eğer ses de kaybolursa, kişi eylemlerde bir süre için sınırlıdır. Lozenges, bu hoş olmayan semptomları şu şekilde kaldırmaya yardımcı olur:

Bu durumda tedavi semptomatiktir ve ana: durulama, inhalasyon, sistemik ilaçlar yerine geçmez. Ancak, şekerlerin ve alabalıkların etki derecesinin kesinlikle bireysel olduğunu anlamalıyız. Bazı insanlar iki ya da üç resepsiyondan tam anlamıyla onlara yardım ederler, diğerleri ise uzun bir derse ihtiyaç duyarlar.

Bu etki aynı zamanda şeker bileşenlerinin ana bileşenlerine de bağlıdır. Genellikle şunlardır:

 • bitki özleri
 • antibiyotikler;
 • uçucu yağlar;
 • anestetikler;
 • antiseptikler;
 • bal ve şeyler.

Bu tür tabletlerin etkisinin tuhaflığı, pratikte kanın içine nüfuz etmemeleridir, yerel seviyede hareket ederler. Bu nedenle, verildikten sonra, yan etkiler nadiren görülür.

Ancak bu avantajın zıt tarafı vardır - etkileri yüzeysel, minimaldir ve bu nedenle sadece şekerlemelerin rezorpsiyonu nadiren iyileşmeye yol açar. Bunun için güçlü ilaçlar kullanılır.

Alt larinksin ödemi varsa, lolipoplar tamamen işe yaramaz olabilir.

Uygulama kuralları

Tabletlerin zayıf bir iyileşme etkisi yaratmasına rağmen, bunları satın almadan önce bir doktora danışmaya hala değer. En azından larenjit yetişkinleri ve ayrı ayrı - özel şeker var çünkü. Ayrıca, bu tür ilaçların bazı bileşenleri, laringeal ödemlere kadar alerjilere neden olabilir.

Bu nedenle, alerjik reaksiyonlara eğiliminiz varsa, parfüm, boya, bal ve diğer alerjenlerin olmadığı tek bileşenli şekerler tercih edin.

Hastalığın tedavisinde, sadece şekerle bahse girmemelisiniz. Geleneksel tıbbı kullanın: çay içebilir, infüzyonları ve şifalı bitkilerin şifrelerini uygulayın. Doktor tarafından reçete edilen rejimi izleyin, onun tarafından verilen ilaçları kullanın, ses tellerini rahatsız etmeyin.

Hastalığı kronik bir aşamada savaşmanız gerekiyorsa, tedavi bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Kural olarak, şeker ek olarak, balgam söktürücü ilaçlar, bağışıklık geliştirmek için araçlar reçete.

Tabletler nasıl seçilir

Boğaz tedavisi için

şeker seçmeden önce şeker bazı bileşenleri boğazın spazmları neden olabilir, doktorunuza danışmanız tavsiye edilir ve çocukların sözde sahte krup yönlendiriyor - keskin larinks lümeni daraltır ciddi bir durum ve nefes almak zorlaşır.

 • Boğazı yumuşatan ve ağrıyı ortadan kaldıran mentol veya nane içeren şekerlere dikkat edilmeli.
 • Hastalık viral ise, kompozisyonda antibiyotik olmadan şekerler alınmalıdır. Herhangi bir tedaviye sahip olmayacaklar ve antibiyotiğin temelsiz kullanımı önerilmemektedir.
 • 6 yaşından küçük çocuklar atandı.
 • Hazırlık talimatlarında belirtilen kontrendikasyonları dikkate alın.

Örneğin, "Strepfen" hipertansiyon, böbrek yetmezliği, ödem, astım, bozulmuş hematopoez, kemik iliği, mide ülseri için reçete edilmediğini akılda tutmak gerekir. Ayrıca 12 yaşın altındaki çocuklar, hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar tarafından kullanılamaz.

"Homeovox" ve "Lizobakt" laktoz içerir, bu yüzden onun kalıtsal hoşgörüsüzlüğü varsa, onlar da kullanılamaz. Alerji hastalarına bal, limon ve şeker diyabetli şeker şekerlerinden vazgeçilmesi tavsiye edilir.

Lollipoplar sadece doğru seçmek değil, aynı zamanda doğru bir şekilde uygulamak için de önemlidir. Bunun için kemirilmeyecekler, ancak tamamen yok olana kadar sadece çözünebilirler. Bundan sonra en az bir saat boyunca ne yiyip ne içebilirsiniz. Aksi halde, aktif bileşenlerin terapötik bir etkiye sahip olmaya zamanları olmayacaktır.

Hangi lolipoplar tavsiye edilir? Her şey, ne tür semptomlar çıkarmanız gerektiğine bağlıdır.

Boğazdaki şişliği temizlemek için

Larenjitli mercimek, her şeyden önce ödemini ortadan kaldırmak için satın alınır. Bazen terapi bileşimi, mukoza zarlarının dokusunu yatıştırdığı için, alerjisi olan kişilere reçete edilen "Telfast" veya "Tsetrin" i içerir. Bu, alerjik bir doğanın bazı ödemlerini de kaldırabilen "Loratadin" in eylemine yöneliktir.

Ağrıyı hafifletmek

Bu amaçlar için, dikloromein, fenol gibi analjezik bileşenler preparatlara eklenir. Bu antiseptikler yerel olarak hareket eder. Doğal ilaçlardan, şifalı bitki özlerinden oluşan "Tonzipret" kullanılması tavsiye edilir. Bir anti-inflamatuar etkiye sahip olduğu gerçeğine ek olarak, aynı zamanda vücudun koruyucu işlevlerini güçlendirir.

"Septotelet" ve "Neo-angin", boğazda terlemeyi rahatlatır, öksürüğü giderir, antimikrobiyal etkiye sahiptir. Bu, diklorobenzil alkol ve metol gibi bileşenler ile desteklenir.

"Septefril" şişliği, yanmayı giderir ve herhangi bir yaştaki hastalar için uygundur. Ancak, rezorpsiyon için diğer boğaz hapları gibi, günde en fazla yedi kez uygulanabilir.

Öksürük durdurmak

Larenjitin başlangıç ​​aşaması genellikle sadece ödemde ve ağrıda değil, aynı zamanda öksürükte de farklıdır. Mukozadaki tahrişleri giderin, yumuşatın, kuru öksürüğün çıkarılmasını rahatlatıcı bir etki bırakarak şekerlendirin. Böyle durumlarda, çiğnemek kesinlikle yasaktır "Libexin", aksi takdirde ağız boşluğu bir süre tamamen uyuşmuş. Ayrıca "Stoptussin", "Glaucin" yardımcı olur.

Öksürük çıkarılmazsa, doktor güçlü ilaçları reçete edebilir. Bunlar, çocuklar için kontrendikedir ve akut gırtlak iltihabı formlarında kullanılan "Glikodin" ve "Dexomethorphan" içerir.

"Codeine" pastillerinin iyi bir etkisi vardır, ancak sadece doktorun reçetesine göre kullanılabilirler.

Virüs ile nasıl başa çıkılır

Bu amaçla antimikrobiyal ve antiseptik aksiyonlu pastiller kullanılmaktadır. Sadece larenjit semptomlarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda enfeksiyonun odağını da etkiler. Diğer ilaçların arasında, iyi bir antimikrobiyal etkiye sahip olan "Gramicidin C" yi vurgulamak gerekir. Bunun avantajı, mikropların bağımlılık geliştirmemesidir, bu nedenle relaps durumunda kullanılabilir. İlaveten, ilacın çok çeşitli etkileri vardır. Larenjit ek olarak, stomatit, periodontal hastalık ile savaşır.

Gördüğünüz gibi, lokal bir etkiye sahip olan ve hastalığın semptomlarını etkin bir şekilde ortadan kaldıran larenjitden rezorpsiyon için çok sayıda tablet var. Hangi semptomun aktif olarak ifade edildiğine ve en büyük kaygıya bağlı olarak, doğru ilacı seçebilirsiniz.

Seçerken dikkatli olmalısınız, çünkü bazı ilaçlar alerjiye kontrendikedir. Diğerleri sadece yetişkinler için izin verilir. Her durumda, yediden fazla şeker veya tablet günde çözülemez.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

Larenjit, larenksin viral enfeksiyonların etkisi altında ortaya çıkan inflamatuar bir süreçtir ve boğazda farenks, ağrı ve hoş olmayan hislerin şişmesi ile birlikte görülür.. Çoğu zaman, hastalık 3 yaşın altındaki çocukları etkiler, ancak yetişkinlerde de ortaya çıkabilir. Larenjitden kaynaklanan rezorpsiyon için tabletler, bulguları yumuşatmaya, virüsleri bastırmaya ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur.

Lozenjelerin rezorbsiyona etkisi

Çoğu zaman larenjitli boğazda ağrı güçlüdür, ses kaybı olabilir. Pastillerin kullanımı farinksin mukoza yüzeylerini nemlendirmeye yardımcı olur ve kaybolan sesi geri kazandırır..

Pudra şekilli lolipoplar aşağıdaki rahatsızlık verici belirtileri hafifletmek için reçete edilir:

Çözünen tabletler her insan için farklı davranır: Birisi iki veya üç tekniğe ihtiyaç duyarken, diğerleri uzun bir ders gerektirir.

Bir uzman tarafından reçete edilen bazı ilaçlar arasında birkaç aktif bileşen bulunur. Aktif bileşenlere ek olarak, bitkisel maddeler, uçucu yağlar, nane, bal ve diğerleri içerir.

İlaçların ana avantajı, neredeyse yerel olarak hareket eden dolaşım sistemine girmemeleridir. Bu, uygulamalarından sonra olumsuz etkilerin olmadığını açıklar.

Ancak başka bir tarafı var: Pastilin etkisi minimaldir, bu nedenle tedavi sadece onların yardımı ile neredeyse hiçbir zaman hastalığın tedavisine yol açmaz.. Bu daha güçlü ilaçlar gerektirir. Hastanın larinkste güçlü bir şişlik varsa, lolipoplar tamamen işe yaramaz hale gelebilir.

Lolipoplar nasıl seçilir

Lolipop satın almadan önce doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Kendi kendine ilaç alerjileri, çocuklarda laringospazmı, havlayan öksürük ve laringeal ödem görünümünü tetikleyebilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda larenjit ile resorpsiyon için tabletler, hastalığın türüne ve hastanın bireysel özelliklerine bağlı olarak reçete edilir:

 • Ağrı semptomlarını azaltın ve boğaz ile nane ve mentol içeren tabletleri yumuşatın;
 • Hastalığın viral yapısında, şekerler antibiyotikleri içermemelidir: terapötik bir etkiye sahip olmayacaklardır;
 • larenjitli pastiller genellikle 6 yaşından küçük çocuklar için önerilmemektedir.

Gerekli çareyi seçerken, kontraendikasyonları okumalısınız. Sahip olan hastalarda dikkat edilmelidir:

 • laktoza duyarlılık;
 • bal alerjisi eğilimi;
 • Tip 2 diyabet;
 • Şiddetli böbrek hastalığı;
 • artan basınç;
 • kan hastalıkları;
 • şişme.

Bazı non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar kullanmayın:

 • 12 yaşın altındaki çocuklarda;
 • çocuğun yatağı sırasında;
 • emzirme döneminde;
 • Solunum sistemi patolojilerinde;
 • bir mide ülseri ile.

Satın almadan önce, gırtlak alerjisi ve ödem oluşmasını önlemek için, ilacın bileşimi hakkında bilgi sahibi olmalı ve kullanmak için herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olmalısınız.

Popüler araçlar

Çocuk ve alerji hastalarının tedavisinde, parfüm, boya, bal ve alerjiyi kışkırtan diğer maddeler içermeyen tek bileşenli ürünler.

Şekerlerin etkisi doğru uygulamalarına bağlıdır. Tabletler tamamen eriyene kadar ağızda tutulur. Tıbbı aldıktan sonra terapötik bir etki elde etmek için, bir saat boyunca su içmemeli ve içmemelisiniz.

 • Erken çocukluk döneminde, çoğunlukla reçete:
 • Lizobakt;
 • Sebidin.

Bu ilaçlar 12 aydan büyük çocuklara kabul edilebilir, ancak bir tablet vermeden önce, toz haline getirilmelidir.

 • 3 ila 5 yıl arasında aşağıdaki ilaçlar çocuklar için önerilir:
 • Anti-anjina;
 • Septolete;
 • Çocuklar için Grammidin;
 • Tonsilotren;
 • Tonzipret;
 • Heksoral tabletler;
 • Teraflu Lar;
 • Lizobakt;
 • Tantum Verde.
 • Beş yaşından itibaren çocuk reçete ilaçlar Strepsils, Hexaliz.

Gerekli dozaj çocuk doktoru tarafından belirlenir. Diğer antiseptiklerin eşzamanlı kullanımıyla, doz ayarlanmalıdır.

 • Yetişkinlikte, en reçeteli ilaçlar şunlardır:
 • Grammidin;
 • Septolete;
 • Lizobakt;
 • Faringosept;
 • Strepsils;
 • Gomeovoks.

Hangi ilacı seçmek için ihtiyacınız olan belirtilere bağlıdır.

Boğaz ağrısı azaltılması

Bu durumda, doktorlar ağrı kesiciler içeren ilaçlar reçete. İlaç Tonzipret bitkisel özler içerir, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve bağışıklığın güçlendirilmesini teşvik eder.

Boğazdaki terlemenin giderilmesine, öksürüğün hafifletilmesine ve mikroorganizmaların Sepotlet ve Neo-anginas maddelerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olurlar.

Septefril ve Salvia boğazda şişliği ve yanmayı rahatlatır.. Herhangi bir yaş kategorisinde hastalara atandı. Diğer emilebilir tabletler gibi, günde 7 parçaya kadar kullanılırlar.

Öksürük ortadan kaldırılması

Larenjitin erken belirtileri sadece boğaz ağrısı ve şişme ile değil, aynı zamanda güçlü öksürük ile de karakterizedir. Şişlik ortadan kaldırmak, mukoza yüzeyleri yumuşatmak ve aynı zamanda kuru öksürük kurtulmak yatıştırıcı özellikleri olan tabletler olabilir: Liebexin, Falimint, Dr. Anne, Linkas Lor.

Semptomlar birkaç gün boyunca uzaklaşmazsa, uzman Glikodin veya Dextromethorphan gibi sadece larenjit alevlenmesi için yetişkinlikte kullanılan güçlü ilaçları önerebilir.

Virüsle savaşmak

Viral kökenli olan larenjit, antimikrobiyal ve antiseptik etkisi olan pastillerle tedavi edilir.. Bu tür ilaçlar sadece hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaz, aynı zamanda enfeksiyonu baskılayamaz.

En yaygın olarak bilinenlerden biri Grammidin, bir bakteri öldürücü etkiye ve geniş bir kullanım alanına sahip bir ilaçtır. Tabletler çoğunlukla sadece larenjit tedavisi için değil, aynı zamanda ağız boşluğunun diğer hastalıkları için de, örneğin stomatit için reçete edilir. İlaç bağımlılık yapmaz ve hastalığın nüksetmesi sırasında kullanılabilir.

Bir başka etkili ilaç larenjit ile Tharyngept'dir. İntestinal mikroflorayı etkilemeden streptokokları baskılayan güçlü antiseptik. Alerji kullananlar kullanmak yasaktır. Terapötik etki genellikle uygulama başlangıcından itibaren 3 gün sonra ortaya çıkar. Ürün yemekten 30 dakika sonra ağızda çözülür. Tabletin emilmesinden sonra 3 saat boyunca yiyecek vermelisiniz. Tedavinin gidişatı4 gün.

İlacın dozunda izinsiz artış daha iyi bir sonuca yol açmayacaktır. Doz aşımı alerjileri ve deri döküntülerini tetikleyebilir.

Etkili kombine antiseptik Lizobakt ağız ve larinksin ağız boşluğunda enflamatuar süreçler için reçete edilir. Larenjitli Lizobakt, bir dezenfektan etkiye sahiptir, patojenik mikroorganizmaları bastırır, enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır. Ayrıca, mantar ve virüsleri başarılı bir şekilde ortadan kaldırır, aynı zamanda hücresel bağışıklığı uyarır.

Benzer bir etki, eylemi bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlayan Imudon tarafından ele geçirilmiştir. Bu ilaçlar, otoimmün patolojiler için reçete edilmez ve 3 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Ek olarak, Hexoral Küvet, Teraflu Lar, Tantum Verde virüsleri ile etkili bir şekilde savaşın.

Rezorpsiyon tabletleri ile tedavi, temel tedaviye bir katkıdır ve bir uzman, inhalasyon ve durulama ile reçete edilen ilaç ve prosedürlerin yerine geçemez.

Larenjit ile hangi rezorpsiyon tabletleri alınabilir?

Larenjit ile iltihaplanma, şişme ve larinksin daralması gözlenir. Çoğu zaman, hastalık akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının arka planında ortaya çıkar. Terapötik tedavi semptomların giderilmesini amaçlamaktadır. KBB pratiğinde, larenjit ile resorpsiyon için yaygın olarak kullanılan tabletler. Bu ilaç grubunun temel amacı:

 • boğazın yumuşaması;
 • acı ve zulmün ortadan kaldırılması;
 • mukozanın nemlendirilmesi;
 • inflamasyonun ortadan kaldırılması.

Larenjitli hekimler tarafından reçete edilen emilim tabletlerinin bir kısmı birkaç bileşen içerir. Antiseptik aktif maddelere ek olarak, ajanlar bitki ekstreleri, bal vb.

Arı ürünlerine veya herhangi bir şifalı bitkilere karşı alerjiniz varsa, ilacı kullanmamanız gerekir. İstenmeyen sonuçlara yol açacaklardır.

Boğaz tedavisi için hap nasıl seçilir?

Yetişkinler ve çocukların tedavisi için larenjit tabletleri bir doktor atayın. Çözülme pastilleri homeopatik olsa bile ve ilk bakışta zararsız görünse de, bağımsız tedavi bebeğin bebek boşluklarındaki spazm ve ciddi bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir - yanlış bir yumru.

 1. Ağrıyı gidermek ve nane veya mentol ekstresi içeren boğaz preparatlarını yumuşatmak iyidir.
 2. Çocuklarda ve yetişkinlerde patolojik viral kökenli olması durumunda, larenjit tabletleri antibiyotik içermemelidir. Bu ilaçların terapötik bir etkisi yoktur.
 3. 6 yaşın altındaki küçük çocuklara şeker vermeyin.

Uyuşturucu seçerken, kontraendikasyonlara bakmak gerekir:

 1. Lizobakt ve Homeovoks kalıtsal laktoz intoleransı ile kullanılamaz.
 2. Bal alerjisi olan kişilerde bal ve limonlu salkımlar kontrendikedir.
 3. Şeker içeren lolipoplar, şeker hastalığından muzdarip kişilere ihtiyatlı olarak reçete edilir.
 4. Emilim için steroid olmayan anti-inflamatuar ilaç Strepfen, 12 yaşın altındaki çocuklarda mide ülseri, bronşiyal astım, gebelik ve emzirme ile kullanılmaz.
 5. Dikkatle ödem, böbrek yetmezliği, arteriyel hipertansiyon, kemik iliği hematopoetik fonksiyonun baskısı Strepfen atar.

Boğazda iltihap belirtileri ortadan kaldırmak için, larenjit hapları doğru bir şekilde alınmalıdır:

 1. Lolipopların tamamen yok olana kadar çözünmesi tavsiye edilir.
 2. İlacın aktif bileşenlerinin, şekeri çözdükten sonra daha uzun süre dayanması, bir saat boyunca yiyecek ve su almaz.

Çocuklara Lizobakt, Sebedin ve yaşamın ilk yılından emilmenin diğer yolları reçete edilir. Bu ilaçları sadece toz halinde verin.

3-5 yaşından itibaren bir çocuk reçete edilen larenjit tabletleri olabilir:

Çocuğunuza şeker vermeyin, bu da boğabilsin.

Diğer antiseptik ajanları alırken, yan etkilerin önlenmesi için, emilim için ilaçların dozu düzeltilir. Larenjit ile alınan en popüler lolipoplar ve haplar:

Tharyngept'in larenjitle antiseptik etkisi

Pharyngosept antiseptik ve dezenfektanları ifade eder.

 1. Preparatın aktif maddesi antiseptik amphazon'dur.
 2. Rezorpsiyon için tabletler streptokok enfeksiyonuna karşı aktiftir, bağırsak florasını etkilemez.
 3. Yetişkinlerde maksimum terapötik etki, kabul başlangıcından itibaren üçüncü günde elde edilir.
 4. Tabletler aroma katkısı (limon, vanilya, kakao) içerdiğinden, alerjiye yatkın insanlar için kullanılması önerilmez.

Uygulama:

 1. İlaç öğünlerden sonra yarım saat içinde kullanılması tavsiye edilir ve 3 saat boyunca yemekten kaçının.
 2. Yetişkinler günde 50 mg'a kadar reçete, 3 yaşından büyük çocuklar - günde 10 mg (günlük doz 3 doza bölünmüştür).
 3. Tedavi süreci 4 gün için tasarlanmıştır.
 4. Dozu arttırmak hızlı bir etkiye yol açmaz, ancak cilde alerjik reaksiyonlara neden olabilir (kızarıklık, kızarıklık).

Boğaz tedavisi için Strepsils kullanımı

Strepsils antiseptik ilaçları ifade eder.

 1. Aktif madde bir antiseptik amil metakrilattır.
 2. Resorpsiyon için tabletlerin bileşimi, limon, nane ve anason, şeker şurubu yağları içerir.
 3. İlaç boyalar ve dekstroz içerir, bu nedenle alerjiler ve bileşenlere karşı toleranssızlık için tavsiye edilmez.
 4. Boğaz ağrısı ile, hastalara lidokain içeren Strepsils Plus reçete edilir.
 5. İlaç gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere karşı aktiftir, antifungal etkiye sahiptir.

Yağlar sayesinde, şekerler boğaz yumuşatır, terlemeyi ortadan kaldırır, mikrodolaşımı iyileştirir. İlaç, hamile kadınlar ve bronşiyal astımı olan hastalar için önerilmemektedir.

Yetişkinler için günlük doz 8 tableti geçmez, 3 yaşın altındaki çocuklar larenjit tedavisi için önerilmez.

Kombine ilaç Lizobakt

Lizobakt larenjit ve boğaz ve ağız diğer iltihaplı hastalıklar için kullanılan antiseptiklere işaret eder.

Aktif maddeler lizozim ve piridoksin hidroklorür içerir. İlacın bileşimi şunları içerir:

 • laktoz;
 • şeker ikamesi;
 • vanilin;
 • magnezyum stearat.

Lizobakt kombine bir bileşime sahiptir. Aktif madde lizozim, mukolitik bir etkiye sahip olan enzimlere değinmektedir.

Böyle bir antibakteriyel madde, patojenik bakterilerin hücre çeperini tahrip eder ve böylece enflamasyonu ortadan kaldırır. Virüslere ve mantar enfeksiyonlarına karşı dayanıklıdır.

İlacın kullanımı hücresel bağışıklığın geliştirilmesini arttırır. İlaç, antibiyotiklerin etkisini artırır.

Lizobact B6 vitamini (pyrodoxin) içerdiğinden, metabolizmanın uyarılması, mukozanın korunması oluşur.

 1. Madde, anti-aktivite özelliklerine sahip oral mukozanın ülserasyonunu (erozyonunu) önler.
 2. 3 yaşından büyük çocuklar günde 3 kez 1 tablet reçete edilir.
 3. Yetişkinlerde, dozaj iki katına çıkar.
 4. Terapatik kurs 8 gün için tasarlanmıştır.

Larenjit ile homeopatik ilaç

Larenjit reçete homeomesks - çok bileşenli homeopatik tabletler.

 1. Ilacı oluşturan doğal maddeler iltihap belirtileri ortadan kaldırır.
 2. Yetişkinlerde ses veya ses kısıklığı kaybı ile atayın.
 3. Ajan, başvurunun 3. gününde terapötik bir etki gösterir.
 4. Homeomex'i, aşırı duyarlılığı olan, ilacın bileşenlerine karşı toleransı olmayan kişilere reçete etmeyin.
 5. Yetişkinler için maksimum günlük alım miktarı 24 tabletten fazla değildir. Her saat başı 2 tablet almanız önerilir. 2 tablet için günde 5 kez ilacın akut iltihabı ortadan kaldırdıktan sonra.
 6. Pediatri pratiğinde, çocuklar yaşamın ilk yılından itibaren reçete edilir. Dozaj çocuğun ağırlığını ve durumunu dikkate alarak ayarlanır.

Yerel preparatlar enflamatuar süreçlerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Ama dAlt larinkste patolojik süreçlerin tedavisi için, bu ilaçlar, etkilerinin minimum olacağından kullanılmamaktadır.

Belirgin bir terapötik etki elde etmek için, larenjitli hastalar daha güçlü ilaçlarla kompleks tedavi reçete edilir.

Rezorpsiyon için tabletler larenjit belirtilerini rahatlatır

Larenjit iltihabı için tablet kullanımı boğazda terlemeyi, sesin ses kısıklığını ve yutulduğunda ağrıyı ortadan kaldırır. Bu tür ilaçları seçerken, hastanın yaşı ve hastalığın seyrinin doğası dikkate alınır.

Rezorpsiyon için tabletlerle tedavi

Larenjit için lolipop ve pastillerin kullanımı tam teşekküllü terapinin yerine geçmeyen semptomatik bir tedavidir. Bu ilaçlar, hastalığın nedenini ortadan kaldırmaz.

Larenjit lolipopların yardımı:

 • ağrı yoğunluğunu azaltmak;
 • tahrişin ortadan kalkmasına yol açan boğazı yumuşatır;
 • sesi geri yükle.

Terapötik etkinin bireysel olduğuna dikkat etmek önemlidir. Yayılma, bileşimi oluşturan bileşenlerle ilgilidir:

 1. Bir dizi ilaç, bakterileri yok edebilen ve yetişkinlerde ve çocuklarda larenjitte enfeksiyöz sürecin seyrini yavaşlatan antibakteriyel maddeler ve antiseptikler içerir.
 2. Diğer anti-enflamatuar ilaçlar - solunum yollarının mukoza zarının virüsleri tarafından enfeksiyon yoğunluğunu azaltır.
 3. Bazı ilaçlar, insanlarda bağışıklığın işini hızlandırır, iyileşmeyi hızlandırır.

Bu durumda, ilaçların benzer bir özelliği, düşük verimlilik ya da ciddi larenjit formlarında olmaması ya da altta yatan hava yollarının eşlik eden iltihaplanması gibi temel dezavantajları belirler.

Bir hekim tarafından rezorbsiyon için tabletlerin alımı, ilgilenen hekim tarafından yapılan anketin ardından istenebilir. Lolipoplar hastalığın seyrini hafifletebilir, fakat aynı zamanda vücudu etkileyen terapiyle de kombine edilmelidir. Örneğin, bakteriyel larenjit ile, Strepsils randevusu tedavi standartlarını ifade eder. Hiçbir durumda kendi kendine ilaç kullanmayın.

Yetişkinler için

Larenjit nedenini belirledikten sonra, doktor larenjit: Grammidin, Neo-Angin, Lizobakt ve diğerleri: resorpsiyon için ilaçlar reçete. Tipik olarak, bu randevu diğer terapilerin kullanımı ile birleştirilir. Yetişkin hastalarda maksimum küratif etki gösteren, rezorpsiyon için tabletleri ayrıntılı olarak ele alın.

Neo-Angın

Şekersiz rezorpsiyon için ilaç, Amylmetacresol, Levomentol ve 2,4-diklorobenzen alkol içerir. Bileşim, larinjit ile antienflamatuar, lokal anestezik ve antimikrobiyal etkiye sahiptir. Doktorlar ayrıca mantar mikroorganizmalarının büyümesini baskılayarak ve burun tıkanıklığında bir azalma ile ilişkili ek etkileri de not ederler.

Neo-Angin her 2-3 saatte bir şeker kullanır. Günde en fazla 6 parça.

Geksoral

KBB hastalıkları ve diş patolojisinin topikal tedavisi için yaygın bir ilaçtır. Hexoral'ın bir parçası olan benzokain ve Klorheksidin, belirgin bir antiseptik etkiye sahiptir ve hızla bakterileri öldürür, fakat tedavi seçerken dikkate alınması gereken mantar mikroorganizmalarını etkilemez. Hexoral kullanımının bir diğer özelliği, uzun süreli kullanım için ilaç bileşenlerine mikropların duyarsızlığının geliştirilmesidir.

12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler bir tableti her 2-3 saatte bir çözer, günde en fazla 8 tablet. 4 ila 12 yaş arası çocuklar - günde dört tablete kadar.

TerraFlyu LAR

Boğaz hastalıklarının lokal tedavisi için modern bir araç, tabletler ve bir sprey şeklinde mevcut. Klorür Benzoxonium, anti-inflamatuar ve antiseptik bir etkiye sahiptir ve çoğu patojenik mikropların çoğalmasını bastırır. Bileşimde bulunan lidokain sayesinde TeraFlu, boğazdaki ağrı ve diğer hoş olmayan hislerin yoğunluğunu azaltır.

Her 2-4 saatte bir pastil uygulayın, günde en fazla 6 parça.

Lizobakt

Lizozim ve piridoksin içeren kompleks preparat. İlk bileşen, bakteriler ve viral partiküllerin yanı sıra bakteriyel mikroorganizmaların duvarlarını yok eder. Ayrıca lizozim bağışıklığı güçlendirir. Piridoksin, ağız mukozasının epitel hücrelerini korur, iyileşmeyi hızlandırır.

Lizobakt günde iki kez 2-3 kez çözün. 4 ila 12 yaş arası çocuklar - 1 tablet günde 2-3 kez.

Faringosept

Pharyngepte'deki aktif madde Ambazon, bakteriyel mikrofloranın büyümesini baskılamakta ve dokuların mukozada parçalanmasına engel olmaktadır.

Yetişkinler günde 4-5 tablete geçer. 4 ila 12 yaş arası çocuklar - günde 3 tablet.

Gomeovoks

Larenjit için homeopatik ilaç. Dikkatli kullanın, çünkü homeopatinin terapötik etkisi bilim tarafından kanıtlanmamıştır ve çoğu hekim tarafından bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmez.

Yetişkinler ve çocuklar tarafından, her saat 2 hap için, semptomların yoğunluğunda bir azalma ile günlük dozajda tedrici bir azalma ile kullanılır.

Yetişkinlerde larenjit tedavisi için spesifik bir ilacın seçimi, tek tek ilaç seçimi nedeniyle KBB ile istenebilir.

Çocuklar için

Çocuklarda larenjit, yetişkinlerin aksine ciddi sonuçlara yol açar. Bu nedenle, çocuğu bir çocuk doktoruna götürmek istenebilir. Tabletlerin 3-4 yaşından büyük çocuklara emilebileceğini unutmamak önemlidir.

Şekersiz adaçayı

Anti-inflamatuar, balgam söktürücü ve antimikrobiyal ajanlar. Aktif maddeler: kuru ekstrakt ve adaçayı yağı yanı sıra askorbik asit.

Günde 3-4 şeker eritmek için.

Imudon

Lizis bakteriler ve glisin bir karışımı, yerel bağışıklık savunmasını geliştirir. Imudon'un üç yaşından itibaren kullanımına izin verilir.

Günde 3-5 tablet kullanın.

Tantum Verde

Bileşen hidroklorür Benzidamine belirgin bir lokal anti-inflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir. Boğazda nahoş hislerle ve iltihapla hızlıca başa çıkın.

Bir şekeri günde üç kez eritmek için.

Strepsils

Strepsils'in karmaşık bileşimi, bakteriyel ve viral mikroorganizmaları hızla yok eder ve aynı zamanda mantarların büyümesini de engeller.

Her 2-3 saatte bir çözülür. Gün içinde kabul edilen azami miktar 6 adettir.

Çocuklarda larenjit tedavisi için bir ilaç seçerken, bebeğin durumu için bir çocuk doktoru tarafından sürekli izleme ihtiyacını hatırlamak önemlidir. Solunum sisteminin alt kısımlarına geçiş ile hastalığın ilerlemesi, ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açar.

öksürük

Boğazda bir terlemenin çocuk veya yetişkinte bulunması, hastanın durumunu ağırlıklandırarak öksürüğün ortaya çıkmasına yol açar. Mücadele etmek için, aşağıdaki ilaçlar kullanılır.

Sinekod

Butamir öksürük refleksini inhibe eder. Ek olarak, Sinecode bronşları genişletir ve nefes almayı kolaylaştırır. Sinüs kodu dahili olarak bir şurup, damla veya tablet şeklinde uygulanır. Tablet sayısı hastanın yaşına göre hesaplanır.

6 ila 12 yaş arası çocuklar günde iki kez 1 tablet alır. 12 ila 15 yaş arası çocuklar - günde 3 kez 1 tablet. 15 yıl - günde iki kez 2 tablet.

Stoptussin

Modern antitussif ve balgam söktürücü ilaçlar. Bu kombinasyon hızla hoş olmayan bir semptomla baş eder.

Stoptussin, ağırlığa bağlı olarak 12 yıldan beri alınır:

 • 50 kg'a kadar - three tabletler günde üç kez;
 • 50 ila 70 kg arasında - günde üç kez 1 tablet;
 • 70 kg - 1,5 tablet arasında günde 3-4 kez.

libeksin

Prenoxdiazin, beynin yapılarını etkilemeden öksürük etkisine sahiptir.

3 ila 12 yaş arası çocuklar Libeksin'i günde 2-3 kez tabletin yarısını alırlar ve 12 yaşından itibaren 1-2 tablet günde 3-4 kez alırlar.

Antitussif ilaçlar larenjitli hastanın durumunu rahatlatır ve iyileşmeyi hızlandırır.

söktürücüler

Nefes almayı engelleyen ve hoş olmayan hislerin ortaya çıkmasına neden olan mukus balgamının görünümü - hastanın vücudunda hafif bir etkiye sahip olan ekspektoranların atanması için bir endikasyon.

Doktor anne

Sadece bitki bileşenlerini içeren popüler bir kombinasyon ürünü. Annenin bronkodilatör, mukolitik, balgam söktürücü ve anti-inflamatuar etkisi vardır.

Üç yıldan beri kullanılır. Bir plaka iki saatte bir çözülür.

ambrobene

Ambroksol, Ambrobenin ana bileşenidir. Bir balgam söktürücü etkisi sağlarken balgam ile viskoz mukus seyreltmek yardımcı olur.

12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler günde üç kez 1 tablet alırlar, bu sayede hiçbir etkinin olmadığı anda 2 tablete günlük dozu arttırırlar. 5 ila 12 yaş arası çocuklar günde üç kez tabletin yarısını alır.

Ekspresyenlerin uygun kullanımı, iyi oluşu arttırır ve hastalığın ilerlemesini önler.

Kontrendikasyonlar

Boğaz için tablet kullanırken, kontraendikasyonlar almak için tavsiye edilir.

 • ilaç bileşenlerinin alerjik reaksiyonları ve bireysel intoleransı;
 • hamilelik ve emzirme dönemi;
 • hastanın yaşı 3 yıldan azdır;
 • akut böbrek yetmezliği;
 • gastrointestinal sistem hastalıklarının aktif fazı;
 • fenilketonüri;
 • diyabet mellitus da dahil olmak üzere karbonhidrat metabolizması bozuklukları.

Kontrendikasyonlar varsa, doktora giden doktor tıbbi ürünün reçetesini reddeder ve özellikleri ile benzer şekilde değiştirir.

Özetleyelim

En iyi rezorpsiyon tabletleri Neo-Angin, Lizobakt, Tantum Verde, Strepsils ve Doctor Mom'dir. Mevcut endikasyonları ve kontraendikasyonları dikkate alarak, larenjitin hoş olmayan semptomlarıyla hızlı bir şekilde baş ederler ve iyileşmeyi hızlandırırlar.

Larenjit ile rezorpsiyon için en iyi haplar ve lolipoplar. Tedavi için diğer önemli ilaçlar

larenjit - Üst solunum yollarını etkileyen inflamatuar bir hastalık.

Tedavi olmadığında hastalık, kronik bir form haline gelebilir ve birçok komplikasyondan kaynaklanabilir.

Larenjit nedir?

larenjit Enfeksiyöz bir doğadaki solunum yolu patojenlerine maruz kalmanın bir sonucu olarak gelişir ve enflamatuar süreçler ve eşlik eden uyaranlar şeklinde kendini gösterir.

Bu mikroorganizmaların aktivitesinin gelişimi de dış faktörler (hipotermi, zararlı kimyasallara sürekli maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı) ile şartlandırılmaktadır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit tedavisi için genel kurallar

Genel olarak, akut larenjit bağımsız bir hastalık olarak ortaya çıkmaz, ancak kendini kendini gösterir. akut solunum yolu viral enfeksiyonundan sonra.

Bu gibi durumlarda standart tedavi rejimi, yatak istirahati ve ilaç tedavisi.

Bu nedenle, sözde "ses modu" nun gözlemlenmesi gereklidir. konuşma önerilmiyor, ve gerekirse, bir ekshalasyon ile konuşmanız ve fısıldamaktan kaçınmanız gerekir.

Tedavi süresince Alkolü diyetten hariç tut, yanı sıra Sıcak (veya aşırı derecede soğuk) yiyecekler, baharatlı yiyecekler ve gazlı içecekler.

tavsiye daha fazla sıvı içmek herhangi bir biçimde: doğal meyve suları, çay, sade su. Esas olan, sıvıların çok sıcak veya soğuk olmamasıdır.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

Tedavinin temel yolu larenjit sözlüdür resorpsiyon için tabletler şeklinde ilaç almak.

Bu tür ilaçlar doğrudan larinksin mukoza zarında hareket eder ve ilgili doktordan reçete gerektirmez.

Çoğunlukla kontrendikasyon yoktur (alerjik reaksiyonlara neden olabilen bireysel bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü hariç).

Antihistaminiklere ve beklentilere ek olarak tedavi süreci antibiyotik içerir, sadece bir doktor atayabilir.

Bu tür ilaçların bağımsız seçimi, farklı bir doğanın komplikasyonlarının gelişmesine yol açabilir.

Ezici çoğu ilaç, larenjit ile tayin edildi emilim için tabletler veya pastiller formunda mevcuttur. Aralarında en popüler olanları şunlardır:

 • Faringosept. Patojenik mikroorganizmaların gelişmesini önlemek için ucuz yollar.
  Böyle bir ilacın aşırı dozda olması durumunda, yan etkiler ortaya çıkabilir, bu tür bir ilacı günde 5 tabletten fazla olmayan bir miktarda alabilir.
 • Falimint. Larenjit belirtilerini gidermek için etkili araçlar.
  Böyle bir preparasyon antiseptiktir ve sadece patojen mikroorganizmaları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda kuru öksürüğü hafifletirken boğaz ağrısını da ortadan kaldırır.
 • Lizobakt. Aynı zamanda antiseptik olan immünomodülatör ilaç.
 • Strepsils. Bu şekerler antiseptik bir etkiye sahiptir ve larinksin iltihaplı mukozasını yumuşatır.
 • augmentin. Geniş spektrumlu antibiyotiklerin bir grubunun tabletleri.
  Nispeten düşük verimliliğe rağmen, her yaş grubundaki hastaları (bebekler dahil) tedavi etmek için kullanıldıkları için talep görmektedirler.

Larenjit ile bu ilaçlara ek olarak sık sık anti-alerjik antihistaminikler reçete, En yaygın kullanılan tabletler arasında suprastin ve erius vardır.

Ayrıca larenjit tedavisinde homeopatik ilaçlar iyi, özellikle bir homeostax preparatı.

Bu, çocuklarda ve erişkinlerde larenjitin tedavisinde kullanılan ve enflamasyonu hafifleten ve ses tellerinin işlevlerini geri kazanmaya yardımcı olan bileşiminin doğal bileşenlerini içeren güvenli bir araçtır.

Çocuklarda larenjit tedavisi için tabletler

Larenjit ile çocuklarda ilaç seçimiyle ilgili olarak dikkatli olunmalıdır, birçok ilaç, yetişkinlere atanan yan etkileri var.

Çocuklar ağırlıklı olarak reçete yazanlar (mukaliticheskie anlamına gelir), antibiyotik reçete etmemeye çalışırken. Balgam söktürücü tabletlere:

En iyisi böyle araçlardan lazolvan düşünülür, öksürüğü ortadan kaldırır, ancak solunum fonksiyonunu olumsuz etkilemez

Ancak bu çözümün en büyük avantajı, diğer ilaçlarla birlikte karmaşık tedavi için kullanılabileceği ve bu durumun eylemlerini engellemediği ve engellemediği ve diğer ilaçlarla aynı etkiye maruz kalmayacağıdır.

Larenjit ile başka ne tedavi edilir?

Larenjit ile, her biri kendi işlevlerini yerine getiren birkaç ilaç reçete edilir. Bu karmaşık ilaç tedavisi, aşağıdaki ilaç gruplarını içerir:

 1. Antiseptik ajanlar (azitromisin, flemoksin soluteba, amoksisilin).
  Bu ajanlar, hastalığın bakteriyel kökeninde etkilidir.
 2. Ekspektoranlar.
  Bu ilaçlar, üst solunum yollarından ve larinksden mukus kitlelerinin çıkarılmasına yardımcı olur. Bu gruptaki en yaygın ilaç bromhexindir.
 3. Antibiyotikler.
  Bu, tedavi rejimindeki ana ilaçtır, ancak, güçlü etki ve bu tür ilaçların çok sayıda yan etkisi nedeniyle, sadece ilgilenen doktor bunları reçete edebilir. Çoğu zaman larenjit reçete edilen hastalar, heksoral sprey, benzidamini tantum verde.
 4. Immunomodulators.
  Bu ilaçlar hastalığın mekanizmasına bağlı olarak reçete edilir.
 5. Antiviral ilaçlar.
  Bunlar arasında osikokosinum, anaferon (homeopatik serilerin preparatları), kagocel, levomax ve arbidol (sentezlenmiş ilaçlar) sayılabilir.
  Homeopatik ilaçlar en düşük toksisite açısından tercih edilir ve bu nedenle küçük çocukların ve hamile kadınların tedavisi için uygundur, ancak bu ilaçlar etkili değildir. Bu ilaçların en yüksek etkinliği, yalnızca hastalığın ilk aşamalarında bunları almaya başlarlarsa verilir.
 6. Vitamin Kompleksleri.
  Bu tür ilaçlar ek olarak ve kendileri de terapötik bir etkiye sahip değildir, ancak doktor tarafından reçetelenen ilaçlarla birlikte alındıklarında iyileşme süresini önemli ölçüde azaltmaktadır.
  Bunlar, bronşal, lizobakt, imudon, interferon ve diğer analogları içerir.
 7. Karmaşık preparatlar.
  Bu tür ürünler, sindirilebilirliklerini hızlandıran emilim için tabletler biçiminde temin edilebilir.
  En güvenli, ucuz ve etkili, yetişkinler, çocuklar ve hamile ve emziren kadınlar için reçete edilen tonsillone ve sinupretlerdir.
  Bu tür en etkili araçlar, karmaşık tedavi koşulu altında ve en az bir buçuk hafta ile iki hafta arasında bir süre almaları durumunda gösterilmektedir.
 8. Antihistaminikler (antialerjik ilaçlar).
  Doğrudan bu ilaçların akut gırtlak iltihabı formuna yardımcı olmamasına rağmen, enflamatuar etkileri giderir ve ayrıca mukus larenksin şişkinliğini giderir ve öksürüğü durdurur.
  Bu tür ilaçlar, hamile kadınlara reçete edilmez, çünkü toplam kan akışına girerler ve sistemik yan etkilere sahip olabilirler.
  Antialerjik ilaçların çocuklara reçete edilmesi durumunda, çocuk doktoru ile zorunlu bir muayene ve konsültasyon gereklidir.

Yararlı video

Bu videodan larenjit belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi edineceksiniz:

Genel olarak larenjit patolojik ve ciddi bir hastalık değildir. ve zamanında teşhis ile bu hastalık hızlıca tedavi edilebilir.

Ancak ilaçları kendiniz seçerseniz veya ilaç tedavisini ihmal ederseniz, geleneksel tıbbı tercih ediyorsanız, bu durum durumu kötüleştirebilir ve birçok komplikasyona ve hastalığın kronik bir aşamaya geçmesine neden olabilir.

Larenjit ile etkili ilaçlar

İstatistiklere göre, popülasyonun yaklaşık% 10'u hastalıklardı ya da çeşitli larenjit formlarından muzdarip olmaya devam ediyordu. Hastalık, kızıl ateş, kızamık gibi bir enfeksiyöz kökeninin soğuk veya çeşitli hastalıklarından kaynaklanan larenksin iltihaplanmasıdır. Hastalık, belirgin bir görünümleri vardır ve selülit, boyun bir inflamasyon, akciğer apsesi, içinde irin yani, oluşması, tıkanma ve kan zehirlenmesi (sepsis) gibi ciddi komplikasyonlara gelişimi ile doludur.

Larenjit ile uygulanan geleneksel tedavi, semptomları ortadan kaldırmak ve hastalığın olası sonuçlarını dışlamak için tasarlanmıştır.

Nedenleri ve belirtileri

Larenjitin farklı formlarının ortaya çıkması koşulu, trakea üst bölgesi olan larenksin mukoza zarının lezyondur. Sonuç olarak, inflamatuar süreçler gelişir. Bunun acil nedenleri: şiddetli hipotermi, aşırı duyarlılık, ses tellerine zarar verme, akut enfeksiyonların varlığında mikroorganizmaların olumsuz etkileri (örneğin kızamık veya grip) olabilir. Hastalık, kronik bir form elde etmek ve aynı zamanda akut bir aşamada akmak için bir komplikasyon olarak kullanılabilir. Enflamatuar sürecin yayılma derecesi açısından, aşağıdaki türler ayırt edilir:

 • catarrhal larenjit. Kural olarak, iltihaplanma larinksin mukoza yüzeyini etkiler.
 • sahte bir grup. 10 yaşın altındaki çocuklarda görülür, iltihaplı larenks, subglottik bölge, doğrudan ses telleri.
 • flegmonöz larenjit. İnflamasyon süreci, mukoz membran, kıkırdak ve laringeal ligamentlerin yanı sıra kas dokusuna da uzanır.

Ayrıca hipertrofik, atrofik, difteri, tüberküloz, sifilitik larenjit vardır.

Larenjit aşağıdaki belirtilerle karakterizedir:

 • sıcaklıkta (bazı durumlarda) 37-38 ° C'ye, bazen 39 ° C'ye veya daha yüksek bir değere yükselir.
 • ses kısıklığı ya da ses eksikliği, kuruluk, nazofarenkste yanma.
 • Laringeal ödem, komplike bir solunumdur.
 • Yutulduğunda veya yemek yerken ağrı.
 • genel halsizlik.

Hastalar balgam çıkarma ile birlikte güçlü kuru öksürük var.

Larenjit tedavisinde ana yöntemler şunlardır:

 • İlaçlar, yani, ilaçların kullanımı.
 • geleneksel tıp kullanımı.

Etkili ilaçlar

Laringitlerden etki mekanizmaları ile tedavi edilen ilaçlar, immünomodülatör, mukolitik, antibakteriyel veya antialerjik gruplara ayrılır. Ayrıca ayrılırlar:

 • Semptomatik. Hastanın durumunu kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
 • etiyotropik. Hastalığın nedenini etkiler.

Genel olarak, larenjit ile, geniş bir ilaç çeşidi kullanılır:

 • antibiyotikler (Sumamed, Azitromisin, Amoksisilin).
 • Antiseptikler (Tonzilgon - bitki kaynaklı mükemmel bir alet).
 • antihistaminikler.
 • kortikosteroidler (Hidrokortizon).
 • antiviral ilaçlar.
 • öksürüğün farklı şiddeti için ilaçlar (Ambrobe, Ventalin inhalasyon kursu için çözüm, Ascoril'in larenjit ile randevusu daha az viskoz balgam yapar).
 • antipiretik ilaçlar.
 • homeopatik ilaçlar (Tonzillon).

Bir çok durumda, bir ajan çeşitli özellikleri birleştirir ve ilaçlar çeşitli dozaj formlarında üretilir:

 • Tabletler.
 • Şuruplar - laringit ile Ascoril viskoz balgam çıkarır.
 • çözümleri.
 • Aerosoller, spreyler.
 • Popüler Tonzillon dahil olmak üzere damlalar.

Sinüs kodu drajelerde, damlalarda, şuruplarda kullanılabilir.

Özel lolipoplar da yardımcı tedavi olarak kullanılır.

Larenjitli Tantum Verde sprey, inhalasyon solüsyonu veya durulama olarak kullanılabilir.

Çoğu uygulayıcı, hastalığın tedavisi için etkili bir ilaç olarak larenjit için antibiyotik reçete eder. Doğru alım şemasını, antibiyotik dozajını gözlemlemek gerekir, aksi takdirde bakteriler etkilerine karşı bağışıklık kazanabilir.

Çeşitli grupların antibiyotikleri kullanılır. Penisilin Amoksisilin, Ecoclave süspansiyonu, Amoksiklav, Augmentin ve Flemoclav çözüneni içerir. Sefalosporinler, Cefix ve Cephadox gibi şuruplar şeklinde veya Seftriakson enjeksiyonu şeklinde sunulmaktadır.

Hastalığın şiddetli formunda Macrapen ve Azitox, Sumamed gibi makrolid antibiyotikler kullanılır.

Antibiyotiklerin seyri, yetişkinler için 6-7 gün sürer, genellikle çocuklar için aynı (bazen biraz daha uzun).

Kortikosteroidlerin kullanımı hızla inflamasyonun giderilmesine yardımcı olacaktır, burada hidrokortizona dayalı ilaçlar etkilidir.

Antiseptik maddeler arasında, kullanım için en etkili, pratik olarak kontrendike olmayanlar, Povidon iyodin, Heksetidin ve Benzilimin spreyler ve çözeltiler biçimindedir. Larenjit için heksoral hızla iltihabı giderir.

Antihistaminik kullanımının ana göstergesi boğazın şişmesidir. Tablet formunda reçete edilirler, bu ilaçların tipik temsilcileri Cetizin ve Loratadin'dir.

Antiviral ajanlar, üç alt türe ayrılırlar.

 • Bitkisel.
 • homeopatik. Çoğunlukla çocuklarda larenjit ile uygulanır, Otsilkokotsinum, Tonzilgon ve Anaferon ilaçları ile temsil edilir.
 • örneğin Arbidol sentezlenmiştir.

Bu ilaçlar hastalığın kronikleşmesini önlemek için kullanılır. Komplikasyon durumunda antibakteriyel ilaçların kullanımı belirtilir - örneğin Sumamed, hormonal seri - hidrokortizon ve benzerleri.

Antitussif ilaçlar kuru öksürükten balgam söktürücü balgamdan (mukolitikler) sıvılaştırmak için ilaçlara ayrılır. Lazolvana'nın larenjit ile randevusu öksürüğü yumuşatır, hava yolunu iyileştirir. İlaçlar çeşitli otlar temelinde yapılabilir. Bu durumda, hemen hemen hiç kontrendikasyon yoktur, yetişkinler ve çocuklar için tavsiye edilir, kullanımı daha az mukus boğazını tahriş eder. Bunlar arasında Gerobion muz şurubu, Alteika şurubu, Muciltin tableti ve tıbbi sarmaşık bazlı Gedelix bulunmaktadır.

Eufillina'nın larenjit ile kullanımını haklı çıkarır, bu da spazmın çıkarılmasını sağlar. Hidrokortizon hücresel düzeyde etki eder: infiltratların membranları üzerinde stabilize edici bir etkiye sahiptir.

Mukalitiki, Bromgexin ve Ambroxol gibi ilaçlarla ve kuru öksürük ile Buramirate içeren ilaçları, örneğin Sinekod ile temsil eder.

Etkili öksürük ilacı, yıkama ve inhalasyon için etki arttırıcı ilaçlar Berodual veya Lazolvan ilavesiyle% 2'lik tuz çözeltileridir.

Paranın kullanılması - Klorofil, her zamanki Lugol - boğazın yağlanması için esas olarak antibakteriyel özelliklerine bağlıdır. Lugol'un çözümü gibi bir ilaç talep görmektedir. Serbest iyot içerir, boğazın tedavisinde kullanılır, geleneksel olarak larenjit tedavisinde etkili bir araç olarak kabul edilir.

Soluma faydalıdır. Larenjitli ventolin, bir nebulizatör dolgu maddesi olarak özellikle etkilidir.

Larenjit ile damla

Hastalığın nazofarenksin boşluğu boyunca yayıldığı durumda, başka tedavilerle birlikte lokal iltihaplanmayı durduran çeşitli ilaçlara ihtiyaç vardır. Bu amaçla burun damlaları kullanılır.

Bir tedavi olarak damlalar, Isofra gibi antibiyotiklere ve ayrıca vazokonstrüktif Nazol ve Naphthysine damlalarına dayanır.

Isofra lokal antibiyotik temelinde yapılır, framicetin, uzun süreli şiddetli soğuk algınlığı durumunda larenjit için kullanılır. Tedavinin seyri 9-10 gün sürer (ancak daha fazla değil) ve kesintiye uğramamalıdır. İlaç oldukça nadir bir alerji durumu dışında kontrendikasyonlar, yan etkileri yoktur.

Nasol damlaları yaygın olarak kullanılır ve oldukça etkilidir. Vazokonstrüktif bir etkiye sahiptirler, tıkanıklığı, burun mukozasının iltihaplanmasını ve epitelyumu yumuşatırlar. Ancak, ilaç ateroskleroz, kardiyak aritmi, glokom ve gebelik, laktasyon sırasında kontrendikedir. İlaveten, ilacın karakteristik özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkabilen ilacın bir dizi yan etkisi vardır. Bunlar arasında, baş dönmesi, mide bulantısı, uyku bozukluğu.

Standart Nazol çocuklar için kontrendikedir, özellikle tedavisi için, Nazol bebeği başarıyla uygulanmıştır.

Ayrıca, vazokonstriktör Naphthysine'dir. Larenjit tedavisinde, hastalığın kronik veya akut seyrinde kullanılır. Damlalar burun mukozasının şişmesini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve ayrıca salgılanan mukus miktarını azaltır. Bir yaşın altındaki çocuklar: Naphthyzine kontrendikedir.

İçeride, Tonzillon damlaları doktor tarafından belirlenen tarife göre uygulanır.

Larenjitli pastiller

Çoğunlukla larenjit tedavisinde kullanılan lolipoplar, mikropların kontrolü için gerekli maddeleri içerir. Onlar oluşur:

 • Birkaç (genellikle ikiden fazla) antiseptik.
 • ek bileşenlerin etkisini arttırmak.

Bunlar arasında çeşitli otlar, limon, bal, uçucu yağlar olabilir. Bu maddeler analjezik, anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

3-4 gün boyunca kullanılırlar, ayrıca boğazda ağrıyı hafifletmeye yararlar.

Bazı durumlarda, ilacın bileşimi bazen antimikrobiyal etkiyi arttıran antibiyotikleri içerir. Bunlar arasında, Traksian içeren antibiyotik tirotrikin dikkat edilmelidir.

Bu tür şekerlerin diğer çeşitleri, sadece mikropları değil, aynı zamanda mantarları ve virüsleri de etkileyen güçlü antiseptikler içerir. Bunlar Fervex'i içerir. Ayrıca yerel anestezik ilaçlar da içerebilirler - örneğin Antiangin.

Bazı durumlarda, doğal bir antiseptik varlığında iyi bir anti-enflamatuar etki elde edilir. Bu ilaçlar Hexalisis ve Lisobakt'tır. Yukandaki gibi birçok ajanın kullanımı, gelişmiş bir antimikrobiyal ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir.

Halk yöntemleri

Larenjit tedavisinde, daha önce sözü edilen metotların literatürde açıklanan kanıtlanmış yöntemlerle ve geleneksel tıbbın kullanımıyla birleştirilmesi yararlı olacaktır. Onların uygulaması, semptomlarla, hastalığın nedenleriyle mücadele etmeyi ve anti-enflamatuar, antimikrobiyal, yumuşatıcı etkiye sahip olmayı amaçlamaktadır.

yorgunluk, ses kısıklığı ve ses kaybı ilk belirtileri doğranmış havuç 100 gram kaynatın gereken hastalık, ilk aşamada, süt 0,5 litre ilave edilir. Küçük porsiyonlar halinde içecek süzdükten sonra. Ayrıca olumlu etki resepsiyon zambaklar banyolarını verir. Bu amaçla, papatya eczacılık kuru çiçekler 400 gram (korumak için, kabın sıcaklığı, bir battaniyeye sarih olabilir) filtre kaynar su 10-12 litre saat ısrar gereken bir su banyosu içinde ilave edin. işlem on beş dakika sürer.

aşağıdaki gibi anason kullanılarak yönelik diğer etkili yöntemler hazırlanabilir. 25-30 gram - - doğal bal 15 dakika Bu meyveler ve tohumlar ayva, kurutulmuş yaprak ciğerotu (20-25 g), ekleme çorba kaşığı ile kaynamış su 0.5 litre ekleyin. Gün boyunca içki süzdükten sonra.

Tedavi, hastalığın başlangıcına yol açan nedenlerin ortadan kaldırılması şartıyla gerçekleştirilir. Ses telleri üzerindeki yükü azaltmak için sessizliği gözlemlemek gerekir, gırtlak. Ayrıca, bu tür gıdaların alınması, mukusun tahriş, alkolün reddedilmesi, sigara içilmemesi gibi, akut veya tuzlu diyetin dışında bırakılması tavsiye edilir. Fizyoterapötik prosedürler yararlıdır: çeşitli inhalasyonlar, ısınma, bitkisel çözeltilerin yardımı ile sıkıştırır.

Ayrıca zencefil bir kaynatma yararlıdır. Bir bardak zencefil kökü yaklaşık dörtte biri, 200 gram bal ile dökülmeli ve pişirilmelidir. Sıcak çay ve içecek eklemek için bir çay kaşığı broth, üst üste birkaç bardak yapabilirsiniz. Bundan sonra, kendinizi sıcak bir battaniyeye sarın. Yatmadan önce prosedürü tutmak ve üst üste birkaç akşam tekrarlamak daha iyidir.

Halk folklorik yöntemleri ilaçları ortadan kaldırmaz, Sumamed, Hydrocortisone ve diğer eczacılık ürünleri komplikasyonların rahatlatılması için gösterilmiştir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrırsa ne yapmalı? Ağrının nedenleri ve boğaz tedavisinde etkili yollar

Kışın başlangıcıyla, soğuk algınlığı daha aktif hale gelir, birçok insanın anormal olarak karşılaşması gerekir (ki buna her zaman boğaz ağrısı eşlik eder).

Tonsillit ve farenjit - hastalıkların tedavisi özellikleri

Göğüs iltihabı ve farenjit, iltihap ve boğaz ağrısı ile birlikte üst solunum yolunun en yaygın hastalıklarından biri olarak kabul edilir.Bu rahatsızlıkların her ikisi de sıklıkla viral veya bakteriyel enfeksiyonların bir arka planına karşı gelişir ve benzer semptomlara sahiptir, ki bunlar karmaşık teşhisler olmadan bazen başka hastalıklarla kolayca karışabilir.